lxtask - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Task Manager
da: Opgavehåndtering

en: Manage running processes
da: Håndter kørende processer

en: Process manager
da: Proceshåndtering

en: task;kill;suspend;processor;memory;monitoring;performance;
da: task;kill;suspend;processor;memory;monitoring;performance;opgave;dræb;hukommelse;overvågning;ydelse;

en: Couldn't send signal %d to the task with ID %d
    
    %s
da: Kunne ikke sende signal %d til opgaven med id %d
    
    %s

en: Couldn't set priority %d to the task with ID %d
da: Kunne ikke angive prioritet %d til opgaven med id %d

en: Really kill the task?
da: Virkelig dræbe opgaven?

en: Really terminate the task?
da: Virkelig terminere opgaven?

en: Can't stop process self
da: Kan ikke stoppe egen proces

en: Memory: %d MB of %d MB used
da: Hukommelse: %d MB af %d MB i brug

en: CPU usage: %0.0f %%
da: CPU anvendelse: %0.0f %%

en: _File
da: _Fil

en: _View
da: _Vis

en: _Help
da: _Hjælp

en: cpu usage
da: cpu-forbrug

en: memory usage
da: hukommelsesforbrug

en: more details
da: flere detaljer

en: Command
da: Kommando

en: User
da: Bruger

en: VM-Size
da: VM-størrelse

en: State
da: Status

en: Continue
da: Fortsæt

en: Term
da: Terminer

en: Kill
da: Dræb

en: Priority
da: Prioritet

en: Show user tasks
da: Vis brugeropgaver

en: Show root tasks
da: Vis administratoropgaver

en: Show other tasks
da: Vis andre opgaver

en: Show full cmdline
da: Vis hele kommandolinien

en: Show memory used by cache as free
da: Vis hukommelsesforbrug for mellemlageret som ledig

en: LXTask is derived from Xfce4 Task Manager by:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>
da: LXTask er bygget på Xfce4 Task Manager af:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxtask.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008 LXDE team
da: Ophavsret (C) 2008 LXDE-holdet

en: Lightweight task manager for LXDE project
da: Enkel opgavehåndtering til LXDE-projektet

en: Preferences
da: Indstillinger

en: General
da: Generelt

en: Refresh rate (seconds):
da: Opdateringsfrekvens (sekunder):

en: Error
da: Fejl

en: Confirm
da: Bekræft
