lxterminal - en to bg translation catalogue (78 entries)

note: 0
en: _File
bg: _Файл

note: 1
en: _Edit
bg: Р_едактиране

note: 2
en: _Tabs
bg: _Раздели

note: 3
en: _Help
bg: Помо_щ

note: 6 7
en: _Close Tab
bg: _Затваряне на раздела

note: 9
en: Cop_y
bg: _Копиране

note: 10
en: _Paste
bg: _Поставяне

note: 11
en: Clear scr_ollback
bg: Върни п_ревъртяното

note: 12 13
en: Zoom _In
bg: Увеличаване

note: 14
en: Zoom O_ut
bg: Отдалечаване

note: 15
en: Zoom _Reset
bg: Нулиране на увелеличение

note: 16 17
en: Preference_s
bg: Предпо_читания

note: 18
en: Na_me Tab
bg: Име _на раздела

note: 19
en: Pre_vious Tab
bg: Пре_дишен раздел

note: 20
en: Ne_xt Tab
bg: _Следващ раздел

note: 21
en: Move Tab _Left
bg: Премести раздела от_ляво

note: 22
en: Move Tab _Right
bg: Премести раздела от_дясно

note: 23
en: _About
bg: _Относно

en: New _Window
bg: _Нов прозорец

en: New _Tab
bg: Н_ов раздел

en: Copy _URL
bg: Копирай _адреса

en: Cl_ear scrollback
bg: _Връщане на превъртяното

en: Name Tab
bg: Име на раздела

en: _Cancel
bg: _Откажи

en: _OK
bg: _Приеми

en: Terminal emulator for LXDE project
bg: Терминален емулатор за LXDE

en: You are about to close %d tabs. Are you sure you want to continue?
bg: Вие ще затворите %d раздели. Наистина ли искате да продължите?

en: Confirm close
bg: Потвърди затваряне

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: LXTerminal Preferences
bg: Предпочитания

en: Terminal font
bg: Терминален шрифт

en: Background
bg: Фон

en: Foreground
bg: На преден план

en: Allow bold font
bg: Разреши удебелен шрифт

en: Cursor blink
bg: Мигане на курсора

en: Cursor style
bg: Вид на курсора

en: Block
bg: Блокирай

en: Underline
bg: Подчертай

en: Audible bell
bg: Звуков сигнал

en: Black
bg: Черен

en: Red
bg: Червен

en: Brown
bg: Кафяв

en: Blue
bg: Син

en: Magenta
bg: Лилав

en: Cyan
bg: Морско син

en: Gray
bg: Сив

en: Darkgray
bg: Тъмно сив

en: Bright Red
bg: Светло червен

en: Bright Green
bg: Светло зелен

en: Yellow
bg: Жълт

en: Bright Blue
bg: Светло син

en: Bright Magenta
bg: Светло лилав

en: Bright Cyan
bg: Светло морско син

en: White
bg: Бял

en: Palette
bg: Цветова палитра

en: Palette Preset
bg: Предварително зададена цветова палитра

en: Style
bg: Стил

en: Tab panel position
bg: Подредба на разделитe

en: Scrollback lines
bg: Щрихи

en: Hide scroll bar
bg: Скрий плъзгача

en: Hide menu bar
bg: Скрий Менюто

en: Hide Close buttons
bg: Скрий бутоните за затваряне

en: Default window size
bg: Размера на прозореца по подразбиране

en: Display
bg: Екран

en: Select-by-word characters
bg: Маркирай по думи

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
bg: Деактивирай бърз клавиш за менюто (по подразбиране: F10)

en: Disable using Alt-n for tabs and menu
bg: Деактивирай Alt-а за бързите клавиши в менюто и разделите

en: Disable confirmation before closing a window with multiple tabs
bg: Деактивирай потвърждение, преди затваряне на прозорец с няколко раздела

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Отдалечаване

en: Zoom Reset
bg: Нулиране на увелеличение

en: Shortcuts
bg: Клавиши за бърз достъп

en: Terminal
bg: Терминал

en: Use the command line
bg: Използване на команден ред
