lxsession-lite - en to eu translation catalogue (161 entries)

en: Custom message to show on the dialog
eu: Elkarrizketa-koadroan erakutsiko den mezu pertsonalizatua

en: message
eu: mezua

en: Banner to show on the dialog
eu: Elkarrizketa-koadroan erakutsiko den titularra

en: image file
eu: irudi-fitxategia

en: Position of the banner
eu: Titularraren posizioa

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: <b><big>Logout %s %s session ?</big></b>
eu: <b><big>%s %s saioa amaitu?</big></b>

en: Sh_utdown
eu: _Itzali

en: _Reboot
eu: _Berrabiarazi

en: _Suspend
eu: _Eseki

en: _Hibernate
eu: _Hibernatu

en: S_witch User
eu: _Aldatu erabiltzailea

en: L_ock Screen
eu: Bl_okeatu pantaila

note: Create the Logout button.
en: _Logout
eu: Amaitu _saioa

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Error
eu: Errorea

en: Information
eu: Informazioa

en: Authentication failed!
    Wrong password?
eu: Autentifikazioak huts egin du!
    Pasahitz okerra?

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Group: %s
eu: Taldea: %s

en: Desktop Session Settings
eu: Mahaigaineko saioaren ezarpenak

en: Applications automatically started after entering desktop:
eu: Mahaigainera sartzean automatikoki abiaraziriko aplikazioak:

en: Automatically Started Applications
eu: Automatikoki abiaraziriko aplikazioak

en: Window Manager:
eu: Leiho-kudeatzailea:

en: Command line used to launch window manager
    (The default window manager command for LXDE should be openbox-lxde)
eu: Leiho-kudeatzailea abiarazteko erabilitako komando lerroa
    (LXDEren leiho-kudeatzailearen komando lehenetsiak openbox-lxde izan behar luke)

en: <b>Warning:</b> Do <b>NOT</b> touch this unless you know exactly what you are doing.
    
    <b>NOTE:</b> This setting will take effect on next login.
eu: <b>Kontuz:</b><b>EZ</b>ukitu hau ez badakizu zertan ari zaren.
    
    <b>OHARRA:</b> Ezarpen honek hurrengo saio hasieran izango du eragina.

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Identity:
eu: Identitatea:

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: Reload
eu: Kargatu berriro

en: More
eu: Gehiago

en: Terminal manager
eu: Terminal-kudeatzailea

en: Webbrowser
eu: Web-arakatzailea

en: Email
eu: E-posta

en: Communication 1
eu: Komunikazioa 1

en: Communication 2
eu: Komunikazioa 2

en: Widget 1
eu: Trepeta 1

en: Launcher manager
eu: Abiarazle-kudeatzailea

en: Screenshot manager
eu: Pantaila-argazki kudeatzailea

en: PDF Reader
eu: PDF irakurgailua

en: Video player
eu: Bideo-erreproduzigailua

en: Audio player
eu: Audio-erreproduzigailua

en: Image viewer
eu: Irudi-ikustailea

en: Text editor
eu: Testu-editorea

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Charmap
eu: Karaktere-mapa

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: Bittorent
eu: BitTorrent

en: Document
eu: Dokumentua

en: Webcam
eu: Web-kamera

en: Burning utility
eu: Disko-grabaziorako tresna

en: Notes utility
eu: Oharren tresna

en: Disks utility
eu: Diskoen tresna

en: Tasks monitor
eu: Ataza-monitorea

en: Launching applications
eu: Aplikazioak abiaraztea

en: Windows Manager
eu: Leiho-kudeatzailea

en: Panel
eu: Panela

en: Dock
eu: Atrakatu

en: Composite Manager
eu: Konposatze-kudeatzailea

en: Desktop Manager
eu: Mahaigain-kudeatzailea:

en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

en: Power Manager
eu: Energia-kudeatzailea:

en: Polkit agent
eu: Polkit agentea

en: Network GUI
eu: Sarearen GUIa

en: Lock screen manager
eu: Blokeo-pantailaren kudeatzailea

en: Audio manager
eu: Audio-kudeatzailea:

en: Workspace manager
eu: Laneko areen kudeatzailea

en: Quit manager
eu: Irten kudeatzailetik

en: Upgrade manager
eu: Bertsio-berritze kudeatzailea

en: Clipboard manager
eu: Arbel-kudeatzailea

en: Security (keyring)
eu: Segurtasuna (gako sorta)

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: Core applications
eu: Oinarrizko aplikazioak

en: Disable autostarted applications ?
eu: Automatikoki abiaraziriko aplikazioak desgaitu?

en: <b>Settings</b>
eu: <b>Ezarpenak</b>

en: <b>Manual autostarted applications</b>
eu: <b>Eskuz automatikoki abiaraziriko aplikazioak</b>

en: <b>Known Applications </b>
eu: <b>Aplikazio ezagunak</b>

en: Autostart
eu: Abio automatikoa

en: Laptop mode
eu: Eramangarri modua

en: <b>General settings</b>
eu: <b>Ezarpen orokorrak</b>

en: Type
eu: Mota

en: Menu prefix
eu: Menu aurrizkia

en: Apply
eu: Aplikatu

en: <b>Environment</b>
eu: <b>Ingurunea</b>

en: Mode
eu: Modua

en: Model
eu: Eredua

en: Layout
eu: Diseinua

en: Variant
eu: Aldaera

en: Options
eu: Aukerak

en: <b>Keymap</b>
eu: <b>Teklatu-mapa</b>

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Manage applications loaded in desktop session
eu: Kudeatu mahaigaineko saioan kargaturiko aplikazioak

en: Default applications for LXSession
eu: LXSession-en aplikazio lehenetsiak

en: Change the default applications on LXDE
eu: Aldatu LXDEren aplikazio lehenetsiak

en: Policykit Authentication Agent
eu: Policykit autentifikazio-agentea

en: Update lxsession database
eu: Eguneratu lxsession datu-basea

note: Widget content:
en: The database is updating, please wait
eu: Datu-basea eguneratzen ari da, itxaron mesedez

en: LXSession configuration
eu: LXSession konfigurazioa

note: Common string
en: Manual Settings: Manually sets the command (you need to restart lxsession-default-apps to see the change)
eu: Eskuzko ezarpenak: Eskuz ezartzen du komandoa (lxsession-default-apps berrabiarazi behar duzu aldaketa ikusteko)

en: Session : specify the session
eu: Saioa: zehaztu saioa

en: Extra: Add an extra parameter to the launch option
eu: Gehigarria: Gehitu parametro gehigarri bat abioko aukerari

en: Mime association: Automatically associates mime types to this application ?
eu: Mime asoziazioa: Mime motak aplikazio honi automatikoki lotu?

en: Available applications : Applications of this type available on your repositories
eu: Aplikazio eskuragarriak: Errepositorioan eskuragarri dauden mota honetako aplikazioak

en: Handle Desktop: Draw the desktop using the file manager ?
eu: Maneiatu mahaigaina: Mahaigaina fitxategi-kudeatzailea erabiliz marraztu?

en: Autostart the application ?
eu: Automatikoki abiarazi aplikazioa?

en: Set default program for Debian system (using update-alternatives, need root password)
eu: Ezarri Debian sistemaren programa lehenetsia (update-alternatives erabiliz, root pasahitza behar du)

note: New inits
en: Windows manager draws and manage the windows. 
    You can choose openbox, openbox-custom (for a custom openbox configuration, see "More"), kwin, compiz ...
eu: Leiho-kudeatzaileak leihoak marraztu eta kudeatzen ditu.
    Hauetako bat aukera dezakezu: openbox, openbox-custom (openbox konfigurazio pertsonalizaturako, ikusi "Gehiago"), kwin, compiz...

en: Panel is the component usually at the bottom of the screen which manages a list of opened windows, shortcuts, notification area ...
eu: Panela normalean pantailaren beheko aldean egoten den osagaia da, ondorengoak kudeatzen dituena: irekitako leihoen zerrenda, lasterbideak, jakinarazpen-area...

en: Dock is a second panel. It's used to launch a different program to handle a second type of panel.
eu: Dock bigarren panela da. Bigarren panel mota bat maneiatzeko erabiltzen den programa bat abiarazteko erabiltzen da.

en: Composite manager enables graphics effects, like transpacency and shadows, if the windows manager doesn't handle it. 
    Example: compton
eu: Konposizio-kudeatzaileak gardentasuna eta itzalak bezala efektuak gaitzen ditu, leiho-kudeatzaileak ez baditu maneiatzen.
    Adibidea: compton

en: Desktop manager draws the desktop and manages the icons inside it.
    You can manage it with the file manager by setting "filemanager"
eu: Mahaigain kudeatzaileak mahaigaina marrazten du eta bertako ikonoak kudeatzen ditu.
    Fitxategi-kudeatzailearekin kudeatu dezakezu "fitxategi-kudeatzailea" ezarriz

en: Wallpaper: Set an image path to draw the wallpaper
eu: Horma-papera: Ezarri horma-papera marrazteko irudiaren bidea

en: Screensaver is a program which displays animations when your computer is idle
eu: Pantaila-babeslea ordenagailua inaktibo dagoenean animazioak bistaratzen dituen programa da

en: Power Manager helps you to reduce the usage of batteries. You probably don't need one if you have a desktop computer.
    Auto option will set it automatically, depending of the laptop mode option.
eu: Energia-kudeatzaileak bateria aurrezten laguntzen dizu. Mahaigaineko ordenagailu bat erabiltzen ari bazara ez duzu behar.
    Auto aukerak eramangarri moduaren aukeraren arabera automatikoki ezarriko du.

en: Polkit agent provides authorisations to use some actions, like suspend, hibernate, using Consolekit ... It's not advised to make it blank.
eu: Polkit agenteak zenbait ekintzetarako baimenak ematen ditu, hala nola, esekitzea, hibernatzea, Consolekit erabiltzea... Ez da gomendagarria hutsik uztea.

en: Set an utility to manager connections, such as nm-applet
eu: Ezarri konexioak kudeatzeko tresna bat, adibidez, nm-applet

en: Use a communication software (an IRC client, an IM client ...)
eu: Erabili komunikaziorako softwarea (IRC bezeroa, IM bezeroa...)

en: Use another communication software (an IRC client, an IM client ...)
eu: Erabili komunikaziorako beste software bat (IRC bezeroa, IM bezeroa...)

en: Terminal by default to launch command line.
eu: Komando lerroa abiarazteko terminal lehenetsia.

en: Application to go to Internet, Google, Facebook, debian.org ...
eu: Internet, Google, Facebook, debian.org eta abarretara joateko aplikazioa

en: Application to send mails
eu: E-postak bidaltzeko aplikazioa

en: Utility to launch gadgets, like conky, screenlets ...
eu: Trepetak abiarazteko tresna. Adibidez, conky, screenlets...

en: Utility to launch application, like synapse, kupfer ... 
    For using lxpanel or lxde default utility, use "lxpanelctl"
eu: Aplikazioak abiarazteko tresna. Adibidez, synapse, kupfer...
    lxpanel eta lxde-ren tresna lehenetsia erabiltzeko hautatu "lxpanelctl"

en: Application for taking screeshot of your desktop, like scrot ...
eu: Zure mahaigainaren argazkiak ateratzeko aplikazioa, adibidez, scrot

en: Video application
eu: Bideo-aplikazioa

en: Audio application
eu: Audio-aplikazioa

en: Application to display images
eu: Irudiak bistaratzeko aplikazioa

en: Application to edit text
eu: Testua editatzeko aplikazioa

en: Application to create archives, like file-roller
eu: Artxiboak sortzeko aplikazioa, adibidez, file-roller

en: Charmap application
eu: Karaktere-mapa aplikazioa

en: Calculator application
eu: Kalkulagailu aplikazioa

en: Application to create spreedsheet, like gnumeric
eu: Kalkulu orriak sortzeko aplikazioa, adibidez, gnumeric

en: Application to manage bittorent, like transmission
eu: BitTorrent kudeaketzeko aplikazioa, adibidez, transmission

en: Application to manage office text, like abiword
eu: Testu-prozesatzaile aplikazioa, adibidez, AbiWord

en: Application to manage webcam
eu: Web-kamera kudeatzeko aplikazioa

en: Application to manage burning CD/DVD utilty
eu: CD/DVDak grabatzeko aplikazioa

en: Application to manage notes utility
eu: Oharrak kudeatzeko aplikazioa

en: Application to manage disks
eu: Diskoak kudeatzeko aplikazioa

en: Application to monitor tasks running on your system
eu: Sisteman exekutatzen ari diren atazak kontrolatzeko aplikazioa

en: Application to lock your screen
eu: Pantaila blokeatzeko aplikazioa

en: Managing your audio configuration
eu: Zure audio konfigurazioa kudeatzea

en: Managing your workspace configuration
eu: Zure laneko areen konfigurazioa kudeatzea

en: Managing the application to quit your session
eu: Zure saioa amaitzeko aplikazioa kudeatzea

en: Managing the application to update and upgrade your system
eu: Zure sistema eguneratu eta bertsio-berritzeko aplikazioa kudeatzea

en: Managing clipboard support
eu: Arbelaren euskarria kudeatzea

en: Managing keyring support.
    Standard options available "gnome" for gnome-keyring support  or "ssh-agent" for ssh-agent support
eu: Gako-sorta kudeatzeko euskarria.
    Erabilgarri dauden aukera estandarrak: "gnome" gnome-keyring euskarrirako eta "ssh-agent" ssh-agent euskarrirako

en: Managing support for accessibility.
    Stardart option are gnome, for stardart gnome support.
eu: Erabilerraztasun euskarria kudeatzea.
    Aukera estandarra gnome da, gnome euskarri estandarrerako.

en: Managing proxy support
eu: Proxy euskarria kudeatzea

en: Managing XRandr parameters. Use a command like xrandr --something
eu: XRandr parametroak kudeatzea. Erabili xrandr --zerbait moduko komando bat

en: Manual setting
eu: Eskuzko ezarpena

en: Mime Association
eu: MIME elkarketak

en: Available applications
eu: Aplikazio erabilgarriak

en: Autostart the application ?
eu: Automatikoki abiarazi aplikazioa?

en: Handle the desktop with it ?
eu: Mahaigaina maneiatu honekin?

en: Set debian default programs
eu: Ezarri debian-en programa lehenetsiak

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Do you want to associate the following Mimetype ?
eu: Ondorengo MIME motarekin lotu nahi duzu?

en: Cancel
eu: Utzi
