lynx-2.9.0-dev8 - en to nl translation catalogue (1254 entries)

note: ****************************************************************** * The following definitions are for status line prompts, messages, or * warnings issued by Lynx during program execution.  You can modify * them to make them more appropriate for your site.  We recommend that * you extend these defin
en: Alert!: %s
nl: Let op!: %s

en: Welcome
nl: Welkom

en: Are you sure you want to quit?
nl: Afsluiten?

en: Really exit from Lynx?
nl: Lynx afsluiten?

en: Connection interrupted.
nl: Verbinding is onderbroken.

en: Data transfer interrupted.
nl: Gegevensoverdracht is onderbroken.

en: Cancelled!!!
nl: Geannuleerd!

en: Cancelling!
nl: Annuleren...

en: Excellent!!!
nl: Prima!

en: Done!
nl: Klaar!

en: Bad request!
nl: Ongeldig verzoek!

en: previous
nl: vorige

en: next screen
nl: volgend scherm

en: , help on
nl: , hulp bij

note: #define HELP
en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
nl: Opdrachten: pijltjes verplaatsen, '?'=hulp, 'q'=afsluiten, '<-'=terug.

note: #define MOREHELP
en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
nl: -- spatiebalk=volgend blad, pijltjes verplaatsen, '?'=hulp, 'q'=afsluiten.

en: -- press space for next page --
nl: -- druk op spatiebalk voor volgend blad --

en: URL too long
nl: URL is te lang

note: Inactive input fields, messages used with -tna option - kw #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG_INA
en: (Textfield "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
nl: (Tekstveld "%s") Niet actief.  Druk op <Enter> om te activeren.

note: #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE_INA
en: (Text entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
nl: (Tekstinvoerveld) Niet actief.  Druk op <Enter> om te activeren.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate.
nl: (Tekstgebied "%s") Niet actief.  Druk op <Enter> om te activeren.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate.
nl: (Tekstgebied) Niet actief.  Druk op <Enter> om te activeren.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_INA_E
en: (Textarea "%s"); Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
nl: (Tekstgebied "%s") Niet actief.  Druk op <Enter> om te activeren (%s voor editor).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA_E
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
nl: (Tekstgebied) Niet actief.  Druk op <Enter> om te activeren (%s voor editor).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
nl: (Formulierveld) Niet actief.  Gebruik <Enter> om te wijzigen.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA_X
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
nl: (Form.veld) Niet actief.  Wijzig met <Enter> (%s = verzenden zonder cache).

note: #define FORM_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
nl: (Form.veld) Niet actief.  Wijzig met <Enter>, verzenden met twee keer <Enter>.

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG_INA
en: (mailto form field) Inactive.  Press <return> to change.
nl: (E-mailformulierveld) Niet actief.  Gebruik <Enter> om te wijzigen.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE_INA
en: (Password entry field) Inactive.  Press <return> to activate.
nl: (Wachtwoordveld) Niet actief.  Gebruik <Enter> om te activeren.

note: #define FORM_LINK_FILE_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: ONVERANDERBAAR bestandsnaaminvoerveld.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_FILE_MESSAGE
en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: (Bestandsnaamveld) Voer een bestandsnaam in.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_ADV_MSG #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE
en: (Textfield "%s"); Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: (Tekstveld "%s") Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
nl: (Tekstgebied "%s") Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
nl: (Tekstgebied) Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_ADV_MSG_E
en: (Textarea "%s"); Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
nl: (Tekstgebied "%s") Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab> (%s voor editor).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_E
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
nl: (Tekstgebied) Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab> (%s voor editor).

note: #define FORM_LINK_TEXT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: ONVERANDERBAAR formuliertekstveld.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
nl: (Formulierveld) Voer tekst in.  Verzend met <Enter>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_X
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
nl: (Formulierveld) Voer tekst in.  Verzend met <Enter> (%s = geen cache).

note: #define FORM_LINK_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
nl: (Form.veld) Voer tekst in.  <Enter>=verzenden, ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: ONVERANDERBAAR formulierveld.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows to move off.
nl: (E-mailformulierveld) Voer tekst in.  Verzend met <Enter>, ga weg met pijltjes.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form field) Mail is disallowed so you cannot submit.
nl: (E-mailformulierveld) Post verzenden is niet toegestaan; u kunt niets versturen.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_MESSAGE
en: (Password entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: (Wachtwoordveld) Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_PASSWORD_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form password.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: ONVERANDERBAAR formulierwachtwoord.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_ADV_MSG
en: (Checkbox "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
nl: (Aanvinkveld "%s")   Gebruik pijltje-rechts of <Enter> om te veranderen.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_MESSAGE
en: (Checkbox Field)   Use right-arrow or <return> to toggle.
nl: (Aanvinkveld)   Gebruik pijltje-rechts of <Enter> om te veranderen.

note: #define FORM_LINK_CHECKBOX_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form checkbox.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: ONVERANDERBAAR formulieraanvinkveld.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_RADIO_ADV_MSG
en: (Radio Button "%s");   Use right-arrow or <return> to toggle.
nl: (Drukknop "%s")   Gebruik pijltje-rechts of <Enter> om te veranderen.

note: #define FORM_LINK_RADIO_MESSAGE
en: (Radio Button)   Use right-arrow or <return> to toggle.
nl: (Drukknop)   Gebruik pijltje-rechts of <Enter> om te veranderen.

note: #define FORM_LINK_RADIO_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form radio button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: ONVERANDERBARE formulierdrukknop.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_PREFIX
en: Submit ('x' for no cache) to
nl: Verzenden ('x' voor geen cache) naar

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_PREFIX
en: Submit to
nl: Verzenden naar

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit ('x' for no cache).
nl: (Form.verzendknop)  Verzend met pijltje-rechts of <Enter> ('x'-geen cache).

note: #define FORM_LINK_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
nl: (Formulierverzendknop)  Verzend met pijltje-rechts of <Enter>.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_DIS_MSG
en: DISABLED form submit button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: UITGESCHAKELDE formulierverzendknop.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_PREFIX
en: Submit mailto form to
nl: E-mailformulier verzenden naar

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_MSG
en: (mailto form submit button) Use right-arrow or <return> to submit.
nl: (E-mailformulierverzendknop)  Verzend met pijltje-rechts of <Enter>.

note: #define FORM_LINK_SUBMIT_MAILTO_DIS_MSG
en: (mailto form submit button) Mail is disallowed so you cannot submit.
nl: (E-mailformulierverzendknop)  Post is niet toegestaan; u kunt niet verzenden.

note: #define FORM_LINK_RESET_MESSAGE
en: (Form reset button)   Use right-arrow or <return> to reset form to defaults.
nl: (Formulierherstelknop)  Herstel standaardwaarden met pijltje-rechts of <Enter>.

note: #define FORM_LINK_RESET_DIS_MSG
en: DISABLED form reset button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: UITGESCHAKELDE formulierherstelknop.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_MESSAGE
en: (Script button)   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: (Scriptknop)   Ga weg met pijltjestoetsen of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_ADV_MSG
en: (Script button "%s");   Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: (Scriptknop "%s")   Ga weg met pijltjestoetsen of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_BUTTON_DIS_MSG
en: DISABLED Script button.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
nl: UITGESCHAKELDE scriptknop.  Ga weg met pijltjestoetsen of <Tab>.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_ADV_MSG
en: (Option list "%s"); Hit return to select option.
nl: (Optielijst "%s")  Druk op <Enter> om te kiezen.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_MESSAGE
en: (Option list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
nl: (Optielijst) Druk op <Enter>, dan pijltjes en vervolgens <Enter> om te kiezen.

note: #define CHOICE_LIST_ADV_MSG
en: (Choice entry "%s"); Use arrow keys and return to select option.
nl: (Keuze-item "%s")  Gebruik pijltjestoetsen, of <Enter> om te kiezen.

note: #define CHOICE_LIST_MESSAGE
en: (Choice list) Hit return and use arrow keys and return to select option.
nl: (Keuzelijst) Druk op <Enter>, dan pijltjes en vervolgens <Enter> om te kiezen.

note: #define MOUSE_CHOICE_MESSAGE
en: Left mouse button or return to select, arrow keys to scroll.
nl: Linkermuisknop of <Enter> om te kiezen, pijltjestoetsen om te scrollen.

note: #define FORM_LINK_OPTION_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE option list.  Use return or arrow keys to review or leave.
nl: ONVERANDERBARE optielijst.  <Enter> of pijltjes om te bekijken of weg te gaan.

note: #define CHOICE_LIST_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE choice list.  Use return or arrow keys to review or leave.
nl: ONVERANDERBARE keuzelijst.  <Enter> of pijltjes om te bekijken of weg te gaan.

en: Submitting form...
nl: Verzenden van formulier...

en: Resetting form...
nl: Herstellen van oningevuld formulier...

note: #define RELOADING_FORM
en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
nl: Bezig document te herladen.  Alle formulierinvoer gaat verloren!

note: #define LINK_NOT_IN_FORM
en: The current link is not in a FORM
nl: De huidige koppeling zit niet in een formulier

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
nl: Waarschuwing: kan de formuliergegevens niet omzetten naar tekenset %s!

note: #define NORMAL_LINK_MESSAGE
en: (NORMAL LINK)   Use right-arrow or <return> to activate.
nl: (Gewone link)   Activeer met pijltje-rechts of <Enter>.

en: The resource requested is not available at this time.
nl: De gevraagde hulpbron is op dit moment niet beschikbaar.

en: Enter Lynx keystroke command:
nl: Voer een Lynx-sneltoetscommando in:

en: Looking up
nl: Opzoeken van

en: Getting %s
nl: %s wordt opgehaald

en: Skipping %s
nl: %s wordt overgeslagen

en: Using %s
nl: %s wordt gebruikt

en: Illegal URL: %s
nl: Ongeldige URL: %s

en: Badly formed address %s
nl: Foutief adres %s

en: Unable to access WWW file!!!
nl: Kan WWW-bestand niet vinden!

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
nl: Deze index kan doorzocht worden.  Gebruik %s om te zoeken.

note: #define WWW_INDEX_MORE_MESSAGE
en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
nl: --Meer--  Deze index kan doorzocht worden.  Gebruik %s om te zoeken.

en: You have entered an invalid link number.
nl: U hebt een ongeldig linknummer ingevoerd.

note: #define SOURCE_HELP
en: Currently viewing document source.  Press '\' to return to rendered version.
nl: Dit is de brontekst van het document.  Druk op '\' voor de verwerkte versie.

note: #define NOVICE_LINE_ONE
en:   Arrow keys: Up and Down to move.  Right to follow a link; Left to go back.
nl:   Pijltje-op/neer=verplaatsen; rechts=link volgen; links=terug.

note: #define NOVICE_LINE_TWO
en:  H)elp O)ptions P)rint G)o M)ain screen Q)uit /=search [delete]=history list
nl:  H)ulp O)pties P)rint G)a naar M)-beginscherm Q)-stop /=zoek [bkspc]=historie

note: #define NOVICE_LINE_TWO_A
en:   O)ther cmds  H)elp  K)eymap  G)oto  P)rint  M)ain screen  o)ptions  Q)uit
nl:   O)verige opdr H)ulp K)eymap G)a naar P)rint M)-beginscherm o)pties Q)-stop

note: #define NOVICE_LINE_TWO_B
en:   O)ther cmds  B)ack  E)dit  D)ownload ^R)eload ^W)ipe screen  search doc: /
nl:   O)verige opdr B)-terug E)dit D)ownload ^R)-herladen ^W)is scherm  doorzoeken: /

note: #define NOVICE_LINE_TWO_C
en: O)ther cmds  C)omment  History: <backspace>  Bookmarks: V)iew, A)dd, R)emove
nl: O)verige C)ommentaar <backspace>-Historie Boekenleggers: V)-inzien A)-toevoegen R)-wissen

note: #define FORM_NOVICELINE_ONE
en:             Enter text into the field by typing on the keyboard
nl:             Voer tekst in door te typen

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO
en:     Ctrl-U to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
nl:     Ctrl-U wist alle tekst in het invoerveld, [Backspace] wist één teken.

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL
en:       Ctrl-U to delete text in field, [Backspace] to delete a character
nl:       Ctrl-U wist tekst in het invoerveld, [Backspace] wist één teken

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_VAR
en:     %s to delete all text in field, [Backspace] to delete a character
nl:     %s wist alle tekst in het invoerveld, [Backspace] wist één teken

note: #define FORM_NOVICELINE_TWO_DELBL_VAR
en:       %s to delete text in field, [Backspace] to delete a character
nl:       %s wist tekst in het invoerveld, [Backspace] wist één teken

note: mailto
en: Malformed mailto form submission!  Cancelled!
nl: Onjuist gevormde mailto-formulierverzending!  Geannuleerd!

en: Warning!  Control codes in mail address replaced by ?
nl: Waarschuwing!  Stuurcodes in mailadres zijn vervangen door ?

en: Mail disallowed!  Cannot submit.
nl: U mag niet e-mailen!  Gegevens kunnen niet worden verzonden.

en: Mailto form submission failed!
nl: Mailto-formulierverzending is mislukt!

en: Mailto form submission Cancelled!!!
nl: Mailto-formulierverzending is geannuleerd!

en: Sending form content...
nl: Gegevens worden verzonden...

en: No email address is present in mailto URL!
nl: Er staat geen e-mailadres in de mailto-URL!

note: #define MAILTO_URL_TEMPOPEN_FAILED
en: Unable to open temporary file for mailto URL!
nl: Kan geen tijdelijk bestand voor mailto-URL openen!

note: #define INC_ORIG_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the original message?
nl: Wilt u het originele bericht opnemen?

note: #define INC_PREPARSED_MSG_PROMPT
en: Do you wish to include the preparsed source?
nl: Wilt u de voorverwerkte brontekst opnemen?

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_MAIL
en: Spawning your selected editor to edit mail message
nl: Uw editor wordt gestart om het e-mailbericht te maken

note: #define ERROR_SPAWNING_EDITOR
en: Error spawning editor, check your editor definition in the options menu
nl: De editor wil niet starten; controleer de instellingen in het Optiesmenu

en: Send this comment?
nl: Dit commentaar verzenden?

en: Send this message?
nl: Dit bericht verzenden?

en: Sending your message...
nl: Uw bericht wordt verzonden...

en: Sending your comment:
nl: Uw commentaar wordt verzonden:

note: textarea
en: Not in a TEXTAREA; cannot use external editor.
nl: Niet in een TEKSTVELD; kan geen externe editor gebruiken.

en: Not in a TEXTAREA; cannot use command.
nl: Niet in een TEKSTVELD; dit commando heeft hier geen zin.

en: file: ACTIONs are disallowed!
nl: bestand: ACTIEs zijn niet toegestaan!

note: #define FILE_SERVED_LINKS_DISALLOWED
en: file: URLs via served links are disallowed!
nl: bestand: URL's via aangeboden links zijn niet toegestaan!

en: Access to local files denied.
nl: Toegang tot lokale bestanden is geweigerd.

en: file: URLs via bookmarks are disallowed!
nl: bestand: URL's via boekenleggers zijn niet toegestaan!

note: #define SPECIAL_VIA_EXTERNAL_DISALLOWED
en: This special URL is not allowed in external documents!
nl: Deze specifieke URL is niet toegestaan in externe documenten!

en: Press <return> to return to Lynx.
nl: Druk op <Enter> om terug te keren naar Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning DCL subprocess.  Use 'logout' to return to Lynx.
nl: DCL-subproces wordt gestart.  Gebruik 'logout' om terug te keren naar Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Type EXIT to return to Lynx.
nl: Typ 'exit' om terug te keren naar Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Spawning your default shell.  Use 'exit' to return to Lynx.
nl: Uw standaardshell wordt aangeroepen.  Typ 'exit' om terug te keren naar Lynx.

en: Spawning is currently disabled.
nl: Het starten van externe programma's is uitgeschakeld.

en: The 'd'ownload command is currently disabled.
nl: Het 'd'ownload-commando is momenteel uitgeschakeld.

en: You cannot download an input field.
nl: U kunt niet downloaden in een invoerveld.

en: Form has a mailto action!  Cannot download.
nl: Formulier heeft een mailto-actie!  Kan niet downloaden.

en: You cannot download a mailto: link.
nl: U kunt een 'mailto:'-koppeling niet downloaden.

en: You cannot download cookies.
nl: U kunt koekjes niet downloaden.

en: You cannot download a printing option.
nl: U kunt een printopdracht niet downloaden.

en: You cannot download an upload option.
nl: U kunt een upload-optie niet downloaden.

en: You cannot download an permit option.
nl: U kunt een toestemmingsoptie niet downloaden.

en: This special URL cannot be downloaded!
nl: Deze specifieke URL kan niet worden gedownload!

en: Nothing to download.
nl: Er is niets om te downloaden.

en: Trace ON!
nl: Traceren AAN!

en: Trace OFF!
nl: Traceren UIT!

note: #define CLICKABLE_IMAGES_ON
en: Links will be included for all images!  Reloading...
nl: Links voor alle afbeeldingen worden opgenomen!  Herladen...

note: #define CLICKABLE_IMAGES_OFF
en: Standard image handling restored!  Reloading...
nl: Normale afhandeling van afbeeldingen is hersteld!  Herladen...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_ON
en: Pseudo_ALTs will be inserted for inlines without ALT strings!  Reloading...
nl: Pseudo-ALT's worden ingevoegd voor inlines zonder ALT-strings!  Herladen...

note: #define PSEUDO_INLINE_ALTS_OFF
en: Inlines without an ALT string specified will be ignored!  Reloading...
nl: Inlines zonder ALT-strings worden genegeerd!  Herladen...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled OFF!  Reloading...
nl: Ruwe 8-bit- of CJK-modus is UITgezet!  Herladen...

en: Raw 8-bit or CJK mode toggled ON!  Reloading...
nl: Ruwe 8-bit- of CJK-modus is AANgezet!  Herladen...

note: #define HEAD_D_L_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument or L)ink, or C)ancel? (d,l,c):
nl: 'HEAD'-verzoek verzenden voor D)ocument, L)ink of C)-annuleren? (d,l,c):

note: #define HEAD_D_OR_CANCEL
en: Send HEAD request for D)ocument, or C)ancel? (d,c):
nl: 'HEAD'-verzoek verzenden voor D)ocument of C)-annuleren? (d,c):

en: Sorry, the document is not an http URL.
nl: Sorry, het document is geen http-URL.

en: Sorry, the link is not an http URL.
nl: Sorry, de link is geen http-URL.

en: Sorry, the ACTION for this form is disabled.
nl: Sorry, de ACTIE voor dit formulier is uitgeschakeld.

note: #define FORM_ACTION_NOT_HTTP_URL
en: Sorry, the ACTION for this form is not an http URL.
nl: Sorry, de ACTIE voor dit formulier is geen http-URL.

en: Not an http URL or form ACTION!
nl: Niet een http-URL of formulier-ACTIE!

en: This special URL cannot be a form ACTION!
nl: Deze specifieke URL kan geen formulier-ACTIE zijn!

en: URL is not in starting realm!
nl: URL is niet in begin-omgeving!

en: News posting is disabled!
nl: Nieuwsberichten zenden is uitgeschakeld!

en: File management support is disabled!
nl: Bestandsbeheer is uitgeschakeld!

en: No jump file is currently available.
nl: Er is momenteel geen snelkoppelingenbestand beschikbaar.

en: Jump to (use '?' for list):
nl: Spring naar ('?' toont een lijst):

en: Jumping to a shortcut URL is disallowed!
nl: Springen naar een snelkoppeling-URL is niet toegestaan!

en: Random URL is disallowed!  Use a shortcut.
nl: Willekeurige URL is niet toegestaan!  Gebruik een sneltoets.

en: No random URLs have been used thus far.
nl: Tot nog toe zijn er geen willeukeurige URL's gebruikt.

en: Bookmark features are currently disabled.
nl: Boekenleggerfuncties zijn momenteel uitgeschakeld.

en: Execution via bookmarks is disabled.
nl: Uitvoeren via boekenleggers is uitgeschakeld.

note: #define BOOKMARK_FILE_NOT_DEFINED
en: Bookmark file is not defined. Use %s to see options.
nl: Boekenleggerbestand is niet opgegeven.  Gebruik %s om de opties te zien.

note: #define NO_TEMP_FOR_HOTLIST
en: Unable to open tempfile for X Mosaic hotlist conversion.
nl: Kan geen tijdelijk bestand openen voor 'X Mosaic hotlist'-conversie.

en: ERROR - unable to open bookmark file.
nl: FOUT -- Kan boekenleggerbestand niet openen.

note: #define BOOKMARK_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open bookmark file for deletion of link.
nl: Kan boekenleggerbestand niet openen om link te verwijderen.

note: #define BOOKSCRA_OPEN_FAILED_FOR_DEL
en: Unable to open scratch file for deletion of link.
nl: Kan geen kladbestand openen om link te verwijderen.

en: Error renaming scratch file.
nl: Fout bij het hernoemen van kladbestand.

en: Error renaming temporary file.
nl: Fout bij het hernoemen van tijdelijk bestand.

note: #define BOOKTEMP_COPY_FAIL
en: Unable to copy temporary file for deletion of link.
nl: Kan tijdelijk bestand niet kopiëren om link te verwijderen.

note: #define BOOKTEMP_REOPEN_FAIL_FOR_DEL
en: Unable to reopen temporary file for deletion of link.
nl: Kan tijdelijk bestand niet heropenen om link te verwijderen.

note: #define BOOKMARK_LINK_NOT_ONE_LINE
en: Link is not by itself all on one line in bookmark file.
nl: De link gebruikt meer dan één regel in het boekenleggerbestand.

en: Bookmark deletion failed.
nl: Wissen van boekenlegger is mislukt.

note: #define BOOKMARKS_NOT_TRAVERSED
en: Bookmark files cannot be traversed (only http URLs).
nl: Boekenleggerbestanden kunnen niet doorkruist worden (alleen http-URL's).

note: #define BOOKMARKS_NOT_OPEN
en: Unable to open bookmark file, use 'a' to save a link first
nl: Kan boekenleggerbestand niet openen; gebruik 'a' om de link eerst op te slaan

en: There are no links in this bookmark file!
nl: Er zijn geen links in dit boekenleggerbestand!

note: #define CACHE_D_OR_CANCEL
en: D)elete cached document or C)ancel? (d,c):
nl: Gecachet document D)-verwijderen of C)-annuleren? (d,c):

note: #define BOOK_D_L_OR_CANCEL
en: Save D)ocument or L)ink to bookmark file or C)ancel? (d,l,c):
nl: Opslaan in boekenleggerbestand: D)ocument, L)ink of C)-annuleren? (d,l,c):

en: Save D)ocument to bookmark file or C)ancel? (d,c):
nl: Opslaan in boekenleggerbestand: D)ocument of C)-annuleren? (d,c):

en: Save L)ink to bookmark file or C)ancel? (l,c):
nl: Opslaan in boekenleggerbestand: L)ink of C)-annuleren? (l,c):

note: #define NOBOOK_POST_FORM
en: Documents from forms with POST content cannot be saved as bookmarks.
nl: Kan geen boekenlegger maken van document van formulier met POST-informatie.

en: Cannot save form fields/links
nl: Kan formuliervelden/-links niet opslaan

note: #define NOBOOK_HSML
en: History, showinfo, menu and list files cannot be saved as bookmarks.
nl: Kan geen boekenleggers maken van historie, info-overzicht, menu of lijsten.

note: #define CONFIRM_BOOKMARK_DELETE
en: Do you really want to delete this link from your bookmark file?
nl: Deze link echt uit het boekenleggerbestand verwijderen?

en: Malformed address.
nl: Ongeldig adres.

note: #define HISTORICAL_ON_MINIMAL_OFF
en: Historical comment parsing ON (Minimal is overridden)!
nl: Oorspronkelijke commentaarverwerking AAN (Minimale methode is onderdrukt)!

note: #define HISTORICAL_OFF_MINIMAL_ON
en: Historical comment parsing OFF (Minimal is in effect)!
nl: Oorspronkelijke commentaarverwerking UIT (Minimale methode is actief)!

note: #define HISTORICAL_ON_VALID_OFF
en: Historical comment parsing ON (Valid is overridden)!
nl: Oorspronkelijke commentaarverwerking AAN (Geldige methode is onderdrukt)!

note: #define HISTORICAL_OFF_VALID_ON
en: Historical comment parsing OFF (Valid is in effect)!
nl: Oorspronkelijke commentaarverwerking UIT (Geldige methode is actief)!

note: #define MINIMAL_ON_IN_EFFECT
en: Minimal comment parsing ON (and in effect)!
nl: Minimale verwerking van commentaar AAN (en actief)!

note: #define MINIMAL_OFF_VALID_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Valid is in effect)!
nl: Minimale verwerking van commentaar UIT (Geldige methode is actief)!

note: #define MINIMAL_ON_BUT_HISTORICAL
en: Minimal comment parsing ON (but Historical is in effect)!
nl: Minimale verwerking van commentaar AAN (Oorspronkelijke methode is actief)!

note: #define MINIMAL_OFF_HISTORICAL_ON
en: Minimal comment parsing OFF (Historical is in effect)!
nl: Minimale verwerking van commentaar UIT (Oorspronkelijke methode is actief)!

en: Soft double-quote parsing ON!
nl: 'Soft double-quote' ontleden AAN!

en: Soft double-quote parsing OFF!
nl: 'Soft double-quote' ontleden UIT!

en: Now using TagSoup parsing of HTML.
nl: Vanaf nu wordt 'TagSoup' gebruikt om HTML te ontleden.

en: Now using SortaSGML parsing of HTML!
nl: Vanaf nu wordt 'SortaSGML' gebruikt om HTML te ontleden.

en: You are already at the end of this document.
nl: Dit is het einde van het document.

en: You are already at the beginning of this document.
nl: Dit is het begin van het document.

en: You are already at page %d of this document.
nl: Dit is pagina %d van dit document.

en: Link number %d already is current.
nl: Linknummer %d is al geselecteerd.

en: You are already at the first document
nl: Dit is het eerste document.

en: There are no links above this line of the document.
nl: Boven deze regel zijn er geen links in dit document.

en: There are no links below this line of the document.
nl: Beneden deze regel zijn er geen links in dit document.

note: #define MAXLEN_REACHED_DEL_OR_MOV
en: Maximum length reached!  Delete text or move off field.
nl: Maximale lengte is bereikt!  Verwijder tekst of ga hier weg.

note: #define NOT_ON_SUBMIT_OR_LINK
en: You are not on a form submission button or normal link.
nl: U staat niet op een formulierverzendknop of op een normale link.

note: #define NEED_CHECKED_RADIO_BUTTON
en: One radio button must be checked at all times!
nl: Er moet altijd één keuzeknop ingedrukt zijn!

en: No submit button for this form, submit single text field?
nl: Geen invoerknop aanwezig voor dit formulier; het enige tekstveld verzenden?

en: Do you want to go back to the previous document?
nl: Wilt u teruggaan naar het vorige document?

en: Use arrows or tab to move off of field.
nl: Gebruik pijltjes of <Tab> om weg te gaan van dit veld.

note: #define ENTER_TEXT_ARROWS_OR_TAB
en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
nl: Voer tekst in.  Ga weg met pijltjes of <Tab>.

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
nl: ** Onjuiste HTML!!  Geen formulieractie gedefinieerd. **

en: Bad HTML!!  Unable to create popup window!
nl: Onjuiste HTML!!  Kan geen popup-venster aanmaken!

en: Unable to create popup window!
nl: Kan geen popup-venster aanmaken!

en: Goto a random URL is disallowed!
nl: Naar een willekeurige URL gaan is niet toegestaan!

en: Goto a non-http URL is disallowed!
nl: Naar een niet-http-URL gaan is niet toegestaan!

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
nl: Het is niet toegestaan naar "%s"-URL's te gaan

en: URL to open:
nl: Te openen URL:

en: Edit the current Goto URL:
nl: Wijzig de huidige Ga-naar URL:

en: Edit the previous Goto URL:
nl: Wijzig de vorige Ga-naar URL:

en: Edit a previous Goto URL:
nl: Wijzig een voorgaande Ga-naar URL:

en: Current document has POST data.
nl: Huidige document bevat geen POST-informatie.

en: Edit this document's URL:
nl: Wijzig de URL van dit document:

en: Edit the current link's URL:
nl: Wijzig de URL van de huidige link:

en: Edit the form's submit-URL:
nl: Wijzig het verzendadres van dit formulier:

en: You cannot edit File Management URLs
nl: U kunt Bestandsbeheeradressen niet wijzigen

en: Enter a database query:
nl: Voer een databankopdracht in:

en: Enter a whereis query:
nl: Voer een zoekopdracht in:

en: Edit the current query:
nl: Wijzig de huidige opdracht:

en: Edit the previous query:
nl: Wijzig de vorige opdracht:

en: Edit a previous query:
nl: Wijzig een voorgaande opdracht:

note: #define USE_C_R_TO_RESUB_CUR_QUERY
en: Use Control-R to resubmit the current query.
nl: Gebruik Ctrl-R om de huidige opdracht nog eens te verzenden.

en: Edit the current shortcut:
nl: Wijzig de huidige snelkoppeling:

en: Edit the previous shortcut:
nl: Wijzig de vorige snelkoppeling:

en: Edit a previous shortcut:
nl: Wijzig een voorgaande snelkoppeling:

en: Key '%c' is not mapped to a jump file!
nl: Toets '%c' is niet gebonden aan een snelkoppelingenbestand!

en: Cannot locate jump file!
nl: Kan snelkoppelingenbestand niet vinden!

en: Cannot open jump file!
nl: Kan snelkoppelingenbestand niet openen!

en: Error reading jump file!
nl: Fout bij lezen van snelkoppelingenbestand!

en: Out of memory reading jump file!
nl: Geen geheugen meer beschikbaar tijdens lezen van snelkoppelingenbestand!

en: Out of memory reading jump table!
nl: Geen geheugen meer beschikbaar tijdens lezen van snelkoppelingentabel!

en: No index is currently available.
nl: Er is momenteel geen index beschikbaar.

note: #define CONFIRM_MAIN_SCREEN
en: Do you really want to go to the Main screen?
nl: Wilt u echt naar het beginscherm gaan?

en: You are already at main screen!
nl: U bent al in het beginscherm!

note: #define NOT_ISINDEX
en: Not a searchable indexed document -- press '/' to search for a text string
nl: Dit is geen geïndexeerd document -- gebruik '/' om een tekenreeks te zoeken

note: #define NO_OWNER
en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
nl: Er is geen eigenaar genoemd voor dit bestand, dus u kunt geen commentaar zenden

en: No owner is defined. Use %s?
nl: Er is geen eigenaar gedefinieerd.  %s gebruiken?

en: Do you wish to send a comment?
nl: Wilt u commentaar versturen?

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
nl: E-mail is niet toegestaan, dus u kunt geen commentaar zenden

en: The 'e'dit command is currently disabled.
nl: Het 'e'dit-commando is momenteel uitgeschakeld.

en: External editing is currently disabled.
nl: Extern editen is momenteel uitgeschakeld.

en: System error - failure to get status.
nl: Systeemfout -- status opvragen is mislukt.

en: No editor is defined!
nl: Er is geen editor opgegeven!

en: The 'p'rint command is currently disabled.
nl: Het 'p'rint-commando is momenteel uitgeschakeld.

en: Document has no Toolbar links or Banner.
nl: Het document heeft geen Werkbalk-links of koptekst.

en: Unable to open traversal file.
nl: Kan bestand met doorkruisingen niet openen.

en: Unable to open traversal found file.
nl: Kan bestand met gevonden doorkruisingen niet openen.

en: Unable to open reject file.
nl: Kan bestand met verwerpingen niet openen.

en: Unable to open traversal errors output file
nl: Kan bestand met doorkruisingsfouten niet openen

en: TRAVERSAL WAS INTERRUPTED
nl: DOORKRUISING WERD ONDERBROKEN

en: Follow link (or goto link or page) number:
nl: Volg link (of ga naar link of pagina) met nummer:

en: Select option (or page) number:
nl: Selecteer optie (of pagina) met nummer:

en: Option number %d already is current.
nl: Optienummer %d is al het huidige.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_END
en: You are already at the end of this option list.
nl: Dit is het einde van deze optielijst.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_BEGIN
en: You are already at the beginning of this option list.
nl: Dit is het begin van deze optielijst.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_PAGE
en: You are already at page %d of this option list.
nl: Dit is pagina %d van deze optielijst.

en: You have entered an invalid option number.
nl: U hebt een ongeldig optienummer ingevoerd.

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
nl: ** Ongeldige HTML!!  Gebruik -trace om een diagnose op te maken. **

en: Give name of file to save in
nl: Voer de naam in van het bestand om in op te slaan

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
nl: Kan gegevens niet opslaan in bestand -- draai WWW lokaal

en: Can't open temporary file!
nl: Kan tijdelijk bestand niet openen!

en: Can't open output file!  Cancelling!
nl: Kan uitvoerbestand niet openen!  Bezig met annuleren!

en: Execution is disabled.
nl: Uitvoeren is uitgeschakeld.

note: #define EXECUTION_DISABLED_FOR_FILE
en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
nl: Uitvoeren is niet aangezet voor dit bestand.  Zie het Optiesmenu (gebruik %s).

note: #define EXECUTION_NOT_COMPILED
en: Execution capabilities are not compiled into this version.
nl: Uitvoermogelijkheden zijn niet ingebouwd in deze versie.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
nl: Dit bestand kan niet op deze terminal getoond worden.

note: #define CANNOT_DISPLAY_FILE_D_OR_C
en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
nl: Dit bestand kan niet op deze terminal getoond worden:  D)ownload, C)-annuleren

en: %s  D)ownload, or C)ancel
nl: %s  D)ownloaden, of C)-annuleren

en: Cancelling file.
nl: Bestand wordt geannuleerd.

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
nl: Bestand wordt opgehaald.  Even geduld...

en: Enter a filename:
nl: Voer een bestandsnaam in:

en: Edit the previous filename:
nl: Wijzig de vorige bestandsnaam:

en: Edit a previous filename:
nl: Wijzig een voorgaande bestandsnaam:

en: Enter a new filename:
nl: Voer een nieuwe bestandsnaam in:

en: File name may not begin with a dot.
nl: Bestandsnaam mag niet met een punt beginnen.

en: File exists.  Create higher version?
nl: Bestand bestaat al.  Hogere versie aanmaken?

en: File exists.  Overwrite?
nl: Bestand bestaat al.  Overschrijven?

en: Cannot write to file.
nl: Kan niet naar bestand schrijven.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
nl: FOUT -- Downloadcommando is onjuist ingesteld.

en: Unable to download file.
nl: Kan bestand niet downloaden.

en: Reading directory...
nl: Lezen van mapinhoud...

en: Building directory listing...
nl: Opbouwen van bestandenoverzicht voor map...

en: Saving...
nl: Bezig met opslaan...

en: Could not edit file '%s'.
nl: Kan bestand '%s' niet wijzigen.

en: Unable to access document!
nl: Geen toegang tot document!

en: Could not access file.
nl: Geen toegang tot bestand.

en: Could not access directory.
nl: Geen toegang tot map.

en: Could not load data.
nl: Kan gegevens niet inlezen.

note: #define CANNOT_EDIT_REMOTE_FILES
en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
nl: Lynx kan momenteel geen WWW-bestanden op een andere computer wijzigen.

note: #define CANNOT_EDIT_FIELD
en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
nl: Dit veld kan niet gewijzigd worden met een externe editor.

en: Bad rule
nl: Foutieve regel

en: Insufficient operands:
nl: Onvoldoende argumenten:

en: You are not authorized to edit this file.
nl: U bent niet geautoriseerd om dit bestand te wijzigen.

en: Title:
nl: Titel:

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: lynx: Username and Password required!!!
nl: lynx: Gebruikersnaam en wachtwoord zijn vereist!

en: lynx: Password required!!!
nl: lynx: Wachtwoord is vereist!

en: Clear all authorization info for this session?
nl: Alle autorisatie-informatie voor deze sessie wissen?

en: Authorization info cleared.
nl: Autorisatie-informatie is gewist.

en: Authorization failed.  Retry?
nl: Autorisatie is mislukt.  Nog eens proberen?

en: cgi support has been disabled.
nl: CGI-ondersteuning is uitgeschakeld.

note: #define CGI_NOT_COMPILED
en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
nl: Lynx-CGI-functies zijn niet ingebouwd in deze versie.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
nl: Sorry, er is geen bekende manier om %s naar %s te converteren.

en: Unable to set up connection.
nl: Kan verbinding niet voorbereiden.

en: Unable to make connection
nl: Kan verbinding niet maken

note: #define MALFORMED_EXEC_REQUEST
en: Executable link rejected due to malformed request.
nl: Uitvoerbare link is verworpen vanwege een verkeerd geformuleerde opdracht.

note: #define BADCHAR_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to `%c' character.
nl: Uitvoerbare link is verworpen vanwege '%c'-teken.

note: #define RELPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
nl: Uitvoerbare link is verworpen vanwege een relatief pad ('../').

note: #define BADLOCPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to location or path.
nl: Uitvoerbare link is verworpen vanwege locatie of pad.

en: Mail access is disabled!
nl: E-mailtoegang is uitgeschakeld!

note: #define ACCESS_ONLY_LOCALHOST
en: Only files and servers on the local host can be accessed.
nl: Er is alleen toegang tot bestanden en servers op de lokale computer.

en: Telnet access is disabled!
nl: Toegang via telnet is uitgeschakeld!

note: #define TELNET_PORT_SPECS_DISABLED
en: Telnet port specifications are disabled.
nl: Telnet-poortspecificaties zijn uitgeschakeld.

en: USENET news access is disabled!
nl: Toegang tot USENET-nieuws is uitgeschakeld!

en: Rlogin access is disabled!
nl: Toegang via 'rlogin' is uitgeschakeld!

en: Ftp access is disabled!
nl: Toegang via FTP is uitgeschakeld!

en: There are no references from this document.
nl: Er zijn geen referenties vanuit dit document.

en: There are only hidden links from this document.
nl: Er zijn alleen verborgen links vanuit dit document.

en: Unable to open command file.
nl: Kan opdrachtenbestand niet openen.

en: News Post Cancelled!!!
nl: Nieuwsverzending is geannuleerd!

note: #define SPAWNING_EDITOR_FOR_NEWS
en: Spawning your selected editor to edit news message
nl: Uw geselecteerde editor wordt opgestart om een nieuwsbericht in te voeren

en: Post this message?
nl: Dit bericht posten?

en: Append '%s'?
nl: '%s' aan einde toevoegen?

en: Posting to newsgroup(s)...
nl: Posten naar nieuwsgroep(en)...

en: *** You have unread mail. ***
nl: *** U hebt ongelezen e-mail. ***

en: *** You have mail. ***
nl: *** U hebt e-mail. ***

en: *** You have new mail. ***
nl: *** U hebt nieuwe e-mail. ***

en: File insert cancelled!!!
nl: Opname van bestand is geannuleerd!

en: Not enough memory for file!
nl: Niet genoeg geheugen beschikbaar voor bestand!

en: Can't open file for reading.
nl: Kan bestand niet openen om te lezen.

en: File does not exist.
nl: Bestand bestaat niet.

en: File does not exist - reenter or cancel:
nl: Bestand bestaat niet -- voer opnieuw in of annuleer:

en: File is not readable.
nl: Bestand is niet leesbaar.

en: File is not readable - reenter or cancel:
nl: Bestand is niet leesbaar -- voer opnieuw in of annuleer:

en: Nothing to insert - file is 0-length.
nl: Er is niets om in te voegen -- bestand heeft lengte 0.

en: Save request cancelled!!!
nl: Opslagverzoek is geannuleerd!

en: Mail request cancelled!!!
nl: E-mailopdracht is geannuleerd!

note: #define CONFIRM_MAIL_SOURCE_PREPARSED
en: Viewing preparsed source.  Are you sure you want to mail it?
nl: Voorverwerkte brontekst wordt getoond.  Verzenden?

en: Please wait...
nl: Even geduld...

en: Mailing file.  Please wait...
nl: Bestand wordt verzonden.  Even geduld...

en: ERROR - Unable to mail file
nl: FOUT -- Kan e-mailbestand niet openen.

note: #define CONFIRM_LONG_SCREEN_PRINT
en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
nl: Bestand is %d schermen lang.  Toch afdrukken?

en: Print request cancelled!!!
nl: Adrukverzoek is geannuleerd!

en: Press <return> to begin:
nl: Druk op <Enter> om te beginnen:

en: Press <return> to finish:
nl: Druk op <Enter> om te voltooien:

note: #define CONFIRM_LONG_PAGE_PRINT
en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
nl: Bestand is %d pagina's lang.  Toch afdrukken?

note: #define CHECK_PRINTER
en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
nl: Zorg dat de printer aan staat.  Druk op <Enter> om het afdrukken te beginnen:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
nl: FOUT -- Kan geen ruimte voor bestand reserveren.

en: Unable to open tempfile
nl: Kan tijdelijk bestand niet openen

en: Unable to open print options file
nl: Kan optiesbestand niet afdrukken

en: Printing file.  Please wait...
nl: Bestand wordt afgedrukt.  Even geduld...

en: Please enter a valid internet mail address:
nl: Voer een geldig e-mailadres in:

en: ERROR! - printer is misconfigured!
nl: FOUT -- Printer is niet goed ingesteld.

en: Image map from POST response not available!
nl: Menuplaatje van POST-antwoord is niet beschikbaar!

en: Misdirected client-side image MAP request!
nl: Verkeerd gerichte opdracht voor menuplaatje aan cliëntzijde!

en: Client-side image MAP is not accessible!
nl: Menuplaatje aan cliëntzijde is niet bereikbaar!

en: No client-side image MAPs are available!
nl: Er zijn aan cliëntzijde geen menuplaatjes beschikbaar!

en: Client-side image MAP is not available!
nl: Menuplaatje aan cliëntzijde is niet beschikbaar!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_24
en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
nl: Voor het Optiesmenu moet de schermhoogte minimaal 24 regels zijn.

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_23
en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
nl: Voor het Optiesmenu moet de schermhoogte minimaal 23 regels zijn.

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_22
en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
nl: Voor het Optiesmenu moet de schermhoogte minimaal 22 regels zijn.

en: That key requires Advanced User mode.
nl: Die toets werkt alleen in de 'expert'-gebruikersmodus.

en: Content-type: %s
nl: Inhoudstype: %s

en: Command:
nl: Opdracht:

en: Unknown or ambiguous command
nl: Onbekende of meerduidige opdracht

en:  Version
nl:  versie

en:  first
nl:  eerst

en: , guessing...
nl: , er naar raden...

en: Permissions for
nl: Toegangsrechten voor

en: Select
nl: Selecteer

en: capital letter
nl: hoofdletter

en:  of option line,
nl:  van optieregel,

en:  to save,
nl:  om op te slaan,

en:  to
nl:  aan

en:  or
nl:  of

en:  to return to Lynx.
nl:  om terug te keren naar Lynx.

en: Accept Changes
nl: Wijzigen bevestigen

en: Reset Changes
nl: Wijzigingen annuleren

en: Left Arrow cancels changes
nl: (pijltje links annuleert ook)

en: Save options to disk
nl: Opties op schijf opslaan

en: Hit RETURN to accept entered data.
nl: Druk op <Enter> om ingevoerde gegevens te accepteren.

note: #define ACCEPT_DATA_OR_DEFAULT
en: Hit RETURN to accept entered data.  Delete data to invoke the default.
nl: Druk op <Enter> om gegevens te accepteren.  Wis gegevens om te herstellen.

en: Value accepted!
nl: Waarde is geaccepteerd!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_X
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
nl: Waarde is geaccepteerd! -- WAARSCHUWING: Lynx is geconfigureerd voor X Windows!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_NONX
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
nl: Waarde is geaccepteerd! -- WAARSCHUWING: Lynx is NIET geconfigureerd voor X Windows!

en: You are not allowed to change which editor to use!
nl: U mag niet opgeven welke editor u wilt gebruiken!

en: Failed to set DISPLAY variable!
nl: Zetten van variabele DISPLAY is mislukt!

en: Failed to clear DISPLAY variable!
nl: Wissen van variabele DISPLAY is mislukt!

note: #define BOOKMARK_CHANGE_DISALLOWED
en: You are not allowed to change the bookmark file!
nl: U mag het boekenleggerbestand niet veranderen!

en: Terminal does not support color
nl: De terminal ondersteunt geen kleur

en: Your '%s' terminal does not support color.
nl: Uw '%s'-terminal ondersteunt geen kleur.

en: Access to dot files is disabled!
nl: Toegang tot puntbestanden is uitgeschakeld!

note: #define UA_NO_LYNX_WARNING
en: User-Agent string does not contain "Lynx" or "L_y_n_x"
nl: Waarde van 'User-Agent' bevat geen "Lynx" of "L_y_n_x"

note: #define UA_PLEASE_USE_LYNX
en: Use "L_y_n_x" or "Lynx" in User-Agent, or it looks like intentional deception!
nl: Gebruik "L_y_n_x" of "Lynx" in 'User-Agent', anders lijkt het op bedrog.

note: #define UA_CHANGE_DISABLED
en: Changing of the User-Agent string is disabled!
nl: Wijzigen van de waarde van 'User-Agent' is uitgeschakeld!

note: #define CHANGE_OF_SETTING_DISALLOWED
en: You are not allowed to change this setting.
nl: U mag deze instelling niet wijzigen.

en: Saving Options...
nl: Opslaan van opties...

en: Options saved!
nl: Opties zijn opgeslagen.

en: Unable to save Options!
nl: Kan opties niet opslaan!

en:  'r' to return to Lynx
nl:  'r' om terug te keren naar Lynx

en:  '>' to save, or 'r' to return to Lynx
nl:  '>' om op te slaan, of 'r' om terug te keren naar Lynx

note: #define ANY_KEY_CHANGE_RET_ACCEPT
en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
nl: Druk op een toets om de waarde te veranderen; <Enter> om te accepteren.

en: Error uncompressing temporary file!
nl: Fout bij decomprimeren van tijdelijk bestand!

en: Unsupported URL scheme!
nl: Niet-ondersteunde URL-methode!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
nl: Niet-ondersteunde 'data:'-URL!  Gebruik voorlopig SHOWINFO.

en: Redirection limit of %d URL's reached.
nl: Doorverwijzingslimiet van %d URL's is bereikt.

en: Illegal redirection URL received from server!
nl: Ongeldige doorverwijzing-URL ontvangen van server!

note: #define SERVER_ASKED_FOR_REDIRECTION
en: Server asked for %d redirection of POST content to
nl: Server vroeg om %d-doorverwijzing van POST-inhoud naar

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
nl: P)-doorgaan, G)ET gebruiken of C)-annuleren

en: P)roceed, or C)ancel
nl: P)-doorgaan, of C)-annuleren

note: #define ADVANCED_POST_GET_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
nl: Doorverwezen POST-inhoud.  P)-doorgaan, U)RL zien, G)ET of C)-annuleren

note: #define ADVANCED_POST_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
nl: Doorverwezen POST-inhoud.  P)-doorgaan, U)RL bekijken, of C)-annuleren

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION
en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
nl: Document van formulier met POST-inhoud.  Opnieuw verzenden?

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION_TO
en: Resubmit POST content to %s ?
nl: Opnieuw POST-inhoud naar %s verzenden?

note: #define CONFIRM_POST_LIST_RELOAD
en: List from document with POST data.  Reload %s ?
nl: Lijst van document met POST-informatie.  Opnieuw %s laden?

note: #define CONFIRM_POST_DOC_HEAD
en: Document from POST action, HEAD may not be understood.  Proceed?
nl: Document met POST-actie, HEAD wordt mogelijk niet begrepen.  Doorgaan?

note: #define CONFIRM_POST_LINK_HEAD
en: Form submit action is POST, HEAD may not be understood.  Proceed?
nl: Formulierverzendactie is POST, HEAD wordt mogelijk niet begrepen.  Doorgaan?

en: Proceed without a username and password?
nl: Doorgaan zonder gebruikersnaam en wachtwoord?

en: Proceed (%s)?
nl: Doorgaan (%s)?

en: Cannot POST to this host.
nl: Kan geen 'POST' verzenden naar deze host.

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
nl: POST wordt niet ondersteund voor deze URL -- POST-informatie wordt genegeerd!

en: Discarding POST data...
nl: Weggooien van POST-informatie...

en: Document will not be reloaded!
nl: Document zal niet opnieuw geladen worden!

en: Location:
nl: Locatie:

en: '%s' not found!
nl: '%s' niet gevonden!

en: Default Bookmark File
nl: Standaard boekenleggerbestand

en: Screen too small! (8x35 min)
nl: Scherm is te klein! (minimaal 8x35)

en: Select destination or ^G to Cancel:
nl: Selecteer bestemming of Ctrl-G om te annuleren:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELECT
en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
nl: Selecteer subboekenlegger, '=' = menu, Ctrl-G = annuleren:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELF
en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
nl: L)ink reproduceren in dit boekenleggerbestand of C)-annuleren? (l,c):

en: Multiple bookmark support is not available.
nl: Meervoudige boekenleggerondersteuning is niet beschikbaar.

en:  Select Bookmark (screen %d of %d)
nl:  Selecteer boekenlegger (scherm %d van %d)

en:        Select Bookmark
nl:        Selecteer boekenlegger

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD_MASK
en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
nl: Wijzigen van boekenlegger-OMSCHRIJVING en -BESTANDSPAD (%d van 2)

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD
en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
nl:         Wijzigen van boekenlegger-OMSCHRIJVING en -BESTANDSPAD

note: #define USE_PATH_OFF_HOME
en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
nl: Gebruik een bestandspad vanuit uw login-map in shell-syntax!

en: Use a filepath off your home directory!
nl: Gebruik een bestandspad vanuit uw persoonlijke map!

note: #define MAXLINKS_REACHED
en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
nl: Te veel links per pagina!  Blader per halve pagina of tweeregelig.

en: No previously visited links available!
nl: Geen voorgaande bezochte links beschikbaar!

en: Memory exhausted!  Program aborted!
nl: Geen geheugen meer beschikbaar!  Programma is afgebroken!

en: Memory exhausted!  Aborting...
nl: Geen geheugen meer beschikbaar!  Programma wordt afgebroken...

en: Not enough memory!
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar!

en: Directory/File Manager not available
nl: Bestandsbeheer is niet beschikbaar

en: Location URL is not absolute.
nl: Locatie-URL is niet absoluut.

en: Refresh URL is not absolute.
nl: Verversings-URL is niet absoluut.

note: #define SENDING_MESSAGE_WITH_BODY_TO
en: You are sending a message with body to:
nl: U zendt een bericht met inhoud naar:

en: You are sending a comment to:
nl: U zendt commentaar naar:

en: 
     With copy to:
nl: 
     Met kopie naar:

en: 
     With copies to:
nl: 
     Met kopieën naar:

note: #define CTRL_G_TO_CANCEL_SEND
en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
nl: 
    
    Gebruik Ctrl-G om te annuleren (bericht niet verzenden).

note: #define ENTER_NAME_OR_BLANK
en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
nl: 
     Voer uw naam in, of laat het leeg om anoniem te blijven

note: #define ENTER_MAIL_ADDRESS_OR_OTHER
en: 
     Please enter a mail address or some other
nl: 
     Vul een e-mailadres in of een andere manier om

note: #define MEANS_TO_CONTACT_FOR_RESPONSE
en:  means to contact you, if you desire a response.
nl:  u te bereiken, als u antwoord wenst te ontvangen.

en: 
     Please enter a subject line.
nl: 
     Vul een onderwerp in.

note: #define ENTER_ADDRESS_FOR_CC
en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
nl: 
     Voer een e-mailadres in om een kopie van het bericht naar toe te sturen.

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
nl:  (Laat dit leeg indien u geen kopie wilt.)

en: 
     Please review the message body:
nl: 
     Controleer de inhoud van het bericht:

en: 
    Press RETURN to continue:
nl: 
    Druk op <Enter> om door te gaan:

en: 
    Press RETURN to clean up:
nl: 
    Druk op <Enter> om op te ruimen:

en:  Use Control-U to erase the default.
nl:  Gebruik Ctrl-U om de huidige regel te wissen.

en: 
     Please enter your message below.
nl: 
     Schrijf uw bericht hieronder.

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_A
en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
nl: 
     Wanneer u klaar bent, druk dan op <Enter> en plaats vervolgens

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_B
en: 
     on a line and press enter again.
nl: 
     een punt (.) op één regel, en druk dan opnieuw op <Enter>.

note: Cookies messages #define ADVANCED_COOKIE_CONFIRMATION
en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
nl: %s koekje: %.*s=%.*s  Toestaan? (Ja, Nee, Altijd, noOit)

note: #define INVALID_COOKIE_DOMAIN_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
nl: Ongeldig koekjesdomein=%s voor '%s' accepteren?

note: #define INVALID_COOKIE_PATH_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
nl: Ongeldig koekjespad=%s als een prefix voor '%s' accepteren?

en: Allowing this cookie.
nl: Dit koekje wordt toegelaten.

en: Rejecting this cookie.
nl: Dit koekje wordt verworpen.

en: The Cookie Jar is empty.
nl: De koekjestrommel is leeg.

en: The Cache Jar is empty.
nl: De cachetrommel is leeg.

note: #define ACTIVATE_TO_GOBBLE
en: Activate links to gobble up cookies or entire domains,
nl: Activeer de links om koekjes over hun houdbaarheidsdatum heen te helpen,

en: or to change a domain's 'allow' setting.
nl: of om de 'toelaatbaarheids'-instelling van een domein te wijzigen.

en: (Cookies never allowed.)
nl: (Koekjes nooit toegestaan.)

en: (Cookies always allowed.)
nl: (Koekjes altijd toegestaan.)

en: (Cookies allowed via prompt.)
nl: (Koekjes toegestaan met prompt.)

en: (Persistent Cookies.)
nl: (Persistente koekjes.)

en: (No title.)
nl: (Geen titel.)

en: (No name.)
nl: (Geen naam.)

en: (No value.)
nl: (Geen waarde.)

en: None
nl: geen

en: (End of session.)
nl: (Einde van sessie.)

en: Delete this cookie?
nl: Dit koekje verwijderen?

en: The cookie has been eaten!
nl: Het koekje is opgegeten!

en: Delete this empty domain?
nl: Dit lege domein verwijderen?

en: The domain has been eaten!
nl: Het domein is opgegeten!

note: #define DELETE_COOKIES_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain's cookies, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
nl: D)omein wissen; zet toelaten op A)ltijd/P)rompt/V)-nooit, of C)-annuleren?

note: #define DELETE_DOMAIN_SET_ALLOW_OR_CANCEL
en: D)elete domain, set allow A)lways/P)rompt/neV)er, or C)ancel?
nl: D)omein wissen; zet toestaan op A)ltijd/P)rompt/V)-nooit, of C)-annuleren?

en: All cookies in the domain have been eaten!
nl: Alle koekjes in het domein zijn opgegeten!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
nl: (A) altijd toelaten van domein '%s'.

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
nl: (V) nooit toelaten van domein '%s'.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
nl: (P) prompten voor toestaan van domein '%s'.

en: Delete all cookies in this domain?
nl: Alle koekjes in dit domein verwijderen?

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
nl: Alle koekjes in de trommel zijn opgegeten!

en: Port 19 not permitted in URLs.
nl: Poort 19 is niet toegestaan in URL's.

en: Port 25 not permitted in URLs.
nl: Poort 25 is niet toegestaan in URL's.

en: Port %lu not permitted in URLs.
nl: Poort %lu is niet toegestaan in URL's.

en: URL has a bad port field.
nl: URL heeft een foutief poortveld.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
nl: Maximale nestingsdiepte van HTML-elementen is overschreden.

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
nl: Foutieve gedeeltelijke referentie!  Voorafgaande puntjes worden weggelaten.

en: Trace Log open failed.  Trace off!
nl: Kan trace-logbestand niet openen.  Traceren is uitgezet!

en: Lynx Trace Log
nl: Lynx-trace-logbestand

en: No trace log has been started for this session.
nl: Er is geen trace-logbestand gestart voor deze sessie.

note: #define MAX_TEMPCOUNT_REACHED
en: The maximum temporary file count has been reached!
nl: Het maximale aantal tijdelijke bestanden is bereikt!

note: #define FORM_VALUE_TOO_LONG
en: Form field value exceeds buffer length!  Trim the tail.
nl: Waarde in formulierveld overschrijdt lengte van de buffer!  Staart wordt afgeknipt.

note: #define FORM_TAIL_COMBINED_WITH_HEAD
en: Modified tail combined with head of form field value.
nl: Veranderde staart samengevoegd met kop van waarde uit formulierveld.

note: HTFile.c
en: Directory
nl: Map

en: Directory browsing is not allowed.
nl: Bladeren door mappen is niet toegestaan.

en: Selective access is not enabled for this directory
nl: Selectieve toegang is niet aangezet voor deze map

en: Multiformat: directory scan failed.
nl: Multiformat: doorzoeken van map is mislukt.

en: This directory is not readable.
nl: Deze map is niet leesbaar.

en: Can't access requested file.
nl: Geen toegang tot opgevraagd bestand.

en: Could not find suitable representation for transmission.
nl: Kan geen passende representatie vinden voor overdracht.

en: Could not open file for decompression!
nl: Kan bestand niet openen voor decompressie!

en: Files:
nl: Bestanden:

en: Subdirectories:
nl: Submappen:

en:  directory
nl:  map

en: Up to
nl: Terug naar

en: Current directory is
nl: Huidige map is

note: HTFTP.c
en: Symbolic Link
nl: Symbolische koppeling

note: HTGopher.c
en: No response from server!
nl: Geen reactie van die server!

en: CSO index
nl: CSO-index

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
nl: 
    Dit is een doorzoekbare index van een CSO-databank.

en: CSO Search Results
nl: CSO-zoekresultaten

en: Seek fail on %s
nl: Zoekopdracht is mislukt op %s

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
nl: 
    Druk op de 's'-toets en voer zoektermen in.

en: 
    This is a searchable Gopher index.
nl: 
    Dit is een doorzoekbare Gopher-index.

en: Gopher index
nl: Gopher-index

en: Gopher Menu
nl: Gopher-menu

en:  Search Results
nl:  Zoekresultaten

en: Sending CSO/PH request.
nl: Verzenden van CSO/PH-verzoek.

en: Sending Gopher request.
nl: Verzenden van Gopher-verzoek.

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
nl: CSO/PH-verzoek is verzonden; wacht op antwoord.

en: Gopher request sent; waiting for response.
nl: Gopher-verzoek is verzonden; wacht op antwoord.

en: 
    Please enter search keywords.
nl: 
    Voer zoektermen in.

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
nl: 
    De zoektermen die u opgeeft maken het mogelijk te zoeken op

en:  person's name in the database.
nl:  een persoonsnaam in de databank.

note: HTNews.c
en: Connection closed ???
nl: Verbinding gesloten???

en: Cannot open temporary file for news POST.
nl: Kan geen tijdelijk bestand openen voor nieuws-POST.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
nl: Dit programma ondersteunt versturen van nieuwsberichten met SSL niet.

note: HTStyle.c
en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
nl: Stijl %d '%s' SGML:%s.  Lettertype %s %.1f-punts.

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
nl:         Uitlijnen=%d, %d tabs. (%.0f voor, %.0f na)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
nl:                 Tabsoort=%d op %.0f

note: HTTP.c
en: Can't proceed without a username and password.
nl: Kan niet verder zonder gebruikersnaam en wachtwoord.

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
nl: Herhalen gaat niet met autorisatie!  Vraag beheerder van de webserver.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
nl: Herhalen gaat niet met proxy-autorisatie!  Vraag beheerder van de webserver.

en: Retrying with proxy authorization information.
nl: Nieuwe poging met proxy-autorisatie-informatie.

en: SSL error:%s-Continue?
nl: SSL-fout: %s -- Verdergaan?

note: HTWAIS.c
en: HTWAIS: Return message too large.
nl: HTWAIS: Geretourneerd bericht is te groot.

en: Enter WAIS query:
nl: Voer een WAIS-verzoek in:

note: Miscellaneous status
en: Retrying as HTTP0 request.
nl: Nieuwe poging als HTTP0-verzoek.

en: Transferred %d bytes
nl: %d bytes overgezet

en: Data transfer complete
nl: Gegevensoverdracht is voltooid

en: Error processing line %d of %s
nl: Fout bij verwerking van regel %d van %s

note: Lynx internal page titles
en: Address List Page
nl: Adreslijstenpagina

en: Bookmark file
nl: Boekenleggerbestand

en: Configuration Definitions
nl: Instellingen

en: Cookie Jar
nl: Koekjestrommel

en: Current Edit-Key Map
nl: Huidige edittoetsenindeling

en: Current Key Map
nl: Huidige toetsenindeling

en: File Management Options
nl: Bestandsbeheeropties

en: Download Options
nl: Downloadopties

en: History Page
nl: Historiepagina

en: Cache Jar
nl: Cachetrommel

en: List Page
nl: Lijstenpagina

en: Lynx.cfg Information
nl: Lynx.cfg-informatie

en: Converted Mosaic Hotlist
nl: Geconverteerde Mosaic-hotlist

en: Options Menu
nl: Optiesmenu

en: File Permission Options
nl: Opties voor bestandstoegangsrechten

en: Printing Options
nl: Afdrukopties

en: Information about the current document
nl: Informatie over het huidige document

en: Your recent statusline messages
nl: Recente berichten van de statusregel

en: Upload Options
nl: Uploadopties

en: Visited Links Page
nl: Bezochte links-pagina

note: CONFIG_DEF_TITLE subtitles
en: See also
nl: Zie ook

en: your
nl: uw

en: for runtime options
nl: voor uitvoeropties

en: compile time options
nl: compilatieopties

en: color-style configuration
nl: instellingen van kleurstijl

en: latest release
nl: laatste versie

en: pre-release version
nl: testversie

en: development version
nl: ontwikkelversie

note: #define AUTOCONF_CONFIG_CACHE
en: The following data were derived during the automatic configuration/build
    process of this copy of Lynx.  When reporting a bug, please include a copy
    of this page.
nl: Onderstaande gegevens werden bepaald tijdens het configuratieproces van
    dit exemplaar van Lynx.  Voeg een kopie van deze gegevens bij wanneer u
    een programmafout rapporteert.

note: #define AUTOCONF_LYNXCFG_H
en: The following data were used as automatically-configured compile-time
    definitions when this copy of Lynx was built.
nl: Onderstaande gegevens werden gebruikt als automatisch bepaalde
    definities tijdens het compileren van dit exemplaar van Lynx.

note: #define DIRED_NOVICELINE
en:   C)reate  D)ownload  E)dit  F)ull menu  M)odify  R)emove  T)ag  U)pload
nl: C)reëer D)ownload E)dit F)-volledig menu M)-wijzig R)-wis T)-vink U)pload

en: Failed to obtain status of current link!
nl: Kan status van de huidige link niet verkrijgen!

note: #define INVALID_PERMIT_URL
en: Special URL only valid from current File Permission menu!
nl: Speciale URL is alleen geldig vanuit huidige Bestandstoegangsrechten-menu!

en: External support is currently disabled.
nl: Externe ondersteuning is momenteel uitgeschakeld.

note: new with 2.8.4dev.21
en: Changing working-directory is currently disabled.
nl: De werkmap wijzigen is momenteel uitgeschakeld.

en: Linewrap OFF!
nl: Regelvouwen UIT!

en: Linewrap ON!
nl: Regelvouwen AAN!

en: Parsing nested-tables toggled OFF!  Reloading...
nl: Ontleden van geneste tabellen is UITgezet!  Herladen...

en: Parsing nested-tables toggled ON!  Reloading...
nl: Ontleden van geneste tabellen is AANgezet!  Herladen...

en: Shifting is disabled while line-wrap is in effect
nl: Schuiven is uitgeschakeld als regelvouwen in gebruik is

en: Trace not supported
nl: Traceren wordt niet ondersteund

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
nl:         Inspringen: eerste=%.0f overigen=%.0f, hoogte=%.1f omschr=%.1f

en: username for realm %s changed from %s to %s
nl: gebruikersnaam voor omgeving %s is gewijzigd van %s naar %s

en: password for realm %s user %s changed
nl: wachtwoord voor omgeving %s gebruiker %s is gewijzigd

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
nl: Gebruikersnaam voor '%s' op %s '%s%s':

en: This client doesn't know how to compose proxy authorization information for scheme
nl: Dit programma weet niet hoe proxy-autorisatie-informatie te maken voor schema

en: This client doesn't know how to compose authorization information for scheme
nl: Dit programma weet niet hoe autorisatie-informatie te maken voor schema

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
nl: Foutieve kop '%s%s%s%s%s'

en: Proxy authorization required -- retrying
nl: Proxy-autorisatie is vereist -- nieuwe poging

en: Access without authorization denied -- retrying
nl: Toegang zonder autorisatie is geweigerd -- nieuwe poging

en: Access forbidden by rule
nl: Toegang is verboden volgens regel

en: Document with POST content not found in cache.  Resubmit?
nl: Document met POST inhoud niet gevonden in cache.  Nog eens verzenden?

en: Loading failed, use a previous copy.
nl: Het laden is mislukt; gebruik een vroegere kopie.

en: Loading incomplete.
nl: Laden is niet voltooid.

en: **** HTAccess: socket or file number returned by obsolete load routine!
nl: **** HTAccess: socket of bestandsnummer teruggegeven door verouderde laadroutine!

en: **** HTAccess: Internal software error.  Please mail lynx-dev@nongnu.org!
nl: **** HTAccess: Interne fout.  Meld dit aan <lynx-dev@nongnu.org>!

en: **** HTAccess: Status returned was: %d
nl: **** HTAccess: Geretourneerde status was: %d

note: * hack: if we fail in HTAccess.c * avoid duplicating URL, oh.
en: Can't Access
nl: Kan geen toegang krijgen

en: Unable to access document.
nl: Kan geen toegang krijgen tot document.

en: Enter password for user %s@%s:
nl: Voer wachtwoord in voor gebruiker %s@%s:

en: Unable to connect to FTP host.
nl: Kan geen verbinding maken met FTP-host.

en: close master socket
nl: hoofdsocket sluiten

en: socket for master socket
nl: socket voor hoofdsocket

en: Receiving FTP directory.
nl: Ophalen van FTP-bestandenoverzicht.

en: Transferred %d bytes (%5d)
nl: %d bytes overgezet (%5d)

en: connect for data
nl: verbinden voor datastroom

en: Receiving FTP file.
nl: Ophalen van FTP-bestand.

en: Could not set up finger connection.
nl: Kan finger-verbinding niet maken.

en: Could not load data (no sitename in finger URL)
nl: Kan gegevens niet laden (geen site-naam in finger-URL)

en: Invalid port number - will only use port 79!
nl: Ongeldig poortnummer -- zal alleen poort 79 gebruiken!

en: Could not access finger host.
nl: Kan finger-host niet bereiken.

en: No response from finger server.
nl: Geen antwoord van finger-server.

en: Username for news host '%s':
nl: Gebruikersnaam voor nieuws-host '%s':

en: Change username?
nl: Gebruikersnaam wijzigen?

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password for news host '%s':
nl: Wachtwoord voor nieuws-host '%s':

en: Change password?
nl: Wachtwoord wijzigen?

en: No matches for: %s
nl: Geen overeenkomsten voor: %s

en: 
    No articles in this group.
nl: 
    Geen artikelen gevonden in deze groep.

en: 
    No articles in this range.
nl: 
    Geen artikelen in dit bereik.

note: * Set window title.
en: %s,  Articles %d-%d
nl: %s,  Artikelen %d-%d

en: Earlier articles
nl: Eerdere artikelen

en: 
    There are about %d articles currently available in %s, IDs as follows:
nl: 
    Er zijn momenteel ongeveer %d artikelen beschikbaar in %s, met volgende ID's:

en: All available articles in
nl: Alle beschikbare artikelen in

en: Later articles
nl: Latere artikelen

en: Post to
nl: Posten naar

en: This client does not contain support for SNEWS URLs.
nl: Dit programma ondersteunt geen SNEWS-URL's.

en: No target for raw text!
nl: Geen bestemming voor ruwe tekst!

en: Connecting to NewsHost ...
nl: Verbinden met nieuws-host ...

en: Could not access %s.
nl: Geen toegang tot %s.

en: Can't read news info.  News host %.20s responded: %.200s
nl: Kan nieuwsinformatie niet lezen.  Nieuws-host %.20s antwoordde: %.200s

en: Can't read news info, empty response from host %s
nl: Kan nieuwsinformatie niet lezen; loos antwoord van host %s

note: * List available newsgroups.  - FM
en: Reading list of available newsgroups.
nl: Lezen van lijst met beschikbare nieuwsgroepen.

en: Reading list of articles in newsgroup.
nl: Lezen van lijst met artikelen in nieuwsgroep.

note: * Get an article from a news group.  - FM
en: Reading news article.
nl: Lezen van nieuwsartikel.

en: Sorry, could not load requested news.
nl: Sorry, kan het opgevraagde nieuws niet laden.

en: Address has invalid port
nl: Adres bevat ongeldige poort

en: Address length looks invalid
nl: Adreslengte ziet er ongeldig uit

en: SOCKS5: no hostname found.
nl: SOCKS5: geen hostnaam gevonden.

en: SOCKS5: hostname too long.
nl: SOCKS5: hostnaam is te lang.

en: (for %s at %s) SOCKS5
nl: (voor %s op %s) SOCKS5

en: Unable to locate remote host %s.
nl: Kan gindse computer %s niet vinden.

note: Not HTProgress, so warning won't be overwritten immediately; * but not HTAlert, because typically there will be other * alerts from the callers.  - kw
en: Invalid hostname %s
nl: Ongeldige hostnaam %s

en: Making %s connection to %s
nl: Maken van %s-verbinding met %s

en: socket failed.
nl: socket is mislukt.

en: socket failed: family %d addr %s port %s.
nl: socket is mislukt: familie %d, adres %s, poort %s.

en: Could not make connection non-blocking.
nl: Kan verbinding niet niet-blokkerend maken.

en: Connection failed (too many retries).
nl: Verbinden is mislukt (te vaak opnieuw geprobeerd).

en: Could not restore socket to blocking.
nl: Kan socket niet naar blokkerende modus herstellen.

note: RFC 1928: CONNECT request
en: SOCKS5: connecting to %s
nl: SOCKS5: verbinding maken met %s

en: SOCKS server failure
nl: SOCKS-serverfout

en: connection not allowed by ruleset
nl: verbinding is niet toegestaan vanwege een regel

en: network unreachable
nl: netwerk is onbereikbaar

en: host unreachable
nl: host is onbereikbaar

en: connection refused
nl: verbinding is geweigerd

en: TTL expired
nl: TTL is verlopen

en: command not supported
nl: opdracht wordt niet ondersteund

en: address type not supported
nl: adressoort wordt niet ondersteund

en: unknown SOCKS error code
nl: onbekende SOCKS-foutcode

en: unexpected reply
nl: onverwacht antwoord

en: Socket read failed (too many tries).
nl: Socket uitlezen is mislukt (te vaak opnieuw geprobeerd).

en: User/password contains only punctuation: %s
nl: Gebruikersnaam/wachtwoord bevat alleen interpunctie: %s

en: User/password may be confused with hostname: '%s' (e.g, '%s')
nl: Gebruikersnaam/wachtwoord kan verward worden met hostnaam: '%s' (bijvoorbeeld '%s')

en: Certificate issued by: %s
nl: Certificaat is uitgeven door: %s

en: This client does not contain support for HTTPS URLs.
nl: Dit programma ondersteunt geen HTTPS-URL's.

en: Unable to connect to remote host.
nl: Kan geen verbinding maken met gindse computer.

en: Retrying connection without TLS.
nl: Verbinding wordt opnieuw geprobeerd zonder TLS.

en: GnuTLS error when trying to verify certificate.
nl: GnuTLS-fout tijdens verificatie van certificaat.

en: the certificate has no known issuer
nl: het certificaat heeft geen bekende uitgever

en: no issuer was found
nl: geen uitgever gevonden

en: issuer is not a CA
nl: uitgever is geen CA

en: the certificate has been revoked
nl: het certificaat is herroepen

en: the certificate is not trusted
nl: het certificaat wordt niet vertrouwd

en: Verified connection to %s (cert=%s)
nl: Geverifieerde verbinding met %s (cert=%s)

en: Verified connection to %s (subj=%s)
nl: Geverifieerde verbinding met %s (subj=%s)

en: Can't find common name in certificate
nl: Kan in certificaat geen gewone naam vinden

en: SSL error:host(%s)!=cert(%s)-Continue?
nl: SSL-fout: computer(%s)!=certificaat(%s).  Verdergaan?

en: SSL error
nl: SSL-fout

en: UNVERIFIED connection to %s (cert=%s)
nl: ONGEVERIFIEERDE verbinding met %s (cert=%s)

en: Secure %d-bit %s (%s) HTTP connection
nl: Veilige %d-bits %s (%s) HTTP-verbinding

en: Sending HTTP request.
nl: Zenden van HTTP-verzoek.

en: Unexpected network write error; connection aborted.
nl: Onverwachte fout bij schrijven naar netwerk; verbinding is verbroken.

en: HTTP request sent; waiting for response.
nl: HTTP-verzoek is verzonden; wacht op antwoord.

en: Unexpected network read error; connection aborted.
nl: Onverwachte fout bij lezen uit netwerk; verbinding is verbroken.

note: * HTTP/1.1 Informational statuses. * 100 Continue. * 101 Switching Protocols. * > 101 is unknown. * We should never get these, and they have only the status * line and possibly other headers, so we'll deal with them by * showing the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected Informational Status.
nl: Onverwachte informatieve status ontvangen.

note: * Reset Content.  The server has fulfilled the request but * nothing is returned and we should reset any form * content.  We'll instruct the user to do that, and * restore the current document.  - FM
en: Request fulfilled.  Reset Content.
nl: Verzoek is volbracht.  Herstellen van inhoud.

note: Not Modified * We didn't send an "If-Modified-Since" header, so this * status is inappropriate.  We'll deal with it by showing * the full header to the user as text/plain.  - FM
en: Got unexpected 304 Not Modified status.
nl: Kreeg een onverwachte '304 Niet gewijzigd'-statusmelding.

en: Redirection of POST content requires user approval.
nl: Doorverwijzing van POST-inhoud vereist toestemming van de gebruiker.

en: Have POST content.  Treating Permanent Redirection as Temporary.
nl: Heb POST-inhoud.  Permanente doorverwijzing wordt behandeld als een tijdelijke.

en: Retrying with access authorization information.
nl: Bezig opnieuw te proberen met toegangsautorisatie-informatie.

en: Show the 401 message body?
nl: Inhoud van het 401-bericht laten zien?

en: Show the 407 message body?
nl: Inhoud van het 407-bericht laten zien?

note: * Bad or unknown server_status number.  Take a chance and hope * there is something to display.  - FM
en: Unknown status reply from server!
nl: Onbekende statusmelding van server!

en: remote %s session:
nl: sessie %s op andere computer:

en: Could not connect to WAIS server.
nl: Kan verbinding met WAIS-server niet tot stand brengen.

en: Could not open WAIS connection for reading.
nl: Kan WAIS-verbinding voor lezen niet tot stand brengen.

en: Diagnostic code is
nl: Diagnostische code is

en: Index
nl: Inhoud

en:  contains the following %d item%s relevant to "
nl:  bevat de volgende %d item%s relevant voor "

en: The first figure after each entry is its relative score,
nl: Het eerste cijfer achter elk item is zijn relatieve score,

en: the second is the number of lines in the item.
nl: het tweede is het aantal regels in het item.

en:  (bad file name)
nl:  (foutieve bestandsnaam)

en: (bad doc id)
nl: (foutief document-ID.)

en: (Short Header record, can't display)
nl: (Verkorte Kop structuur, niet toonbaar)

en: 
    Long Header record, can't display
nl: 
    Lange Kop structuur, niet toonbaar

en: 
    Text record
nl: 
    Tekst structuur

en: 
    Headline record, can't display
nl: 
    Kopregel structuur, niet toonbaar

en: 
    Code record, can't display
nl: 
    Code structuur, niet toonbaar

en: Syntax error in WAIS URL
nl: Syntactische fout in WAIS-URL

en:  (WAIS Index)
nl:  (WAIS-index)

en: WAIS Index:
nl: WAIS-index:

en: This is a link for searching the
nl: Deze link is om te zoeken in de

en:  WAIS Index.
nl:  WAIS-index.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
nl: 
    Typ de zoekopdracht ('s') en specificeer dan zoektermen.

en: WAIS Search of "
nl: WAIS doorzoeken naar "

en: HTWAIS: Request too large.
nl: HTWAIS: Verzoek is te groot.

en: Searching WAIS database...
nl: Doorzoeken van WAIS-databank...

en: Search interrupted.
nl: Zoeken is onderbroken.

en: Can't convert format of WAIS document
nl: Kan opmaak van WAIS-document niet converteren

en: HTWAIS: Request too long.
nl: HTWAIS: Verzoek is te lang.

note: * Actually do the transaction given by request_message.
en: Fetching WAIS document...
nl: Ophalen van WAIS-document...

note: display_search_response(target, retrieval_response, wais_database, keywords);
en: No text was returned!
nl: Er is geen tekst geretourneerd!

en:  NOT GIVEN in source file;
nl:  NIET OPGEGEVEN in bronbestand;

en:  WAIS source file
nl:  WAIS-bronbestand

en:  description
nl:  omschrijving

en: Access links
nl: Toegangs-links

en: Direct access
nl: Directe toegang

note: * Proxy will be used if defined, so let user know that - FM *
en:  (or via proxy server, if defined)
nl:  (of via een proxy-server, indien opgegeven)

en: Maintainer
nl: Beheerder

en: Host
nl: Computer

en: Memory exhausted, display interrupted!
nl: Geen geheugen meer beschikbar, weergave is onderbroken!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
nl: Geen geheugen meer beschikbaar, overdracht wordt afgebroken!

en:  (l%d of %d)
nl:  (l%d van %d)

en:  (p%d of %d)
nl:  (p%d van %d)

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
nl:  *** ONVOLDOENDE GEHEUGEN BESCHIKBAAR ***

en: text entry field
nl: tekstinvoerveld

en: password entry field
nl: wachtwoordinvoerveld

en: checkbox
nl: aanvinkvakje

en: radio button
nl: drukknop

en: submit button
nl: verzendknop

en: reset button
nl: herstelknop

en: script button
nl: scriptknop

en: popup menu
nl: popup-menu

en: hidden form field
nl: verborgen formulierveld

en: text entry area
nl: tekstinvoergebied

en: range entry field
nl: bereikinvoerveld

en: file entry field
nl: bestandsnaaminvoerveld

en: text-submit field
nl: tekst-verzendveld

en: image-submit button
nl: afbeelding-verzendknop

en: keygen field
nl: sleutelaanmaakveld

en: unknown form field
nl: onbekend formulierveld

en: unknown field or link
nl: onbekend veld of link

en: Can't open file for uploading
nl: Kan bestand niet openen voor upload

en: Submitting %s
nl: Verzenden van %s

note: ugliness has happened; inform user and do the best we can
en: Hang Detect: TextAnchor struct corrupted - suggest aborting!
nl: Ophanging gedetecteerd: TextAnchor-struct is beschadigd -- stel voor te onderbreken!

note: don't show previous state
en: Wrap lines to fit displayed area?
nl: Regels omvouwen zodat alles zichtbaar is?

en: Very long lines have been truncated!
nl: Erg lange regels zijn afgekapt!

note: * If we know the total size of the file, we can compute * a percentage, and show a corresponding progress bar.
en: Read %s of data
nl: %s aan gegevens gelezen

en: Read %s of %s of data
nl: %s van %s aan gegevens gelezen

en: , %s/sec
nl: , %s/s

en:  (stalled for %s)
nl:  (gestopt voor %s)

en:  (Press 'z' to abort)
nl:  (Druk op 'z' om te stoppen)

note: Meta-note: don't move the following note from its place right in front of the first gettext().  As it is now, it should automatically appear in generated lynx.pot files. - kw NOTE TO TRANSLATORS:  If you provide a translation for "yes", lynx * will take the first byte of the translation as a positiv
en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

note: * Special-purpose workaround for gettext support (we should do * this in a more general way) -TD * * NOTE TO TRANSLATORS:  If the prompt has been rendered into * another language, and if yes/no are distinct, assume the * translator can make an ordered list in parentheses with one * capital letter fo
en: Y/N/A/V
nl: (J/N/A/O)

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: (none)
nl: (geen)

en: Filepath:
nl: Bestandspad:

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
nl: Document heeft slechts verborgen links.  Gebruik het 'l'ijst commando.

en: Source cache error - disk full?
nl: Cache fout - schijf vol?

en: Source cache error - not enough memory!
nl: Cache fout - niet genoeg geheugen!

en:      This file is an HTML representation of the X Mosaic hotlist file.
         Outdated or invalid links may be removed by using the
         remove bookmark command, it is usually the 'R' key but may have
         been remapped by you or your system administrator.
nl:      Dit bestand is een HTML representatie van het 'X Mosaic hotlist'
         bestand.  Verlopen of foutieve links kunnen verwijderd worden met
         het 'verwijder boekenlegger', welke doorgaans gekoppeld is aan
         de 'R' toets, maar uw systeembeheerder heeft dit wellicht gewijzigd.

en:      You can delete links by the 'R' key<br>
    <ol>
nl:      U kunt links verwijderen met de 'R' toets<br>
    <ol>

en:      You can delete links using the remove bookmark command.  It is usually
         the 'R' key but may have been remapped by you or your system
         administrator.
nl:      U kunt links verwijderen met het commando 'verwijder boekenlegger'.
         Dit is doorgaans de 'R' toets, maar uw systeembeheerder kan dit
         gewijzigd hebben.

en:      This file also may be edited with a standard text editor to delete
         outdated or invalid links, or to change their order.
nl:      Dit bestand kan ook met een doorsnee tekst-editor worden gewijzigd om
         verlopen of foutieve links te wissen, of om de volgorde aan te passen.

en: Note: if you edit this file manually
          you should not change the format within the lines
          or add other HTML markup.
          Make sure any bookmark link is saved as a single line.
nl: N.B.: als u dit bestand handmatig hebt aangepast
          moet u niet de formattering binnen de regels aanpassen
          of andere HTML opmaak toevoegen.
          Boekenlegger-links dienen als één regel te worden opgeslagen.

en: File may be recoverable from %s during this session
nl: Het bestand is gedurende deze sessie wellicht terug te halen uit %s

en: Do you want to execute "%s"?
nl: Wilt u "%s" uitvoeren?

note: * Neither the path as given nor any components examined by backing up * were stat()able.  - kw
en: Unable to access cgi script
nl: Geen toegang tot cgi script

en: Good Advice
nl: Goede Raad

en: An excellent http server for VMS is available via
nl: Een uitstekende http server voor VMS is bereikbaar via

en: this link
nl: deze link

en: It provides state of the art CGI script support.
nl: Het biedt voortreffelijke CGI script ondersteuning.

en: Exiting via interrupt:
nl: Beëindiging via interrupt:

en: (from a previous session)
nl: (van een eerdere sessie)

en: Maximum Gobble Date:
nl: Uiterste Houdbaarheidsdatum:

en: Internal
nl: Intern

en: cookie_domain_flag_set error, aborting program
nl: cookie_domain_flag_set fout, programma wordt afgebroken

en: Terminal reinitialisation failed - unknown terminal type?
nl: Herinitialisatie van terminal is mislukt -- onbekend terminaltype?

en: Terminal initialisation failed - unknown terminal type?
nl: Initialisatie van terminal is mislukt -- onbekend terminaltype?

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
nl: U mout een vt100, 200, enz. terminal gebruiken met dit programma.

en: Your Terminal type is unknown!
nl: Uw terminaltype is onbekend!

en: Enter a terminal type:
nl: Voer een terminaltype in:

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
nl: TERMINALTYPE IS GEZET OP

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
nl: 
    Een fatale fout is opgetreden in %s Ver. %s

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
nl: 
    Vraag uw systeembeheerder om deze fout te bevestigen, en indien bevestigd,
    breng dan de lynx-dev mailinglijst hiervan op de hoogte.  Een foutrapportage
    moet een nauwgezette omschrijving bevatten van het commando en/of de URL die
    het probleem veroorzaakt heeft, alsmede de naam en het versienummer van het
    besturingssysteem, de TCP/IP-implementatie, de BACKTRACE (indien beschikbaar),
    en alle andere relevante informatie.

en: Error starting editor, %s
nl: Fout bij starten van editor, %s

en: Editor killed by signal
nl: Editor is geëlimineerd door signaal

en: Editor returned with error status %s
nl: Editor gaf afsluitwaarde %s terug

en: Downloaded link:
nl: Gedownloade link:

en: Suggested file name:
nl: Voorgestelde bestandsnaam:

en: Standard download options:
nl: Standaard downloadmogelijkheden:

en: Download options:
nl: Downloadmogelijkheden:

en: Save to disk
nl: Opslaan op schijf

en: View temporary file
nl: Tijdelijk bestand bekijken

en: Save to disk disabled.
nl: Opslaan op schijf is uitgeschakeld.

en: Local additions:
nl: Lokale toevoegingen:

en: No Name Given
nl: Geen naam opgegeven

en: You selected:
nl: U selecteerde:

en: (no address)
nl: (geen adres)

en:  (internal)
nl:  (intern)

en:  (was internal)
nl:  (was intern)

en:  (From History)
nl:  (Uit historie)

en: You visited (POSTs, bookmark, menu and list files excluded):
nl: U bezocht (m.u.v. POST's, boekenlegger, menu en lijstbestanden):

en: (No messages yet)
nl: (Nog geen vermeldingen)

en: Invalid pointer detected.
nl: Foutieve verwijzing gevonden.

en: Sequence:
nl: Sequentie:

en: Pointer:
nl: Verwijzing:

en: FileName:
nl: BestandsNaam:

en: LineCount:
nl: RegelAantal:

en: Memory leak detected.
nl: Geheugenlek ontdekt.

en: Contains:
nl: Bevat:

en: ByteSize:
nl: ByteGrootte:

en: realloced:
nl: Geherreserveerd:

en: Total memory leakage this run:
nl: Totale geheugenlekkage tijdens deze uitvoering:

en: Peak allocation
nl: Piekreserveringen

en: Bytes allocated
nl: Aantal gereserveerde bytes

en: Total mallocs
nl: Totaal aantal reserveringen

en: Total frees
nl: Totaal aantal vrijgevingen

en: References in
nl: Referenties in

en: this document:
nl: dit document:

en: Visible links:
nl: Zichtbare links:

en: Hidden links:
nl: Verborgen links:

en: References
nl: Referenties

en: Unable to get status of '%s'.
nl: Kan status van '%s' niet opvragen.

en: The selected item is not a file or a directory!  Request ignored.
nl: Het geselecteerde item is geen bestand of map!  Verzoek is genegeerd.

en: Unable to %s due to system error!
nl: Het %s is mislukt vanwege systeemfout!

en: Probable failure to %s due to system error!
nl: Waarschijnlijke fout tijdens het %s vanwege systeemfout!

en: remove %s
nl: verwijderen van %s

en: touch %s
nl: aanraken van %s

en: move %s to %s
nl: verplaatsen van %s naar %s

en: There is already a directory with that name!  Request ignored.
nl: Er is al een map met die naam!  Verzoek is genegeerd.

en: There is already a file with that name!  Request ignored.
nl: Er is al een bestand met die naam!  Verzoek is genegeerd.

en: The specified name is already in use!  Request ignored.
nl: De opgegeven naam is al in gebruik!  Verzoek is genegeerd.

en: Destination has different owner!  Request denied.
nl: Bestemming heeft een andere eigenaar!  Verzoek is genegeerd.

en: Destination is not a valid directory!  Request denied.
nl: Bestemming is geen geldige map!  Verzoek is genegeerd.

en: Source and destination are the same location!  Request ignored!
nl: Bron en bestemming zijn dezelfde locatie!  Verzoek is genegeerd!

en: Remove all tagged files and directories?
nl: Alle aangevinkte bestand en mappen verwijderen?

en: Enter new location for tagged items:
nl: Voer een nieuwe bestemming in voor aangevinkte items:

en: Enter new name for directory:
nl: Voer een nieuwe naam in voor map:

en: Enter new name for file:
nl: Voer een nieuwe naam in voor bestand:

en: Illegal character (path-separator) found! Request ignored.
nl: Ongeldig teken (padscheidingsteken) gevonden!  Verzoek is genegeerd.

en: Enter new location for directory:
nl: Voer een nieuwe locatie in voor map:

en: Enter new location for file:
nl: Voer een nieuwe locatie voor bestand in:

en: Unexpected failure - unable to find trailing path separator
nl: Onverwachte mislukking - kan nakomend padscheidingsteken niet vinden

en: Modify name, location, or permission (n, l, or p):
nl: Wijzig N)aam, L)ocatie, of P)ermissies (n,l, of p):

en: Modify name or location (n or l):
nl: Wijzig N)aam of L)ocatie (n of l):

note: * Code for changing ownership needed here.
en: This feature not yet implemented!
nl: Deze optie is nog niet geïmplementeerd!

en: Enter name of file to create:
nl: Voer een bestandsnaam in om aan te maken:

en: Illegal redirection "//" found! Request ignored.
nl: Foutieve verwijzing "/"gevonden!  Verzoek is genegeerd.

en: Enter name for new directory:
nl: Voer een naam in voor een nieuwe map:

en: Create file or directory (f or d):
nl: Maak F)-bestand of D)-map (f of d):

en: Remove directory '%s'?
nl: Map '%s' verwijderen?

en: Remove directory?
nl: Map verwijderen?

en: Remove file '%s'?
nl: Verwijder bestand '%s'?

en: Remove file?
nl: Verwijder bestand?

en: Remove symbolic link '%s'?
nl: Verwijder symbolische koppeling '%s'?

en: Remove symbolic link?
nl: Verwijder symbolische koppeling?

en: Sorry, don't know how to permit non-UNIX files yet.
nl: Sorry, weet nog niet hoe met permissies van niet-UNIX bestanden om te gaan.

en: Unable to open permit options file
nl: Kan bestand met permissie-opties niet openen

en: Specify permissions below:
nl: Specificeer permissies hieronder:

en: Owner:
nl: Eigenaar:

en: Group
nl: Groep

en: Others:
nl: Anderen:

en: form to permit
nl: formulier voor permissies

en: Invalid mode format.
nl: Onjuist formaat voor modus.

en: Invalid syntax format.
nl: Onjuiste syntax.

en: Warning!  UUDecoded file will exist in the directory you started Lynx.
nl: Let op!  UUDecoded bestand blijft bestaan in de map waarin u Lynx startte.

en: NULL URL pointer
nl: NULL URL verwijzing

en: Executing %s
nl: Bezig met uitvoeren van %s

en: Executing system command. This might take a while.
nl: Bezig met uitvoeren van systeemcommando.  Dit kan even duren.

en: Current directory:
nl: Huidige map:

en: Current selection:
nl: Geselecteerd:

en: Nothing currently selected.
nl: Er is momenteel niets geselecteerd.

en: tagged item:
nl: aangevinkt item:

en: tagged items:
nl: aangevinkte items:

en: Illegal filename; request ignored.
nl: Onjuiste bestandsnaam; verzoek is genegeerd.

note: directory not writable
en: Install in the selected directory not permitted.
nl: Installatie in de geselecteerde map is niet toegestaan.

en: The selected item is not a directory!  Request ignored.
nl: Het geselecteerde item is geen map!  Verzoek is genegeerd.

en: Just a moment, ...
nl: Een ogenblik geduld...

en: Error building install args
nl: Fout bij opbouwen van installatie-argumenten

en: Source and target are the same: %s
nl: Bron en bestemming zijn gelijk: %s

en: Already in target directory: %s
nl: Al in bestemmingsmap: %s

en: Installation complete
nl: Installatie is voltooid

en: Temporary URL or list would be too long.
nl: Tijdelijke URL of lijst zou te lang zijn.

en: Sending
nl: Bezig met zenden

en: The link   %s :?: %s
nl: De link   %s :?: %s

en: called "%s"
nl: genaamd "%s"

en: in the file "%s" called "%s"
nl: in het bestand "%s" genaamd "%s"

en: was requested but was not available.
nl: is opgevraagd maar niet beschikbaar.

en: Thought you might want to know.
nl: Het leek me dat u dat zou willen weten.

en: This message was automatically generated by
nl: Dit bericht is automatisch gegenereerd door

en: No system mailer configured
nl: Geen systeemmailer geconfigureerd

en: No Winsock found, sorry.
nl: Geen Winsock gevonden, sorry.

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
nl: U MOET een geldig TMP- of TEMP-gebied opgeven!

en: No such directory
nl: Map bestaat niet

en: 
    Configuration file "%s" is not available.
nl: 
    Configuratiebestand '%s' is niet beschikbaar.

en: 
    Lynx character sets not declared.
nl: 
    Lynx-tekensets zijn niet opgegeven.

en: Ignored %d characters from standard input.
nl: Er zijn %d tekens van standaardinvoer genegeerd.

en: Use "-stdin" or "-" to tell how to handle piped input.
nl: Gebruik "-stdin" of "-" om aan te geven hoe doorgesluisde invoer behandeld moet worden.

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
nl: Voortbestaande stand van koekjes wordt pas in volgende sessie gewijzigd.

en: Lynx: ignoring unrecognized charset=%s
nl: Lynx: onbekende tekenset '%s' wordt genegeerd

en: %s Version %s (%s)
nl: %s versie %s (%s)

en: Built on %s%s.
nl: Gecompileerd op %s%s

en: Copyrights held by the Lynx Developers Group,
nl: De auteursrechten zijn in handen van de Lynx-ontwikkelaarsgroep,

en: the University of Kansas, CERN, and other contributors.
nl: de Universiteit van Kansas, CERN, en andere medewerkers.

en: Distributed under the GNU General Public License (Version 2).
nl: Gedistribueerd onder de GPL (GNU General Public License), versie 2.

en: See https://lynx.invisible-island.net/ and the online help for more information.
nl: Zie https://lynx.invisible-island.net/ en de online hulp voor meer informatie.

en: USAGE: %s [options] [file]
nl: Gebruik:  %s [opties] [bestand]

en: Options are:
nl: Mogelijke opties zijn:

en: %s: Invalid Option: %s
nl: %s: Ongeldige optie: %s

en: Internal error: Invalid mouse link %d!
nl: **Interne fout**: Ongeldige muiskoppeling %d!

en: A URL specified by the user
nl: Een door de gebruiker opgegeven URL

en: Enctype multipart/form-data not yet supported!  Cannot submit.
nl: Het Enctype 'multipart/form-data' wordt nog niet ondersteund!  Kan niet verzenden.

note: * Make a name for this help file.
en: Help Screen
nl: Hulpscherm

en: System Index
nl: Systeemindex

en: Query parameter %d:
nl: Bevraagparameter %d:

en: Entry into main screen
nl: Ingang naar beginscherm

en: No next document present
nl: Geen volgend document aanwezig

en: charset for this document specified explicitly, sorry...
nl: de tekenset voor dit document is expliciet opgegeven, sorry...

en: cd to:
nl: cd naar:

en: A component of path is not a directory
nl: Een component van het pad is geen map

en: failed to change directory
nl: Map wijzigen is mislukt

en: Reparsing document under current settings...
nl: Document wordt opnieuw ontleed met huidige instellingen...

en: Fatal error - could not open output file %s
nl: Fatale fout: kan uitvoerbestand %s niet openen

en: TABLE center enable.
nl: TABLE centreren ingeschakeld.

en: TABLE center disable.
nl: TABLE centreren uitgeschakeld.

en: Current URL is empty.
nl: Huidige URL is leeg.

en: Copy to clipboard failed.
nl: Kopiëren naar klembord is mislukt.

en: Document URL put to clipboard.
nl: Document-URL is op klembord geplaatst.

en: Link URL put to clipboard.
nl: Link-URL is op klembord geplaatst.

en: No URL in the clipboard.
nl: Geen URL op het klembord.

en: lynx: Can't access startfile
nl: lynx: geen toegang tot startbestand

en: lynx: Start file could not be found or is not text/html or text/plain
nl: lynx: startbestand kan niet gevonden worden of is geen tekst/html of tekst/plain

en:       Exiting...
nl:       Afsluiten...

en: -more-
nl: -meer-

note: Enable scrolling.
en: You will be posting to:
nl: U zult posten naar:

note: * Get the mail address for the From header, offering personal_mail_address * as default.
en: 
    
     Please provide your mail address for the From: header
nl: 
    
     Geef uw e-mailadres voor de 'From:'-kopregel

note: * Get the Subject header, offering the current document's title as the * default if this is a followup rather than a new post.  - FM
en: 
    
     Please provide or edit the Subject: header
nl: 
    
     Geef of wijzig de 'Subject:'-kopregel (Onderwerp)

en: 
    
     Please provide or edit the Organization: header
nl: 
    
     Geef of wijzig de 'Organization:'-kopregel (Organisatie)

note: * Use the built in line editior.
en: 
    
     Please enter your message below.
nl: 
    
     Schrijf hieronder uw bericht.

en: Message has no original text!
nl: Bericht bevat geen oorspronkelijke tekst!

en: review/edit B)ookmarks files
nl: B)ladwijzerbestanden bekijken/wijzigen

en: B)ookmark file:
nl: B)ladwijzerbestand:

en: ON
nl: AAN

note: verbose_img variable LYCollapseBRs variable LYtrimBlankLines variable
en: OFF
nl: UIT

en: NEVER
nl: NOOIT

en: ALWAYS
nl: ALTIJD

en: ignore
nl: negeren

en: ask user
nl: gebruiker vragen

en: accept all
nl: alles aanvaarden

en: ALWAYS OFF
nl: ALTIJD UIT

en: FOR LOCAL FILES ONLY
nl: ALLEEN VOOR LOKALE BESTANDEN

en: ALWAYS ON
nl: ALTIJD AAN

en: Numbers act as arrows
nl: cijfers werken als pijltjes

en: Links are numbered
nl: cijfers kiezen koppelingen

en: Links and form fields are numbered
nl: cijfers kiezen koppelingen/formuliervelden

en: Form fields are numbered
nl: cijfers kiezen formuliervelden

en: Case insensitive
nl: hoofdletterongevoelig

en: Case sensitive
nl: hoofdlettergevoelig

en: prompt normally
nl: normaal prompten

en: force yes-response
nl: ja-antwoord afdwingen

en: force no-response
nl: nee-antwoord afdwingen

en: Novice
nl: beginner

en: Intermediate
nl: gevorderd

en: Advanced
nl: expert

en: By First Visit
nl: op eerstbezocht

en: By First Visit Reversed
nl: omgekeerd eerstbezocht

en: As Visit Tree
nl: als bezoekboom

en: By Last Visit
nl: op laatstbezocht

en: By Last Visit Reversed
nl: omgekeerd laatstbezocht

note: Old_DTD variable
en: relaxed (TagSoup mode)
nl: versoepeld (TagSoup-modus)

en: strict (SortaSGML mode)
nl: strikt (SortaSGML-modus)

en: Ignore
nl: Negeren

en: Add to trace-file
nl: Aan volgbestand toevoegen

en: Add to LYNXMESSAGES
nl: Aan LYNXBERICHT toevoegen

en: Warn, point to trace-file
nl: Waarschuwing, verwijst naar volgbestand:

en: as labels
nl: tonen als labels

en: as links
nl: tonen als koppelingen

en: show filename
nl: bestandsnaam tonen

en: collapse
nl: samendrukken

en: trim-lines
nl: regels-trimmen

en: STANDARD
nl: STANDAARD

en: ADVANCED
nl: GEAVANCEERD

en: IDNA Compatible
nl: IDNA-compatibel

en: Directories first
nl: mappen eerst

en: Files first
nl: bestanden eerst

en: Mixed style
nl: gemengd

en: By Name
nl: op naam

en: By Type
nl: op type

en: By Size
nl: op grootte

en: By Date
nl: op datum

en: By Mode
nl: op modus

en: By User
nl: op gebruiker

en: By Group
nl: op groep

en: Do not show rate
nl: niet tonen

en: Show %s/sec rate
nl: als %s/s tonen

en: Show %s/sec, ETA
nl: als %s/s plus ETA tonen

en: Show %s/sec (2-digits), ETA
nl: als tweecijferig %s/s plus ETA tonen

en: Show progressbar
nl: als voortgangsbalk

en: Accept lynx's internal types
nl: interne types van Lynx accepteren

en: Also accept lynx.cfg's types
nl: ook types uit lynx.cfg accepteren

en: Also accept user's types
nl: ook gebruikertypes accepteren

en: Also accept system's types
nl: ook systeemtypes accepteren

en: Accept all types
nl: alle types accepteren

en: All
nl: allemaal

en: Use %s to invoke the Options menu!
nl: Gebruik %s om naar het Optiesmenu te gaan!

en: (options marked with (!) will not be saved)
nl: (opties gemarkeerd met (!) worden niet opgeslagen)

en: General Preferences
nl: Algemene voorkeuren

note: *************************************************************** User Mode: SELECT
en: User mode
nl: Gebruikersmodus

note: Search Type: SELECT
en: Type of Search
nl: Zoekmethode

en: Security and Privacy
nl: Veiligheid en privacy

note: *************************************************************** Cookies: SELECT
en: Cookies
nl: Koekjes

note: Cookie Version: SELECT
en: Cookie RFC-version
nl: Koekje RFC-versie

note: Cookie Prompting: SELECT
en: Invalid-Cookie Prompting
nl: Prompt bij ongeldige koekjes

note: SSL Prompting: SELECT
en: SSL Prompting
nl: SSL-prompt

en: SSL client certificate file
nl: SSL-cliëntcertificaatbestand

en: SSL client key file
nl: SSL-cliëntsleutelbestand

en: Keyboard Input
nl: Toetsenbordinvoer

note: *************************************************************** Keypad Mode: SELECT
en: Keypad mode
nl: Gedrag van cijfertoetsen

note: Emacs keys: ON/OFF
en: Emacs keys
nl: Emacs-toetsen

note: VI Keys: ON/OFF
en: VI keys
nl: VI-toetsen

note: Line edit style: SELECT well, at least 2 line edit styles available
en: Line edit style
nl: Regelbewerkingsstijl

note: Keyboard layout: SELECT
en: Keyboard layout
nl: Toetsenbordindeling

note: * Display and Character Set
en: Display and Character Set
nl: Weergave en tekenset

note: Use locale-based character set: ON/OFF
en: Use locale-based character set
nl: Tekenset van taalregio nemen

en: Use HTML5 charset replacements
nl: Vervangende HTML5-tekenset

note: Display Character Set: SELECT
en: Display character set
nl: Gebruikte tekenset op scherm

en: Assumed document character set
nl: Tekenset van huidig document

en: Internationalized domain names
nl: Geïnternationaliseerde domeinnamen

note: * Since CJK people hardly mixed with other world * we split the header to make it more readable: * "CJK mode" for CJK display charsets, and "Raw 8-bit" for others.
en: CJK mode
nl: CJK-modus

en: Raw 8-bit
nl: Kale 8-bit

note: X Display: INPUT
en: X Display
nl: X-display

note: * Document Appearance
en: Document Appearance
nl: Uiterlijk van document

en: Show color
nl: Kleur tonen

en: Color style
nl: Kleurstijl

en: Default colors
nl: Standaardkleuren

note: Show cursor: ON/OFF
en: Show cursor
nl: Cursor tonen

note: Underline links: ON/OFF
en: Underline links
nl: Koppelingen onderstrepen

note: Show scrollbar: ON/OFF
en: Show scrollbar
nl: Schuifbalk tonen

note: Select Popups: ON/OFF
en: Popups for select fields
nl: Menuutjes voor keuzevelden

note: HTML error recovery: SELECT
en: HTML error recovery
nl: HTML-foutcorrectie

note: Bad HTML messages: SELECT
en: Bad HTML messages
nl: Ongeldige HTML-berichten

note: Show Images: SELECT
en: Show images
nl: Afbeeldingen

note: Verbose Images: ON/OFF
en: Verbose images
nl: Details van afbeeldingen

note: Collapse BR Tags: ON/OFF
en: Collapse BR tags
nl: BR-tags samendrukken

note: Trim blank lines: ON/OFF
en: Trim blank lines
nl: Lege regels trimmen

note: * Headers Transferred to Remote Servers
en: Headers Transferred to Remote Servers
nl: Naar servers verzonden kopregels

note: *************************************************************** Mail Address: INPUT
en: Personal mail address
nl: Persoonlijk e-mailadres

en: Personal name for mail
nl: Persoonlijke naam voor e-mail

en: Password for anonymous ftp
nl: Wachtwoord voor anonieme FTP

note: Preferred content type: SELECT
en: Preferred content type
nl: Voorkeursinhoudstype

note: Preferred media type: SELECT
en: Preferred media type
nl: Voorkeursmediatype

note: Preferred encoding: SELECT
en: Preferred encoding
nl: Voorkeurscompressie

note: Preferred Document Character Set: INPUT
en: Preferred document character set
nl: Voorkeurstekenset van document

note: Preferred Document Language: INPUT
en: Preferred document language
nl: Voorkeurstaal van document

note: HTTP protocol SELECT
en: HTTP protocol
nl: HTTP-protocol

en: Send User-Agent header
nl: User-Agent-kopregel versturen

en: User-Agent header
nl: User-Agent-kopregel

note: * Listing and Accessing Files
en: Listing and Accessing Files
nl: Bestandslijsten en snelheid

note: FTP sort: SELECT
en: Use Passive FTP
nl: Passieve FTP gebruiken

note: FTP sort: SELECT
en: FTP sort criteria
nl: Sortering voor FTP

note: Local Directory Sort: SELECT
en: Local directory sort criteria
nl: Groepering in lokale mappen

note: Local Directory Order: SELECT
en: Local directory sort order
nl: Sortering van lokale bestanden

en: Show dot files
nl: Puntbestanden tonen

en: Execution links
nl: Programma-startende links

en: Pause when showing message
nl: Pauzeren bij tonen van bericht

note: Show transfer rate: SELECT
en: Show transfer rate
nl: Overdrachtssnelheid tonen

note: * Special Files and Screens
en: Special Files and Screens
nl: Speciale bestanden en schermen

en: Multi-bookmarks
nl: Meervoudige boekenleggers

en: Review/edit Bookmarks files
nl: Boekenleggerbestanden bekijken/wijzigen

en: Goto multi-bookmark menu
nl: Naar multiboekenleggermenu

en: Bookmarks file
nl: Boekenleggerbestand

note: Auto Session: ON/OFF
en: Auto Session
nl: Automatische sessie

note: Session File Menu: INPUT
en: Session file
nl: Sessiebestand

note: Visited Pages: SELECT
en: Visited Pages
nl: Bezochte pagina's

en: View the file
nl: Instellingenbestand bekijken:

en:  Print job complete.
nl:  Printopdracht is voltooid.

en: Number of lines:
nl: Aantal regels:

en: Number of pages:
nl: Aantal pagina's:

en: pages
nl: pagina's

en: page
nl: pagina

en: (approximately)
nl: (bij benadering)

en: Some print functions have been disabled!
nl: Enkele afdrukinstellingen zijn uitgeschakeld.

en: Standard print options:
nl: Standaard afdrukinstellingen:

en: Print options:
nl: Afdrukinstellingen:

en: Save to a local file
nl: Opslaan naar een lokaal bestand

en: Save to disk disabled
nl: Opslaan naar schijf is uitgeschakeld

en: Mail the file
nl: Het bestand mailen

en: Print to the screen
nl: Afdrukken naar het scherm

en: Print out on a printer attached to your vt100 terminal
nl: Afdrukken naar een printer die verbonden is aan uw vt100-terminal

en: Syntax Error parsing COLOR in configuration file:
    The line must be of the form:
    COLOR:INTEGER:FOREGROUND:BACKGROUND
    
    Here FOREGROUND and BACKGROUND must be one of:
    The special strings 'nocolor' or 'default', or
nl: Syntactische fout bij het verwerken van KLEUR in het configuratiebestand:
    De regel moet in de volgende vorm staan:
    KLEUR:GEHEEL GETAL:VOORGROND:ACHTERGROND
    
    Hier kunnen VOORGROND en ACHTERGROND één van de volgende zijn:
    De uitzonderingen 'nocolor' of 'default', of

en: Offending line:
nl: Regel waar het misging:

en: key remapping of %s to %s for %s failed
nl: toetsherdefinitie van %s naar %s voor %s is mislukt

en: key remapping of %s to %s failed
nl: toetsherdefinitie van %s naar %s is mislukt

en: invalid line-editor selection %s for key %s, selecting all
nl: ongeldige selectie %s voor toets %s; alles wordt geselecteerd

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) to 0x%x for %s failed
nl: maken van koppeling voor toets %s (0x%x) naar 0x%x voor %s is mislukt

en: setting of line-editor binding for key %s (0x%x) for %s failed
nl: maken van koppeling voor toets %s (0x%x) voor %s is mislukt

en: Lynx: cannot start, CERN rules file %s is not available
nl: Lynx: kan niet starten, CERN reglement bestand %s is niet beschikbaar

en: (no name)
nl: (naamloos)

en: More than %d nested lynx.cfg includes -- perhaps there is a loop?!?
nl: Meer dan %d geneste insluitingen in lynx.cfg -- misschien een lus?!?

en: Last attempted include was '%s',
nl: De laatst geprobeerde insluiting was '%s',

en: included from '%s'.
nl: ingevoegd vanuit '%s'.

en: The following is read from your lynx.cfg file.
nl: Onderstaande gegevens werden gelezen uit uw lynx.cfg-bestand.

en: Please read the distribution
nl: Lees de meegeleverde versie van

en: for more comments.
nl: voor meer opmerkingen.

en: RELOAD THE CHANGES
nl: DE VERANDERINGEN HERLADEN

en: Your primary configuration
nl: Uw primaire instellingenbestand is:

en: Directory that you are currently viewing
nl: De map die u op dit moment bekijkt

en: Name:
nl: Naam:

en: Directory that you have currently selected
nl: Geselecteerde map

en: File that you have currently selected
nl: Geselecteerd bestand

en: Symbolic link that you have currently selected
nl: Geselecteerde symbolische verwijzing

en: Item that you have currently selected
nl: Geselecteerd item

en: Full name:
nl: Volledige naam:

en: Unable to follow link
nl: De verwijzing kan niet vervolgd worden

en: Points to file:
nl: Wijst naar bestand:

en: Name of owner:
nl: Naam van eigenaar:

en: Group name:
nl: Groepsnaam:

en: File size:
nl: Bestandsgrootte:

note: * Include date and time information.
en: Creation date:
nl: Aanmaakdatum:

en: Last modified:
nl: Laatst gewijzigd op:

en: Last accessed:
nl: Laatst bezocht op:

en: Access Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Group:
nl: Groep:

en: World:
nl: Wereld:

en: File that you are currently viewing
nl: Het bestand dat u op dit moment bekijkt

en: Linkname:
nl: Linknaam:

en: Charset:
nl: Tekenset:

en: (assumed)
nl: (verondersteld)

en: Date:
nl: Datum:

en: Last Mod:
nl: Laatst veranderd:

en: Expires:
nl: Vervalt:

en: Cache-Control:
nl: Cache-besturing:

en: Content-Length:
nl: Inhoudslengte:

en: Length:
nl: Lengte:

en: Language:
nl: Taal:

en: Post Data:
nl: POST-informatie:

en: Post Content Type:
nl: POST-inhoudstype:

en: Owner(s):
nl: Eigenaar:

en: size:
nl: grootte:

en: lines
nl: regels

en: forms mode
nl: formuliermodus

en: source
nl: bron

en: normal
nl: normaal

en: , safe
nl: , veilig

en: , via internal link
nl: , via interne link

en: , no-cache
nl: , geen cache

en: , ISMAP script
nl: , ISMAP-script

en: , bookmark file
nl: , boekenleggerbestand

en: mode:
nl: modus:

en: Link that you currently have selected
nl: Link die nu geselecteerd is

en: Method:
nl: Methode:

en: Action:
nl: Actie:

en: (Form field)
nl: (formulierveld)

en: No Links on the current page
nl: Er zijn geen verwijzingen op de huidige pagina

en: Server Headers:
nl: Serverkopregels:

en: Syntax Error parsing style in lss file:
    [%s]
    The line must be of the form:
    OBJECT:MONO:COLOR (ie em:bold:brightblue:white)
    where OBJECT is one of EM,STRONG,B,I,U,BLINK etc.
nl: Syntactische fout bij verwerken van stijl in lss-bestand:
    [%s]
    De regel moet van de volgende vorm zijn:
    OBJECT:MONO:KLEUR (dat is, em:bold:brightblue:white)
    waar OBJECT een van de volgende is: EM,STRONG,B,I,U,BLINK enz.

en: 
    Lynx file "%s" is not available.
nl: 
    Lynx-bestand '%s' is niet beschikbaar.

en: here is a list of the history stack so that you may rebuild
nl: hier is een lijst van de logs, zodat u opnieuw kunt bouwen

en: ERROR! - upload command is misconfigured
nl: FOUT! -- upload-commando is niet goed ingesteld

en: Illegal redirection "../" found! Request ignored.
nl: Ongeldige doorverwijzing "../" gevonden!  Verzoek is genegeerd.

en: Illegal character "/" found! Request ignored.
nl: Ongeldig teken "/" gevonden!  Verzoek is genegeerd.

en: Illegal redirection using "~" found! Request ignored.
nl: Ongeldige doorverwijzing met "~" gevonden!  Verzoek is genegeerd.

en: Unable to upload file.
nl: Kan bestand niet uploaden.

en: Upload To:
nl: Zenden naar:

en: Upload options:
nl: Zendopties:

en: Download document URL put to clipboard.
nl: Document afhalings-URL op klembord geplaatst.

en: Unexpected access protocol for this URL scheme.
nl: Onverwacht toegangsprotocol voor deze URL-methode.

en: Too many tempfiles
nl: Te veel tijdelijke bestanden

en: unknown restriction
nl: Onbekende beperking

en: No restrictions set.
nl: Er zijn geen beperkingen gesteld.

en: Restrictions set:
nl: Gestelde beperkingen:

en: Cannot find HOME directory
nl: Kan persoonlijke map niet vinden

en: Normally disabled.  See ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg
nl: Normaliter uitgeschakeld.  Zie ENABLE_LYNXRC in lynx.cfg

en: accept_all_cookies allows the user to tell Lynx to automatically
    accept all cookies if desired.  The default is "FALSE" which will
    prompt for each cookie.  Set accept_all_cookies to "TRUE" to accept
    all cookies.
nl: accept_all_cookies stelt de gebruiker in staat om, indien gewenst,
    Lynx automatisch alle koekjes te laten accepteren.  De standaard is
    "FALSE", zodat voor elk koekje om bevestiging zal worden gevraagd.
    Zet accept_all_cookies op "TRUE" om alle koekjes te accepteren.

en: anonftp_password allows the user to tell Lynx to use the personal
    email address as the password for anonymous ftp.  If no value is given,
    Lynx will use the personal email address.  Set anonftp_password
    to a different value if you choose.
nl: anonftp_password geeft de gebruiker de gelegenheid op het e-mailadres
    op te geven dat gebruikt wordt als wachtwoord bij anonieme FTP-toegang.n Als geen waarde gegeven wordt, gebruikt Lynx het persoonlijke e-mailadres.

en: bookmark_file specifies the name and location of the default bookmark
    file into which the user can paste links for easy access at a later
    date.
nl: bookmark_file specificeert de naam en locatie van het standaard
    boekenleggerbestand waarin de gebruiker links kan plaatsen om deze
    op een later tijdstip eenvoudig te kunnen bereiken.

en: If case_sensitive_searching is "on" then when the user invokes a search
    using the 's' or '/' keys, the search performed will be case sensitive
    instead of case INsensitive.  The default is usually "off".
nl: Als case_sensitive_searching "on" is, zal indien de gebruiker een zoekopdracht
    opgeeft met de 's' of '/' toetsen, het zoeken gevoelig voor verschil in grote
    en kleine letters, in plaats van ongevoelig voor kast.  De standaard is
    meestal "off".

en: The character_set definition controls the representation of 8 bit
    characters for your terminal.  If 8 bit characters do not show up
    correctly on your screen you may try changing to a different 8 bit
    set or using the 7 bit character approximations.
    Current valid characters sets are:
nl: De character_set definitie bepaalt de representatie van 8 bit tekens
    voor uw terminal.  Als 8 bit tekens niet correct afgebeeld worden op uw
    scherm, kunt u een andere 8 bit verzameling proberen of 7 bit benaderingen.
    Huidig geldige tekenverzamelingen zijn:

en: cookie_accept_domains and cookie_reject_domains are comma-delimited
    lists of domains from which Lynx should automatically accept or reject
    all cookies.  If a domain is specified in both options, rejection will
    take precedence.  The accept_all_cookies parameter will override any
    settings made here.
nl: cookie_accept_domains en cookie_reject_domains zijn door komma's gescheiden lijsten van domeinen voor welke Lynx automatisch alle koekjes respectievelijk toelaat of weigert.  Als een domein opgegeven wordt voor beide opties zal verwerping het winnen van toelaten.  De accept_all_cookies parameter doet deze instellingen teniet.

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/
nl: 'cookie_file' specificeert het bestand waaruit blijvende koekjes worden
    gelezen.  Standaard is dit ~/

en: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, and
    cookie_query_invalid_domains are comma-delimited lists of which domains
    should be subjected to varying degrees of validity checking.  If a
    domain is set to strict checking, strict conformance to RFC2109 will
    be applied.  A domain with loose checking will be allowed to set cookies
    with an invalid path or domain attribute.  All domains will default to
    querying the user for an invalid path or domain.
nl: cookie_loose_invalid_domains, cookie_strict_invalid_domains, en
    cookie_query_invalid_domains zijn door komma's gescheiden lijsten
    waarmee domeinen op verscheidene niveau's van geldigheid worden
    gecontroleerd.  Als een domein op `strict'e controle wordt gezet, moet
    strict voldaan worden aan RFC2109.  Een domein met 'loose' controle
    zal toegestaan worden om koekjes met een ongeldige padnaam of
    domein-attribuut te plaatsen.  Alle domeinen zullen standaard de
    gebruiker vragen (query) in geval van ongeldig pad of domein.

en: dir_list_order specifies the directory list order under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "ORDER_BY_NAME"
nl: dir_list_order bepaalt de volgorde van de mappenlijst onder DIRED_SUPPORT
    (als geïmplementeerd).  De standaard is "ORDER_BY_NAME"

en: dir_list_styles specifies the directory list style under DIRED_SUPPORT
    (if implemented).  The default is "MIXED_STYLE", which sorts both
    files and directories together.  "FILES_FIRST" lists files first and
    "DIRECTORIES_FIRST" lists directories first.
nl: dir_list_styles specificeert de stijl van een map in DIRED_SUPPORT
    (indien geïmplementeerd).  De standaard is "MIXED_STYLE", waarmee
    bestanden en mappen samen worden gesorteerd.  "FILES_FIRST" plaatst
    bestanden eerst, "DIRECTORIES_FIRST" plaatst mappen eerst.

en: If emacs_keys is to "on" then the normal EMACS movement keys:
      ^N = down    ^P = up
      ^B = left    ^F = right
    will be enabled.
nl: Als emacs_keys "on" is dan zullen de normale EMACS toetsen:
      ^N = omlaag (next-line)      ^P = omhoog (previous-line)
      ^B = links (backward-char)   ^F = rechts (forward-char)
    in gebruik zijn.

en: file_editor specifies the editor to be invoked when editing local files
    or sending mail.  If no editor is specified, then file editing is disabled
    unless it is activated from the command line, and the built-in line editor
    will be used for sending mail.
nl: file_editor specificeert de editor die aangeroepen wordt om lokale bestanden
    te wijzigen of om e-mail te verzenden.  Als geen editor gespecificeerd wordt,
    dan is bestanden wijzigen niet mogelijk, tenzij het vanaf de commando-regel
    wordt opgegeven.  De ingebouwde editor zal worden gebruikt om e-mail te
    verzenden.

en: The file_sorting_method specifies which value to sort on when viewing
    file lists such as FTP directories.  The options are:
       BY_FILENAME -- sorts on the name of the file
       BY_TYPE     -- sorts on the type of the file
       BY_SIZE     -- sorts on the size of the file
       BY_DATE     -- sorts on the date of the file
nl: De file_sorting_method specificeert op welke waarde gesorteerd wordt bij
    het bekijken van lijsten zoals FTP mappen.  De opties zijn:
      BY_FILENAME -- sorteert op de naam van het bestand
      BY_TYPE     -- sorteert op het type van het bestand
      BY_SIZE     -- sorteert op de grootte van het bestand
      BY_DATE     -- sorteert op de datum van het bestand

en: lineedit_mode specifies the key binding used for inputting strings in
    prompts and forms.  If lineedit_mode is set to "Default Binding" then
    the following control characters are used for moving and deleting:
    
                 Prev  Next       Enter = Accept input
       Move char: <-    ->        ^G    = Cancel input
       Move word: ^P    ^N        ^U    = Erase line
     Delete char: ^H    ^R        ^A    = Beginning of line
     Delete word: ^B    ^F        ^E    = End of line
    
    Current lineedit modes are:
nl: lineedit_mode specificeert de toetsaanslagen die gebruikt worden voor het invoeren van tekenreeksen in prompten en formulieren.  Als lineedit_mode gezet wordt op "Default Binding" dan worden de volgende tekens gebruikt voor verplaatsen en verwijderen:
                      Vorig Volgend     return = Accepteer invoer
      Verplaats teken: <-     ->        ^G     = annuleer invoer
      Verplaats woord: ^P     ^N        ^U     = wis regel
            Wis teken: ^H     ^R        ^A     = ga naar begin van regel
            Wis woord: ^B     ^F        ^E     = ga naar einde van regel
    
    Huidige mogelijkheden voor lineedit_mode zijn:

en: The following allow you to define sub-bookmark files and descriptions.
    The format is multi_bookmark<capital_letter>=<filename>,<description>
    Up to 26 bookmark files (for the English capital letters) are allowed.
    We start with "multi_bookmarkB" since 'A' is the default (see above).
nl: Op de volgende regels kunt u sub-boekenlegger bestanden en
    omschrijvingen opgeven.  Het formaat is als volgt:
    multi_bookmark<hoofdletter>=<bestandsnaam>,<omschrijving>
    Er kunnen 26 boekenleggerbestanden zijn, voor elke hoofdletter A-Z.
    We beginnen met "multi_bookmarkB" omdat 'A' de gewone is (zie boven).

en: personal_mail_address specifies your personal mail address.  The
    address will be sent during HTTP file transfers for authorization and
    logging purposes, and for mailed comments.
    If you do not want this information given out, set the NO_FROM_HEADER
    to TRUE in lynx.cfg, or use the -nofrom command line switch.  You also
    could leave this field blank, but then you won't have it included in
    your mailed comments.
nl: personal_mail_address specificeert uw persoonlijke e-mailadres.
    Het adres zal verzonden worden tijdens HTTP bestandsoverdrachten voor
    autorisatie- en log-doeleinden, en voor e-mailcommentaren.
    Als u deze informatie niet uit wilt reiken, zet dan NO_FROM_HEADER op
    TRUE in lynx.cfg, of gebruik de -nofrom commando-regel optie.  U kunt
    ook dit veld leeg laten, maar dan wordt het ook niet opgenomen in
    uw e-mailcommentaren.

en: personal_mail_name specifies your personal name, for mail.  The
    name is sent for mailed comments.  Lynx will prompt for this,
    showing the configured value as a default when sending mail.
    This is not necessarily the same as a name provided as part of the
    personal_mail_address.
    Lynx does not save your changes to that default value as a side-effect
    of sending email.  To update the default value, you must use the options
    menu, or modify this file directly.
nl: personal_mail_name specificeert uw persoonlijke naam, gebruikt voor e-mail.
    De naam wordt verzonden voor e-mailcommentaren.  Lynx zal hiernaar
    vragen, daarbij de ingestelde waarde als standaard bij het versturen van
    berichten wordt getoond. Het is niet noodzakelijk dezelfde naam als
    gebruikt in het personal_mail_address.
    Lynx zal uw veranderingen van de standaardnaam bij het verzenden van het
    bericht niet opslaan. Om de standaardwaarde te veranderen kunt u het
    optiemenu gebruiken of dit bestand direct bewerken.

en: preferred_charset specifies the character set in MIME notation (e.g.,
    ISO-8859-2, ISO-8859-5) which Lynx will indicate you prefer in requests
    to http servers using an Accept-Charset header.  The value should NOT
    include ISO-8859-1 or US-ASCII, since those values are always assumed
    by default.  May be a comma-separated list.
    If a file in that character set is available, the server will send it.
    If no Accept-Charset header is present, the default is that any
    character set is acceptable.  If an Accept-Charset header is present,
    and if the server cannot send a response which is acceptable
    according to the Accept-Charset header, then the server SHOULD send
    an error response, though the sending of an unacceptable response
    is also allowed.
nl: preferred_charset specificeert de tekenset in MIME-notatie
    (bijvoorbeeld ISO-8859-2, ISO-8859-5 -- een kommagescheiden lijst)
    waarmee Lynx uw voorkeuren doorgeeft aan HTTP-servers die een
    'Accept-Charset'-kopregel gebruiken.  De waarde mag _niet_ ISO-8859-1
    of US-ASCII bevatten, omdat deze waarden altijd standaard aangenomen
    worden.  Als een bestand in die tekenverzameling beschikbaar is, zal
    de server het verzenden.  Als geen Accept-Charset header aanwezig is, is
    elke willekeurige tekenverzameling acceptabel.  Als een Accept-Charset
    header aanwezig is, en als de server geen antwoord kan zenden dat
    acceptabel is volgens deze header, dan ZOU de server een foutmelding
    moeten sturen, maar het verzenden van een onacceptabel antwoord is ook
    toegestaan.

en: preferred_language specifies the language in MIME notation (e.g., en,
    fr, may be a comma-separated list in decreasing preference)
    which Lynx will indicate you prefer in requests to http servers.
    If a file in that language is available, the server will send it.
    Otherwise, the server will send the file in its default language.
nl: preferred_language specificeert de taal in MIME notatie (dat is, en,
    fr, een door komma's gescheiden lijst in afnemende volgorde van
    voorkeur) waarmee Lynx uw voorkeuren doorgeeft in opdrachten aan http
    servers.  Als een bestand in een bepaalde taal aanwezig is, zal de
    server het verzenden.  Als dit niet het geval is, zal de server het
    bestand in zijn standaard taal verzenden.

en: If run_all_execution_links is set "on" then all local execution links
    will be executed when they are selected.
    
    WARNING - This is potentially VERY dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
nl: Als run_all_execution_links op "on" wordt gezet zullen alle lokale
    uitvoer-linksworden uitgevoerd als ze geselecteerd worden.
    
    LET OP - Dit is potentieel ERG gevaarlijk.  Omdat u informatie kunt
             bekijken die geschreven is door onbekende en niet vertrouwde
             bronnen, bestaat er een mogelijkheid dat Trojaanse paarden in
             de vorm van links geschreven kunnen worden.  Deze kunnen
             worden geschreven om bestanden te wissen of beveiligingen te
             omzeilen.  Deze optie moet alleen op "on" gezet worden als u
             alleen maar informatie bekijkt uit een vertrouwde bron.

en: If run_execution_links_on_local_files is set "on" then all local
    execution links that are found in LOCAL files will be executed when they
    are selected.  This is different from run_all_execution_links in that
    only files that reside on the local system will have execution link
    permissions.
    
    WARNING - This is potentially dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
nl: Als run_execution_links_on_local_files op "on" wordt gezet zullen alle
    lokale uitvoer-links gevonden in LOKALE bestanden worden uitgevoerd als
    ze geselecteerd worden.  Dit verschilt van run_all_execution_links, daar
    slechts bestanden die zich op het lokale systeem bevinden deze uitvoer
    rechten krijgen.
    
    LET OP - Hier dreigt potentieel gevaar.  Omdat u informatie kunt
             bekijken die geschreven is door onbekende en niet vertrouwde
             bronnen, bestaat er een mogelijkheid dat Trojaanse paarden in
             de vorm van links geschreven kunnen worden.  Deze kunnen
             worden geschreven om bestanden te wissen of beveiligingen te
             omzeilen.  Deze optie moet alleen op "on" gezet worden als u
             alleen maar informatie bekijkt uit een vertrouwde bron.

en: select_popups specifies whether the OPTIONs in a SELECT block which
    lacks a MULTIPLE attribute are presented as a vertical list of radio
    buttons or via a popup menu.  Note that if the MULTIPLE attribute is
    present in the SELECT start tag, Lynx always will create a vertical list
    of checkboxes for the OPTIONs.  A value of "on" will set popup menus
    as the default while a value of "off" will set use of radio boxes.
    The default can be overridden via the -popup command line toggle.
nl: select_popups bepaalt of de `OPTION's in een `SELECT' blok dat geen
    `MULTIPLE' attribuut heeft getoond worden als een verticale lijst van
    druknoppen of via een popup-menu.  Merk op dat indien het `MULTIPLE'
    attribuut aanwezig is in de `SELECT' begin-tag, Lynx altijd een
    verticale lijst van aanvinkvelden voor de `OPTION's zal maken.  Een
    waarde "on" maakt popup-menu's de standaard, terwijl "off" voor
    drukknoppen zorgt.
    De standaard kan worden tenietgedaan d.m.v. de `-popup' commandoregel optie.

en: show_color specifies how to set the color mode at startup.  A value of
    "never" will force color mode off (treat the terminal as monochrome)
    at startup even if the terminal appears to be color capable.  A value of
    "always" will force color mode on even if the terminal appears to be
    monochrome, if this is supported by the library used to build lynx.
    A value of "default" will yield the behavior of assuming
    a monochrome terminal unless color capability is inferred at startup
    based on the terminal type, or the -color command line switch is used, or
    the COLORTERM environment variable is set.  The default behavior always is
    used in anonymous accounts or if the "option_save" restriction is set.
    The effect of the saved value can be overridden via
    the -color and -nocolor command line switches.
    The mode set at startup can be changed via the "show color" option in
    the 'o'ptions menu.  If the option settings are saved, the "on" and
    "off" "show color" settings will be treated as "default".
nl: show_color specificeert wat de kleurenmodus bij het opstarten moet
    zijn.  Een waarde "never" forceert de kleurmodus "off" (de terminal
    wordt als monochroom beschouwd) zelfs als de terminal kleur aan lijkt
    te kunnen.  Een waarde "always" forceert de kleurenmodus "on", zelfs
    als de terminal monochroom lijkt te zijn, als dit maar ondersteund
    wordt door de bibliotheek die gebruikt is om lynx mee te maken.  Een
    waarde "default" zal uitgaan van een monochrome terminal, tenzij bij
    het opstarten blijkt dat de terminal kleur aan kan, of als de '-color'
    optie wordt opgegeven vanaf de commandoregel, of als de COLORTERM
    omgevingsvariabele gezet is.  Het standaardgedrag wordt gebruikt bij
    anonieme accounts of als de "option_save" restrictie gezet is.  Het
    effect van de opgeslagen waarde kan worden tenietgedaan d.m.v. de
    '-color' en '-nocolor' opties op de commandoregel.  De modus van het
    opstarten kan gewijzigd worden via de optie "Kleur tonen" in het
    'o'pties menu.  Als de optie-instellingen worden opgeslagen, zullen
    de "on" en "off" instellingen worden gezien als "default".

en: show_cursor specifies whether to 'hide' the cursor to the right (and
    bottom, if possible) of the screen, or to place it to the left of the
    current link in documents, or current option in select popup windows.
    Positioning the cursor to the left of the current link or option is
    helpful for speech or braille interfaces, and when the terminal is
    one which does not distinguish the current link based on highlighting
    or color.  A value of "on" will set positioning to the left as the
    default while a value of "off" will set 'hiding' of the cursor.
    The default can be overridden via the -show_cursor command line toggle.
nl: show_cursor bepaalt of de cursor 'verborgen' wordt rechts van (en,
    indien mogelijk, onder in) het scherm, of om het links van de huidige
    link in documenten te plaatsen, of op de huidige optie in popup
    vensters.  De cursor links van een link of optie plaatsen is handig
    voor spraak of braille interfaces, en voor gevallen waarin de terminal
    de geselecteerde link niet onderscheidt door fel oplichten of kleur.
    Een waarde "on" zal de positionering links van de links of opties
    zetten, en en waarde "off" probeert de cursor te 'verbergen'.

en: show_dotfiles specifies that the directory listing should include
    "hidden" (dot) files/directories.  If set "on", this will be
    honored only if enabled via userdefs.h and/or lynx.cfg, and not
    restricted via a command line switch.  If display of hidden files
    is disabled, creation of such files via Lynx also is disabled.
nl: show_dotfiles specificeert of binnen een map 'verborgen' (punt)bestanden
    en mappen getoond worden.  Indien "on", zal dit alleen gebeuren indien
    aangezet in userdefs.h en/of lynx.cfg, en niet beperkt door een optie op
    de commandoregel.  Indien uitgeschakeld, wordt het ook onmogelijk gemaakt
    om verborgen bestanden aan te maken vanuit Lynx.

en: If sub_bookmarks is not turned "off", and multiple bookmarks have
    been defined (see below), then all bookmark operations will first
    prompt the user to select an active sub-bookmark file.  If the default
    Lynx bookmark_file is defined (see above), it will be used as the
    default selection.  When this option is set to "advanced", and the
    user mode is advanced, the 'v'iew bookmark command will invoke a
    statusline prompt instead of the menu seen in novice and intermediate
    user modes.  When this option is set to "standard", the menu will be
    presented regardless of user mode.
nl: Als sub_bookmarks niet "off" is, en meervoudige boekenleggers zijn
    opgegeven (zie onder), dan zullen alle boekenleggeroperaties eerst de
    gebruiker vragen om een actief sub-boekenleggerbestand te selecteren.
    Als de standaard Lynx bookmark_file gedefinieerd is (zie boven), dan
    zal dit gebruikt worden als de standaard selectie.  Als deze optie op
    "geavanceerd" gezet is en de gebruikersmodus is "expert", dan zal
    het boekenlegger-inzien-commando ('v') een statusregel-menu tonen in
    plaats van het menu dat in "beginner" en "gevorderd" modus wordt
    gebruikt.  Als deze optie op "standaard" gezet wordt, zal ongeacht de
    gebruikersmodus het volledige menu getoond worden.

en: user_mode specifies the users level of knowledge with Lynx.  The
    default is "NOVICE" which displays two extra lines of help at the
    bottom of the screen to aid the user in learning the basic Lynx
    commands.  Set user_mode to "INTERMEDIATE" to turn off the extra info.
    Use "ADVANCED" to see the URL of the currently selected link at the
    bottom of the screen.
nl: user_mode specificeert het gebruikersniveau binnen Lynx.  De standaard
    is "NOVICE" waarbij twee extra regels met hulpteksten onder in het
    scherm getoond worden, om de gebruiker de basis commando's in Lynx te
    leren.  Zet user_mode op "INTERMEDIATE" om de extra informatie uit te
    schakelen.  Gebruik "ADVANCED" om onder in het scherm de URL van de
    geselecteerd link te zien.

en: If verbose_images is "on", lynx will print the name of the image
    source file in place of [INLINE], [LINK] or [IMAGE]
    See also VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg
nl: Als verbose_images "on" is, zal lynx de naam van het brobestand van de
    afbeelding laten zien in plaats van [INLINE], [LINK] of [IMAGE].
    Zie ook VERBOSE_IMAGES in lynx.cfg

en: If vi_keys is set to "on", then the normal VI movement keys:
      j = down    k = up
      h = left    l = right
    will be enabled.  These keys are only lower case.
    Capital 'H', 'J' and 'K will still activate help, jump shortcuts,
    and the keymap display, respectively.
nl: Als 'vi_keys' "on" is, dan zijn de normale VI-toetsen in gebruik:
      j = omlaag   k = omhoog
      h = links    l = rechts      Dit zijn alleen de kleine letters.
    De hoofdletters 'H', 'J' en 'K' zullen nog steeds hulp activeren,
    springen naar snelkoppelingen of de toetsenindeling laten zien.

en: The visited_links setting controls how Lynx organizes the information
    in the Visited Links Page.
nl: De optie 'visited_links' bepaalt hoe Lynx de informatie weergeeft op de
    pagina met Bezochte links.

en: If keypad_mode is set to "NUMBERS_AS_ARROWS", then the numbers on
    your keypad when the numlock is on will act as arrow keys:
                8 = Up Arrow
      4 = Left Arrow    6 = Right Arrow
                2 = Down Arrow
    and the corresponding keyboard numbers will act as arrow keys,
    regardless of whether numlock is on.
nl: Als keypad_mode op "NUMBERS_AS_ARROWS" gezet wordt, zullen de nummers
    op uw numerieke eiland met Numlock aan als pijltjestoetsen functioneren:
                 8 = Pijltje omhoog
     4 = Pijltje links      6 = Pijltje rechts
                 2 = Pijltje omlaag
    De corresponderende nummers op het linkerdeel van het toetsenbord zullen
    ook als pijltjestoetsen functioneren, ongeacht de Numlock stand.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_ARE_NUMBERED", then numbers will
    appear next to each link and numbers are used to select links.
nl: Als keypad_mode op "LINKS_ARE_NUMBERED" staat, zullen nummers
    verschijnen naast elke link en nummers kunnen gebruikt worden om links
    te selecteren.

en: If keypad_mode is set to "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED", then
    numbers will appear next to each link and visible form input field.
    Numbers are used to select links, or to move the "current link" to a
    form input field or button.  In addition, options in popup menus are
    indexed so that the user may type an option number to select an option in
    a popup menu, even if the option isn't visible on the screen.  Reference
    lists and output from the list command also enumerate form inputs.
nl: Als keypad_mode op "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" gezet wordt,
    zullen nummers verschijnen naast elke link en zichtbare
    formulier-invoervelden.  Nummers zullen gebruikt worden om links te
    selecteren, of om de "huidige link" te verplaatsen naar een
    formulier-invoerveld of -knop.  Daarbij komt dat opties in een popup
    menu geïndexeerd zijn, zodat de gebruiker een optienummer kan intypen
    om een optie in een popup menu te selecteren, zelfs als de optie niet
    op het scherm zichtbaar is.  Referentielijsten en uitvoer van het
    lijst commando nummeren ook formulier-invoervelden.

en: NOTE: Some fixed format documents may look disfigured when
    "LINKS_ARE_NUMBERED" or "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" are
    enabled.
nl: MERK OP: Sommige documenten met een gefixeerde opmaak kunnen er
    verminkt uitzien als "LINKS_ARE_NUMBERED" of
    "LINKS_AND_FORM_FIELDS_ARE_NUMBERED" is aangezet.

en: Lynx User Defaults File
nl: Lynxbestand met standaardinstellingen van gebruiker

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the 'o' key).  To save options with that screen, you must select the
    checkbox:
nl: Dit bestand bevat opties bewaard uit het scherm met Lynx-opties (meestal
    met de 'o'-toets). Om opties met dit venster te bewaren vinkt u het
    aanvinkveld aan:

en: You must then save the settings using the link on the line above the
    checkbox:
nl: U bewaart vervolgens de instellingen via de link op de regel boven het
    aanvinkveld:

en: You may also use the command-line option "-forms_options", which displays
    the simpler Options Menu instead.  Save options with that using the '>' key.
nl: U kunt via de opdrachtregel ook de optie "-forms_options" opgegeven, zodat
    een eenvoudiger optiemenu wordt getoond. Bewaar hiermee de opties met de
    '>'-toets.

en: This file contains options saved from the Lynx Options Screen (normally
    with the '>' key).
nl: Dit bestand bevat opties bewaard uit het Lynx-optiesscherm (meestal
    via de '>'-toets).

en: There is normally no need to edit this file manually, since the defaults
    here can be controlled from the Options Screen, and the next time options
    are saved from the Options Screen this file will be completely rewritten.
    You have been warned...
    
    If you are looking for the general configuration file - it is normally
    called "lynx.cfg".  It has different content and a different format.
    It is not this file.
nl: Er is doorgaans geen reden om dit bestand handmatig te wijzigen, omdat
    de instellingen vanuit het Optiesscherm kunnen worden bewerkt, en de
    eerstvolgende keer dat de opties daar opgeslagen worden zal dit bestand
    volledig worden herschreven.
    U bent gewaarschuwd...
    Als u op zoek bent naar het algemene configuratiebestand: dat is
    meestal "lynx.cfg". Het heeft een andere inhoud en een andere opmaak.
    Het is niet dit bestand.
