lynx 2.9.0-dev8 - en to et translation catalogue (1266 entries)

note: ****************************************************************** * The following definitions are for status line prompts, messages, or * warnings issued by Lynx during program execution.  You can modify * them to make them more appropriate for your site.  We recommend that * you extend these defin
en: Alert!: %s
et: Tähelepanu!: %s

en: Welcome
et: Tere tulemast

en: Are you sure you want to quit?
et: Olete kindel, et soovite väljuda?

en: Really exit from Lynx?
et: Soovite tõesti väljuda Lynxist?

en: Connection interrupted.
et: Ühendus katkestati.

en: Data transfer interrupted.
et: Andmete ülekanne katkestati.

en: Cancelled!!!
et: Katkestatud!!!

en: Cancelling!
et: Katkestan!!!

en: Excellent!!!
et: Suurepärane!!!

en: Done!
et: Valmis!

en: Bad request!
et: Halb päring!

en: previous
et: eelmine

en: next screen
et: järgmine ekraan

en: HELP!
et: APPI!

en: , help on
et: , abiinfo

note: #define HELP
en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
et: Käsud: Liikumiseks kasutage nooli, '?' abiinfo, 'q' väljumine, '<-' tagasi.

note: #define MOREHELP
en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
et: -- edasi saate tühikuga, liikumiseks nooled, '?' annab abi. väljumiseks 'q'.

en: -- press space for next page --
et: -- vajutage tühikut --

en: URL too long
et: URL on liiga pikk

note: Inactive input fields, messages used with -tna option - kw #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG_INA
en: (Textfield "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
et: (Tekstiväli "%s"); Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE_INA
en: (Text entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
et: (Tekstiväli) Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
et: (Tekstiala "%s"); Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate.
et: (Tekstiala) Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA_E
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
et: (Tekstiala "%s"); Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return> (%s toimeti).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA_E
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
et: (Tekstiala) Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return> (%s toimeti).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
et: (Vormiväli) Pole aktiivne. Toimetamiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA_X
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
et: (Vormiväli) Pole aktiivne. Toimetamiseks <return> (%s saada puhverdamata).

note: #define FORM_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
et: (Vormiväli) Pole aktiivne. Toimetamiseks <return>, saatmiseks topelt.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG_INA
en: (mailto form field) Inactive.  Press <return> to change.
et: (mailto vormi väli) Pole aktiivne. Muutmiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE_INA
en: (Password entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
et: (Parooliväli) Pole aktiivne. Aktiveerimiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_FILE_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: MITTEMUUDETAV failiväli. Väljalt lahkumiseks kasutage ÜLES, ALLA või TAB.

note: #define FORM_LINK_FILE_MESSAGE
en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: (Failiväli) Sisestage faili nimi. Väljalt lahkumiseks ÜLES, ALLA või TAB.

note: #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE
en: (Textfield "%s"); Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: (Tekstiväli "%s"); Sisestage tekst. Väljalt lahkumiseks ÜLES, ALLA või TAB.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
et: (Tekstiala "%s"); Sisestage tekst. Lahkumiseks kasutage ÜLES, ALLA või TAB.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
et: (Tekstiala) Sisestage tekst. Lahkumiseks kasutage ÜLES, ALLA või TAB.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_E
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
et: (Tekstiala "%s"); Sisestage tekst. Lahkumiseks ÜLES, ALLA või TAB (%s toimeti).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_E
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
et: (Tekstiala) Sisestage tekst. Lahkumiseks ÜLES, ALLA või TAB (%s toimeti).

note: #define FORM_LINK_TEXT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: MITTEMUUDETAV vormi tekst. Väljalt lahkumiseks ÜLES, ALLA või TAB.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
et: (Vormi väli) Sisestage tekst. Saatmiseks vajutage <return>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_X
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
et: (Vormi väli) Sisestage tekst. Saatmiseks vajutage <return> (%s puhverdamata).

note: #define FORM_LINK_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
et: (Vormi väli) Sisestage tekst. Saatmiseks <return>, lahkumiseks nooled/tab.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: MITTEMUUDETAV vormi väli. Lahkumiseks nooled või tab.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows to move off.
et: (mailto vorm) Sisestage tekst. Postitamiseks <return>, lahkumiseks nooled.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form field) Mail is disallowed so you cannot submit.
et: (mailto vorm) E-post on blokeeritud, seega postitada ei saa.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE
en: (Password entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: (Parooliväli) Sisestage tekst. Lahkumiseks nooled või tab.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form password.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: MITTEMUUDETAV vormi parool. Lahkumiseks nooled või tab.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_ADV_MSG
en: (Checkbox "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
et: (Märkeruut "%s"); Valimiseks kasutage nool paremale või <return>.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_MESSAGE
en: (Checkbox Field)   Use right-arrow or <return> to toggle.
et: (Märkeruut) Valimiseks kasutage nool paremale või <return>.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form checkbox.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: MITTEMUUDETAV märkeruut. Lahkumiseks nooled või tab.

note: #define FORM_LINK_RADIO_ADV_MSG
en: (Radio Button "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
et: (Raadionupp "%s"); Valimiseks kasutage nool paremale või <return>.

note: #define FORM_LINK_RADIO_MESSAGE
en: (Radio Button)   Use right-arrow or <return> to toggle.
et: (Raadionupp) Valimiseks kasutage nool paremale või <return>.

note: #define FORM_LINK_RADIO_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form radio button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: MITTEMUUDETAV raadionupp. Lahkumiseks nooled või tab.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_PREFIX
en: Submit ('x' for no cache) to
et: postita ('x' puhverdamata):

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_PREFIX
en: Submit to
et: Postita:

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit ('x' for no cache).
et: (Vormi postitamine) Täitmiseks nool paremale või <return> ('x' ei puhverda).

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
et: (Vormi postitamine) Täitmiseks nool paremale või <return>.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_DIS_MSG
en: DISABLED form submit button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: BLOKEERITUD vormi postitamine. Kasutage tab või nool üles või alla.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_PREFIX
en: Submit mailto form to
et: Postita mailto vorm aadressil

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
et: (mailto vormi postitamine) Täitmiseks nool paremale või <return>.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form submit button) Mail is disallowed so you cannot submit.
et: (mailto vormi postitamine) E-post on keelatud, seda ei saa kasutada.

note: #define FORM_LINK_RESET_MESSAGE
en: (Form reset button)   Use right-arrow or <return> to reset form to defaults.
et: (Vormi algväärtustamise nupp)  Nool paremale või <return> algväärtustab.

note: #define FORM_LINK_RESET_DIS_MSG
en: DISABLED form reset button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: BLOKEERITUD vormi algväärtustamine) Kasutage tab või nool üles või alla.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_MESSAGE
en: (Script button)   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: (Skripti nupp)    Kasutage tab või nool üles või alla.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_ADV_MSG
en: (Script button "%s");   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: (Skripti nupp "%s"); Kasutage tab või nool üles või alla.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_DIS_MSG
en: DISABLED Script button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
et: BLOKEERITUD skripti nupp. Kasutage tab või nool üles või alla.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_ADV_MSG
en: (Option list "%s"); Hit return to select option.
et: (Seadete loend "%s"); Vajutage return ja valige noolte ja return klahviga seade.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_MESSAGE
en: (Option list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
et: (Seadete loend) Vajutage return ja valige noolte ja return klahviga seade.

note: #define CHOICE_LIST_ADV_MSG
en: (Choice entry "%s"); Use arrow keys and return to select option.
et: (Valiku loend "%s"); Vajutage return ja valige noolte ja return klahviga seade.

note: #define CHOICE_LIST_MESSAGE
en: (Choice list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
et: (Valiku loend) Vajutage return ja valige noolte ja return klahviga seade.

note: #define MOUSE_CHOICE_MESSAGE
en: Left mouse button or return to select, arrow keys to scroll.
et: Vasak hiire nupp või reavahetus valimiseks, nooled kerivad.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE option list.  Use return or arrow keys to review or leave.
et: MITTEMUUDETAVAD seaded. Vaatamiseks või liikumiseks nooled või <return>.

note: #define CHOICE_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE choice list.  Use return or arrow keys to review or leave.
et: MITTEMUUDETAVAD valikud. Vaatamiseks või liikumiseks nooled või <return>.

en: Submitting form...
et: Saadan vormi...

en: Resetting form...
et: Algväärtustan vormi...

note: #define RELOADING_FORM
en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
et: Laen dokumendi uuesti. Kõik vormi väljad lähevad kaotsi!

note: #define LINK_NOT_IN_FORM
en: The current link is not in a FORM
et: Praegune viide ei ole VORMIS

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
et: Hoiatus: Vormi andmeid ei õnnestu teisendada kooditabelisse %s!

note: #define NORMAL_LINK_MESSAGE
en: (NORMAL LINK)   Use right-arrow or <return> to activate.
et: (TAVALINE VIIDE) Aktiveerimiseks kasutage nool paremale või <return>.

en: The resource requested is not available at this time.
et: Ressurss, mida soovisite, ei ole hetkel kättesaadav.

en: Enter Lynx keystroke command:
et: Sisestage Lynxi klahvikäsklus:

en: Looking up
et: Otsin serverit

en: Getting %s
et: Laen %s

en: Skipping %s
et: Jätan %s vahele

en: Using %s
et: Kasutan %s

en: Illegal URL: %s
et: Vigane URL: %s

en: Badly formed address %s
et: Vigaselt vormitud aadress %s

en: Unable to access WWW file!!!
et: WWW failile pole juurdepääsu!!!

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
et: See on otsitav indeks. Otsimiseks kasutage %s.

note: #define WWW_INDEX_MORE_MESSAGE
en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
et: --Veel-- See on otsitav indeks. Otsimiseks kasutage %s.

en: You have entered an invalid link number.
et: Te sisestasite vigase viitenumbri.

note: #define SOURCE_HELP
en: Currently viewing document source.  Press '\' to return to rendered version.
et: Dokumendi algtekst. Renderdatud versiooni vaatamiseks vajutage '\'.

note: #define NOVICE_LINE_ONE
en:   Arrow keys: Up and Down to move.  Right to follow a link; Left to go back.
et:   Nooleklahvid: liikumiseks üles ja alla. Parem järgib viidet, vasakuga tagasi.

note: #define NOVICE_LINE_TWO
en:  H)elp O)ptions P)rint G)o M)ain screen Q)uit /=search [delete]=history list
et:  H=appi O=seaded P=trüki G=mine M=põhiaken Q=välju /=otsing [delete]=ajalugu

note: #define NOVICE_LINE_TWO_A
en:   O)ther cmds  H)elp  K)eymap  G)oto  P)rint  M)ain screen  o)ptions  Q)uit
et: O=muud  H=abiinfo  K)lahvid  G=mine  P)rindi  M=põhiekraan  o=seaded  Q=välju

note: #define NOVICE_LINE_TWO_B
en:   O)ther cmds  B)ack  E)dit  D)ownload ^R)eload ^W)ipe screen  search doc: /
et: O=muud  B=tagasi  toim'E'ta  D=lae alla ^R=lae uuesti ^W=pühi ekraan /=otsing

note: #define NOVICE_LINE_TWO_C
en: O)ther cmds  C)omment  History: <backspace>  Bookmarks: V)iew, A)dd, R)emove
et: O=muud käsud C=kommentaar  Ajalugu: <bsp>  Järjed: V)aata, A=lisa, R=eemalda

note: #define FORM_NOVICELINE_ONE
en:             Enter text into the field by typing on the keyboard
et:             Sisestage väljale tekst

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO
en:     Ctrl-U to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
et:     Ctrl-U kustutab väljalt kogu teksti, [Backspace] kustutab sümboli

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL
en:       Ctrl-U to delete text in field, [Backspace] to delete a character
et:       Ctrl-U kustutab väljalt teksti, [Backspace] kustutab sümboli

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_VAR
en:     %s to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
et:     %s kustutab väljalt kogu teksti, [Backspace] kustutab sümboli

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL_VAR
en:       %s to delete text in field, [Backspace] to delete a character
et:       %s kustutab väljalt teksti, [Backspace] kustutab sümboli

note: mailto
en: Malformed mailto form submission!  Cancelled!
et: Vigane mailto vormi edastamine! Katkestasin!

en: Warning!  Control codes in mail address replaced by ?
et: Hoiatus! Asendasin kontrollkoodid kirja aadressis küsimärkidega

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
et: Kirjad ei ole lubatud! Ei saa postitada.

en: Mailto form submission failed!
et: Mailto vormi andmete edastamine ebaõnnestus!

en: Mailto form submission Cancelled!!!
et: Mailto vormi andmete edastamine katkestati!!!

en: Sending form content...
et: Saadan vormi sisu...

en: No email address is present in mailto URL!
et: mailto URLis puudub e-posti aadress!

note: #define MAILTO_URL_TEMPOPEN_FAILED
en: Unable to open temporary file for mailto URL!
et: mailto URLile ei õnnestu avada ajutist faili!

note: #define INC_ORIG_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the original message?
et: Kas te soovite kaasata originaalteadet?

note: #define INC_PREPARSED_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the preparsed source?
et: Kas soovite kaasata eelnevalt töödeldud teksti?

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_MAIL
en: Spawning your selected editor to edit mail message
et: Käivitan kirja toimetamiseks teie poolt valitud toimeti

note: #define ERROR_SPAWNING_EDITOR
en: Error spawning editor, check your editor definition in the options menu
et: Viga toimeti käivitamisel, kontrollige toimeti definitsiooni seadete menüüs

en: Send this comment?
et: Saata teie kommentaar?

en: Send this message?
et: Saata teie teade?

en: Sending your message...
et: Saadan teie teadet...

en: Sending your comment:
et: Saadan teie kommentaari:

note: textarea
en: Not in a TEXTAREA; cannot use external editor.
et: Pole TEXTAREA, välist toimetit ei saa kasutada.

en: Not in a TEXTAREA; cannot use command.
et: Pole TEXTAREA, käsku ei saa kasutada.

en: file: ACTIONs are disallowed!
et: file: TEGEVUSed ei ole lubatud!

note: #define FILE_SERVED_LINKS_DISALLOWED
en: file: URLs via served links are disallowed!
et: file: URLid teeninduslikest viidetest ei ole lubatud!

en: Access to local files denied.
et: Juurdepääs lokaalsetele failidele on keelatud.

en: file: URLs via bookmarks are disallowed!
et: faile: URLE ei lubata järgedes kasutada!

note: #define SPECIAL_VIA_EXTERNAL_DISALLOWED
en: This special URL is not allowed in external documents!
et: See spetsiaal URL ei ole välistes dokumentides lubatud!

en: Press <return> to return to Lynx.
et: Lynxi tagasi pääsemiseks vajutage <return>.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning DCL subprocess.  Use 'logout' to return to Lynx.
et: Loon DCL alamprotsessi.  Tagasi Lynxi saamiseks kasutage 'logout'.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Type EXIT to return to Lynx.
et: Lynxi tagasi pääsemiseks sisestage exit.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning your default shell.  Use 'exit' to return to Lynx.
et: Käivitan teie vaikimisi shelli.  Tagasi Lynxi saamiseks kasutage 'exit'.

en: Spawning is currently disabled.
et: Alamprotsessi loomine on hetkel blokeeritud.

en: The 'd'ownload command is currently disabled.
et: Allalaa'd'imise käsklus on praegu blokeeritud.

en: You cannot download an input field.
et: Sisendvälja ei saa alla laadida.

en: Form has a mailto action!  Cannot download.
et: Vormil on mailto tegevus! Ei saa alla laadida.

en: You cannot download a mailto: link.
et: mailto: viidet ei saa alla laadida.

en: You cannot download cookies.
et: Präänikuid ei saa alla laadida.

en: You cannot download a printing option.
et: Trükkimise seadeid ei saa alla laadida.

en: You cannot download an upload option.
et: Üleslaadimise seadeid ei saa alla laadida.

en: You cannot download an permit option.
et: lubamise seadeid ei saa alla laadida.

en: This special URL cannot be downloaded!
et: Seda spetsiaal URLi ei saa alla laadida!

en: Nothing to download.
et: Pole midagi alla laadida.

en: Trace ON!
et: Trasseerimine sees!

en: Trace OFF!
et: Trasseerimine väljas!

note: #define CLICKABLE_IMAGES_ON
en: Links will be included for all images!  Reloading...
et: Viiteid kasutatakse kõikide piltidega! Laen uuesti...

note: #define CLICKABLE_IMAGES_OFF
en: Standard image handling restored!  Reloading...
et: Standartne piltide käsitlemine taastatud! Laen uuesti...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_ON
en: Pseudo_ALTs will be inserted for inlines without ALT strings!  Reloading...
et: Lisan ALT sõnedeta piltidele pseudo_ALTid! Laen uuesti...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_OFF
en: Inlines without an ALT string specified will be ignored!  Reloading...
et: Ignoreerin ALT sõnedeta pilte! Laen uuesti...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled OFF!  Reloading...
et: Puhas 8-bit või CJK mood on välja lülitatud! Laen uuesti...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled ON!  Reloading...
et: Puhas 8-bit või CJK mood on sisse lülitatud! Laen uuesti...

note: #define HEAD_D_L_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument or L)ink, or C)ancel? (d,l,c):
et: Saada HEAD päring D)okumendile või L=viitele või C=katkesta? (d,l,c):

note: #define HEAD_D_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument, or C)ancel? (d,c):
et: Saada HEAD päring D)okumendile või C=katkesta? (d,c):

en: Sorry, the document is not an http URL.
et: Vabandust, dokument ei ole http URL.

en: Sorry, the link is not an http URL.
et: Vabandust, viide ei ole http URL.

en: Sorry, the ACTION for this form is disabled.
et: Vabandust, sellel vormil on tegevus keelatud.

note: #define FORM_ACTION_NOT_HTTP_URL
en: Sorry, the ACTION for this form is not an http URL.
et: Vabandust, selle vormi tegevus ei ole http URL.

en: Not an http URL or form ACTION!
et: Ei ole http URL ega vormi tegevus!

en: This special URL cannot be a form ACTION!
et: Vormi tegevus ei saa olla see spetsiaal URL!

en: URL is not in starting realm!
et: URL ei ole startfailis!

en: News posting is disabled!
et: Artiklite postitamine on blokeeritud!

en: File management support is disabled!
et: Failide haldamine on blokeeritud!

en: No jump file is currently available.
et: Hüpete fail ei ole praegu kasutatav.

en: Jump to (use '?' for list):
et: Hüppa aadressil (nimekirjaks '?'):

en: Jumping to a shortcut URL is disallowed!
et: Lühiurlile hüppamine ei ole lubatud!

en: Random URL is disallowed!  Use a shortcut.
et: Juhuslik URL ei ole lubatud! Kasutage lühiurli.

en: No random URLs have been used thus far.
et: Seni ei ole juhuslikke urle kasutatud.

en: Bookmark features are currently disabled.
et: Järgede kasutamine on praegu blokeeritud.

en: Execution via bookmarks is disabled.
et: Järgede kaudu täitmine on blokeeritud.

note: #define BOOKMARK_FILE_NOT_DEFINED
en: Bookmark file is not defined. Use %s to see options.
et: Järgede faili ei ole defineeritud. Seadete vaatamiseks kasutage %s.

note: #define NO_TEMP_FOR_HOTLIST
en: Unable to open tempfile for X Mosaic hotlist conversion.
et: X Mosaic hotlist teisendamiseks ei õnnestu avada ajutist faili.

en: ERROR - unable to open bookmark file.
et: VIGA - järgede faili ei saa avada.

note: #define BOOKMARK_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open bookmark file for deletion of link.
et: Järgede faili ei õnnestu viite kustutamiseks avada.

note: #define BOOKSCRA_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open scratch file for deletion of link.
et: Viite kustutamiseks ei õnnestu avada ajutist faili.

en: Error renaming scratch file.
et: Viga ajutise faili ümber nimetamisel.

en: Error renaming temporary file.
et: Viga ajutise faili ümbernimetamisel.

note: #define BOOKTEMP_COPY_FAIL
en: Unable to copy temporary file for deletion of link.
et: Viite kustutamiseks ei õnnestu ajutist faili kopeerida.

note: #define BOOKTEMP_REOPEN_FAIL_FOR_DEL
en: Unable to reopen temporary file for deletion of link.
et: Viite kustutamiseks ei õnnestu ajutist faili uuesti avada.

note: #define BOOKMARK_LINK_NOT_ONE_LINE
en: Link is not by itself all on one line in bookmark file.
et: Viide järgede failis ei ole ühel real.

en: Bookmark deletion failed.
et: Järje kustutamine ebaõnnestus.

note: #define BOOKMARKS_NOT_TRAVERSED
en: Bookmark files cannot be traversed (only http URLs).
et: Järgede faile ei saa läbida (ainult http URLe).

note: #define BOOKMARKS_NOT_OPEN
en: Unable to open bookmark file, use 'a' to save a link first
et: Järgede faili ei saa avada, salvestage viide kõigepealt käsuga 'a'

en: There are no links in this bookmark file!
et: Selles järgede failis pole viiteid!

note: #define CACHE_D_OR_CANCEL
en: D)elete cached document or C)ancel? (d,c):
et: D=kustuta puhverdatud dokument või C=katkesta? (d,c):

note: #define BOOK_D_L_OR_CANCEL
en: Save D)ocument or L)ink to bookmark file or C)ancel? (d,l,c):
et: Salvesta D)okument, L=viide järgede faili või C=katkesta? (d,l,c):

en: Save D)ocument to bookmark file or C)ancel? (d,c):
et: Salvesta D)okument järgede faili või C=katkesta? (d,c):

en: Save L)ink to bookmark file or C)ancel? (l,c):
et: Salvesta L=viide järgede faili või C=katkesta? (l,c):

note: #define NOBOOK_POST_FORM
en: Documents from forms with POST content cannot be saved as bookmarks.
et: Dokumente vormidelt POST sisuga ei saa järgedena salvestada.

en: Cannot save form fields/links
et: Vormide välju/viiteid ei saa salvestada

note: #define NOBOOK_HSML
en: History, showinfo, menu and list files cannot be saved as bookmarks.
et: Ajaloo, info, menüü ja loendi faile ei saa järgedena salvestada.

note: #define CONFIRM_BOOKMARK_DELETE
en: Do you really want to delete this link from your bookmark file?
et: Kas te tõesti soovite kustutada seda viidet oma järgede failist?

en: Malformed address.
et: Vigane aadress.

note: #define HISTORICAL_ON_MINIMAL_OFF
en: Historical comment parsing ON (Minimal is overridden)!
et: Ajalooline kommentaaride parsimine sees (minimaalne on kõrvale lükatud)!

note: #define HISTORICAL_OFF_MINIMAL_ON
en: Historical comment parsing OFF (Minimal is in effect)!
et: Ajalooline kommentaaride parsimine väljas (kasutatakse minimaalset)!

note: #define HISTORICAL_ON_VALID_OFF
en: Historical comment parsing ON (Valid is overridden)!
et: Ajalooline kommentaaride parsimine sees (kehtiv on kõrvale lükatud)!

note: #define HISTORICAL_OFF_VALID_ON
en: Historical comment parsing OFF (Valid is in effect)!
et: Ajalooline kommentaaride parsimine väljas (kasutatakse kehtivat)!

note: #define MINIMAL_ON_IN_EFFECT
en: Minimal comment parsing ON (and in effect)!
et: Minimaalne kommentaaride parsimine sees (kasutatakse kehtivat)!

note: #define MINIMAL_OFF_VALID_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Valid is in effect)!
et: Minimaalne kommentaaride parsimine väljas (kasutatakse kehtivat)!

note: #define MINIMAL_ON_BUT_HISTORICAL
en: Minimal comment parsing ON (but Historical is in effect)!
et: Minimaalne kommentaaride parsimine sees (kasutatakse ajaloolist)!

note: #define MINIMAL_OFF_HISTORICAL_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Historical is in effect)!
et: Minimaalne kommentaaride parsimine väljas (kasutatakse ajaloolist)!

en: Soft double-quote parsing ON!
et: Pehme jutumärkide parsmine sees (ON)!

en: Soft double-quote parsing OFF!
et: Pehme jutumärkide parsmine väljas (OFF)!

en: Now using TagSoup parsing of HTML.
et: Kasutan nüüd HTML TagSoup parsimist.

en: Now using SortaSGML parsing of HTML!
et: Kasutan nüüd HTML SortaSGML parsimist!

en: You are already at the end of this document.
et: Te olete juba selle dokumendi lõpus.

en: You are already at the beginning of this document.
et: Te olete juba selle dokumendi alguses.

en: You are already at page %d of this document.
et: Te olete juba selle dokumendi leheküljel %d.

en: Link number %d already is current.
et: Viide number %d on juba jooksev viide.

en: You are already at the first document
et: Te vaatate juba esimest dokumenti

en: There are no links above this line of the document.
et: Ülalpool seda rida ei ole dokumendis enam viiteid.

en: There are no links below this line of the document.
et: Allpool seda rida ei ole dokumendis enam viiteid.

note: #define MAXLEN_REACHED_DEL_OR_MOV
en: Maximum length reached!  Delete text or move off field.
et: Maksimaalne pikkus on saavutatud! Kustutage teksti või lahkuge väljalt.

note: #define NOT_ON_SUBMIT_OR_LINK
en: You are not on a form submission button or normal link.
et: Te pole vormi postitamise nupul ega viitel.

note: #define NEED_CHECKED_RADIO_BUTTON
en: One radio button must be checked at all times!
et: Üks raadionupp peab olema valitud!

en: No submit button for this form, submit single text field?
et: Sellel vormil puudub postitamise nupp, postitan ühe tekstivälja?

en: Do you want to go back to the previous document?
et: Kas te soovite minna tagasi eelmisele dokumendile?

en: Use arrows or tab to move off of field.
et: Väljalt lahkumiseks kasutage nooli või tabulaatorit.

note: #define ENTER_TEXT_ARROWS_OR_TAB
en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
et: Sisestage tekst. Väljalt lahkumiseks kasutage nooli või tabulaatorit.

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
et: ** Vigane HTML!! Vormil pole tegevust defineeritud. **

en: Bad HTML!!  Unable to create popup window!
et: Vigane HTML!! Ei saa luua hüpikakent!

en: Unable to create popup window!
et: Ei saa luua hüpikakent!

en: Goto a random URL is disallowed!
et: Juhuslikule URLile minek on blokeeritud!

en: Goto a non-http URL is disallowed!
et: Mitte-http URLile minek on blokeeritud!

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
et: Teil ei ole lubatud minna "%s" URLile

en: URL to open:
et: URL, mida avada:

en: Edit the current Goto URL:
et: Toimeta jooksvat Goto URLi:

en: Edit the previous Goto URL:
et: Toimeta eelmist Goto URLi:

en: Edit a previous Goto URL:
et: Toimeta eelmist Goto URLi:

en: Current document has POST data.
et: Jooksev dokument sisaldab POST andmeid.

en: Edit this document's URL:
et: Toimeta selle dokumendi URLi:

en: Edit the current link's URL:
et: Toimeta selle viite URLi:

en: Edit the form's submit-URL:
et: Toimeta selle vormi postitamise URLi:

en: You cannot edit File Management URLs
et: Failide haldamise URLe ei saa toimetada

en: Enter a database query:
et: Sisestage andmebaasi päring:

en: Enter a whereis query:
et: Sisestage kus-on päring:

en: Edit the current query:
et: Toimetage jooksvat päringut:

en: Edit the previous query:
et: Toimetage eelmist päringut:

en: Edit a previous query:
et: Toimetage eelmist päringut:

note: #define USE_C_R_TO_RESUB_CUR_QUERY
en: Use Control-R to resubmit the current query.
et: Päringu uuesti postitamiseks kasutage Control-R.

en: Edit the current shortcut:
et: Toimeta jooksvat lühiurli:

en: Edit the previous shortcut:
et: Toimeta eelmist lühiurli:

en: Edit a previous shortcut:
et: Toimeta eelmist lühiurli:

en: Key '%c' is not mapped to a jump file!
et: Klahv '%c' ei ole seotud hüpete failiga!

en: Cannot locate jump file!
et: Ei leia hüpete faili!

en: Cannot open jump file!
et: Hüpete faili ei saa avada!

en: Error reading jump file!
et: Viga hüpete failist lugemisel!

en: Out of memory reading jump file!
et: Hüpete failist lugemisel sai mälu otsa!

en: Out of memory reading jump table!
et: Hüpete tabeli lugemisel sai mälu otsa!

en: No index is currently available.
et: Indeksid ei ole praegu kasutatavad.

note: #define CONFIRM_MAIN_SCREEN
en: Do you really want to go to the Main screen?
et: Kas te soovite tõesti minne põhiekraanile?

en: You are already at main screen!
et: Te olete juba põhiekraanil!

note: #define NOT_ISINDEX
en: Not a searchable indexed document -- press '/' to search for a text string
et: Pole otsimiseks indekseeritud dokument -- teksti otsimiseks vajutage '/'

note: #define NO_OWNER
en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
et: Sellel failil ei ole omanikku defineeritud, seega ei saa kommentaari saata

en: No owner is defined. Use %s?
et: Omanikku ei ole defineeritud. Kasutan %s?

en: Do you wish to send a comment?
et: Kas te soovite saata kommentaari?

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
et: E-post pole lubatud, seega ei saa kommentaare saata

en: The 'e'dit command is currently disabled.
et: Toim'e'ta käsklus on praegu blokeeritud.

en: External editing is currently disabled.
et: Väline toimeti on praegu blokeeritud.

en: System error - failure to get status.
et: Süsteemi viga - olekut ei õnnestu lugeda.

en: No editor is defined!
et: Tekstitoimetit ei ole määratud!

en: The 'p'rint command is currently disabled.
et: Trükkimise käsklus 'p' on praegu blokeeritud.

en: Document has no Toolbar links or Banner.
et: Dokumendis puuduvad Toolbar viited või Banner.

en: Unable to open traversal file.
et: Ei saa avada läbimise faili.

en: Unable to open traversal found file.
et: Ei saa avada läbimise leidude faili.

en: Unable to open reject file.
et: Ei saa avada keeldumiste faili.

en: Unable to open traversal errors output file
et: Ei õnnestu avada läbimise vigade väljundfaili

en: TRAVERSAL WAS INTERRUPTED
et: LÄBIMINE KATKESTATI

en: Follow link (or goto link or page) number:
et: Järgne viitele (või mine viitele või lehele) number:

en: Select option (or page) number:
et: Valige seade (või lehe) number:

en: Option number %d already is current.
et: Seade numbriga %d on juba jooksev.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_END
en: You are already at the end of this option list.
et: Te olete juba nende seadete loendi lõpus.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_BEGIN
en: You are already at the beginning of this option list.
et: Te olete juba nende seadete loendi alguses.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_PAGE
en: You are already at page %d of this option list.
et: Te olete juba nende seadete loendi lehel %d.

en: You have entered an invalid option number.
et: Te sisestasite vigase seade numbri.

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
et: ** Vigane HTML!! Diagnoosimiseks kasutage võtit -trace. **

en: Give name of file to save in
et: Andke faili nimi, kuhu salvestada

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
et: Andmete salvestamine faili ebaõnnestus -- palun käivitage WWW lokaalselt

en: Can't open temporary file!
et: Ajutist faili ei saa avada!

en: Can't open output file!  Cancelling!
et: Väljundfaili ei saa avada! katkestan!

en: Execution is disabled.
et: Käivitamine ei ole lubatud.

note: #define EXECUTION_DISABLED_FOR_FILE
en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
et: Selle faili täitmine ei ole lubatud. Vaadake omaduste menüüd (kasutage %s).

note: #define EXECUTION_NOT_COMPILED
en: Execution capabilities are not compiled into this version.
et: Täitmise omadus ei ole selle sellesse versiooni kompileeritud.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
et: Seda faili ei saa sellel terminalil näidata.

note: #define CANNOT_DISPLAY_FILE_D_OR_C
en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
et: Seda faili ei saa sellel terminalil näidata: D=allalaadimine, C=katkesta

en: %s  D)ownload, or C)ancel
et: %s D=allalaadimine, C=katkesta

en: Cancelling file.
et: Katkestan faili.

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
et: Laen faili. - PALUN OODAKE -

en: Enter a filename:
et: Sisestage failinimi:

en: Edit the previous filename:
et: Toimetage eelmist failinime:

en: Edit a previous filename:
et: Toimetage eelmist failinime:

en: Enter a new filename:
et: Sisestage uus failinimi:

en: File name may not begin with a dot.
et: Faili nimi ei või alata punktiga.

en: File exists.  Create higher version?
et: Fail on olemas. Loon uuema versioni?

en: File exists.  Overwrite?
et: Fail on olemas. Kirjutan üle?

en: Cannot write to file.
et: Faili ei õnnestu kirjutada.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
et: VIGA! - allalaadimise käsk on vigaste seadetega.

en: Unable to download file.
et: Faili ei saa alla laadida.

en: Reading directory...
et: Loen kataloogi...

en: Building directory listing...
et: Ehitan kataloogi nimiekirja...

en: Saving...
et: Salvestan...

en: Could not edit file '%s'.
et: Faili '%s' ei saa toimetada.

en: Unable to access document!
et: Dokumendi ei saa kasutada!

en: Could not access file.
et: Faili kasutamiseks pole õiguseid.

en: Could not access directory.
et: Kataloogi kasutamiseks pole õiguseid.

en: Could not load data.
et: Andmeid ei õnnestu laadida.

note: #define CANNOT_EDIT_REMOTE_FILES
en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
et: Lynx ei saa praegu toim'e'tada faile WWW serveritel.

note: #define CANNOT_EDIT_FIELD
en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
et: Seda välja ei saa välise toimetiga toim'e'tada.

en: Bad rule
et: Vigane reegel

en: Insufficient operands:
et: Puuduvad operandid:

en: You are not authorized to edit this file.
et: Teil ei ole lubatud seda faili muuta.

en: Title:
et: Tiitel:

en: Subject:
et: Teema:

en: Username:
et: Kasutaja:

en: Password:
et: Parool:

en: lynx: Username and Password required!!!
et: lynx: Nõutakse kasutajanime ja parooli!!!

en: lynx: Password required!!!
et: lynx: nõutakse parooli!!!

en: Clear all authorization info for this session?
et: Tühjendan selle sessiooni kogu autoriseerimise info?

en: Authorization info cleared.
et: Autoriseerimisinfo eemaldatud.

en: Authorization failed.  Retry?
et: Autoriseerimine ebaõnnestus. Kordan?

en: cgi support has been disabled.
et: cgi tugi on blokeeritud.

note: #define CGI_NOT_COMPILED
en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
et: Lynxcgi võimalused ei ole sellesse versiooni kompileeritud.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
et: Kahjuks ei tunne ühtegi meetodit teisendamaks %s -> %s.

en: Unable to set up connection.
et: Ühendust ei õnnestu luua.

en: Unable to make connection
et: Ühendust ei õnnestu tekitada

note: #define MALFORMED_EXEC_REQUEST
en: Executable link rejected due to malformed request.
et: Vigase päringu tõttu keeldutakse viidet täitmast.

note: #define BADCHAR_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to `%c' character.
et: Sümboli `%c' tõttu keeldutakse viidet täitmast.

note: #define RELPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
et: Suhtelise tee ('../') tõttu keeldutakse viidet täitmast.

note: #define BADLOCPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to location or path.
et: Asukoha või tee tõttu keeldutakse viidet täitmast.

en: Mail access is disabled!
et: E-posti kasutamine on blokeeritud!

note: #define ACCESS_ONLY_LOCALHOST
en: Only files and servers on the local host can be accessed.
et: Kasutada saab ainult lokaalse serveri faile või teenuseid.

en: Telnet access is disabled!
et: Telneti kasutamine on blokeeritud!

note: #define TELNET_PORT_SPECS_DISABLED
en: Telnet port specifications are disabled.
et: Telneti pordi määramine on blokeeritud.

en: USENET news access is disabled!
et: USENET uudisegruppide kasutamine on blokeeritud!

en: Rlogin access is disabled!
et: Rlogin kasutamine on blokeeritud!

en: Ftp access is disabled!
et: Ftp kasutamine on blokeeritud!

en: There are no references from this document.
et: Sellest dokumendist ei ole viiteid.

en: There are only hidden links from this document.
et: Selles dokumendis on ainult peidetud viited.

en: Unable to open command file.
et: Käskude faili ei saa avada.

en: News Post Cancelled!!!
et: Artikli postitamine katkestatud!!!

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_NEWS
en: Spawning your selected editor to edit news message
et: Käivitan uudise artikli toimetamiseks teie poolt valitud toimeti

en: Post this message?
et: Postitan selle teate?

en: Append '%s'?
et: Lisan '%s'?

en: Posting to newsgroup(s)...
et: Postitan gruppi(desse)...

en: *** You have unread mail. ***
et: *** Teil on lugemata teateid. ***

en: *** You have mail. ***
et: *** Teil on kiri. ***

en: *** You have new mail. ***
et: *** Teil on uus kiri. ***

en: File insert cancelled!!!
et: Faili lisamine katkestati!!!

en: Not enough memory for file!
et: Faili jaoks napib mälu!

en: Can't open file for reading.
et: Faili ei õnnestu lugemiseks avada.

en: File does not exist.
et: Faili ei ole.

en: File does not exist - reenter or cancel:
et: Faili pole - sisestage uuesti või katkestage:

en: File is not readable.
et: Fail ei ole loetav.

en: File is not readable - reenter or cancel:
et: Fail pole loetav - sisestage uuesti või katkestage:

en: Nothing to insert - file is 0-length.
et: Midagi pole lisada - fail on pikkusega null.

en: Save request cancelled!!!
et: Salvestamine katkestati!!!

en: Mail request cancelled!!!
et: Postitamine katkestati!!!

note: #define CONFIRM_MAIL_SOURCE_PREPARSED
en: Viewing preparsed source.  Are you sure you want to mail it?
et: Vaatan eeltöödeldud lähteteksti. Olete kindel, et soovite seda postitada?

en: Please wait...
et: Palun oodake...

en: Mailing file.  Please wait...
et: Saadan faili.  Palun oodake...

en: ERROR - Unable to mail file
et: VIGA - Faili saatmine ebaõnnestus

note: #define CONFIRM_LONG_SCREEN_PRINT
en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
et: Faili pikkus on %d ekraanitäit. Olete kindel, et soovite seda trükkida?

en: Print request cancelled!!!
et: Trükkimise päring katkestati!!!

en: Press <return> to begin:
et: Vajutage alustamiseks <return>:

en: Press <return> to finish:
et: Vajutage lõpetamiseks <return>:

note: #define CONFIRM_LONG_PAGE_PRINT
en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
et: Faili pikkus on %d lehekülge. Olete kinde, et soovite seda trükkida?

note: #define CHECK_PRINTER
en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
et: Kontrollige printerit. Trükkimise alustamiseks vajutage <return>:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
et: VIGA - Ei õnnestu reserveerida faili ruumi!!!

en: Unable to open tempfile
et: Ajutist faili ei õnnestu avada

en: Unable to open print options file
et: Ei õnnestu avada trükiseadete faili

en: Printing file.  Please wait...
et: Trükin faili. Palun oodake...

en: Please enter a valid internet mail address:
et: palun sisestage kehtiv interneti postiaadress:

en: ERROR! - printer is misconfigured!
et: VIGA! - trükkal on vigaselt seadistatud!

en: Image map from POST response not available!
et: Hüperpilt POST vastusest ei ole kasutatav!

en: Misdirected client-side image MAP request!
et: Vigaselt suunatud kliendi-poolse hüperpildi päring!

en: Client-side image MAP is not accessible!
et: Kliendi-poolne hüperpilt ei ole kasutatav!

en: No client-side image MAPs are available!
et: Kliendi-poolseid hüperpilte pole!

en: Client-side image MAP is not available!
et: Kliendi-poolne hüperpilt ei ole kätte saadav!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_24
en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
et: Seadete menüü nõuab vähemalt 24 rida ekraanile!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_23
en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
et: Seadete menüü nõuab vähemalt 23 rida ekraanile!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_22
en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
et: Seadete menüü nõuab vähemalt 22 rida ekraanile!

en: That key requires Advanced User mode.
et: See klahv nõuab "advanced" kasutaja moodi.

en: Content-type: %s
et: Sisu tüüp: %s

en: Command:
et: Käsk:

en: Unknown or ambiguous command
et: Tundmatu või segane käsklus

en:  Version
et:  Versioon

en:  first
et:  esimene

en: , guessing...
et: , arvan...

en: Permissions for
et: Õigused failile

en: Select
et: Valige

en: capital letter
et: suurtäht

en:  of option line,
et:  valiku rida,

en:  to save,
et:  salvestamiseks

en:  to
et:  et

en:  or
et:  või

en:  index
et:  indeks

en:  to return to Lynx.
et:  viib tagasi Lynxi.

en: Accept Changes
et: Arvesta muutuseid

en: Reset Changes
et: Algväärtusta

en: Left Arrow cancels changes
et: Nool vasakule tühistab muutused

en: Save options to disk
et: Salvesta seaded kettale

en: Hit RETURN to accept entered data.
et: Sisestatud andmete kasutamiseks vajutage RETURN.

note: #define ACCEPT_DATA_OR_DEFAULT
en: Hit RETURN to accept entered data.  Delete data to invoke the default.
et: Andmete kasutamiseks vajutage RETURN. Kustutades andmed saate vaikeväärtuse.

en: Value accepted!
et: Väärtus aktsepteeritud!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_X
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
et: Väärtus vastu võetud! -- HOIATUS: Lynx on seadistatud XWINDOWSi kasutamiseks!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_NONX
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
et: Väärtus vastu võetud! -- HOIATUS: Lynx ei ole XWINDOWSi jaoks seadistatud!

en: You are not allowed to change which editor to use!
et: Teil ei ole lubatud toimetit vahetada!

en: Failed to set DISPLAY variable!
et: DISPLAY muutuja seadmine ebaõnnestus!

en: Failed to clear DISPLAY variable!
et: DISPLAY muutuja tühjendamine ebaõnnestus!

note: #define BOOKMARK_CHANGE_DISALLOWED
en: You are not allowed to change the bookmark file!
et: Teil ei ole lubatud järgede faili muuta!

en: Terminal does not support color
et: Terminal ei toeta värve

en: Your '%s' terminal does not support color.
et: Teie '%s' terminal ei toeta värve.

en: Access to dot files is disabled!
et: Punktiga algavaid faile ei ole lubatud kasutada!

note: #define UA_NO_LYNX_WARNING
en: User-Agent string does not contain "Lynx" or "L_y_n_x"
et: User-Agent sõne ei sisalda "Lynx" ega "L_y_n_x"

note: #define UA_PLEASE_USE_LYNX
en: Use "L_y_n_x" or "Lynx" in User-Agent, or it looks like intentional deception!
et: Kasutage User-Agent sees sõnu "L_y_n_x" või "Lynx", muidu paistab tegu olevat sihiliku pettusena!

note: #define UA_CHANGE_DISABLED
en: Changing of the User-Agent string is disabled!
et: User-Agent väärtuse muutmine ei ole lubatud!

note: #define CHANGE_OF_SETTING_DISALLOWED
en: You are not allowed to change this setting.
et: Teil ei ole lubatud seda seadet muuta.

en: Saving Options...
et: Salvestan seaded...

en: Options saved!
et: Seaded salvestatud!

en: Unable to save Options!
et: Seadeid ei õnnestu salvestada!

en:  'r' to return to Lynx
et:  'r' laseb Lynxi tagasi

en:  '>' to save, or 'r' to return to Lynx
et:  '>' salvestamiseks, 'r' laseb Lynxi tagasi

note: #define ANY_KEY_CHANGE_RET_ACCEPT
en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
et: Väärtuse muutmiseks vajutage mõnd klahvi; RETURN aktsepteerimiseks.

en: Error uncompressing temporary file!
et: Viga ajutise faili lahtipakkimisel!

en: Unsupported URL scheme!
et: Mittetoetatud URL skeem!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
et: Mittetoetatud andmed: URL! Kasutage praegu SHOWINFO.

en: Redirection limit of %d URL's reached.
et: Saavutati ümbersuunamiste piirang, %d URLi.

en: Illegal redirection URL received from server!
et: Server saatis vigase ümbersuunamise URLi!

note: #define SERVER_ASKED_FOR_REDIRECTION
en: Server asked for %d redirection of POST content to
et: Server palus %d POST sisu ümbersuunamist aadressil

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
et: P=jätka, kasuta G)ET või C=katkesta

en: P)roceed, or C)ancel
et: P=jätka või C=katkesta

note: #define ADVANCED_POST_GET_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
et: POST sisu ümbersuunamine. P=jätka, vaata U)RL, kasuta G)ET või C=katkesta

note: #define ADVANCED_POST_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
et: POST sisu ümbersuunamine. P=jätka, vaata U)RL või C=katkesta

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION
en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
et: Dokument vormist POST sisuga. Postitan uuesti?

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION_TO
en: Resubmit POST content to %s ?
et: Postitan uuesti POST sisu aadressil %s ?

note: #define CONFIRM_POST_LIST_RELOAD
en: List from document with POST data.  Reload %s ?
et: Loend dokumendist POST andmetega. Laen %s uuesti?

note: #define CONFIRM_POST_DOC_HEAD
en: Document from POST action, HEAD may not be understood.  Proceed?
et: Dokument POST tegevusest, HEAD ei pruugi olla arusaadav. Jätkan?

note: #define CONFIRM_POST_LINK_HEAD
en: Form submit action is POST, HEAD may not be understood.  Proceed?
et: Vormi postitamise tegevus on POST, HEAD ei pruugi olla arusaadav. Jätkan?

en: Proceed without a username and password?
et: Jätkan kasutaja ja paroolita?

en: Proceed (%s)?
et: Jätkan (%s)?

en: Cannot POST to this host.
et: POST ei saa sellele serverile saata.

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
et: Selle URLiga POST ei toetata - ignoreerin POST andmeid!

en: Discarding POST data...
et: Loobun POST andmetest...

en: Document will not be reloaded!
et: Dokumenti ei laeta uuesti!

en: Location:
et: Asukoht:

en: '%s' not found!
et: '%s' ei leidu!

en: Default Bookmark File
et: Vaikimisi järgede fail

en: Screen too small! (8x35 min)
et: Ekraan on liiga väike! (min on 8x35)

en: Select destination or ^G to Cancel:
et: Valige sihtkoht või katkestamiseks ^G:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELECT
en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
et: Valige alamjärg, '=' annab menüü, ^G katkestab:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELF
en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
et: L=Uuenda viide selles järgede failis või C=katkesta? (l,c):

en: Multiple bookmark support is not available.
et: Mitut järgede faili ei toetata.

en:  Select Bookmark (screen %d of %d)
et:  Valige järg (ekraan %d/%d)

en:        Select Bookmark
et:        Valige järg

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD_MASK
en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
et: Järgede kirjelduste ja failiteede toimetamine (%d/2)

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD
en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
et:          Järje kirjelduse ja failitee toimetamine

en: Letter:
et: Täht:

note: #define USE_PATH_OFF_HOME
en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
et: Kasutage failiteed oma kodukataloogis ja shelli süntaksiga!

en: Use a filepath off your home directory!
et: Kasutage failiteed oma kodukataloogis!

note: #define MAXLINKS_REACHED
en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
et: Viidete maksimum lehel ületatud! Kasutage poolt lehte või kahe-rea skrolli.

en: No previously visited links available!
et: Varem külastatud viiteid pole!

en: Memory exhausted!  Program aborted!
et: Mälu on otsas! Programm katkestab töö!

en: Memory exhausted!  Aborting...
et: Mälu on otsas! Katkestan töö...

en: Not enough memory!
et: Mälu on otsas!

en: Directory/File Manager not available
et: Kataloogi/faili haldur ei ole kasutatav

en: Location URL is not absolute.
et: Asukoha URL ei ole absoluutne.

en: Refresh URL is not absolute.
et: Uuendatud URL ei ole absoluutne.

note: #define SENDING_MESSAGE_WITH_BODY_TO
en: You are sending a message with body to:
et: Te olete saatmas pikemat teadet aadressil:

en: You are sending a comment to:
et: Te olete saatmas kommentaari aadressil:

en: 
     With copy to:
et: 
    Koopia aadressile:

en: 
     With copies to:
et: 
    Koopiad aadressidele:

note: #define CTRL_G_TO_CANCEL_SEND
en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
et: 
    
    Kui te ei soovi teadet saata, vajutage katkestamiseks Ctrl-G

note: #define ENTER_NAME_OR_BLANK
en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
et: 
     Palun sisestage oma nimi või jätke tühjaks, kui soovite jääda anonüümseks

note: #define ENTER_MAIL_ADDRESS_OR_OTHER
en: 
     Please enter a mail address or some other
et: 
     Kui soovite vastust, sisestage palun e-posti

note: #define MEANS_TO_CONTACT_FOR_RESPONSE
en:  means to contact you, if you desire a response.
et:  aadress või muu kontakti info.

en: 
     Please enter a subject line.
et: 
     Palun sisestage teemarida.

note: #define ENTER_ADDRESS_FOR_CC
en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
et: 
     Sisestage palun aadress, millele saata teate koopia.

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
et:  (Jätke tühjaks, kui te ei soovi koopiat.)

en: 
     Please review the message body:
et: 
     Palun vaadake teade üle:

en: 
    Press RETURN to continue:
et: 
    Jätkamiseks vajutage RETURN:

en: 
    Press RETURN to clean up:
et: 
    Puhastamiseks vajutage RETURN:

en:  Use Control-U to erase the default.
et:  Vaikeväärtuse kustutamiseks vajutage Control-U.

en: 
     Please enter your message below.
et: 
     Palun sisestage all oma teade.

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_A
en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
et: 
    Kui te olete valmis, vajutage enter ja kirjutage punkt (.)

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_B
en: 
     on a line and press enter again.
et: 
     ja vajutage uuesti enter klahvi.

note: Cookies messages #define ADVANCED_COOKIE_CONFIRMATION
en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
et: %s präänik: %.*s=%.*s  Luban? (J/E/Alati/Mitte kunagi)

note: #define INVALID_COOKIE_DOMAIN_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
et: Aktsepteerin vigast prääniku doomenit=%s, server '%s'?

note: #define INVALID_COOKIE_PATH_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
et: Aktsepteerin vigast prääniku teed=%s '%s' prefiksina?

en: Allowing this cookie.
et: Luban seda präänikut.

en: Rejecting this cookie.
et: Keeldun sellest präänikust.

en: The Cookie Jar is empty.
et: Prääniku Jar on tühi.

en: The Cache Jar is empty.
et: Puhvri Jar on tühi.

note: #define ACTIVATE_TO_GOBBLE
en: Activate links to gobble up cookies or entire domains,
et: Präänikute või tervete doomenite neelamiseks aktiveerige viited

en: or to change a domain's 'allow' setting.
et: või muutke doomeni 'allow' seadet.

en: (Cookies never allowed.)
et: (Präänikuid ei lubata kunagi.)

en: (Cookies always allowed.)
et: (Präänikuid lubatakse alati.)

en: (Cookies allowed via prompt.)
et: (präänikute lubamist küsitakse.)

en: (Persistent Cookies.)
et: (Püsivad präänikud.)

en: (No title.)
et: (Tiitlita.)

en: (No name.)
et: (Nimeta.)

en: (No value.)
et: (Väärtuseta.)

en: None
et: Puudub

en: (End of session.)
et: (Sessiooni lõpp.)

en: Delete this cookie?
et: Kustutan selle prääniku?

en: The cookie has been eaten!
et: Präänik on söödud!

en: Delete this empty domain?
et: Kustutan selle tühja doomeni?

en: The domain has been eaten!
et: Doomen on söödud!

note: #define DELETE_COOKIES_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain's cookies, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
et: D=kustuta doomeni präänikud, sea luba A)lati/P=küsi/V=ei või C=katkesta?

note: #define DELETE_DOMAIN_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
et: D=Kustuta doomen, sea luba A)lati/P=küsi/V=ei või C=katkesta?

en: All cookies in the domain have been eaten!
et: Doomeni kõik präänikud on söödud!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
et: 'A'lati luban doomenist '%s'.

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
et: 'V'=ei luba kunagi doomenist '%s'.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
et: 'P'=küsi, et lubada doomenist '%s'.

en: Delete all cookies in this domain?
et: Kustutan kõik selle doomeni präänikud?

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
et: Kõik jari küpsised on söödud!

en: Port 19 not permitted in URLs.
et: Porti 19 ei ole lubatud URLis kasutada.

en: Port 25 not permitted in URLs.
et: Porti 25 ei ole lubatud URLis kasutada.

en: Port %lu not permitted in URLs.
et: Porti %lu ei ole lubatud URLis kasutada.

en: URL has a bad port field.
et: Port urlis on vigane.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
et: Üksteises sisalduvate HTML elementide maksimum ületatud.

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
et: Vigane osaline viide! Eemaldan esimesed punktid.

en: Trace Log open failed.  Trace off!
et: Trasseerimise logi avamine ebaõnnestus. Ei trasseeri!

en: Lynx Trace Log
et: Lynx trasseerimise logi

en: No trace log has been started for this session.
et: Selle sessiooniga ei ole trasseerimist alustatud.

note: #define MAX_TEMPCOUNT_REACHED
en: The maximum temporary file count has been reached!
et: Maksimaalne ajutiste failide arv on ületatud!

note: #define FORM_VALUE_TOO_LONG
en: Form field value exceeds buffer length!  Trim the tail.
et: Vormi väärtuse pikkus ületab puhvri pikkust! Eemaldan ülejäägi.

note: #define FORM_TAIL_COMBINED_WITH_HEAD
en: Modified tail combined with head of form field value.
et: Muudetud lõpp kombineeriti vormi välja väärtuse päisega.

note: HTFile.c
en: Directory
et: Kataloog

en: Directory browsing is not allowed.
et: Kataloogide prausimine ei ole lubatud.

en: Selective access is not enabled for this directory
et: Valikuline lubamine ei ole selles kataloogis lubatud

en: Multiformat: directory scan failed.
et: Multiformat: kataloogi skaneerimine ebaõnnestus.

en: This directory is not readable.
et: See kataloog ei ole loetav.

en: Can't access requested file.
et: Soovitud faili ei saa kasutada.

en: Could not find suitable representation for transmission.
et: Ei leia ülekandeks sobivat esitusviisi.

en: Could not open file for decompression!
et: Faili ei õnnestu lahtipakkimiseks avada!

en: Files:
et: Failid:

en: Subdirectories:
et: Alamkataloogid:

en:  directory
et:  kataloog

en: Up to
et: Tagasi

en: Current directory is
et: Jooksev kataloog on

note: HTFTP.c
en: Symbolic Link
et: Nimeviide

note: HTGopher.c
en: No response from server!
et: Server ei vasta!

en: CSO index
et: CSO indeks

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
et: 
    See on CSO andmebaasi otsingu indeks.

en: CSO Search Results
et: CSO otsingu tulemused

en: Seek fail on %s
et: %s positsioneerimine ebaõnnestus

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
et: 
    Vajutage klahvi 's' ja sisestage otsingu võtmesõnad.

en: 
    This is a searchable Gopher index.
et: 
    See on Gopheri otsingu indeks.

en: Gopher index
et: Gopher indeks

en: Gopher Menu
et: Gopher Menüü

en:  Search Results
et:  Otsingu tulemused

en: Sending CSO/PH request.
et: Saadan CSO/PH päringu.

en: Sending Gopher request.
et: Saadan Gopher päringu.

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
et: CSO/PH päring saadetud; ootan vastust.

en: Gopher request sent; waiting for response.
et: Gopher päring saadetud; ootan vastust.

en: 
    Please enter search keywords.
et: 
    Palun sisestage otsitavad võtmesõnad.

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
et: 
    Sisestatavate võtmesõnadega otsitakse

en:  person's name in the database.
et:  andmebaasist inimeste nimesid.

note: HTNews.c
en: Connection closed ???
et: Ühendus suleti ???

en: Cannot open temporary file for news POST.
et: Uudisegruppi postitamiseks ei õnnestu avada ajutist faili.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
et: See klient ei toeta SSL vahendusel uudisegruppi postitamist.

note: HTStyle.c
en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
et: Stiil %d `%s' SGML:%s.  Kiri %s %.1f punkti.

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
et: 	Joondus=%d, %d tab. (%.0f enen, %.0f peale)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
et: 		Tab tüüp=%d kohal %.0f

note: HTTP.c
en: Can't proceed without a username and password.
et: Kasutajanime ja paroolita ei saa jätkata.

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
et: Autoriseerimisega ei õnnestu jätkata! Võtke ühendust serveri haldajaga.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
et: Proksi autoriseerimisega ei õnnestu jätkata! Kontakteeruge serveri haldajaga.

en: Retrying with proxy authorization information.
et: Proovin uuesti proksi autoriseerimise infoga.

en: SSL error:%s-Continue?
et: SSL viga:%s-Jätkan?

note: HTWAIS.c
en: HTWAIS: Return message too large.
et: HTWAIS: Tagastatav teade on liiga pikk.

en: Enter WAIS query:
et: Sisestage WAIS päring:

note: Miscellaneous status
en: Retrying as HTTP0 request.
et: Proovin uuesti HTTP0 päringuna.

en: Transferred %d bytes
et: Laetud %d baiti

en: Data transfer complete
et: Andmed laetud

en: Error processing line %d of %s
et: Viga rea %d töötlemisel (%s)

note: Lynx internal page titles
en: Address List Page
et: Aadressi loendi leht

en: Bookmark file
et: Järgede fail

en: Configuration Definitions
et: Seadete definitsioonid

en: Cookie Jar
et: Präänikute Jar

en: Current Edit-Key Map
et: Jooksev redigeerimise-klahvi tabel

en: Current Key Map
et: Jooksev klahvitabel

en: File Management Options
et: Failide haldamise seaded

en: Download Options
et: Allalaadimise võimalused

en: History Page
et: Ajaloo leht

en: Cache Jar
et: Puhvi Jar

en: List Page
et: Lehe info

en: Lynx.cfg Information
et: Lynx.cfg Informatsioon

en: Converted Mosaic Hotlist
et: Teisendatud Mosaic Hotlist

en: Options Menu
et: Omaduste menüü

en: File Permission Options
et: Failiõiguste seaded

en: Printing Options
et: Trükkimise võimalused

en: Information about the current document
et: Info jooksvast dokumendist

en: Your recent statusline messages
et: Viimased olekurea teated

en: Upload Options
et: Üleslaadimise seaded

en: Visited Links Page
et: Külastatud viidete leht

note: CONFIG_DEF_TITLE subtitles
en: See also
et: Vaadake ka

en: your
et: teie

en: for runtime options
et: töö-aja seaded

en: compile time options
et: kompileerimise aegsed seaded

en: color-style configuration
et: värvistiili seaded

en: latest release
et: viimane versioon

en: pre-release version
et: eelversioon

en: development version
et: arendusversioon

note: #define AUTOCONF_CONFIG_CACHE
en: The following data were derived during the automatic configuration/build
    process of this copy of Lynx.  When reporting a bug, please include a copy
    of this page.
et: Järgnevad andmed tuletati selle Lynxi automaatse seadistamise ja ehitamise
    protsessi käigus. Vearaportite saatmisel lisage palun koopia ka sellest
    lehest.

note: #define AUTOCONF_LYNXCFG_H
en: The following data were used as automatically-configured compile-time
    definitions when this copy of Lynx was built.
et: Järgnevaid andmeid kasutati selle Lynxi ehitamisel automaatselt seadistatud
    kompileerimise aegsete definitsioonidena.

note: #define DIRED_NOVICELINE
en:   C)reate  D)ownload  E)dit  F)ull menu  M)odify  R)emove  T)ag  U)pload
et:   C=loo D=lae alla E=toimeta F=kogu menüü M)uuda R=eemalda T=märgi U=lae üles

en: Failed to obtain status of current link!
et: Jooksva viite oleku lugemine ebaõnnestus!

note: #define INVALID_PERMIT_URL
en: Special URL only valid from current File Permission menu!
et: Spetsiaal URL on lubatud ainult faili õiguste menüüs!

en: External support is currently disabled.
et: Väline tugi on hetkel blokeeritud.

note: new with 2.8.4dev.21
en: Changing working-directory is currently disabled.
et: Töökataloogi muutmine on hetkel blokeeritud.

en: Linewrap OFF!
et: Reamurdmine väljas!

en: Linewrap ON!
et: Reamurdmine sees!

en: Parsing nested-tables toggled OFF!  Reloading...
et: Tabelid tabelites töötlemine on välja lülitatud! Laen uuesti...

en: Parsing nested-tables toggled ON!  Reloading...
et: Tabelid tabelites töötlemine on sisse lülitatud! Laen uuesti...

en: Shifting is disabled while line-wrap is in effect
et: Kui kasutatakse reamurdmist, on nihutamine blokeeritud

en: Trace not supported
et: Trasseerimine ei ole toetatud

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
et: 	Taanded: esimene=%.0f teised=%.0f, Kõrgus=%.1f Kirj=%.1f

en: username for realm %s changed from %s to %s
et: realmi %s kasutajanimi oli %s, uus on %s

en: password for realm %s user %s changed
et: realmi %s kasutaja %s parool on muudetud

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
et: Kasutajanimi '%s' kasutamiseks, %s '%s%s':

en: This client doesn't know how to compose proxy authorization information for scheme
et: See klient ei tea, kuidas koostada proksi autoriseerimise infot skeemile

en: This client doesn't know how to compose authorization information for scheme
et: See klient ei tea, kuidas koostada autoriseerimise infot skeemile

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
et: Vigane päis '%s%s%s%s%s'

en: Proxy authorization required -- retrying
et: Nõutakse proksi autentimist -- proovin uuesti

en: Access without authorization denied -- retrying
et: Autoriseerimata ei lubata kasutada -- proovin uuesti

en: Access forbidden by rule
et: Reeglid piiravad juurdepääsu

en: Document with POST content not found in cache.  Resubmit?
et: POST sisuga dokument puudub puhvrist. Postitan uuesti?

en: Loading failed, use a previous copy.
et: laadimine ebaõnnestus, kasuta eelmist koopiat.

en: Loading incomplete.
et: Mittetäielik laadimine.

en: **** HTAccess: socket or file number returned by obsolete load routine!
et: **** HTAccess: pistiku või faili numbri tagastas aegunud protseduur!

en: **** HTAccess: Internal software error.  Please mail lynx-dev@nongnu.org!
et: **** HTAccess: Sisemine tarkvaraline viga.  Teavitage palun lynx-dev@nongnu.org!

en: **** HTAccess: Status returned was: %d
et: **** HTAccess: Tagastatud olek oli: %d

note: * hack: if we fail in HTAccess.c * avoid duplicating URL, oh.
en: Can't Access
et: Ei saa kasutada

en: Unable to access document.
et: Dokumenti ei saa kasutada.

en: Enter password for user %s@%s:
et: Sisestage kasutaja %s@%s parool:

en: Unable to connect to FTP host.
et: Ei õnnestu luua ühendust FTP serveriga.

en: close master socket
et: ülem pistiku sulgemine

en: socket for master socket
et: pistik ülem pistikule

en: Receiving FTP directory.
et: Laen FTP kataloogi.

en: Transferred %d bytes (%5d)
et: Üle kantud %d baiti (%5d)

en: connect for data
et: loon andmekanalit

en: Receiving FTP file.
et: Laen FTP faili.

en: Could not set up finger connection.
et: Ei õnnestu luua ühendust finger teenusega.

en: Could not load data (no sitename in finger URL)
et: Ei õnnestu lugeda andmeid (finger URLis puudub serveri nimi)

en: Invalid port number - will only use port 79!
et: Vigane pordi number - kasutan ainult porti 79!

en: Could not access finger host.
et: Finger serverit ei saa kasutada.

en: No response from finger server.
et: Finger server ei vasta.

en: Username for news host '%s':
et: Kasutajanimi uudiseserverile '%s':

en: Change username?
et: Muudan kasutajanime?

en: Username:
et: Kasutajanimi:

en: Password for news host '%s':
et: Parool uudiseserverile '%s':

en: Change password?
et: Muudan parooli?

en: No matches for: %s
et: Ei leia: %s

en: 
    No articles in this group.
et: 
    Selles grupis ei ole artikleid.

en: 
    No articles in this range.
et: 
    Selles vahemikus artikleid ei ole.

note: * Set window title.
en: %s,  Articles %d-%d
et: %s,  Artiklid %d-%d

en: Earlier articles
et: Varasemad artiklid

en: 
    There are about %d articles currently available in %s, IDs as follows:
et: 
    Leidsin umbes %d artiklit grupis %s, järgnevad artiklite ID:

en: All available articles in
et: Kõik kasutatavad artiklid grupis

en: Later articles
et: Hilisemad artiklid

en: Post to
et: Postita gruppi

en: This client does not contain support for SNEWS URLs.
et: See klient ei toeta SNEWS URLe.

en: No target for raw text!
et: Toore teksti jaoks pole kohta!

en: Connecting to NewsHost ...
et: Loon ühendust uudisegruppide serveriga ...

en: Could not access %s.
et: %s ei saa kasutada.

en: Can't read news info.  News host %.20s responded: %.200s
et: Ei õnnestu lugeda uudiste infot. Server %.20s vastas: %.200s

en: Can't read news info, empty response from host %s
et: Ei õnnestu lugeda uudiste infot, tühi vastus serverilt %s

note: * List available newsgroups.  - FM
en: Reading list of available newsgroups.
et: Loen kasutatavate gruppide nimekirja.

en: Reading list of articles in newsgroup.
et: Loen artiklite nimekirja grupis.

note: * Get an article from a news group.  - FM
en: Reading news article.
et: Loen artiklit.

en: Sorry, could not load requested news.
et: Kahjuks ei õnnestunud soovitud uudiseid laadida.

en: Address has invalid port
et: Aadressis on vigane port

en: Address length looks invalid
et: Aadressi pikkus tundub vigane

en: SOCKS5: no hostname found.
et: SOCKS5: hosti nime ei leita.

en: SOCKS5: hostname too long.
et: SOCKS5: hosti nimi on liiga pikk.

en: (for %s at %s) SOCKS5
et: (proto %s host %s) SOCKS5

en: Unable to locate remote host %s.
et: Ei leia serverit %s.

note: Not HTProgress, so warning won't be overwritten immediately; * but not HTAlert, because typically there will be other * alerts from the callers.  - kw
en: Invalid hostname %s
et: Vigane serveri nimi %s

en: Making %s connection to %s
et: Loon %s ühendust serveriga %s

en: socket failed.
et: socket ebaõnnestus.

en: socket failed: family %d addr %s port %s.
et: socket ebaõnnestus: perekond %d aadress %s port %s.

en: Could not make connection non-blocking.
et: Ei õnnestu muuta ühendust mitte-blokeerivaks.

en: Connection failed (too many retries).
et: Ühendus ebaõnnestus (looga palju katseid).

en: Could not restore socket to blocking.
et: Pistikul ei õnnestu taastada blokeerivat moodi.

note: RFC 1928: CONNECT request
en: SOCKS5: connecting to %s
et: SOCKS5: loon ühendust serveriga %s

en: SOCKS server failure
et: SOCKS serveri viga

en: connection not allowed by ruleset
et: reeglistik ei luba seda ühendust

en: network unreachable
et: võrk ei ole kättesaadav

en: host unreachable
et: host ei ole kättesaadav

en: connection refused
et: ühendusest keelduti

en: TTL expired
et: TTL aegus

en: command not supported
et: käsk ei ole toetatud

en: address type not supported
et: aadressi tüüp ei ole toetatud

en: unknown SOCKS error code
et: tundmatu SOCKS veakood

en: unexpected reply
et: ootamatu vastus

en: Socket read failed (too many tries).
et: Pistikust lugemine ebaõnnestus (liiga palju katseid).

en: User/password contains only punctuation: %s
et: Kasutaja/parool sisaldab ainult punktuatsioone: %s

en: User/password may be confused with hostname: '%s' (e.g, '%s')
et: Kasutaja/parool võib olla hosti nimega vahetuses: '%s' (n. '%s')

en: Certificate issued by: %s
et: Sertifikaadi väljastaja: %s

en: This client does not contain support for HTTPS URLs.
et: See klient ei toeta HTTPS URLe.

en: Unable to connect to remote host.
et: Serveriga ühenduse loomine ebaõnnestus.

en: Retrying connection without TLS.
et: Üritan ühendust uuesti luua TLS kasutamata.

en: GnuTLS error when trying to verify certificate.
et: GnuTLS viga sertifikaadi kontrollimisel.

en: the certificate has no known issuer
et: sertifikaadil puudub tuntud väljaandja

en: no issuer was found
et: väljaandja puudub

en: issuer is not a CA
et: väljaandja pole CA

en: the certificate has been revoked
et: sertifikaat on kehtivuse kaotanud

en: the certificate is not trusted
et: sertifikaat pole usaldusväärne

en: Verified connection to %s (cert=%s)
et: Kontrollitud ühendus serveriga %s (sertifikaat=%s)

en: Verified connection to %s (subj=%s)
et: Kontrollitud ühendus serveriga %s (subj=%s)

en: Can't find common name in certificate
et: Sertifikaadis puudub ühine nimi

en: SSL error:host(%s)!=cert(%s)-Continue?
et: SSL viga:host(%s)!=sert(%s)-Jätkan?

en: SSL error
et: SSL viga

en: UNVERIFIED connection to %s (cert=%s)
et: KONTROLLIMATA ühendus serveriga %s (sertifikaat=%s)

en: Secure %d-bit %s (%s) HTTP connection
et: Turvaline %d-bitti %s (%s) HTTP ühendus

en: Sending HTTP request.
et: Saadan HTTP päringu.

en: Unexpected network write error; connection aborted.
et: Ootamatu tõrge võrku kirjutamisel; ühendus katkestati.

en: HTTP request sent; waiting for response.
et: HTTP päring on saadetud; ootan vastust.

en: Unexpected network read error; connection aborted.
et: Ootamatu tõrge võrgust lugemisel; ühendus katkestati.

note: * HTTP/1.1 Informational statuses. * 100 Continue. * 101 Switching Protocols. * > 101 is unknown. * We should never get these, and they have only the status * line and possibly other headers, so we'll deal with them by * showing the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected Informational Status.
et: Sain ootamatu informatiivse oleku.

note: * Reset Content.  The server has fulfilled the request but * nothing is returned and we should reset any form * content.  We'll instruct the user to do that, and * restore the current document.  - FM
en: Request fulfilled.  Reset Content.
et: Päring täidetud. Algväärtusta sisu.

note: Not Modified * We didn't send an "If-Modified-Since" header, so this * status is inappropriate.  We'll deal with it by showing * the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected 304 Not Modified status.
et: Sain ootamatu oleku, 304 Pole muudetud.

en: Redirection of POST content requires user approval.
et: POST sisu ümbersuunamine nõuab kasutaja kinnitust.

en: Have POST content.  Treating Permanent Redirection as Temporary.
et: Oman POST sisu. Käsitlen püsivat ümbersuunamist ajutisena.

en: Retrying with access authorization information.
et: Proovin uuesti kasutades autoriseerimise infot.

en: Show the 401 message body?
et: Näitan teate 401 keha?

en: Show the 407 message body?
et: Näitan teate 407 keha?

note: * Bad or unknown server_status number.  Take a chance and hope * there is something to display.  - FM
en: Unknown status reply from server!
et: Tundmatu oleku vastus serverilt!

en: remote %s session:
et: %s sessioon:

en: Could not connect to WAIS server.
et: Ei õnnestu luua ühendust WAIS serveriga.

en: Could not open WAIS connection for reading.
et: Ei õnnestu luua lugemiseks WAIS ühendust.

en: Diagnostic code is
et: Diagnostika kood on

en: Index
et: Indeks

en:  contains the following %d item%s relevant to "
et:  sisaldab järgnevad asjasse puutuvas %d element%s "

en: The first figure after each entry is its relative score,
et: Esimene number iga kirje järel on selle suhteline kaal,

en: the second is the number of lines in the item.
et: teine on ridade arv selles.

en:  (bad file name)
et:  (halb failinimi)

en: (bad doc id)
et: (halb dokumendi id)

en: (Short Header record, can't display)
et: (Lühike päise kirje, ei saa näidata)

en: 
    Long Header record, can't display
et: 
    Pikk päise kirje, ei saa näidata

en: 
    Text record
et: 
    Tekstikirje

en: 
    Headline record, can't display
et: 
    Päisrea kirje, ei saa näidata

en: 
    Code record, can't display
et: 
    Koodi kirje, ei saa näidata

en: Syntax error in WAIS URL
et: Süntaksi viga WAIS URLis

en:  (WAIS Index)
et:  (WAIS Indeks)

en: WAIS Index:
et: WAIS Indeks:

en: This is a link for searching the
et: See on viide otsimaks

en:  WAIS Index.
et:  WAIS Indeks.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
et: 
    Andke ot's'ingu käsklus ja seejärel otsitavad sõnad.

en:  (in
et:  (baasis

en: WAIS Search of "
et: WAIS Otsing "

en: " in:
et: " baasis:

en: HTWAIS: Request too large.
et: HTWAIS: Päring on liiga suur.

en: Searching WAIS database...
et: Otsin WAIS andmebaasis...

en: Search interrupted.
et: Otsing katkestati.

en: Can't convert format of WAIS document
et: WAIS dokumendi vormingut ei õnnestu teisendada

en: HTWAIS: Request too long.
et: HTWAIS: Päring on liiga pikk.

note: * Actually do the transaction given by request_message.
en: Fetching WAIS document...
et: Laen WAIS dokumenti...

note: display_search_response(target, retrieval_response, wais_database, keywords);
en: No text was returned!
et: Teksti ei tagastatud!

en:  NOT GIVEN in source file;
et:  EI ESITATUD lähtefailis;

en:  WAIS source file
et:  WAIS lähtefail

en:  description
et:  kirjeldus

en: Access links
et: Kasutamise viited

en: Direct access
et: Otsene kasutamine

note: * Proxy will be used if defined, so let user know that - FM *
en:  (or via proxy server, if defined)
et:  (või proksi serveri vahendusel, kui on defineeritud)

en: Maintainer
et: Haldaja

en: Host
et: Server

en: Memory exhausted, display interrupted!
et: Mälu on otsas, esitus katkestati!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
et: Mälu on otsas, katkestan ülekande!

en:  (l%d of %d)
et:  (r%d/%d)

en:  (p%d of %d)
et:  (lk%d/%d)

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
et:  *** MÄLU ON OTSAS ***

en: text entry field
et: teksti väli

en: password entry field
et: parooli väli

en: checkbox
et: märkeruut

en: radio button
et: raadionupp

en: submit button
et: postitamise nupp

en: reset button
et: algväärtustamise nupp

en: script button
et: skripti nupp

en: popup menu
et: hüpikmenüü

en: hidden form field
et: peidetud vormi väli

en: text entry area
et: tekstiala

en: range entry field
et: vahemiku väli

en: file entry field
et: faili väli

en: text-submit field
et: teksti postitamise väli

en: image-submit button
et: pildi postitamise nupp

en: keygen field
et: võtme loomise väli

en: unknown form field
et: tundmatu vormi väli

en: unknown field or link
et: tundmatu väli või viide

en: Can't open file for uploading
et: Faili ei õnnestu üleslaadimiseks avada

en: Submitting %s
et: Postitan %s

note: ugliness has happened; inform user and do the best we can
en: Hang Detect: TextAnchor struct corrupted - suggest aborting!
et: Tuvastati hangumine: TextAnchor struktuur on vigane - soovitan katkestada!

note: don't show previous state
en: Wrap lines to fit displayed area?
et: Murran read et mahtuda ekraanile?

en: Very long lines have been truncated!
et: Väga pikad read on lõigatud!

en: bytes
et: baiti

note: * If we know the total size of the file, we can compute * a percentage, and show a corresponding progress bar.
en: Read %s of data
et: Loetud andmeid %s

en: Read %s of %s of data
et: Loetud andmeid %s, kokku %s

en: , %s/sec
et: , %s/sek

en:  (stalled for %s)
et:  (peatunud %s)

en: , ETA %s
et: , ELA %s

en:  (Press 'z' to abort)
et:  (Katkestamiseks vajutage 'z')

note: Meta-note: don't move the following note from its place right in front of the first gettext().  As it is now, it should automatically appear in generated lynx.pot files. - kw NOTE TO TRANSLATORS:  If you provide a translation for "yes", lynx * will take the first byte of the translation as a positiv
en: yes
et: jah

en: no
et: ei

note: * Special-purpose workaround for gettext support (we should do * this in a more general way) -TD * * NOTE TO TRANSLATORS:  If the prompt has been rendered into * another language, and if yes/no are distinct, assume the * translator can make an ordered list in parentheses with one * capital letter fo
en: Y/N/A/V
et: J/E/A/M

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: (none)
et: (puudub)

en: Filepath:
et: Failitee:

en: (unknown)
et: (tundmatu)

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
et: Dokumendis on ainult peidetud viited. Kasuta käsklust 'l'ist.

en: Source cache error - disk full?
et: Lähtefaili puhvri viga - ketas on täis?

en: Source cache error - not enough memory!
et: Lähtefaili puhvri viga - mälu on otsas?

en:      This file is an HTML representation of the X Mosaic hotlist file.
         Outdated or invalid links may be removed by using the
         remove bookmark command, it is usually the 'R' key but may have
         been remapped by you or your system administrator.
et:      See fail on HTML esitus X Mosaic hotlist failist. Aegunud või
         vigased viited saab eemaldada eemalda järg käsklusega, mis 
         käivitatakse tavaliselt vajutades klahvile 'R'. 'R' võib olla
         ka teie süsteemi administraatori poolt ümber määratud.

en:      You can delete links by the 'R' key<br>
    <ol>
et:      Viiteid saate kustutada klahviga 'R'<br>
    <ol>

en:      You can delete links using the remove bookmark command.  It is usually
         the 'R' key but may have been remapped by you or your system
         administrator.
et:      Viiteid saate eemaldada kasutades eemalda järg käsklust. See on
         tavaliselt klahv 'R', aga võib olla ka ümber määratud teie enda
         või teie süsteemi administraatori poolt.

en:      This file also may be edited with a standard text editor to delete
         outdated or invalid links, or to change their order.
et:      Selle faili muutmiseks, näiteks aegunud viidete eemaldamiseks
         või viidete järjekorra muutmiseks, võib kasutada ka tavalist
         tekstitoimetit.

en: Note: if you edit this file manually
          you should not change the format within the lines
          or add other HTML markup.
          Make sure any bookmark link is saved as a single line.
et: Märkus: kui te muudate seda faili käsitsi, ei tohiks te
          muuta ridade vormingut ega lisada HTML konstruktsioone.
          Kontrollige, et järjed oleksid salvestatud ühe reana.

en: File may be recoverable from %s during this session
et: Fail võib selle sessiooni jooksul olla taastatav failist %s

en: Do you want to execute "%s"?
et: Kas soovite "%s" käivitada?

note: * Neither the path as given nor any components examined by backing up * were stat()able.  - kw
en: Unable to access cgi script
et: Cgi skripti ei saa kasutada

en: Good Advice
et: Hea soovitus

en: An excellent http server for VMS is available via
et: Suurepärane http server VMS süsteemile on saadav

en: this link
et: sellelt viitelt

en: It provides state of the art CGI script support.
et: See pakub korralikku CGI skriptide tuge.

en: Exiting via interrupt:
et: Lõpetan katkestuse tõttu:

en: (from a previous session)
et: (eelmisest sessioonist)

en: Maximum Gobble Date:
et: Maksimaalne söömise aeg:

en: Internal
et: Sisemine

en: cookie_domain_flag_set error, aborting program
et: cookie_domain_flag_set viga, katkestan programmi töö

en: Terminal reinitialisation failed - unknown terminal type?
et: Terminali uuesti initsialiseerimine ebaõnnestus - tundmatu terminali tüüp?

en: Terminal initialisation failed - unknown terminal type?
et: Terminali initsialiseerimine ebaõnnestus - tundmatu terminali tüüp?

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
et: Selle programmiga peate kasutama vt100, 200 vms terminali.

en: Your Terminal type is unknown!
et: Teie terminali tüüp on tundmatu!

en: Enter a terminal type:
et: Sisestage terminali tüüp:

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
et: TERMINALI TÜÜBIKS ON SEATUD

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
et: 
    Fataalne viga tekkis programmis %s Ver. %s

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
et: 
    Palun teavitage oma süsteemi administraatorit, et ta kinnitaks viga
    ja kui vea olemasolu on kindel, teavitaks lynx-dev postiloendit.
    Vearaport peab olema lakooniline kirjeldus käskidest ja/või URList,
    mis vea põhjustas, operatsioonisüsteemi nimi ja versiooni number,
    info TCPIP realisatsioonist ja muu asjakohane info.

en: Error starting editor, %s
et: Viga tekstitoimeti käivitamisel, %s

en: Editor killed by signal
et: Toimeti tapeti signaaliga

en: Editor returned with error status %s
et: Toimeti lõpetas veakoodiga %s

en: Downloaded link:
et: Laetud viide:

en: Suggested file name:
et: Soovitatav faili nimi:

en: Standard download options:
et: Standardsed allalaadimise võimalused:

en: Download options:
et: Allalaadimise võimalused:

en: Save to disk
et: Salvesta kettale

en: View temporary file
et: Vaata ajutist faili

en: Save to disk disabled.
et: Kettale salvestamine blokeeritud

en: Local additions:
et: Lokaalsed lisad:

en: No Name Given
et: Nimi puudub

en: You selected:
et: Teie valik:

en: (no address)
et: (aadress puudub)

en:  (internal)
et:  (sisemine)

en:  (was internal)
et:  (oli sisemine)

en:  (From History)
et:  (Ajaloost)

en: You visited (POSTs, bookmark, menu and list files excluded):
et: Teie külastused (v.a. POST, järjed, menüü ja listingu failid):

en: (No messages yet)
et: (Teateid pole veel)

en: Invalid pointer detected.
et: Tuvastati vigane viit.

en: Sequence:
et: Järjend:

en: Pointer:
et: Viit:

en: FileName:
et: Failinimi:

en: LineCount:
et: Ridu:

en: Memory leak detected.
et: Tuvastasin mälulekke.

en: Contains:
et: Sisaldab:

en: ByteSize:
et: Maht:

en: realloced:
et: uuesti võetud:

en: Total memory leakage this run:
et: Mälulekkeid selles sessioonis kokku:

en: Peak allocation
et: Mäluhaaramiste tipp

en: Bytes allocated
et: Baiti võetud

en: Total mallocs
et: Kokku malloc kasutamisi

en: Total frees
et: Vabastamisi kokku

en: References in
et: Viited lehel

en: this document:
et: see dokument:

en: Visible links:
et: Nähtavad viited:

en: Hidden links:
et: Peidetud viited:

en: References
et: Viited

en: Unable to get status of '%s'.
et: Ei õnnestu lugeda '%s' olekut.

en: The selected item is not a file or a directory!  Request ignored.
et: Valik ei ole fail ega kataloog! Ignoreerin päringut.

en: Unable to %s due to system error!
et: Süsteemi vea tõttu ei õnnestu %s!

en: Probable failure to %s due to system error!
et: Ilmselt %s viga süsteemi vea tõttu!

en: remove %s
et: eemalda %s

en: touch %s
et: puuduta %s

en: move %s to %s
et: tõstan %s -> %s

en: There is already a directory with that name!  Request ignored.
et: Sellise nimega kataloog on juba olemas! Ignoreerin päringut.

en: There is already a file with that name!  Request ignored.
et: Sellise nimega fail on juba olemas! Ignoreerin päringut.

en: The specified name is already in use!  Request ignored.
et: Antud nimi on juba kasutusel! Ignoreerin päringut.

en: Destination has different owner!  Request denied.
et: Sihtkohal on teine omanik! Keeldun päringut täitmast.

en: Destination is not a valid directory!  Request denied.
et: Sihtkoht ei ole lubatud kataloog! Keeldun päringut täitmast.

en: Source and destination are the same location!  Request ignored!
et: Allikas ja sihtkoht on samad! Ignoreerin päringut!

en: Remove all tagged files and directories?
et: Eemaldan kõik märgitud failid ja kataloogid?

en: Enter new location for tagged items:
et: Sisestage valitud elementidele uus asukoht:

en: Enter new name for directory:
et: Sisestage kataloogi uus nimi:

en: Enter new name for file:
et: Sisestage faili uus nimi:

en: Illegal character (path-separator) found! Request ignored.
et: Leiti lubamatu sümbol (tee eraldaja)! Päringut ignoreeritakse.

en: Enter new location for directory:
et: Sisestage kataloogi uus asukoht:

en: Enter new location for file:
et: Sisestage faili uus asukoht:

en: Unexpected failure - unable to find trailing path separator
et: Ootamatu tõrge - ei leia lõpust tee eraldajat

en: Modify name, location, or permission (n, l, or p):
et: Muuda nime, asukohta või õiguseid (n, l või p):

en: Modify name or location (n or l):
et: Muuda nime või asukohta (n või l):

note: * Code for changing ownership needed here.
en: This feature not yet implemented!
et: Seda omadust ei ole veel realiseeritud!

en: Enter name of file to create:
et: Sisestage loodavale failile nimi:

en: Illegal redirection "//" found! Request ignored.
et: Leiti vigane ümbersuunamine "//"! Ignoreerin päringut.

en: Enter name for new directory:
et: Sisestage nimi uuele kataloogile:

en: Create file or directory (f or d):
et: Luua fail või kataloog (f või d):

en: Remove directory '%s'?
et: Kustutan kataloogi '%s'?

en: Remove directory?
et: Kustutan kataloogi?

en: Remove file '%s'?
et: Eemaldan faili '%s'?

en: Remove file?
et: Eemaldan faili?

en: Remove symbolic link '%s'?
et: Eemaldan nimeviite '%s'?

en: Remove symbolic link?
et: Eemaldan nimeviite?

en: Sorry, don't know how to permit non-UNIX files yet.
et: Vabandust, ma ei tea veel, kuidas sedada mitte-UNIX failide õiguseid.

en: Unable to open permit options file
et: Õiguste seadete faili avamine ebaõnnestus

en: Specify permissions below:
et: Määrake õigused allpool:

en: Owner:
et: Omanik:

en: Group
et: Grupp:

en: Others:
et: Ülejäänud:

en: form to permit
et: vorm seadmaks õiguseid

en: Invalid mode format.
et: Vigane moodi formaat.

en: Invalid syntax format.
et: Vigane süntaksi formaat.

en: Warning!  UUDecoded file will exist in the directory you started Lynx.
et: Hoiatus! UUdekodeeritud fail luuakse kataloogi, kus Lynx käivitati.

en: NULL URL pointer
et: NULL URL viit

en: Executing %s
et: Täidan %s

en: Executing system command. This might take a while.
et: Täidan süsteemse käsu. See võib kesta mõne aja.

en: Current directory:
et: Jooksev kataloog:

en: Current selection:
et: Praegune valik:

en: Nothing currently selected.
et: Midagi ei ole valitud.

en: tagged item:
et: märgitud element:

en: tagged items:
et: märgitud elemendid:

en: Illegal filename; request ignored.
et: Vigane failinimi; ignoreerin päringut.

note: directory not writable
en: Install in the selected directory not permitted.
et: Valitud kataloogi ei ole lubatud installeerida.

en: The selected item is not a directory!  Request ignored.
et: Valik ei ole kataloog! Ignoreerin päringut.

en: Just a moment, ...
et: Üks hetk, ...

en: Error building install args
et: Viga installi argumentide koostamisel

en: Source and target are the same: %s
et: Lähte ja sihtkoht on samad: %s

en: Already in target directory: %s
et: On juba sihtkataloogis: %s

en: Installation complete
et: Installeerimine on valmis

en: Temporary URL or list would be too long.
et: Ajutine URL või loend oleks liiga pikk.

en: Sending
et: Saadan

en: The link   %s :?: %s
et: Viide   %s :?: %s

en: called "%s"
et: nimega "%s"

en: in the file "%s" called "%s"
et: failis "%s" nimega "%s"

en: was requested but was not available.
et: sooviti, aga ei ole kasutatav.

en: Thought you might want to know.
et: Ma arvasin, et te sooviksite seda teada.

en: This message was automatically generated by
et: See teade on automaatselt loodud

en: No system mailer configured
et: Süsteemset e-posti programmi ei ole seadistatud

en: No Winsock found, sorry.
et: Winsock puudub, kahju.

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
et: Te PEATE defineerima kehtiva TMP või TEMP piirkonna!

en: No such directory
et: Sellist kataloogi ei ole

en: 
    Configuration file "%s" is not available.
et: 
    Seadete faili "%s" ei ole.

en: 
    Lynx character sets not declared.
et: 
    Lynx kooditabeleid ei ole deklareeritud.

en: Ignored %d characters from standard input.
et: Ignoreerisin %d sümbolit standard sisendist.

en: Use "-stdin" or "-" to tell how to handle piped input.
et: Toruga suunatud sisendi määramiseks kasutage "-stdin" või "-".

en: Warning:
et: Hoiatus:

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
et: püsivate präänikute olekut muudetakse alles järgmise sessiooniga.

en: Lynx: ignoring unrecognized charset=%s
et: Lynx: ignoreerin tundmatut kooditabelit %s

en: %s Version %s (%s)
et: %s Versioon %s (%s)

en: Built on %s%s.
et: Ehitatud %s%s.

en: Copyrights held by the Lynx Developers Group,
et: Autoriõiguseid hoiavad Lynx Developers Group,

en: the University of Kansas, CERN, and other contributors.
et: University of Kansas, CERN ja teised.

en: Distributed under the GNU General Public License (Version 2).
et: Levitatakse GNU üldise avaliku litsensiga (Versioon 2).

en: See https://lynx.invisible-island.net/ and the online help for more information.
et: Abi ja muud infot leiate aadressil https://lynx.invisible-island.net/.

en: USAGE: %s [options] [file]
et: KASUTAMINE: %s [võtmed] [fail]

en: Options are:
et: Võtmed on:

en: %s: Invalid Option: %s
et: %s: Vigane võti: %s

en: Internal error: Invalid mouse link %d!
et: Sisemine viga: Vigane hiire viide %d!

en: A URL specified by the user
et: Kasutaja poolt antud URL

en: Enctype multipart/form-data not yet supported!  Cannot submit.
et: multipart/form-data kodeering ei ole veel toetatud! Ei saa saata.

note: * Make a name for this help file.
en: Help Screen
et: Abiinfo ekraan

en: System Index
et: Süsteemi indeks

en: Query parameter %d:
et: Päringu parameeter %d:

en: Entry into main screen
et: Sisenemine põhiekraanile

en: No next document present
et: Järgmist dokumenti pole

en: charset for this document specified explicitly, sorry...
et: kahjuks on selle dokumendi kooditabel üheselt määratud...

en: cd to:
et: mine kataloogi:

en: A component of path is not a directory
et: Tee komponent ei ole kataloog

en: failed to change directory
et: kataloogi ei õnnestu vahetada

en: Reparsing document under current settings...
et: Parsin dokumendi uuesti jooksvate seadetega...

en: Fatal error - could not open output file %s
et: Fataalne viga - ei õnnestu avada väljundfaili %s

en: TABLE center enable.
et: TABELI tsentreerimine lubatud.

en: TABLE center disable.
et: TABELI tsentreerimine blokeeritud.

en: Current URL is empty.
et: Jooksev URL on tühi.

en: Copy to clipboard failed.
et: Lõikepuhvrisse kopeerimine ebaõnnestus.

en: Document URL put to clipboard.
et: Panin dokumendi URLi lõikepuhvrisse.

en: Link URL put to clipboard.
et: Panin viite URLi lõikepuhvrisse.

en: No URL in the clipboard.
et: Lõikepuhvris URLe ei ole.

en: -index-
et: -indeks-

en: lynx: Can't access startfile
et: lynx: Ei õnnestu laadida esilehte

en: lynx: Start file could not be found or is not text/html or text/plain
et: lynx: Esilehte pole või ei ole text/html ega text/plain tüüpi

en:       Exiting...
et:       Lõpetan...

en: -more-
et: -veel-

note: Enable scrolling.
en: You will be posting to:
et: Te postitate gruppi:

note: * Get the mail address for the From header, offering personal_mail_address * as default.
en: 
    
     Please provide your mail address for the From: header
et: 
    
     Palun teie aadress From: päisesse

note: * Get the Subject header, offering the current document's title as the * default if this is a followup rather than a new post.  - FM
en: 
    
     Please provide or edit the Subject: header
et: 
    
     Palun lisage või muutke teema Subject: päises

en: 
    
     Please provide or edit the Organization: header
et: 
    
     Palun lisage või muutke Organization: päises

note: * Use the built in line editior.
en: 
    
     Please enter your message below.
et: 
    
     Palun sisestage oma teade.

en: Message has no original text!
et: Teatel puudub algne tekst!

en: review/edit B)ookmarks files
et: vaara/toimeta B=järgede faile

en: B)ookmark file:
et: B=järgede fail:

en: ON
et: SEES

note: verbose_img variable LYCollapseBRs variable LYtrimBlankLines variable
en: OFF
et: VÄLJAS

en: NEVER
et: MITTE KUNAGI

en: ALWAYS
et: ALATI

en: ignore
et: ignoreeri

en: ask user
et: küsi kasutajalt

en: accept all
et: luba kõik

en: ALWAYS OFF
et: ALATI VÄLJAS

en: FOR LOCAL FILES ONLY
et: AINULT KOHALIKELE FAILIDELE

en: ALWAYS ON
et: ALATI SEES

en: Numbers act as arrows
et: numbrid käituvad nooltena

en: Links are numbered
et: Viited on nummerdatud

en: Links and form fields are numbered
et: Viited ja vormide väljad on nummerdatud

en: Form fields are numbered
et: Vormide väljad on nummerdatud

en: Case insensitive
et: Tõstutundetu

en: Case sensitive
et: Tõstutundlik

en: prompt normally
et: küsi tavapäraselt

en: force yes-response
et: paku jah-vastus

en: force no-response
et: paku ei-vastus

en: Novice
et: Algaja

en: Intermediate
et: Vahepealne

en: Advanced
et: Edasijõudnud

en: By First Visit
et: Esmase külastuse järgi

en: By First Visit Reversed
et: Pööratud esmase külastuse järgi

en: As Visit Tree
et: Külastuste puu

en: By Last Visit
et: Viimase külastuse järgi

en: By Last Visit Reversed
et: Pööratud viimase külastuse järgi

note: Old_DTD variable
en: relaxed (TagSoup mode)
et: lõtv (TagSoup mood)

en: strict (SortaSGML mode)
et: range (SortaSGML mood)

en: Ignore
et: Ignoreeri

en: Add to trace-file
et: Lisa trasseerimise faili

en: Add to LYNXMESSAGES
et: Lisa LYNXMESSAGES

en: Warn, point to trace-file
et: Hoiatus, osutab trasserimise failile

en: as labels
et: kui märgendid

en: as links
et: kui viited

en: show filename
et: näita failinime

en: collapse
et: kollaps

en: trim-lines
et: vähenda-ridu

en: ADVANCED
et: LAIENDATUD

en: IDNA Compatible
et: IDNA Ühilduv

en: Directories first
et: Esmalt kataloogid

en: Files first
et: Esimalt failid

en: Mixed style
et: Segastiil

en: By Name
et: Nime järgi

en: By Type
et: Tüübi järgi

en: By Size
et: Mahu järgi

en: By Date
et: Kuupäeva järgi

en: By Mode
et: moodi järgi

en: By User
et: Kasutaja järgi

en: By Group
et: Grupi järgi

en: Do not show rate
et: Ära näita kiirust

en: Show %s/sec rate
et: Näita %s/sek kiirust

en: Show %s/sec, ETA
et: Näita %s/sek, ETA

en: Show %s/sec (2-digits), ETA
et: Näita %s/sek (2-numbrit), ETA

en: Show progressbar
et: Näita progressiriba

en: Accept lynx's internal types
et: Luba lynxi sisemised tüübid

en: Also accept lynx.cfg's types
et: Luba ka lynx.cfg tüübid

en: Also accept user's types
et: Luba ka kasutaja tüübid

en: Also accept system's types
et: Luba ka süsteemsed tüübid

en: Accept all types
et: Luba kõik tüübid

en: deflate
et: kahanda

en: All
et: Kõik

en: Use %s to invoke the Options menu!
et: Seadete menüü saamiseks kasutage %s!

en: (options marked with (!) will not be saved)
et: ((!) märgitud seadeid ei salvestata)

en: General Preferences
et: Üldised seaded

note: *************************************************************** User Mode: SELECT
en: User mode
et: Kasutaja mood

note: Editor: INPUT
en: Editor
et: Toimeti

note: Search Type: SELECT
en: Type of Search
et: Otsingutüüp

en: Security and Privacy
et: Turvalisus ja privaatsus

note: *************************************************************** Cookies: SELECT
en: Cookies
et: Präänikud

note: Cookie Version: SELECT
en: Cookie RFC-version
et: Küpsise RFC-versioon

note: Cookie Prompting: SELECT
en: Invalid-Cookie Prompting
et: Vigase prääniku küsimine

note: SSL Prompting: SELECT
en: SSL Prompting
et: SSL küsimine

en: SSL client certificate file
et: SSL kliendi sertifikaadi fail

en: SSL client key file
et: SSL kliendi võtme fail

en: Keyboard Input
et: Sisend klaviatuurilt

note: *************************************************************** Keypad Mode: SELECT
en: Keypad mode
et: Klahvistiku mood

note: Emacs keys: ON/OFF
en: Emacs keys
et: Emacs klahvid

note: VI Keys: ON/OFF
en: VI keys
et: VI klahvid

note: Line edit style: SELECT well, at least 2 line edit styles available
en: Line edit style
et: Reatoimeti mood

note: Keyboard layout: SELECT
en: Keyboard layout
et: Klaviatuuri asetus

note: * Display and Character Set
en: Display and Character Set
et: Ekraan ja kooditabel

note: Use locale-based character set: ON/OFF
en: Use locale-based character set
et: Kasuta lokaadi põhist kooditabelit

en: Use HTML5 charset replacements
et: Kasuta HTML5 tähestiku asendusi

note: Display Character Set: SELECT
en: Display character set
et: Ekraani kooditabel

en: Assumed document character set
et: Eeldatav dokumendi kooditabel

en: Internationalized domain names
et: Rahvusvahelised doomeni nimed

note: * Since CJK people hardly mixed with other world * we split the header to make it more readable: * "CJK mode" for CJK display charsets, and "Raw 8-bit" for others.
en: CJK mode
et: CJK mood

en: Raw 8-bit
et: Puhas 8-bitti

note: X Display: INPUT
en: X Display
et: X Ekraan

note: * Document Appearance
en: Document Appearance
et: Dokumendi esitamine

en: Show color
et: Näita värve

en: Color style
et: Värvi stiil

en: Default colors
et: Vaikimisi värvid

note: Show cursor: ON/OFF
en: Show cursor
et: Näita kursorit

note: Underline links: ON/OFF
en: Underline links
et: Jooni viited

note: Show scrollbar: ON/OFF
en: Show scrollbar
et: Näita kerimisriba

note: Select Popups: ON/OFF
en: Popups for select fields
et: Hüpikud valikuväljadele

note: HTML error recovery: SELECT
en: HTML error recovery
et: HTML veatöötlus

note: Bad HTML messages: SELECT
en: Bad HTML messages
et: Halvad HTML teated

note: Show Images: SELECT
en: Show images
et: Näita pilte

note: Verbose Images: ON/OFF
en: Verbose images
et: Verbaalsed pildid

note: Collapse BR Tags: ON/OFF
en: Collapse BR tags
et: BR tagide kollaps

note: Trim blank lines: ON/OFF
en: Trim blank lines
et: Vähenda tühje ridu

note: * Headers Transferred to Remote Servers
en: Headers Transferred to Remote Servers
et: Serverile saadetavad päised

note: *************************************************************** Mail Address: INPUT
en: Personal mail address
et: Isiklik e-posti aadress

en: Personal name for mail
et: Teie nimi e-postituses

en: Password for anonymous ftp
et: Anonüümse ftp parool

note: Preferred content type: SELECT
en: Preferred content type
et: Eelistatud sisu tüüp

note: Preferred media type: SELECT
en: Preferred media type
et: Eelistatud meedia tüüp

note: Preferred encoding: SELECT
en: Preferred encoding
et: Eelistatud kodeering

note: Preferred Document Character Set: INPUT
en: Preferred document character set
et: Eelistatuim dokumendi kooditabel

note: Preferred Document Language: INPUT
en: Preferred document language
et: Eelistatuim dokumendi keel

note: HTTP protocol SELECT
en: HTTP protocol
et: HTTP protokoll

en: Send User-Agent header
et: Saada User-Agent päis

en: User-Agent header
et: User-Agent päis

note: * Listing and Accessing Files
en: Listing and Accessing Files
et: Failide näitamine ja kasutamine

note: FTP sort: SELECT
en: Use Passive FTP
et: Kasuta Passive FTP

note: FTP sort: SELECT
en: FTP sort criteria
et: FTP järjestamine

note: Local Directory Sort: SELECT
en: Local directory sort criteria
et: Lokaalse kataloogi järjestamine

note: Local Directory Order: SELECT
en: Local directory sort order
et: Lokaalse kataloogi järjestamine

en: Show dot files
et: Näita punktiga faile

en: Execution links
et: Täidetavad viited

en: Pause when showing message
et: Peatu teate näitamisel

note: Show transfer rate: SELECT
en: Show transfer rate
et: Näita laadimise kiirust

note: * Special Files and Screens
en: Special Files and Screens
et: Spetsiaalfailid ja ekraanid

en: Multi-bookmarks
et: Järgede failid

en: Review/edit Bookmarks files
et: vaata/toimeta järgede faile

en: Goto multi-bookmark menu
et: Mine mitme-järje menüüsse

en: Bookmarks file
et: Järgede fail

note: Auto Session: ON/OFF
en: Auto Session
et: Auto Sessioon

note: Session File Menu: INPUT
en: Session file
et: Sessiooni fail

note: Visited Pages: SELECT
en: Visited Pages
et: Külastatud lehed

en: View the file
et: Vaata faili

en:  Print job complete.
et:  Trükitöö lõpetas.

en: Document:
et: Dokument:

en: Number of lines:
et: Ridu:

en: Number of pages:
et: Lehekülgi:

en: pages
et: lehekülge

en: page
et: lehekülg

en: (approximately)
et: (umbkaudu)

en: Some print functions have been disabled!
et: Osad trükkimise funktsioonid on blokeeritud!

en: Standard print options:
et: Standardsed trükkimise võimalused:

en: Print options:
et: Trükkimise võimalused:

en: Save to a local file
et: Salvesta lokaalsesse faili

en: Save to disk disabled
et: Kettale salvestamine on blokeeritud

en: Mail the file
et: Postita fail

en: Print to the screen
et: Väljasta ekraanile

en: Print out on a printer attached to your vt100 terminal
et: Trüki vt100 terminaliga ühendatud printerile

en: Syntax Error parsing COLOR in configuration file:
    The line must be of the form:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Here FOREGROUND and BACKGROUND must be one of:
    The special strings 'nocolor' or 'default', or
et: Süntaksi viga seadete failis COLOR parsimisel:
    Rida peab olema kujul:
    COLOR:TÄISARV:ESIPLAAN:TAUST
    
    ESIPLAAN ja TAUST peab olema üks järgnevaist:
    Sõne 'nocolor' või 'default', või

en: Offending line:
et: Vigane rida:

en: key remapping of %s to %s for %s failed
et: klahvi %s -> %s ümbermääramine %s jaoks ebaõnnestus

en: key remapping of %s to %s failed
et: klahvi %s -> %s ümbermääramine ebaõnnestus

en: invalid line-editor selection %s for key %s, selecting all
et: vigane rea-toimeti valik %s klahvile %s, valik kõik

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) to 0x%x for %s failed
et: rea-toimeti klahviseose seadmine %s (0x%x) -> 0x%x %s jaoks ebaõnnestus

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) for %s failed
et: rea-toimeti klahviseose seadmine klahv %s (0x%x) %s jaoks ebaõnnestus

en: Lynx: cannot start, CERN rules file %s is not available
et: Lynx: ei saa startida, CERN reeglite fail %s ei ole kasutatav

en: (no name)
et: (nimetu)

en: More than %d nested lynx.cfg includes -- perhaps there is a loop?!?
et: Rohkem kui %d lynx.cfg kaasamist -- vahest on tekkinud tsükkel?!?

en: Last attempted include was '%s',
et: Viimane kaasata üritatud fail oli '%s',

en: included from '%s'.
et: kaasatud failist '%s'.

en: The following is read from your lynx.cfg file.
et: Järgnev on loetud teie lynx.cfg failist.

en: Please read the distribution
et: Lisainfo jaoks lugege palun

en: for more comments.
et: paketis olevat faili.

en: RELOAD THE CHANGES
et: MUUTUSTE LAADIMINE

en: Your primary configuration
et: Teie primaarsed seaded

en: Directory that you are currently viewing
et: Praegu vaadatav kataloog

en: Name:
et: Nimi:

en: Directory that you have currently selected
et: Praegu valitud kataloog

en: File that you have currently selected
et: Praegu valitud fail

en: Symbolic link that you have currently selected
et: Praegu valitud nimeviide

en: Item that you have currently selected
et: Praegu valitud element

en: Full name:
et: Täisnimi

en: Unable to follow link
et: Viidet ei õnnestu järgida

en: Points to file:
et: Osutab failile:

en: Name of owner:
et: Omaniku nimi

en: Group name:
et: Grupi nimi

en: File size:
et: Faili suurus

en: (bytes)
et: (baiti)

note: * Include date and time information.
en: Creation date:
et: Loodud:

en: Last modified:
et: Viimati muudetud:

en: Last accessed:
et: Viimane kasutamine:

en: Access Permissions
et: Kasutamise õigused

en: Group:
et: Grupp:

en: World:
et: Ülejäänud:

en: File that you are currently viewing
et: Fail mida te parajasti vaatate

en: Linkname:
et: Viite nimi:

en: Charset:
et: Kooditabel:

en: (assumed)
et: (eeldatatkse)

en: Date:
et: Kuupäev:

en: Last Mod:
et: Viimane muutmine:

en: Expires:
et: Aegub:

en: Cache-Control:
et: Vahemälu-kontroll:

en: Content-Length:
et: Sisu-pikkus:

en: Length:
et: Pikkus:

en: Language:
et: Keel:

en: Post Data:
et: Post andmed:

en: Post Content Type:
et: Post sisu tüüp:

en: Owner(s):
et: Omanik(ud):

en: size:
et: maht:

en: lines
et: ridu

en: forms mode
et: vormide mood

en: source
et: lähtetekst

en: normal
et: normaalne

en: , safe
et: , turvaline

en: , via internal link
et: , sisemise viitega

en: , no-cache
et: , mitte-puhverdatav

en: , ISMAP script
et: , ISMAP skript

en: , bookmark file
et: , järgede fail

en: mode:
et: mood:

en: Link that you currently have selected
et: Praegu valitud viide

en: Method:
et: Meetod:

en: Enctype:
et: Kodeering:

en: Action:
et: Tegevus:

en: (Form field)
et: (Vormi väli)

en: No Links on the current page
et: Jooksval lehel ei ole viiteid

en: Server Headers:
et: Serveri päised:

en: Syntax Error parsing style in lss file:
    [%s]
    The line must be of the form:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    where OBJECT is one of EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.
et: Süntaksi viga lss failis stiili parsimisel:
    [%s]
    Rida peab olema kujul:
    OBJEKT:MONO:COLOR (n. em:bold:brightblue:white)
    kus OBJEKT on üks järgnevaist EM,STRONG,B,I,U,BLINK jne.

en: 
    Lynx file "%s" is not available.
et: 
    Lynx fail "%s" ei ole kasutatav.

en: here is a list of the history stack so that you may rebuild
et: siin on väljavõte ajaloo magasinist, saate vajadusel taastada

en: ERROR! - upload command is misconfigured
et: VIGA! - üleslaadimise käsklus on vigaselt seadistatud

en: Illegal redirection "../" found! Request ignored.
et: Leidsin vigase ümbersuunamise "../"! Ignoreerin päringut.

en: Illegal character "/" found! Request ignored.
et: Leidsin lubamatu sümboli "/"! Ignoreerin päringut.

en: Illegal redirection using "~" found! Request ignored.
et: Leidsin lubamatu ümbersuunamine, mis kasutab "~"! Ignoreerin päringut.

en: Unable to upload file.
et: Faili ei õnnestu üles laadida.

en: Upload To:
et: Lae üles:

en: Upload options:
et: Üleslaadimise seaded:

en: Download document URL put to clipboard.
et: Panin dokumendi allalaadimise URLi lõikepuhvrisse.

en: Unexpected access protocol for this URL scheme.
et: Selle URL skeemiga kasutatakse ootamatut kasutamise protokolli.

en: Too many tempfiles
et: Liiga palju ajutisi faile

en: unknown restriction
et: tundmatu piirang

en: No restrictions set.
et: Piiranguid pole.

en: Restrictions set:
et: Seatud piirangud:

en: Cannot find HOME directory
et: Ei leie HOME kataloogi

en: Normally disabled.  See ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg
et: Tavaliselt blokeeritud. Vaadake lynx.cfg failis ENABLE_LYNXRC kohta

en: accept_all_cookies allows the user to tell Lynx to automatically
    accept all cookies if desired.  The default is "FALSE" which will
    prompt for each cookie.  Set accept_all_cookies to "TRUE" to accept
    all cookies.
et: accept_all_cookies võimaldab kasutajal paluda Lynxil automaatselt
    võtta vastu kõik pakutavad präänikud. Vaikeseade on "FALSE", mis
    tähendab, et iga prääniku korral küsitakse kasutaja nõusolekut.
    Kõikide präänikute vastu võtmiseks kasutage väärtust "TRUE".

en: anonftp_password allows the user to tell Lynx to use the personal
    email address as the password for anonymous ftp.  If no value is given,
    Lynx will use the personal email address.  Set anonftp_password
    to a different value if you choose.
et: anonftp_password võimaldab kasutajal määrata anonüümse ftp parooliks
    isiklik e-posti aadress. Kui väärtust ei anta, kasutab Lynx isiklikku
    e-posti aadressi. Vajadusel saab kasutada ka mingit muud e-posti aadressi.

en: bookmark_file specifies the name and location of the default bookmark
    file into which the user can paste links for easy access at a later
    date.
et: bookmark_file määrab vaikimisi järgede faili nime ja asukoha, kuhu
    kasutaja saab salvestada viiteid hilisemaks kasutamiseks.

en: If case_sensitive_searching is "on" then when the user invokes a search
    using the 's' or '/' keys, the search performed will be case sensitive
    instead of case INsensitive.  The default is usually "off".
et: Kui case_sensitive_searching väärtus on "on", siis teostatakse klahvidega
    's' või '/' antud otsing tõstutundlikult. Väärtuse "off" korral on otsing
    tõstutundetu. Vaikimisi on tavaliselt "off".

en: The character_set definition controls the representation of 8 bit
    characters for your terminal.  If 8 bit characters do not show up
    correctly on your screen you may try changing to a different 8 bit
    set or using the 7 bit character approximations.
    Current valid characters sets are:
et: character_set definitsioon kontrollib teie ekraanil 8 bitiste sümbolite
    esitust. Kui 8 bitised sümbolid ei ole teie ekraanil esitatud korrektselt,
    võite proovida kasutada muud 8 bitist kooditabelit või kasutada 7 bitiseid
    lähendusi.
    Lubatud kooditabelid on:

en: cookie_accept_domains and cookie_reject_domains are comma-delimited
    lists of domains from which Lynx should automatically accept or reject
    all cookies.  If a domain is specified in both options, rejection will
    take precedence.  The accept_all_cookies parameter will override any
    settings made here.
et: cookie_accept_domains ja cookie_reject_domains on komadega eraldatud
    loend doomenitest, mille pakutavad präänikud peaks Lynx automaatselt
    vastu võtma või tagasi lükkama. Kui doomen on esindatud mõlemas seades,
    eelistatakse tagasi lükkamist. accept_all_cookies parameeter käib
    siinsetest määrangutest üle.

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/
et: cookie_file määrab faili, millest loetakse püsivad präänikud.
    Vaikeväärtus on ~/

en: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, and
    cookie_query_invalid_domains are comma-delimited lists of which domains
    should be subjected to varying degrees of validity checking.  If a
    domain is set to strict checking, strict conformance to RFC2109 will
    be applied.  A domain with loose checking will be allowed to set cookies
    with an invalid path or domain attribute.  All domains will default to
    querying the user for an invalid path or domain.
et: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains ja
    cookie_query_invalid_domains on komadega eraldatud loendid doomenitest,
    millele rakendatakse erinevaid kehtivuse piiranguid. "strict" kontrolli
    korral nõutakse ranget RFC2109 vastavust. "loose" kontrolli korral
    lubatakse seada vigase tee või doomeni atribuudiga präänikuid. Kõikide
    doomenite korral küsitakse vigase tee või doomeni korral luba kasutajalt.

en: dir_list_order specifies the directory list order under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "ORDER_BY_NAME"
et: dir_list_order määrab kataloogi esituse järjestuse DIRED_SUPPORT sees
    (kui on realiseeritud).  Vaikimisi on "ORDER_BY_NAME"

en: dir_list_styles specifies the directory list style under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "MIXED_STYLE", which sorts both
    files and directories together.  "FILES_FIRST" lists files first and
    "DIRECTORIES_FIRST" lists directories first.
et: dir_list_styles määraba karaloogi listingu stiili DIRED_SUPPORT
    keskkonnas (kui see on realiseeritud). Vaikeväärtus on "MIXED_STYLE",
    mis järjestab läbisegi nii failid, kui kataloogid. "FILES_FIRST"
    järjestab esimesteks failid ja "DIRECTORIES_FIRST" järjestab esimesteks
    kataloogid.

en: If emacs_keys is to "on" then the normal EMACS movement keys:
      ^N = down    ^P = up
      ^B = left    ^F = right
    will be enabled.
et: Kui emacs_keys väärtus on "on", siis on lubatud tavalised EMACS stiilis
    liikumise klahvid:
      ^N = alla     ^P = üles
      ^B = vasakule ^F = paremale

en: file_editor specifies the editor to be invoked when editing local files
    or sending mail.  If no editor is specified, then file editing is disabled
    unless it is activated from the command line, and the built-in line editor
    will be used for sending mail.
et: file_editor määrab toimeti, mida käivitatakse lokaalsete failide
    toimetamiseks või kirja saatmiseks. Kui toimetit ei ole määratud, siis
    failide toimetamine on blokeeritud, välja arvatud juhul, kui toimeti
    on määratud käsureal, ja kirjade saatmisel kasutatakse sisemist toimetit.

en: The file_sorting_method specifies which value to sort on when viewing
    file lists such as FTP directories.  The options are:
       BY_FILENAME -- sorts on the name of the file
       BY_TYPE     -- sorts on the type of the file
       BY_SIZE     -- sorts on the size of the file
       BY_DATE     -- sorts on the date of the file
et: file_sorting_method määrab millise väärtuse järgi järjestada failide
    loendeid, nagu näiteks FTP katalooge. Valikud on:
       BY_FILENAME -- järjestab failide nimede järgi
       BY_TYPE     -- järjestab failide tüüpide järgi
       BY_SIZE     -- järjestab failide suuruste järgi
       BY_DATE     -- järjestab failide aegade järgi

en: lineedit_mode specifies the key binding used for inputting strings in
    prompts and forms.  If lineedit_mode is set to "Default Binding" then
    the following control characters are used for moving and deleting:
    
                 Prev  Next       Enter = Accept input
       Move char: <-    ->        ^G    = Cancel input
       Move word: ^P    ^N        ^U    = Erase line
     Delete char: ^H    ^R        ^A    = Beginning of line
     Delete word: ^B    ^F        ^E    = End of line
    
    Current lineedit modes are:
et: lineedit_mode määrab sisendteksti klahviseosed küsimustes ja
    vormides. Kui lineedit_mode väärtuseks on seatud "Default Binding",
    kasutatakse liikumiseks ja kustutamiseks järgnevaid seoseid:
    
                    Eelm  Järgm      Enter = Nõustu sisendiga
      Sümbol haaval: <-    ->        ^G    = katkesta sisend
        Sõna haaval: ^P    ^N        ^U    = Kustuta rida
     Kustuta sümbol: ^H    ^R        ^A    = Rea algus
       Kustuta sõna: ^B    ^F        ^E    = Rea lõpp
    
    Current lineedit modes are:

en: The following allow you to define sub-bookmark files and descriptions.
    The format is multi_bookmark<capital_letter>=<filename>,<description>
    Up to 26 bookmark files (for the English capital letters) are allowed.
    We start with "multi_bookmarkB" since 'A' is the default (see above).
et: Järgnev võimaldab teil defineerida alam-järgede faile ja kirjeldusi.
    Vorming on multi_bookmark<suurtäht>=<failinimi>,<kirjeldus>
    Lubatud on kuni 26 järgede faili (Inglise tähestiku suurtähtede arv).
    Alustatakse seadega "multi_bookmarkB", kuna 'A' on vaikeväärtus
    (vaadake ülaltpoolt).

en: personal_mail_address specifies your personal mail address.  The
    address will be sent during HTTP file transfers for authorization and
    logging purposes, and for mailed comments.
    If you do not want this information given out, set the NO_FROM_HEADER
    to TRUE in lynx.cfg, or use the -nofrom command line switch.  You also
    could leave this field blank, but then you won't have it included in
    your mailed comments.
et: personal_mail_address seab teie isikliku e-posti aadressi. Aadressi
    kasutatakse HTTP failide ülekandmise autoriseerimiseks ja logimiseks
    ning kommentaaride saatmisel.
    Kui te ei soovi seda infot jagada, seadke lynx.cfg failis NO_FROM_HEADER
    väärtuseks TRUE või kasutage -nofrom käsurea võtit. Selle välja võib
    jätta ka tühjaks, kuid siis ei kasutata seda ka kommentaaride saatmisel.

en: personal_mail_name specifies your personal name, for mail.  The
    name is sent for mailed comments.  Lynx will prompt for this,
    showing the configured value as a default when sending mail.
    This is not necessarily the same as a name provided as part of the
    personal_mail_address.
    Lynx does not save your changes to that default value as a side-effect
    of sending email.  To update the default value, you must use the options
    menu, or modify this file directly.
et: personal_mail_name määrab eposti jaoks teie nime. Nimi saadetakse kui teie
    kommentaare saadetakse e-postiga. Lynx küsib seda postitamisel, näidates
    seadistatud nime vaikeväärtusena. Ei pea olema sama, kui personal_mail_address
    seadistuses.
    E-kirja saatmisel antud nime ei salvestata, nime muutmiseks tuleb seda teha kas
    seadistuste menüüs või siin failis.

en: preferred_charset specifies the character set in MIME notation (e.g.,
    ISO-8859-2, ISO-8859-5) which Lynx will indicate you prefer in requests
    to http servers using an Accept-Charset header.  The value should NOT
    include ISO-8859-1 or US-ASCII, since those values are always assumed
    by default.  May be a comma-separated list.
    If a file in that character set is available, the server will send it.
    If no Accept-Charset header is present, the default is that any
    character set is acceptable.  If an Accept-Charset header is present,
    and if the server cannot send a response which is acceptable
    according to the Accept-Charset header, then the server SHOULD send
    an error response, though the sending of an unacceptable response
    is also allowed.
et: preferred_charset määrab MIME notatsioonis (n. ISO-8859-15, ISO-8859-5)
    kooditabeli, mida Lynx esitab Accept-Charset päises http serveritele
    teie poolt eelistatuima kooditabelina. Väärtusena ei peaks kasutama
    ISO-8859-1 ega US-ASCII, kuna neid kasutatakse alati vaikimisi. Väärtus
    võib olla komadega eraldatud loend. Kui soovitud kooditabelit kasutav
    fail on olemas, saadab server selle. Kui Accept-Charset päist ei kasutata,
    aktsepteeritakse suvalise kooditabeliga. Kui Accept-Charset päis on olemas,
    aga soovitud kooditabelit kasutavad faili pole, peaks server vastama
    veateatega, lubatud on aga ka vastata mittesoovitud kooditabelit kasutava
    failiga.

en: preferred_language specifies the language in MIME notation (e.g., en,
    fr, may be a comma-separated list in decreasing preference)
    which Lynx will indicate you prefer in requests to http servers.
    If a file in that language is available, the server will send it.
    Otherwise, the server will send the file in its default language.
et: preferred_language määrab keele MIME esituses (n., et, en võib
    olla ka komadega eraldatud kahaneva eelistusega loend),
    mida Lynx näitab teie eelistusena http serveritele.
    Kui fail antud keeles on olemas, server saadab selle. Kui pole,
    saadab faili oma vaikimisi keeles.

en: If run_all_execution_links is set "on" then all local execution links
    will be executed when they are selected.
    
    WARNING - This is potentially VERY dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
et: Kui run_all_execution_links väärtus on "on", täidetakse kõik valitud
    lokaalsed täidetavad viited.
    
    HOIATUS - See seade on VÄGA ohtlik. Kuna info võib olla loodud tundmatu
              ja kontrollimatu allika poolt, võib olla võimalik luua viiteid
              Trooja hobustele. Trooja hobune võib hävitada teie andmeid või
              ohustada teie süsteemi muul moel. Väärtust "on" võib kasutada
              ainult juhul, kui vaatate usaldatavatest allikatest pärit infot.

en: If run_execution_links_on_local_files is set "on" then all local
    execution links that are found in LOCAL files will be executed when they
    are selected.  This is different from run_all_execution_links in that
    only files that reside on the local system will have execution link
    permissions.
    
    WARNING - This is potentially dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
et: Kui run_execution_links_on_local_files väärtus on "on", täidetakse kõik
    valitud lokaalsed täidetavad viited LOKAALSETEL failidel. Erinevus
    run_all_execution_links seadega on selles, et ainult lokaalse süsteemi
    failidel võib olla täidetavate viidete õigused.
    
    HOIATUS - See seade võib olla ohtlik. Kuna info võib olla loodud tundmatu
              ja kontrollimatu allika poolt, võib olla võimalik luua viiteid
              Trooja hobustele. Trooja hobune võib hävitada teie andmeid või
              ohustada teie süsteemi muul moel. Väärtust "on" võib kasutada
              ainult juhul, kui vaatate usaldatavatest allikatest pärit infot.

en: select_popups specifies whether the OPTIONs in a SELECT block which
    lacks a MULTIPLE attribute are presented as a vertical list of radio
    buttons or via a popup menu.  Note that if the MULTIPLE attribute is
    present in the SELECT start tag, Lynx always will create a vertical list
    of checkboxes for the OPTIONs.  A value of "on" will set popup menus
    as the default while a value of "off" will set use of radio boxes.
    The default can be overridden via the -popup command line toggle.
et: select_popups määrab kas valikud valiku kastis millel puudub atribuut
    MULTIPLE esitatakse vertikaalse raadionuppude loendina või hüpikmenüüna.
    Kui atribuut MULTIPLE on SELECT alguslipikus olemas, loob Lynx valikute
    jaoks alati vertikaalse märkeruutude loendi. Väärtus "on" seab
    vaikeväärtuse hüpikmenüü ja väärtus "off" määrab raadionuppude loendi
    kasutamise. Vaikeväärtust saab üle määrata käsurea lülitiga -popup.

en: show_color specifies how to set the color mode at startup.  A value of
    "never" will force color mode off (treat the terminal as monochrome)
    at startup even if the terminal appears to be color capable.  A value of
    "always" will force color mode on even if the terminal appears to be
    monochrome, if this is supported by the library used to build lynx.
    A value of "default" will yield the behavior of assuming
    a monochrome terminal unless color capability is inferred at startup
    based on the terminal type, or the -color command line switch is used, or
    the COLORTERM environment variable is set.  The default behavior always is
    used in anonymous accounts or if the "option_save" restriction is set.
    The effect of the saved value can be overridden via
    the -color and -nocolor command line switches.
    The mode set at startup can be changed via the "show color" option in
    the 'o'ptions menu.  If the option settings are saved, the "on" and
    "off" "show color" settings will be treated as "default".
et: show_color määrab värvide kasutamise programmi käivitamisel. Väärtus
    "never" lülitab värvide kasutamise välja (terminali käsitletakse
    ühevärvilisena) isegi kui terminal peaks suutma värve kasutada.
    Väärtus "always" lükutab värvide kasutamise sisse isegi kui terminal
    ei toeta värvide kasutamist, aga seda juhul, kui sellist värvide
    kasutamist toetab Lynx kompileerimisel kasutatud teek. Väärtus "default"
    lülitab käitumise, kus eeldatakse ühevärvilist terminali, välja arvatud
    juhul, kui värvide kasutamist on võimalik tuvastada terminali tüübist,
    kasutatakse käsurea võtit -color või on kasutatud keskkonna muutujat
    COLORTERM. Vaikimisi käitumist kasutatakse alati anonüümsete kasutajate
    korral või kui on seatud piirang "option_save". Salvestatud väärtust
    saab muuta käsurea võtmetega -color ja -nocolor.
    Käivitamisel seatud moodi saab muuta o=seadete menüü "Näita värve"
    seadega. Kui seaded salvestatakse, käsitletakse "Näita värve" omaduse
    väärtusi "on" ja "off" kui väärtust "default".

en: show_cursor specifies whether to 'hide' the cursor to the right (and
    bottom, if possible) of the screen, or to place it to the left of the
    current link in documents, or current option in select popup windows.
    Positioning the cursor to the left of the current link or option is
    helpful for speech or braille interfaces, and when the terminal is
    one which does not distinguish the current link based on highlighting
    or color.  A value of "on" will set positioning to the left as the
    default while a value of "off" will set 'hiding' of the cursor.
    The default can be overridden via the -show_cursor command line toggle.
et: show_cursor määrab kas 'peita' kursor ekraani paremasse (ja kui võimalik,
    alumisse) serva või asetada ta dokumendi jooksvast viitest või hüpikakna
    valikust vasakule. Kusrori positsioneerimine viitest vasemale aitab kõne
    või punktkirja liideseid ning juhul, kui terminal ei erista jooksvat
    viidet heleduse ega värviga. Väärtus "on" asetab kursori viidetest
    vasakule ja on vaikeväärtus ning "off" määrab kursori 'peitmise'.
    vaikeväärtust saab ümber määrata käsurea lülitiga -show_cursor.

en: show_dotfiles specifies that the directory listing should include
    "hidden" (dot) files/directories.  If set "on", this will be
    honored only if enabled via userdefs.h and/or lynx.cfg, and not
    restricted via a command line switch.  If display of hidden files
    is disabled, creation of such files via Lynx also is disabled.
et: show_dotfiles määrab et kataloogi listingus peavad olema ka
    "peidetud" (punktiga algavad) failid ja kataloogid. Kui väärtus
    on "on", kasutatakse seda ainult, kui on nii seatud failis
    userdefs.h ja/või lynx.cfg, ning seda ei piirata käsurea võtmega.
    Kui punktiga algavate failide näitamine on keelatud, ei lubata neid
    ka Lynx vahenditega luua.

en: If sub_bookmarks is not turned "off", and multiple bookmarks have
    been defined (see below), then all bookmark operations will first
    prompt the user to select an active sub-bookmark file.  If the default
    Lynx bookmark_file is defined (see above), it will be used as the
    default selection.  When this option is set to "advanced", and the
    user mode is advanced, the 'v'iew bookmark command will invoke a
    statusline prompt instead of the menu seen in novice and intermediate
    user modes.  When this option is set to "standard", the menu will be
    presented regardless of user mode.
et: Kui sub_bookmarks väärtus ei ole "off" ja on defineeritud mitu järgede
    faili (vaadake allpool), siis paluvad kõik järgede operatsioonid määrata
    kasutajal kõigepealt kasutatab alam-järgede fail. Kui vaikimisi järgede
    fail on määratud (vaadake ülalpoolt), kasutatakse seda vaikimisi valikuna.
    Kui selle seade väärtus on "advanced" ja kasutaja mood on samuti "advanced",
    kasutab 'v'aata järgi käsklus menüü asemel olekurea viipa. Kui selle
    seade väärtus on "standard", näidatakse alati menüüd.

en: user_mode specifies the users level of knowledge with Lynx.  The
    default is "NOVICE" which displays two extra lines of help at the
    bottom of the screen to aid the user in learning the basic Lynx
    commands.  Set user_mode to "INTERMEDIATE" to turn off the extra info.
    Use "ADVANCED" to see the URL of the currently selected link at the
    bottom of the screen.
et: user_mode näitab kui tuttav on kasutaja Lynx programmiga. Vaikeseade
    on "NOVICE", mille korral näidatakse kaht lisarida abiinfoga ekraani
    alaosas, et aidata kasutajal õppida Lynx põhikäske. Seades user_mode
    väärtuseks "INTERMEDIATE", lülitate selle lisainfo välja. Määrang
    "ADVANCED" korral näidatakse ekraani alaosas parajasti vaadeldava
    viite URLi.

en: If verbose_images is "on", lynx will print the name of the image
    source file in place of [INLINE], [LINK] or [IMAGE]
    See also VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg
et: Kui verbose_images väärtus on "on", trükib lynx pildi nime tekstide
    [INLINE], [LINK] või [IMAGE] asemel.
    Vaadake ka lynx.cfg failis VERBOSE_IMAGES seadet.

en: If vi_keys is set to "on", then the normal VI movement keys:
      j = down    k = up
      h = left    l = right
    will be enabled.  These keys are only lower case.
    Capital 'H', 'J' and 'K will still activate help, jump shortcuts,
    and the keymap display, respectively.
et: Kui vi_keys väärtus on "on", on lubatud tavalised VI liikumiskäsud:
      j = alla       k = üles
      h = vasakule   l = paremale
    Need käsud on ainult väiketähed.
    Suured 'H', 'J' ja 'K' aktiveerivad ikka vastavalt abiinfo, hüpped
    ja klahvitabeli ekraani.

en: The visited_links setting controls how Lynx organizes the information
    in the Visited Links Page.
et: visited_links seade kontrollib, kuidas Lynx organiseerib infot külastatud
    viidete lehel.

en: If keypad_mode is set to "NUMBERS_AS_ARROWS", then the numbers on
    your keypad when the numlock is on will act as arrow keys:
                8 = Up Arrow
      4 = Left Arrow    6 = Right Arrow
                2 = Down Arrow
    and the corresponding keyboard numbers will act as arrow keys,
    regardless of whether numlock is on.
et: Kui keypad_mode väärtus on "NUMBERS_AS_ARROWS", toimivad numbrid 
    teie klahvistikul nooltena ka siis, kui numlock on sisse lülitatud:
                  8 = Nool üles
      4 = Nool vasakule   6 = Nool paremale
                  2 = Nool alla
    ning ka vastavad klaviatuuri numbrid toimivad nooltena sõltumata
    numlock seadest.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_ARE_NUMBERED", then numbers will
    appear next to each link and numbers are used to select links.
et: Kui keypad_mode väärtus on "LINKS_ARE_NUMBERED", ilmuvad iga viite
    kõrvale numbrid ja viidete valimiseks kasutatakse numbreid.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED", then
    numbers will appear next to each link and visible form input field.
    Numbers are used to select links, or to move the "current link" to a
    form input field or button.  In addition, options in popup menus are
    indexed so that the user may type an option number to select an option in
    a popup menu, even if the option isn't visible on the screen.  Reference
    lists and output from the list command also enumerate form inputs.
et: Kui keypad_mode väärtus on "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED",
    ilmuvad numbrid iga nähtava viite ja nähtava vormi sisendvälja kõrvale.
    Numbreid kasutatakse viidete valimiseks või "jooksva viite" viimiseks
    vormi sisendväljale või nupule. Lisaks indekseeritakse valikud
    hüpikmenüüdes nii, et kasutaja saab valiku valida sisestades vastava
    hüpikmenüü valiku numbri, isegi kui valik ei ole hetkel ekraanil nähtav.
    Viidete nimekirjad ja loendikäskude väljundid nummerdavad samuti
    vormide sisendeid.

en: NOTE: Some fixed format documents may look disfigured when
    "LINKS_ARE_NUMBERED" or "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" are
    enabled.
et: MÄRKUS: Mõnede fikseeritud vormingus dokumentide esitus võib olla
    "LINKS_ARE_NUMBERED" või "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED"
    kasutamisel segane.

en: Lynx User Defaults File
et: Lynx Kasutaja Seadete Fail

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the 'o' key).  To save options with that screen, you must select the
    checkbox:
et: See fail sisaldab seadeid Lynx seadete ekraanilt (tavaliselt klahviga 'o').
    Selle ekraaniga määratud seadete salvestamiseks valige:

en: You must then save the settings using the link on the line above the
    checkbox:
et: Seejärel peate salvestama seaded kasutades viidet valikukasti kohal:

en: You may also use the command-line option "-forms_options", which displays
    the simpler Options Menu instead.  Save options with that using the '>' key.
et: Te võite samuti kasutada käsurea võtit "-forms_options", mis näitab lihtsamat
    seadete menüüd. Seadete salvestamiseks seal kasutage klahvi '>'.

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the '>' key).
et: See fail sisaldab parameetreid Lynx seadete ekraanilt (tavaliselt
    salvestatud klahviga '>').

en: There is normally no need to edit this file manually, since the defaults
    here can be controlled from the Options Screen, and the next time options
    are saved from the Options Screen this file will be completely rewritten.
    You have been warned...
    
    If you are looking for the general configuration file - it is normally
    called "lynx.cfg".  It has different content and a different format.
    It is not this file.
et: See fail sisaldab seadeid, mis on salvestatud Lynx omaduste ekraanil.
    Tavaliselt ei ole vajadust seda faili käsitsi muuta, kuna siinseid
    väärtusi saab muuta omaduste ekraanilt ning peale järgmist
    salvestamist kirjutatakse see fail täielikult üle.
    Teid on hoiatatud...
    
    Kui te otsite üldist seadete faili - selle nimi on tavaliselt "lynx.cfg"
    ja tal on erinev sisu ning vorming. See ei ole see fail.
