lxterminal 0.1 - en to eu translation catalogue (94 entries)

note: 0
en: _File
eu: _Fitxategia

note: 1
en: _Edit
eu: _Editatu

note: 2
en: _Tabs
eu: Fi_txak

note: 3
en: _Help
eu: _Laguntza

note: 4
en: _New Window
eu: _Leiho berria

note: 5
en: New T_ab
eu: _Fitxa berria

note: 6 7
en: _Close Tab
eu: _Itxi fitxa

note: 8
en: Close _Window
eu: Itxi _leihoa

note: 9
en: Cop_y
eu: _Kopiatu

note: 10
en: _Paste
eu: _Itsatsi

note: 11
en: Clear scr_ollback
eu: Garbitu _atzera-korritzea

note: 12 13
en: Zoom _In
eu: _Handiagotu

note: 14
en: Zoom O_ut
eu: _Txikiagotu

note: 15
en: Zoom _Reset
eu: _Berrezarri zooma

note: 16 17
en: Preference_s
eu: _Hobespenak

note: 18
en: Na_me Tab
eu: _Izendatu fitxa

note: 19
en: Pre_vious Tab
eu: _Aurreko fitxa

note: 20
en: Ne_xt Tab
eu: _Hurrengo fitxa

note: 21
en: Move Tab _Left
eu: Mugitu fitxa e_zkerrera

note: 22
en: Move Tab _Right
eu: Mugitu fitxa e_skuinera

note: 23
en: _About
eu: Honi _buruz

en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: New _Tab
eu: _Fitxa berria

en: Copy _URL
eu: Kopiatu _URLa

en: Cl_ear scrollback
eu: _Garbitu atzera-korritzea

en: Name Tab
eu: Izendatu fitxa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: LXTerminal
eu: LXTerminala

en: Terminal emulator for LXDE project
eu: LXDE proiekturako terminal-emuladorea

en: You are about to close %d tabs. Are you sure you want to continue?
eu: %d fitxa ixtera zoaz. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Confirm close
eu: Berretsi ixtea

en: Top
eu: Goia

en: Bottom
eu: Behea

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: LXTerminal Preferences
eu: LXTerminalaren hobespenak

en: Terminal font
eu: Terminaleko letra-tipoa

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Foreground
eu: Aurreko planoa

en: Allow bold font
eu: Baimendu letra-tipo lodia

en: Cursor blink
eu: Kurtsorearen keinua

en: Cursor style
eu: Kurtsorearen estiloa

en: Block
eu: Blokea

en: Underline
eu: Azpimarra

en: Audible bell
eu: Seinale entzungarria

en: Black
eu: Beltza

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Brown
eu: Marroia

en: Blue
eu: Urdina

en: Cyan
eu: Cyana

en: Gray
eu: Grisa

en: Darkgray
eu: Gris iluna

en: Bright Red
eu: Gorri argia

en: Bright Green
eu: Berde argia

en: Yellow
eu: Horia

en: Bright Blue
eu: Urdin argia

en: Bright Magenta
eu: Magenta argia

en: Bright Cyan
eu: Cyan argia

en: White
eu: Zuria

en: Palette
eu: Paleta

en: Palette Preset
eu: Paleta aurrezarpena

en: Style
eu: Estiloa

en: Tab panel position
eu: Fitxa-panelaren posizioa

en: Scrollback lines
eu: Atzera-korritze lerroak

en: Hide scroll bar
eu: Ezkutatu korritze-barra

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: Hide Close buttons
eu: Ezkutatu Itxi botoiak

en: Hide mouse pointer
eu: Ezkutatu saguaren erakuslea

en: Default window size
eu: Leihoaren tamaina lehenetsia

en: Display
eu: Bistaratu

en: Select-by-word characters
eu: Hitzak hautatzeko karaktereak

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
eu: Desgaitu menuaren laster-tekla (lehenetsia F10 da)

en: Disable using Alt-n for tabs and menu
eu: Desgaitu Alt-n erabiltzea fitxa eta menuentzat

en: Disable confirmation before closing a window with multiple tabs
eu: Desgaitu hainbat fitxa dituen leihoa itxi aurreko berrespena

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: New Window
eu: Leiho berria

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

en: Move Tab Left
eu: Mugitu fitxa ezkerrera

en: Move Tab Right
eu: Mugitu fitxa eskuinera

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom Reset
eu: Berrezarri zooma

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Terminal
eu: Terminala

en: Use the command line
eu: Erabili komando-lerroa

en: console;command line;execute;
eu: kontsola;komando-lerroa;exekutatu;
