LXTask - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Task Manager
ar: مدير المهام

en: Manage running processes
ar: إدارة العمليات الجارية

en: Process manager
ar: إدارة العملية

en: Couldn't send signal %d to the task with ID %d
    
    %s
ar: غير قادر على إرسال الإشارة %d للمهمة ذات الهوية %d
    
    %s

en: Couldn't set priority %d to the task with ID %d
ar: غير قادر على تعيين الأولوية %d للمهمة ذات الهوية %d

en: Really kill the task?
ar: هل تريد فعلا قتل المهمة؟

en: Really terminate the task?
ar: هل تريد فعلا إنهاء المهمة؟

en: Memory: %d MB of %d MB used
ar: استخدام الذاكرة: %d م.بايت من %d م.بايت مستخدمة

en: CPU usage: %0.0f %%
ar: استخدام المعالج: %0.0f %%

en: _File
ar: _ملف

en: _View
ar: _عرض

en: _Help
ar: _مساعدة

en: cpu usage
ar: استخدام المعالج

en: memory usage
ar: استخدام الذاكرة

en: more details
ar: تفاصيل أكثر

en: Command
ar: الأمر

en: User
ar: المستخدم

en: CPU%
ar: % من المعالج

en: RSS
ar: حجم الذاكرة

en: VM-Size
ar: حجم VM

en: PID
ar: الهوية

en: State
ar: الحالة

en: Prio
ar: الاولوية

en: PPID
ar: هوية الأب

en: Stop
ar: أوقف

en: Continue
ar: تابع

en: Term
ar: أنه

en: Kill
ar: اقتل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Show user tasks
ar: أظهر مهام المستخدم

en: Show root tasks
ar: أظهر مهام الجذر

en: Show other tasks
ar: أظهر المهام الأخرى

en: Show full cmdline
ar: عرض سطر الأوامر الإفتراضي

en: Show memory used by cache as free
ar: أظهر الذاكرة التي يستخدمها الاختزان على أنها حرة

en: LXTask is derived from Xfce4 Task Manager by:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>
ar: LXTask مستمد من برنامج Xfce4 Task Manager، الذي كتبه:
      * يوحنا زلنر Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxtask.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008 LXDE team
ar: حقوق النشر محفوظة (C) 2008 فريق LXDE

en: Lightweight task manager for LXDE project
ar: مدير مهام خفيف لمشروع LXDE

en: Preferences
ar: التفضيلات

en: General
ar: عامة

en: Refresh rate (seconds):
ar: معدل التحديث (ثانية):

en: Error
ar: خطأ

en: Confirm
ar: أكّد
