lxtask - en to ast translation catalogue (37 entries)

en: Task Manager
ast: Alministrador de xeres

en: Manage running processes
ast: Alministrar procesos n'execución

en: Process manager
ast: Alministrador de procesos

en: Couldn't send signal %d to the task with ID %d
    
    %s
ast: Nun pudo unviase la señal %d a la xera con ID %d
    
    %s

en: Couldn't set priority %d to the task with ID %d
ast: Nun pudo afitase la prioridá %d a la xera con ID %d

en: Really kill the task?
ast: ¿Quies matar la xera?

en: Really terminate the task?
ast: ¿Quies finar la xera?

en: Memory: %d MB of %d MB used
ast: Memoria: %d MB de %d MB usaos

en: CPU usage: %0.0f %%
ast: Usu de la CPU: %0.0f %%

en: _File
ast: _Ficheru

en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: Ai_da

en: cpu usage
ast: usu de la cpu

en: memory usage
ast: usu de la memoria

en: more details
ast: más detalles

en: Command
ast: Comandu

en: User
ast: Usuariu

en: CPU%
ast: % CPU

en: VM-Size
ast: Memoria virtual

en: State
ast: Estáu

en: Prio
ast: Prioridá

en: Stop
ast: Detener

en: Continue
ast: Continuar

en: Term
ast: Finar

en: Kill
ast: Matar

en: Priority
ast: Prioridá

en: Show user tasks
ast: Amosar xeres d'usuariu

en: Show root tasks
ast: Amosar xeres de root

en: Show other tasks
ast: Amosar otres xeres

en: Show memory used by cache as free
ast: Amosar la memoria usada pola caché como llibre

en: LXTask is derived from Xfce4 Task Manager by:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>
ast: LXTask remanez de Xfce4 Task Manager por:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxtask.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008 LXDE team
ast: Copyright (C) 2008 Equipu LXDE

en: Lightweight task manager for LXDE project
ast: Alministrador de xeres llixeru pa l'escritoriu LXDE

en: Preferences
ast: Preferencies

en: General
ast: Xeneral

en: Refresh rate (seconds):
ast: Tasa de refrescu (segundos):

en: Confirm
ast: Confirmar
