lxterminal - en to ug translation catalogue (48 entries)

note: 0
en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

note: 1
en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

note: 2
en: _Tabs
ug: بەتكۈچلەر(_T)

note: 3
en: _Help
ug: ياردەم(_H)

note: 6 7
en: _Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ(_C)

note: 9
en: Cop_y
ug: كۆچۈر(_Y)

note: 10
en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

note: 11
en: Clear scr_ollback
ug: سىيرىغۇچ بالداقنى تازىلا(_O)

note: 16 17
en: Preference_s
ug: مايىللىقلار(_S)

note: 18
en: Na_me Tab
ug: ئات بەتكۈچى(_M)

note: 19
en: Pre_vious Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_V)

note: 20
en: Ne_xt Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_X)

note: 21
en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

note: 22
en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

note: 23
en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: Copy _URL
ug: تور ئادرېسى(_URL) نى كۆچۈر

en: Cl_ear scrollback
ug: سىيرىلىشنى تازىلا(_E)

en: Name Tab
ug: ئات بەتكۈچى

en: Terminal emulator for LXDE project
ug: LXDE قۇرۇلۇشىدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈچى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: LXTerminal Preferences
ug: LXTerminal مايىللىقى

en: Terminal font
ug: تېرمىنال خەت نۇسخىسى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Foreground
ug: ئالدى كۆرۈنۈش

en: Allow bold font
ug: توم خەت نۇسخىسىغا ئىجازەت

en: Cursor blink
ug: نۇربەلگىنىڭ لىپىلدىشى

en: Cursor style
ug: نۇربەلگە ئۇسلۇبى

en: Block
ug: بۆلەك

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Audible bell
ug: ياڭراق قوڭغۇراق

en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: Tab panel position
ug: بەتكۈچ كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Scrollback lines
ug: ئۆتۈپ كەتكەن قۇرلارنى كۆرسىتىش

en: Hide scroll bar
ug: سىيرىغۇچ بالداقنى يوشۇر

en: Hide menu bar
ug: تىزىملىك بالدىقىنى يوشۇر

en: Hide Close buttons
ug: ‹ياپ› توپچىسىنى يوشۇر

en: Display
ug: كۆرسەت

en: Select-by-word characters
ug: تاللىغاندا سوز تەركىبىگە كىرىدىغان سۆزلەر

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
ug: تىزىملىك تېزلەتمىسىنى ئىناۋەتسىز قىلىش (كۆڭۈلدە F10 ئارقىلىق)

en: Disable using Alt-n for tabs and menu
ug: بەتكۈچ ۋە تىزىملىك ئۈچۈن Alt-n نى ئىناۋەتسىز قىلىش

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Terminal
ug: تېرمىنال

en: Use the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىنى ئىشلەت
