lynx 2.9.0-dev8 - en to eo translation catalogue (1275 entries)

note: ****************************************************************** * The following definitions are for status line prompts, messages, or * warnings issued by Lynx during program execution.  You can modify * them to make them more appropriate for your site.  We recommend that * you extend these defin
en: Alert!: %s
eo: Averto!: %s

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Are you sure you want to quit?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas eliri?

en: Really exit from Lynx?
eo: Ĉu efektive eliri el Lynx?

en: Connection interrupted.
eo: Konekto interrompita.

en: Data transfer interrupted.
eo: Datumo-transigo interrompita.

en: Cancelled!!!
eo: Nuligita!

en: Cancelling!
eo: Nuliganta!

en: Excellent!!!
eo: Bonege!

en: OK
eo: Bone

en: Done!
eo: Finita!

en: Bad request!
eo: Fuŝan peton!

en: previous
eo: antaŭa

en: next screen
eo: sekva ekranpleno

en: HELP!
eo: Helpu al min!

en: , help on
eo: , helpo pri

note: #define HELP
en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
eo: Komandoj: Uzu la sagoklavojn por movi, '?' por la helpilo, 'q' por eliri, '<-' por retroiri.

note: #define MOREHELP
en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
eo: -- premu spacetklavon por la sekva ekranpleno, uzu sagoklavojn por movi, '?' por la helpilo, 'q' por eliri.

en: -- press space for next page --
eo: -- premu spacetklavon por la sekva ekranpleno --

en: URL too long
eo: URL tro longas

note: Inactive input fields, messages used with -tna option - kw #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG_INA
en: (Textfield "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
eo: (Teksta kampo "%s") Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi.

note: #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE_INA
en: (Text entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
eo: (Teksta kampo) Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
eo: (Tekstregiono "%s") Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate.
eo: (Tekstregiono) Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA_E
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
eo: (Tekstregiono "%s") Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi (%s por tekstoredaktilo).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA_E
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
eo: (Tekstregiono) Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi (%s por tekstoredaktilo).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
eo: (Formulara kampo) Neaktiva. Uzu enen-klavon por redakti.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA_X
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
eo: (Formulara kampo) Neaktiva. Uzu enen-klavon por redakti (%s por sendi ignorante la tenejon).

note: #define FORM_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
eo: (Formulara kampo) Neaktiva. Premu enen-klavon por redakti. Premu enen-klavon dufoje por sendi.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG_INA
en: (mailto form field) Inactive.  Press <return> to change.
eo: (retpoŝta kampo) Neaktiva. Premu enen-klavon por ŝanĝi.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE_INA
en: (Password entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
eo: (Pasvorta kampo) Neaktiva. Premu enen-klavon por aktivigi.

note: #define FORM_LINK_FILE_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: NEŜANĜEBLA kampo. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_FILE_MESSAGE
en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: (Dosiera kampo) Enmetu dosiernomon. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE
en: (Textfield "%s"); Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: (Teksta kampo "%s") Enmetu tekston. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
eo: (Tekstregiono "%s") Enmetu tekston. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
eo: (Tekstregiono) Enmetu tekston. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_E
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
eo: (Tekstregiono "%s") Enmetu tekston. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi (%s por tekstoredaktilo).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_E
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
eo: (Tekstregiono) Enmetu tekston. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi (%s por tekstoredaktilo).

note: #define FORM_LINK_TEXT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: NEŜANĜEBLA teksta kampo. Uzu la supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi (%s por tekstoredaktilo).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
eo: (Teksta kampo) Enmetu tekston. Uzu enen-klavon por sendi.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_X
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
eo: (Formulara kampo) Enmetu tekston. Uzu enen-klavon por sendi (%s por neniu tenejo).

note: #define FORM_LINK_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
eo: (Formulara kampo) Enmetu tekston. Uzu enen-klavon por sendi, sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: NEŜANĜEBLA formularia kampo. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows to move off.
eo: (retpoŝta kampo) Enmetu tekston. Uzu enen-klavon por sendi, sagoklavojn por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form field) Mail is disallowed so you cannot submit.
eo: (retpoŝta kampo) Retpoŝto estas malaktiva. Vi ne rajtas sendi tion.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE
en: (Password entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: (Pasvorta kampo) Enmetu tekston. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form password.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: NEŜANĜEBLA pasvorto. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_ADV_MSG
en: (Checkbox "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
eo: (Markobutono "%s") Uzu la dekstran sagoklavon aŭ enen-klavon por inversigi.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_MESSAGE
en: (Checkbox Field)   Use right-arrow or <return> to toggle.
eo: (Markobutono) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ enen-klavon por inversigi.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form checkbox.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: NEŜANĜEBLA markobutono. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavon aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_RADIO_ADV_MSG
en: (Radio Button "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
eo: (Radiobutono "%s") Uzu la dekstran sagoklavon aŭ la enen-klavon por inversigi.

note: #define FORM_LINK_RADIO_MESSAGE
en: (Radio Button)   Use right-arrow or <return> to toggle.
eo: (Radiobutono) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ la enen-klavon por inversigi.

note: #define FORM_LINK_RADIO_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form radio button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: NEŜANĜEBLA radiobutono. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_PREFIX
en: Submit ('x' for no cache) to
eo: Sendi ('x' por neniu konservado) al

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_PREFIX
en: Submit to
eo: Sendi al

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit ('x' for no cache).
eo: (Sendobutono) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ enen-klavon por sendi ('x' por neniu tenejo).

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
eo: (Sendobutono) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ enen-klavon por sendi.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_DIS_MSG
en: DISABLED form submit button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: MALAKTIVA sendobutono. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_PREFIX
en: Submit mailto form to
eo: Sendi retpoŝtan formularion al

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
eo: (retpoŝta sendobutono) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ enen-klavon por sendi.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form submit button) Mail is disallowed so you cannot submit.
eo: (retpoŝta sendobutono) Retpoŝto estas malaktiva. Vi ne rajtas sendi tion.

note: #define FORM_LINK_RESET_MESSAGE
en: (Form reset button)   Use right-arrow or <return> to reset form to defaults.
eo: (Restarigobutono) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ enen-klavon por restarigi la kampojn.

note: #define FORM_LINK_RESET_DIS_MSG
en: DISABLED form reset button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: MALAKTIVA restarigobutono. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_MESSAGE
en: (Script button)   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: (Skriptobutono) Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_ADV_MSG
en: (Script button "%s");   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: (Skriptobutono "%s") Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_DIS_MSG
en: DISABLED Script button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
eo: MALAKTIVA skriptobutono. Uzu supran aŭ malsupran sagoklavojn aŭ tabon por movi de ĝi.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_ADV_MSG
en: (Option list "%s"); Hit return to select option.
eo: (Elekto-list "%s") Premu enen-klavon por elekti.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_MESSAGE
en: (Option list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
eo: (Elekto-listo) Premu enen-klavon kaj uzu sagoklavojn kaj enen-klavon por elekti.

note: #define CHOICE_LIST_ADV_MSG
en: (Choice entry "%s"); Use arrow keys and return to select option.
eo: (Elekto-listero "%s") Premu enen-klavon kaj uzu sagoklavojn kaj enen-klavon por elekti.

note: #define CHOICE_LIST_MESSAGE
en: (Choice list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
eo: (Elekto-listo) Premu enen-klavon kaj uzu sagoklavojn kaj enen-klavon por elekti.

note: #define MOUSE_CHOICE_MESSAGE
en: Left mouse button or return to select, arrow keys to scroll.
eo: Maldekstra musbutono aŭ enen-klavo por elekti, sagoklavoj por rulumi.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE option list.  Use return or arrow keys to review or leave.
eo: NEŜANĜEBLA elekto-listo. Uzu la enen-klavon aŭ sagoklavoj por kontroli aŭ forlasi.

note: #define CHOICE_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE choice list.  Use return or arrow keys to review or leave.
eo: NEŜANĜEBLA elekto-listo. Uzu la enen-klavon aŭ sagoklavoj por kontroli aŭ foriri.

en: Submitting form...
eo: Sendante formularion...

en: Resetting form...
eo: Restarigante formularion...

note: #define RELOADING_FORM
en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
eo: Reŝarganta dokumenton. Ĉiuj kampoj estos forviŝitaj!

note: #define LINK_NOT_IN_FORM
en: The current link is not in a FORM
eo: La nuna ligilo ne estas en formulario

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
eo: Averto: Ne eblas ŝanĝi la kodoprezenton de la formulario al %s!

note: #define NORMAL_LINK_MESSAGE
en: (NORMAL LINK)   Use right-arrow or <return> to activate.
eo: (Ordinara ligilo) Uzu la dekstran sagoklavon aŭ la enen-klavon por aktivigi.

en: The resource requested is not available at this time.
eo: La risurco petita ne estas nune disponebla.

en: Enter Lynx keystroke command:
eo: Enmetu Lynx-klavan komandon:

en: Looking up
eo: Serĉanta je

en: Getting %s
eo: Ricevanta je %s

en: Skipping %s
eo: Preterlasanta je %s

en: Using %s
eo: Uzanta je %s

en: Illegal URL: %s
eo: Nevalida URL: %s

en: Badly formed address %s
eo: Adreso %s havas fuŝan formon

en: Unable to access WWW file!!!
eo: Ne eblas atingi TTT-dosieron!

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
eo: Ĉi tio estas serĉebla indekso. Uzu la klavon %s por serĉi.

note: #define WWW_INDEX_MORE_MESSAGE
en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
eo: --Plu-- Ĉi tio estas serĉebla indekso. Uzu la klavon %s por serĉi.

en: You have entered an invalid link number.
eo: Vi enmetis nevalidan ligilan numeron.

note: #define SOURCE_HELP
en: Currently viewing document source.  Press '\' to return to rendered version.
eo: Nune vidatan dokumentan fontotekston. Premu la klavon '\' por reveni al interpretita versio.

note: #define NOVICE_LINE_ONE
en:   Arrow keys: Up and Down to move.  Right to follow a link; Left to go back.
eo: Sagoklavoj: Supra kaj malsupra por movi. Dekstra por sekvi ligilon. Maldekstra por retroiri.

note: #define NOVICE_LINE_TWO
en:  H)elp O)ptions P)rint G)o M)ain screen Q)uit /=search [delete]=history list
eo: H)elpo O) Agordo P)rinti G) Iri M) Ĉefa fako Q) Eliri /=serĉi [retropaŝo]=historio

note: #define NOVICE_LINE_TWO_A
en:   O)ther cmds  H)elp  K)eymap  G)oto  P)rint  M)ain screen  o)ptions  Q)uit
eo: O) Aliaj komandoj H)elpo K)lavomapo G) Ŝalti P)rinti M) Ĉefa fako O) Agordaĵoj Q) Eliri

note: #define NOVICE_LINE_TWO_B
en:   O)ther cmds  B)ack  E)dit  D)ownload ^R)eload ^W)ipe screen  search doc: /
eo:   O) Aliaj komandoj B) Retropaŝi E) Redakti D) Elŝuti ^R)eŝargi ^W) Forviŝi ekranon  serĉi en dokumento: /

note: #define NOVICE_LINE_TWO_C
en: O)ther cmds  C)omment  History: <backspace>  Bookmarks: V)iew, A)dd, R)emove
eo: O) Aliaj komandoj C) Komenti Historio: <Retropaŝo> Legosignoj: V)idi, A)ldoni, R) Forigi

note: #define FORM_NOVICELINE_ONE
en:             Enter text into the field by typing on the keyboard
eo:            Enmetu tekston en la kampon per tajpado en la klavaro

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO
en:     Ctrl-U to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
eo:     ^U por forviŝi la kampon, [Retropaŝo] por forigi signon

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL
en:       Ctrl-U to delete text in field, [Backspace] to delete a character
eo:     ^U por forviŝi la kampon, [Retropaŝo] por forigi signon

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_VAR
en:     %s to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
eo:     %s por forviŝi la kampon, [Retropaŝo] por forigi signon

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL_VAR
en:       %s to delete text in field, [Backspace] to delete a character
eo:     %s por forviŝi la kampon, [Retropaŝo] por forigi signon

note: mailto
en: Malformed mailto form submission!  Cancelled!
eo: Misformita retpoŝta sendaĵo! Nuligita!

en: Warning!  Control codes in mail address replaced by ?
eo: Averto! Stirkodoj en retpoŝtadreso anstataŭiĝintaj per '?'

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
eo: Retpoŝto malpermesita! Ne eblas sendi.

en: Mailto form submission failed!
eo: Retpoŝta sendado malsukcesis!

en: Mailto form submission Cancelled!!!
eo: Retpoŝta sendado nuligita!

en: Sending form content...
eo: Sendante formularian enhavon...

en: No email address is present in mailto URL!
eo: Neniu retpoŝtadreso ekzistas en la URL!

note: #define MAILTO_URL_TEMPOPEN_FAILED
en: Unable to open temporary file for mailto URL!
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron por URL-on!

note: #define INC_ORIG_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the original message?
eo: Ĉu vi volas inkluzivi la fontan mesaĝon?

note: #define INC_PREPARSED_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the preparsed source?
eo: Ĉu vi volas inkluzivi la interpretitan fontotekston?

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_MAIL
en: Spawning your selected editor to edit mail message
eo: Plenumiganta vian tekstoredaktilon por redakti retleteron

note: #define ERROR_SPAWNING_EDITOR
en: Error spawning editor, check your editor definition in the options menu
eo: Eraro dum plenumigi tekstoredaktilon. Kontrolu viajn agordaĵojn

en: Send this comment?
eo: Ĉu sendi la komenton?

en: Send this message?
eo: Ĉu sendi la mesaĝon?

en: Sending your message...
eo: Sendante vian mesaĝon...

en: Sending your comment:
eo: Sendante vian komenton:

note: textarea
en: Not in a TEXTAREA; cannot use external editor.
eo: Ne en TEKSTREGIONO; ne eblas uzi eksteran tekstoredaktilon.

en: Not in a TEXTAREA; cannot use command.
eo: Ne en TEKSTREGIONO; ne eblas uzi komandon.

en: file: ACTIONs are disallowed!
eo: Agoj ĉe lokaj dosieroj estas malpermesitaj!

note: #define FILE_SERVED_LINKS_DISALLOWED
en: file: URLs via served links are disallowed!
eo: Lokaj servintaj ligiloj estas malpermesitaj!

en: Access to local files denied.
eo: Atingo de lokaj dosieroj rifuzita.

en: file: URLs via bookmarks are disallowed!
eo: Lokaj dokumentoj en legosignoj estas malpermesitaj!

note: #define SPECIAL_VIA_EXTERNAL_DISALLOWED
en: This special URL is not allowed in external documents!
eo: Ĉi tiu speciala URL ne estas permesita en eksteraj dokumentoj!

en: Press <return> to return to Lynx.
eo: Premu enen-klavon por reiri al Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning DCL subprocess.  Use 'logout' to return to Lynx.
eo: Kreante DCL-subprocezon. Uzu la komandon 'logout' por reiri al Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Type EXIT to return to Lynx.
eo: Tajpu la vorton EXIT por reiri al Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning your default shell.  Use 'exit' to return to Lynx.
eo: Kreante vian aprioran ŝelon. Tajpu la vorton 'exit' por reiri al Lynx.

en: Spawning is currently disabled.
eo: Krei procezoj ne estas permesitaj.

en: The 'd'ownload command is currently disabled.
eo: Elŝuti per la komando 'd' nune estas malaktivigita.

en: You cannot download an input field.
eo: Vi ne rajtas elŝuti tekstan kampon.

en: Form has a mailto action!  Cannot download.
eo: Formularo havas retpoŝtan agon! Ne eblas elŝuti.

en: You cannot download a mailto: link.
eo: vi ne eblas elŝuti retpoŝtan ligilon.

en: You cannot download cookies.
eo: Vi ne rajtas elŝuti kuketojn.

en: You cannot download a printing option.
eo: Vi ne rajtas elŝuti printan elekton.

en: You cannot download an upload option.
eo: Vi ne rajtas elŝuti alŝutan elekton.

en: You cannot download an permit option.
eo: Vi ne rajtas elŝuti permesan elekton.

en: This special URL cannot be downloaded!
eo: Ĉi tia speciala URL ne estas elŝutebla!

en: Nothing to download.
eo: Neniu por elŝuti.

en: Trace ON!
eo: Spurado ŜALTITA!

en: Trace OFF!
eo: Spurado MALŜALTITA!

note: #define CLICKABLE_IMAGES_ON
en: Links will be included for all images!  Reloading...
eo: LIGILOJ estos inkluzivitaj por ĉiuj bildoj! Reŝarganta...

note: #define CLICKABLE_IMAGES_OFF
en: Standard image handling restored!  Reloading...
eo: Kutima bildo-traktado restarigita! Reŝarganta...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_ON
en: Pseudo_ALTs will be inserted for inlines without ALT strings!  Reloading...
eo: Afabla anstataŭ teksto por bildoj estas enmetita kiam necesa! Reŝarganta...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_OFF
en: Inlines without an ALT string specified will be ignored!  Reloading...
eo: Bildoj kiam anstataŭa teksto estos ignoritaj! Reŝarganta...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled OFF!  Reloading...
eo: Kruda 8-bita aŭ ĈJK-a reĝimo MALŜALTITA. Reŝarganta...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled ON!  Reloading...
eo: Kruda 8-bita aŭ ĈJK-a reĝimo ŜALTITA. Reŝarganta...

note: #define HEAD_D_L_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument or L)ink, or C)ancel? (d,l,c):
eo: Sendi kapo-peton por D)okumento aŭ L)igilo, aŭ C) Nuligi? (d,l,c):

note: #define HEAD_D_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument, or C)ancel? (d,c):
eo: Sendi kapo-peton por D)okumento, aŭ C) Nuligi? (d,c):

en: Sorry, the document is not an http URL.
eo: Bedaŭrinde la URL ne estas HTTP-a.

en: Sorry, the link is not an http URL.
eo: Bedaŭrinde la ligilo ne estas HTTP-a.

en: Sorry, the ACTION for this form is disabled.
eo: Bedaŭrinde la AGO de la formulario estas malaktivigita.

note: #define FORM_ACTION_NOT_HTTP_URL
en: Sorry, the ACTION for this form is not an http URL.
eo: Bedaŭrinde la AGO por la formulario ne estas HTTP-URL.

en: Not an http URL or form ACTION!
eo: Ne estas HTTP-URL aŭ formularia AGO!

en: This special URL cannot be a form ACTION!
eo: Ĉi tia speciala URL ne eblas esti formularia AGO!

en: URL is not in starting realm!
eo: URL ne estas en komenca regno!

en: News posting is disabled!
eo: Ne eblas afiŝi al novaĵgrupoj

en: File management support is disabled!
eo: Dosieradministrada regado estas malaktivigita!

en: No jump file is currently available.
eo: Neniu saltodosiero estas nune disponebla.

en: Jump to (use '?' for list):
eo: Salti al (uzu la klavon '?' por listo):

en: Jumping to a shortcut URL is disallowed!
eo: Salti al mallonga URL estas malpermesita!

en: Random URL is disallowed!  Use a shortcut.
eo: Hazarda URL estas malpermesita. Uzi mallongigo.

en: No random URLs have been used thus far.
eo: Ankoraŭ neniuj hazardaj URL-oj estas uzitaj.

en: Bookmark features are currently disabled.
eo: Legosignaj trajtoj nune estas malaktivigitaj.

en: Execution via bookmarks is disabled.
eo: Plenumo per legosignoj estas malaktivigita.

note: #define BOOKMARK_FILE_NOT_DEFINED
en: Bookmark file is not defined. Use %s to see options.
eo: Legosigna dosiero ne estas difinita. Uzu la klavon %s por vidi agordaĵojn.

note: #define NO_TEMP_FOR_HOTLIST
en: Unable to open tempfile for X Mosaic hotlist conversion.
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron por konvertado de X-Mosaic legosignojn.

en: ERROR - unable to open bookmark file.
eo: ERARO - ne eblas malfermi legosignan dosieron.

note: #define BOOKMARK_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open bookmark file for deletion of link.
eo: Ne eblas malfermi legosignan dosieron por forigi de ligilo.

note: #define BOOKSCRA_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open scratch file for deletion of link.
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron por forigi ligilon.

en: Error renaming scratch file.
eo: Eraro alinomanta provizoran dosieron.

en: Error renaming temporary file.
eo: Eraro alinomanta provizoran dosieron.

note: #define BOOKTEMP_COPY_FAIL
en: Unable to copy temporary file for deletion of link.
eo: Ne eblas kopii provizoran dosieron por forigi ligilon.

note: #define BOOKTEMP_REOPEN_FAIL_FOR_DEL
en: Unable to reopen temporary file for deletion of link.
eo: Ne eblas remalfermi provizoran dosieron por forigi ligilon.

note: #define BOOKMARK_LINK_NOT_ONE_LINE
en: Link is not by itself all on one line in bookmark file.
eo: Ligilo ne estas sola en unuopa linio en legosigna dosiero.

en: Bookmark deletion failed.
eo: Legosigna forigo malsukcesis

note: #define BOOKMARKS_NOT_TRAVERSED
en: Bookmark files cannot be traversed (only http URLs).
eo: Legosignaj dosieroj ne eblas esti travenitaj (nur HTTP-adresoj).

note: #define BOOKMARKS_NOT_OPEN
en: Unable to open bookmark file, use 'a' to save a link first
eo: Ne eblas malfermi legosignan dosieron. Uzu la klavon 'a' por konservi ligilon.

en: There are no links in this bookmark file!
eo: Ne ekzistas ligiloj en ĉi tiu legosigna dosiero!

note: #define CACHE_D_OR_CANCEL
en: D)elete cached document or C)ancel? (d,c):
eo: D)okumunton en la tenejo forigu aŭ C) Nuligi? (d,c)

note: #define BOOK_D_L_OR_CANCEL
en: Save D)ocument or L)ink to bookmark file or C)ancel? (d,l,c):
eo: Konservi D)okumenton aŭ L)igilon al legosigna dosiero aŭ C) Nuligi? (d, l, c):

en: Save D)ocument to bookmark file or C)ancel? (d,c):
eo: Konservi D)okumenton al legosignan dosiero aŭ C) Nuligi? (d,c)

en: Save L)ink to bookmark file or C)ancel? (l,c):
eo: Konservi L)igilon al legosigna dosiero aŭ C) Nuligi? (l,c)

note: #define NOBOOK_POST_FORM
en: Documents from forms with POST content cannot be saved as bookmarks.
eo: Dokumentoj de formularioj kun kaŝita enhavo ne eblas esti konservitaj kiel legosignoj.

en: Cannot save form fields/links
eo: Ne eblas konservi formulariajn kampojn/ligilojn

note: #define NOBOOK_HSML
en: History, showinfo, menu and list files cannot be saved as bookmarks.
eo: Historio, informoj, menuo kaj listoj ne eblas estis konservitaj kiel legosignoj.

note: #define CONFIRM_BOOKMARK_DELETE
en: Do you really want to delete this link from your bookmark file?
eo: Ĉu vi efektive volas forigi ĉi tiun ligilon de via legosigna dosiero?

en: Malformed address.
eo: Malbone formita URL.

note: #define HISTORICAL_ON_MINIMAL_OFF
en: Historical comment parsing ON (Minimal is overridden)!
eo: Historia komento-interpretado ŜALTITA (Minimuma estas malaktiva)!

note: #define HISTORICAL_OFF_MINIMAL_ON
en: Historical comment parsing OFF (Minimal is in effect)!
eo: Historia komento-interpretado MALŜALTITA (Minimuma estas aktiva)!

note: #define HISTORICAL_ON_VALID_OFF
en: Historical comment parsing ON (Valid is overridden)!
eo: Historia komento-interpretado ŜALTITA (Valida estas malaktiva)!

note: #define HISTORICAL_OFF_VALID_ON
en: Historical comment parsing OFF (Valid is in effect)!
eo: Historia komento-interpretado MALŜALTITA (Valida estas aktiva)!

note: #define MINIMAL_ON_IN_EFFECT
en: Minimal comment parsing ON (and in effect)!
eo: Minimuma komento-interpretado ŜALTITA (kaj aktiva)!

note: #define MINIMAL_OFF_VALID_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Valid is in effect)!
eo: Minimuma komento-interpretado MALŜALTITA (Valida estas aktiva)!

note: #define MINIMAL_ON_BUT_HISTORICAL
en: Minimal comment parsing ON (but Historical is in effect)!
eo: Minimuma komento-interpretado ŜALTITA (sed Historia estas aktiva)!

note: #define MINIMAL_OFF_HISTORICAL_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Historical is in effect)!
eo: Minimuma komento-interpretado MALŜALTITA (Historia estas aktiva)!

en: Soft double-quote parsing ON!
eo: Molaj citiloj ŜALTITA!

en: Soft double-quote parsing OFF!
eo: Molaj citiloj MALŜALTITA!

en: Now using TagSoup parsing of HTML.
eo: Uzanta malseveran interpretadon de HTML.

en: Now using SortaSGML parsing of HTML!
eo: Uzanta severan interpretadon de HTML.

en: You are already at the end of this document.
eo: Vi jam estas je la fino de ĉi tiu dokumento.

en: You are already at the beginning of this document.
eo: Vi jam estas je la komenco de ĉi tiu dokumento.

en: You are already at page %d of this document.
eo: Vi jam estas ĉe ekranpleno %d de ĉi tiu dokumento.

en: Link number %d already is current.
eo: Ligila numero %d jam estas nuna.

en: You are already at the first document
eo: Vi jam estas je la unua dokumento

en: There are no links above this line of the document.
eo: Ne estas ligiloj supra al ĉi tiu linio de la dokumento.

en: There are no links below this line of the document.
eo: Ne estas ligiloj sube de ĉi tiu linio de la dokumento.

note: #define MAXLEN_REACHED_DEL_OR_MOV
en: Maximum length reached!  Delete text or move off field.
eo: Maksimuma longo atingita. Forigi tekston aŭ movi de ĝi.

note: #define NOT_ON_SUBMIT_OR_LINK
en: You are not on a form submission button or normal link.
eo: Vi ne estas en formularia sendobutono aŭ ordinara ligilo.

note: #define NEED_CHECKED_RADIO_BUTTON
en: One radio button must be checked at all times!
eo: Unu radiobutono ĉiam devas markita!

en: No submit button for this form, submit single text field?
eo: Neniu sendobutono por la formulario, ĉu sendi unuopan tekstan kampon?

en: Do you want to go back to the previous document?
eo: Ĉu vi volas retroiri?

en: Use arrows or tab to move off of field.
eo: Uzu sagoklavojn aŭ tabon por movi de la kampon.

note: #define ENTER_TEXT_ARROWS_OR_TAB
en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
eo: Enmetu tekston. Uzu sagoklavojn aŭ tabon por movi de la kampo.

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
eo: ** Fuŝa HTML! Neniu formularia ago difinita. **

en: Bad HTML!!  Unable to create popup window!
eo: Fuŝa HTML! Ne eblas krei ŝprucaĵon.

en: Unable to create popup window!
eo: Ne eblas krei ŝprucaĵon.

en: Goto a random URL is disallowed!
eo: Salti hazardan URL-on estas malpermesitaj!

en: Goto a non-http URL is disallowed!
eo: Salti tian URL-on estas malpermesite.

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
eo: Vi ne rajtas iri al URL-oj de "%s"

en: URL to open:
eo: Ironta URL:

en: Edit the current Goto URL:
eo: Redakti la nunan URL-on:

en: Edit the previous Goto URL:
eo: Redakti la antaŭan irintan URL-on:

en: Edit a previous Goto URL:
eo: Redakti antaŭan irintan URL-on:

en: Current document has POST data.
eo: Nuna dokumento havas kaŝitajn datumojn.

en: Edit this document's URL:
eo: Ŝanĝi la nunan URL-on:

en: Edit the current link's URL:
eo: Redakti la URL-on de la nuna ligilo:

en: Edit the form's submit-URL:
eo: Ŝanĝi la sendo-URL-on de la formulario:

en: You cannot edit File Management URLs
eo: Vi ne rajtas redakti dosieradministradajn URL-ojn

en: Enter a database query:
eo: Enmetu datumbazan mendon:

en: Enter a whereis query:
eo: Serĉi en la vidata dokumento:

en: Edit the current query:
eo: Redakti la nunan mendon:

en: Edit the previous query:
eo: Redakti la antaŭan mendon:

en: Edit a previous query:
eo: Redakti antaŭan mendon:

note: #define USE_C_R_TO_RESUB_CUR_QUERY
en: Use Control-R to resubmit the current query.
eo: ^R por resendi la nunan mendon.

en: Edit the current shortcut:
eo: Redakti la nunan mallongigon:

en: Edit the previous shortcut:
eo: Redakti la antaŭan mallongigon:

en: Edit a previous shortcut:
eo: Redakti antaŭan mallongigon:

en: Key '%c' is not mapped to a jump file!
eo: Klavo '%c' ne estas agordita al saltodosiero!

en: Cannot locate jump file!
eo: Ne eblas loki saltodosieron!

en: Cannot open jump file!
eo: Ne eblas malfermi saltodosieron!

en: Error reading jump file!
eo: Eraro dum legado de saltodosiero!

en: Out of memory reading jump file!
eo: La memoro eluziĝis dum legi saltodosieron.

en: Out of memory reading jump table!
eo: La memoro eluziĝis dum legi saltotabelon.

en: No index is currently available.
eo: Neniu indekso nun disponeblas.

note: #define CONFIRM_MAIN_SCREEN
en: Do you really want to go to the Main screen?
eo: Ĉu vi efektive volas iri al la ĉefa fako?

en: You are already at main screen!
eo: Vi jam estas en la ĉefa fako!

note: #define NOT_ISINDEX
en: Not a searchable indexed document -- press '/' to search for a text string
eo: Ne serĉebla indicita dokumento. Prume la klavon '/' por serĉi tekstan ĉenon

note: #define NO_OWNER
en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
eo: Neniu estro estas difinita por ĉi tiu dosiero, do vi ne eblas sendi komenton.

en: No owner is defined. Use %s?
eo: Neniu estro estas difinita. Ĉu uzu je %s?

en: Do you wish to send a comment?
eo: Ĉu vi volas sendi komenton?

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
eo: Retpoŝto estas malaktiva. Vi ne rajtas sendi komenton.

en: The 'e'dit command is currently disabled.
eo: Redaktado nune estas malaktivigita.

en: External editing is currently disabled.
eo: Ekstera redakto nune estas malaktivigita.

en: System error - failure to get status.
eo: Sistema eraro - malsukceso atingi staton.

en: No editor is defined!
eo: Neniu tekstoredaktilo estas difinita!

en: The 'p'rint command is currently disabled.
eo: Printado nune estas malaktivigita.

en: Document has no Toolbar links or Banner.
eo: Dokumento havas neniun ilobretajn ligilojn aŭ ŝildon.

en: Unable to open traversal file.
eo: Ne eblas malfermi trairan dosieron.

en: Unable to open traversal found file.
eo: Ne eblas trovi dosieron.

en: Unable to open reject file.
eo: Ne eblas malfermi la dosieron.

en: Unable to open traversal errors output file
eo: Ne eblas malfermi trairo-eraran dosieron

en: TRAVERSAL WAS INTERRUPTED
eo: TRAIRO ESTIS INTERROMPITA

en: Follow link (or goto link or page) number:
eo: Sekvi ligilan (aŭ iri al ligila aŭ paĝa) numeron:

en: Select option (or page) number:
eo: Elekti elektan (aŭ paĝon) numeron:

en: Option number %d already is current.
eo: Elekta numero %d jam estas nuna.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_END
en: You are already at the end of this option list.
eo: Vi jam estas je la fino de la elekto-listo.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_BEGIN
en: You are already at the beginning of this option list.
eo: Vi jam estas je la komencoo de la elekto-listo.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_PAGE
en: You are already at page %d of this option list.
eo: Vi jam estas je ekranpleno %d de la elekto-listo.

en: You have entered an invalid option number.
eo: Vi enmetis nevalidan elektan numeron.

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
eo: ** Fuŝa HTML! Uzu la parametron -trace por diagnozi.

en: Give name of file to save in
eo: Donu nomon de dosiero en kiu konservi

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
eo: Ne eblas konservi datumojn al dosiero -- Bonvolu loke fari

en: Can't open temporary file!
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron!

en: Can't open output file!  Cancelling!
eo: Ne eblas malfermi eligan dosieron! Nuliganta!

en: Execution is disabled.
eo: Plenumo estas malaktivigita.

note: #define EXECUTION_DISABLED_FOR_FILE
en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
eo: Plenumo ne estas ebla por ĉi tiu dosiero. Uzu la agordilon (klavo %s).

note: #define EXECUTION_NOT_COMPILED
en: Execution capabilities are not compiled into this version.
eo: Plenumeblaj kapabloj ne estas en ĉi tiu versio.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
eo: La dosiero ne estas montrebla.

note: #define CANNOT_DISPLAY_FILE_D_OR_C
en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
eo: La dosiero ne estas montrebla. D) Elŝuti, aŭ C) Nuligi

en: %s  D)ownload, or C)ancel
eo: %s D) Elŝuti, aŭ C) Nuligi

en: Cancelling file.
eo: Nuliganta dosieron.

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
eo: Ricevanta dosieron. - BONVOLU ATENDI -

en: Enter a filename:
eo: Enmetu dosiernomon:

en: Edit the previous filename:
eo: Redakti antaŭan dosiernomon:

en: Edit a previous filename:
eo: Redakti antaŭan dosiernomon:

en: Enter a new filename:
eo: Enmetu novan dosiernomon:

en: File name may not begin with a dot.
eo: Dosiernome ne eblas komenci per punkto.

en: File exists.  Create higher version?
eo: Dosiero ekzistas. Ĉu krei pli novan eldonon?

en: File exists.  Overwrite?
eo: Dosiero ekzistas. Ĉu anstataŭi?

en: Cannot write to file.
eo: Ne eblas skribi al dosiero.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
eo: ERARO! - Ne eblas elŝuti.

en: Unable to download file.
eo: Ne eblas elŝuti dosieron.

en: Reading directory...
eo: Leganta dosierujon...

en: Building directory listing...
eo: Munti dosierujan liston...

en: Saving...
eo: Konservanta...

en: Could not edit file '%s'.
eo: Ne povis redakti dosieron '%s'.

en: Unable to access document!
eo: Ne eblas atingi dokumenton!

en: Could not access file.
eo: Ne eblas atingi dosieron.

en: Could not access directory.
eo: Ne povis atingi dosierujon.

en: Could not load data.
eo: Ne eblas ŝargi datumojn.

note: #define CANNOT_EDIT_REMOTE_FILES
en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
eo: Lynx nune ne eblas redakti forajn TTT-dosierojn.

note: #define CANNOT_EDIT_FIELD
en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
eo: La kampo ne eblas esti ekstere redaktita.

en: Bad rule
eo: Fuŝa regulo

en: Insufficient operands:
eo: Fuŝaj operaciiloj:

en: You are not authorized to edit this file.
eo: Vi ne permesas redakti ĉi tiun doseron.

en: Title:
eo: Titolo:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Username:
eo: Salutnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: lynx: Username and Password required!!!
eo: Salutnomo kaj pasvorto necesaj!

en: lynx: Password required!!!
eo: Pasvorto necesa!

en: Clear all authorization info for this session?
eo: Ĉu forviŝi ĉiujn atestajn informojn por ĉi tiu seanco?

en: Authorization info cleared.
eo: Atestaj informoj forviŝitaj.

en: Authorization failed.  Retry?
eo: Atestado malsukcesis. Ĉu reprovi?

en: cgi support has been disabled.
eo: CGI-regade estas malaktivigita.

note: #define CGI_NOT_COMPILED
en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
eo: CGI-kapabloj ne estas en ĉi tiu versio.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
eo: Ne eblas konverti el %s al %s.

en: Unable to set up connection.
eo: Ne eblas aranĝi konekton.

en: Unable to make connection
eo: Ne eblas starigi konekto

note: #define MALFORMED_EXEC_REQUEST
en: Executable link rejected due to malformed request.
eo: Plenumebla ligilo rifuzita pro fuŝa peto.

note: #define BADCHAR_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to `%c' character.
eo: Plenumebla ligilo rifuzita pro signo '%c'.

note: #define RELPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
eo: Plenumebla ligilo rifuzita pro relativa voja ĉeno ('.../').

note: #define BADLOCPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to location or path.
eo: Plenumebla ligilo rifuzita pro loko aŭ vojo.

en: Mail access is disabled!
eo: Retpoŝta atingo estas malaktivigita!

note: #define ACCESS_ONLY_LOCALHOST
en: Only files and servers on the local host can be accessed.
eo: Nur dosieroj kaj serviloj en la loka komputilo estas atingeblaj.

en: Telnet access is disabled!
eo: Telnet-atingo malaktivigita!

note: #define TELNET_PORT_SPECS_DISABLED
en: Telnet port specifications are disabled.
eo: Specifoj pri Telnet-pordoj estas malaktivigitaj.

en: USENET news access is disabled!
eo: USENET-atingo estas malaktivigita!

en: Rlogin access is disabled!
eo: Rlogin-atingo estas malaktivigita!

en: Ftp access is disabled!
eo: FTP-atingo estas malaktivigita!

en: There are no references from this document.
eo: Ne ekzistas referencoj de ĉi tiu dokumento.

en: There are only hidden links from this document.
eo: Ekzistas nur kaŝitaj ligiloj de ĉi tiu dokumento.

en: Unable to open command file.
eo: Ne eblas malfermi komandan dosieron.

en: News Post Cancelled!!!
eo: Afiŝo nuligita!

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_NEWS
en: Spawning your selected editor to edit news message
eo: Plenumanta vian elektitan redaktilon por redakti la mesaĝon

en: Post this message?
eo: Ĉu afiŝi ĉi tiun mesaĝon?

en: Append '%s'?
eo: Ĉu almeti je '%s'?

en: Posting to newsgroup(s)...
eo: Afiŝanta al novaĵgrupo(j)...

en: *** You have unread mail. ***
eo: *** Vi havas nelegitajn retmesaĝojn. ***

en: *** You have mail. ***
eo: *** Vi havas retmesaĝojn. ***

en: *** You have new mail. ***
eo: *** Vi havas novajn retmesaĝojn. ***

en: File insert cancelled!!!
eo: Dosiera enmetado nuligita!

en: Not enough memory for file!
eo: Nesufiĉa memoro por dosiero!

en: Can't open file for reading.
eo: Ne eblas malfermi dosieron por legado.

en: File does not exist.
eo: Dosiero ne ekzistas.

en: File does not exist - reenter or cancel:
eo: Dosiero ne ekzistas - reeniri aŭ nuligi:

en: File is not readable.
eo: Dosiero nelegeblas.

en: File is not readable - reenter or cancel:
eo: Dosiero ne estas legebla - reeniri aŭ nuligi:

en: Nothing to insert - file is 0-length.
eo: Nenio por enmeti - dosiero estas vaka.

en: Save request cancelled!!!
eo: Konservado de pote nuligita!

en: Mail request cancelled!!!
eo: Retpoŝta peto nuligita!

note: #define CONFIRM_MAIL_SOURCE_PREPARSED
en: Viewing preparsed source.  Are you sure you want to mail it?
eo: Vidanta interpretitan fontotekston. Ĉu vi certas, ke vi volas sendi ĝin per retpoŝto?

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: Mailing file.  Please wait...
eo: Bonvolu atendi dum sendi la dosieron per retpoŝto...

en: ERROR - Unable to mail file
eo: ERARO - Ne eblas sendi dosieron per retpoŝto

note: #define CONFIRM_LONG_SCREEN_PRINT
en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
eo: Dosiero estas %d ekranplenoj. Ĉu vi certas, ke vi volas printi?

en: Print request cancelled!!!
eo: Printa peto nuligita!

en: Press <return> to begin:
eo: Premu enen-klavon por komenci:

en: Press <return> to finish:
eo: Premu enen-klavon por fini:

note: #define CONFIRM_LONG_PAGE_PRINT
en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
eo: Dosiero estas %d ekranplenoj. Ĉu vi certas, ke vi volas printi?

note: #define CHECK_PRINTER
en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
eo: Certigu, ke via printilo estas konektita. Premu enen-klavon por printi:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
eo: ERARO - Ne eblas akiri dosieran spacon!

en: Unable to open tempfile
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron

en: Unable to open print options file
eo: Ne eblas malfermi printo-agordan dosieron

en: Printing file.  Please wait...
eo: Printanta dosieron. Bonvolu atendi...

en: Please enter a valid internet mail address:
eo: Bonvolu enmeti validan retpoŝtadreson:

en: ERROR! - printer is misconfigured!
eo: ERARO! - Printilo estas malĝuste agordita!

en: Image map from POST response not available!
eo: Bildmapo de kaŝita respondo ne disponeblas!

en: Misdirected client-side image MAP request!
eo: Malĝuste direktita enklienta bildmapa peto!

en: Client-side image MAP is not accessible!
eo: Enklienta bildmapo ne atingeblas!

en: No client-side image MAPs are available!
eo: Neniuj enklientaj bildmapoj disponeblas!

en: Client-side image MAP is not available!
eo: Enklienta bildmapo ne disponeblas!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_24
en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
eo: Ekrana alto devas esti minimume 24 linioj por la agordilo!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_23
en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
eo: Ekrana alto devas esti minimume 23 linioj por la agordilo!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_22
en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
eo: Ekrana alto devas esti minimume 22 linioj por la agordilo!

en: That key requires Advanced User mode.
eo: Tiu klavo bezonas altnivelan uzantareĝimon.

en: Content-type: %s
eo: Enhavtipo: %s

en: Command:
eo: Komando

en: Unknown or ambiguous command
eo: Nekonata aŭ neklara komando

en:  Version
eo:  Versio

en:  first
eo:  antaŭ aliaj

en: , guessing...
eo: , provanta korekti...

en: Permissions for
eo: Permesoj por

en: Select
eo: Elekti

en: capital letter
eo: Majusklo

en:  of option line,
eo:  de agorda linio,

en:  to save,
eo:  por konservi,

en:  to
eo:  al

en:  or
eo:  aŭ

en:  index
eo:  indekso

en:  to return to Lynx.
eo:  por reiri al Lynx.

en: Accept Changes
eo: Akcepti ŝanĝojn

en: Reset Changes
eo: Restarigi ŝanĝojn

en: Left Arrow cancels changes
eo: Maldekstra sagoklavo nuligas ŝanĝojn

en: Save options to disk
eo: Konservi agordaĵojn al la disko

en: Hit RETURN to accept entered data.
eo: Premu enen-klavon por akcepti enmetitajn datumojn.

note: #define ACCEPT_DATA_OR_DEFAULT
en: Hit RETURN to accept entered data.  Delete data to invoke the default.
eo: Enmetu enen-klavon por akcepti enmetitajn datumojn. Forigi datumojn por alvoki la aprioran.

en: Value accepted!
eo: Valoro akceptita!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_X
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
eo: Valoro akceptita! -- AVERTO: Lynx estas agordita por la fenestrosistemo X

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_NONX
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
eo: Valoro akceptita! -- AVERTO: Lynx NE estas agordita por la fenestrosistemo X

en: You are not allowed to change which editor to use!
eo: Vi ne estas permesata ŝanĝi vian tekstoredaktilon!

en: Failed to set DISPLAY variable!
eo: Malsukcesis valorizi medivariablon DISPLAY!

en: Failed to clear DISPLAY variable!
eo: Malsukcesis forviŝi medivariablon DISPLAY!

note: #define BOOKMARK_CHANGE_DISALLOWED
en: You are not allowed to change the bookmark file!
eo: Vi ne estas permesita ŝanĝi la legosignan dosieron!

en: Terminal does not support color
eo: Terminalo ne havas kolorojn

en: Your '%s' terminal does not support color.
eo: Via terminalo '%s' ne havas kolorojn.

en: Access to dot files is disabled!
eo: Atingo al kaŝitaj dosieroj estas malaktivigita!

note: #define UA_NO_LYNX_WARNING
en: User-Agent string does not contain "Lynx" or "L_y_n_x"
eo: Via TTT-legila ĉeno enhavas nek "Lynx" nek "L_y_n_x"

note: #define UA_PLEASE_USE_LYNX
en: Use "L_y_n_x" or "Lynx" in User-Agent, or it looks like intentional deception!
eo: Uzu la ĉenojn "L_y_n_x" aŭ "Lynx" por identigi la TTT-legilon por eviti aspekti intence trompa.

note: #define UA_CHANGE_DISABLED
en: Changing of the User-Agent string is disabled!
eo: Ŝanĝi la TTT-legilan identigon estas malaktivigite!

note: #define CHANGE_OF_SETTING_DISALLOWED
en: You are not allowed to change this setting.
eo: Vi ne estas permesata ŝanĝi tiun agordaĵon.

en: Saving Options...
eo: Konservanta agordaĵojn...

en: Options saved!
eo: Agordaĵoj konservitaj!

en: Unable to save Options!
eo: Ne eblas konservi agordaĵojn!

en:  'r' to return to Lynx
eo:  'r' por reiri al Lynx

en:  '>' to save, or 'r' to return to Lynx
eo:  '>' por konservi, aŭ 'r' por reiri al Lynx

note: #define ANY_KEY_CHANGE_RET_ACCEPT
en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
eo: Premu iun klavon por ŝanĝi valoron; enen-klavon por akcepti

en: Error uncompressing temporary file!
eo: Eraro dum malpaki provizoran dosieron!

en: Unsupported URL scheme!
eo: Ne komprenas la URL-skemon!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
eo: Ne komprenas la datuman URL-on. Uzu la komando SHOWINFO nune.

en: Redirection limit of %d URL's reached.
eo: Alidirektada limigo de %d URL-oj atingita.

en: Illegal redirection URL received from server!
eo: Nevalida alidirektada URL ricevita el servilo!

note: #define SERVER_ASKED_FOR_REDIRECTION
en: Server asked for %d redirection of POST content to
eo: Servila petita por %d alidirektadoj de kaŝita enhavo al

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
eo: P) Daŭrigi, G) Malkaŝi, aŭ C) Nuligi

en: P)roceed, or C)ancel
eo: P) Daŭrigi, aŭ C) Nuligi

note: #define ADVANCED_POST_GET_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
eo: Alidirektado de kaŝita enhavo. P) Daŭrigi, U) vidi URL-on, G) Malkaŝi, aŭ C) Nuligi

note: #define ADVANCED_POST_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
eo: Alidirektado de kaŝita enhavo. P) Daŭrigi, U) Vidi URL-on, aŭ C) Nuligi

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION
en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
eo: Dokumento kun kaŝita enhavo. Ĉu resendi?

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION_TO
en: Resubmit POST content to %s ?
eo: Resendi kaŝitan enhavon al %s ?

note: #define CONFIRM_POST_LIST_RELOAD
en: List from document with POST data.  Reload %s ?
eo: Listo el dokumento kun kaŝitaj datumoj. Ĉu reŝargi je %s ?

note: #define CONFIRM_POST_DOC_HEAD
en: Document from POST action, HEAD may not be understood.  Proceed?
eo: Dokumento kun kaŝita enhavo, ricevado de kapo eble ne kompreniĝos. Ĉu daŭri?

note: #define CONFIRM_POST_LINK_HEAD
en: Form submit action is POST, HEAD may not be understood.  Proceed?
eo: Formularo kun kaŝita enhavo, ricevado de kapo eble ne kompreniĝos. Ĉu daŭri?

en: Proceed without a username and password?
eo: Ĉu daŭri sen salutnomo kaj pasvorto?

en: Proceed (%s)?
eo: Ĉu daŭri (%s)?

en: Cannot POST to this host.
eo: Ne eblas sendi kaŝitajn datumojn al tiu retnodo.

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
eo: Tiu URL ne komprenas kaŝitan enhavon - ignoranta!

en: Discarding POST data...
eo: Forĵetanta kaŝitajn datumojn...

en: Document will not be reloaded!
eo: Dokumento ne estos reŝargita!

en: Location:
eo: Loko:

en: '%s' not found!
eo: '%s' ne trovita!

en: Default Bookmark File
eo: Apriora legosigna dosiero

en: Screen too small! (8x35 min)
eo: Ekrano tro malgranda! (minimume 8 de 35 rastrumeroj)

en: Select destination or ^G to Cancel:
eo: Elektu celon aŭ ^G por nuligi:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELECT
en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
eo: Elekti sublegosignon, '=' por menuo, aŭ ^G por nuligi:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELF
en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
eo: Kloni L)igilon en ĉi tiu legosigna dosiero aŭ C) Nuligi? (l,c):

en: Multiple bookmark support is not available.
eo: Plurnivelaj legosignoj estas ne disponeblaj.

en:  Select Bookmark (screen %d of %d)
eo:  Elektu legosignon (ekranpleno %d el %d)

en:        Select Bookmark
eo:        Elekti legosignon

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD_MASK
en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
eo: Redaktanta la priskribon kaj vojon de legosigno (%d el 2)

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD
en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
eo:          Redaktanta la priskribon kaj vojon de legosigno

en: Letter:
eo: Litero:

note: #define USE_PATH_OFF_HOME
en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
eo: Uzu dosiervojon de via hejmdosierujo laŭ SHELL-sintakso!

en: Use a filepath off your home directory!
eo: Uzu dosiervojon de via hejmdosierujo.

note: #define MAXLINKS_REACHED
en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
eo: Maksimumaj ligiloj je ĉiu ekranpleno preteriris! Uzu duonekranplenan aŭ dulinian rulumadon.

en: No previously visited links available!
eo: Neniuj antaŭe vizititaj ligiloj disponeblaj!

en: Memory exhausted!  Program aborted!
eo: Uzis la tuton de la memoro! Programo ĉesigita!

en: Memory exhausted!  Aborting...
eo: Uzis la tuton de la memoro! Ĉesiganta...

en: Not enough memory!
eo: Ne sufiĉo da memoro!

en: Directory/File Manager not available
eo: Dosieradministrilo ne disponeblas

en: Location URL is not absolute.
eo: Loko-URL ne estas absoluta.

en: Refresh URL is not absolute.
eo: Reŝarga URL ne estas absoluta.

note: #define SENDING_MESSAGE_WITH_BODY_TO
en: You are sending a message with body to:
eo: Vi sendas mesaĝon kun korpo al:

en: You are sending a comment to:
eo: Vi sendas komenton al:

en: 
     With copy to:
eo: 
     Kun kopio al:

en: 
     With copies to:
eo: 
     Kun kopioj al:

note: #define CTRL_G_TO_CANCEL_SEND
en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
eo: 
    
    ^G por nuligi, se vi ne volas sendi mesaĝon

note: #define ENTER_NAME_OR_BLANK
en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
eo: 
     Bonvolu enmeti vian nomon, aŭ restigi ĝin vaka por resti sennoma

note: #define ENTER_MAIL_ADDRESS_OR_OTHER
en: 
     Please enter a mail address or some other
eo: 
     Bonvolu enmeti retpoŝtadreson aŭ iun alian

note: #define MEANS_TO_CONTACT_FOR_RESPONSE
en:  means to contact you, if you desire a response.
eo:  maniero por kontakti vin, se vi deziras respondon.

en: 
     Please enter a subject line.
eo: 
     Bonvolu enmeti unulinian temon.

note: #define ENTER_ADDRESS_FOR_CC
en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
eo: 
     Enmetu retpoŝtadreson por kopio de la mesaĝo.

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
eo:  (Restigu vaka, se vi ne volas kopion.)

en: 
     Please review the message body:
eo: 
     Bonvolu kontroli la mesaĝan korpon:

en: 
    Press RETURN to continue:
eo: 
    Premu enen-klavon por daŭri:

en: 
    Press RETURN to clean up:
eo: 
    Premu enen-klavon por purigi:

en:  Use Control-U to erase the default.
eo:  Uzu la klavon ^U por forviŝi la jaman.

en: 
     Please enter your message below.
eo: 
    Bonvolu enmeti vian mesaĝon sube.

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_A
en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
eo: 
     Kiam finita, premu la enen-klavon kaj klavu unuopan punkton (.)

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_B
en: 
     on a line and press enter again.
eo: 
     en unuopa linio kaj repremu la enen-klavon.

note: Cookies messages #define ADVANCED_COOKIE_CONFIRMATION
en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
eo: %s kuketo: %.*s=%.*s Ĉu Permesi? (J/N/ĉiAm/nEniam)

note: #define INVALID_COOKIE_DOMAIN_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
eo: Ĉu akcepti nevalidan kuketon domajno=%s por '%s'?

note: #define INVALID_COOKIE_PATH_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
eo: Ĉu akcepti nevalidan kuketon vojo=%s kiel prefikson de '%s'?

en: Allowing this cookie.
eo: Permesanta ĉi tiun kuketon.

en: Rejecting this cookie.
eo: Rifuzanta ĉi tiun kuketon.

en: The Cookie Jar is empty.
eo: La kuketo-skatolo estas vaka.

en: The Cache Jar is empty.
eo: La tenejo-skatolo estas vaka.

note: #define ACTIVATE_TO_GOBBLE
en: Activate links to gobble up cookies or entire domains,
eo: Aktivigi ligilojn por vori kuketojn aŭ tutajn domajnojn

en: or to change a domain's 'allow' setting.
eo: aŭ por ŝanĝi permeson de domajno.

en: (Cookies never allowed.)
eo: (Kuketoj neniam permesitaj.)

en: (Cookies always allowed.)
eo: (Kuketoj ĉiam permesitaj.)

en: (Cookies allowed via prompt.)
eo: (Kuketoj permesitaj per demandilo.)

en: (Persistent Cookies.)
eo: (Daŭrantaj kuketoj.)

en: (No title.)
eo: (Neniu titolo.)

en: (No name.)
eo: (Neniu nomo.)

en: (No value.)
eo: (Neniu valoro.)

en: None
eo: Neniu(j)

en: (End of session.)
eo: (Fino de seanco.)

en: Delete this cookie?
eo: Ĉu forigi ĉi tiun kuketon?

en: The cookie has been eaten!
eo: La kuketo estas manĝita!

en: Delete this empty domain?
eo: Ĉu forigi la vakan domajnon?

en: The domain has been eaten!
eo: La domajno estis manĝita!

note: #define DELETE_COOKIES_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain's cookies, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
eo: D)omajnan kuketon forigi, permesu A) Ĉiam/P) Demandi/V) Neniam, aŭ C) Nuligi?

note: #define DELETE_DOMAIN_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
eo: D)omajnon forigi, permesu A) Ĉiam/P) Demandi/V) Neniam, aŭ C) Nuligi?

en: All cookies in the domain have been eaten!
eo: Ĉiuj kuketoj en la domajno estis manĝitaj!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
eo: 'A' por ĉiam permesi el la domajno '%s'.

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
eo: 'V' por neniam permesi el la domajno '%s'.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
eo: 'P' por demandilo por domajno '%s'.

en: Delete all cookies in this domain?
eo: Ĉu forigi ĉiujn kuketojn en ĉi tiu domajno?

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
eo: Ĉiuj kuketoj en la skatolo estis manĝitaj!

en: Port 19 not permitted in URLs.
eo: Pordo 19 ne estas permesata en URL-oj.

en: Port 25 not permitted in URLs.
eo: Pordo 19 ne estas permesata en URL-oj.

en: Port %lu not permitted in URLs.
eo: Pordo %lu ne estas permesata en URL-oj.

en: URL has a bad port field.
eo: URL havas fuŝan pordon.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
eo: Superfluis maksimuma nestado de HTML-elementoj.

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
eo: Fuŝa parta referenco! Foriganta komencajn punktoj.

en: Trace Log open failed.  Trace off!
eo: Malsukcesis malfermi la spuran protokolon. Malŝaltita.

en: Lynx Trace Log
eo: Spura protokolo de Lynx

en: No trace log has been started for this session.
eo: Neniu spura protokolo estis komencita por ĉi tiu seanco.

note: #define MAX_TEMPCOUNT_REACHED
en: The maximum temporary file count has been reached!
eo: La maksimuma nombro provizoraj dosieroj estis atingita!

note: #define FORM_VALUE_TOO_LONG
en: Form field value exceeds buffer length!  Trim the tail.
eo: Valoro de formularia kampo estas tro granda por la bufro. Tranĉu la voston!

note: #define FORM_TAIL_COMBINED_WITH_HEAD
en: Modified tail combined with head of form field value.
eo: Modifita vosto kun kunigita kun kapo de formularia kampa valoro.

note: HTFile.c
en: Directory
eo: Dosierujo

en: Directory browsing is not allowed.
eo: Dosieruja foliumado estas ne permesata.

en: Selective access is not enabled for this directory
eo: Elektebla atingo ne estas ebla por ĉi tiu dosierujo

en: Multiformat: directory scan failed.
eo: Multiformat: dosieruja skano malsukcesis.

en: This directory is not readable.
eo: Ĉi tiu dosierujo ne legeblas.

en: Can't access requested file.
eo: Ne eblas atingi petitan dosieron.

en: Could not find suitable representation for transmission.
eo: Ne povis trovi taŭgan prezentadon por elsendi.

en: Could not open file for decompression!
eo: Ne povis malfermi malpakotan dosieron!

en: Files:
eo: Dosieroj:

en: Subdirectories:
eo: Subdosierujoj:

en:  directory
eo:  dosierujo

en: Up to
eo: Supren ĝis

en: Current directory is
eo: Nuna dosierujo estas

note: HTFTP.c
en: Symbolic Link
eo: Mola ligilo

note: HTGopher.c
en: No response from server!
eo: Neniu respondo el servilo!

en: CSO index
eo: CSO-indekso

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
eo: 
    Ĉi tiu estas serĉebla indekso de CSO-datumbazo.

en: CSO Search Results
eo: CSO-serĉo-rezultoj

en: Seek fail on %s
eo: Malsukceso pri trovado je %s

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
eo: 
    Premu la klavon 's' kaj enmetu serĉo-ŝlosilvortojn.

en: 
    This is a searchable Gopher index.
eo: 
    Ĉi tio estas serĉebla Gopher-indekso.

en: Gopher index
eo: Gopher-indekso

en: Gopher Menu
eo: Gopher-menuo

en:  Search Results
eo:  Serĉo-rezultoj

en: Sending CSO/PH request.
eo: Sendante CSO-peton.

en: Sending Gopher request.
eo: Sendante Gopher-peton.

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
eo: CSO-peto sendita; atendanta respondon.

en: Gopher request sent; waiting for response.
eo: Gopher-peto sendita; atendanta respondon.

en: 
    Please enter search keywords.
eo: 
    Bonvolu enmeti serĉo-ŝlosilvortoj.

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
eo: 
    La ŝlosilvortoj, kiujn vi enmetas, permesos, ke vi serĉu pri

en:  person's name in the database.
eo:  nomo de persono en la datumbazo.

note: HTNews.c
en: Connection closed ???
eo: Konekto fermita ?

en: Cannot open temporary file for news POST.
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron por novaĵgrupa afiŝo.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
eo: Ĉi tiu kliento ne regas afiŝi al novaĵgrupaj serviloj kun SSL.

note: HTStyle.c
en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
eo: Stilo %d '%s' SGML:%s. Tiparo %s %.lf punktoj.

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
eo: 	Align=%d, %d taboj. (%.0f antaŭe, %.0f poste)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
eo: 		Tabspeco=%d je %.0f

note: HTTP.c
en: Can't proceed without a username and password.
eo: Ne eblas daŭri sen salutnomo kaj pasvorto.

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
eo: Ne eblas reprovi kun atestado! Kontakti la TTT-ejo-estron.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
eo: Ne eblas reprovi kun prokurila atestado! Kontakti la TTT-ejo-estron.

en: Retrying with proxy authorization information.
eo: Reprovanta kun informoj pri prokurila atestado.

en: SSL error:%s-Continue?
eo: SSL-eraro:%s-Ĉu daŭrigi?

note: HTWAIS.c
en: HTWAIS: Return message too large.
eo: HTWAIS: Responda mesaĝo tro granda.

en: Enter WAIS query:
eo: Enmetu WAIS-mendon:

note: Miscellaneous status
en: Retrying as HTTP0 request.
eo: Reprovanta kiel HTTP0-peton.

en: Transferred %d bytes
eo: Transigis %d bajtojn

en: Data transfer complete
eo: Datumo-transigo kompleta

en: Error processing line %d of %s
eo: Eraro traktanta linion %d de %s

note: Lynx internal page titles
en: Address List Page
eo: Adreslista paĝo

en: Bookmark file
eo: Legosigna dosiero

en: Configuration Definitions
eo: Agordaj difinoj

en: Cookie Jar
eo: Kuketo-skatolo

en: Current Edit-Key Map
eo: Nuna redaktoklavomapo

en: Current Key Map
eo: Nuna klavomapo

en: File Management Options
eo: Dosieradministradaj agordaĵoj

en: Download Options
eo: Elŝutaj agordaĵoj

en: History Page
eo: Historio-paĝo

en: Cache Jar
eo: Tenejo-skatolo

en: List Page
eo: Lista paĝo

en: Lynx.cfg Information
eo: Lynk.cfg-informoj

en: Converted Mosaic Hotlist
eo: Konvertis legosignojn de Mosaic

en: Options Menu
eo: Menuo pri agordaĵoj

en: File Permission Options
eo: Dosieratingaj agordaĵoj

en: Printing Options
eo: Printaj agordaĵoj

en: Information about the current document
eo: Informoj pri la nuna dokumento

en: Your recent statusline messages
eo: Freŝaj statliniaj mesaĝoj

en: Upload Options
eo: Alŝutaj agordaĵoj

en: Visited Links Page
eo: Paĝo pri vizititaj ligiloj

note: CONFIG_DEF_TITLE subtitles
en: See also
eo: Ankaŭ vidu

en: your
eo: vian

en: for runtime options
eo: por plenumaj agordaĵoj

en: compile time options
eo: tradukantaj agordaĵoj

en: color-style configuration
eo: kolorstilaj agordaĵoj

en: latest release
eo: plej freŝa eldono

en: pre-release version
eo: beta eldono

en: development version
eo: alfa eldono

note: #define AUTOCONF_CONFIG_CACHE
en: The following data were derived during the automatic configuration/build
    process of this copy of Lynx.  When reporting a bug, please include a copy
    of this page.
eo: La sekvaj datumoj estis derivitaj dum la aŭtomata muntada procezo
    de ĉi tiu ekzemplero de Lynx. Dum raportado de eraro, bonvolu inkluzivi ekzempleron
    de ĉi tiu paĝo.

note: #define AUTOCONF_LYNXCFG_H
en: The following data were used as automatically-configured compile-time
    definitions when this copy of Lynx was built.
eo: La sekvaj datumoj estis uzataj kiel difinoj dum tradukado
    de Lynx.

note: #define DIRED_NOVICELINE
en:   C)reate  D)ownload  E)dit  F)ull menu  M)odify  R)emove  T)ag  U)pload
eo:   C) Krei D) Elŝuti E) Redakti F) Plena menuo M)odifi R) Forigi T) Marki U) Alŝuti

en: Failed to obtain status of current link!
eo: Malsukcesis atingi staton de nuna ligilo!

note: #define INVALID_PERMIT_URL
en: Special URL only valid from current File Permission menu!
eo: Speciala URL nur validas el menuo pri atingopermesoj!

en: External support is currently disabled.
eo: Ekstera subteno estas nune malaktivigita.

note: new with 2.8.4dev.21
en: Changing working-directory is currently disabled.
eo: Ŝanĝi labordosierujon nune estas malaktivigita.

en: Linewrap OFF!
eo: Linifaldo MALŜALTITA!

en: Linewrap ON!
eo: Linifaldo ŜALTITA!

en: Parsing nested-tables toggled OFF!  Reloading...
eo: Interpretanta nestintajn tabelojn MALŜALTITA! Reŝarganta...

en: Parsing nested-tables toggled ON!  Reloading...
eo: Interpretanta nestintajn tabelojn ŜALTITA! Reŝarganta...

en: Shifting is disabled while line-wrap is in effect
eo: Tio estas malaktivigita dum linifaldado.

en: Trace not supported
eo: Spurado ne komprenita

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
eo: 	Deŝovoj: ununaj=%.0f aliaj=%.0f, Alto=%.lf Pri=%.lf

en: username for realm %s changed from %s to %s
eo: salutnomo por regno %s ŝanĝiĝis de %s al %s

en: password for realm %s user %s changed
eo: ŝanĝiĝis pasvorto por regno %s de uzanto %s

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
eo: Salutnomo por '%s' ĉe %s '%s%s':

en: This client doesn't know how to compose proxy authorization information for scheme
eo: Ĉi tiu kliento ne scias kiel komponi prokurilajn atesto-informojn por skemo

en: This client doesn't know how to compose authorization information for scheme
eo: Ĉi tiu kliento ne scias kiel komponi atesto-informojn por skemo

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
eo: Nevalida kapo '%s%s%s%s%s'

en: Proxy authorization required -- retrying
eo: Prokurila atestado bezonita -- reprovanta

en: Access without authorization denied -- retrying
eo: Atingo sen atestado rifuzata -- reprovanta

en: Access forbidden by rule
eo: Atingo malpermesita laŭ regulo

en: Document with POST content not found in cache.  Resubmit?
eo: Dokumento kun kaŝita enhavo ne trovita en tenejo. Resendi?

en: Loading failed, use a previous copy.
eo: Ŝargo malsukcesis, uzu antaŭan ekzempleron.

en: Loading incomplete.
eo: Ŝargo nekompleta.

en: **** HTAccess: socket or file number returned by obsolete load routine!
eo: **** HTAccess: konektingo aŭ dosiernomo returnita de malaktuala ŝargo-funkcio!

en: **** HTAccess: Internal software error.  Please mail lynx-dev@nongnu.org!
eo: **** HTAccess: Interna programa eraro. Bonvolu sendi retleteron al lynx-dev@nongnu.org!

en: **** HTAccess: Status returned was: %d
eo: **** HTAccess: Statuso returnita estis: %d

note: * hack: if we fail in HTAccess.c * avoid duplicating URL, oh.
en: Can't Access
eo: Ne eblas atingi

en: Unable to access document.
eo: Ne eblas atingi dokumenton.

en: Enter password for user %s@%s:
eo: Enmetu pasvorton por uzanto %s@%s:

en: Unable to connect to FTP host.
eo: Ne eblas konektiĝi al FTP-retnodo.

en: close master socket
eo: fermu estran konektingon

en: socket for master socket
eo: konektingo por estra konektingo

en: Receiving FTP directory.
eo: Ricevanta FTP-dosierujon.

en: Transferred %d bytes (%5d)
eo: Transigis %d bajtojn (%5d)

en: connect for data
eo: konekti por datumoj

en: Receiving FTP file.
eo: Ricevanta FTP-dosieron.

en: Could not set up finger connection.
eo: Ne povis atingi finger-konekton.

en: Could not load data (no sitename in finger URL)
eo: Ne povis ŝargi datumojn (neniu retnodonomo en finger-URL)

en: Invalid port number - will only use port 79!
eo: Nevalida pordo-numero - sole uzos pordo 79!

en: Could not access finger host.
eo: Ne povis atingi finger-retnodon.

en: No response from finger server.
eo: Neniu respondo de finger-servilo.

en: Username for news host '%s':
eo: Salutnomo por novaĵgrupa retnodo '%s':

en: Change username?
eo: Ĉu ŝanĝi salutnomon?

en: Username:
eo: Salutnomo:

en: Password for news host '%s':
eo: Pasvorto por novaĵgrupa retnodo '%s':

en: Change password?
eo: Ĉu ŝanĝi pasvorton?

en: No matches for: %s
eo: Nenio kongruas kun %s

en: 
    No articles in this group.
eo: 
    Neniuj artikoloj en ĉi tiu novaĵgrupo.

en: 
    No articles in this range.
eo: 
    Neniuj artikoloj en ĉi tiu gamo.

note: * Set window title.
en: %s,  Articles %d-%d
eo: %s, Artikoloj %d–%d

en: Earlier articles
eo: Pli fruaj artikoloj

en: 
    There are about %d articles currently available in %s, IDs as follows:
eo: 
    Ekzistas proksimume %d artikloj en %s, identigiloj sekvas:

en: All available articles in
eo: Ĉiuj disponeblaj artikoloj en

en: Later articles
eo: Pli malfruaj artikoloj

en: Post to
eo: Afiŝi al

en: This client does not contain support for SNEWS URLs.
eo: Ĉi tiu kliento ne enhavas regon por URL-oj de SNEWS.

en: No target for raw text!
eo: Neniu celo por kruda teksto!

en: Connecting to NewsHost ...
eo: Konektanta al novaĵgrupa retnodo...

en: Could not access %s.
eo: Ne povis atingi servilon %s.

en: Can't read news info.  News host %.20s responded: %.200s
eo: Ne povis legi informojn. Gastiganto %.20s respondis: %.200s

en: Can't read news info, empty response from host %s
eo: Ne eblas legi informojn. Vaka respondo de retnodo %s

note: * List available newsgroups.  - FM
en: Reading list of available newsgroups.
eo: Leganta liston de disponeblaj novaĵgrupoj.

en: Reading list of articles in newsgroup.
eo: Leganta liston de artikolojn en novaĵgrupo.

note: * Get an article from a news group.  - FM
en: Reading news article.
eo: Leganta novaĵgrupan artiklon.

en: Sorry, could not load requested news.
eo: Bedaŭrinde ne povis ŝarĝi la peton.

en: Address has invalid port
eo: URL havas nevalidan pordon

en: Address length looks invalid
eo: URL-longo ŝajnas nevalida

en: SOCKS5: no hostname found.
eo: SOCKS5: neniu retnodnomo troveblas.

en: SOCKS5: hostname too long.
eo: SOCKS5: retnodnomo tro longas.

en: (for %s at %s) SOCKS5
eo: (por %s ĉe %s) SOCKS5

en: Unable to locate remote host %s.
eo: Ne eblas loki foran retnodon %s.

note: Not HTProgress, so warning won't be overwritten immediately; * but not HTAlert, because typically there will be other * alerts from the callers.  - kw
en: Invalid hostname %s
eo: Nevalida retnodonomo %s

en: Making %s connection to %s
eo: Faranta konekto-tipon %s al %s

en: socket failed.
eo: konektingo malsukcesis.

en: socket failed: family %d addr %s port %s.
eo: konektingo malsukcesis: familio %d adreso %s pordo %s.

en: Could not make connection non-blocking.
eo: Ne eblas fari konekton senbloka.

en: Connection failed (too many retries).
eo: Konekto malsukcesis (tro da reprovoj.)

en: Could not restore socket to blocking.
eo: Ne povis restarigi konektingon je bloka.

note: RFC 1928: CONNECT request
en: SOCKS5: connecting to %s
eo: SOCKS5: konektiĝanta al %s

en: SOCKS server failure
eo: SOCKS-servila fiaskis

en: connection not allowed by ruleset
eo: konekto ne permesata per regularo

en: network unreachable
eo: reto neatingebla

en: host unreachable
eo: retnodo neatingebla

en: connection refused
eo: konekto malakceptita

en: TTL expired
eo: Vivdaŭro eksvalidiĝis

en: command not supported
eo: komando ne komprenita

en: address type not supported
eo: adreso-tipo ne komprenita

en: unknown SOCKS error code
eo: nekonata SOCKS-erarkodo

en: unexpected reply
eo: neatendita respondo

en: Socket read failed (too many tries).
eo: Legado de konektingo malsukcesis (tro da provoj).

en: SSL callback:%s, preverify_ok=%d, ssl_okay=%d
eo: SSL-revoko: %s, prevarify_ok=%d, ssl_okay=%d

en: User/password contains only punctuation: %s
eo: Salutnomo/pasvorto enhavas nur interpunkcion: %s

en: User/password may be confused with hostname: '%s' (e.g, '%s')
eo: Salutnomo/pasvorton konfuzeblas kun retnodnomon: '%s' (ekz-e '%s')

en: Certificate issued by: %s
eo: Atestilo eldonita de %s

en: This client does not contain support for HTTPS URLs.
eo: Ĉi tiu kliento ne enhavas regon por URL-oj de HTTPS.

en: Unable to connect to remote host.
eo: Ne eblas konektiĝi al fora retnodo.

en: Retrying connection without TLS.
eo: Reprovanta konekton sen TLS.

en: GnuTLS error when trying to verify certificate.
eo: GNUTLS-eraro dum provi kontroli atestilon.

en: the certificate has no known issuer
eo: la atestilo havas neniun konatan eldoninton

en: no issuer was found
eo: neniu eldoninto troviĝis

en: issuer is not a CA
eo: eldoninto ne oficiala

en: the certificate has been revoked
eo: la atestilo estas forprenita

en: the certificate is not trusted
eo: la atestilo ne estas fidinda

en: Verified connection to %s (cert=%s)
eo: Kontrolita konekto al %s (cert=%s)

en: Verified connection to %s (subj=%s)
eo: Kontrolita konekto al %s (subj=%s)

en: Can't find common name in certificate
eo: Ne eblas trovi komunan nomon en atestilo

en: SSL error:host(%s)!=cert(%s)-Continue?
eo: SSL-eraro:retnodo(%s)!=cert(%s)-Ĉu daŭri?

en: SSL error
eo: SSL-eraro

en: UNVERIFIED connection to %s (cert=%s)
eo: NEKONTROLITA konekto al %s (cert=%s)

en: Secure %d-bit %s (%s) HTTP connection
eo: Sekura %d-bita HTTP-konekto de %s (%s)

en: Sending HTTP request.
eo: Sendante HTTP-peton.

en: Unexpected network write error; connection aborted.
eo: Neatendita reta skriberaro; konekto ĉesigita.

en: HTTP request sent; waiting for response.
eo: HTTP-peto sendita; atendanta respondon.

en: Unexpected network read error; connection aborted.
eo: Neatendita reta legeraro; konekto ĉesigita.

note: * HTTP/1.1 Informational statuses. * 100 Continue. * 101 Switching Protocols. * > 101 is unknown. * We should never get these, and they have only the status * line and possibly other headers, so we'll deal with them by * showing the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected Informational Status.
eo: Ricevis neatenditan informan staton.

note: * Reset Content.  The server has fulfilled the request but * nothing is returned and we should reset any form * content.  We'll instruct the user to do that, and * restore the current document.  - FM
en: Request fulfilled.  Reset Content.
eo: Peto plenumita. Enhavo restarigita.

note: Not Modified * We didn't send an "If-Modified-Since" header, so this * status is inappropriate.  We'll deal with it by showing * the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected 304 Not Modified status.
eo: Ricevis neatenditan staton 304 Ne Modifita

en: Redirection of POST content requires user approval.
eo: Alidirektado de kaŝita enhavo bezonas aprobon de uzanto.

en: Have POST content.  Treating Permanent Redirection as Temporary.
eo: Havi kaŝitan enhavon. Traktanta ĉiaman alidirekton kiel provizoran.

en: Retrying with access authorization information.
eo: Reprovante kun atingo-atestadaj informoj.

en: Show the 401 message body?
eo: Ĉu montri la mesaĝan korpon?

en: Show the 407 message body?
eo: Ĉu montri la mesaĝan korpon?

note: * Bad or unknown server_status number.  Take a chance and hope * there is something to display.  - FM
en: Unknown status reply from server!
eo: Nekonata stata respondo el servilo!

en: remote %s session:
eo: fora seanco %s:

en: Could not connect to WAIS server.
eo: Ne povis konektiĝi al WAIS-servilo.

en: Could not open WAIS connection for reading.
eo: Ne eblas malfermi WAIS-konekton por legi.

en: Diagnostic code is
eo: Diagnoza kodo estas

en: Index
eo: Indekso

en:  contains the following %d item%s relevant to "
eo:  enhavas la jenajn %d erojn (%s) laŭtema al "

en: The first figure after each entry is its relative score,
eo: La unua figuraĵo post ĉiu ero estas ĝia relativa totalo,

en: the second is the number of lines in the item.
eo: la dua estas la nombro da linioj en la ero.

en:  (bad file name)
eo:  (fuŝa dosiernomo)

en: (bad doc id)
eo: (fuŝa identigilo

en: (Short Header record, can't display)
eo: (Mallonga kapa rikordo, ne eblas montri)

en: 
    Long Header record, can't display
eo: 
    Longa kapa rikordo, ne eblas montri

en: 
    Text record
eo: 
    Teksta rikordo

en: 
    Headline record, can't display
eo: 
    Rubrika rikordo, ne eblas montri

en: 
    Code record, can't display
eo: 
    Koda rikordo, ne eblas montri

en: Syntax error in WAIS URL
eo: Sintaksa eraro en WAIS-URL

en:  (WAIS Index)
eo:  (WAIS-Indekso)

en: WAIS Index:
eo: WAIS-Indekso:

en: This is a link for searching the
eo: Ĉi tio estas ligilo por serĉi la

en:  WAIS Index.
eo:  WAIS-indekson.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
eo: 
    Enmutu la 's'erĉan komandon kaj tiam specifu serĉajn vortojn.

en:  (in
eo:  (en

en: WAIS Search of "
eo: WAIS-serĉo de "

en: " in:
eo: " en:

en: HTWAIS: Request too large.
eo: HTWAIS: Petro tro granda.

en: Searching WAIS database...
eo: Serĉanta WAIS-datumbazon...

en: Search interrupted.
eo: Serĉo interrompita.

en: Can't convert format of WAIS document
eo: Ne eblas konverti formaton de WAIS-dokumento

en: HTWAIS: Request too long.
eo: HTWAIS: Peto tro longa.

note: * Actually do the transaction given by request_message.
en: Fetching WAIS document...
eo: Atinganta WAIS-dokumenton...

note: display_search_response(target, retrieval_response, wais_database, keywords);
en: No text was returned!
eo: Neniu teksto estis redonita!

en:  NOT GIVEN in source file;
eo:  NE DONITA en fontoteksta dosiero;

en:  WAIS source file
eo: WAIS-a fontoteksta dosiero

en:  description
eo:  priskribo

en: Access links
eo: Atingaj ligiloj

en: Direct access
eo: Rekta atingo

note: * Proxy will be used if defined, so let user know that - FM *
en:  (or via proxy server, if defined)
eo:  (aŭ per prokurilo, se difinita)

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Host
eo: Gastiganto

en: Memory exhausted, display interrupted!
eo: Memoro eluzita, montrado interrompita!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
eo: Memoro eluzita, interrompos transigon!

en:  (l%d of %d)
eo:  (l%d el %d)

en:  (p%d of %d)
eo:  (p%d el %d)

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
eo: *** MEMORO ELUZITA ***

en: text entry field
eo: teksta kampo

en: password entry field
eo: pasvorta kampo

en: checkbox
eo: markobutono

en: radio button
eo: radiobutono

en: submit button
eo: sendobutono

en: reset button
eo: restarigobutono

en: script button
eo: skripta butono

en: popup menu
eo: ŝprucmenuo

en: hidden form field
eo: kaŝita kampo

en: text entry area
eo: tekstregiono

en: range entry field
eo: gama kampo

en: file entry field
eo: dosiera kampo

en: text-submit field
eo: teksta sendobutono

en: image-submit button
eo: bilda sendobutono

en: keygen field
eo: ŝlosila kampo

en: unknown form field
eo: nekonata kampo

en: unknown field or link
eo: nekonata kampo aŭ ligilo

en: Can't open file for uploading
eo: Ne eblas malfermi dosieron por alŝuti

en: Submitting %s
eo: Sendante je %s

note: ugliness has happened; inform user and do the best we can
en: Hang Detect: TextAnchor struct corrupted - suggest aborting!
eo: Eraro: rikordo TextAnchor fuŝita - proponas ĉesigi!

note: don't show previous state
en: Wrap lines to fit displayed area?
eo: Ĉu linifaldi por plenigi montritan regionon?

en: Very long lines have been truncated!
eo: Tre longaj linioj estis mallongigitaj!

en: bytes
eo: bajtoj

note: * If we know the total size of the file, we can compute * a percentage, and show a corresponding progress bar.
en: Read %s of data
eo: Legita %s da datumo

en: Read %s of %s of data
eo: Legita %s el %s da datumo

en: , %s/sec
eo: , %s en sekundo

en:  (stalled for %s)
eo:  (paŭzanta dum %s)

en: , ETA %s
eo: , aproksimate je %s

en:  (Press 'z' to abort)
eo:  (Premu 'z' por ĉesigi)

note: Meta-note: don't move the following note from its place right in front of the first gettext().  As it is now, it should automatically appear in generated lynx.pot files. - kw NOTE TO TRANSLATORS:  If you provide a translation for "yes", lynx * will take the first byte of the translation as a positiv
en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

note: * Special-purpose workaround for gettext support (we should do * this in a more general way) -TD * * NOTE TO TRANSLATORS:  If the prompt has been rendered into * another language, and if yes/no are distinct, assume the * translator can make an ordered list in parentheses with one * capital letter fo
en: Y/N/A/V
eo: J/N/A/E

en: Description:
eo: Priskribo:

en: (none)
eo: (neniu)

en: Filepath:
eo: Dosiervojo:

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
eo: Dokumento havas nur kaŝitajn ligilojn. Uzu la komandon 'l'istigi.

en: Source cache error - disk full?
eo: Eraro ĉe fontoteksta tenejo - ĉu disko plenigita?

en: Source cache error - not enough memory!
eo: Eraro ĉe fontoteksta tenejo - ne sufiĉo da memoro

en:      This file is an HTML representation of the X Mosaic hotlist file.
         Outdated or invalid links may be removed by using the
         remove bookmark command, it is usually the 'R' key but may have
         been remapped by you or your system administrator.
eo:     Ĉi tiu dosiero estas HTML-prezento de la legosignoj de X Mosaic.
        Malmodernaj aŭ nevalidaj ligiloj povas esti forigitaj per uzi la
        komandon 'forigi legosignon'. Ordinare ĝi estas la klavo
        'R', sed eble    vi aŭ via sistemestro ŝanĝis ĝin.

en:      You can delete links by the 'R' key<br>
    <ol>
eo:      Vi povas forigi ligilojn per la klavo 'R'<br>
    <ol>

en:      You can delete links using the remove bookmark command.  It is usually
         the 'R' key but may have been remapped by you or your system
         administrator.
eo:      Vi povas forigi ligilojn uzante la komandon 'forigi legosignon'. Ĝi ordinare
         estas la klavo 'R', sed eble vi aŭ via sistemestro ŝanĝis ĝin.

en:      This file also may be edited with a standard text editor to delete
         outdated or invalid links, or to change their order.
eo:      Oni povas ankaŭ redakti ĉi tiun dosieron per ordinara tekstoredaktilo por forigi
         malaktualajn aŭ nevalidajn ligilojn aŭ por ŝanĝi ilian ordon.

en: Note: if you edit this file manually
          you should not change the format within the lines
          or add other HTML markup.
          Make sure any bookmark link is saved as a single line.
eo: Noto: Se vi redaktus ĉi tiun dosieron permane
          vi devas ne ŝanĝi la aranĝon en la linioj
          aŭ aldoni aliajn HTML-markojn.
          Certigu, ke legosigna ligilo estas en precize unu linio.

en: File may be recoverable from %s during this session
eo: Dosiero eble ne restarigebla de %s dum ĉi tiu seanco

en: Do you want to execute "%s"?
eo: Ĉu vi volas plenumigi la programon "%s"?

note: * Neither the path as given nor any components examined by backing up * were stat()able.  - kw
en: Unable to access cgi script
eo: Ne eblas atingi CGI-programeton.

en: Good Advice
eo: Bona konsilo

en: An excellent http server for VMS is available via
eo: Bonega HTTP-servilo por VMS disponeblas per

en: this link
eo: ĉi tiu ligilo

en: It provides state of the art CGI script support.
eo: Ĝi havigas nevenkeblan regadon de CGI-programetoj.

en: Exiting via interrupt:
eo: Eliranta per interrompo:

en: (from a previous session)
eo: (el eksa seanco)

en: Maximum Gobble Date:
eo: (maksimuma voranta dato:

en: Internal
eo: Interna

en: cookie_domain_flag_set error, aborting program
eo: eraro cookie_domain_flag_set, eliranta programon

en: Terminal reinitialisation failed - unknown terminal type?
eo: Terminala restartigo malsukcesis - ĉu nekonata terminala tipo?

en: Terminal initialisation failed - unknown terminal type?
eo: Terminala startigo malsukcesis - ĉu nekonata terminala tipo?

en: Terminal =
eo: Terminalo =

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
eo: Vi devas uzi terminalon vt100, 200 ktp kun ĉi tiu programo.

en: Your Terminal type is unknown!
eo: Via terminala tipo estas nekonata!

en: Enter a terminal type:
eo: Enmetu terminalan tipon:

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
eo: TERMINALA TIPO ESTAS AGORDITA AL

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
eo: 
    Paneanta eraro okazis en %s Eldono %s

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
eo: 
    Bonvolo sciigi vian sistemestron por konfirmi eraron, kaj se
    konfirmita, sciigi la dissendoliston lynx-dev. Eraraj raportoj havu koncizajn
    priskribojn de la komando kajaŭ URL, kio kaŭzis la problemon, la
    operaciuma nomo kaj eldonnumero, kaj aliaj koncernaj informoj.

en: Error starting editor, %s
eo: Eraro dum plenumigi tekstoredaktilon %s

en: Editor killed by signal
eo: Tekstoredaktilo ĉesigita per signalo

en: Editor returned with error status %s
eo: Tekstoredaktilo redonis erarstaton %s

en: Downloaded link:
eo: Elŝuta ligilo:

en: Suggested file name:
eo: Proponita dosiernomo:

en: Standard download options:
eo: Ordinaraj elŝutaj elektoj:

en: Download options:
eo: Elŝutaj elektoj:

en: Save to disk
eo: Konservi al disko

en: View temporary file
eo: Vidi provizoran dosieron

en: Save to disk disabled.
eo: Konservado al disko malaktivigita.

en: Local additions:
eo: Lokaj aldonoj:

en: No Name Given
eo: Neniu nomo donita

en: You selected:
eo: Vi elektis:

en: (no address)
eo: (neniu adreso)

en:  (internal)
eo: (interna)

en:  (was internal)
eo:  (estis interna)

en:  (From History)
eo: (El Historio)

en: You visited (POSTs, bookmark, menu and list files excluded):
eo: Vi vizitis (kaŝaj petoj, legosigno, menuo kaj listoj ne estas inkluzivitaj):

en: (No messages yet)
eo: (Ankoraŭ neniuj mesaĝoj)

en: Invalid pointer detected.
eo: Nevalida montrilo malkovrita.

en: Sequence:
eo: Sinsekvo:

en: Pointer:
eo: Montrilo:

en: FileName:
eo: Dosiernomo:

en: LineCount:
eo: Nombro da linioj:

en: Memory leak detected.
eo: Memorliko malkovrita.

en: Contains:
eo: Enhavas:

en: ByteSize:
eo: Bajta grando:

en: realloced:
eo: reokupita:

en: Total memory leakage this run:
eo: Totala memorlekado dum ĉi tiu plenumado:

en: Peak allocation
eo: Kulmina okupado

en: Bytes allocated
eo: Bajtoj okupitaj

en: Total mallocs
eo: Totalaj okupadoj

en: Total frees
eo: Totalaj malokupadoj

en: References in
eo: Referencoj en

en: this document:
eo: ĉi tiu dokumento:

en: Visible links:
eo: Videblaj ligiloj:

en: Hidden links:
eo: Kaŝitaj ligiloj:

en: References
eo: Referencoj

en: Unable to get status of '%s'.
eo: Ne eblas atingi staton de '%s'.

en: The selected item is not a file or a directory!  Request ignored.
eo: La elektita ero ne estas dosiero aŭ dosierujo. Peto ignorita.

en: Unable to %s due to system error!
eo: Ne eblas ĉe %s pro sistemaj eraroj!

en: Probable failure to %s due to system error!
eo: Verŝajna fiasko ĉe %s pro sistemaj eraroj!

en: remove %s
eo: forigi je %s

en: touch %s
eo: tuŝi je %s

en: move %s to %s
eo: movi je %s al %s

en: There is already a directory with that name!  Request ignored.
eo: Jam ekzistas dosierujo kun tiu nomo. Peto ignorita.

en: There is already a file with that name!  Request ignored.
eo: Jam ekzistas dosiero kun tiu nomo! Peto ignorita

en: The specified name is already in use!  Request ignored.
eo: La specifa nomo jam estas uzita! Peto ignorita.

en: Destination has different owner!  Request denied.
eo: Celo havas malsaman estron! Peto rifuzita.

en: Destination is not a valid directory!  Request denied.
eo: Celo ne estas valida dosierujo. Peto rifuzita.

en: Source and destination are the same location!  Request ignored!
eo: Fonto kaj celo estas la sama loko! Peto ignorita!

en: Remove all tagged files and directories?
eo: Ĉu forigi ĉiujn markitajn dosier(uj)ojn?

en: Enter new location for tagged items:
eo: Enmetu novan lokon por markitaj eroj:

en: Enter new name for directory:
eo: Enmetu nomon por nova dosierujo:

en: Enter new name for file:
eo: Enmetu novan nomon por dosiero:

en: Illegal character (path-separator) found! Request ignored.
eo: Nevalida signo (voja apartigilo) trovita! Peto ignorita.

en: Enter new location for directory:
eo: Enmetu novan lokon por dosierujo:

en: Enter new location for file:
eo: Enmetu novan lokon por dosiero:

en: Unexpected failure - unable to find trailing path separator
eo: Neatendita fiasko - ne eblas trovi antaŭvojan apartigilon

en: Modify name, location, or permission (n, l, or p):
eo: Modifi nomon, lokon aŭ permeson (n,l,p):

en: Modify name or location (n or l):
eo: Modifi nomon aŭ lokon (n aŭ l):

note: * Code for changing ownership needed here.
en: This feature not yet implemented!
eo: Tiu trajto ne jam estas realigita!

en: Enter name of file to create:
eo: Enmetu nomon de dosiero por krei:

en: Illegal redirection "//" found! Request ignored.
eo: Nevalida alidirektado "//" trovita! Peto ignorita.

en: Enter name for new directory:
eo: Enmetu nomon por nova dosierujo:

en: Create file or directory (f or d):
eo: Krei dosieron aŭ dosierujon (f aŭ d):

en: Remove directory '%s'?
eo: Ĉu forigi dosierujon '%s'?

en: Remove directory?
eo: Ĉu forigi dosierujon?

en: Remove file '%s'?
eo: Ĉu forigi dosieron '%s'?

en: Remove file?
eo: Ĉu forigi dosieron?

en: Remove symbolic link '%s'?
eo: Ĉu forigi molan ligilon '%s'?

en: Remove symbolic link?
eo: Ĉu forigi molan ligilon?

en: Sorry, don't know how to permit non-UNIX files yet.
eo: Bedaŭrinde ne scias kiel permesi dosierojn ekster Unikso.

en: Unable to open permit options file
eo: Ne eblas malfermi permesan dosieron

en: Specify permissions below:
eo: Specifi permesojn sube:

en: Owner:
eo: Estro:

en: Group
eo: Grupo

en: Others:
eo: Aliaj:

en: form to permit
eo: formulario por permesi:

en: Invalid mode format.
eo: Nevalida reĝima formato.

en: Invalid syntax format.
eo: Nevalida sintaksa formato.

en: Warning!  UUDecoded file will exist in the directory you started Lynx.
eo: Averto! UUDecoded-dosiero ekzistos en la dosierujo en kiu vi plenumigis Lynx.

en: NULL URL pointer
eo: Nula URL-montrilo

en: Executing %s
eo: Plenumanta je %s

en: Executing system command. This might take a while.
eo: Plenumanta sisteman komandon. Tio eble estos malrapida.

en: Current directory:
eo: Nuna dosierujo:

en: Current selection:
eo: Nuna elekto:

en: Nothing currently selected.
eo: Nenio nune elektita.

en: tagged item:
eo: markita ero:

en: tagged items:
eo: markitaj eroj:

en: Illegal filename; request ignored.
eo: Nevalida dosiernomo; peto ignorita.

note: directory not writable
en: Install in the selected directory not permitted.
eo: Instali en la elektitan dosierujon ne estas permesita.

en: The selected item is not a directory!  Request ignored.
eo: La elektita ero ne estas dosiero. Peto ignorita.

en: Just a moment, ...
eo:  Nur momento

en: Error building install args
eo: Eraro dum munti instalajn parametrojn

en: Source and target are the same: %s
eo: Fonto kaj celo estas samaj: %s

en: Already in target directory: %s
eo: Jam en la cela dosierujo: %s

en: Installation complete
eo: Instalado kompleta

en: Temporary URL or list would be too long.
eo: Provizora URL aŭ listo estus tro longa.

en: Sending
eo: Sendante

en: The link   %s :?: %s
eo: La ligilo %s :?: %s

en: called "%s"
eo: vokita "%s

en: in the file "%s" called "%s"
eo: en la dosiero "%s" nomita "%s"

en: was requested but was not available.
eo: estis petita sed ne disponebla.

en: Thought you might want to know.
eo: Pensis, ke vi eble volus scii.

en: This message was automatically generated by
eo: La mesaĝo estis aŭtomate generita per

en: No system mailer configured
eo: Neniu sistema retpoŝto-servilo agordita

en: No Winsock found, sorry.
eo: Bedaŭrinde neniu Winsock

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
eo: Vi devas difini validan provizoran dosierujon per la medivariabloj TMP aŭ TEMP!

en: No such directory
eo: Ne ekzistas tiu dosiero

en: 
    Configuration file "%s" is not available.
eo: 
    Agorda dosiero "%s" ne disponeblas.

en: 
    Lynx character sets not declared.
eo: 
    Lynx-kodoprezentoj ne deklaritaj.

en: Ignored %d characters from standard input.
eo: Ignoris %d signojn el la ĉefenigujo.

en: Use "-stdin" or "-" to tell how to handle piped input.
eo: Uzu parametrojn "-stdin" aŭ "-" por specifi, kiel trakti enigojn tubajn.

en: Warning:
eo: Averto:

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
eo: stato de daŭrantaj kuketoj ŝanĝiĝos nur en la sekva seanco.

en: Lynx: ignoring unrecognized charset=%s
eo: Lynx: ignoranta nekonatan kodoprezenton=%s

en: %s Version %s (%s)
eo: %s Versio %s (%s)

en: Built on %s%s.
eo: Muntita je %s%s.

en: Copyrights held by the Lynx Developers Group,
eo: Kopirajtoj estas tenataj de la Grupo pri Lynx-disvolvado,

en: the University of Kansas, CERN, and other contributors.
eo: la Universitato de Kansaso, CERN kaj aliaj kontribuintoj.

en: Distributed under the GNU General Public License (Version 2).
eo: Distribuita laŭ la GPL de GNU (Eldono 2).

en: See https://lynx.invisible-island.net/ and the online help for more information.
eo: Vidu al https://lynx.invisible-island.net/ kaj la enreta helpilo por pliaj informoj.

en: USAGE: %s [options] [file]
eo: UZO: %s [parametroj] [dosiero]

en: Options are:
eo: Parametroj estas:

en: %s: Invalid Option: %s
eo: %s: Nevalida parametro: %s

en: Internal error: Invalid mouse link %d!
eo: Interna eraro: Nevalida musa ligilo %d!

en: A URL specified by the user
eo: URL specifita de la uzanto

en: Enctype multipart/form-data not yet supported!  Cannot submit.
eo: La ĉifro-tipo multipart/form-data ankoraŭ ne estas komprenata! Ne eblas sendi.

note: * Make a name for this help file.
en: Help Screen
eo: Helpo-fako

en: System Index
eo: Sistema indekso

en: Query parameter %d:
eo: Menda parametro %d:

en: Entry into main screen
eo: Eniro en ĉefan fakon

en: No next document present
eo: Neniu sekva dokumento ĉeesta

en: charset for this document specified explicitly, sorry...
eo: bedaŭrinde kodoprezento por ĉi tiu dokumento specifita aparte...

en: cd to:
eo: ŝd al:

en: A component of path is not a directory
eo: Komponanto de vojo ne estas dosierujo

en: failed to change directory
eo: ŝanĝi dosierujon malsukcesis

en: Reparsing document under current settings...
eo: Reinterpretanta dokumenton laŭ nunaj agordaĵoj...

en: Fatal error - could not open output file %s
eo: Paneanta eraro - ne povis malfermi eligan dosieron %s

en: TABLE center enable.
eo: Aktivigi centrigon de tabeloj.

en: TABLE center disable.
eo: Malaktivigi centrigon de tabeloj.

en: Current URL is empty.
eo: Nuna URL estas vaka.

en: Copy to clipboard failed.
eo: Malsukcesis kopii al poŝo.

en: Document URL put to clipboard.
eo: Dokumenta URL enpoŝigita.

en: Link URL put to clipboard.
eo: Ligila URL enpoŝigita.

en: No URL in the clipboard.
eo: Neniu URL en la poŝo.

en: -index-
eo: -indekso-

en: lynx: Can't access startfile
eo: Lynx: ne eblas atingi hejmdosieron

en: lynx: Start file could not be found or is not text/html or text/plain
eo: Lynx: Hejmdosiero ne estis trovita aŭ ne estas text/html aŭ text/plain

en:       Exiting...
eo:       Eliranta...

en: -more-
eo: -plu-

note: Enable scrolling.
en: You will be posting to:
eo: Vi afiŝos al:

note: * Get the mail address for the From header, offering personal_mail_address * as default.
en: 
    
     Please provide your mail address for the From: header
eo: 
    
    Bonvolu havigi vian retpoŝtadreson por la kapo From:

note: * Get the Subject header, offering the current document's title as the * default if this is a followup rather than a new post.  - FM
en: 
    
     Please provide or edit the Subject: header
eo: 
    
    Bonvolu havigi aŭ redakti la kapon Subject: (temo)

en: 
    
     Please provide or edit the Organization: header
eo: 
    
    Bonvolu havigi aŭ redakti la kapon Organization: (organizaĵo)

note: * Use the built in line editior.
en: 
    
     Please enter your message below.
eo: 
    
    Bonvolu enmetu vian mesaĝon sube.

en: Message has no original text!
eo: Mesaĝo havas neniun originalan tekston!

en: review/edit B)ookmarks files
eo: kontroli/redakti B) legosignajn dosierojn

en: B)ookmark file:
eo: B) Legosigna dosiero:

en: ON
eo: Ŝaltita

note: verbose_img variable LYCollapseBRs variable LYtrimBlankLines variable
en: OFF
eo: Malŝaltita

en: NEVER
eo: Neniam

en: ALWAYS
eo: Ĉiam

en: ignore
eo: ignoru

en: ask user
eo: demandu al uzanto

en: accept all
eo: akceptu ĉiujn

en: ALWAYS OFF
eo: Ĉiam malŝaltita

en: FOR LOCAL FILES ONLY
eo: Nur por lokaj dosieroj

en: ALWAYS ON
eo: Ĉiam ŝaltita

en: Numbers act as arrows
eo: Nombroj kondutas kiel sagoj

en: Links are numbered
eo: Ligiloj estas nombritaj

en: Links and form fields are numbered
eo: Ligiloj kaj formulariaj kampoj estas nombritaj

en: Form fields are numbered
eo: Formularaj kampoj estas nombritaj

en: Case insensitive
eo: Uskleco ne gravas

en: Case sensitive
eo: Uskleco gravas

en: prompt normally
eo: demandu kiel ordinare

en: force yes-response
eo: devigu respondon jesan

en: force no-response
eo: devigu respondon nean

en: Novice
eo: Novula

en: Intermediate
eo: Meznivela

en: Advanced
eo: Altnivela

en: By First Visit
eo: Laŭ unua vizito

en: By First Visit Reversed
eo: Laŭ unua vizito inversigita

en: As Visit Tree
eo: Kiel vizita arbo

en: By Last Visit
eo: Laŭ lasta vizito

en: By Last Visit Reversed
eo: Laŭ lasta vizito inversigita

note: Old_DTD variable
en: relaxed (TagSoup mode)
eo: malsevera

en: strict (SortaSGML mode)
eo: severa

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Add to trace-file
eo: Aldonu al spuro-dosiero

en: Add to LYNXMESSAGES
eo: Aldonu al LYNXMESSAGES

en: Warn, point to trace-file
eo: Avertu, almontru al spuro-dosiero

en: as labels
eo: kiel teksto

en: as links
eo: kiel ligiloj

en: show filename
eo: montru dosiernomon

en: collapse
eo: kolapsigu

en: trim-lines
eo: eltondu-liniojn

en: STANDARD
eo: ORDINARA

en: ADVANCED
eo: ALTNIVELA

en: IDNA 2003
eo: IDNA-2003

en: IDNA 2008
eo: IDNA-2008

en: IDNA TR46
eo: IDNA-TR46

en: IDNA Compatible
eo: IDNA-kongrua

en: Directories first
eo: Dosierujoj antaŭ dosieroj

en: Files first
eo: Dosieroj antaŭ dosierujoj

en: Mixed style
eo: Miksita ordo

en: By Name
eo: Laŭ nomo

en: By Type
eo: Laŭ tipo

en: By Size
eo: Laŭ grando

en: By Date
eo: Laŭ dato

en: By Mode
eo: Laŭ reĝimo

en: By User
eo: Laŭ uzanto

en: By Group
eo: Laŭ grupo

en: Do not show rate
eo: Ne montru rapidon

en: Show %s/sec rate
eo: Montru rapidon (%s en sekundo)

en: Show %s/sec, ETA
eo: Montru aproksimatan %sn en sekundo

en: Show %s/sec (2-digits), ETA
eo: Montru aproksimatan %sn en sekundo (duciferan)

en: Show progressbar
eo: Montru progresilon

en: Accept lynx's internal types
eo: Akceptu la internajn tipojn de Lynx

en: Also accept lynx.cfg's types
eo: Ankaŭ akceptu la tipojn de lynx.cfg

en: Also accept user's types
eo:  Ankaŭ akceptu tipojn de uzantoj

en: Also accept system's types
eo: Ankaŭ akceptu tipojn el la sistemo

en: Accept all types
eo: Akceptu ĉiujn tipojn

en: All
eo: Ĉiuj

en: HTTP 1.0
eo: HTTP/1.0

en: HTTP 1.1
eo: HTTP/1.1

en: Use %s to invoke the Options menu!
eo: Uzu la klavon %s por la agorda menuo.

en: (options marked with (!) will not be saved)
eo: (agordaĵoj markitaj kun (!) ne estos konservitaj)

en: General Preferences
eo: Ĝeneralaj preferoj

note: *************************************************************** User Mode: SELECT
en: User mode
eo: Uzantoreĝimo

note: Editor: INPUT
en: Editor
eo: Tekstoredaktilo

note: Search Type: SELECT
en: Type of Search
eo: Serĉtipo

en: Security and Privacy
eo: Sekureco kaj privateco

note: *************************************************************** Cookies: SELECT
en: Cookies
eo: Kuketoj

note: Cookie Version: SELECT
en: Cookie RFC-version
eo: Normo por kuketoj

note: Cookie Prompting: SELECT
en: Invalid-Cookie Prompting
eo: Demandoj pri nevalidaj kuketoj

note: SSL Prompting: SELECT
en: SSL Prompting
eo: SSL-demandoj

en: SSL client certificate file
eo: SSL-klienta atesto-dosiero

en: SSL client key file
eo: SSL-klienta ŝlosilo-dosiero

en: Keyboard Input
eo: Klavara enmeto

note: *************************************************************** Keypad Mode: SELECT
en: Keypad mode
eo: Ciferklavara reĝimo

note: Emacs keys: ON/OFF
en: Emacs keys
eo: Klavoj kiel Emakso

note: VI Keys: ON/OFF
en: VI keys
eo: Klavoj kiel Vi

note: Line edit style: SELECT well, at least 2 line edit styles available
en: Line edit style
eo: Linio-redaktila stilo

note: Keyboard layout: SELECT
en: Keyboard layout
eo: Klavararanĝo

note: * Display and Character Set
en: Display and Character Set
eo: Elmontrado kaj kodoprezento

note: Use locale-based character set: ON/OFF
en: Use locale-based character set
eo: Uzi lokaĵaran kodoprezenton

en: Use HTML5 charset replacements
eo: Anstataŭigi signojn laŭ HTML5

note: Display Character Set: SELECT
en: Display character set
eo: Elmontra kodoprezento

en: Assumed document character set
eo: Apriora dokumenta kodoprezento

en: Internationalized domain names
eo: Internaciigitaj domajnnomoj

note: * Since CJK people hardly mixed with other world * we split the header to make it more readable: * "CJK mode" for CJK display charsets, and "Raw 8-bit" for others.
en: CJK mode
eo: Azia reĝimo

en: Raw 8-bit
eo: Kruda 8-bita

note: X Display: INPUT
en: X Display
eo: X-servilo

note: * Document Appearance
en: Document Appearance
eo: Dokumenta aspekto

en: Show color
eo: Montri kolorojn

en: Color style
eo: Kolora stilo

en: Default colors
eo: Aprioraj koloroj

note: Show cursor: ON/OFF
en: Show cursor
eo: Montri kursoron

note: Underline links: ON/OFF
en: Underline links
eo: Substreki ligilojn

note: Show scrollbar: ON/OFF
en: Show scrollbar
eo: Montri rulumilon

note: Select Popups: ON/OFF
en: Popups for select fields
eo: Ŝprucmenuoj por iaj kampoj

note: HTML error recovery: SELECT
en: HTML error recovery
eo: HTML-reĝimo

note: Bad HTML messages: SELECT
en: Bad HTML messages
eo: Mesaĝoj pri fuŝa HTML

note: Show Images: SELECT
en: Show images
eo: Montri bildojn

note: Verbose Images: ON/OFF
en: Verbose images
eo: Vortplenaj bildoj

note: Collapse BR Tags: ON/OFF
en: Collapse BR tags
eo: Kolapsi BR-etikedojn

note: Trim blank lines: ON/OFF
en: Trim blank lines
eo: Eltondi malplenajn liniojn

note: * Headers Transferred to Remote Servers
en: Headers Transferred to Remote Servers
eo: Ĉapoj transigitaj al foraj serviloj

note: *************************************************************** Mail Address: INPUT
en: Personal mail address
eo: Propra retpoŝtadreso

en: Personal name for mail
eo: Propra nomo por la retpoŝtadreso

en: Password for anonymous ftp
eo: Pasvorto por sennoma FTP

note: Preferred content type: SELECT
en: Preferred content type
eo: Preferata enhavtipo

note: Preferred media type: SELECT
en: Preferred media type
eo: Preferata enhavtipa traktado

note: Preferred encoding: SELECT
en: Preferred encoding
eo: Preferata kunprema formato

note: Preferred Document Character Set: INPUT
en: Preferred document character set
eo: Preferata dokumenta kodoprezento

note: Preferred Document Language: INPUT
en: Preferred document language
eo: Preferata dokumenta lingvo

note: HTTP protocol SELECT
en: HTTP protocol
eo: HTTP-protokolo

en: Send User-Agent header
eo: Konigi la TTT-legilon

en: User-Agent header
eo: TTT-legila identigilo

note: * Listing and Accessing Files
en: Listing and Accessing Files
eo: Listigi kaj atingi dosierojn

note: FTP sort: SELECT
en: Use Passive FTP
eo: Uzu pasivan FTP-on

note: FTP sort: SELECT
en: FTP sort criteria
eo: FTP-ordigaj kriterioj

note: Local Directory Sort: SELECT
en: Local directory sort criteria
eo: Ordigi lokajn dosierujojn kun

note: Local Directory Order: SELECT
en: Local directory sort order
eo: Ordo por lokaj dosierujoj

en: Show dot files
eo: Montri punkto-dosierojn

en: Execution links
eo: Plenumeblaj ligiloj

en: Pause when showing message
eo: Paŭzu dum montri mesaĝojn

note: Show transfer rate: SELECT
en: Show transfer rate
eo: Montri transigo-rapidon

note: * Special Files and Screens
en: Special Files and Screens
eo: Specialaj dosieroj kaj ekranoj

en: Multi-bookmarks
eo: Plurnivelaj legosignoj

en: Review/edit Bookmarks files
eo: Kontroli/redakti legosignajn dosierojn

en: Goto multi-bookmark menu
eo: Iri al menuo pri plurnivelaj legosignoj

en: Bookmarks file
eo: Legosigna dosiero

note: Auto Session: ON/OFF
en: Auto Session
eo: Aŭtomata seanco

note: Session File Menu: INPUT
en: Session file
eo: Seanco-dosiero

note: Visited Pages: SELECT
en: Visited Pages
eo: Vizititaj paĝoj

en: View the file
eo: Vidi la dosierojn

en:  Print job complete.
eo:  Printo-tasko kompleta.

en: Document:
eo: Dokumento:

en: Number of lines:
eo: Nombro da linioj:

en: Number of pages:
eo: Nombro da paĝoj:

en: pages
eo: paĝoj

en: page
eo: paĝo

en: (approximately)
eo: (proksimume)

en: Some print functions have been disabled!
eo: Iuj printaj funkcioj estis malaktivigitaj!

en: Standard print options:
eo: Ordinaraj printaj agordaĵoj:

en: Print options:
eo: Printaj agordaĵoj

en: Save to a local file
eo: Konservi al loka dosiero

en: Save to disk disabled
eo: Konservado al disko malaktivigita

en: Mail the file
eo: Sendi la dosieron per retpoŝto

en: Print to the screen
eo: Printi la ekranon

en: Print out on a printer attached to your vt100 terminal
eo: Printi al printilo almetita al via terminalo vt100

en: Syntax Error parsing COLOR in configuration file:
    The line must be of the form:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Here FOREGROUND and BACKGROUND must be one of:
    The special strings 'nocolor' or 'default', or
eo: Sintaksa eraro dum legi la ŝlosilvorton COLOR en agorda dosiero:
    La linio devas esti laŭ la formo:
    COLOR:ENTJERO:MALFONO:FONO
    
    MALFONO kaj FONO devas esti unu el:
    La specialaj ĉenoj 'nocolor' (senkolora) aŭ 'default' (aŭtomata), aŭ

en: Offending line:
eo: Ofenda linio:

en: key remapping of %s to %s for %s failed
eo: klavoŝanĝo de %s al %s por %s malsukcesis

en: key remapping of %s to %s failed
eo: klavoŝanĝo de %s al %s malsukcesis

en: invalid line-editor selection %s for key %s, selecting all
eo: nevalida linio-redaktila elekto %s por klavo %s, elektanta ĉion

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) to 0x%x for %s failed
eo: agordi linio-redaktilan bindadon por klavo %s (0x%x) al 0x(%x) por %s malsukcesis

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) for %s failed
eo: agordi linio-redaktilon bindadon por klavo %s (0x%x) por %s malsukcesis

en: Lynx: cannot start, CERN rules file %s is not available
eo: Lynx: ne eblas starti, CERN-regula dosiero %s ne disponeblas

en: (no name)
eo: (neniu nomo)

en: More than %d nested lynx.cfg includes -- perhaps there is a loop?!?
eo: Pli ol %d nestita inkludoj en lynx.cfg -- eble estas volvaĵo?

en: Last attempted include was '%s',
eo: Lasta provita inkludo estis '%s',

en: included from '%s'.
eo: inkluzivita el '%s'.

en: The following is read from your lynx.cfg file.
eo: La jena estis legita el la dosiero lynx.cfg.

en: Please read the distribution
eo: Bonvolu legi la distribuaĵon

en: for more comments.
eo: por pliaj komentoj.

en: RELOAD THE CHANGES
eo: REŜARGU LA ŜANĜOJ

en: Your primary configuration
eo: Via ĉefa agordo

en: Directory that you are currently viewing
eo: Dosierujo, kiun vi nune estas rigardanta

en: Name:
eo: Nomo:

en: Directory that you have currently selected
eo: Dosiero, kiu estas nune elektita

en: File that you have currently selected
eo: Dosiero, kiu estas nune elektita

en: Symbolic link that you have currently selected
eo: Mola ligilo, kiu estas nune elektita

en: Item that you have currently selected
eo: Ero, kiu estas nune elektita

en: Full name:
eo: Plena nomo:

en: Unable to follow link
eo: Ne eblas sekvi ligilon

en: Points to file:
eo: Almontras al dosiero:

en: Name of owner:
eo: Nomo de estro:

en: Group name:
eo: Grupnomo:

en: File size:
eo: Dosiergrando

en: (bytes)
eo: (bajtoj)

note: * Include date and time information.
en: Creation date:
eo: Krea dato:

en: Last modified:
eo: Laste modifita:

en: Last accessed:
eo: Laste atingita:

en: Access Permissions
eo: Atingaj permesoj

en: Group:
eo: Grupo:

en: World:
eo: Mondo:

en: File that you are currently viewing
eo: Dosiero, kiun vi estas nune rigardanta

en: Linkname:
eo: Ligilnomo:

en: Charset:
eo: Kodoprezento:

en: (assumed)
eo: (supozita)

en: Server:
eo: Servilo:

en: Date:
eo: Dato:

en: Last Mod:
eo: Lasta modifo:

en: Expires:
eo: Eksvalidiĝos:

en: Cache-Control:
eo: Tenejo-Kontrolo:

en: Content-Length:
eo: Enhavo-longo:

en: Length:
eo: Longo:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Post Data:
eo: Kaŝitaj datumoj

en: Post Content Type:
eo: Enhavo-tipo de kaŝitaj datumoj:

en: Owner(s):
eo: Estro(j):

en: size:
eo: Grando:

en: lines
eo: linioj

en: forms mode
eo: formularia reĝimo

en: source
eo: fontoteksto

en: normal
eo: kutima

en: , safe
eo: , sekura

en: , via internal link
eo: , per interna ligilo

en: , no-cache
eo: , sen tenejo

en: , ISMAP script
eo: , ISMAP-programeto

en: , bookmark file
eo: , legosigna dosiero

en: mode:
eo: Reĝimo:

en: Link that you currently have selected
eo: Ligilo, kiu estas nune elektita

en: Method:
eo: Metodo:

en: Enctype:
eo: Ĉifro-tipo:

en: Action:
eo: Ago:

en: (Form field)
eo: (Formulara kampo)

en: No Links on the current page
eo: Neniuj ligiloj en la nuna paĝo

en: Server Headers:
eo: Servilaj kapoj:

en: Syntax Error parsing style in lss file:
    [%s]
    The line must be of the form:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    where OBJECT is one of EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.
eo: Sintaksa eraro en la stildosiero:
    [%s]
    La linio devas esti laŭ la formo:
    ELEMENTO:STILO:KOLORO (ekz-e em:bold:brightblue:white)
    ELEMENTO estas unu el EM,STRONG,I,U,BLINK ktp.

en: 
    Lynx file "%s" is not available.
eo: 
    Lynx-dosiero "%s" ne disponeblas.

en: here is a list of the history stack so that you may rebuild
eo: jen listo de la historio-stako por ke vi povu rekonstrui

en: ERROR! - upload command is misconfigured
eo: ERARO! - alŝuta komando estas fuŝe agordita

en: Illegal redirection "../" found! Request ignored.
eo: Nevalida alidirektado "../" trovita! Peto ignorita.

en: Illegal character "/" found! Request ignored.
eo: Nevalida signo "/" trovita! Peto ignorita.

en: Illegal redirection using "~" found! Request ignored.
eo: Nevalida alidirektado per "~" trovita! Peto ignorita.

en: Unable to upload file.
eo: Ne eblas alŝuti dosieron.

en: Upload To:
eo: Alŝuti al:

en: Upload options:
eo: Alŝutaj elektoj:

en: Download document URL put to clipboard.
eo: Elŝuti dokumentan URL-on en poŝo.

en: Unexpected access protocol for this URL scheme.
eo: Neatendita atingo-protokolo por tiu URL-skemo.

en: Too many tempfiles
eo: Tro da provizoraj dosieroj

en: unknown restriction
eo: nekonata malhelpo

en: No restrictions set.
eo: Neniuj malhelpoj elektitaj.

en: Restrictions set:
eo: Malhelpoj elektitaj:

en: Cannot find HOME directory
eo: Ne eblas trovi la hejmdosierujon.

en: Normally disabled.  See ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg
eo: Ordinare malaktivigite. Ŝanĝi la agordaĵon ENABLE_LYNXRC en lynx.cfg

en: accept_all_cookies allows the user to tell Lynx to automatically
    accept all cookies if desired.  The default is "FALSE" which will
    prompt for each cookie.  Set accept_all_cookies to "TRUE" to accept
    all cookies.
eo: accept_all_cookies permesas, ke uzanto specifu ĉu aŭtomate
    akcepti ĉiujn kuketojn aŭ ne. La aŭtomata estas "FALSE", kiu demandos
    pri ĉiu kuketo. Valoro "TRUE" akceptos
    ĉiujn kuketojn.

en: anonftp_password allows the user to tell Lynx to use the personal
    email address as the password for anonymous ftp.  If no value is given,
    Lynx will use the personal email address.  Set anonftp_password
    to a different value if you choose.
eo: anonftp_password permesas, ke uzanto specifu al Lynx propran
    retpoŝtadreson kiel la pasvorton por sennoma FTP. Se ĝi havas
    neniun valoron, Lynx uzos la propran retpoŝtadreson. Laŭvole
    elektu alian valoron.

en: bookmark_file specifies the name and location of the default bookmark
    file into which the user can paste links for easy access at a later
    date.
eo: bookmark_file specifas la nomon kaj lokon de la apriora legosigna
    dosiero en kiu la uzanto povas alglui ligilojn por facila atingo
    pli malfrue.

en: If case_sensitive_searching is "on" then when the user invokes a search
    using the 's' or '/' keys, the search performed will be case sensitive
    instead of case INsensitive.  The default is usually "off".
eo: Se case_sensitive_searching estas "on", kiam la uzanto startigas
    serĉo per la klavojn 's' aŭ '/', la serĉo plenumota ne ignoros la usklecon
    anstataŭ la ordinara konduto de ignori usklecon (valoro "off").

en: The character_set definition controls the representation of 8 bit
    characters for your terminal.  If 8 bit characters do not show up
    correctly on your screen you may try changing to a different 8 bit
    set or using the 7 bit character approximations.
    Current valid characters sets are:
eo: La difino character_set regas la prezenton de 8-bitaj
    signoj por via terminalo. Se 8-bitaj signoj ne ĝuste elmontriĝas
    ĉe via ekrano, vi provu malsaman 8-bitan kodoprezenton
    aŭ uzu la 7-bitajn kodoprezentajn aproksimaĵojn.
    Nune validaj kodoprezentoj estas:

en: cookie_accept_domains and cookie_reject_domains are comma-delimited
    lists of domains from which Lynx should automatically accept or reject
    all cookies.  If a domain is specified in both options, rejection will
    take precedence.  The accept_all_cookies parameter will override any
    settings made here.
eo: cookie_accept_domains kaj cookie_reject domains estas listoj de domajnoj
    el kiuj Lynx aŭtomate akceptu aŭ rifuzu (respektive) ĉiujn kuketojn,
    apartigita per komoj. Se domajno estas specifita en ambaŭ agordaĵoj, rifuzado
    regos. La parametro accept_all_cookies superregos ĉiujn
    agordaĵojn ĉi tie.

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/
eo: cookie_file specifas la dosieron el kiu legi daŭrantajn kuketojn.
    La apriora estas ~/

en: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, and
    cookie_query_invalid_domains are comma-delimited lists of which domains
    should be subjected to varying degrees of validity checking.  If a
    domain is set to strict checking, strict conformance to RFC2109 will
    be applied.  A domain with loose checking will be allowed to set cookies
    with an invalid path or domain attribute.  All domains will default to
    querying the user for an invalid path or domain.
eo: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, kaj
    cookie_query_invalid_domains estas listoj, apartigita per komoj, de kiuj domajnoj
    estu submetitaj al variantaj gradoj de kontrolado. Se vi specifas,
    ke domajno ricevos severan kontroladon, severa konformado al RFC2109
    aplikiĝos. Domajno kun malsevera kontrolado estos permesita doni al kuketoj
    kun nevalidaj atributoj vojon kaj domajnon. Ĉiuj domajnoj aŭtomate demandos
    al la uzanto pri nevalida vojo aŭ domajno.

en: dir_list_order specifies the directory list order under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "ORDER_BY_NAME"
eo: dir_list_order specifas la dosierujlistan ordon de DIRED_SUPPORT
    (se realigita). La apriora estas "ORDER_BY_NAME"

en: dir_list_styles specifies the directory list style under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "MIXED_STYLE", which sorts both
    files and directories together.  "FILES_FIRST" lists files first and
    "DIRECTORIES_FIRST" lists directories first.
eo: dir_list_styles specifas la dosierujlistan stilon de DIRED_SUPPORT
    (se realigita). La apriora estas "MIXED_STYLE", kiu ordigas laŭ kaj
    dosieroj kaj dosierujoj. "FILES_FIRST" listigas dosierojn antaŭ aliaj
    kaj "DIRECTORIES_FIRST" listigas dosierujojn antaŭ aliaj.

en: If emacs_keys is to "on" then the normal EMACS movement keys:
      ^N = down    ^P = up
      ^B = left    ^F = right
    will be enabled.
eo: Se emacs_keys estas "on", la ordinaraj moviloj de Emakso:
      ^N = suben        ^P = supren
      ^B = maldekstren  ^F = dekstren
    estos aktivaj.

en: file_editor specifies the editor to be invoked when editing local files
    or sending mail.  If no editor is specified, then file editing is disabled
    unless it is activated from the command line, and the built-in line editor
    will be used for sending mail.
eo: file_editor specifas la tekstoredaktilon plenumontan por redakti lokajn dosierojn
    aŭ sendi retleterojn. So neniu estas specifita, do redakti dosierojn estos malaktivigitaj
    se ĝi ne estas aktivigita laŭ la komanda linio, kaj la integra liniredaktilo
    estos uzata por sendi retleterojn.

en: The file_sorting_method specifies which value to sort on when viewing
    file lists such as FTP directories.  The options are:
       BY_FILENAME -- sorts on the name of the file
       BY_TYPE     -- sorts on the type of the file
       BY_SIZE     -- sorts on the size of the file
       BY_DATE     -- sorts on the date of the file
eo: file_sorting_method specifas laŭ kiu valoro ordigi kiam oni vidas
    dosierlistojn kiajn FTP-dosierujojn. La elektoj estas:
       BY_FILENAME -- ordigas laŭ dosiernomo
       BY_TYPE     -- ordigas laŭ dosiertipo
       BY_SIZE     -- ordigas laŭ dosiergrando
       BY_DATE     -- ordigas laŭ dosierdato

en: lineedit_mode specifies the key binding used for inputting strings in
    prompts and forms.  If lineedit_mode is set to "Default Binding" then
    the following control characters are used for moving and deleting:
    
                 Prev  Next       Enter = Accept input
       Move char: <-    ->        ^G    = Cancel input
       Move word: ^P    ^N        ^U    = Erase line
     Delete char: ^H    ^R        ^A    = Beginning of line
     Delete word: ^B    ^F        ^E    = End of line
    
    Current lineedit modes are:
eo: line_mode specifas la klavojn uzeblajn por enmeti ĉenojn en
    demandiloj kaj formularioj. Se linedit_mode estas "Default Binding",
    la jenaj stirsignoj estas uzeblaj por movi kaj forigi:
    
                    Antaŭa Sekva      Enen-klavon = Akcepti enmeton
       Movi signon: <-      ->        ^G          = Nuligi enmeton
       Movi vorton: ^P      ^N        ^U          = Forviŝi linion
     Forigi signon: ^H      ^R        ^A          = Komenco de linio
     Forigi vorton: ^B      ^F        ^E          = Fino de linio
    
    Nune reĝimoj linio-redaktantaj estas:

en: The following allow you to define sub-bookmark files and descriptions.
    The format is multi_bookmark<capital_letter>=<filename>,<description>
    Up to 26 bookmark files (for the English capital letters) are allowed.
    We start with "multi_bookmarkB" since 'A' is the default (see above).
eo: La sekvaj permesas, ke vi difinu sublegosignajn dosierojn kaj priskribojn.
    La formato estas multi_bookmark<majusklo>=<dosiernomo>,<priskribo>
    Maksimume 26 legosignaj dosieroj (por la askiaj ĉefliteroj) estas permesitaj.
    Oni komencas kun "multi_bookmarkB" pro tio, ke 'A' estas la ĉefa (vidu supran).

en: personal_mail_address specifies your personal mail address.  The
    address will be sent during HTTP file transfers for authorization and
    logging purposes, and for mailed comments.
    If you do not want this information given out, set the NO_FROM_HEADER
    to TRUE in lynx.cfg, or use the -nofrom command line switch.  You also
    could leave this field blank, but then you won't have it included in
    your mailed comments.
eo: personal_mail_address specifas vian propran retpoŝtadreson. La
    adreso estos sendita dum HTTP-aj dosiero-transigoj por atestado kaj
    protokolado, kaj por retleteroj.
    Se vi ne volas, ke ĉi tiu informo eldoniĝu, donu al NO_FROM_HEADER
    la valoron TRUE en lynx.cfg, aŭ uzu la komandlinian parametron -nofrom.
    Vi ankaŭ povas restigi ĉi tiun kampo vaka, sed se vi faras tion, via
    retpoŝtadreso ne aŭtomate uziĝos en viaj retleteroj.

en: personal_mail_name specifies your personal name, for mail.  The
    name is sent for mailed comments.  Lynx will prompt for this,
    showing the configured value as a default when sending mail.
    This is not necessarily the same as a name provided as part of the
    personal_mail_address.
    Lynx does not save your changes to that default value as a side-effect
    of sending email.  To update the default value, you must use the options
    menu, or modify this file directly.
eo: personal_mail_name specifas vian propran nomon, por retpoŝto. La
    nomo estas sendita por retleteroj. Lynx demandos por tio,
    montrante la agorditan valoron aŭtomate dum sendi retleterojn.
    Ĉi tio ne estas nepre la sama kiel la nomo provizita kiel parto de la
    personal_mail_address.
    Lynx ne devos konservi viajn ŝanĝojn al tiu valoro kiel kromefiko
    de sendi retleterojn. Por ĝisdatigi la aŭtomatan valorono, vi devas uzi la agordojn
    aŭ modifi ĉi tiun dosieron permane.

en: preferred_charset specifies the character set in MIME notation (e.g.,
    ISO-8859-2, ISO-8859-5) which Lynx will indicate you prefer in requests
    to http servers using an Accept-Charset header.  The value should NOT
    include ISO-8859-1 or US-ASCII, since those values are always assumed
    by default.  May be a comma-separated list.
    If a file in that character set is available, the server will send it.
    If no Accept-Charset header is present, the default is that any
    character set is acceptable.  If an Accept-Charset header is present,
    and if the server cannot send a response which is acceptable
    according to the Accept-Charset header, then the server SHOULD send
    an error response, though the sending of an unacceptable response
    is also allowed.
eo: preferred_charset specifas la kodoprezenton laŭ MIME-notacio (ekzemple
    ISO-8859-2, ISO-8859-5), kion Lynx indikos preferita en petoj
    al HTTP-serviloj uzante la kapon Accept-Charset. La valoro ne inkluzivu
    la kodoprezentojn ISO-8859-1 aŭ US-ASCII pro tio, ke tiuj valoroj jam estas
    aŭtomate supozitaj. Povas esti listo apartigitaj per komoj.
    Se dosiero laŭ tiu kodoprezento estas disponebla, la servilo sendos ĝin.
    Se neniu kapo Accept-Charset estas ĉeesta, la aŭtomata valoro estas ĉia
    kodoprezento aprobinda. Se kapo Accept-Charset ĉeestas,
    kaj se la servilo ne eblas sendi respondon, kiu estas aprobinda
    laŭ la kapo Accept-Charset, do la servilo sendu eraro-respondon
    kvankam sendi malaprobindan respondon
    ankaŭ estas permesata.

en: preferred_language specifies the language in MIME notation (e.g., en,
    fr, may be a comma-separated list in decreasing preference)
    which Lynx will indicate you prefer in requests to http servers.
    If a file in that language is available, the server will send it.
    Otherwise, the server will send the file in its default language.
eo: preferred_language specifas la lingvon laŭ MIME-notacio (ekzemple en,
    fr, povas esti listo, apartigita per komoj, laŭ prefero)
    kion Lynx indikos, ke vi preferas en petoj al HTTP-serviloj.
    Se dosiero en tiu lingvo estas disponebla, la servilo sendos ĝin.
    Aliokaze la servilo sendos la dosieron en sia apriora lingvo.

en: If run_all_execution_links is set "on" then all local execution links
    will be executed when they are selected.
    
    WARNING - This is potentially VERY dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
eo: Se run_all_execution_links havas la valoron "on", ĉiuj lokaj
    plenumeblaj ligiloj estos plenumigitaj kiam ili estas elektitaj.
    
    ATENTO - Tio estas eventuale TRE danĝera pro
    eventualaj nekonataj fontoj.
    Pro tio ekzistas eblecon de malica programo,
    kiun povus forigi dosierojn.
    aŭ kompromiti sekurecon. Nur elektu la valoron "on",
    se vi vidas informojn el tute fidindaj fontoj.

en: If run_execution_links_on_local_files is set "on" then all local
    execution links that are found in LOCAL files will be executed when they
    are selected.  This is different from run_all_execution_links in that
    only files that reside on the local system will have execution link
    permissions.
    
    WARNING - This is potentially dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
eo: Se run_execution_links_on_local_files havas la valoron "on",
    ĉiuj lokaj plenumeblaj ligiloj trovitaj en LOKAJ dosieroj
    estos plenumigitaj kiam ili estas elektitaj.
    Ĉi tio estas malsama de run_execution_links pro tio, ke nur dosieroj,
    kiuj estas en via loka komputilo estos plenumeblaj.
    
    ATENTO - Tio estas eventuale TRE danĝera pro
    eventualaj nekonataj fontoj.
    Pro tio ekzistas eblecon de malica programo,
    kiun povus forigi dosierojn.
    aŭ kompromiti sekurecon. Nur elektu la valoron "on",
    se vi vidas informojn el tute fidindaj fontoj.

en: select_popups specifies whether the OPTIONs in a SELECT block which
    lacks a MULTIPLE attribute are presented as a vertical list of radio
    buttons or via a popup menu.  Note that if the MULTIPLE attribute is
    present in the SELECT start tag, Lynx always will create a vertical list
    of checkboxes for the OPTIONs.  A value of "on" will set popup menus
    as the default while a value of "off" will set use of radio boxes.
    The default can be overridden via the -popup command line toggle.
eo: select_popups specifas ĉu la elektoj en elekto-listoj, kiuj
    povas havi nur unu elekton, estas prezentitaj kiel vertikala listo da
    radiobutonoj aŭ ŝprucmenuo. Notu, ke se la elekto permesas plurajn elektojn,
    Lynx ĉiam kreos vertikalan liston de markobutonoj por la elektoj.
    Valoro de "on" specifas, ke aro da ŝprucmenuoj estas preferataj.
    Valoro de "off" specifas, ke aro da radiobutonoj estas preferataj.
    La aŭtomatan valoron oni povas nuligi per la komandlinian parametron -popup.

en: show_color specifies how to set the color mode at startup.  A value of
    "never" will force color mode off (treat the terminal as monochrome)
    at startup even if the terminal appears to be color capable.  A value of
    "always" will force color mode on even if the terminal appears to be
    monochrome, if this is supported by the library used to build lynx.
    A value of "default" will yield the behavior of assuming
    a monochrome terminal unless color capability is inferred at startup
    based on the terminal type, or the -color command line switch is used, or
    the COLORTERM environment variable is set.  The default behavior always is
    used in anonymous accounts or if the "option_save" restriction is set.
    The effect of the saved value can be overridden via
    the -color and -nocolor command line switches.
    The mode set at startup can be changed via the "show color" option in
    the 'o'ptions menu.  If the option settings are saved, the "on" and
    "off" "show color" settings will be treated as "default".
eo: show_color specifas, kiel agordi kolorreĝimon dum plenumo. Valoro de
    "never" devigos kolorreĝimon malŝaltita (trakti la terminalon kiel unukoloran)
    dum plenumo, eĉ se la terminalo ŝajnas esti plurkolora. Valoro de
    "always" devigos kolorreĝimon ŝaltita eĉ se la terminalo ŝajnas esti
    unuklora, se tio estas regata de la biblioteko uzata por munti Lynx-on.
    Valoro de "default" cedos la konduton de supozado
    unukolora terminalo se kolora kapablo ne estas decidita dum plenumo
    bazita sur la terminala tipo, aŭ la komandlinia parametro -color, aŭ
    la medivariablo COLORTERM estas valorizita. La aŭtomata konduto ĉiam estas
    uzita en sennomaj kontoj aŭ se la limigo "option_save" estas valorizita.
    La efikon de la konservita voloro oni povas nuligi per
    la komandliniaj parametroj -color kaj -nocolor.
    La reĝimo aŭtomata je plenumo povos ŝanĝita per la agordaĵo "montri kolorojn" en
    la agordoj. Se la agordaĵoj estas konservitaj, la agordaĵoj "on" kaj "off"
    agordaĵoj de "montri kolorojn" estos traktitaj same al "default".

en: show_cursor specifies whether to 'hide' the cursor to the right (and
    bottom, if possible) of the screen, or to place it to the left of the
    current link in documents, or current option in select popup windows.
    Positioning the cursor to the left of the current link or option is
    helpful for speech or braille interfaces, and when the terminal is
    one which does not distinguish the current link based on highlighting
    or color.  A value of "on" will set positioning to the left as the
    default while a value of "off" will set 'hiding' of the cursor.
    The default can be overridden via the -show_cursor command line toggle.
eo: show_cursor specifas ĉu 'kaŝi' la kursoron ĉe la dekstro (kaj
    subo, se eble) de la ekrano, aŭ meti ĝin ĉe la maldekstro de la
    nuna ligilo en dokumentoj, aŭ nuna elekto en elekto-listo.
    Meti la kursoron ĉe la maldekstro de la nuna ligilo aŭ elekto estas
    helpa por parolaj kaj brajlaj fasadoj, kaj kiam la terminalo estas
    tia, kia ne distingas la nunan ligilon bazita sur prilumado
    aŭ koloro. Valoro de "on" metos ĝin ĉe la maldekstro aŭtomate.
    La valoro de "off" metos la kursoron 'kaŝanta'.
    La aŭtomatan valoron oni povas nuligi per la komandlinia parametro -show_cursor.

en: show_dotfiles specifies that the directory listing should include
    "hidden" (dot) files/directories.  If set "on", this will be
    honored only if enabled via userdefs.h and/or lynx.cfg, and not
    restricted via a command line switch.  If display of hidden files
    is disabled, creation of such files via Lynx also is disabled.
eo: show_dotfiles specifas, ke la dosierujlisto inkluzivu
    "kaŝatajn" (punktajn) dosier(uj)ojn. Valoro de "on" estos
    obeataj nur se aktivigitaj per userdefs.h kajaŭ lynx.cfg, kaj ne
    malŝaltita per komandlinia parametro. Se montrado de kaŝataj dosieroj
    estas malaktivigita, kredado de tiaj dosieroj en Lynx ankaŭ estas malaktivigita.

en: If sub_bookmarks is not turned "off", and multiple bookmarks have
    been defined (see below), then all bookmark operations will first
    prompt the user to select an active sub-bookmark file.  If the default
    Lynx bookmark_file is defined (see above), it will be used as the
    default selection.  When this option is set to "advanced", and the
    user mode is advanced, the 'v'iew bookmark command will invoke a
    statusline prompt instead of the menu seen in novice and intermediate
    user modes.  When this option is set to "standard", the menu will be
    presented regardless of user mode.
eo: Se sub_bookmarks ne havas valoron de "off", kaj pluraj legosignaj dosieroj
    estis difinitaj (vidu sube), do ĉiuj legosignaj operacioj unue demandos
    ke la uzanto elektu aktiva sublegosigna dosiero. Se la aŭtomata
    Lynx-bookmark_file estas difinita (vidu supre), ĝi estos uzita kiel la
    aŭtomata elekto. Kiam la valoro de tiu agordaĵo estas "advanced", kaj la
    uzantoreĝimo estas altnivela, la komandon "'v'idi legosignojn" kreos
    statlinian demandilon anstataŭ la menuo vidata en la uzantoreĝimoj novula kaj meznivela
    Kiam tiu elekto estas "standard", la menuo estos
    prezentita senkonsidere de uzantoreĝimo.

en: user_mode specifies the users level of knowledge with Lynx.  The
    default is "NOVICE" which displays two extra lines of help at the
    bottom of the screen to aid the user in learning the basic Lynx
    commands.  Set user_mode to "INTERMEDIATE" to turn off the extra info.
    Use "ADVANCED" to see the URL of the currently selected link at the
    bottom of the screen.
eo: user_mode specifas la scinivelon de la uzanto. La aŭtomata valoro
    estas "NOVICE", kiu montras du aldonajn liniojn da helpo ĉe la
    malsupro de la ekrano por helpi al la uzanto lerni la fundamentajn
    komandoj de Lynx. Valoro de "INTERMEDIATE" malŝaltas la aldonajn
    informojn. "Advanced" montras la URL-on de la nuna ligilo ĉe la
    malsupro de la ekrano.

en: If verbose_images is "on", lynx will print the name of the image
    source file in place of [INLINE], [LINK] or [IMAGE]
    See also VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg
eo: Se la valoro de verbose_images estas "on", Lynx montros la dosiernomon
    de la bildo anstataŭ ĉenon [INLINE], [LINK], aŭ [IMAGE]

en: If vi_keys is set to "on", then the normal VI movement keys:
      j = down    k = up
      h = left    l = right
    will be enabled.  These keys are only lower case.
    Capital 'H', 'J' and 'K will still activate help, jump shortcuts,
    and the keymap display, respectively.
eo: Se la valoro de vi_keys estas "on", do la ordinaraj moviloj de Vi:
      j = suben        k = supren
      h = maldekstren  l = dekstren
    estos aktivigitaj. La klavoj nur estas minusklaj.
    Majusklaj 'H', 'J' kaj 'K' malgraŭe aktivigos la helpilon, saltojn,
    kaj la klavomapon, respektive.

en: The visited_links setting controls how Lynx organizes the information
    in the Visited Links Page.
eo: La agordaĵo visited_links regas, kiel Lynx organizas la informojn
    en la paĝo 'Vizititaj Ligiloj'.

en: If keypad_mode is set to "NUMBERS_AS_ARROWS", then the numbers on
    your keypad when the numlock is on will act as arrow keys:
                8 = Up Arrow
      4 = Left Arrow    6 = Right Arrow
                2 = Down Arrow
    and the corresponding keyboard numbers will act as arrow keys,
    regardless of whether numlock is on.
eo: Se la valoro de keypad_mode estas "NUMBERS_AS_ARROWS", la ciferoj sur
    via cifera klavaro (kiam aktiva) kondutos kiel sagoklavoj:
                8 = Supra
      4 = Maldekstra    6 = Dekstra
                2 = Malsupra

en: If keypad_mode is set to "LINKS_ARE_NUMBERED", then numbers will
    appear next to each link and numbers are used to select links.
eo: Se la valoro de keypad_mode estas "LINKS_ARE_NUMBERED", do ciferoj
    aperos apud ĉiu ligilo kaj ciferoj uziĝos por elekti ligilojn.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED", then
    numbers will appear next to each link and visible form input field.
    Numbers are used to select links, or to move the "current link" to a
    form input field or button.  In addition, options in popup menus are
    indexed so that the user may type an option number to select an option in
    a popup menu, even if the option isn't visible on the screen.  Reference
    lists and output from the list command also enumerate form inputs.
eo: Se la valoro de keypad_mode estas "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED",
    ciferoj aperos apud ĉiu ligilo kaj videbla formularia kampo.
    Ciferoj estas uzitaj por elekti ligilojn, aŭ movi la "nunan ligilon" al
    formularia kampo aŭ butono. Aldone elektoj en elekto-listoj estas indicitaj
    por ke la uzanto povu tajpi elektan ciferon por elekti elekton en
    ŝprucmenuoj, eĉ se la elekto ne estas videbla sur la ekrano. Referencaj
    listoj kaj eligoj de la lista komando ankaŭ nombras formulariajn aĵojn.

en: NOTE: Some fixed format documents may look disfigured when
    "LINKS_ARE_NUMBERED" or "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" are
    enabled.
eo: NOTO: Iuj fikse formatitaj dokumentoj eble aspektos fuŝformitaj kiam
    "LINKS_ARE_NUMBERED" aŭ "LINKS_AND_FORM_FIELDS" estas
    aktivaj.

en: Lynx User Defaults File
eo: Dosiero pri propraj agordaĵoj de Lynx-uzanto

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the 'o' key).  To save options with that screen, you must select the
    checkbox:
eo: Ĉi tiu dosiero enhavas agordaĵojn konservitajn de la agordilo de Lynx
    (ordinare per la klavo 'o'). Por konservi agordaĵojn en tio, oni devas elekti la
    markobutonon:

en: You must then save the settings using the link on the line above the
    checkbox:
eo: Vi devas poste konservi la agordaĵojn per la ligilo en la linio supra
    al la markobutono:

en: You may also use the command-line option "-forms_options", which displays
    the simpler Options Menu instead.  Save options with that using the '>' key.
eo: Vi povas ankaŭ uzi la komandlinian parametron "-forms_options", kiu anstataŭe
    montras la pli mallongan menuon. Konservi agordaĵojn per la klavo '>'.

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the '>' key).
eo: Ĉi tiu dosiero enhavas agordaĵojn konservitajn el la agordilo de Lynx
    (ordinare per la klavo '>').

en: There is normally no need to edit this file manually, since the defaults
    here can be controlled from the Options Screen, and the next time options
    are saved from the Options Screen this file will be completely rewritten.
    You have been warned...
    
    If you are looking for the general configuration file - it is normally
    called "lynx.cfg".  It has different content and a different format.
    It is not this file.
eo: Ordinare ekzistas neniu bezono por permane redakti ĉi tiun dosieron pro tio, ke la aŭtomataj valoroj
    en ĝi povas esti regata de la agordilo, kaj je la sekva fojo, ke agordaĵoj
    estas konservitaj de la agordilo, ĉi tiu dosiero estos reskribita.
    Mi avertis vin...
    
    Se vi serĉas la ĝeneralan agordo-dosieron - ĝi ordinare
    nomiĝas "lynx.cfg". Ĝi havas malsaman enhavon kaj formaton.
    Ĝi ne estas ĉi tiu dosiero.
