lxrandr - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Laptop LCD Monitor
ar: مرقاب شاشة الحاسوب المحمول

en: External VGA Monitor
ar: مرقاب VGA خارجي

en: External DVI Monitor
ar: مرقاب DVI خارجي

en: TV
ar: تلفاز

en: Default Monitor
ar: المرقاب الافتراضي

en: Auto
ar: آلي

en: Monitor configuration tool for LXDE
ar: أداة تضبيط مراقيب لـLXDE

en: LXRandR autostart
ar: ابدأ LXRandR آليًا

en: Start xrandr with settings done in LXRandR
ar: ابدأ xrandr بالإعدادات في LXRandR

en: Configuration Saved
ar: حُفظت التضبيطات

en: Unable to get monitor information!
ar: تعذّر جلب معلومات المرقاب!

en: Display Settings
ar: إعدادات العرض

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
ar: أظهر نفس الشاشة على مرقاب الحاسوب المحمول والمرقاب الخارجي

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
ar: أطفئ مرقاب الحاسوب المحمول واستخدم المرقاب الخارجي فقط

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
ar: أطفئ المرقاب الخارجي واستخدم مرقاب الحاسوب المحمول فقط

en: Quick Options
ar: خيارات سريعة

en: Advanced
ar: متقدمة

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
ar[0]: لا توجد أي شاشات
ar[1]: تم اكتشاف شاشة واحدة:
ar[2]: تم اكتشاف هاتين الشاشتين:
ar[3]: تم اكتشاف الشاشات الآتية:
ar[4]: تم اكتشاف الشاشات الآتية:
ar[5]: تم اكتشاف الشاشات الآتية:

en: Turn On
ar: افتح

en: Resolution:
ar: الدقّة:

en: Refresh Rate:
ar: معدّل التحديث:

en: Change screen resolution and configure external monitors
ar: غيّر دقّة الشاشة واضبط المراقيب الخارجية

en: Monitor Settings
ar: إعدادات المرقاب
