xfce4-taskmanager 0.4.0-rc1 - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Task Manager
uk: Диспетчер задач

en: Manage running processes
uk: Керування запущеними процесами

en: Process manager
uk: Менеджер процесів

en: task;kill;suspend;processor;memory;monitoring;performance;
uk: процес;задача;програма;вбити;зупинити;процесор;пам'ять;слідкувати;продуктивність;швидкодія;

en: Couldn't send signal %d to the task with ID %d
    
    %s
uk: Не можу послати сигнал %d до процесу з ID %d
    
    %s

en: Couldn't set priority %d to the task with ID %d
uk: Не можу встановити пріоритет %d для процесу з ID %d

en: Really kill the task?
uk: Дійсно вбити процес?

en: Really terminate the task?
uk: Дійсно перервати процес?

en: Can't stop process self
uk: Процес не може зупинити сам себе

en: Memory: %d MB of %d MB used
uk: Пам’ять: %d MB з %d MB використано

en: CPU usage: %0.0f %%
uk: Використання CPU: %0.0f %%

en: _File
uk: _Файл

en: _View
uk: _Вигляд

en: _Help
uk: _Допомога

en: cpu usage
uk: використання CPU

en: memory usage
uk: використання пам’яті

en: more details
uk: Більше деталей

en: Command
uk: Команда

en: User
uk: Користувач

en: VM-Size
uk: Розмір віртуальної пам’яті

en: State
uk: Стан

en: Prio
uk: Пріоритет

en: Stop
uk: Зупинити

en: Continue
uk: Продовжити

en: Term
uk: Завершити

en: Kill
uk: Вбити

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Show user tasks
uk: Показати процеси користувача

en: Show root tasks
uk: Показати процеси суперкористувача

en: Show other tasks
uk: Показати інші процеси

en: Show full cmdline
uk: Показати цілу командну стрічку

en: Show memory used by cache as free
uk: Показати пам’ять, використану під кеш, як вільну пам’ять

en: LXTask is derived from Xfce4 Task Manager by:
      * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>
uk: LXTask походить з Xfce4 Task Manager, створений:
    * Johannes Zellner <webmaster@nebulon.de>

en: Lightweight task manager for LXDE project
uk: Легкий менеджер задач для проекту LXDE

en: Preferences
uk: Налаштування

en: General
uk: Загальне

en: Refresh rate (seconds):
uk: Частота оновлення (секунди):

en: Error
uk: Помилка

en: Confirm
uk: Підтвердити
