lynx 2.9.0-dev3 - en to cs translation catalogue (1249 entries)

note: ****************************************************************** * The following definitions are for status line prompts, messages, or * warnings issued by Lynx during program execution.  You can modify * them to make them more appropriate for your site.  We recommend that * you extend these defin
en: Alert!: %s
cs: Pozor!: %s

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Are you sure you want to quit?
cs: Opravdu chcete ukončit program?

en: Really exit from Lynx?
cs: Opravdu chcete ukončit Lynx?

en: Connection interrupted.
cs: Spojení bylo přerušeno.

en: Data transfer interrupted.
cs: Přenos dat byl přerušen.

en: Cancelled!!!
cs: Zrušeno!!!

en: Cancelling!
cs: Ruším!

en: Excellent!!!
cs: Výborně!!!

en: Done!
cs: Hotovo!

en: Bad request!
cs: Chybný požadavek!

en: previous
cs: předchozí

en: next screen
cs: následující obrazovka

en: HELP!
cs: NÁPOVĚDA!

en: , help on
cs: , nápověda pro

note: #define HELP
en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
cs: Příkazy: Použijte šipky propohyb, '?' pro nápovědu, 'q' pro ukončení, '<-' pro návrat zpět.

note: #define MOREHELP
en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
cs: -- zmáčkněte mezerník pro další stranu, šipky pro pohyb, '?' pro nápovědu. 'q' pro ukončení.

en: -- press space for next page --
cs: -- pro další stranu zmáčkněte mezerník --

en: URL too long
cs: URL je příliš dlouhé

note: Inactive input fields, messages used with -tna option - kw #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG_INA
en: (Textfield "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
cs: (Textové pole "%s"); Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE_INA
en: (Text entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
cs: (Pole pro textový vstup) Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
cs: (Textová oblast "%s"); Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate.
cs: (Textová oblast) Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA_E
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
cs: (Textová oblast "%s"); Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return> (%s pro editor).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA_E
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
cs: (Textová oblast) Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return> (%s pro editor).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
cs: (Pole formuláře) Vypnuto.  <return> pro editaci.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA_X
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
cs: (Pole formuláře) Vypnuto.  <return> pro editaci (%s pro 'NO CACHE').

note: #define FORM_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
cs: (Pole formuláře) Vypnuto. <return> pro editaci, 2x <return> pro odeslání.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG_INA
en: (mailto form field) Inactive.  Press <return> to change.
cs: ('mailto' pole formuláře) Vypnuto.  <return> pro změnu.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE_INA
en: (Password entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
cs: (Pole pro zadání hesla) Vypnuto.  Zapnutí pomocí <return>.

note: #define FORM_LINK_FILE_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: NEMODIFIKOVATELNÉ pole pro výběr souboru.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_FILE_MESSAGE
en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (Pole pro výběr souboru) Vyberte soubor.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE
en: (Textfield "%s"); Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (Textové pole "%s"); Zadejte text.  NAHORU/DOLŮ či TAB pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
cs: (Textová oblast "%s"); Zadejte text. NAHORU/DOLŮ či TAB pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
cs: (Textová oblast) Zadejte text. NAHORU/DOLŮ či TAB pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_E
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
cs: (Textová oblast "%s"); Zadejte text. NAHORU/DOLŮ či TAB pro odchod (%s pro editor).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_E
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
cs: (Textová oblast) Zadejte text. NAHORU/DOLŮ či TAB pro odchod (%s pro editor).

note: #define FORM_LINK_TEXT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: NEMODIFIKOVATELNÉ textové pole formuláře.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
cs: (Pole formuláře) Zadejte text.  <return> pro odeslání.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_X
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
cs: (Pole formuláře) Zadejte text.  <return> odešle (%s pro 'NO CACHE').

note: #define FORM_LINK_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
cs: (Pole formuláře) Zadejte text.  <return> odešle, šipky či TAB pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: NEMODIFIKOVATELNÉ pole formuláře.  NAHORU/DOLŮ či TAB pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows to move off.
cs: ('mailto' pole formuláře) Zadejte text.  <return> odešle, šipky pro odchod.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form field) Mail is disallowed so you cannot submit.
cs: ('mailto' pole formuláře) Pošta je vypnuta, tudíž nemůžete nic poslat.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE
en: (Password entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (Pole pro zadání hesla) Zadejte text.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form password.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: NEMODIFIKOVATELNÉ heslo formuláře.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_ADV_MSG
en: (Checkbox "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
cs: (Zaškrtávací pole "%s");   Šipka vpravo či <return> pro přepnutí.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_MESSAGE
en: (Checkbox Field)   Use right-arrow or <return> to toggle.
cs: (Zaškrtávací pole).   Šipka vpravo či <return> pro přepnutí.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form checkbox.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: NEMODIFIKOVATELNÉ zaškrtávací pole formuláře.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_RADIO_ADV_MSG
en: (Radio Button "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
cs: (Přepínací tlačítko "%s");   Šipka vpravo či <return> pro přepnutí.

note: #define FORM_LINK_RADIO_MESSAGE
en: (Radio Button)   Use right-arrow or <return> to toggle.
cs: (Přepínací tlačítko)   Šipka vpravo či <return> pro přepnutí.

note: #define FORM_LINK_RADIO_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form radio button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: NEMODIFIKOVATELNÉ přepínací tlačítko formuláře.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_PREFIX
en: Submit ('x' for no cache) to
cs: Odeslat ('x' pro 'NO CACHE') na

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_PREFIX
en: Submit to
cs: Odeslat na

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit ('x' for no cache).
cs: (Tlačítko pro odeslání formuláře) Šipka vpravo či <return> pro odeslání (x pro 'NO CACHE')

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
cs: (Tlačítko pro odeslání formuláře) Šipka vpravo či <return> pro odeslání.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_DIS_MSG
en: DISABLED form submit button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (VYPNUTÉ tlačítko pro odeslání formuláře).  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_PREFIX
en: Submit mailto form to
cs: Odeslat 'mailto' formulář na

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
cs: ('mailto' tlačítko pro odeslání formuláře) Šipka vpravo či <return> pro odeslání.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form submit button) Mail is disallowed so you cannot submit.
cs: ('mailto' tlačítko pro odeslání formuláře) Pošta je zakázána, tudíž nemůžete nic odeslat.

note: #define FORM_LINK_RESET_MESSAGE
en: (Form reset button)   Use right-arrow or <return> to reset form to defaults.
cs: (Tlačítko pro smazání formuláře)   Šipka vpravo či <return> pro smazání vložených údajů.

note: #define FORM_LINK_RESET_DIS_MSG
en: DISABLED form reset button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (VYPNUTÉ tlačítko pro smazání).  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_MESSAGE
en: (Script button)   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (Tlačítko skriptu)   NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_ADV_MSG
en: (Script button "%s");   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: (Tlačítko skriptu "%s");   NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_DIS_MSG
en: DISABLED Script button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
cs: VYPNUTÉ tlačítko skriptu.  NAHORU/DOLŮ či tab pro odchod.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_ADV_MSG
en: (Option list "%s"); Hit return to select option.
cs: (Seznam voleb "%s"); Zmáčkněte return pro výběr volby.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_MESSAGE
en: (Option list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
cs: (Seznam voleb) Zmáčkněte return, šipkami vyberte volbu a return pro potvrzení.

note: #define CHOICE_LIST_ADV_MSG
en: (Choice entry "%s"); Use arrow keys and return to select option.
cs: (Výběr možnosti "%s"); Použijte šipky a return pro zvolení.

note: #define CHOICE_LIST_MESSAGE
en: (Choice list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
cs: (Nabídka možností) Zmáčkněte return, šipkami vyberte možnost a return pro zvolení.

note: #define MOUSE_CHOICE_MESSAGE
en: Left mouse button or return to select, arrow keys to scroll.
cs: Levé tlačítko myši či return pro vybrání, šipky pro posun.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE option list.  Use return or arrow keys to review or leave.
cs: NEMODIFIKOVATELNÝ seznam voleb.  Zmáčkněte return či šipky pro prohlížení či odchod

note: #define CHOICE_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE choice list.  Use return or arrow keys to review or leave.
cs: NEMODIFIKOVATELNÁ nabídka možností.  Zmáčkněte return či šipky pro prohlížení či odchod.

en: Submitting form...
cs: Odesílám formulář...

en: Resetting form...
cs: Mažu obsah formuláře...

note: #define RELOADING_FORM
en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
cs: Znovu nahrávám dokument.  Všechny údaje zapsané do formulářů budou ztraceny!

note: #define LINK_NOT_IN_FORM
en: The current link is not in a FORM
cs: Tento odkaz není FORM

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
cs: Varování: Data formuláře nelze převést do znakové sady %s!

note: #define NORMAL_LINK_MESSAGE
en: (NORMAL LINK)   Use right-arrow or <return> to activate.
cs: (BĚŽNÝ ODKAZ)   Použijte šipku vpravo či <return> pro aktivaci.

en: The resource requested is not available at this time.
cs: Požadovaný zdroj není v tuto chvíli přístupný.

en: Enter Lynx keystroke command:
cs: Stiskněte příkazovou klávesu Lynxu:

en: Looking up
cs: Vyhledávám

en: Getting %s
cs: Získávám %s

en: Skipping %s
cs: Přeskakuji %s

en: Using %s
cs: Používám %s

en: Illegal URL: %s
cs: Chybné URL %s

en: Badly formed address %s
cs: Adresa %s je chybně utvořená

en: Unable to access WWW file!!!
cs: Přístup k WWW souboru nelze získat!!!

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
cs: Toto je prohledávatelný rejstřík.  Použijte %s pro hledání.

note: #define WWW_INDEX_MORE_MESSAGE
en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
cs: --Více--  Toto je prohledávatelný rejstřík.  Použijte %s pro hledání.

en: You have entered an invalid link number.
cs: Zadané číslo odkazu je chybné.

note: #define SOURCE_HELP
en: Currently viewing document source.  Press '\' to return to rendered version.
cs: Zobrazuji zdrojový kód.  Stiskněte '\' pro návrat k interpretované verzi.

note: #define NOVICE_LINE_ONE
en:   Arrow keys: Up and Down to move.  Right to follow a link; Left to go back.
cs:   Šipky: Nahoru/Dolů pro pohyb. Vpravo následuje odkaz; Vlevo se vrátí zpět.

note: #define NOVICE_LINE_TWO
en:  H)elp O)ptions P)rint G)o M)ain screen Q)uit /=search [delete]=history list
cs:  H)Nápověda O)Volby P)Tisk G)Jdi M)Hlavní obrazovka Q)Konec /=hledej [delete]=historie

note: #define NOVICE_LINE_TWO_A
en:   O)ther cmds  H)elp  K)eymap  G)oto  P)rint  M)ain screen  o)ptions  Q)uit
cs:   O)statní přík.  H)Nápověda  K)lávesová mapa  G)Jdi_na  P)Tisk  M)Hlavní obrazovka  o)volby  Q)Konec

note: #define NOVICE_LINE_TWO_B
en:   O)ther cmds  B)ack  E)dit  D)ownload ^R)eload ^W)ipe screen  search doc: /
cs:   O)statní přík.  B)Zpět  E)ditovat  D)Stáhnout ^R)Znovu nahrát ^W)Smazat obraz  hledat v dokumentu: /

note: #define NOVICE_LINE_TWO_C
en: O)ther cmds  C)omment  History: <backspace>  Bookmarks: V)iew, A)dd, R)emove
cs: O)Ostatní přík.  C)Komentář  Historie: <backspace>  Záložky: V)Zobrazit, A)Nová, R)Smazat

note: #define FORM_NOVICELINE_ONE
en:             Enter text into the field by typing on the keyboard
cs:             Pomocí klávesnice vložte text do pole

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO
en:     Ctrl-U to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
cs:     Ctrl-U vymaže veškerý text v poli, [Backspace] smaže jeden znak

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL
en:       Ctrl-U to delete text in field, [Backspace] to delete a character
cs:       Ctrl-U vymaže text v poli, [Backspace] smaže jeden znak

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_VAR
en:     %s to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
cs:     %s vymaže veškerý text v poli, [Backspace] smaže jeden znak

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL_VAR
en:       %s to delete text in field, [Backspace] to delete a character
cs:     %s vymaže text v poli, [Backspace] smaže jeden znak

note: mailto
en: Malformed mailto form submission!  Cancelled!
cs: Pokus o odeslání chybného 'mailto' formuláře!  Zrušeno!

en: Warning!  Control codes in mail address replaced by ?
cs: Varování!  Řídící znaky v poštovní adrese byly nahrazeny ?

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
cs: Pošta je zakázána!  Nelze nic poslat.

en: Mailto form submission failed!
cs: Odeslání 'mailto' formuláře se nezdařilo!

en: Mailto form submission Cancelled!!!
cs: Odeslání 'mailto' formuláře Zrušeno!!!

en: Sending form content...
cs: Posílám obsah formuláře...

en: No email address is present in mailto URL!
cs: 'Mailto' URL neobsahuje poštovní adresu!

note: #define MAILTO_URL_TEMPOPEN_FAILED
en: Unable to open temporary file for mailto URL!
cs: Dočasný soubor pro 'mailto' URL nelze otevřít!

note: #define INC_ORIG_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the original message?
cs: Chcete zařadit text původní zprávy?

note: #define INC_PREPARSED_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the preparsed source?
cs: Chcete zařadit předzpracovaný zdrojový text?

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_MAIL
en: Spawning your selected editor to edit mail message
cs: Spouštím vámi zvolený textový editor pro editaci zprávy

note: #define ERROR_SPAWNING_EDITOR
en: Error spawning editor, check your editor definition in the options menu
cs: Chyba při startu editoru, zkontrolujte nastavení editoru v konfiguračním menu

en: Send this comment?
cs: Odeslat tento komentář?

en: Send this message?
cs: Odeslat tuto zprávu?

en: Sending your message...
cs: Odesílám vaši zprávu...

en: Sending your comment:
cs: Odesílám váš komentář:

note: textarea
en: Not in a TEXTAREA; cannot use external editor.
cs: Toto není textová oblast; externí editor nelze použít.

en: Not in a TEXTAREA; cannot use command.
cs: Toto není textová oblast; příkaz nelze použít.

en: file: ACTIONs are disallowed!
cs: file: AKCE jsou zakázány!

note: #define FILE_SERVED_LINKS_DISALLOWED
en: file: URLs via served links are disallowed!
cs: file: Odkazy ze vzdálených dokumentů pro lokální soubory jsou zakázány!

en: Access to local files denied.
cs: Přístup k místním souborům je zakázán.

en: file: URLs via bookmarks are disallowed!
cs: file: Používání URL pomocí záložek je zakázáno!

note: #define SPECIAL_VIA_EXTERNAL_DISALLOWED
en: This special URL is not allowed in external documents!
cs: Toto zvláštní URL není v externích dokumentech povoleno!

en: Press <return> to return to Lynx.
cs: Stiskněte <return> pro návrat do programu Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning DCL subprocess.  Use 'logout' to return to Lynx.
cs: Spouštím DCL podproces.  Použijte 'logout' pro návrat do programu Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Type EXIT to return to Lynx.
cs: Napište EXIT pro návrat do programu Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning your default shell.  Use 'exit' to return to Lynx.
cs: Spouštím implicitní shell.  Použijte 'exit' pro návrat do programu Lynx.

en: Spawning is currently disabled.
cs: Spouštění je nyní vypnuto.

en: The 'd'ownload command is currently disabled.
cs: Příkaz 'd'(stahování) je nyní vypnut.

en: You cannot download an input field.
cs: Nemůžete stahovat vstupní pole.

en: Form has a mailto action!  Cannot download.
cs: Formulář obsahuje 'mailto' akci!  Nelze stáhnout.

en: You cannot download a mailto: link.
cs: Nemůžete stáhnout 'mailto:' odkaz.

en: You cannot download cookies.
cs: Nemůžete stahovat cookies.

en: You cannot download a printing option.
cs: Položku z menu voleb tisku nelze stáhnout.

en: You cannot download an upload option.
cs: Položku z menu voleb posílání (upload) nelze stáhnout.

en: You cannot download an permit option.
cs: Položku z menu nastavení práv souborů nelze stáhnout.

en: This special URL cannot be downloaded!
cs: Toto zvláštní URL nemůže být staženo!

en: Nothing to download.
cs: Není co stáhnout.

en: Trace ON!
cs: Sledování ZAPNUTO!

en: Trace OFF!
cs: Sledování VYPNUTO!

note: #define CLICKABLE_IMAGES_ON
en: Links will be included for all images!  Reloading...
cs: Budou zařazeny odkazy na všechny obrázky!  Znovu načítám...

note: #define CLICKABLE_IMAGES_OFF
en: Standard image handling restored!  Reloading...
cs: Implicitní zpracování obrázků obnoveno!  Znovu načítám...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_ON
en: Pseudo_ALTs will be inserted for inlines without ALT strings!  Reloading...
cs: Zobrazuji pseudo-popisy pro vložené obrázky bez popisu!  Znovu načítám...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_OFF
en: Inlines without an ALT string specified will be ignored!  Reloading...
cs: Vložené obrázky bez popisu budou ignorovány!  Znovu načítám...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled OFF!  Reloading...
cs: Přímý 8bitový či CJK režim VYPNUT!  Znovu načítám...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled ON!  Reloading...
cs: Přímý 8bitový či CJK režim ZAPNUT!  Znovu načítám...

note: #define HEAD_D_L_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument or L)ink, or C)ancel? (d,l,c):
cs: Poslat HEAD požadavek pro D) Dokument, L)Odkaz či C)Zrušit? (d,l,c):

note: #define HEAD_D_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument, or C)ancel? (d,c):
cs: Poslat HEAD požadavek pro D)Dokument či C)Zrušit? (d,c):

en: Sorry, the document is not an http URL.
cs: Lituji, dokument není http URL.

en: Sorry, the link is not an http URL.
cs: Lituji, odkaz není http URL.

en: Sorry, the ACTION for this form is disabled.
cs: Liruji, AKCE tohoto formuláře je vypnuta.

note: #define FORM_ACTION_NOT_HTTP_URL
en: Sorry, the ACTION for this form is not an http URL.
cs: Lituji, AKCE tohoto formuláře není http URL.

en: Not an http URL or form ACTION!
cs: Toto není http URL ani AKCE formuláře!

en: This special URL cannot be a form ACTION!
cs: Toto zvláštní URL nemůže být AKCÍ formuláře!

en: URL is not in starting realm!
cs: URL není ve startovní oblasti!

en: News posting is disabled!
cs: Odesílání příspěvků do diskuzních skupin je zakázáno!

en: File management support is disabled!
cs: Správce souborů je zakázán!

en: No jump file is currently available.
cs: Žádný soubor zkratek není dostupný.

en: Jump to (use '?' for list):
cs: Skočit na ('?' pro seznam):

en: Jumping to a shortcut URL is disallowed!
cs: Není povoleno přeskakovat na zkrácená URL!

en: Random URL is disallowed!  Use a shortcut.
cs: Náhodná URL jsou zakázána!  Použijte zkratku.

en: No random URLs have been used thus far.
cs: Doposud nebyla použita žádná náhodná URL.

en: Bookmark features are currently disabled.
cs: Používání záložek je nyní zakázáno.

en: Execution via bookmarks is disabled.
cs: Spouštění programů přes soubory záložek je zakázáno.

note: #define BOOKMARK_FILE_NOT_DEFINED
en: Bookmark file is not defined. Use %s to see options.
cs: Soubor se záložkami není zadán. Použijte %s pro zobrazení možností.

note: #define NO_TEMP_FOR_HOTLIST
en: Unable to open tempfile for X Mosaic hotlist conversion.
cs: Dočasný soubor pro konverzi X Mosaic 'hotlistu' nelze otevřít.

en: ERROR - unable to open bookmark file.
cs: CHYBA - soubor záložek nelze otevřít.

note: #define BOOKMARK_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open bookmark file for deletion of link.
cs: Záložku nelze smazat: soubor záložek nelze otevřít.

note: #define BOOKSCRA_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open scratch file for deletion of link.
cs: Záložku nelze smazat: dočasný soubor typu scratch nelze otevřít.

en: Error renaming scratch file.
cs: Chyba při přejmenovávání dočasného souboru typu scratch.

en: Error renaming temporary file.
cs: Chyba při přejmenovávání dočasného souboru.

note: #define BOOKTEMP_COPY_FAIL
en: Unable to copy temporary file for deletion of link.
cs: Záložku nelze smazat: dočasný soubor nelze kopírovat.

note: #define BOOKTEMP_REOPEN_FAIL_FOR_DEL
en: Unable to reopen temporary file for deletion of link.
cs: Záložku nelze smazat: dočasný soubor nelze znovu otevřít.

note: #define BOOKMARK_LINK_NOT_ONE_LINE
en: Link is not by itself all on one line in bookmark file.
cs: Odkaz záložky je delší než jeden řádek.

en: Bookmark deletion failed.
cs: Odstranění záložky se nezdařilo.

note: #define BOOKMARKS_NOT_TRAVERSED
en: Bookmark files cannot be traversed (only http URLs).
cs: Soubory se záložkami nelze křížit (traverse) (pouze http URL).

note: #define BOOKMARKS_NOT_OPEN
en: Unable to open bookmark file, use 'a' to save a link first
cs: Soubor se záložkami nelze otevřít, klávesou 'a' nejprve uložte odkaz

en: There are no links in this bookmark file!
cs: Tento soubor záložek je prázdný!

note: #define CACHE_D_OR_CANCEL
en: D)elete cached document or C)ancel? (d,c):
cs: D)Smazat dokument ve vyrovnávací paměti, nebo C)Zrušit? (d,c):

note: #define BOOK_D_L_OR_CANCEL
en: Save D)ocument or L)ink to bookmark file or C)ancel? (d,l,c):
cs: Uložit do souboru se záložkami D)Dokument, L)Odkaz či C)Zrušit? (d,l,c):

en: Save D)ocument to bookmark file or C)ancel? (d,c):
cs: Uložit do souboru se záložkami D)Dokument či C)Zrušit? (d,c):

en: Save L)ink to bookmark file or C)ancel? (l,c):
cs: Uložit do souboru se záložkami L)Odkaz či C)Zrušit? (l,c):

note: #define NOBOOK_POST_FORM
en: Documents from forms with POST content cannot be saved as bookmarks.
cs: Dokumenty z formulářů s POST obsahem nelze uložit jako záložku.

en: Cannot save form fields/links
cs: Formulářová pole/odkazy nelze uložit

note: #define NOBOOK_HSML
en: History, showinfo, menu and list files cannot be saved as bookmarks.
cs: Soubory historie, showinfo, menu a seznamů nelze ukládat jako záložky.

note: #define CONFIRM_BOOKMARK_DELETE
en: Do you really want to delete this link from your bookmark file?
cs: Opravdu chcete vymazat tento odkaz z vašeho souboru se záložkami?

en: Malformed address.
cs: Chybná adresa.

note: #define HISTORICAL_ON_MINIMAL_OFF
en: Historical comment parsing ON (Minimal is overridden)!
cs: Historické komentáře ZAPNUTO (minimální komentáře potlačeny)!

note: #define HISTORICAL_OFF_MINIMAL_ON
en: Historical comment parsing OFF (Minimal is in effect)!
cs: Historické komentáře VYPNUTO (minimální komentáře aktivní)!

note: #define HISTORICAL_ON_VALID_OFF
en: Historical comment parsing ON (Valid is overridden)!
cs: Historické komentáře ZAPNUTO (platné komentáře potlačeny)!

note: #define HISTORICAL_OFF_VALID_ON
en: Historical comment parsing OFF (Valid is in effect)!
cs: Historické komentáře VYPNUTO (platné komentáře aktivní)!

note: #define MINIMAL_ON_IN_EFFECT
en: Minimal comment parsing ON (and in effect)!
cs: Používání minimálních komentářů ZAPNUTO (a aktivní)!

note: #define MINIMAL_OFF_VALID_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Valid is in effect)!
cs: Používání minimálních komentářů VYPNUTO (platné komentáře aktivní)!

note: #define MINIMAL_ON_BUT_HISTORICAL
en: Minimal comment parsing ON (but Historical is in effect)!
cs: Používání minimálních komentářů ZAPNUTO (ale aktivní jsou historické komentáře)!

note: #define MINIMAL_OFF_HISTORICAL_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Historical is in effect)!
cs: Používání minimálních komentářů VYPNUTO (historické komentáře aktivní)!

en: Soft double-quote parsing ON!
cs: Metoda jednoduchého zpracování uvozovek ZAPNUTO!

en: Soft double-quote parsing OFF!
cs: Metoda jednoduchého zpracování uvozovek VYPNUTO!

en: Now using TagSoup parsing of HTML.
cs: Používám 'TagSoup' metodu zpracování HTML.

en: Now using SortaSGML parsing of HTML!
cs: Používám 'SortaSGML' metodu zpracování HTML!

en: You are already at the end of this document.
cs: Již jste na konci dokumentu.

en: You are already at the beginning of this document.
cs: Již jste na začátku dokumentu.

en: You are already at page %d of this document.
cs: Již jste na straně %d.

en: Link number %d already is current.
cs: Odkaz číslo %d je právě zvolen.

en: You are already at the first document
cs: Již jste na prvním dokumentu

en: There are no links above this line of the document.
cs: Nad tímto řádkem již nejsou žádné odkazy.

en: There are no links below this line of the document.
cs: Pod tímto řádkem již nejsou žádné odkazy.

note: #define MAXLEN_REACHED_DEL_OR_MOV
en: Maximum length reached!  Delete text or move off field.
cs: Maximální délka dosažena!  Smažte text, nebo se přesuňte mimo pole.

note: #define NOT_ON_SUBMIT_OR_LINK
en: You are not on a form submission button or normal link.
cs: Toto není běžný odkaz ani tlačítko na odeslání formuláře.

note: #define NEED_CHECKED_RADIO_BUTTON
en: One radio button must be checked at all times!
cs: Vždy musí být vybráno alespoň jedno z přepínacích tlačítek!

en: No submit button for this form, submit single text field?
cs: Tento formulář nemá tlačítko pro odeslání dat, odeslat jediné textové pole?

en: Do you want to go back to the previous document?
cs: Chcete se vrátit k předchozímu dokumentu?

en: Use arrows or tab to move off of field.
cs: Použijte šipky či tab pro přesun mimo pole.

note: #define ENTER_TEXT_ARROWS_OR_TAB
en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
cs: Vložte text.  Použijte šipky či tab pro přesun mimo pole.

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
cs: ** Chybné HTML!!  Formulář nemá definovánu žádnou akci. **

en: Bad HTML!!  Unable to create popup window!
cs: Chybné HTML!!  Nelze vytvořit vyskakovací okno!

en: Unable to create popup window!
cs: Nelze vytvořit vyskakovací okno!

en: Goto a random URL is disallowed!
cs: Náhodná URL je zakázáno použít jako cíl!

en: Goto a non-http URL is disallowed!
cs: URL, která nejsou http je zakázáno použít jako cíl!

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
cs: Je zakázáno používat jako cíl "%s" URL

en: URL to open:
cs: Cílové URL:

en: Edit the current Goto URL:
cs: Editace aktuálního cílového URL:

en: Edit the previous Goto URL:
cs: Editace předchozího cílového URL:

en: Edit a previous Goto URL:
cs: Editace předchozího cílového URL:

en: Current document has POST data.
cs: Aktuální dokument obsahuje POST data.

en: Edit this document's URL:
cs: Editace URL tohoto dokumentu:

en: Edit the current link's URL:
cs: Editace URL aktuálního odkazu:

en: Edit the form's submit-URL:
cs: Editace URL pro poslání formuláře:

en: You cannot edit File Management URLs
cs: Nemůžete editovat URL Správce souborů

en: Enter a database query:
cs: Zadejte dotaz na databázi:

en: Enter a whereis query:
cs: Zadejte hledaný řetězec:

en: Edit the current query:
cs: Editace aktuálního dotazu:

en: Edit the previous query:
cs: Editace předchozího dotazu:

en: Edit a previous query:
cs: Editace předchozího dotazu:

note: #define USE_C_R_TO_RESUB_CUR_QUERY
en: Use Control-R to resubmit the current query.
cs: Použijte Control-R pro opětovné odeslání dotazu.

en: Edit the current shortcut:
cs: Editovat aktuální zkratku:

en: Edit the previous shortcut:
cs: Editovat předchozí zkratku:

en: Edit a previous shortcut:
cs: Editovat předchozí zkratku:

en: Key '%c' is not mapped to a jump file!
cs: Klávesa '%c' není svázána se souborem zkratek!

en: Cannot locate jump file!
cs: Soubor zkratek nelze nalézt!

en: Cannot open jump file!
cs: Soubor zkratek nelze otevřít!

en: Error reading jump file!
cs: Chyba při čtení souboru zkratek!

en: Out of memory reading jump file!
cs: Při čtení souboru zkratek došla paměť!

en: Out of memory reading jump table!
cs: Při čtení tabulky zkratek došla paměť!

en: No index is currently available.
cs: Není dostupný žádný rejstřík.

note: #define CONFIRM_MAIN_SCREEN
en: Do you really want to go to the Main screen?
cs: Opravdu chcete přejít na Hlavní obrazovku?

en: You are already at main screen!
cs: Již jste na Hlavní obrazovce!

note: #define NOT_ISINDEX
en: Not a searchable indexed document -- press '/' to search for a text string
cs: Toto není prohledávatelný rejstřík -- použijte '/' pro vyhledání řetězce

note: #define NO_OWNER
en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
cs: Není udán vlastník tohoto dokumentu, tudíž nemůžete zaslat komentář

en: No owner is defined. Use %s?
cs: Není udán vlastník. Použít %s?

en: Do you wish to send a comment?
cs: Chcete zaslat komentář?

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
cs: Pošta je zakázána, tudíž nemůžete zaslat komentář

en: The 'e'dit command is currently disabled.
cs: Použití příkazu 'e'(editovat) je nyní zakázáno.

en: External editing is currently disabled.
cs: Používání externího editoru je nyní zakázáno.

en: System error - failure to get status.
cs: Systémová chyba - status nelze zjistit.

en: No editor is defined!
cs: Není zadán žádný editor!

en: The 'p'rint command is currently disabled.
cs: Použití příkazu 'p'(tisknout) je nyní zakázáno.

en: Document has no Toolbar links or Banner.
cs: Dokument nemá žádnou Nástrojovou lištu ani Reklamní banner.

en: Unable to open traversal file.
cs: Nelze otevřít 'traverse' soubor.

en: Unable to open traversal found file.
cs: Nelze otevřít 'traverse_found' soubor.

en: Unable to open reject file.
cs: Nelze otevřít 'traverse_reject' soubor.

en: Unable to open traversal errors output file
cs: Nelze otevřít 'traverse_errors' soubor

en: TRAVERSAL WAS INTERRUPTED
cs: KŘÍŽENÍ (TRAVERSE) BYLO PŘERUŠENO

en: Follow link (or goto link or page) number:
cs: Následovat odkaz (či jít na odkaz nebo stránku) číslo:

en: Select option (or page) number:
cs: Zvolte číslo volby (či strany):

en: Option number %d already is current.
cs: Volba číslo %d je právě aktivní.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_END
en: You are already at the end of this option list.
cs: Již jste na konci seznamu voleb.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_BEGIN
en: You are already at the beginning of this option list.
cs: Již jste na začátku seznamu voleb.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_PAGE
en: You are already at page %d of this option list.
cs: Již jste na straně %d nabídky.

en: You have entered an invalid option number.
cs: Bylo zadáno chybné číslo volby.

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
cs: ** Chybné HTML!!  Použijte -trace pro diagnostiku. **

en: Give name of file to save in
cs: Zadejte jméno souboru, do kterého mám uložit

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
cs: Data nelze do souboru uložit -- spusťte WWW místně

en: Can't open temporary file!
cs: Dočasný soubor nelze otevřít!

en: Can't open output file!  Cancelling!
cs: Výstupní soubor nelze otevřít!  Ruším!

en: Execution is disabled.
cs: Spouštění programů je zakázáno.

note: #define EXECUTION_DISABLED_FOR_FILE
en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
cs: Tento soubor nelze spustit.  Viz Konfigurační menu (použijte %s).

note: #define EXECUTION_NOT_COMPILED
en: Execution capabilities are not compiled into this version.
cs: Podpora pro spouštění programů byla vypnuta při sestavení programu.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
cs: Tento soubor nelze na tomto terminálu zobrazit.

note: #define CANNOT_DISPLAY_FILE_D_OR_C
en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
cs: Tento soubor nelze na tomto terminálu zobrazit:  D)Stáhnout či C)Zrušit

en: %s  D)ownload, or C)ancel
cs: %s  D)Stáhnout či C)Zrušit

en: Cancelling file.
cs: Zrušeno.

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
cs: Stahuji soubor.  - POČKEJTE, PROSÍM -

en: Enter a filename:
cs: Zadejte jméno souboru:

en: Edit the previous filename:
cs: Editace předchozího jména souboru:

en: Edit a previous filename:
cs: Editace předchozího jména souboru:

en: Enter a new filename:
cs: Zadejte nové jméno souboru:

en: File name may not begin with a dot.
cs: Jméno souboru nesmí začínat tečkou.

en: File exists.  Create higher version?
cs: Soubor již existuje.  Vytvořit jeho novou verzi?

en: File exists.  Overwrite?
cs: Soubor již existuje.  Přepsat?

en: Cannot write to file.
cs: Do souboru nelze zapisovat.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
cs: CHYBA! - příkaz pro stahování je chybný.

en: Unable to download file.
cs: Soubor nelze stáhnout.

en: Reading directory...
cs: Čtu adresář...

en: Building directory listing...
cs: Sestavuji výpis adresáře...

en: Saving...
cs: Ukládám...

en: Could not edit file '%s'.
cs: Soubor '%s' nelze editovat.

en: Unable to access document!
cs: Přístup k dokumentu nelze získat!

en: Could not access file.
cs: Soubor není dostupný.

en: Could not access directory.
cs: Adresář není dostupný.

en: Could not load data.
cs: Nelze načíst data.

note: #define CANNOT_EDIT_REMOTE_FILES
en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
cs: Lynx v současné době nemůže 'e'(editovat) vzdálené WWW dokumenty.

note: #define CANNOT_EDIT_FIELD
en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
cs: Toto pole nemůže být 'e'(editováno) pomocí externího editoru.

en: Bad rule
cs: Chybné pravidlo

en: Insufficient operands:
cs: Chybí operandy:

en: You are not authorized to edit this file.
cs: Nejste oprávněn editovat tento soubor.

en: Title:
cs: Titulek:

en: Subject:
cs: Předmět:

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: lynx: Username and Password required!!!
cs: lynx: Je vyžadováno uživatelské jméno a heslo!!!

en: lynx: Password required!!!
cs: lynx: Je vyžadováno heslo!!!

en: Clear all authorization info for this session?
cs: Smazat všechny autorizační informace pro toto sezení?

en: Authorization info cleared.
cs: Autorizační informace smazány.

en: Authorization failed.  Retry?
cs: Autorizace se nezdařila.  Nový pokus?

en: cgi support has been disabled.
cs: podpora cgi byla vypnuta.

note: #define CGI_NOT_COMPILED
en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
cs: Podpora pro spouštění Lynxcgi byla vypnuta při sestavení programu.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
cs: Lituji, není znám způsob jak převést %s na %s.

en: Unable to set up connection.
cs: Spojení nelze nastavit.

en: Unable to make connection
cs: Spojení nelze navázat

note: #define MALFORMED_EXEC_REQUEST
en: Executable link rejected due to malformed request.
cs: Chybný požadavek na spuštění programu.

note: #define BADCHAR_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to `%c' character.
cs: Odkaz na program obsahuje chybný znak `%c'.

note: #define RELPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
cs: Odkaz na program nesmí být relativní ('../')'.

note: #define BADLOCPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to location or path.
cs: Odkaz na program odmítnut kvůli umístění či názvu cesty.

en: Mail access is disabled!
cs: Pošta je zakázána!

note: #define ACCESS_ONLY_LOCALHOST
en: Only files and servers on the local host can be accessed.
cs: Přístup je povolen pouze k místním souborům a službám.

en: Telnet access is disabled!
cs: Použití telnetu je zakázáno!

note: #define TELNET_PORT_SPECS_DISABLED
en: Telnet port specifications are disabled.
cs: Je zakázáno uvádět port u telnetu.

en: USENET news access is disabled!
cs: Přístup do diskuzních skupin USENET je zakázán!

en: Rlogin access is disabled!
cs: Použití rlogin je zakázáno!

en: Ftp access is disabled!
cs: Použití FTP je zakázáno!

en: There are no references from this document.
cs: Tento dokument neobsahuje žádné odkazy.

en: There are only hidden links from this document.
cs: Tento dokument obsahuje pouze skryté odkazy.

en: Unable to open command file.
cs: Soubor s příkazy nelze otevřít.

en: News Post Cancelled!!!
cs: Odeslání příspěvku do diskuzních skupin Zrušeno!!!

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_NEWS
en: Spawning your selected editor to edit news message
cs: Spouštím editor pro editaci diskuzního příspěvku

en: Post this message?
cs: Odeslat tuto zprávu?

en: Append '%s'?
cs: Připojit '%s'?

en: Posting to newsgroup(s)...
cs: Zasílám do diskuzních skupin...

en: *** You have unread mail. ***
cs: *** Máte nepřečtenou poštu. ***

en: *** You have mail. ***
cs: *** Máte poštu. ***

en: *** You have new mail. ***
cs: *** Máte novou poštu. ***

en: File insert cancelled!!!
cs: Požadavek na vložení souboru byl zrušen!!!

en: Not enough memory for file!
cs: Pro soubor není dostatek paměti!

en: Can't open file for reading.
cs: Soubor nelze otevřít pro čtení.

en: File does not exist.
cs: Soubor neexistuje.

en: File does not exist - reenter or cancel:
cs: Soubor neexistuje - zadejte znovu, či zrušte:

en: File is not readable.
cs: Soubor je nečitelný.

en: File is not readable - reenter or cancel:
cs: Soubor je nečitelný - zadejte znovu, či zrušte:

en: Nothing to insert - file is 0-length.
cs: Není co vložit - soubor má nulovou délku.

en: Save request cancelled!!!
cs: Požadavek na uložení byl zrušen!!!

en: Mail request cancelled!!!
cs: Požadavek na odeslání pošty byl zrušen!!!

note: #define CONFIRM_MAIL_SOURCE_PREPARSED
en: Viewing preparsed source.  Are you sure you want to mail it?
cs: Zobrazuji předzpracovaný zdrojový kód.  Opravdu jej chcete poslat poštou?

en: Please wait...
cs: Okamžik, prosím...

en: Mailing file.  Please wait...
cs: Posílám soubor poštou.  Okamžik, prosím...

en: ERROR - Unable to mail file
cs: CHYBA - Soubor nelze poštou odeslat

note: #define CONFIRM_LONG_SCREEN_PRINT
en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
cs: Délka souboru v obrazovkách je %d.  Opravdu jej chcete vytisknout?

en: Print request cancelled!!!
cs: Požadavek na tisk byl zrušen!!!

en: Press <return> to begin:
cs: Zahajte stisknutím <return>:

en: Press <return> to finish:
cs: Ukončete stisknutím <return>:

note: #define CONFIRM_LONG_PAGE_PRINT
en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
cs: Délka souboru ve stranách je %d.  Opravdu jej chcete vytisknout?

note: #define CHECK_PRINTER
en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
cs: Ujistěte se, že tiskárna je zapnuta.  Tisk zahajte stisknutím <return>:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
cs: CHYBA - není dostatek místa pro soubor!!!

en: Unable to open tempfile
cs: Dočasný soubor nelze otevřít

en: Unable to open print options file
cs: Soubor s menu voleb tisku nelze otevřít

en: Printing file.  Please wait...
cs: Tisknu soubor.  Okamžik, prosím...

en: Please enter a valid internet mail address:
cs: Zadejte platnou adresu elektronické pošty:

en: ERROR! - printer is misconfigured!
cs: CHYBA! - tiskárna je špatně nastavena!

en: Image map from POST response not available!
cs: Klikací mapa z odpovědi na POST není dostupná!

en: Misdirected client-side image MAP request!
cs: Chybně cílený požadavek z klikací mapy!

en: Client-side image MAP is not accessible!
cs: Klientská klikací mapa není přístupná!

en: No client-side image MAPs are available!
cs: Není dostupná žádná klientská klikací mapa!

en: Client-side image MAP is not available!
cs: Klientská klikací mapa není dostupná!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_24
en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
cs: Konfigurační menu potřebuje obrazovku o alespoň 24 řádcích!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_23
en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
cs: Konfigurační menu potřebuje obrazovku o alespoň 23 řádcích!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_22
en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
cs: Konfigurační menu potřebuje obrazovku o alespoň 22 řádcích!

en: That key requires Advanced User mode.
cs: Tato klávesa funguje pouze v režimu pro pokročilé uživatele.

en: Content-type: %s
cs: Typ obsahu: %s

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Unknown or ambiguous command
cs: Neznámý, či nejasný příkaz

en:  Version
cs:  Verze

en:  first
cs:  jako první

en: , guessing...
cs: , hádám...

en: Permissions for
cs: Přístupová práva pro

en: Select
cs: Zvolte

en: capital letter
cs: velké písmeno

en:  of option line,
cs:  z volby,

en:  to save,
cs:  pro uložení,

en:  to
cs:  do

en:  or
cs:  či

en:  index
cs:  rejstřík

en:  to return to Lynx.
cs:  pro návrat do programu Lynx.

en: Accept Changes
cs: Přijmout změny

en: Reset Changes
cs: Zrušit změny

en: Left Arrow cancels changes
cs: Šipka vlevo zruší změny

en: Save options to disk
cs: Uložit konfiguraci na disk

en: Hit RETURN to accept entered data.
cs: Stiskněte RETURN pro přijetí údajů.

note: #define ACCEPT_DATA_OR_DEFAULT
en: Hit RETURN to accept entered data.  Delete data to invoke the default.
cs: Stiskněte RETURN pro přijetí údajů.  Smazáním vyvoláte implicitní nastavení.

en: Value accepted!
cs: Hodnota přijmuta!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_X
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
cs: Hodnota přijmuta! -- VAROVÁNÍ: Lynx je nastaven pro XWINDOWS!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_NONX
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
cs: Hodnota přijmuta! -- VAROVÁNÍ: Lynx není nastaven pro XWINDOWS!

en: You are not allowed to change which editor to use!
cs: Nemáte oprávnění měnit editor!

en: Failed to set DISPLAY variable!
cs: Proměnnou DISPLAY se nepodařilo nastavit!

en: Failed to clear DISPLAY variable!
cs: Proměnnou DISPLAY se nepodařilo vynulovat!

note: #define BOOKMARK_CHANGE_DISALLOWED
en: You are not allowed to change the bookmark file!
cs: Nemáte oprávnění měnit soubor záložek!

en: Terminal does not support color
cs: Terminál nepodporuje barvy

en: Your '%s' terminal does not support color.
cs: Terminál '%s' nepodporuje barvy.

en: Access to dot files is disabled!
cs: Přístup k tečkovým souborům je zakázán!

note: #define UA_NO_LYNX_WARNING
en: User-Agent string does not contain "Lynx" or "L_y_n_x"
cs: Hlavička User-Agent neobsahuje "Lynx" či "L_y_n_x"

note: #define UA_PLEASE_USE_LYNX
en: Use "L_y_n_x" or "Lynx" in User-Agent, or it looks like intentional deception!
cs: V User-Agent použijte "L_y_n_x" či "Lynx", jinak to vypadá jako záměrný podvod!

note: #define UA_CHANGE_DISABLED
en: Changing of the User-Agent string is disabled!
cs: Měnit hodnotu hlavičky User-Agent je zakázáno!

note: #define CHANGE_OF_SETTING_DISALLOWED
en: You are not allowed to change this setting.
cs: Nemáte oprávnění měnit tuto volbu.

en: Saving Options...
cs: Ukládám konfiguraci...

en: Options saved!
cs: Konfigurace uložena!

en: Unable to save Options!
cs: Konfiguraci nelze uložit!

en:  'r' to return to Lynx
cs:  'r' pro návrat do programu Lynx

en:  '>' to save, or 'r' to return to Lynx
cs:  '>' pro uložení či 'r' pro návrat do programu Lynx

note: #define ANY_KEY_CHANGE_RET_ACCEPT
en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
cs: Stiskněte jakoukoli klávesu pro změnu hodnoty; RETURN pro její přijetí.

en: Error uncompressing temporary file!
cs: Chyba při dekompresi dočasného souboru!

en: Unsupported URL scheme!
cs: Nepodporovaný typ URL!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
cs: Nepodporovaná 'data:' URL! Použijte SHOWINFO.

en: Redirection limit of %d URL's reached.
cs: Maximální počet přesměrování %d URL byl dosažen.

en: Illegal redirection URL received from server!
cs: Server zaslal chybné URL pro přesměrování!

note: #define SERVER_ASKED_FOR_REDIRECTION
en: Server asked for %d redirection of POST content to
cs: Server požaduje %d přesměrování POST obsahu na

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
cs: P)Pokračovat, použít G)Získat či C)Zrušit

en: P)roceed, or C)ancel
cs: P)Pokračovat či C)Zrušit

note: #define ADVANCED_POST_GET_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
cs: Přesměrování POST obsahu.  P)Pokračovat, zobrazit U)RL, použít G)Získat či C)Zrušit

note: #define ADVANCED_POST_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
cs: Přesměrování POST obsahu.  P)Pokračovat, zobrazit U)RL či C)Zrušit

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION
en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
cs: Dokument z formuláře s POST obsahem?  Odeslat znovu?

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION_TO
en: Resubmit POST content to %s ?
cs: Odeslat znovu POST obsah na %s?

note: #define CONFIRM_POST_LIST_RELOAD
en: List from document with POST data.  Reload %s ?
cs: Seznam z dokumentu s POST obsahem?  Načíst %s znovu?

note: #define CONFIRM_POST_DOC_HEAD
en: Document from POST action, HEAD may not be understood.  Proceed?
cs: Dokument vznikl z POST akce. Hlavička nemusí být správně zpracována.  Pokračovat?

note: #define CONFIRM_POST_LINK_HEAD
en: Form submit action is POST, HEAD may not be understood.  Proceed?
cs: Akce formuláře používá POST, hlavička nemusí být správně zpracována.  Pokračovat?

en: Proceed without a username and password?
cs: Pokračovat bez ověření uživatelským jménem a heslem?

en: Proceed (%s)?
cs: Pokračovat (%s)?

en: Cannot POST to this host.
cs: Na tento počítač nelze data metodou POST odeslat.

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
cs: Pro toto URL není metoda POST podporována - ignoruji POST data!

en: Discarding POST data...
cs: Zahazuji POST data...

en: Document will not be reloaded!
cs: Dokument nebude znovu načten!

en: Location:
cs: Umístění:

en: '%s' not found!
cs: '%s' nebylo nalezeno!

en: Default Bookmark File
cs: Implicitní soubor záložek

en: Screen too small! (8x35 min)
cs: Obrazovka je příliš malá! (alespoň 8x35)

en: Select destination or ^G to Cancel:
cs: Zvolte cíl či zrušte pomocí ^G:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELECT
en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
cs: Zvolte podzáložku, '=' pro menu či ^G pro zrušení:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELF
en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
cs: L)Duplikovat záložku v tomto souboru či C)Zrušit? (l,c):

en: Multiple bookmark support is not available.
cs: Dělené záložky nejsou podporovány.

en:  Select Bookmark (screen %d of %d)
cs:  Zvolte záložku (obrazovka %d z %d)

en:        Select Bookmark
cs:        Zvolte záložku

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD_MASK
en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
cs: Nastavení CESTY SOUBORU záložek a jejich POPISU (%d ze 2)

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD
en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
cs:          Nastavení CESTY SOUBORU záložek a jejich POPISU

en: Letter:
cs: Písmeno:

note: #define USE_PATH_OFF_HOME
en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
cs: Použijte jméno cesty z přihlašovacího adresáře a v syntaxi SHELLU!

en: Use a filepath off your home directory!
cs: Použijte jméno cesty z domácího adresáře!

note: #define MAXLINKS_REACHED
en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
cs: Maximální počet odkazů na stránku dosažen!  Použijte posun o 1/2 strany či o dva řádky.

en: No previously visited links available!
cs: Žádné navštívené odkazy nejsou k dispozici!

en: Memory exhausted!  Program aborted!
cs: Došla paměť!  Program přerušen!

en: Memory exhausted!  Aborting...
cs: Došla paměť!  Přerušuji...

en: Not enough memory!
cs: Došla paměť!

en: Directory/File Manager not available
cs: Správce souborů není k dispozici

en: Location URL is not absolute.
cs: URL není absolutní.

en: Refresh URL is not absolute.
cs: Obnovovací URL není absolutní.

note: #define SENDING_MESSAGE_WITH_BODY_TO
en: You are sending a message with body to:
cs: Posíláte zprávu na:

en: You are sending a comment to:
cs: Posíláte komentář na:

en: 
     With copy to:
cs: 
     S kopií na:

en: 
     With copies to:
cs: 
     S kopiemi na:

note: #define CTRL_G_TO_CANCEL_SEND
en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
cs: 
    
    Odeslání zprávy můžete zrušit pomocí Ctrl-G.

note: #define ENTER_NAME_OR_BLANK
en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
cs: 
     Zadejte vaše jméno, nebo ponechte prázdné, aby jste zůstal v anonymitě.

note: #define ENTER_MAIL_ADDRESS_OR_OTHER
en: 
     Please enter a mail address or some other
cs: 
    Pokud chcete dostat odpověď, udejte adresu

note: #define MEANS_TO_CONTACT_FOR_RESPONSE
en:  means to contact you, if you desire a response.
cs:  elektronické pošty či jiný kontakt na vás.

en: 
     Please enter a subject line.
cs: 
     Zadejte předmět.

note: #define ENTER_ADDRESS_FOR_CC
en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
cs: 
     Zadejte adresu pro odeslání kopie této zprávy.

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
cs:  (Ponechte prázdné, pokud kopie nechcete poslat.)

en: 
     Please review the message body:
cs: 
     Zkontrolujte tělo zprávy:

en: 
    Press RETURN to continue:
cs: 
    Stiskněte RETURN pro pokračování:

en: 
    Press RETURN to clean up:
cs: 
    Stiskněte RETURN pro úklid:

en:  Use Control-U to erase the default.
cs:  Použijte Control-U pro smazání implicitních hodnot.

en: 
     Please enter your message below.
cs: 
     Zadejte text vaší zprávy níže.

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_A
en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
cs: 
     Až budete hotov, stiskněte enter a napište jednu tečku (.)

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_B
en: 
     on a line and press enter again.
cs: 
     na začátek řádku a stiskněte opět enter.

note: Cookies messages #define ADVANCED_COOKIE_CONFIRMATION
en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
cs: %s cookie: %.*s=%.*s   Přijmout? Y)Ano, N)Ne, A)Vždy, V)Nikdy

note: #define INVALID_COOKIE_DOMAIN_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
cs: Přijmout chybnou cookie doménu (%s) pro '%s'?

note: #define INVALID_COOKIE_PATH_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
cs: Přijmout chybnou cookie cestu (%s) jako prefix '%s'?

en: Allowing this cookie.
cs: Cookie přijmuto.

en: Rejecting this cookie.
cs: Cookie zamítnuto.

en: The Cookie Jar is empty.
cs: Sklad cookies je prázdný.

en: The Cache Jar is empty.
cs: Sklad cache je prázdný.

note: #define ACTIVATE_TO_GOBBLE
en: Activate links to gobble up cookies or entire domains,
cs: Aktivovat odkazy pro hromadné přijmutí cookies, nebo

en: or to change a domain's 'allow' setting.
cs: celých domén, či změnit nastavení domény.

en: (Cookies never allowed.)
cs: (Cookies zakázány)

en: (Cookies always allowed.)
cs: (Cookies vždy povoleny)

en: (Cookies allowed via prompt.)
cs: (Přijetí cookies musí potvrdit uživatel.)

en: (Persistent Cookies.)
cs: (Trvalé cookies)

en: (No title.)
cs: (Žádný titulek)

en: (No name.)
cs: (Žádné jméno)

en: (No value.)
cs: (Žádná hodnota)

en: None
cs: Nic

en: (End of session.)
cs: (Konec sezení)

en: Delete this cookie?
cs: Smazat toto cookie?

en: The cookie has been eaten!
cs: Cookie bylo smazáno!

en: Delete this empty domain?
cs: Smazat tuto prázdnou doménu?

en: The domain has been eaten!
cs: Doména byla smazána!

note: #define DELETE_COOKIES_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain's cookies, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
cs: D)Smazat cookies z domény, přijmout A)Vždy/P)o potvrzení/V)Nikdy či C)Zrušit?

note: #define DELETE_DOMAIN_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
cs: D)Smazat doménu, přijmout A)Vždy/P)o potvrzení/V)Nikdy či C)Zrušit?

en: All cookies in the domain have been eaten!
cs: Všechna cookie v této doméně byly smazána!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
cs: A)Vždy přijímám z domény '%s'.

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
cs: V)Nikdy nepřijímám z domény '%s'.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
cs: Přijetí z domény '%s' musíte P)otvrdit.

en: Delete all cookies in this domain?
cs: Smazat všechny cookies v této doméně?

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
cs: Ůložna cookies byla vyprázdněna!

en: Port 19 not permitted in URLs.
cs: URL nesmí obsahovat port 19.

en: Port 25 not permitted in URLs.
cs: URL nesmí obsahovat port 25.

en: Port %lu not permitted in URLs.
cs: URL nesmí obsahovat port %lu.

en: URL has a bad port field.
cs: URL obsahuje chybný port.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
cs: Maximální povolený počet vnoření HTML prvků překročen.

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
cs: Chybný relativní odkaz!  Odtrhuji úvodní tečky.

en: Trace Log open failed.  Trace off!
cs: Nepodařilo se otevřít soubor pro záznam činnosti.  Sledování vypnuto!

en: Lynx Trace Log
cs: Záznam činnosti programu Lynx

en: No trace log has been started for this session.
cs: Pro toto sezení nebylo sledování spuštěno.

note: #define MAX_TEMPCOUNT_REACHED
en: The maximum temporary file count has been reached!
cs: Maximální povolený počet dočasných souborů překročen!

note: #define FORM_VALUE_TOO_LONG
en: Form field value exceeds buffer length!  Trim the tail.
cs: Hodnota pole formuláře přesahuje délku bufferu!  Zkraťte ji.

note: #define FORM_TAIL_COMBINED_WITH_HEAD
en: Modified tail combined with head of form field value.
cs: Změněný konec hodnoty pole formuláře byl spojen s jejím začátkem.

note: HTFile.c
en: Directory
cs: Adresář

en: Directory browsing is not allowed.
cs: Procházení adresářů je zakázáno.

en: Selective access is not enabled for this directory
cs: Selektivní přístup k tomuto adresáři není zapnut

en: Multiformat: directory scan failed.
cs: Multiformat: volání scandir pro adresář se nezdařilo.

en: This directory is not readable.
cs: Tento adresář nelze číst.

en: Can't access requested file.
cs: Přístup k požadovanému souboru nelze získat.

en: Could not find suitable representation for transmission.
cs: Nelze nalézt vhodný formát dat pro přenos.

en: Could not open file for decompression!
cs: Soubor pro dekompresi nelze otevřít!

en: Files:
cs: Soubory:

en: Subdirectories:
cs: Podadresáře:

en:  directory
cs:  adresář

en: Up to
cs: O úroveň výše do

en: Current directory is
cs: Aktuální adresář je

note: HTFTP.c
en: Symbolic Link
cs: Symbol. odkaz

note: HTGopher.c
en: No response from server!
cs: Od serveru nepřišla odpověď!

en: CSO index
cs: CSO rejstřík

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
cs: 
    Toto je prohledávatelný rejstřík CSO databáze.

en: CSO Search Results
cs: Výsledky prohledávání CSO

en: Seek fail on %s
cs: Posun ukazovátka pro %s selhal

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
cs: 
    Stiskněte klávesu 's' a zadejte hledaná klíčová slova.

en: 
    This is a searchable Gopher index.
cs: 
    Toto je prohledávatelný Gopher rejstřík.

en: Gopher index
cs: Gopher rejstřík

en:  Search Results
cs:  Výsledky hledání

en: Sending CSO/PH request.
cs: Posílám CSO/PH požadavek.

en: Sending Gopher request.
cs: Posílám Gopher požadavek.

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
cs: CSO/PH požadavek poslán; čekám na odpověď.

en: Gopher request sent; waiting for response.
cs: Gopher požadavek poslán; čekám na odpověď.

en: 
    Please enter search keywords.
cs: 
    Zadejte hledaná klíčová slova.

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
cs: 
    Klíčová slova, která zadáte, vám umožní hledat

en:  person's name in the database.
cs:  jméno osoby v databázi.

note: HTNews.c
en: Connection closed ???
cs: Spojení uzavřeno ???

en: Cannot open temporary file for news POST.
cs: Nelze otevřít dočasný soubor pro odeslání diskuzního příspěvku.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
cs: Tento klient nepodporuje zasílání zpráv do diskuzních skupin přes SSL.

note: HTStyle.c
en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
cs: Styl %d `%s' SGML:%s. Písmo %s %.1f bodů.

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
cs: 	Zarovnání=%d, %d tabů. (%.0f před, %.0f za)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
cs: 		Druh tabů=%d na %.0f

note: HTTP.c
en: Can't proceed without a username and password.
cs: Bez uživatelského jména a hesla nelze pokračovat.

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
cs: Další pokus s autorizací není možný! Kontaktujte příslušného webmastera.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
cs: S proxy autorizací není další pokus možný! Kontaktujte příslušného webmastera.

en: Retrying with proxy authorization information.
cs: Zkouším znovu s proxy autorizací.

en: SSL error:%s-Continue?
cs: SSL chyba:%s-Pokračovat?

note: HTWAIS.c
en: HTWAIS: Return message too large.
cs: HTWAIS: Odpověď je příliš veliká.

en: Enter WAIS query:
cs: Zadejte WAIS dotaz:

note: Miscellaneous status
en: Retrying as HTTP0 request.
cs: Posílám znovu jako HTTP0 požadavek.

en: Transferred %d bytes
cs: Přeneseno bajtů: %d

en: Data transfer complete
cs: Přenos dat dokončen

en: Error processing line %d of %s
cs: Chyba při zpracování %d. řádku souboru%s

note: Lynx internal page titles
en: Address List Page
cs: Seznam adres

en: Bookmark file
cs: Soubor se záložkami

en: Configuration Definitions
cs: Konfigurace

en: Cookie Jar
cs: Sklad cookies

en: Current Edit-Key Map
cs: Aktuální editovaná klávesová mapa

en: Current Key Map
cs: Aktuální klávesová mapa

en: File Management Options
cs: Nabídka správce souborů

en: Download Options
cs: Možnosti stahování

en: History Page
cs: Historie

en: Cache Jar
cs: Sklad cache

en: List Page
cs: Seznam odkazů

en: Lynx.cfg Information
cs: Lynx.cfg Informace

en: Converted Mosaic Hotlist
cs: Převedený 'Hotlist' Mosaicu

en: Options Menu
cs: Konfigurační menu

en: File Permission Options
cs: Menu nastavení práv souboru

en: Printing Options
cs: Menu voleb tisku

en: Information about the current document
cs: Informace o aktuálním dokumentu

en: Your recent statusline messages
cs: Zprávy stavové řádky

en: Upload Options
cs: Menu voleb posílání (uploadu)

en: Visited Links Page
cs: Navštívené odkazy

note: CONFIG_DEF_TITLE subtitles
en: See also
cs: Viz též

en: your
cs: váš

en: for runtime options
cs: pro aktuální konfiguraci

en: compile time options
cs: volby zadané při sestavování

en: color-style configuration
cs: konfigurace barevného stylu

en: latest release
cs: poslední verze

en: pre-release version
cs: vývojová verze (pre-release)

en: development version
cs: vývojová verze

note: #define AUTOCONF_CONFIG_CACHE
en: The following data were derived during the automatic configuration/build
    process of this copy of Lynx.  When reporting a bug, please include a copy
    of this page.
cs: Následující údaje byly získány při automatické konfiguraci a sestavéní této
    kopie programu Lynx. Při oznamování chyby přiložte kopii této stránky.

note: #define AUTOCONF_LYNXCFG_H
en: The following data were used as automatically-configured compile-time
    definitions when this copy of Lynx was built.
cs: Následující údaje byly získány při automatické konfiguraci a použity při
    sestavení této kopie programu Lynx.

note: #define DIRED_NOVICELINE
en:   C)reate  D)ownload  E)dit  F)ull menu  M)odify  R)emove  T)ag  U)pload
cs:   C)Vytvořit  D)Stáhnout  E)ditovat  F)Úplné menu  R)Smazat  T)Označit  U)Poslat

en: Failed to obtain status of current link!
cs: Nepodařilo se zjistit status aktuálního odkazu!

note: #define INVALID_PERMIT_URL
en: Special URL only valid from current File Permission menu!
cs: Zvláštní URL je platné pouze z aktuálního menu nastavení práv souboru!

en: External support is currently disabled.
cs: Spouštění externích programů je nyní zakázáno.

note: new with 2.8.4dev.21
en: Changing working-directory is currently disabled.
cs: Možnost změny pracovního adresáře je nyní vypnuta.

en: Linewrap OFF!
cs: Zalamování řádků VYPNUTO!

en: Linewrap ON!
cs: Zalamování řádků ZAPNUTO!

en: Parsing nested-tables toggled OFF!  Reloading...
cs: Zpracování vnořených tabulek VYPNUTO! Znovu načítám...

en: Parsing nested-tables toggled ON!  Reloading...
cs: Zpracování vnořených tabulek ZAPNUTO! Znovu načítám...

en: Shifting is disabled while line-wrap is in effect
cs: Posouvání je vypnuto, pokud funguje zalamování řádků

en: Trace not supported
cs: Sledování není povoleno

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
cs: 	Odsazení: první=%.0f další=%.0f, Výška=%.1f Popis=%.1f

en: username for realm %s changed from %s to %s
cs: Uživatelské jméno pro server %s změněno z %s na %s

en: password for realm %s user %s changed
cs: heslo pro server %s uživatele %s změněno

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
cs: Uživatelské jméno pro '%s' na %s '%s%s':

en: This client doesn't know how to compose proxy authorization information for scheme
cs: Tento klient neumí vytvořit proxy autorizační informace pro schéma

en: This client doesn't know how to compose authorization information for scheme
cs: Tento klient neumí vytvořit autorizační informace pro schéma

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
cs: Chybná hlavička '%s%s%s%s%s'

en: Proxy authorization required -- retrying
cs: Proxy vyžaduje autorizaci -- zkouším znovu

en: Access without authorization denied -- retrying
cs: Přístup není bez autorizace povolen -- zkouším znovu

en: Access forbidden by rule
cs: Přístup odmítnut implicitním pravidlem

en: Document with POST content not found in cache.  Resubmit?
cs: Dokument s POST obsahem nenalezen v cache.  Odeslat znovu?

en: Loading failed, use a previous copy.
cs: Načítání selhalo, použijte dřívější kopii.

en: Loading incomplete.
cs: Načítání nedokončeno.

en: **** HTAccess: socket or file number returned by obsolete load routine!
cs: **** HTAccess: soket či číslo souboru vráceno zastaralou load funkcí!

en: **** HTAccess: Internal software error.  Please mail lynx-dev@nongnu.org!
cs: **** HTAccess: Vnitřní chyba programu.  Zašlete oznámení na lynx-dev@nongnu.org!

en: **** HTAccess: Status returned was: %d
cs: **** HTAccess: Návratový status: %d

note: * hack: if we fail in HTAccess.c * avoid duplicating URL, oh.
en: Can't Access
cs: Nelze získat přístup

en: Unable to access document.
cs: Nelze získat přístup k dokumentu.

en: Enter password for user %s@%s:
cs: Zadejte heslo pro uživatele %s@%s:

en: Unable to connect to FTP host.
cs: Nelze navázat spojení s FTP serverem.

en: close master socket
cs: zavřít hlavní soket

en: socket for master socket
cs: hlavní soket

en: Receiving FTP directory.
cs: Stahuji výpis FTP adresáře.

en: Transferred %d bytes (%5d)
cs: Přeneseno bajtů: %d (%5d)

en: connect for data
cs: datové spojení

en: Receiving FTP file.
cs: Stahuji FTP soubor.

en: Could not set up finger connection.
cs: Spojení s finger serverem nelze navázat.

en: Could not load data (no sitename in finger URL)
cs: Nemohu načíst data (finger URL neobsahuje jméno serveru)

en: Invalid port number - will only use port 79!
cs: Chybné číslo portu - používám pouze port 79!

en: Could not access finger host.
cs: Spojení s finger serverem nelze navázat.

en: No response from finger server.
cs: Od finger serveru nepřišla žádná odpověď.

en: Username for news host '%s':
cs: Uživatelské jméno na news serveru '%s':

en: Change username?
cs: Změnit uživatelské jméno?

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password for news host '%s':
cs: Heslo na news serveru '%s':

en: Change password?
cs: Změnit heslo?

en: No matches for: %s
cs: %s nic nevyhovuje

en: 
    No articles in this group.
cs: 
    Tato skupina neobsahuje žádné příspěvky.

en: 
    No articles in this range.
cs: 
    V zadaném intervalu se nenacházejí žádné příspěvky.

note: * Set window title.
en: %s,  Articles %d-%d
cs: %s,  Příspěvky %d-%d

en: Earlier articles
cs: Předchozí příspěvky

en: 
    There are about %d articles currently available in %s, IDs as follows:
cs: 
    Počet článků v %2$s: %1$d. ID jsou následující:

en: All available articles in
cs: Všechny dostupné příspěvky v

en: Later articles
cs: Pozdější příspěvky

en: Post to
cs: Poslat do

en: This client does not contain support for SNEWS URLs.
cs: Tento klient nepodporuje SNEWS URL.

en: No target for raw text!
cs: Žádný cíl pro prostý text!

en: Connecting to NewsHost ...
cs: Navazuji spojení s news serverem...

en: Could not access %s.
cs: S %s nelze navázat spojení.

en: Can't read news info.  News host %.20s responded: %.200s
cs: Informace o diskuzních skupinách nelze získat.  News server %.20s odpověděl %.200s

en: Can't read news info, empty response from host %s
cs: Informace o diskuzních skupinách nelze získat, prázdná odpověď od serveru %s

note: * List available newsgroups.  - FM
en: Reading list of available newsgroups.
cs: Čtu seznam dostupných diskuzních skupin.

en: Reading list of articles in newsgroup.
cs: Čtu seznam článků v diskuzní skupině.

note: * Get an article from a news group.  - FM
en: Reading news article.
cs: Čtu příspěvek z diskuzní skupiny.

en: Sorry, could not load requested news.
cs: Lituji, požadované diskuzní příspěvky nelze stáhnout.

en: Address has invalid port
cs: Adresa má chybný port

en: Address length looks invalid
cs: Délka adresy se zdá být chybnou

en: Unable to locate remote host %s.
cs: Adresu počítače %s nelze zjistit.

note: Not HTProgress, so warning won't be overwritten immediately; * but not HTAlert, because typically there will be other * alerts from the callers.  - kw
en: Invalid hostname %s
cs: Jméno počítače %s je chybné

en: Making %s connection to %s
cs: Navazuji %s spojení s %s

en: socket failed.
cs: chyba soketu.

en: socket failed: family %d addr %s port %s.
cs: chyba soketu: rodina %d adresa %s port %s.

en: Could not make connection non-blocking.
cs: Soket nelze nastavit jako neblokující.

en: Connection failed (too many retries).
cs: Spojení se nepodařilo navázat (příliš mnoho pokusů).

en: Could not restore socket to blocking.
cs: Soket nelze nastavit jako blokující.

en: Socket read failed (too many tries).
cs: Nepodařilo se přečíst soket (příliš mnoho pokusů).

en: SSL callback:%s, preverify_ok=%d, ssl_okay=%d
cs: SSL odezva:%s, preverify_ok=%d, ssl_okay=%d

en: User/password contains only punctuation: %s
cs: Uživatel/heslo obsahuje pouze interpunkci: %s

en: User/password may be confused with hostname: '%s' (e.g, '%s')
cs: Uživatel/heslo by mohlo být zaměněno se jménem počítače: '%s' (např. '%s')

en: Certificate issued by: %s
cs: Certifikát vydán: %s

en: This client does not contain support for HTTPS URLs.
cs: Tento klient nepodporuje HTTPS URL.

en: Unable to connect to remote host.
cs: Spojení se vzdáleným počítačem nelze navázat.

en: Retrying connection without TLS.
cs: Opětovně navazuji spojení bez TLS.

en: GnuTLS error when trying to verify certificate.
cs: Chyba GnuTLS při ověřování certifikátu.

en: the certificate has no known issuer
cs: certifikát nemá žádného známého vydavatele

en: no issuer was found
cs: žádný vydavatel nebyl nalezen

en: issuer is not a CA
cs: vydavatel není CA

en: the certificate has been revoked
cs: certifikát byl anulován

en: the certificate is not trusted
cs: certifikát není důvěryhodný

en: Verified connection to %s (cert=%s)
cs: Ověřené připojení k %s (cert=%s)

en: Verified connection to %s (subj=%s)
cs: Ověřené připojení k %s (subj=%s)

en: Can't find common name in certificate
cs: V certifikátu nelze nalézt společné jméno

en: SSL error:host(%s)!=cert(%s)-Continue?
cs: SSL chyba:počítač(%s)!=cert(%s)-Pokračovat?

en: SSL error
cs: SSL chyba

en: UNVERIFIED connection to %s (cert=%s)
cs: NEOVĚŘENÉ připojení k %s (cert=%s)

en: Secure %d-bit %s (%s) HTTP connection
cs: Zabezpečené %d-bitové %s (%s) HTTP připojení.

en: Sending HTTP request.
cs: Odesílám HTTP požadavek.

en: Unexpected network write error; connection aborted.
cs: Neočekávaná chyba při zápisu na soket; spojení uzavřeno.

en: HTTP request sent; waiting for response.
cs: HTTP požadavek odeslán; čekám na odpověď.

en: Unexpected network read error; connection aborted.
cs: Neočekávaná chyba při čtení ze soketu; spojení uzavřeno.

note: * HTTP/1.1 Informational statuses. * 100 Continue. * 101 Switching Protocols. * > 101 is unknown. * We should never get these, and they have only the status * line and possibly other headers, so we'll deal with them by * showing the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected Informational Status.
cs: Neočekávané Informační hlášení.

note: * Reset Content.  The server has fulfilled the request but * nothing is returned and we should reset any form * content.  We'll instruct the user to do that, and * restore the current document.  - FM
en: Request fulfilled.  Reset Content.
cs: Požadavek vyřízen.  Obsah formuláře smazán.

note: Not Modified * We didn't send an "If-Modified-Since" header, so this * status is inappropriate.  We'll deal with it by showing * the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected 304 Not Modified status.
cs: Neočekávané hlášení: 304 Not Modified.

en: Redirection of POST content requires user approval.
cs: Přesměrování POST obsahu vyžaduje souhlas uživatele.

en: Have POST content.  Treating Permanent Redirection as Temporary.
cs: Obsahuje POST data.  Trvalé přesměrování používám pouze jako dočasné.

en: Retrying with access authorization information.
cs: Zkouším to znovu s proxy autorizací.

en: Show the 401 message body?
cs: Zobrazit tělo 401 hlášení?

en: Show the 407 message body?
cs: Zobrazit tělo 407 hlášení?

note: * Bad or unknown server_status number.  Take a chance and hope * there is something to display.  - FM
en: Unknown status reply from server!
cs: Neznámé hlášení od serveru!

en: remote %s session:
cs: vzdálené %s sezení:

en: Could not connect to WAIS server.
cs: Spojení s WAIS serverem nelze navázat.

en: Could not open WAIS connection for reading.
cs: WAIS nelze pro čtení otevřít.

en: Diagnostic code is
cs: Diagnostický kód je

en: Index
cs: Rejstřík

en:  contains the following %d item%s relevant to "
cs:  obsahuje %d následujících položek%s vztahujících se k "

en: The first figure after each entry is its relative score,
cs: Za každou položkou následuje nejprve její bodové ohodnocení

en: the second is the number of lines in the item.
cs: a poté počet řádků.

en:  (bad file name)
cs:  (chybné jméno souboru)

en: (bad doc id)
cs: (chybné id dokumentu)

en: (Short Header record, can't display)
cs: ('Short Header' záznam, nelze zobrazit)

en: 
    Long Header record, can't display
cs: 
    'Long Header' záznam, nelze zobrazit

en: 
    Text record
cs: 
    Textový záznam

en: 
    Headline record, can't display
cs: 
    'Headline' záznam, nelze zobrazit

en: 
    Code record, can't display
cs: 
    'Code' záznam, nelze zobrazit

en: Syntax error in WAIS URL
cs: Syntaktická chyba ve WAIS URL

en:  (WAIS Index)
cs:  (WAIS rejstřík)

en: WAIS Index:
cs: WAIS rejstřík:

en: This is a link for searching the
cs: Tento odkaz ukazuje na prohledávač

en:  WAIS Index.
cs:  WAIS rejstříku.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
cs: 
    Stiskněte 's' pro hledání a pak zadejte hledaná slova.

en:  (in
cs:  (v

en: WAIS Search of "
cs: WAIS hledání "

en: " in:
cs: " v:

en: HTWAIS: Request too large.
cs: HTWAIS: požadavek příliš dlouhý.

en: Searching WAIS database...
cs: Prohledávám WAIS databázi...

en: Search interrupted.
cs: Hledání přerušeno.

en: Can't convert format of WAIS document
cs: Formát WAIS dokumentu nelze převést

en: HTWAIS: Request too long.
cs: HTWAIS: požadavek příliš dlouhý.

note: * Actually do the transaction given by request_message.
en: Fetching WAIS document...
cs: Stahuji WAIS dokument...

note: display_search_response(target, retrieval_response, wais_database, keywords);
en: No text was returned!
cs: Žádná odpověď!

en:  NOT GIVEN in source file;
cs:  NENACHÁZÍ se ve zdrojovém souboru;

en:  WAIS source file
cs:  zdrojový soubor WAIS

en:  description
cs:  popis

en: Access links
cs: Odkazy

en: Direct access
cs: Přímý přístup

note: * Proxy will be used if defined, so let user know that - FM *
en:  (or via proxy server, if defined)
cs:  (či, pokud je definován, přes proxy server)

en: Maintainer
cs: Správce

en: Host
cs: Počítač

en: Memory exhausted, display interrupted!
cs: Došla paměť, zobrazení přerušeno!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
cs: Došla paměť, přenos přerušen!

en:  (l%d of %d)
cs:  (l%d z %d)

en:  (p%d of %d)
cs:  (s%d z %d)

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
cs:  *** DOŠLA PAMĚŤ ***

en: text entry field
cs: textové vstupní pole

en: password entry field
cs: vstupní pole pro heslo

en: checkbox
cs: zaškrtávací políčko

en: radio button
cs: přepínací tlačítko

en: submit button
cs: tlačítko pro odeslání dat serveru

en: reset button
cs: tlačítko pro obnovení implicitních hodnot

en: script button
cs: skriptové tlačítko

en: popup menu
cs: vyskakovací menu

en: hidden form field
cs: skryté pole formuláře

en: text entry area
cs: textová vstupní oblast

en: range entry field
cs: vstupní pole pro interval

en: file entry field
cs: pole pro výběr souboru

en: text-submit field
cs: pole pro odeslání textu

en: image-submit button
cs: tlačítko pro odeslání obrázku

en: keygen field
cs: pole pro vytvoření klíče

en: unknown form field
cs: neznámé pole formuláře

en: unknown field or link
cs: neznámé pole či odkaz

en: Can't open file for uploading
cs: Soubor nelze otevřít pro nahrání (upload)

en: Submitting %s
cs: Odesílám %s

note: ugliness has happened; inform user and do the best we can
en: Hang Detect: TextAnchor struct corrupted - suggest aborting!
cs: Zjištěno zablokování: struktura TextAnchor poškozená - doporučuji ukončit!

note: don't show previous state
en: Wrap lines to fit displayed area?
cs: Zalamovat dlouhé řádky, aby se vešly na obrazovku?

en: Very long lines have been truncated!
cs: Příliš dlouhé řádky byly ořezány!

en: bytes
cs: bajtů

note: * If we know the total size of the file, we can compute * a percentage, and show a corresponding progress bar.
en: Read %s of data
cs: Množství přenesených dat: %s

en: Read %s of %s of data
cs: Množství přenesených dat: %s/%s

en: , %s/sec
cs: , %s/s

en:  (stalled for %s)
cs:  (zamrznut %s)

en: , ETA %s
cs: , zbývá %s

en:  (Press 'z' to abort)
cs:  (Stiskněte 'z' pro ukončení)

note: Meta-note: don't move the following note from its place right in front of the first gettext().  As it is now, it should automatically appear in generated lynx.pot files. - kw NOTE TO TRANSLATORS:  If you provide a translation for "yes", lynx * will take the first byte of the translation as a positiv
en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

note: * Special-purpose workaround for gettext support (we should do * this in a more general way) -TD * * NOTE TO TRANSLATORS:  If the prompt has been rendered into * another language, and if yes/no are distinct, assume the * translator can make an ordered list in parentheses with one * capital letter fo
en: Y/N/A/V
cs: A/N/V/K

en: Description:
cs: Popis:

en: (none)
cs: (žádný)

en: Filepath:
cs: Cesta:

en: (unknown)
cs: (neznámá)

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
cs: Dokument obsahuje pouze skryté odkazy. Použijte 'l' pro jejich vypsání.

en: Source cache error - disk full?
cs: Chyba při práci s vyrovnávací pamětí pro dokumenty - došlo místo na disku?

en: Source cache error - not enough memory!
cs: Chyba při práci s vyrovnávací pamětí pro dokumenty - došla paměť!

en:      This file is an HTML representation of the X Mosaic hotlist file.
         Outdated or invalid links may be removed by using the
         remove bookmark command, it is usually the 'R' key but may have
         been remapped by you or your system administrator.
cs:      Tento soubor je HTML obdobou 'hotlistu' programu 'X Mosaic'. Zastaralé
         či chybné odkazy mohou být smazány pomocí klávesy 'R'. Správce
         systému ale mohl tuto funkci svázat s jinou klávesou.

en:      You can delete links by the 'R' key<br>
    <ol>
cs:       Klávesou 'R' můžete mazat odkazy<br>
    <ol>

en:      You can delete links using the remove bookmark command.  It is usually
         the 'R' key but may have been remapped by you or your system
         administrator.
cs:      Odkazy mohou být smazány pomocí klávesy 'R'. Správce
         systému ale mohl tuto funkci svázat s jinou klávesou.

en:      This file also may be edited with a standard text editor to delete
         outdated or invalid links, or to change their order.
cs:      Mazání odkazů či změna jejich pořadí může být provedena i pomocí úprav
         tohoto souboru běžným textovým editorem.

en: Note: if you edit this file manually
          you should not change the format within the lines
          or add other HTML markup.
          Make sure any bookmark link is saved as a single line.
cs: Poznámka: pokud budete upravovat tento soubor ručně, neměl byste
              měnit jeho formát, či přidávat další HTML značky.
              Žádná záložka nesmí zabírat více než jeden řádek.

en: File may be recoverable from %s during this session
cs: Během tohoto sezení lze soubor obnovit z %s

en: Do you want to execute "%s"?
cs: Chcete spustit "%s"?

note: * Neither the path as given nor any components examined by backing up * were stat()able.  - kw
en: Unable to access cgi script
cs: Nelze získat přístup k cgi skriptu

en: Good Advice
cs: Dobrá rada

en: An excellent http server for VMS is available via
cs: Vynikající http server pro VMS je dostupný přes

en: this link
cs: tento odkaz

en: It provides state of the art CGI script support.
cs: Poskytuje výbornou podporu pro cgi skripty.

en: Exiting via interrupt:
cs: Končím kvůli přerušení:

en: (from a previous session)
cs: (z předchozího sezení)

en: Maximum Gobble Date:
cs: Maximální hromadné přijmutí:

en: Internal
cs: Vnitřní

en: cookie_domain_flag_set error, aborting program
cs: chyba cookie_domain_flag_set, ukončuji program

en: Terminal reinitialisation failed - unknown terminal type?
cs: Opetovná inicializace terminálu se nezdařila - neznámý typ terminálu?

en: Terminal initialisation failed - unknown terminal type?
cs: Inicializace terminálu se nezdařila - neznámý typ terminálu?

en: Terminal =
cs: Terminál =

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
cs: Tento program vyžaduje terminál typu vt100, 200 etc.

en: Your Terminal type is unknown!
cs: Typ vašeho terminálu je neznámý!

en: Enter a terminal type:
cs: Zadejte typ terminálu:

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
cs: TYP TERMINÁLU JE NASTAVEN NA

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
cs: 
    V programu %s verze %s nastala fatální chyba.

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
cs: 
    Zeptejte se vašeho správce systému, zda se vskutku jedná o chybu a pokud ano,
    uvědomte o ní účastníky konference lynx-dev. Chybová hlášení by měla obsahovat
    stručný popis příkazu a/nebo URL, který chybu způsobil, jméno a verzi operačního
    systému, TCPIP implementaci, TRACEBACK a všechny další relevantní informace.

en: Error starting editor, %s
cs: Chyba při spouštění editoru, %s

en: Editor killed by signal
cs: Editor ukončen signálem

en: Editor returned with error status %s
cs: Editor skončil s chybovým návratovým statusem %s

en: Downloaded link:
cs: Stažený odkaz:

en: Suggested file name:
cs: Doporučené jméno souboru:

en: Standard download options:
cs: Standardní menu nabídek pro stahování:

en: Download options:
cs: Menu nabídek pro stahování:

en: Save to disk
cs: Uložit na disk

en: View temporary file
cs: Zobrazit dočasný soubor

en: Save to disk disabled.
cs: Ukládání na disk je zakázáno.

en: Local additions:
cs: Místní rozšíření:

en: No Name Given
cs: Nebylo zadáno žádné jméno

en: You selected:
cs: Vybráno:

en: (no address)
cs: (žádná adresa)

en:  (internal)
cs:  (vnitřní)

en:  (was internal)
cs:  (původně vnitřní)

en:  (From History)
cs:  (z historie)

en: You visited (POSTs, bookmark, menu and list files excluded):
cs: Navštívené odkazy (POST, záložky, menu a seznamy odkazů vynechány):

en: (No messages yet)
cs: (Zatím žádné zprávy)

en: Invalid pointer detected.
cs: Nalezen chybný ukazatel.

en: Sequence:
cs: Sekvence:

en: Pointer:
cs: Ukazatel:

en: FileName:
cs: Jméno souboru:

en: LineCount:
cs: Řádek:

en: Memory leak detected.
cs: Zjištěn problém s pamětí.

en: Contains:
cs: Obsahuje:

en: ByteSize:
cs: Velikost v bajtech:

en: realloced:
cs: realokováno:

en: Total memory leakage this run:
cs: Celkový počet problémů s pamětí:

en: Peak allocation
cs: Největší alokace

en: Bytes allocated
cs: Alokováno bytů

en: Total mallocs
cs: Celkem špatně alokovaných

en: Total frees
cs: Celkem volných

en: References in
cs: Odkazy v

en: this document:
cs: v tomto dokumentu:

en: Visible links:
cs: Viditelné odkazy:

en: Hidden links:
cs: Skryté odkazy:

en: References
cs: Reference

en: Unable to get status of '%s'.
cs: Status '%s' nelze zjistit.

en: The selected item is not a file or a directory!  Request ignored.
cs: Vybraný předmět není souborem ani adresářem!  Požadavek ignorován.

en: Unable to %s due to system error!
cs: %s selhalo kvůli systémové chybě!

en: Probable failure to %s due to system error!
cs: %s pravděpodobně selhalo kvůli systémové chybě!

en: remove %s
cs: smazat %s

en: touch %s
cs: změnit datum poslední změny souboru %s na dnes

en: move %s to %s
cs: přesunout %s do %s

en: There is already a directory with that name!  Request ignored.
cs: Byl nalezen adresář stejného jména!  Požadavek ignorován.

en: There is already a file with that name!  Request ignored.
cs: Byl nalezen soubor stejného jména!  Požadavek ignorován.

en: The specified name is already in use!  Request ignored.
cs: Zadané jméno je již používáno!  Požadavek ignorován.

en: Destination has different owner!  Request denied.
cs: Cíl má jiného vlastníka!  Požadavek zamítnut.

en: Destination is not a valid directory!  Request denied.
cs: Cíl není platným adresářem!  Požadavek zamítnut.

en: Source and destination are the same location!  Request ignored!
cs: Zdroj a cíl označují jedno a to samé místo!  Požadavek zamítnut!

en: Remove all tagged files and directories?
cs: Smazat všechny označené soubory a adresáře?

en: Enter new location for tagged items:
cs: Zadejte nové místo určení pro označené předměty:

en: Enter new name for directory:
cs: Zadejte nové jméno adresáře:

en: Enter new name for file:
cs: Zadejte nové jméno souboru:

en: Illegal character (path-separator) found! Request ignored.
cs: Nalezen chybný znak (oddělovač cesty)! Požadavek ignorován.

en: Enter new location for directory:
cs: Zadejte nové místo určení pro adresář:

en: Enter new location for file:
cs: Zadejte nové místo určení pro soubor:

en: Unexpected failure - unable to find trailing path separator
cs: Neočekávaná chyba - koncový oddělovač cesty nelze nalézt

en: Modify name, location, or permission (n, l, or p):
cs: Změnit jméno (n), umístění (l) či přístupová práva (p)? (n,l či p):

en: Modify name or location (n or l):
cs: Změnit jméno (n) či umístění (l) (n či l):

note: * Code for changing ownership needed here.
en: This feature not yet implemented!
cs: Tato funkce zatím nebyla implementována!

en: Enter name of file to create:
cs: Zadejte jméno souboru, který mám vytvořit:

en: Illegal redirection "//" found! Request ignored.
cs: Nalezeno chybné přesměrování "//"! Požadavek ignorován.

en: Enter name for new directory:
cs: Zadejte nové jméno adresáře:

en: Create file or directory (f or d):
cs: Vytvořit soubor(f) či adresář(d)? (f či d):

en: Remove directory '%s'?
cs: Smazat adresář '%s'?

en: Remove directory?
cs: Smazat adresář?

en: Remove file '%s'?
cs: Smazat soubor '%s'?

en: Remove file?
cs: Smazat soubor?

en: Remove symbolic link '%s'?
cs: Smazat symbolický odkaz '%s'?

en: Remove symbolic link?
cs: Smazat symbolický odkaz?

en: Sorry, don't know how to permit non-UNIX files yet.
cs: Nevím jak nastavit přístupová práva na ne-UNIXOVÉM systému souborů.

en: Unable to open permit options file
cs: Soubor s menu nastavení práv souborů nelze otevřít

en: Specify permissions below:
cs: Zadejte přístupová práva:

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: Group
cs: Skupina

en: Others:
cs: Ostatní:

en: form to permit
cs: formulář ke schávlení

en: Invalid mode format.
cs: Chybný formát.

en: Invalid syntax format.
cs: Chybná syntaxe.

en: Warning!  UUDecoded file will exist in the directory you started Lynx.
cs: Varování!  UUdekódovaný soubor bude vytvořen v adresáři, ze kterého byl Lynx spuštěn.

en: NULL URL pointer
cs: NULOVÝ URL ukazatel

en: Executing %s
cs: Spouštím %s

en: Executing system command. This might take a while.
cs: Spouští se systémový příkaz. Okamžik, prosím.

en: Current directory:
cs: Aktuální adresář:

en: Current selection:
cs: Zvolené položky:

en: Nothing currently selected.
cs: Žádné položky nejsou zvoleny.

en: tagged item:
cs: označena položka:

en: tagged items:
cs: označené položky:

en: Illegal filename; request ignored.
cs: Chybné jméno souboru; požadavek ignorován.

note: directory not writable
en: Install in the selected directory not permitted.
cs: Instalace do zvoleného adresáře není povolena.

en: The selected item is not a directory!  Request ignored.
cs: Zvolená položka není adresářem!  Požadavek ignorován.

en: Just a moment, ...
cs: Okamžik, prosím ...

en: Error building install args
cs: Chyba při sestavování instalačních argumentů

en: Source and target are the same: %s
cs: Zdroj je totožný s cílem: %s

en: Already in target directory: %s
cs: Cílový adresář %s je totožný s aktuálním

en: Installation complete
cs: Instalace dokončena

en: Temporary URL or list would be too long.
cs: Dočasné URL nebo seznam by bylo příliš dlouhé.

en: Sending
cs: Posílám

en: The link   %s :?: %s
cs: Odkaz   %s :?: %s

en: called "%s"
cs: volaný "%s"

en: in the file "%s" called "%s"
cs: v souboru "%s" se jménem "%s"

en: was requested but was not available.
cs: byl požadován, ale nebyl dostupný.

en: Thought you might want to know.
cs: Chtěli jsme Vám to dát vědět.

en: This message was automatically generated by
cs: Tato zpráva byla vytvořena automaticky programem

en: No system mailer configured
cs: Není nakonfigurován žádný systémový mailer

en: No Winsock found, sorry.
cs: Winsock nenalezen. lituji.

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
cs: MUSÍTE zadat platný TMP či TEMP prostor!

en: No such directory
cs: Adresář neexistuje

en: 
    Configuration file "%s" is not available.
cs: 
    Konfigurační soubor %s je nedostupný.

en: 
    Lynx character sets not declared.
cs: 
    Znakové sady Lynxu nejsou deklarovány.

en: Ignored %d characters from standard input.
cs: Ignorováno %d znaků z obecného vstupu.

en: Use "-stdin" or "-" to tell how to handle piped input.
cs: Použijte "-stdin" nebo "-" k určení, jak má být zpracován vstup.

en: Warning:
cs: Varování:

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
cs: stav trvalých cookies bude změněn až při příštím sezení.

en: Lynx: ignoring unrecognized charset=%s
cs: Lynx: Ignoruji neznámou znakovou sadu=%s

en: %s Version %s (%s)
cs: %s Verze %s (%s)

en: Built on %s%s.
cs: Sestaven na %s%s.

en: Copyrights held by the Lynx Developers Group,
cs: Autorská práva patří Lynx Developers Group,

en: the University of Kansas, CERN, and other contributors.
cs: Kansaské univerzitě, CERN a ostatním autorům.

en: Distributed under the GNU General Public License (Version 2).
cs: Šířeno podle podmínek Obecné veřejné licence GNU (2. verze).

en: See https://lynx.invisible-island.net/ and the online help for more information.
cs: Podrobnější informace získáte na https://lynx.invisible-island.net/ a z nápovědy k programu.

en: USAGE: %s [options] [file]
cs: Použití: %s [přepínače] [soubor]

en: Options are:
cs: Přepínače:

en: %s: Invalid Option: %s
cs: %s: Chybný přepínač: %s

en: Internal error: Invalid mouse link %d!
cs: Vnitřní chyba: chybný myší odkaz %d!

en: A URL specified by the user
cs: URL zadané uživatelem

en: Enctype multipart/form-data not yet supported!  Cannot submit.
cs: Kódování multipart/form-data není zatím podporováno.  Nelze odeslat.

note: * Make a name for this help file.
en: Help Screen
cs: Nápověda

en: System Index
cs: Systémový index

en: Query parameter %d:
cs: Parametr dotazu %d:

en: Entry into main screen
cs: Vstup na hlavní obrazovku

en: No next document present
cs: Žádný další dokument není přítomen

en: charset for this document specified explicitly, sorry...
cs: znaková sada tohoto dokumentu je explicitně zadána, lituji...

en: cd to:
cs: změn adresář na:

en: A component of path is not a directory
cs: Součást cesty není adresář

en: failed to change directory
cs: chyba při změně adresáře

en: Reparsing document under current settings...
cs: Znovu zpracovávám dokument za použití nových nastavení...

en: Fatal error - could not open output file %s
cs: Fatální chyba - výstupní soubor %s nelze otevřít

en: TABLE center enable.
cs: Vystředění TABULKY zapnuto.

en: TABLE center disable.
cs: Vystředění TABULKY vypnuto.

en: Current URL is empty.
cs: Aktuální URL je prázdná.

en: Copy to clipboard failed.
cs: Kopírování do schránky selhalo.

en: Document URL put to clipboard.
cs: Dokument URL, který má být vložen do schránky.

en: Link URL put to clipboard.
cs: Link URL, který má být vložen do schránky.

en: No URL in the clipboard.
cs: Ve schránce není žádné URL.

en: -index-
cs: -rejstřík-

en: lynx: Can't access startfile
cs: lynx: startovní soubor nelze otevřít

en: lynx: Start file could not be found or is not text/html or text/plain
cs: lynx: startovní soubor nelze nalézt, nebo není ani typu text/html ani text/plain

en:       Exiting...
cs:       Končím...

en: -more-
cs: -pokračování-

note: Enable scrolling.
en: You will be posting to:
cs: Budete posílat na:

note: * Get the mail address for the From header, offering personal_mail_address * as default.
en: 
    
     Please provide your mail address for the From: header
cs: 
    
    Zadejte adresu pro hlavičku From:

note: * Get the Subject header, offering the current document's title as the * default if this is a followup rather than a new post.  - FM
en: 
    
     Please provide or edit the Subject: header
cs: 
    
    Zadejte předmět zprávy

en: 
    
     Please provide or edit the Organization: header
cs: 
    
    Zadejte hodnotu pro hlavičku Organization:

note: * Use the built in line editior.
en: 
    
     Please enter your message below.
cs: 
    
    Zadejte text zprávy.

en: Message has no original text!
cs: Zpráva neobsahuje žádný původní text!

en: review/edit B)ookmarks files
cs: zobrazit/editovat soubory se záložkami (B)

en: B)ookmark file:
cs: Soubor se záložkami (B):

en: ON
cs: ZAPNUTO

note: verbose_img variable LYCollapseBRs variable LYtrimBlankLines variable
en: OFF
cs: VYPNUTO

en: NEVER
cs: NIDKY

en: ALWAYS
cs: VŽDY

en: ignore
cs: ignorovat

en: ask user
cs: zeptat se uživatele

en: accept all
cs: přijmout vše

en: ALWAYS OFF
cs: VŽDY VYPNUTO

en: FOR LOCAL FILES ONLY
cs: POUZE PRO MÍSTNÍ SOUBORY

en: ALWAYS ON
cs: VŽDY ZAPNUTO

en: Numbers act as arrows
cs: Čísla se chovají jako šipky

en: Links are numbered
cs: Odkazy jsou očíslovány

en: Links and form fields are numbered
cs: Odkazy a pole formulářů jsou očíslovány

en: Form fields are numbered
cs: Pole formulářů jsou očíslovány

en: Case insensitive
cs: Nezáleží na velkých písmenech

en: Case sensitive
cs: Záleží na velkých písmenech

en: prompt normally
cs: příkazový řádek se chová normálně

en: force yes-response
cs: vždy odpovídat "ano"

en: force no-response
cs: vždy odpovídat "ne"

en: Novice
cs: Začátečník

en: Intermediate
cs: Pokročilý

en: Advanced
cs: Profesionál

en: By First Visit
cs: Podle Prvního Zobrazení

en: By First Visit Reversed
cs: Porlde Prvního Zobrazení Obráceně

en: As Visit Tree
cs: Jako Strom Zobrazení

en: By Last Visit
cs: Podle Poslední Zobrazení

en: By Last Visit Reversed
cs: Podle Poslední Zobrazení Obráceně

note: Old_DTD variable
en: relaxed (TagSoup mode)
cs: volné (TagSoup mód)

en: strict (SortaSGML mode)
cs: přísné (SortaSGML mód)

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Add to trace-file
cs: Přidat do trasovacího souboru

en: Add to LYNXMESSAGES
cs: Přidat do LYNXMESSAGES

en: Warn, point to trace-file
cs: Upozorni, směřuj do trasovacího souboru

en: as labels
cs: jako štítky

en: as links
cs: jako odkazy

en: show filename
cs: zobrazit jméno souboru

en: collapse
cs: složit

en: trim-lines
cs: ořezové čáry

en: STANDARD
cs: STANDARTNÍ

en: ADVANCED
cs: POKROČILÝ

en: Directories first
cs: Nejdřív adresáře

en: Files first
cs: Nejdřív soubory

en: Mixed style
cs: Společně

en: By Name
cs: Podle Jména

en: By Type
cs: Podle Typu

en: By Size
cs: Podle Velikosti

en: By Date
cs: Podle Data

en: By Mode
cs: Podle Módu

en: By User
cs: Podle Uživatele

en: By Group
cs: Podle Skupiny

en: Do not show rate
cs: Nezobrazuj hodnotu přenosu dat

en: Show %s/sec rate
cs: Zobrazuj %s/sec hodnotu přenosu dat

en: Show %s/sec, ETA
cs: Zobrazuj %s/sec, doba do skončení

en: Show %s/sec (2-digits), ETA
cs: Zobrazuj %s/sec (2-číselně), doba do skončení

en: Show progressbar
cs: Zobrazuj ukazatel průběhu

en: Accept lynx's internal types
cs: Přijímat vnitřní typy lynxu

en: Also accept lynx.cfg's types
cs: Také přijímat typy lynx.cfg

en: Also accept user's types
cs: Také přijímat uživatelské typy

en: Also accept system's types
cs: Také přijímat systémové typy

en: Accept all types
cs: Přijímat všechny typy

en: deflate
cs: bezztrátová komprese

en: compress
cs: komprese

en: All
cs: Vše

en: Use %s to invoke the Options menu!
cs: Pomocí %s můžete aktivovat Konfigurační menu!

en: (options marked with (!) will not be saved)
cs: (volby označené (!) nebudou uloženy)

en: General Preferences
cs: Všeobecná nastavení

note: *************************************************************** User Mode: SELECT
en: User mode
cs: Uživatelský režim

note: Search Type: SELECT
en: Type of Search
cs: Druh hledání

en: Security and Privacy
cs: Bezpečnost a Soukromí

note: Cookie Version: SELECT
en: Cookie RFC-version
cs: RFC verze cookie

note: Cookie Prompting: SELECT
en: Invalid-Cookie Prompting
cs: Přijimání chybného cookie

note: SSL Prompting: SELECT
en: SSL Prompting
cs: Přijímání SSL

en: SSL client certificate file
cs: Soubor certifikátu SSL klienta

en: SSL client key file
cs: Soubor klíče SSL klienta

en: Keyboard Input
cs: Nastavení klávesnice

note: *************************************************************** Keypad Mode: SELECT
en: Keypad mode
cs: Režim numerické klávesnice

note: Emacs keys: ON/OFF
en: Emacs keys
cs: Emacs klávesy

note: VI Keys: ON/OFF
en: VI keys
cs: VI klávesy

note: Line edit style: SELECT well, at least 2 line edit styles available
en: Line edit style
cs: Styl úpravy řádků

note: Keyboard layout: SELECT
en: Keyboard layout
cs: Rozložení klávesnice

note: * Display and Character Set
en: Display and Character Set
cs: Displej a Znaková sada

note: Use locale-based character set: ON/OFF
en: Use locale-based character set
cs: Použít místní znakovou sadu (locale)

en: Use HTML5 charset replacements
cs: Použít HTML5 náhrady znakové sady

note: Display Character Set: SELECT
en: Display character set
cs: Místní znaková sada

en: Assumed document character set
cs: Předpokládaná znaková sada

note: * Since CJK people hardly mixed with other world * we split the header to make it more readable: * "CJK mode" for CJK display charsets, and "Raw 8-bit" for others.
en: CJK mode
cs: CJK režim

en: Raw 8-bit
cs: Přímý 8bitový režim

note: * Document Appearance
en: Document Appearance
cs: Vzhled dokumentu

en: Show color
cs: Zobrazovat barvy

en: Color style
cs: Styl barev

en: Default colors
cs: Implicitní barvy

note: Show cursor: ON/OFF
en: Show cursor
cs: Zobrazovat kurzor

note: Underline links: ON/OFF
en: Underline links
cs: Podtrhávat odkazy

note: Show scrollbar: ON/OFF
en: Show scrollbar
cs: Zobrazovat posuvník

note: Select Popups: ON/OFF
en: Popups for select fields
cs: Vyskakovací menu pro zvolená pole

note: HTML error recovery: SELECT
en: HTML error recovery
cs: Zotavení po chybách HTML

note: Bad HTML messages: SELECT
en: Bad HTML messages
cs: Chybné HTML zprávy

note: Show Images: SELECT
en: Show images
cs: Zobrazovat obrázky

note: Verbose Images: ON/OFF
en: Verbose images
cs: Doslovné obrázky

note: Collapse BR Tags: ON/OFF
en: Collapse BR tags
cs: Složit BR tagy

note: Trim blank lines: ON/OFF
en: Trim blank lines
cs: Zkracovat prázdné řádky

note: * Headers Transferred to Remote Servers
en: Headers Transferred to Remote Servers
cs: Hlavičky přenášené na Vzdálené Servery

note: *************************************************************** Mail Address: INPUT
en: Personal mail address
cs: Osobní adresa elektronické pošty

en: Personal name for mail
cs: Osobní jméno pro email

en: Password for anonymous ftp
cs: Heslo pro anonymní ftp

note: Preferred content type: SELECT
en: Preferred content type
cs: Upřednostńovaný typ obsahu

note: Preferred media type: SELECT
en: Preferred media type
cs: Upřednostňovaný typ médií

note: Preferred encoding: SELECT
en: Preferred encoding
cs: Upřednostňované kódování

note: Preferred Document Character Set: INPUT
en: Preferred document character set
cs: Upřednostňovaná znaková sada

note: Preferred Document Language: INPUT
en: Preferred document language
cs: Upřednostňovaný jazyk dokumentu

note: HTTP protocol SELECT
en: HTTP protocol
cs: HTTP protokol

en: Send User-Agent header
cs: Poslat hlavičku 'User-Agent'

en: User-Agent header
cs: Hlavička 'User-Agent'

note: * Listing and Accessing Files
en: Listing and Accessing Files
cs: Zobrazování adresářů a přístup k souborům

note: FTP sort: SELECT
en: Use Passive FTP
cs: Použít Pasivní FTP

note: FTP sort: SELECT
en: FTP sort criteria
cs: Řazení FTP adresářů

note: Local Directory Sort: SELECT
en: Local directory sort criteria
cs: Kritérium řazení lokálních adresářů

note: Local Directory Order: SELECT
en: Local directory sort order
cs: Pořadí řazení lokálních adresářů

en: Show dot files
cs: Zobrazovat tečkové soubory

en: Execution links
cs: Spustitelné odkazy

en: Pause when showing message
cs: Pozastavit, když zobrazuji oznámení

note: Show transfer rate: SELECT
en: Show transfer rate
cs: Zobrazit hodnotu přenosu dat

note: * Special Files and Screens
en: Special Files and Screens
cs: Zvláštní soubory a stránky

en: Multi-bookmarks
cs: Dělené záložky

en: Review/edit Bookmarks files
cs: Editace souborů se záložkami

en: Goto multi-bookmark menu
cs: Menu dělených záložek

en: Bookmarks file
cs: Soubor se záložkami

note: Auto Session: ON/OFF
en: Auto Session
cs: Automatické Sezení

note: Session File Menu: INPUT
en: Session file
cs: Soubor sezení

note: Visited Pages: SELECT
en: Visited Pages
cs: Navštívené Stránky

en: View the file
cs: Zobrazit soubor

en:  Print job complete.
cs:  Tisk dokončen.

en: Document:
cs: Dokument:

en: Number of lines:
cs: Počet řádků:

en: Number of pages:
cs: Počet stran:

en: pages
cs: stran(y)

en: page
cs: strana

en: (approximately)
cs: (přibližně)

en: Some print functions have been disabled!
cs: Některé funkce tisku byly vypnuty!

en: Standard print options:
cs: Standardní menu voleb tisku:

en: Print options:
cs: Menu voleb tisku:

en: Save to a local file
cs: Uložit do místního souboru

en: Save to disk disabled
cs: Ukládání na disk je vypnuto

en: Mail the file
cs: Poslat soubor poštou

en: Print to the screen
cs: Vytisknout na obrazovku

en: Print out on a printer attached to your vt100 terminal
cs: Vytisknout na tiskárnu připojenou k vašemu vt100 terminálu

en: Syntax Error parsing COLOR in configuration file:
    The line must be of the form:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Here FOREGROUND and BACKGROUND must be one of:
    The special strings 'nocolor' or 'default', or
cs: Byla nalezena syntaktická chyba při zpracování COLOR v konfiguračním souboru:
    Řádek musí být ve formátu:
    COLOR:CELÉ ČÍSLO:POPŘEDÍ:POZADÍ
    
    Zde POPŘEDÍ a POZADÍ  musí být jedno z:
    Zvláštní řetězec 'nocolor' nebo 'default', nebo

en: Offending line:
cs: Kritický řádek:

en: key remapping of %s to %s for %s failed
cs: chyba při přemapovávání klávesy %1$s pro %3$s na %2$s

en: key remapping of %s to %s failed
cs: chyba při přemapovávání klávesy %s na %s

en: invalid line-editor selection %s for key %s, selecting all
cs: volba %s řádkového editoru pro klávesu %s je chybná, volím vše

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) to 0x%x for %s failed
cs: klávesu %1$s (0x%2$x) se s funkcí %4$s (0x%3$x) řádkového editoru nepodařilo svázat

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) for %s failed
cs: klávesu %s (0x%x) se s funkcí %s řádkového editoru nepodařilo svázat

en: Lynx: cannot start, CERN rules file %s is not available
cs: Lynx: nelze spustit, soubor %s s pravidly CERN není dostupný

en: (no name)
cs: (žádné jméno)

en: More than %d nested lynx.cfg includes -- perhaps there is a loop?!?
cs: Více než %d vnořených vložení z lynx.cfg -- nejedná se o nekonečnou smyčku?!?

en: Last attempted include was '%s',
cs: Poslední vložený soubor je '%s'.

en: included from '%s'.
cs: vložený z '%s'.

en: The following is read from your lynx.cfg file.
cs: Následující údaje jsou čteny z vašeho lynx.cfg.

en: Please read the distribution
cs: Přečtěte si implicitní dodávaný s distribucí

en: for more comments.
cs: pro více informací.

en: RELOAD THE CHANGES
cs: NAČÍST ZMĚNY

en: Your primary configuration
cs: Vaše primární konfigurace

en: Directory that you are currently viewing
cs: Adresář, který právě prohlížíte

en: Name:
cs: Jméno:

en: Directory that you have currently selected
cs: Adresář, který jste právě zvolil

en: File that you have currently selected
cs: Soubor, který jste právě zvolil

en: Symbolic link that you have currently selected
cs: Symbolický odkaz, který jste právě zvolil

en: Item that you have currently selected
cs: Položka, kterou jste právě zvolil

en: Full name:
cs: Celé jméno:

en: Unable to follow link
cs: Odkaz nelze následovat

en: Points to file:
cs: Odkazuje do souboru:

en: Name of owner:
cs: Jméno vlastníka:

en: Group name:
cs: Jméno skupiny:

en: File size:
cs: Velikost souboru:

en: (bytes)
cs: (bajtů)

note: * Include date and time information.
en: Creation date:
cs: Datum vytvoření:

en: Last modified:
cs: Poslední změna:

en: Last accessed:
cs: Poslední přístup:

en: Access Permissions
cs: Přístupová práva

en: Group:
cs: Skupina:

en: World:
cs: Svět:

en: File that you are currently viewing
cs: Soubor, který si právě prohlížíte

en: Linkname:
cs: Jméno odkazu:

en: Charset:
cs: Znaková sada:

en: (assumed)
cs: (předpokládá se)

en: Date:
cs: Datum:

en: Last Mod:
cs: Poslední modifikace:

en: Expires:
cs: Expiruje:

en: Cache-Control:
cs: Kontrola Vyrovnávací Paměti:

en: Content-Length:
cs: Délka Obsahu:

en: Length:
cs: Délka:

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Post Content Type:
cs: Typ Obsahu Post:

en: Owner(s):
cs: Vlastníci:

en: size:
cs: velikost:

en: lines
cs: řádky

en: forms mode
cs: formulářový režim

en: source
cs: zdroj

en: normal
cs: běžný

en: , safe
cs: , bezpečný

en: , via internal link
cs: , přes vnitřní odkaz

en: , no-cache
cs: , žádná vyrovnávací paměť

en: , ISMAP script
cs: , ISMAP skript

en: , bookmark file
cs: , soubor záložek

en: mode:
cs: režim:

en: Link that you currently have selected
cs: Odkaz, který jste právě zvolil

en: Method:
cs: Metoda:

en: Enctype:
cs: Typ kódování:

en: Action:
cs: Akce:

en: (Form field)
cs: (Pole formuláře)

en: No Links on the current page
cs: Aktuální stránka neobsahuje žádné odkazy

en: Server Headers:
cs: Hlavičky serveru:

en: Syntax Error parsing style in lss file:
    [%s]
    The line must be of the form:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    where OBJECT is one of EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.
cs: Syntaktická chyba při zpracování stylu v lss souboru:
    [%s]
    Řádek musí mít formát:
    OBJEKT:MONO:BARVA (t.j. em:bold:brightblue:white)
    kde OBJEKT je jedno z EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.

en: 
    Lynx file "%s" is not available.
cs: 
    Soubor lynxu "%s" není dostupný.

en: here is a list of the history stack so that you may rebuild
cs: zde je výpis historie zásobníku pro případ opětovného sestavení

en: ERROR! - upload command is misconfigured
cs: CHYBA! - příkaz pro nahrání (upload) je špatně nakonfigurovaný

en: Illegal redirection "../" found! Request ignored.
cs: Chybné přesměrování obsahuje "../"! Požadavek ignorován.

en: Illegal character "/" found! Request ignored.
cs: Nalezen chybný znak "/"! Požadavek ignorován.

en: Illegal redirection using "~" found! Request ignored.
cs: Cyhbné přesměrování obsahuje "~"! Požadavek ignorován.

en: Unable to upload file.
cs: Soubor nelze nahrát (upload).

en: Upload To:
cs: Nahrát (upload) na:

en: Upload options:
cs: Menu voleb nahrání (upload):

en: Download document URL put to clipboard.
cs: Stáhnout dokument URL, který je ve schránce.

en: Unexpected access protocol for this URL scheme.
cs: Neočekávaný protokol pro tento typ URL.

en: Too many tempfiles
cs: Příliš mnoho dočasných souborů

en: unknown restriction
cs: neznámé omezení

en: No restrictions set.
cs: Žádná omezení.

en: Restrictions set:
cs: Zapnutá omezení:

en: Cannot find HOME directory
cs: Nemohu nalézt DOMOVSKÝ adresář

en: Normally disabled.  See ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg
cs: Implicitně vypnuté. Viz ENABLE_LYNXRC v lynx.cfg

en: accept_all_cookies allows the user to tell Lynx to automatically
    accept all cookies if desired.  The default is "FALSE" which will
    prompt for each cookie.  Set accept_all_cookies to "TRUE" to accept
    all cookies.
cs: accept_all_cookies říká Lynxu, aby automaticky přijímal všechna cookie.
    Implicitní  nastavení je "FALSE", při kterém budete muset potvrdit přijetí
    každého cookie. Přijetí každého cookie zapnete nastavením accept_all_cookies
    na "TRUE".

en: anonftp_password allows the user to tell Lynx to use the personal
    email address as the password for anonymous ftp.  If no value is given,
    Lynx will use the personal email address.  Set anonftp_password
    to a different value if you choose.
cs: anonftp_password umožní uživatel Lynxu použít osobní
    emailovou adresu jako heslo pro anonymní ftp.  Pokud není nastavena
    žádná hodnota, Lynx použije osobní emailovou adresu.  Nastavte
    anonftp_password na libovolnou hodnotu.

en: bookmark_file specifies the name and location of the default bookmark
    file into which the user can paste links for easy access at a later
    date.
cs: bookmark_file udává jméno implicitního souboru se záložkami,
    do kterého si uživatel může ukládat odkazy pro pozdější použití.

en: If case_sensitive_searching is "on" then when the user invokes a search
    using the 's' or '/' keys, the search performed will be case sensitive
    instead of case INsensitive.  The default is usually "off".
cs: Pokud je volba case_sensitive_searching zapnuta ("on"), uživatel při vyhledávání,
    které spustí klávesou 's' či '/' , bude toto brát ohled na velikost písmen.
    Tato volba je implicitně vypnuta ("off").

en: The character_set definition controls the representation of 8 bit
    characters for your terminal.  If 8 bit characters do not show up
    correctly on your screen you may try changing to a different 8 bit
    set or using the 7 bit character approximations.
    Current valid characters sets are:
cs: Volba character_set definuje způsob zobrazení 8bitových znaků na vašem
    terminálu.  Pokud se na vaší obrazovce 8bitové znaky nezobrazují správně,
    můžete zkusit jiné 8bitové kódování, či použít 7bitové aproximace.
    Možné znakové sady:

en: cookie_accept_domains and cookie_reject_domains are comma-delimited
    lists of domains from which Lynx should automatically accept or reject
    all cookies.  If a domain is specified in both options, rejection will
    take precedence.  The accept_all_cookies parameter will override any
    settings made here.
cs: cookie_accept_domains a cookie_reject_domains jsou dvojtečkou oddělený seznam
    domén, z kterých Lynx automaticky přijme, či odmítne jakékoliv cookie. Pokud
    je doména uvedena v obou seznamech, má cookie_reject_domains přednost. Volba
    accept_all_cookies má vyšší prioritu, než obě tyto volby.

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/
cs: cookie_file udává soubor, ve kterém se ukládají trvalé cookies.
    Implicitním hodnotou je ~/

en: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, and
    cookie_query_invalid_domains are comma-delimited lists of which domains
    should be subjected to varying degrees of validity checking.  If a
    domain is set to strict checking, strict conformance to RFC2109 will
    be applied.  A domain with loose checking will be allowed to set cookies
    with an invalid path or domain attribute.  All domains will default to
    querying the user for an invalid path or domain.
cs: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains a
    cookie_query_invalid_domains jsou dvojtečkou oddělený seznam domén,
    které by měly být podrobeny nejrůznějším stupňům ověřování. Pokud je
    doména nastavena na 'strict' ověřování, bude postupováno přesně dle RFC2109.
    Doména s 'loose' ověřováním bude moci nastavovat cookies s chybnou cestou
    či doménovým atributem (implicitním nastavením je zeptat se uživatele - query).

en: dir_list_order specifies the directory list order under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "ORDER_BY_NAME"
cs: dir_list_order specifikuje seznamd adresářů pod DIRED_SUPPORT
    (pokud je podporováno).  Implicitně je nastaveno "ORDER_BY_NAME",
    které seřadí adresáře podle jména

en: dir_list_styles specifies the directory list style under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "MIXED_STYLE", which sorts both
    files and directories together.  "FILES_FIRST" lists files first and
    "DIRECTORIES_FIRST" lists directories first.
cs: dir_list_styles udává použitý styl pro výpis adresářů pod DIRED_SUPPORT
    (pokud je podporováno).  Implicitní nastavení je "MIXED_STYLE", které způsobí
    vzájemné promíchání souborů s adresáři. "FILES_FIRST" vypíše jako první
    soubory a "DIRED_SUPPORT" adresáře.

en: If emacs_keys is to "on" then the normal EMACS movement keys:
      ^N = down    ^P = up
      ^B = left    ^F = right
    will be enabled.
cs: Pokud je volba emacs_keys nastavena na "on", pak jsou běžné EMACS klávesy pro pohyb:
      ^N = dolů   ^P = nahoru
      ^B = vlevo   ^F = vpravo
    zapnuty.

en: file_editor specifies the editor to be invoked when editing local files
    or sending mail.  If no editor is specified, then file editing is disabled
    unless it is activated from the command line, and the built-in line editor
    will be used for sending mail.
cs: file_editor udává, který editor bude použit k úpravám místních souborů
    a psaní mailů.  Jestliže není specifikován žádný editor, tak, pokud nejsou
    povoleny z příkazové řádky, jsou úpravy souborů zakázány. Pro psaní mailů
    bude použit vestavěný editor.

en: The file_sorting_method specifies which value to sort on when viewing
    file lists such as FTP directories.  The options are:
       BY_FILENAME -- sorts on the name of the file
       BY_TYPE     -- sorts on the type of the file
       BY_SIZE     -- sorts on the size of the file
       BY_DATE     -- sorts on the date of the file
cs: Metoda řazení souborů udává klíč, dle kterého budou řazeny seznamy souborů,
    jako jsou například FTP adresáře.  Možné volby jsou:
       BY_FILENAME -- řadí dle jména souboru
       BY_TYPE     -- řadí dle typu souboru
       BY_SIZE     -- řadí dle velikosti souboru
       BY_DATE     -- řadí dle data souboru

en: lineedit_mode specifies the key binding used for inputting strings in
    prompts and forms.  If lineedit_mode is set to "Default Binding" then
    the following control characters are used for moving and deleting:
    
                 Prev  Next       Enter = Accept input
       Move char: <-    ->        ^G    = Cancel input
       Move word: ^P    ^N        ^U    = Erase line
     Delete char: ^H    ^R        ^A    = Beginning of line
     Delete word: ^B    ^F        ^E    = End of line
    
    Current lineedit modes are:
cs: lineedit_mode specifikuje funkce kláves pro řádkový editor a formuláře.
    Pokud je tato volba nastavena na "Default Binding", pak jsou pro posun
    kurzoru a mazání textu použity následující klávesy:
    
                    Prev  Next      Enter = Přijme zadaný text
     Posun o znak:  <-    ->        ^G    = Zruší zadávání
     Posun o slovo: ^P    ^N        ^U    = Smaže řádek
     Smaže znak:    ^H    ^R        ^A    = Začátek řádku
     Smaže slovo:   ^B    ^F        ^E    = Konec řádku
    
    Možné režimy řádkového editoru:

en: The following allow you to define sub-bookmark files and descriptions.
    The format is multi_bookmark<capital_letter>=<filename>,<description>
    Up to 26 bookmark files (for the English capital letters) are allowed.
    We start with "multi_bookmarkB" since 'A' is the default (see above).
cs: Zde můžete nastavit jména podsouborů záložek a jejich popisy. Formát je:
    multi_bookmark<velké_písmeno>=<jméno souboru>,<popis>. Může být zadáno až 26
    podsouborů záložek (každý odpovídá jednomu velkému písmenu anglické abecedy).
    Začíná se s "multi_bookmarkB", protože 'A' je implicitní (viz výše).

en: personal_mail_address specifies your personal mail address.  The
    address will be sent during HTTP file transfers for authorization and
    logging purposes, and for mailed comments.
    If you do not want this information given out, set the NO_FROM_HEADER
    to TRUE in lynx.cfg, or use the -nofrom command line switch.  You also
    could leave this field blank, but then you won't have it included in
    your mailed comments.
cs: personal_mail_address udává vaši osobní adresu elektronické pošty. Bude
    použita při HTTP přenosech souborů pro autorizaci a záznam činnosti a při
    zasílání komentářů.
    Pokud chcete, aby tato informace zůstala důvěrnou, nastavte v konfiguračním
    souboru lynx.cfg volbu NO_FROM_HEADER na TRUE, či použijte přepínač -nofrom
    z příkazového řádku.  Je možné nechat toto pole prázdné, ale pak by nebylo
    začleněno do vámi odeslaných komentářů.

en: personal_mail_name specifies your personal name, for mail.  The
    name is sent for mailed comments.  Lynx will prompt for this,
    showing the configured value as a default when sending mail.
    This is not necessarily the same as a name provided as part of the
    personal_mail_address.
    Lynx does not save your changes to that default value as a side-effect
    of sending email.  To update the default value, you must use the options
    menu, or modify this file directly.
cs: personal_mail_name specifikuje vaše osobní jméno pro email.  Jméno
    je posíláno s komentáři.  Při posílání emailu se Lynx vždy zeptá a nabídne
    nakonfigurované jméno jako implicitní možnost.  Nemusí to být stejné jako
    jméno použité při osobní emailové adrese.

en: preferred_charset specifies the character set in MIME notation (e.g.,
    ISO-8859-2, ISO-8859-5) which Lynx will indicate you prefer in requests
    to http servers using an Accept-Charset header.  The value should NOT
    include ISO-8859-1 or US-ASCII, since those values are always assumed
    by default.  May be a comma-separated list.
    If a file in that character set is available, the server will send it.
    If no Accept-Charset header is present, the default is that any
    character set is acceptable.  If an Accept-Charset header is present,
    and if the server cannot send a response which is acceptable
    according to the Accept-Charset header, then the server SHOULD send
    an error response, though the sending of an unacceptable response
    is also allowed.
cs: preferred_charset udává, ve kterých znakových sadách bude Lynx přednostně
    požadovat dokumenty od http serverů. Znaková sada musí být zadána v MIME notaci
    (ISO-8859-2, ISO-8859-5). Sady ISO-8859-1 a US-ASCII by NEMĚLY být použity,
    neboť tyto znakové sady jsou vždy implicitně předpokládány. Znakových sad
    může být uvedeno více a musí být odděleny čárkou.
    Pokud je dokument v této znakové sadě k dispozici, server jej zašle. V případě,
    že hlavička Accept-Charset není přítomna, se implicitně předpokládá, že bude
    akceptována jakákoli znaková sada. Jestliže je hlavička Accept-Charset přítomna
    a server nemůže zaslat dokument v pořadované znakové sadě, MĚL BY zaslat
    chybovou hlášku. Může však také poslat dokument v jiné, než požadované
    znakové sadě.

en: preferred_language specifies the language in MIME notation (e.g., en,
    fr, may be a comma-separated list in decreasing preference)
    which Lynx will indicate you prefer in requests to http servers.
    If a file in that language is available, the server will send it.
    Otherwise, the server will send the file in its default language.
cs: preferred_language udává, v kterých jazycích bude Lynx přednostně
    požadovat dokumenty od http serverů. Jazyk musí být zadán v MIME notaci (např.
    en, fr; může jich být zadáno více oddělených čárkou v sestupném pořadí dle
    preference). Pokud bude dokument v tomto jazyce k dispozici, server jej zašle.
    V opačném případě jej zašle ve svém implicitním jazyce.

en: If run_all_execution_links is set "on" then all local execution links
    will be executed when they are selected.
    
    WARNING - This is potentially VERY dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
cs: Pokud je volba run_all_execution_links zapnuta ("on"), pak všechny programy
    budou při zvolení odkazu na tento program spuštěny.
    
    VAROVÁNÍ - Tato volba je VELICE nebezpečná. Jelikož si můžete prohlížet
               informace, které pocházejí z neznámých a nedůvěryhodných zdrojů,
               existuje možnost, že některé odkazy vedou k programům typu 'trojský
               kůň'. Účelem odkazů na 'trojské koně' může být smazání souborů či
               narušení bezpečnosti systému. Tato volba by měla být zapnuta pouze
               tehdy, jestliže soubory, které prohlížíte, pocházejí z důvěryhodných
               zdrojů.

en: If run_execution_links_on_local_files is set "on" then all local
    execution links that are found in LOCAL files will be executed when they
    are selected.  This is different from run_all_execution_links in that
    only files that reside on the local system will have execution link
    permissions.
    
    WARNING - This is potentially dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
cs: Pokud je volba run_execution_links_on_local_files zapnuta ("on"), pak
    všechny místní programy, na které je odkaz v MÍSTNÍCH souborech, budou při
    zvolení tohoto odkazu spuštěny. Tato volba se od volby run_all_execution_links
    odlišuje v tom, že povoluje spouštění pouze těch programů, na něž vedou odkazy
    z MÍSTNÍCH souborů.
    
    VAROVÁNÍ - Tato volba je potenciálně nebezpečná. Jelikož si můžete prohlížet
               informace, které pocházejí z neznámých a nedůvěryhodných zdrojů,
               existuje možnost, že některé odkazy vedou k programům typu 'trojský
               kůň'. Účelem odkazů na 'trojské koně' může být smazání souborů či
               narušení bezpečnosti systému. Tato volba by měla být zapnuta pouze
               tehdy, jestliže soubory, které prohlížíte, pocházejí z důvěryhodných
               zdrojů.

en: select_popups specifies whether the OPTIONs in a SELECT block which
    lacks a MULTIPLE attribute are presented as a vertical list of radio
    buttons or via a popup menu.  Note that if the MULTIPLE attribute is
    present in the SELECT start tag, Lynx always will create a vertical list
    of checkboxes for the OPTIONs.  A value of "on" will set popup menus
    as the default while a value of "off" will set use of radio boxes.
    The default can be overridden via the -popup command line toggle.
cs: select_popups udává, zda volby (OPTION) uvnitř prvku SELECT, který
    nemá specifikován atribut MULTIPLE, budou zobrazeny jako vertikální seznam
    přepínacích tlačítek či jako vyskakovací menu. Pokud je atribut MULTIPLE
    specifikován, pak Lynx vždy vytvoří vertikální seznam zaškrtávacích polí.
    Nastavení této volby na "on" zapne používání vyskakovacích menu. Nastavení
    na "off" zapne používání přepínacích tlačítek. Implicitní nastavení může být
    potlačeno přepínačem -popup.

en: show_color specifies how to set the color mode at startup.  A value of
    "never" will force color mode off (treat the terminal as monochrome)
    at startup even if the terminal appears to be color capable.  A value of
    "always" will force color mode on even if the terminal appears to be
    monochrome, if this is supported by the library used to build lynx.
    A value of "default" will yield the behavior of assuming
    a monochrome terminal unless color capability is inferred at startup
    based on the terminal type, or the -color command line switch is used, or
    the COLORTERM environment variable is set.  The default behavior always is
    used in anonymous accounts or if the "option_save" restriction is set.
    The effect of the saved value can be overridden via
    the -color and -nocolor command line switches.
    The mode set at startup can be changed via the "show color" option in
    the 'o'ptions menu.  If the option settings are saved, the "on" and
    "off" "show color" settings will be treated as "default".
cs: show_color udává, jak bude nastaven barevný režim po spuštění programu.
    Hodnota "never" znamená, že terminál bude chápán jako monochromatický
    (i kdyby podporoval barvy). Hodnota "always" zapne barevný režim i když se
    terminál zdá být monochromatickým. Barvy musí být podporovány knihovnou, se
    kterou byl Lynx přeložen. Hodnota "default" znamená, že pokud bude splněna
    jedna z následujících podmínek, bude terminál považován za barevný, jinak za
    monochromatický: terminál podporuje barvy, byl použit přepínač -color či je
    nastavena proměnná COLORTERM. Implicitní chování je vždy použito pro anonymní
    účty, nebo pokud je nastaveno omezení "option_save".
    Nastavení této volby může být potlačeno přepínači -color či -nocolor.
    Režim nastavený při startu může být změněn pomocí volby "show color"
    v konfiguračním menu (do něj vstoupíte klávesou 'o'). Pokud je hodnota volby
    "show color" uložena, je považována za implicitní nastavení.

en: show_cursor specifies whether to 'hide' the cursor to the right (and
    bottom, if possible) of the screen, or to place it to the left of the
    current link in documents, or current option in select popup windows.
    Positioning the cursor to the left of the current link or option is
    helpful for speech or braille interfaces, and when the terminal is
    one which does not distinguish the current link based on highlighting
    or color.  A value of "on" will set positioning to the left as the
    default while a value of "off" will set 'hiding' of the cursor.
    The default can be overridden via the -show_cursor command line toggle.
cs: show_cursor udává, zda 'schovat' kurzor k pravému (a pokud možno
    i dolnímu) kraji obrazovky, či zda jej umístit vlevo k aktuálnímu odkazu
    (v dokumentech) nebo volbě (ve vyskakovacích menu). Zobrazení kurzoru vlevo
    od aktuálního odkazu je užitečné pro braille terminály a pro terminály, které
    neumí zvýraznit aktuální odkaz zvýrazněním či barvou.
    Nastavení této volby na "on" způsobí zobrazování kurzoru vlevo od aktuálního
    odkazu. Nastavení na "off" zapne 'schovávání' kurzoru. Implicitní nastavení
    může být potlačeno přepínačem -show_cursor.

en: show_dotfiles specifies that the directory listing should include
    "hidden" (dot) files/directories.  If set "on", this will be
    honored only if enabled via userdefs.h and/or lynx.cfg, and not
    restricted via a command line switch.  If display of hidden files
    is disabled, creation of such files via Lynx also is disabled.
cs: show_dotfiles říká, že výpisy obsahu adresářů by měly zahrnovat
    "skryté" (tečkou začínající) soubory/adresáře. Na zapnutí této volby (nastavení
    na "on"), bude brán zřetel pouze tehdy, jestliže je zapnuta také v lynx.cfg
    a/nebo v userdefs.h a zároveň není vypnuta z příkazové řádky. Pokud je
    zobrazování skrytých souborů vypnuto, nebude je možné z Lynxu ani vytvářet.

en: If sub_bookmarks is not turned "off", and multiple bookmarks have
    been defined (see below), then all bookmark operations will first
    prompt the user to select an active sub-bookmark file.  If the default
    Lynx bookmark_file is defined (see above), it will be used as the
    default selection.  When this option is set to "advanced", and the
    user mode is advanced, the 'v'iew bookmark command will invoke a
    statusline prompt instead of the menu seen in novice and intermediate
    user modes.  When this option is set to "standard", the menu will be
    presented regardless of user mode.
cs: Pokud není volba sub_bookmarks vypnuta ("off") a bylo specifikováno více
    souborů se záložkami (viz níže), pak při všech operacích se záložkami bude
    uživatel nejprve vyzván, aby vybral některý ze souborů. Jestliže je nastavena
    volba bookmark_file, pak bude implicitně použita její hodnota.
    Jestliže je sub_bookmarks nastaveno na "advanced" a uživatelský režim je také
    "advanced", tak příkaz pro zobrazení záložek ('v') vyvolá místo menu
    prompt.  Nastavení této volby na "standard" způsobí zobrazení menu bez
    ohledu na uživatelský režim.

en: user_mode specifies the users level of knowledge with Lynx.  The
    default is "NOVICE" which displays two extra lines of help at the
    bottom of the screen to aid the user in learning the basic Lynx
    commands.  Set user_mode to "INTERMEDIATE" to turn off the extra info.
    Use "ADVANCED" to see the URL of the currently selected link at the
    bottom of the screen.
cs: user_mode udává úroveň znalostí uživatele o programu Lynx. Implicitní
    nastavení je "NOVICE", které způsobí zobrazení 2 řádek s nápovědou v dolní
    části obrazovky. Nastavení "INTERMEDIATE" vypne tuto nápovědu a nastavení
    "ADVANCED" způsobí vypsání URL aktuálního odkazu v dolní části obrazovky.

en: If verbose_images is "on", lynx will print the name of the image
    source file in place of [INLINE], [LINK] or [IMAGE]
    See also VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg
cs: Pokud je volba verbose_images zapnuta ("on"), lynx bude zobrazovat jména
    souborů s obrázky místo [INLINE], [LINK] či [IMAGE].
    Viz též volbu VERBOSE_IMAGES v lynx.cfg.

en: If vi_keys is set to "on", then the normal VI movement keys:
      j = down    k = up
      h = left    l = right
    will be enabled.  These keys are only lower case.
    Capital 'H', 'J' and 'K will still activate help, jump shortcuts,
    and the keymap display, respectively.
cs: Pokud je volba vi_keys nastavena na "on", pak jsou běžné VI klávesy pro pohyb:
      j = dolů    k = nahoru
      h = vlevo   l = vpravo
    zapnuty.  Fungují pouze malá písmena.
    Velké 'H', 'J' a 'K zapínají nápovědu, zkrácená URL a výpis klávesové mapy.

en: The visited_links setting controls how Lynx organizes the information
    in the Visited Links Page.
cs: Volba visited_links určuje uspořádání informací na stránce
    Navštívených odkazů

en: If keypad_mode is set to "NUMBERS_AS_ARROWS", then the numbers on
    your keypad when the numlock is on will act as arrow keys:
                8 = Up Arrow
      4 = Left Arrow    6 = Right Arrow
                2 = Down Arrow
    and the corresponding keyboard numbers will act as arrow keys,
    regardless of whether numlock is on.
cs: Pokud je volba keypad_mode nastavena na "NUMBERS_AS_ARROWS", pak se čísla na
    numerické klávesnici při zapnutém numlock budou chovat jako kurzorové klávesy:
                8 = Nahoru
      4 = Vlevo         6 = Vpravo
                2 = Dolů
    Čísla na hlavní klávesnici se budou chovat jako kurzorové klávesy bez ohledu
    na stav numlock.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_ARE_NUMBERED", then numbers will
    appear next to each link and numbers are used to select links.
cs: Pokud je volba keypad_mode nastavena na "LINKS_ARE_NUMBERED", pak všechny
    odkazy budou viditelně očíslovány a čísla budou použita ke zvolení příslušného odkazu.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED", then
    numbers will appear next to each link and visible form input field.
    Numbers are used to select links, or to move the "current link" to a
    form input field or button.  In addition, options in popup menus are
    indexed so that the user may type an option number to select an option in
    a popup menu, even if the option isn't visible on the screen.  Reference
    lists and output from the list command also enumerate form inputs.
cs: Pokud je volba keypad_mode nastavena na "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED",
    pak všechny odkazy a viditelná pole formulářů budou viditelně očíslovány. Čísla
    budou použita ke zvolení příslušného odkazu či přesunu na vstupní pole formuláře
    či tlačítko. Volby vyskakovacích menu jsou indexovány, takže uživatel může
    zvolit položku napsáním jejího čísla i když tato není viditelná na obrazovce.
    Seznamy odkazů a výstup příkazu 'list' jsou také číslovány.

en: NOTE: Some fixed format documents may look disfigured when
    "LINKS_ARE_NUMBERED" or "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" are
    enabled.
cs: POZOR: Formát některých dokumentů s pevnou strukturou může při zapnutých volbách
    "LINKS_ARE_NUMBERED" a "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" vypadat jako
    poškozený.

en: Lynx User Defaults File
cs: Soubor Implicitních Uživatelských Nastavení Lynxu

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the 'o' key).  To save options with that screen, you must select the
    checkbox:
cs: Tento soubor obsahuje nastavení z Obrazovky Nastavní Lynxu (obyčejně
    dostupné klávesou 'o').  Aby se uložily nastavení z této obrazovky musíte
    zašrktnout políčko:

en: You must then save the settings using the link on the line above the
    checkbox:
cs: Poté musíte uložit natavení tím, že použijete odkaz na řádku nad
    zaškrtávacím políčkem:

en: You may also use the command-line option "-forms_options", which displays
    the simpler Options Menu instead.  Save options with that using the '>' key.
cs: Také můžete použít volbu příkazové řádky "-forms_options", která zobrazí
    jednodušší Menu Voleb. Uložte tyto volby tlačítkem '>' .

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the '>' key).
cs: Tento soubor obsahuje možnosti uložené z Obrazovky Nastavení Lynx
    (obyčejně dostupné klávesou '>' ).

en: There is normally no need to edit this file manually, since the defaults
    here can be controlled from the Options Screen, and the next time options
    are saved from the Options Screen this file will be completely rewritten.
    You have been warned...
    
    If you are looking for the general configuration file - it is normally
    called "lynx.cfg".  It has different content and a different format.
    It is not this file.
cs: Tento soubor není třeba upravovat přímo, jelikož implicitní nastavení
    mohou být změněna z Konfiguračního menu a když jsou preference
     z Konfiguračního menu uloženy, tento soubor bude celý přepsán. 
    Byl jste varován...
    
    Všeobecný konfigurační soubor, který možná hledáte se normálně 
    jmenuje lynx.cfg a má jiný obsah a jiný formát.  Není to tento soubor.
