lxterminal - en to nn translation catalogue (23 entries)

note: 0
en: _File
nn: _Fil

note: 1
en: _Edit
nn: _Rediger

note: 2
en: _Tabs
nn: F_aner

note: 3
en: _Help
nn: _Hjelp

note: 6 7
en: _Close Tab
nn: _Lukk fane

note: 9
en: Cop_y
nn: _Kopier

note: 10
en: _Paste
nn: _Lim inn

note: 16 17
en: Preference_s
nn: _Innstillingar

note: 19
en: Pre_vious Tab
nn: _Førre fane

note: 20
en: Ne_xt Tab
nn: _Neste fane

note: 21
en: Move Tab _Left
nn: Flytt fane til _venstre

note: 22
en: Move Tab _Right
nn: Flytt fane til _høgre

note: 23
en: _About
nn: _Om

en: New _Window
nn: Nytt _vindauge

en: New _Tab
nn: Ny _fane

en: Terminal emulator for LXDE project
nn: Terminalemulator for LXDE

en: Top
nn: Oppe

en: Bottom
nn: Nede

en: Left
nn: Til venstre

en: Right
nn: Til høgre

en: Style
nn: Stil

en: Display
nn: Skjerm

en: Use the command line
nn: Bruk kommandolinja
