xfce4-taskmanager 0.4.0-rc1 - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: Task Manager
fi: Tehtävienhallinta

en: Manage running processes
fi: Hallitse käynnissä olevia prosesseja

en: Process manager
fi: Prosessien käsittelijä

en: Couldn't send signal %d to the task with ID %d
    
    %s
fi: Ei voitu lähettää signaalia %d tehtävälle, jonka ID on %d
    
    %s

en: Couldn't set priority %d to the task with ID %d
fi: Ei voitu asettaa tärkeyttä %d tehtävälle, jonka ID on %d

en: Really kill the task?
fi: Tapetaanko tehtävä?

en: Really terminate the task?
fi: Haluatko katkaista tehtävän suorittamisen?

en: Can't stop process self
fi: Ohjelman omaa prosessia ei voi lopettaa

en: Memory: %d MB of %d MB used
fi: Muisti: %d Mt/%d Mt käytössä

en: CPU usage: %0.0f %%
fi: CPU:n käyttö: %0.0f %%

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _View
fi: _Näytä

en: _Help
fi: _Ohje

en: cpu usage
fi: suorittimen käyttö

en: memory usage
fi: muistin käyttö

en: more details
fi: lisätietoja

en: Command
fi: Komento

en: User
fi: Käyttäjä

en: VM-Size
fi: VM-koko

en: State
fi: Tila

en: Prio
fi: Tärk

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Continue
fi: Jatka

en: Term
fi: Lopeta

en: Kill
fi: Tapa

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Show user tasks
fi: Näytä käyttäjän prosessit

en: Show root tasks
fi: Näytä pääkäyttäjän prosessit

en: Show other tasks
fi: Näytä muut prosessit

en: Show full cmdline
fi: Näytä koko komentorivi

en: Show memory used by cache as free
fi: Näytä välimuistikäytössä oleva muisti vapaana

en: LXTask is derived from Xfce4 Task Manager by:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>
fi: LXTask on johdettu Xfce4:n tehtävienhallinnasta, tekijä:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxtask.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008 LXDE team
fi: Tekijänoikeudet (C) 2008 LXDE-ryhmä

en: Lightweight task manager for LXDE project
fi: Kevyt tehtävienhallinta LXDE-projektille

en: Preferences
fi: Asetukset

en: General
fi: Yleiset

en: Refresh rate (seconds):
fi: Päivitysväli (sekunteja):

en: Error
fi: Virhe

en: Confirm
fi: Vahvista
