lxtask - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Task Manager
sv: Aktivitetshanterare

en: Manage running processes
sv: Hantera processer som kör

en: Process manager
sv: Processhanterare

en: Couldn't send signal %d to the task with ID %d
    
    %s
sv: Kunde inte skicka signal %d till aktiviteten med ID %d
    
    %s

en: Couldn't set priority %d to the task with ID %d
sv: Kunde inte ställa in prioritet %d till aktiviteten med ID %d

en: Really kill the task?
sv: Verkligen döda aktiviteten?

en: Really terminate the task?
sv: Verkligen terminera aktiviteten?

en: Can't stop process self
sv: Kan inte stoppa den egna processen

en: Memory: %d MB of %d MB used
sv: Minne: %d MB av %d MB används

en: CPU usage: %0.0f %%
sv: Processoranvändning: %0.0f %%

en: _File
sv: _Arkiv

en: _View
sv: _Visa

en: _Help
sv: _Hjälp

en: cpu usage
sv: processoranvändning

en: memory usage
sv: minnesanvändning

en: more details
sv: fler detaljer

en: Command
sv: Kommando

en: User
sv: Användare

en: CPU%
sv: Processor%

en: VM-Size
sv: VM-storlek

en: State
sv: Tillstånd

en: Stop
sv: Stoppa

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Kill
sv: Döda

en: Priority
sv: Prioritet

en: Show user tasks
sv: Visa användaraktiviteter

en: Show root tasks
sv: Visa rootaktiviteter

en: Show other tasks
sv: Visa övriga aktiviteter

en: Show full cmdline
sv: Visa komplett kommandorad

en: Show memory used by cache as free
sv: Visa minne som används av cache som ledigt

en: LXTask is derived from Xfce4 Task Manager by:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>
sv: LXTask har baserats på Xfce4 Aktivitetshanterare av:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxtask.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008 LXDE team
sv: Copyright © 2008 LXDE team

en: Lightweight task manager for LXDE project
sv: Lättviktig aktivitetshanterare för LXDE-projektet

en: Preferences
sv: Egenskaper

en: General
sv: Allmänt

en: Refresh rate (seconds):
sv: Uppdateringsintervall (sekunder):

en: Error
sv: Fel

en: Confirm
sv: Bekräfta
