lxsession-lite - en to sk translation catalogue (157 entries)

en: Custom message to show on the dialog
sk: Vlastná správa, ktorá sa má zobrazovať v dialógu

en: message
sk: správa

en: Banner to show on the dialog
sk: Obrázok, ktorý sa má zobrazovať v dialógu

en: image file
sk: súbor obrázka

en: Position of the banner
sk: Pozícia obrázka

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: <b><big>Logout %s %s session?</big></b>
sk: <b><big>Odhlásiť sa z relácie %s %s?</big></b>

en: <b><big>Logout %s session?</big></b>
sk: <b><big>Odhlásiť sa z relácie %s?</big></b>

en: Sh_utdown
sk: _Vypnúť

en: _Reboot
sk: _Reštartovať

en: _Suspend
sk: _Pohotovostný režim

en: _Hibernate
sk: _Uspať

en: S_witch User
sk: Pr_epnúť používateľa

en: L_ock Screen
sk: Zamknúť _obrazovku

note: Create the Logout button.
en: _Logout
sk: _Odhlásiť

en: Enabled
sk: Povolené

en: Application
sk: Aplikácia

en: Error
sk: Chyba

en: Information
sk: Informácia

en: Authentication failed!
    Wrong password?
sk: Autentifikácia zlyhala!
    Nesprávne heslo?

en: Password:
sk: Heslo:

en: Group: %s
sk: Skupina: %s

en: Applications automatically started after entering desktop:
sk: Aplikácie spustené automaticky po zobrazení pracovnej plochy:

en: Automatically Started Applications
sk: Automaticky spustené aplikácie

en: Window Manager:
sk: Správca okien:

en: Command line used to launch window manager
    (The default window manager command for LXDE should be openbox-lxde)
sk: Príkazový riadok na spustenie správcu okien
    (Príkaz na spustenie predvoleného správcu okien pre LXDE by mal byť openbox-lxde)

en: <b>Warning:</b> Do <b>NOT</b> touch this unless you know exactly what you are doing.
    
    <b>NOTE:</b> This setting will take effect on next login.
sk: <b>Upozornenie:</b> <b>NEDOTÝKAŤ SA</b> pokiaľ naozaj neviete, čo robíte.
    
    <b>POZNÁMKA:</b> Toto nastavenie sa prejaví pri ďalšom prihlásení.

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Authentication
sk: Autentifikácia

en: Identity:
sk: Identita:

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: Reload
sk: Obnoviť

en: More
sk: Viac

en: Terminal manager
sk: Terminál

en: Webbrowser
sk: Webový prehliadač

en: Communication 1
sk: Komunikátor 1

en: Communication 2
sk: Komunikátor 2

en: Widget 1
sk: Ovládací prvok 1

en: Launcher manager
sk: Spúšťač

en: Screenshot manager
sk: Správca snímok obrazovky

en: PDF Reader
sk: Prehliadač PDF

en: Video player
sk: Prehrávač videa

en: Audio player
sk: Prehrávač zvuku

en: Image viewer
sk: Prehliadač obrázkov

en: Text editor
sk: Textový editor

en: Archive
sk: Správca archívov

en: Charmap
sk: Mapa znakov

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Spreadsheet
sk: Tabuľkový procesor

en: Document
sk: Textový procesor

en: Webcam
sk: Webová kamera

en: Burning utility
sk: Aplikácia na napaľovanie

en: Notes utility
sk: Poznámky

en: Disks utility
sk: Správa diskov

en: Tasks monitor
sk: Monitor systému

en: Launching applications
sk: Spúšťanie aplikácií

en: Windows Manager
sk: Správca okien

en: Dock
sk: Panel

en: Composite Manager
sk: Kompozitný správca

en: Desktop Manager
sk: Správca plochy

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Power Manager
sk: Správca napájania

en: Network GUI
sk: GUI správca sieťových rozhraní

en: Lock screen manager
sk: Správca zamknutia obrazovky

en: Audio manager
sk: Správca zvuku

en: Workspace manager
sk: Správca pracovnej plochy

en: Quit manager
sk: Ukončenie sedenia

en: Upgrade manager
sk: Správca aktualizácií

en: Clipboard manager
sk: Správca schránky

en: Security (keyring)
sk: Bezpečnosť (keyring)

en: Core applications
sk: Hlavné aplikácie

en: Disable autostarted applications?
sk: Zakázať automaticky spúšťané aplikácie ?

en: <b>Settings</b>
sk: <b>Nastavenia</b>

en: <b>Manual autostarted applications</b>
sk: <b>Ručne spustené aplikácie</b>

en: <b>Known Applications </b>
sk: <b>Známe aplikácie</b>

en: Autostart
sk: Po spustení

en: Laptop mode
sk: Režim prenosného počítača

en: <b>General settings</b>
sk: <b>Všeobecné nastavenia</b>

en: Type
sk: Typ

en: Menu prefix
sk: Predpona ponuky

en: Apply
sk: Použiť

en: <b>Environment</b>
sk: <b>Prostredie</b>

en: Mode
sk: Režim

en: Layout
sk: Rozloženie klávesnice

en: Variant
sk: Varianta

en: Options
sk: Možnosti

en: <b>Keymap</b>
sk: <b>Rozloženie klávesnice</b>

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Desktop Session Settings
sk: Nastavenia sedenia

en: Manage applications loaded in desktop session
sk: Spravovať aplikácie načítané v sedení

en: Default applications for LXSession
sk: Predvolené aplikácie pre LXSession

en: Change the default applications on LXDE
sk: Zmeniť predvolené aplikácie LXDE

en: Policykit Authentication Agent
sk: Autentifikačný agent Policykit

en: Update lxsession database
sk: Aktualizovať databázu lxsession

note: Widget content:
en: The database is updating, please wait
sk: Databáza sa aktualizuje, prosím čakajte

en: LXSession configuration
sk: Konfigurácia LXSession

note: Common string
en: Manual Settings: Manually sets the command (you need to restart lxsession-default-apps to see the change)
sk: Manuálne nastavenia: Manuálne nastaví príkaz (aby sa zmeny prejavili, musíte reštartovať lxsession-default-apps)

en: Session : specify the session
sk: Sedenie : špecifikujte sedenie

en: Extra: Add an extra parameter to the launch option
sk: Dodatočné: Pridať k možnostiam spustenia ďalší parameter

en: Mime association: Automatically associates mime types to this application?
sk: Priradenie MIME: Automaticky priradiť MIME typy tejto aplikácii ?

en: Available applications : Applications of this type available on your repositories
sk: Dostupné aplikácie : Aplikácie tohto typu sú dostupné vo vašich repozitároch

en: Handle Desktop: Draw the desktop using the file manager?
sk: Správa pracovnej plochy: Vykreslovať pracovnú plochu pomocou správcu súborov ?

en: Autostart the application?
sk: Spustiť aplikáciu automaticky ?

en: Set default program for Debian system (using update-alternatives, need root password)
sk: Nastaviť predvolený program pre systém Debian (pomocou update-alternatives, vyžaduje sa heslo používateľa root)

note: New inits
en: Windows manager draws and manage the windows. 
    You can choose openbox, openbox-custom (for a custom openbox configuration, see "More"), kwin, compiz ...
sk: Správca okien vykresľuje a spravuje okná.
    Môžete vybrať openbox, openbox-custom (pre vlastnú konfiguráciu openbox-u kliknite na "Viac"), kwin, compiz ...

en: Panel is the component usually at the bottom of the screen which manages a list of opened windows, shortcuts, notification area ...
sk: Panel je komponent, ktorý sa obyčajne nachádza na spodnej časti obrazovky a spravuje zoznam otvorených okien, spúšťače aplikácií, notifikačnú oblasť ...

en: Dock is a second panel. It's used to launch a different program to handle a second type of panel.
sk: Dok je druhý panel. Používa sa na spustenie iného programu pre správu druhého typu panelu.

en: File manager is the component which open the files.
    See "More" to add options to handle the desktop, or opening files
sk: Správca súborov je aplikácia na otváranie súborov.
    Kliknite na "Viac" pre pridanie možností na správu pracovnej plochy alebo otvárania súborov

en: Composite manager enables graphics effects, like transparency and shadows, if the windows manager doesn't handle it. 
    Example: compton
sk: Kompozitný správca povoľuje grafické efekty, ako je priehľadnosť a tiene, ak sa o ne nestará správca okien.
    Príklad: compton

en: Desktop manager draws the desktop and manages the icons inside it.
    You can manage it with the file manager by setting "filemanager"
sk: Správca plochy vykresľuje plochu a stará sa o ikony na nej.
    Môžete ju spravovať pomocou správcu súborov nastavením Správcu súborov

en: Wallpaper: Set an image path to draw the wallpaper
sk: Tapeta: Nastavte cestu k obrázku pre vykreslenie tapety

en: Screensaver is a program which displays animations when your computer is idle
sk: Šetrič obrazovky je program, ktorý počas nečinnosti vášho počítača zobrazí animáciu

en: Power Manager helps you to reduce the usage of batteries. You probably don't need one if you have a desktop computer.
    Auto option will set it automatically, depending of the laptop mode option.
sk: Správca napájania vám pomôže znížiť spotrebu batérií. Pravedpodobne ho nebudete potrebovať ak používate stolný počítač.
    Voľba Automaticky ho nastaví automaticky na základe režimu prenosného počítača.

en: Polkit agent provides authorisations to use some actions, like suspend, hibernate, using Consolekit ... It's not advised to make it blank.
sk: Polkit agent overí použitie niektorých akcií, ako je uspatie, hibernácia, použitie Consolekit ... Neodporúča sa ponechať ho prázdny.

en: Set an utility to manager connections, such as nm-applet
sk: Nastavte nástroj pre správu pripojení, ako je nm-applet

en: Use a communication software (an IRC client, an IM client ...)
sk: Komunikačný softvér (IRC klient, IM klient ...)

en: Use another communication software (an IRC client, an IM client ...)
sk: Ďalší komunikačný softvér (IRC klient, IM klient ...)

en: Terminal by default to launch command line.
sk: Terminál na spustenie príkazového riadku.

en: Application to go to Internet, Google, Facebook, debian.org ...
sk: Aplikácia, s ktorou sa dá ísť na internet, Google, Facebook, debian.org ...

en: Application to send mails
sk: Aplikácia na posielanie emailov

en: Utility to launch gadgets, like conky, screenlets ...
sk: Program na spúšťanie gadget-ov, ako je conky, screenlets ...

en: Utility to launch application, like synapse, kupfer ... 
    For using lxpanel or lxde default utility, use "lxpanelctl"
sk: Program na spúšťanie aplikácií, ako synapse, kupfer ...
    Pre použitie predvoleného programu pre lxpanel alebo lxde použite "lxpanelctl"

en: Application for taking screeshot of your desktop, like scrot ...
sk: Aplikácia pre vytváranie snímok obrazovky, ako scrot ...

en: Video application
sk: Aplikácia na prehrávanie videa

en: Audio application
sk: Aplikácia na prehrávanie zvuku

en: Application to display images
sk: Aplikácia na zobrazovanie obrázkov

en: Application to edit text
sk: Aplikácia na úpravu textu

en: Application to create archives, like file-roller
sk: Aplikácia na tvorbu archívov, ako file-roller

en: Charmap application
sk: Aplikácia na zobrazenie mapy znakov

en: Calculator application
sk: Kalkulačka

en: Application to create spreedsheet, like gnumeric
sk: Aplikácia na tvorbu tabuliek, ako gnumeric

en: Application to manage bittorent, like transmission
sk: Aplikácia na správu bittorent-ov, ako je transmission

en: Application to manage office text, like abiword
sk: Aplikácia na prácu s textovými dokumentmi, ako je abiword

en: Application to manage webcam
sk: Aplikácia na prácu s webovou kamerou

en: Application to manage burning CD/DVD utilty
sk: Aplikácia na napaľovanie CD/DVD

en: Application to manage notes utility
sk: Aplikácia na tvorbu poznámok

en: Application to manage disks
sk: Aplikácia na správu diskov

en: Application to monitor tasks running on your system
sk: Aplikácia na monitorovanie bežiacich úloh na vašom systéme

en: Application to lock your screen
sk: Aplikácia na zamknutie vašej obrazovky

en: Managing your audio configuration
sk: Aplikácia pre nastavenie zvuku

en: Managing your workspace configuration
sk: Aplikácia na správu vašej pracovnej plochy

en: Managing the application to quit your session
sk: Aplikácia na ukončenie vášho sedenia

en: Managing the application to update and upgrade your system
sk: Aplikácia na aktualizáciu vášho systému

en: Managing clipboard support
sk: Správa podpory schránky

en: Managing keyring support.
    Standard options available "gnome" for gnome-keyring support  or "ssh-agent" for ssh-agent support
sk: Správa podpory pre keyring.
    Štandardné dostupné možnosti sú "gnome" pre podporu gnome-keyring alebo "ssh-agent" pre podporu ssh-agent

en: Managing support for accessibility.
    Stardart option are gnome, for stardart gnome support.
sk: Správa podpory pre prístupnosť.
    Štandardná voľba je gnome pre štandardnú podporu gnome.

en: Managing proxy support
sk: Správa podpory pre proxy

en: Managing XRandr parameters. Use a command like xrandr --something
sk: Správa XRandr parametrov. Použite príkaz ako xrandr --niečo

en: Manual setting
sk: Manuálne nastavenie

en: Mime Association
sk: Priradenie MIME

en: Available applications
sk: Dostupné aplikácie

en: Autostart the application?
sk: Spustiť aplikáciu automaticky ?

en: Handle the desktop with it?
sk: Spravovať s ním pracovnú plochu ?

en: Set debian default programs
sk: Nastaviť predvolené programy Debian-u

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Do you want to associate the following Mimetype?
sk: Chcete priradiť nasledujúci typ MIME ?

en: Cancel
sk: Zrušiť
