LXTerminal 0.1.x - en to sr translation catalogue (96 entries)

note: 0
en: _File
sr: _Датотека

note: 1
en: _Edit
sr: _Уреди

note: 2
en: _Tabs
sr: _Листови

note: 3
en: _Help
sr: _Помоћ

note: 4
en: _New Window
sr: _Нови прозор

note: 5
en: New T_ab
sr: Нови л_ист

note: 6 7
en: _Close Tab
sr: За_твори лист

note: 8
en: Close _Window
sr: Затвори _прозор

note: 9
en: Cop_y
sr: _Умножи

note: 10
en: _Paste
sr: У_баци

note: 11
en: Clear scr_ollback
sr: _Обриши „scrollback“ оставу

note: 12 13
en: Zoom _In
sr: У_већај

note: 14
en: Zoom O_ut
sr: У_мањи

note: 15
en: Zoom _Reset
sr: _Поништи увећање

note: 16 17
en: Preference_s
sr: По_ставке

note: 18
en: Na_me Tab
sr: Наз_ив листа

note: 19
en: Pre_vious Tab
sr: _Претходни лист

note: 20
en: Ne_xt Tab
sr: _Следећи лист

note: 21
en: Move Tab _Left
sr: Премести лист _лево

note: 22
en: Move Tab _Right
sr: Премести лист _десно

note: 23
en: _About
sr: _О програму

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: New _Tab
sr: Нови _лист

en: Copy _URL
sr: Умножи _УРЛ

en: Cl_ear scrollback
sr: Обриши „scroll_back“ оставу

en: Name Tab
sr: Дајте назив листу

en: _Cancel
sr: О_дустани

en: _OK
sr: У _реду

en: LXTerminal
sr: ЛИкс-Терминал

en: Terminal emulator for LXDE project
sr: Емулатор терминала за ЛИкс-ДЕ

en: You are about to close %d tabs. Are you sure you want to continue?
sr: Желите ли да извршим Ваш захтев за затварањем %d листова?

en: Confirm close
sr: Потврда за затварање листова

en: Top
sr: Горе

en: Bottom
sr: Доле

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: LXTerminal Preferences
sr: Подешавања

en: Terminal font
sr: Словолик у терминалу:

en: Background
sr: Позадина

en: Foreground
sr: Боја текста

en: Allow bold font
sr: Дозволи задебљан словолик

en: Cursor blink
sr: Показивач трепће

en: Cursor style
sr: Изглед показивача

en: Block
sr: Блок

en: Underline
sr: Подвучено

en: Audible bell
sr: Звук звона

en: Black
sr: Црна

en: Red
sr: Тамноцрвена

en: Green
sr: Зелена

en: Brown
sr: Тамнонаранџаста

en: Blue
sr: Плава

en: Magenta
sr: Светлољубичаста

en: Cyan
sr: Тиркизна

en: Gray
sr: Сива

en: Darkgray
sr: Тамносива

en: Bright Red
sr: Смеђекестењаста

en: Bright Green
sr: Светлозелена

en: Yellow
sr: Жута

en: Bright Blue
sr: Љубичаста

en: Bright Magenta
sr: Сјајнорућичаста

en: Bright Cyan
sr: Свеетлотиркизна

en: White
sr: Бела

en: Palette
sr: Опсег боја

en: Palette Preset
sr: Поставка опсега боја

en: Style
sr: Стил

en: Tab panel position
sr: Смештај траке са листовима:

en: Scrollback lines
sr: Број линија историјата

en: Hide scroll bar
sr: Сакриј дугмад за клизање

en: Hide menu bar
sr: Сакриј траку изборника

en: Hide Close buttons
sr: Сакриј  дугмад за затварање

en: Hide mouse pointer
sr: Сакриј показивач миша

en: Default window size
sr: Уобичајене димензије прозора

en: x
sr: ×

en: Display
sr: Приказ

en: Select-by-word characters
sr: Знакови који образују речи

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
sr: Искључи пречицу до изборника (F10 подразумевано)

en: Disable using Alt-n for tabs and menu
sr: Искључи употребу „Alt-n“ тастера у листовима и изборнику

en: Disable confirmation before closing a window with multiple tabs
sr: Ако је покренуто више листова, онемогући потврду затварања програма

en: Advanced
sr: Напредно

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New Tab
sr: Нови лист

en: Close Tab
sr: Затвори лист

en: Close Window
sr: Нови прозор

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Previous Tab
sr: Претходни лист

en: Next Tab
sr: Следећи лист

en: Move Tab Left
sr: Премести лист улево

en: Move Tab Right
sr: Премести лист удесно

en: Zoom In
sr: Приближи

en: Zoom Out
sr: Удаљи

en: Zoom Reset
sr: Поништи увећање

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Terminal
sr: Терминал

en: Use the command line
sr: Употребљавајте линију наредби

en: console;command line;execute;
sr: конзола;командна линија;извршно;
