LyX 2.4git - en to nl translation catalogue (6619 entries)

en: Version
nl: Versie

en: System directory
nl: Systeemmap

en: Open system directory in file browser
nl: Systeemmap openen in bestandsverkenner

en: [[do]]&Open
nl: &Openen

en: User directory
nl: Gebruikersmap

en: Open user directory in file browser
nl: Gebruikersmap openen in bestandsverkenner

en: [[do]]O&pen
nl: O&penen

en: Credits
nl: Met dank aan

en: Copyright
nl: Auteursrechten

en: Build Info
nl: Buildinfo

en: Release Notes
nl: Wijzigingen

en: Copy version information to clipboard
nl: Versie-informatie kopiëren naar klembord

en: Copy &Version Info
nl: &Versie-informatie kopiëren

en: The bibliography key
nl: De bibliografiesleutel

en: Ke&y:
nl: Sle&utel:

en: The label as it appears in the document
nl: Het label zoals het verschijnt in het document

en: &Year:
nl: &Jaar:

en: The year with "Author (Year)" citations (without parentheses).
nl: Het jaar met "Auteur (jaar)"-verwijzingen (zonder haakjes).

en: A&ll Author Names:
nl: Namen van a&lle auteurs:

en: If you want to use an abbreviated author list (with 'et al.') as well as a full list for author-year citation, you can put the full list here and the abbreviated list above.
nl: Als u zowel een verkorte auteurslijst (met 'et al.') wilt gebruiken als een volledige lijst voor auteur-jaar-verwijzingen, kunt u de volledige lijst hier opgeven en de verkorte lijst hierboven.

en: Pass content of the `Label' field literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
nl: Geef de inhoud van het veld `Label' letterlijk door aan LaTeX. Vink aan om LaTeX-code te gebruiken.

en: Li&teral
nl: Le&tterlijk

en: Citation Style
nl: Citatenstijl

en: Sty&le format:
nl: Stij&lformaat:

en: A selection of different style format approaches (such as natbib) that respectively provide support for specific citation and bibliography styles. Expand to get more information.
nl: Een selectie van verschillenden stijlformaten (zoals natbib), die elk een specifieke citeer- en bibliografiestijl ondersteunen. Klap uit voor meer informatie.

en: Provides available cite style variants.
nl: Toont beschikbare varianten voor de verwijzingenstijl.

en: Opt&ions:
nl: Opt&ies:

en: Here you can enter further options of the bibliography package
nl: Hier kunt u de overige opties voor het bibliografiepakket ingeven

en: Biblatex &citation style:
nl: &Citatenstijl biblatex:

en: The style that determines the layout of the citations
nl: De stijl die beslist over de lay-out van de verwijzingen

en: Reset to the preset default
nl: De vooraf ingestelde standaardwaarden terugzetten

en: Rese&t
nl: Beginwaar&den

en: Bibliography Style
nl: Bibliografiestijl

en: Biblate&x bibliography style:
nl: Bibliografiestijl biblate&x:

en: The style that determines the layout of the biblatex-generated bibliography
nl: De stijl die beslist over de lay-out van de door biblatex gegenereerde bibliografie

en: R&eset
nl: B&eginwaarden

en: Match biblatex bibliography with citation style
nl: Gebruik dezelfde stijl voor zowel de bibliografie als de verwijzingen van biblatex

en: &Match
nl: &Matchen

en: Default BibTeX st&yle:
nl: Standaardsti&jl voor BibTeX:

en: Here, you can define a BibTeX style that is suggested in the BibTeX dialog by default
nl: Hier kunt u een BibTeX-stijl installen die standaard gesuggereerd wordt in het BibTex-dialoogvenster

en: &Reset
nl: &Beginwaarden

en: Select this if you want to split your bibliography into sections
nl: Kies dit als u de bibliografie wilt splitsen in secties

en: Subdivided bibli&ography
nl: Gesplitste bibli&ografie

en: Rescan style files
nl: Stijlbestanden opnieuw scannen

en: Re&scan
nl: Opnieuw &scannen

en: &Multiple bibliographies:
nl: &Meerdere bibliografieën:

en: Generate a bibliography per defined unit.
nl: Genereer een bibliografie per gedefinieerde eenheid.

en: Here you can define an alternative program to or specific options of BibTeX.
nl: Hier kunt u een alternatief voor of speciale opties van BibTeX definiëren.

en: Bibliography Generation
nl: Bibliografiegeneratie

en: &Processor:
nl: &Verwerker:

en: Select a processor
nl: Kies een verwerker

en: Op&tions:
nl: Op&ties:

en: Define options such as --min-crossrefs (see the documentation of BibTeX)
nl: Definieer opties zoals --min-crossrefs (zie de documentatie van BibTeX)

en: BibTeX database(s) to use
nl: Te gebruiken BibTeX-databank

en: &Databases
nl: &Bibliografie-bronnen

en: Found b&y LaTeX:
nl: &Gevonden door LaTeX:

en: Add the selected BibTeX database from the list on the left
nl: Voeg de geselecteerde BibTeX-bron toe aan de linker lijst

en: &Add Selected[[bib]]
nl: &Geselecteerde toevoegen

en: Add a BibTeX database from your local directory
nl: Voeg een BibTeX-bron toe uit uw lokale map

en: Add &Local...
nl: &Lokaal toevoegen...

en: Inherit bibliography databases from the master document
nl: Bronnen overnemen uit hoofddocument

en: &Inherit from Master
nl: Overnemen van hoofddocument

en: Remove the selected database
nl: De geselecteerde bron verwijderen

en: &Delete
nl: &Verwijderen

en: Move the selected database up (Ctrl-Up)
nl: De geselecteerde bron omhoog verplaatsen (Ctrl-Up)

en: &Up
nl: Om&hoog

en: Move the selected database down (Ctrl-Down)
nl: De geselecteerde bron omlaag verplaatsen (Ctrl-Down)

en: Do&wn
nl: Om&laag

en: Edit selected database externally
nl: Geselecteerde bronnen extern bewerken

en: &Edit...
nl: &Bewerken...

en: Sele&cted:
nl: Gesele&cteerd:

en: E&ncoding:
nl: Co&dering:

en: If your bibliography databases use a different encoding than the LyX document, specify it here
nl: Specifieer de tekencodering van uw bibliografiebron als die verschilt van het LyX-document

en: The BibTeX style
nl: De BibTeX-stijl

en: St&yle
nl: St&ijl

en: Choose a style file
nl: Een stijlbestand kiezen

en: Select a style file from your local directory
nl: Kies een stijlbestand uit uw lokale map

en: Add L&ocal...
nl: L&okaal toevoegen...

en: Options
nl: Opties

en: This bibliography section contains...
nl: Deze bibliografie-sectie bevat...

en: &Content:
nl: &Inhoud:

en: all cited references
nl: alle aangehaalde verwijzingen

en: all uncited references
nl: alle niet-aangehaalde verwijzingen

en: all references
nl: alle verwijzingen

en: Add bibliography to the table of contents
nl: Voeg de bibliografie toe aan de inhoudsopgave

en: Add bibliography to &TOC
nl: Bibliografie &toevoegen aan inhoudsopgave

en: Custo&m:
nl: Aange&past:

en: Options to the biblatex bibliography command. See the biblatex manual for details.
nl: Opties voor het commando biblatex. Bekijk de biblatex-handleiding voor meer details.

en: Scan for new databases and styles
nl: Scan om nieuwe databanken en stijlen te vinden

en: &Rescan
nl: &Opnieuw scannen

en: Type and Size
nl: Type en grootte

en: Width value
nl: Waarde breedte

en: &Height:
nl: &Hoogte:

en: &Width:
nl: B&reedte:

en: Inner Bo&x:
nl: Binnenste &blok:

en: Inner box type
nl: Type binnenste blok

en: None
nl: Geen

en: Check this if the box should break across pages
nl: Vink aan als het blok gesplitst moeten worden over meerdere pagina's

en: Allow &page breaks
nl: &Pagina-eindes toestaan

en: Height value
nl: Waarde hoogte

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Horizontal alignment of the content inside the box
nl: Horizontale uitlijning van de inhoud in het blok

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical alignment of the content inside the box
nl: Verticale uitlijning van inhoud in het blok

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Co&ntent:
nl: I&nhoud:

en: Vertical alignment of the box (with regard to baseline)
nl: Verticale uitlijning van het blok (t.o.v. de basislijn)

en: &Box:
nl: &Blok:

en: Top
nl: Boven

en: Middle
nl: Centreren

en: Bottom
nl: Onder

en: Stretch
nl: Vullen

en: Left
nl: Links

en: Center
nl: Centreren

en: Right
nl: Rechts

en: Decoration
nl: Versiering

en: Decoration box types
nl: Types blokversiering

en: Thickness value
nl: Waarde dikte

en: &Line thickness:
nl: &Lijndikte:

en: Separation value
nl: Waarde scheiding met blok

en: Box s&eparation:
nl: Bloksch&eiding:

en: &Decoration:
nl: &Versiering:

en: &Shadow size:
nl: &Schaduwgrootte:

en: Size value
nl: Waarde grootte

en: Color
nl: Kleur

en: Back&ground:
nl: Achter&grond:

en: &Frame:
nl: &Kader:

en: &Available branches:
nl: Beschikb&are vertakkingen:

en: Select your branch
nl: Kies uw vertakking

en: Inverted
nl: Omgekeerd

en: Append the name of this branch to the output filename, given the branch is active.
nl: Voeg de naam van deze vertakking toe aan de naam van het uitvoerbestand, als de vertakking actief is.

en: Filename &Suffix
nl: &Achtervoegsel bestandsnaam

en: A&vailable Branches:
nl: Be&schikbare vertakkingen:

en: Remove the selected branch
nl: Verwijder de geselecteerde vertakking

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: Show undefined branches used in this document.
nl: Toon ongedefinieerde vertakkingen die gebruikt worden door dit document.

en: &Undefined Branches
nl: &Ongedefinieerde vertakkingen

en: Toggle the selected branch
nl: Zet de geselecteerde vertakking aan of uit

en: (&De)activate
nl: (&De)activeren

en: Add a new branch to the list
nl: Voeg een nieuwe vertakking toe aan de lijst

en: &Add
nl: &Toevoegen

en: Define or change background color
nl: Definieer of verander de achtergrondkleur

en: Alter Co&lor...
nl: K&leur wijzigen...

en: Change the name of the selected branch
nl: Verander de naam van de geselecteerde vertakking

en: Re&name...
nl: &Hernoemen...

en: &New:[[branch]]
nl: &Nieuw:

en: Reset branch color to default (standard background)
nl: Kleur van vertakking op standaard instellen

en: R&eset Color
nl: Opnieuw inst&ellen

en: Add the selected branches to the list.
nl: Voeg de geselecteerde vertakkingen toe aan de lijst.

en: &Add Selected
nl: Geselecteerde &toevoegen

en: Add all unknown branches to the list.
nl: Voeg alle onbekende vertakkingen toe aan de lijst.

en: Add A&ll
nl: A&llemaal toevoegen

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: Undefined branches used in this document.
nl: Ongedefinieerde vertakkingen gebruikt in dit document.

en: &Undefined Branches:
nl: &Ongedefinieerde vertakkingen:

en: &Level:
nl: &Diepte:

en: &Font:
nl: &Lettertype:

en: &Custom bullet:
nl: &Aangepast opsommingsteken:

en: Si&ze:
nl: &Grootte:

en: Default
nl: Standaard

en: Tiny
nl: Miniscuul

en: Smallest
nl: Kleinst

en: Smaller
nl: Kleiner

en: Small
nl: Klein

en: Normal
nl: Normaal

en: Large
nl: Groot

en: Larger
nl: Groter

en: Largest
nl: Grootst

en: Huge
nl: Enorm

en: Huger
nl: Reusachtig

en: If checked, additions and deletions will be tracked in the document
nl: Toevoegingen en verwijderingen markeren

en: &Track changes
nl: &Wijzigingen bijhouden

en: If checked, changes will be shown in the PDF/DVI/PS output
nl: Veranderingen tonen in PDF/DVI/PS-uitvoer

en: &Show changes in output
nl: Wijzigingen tonen in uitvoer

en: Use change bars in addition to change tracking markup
nl: Gewijzigde regels niet alleen markeren in de tekst, maar ook in de rand

en: Use change &bars in output
nl: Wijzigingen in uitvoer markeren in de rand van het document

en: Change:
nl: Wijziging:

en: Go to previous change
nl: Ga naar vorige wijziging

en: &Previous change
nl: V&orige wijziging

en: Go to next change
nl: Ga naar volgende wijziging

en: &Next change
nl: &Volgende wijziging

en: Accept this change
nl: Deze wijziging accepteren

en: &Accept
nl: &Accepteren

en: Reject this change
nl: Deze wijziging weigeren

en: &Reject
nl: Weige&ren

en: Font Properties
nl: Eigenschappen lettertype

en: Font family
nl: Lettertypefamilie

en: Fa&mily:
nl: &Familie:

en: Font series
nl: Lettertypereeks

en: &Series:
nl: &Reeks:

en: Font shape
nl: Lettertypevorm

en: S&hape:
nl: &Vorm:

en: Font size
nl: Lettertypegrootte

en: Font color
nl: Lettertypekleur

en: &Color:
nl: &Kleur:

en: U&nderlining:
nl: O&nderstreping:

en: Underlining of text
nl: Onderstrepen van tekst

en: S&trikethrough:
nl: &Doorstrepen:

en: Strike-through text
nl: Doorstrepen van tekst

en: Language Settings
nl: Taalinstellingen

en: &Language:
nl: &Taal:

en: Language
nl: Taal

en: If this is selected, the marked text will not be spellchecked
nl: Als dit aangevinkt is zal de gemarkeerde tekst niet gecontroleerd worden op spelling

en: E&xclude from Spellchecking
nl: U&itsluiten van spellingcontrole

en: Semantic Markup
nl: Semantische opmaak

en: Semantic emphasizing (italic by default, but can be adapted)
nl: Semantisch benadrukken (standaard cursief, maar dit is aanpasbaar)

en: &Emphasized
nl: &Benadrukt

en: Semantic markup of nouns (small caps by default, but can be adapted)
nl: Semantische opmaak van zelfstandige naamwoorden (standaard kleinkapitaal, maar dit is aanpasbaar)

en: &Noun
nl: &Naamwoord

en: Apply each change automatically
nl: Elke wijziging automatisch doorvoeren

en: Apply changes &immediately
nl: Wijzigingen &onmiddellijk toepassen

en: Select the fields on which the filter applies
nl: Selecteer de velden waarop de filter toegepast moet worden

en: All fields
nl: Alle velden

en: Select the entry types on which the filter applies
nl: Selecteer de types waarop de filter toegepast moet worden

en: All entry types
nl: Alle types

en: Click for more filter options
nl: Klik voor meer filteropties

en: O&ptions
nl: O&pties

en: A&vailable Citations:
nl: &Beschikbare verwijzingen:

en: Click or press Enter to add the selected citation to the list
nl: Klik of druk op Enter om de geselecteerde verwijzing aan de lijst toe te voegen

en: Click or press Delete to delete the selected citation from the list
nl: Klik of druk op Delete om de geselecteerde verwijzing uit de lijst te verwijderen

en: Move the selected citation up (Ctrl-Up)
nl: Verplaats de geselecteerde verwijzing omhoog (Ctrl-Up)

en: Move the selected citation down (Ctrl-Down)
nl: Verplaats de geselecteerde verwijzing omlaag (Ctrl-Down)

en: Selected &Citations:
nl: Geselecteerde &verwijzingen:

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Citation st&yle:
nl: Citatensti&jl:

en: Text befo&re:
nl: Tekst er&voor:

en: Citation style to use, if different styles are provided
nl: Te gebruiken verwijzingenstijl, als er meerdere zijn

en: Text that precedes the reference (e.g., "cf."), if the current citation style supports this.
nl: Tekst die voor de referentie komt (bv. "cf."), als de huidige verwijzingenstijl dit ondersteunt.

en: &Text after:
nl: &Tekst erna:

en: Text that follows the reference (e.g., pages), if the current citation style supports this.
nl: Tekst die na de referentie komt (bv. pagina's), als de huidige verwijzingenstijl dit ondersteunt.

en: Pass content of `Text before' and `Text after' fields literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
nl: Geef de inhoud van de velden "Tekst ervoor" en "Tekst erna" letterlijk door aan LaTeX. Vink aan om LaTeX-code te gebruiken.

en: Force upper case in names ("Del Piero", not "del Piero"), if the current citation style supports this.
nl: Hoofdletters forceren in namen ("Del Piero", niet "del Piero"), als de huidige verwijzingenstijl dit ondersteunt.

en: Force upcas&ing
nl: &Hoofdletters forceren

en: Always list all authors (rather than using "et al."), if the current citation style supports this.
nl: Altijd alle auteurs tonen (in plaats van "et al." te gebruiken), als de huidige verwijzingenstijl dit ondersteunt.

en: All aut&hors
nl: &Alle auteurs

en: Font Colors
nl: Lettertypekleur

en: Click to change the color
nl: Klik om de kleur te wijzigen

en: &Change...
nl: &Wijzigen...

en: Greyed-out notes:
nl: Grijze notities:

en: Main text:
nl: Hoofdtekst:

en: C&hange...
nl: &Wijzigen...

en: Revert the color to the default
nl: Zet de standaardkleur terug

en: Background Colors
nl: Achtergrondkleuren

en: Shaded boxes:
nl: Blokken met schaduw:

en: Page:
nl: Pagina:

en: Ch&ange...
nl: &Wijzigen...

en: Re&set
nl: &Beginwaarden

en: Chan&ge...
nl: &Wijzigen...

en: Compare Revisions
nl: Revisies vergelijken

en: Revisions ba&ck
nl: Revisies teru&g

en: &Between revisions
nl: &Tussen revisies

en: Old:
nl: Oud:

en: New:
nl: Nieuw:

en: Select the document from which the settings should be taken
nl: Selecteer het document waarvan de opties gebruikt moeten worden

en: Document Settings
nl: Documentinstellingen

en: O&ld document
nl: Ou&d document

en: New docu&ment
nl: Nieuw document

en: Turns on the change tracking and showing changes in LaTeX output for the resulting document
nl: Hou wijzigingen bij en toon de wijzigingen in de LaTeX-uitvoer voor het resulterende document

en: &Enable change tracking features in the output
nl: Bijhouden van wijzigingen in de uitvoer &inschakelen

en: Old documen&t:
nl: Oud documen&t:

en: Specify the original version of the document here (comparison source)
nl: Specifieer de originele versie van het document hier (bron voor vergelijking)

en: Bro&wse...
nl: &Bladeren...

en: &New document:
nl: &Nieuw document:

en: Specify the modified version of the document here (comparison target)
nl: Specifieer de gewijzigde versie van het document hier (doel voor vergelijking)

en: &Browse...
nl: &Bladeren...

en: Changes in the workarea are allocated to the selected author or category
nl: Wijzigingen toewijzen aan de geselecteerde auteur of categorie

en: Changes mar&kup:
nl: Veranderingen mar&keren:

en: C&ounter:
nl: &Veld:

en: Select counter to modify
nl: Het te wijzigen veld selecteren

en: &Action:
nl: &Actie:

en: Select the action to perform on selected counter
nl: De actie selecteren die op het geselecteerde veld moet worden uitgevoerd

en: If checked, modification affects the counter only in the LyX workarea, not in the output
nl: De aanpassing alleen toepassen in het LyX-werkvenster, niet in de uitvoer

en: &Workarea only
nl: Alleen in het &werkvenster

en: TeX Code:
nl: TeX-code:

en: Match delimiter types
nl: Type scheidingstekens laten overeenkomen

en: &Keep matched
nl: &Overeenkomst behouden

en: Swap left and right delimiter type (while reversing to the appropriate direction)
nl: Type van linker- en rechterscheidingsteken omwisselen (terwijl de richting omgedraaid wordt)

en: S&wap && Reverse
nl: &Vervangen && omkeren

en: Reset to the default settings for the document class
nl: Zet de standaardopties voor de documentklasse terug

en: Use Class Defaults
nl: Gebruik standaarden van klasse

en: Save settings as defaults for new documents
nl: Opties opslaan als standaard voor nieuwe documenten

en: Save as Document Defaults
nl: Opslaan als standaardopties

en: Display
nl: Weergave

en: Show ERT button only
nl: Toon enkel de ERT-knop

en: &Collapsed
nl: &Ingeklapt

en: Show ERT contents
nl: Toon de ERT-inhoud

en: [[is]]O&pen
nl: O&pengeklapt

en: Selecting an error will show the error message in the panel below and the cursor will jump to the location in the document where the error occurred.
nl: Selecteer een fout om de foutboodschap te tonen in het deelvenster hieronder en de aanwijzer te laten springen naar de locatie in het document waar de fout optrad.

en: For more information, refer to the complete log.
nl: Raadpleeg de volledige logboeken voor meer informatie.

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: &Errors:
nl: &Fouten:

en: Open the LaTeX Log File dialog
nl: Open het dialoogvenster met de LaTeX-logboeken

en: View Complete &Log...
nl: Volledige &logboeken weergeven...

en: Attempt to show the output even if there were compilation errors
nl: Probeer de uitvoer te tonen, ook al traden er fouten tijdens de compilatie

en: Show Output &Anyway
nl: &Uitvoer toch tonen

en: F&ile
nl: B&estand

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: &File:
nl: &Bestand:

en: Select a file
nl: Selecteer een bestand

en: &Draft
nl: &Concept

en: &Template
nl: &Sjabloon

en: Available templates
nl: Beschikbare sjablonen

en: LaTe&X and LyX options
nl: LaTe&X- en LyX-opties

en: LaTeX Options
nl: LaTeX-opties

en: O&ption:
nl: O&ptie:

en: For&mat:
nl: For&maat:

en: Enable LyX to preview this material; only if graphics previewing is not disabled at application level (see Preference dialog).
nl: LyX zal een voorbeeld tonen van dit materiaal, als dit niet uitgeschakeld is op applicatieniveau (zie het venster Voorkeuren).

en: &Show in LyX
nl: &Tonen in LyX

en: Percentage to scale by in LyX
nl: Percentage waarmee geschaald moet worden in LyX

en: Sca&le on Screen (%):
nl: Schaa&lfactor op het scherm (%):

en: Si&ze and Rotation
nl: &Grootte en oriëntatie

en: Rotate
nl: Draaien

en: Angle to rotate image by
nl: Hoek om de afbeelding mee te draaien

en: The origin of the rotation
nl: De oorsprong van de rotatie

en: Ori&gin:
nl: &Oorsprong:

en: A&ngle:
nl: &Hoek:

en: Scale
nl: Schaalfactor

en: Height of image in output
nl: Hoogte van afbeelding in uitvoer

en: Width of image in output
nl: Breedte van afbeelding in uitvoer

en: Maintain aspect ratio with largest dimension
nl: Verhoudingen behouden met grootste dimensie

en: &Maintain aspect ratio
nl: &Verhoudingen behouden

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Clip to bounding box values
nl: Bijsnijden tot waarden van begrenzingskader

en: Clip to &bounding box
nl: &Bijsnijden tot kader

en: Left botto&m:
nl: &Linksonder:

en: Right &top:
nl: Rech&tsboven:

en: Get bounding box from the (EPS) file
nl: Begrenzingskader uit (EPS-)bestand gebruiken

en: &Get from File
nl: &Uit bestand

en: Sear&ch
nl: Zoe&ken

en: Search fo&r:
nl: Zoeken naa&r:

en: Replace &with:
nl: Vervangen &door:

en: Shift+Enter search backwards directly
nl: Shift+Enter zoek onmiddellijk achteruit

en: Search &backwards
nl: &Achteruit zoeken

en: Restrict search to whole words only
nl: Beperk het zoeken tot hele woorden

en: Wh&ole words
nl: Ge&hele woorden

en: Perform a case-sensitive search
nl: Hoofdlettergevoelig zoeken

en: Case &sensitive
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: Find next occurrence (Enter, backwards: Shift+Enter)
nl: Volgende zoeken (Enter: vooruit; Shift+Enter: achteruit)

en: Find &>
nl: Zoeken &>

en: Replace and find next occurrence (Enter, backwards: Shift+Enter)
nl: Volgende zoeken en vervangen (Enter: vooruit; Shift+Enter: achteruit)

en: Rep&lace >
nl: V&ervangen

en: Replace all occurrences at once
nl: Vervang alle voorkomens in een keer

en: Replace &All
nl: A&lles vervangen

en: Settin&gs
nl: Instellingen

en: The scope to which the search horizon is restricted
nl: Het bereik waar tot de zoekhorizon beperkt is

en: Scope
nl: Bereik

en: C&urrent document
nl: H&uidige document

en: Current document and all related documents belonging to the same master document
nl: Huidige document en alle aanverwante documenten die tot hetzelfde hoofddocument behoren

en: &Master document
nl: H&oofddocument

en: All open documents
nl: Alle geopende documenten

en: &Open documents
nl: Ge&opende documenten

en: &All manuals
nl: &Alle handleidingen

en: E&xpand macros
nl: Macro's weer&geven

en: Restrict search to math environments only
nl: Beperk het zoeken tot wiskundige omgevingen

en: Search onl&y in maths
nl: &Alleen in wiskunde zoeken

en: Keep the case of the replacement's first letter as in each matching text first letter
nl: Bij een vervanging wordt de eerste letter een hoofdletter/kleine letter, afhankelijk van de originele tekst

en: &Preserve first case on replace
nl: &Identieke eerste hoofdletter/kleine letter bij vervangen

en: Do not search in content that is not output (e.g., notes)
nl: Niet zoeken in tekst die niet wordt uitgevoerd (b.v. opmerkingen)

en: Ignore &non-output content
nl: &Niet-uitgevoerde inhoud negeren

en: If the search string is formatted in a non-default way, only find strings formatted like the search string in the checked respects
nl: Alleen tekst zoeken die voldoet aan de geselecteerde opties

en: Adhe&re to search string formatting of
nl: Het zoeken beperken tot

en: Sectioning markup
nl: Koppen

en: Deletion (change)
nl: Verwijderd

en: Font series[[FindReplaceAdv]]
nl: Letterfamilie

en: Emph/noun
nl: Nadruk / Naamwoord

en: Strike-through
nl: Doorgehaald

en: Dese&lect all
nl: Alles dese&lecteren

en: Underlining
nl: O&nderstreept

en: &Select all
nl: Alles selecteren

en: Form
nl: Formulier

en: Float T&ype:
nl: Zwevend t&ype:

en: Alignment of Contents
nl: Uitlijning van de inhoud

en: Use the document's default alignment for floats, as specified in Document Settings.
nl: Gebruik de standaarduitlijning voor zwevende objecten van het document, zoals gespecifieerd in de Documentinstellingen.

en: D&ocument Default
nl: Standaard van d&ocument

en: Left-align float contents
nl: Zwevende inhoud links uitlijnen

en: &Left
nl: &Links

en: Center float contents
nl: Zwevende inhoud centreren

en: &Center
nl: &Centreren

en: Right-align float contents
nl: Zwevende inhoud rechts uitlijnen

en: &Right
nl: &Rechts

en: Use the class' default alignment for floats, whatever it is.
nl: Gebruik de standaarduitlijning voor zwevende objecten van de klasse, wat die ook is.

en: Class &Default
nl: &Standaard van klasse

en: Further Options
nl: Overige opties

en: &Span columns
nl: Kolommen o&verschrijden

en: Rotate side&ways
nl: &Zijdelings draaien

en: Position on Page
nl: Positie op pagina

en: Place&ment Settings:
nl: Positie-inste&llingen:

en: &Top of page
nl: &Bovenaan pagina

en: &Bottom of page
nl: &Onderaan pagina

en: &Page of floats
nl: &Pagina voor zwevende objecten

en: &Here if possible
nl: &Hier indien mogelijk

en: Here de&finitely
nl: &Zeker hier

en: &Ignore LaTeX rules
nl: &LaTeX-regels negeren

en: &Default family:
nl: &Standaardfamilie:

en: Select the default family for the document
nl: Kies de standaardfamilie voor het document

en: &Base size:
nl: &Basisgrootte:

en: &LaTeX font encoding:
nl: LaTe&X-lettertypecodering:

en: Specify the font encoding (e.g., T1).
nl: Specifieer de lettertypecodering (bv. T1).

en: &Roman:
nl: &Schreef:

en: Select the roman (serif) typeface. To filter the list of fonts, just start typing while the list is expanded.
nl: Het lettertype met schreef selecteren. De lijst wordt gefilterd tijdens het typen.

en: Use a real small caps shape, if the font provides one
nl: Gebruik echt kleinkapitaal, als het lettertype dit ondersteunt

en: Use true s&mall caps
nl: Echt &kleinkapitaal gebruiken

en: Use old style instead of lining figures
nl: Gebruik uithangende cijfers voor figuren in plaats van tabelcijfers

en: Use &old style figures
nl: &Uithangende cijfers gebruiken

en: Options:
nl: Opties:

en: Here you can insert additional options (as provided by the font package)
nl: Hier kunt u aanvullende opties ingeven (zoals voorzien door het lettertypepakket)

en: &Sans Serif:
nl: &Schreefloos:

en: Select the Sans Serif (grotesque) typeface. To filter the list of fonts, just start typing while the list is expanded.
nl: Het schreefloze lettertype met selecteren. De lijst wordt gefilterd tijdens het typen.

en: S&cale (%):
nl: S&chaal (%):

en: Scale the Sans Serif font to match the base font's dimensions
nl: Schaal het schreefloze lettertype om bij het standaardlettertype aan te sluiten

en: Use old st&yle figures
nl: &Uithangende cijfers gebruiken

en: &Typewriter:
nl: &Monospace:

en: Select the typewriter (monospaced) typeface. To filter the list of fonts, just start typing while the list is expanded.
nl: Het monospace lettertype met selecteren. De lijst wordt gefilterd tijdens het typen.

en: Sc&ale (%):
nl: Sch&aal (%):

en: Scale the Typewriter font to match the base font's dimensions
nl: Schaal het monospace-lettertype om bij het standaardlettertype aan te sluiten

en: Use old style &figures
nl: &Uithangende cijfers gebruiken

en: &Math:
nl: &Wiskunde:

en: Select the math typeface
nl: Selecteer de letterfamilie voor wiskunde

en: Input the font to be used for Chinese, Japanese or Korean (CJK) script
nl: Kies het lettertype voor Chinees, Japans en Koreaans (CJK)

en: Activate extensions such as character protrusion and font expansion via the microtype package
nl: Activeer uitbreidingen zoals hangende interpunctie en letterexpansie met het pakket microtype

en: Enable micr&o-typographic extensions
nl: E&xtensies voor microtypografie inschakelen

en: Use OpenType and TrueType fonts with the fontspec package (requires XeTeX or LuaTeX)
nl: Gebruik OpenType- en TrueType-lettertypes met het pakket fontspec (vereist XeTeX of LuaTeX)

en: &Use non-TeX fonts (via XeTeX/LuaTeX)
nl: &Gebruik niet-TeX-lettertypes (via XeTeX/LuaTeX)

en: By default, a line break can occur after en- and em-dashes. Checking this box prevents that.
nl: Standaard kan een regeleinde na (half-)kastelijntjes voorkomen. Dit aanvinken verhindert dat.

en: Disallow l&ine breaks after dashes
nl: Regeleindes na &kastelijntjes verbieden

en: &Graphics
nl: &Afbeeldingen

en: Select an image file
nl: Kies een afbeeldingsbestand

en: Output Size
nl: Uitvoerafmetingen

en: Sets height of graphic. Leave unchecked to set automatically.
nl: Stel de hoogte van de afbeelding in. Vink niet aan om automatisch te bepalen.

en: Set &height:
nl: &Hoogte:

en: &Scale graphics (%):
nl: Afbeelding &schalen (%):

en: Sets width of graphic. Leave unchecked to set automatically.
nl: Stel de breedte van de afbeelding in. Vink niet aan om automatisch te bepalen.

en: Set &width:
nl: &Breedte:

en: Scale image to maximum size not exceeding width and height
nl: Maak de afbeelding zo groot mogelijk binnen de breedte en hoogte

en: Rotate Graphics
nl: Afbeelding draaien

en: Check to change the order of rotating and scaling
nl: Vink aan om de volgorde van roteren en draaien om te wisselen

en: Ro&tate after scaling
nl: &Eerst schalen, dan draaien

en: Or&igin:
nl: &Oorsprong:

en: A&ngle (degrees):
nl: &Hoek (graden):

en: File name of image
nl: Bestandsnaam van de afbeelding

en: &Coordinates and Clipping
nl: &Coördinaten en bijsnijden

en: Clip to the coordinates specified below (bounding box for DVI/PS output, viewport for PDF output)
nl: Snijd bij tot onderstaande coördinaten (begrenzingskader voor DVI/PS-uitvoer, viewport voor PDF-uitvoer)

en: Clip to c&oordinates
nl: Bijsnijden tot c&oördinaten

en: Read coordinates from the file (bounding box value in case of PostScript files, graphic dimensions in case of other file types)
nl: Lees coördinaten uit het bestand (waarden voor begrenzingskader bij PostScript-bestanden, grafische dimensies bij andere bestandstypes)

en: Enable LyX to preview this graphics, if graphics previewing is not disabled at application level (see Preferences dialog).
nl: Toon een voorbeeld van deze afbeelding in LyX. Dit werkt alleen als voorbeelden aan staat in de opties (zie de Voorkeuren).

en: Sho&w in LyX
nl: &Tonen in LyX

en: Percentage to scale by in LyX (1 to 1000)
nl: Percentage waarmee geschaald moet worden in LyX (1 tot 1000)

en: Sca&le on screen (%):
nl: Schaa&lfactor op het scherm (%):

en: If LyX uses a dark theme, revert the colors of this graphics in the workarea
nl: De kleuren van deze afbeelding omkeren als LyX een donker thema gebruikt

en: Re&vert colors in dark mode
nl: Kleuren &omkeren in donkere modus

en: Additional LaTeX options
nl: Bijkomende LaTeX-opties

en: LaTeX &options:
nl: LaTeX-&opties:

en: Assign the graphic to a group of graphics that share the same settings
nl: Voeg de afbeelding toe aan een groep afbeeldingen met dezelfde instellingen

en: Graphics Group
nl: Afbeeldingsgroep

en: Assigned &to group:
nl: Lid van &groep:

en: Click to define a new graphics group.
nl: Klik om een nieuwe afbeeldingsgroep te maken.

en: O&pen new group...
nl: Nieuwe groep o&penen...

en: Select an existing group for the current graphics.
nl: Kies een bestaande groep voor de huidige afbeelding.

en: Draft mode
nl: Conceptmodus

en: &Draft mode
nl: &Conceptmodus

en: Select a fill pattern style for HFills
nl: Kies een opvulpatroon voor HFills

en: &Spacing:
nl: &Afstand:

en: Supported spacing types
nl: Ondersteunde afstandstypes

en: &Value:
nl: &Waarde:

en: Custom value. Needs spacing type "Custom".
nl: Aangepaste waarde. Werkt enkel met afstandstype "Aangepast".

en: &Fill Pattern:
nl: &Opvulpatroon:

en: &Non-Breaking:
nl: &Niet-afbreekbaar:

en: Prevent automatic line break at the space
nl: Automatisch regeleinde voorkomen op deze spatie

en: &Target:
nl: &Doel:

en: Name associated with the URL
nl: Naam van de URL

en: &Name:
nl: &Naam:

en: Pass content of the `Name' field literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
nl: Geef de inhoud van het veld `Naam' rechtstreeks door aan LaTeX. Vink aan om LaTeX-code te gebruiken.

en: Specify the link target
nl: Geef het doel op van de link

en: Link type
nl: Soort link

en: Link to the web or any other target with an "authority" component (i.e., :// in the URI)
nl: Koppeling naar het web of een ander protocol in de naam (b.v. :// in de URI)

en: &Web
nl: &Internet

en: Link to an email address
nl: Naar een e-mailadres

en: E&mail
nl: E-&mail

en: Link to a file
nl: Naar een bestand

en: Fi&le
nl: &Bestand

en: Link to an arbitrary URI scheme not matched by the other three types (to be fully spelled out in the Target field above)
nl: Koppeling naar een ander URI-schema dat niet overeenkomt met de andere drie types (en volledig in het doelveld hierboven uitgeschreven is)

en: &Other[[Link Type]]
nl: &Overig

en: I&nclude Type:
nl: I&nsluittype:

en: Program Listing
nl: Codefragment

en: Edit the file
nl: Bestand bewerken

en: &Edit
nl: Be&werken

en: Underline spaces in generated output
nl: Spaties onderstrepen in uitvoer

en: &Mark spaces in output
nl: Spaties &markeren in uitvoer

en: Show LaTeX preview
nl: LaTeX-voorbeeld tonen

en: &Show preview
nl: &Voorbeeld tonen

en: Listing Parameters
nl: Weergaveparameters

en: &Caption:
nl: &Bijschrift:

en: Check it to enter parameters that are not recognizable by LyX
nl: Vink aan om parameters op te geven die LyX niet begrijpt

en: &Bypass validation
nl: &Geen validatie

en: &More parameters
nl: &Meer parameters

en: Pass content of the `Caption' field literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
nl: De inhoud van het veld `Bijschrift' letterlijk aan LaTeX geven. Vink aan als u LaTeX-code wilt gebruiken.

en: Available I&ndexes
nl: Beschikbare i&ndices

en: Select the index this entry should be listed in.
nl: Selecteer de index waarop dit moet verschijnen.

en: &Pagination
nl: &Paginering

en: Page &Range:
nl: Pagina-be&reik:

en: &Format:
nl: &Formaat:

en: Here you can define an alternative index processor and specify its options.
nl: Definieer hier een alternatieve indexverwerker en geef zijn opties op.

en: Index Generation
nl: Genereren van de index

en: &Options:
nl: &Opties:

en: Define program options of the selected processor.
nl: Definieer programmaopties van de geselecteerde verwerker.

en: Check if you need multiple indexes (e.g., an Index of Names)
nl: Vink aan voor meerde indices (bv. een Index der Namen)

en: &Use multiple indexes
nl: &Meerdere indices gebruiken

en: &New:[[index]]
nl: &Nieuw:

en: Enter the name of the desired index (e.g. "Index of Names") and hit "Add"
nl: Geef de naam van de gewenste index (bv. "Index der Namen") en druk op "Toevoegen"

en: Add a new index to the list
nl: Voeg een nieuwe index toe aan de lijst

en: A&vailable Indexes:
nl: Be&schikbare indices:

en: Remove the selected index
nl: Geselecteerde index verwijderen

en: Rename the selected index
nl: Geselecteerde index hernoemen

en: R&ename...
nl: &Hernoemen...

en: Define or change button color
nl: Definieer of verander de kleur van de knop

en: Infor&mation Type:
nl: Infor&matietype:

en: Select the type of information to be output. Then specify the requested information below.
nl: Selecteer het type informatie voor de uitvoer. Specifieer daarna de gevraagde informatie hieronder.

en: &Fixed Date:
nl: &Vaste datum:

en: Here you can enter a fixed date (in ISO format: YYYY-MM-DD)
nl: Geef een vaste datum op (in ISO-formaat: YYYY-MM-DD)

en: &Custom:
nl: &Aangepast:

en: Inset Parameter Configuration
nl: Configuratie invoegselparameters

en: Update dialog when moving context
nl: Dialoogvenster bijwerken bij verplaatsen van context

en: S&ynchronize Dialog
nl: Dialoogvenster s&ynchroniseren

en: Apply settings immediately
nl: Wijzigingen onmiddellijk toepassen

en: I&mmediate Apply
nl: &Onmiddellijk toepassen

en: &Graphics driver:
nl: &Grafisch stuurprogramma:

en: &Use refstyle (not prettyref) for cross-references
nl: Refstyle (niet prettyref) gebr&uiken voor kruisverwijzingen

en: &Suppress default date on front page
nl: &Standaarddatum verbergen op voorblad

en: Document &Class
nl: Document&klasse

en: Click to select a local document class definition file
nl: Klik om een lokaal definitiebestand voor een documentklasse te selecteren

en: &Local Class...
nl: &Lokale documentklasse...

en: Select if the current document is included to a master file
nl: Vink aan als het huidige document ingesloten is in een hoofddocument

en: Select de&fault master document
nl: Kies standaardhoo&fddocument

en: &Master:
nl: Hoofddocu&ment:

en: Enter the name of the default master document
nl: Geef de naam op van het standaardhoofddocument

en: Class Options
nl: Klasseopties

en: Enable to use the options that are predefined in the layout file
nl: Gebruik de opties die vooraf gedefinieerd zijn in het lay-outbestand

en: &Predefined:
nl: Vooraf &gedefinieerd:

en: The options that are predefined in the layout file. Click to the left to select/deselect.
nl: De opties die vooraf gedefinieerd zijn in het layoutbestand. Klik aan de linkerkant om te (de)selecteren.

en: Cus&tom:
nl: &Aangepast:

en: Format cross-references in the &work area
nl: Maak kruisverwijzingen op in het &werkvenster

en: &Quote style:
nl: &Stijl aanhalingstekens:

en: Select the default quotation marks style
nl: Kies de standaardstijl voor aanhalingstekens

en: Output quotation marks that automatically adapt to the style selected above. If this is not selected, the quotation marks will stick with the style they have been inserted with.
nl: Voer aanhalingstekens uit die automatisch aangepast worden aan de hierboven gekozen stijl. Als dit niet aangevinkt is, zullen de aanhalingstekens zijn zoals ze ingevoerd zijn.

en: Use d&ynamic quotation marks
nl: D&ynamische aanhalingstekens gebruiken

en: Encoding
nl: Codering

en: &Type:
nl: &Soort:

en: Select Unicode encoding variant.
nl: Selecteer de Unicode-variant.

en: Specify whether to load the 'inputenc' package.
nl: Specifieer of het pakket 'inputenc' geladen moet worden.

en: Select custom encoding.
nl: Selecteer aangepaste codering.

en: Language pa&ckage:
nl: Taalpa&kket:

en: Select which language package LyX should use
nl: Selecteer het taalpakket dat LyX moet gebruiken

en: Enter the command to load the language package (default: \usepackage{babel})
nl: Kies het commando om het taalpakket te laden (standaard: \usepackage{babel})

en: Of&fset:
nl: Ver&schuiving:

en: Value of the vertical line offset.
nl: Waarde van de afstand van de verschuiving van de verticale lijn.

en: Value of the line width.
nl: Waarde van de breedte van de lijn.

en: &Thickness:
nl: &Dikte:

en: Value of the line thickness.
nl: Waarde van de lijndikte.

en: Input here the listings parameters
nl: Geen hier de parameters voor het codefragment

en: Feedback window
nl: Feedbackvenster

en: Choose the LaTeX package for code syntax highlighting
nl: Kies het LaTeX-pakket voor syntaxiskleuring

en: &Syntax Highlighting Package:
nl: Pakket voor &syntaxiskleuring:

en: Listing
nl: Codefragment

en: &Main Settings
nl: &Hoofdinstellingen

en: Placement
nl: Positie

en: Check for inline listings
nl: Vink aan om het codefragment op dezelfde regel te plaatsen

en: &Inline listing
nl: &Doorlopend codefragment

en: Check for floating listings
nl: Vink aan om het fragment te laten zweven

en: &Float
nl: &Zwevend object

en: Pla&cement:
nl: &Positie:

en: Specify placement (htbp) for floating listings
nl: Kies een positie (htbp = hier-boven-onder-eigen pagina) voor het zwevende object

en: Line numbering
nl: Regelnummers

en: &Side:
nl: &Kant:

en: On which side should line numbers be printed?
nl: Aan welke kant moeten de regelnummers staan?

en: S&tep:
nl: S&tapgrootte:

en: Difference between two numbered lines
nl: Verschil tussen twee genummerde regels

en: Font si&ze:
nl: Lette&rgrootte:

en: Choose the font size for line numbers
nl: Kies de lettergrootte voor regelnummers

en: Style
nl: Stijl

en: F&ont size:
nl: Lettergr&ootte:

en: The content's base font size
nl: Basislettergrootte voor de inhoud

en: Font Famil&y:
nl: Lettert&ype:

en: The content's base font style
nl: Het basislettertype voor de inhoud

en: Break lines longer than the linewidth
nl: Regels afbreken die langer zijn dan de regellengte

en: &Break long lines
nl: Lange regels af&breken

en: Make spaces visible by a special symbol
nl: Spaties zichtbaar maken met speciaal symbool

en: S&pace as symbol
nl: S&patie als symbool

en: Make spaces in strings visible by a special symbol
nl: Spaties in strings zichtbaar maken met een symbool

en: Space i&n string as symbol
nl: Spatie i&n string als symbool

en: Tab&ulator size:
nl: Tab&grootte:

en: Use extended character table
nl: Uitgebreide tekentabel gebruiken

en: &Extended character table
nl: &Uitgebreide tekentabel

en: Language[[Programming]]
nl: Taal

en: Lan&guage[[Programming]]:
nl: Taal:

en: Select the programming language
nl: Kies de programmeertaal

en: Select the dialect of the programming language, if available
nl: Kies het dialect van de programmeertaal, indien beschikbaar

en: Range
nl: Bereik

en: Fi&rst line:
nl: Ee&rste regel:

en: The first line to be printed
nl: De eerste regel die afgedrukt wordt

en: &Last line:
nl: &Laatste regel:

en: The last line to be printed
nl: De laatste regel die afgedrukt wordt

en: Ad&vanced
nl: Gea&vanceerd

en: More Parameters
nl: Meer parameters

en: Input listing parameters here. Enter ? for a list of parameters.
nl: Geef parameters voor codefragmenten (listing) op. Typ ? voor alle parameters.

en: Document-specific layout information
nl: Documentspecifieke lay-outinformatie

en: &Validate
nl: &Valideren

en: Errors reported in terminal.
nl: Fouten gerapporteerd in terminal.

en: &Edit Externally
nl: &Extern bewerken

en: Convert
nl: Converteren

en: Log &Type:
nl: &Type logs:

en: Jump to the next error message.
nl: Ga naar de volgende foutmelding.

en: Next &Error
nl: Volgende &fout

en: Jump to the next warning message.
nl: Ga naar de volgende waarschuwing.

en: Next &Warning
nl: &Volgende waarschuwing

en: &Find:
nl: &Zoeken:

en: Hit Enter or click 'Find Next' to search
nl: Druk op Enter of klik op 'Volgende zoeken' om te zoeken

en: Find &Next
nl: &Volgende zoeken

en: &Open Containing Directory
nl: &Map met logs openen

en: Update the display
nl: Werk de weergave bij

en: &Update
nl: Bij&werken

en: Determines whether only personal user files, system files or all files are displayed
nl: Beslist of enkel persoonlijke bestanden, systeembestanden of alle bestanden getoond worden

en: Filter case-sensitively
nl: Hoofdlettergevoelige filter

en: Case Sensiti&ve
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: File &Language:
nl: Bestands&taal:

en: The available language(s) of the selected file will be displayed here
nl: De beschikbare talen van het geselecteerde bestand zullen hier getoond worden

en: Use the margin settings provided by the document class.<br>Note that if this is unchecked, different defaults may be used.
nl: Gebruik de marge-instellingen van de documentklasse.<br>Anders worden verschillende standaard-instellingen gebruikt.

en: &Default margins
nl: &Standaardmarges

en: &Top:
nl: &Boven:

en: &Bottom:
nl: &Onder:

en: &Inner:
nl: B&innen:

en: O&uter:
nl: B&uiten:

en: Head &sep:
nl: &Scheiding koptekst:

en: Head &height:
nl: &Hoogte koptekst:

en: &Foot skip:
nl: Witruimte &voettekst:

en: &Column sep:
nl: S&cheiding kolommen:

en: Master Document Output
nl: Uitvoer hoofddocument

en: Include only the selected subdocuments in the output
nl: Enkel geselecteerde subdocumenten meenemen in uitvoer

en: Include only &selected children
nl: Enkel ges&electeerde kinderen meenemen

en: Include all subdocuments in the output
nl: Alle subdocumenten meenemen in uitvoer

en: &Include all children
nl: &Alle kinderen meenemen

en: Here you can set up the handling of counters and references with regard to the excluded child documents.
nl: Instellen hoe velden en verwijzingen verwerkt worden als subdocumenten uitgesloten worden.

en: Global Counters && References
nl: Globale velden en verwijzingen

en: All counters and references of excluded child documents will be ignored, thus the counters in the output will differ from an output of the complete document.<br>This is the fastest method. Use this if you do not need correct counter values and references.
nl: Alle velden en verwijzingen in uitgesloten subdocumenten worden genegeerd, zodat in de uitvoer de veldwaarden kunnen verschillen van die in de uitvoer van het volledige document.<br>Dit is de snelste werkwijze. Gebruik deze als u de veldwaarden en verwijzingen niet hoeft bij te werken.

en: Do &not maintain (fast)
nl: &Niet bijhouden (snelst)

en: Counters and references of excluded child documents will be set up once and adapted if an excluded document has been modified. This sets up counters and references correctly in most cases, but it does not adjust page references to unincluded children that change due to changes of included files.<br>This is significantly faster than "Strictly maintain". Use this if you need correct counters and more or less correct references.
nl: Velden en verwijzingen van uitgesloten subdocumenten worden eenmalig ingesteld en aangepast als een uitgesloten subdocument gewijzigd is. Dit zorgt in de meeste gevallen voor correcte veldwaarden en verwijzingen, maar verwijzingen naar bladzijden in uitgesloten subdocumenten worden niet aangepast als ze veranderen door wijzigingen in wel ingesloten subdocumenten.<br>Dit werkt aanmerkelijk sneller dan 'Strict bijhouden.' Gebruik dit voor correcte veldwaarden en min of meer correcte verwijzingen.

en: Maintain mostl&y (medium)
nl: Grotendeels b&ijhouden (snel)

en: Assure that all counters and references are identical to the complete document. This can be much slower than the first two methods.<br>Use this if you absolutely need correct counters.
nl: Alle veldwaarden en verwijzingen worden bijgehouden in het volledige document. Dit kan veel langzamer zijn dan de andere werkwijzen.<br>Gebruik dit als u absoluut juiste veldwaarden nodig heeft.

en: Strictly &maintain (slow)
nl: Strict &bijhouden (langzaam)

en: Horizontal alignment per column (l,c,r)
nl: Horizontale uitlijning per kolom (l,c,r)

en: &Vertical:
nl: &Verticaal:

en: Vertical alignment
nl: Verticale uitlijning

en: Hori&zontal:
nl: Hori&zontaal:

en: Appearance
nl: Stijl

en: decoration type / matrix border
nl: versieringstype / matrixrand

en: Number of rows
nl: Aantal rijen

en: &Rows:
nl: &Rijen:

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: &Columns:
nl: &Kolommen:

en: Resize this to the correct table dimensions
nl: Dit aanpassen tot de correcte tabeldimensies

en: All packages:
nl: Alle pakketten:

en: Load A&utomatically
nl: A&utomatisch laden

en: Load Alwa&ys
nl: Alti&jd laden

en: Do &Not Load
nl: &Niet laden

en: Indent displayed formulas instead of centering
nl: Weergegeven formules inspringen in plaats van te centreren

en: Indent &formulas
nl: Insprong bij &formules

en: Size of the indentation
nl: Grootte van de insprong

en: Formula numbering side:
nl: Kant formulenummers:

en: Side where formulas are numbered
nl: Kant waar formules genummerd worden

en: A&vailable:
nl: Besc&hikbaar:

en: A&dd
nl: &Toevoegen

en: De&lete
nl: &Verwijderen

en: S&elected:
nl: G&eselecteerd:

en: Nomenclature
nl: Begrippenlijst

en: Sy&mbol:
nl: Sy&mbool:

en: Des&cription:
nl: Bes&chrijving:

en: Sort &as:
nl: Sorteren &als:

en: Pass content of the `Symbol' and `Description' fields literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
nl: Geef de inhoud van de velden `Symbool' en `Beschrijving` letterlijk door aan LaTeX. Vink aan om LaTeX-code te gebruiken.

en: Type
nl: Soort

en: LyX internal only
nl: Enkel binnen LyX

en: LyX &Note
nl: LyX-aa&ntekening

en: Export to LaTeX/Docbook but don't print
nl: Exporteren naar LaTeX/DocBook, maar niet afdrukken

en: &Comment
nl: Opmer&king

en: Print as grey text
nl: Als grijze tekst afdrukken

en: &Greyed out
nl: Ver&grijsd

en: Add line numbers to the side of the document
nl: Voeg regelnummers toe aan het document

en: L&ine numbering
nl: &Regelnummers

en: O&ptions:
nl: O&pties:

en: Line numbering (lineno package) options (e.g. right, modulo, switch(*), pagewise). Please refer to the lineno package manual for details.
nl: Opties voor regelnummers (van pakket lineno, zoals right, modulo, switch(*), pagewise). Zie de handleiding van lineno voor details.

en: &List in Table of Contents
nl: Opnemen in &inhoudsopgave

en: &Numbering
nl: &Nummering

en: LaTeX Output Options
nl: Uitvoeropties LaTeX

en: Enable forward/reverse search between editor and output (e.g., SyncTeX)
nl: Voorwaarts en achterwaarts zoeken tussen de tekstverwerker en de uitvoer inschakelen (bv. voor SyncTeX)

en: S&ynchronize with output
nl: S&ynchroniseren met uitvoer

en: C&ustom macro:
nl: &Aangepaste macro:

en: Custom LaTeX preamble macro
nl: Aangepaste macro voor LaTeX-preambule

en: Put fra&gile content out of moving arguments
nl: Fra&giele inhoud buiten bewegende argumenten plaatsen

en: XHTML Output Options
nl: Uitvoeropties XHTML

en: Write CSS to file
nl: CSS naar bestand schrijven

en: Scaling factor for images used for math output.
nl: Schaalfactor voor figuren van wiskundige uitvoer.

en: Format to use for math output.
nl: Formaat voor wiskundige uitvoer.

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Math &image scaling:
nl: Schaal wiskunde&figuren:

en: Whether to comply strictly with XHTML 1.1.
nl: XHTML 1.1 strikt volgen of niet.

en: &Strict XHTML 1.1
nl: &Strikte XHTML 1.1

en: &Math output:
nl: &Wiskundige uitvoer:

en: DocBook Output Options
nl: Uitvoeropties DocBook

en: Namespace prefix to use for MathML formulae. For instance, with the <code>m</code> prefix, the MathML tags will be output like <code>m:math</code>.
nl: Naamruimte-prefix voor MathML-formules. Bijvoorbeeld met het prefix <code>m</code>, wordt een MathML-element uitgevoerd als <code>m:math</code>.

en: No prefix (namespace defined inline for each tag)
nl: Bij elk element afzonderlijk opgeven

en: m (default)
nl: m (standaard)

en: &Table output:
nl: &Tabel-uitvoer:

en: &MathML namespace prefix:
nl: &MathML naamruimte prefix:

en: LyX Format
nl: LyX-formaat

en: Save all parameters in the LyX file, including ones that are frequently switched or that are specific to the user (such as the output of the tracked changes, or the document directory path). Disabling this option plays nicer in collaborative settings and with version control systems.
nl: Sla alle paramaters op in het LyX-bestand, inclusief de parameters die veel veranderd worden of die eigen zijn aan de gebruiker (zoals de uitvoer van de bijgehouden wijzigingen of de locatie van de document-map). Deze optie uitschakelen is maakt het gemakkelijker om samen te werken of met een versiebeheersysteem te werken.

en: Save &transient properties
nl: &Tijdelijke eigenschappen opslaan

en: Output Format
nl: Uitvoerformaat

en: Specify the default output format (for view/update)
nl: Geef het standaarduitvoerformaat op (voor weergeven/bijwerken)

en: De&fault output format:
nl: Standaarduitvoer&formaat:

en: Runs the LaTeX backend with the -shell-escape option (Warning: use only when really necessary)
nl: Voer LaTeX uit met de optie -shell-escape (Waarschuwing: enkel gebruiken indien nodig)

en: &Allow running external programs
nl: &Uitvoeren van externe programma's toestaan

en: &Use hyperref support
nl: &Hyperref gebruiken

en: &General
nl: Al&gemeen

en: Header Information
nl: Beschrijving

en: &Title:
nl: &Titel:

en: &Author:
nl: &Auteur:

en: Sub&ject:
nl: Ond&erwerp:

en: &Keywords:
nl: &Trefwoorden:

en: If not stated explicitly, fill title and author from appropriate environments
nl: Indien niet opgegeven zullen de titel en auteur ingevuld worden met informatie uit het bestand zelf

en: Automatically fi&ll header
nl: Beschrijving automatisch invu&llen

en: Enable fullscreen PDF presentation
nl: PDF-presentatie weergeven op volledig scherm

en: Load in &fullscreen mode
nl: Op &volledig scherm laden

en: H&yperlinks
nl: Snel&koppelingen

en: Allows link text to break across lines.
nl: Sta toe dat tekst van snelkoppelingen gespreid wordt over meerdere regels.

en: B&reak links over lines
nl: Snelkoppelingen afb&reken

en: No &frames around links
nl: Geen &kaders rond snelkoppelingen

en: C&olor links
nl: Gek&leurde snelkoppelingen

en: Bibliographical backreferences
nl: Bibliografische terugverwijzing

en: B&ackreferences:
nl: Teru&gverwijzingen:

en: &Bookmarks
nl: &Bladwijzers

en: G&enerate bookmarks (toc)
nl: Bladwijzers &genereren (inhoudsopgave)

en: &Numbered bookmarks
nl: Ge&nummerde bladwijzers

en: &Open bookmark tree
nl: &Bladwijzerboom openen

en: Number of levels
nl: Aantal niveaus

en: Additional O&ptions
nl: Extra o&pties

en: Additional hyperref options (comma-separated) to be passed via \hypersetup.
nl: Extra opties (gescheiden door komma's) voor hyperref; deze worden doorgegeven via \hypersetup.

en: Document metadata and PDF settings (as specified in LaTeX 06/2022 and later)
nl: Document-metadata en PDF-instellingen (zoals gespecificeerd in LaTeX 06/2022 en later)

en: Document &Metadata
nl: Metadata van document

en: Paper Format
nl: Papierformaat

en: Choose a particular paper size, or set your own with "Custom"
nl: Kies een papierformaat, of gebruik een aangepast formaat met "Aangepast"

en: &Orientation:
nl: &Afdrukstand:

en: &Portrait
nl: Staa&nd

en: &Landscape
nl: &Liggend

en: Page Layout
nl: Paginaopmaak

en: Page &style:
nl: Pagina&stijl:

en: Style used for the page header and footer
nl: Stijl die gebruikt wordt voor de kop- en voettekst

en: Lay out the page for double-sided printing
nl: Pagina gebruiken voor dubbelzijdig afdrukken

en: &Two-sided document
nl: Dubbel&zijdig document

en: Line &spacing
nl: Regel&afstand

en: Single
nl: Enkel

en: 1.5
nl: Anderhalf

en: Double
nl: Dubbel

en: Custom
nl: Aangepast

en: &Justified
nl: &Uitvullen

en: Ri&ght
nl: &Rechts

en: Use the default alignment for this paragraph, whatever it is.
nl: Gebruik de standaarduitlijning voor deze alinea, wat die ook is.

en: Paragraph's &Default
nl: &Standaard van alinea

en: Label Width
nl: Labelbreedte

en: This text defines the width of the paragraph label
nl: De lengte van deze tekst wordt gebruikt als de breedte van het alinealabel

en: Lo&ngest label
nl: La&ngste label

en: &Do not indent paragraph
nl: &Alinea niet inspringen

en: Horizontal and vertical space of the phantom content
nl: Horizontale en verticale ruimte van de spookinhoud

en: Phanto&m
nl: Spoo&k

en: Horizontal space of the phantom content
nl: Horizontale ruimte van de spookinhound

en: &Horizontal Phantom
nl: &Horizontaal spook

en: Vertical space of the phantom content
nl: Verticale ruimte van de spookinhoud

en: Verti&cal Phantom
nl: Verti&caal spook

en: Find in preamble
nl: In preambule zoeken

en: &Find
nl: &Zoeken

en: Change the selected color
nl: Geselecteerde kleur aanpassen

en: A&lter...
nl: Aa&npassen...

en: Reset the selected color to its original value
nl: Stel de geselecteerde kleur terug in op haar originele waarde

en: Restore &Default
nl: Standaard &herstellen

en: Reset all colors to their original value
nl: Stel alle kleuren terug in op hun originele waarde

en: Restore A&ll
nl: A&lles terugzetten op beginwaarden

en: Use the color scheme of your Operating System/Desktop Environment
nl: Gebruik het kleurenschema van uw besturingssysteem/desktopomgeving

en: &Use system colors
nl: Systeemkleuren &gebruiken

en: In Math
nl: In wiskunde

en: Show the grey inline completion behind the cursor in math mode after the delay.
nl: Toon de grijze suggestie op dezelfde regel na de cursor in wiskundige modus na de vertraging.

en: Automatic in&line completion
nl: Automatische suggesties op dezelfde re&gel

en: Show the popup in math mode after the delay.
nl: Toon de pop-up in wiskundige modus na de vertraging.

en: Automatic p&opup
nl: Automatische p&op-up

en: Autoco&rrection
nl: Automatische co&rrectie

en: In Text
nl: In tekst

en: Show the grey inline completion behind the cursor in text mode after the delay.
nl: Toon de grijze suggestie op dezelfde regel na de cursor in tekstmodus na de vertraging.

en: Automatic &inline completion
nl: Automatische &suggesties op dezelfde regel

en: Show the popup after the set delay in text mode.
nl: Toon een pop-up na de vertraging in tekstmodus.

en: Automatic &popup
nl: Automatische &pop-up

en: Show a small triangle on the cursor if a completion is available in text mode.
nl: Geef met een klein driehoekje aan dat er een automatische suggestie is in tekstmodus.

en: Cursor i&ndicator
nl: Cursor-i&ndicator

en: General[[settings]]
nl: Algemeen

en: After the cursor has not moved for this time, the inline completion is shown if it is available.
nl: Nadat de cursor voor deze tijd niet bewogen heeft, wordt een suggestie getoond op dezelfde regel indien beschikbaar.

en: s inline completion dela&y
nl: s vertragin&g voor automatische suggesties op dezelfde regel

en: After the cursor has not moved for this time, the completion popup is shown if it is available.
nl: Nadat de cursor voor deze tijd niet bewogen heeft, wordt een pop-up met suggestie getoond indien beschikbaar.

en: s popup d&elay
nl: s v&ertraging voor pop-up

en: Words with less than the specified number of characters will not be completed.
nl: Woorden met minder dan het opgegeven aantal tekens zullen niet gesuggereerd worden.

en: Minimum characters for words that should be completed
nl: Minimaal aantal tekens voor suggesties

en: When the TAB completion is not unique, there won't be a delay of the popup. It will be shown right away.
nl: Als de TAB-aanvulling niet uniek is, zal er geen vertraging zijn voor de pop-up. Het zal direct getoond worden.

en: Sho&w popup without delay for non-unique completions
nl: Suggestiepop-up &tonen zonder vertraging als suggestie niet uniek is

en: Long completions are cut-off and shown with "...".
nl: Kort lange suggesties af met "...".

en: &Use "..." to shorten long completions
nl: Lange &suggesties afkorten met "..."

en: Converter Defi&nitions
nl: Conversiedefi&nities

en: &Converter:
nl: &Conversieprogramma:

en: E&xtra flag:
nl: E&xtra vlag:

en: Fro&m format:
nl: Van for&maat:

en: &To format:
nl: &Naar formaat:

en: &Modify
nl: &Aanpassen

en: Remo&ve
nl: &Verwijderen

en: Converter File Cache
nl: Bestandscache voor conversieprogramma's

en: &Enabled
nl: Ingeschak&eld

en: Maximum a&ge (in days):
nl: Maximale &leeftijd (in dagen):

en: Security
nl: Veiligheid

en: When enabled, use of converters with the 'needauth' option is forbidden.
nl: Het gebruik van conversieprogramma's met de optie 'needauth' wordt verboden indien dit ingeschakeld is.

en: &Forbid use of needauth converters
nl: &Gebruik van conversieprogramma's met needauth verbieden

en: When enabled, ask user before launching any external converter with the 'needauth' option.
nl: De gebruiker zal om toestemming gevraagd worden vooraleer een extern conversieprogramma met de optie 'needauth' uitgevoerd wordt.

en: Use need&auth option
nl: Optie need&auth gebruiken

en: Factor for the preview size
nl: Factor voor de voorbeeldgrootte

en: Display &graphics
nl: Afbeeldin&gen tonen

en: Instant &preview:
nl: Instant &voorbeeld:

en: Off
nl: Uit

en: No math
nl: Geen wiskunde

en: On
nl: Aan

en: Mark end of paragraphs on screen with a pilcrow character.
nl: Geef het einde van alinea's aan met een alineateken.

en: &Mark end of paragraphs
nl: Einde van alinea's &markeren

en: Preview si&ze:
nl: Voorbeeldgroo&tte:

en: If this is checked, additions in change tracking are underlined in the workarea
nl: Met wijzigingen bijhouden worden toevoegingen onderstreept in het werkvenster

en: &Underline change tracking additions
nl: &Toevoegingen onderstrepen

en: Session Handling
nl: Sessiebeheer

en: Restore window layouts and &geometries
nl: Positie van &vensters herstellen

en: Restore to the cursor position when the file was last closed
nl: Onthoud de positie van de aanwijzer bij het sluiten van documenten

en: Restore cursor &positions
nl: Positie van &aanwijzer herstellen

en: &Load opened files from last session
nl: &Geopende bestanden van vorige sessie laden

en: &Clear all session information
nl: Alle sessie-informatie &wissen

en: Backup && Saving
nl: Reservekopie && opslag

en: Backup &original documents when saving
nl: Bij &opslaan reservekopie maken van de originele documenten

en: If this is checked, LyX saves a temporary copy of changed documents in the given interval (as #filename.lyx# in the given directory). As opposed to the backup above, this snapshot will be removed when changes are being saved. If the application crashes with unsaved changes and the restoration from the emergency file (named filename.lyx.emergency) fails, this snapshot can be at rescue.
nl: Indien aangevinkt bewaart LyX een momentopname (tijdelijke kopie) van gewijzigde documenten (met als naam #<bestandsnaam>.lyx#) in de aangegeven map. In tegenstelling tot de reservekopie worden deze momentopnames verwijderd zodra wijzgingen opgeslagen zijn. Als het programma crasht terwijl er nog niet-opgeslagen wijzigingen zijn en herstel via het noodbestand (<bestandsnaam>.lyx.emergency) mislukt, kan er wellicht nog via deze momentopname hersteld worden.

en: Make a&uto-save snapshots every[[ N minutes]]
nl: Maak een a&uto-herstel momentopname elke

en: [[Make auto-save snapshots every N ]]&minutes
nl: &minuten

en: If this is checked, new documents will be saved in a compressed binary-format by default. Existing documents will still be saved in their current state (compressed or uncompressed).
nl: Indien aangevinkt zullen nieuwe documenten standaard opgeslagen worden in een binair, gecomprimeerd formaat. Bestaande documenten worden opgeslagen in hun huidige formaat (gecomprimeerd of niet).

en: &Save new documents compressed by default
nl: Nieuwe documenten standaard gecomprimeerd op&slaan

en: If this is checked, the document directory path will be saved in the document. This allows moving the document elsewhere and still finding the included files.
nl: Indien aangevinkt zal het pad naar de documentmap opgeslagen worden in het document zelf. Dit laat toe om het document te verplaatsen zonder de ingesloten bestanden mee te verplaatsen.

en: Save the &document directory path
nl: Pad naar &documentmap opslaan

en: Windows && Work Area
nl: Vensters en werkruimte

en: Open documents in &tabs
nl: Documenten in &tabbladen openen

en: Whether to open documents in an already running instance of LyX. (Set the LyXServer pipe path and restart LyX to enable this feature)
nl: Open documenten in bestaande instanties van LyX. (Stel de LyxServer pipe path in en herstart LyX om dit in te schakelen)

en: Use s&ingle instance
nl: Eén &instantie gebruiken

en: Whether to place close button on each tab or only one in the top right.
nl: Op elk tabblad een sluitknop tonen of slechts één sluitknop linksboven tonen.

en: Displa&y single close-tab button
nl: Eén &sluitknop tonen

en: Closing last &view:
nl: Laatste &weergave sluiten:

en: Closes document
nl: Sluit document af

en: Hides document
nl: Verbergt document

en: Ask the user
nl: Vraag het aan de gebruiker

en: Editing
nl: Bewerken

en: Scroll &below end of document
nl: Voor&bij het einde van het document scrollen

en: Edit Math Macros inline with a box around
nl: Wiskundemacro's doorlopend bewerken met een kader eromheen

en: Edit Math Macros inline with the name in the status bar
nl: Wiskundemacro's doorlopend bewerken met de naam in de statusbalk

en: Edit Math Macros with a parameter list (like in LyX < 1.6)
nl: Wiskundemacro's bewerken met een parameterlijst (zoals LyX < 1.6)

en: If this is checked, change tracking markup will not be resolved on copy/paste operations and when moving content from/to insets if change tracking is deactivated.
nl: Behoud narkeringen van bijgehouden wijzigingen bij kopiëren / plakken en bij verplaatsen van / naar invoegsels, ook niet als wijzigingen bijhouden is uitgeschakeld.

en: &Keep change tracking markup on copy and paste
nl: &Behoud markeringen van bijgehouden wijzigingen bij kopiëren en plakken

en: Sort &environments alphabetically
nl: Omg&evingen alfabetisch sorteren

en: Cursor &follows scrollbar
nl: Aanwijzer &volgt de scrollbalk

en: If this is activated, LyX will search your disk for matching files when clicking on "Try to Open Citation Content..." in the citation context menu. Note the security implications described in User Guide, 6.6.4.
nl: LyX zoekt naar overeenkomende bestanden bij klikken op "Verwijzing-inhoud openen..." in het contextmenu van verwijzingen. Let op de veiligheidsrisico's zoals beschreven in de Gebruikersgids, paragraaf 6.6.4.

en: Search &drive for cited files
nl: Bestanden achter verwijzingen &zoeken en openen

en: Patte&rn:
nl: &Pat&roon:

en: Define search pattern (see UserGuide for syntax)
nl: Zoekpatroon definiëren (zie Gebruikersgids voor syntax)

en: Cursor width (&pixels):
nl: Aanwijzerbreedte (&pixels):

en: Configure the width of the text cursor.  "Auto" means that zoom-controlled width is used.
nl: De breedte van de aanwijzer instellen. Bij "Auto" wordt de aanwijzerbreedte ingesteld afhankelijk van de zoom.

en: Skip trailing non-word characters
nl: Niet-woordtekens achteraan overslaan

en: Use M&ac-style cursor movement
nl: Aanwijzer bewegen zoals op M&ac

en: &Group environments by their category
nl: Omgevingen per categorie &groeperen

en: &Limit text width
nl: Tekstbreedte &beperken

en: &New...
nl: &Nieuw...

en: Re&move
nl: Ver&wijderen

en: &Document format
nl: &Documentformaat

en: Check this to show the current format in the File > Export menu
nl: Vink aan om het huidige formaat te tonen in menu Bestand > Exporteren

en: Sho&w in export menu
nl: T&onen in exportmenu

en: Vector &graphics format
nl: Formaat voor &vectorafbeelding

en: S&hort name:
nl: &Korte naam:

en: E&xtensions:
nl: E&xtensie:

en: Shortc&ut:
nl: Snel&toets:

en: Ed&itor:
nl: Bew&erkingsprogramma:

en: &Viewer:
nl: &Weergaveprogramma:

en: Co&pier:
nl: Ko&pieerprogramma:

en: Specification of the default output formats when using specific LaTeX variants
nl: Specifieer het standaarduitvoerformaat voor gebruik met LaTeX en varianten

en: Default Output Formats
nl: Standaarduitvoerformaten

en: The default output format for documents using non-TeX fonts
nl: Het standaarduitvoerformaat voor documenten met niet-TeX-lettertypes

en: This is the default output format for LyX documents, except for DocBook classes, documents that use non-TeX fonts and Japanese documents
nl: Dit is het standaarduitvoerformaat voor LyX-documenten, behalve voor DocBook-klassen, documenten die niet-TeX-lettertypes gebruiken en Japanse documenten

en: The default output format for Japanese documents (using pLaTeX)
nl: Het standaarduitvoerformaat voor Japanse documenten (gebruikt pLaTeX)

en: With n&on-TeX fonts:
nl: Met &niet-TeX-lettertypes:

en: With &TeX fonts:
nl: Met &TeX-lettertypes:

en: &Japanese:
nl: &Japanse:

en: Your name
nl: Uw naam

en: &Initials:
nl: &Initialen:

en: Your E-mail address
nl: Uw e-mailadres

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Use &keyboard map
nl: Toetsenbord&indeling gebruiken

en: Br&owse...
nl: Bla&deren...

en: S&econdary:
nl: S&ecundair:

en: &Primary:
nl: &Primair:

en: Mac OS X specific setting for use with emacs bindings. Takes effect next time LyX is launched.
nl: Specifieke opties voor Mac OS X bij gebruik van emacs-toetsen. Gaat van kracht de volgende keer dat LyX gestart wordt.

en: Do not swap Apple and Control keys
nl: Apple- en Control-toets niet omwisselen

en: Mouse
nl: Muis

en: &Wheel scrolling speed:
nl: &Snelheid scrollwiel:

en: 1.0 is the standard scrolling speed with the mouse wheel. Higher values will speed it up, low values slow it down.
nl: 1.0 is de standaardschuifsnelheid met het scrollwiel. Een hogere waarde versnelt het scrollen, een lagere waarde vertraagt het.

en: If this is checked, the middle mouse button will paste the recent selection
nl: Indien aangevinkt zal de middelste muisknop de recente selectie plakken

en: &Middle mouse button pasting
nl: Plakken met &middelste muisknop

en: Scroll Wheel Zoom
nl: Zomen met scrollwiel

en: &Enable
nl: &Inschakelen

en: User &interface language:
nl: Taal gebruikers&interface:

en: Select the language of the user interface (menus, dialogs, etc.)
nl: Selecteer de taal voor de gebruikersinterface (menu's, dialoogvensters, enz.)

en: LaTeX Language Support
nl: LaTeX taal-ondersteuning

en: Language &package:
nl: Taalpa&kket:

en: Select which (LaTeX) language package documents should use by default
nl: Het standaard te gebruiken (LaTeX) taalpakket selecteren

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Always Babel
nl: Altijd Babel

en: None[[language package]]
nl: Geen

en: Enter the command to load a custom language package (default: \usepackage{babel})
nl: Het commando om het taalpakket te laden (standaard: \usepackage{babel})

en: Command s&tart:
nl: &Begincommando:

en: The LaTeX command that starts a switch to a different language. The placeholder $$lang is replaced by the actual language name.
nl: Het LaTeX-commando om tekst in een andere taal te starten. De aanduiding $$lang wordt vervangen door de naam van de actuele taal.

en: Command e&nd:
nl: Ei&ndcommando:

en: The LaTeX command that ends a switch to a different language.  The placeholder $$lang is replaced by the actual language name.
nl: Het LaTeX-commando om de andere taal te beëindigen. De aanduiding $$lang wordt vervangen door de naam van de actuele taal.

en: Check to pass the language globally (to the document class), not locally (to the language package), so that other packages are also informed about the used languages.
nl: Taal globaal instellen (op de documentklasse) in plaats van lokaal (op het taalpakket), zodat andere pakketten ook de taal meekrijgen als optie.

en: Set languages &globally
nl: Talen &globaal instellen

en: If checked, the document language is explicitly set by a language switch command
nl: Indien aangevinkt is de documenttaal expliciet gekozen met een taalwissel-commando

en: Set document language e&xplicitly
nl: Documenttaal &expliciet instellen

en: If checked, the document language is explicitly closed by a language switch command
nl: Indien aangevinkt wordt de documenttaal expliciet afgesloten met een taalwissel-commando

en: &Unset document language explicitly
nl: Wijzigen van documenttaal &expliciet instellen

en: Editor Settings
nl: Bewerkingsinstellingen

en: Check to highlight additional languages (to the document language) visually in the work area
nl: Andere talen visueel uitlichten in het werkvenster

en: &Mark additional languages
nl: Andere talen &markeren

en: Respect &OS keyboard language
nl: Toetsenbord&taal van het besturingssysteem gebruiken

en: Right-to-left cursor movement:
nl: Rechts-naar-links bewegingen van de cursor:

en: The cursor follows the logic of the text direction (e.g., in embedded right-to-left text in a left-to-right paragraph, the cursor starts at the right when coming from the left)
nl: De cursor volgt de logische tekstrichting. Bijvoorbeed in rechts-naar-links tekst in een links-naar-rechts alinea, begint de cursor aan de rechterkant wanneer hij van links komt.

en: &Logical
nl: &Logisch

en: The cursor follows the visual direction (e.g., in embedded right-to-left text in a left-to-right paragraph, the cursor starts at the left when coming from the left)
nl: De cursor volgt de visuele tekstrichting. Bijvoorbeeld in rechts-naar-links tekst in een links-naar-rechts alinea, begint de cursor aan de linkerkant wanneer hij van links komt.

en: &Visual
nl: &Visueel

en: Local Preferences
nl: Locale voorkeuren

en: Default decimal &separator:
nl: Standaard&scheidingsteken voor decimalen:

en: Insert a custom decimal separator here
nl: Aangepast &scheidingsteken voor decimalen invoegen

en: Select the default length unit for LyX dialogs
nl: De standaard lengte-eenheid voor LyX-dialogen kiezen

en: Default length &unit:
nl: Standaard lengte-&eenheid:

en: Language Default
nl: Standaard voor taal

en: &DVI viewer paper size options:
nl: Papierformaatopties voor &DVI-weergaveprogramma:

en: Optional paper size flag (-paper) for some DVI viewers
nl: Papierformaat-optie (bijvoorbeeld '-paper') die nodig is voor sommige DVI-weergaveprogramma's

en: P&rocessor:
nl: &Verwerker:

en: BibTeX command and options
nl: BibTeX-commando en -opties

en: Processor for &Japanese:
nl: Verwerker voor &Japans:

en: Specific BibTeX command and options for pLaTeX (Japanese)
nl: Specifiek BibTeX-commando en -opties om te gebruiken met pLaTeX (Japans)

en: Index command and options (makeindex, xindy)
nl: Commando en opties voor de index (makeindex, xindy)

en: Specific index command and options for pLaTeX (Japanese)
nl: Specifieke index-commando en -opties om te gebruiken met pLaTeX (Japans)

en: Command and options for nomencl (usually makeindex)
nl: Commando en opties voor begrippenlijst (normaal makeindex)

en: CheckTeX start options and flags
nl: Opstartopties en vlaggen CheckTeX

en: &CheckTeX command:
nl: Commando Chec&kTeX:

en: &Nomenclature command:
nl: Commando &begrippenlijst:

en: Select whether LyX should output Windows or Cygwin style paths to LaTeX files. Change the default only if the TeX engine was not correctly detected at configure time. Warning: Your changes here will not be saved.
nl: Selecteer of LyX voor paden in LaTeX-bestanden de Windows- of Cygwin-stijl moet gebruiken. Verander dit alleen als de TeX-engine niet juist gedetecteerd werd. Waarschuwing: wijzigingen worden hier niet opgeslagen.

en: &Use Windows-style paths in LaTeX files
nl: &Windows-stijl voor paden gebruiken in LaTeX-bestanden

en: Set class options to default on class change
nl: Kies de standaardwaarden voor de klasse-opties bij het veranderen van de documentklasse

en: R&eset class options when document class changes
nl: &Standaardwaarden van klasse-opties terugzetten bij veranderen van documentklasse

en: Forward Search
nl: Vooruit zoeken

en: DV&I command:
nl: DV&I-commando:

en: &PDF command:
nl: &PDF-commando:

en: Dvips Options
nl: Dvips-opties

en: Paper t&ype:
nl: Papier&soort:

en: Paper si&ze:
nl: Papier&grootte:

en: Lan&dscape:
nl: Liggen&d:

en: Other Options
nl: Andere opties

en: Output &line length:
nl: &Regellengte van uitvoer:

en: The maximum line length of exported plain text/LaTeX/SGML files. If set to 0, paragraphs are output in a single line; if the line length is > 0, paragraphs are separated by a blank line.
nl: De maximale regellengte in geëxporteerde tekst zonder opmaak/LaTeX/SGML. Kies 0 om elke alinea op één regel te zetten. Kies een regellengte groter dan 0 om alinea's te scheiden door een witregel.

en: &Overwrite on export:
nl: &Overschrijven bij exporteren:

en: What to do when existing files are going to be overwritten on export.
nl: Wat te doen als bestaande bestanden overschreven zouden worden bij het exporteren.

en: Ask permission
nl: Toestemming vragen

en: Main file only
nl: Alleen hoofdbestand

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Relative and absolute paths are allowed. Relative paths will be expanded with respect to the working directory (WD). For all paths except the "TEXINPUTS prefix" the WD is the directory from which you start LyX, and thus could change for each LyX session. For the "TEXINPUTS prefix" path the WD is the directory containing the document. The path "." (without quotes) is a common example of a relative path and refers to the WD.
nl: Relatieve en absolute paden zijn toegestaan. Relatieve paden zijn relatief tegenover de huidige werkmap. Bij alle paden behalve de "Prefix voor TEXINPUTS" is de werkmap de map waarin LyX gestart is, en kan dus voor elke sessie veranderen. De "Prefix voor TEXINPUTS" heeft als werkmap de map die het document bevat. Het pad "." (zonder aanhalingstekens) is een veelgebruikt voorbeeld van een relatief pad en refereert naar de werkmap.

en: &PATH prefix:
nl: Prefix voor &PATH:

en: Specify those directories which should be prepended to the PATH environment variable. Use the OS native format.
nl: Selecteer de mappen die vooraan aan de omgevingsvariabele PATH moeten toegevoegd worden. Gebruik het formaat van het besturingssysteem.

en: TEX&INPUTS prefix:
nl: Prefix voor TEX&INPUTS:

en: Specify those directories which should be prepended to the TEXINPUTS environment variable. Use the OS native format.
nl: Selecteer de mappen die vooraan aan de omgevingsvariabele TEXINPUTS moeten toegevoegd worden. Gebruik het formaat van het besturingssysteem.

en: Browse...
nl: Bladeren...

en: T&hesaurus dictionaries:
nl: T&hesauruswoordenboeken:

en: &Temporary directory:
nl: &Tijdelijke map:

en: &Backup directory:
nl: Map voor &reservekopieën:

en: &Example files:
nl: Voorb&eeldbestanden:

en: &Document templates:
nl: &Documentsjablonen:

en: &Working directory:
nl: &Werkmap:

en: H&unspell dictionaries:
nl: H&unspell-woordenboeken:

en: Sans Seri&f:
nl: Schree&floos:

en: T&ypewriter:
nl: &Monospace:

en: R&oman:
nl: &Schreef:

en: Default &zoom %:
nl: Standaard&zoom (%):

en: Font Sizes
nl: Lettergroottes

en: &Large:
nl: &Groot:

en: &Larger:
nl: G&roter:

en: &Largest:
nl: Gr&ootst:

en: &Huge:
nl: Su&pergroot:

en: &Hugest:
nl: Re&usachtig:

en: S&mallest:
nl: &Kleinst:

en: S&maller:
nl: K&leiner:

en: S&mall:
nl: Kl&ein:

en: &Normal:
nl: &Normaal:

en: &Tiny:
nl: &Minuscuul:

en: &New
nl: &Nieuw

en: &Bind file:
nl: Bestand met &sneltoetsen:

en: Show ke&y-bindings containing:
nl: Toon &sneltoetsen met:

en: If unchecked, notes and comments will be excluded from spell checking
nl: Indien niet aangevinkt worden aantekening en opmerkingen uitgesloten van de spellingscontrole

en: Spellcheck &notes and comments
nl: Spellingscontrole van &notities en opmerkingen

en: &Spellchecker engine:
nl: &Programma voor spellingscontrole:

en: Accept words such as "diskdrive"
nl: Samenstellingen zoals "diskdrive" toestaan

en: Accept compound &words
nl: Samenstellingen &toestaan

en: Mark misspelled words with a underline.
nl: Verkeerd gespelde woorden onderstrepen.

en: S&pellcheck continuously
nl: S&pelling continu controleren

en: The characters inserted here are ignored by the spellchecker.
nl: Deze tekens worden tijdens de spellingscontrole genegeerd.

en: &Escape characters:
nl: &Genegeerde tekens:

en: Override the language used for the spellchecker
nl: Kies een andere taal voor de spellingscontrole

en: Al&ternative language:
nl: Al&ternatieve taal:

en: General Look && Feel
nl: Uiterlijk en gedrag

en: Use icons from system's &theme
nl: Iconen uit het systeem&thema gebruiken

en: The icon set to use. Warning: normal size of icons may be wrong until you save the preferences and restart LyX.
nl: De te gebruiken set iconen. Let op: grootte van iconen kan verkeerd zijn totdat LyX herstart wordt.

en: &Icon set:
nl: &Set iconen:

en: &User interface file:
nl: Gebr&uikersinterface-bestand:

en: User interface &style:
nl: Gebr&uikersinterface:

en: Context Help
nl: Contextuele help

en: Checking this allows the automatic display of helpful comments for insets in the main work area of an edited document
nl: Kies deze optie om automatisch infotips te tonen voor gesloten invoegsels in het hoofdvenster van een bewerkt document

en: &Enable tool tips in main work area
nl: &Infotips tonen in hoofdvenster

en: Menus
nl: Menu's

en: &Maximum last files:
nl: &Maximaal aantal recente bestanden:

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Hide &menubar
nl: &Menubalk verbergen

en: Hide scr&ollbar
nl: Scr&ollbalk verbergen

en: Hide sta&tusbar
nl: Sta&tusbalk verbergen

en: H&ide tabbar
nl: &Tabbalk verbergen

en: &Hide toolbars
nl: &Werkbalken verbergen

en: If this is checked, pressing OK or Apply will save the changes only for the current LyX session, not permanently.
nl: Als dit aangevinkt is zal het drukken op OK of Toepassen de wijzigingen enkel veranderen voor de huidige sessie van LyX; ze zullen niet permanent opgeslagen worden.

en: A&pply to current session only
nl: &Enkel op deze sessie toepassen

en: Nomenclature settings
nl: Instellingen voor begrippenlijst

en: Define hanging indentation/label length for the nomenclature list.
nl: Stel de hangende insprong/labellengte voor de begrippenlijst in.

en: &List Indentation:
nl: &Lijstinsprong:

en: Custom &Width:
nl: Aangepaste &breedte:

en: Custom value. "List Indentation" needs to be set to "Custom".
nl: Eigen waarde. De "Lijstinsprong" moet op "Aangepast" staan.

en: Available i&ndexes:
nl: Beschikbare i&ndices:

en: Select the index that shall be printed at this place of the document.
nl: Kies de index die afgedrukt zal worden op deze plaats in het document.

en: Check if this index should be part (e.g., a section) of the former one.
nl: Vink aan als deze index deel moet uitmaken (bv. een paragraaf) van het vorige deel.

en: Pass index names literally to LaTeX. Check this if you want to use LaTeX code in index names.
nl: Geef de indexnamen letterlijk door aan LaTeX. Vink aan om LaTeX-code te gebruiken in indexnamen.

en: Output
nl: Uitvoer

en: Settings
nl: Instellingen

en: Select the debug messages that should be displayed
nl: Selecteer de debugberichten die getoond moeten worden

en: Display statusbar messages?
nl: Berichten tonen in statusbalk?

en: &Statusbar messages
nl: Berichten in &statusbalk

en: Debug messages
nl: Debugberichten

en: Display all debug messages
nl: Alle debugberichten tonen

en: &All
nl: &Alle

en: Display the debug messages selected to the right
nl: Toon debugberichten aan de rechterkant

en: S&elected
nl: G&eselecteerd

en: Display no debug messages
nl: Geen debugbericht tonen

en: &None
nl: &Geen

en: Automatic cleanup of the window before LaTeX compilation proceeds
nl: Automatisch het venster opschonen voordat LaTeX-compilatie verder gaat

en: &Clear automatically
nl: &Automatisch opschonen

en: Reference counter value
nl: Waarde

en: &In[[buffer]]:
nl: &In:

en: The (sub-)document from which the available labels are displayed
nl: Het (sub)document waarvan de beschikbare labels getoond worden

en: So&rt:
nl: Volgo&rde:

en: Sorting of the list of available labels
nl: Sorteer de lijst van beschikbare labels

en: Group the list of available labels by prefix (e.g. "sec:")
nl: Groepeer de lijst van beschikbare labels aan de hand van een prefix (bv. "sec:")

en: Grou&p
nl: Groe&peren

en: Available &Labels:
nl: Beschikb&are labels:

en: Sele&cted Label:
nl: G&eselecteerd label:

en: Select a label from the list above or enter a label manually
nl: Selecteer een label van de lijst hierboven of voer manueel een label in

en: Jump to the selected label
nl: Spring naar het geselecteerde label

en: &Go to Label
nl: Naar label &gaan

en: Reference For&mat:
nl: Referentiefor&maat:

en: Adjust the style of the cross-reference
nl: Pas de stijl van de kruisverwijzing aan

en: <reference>
nl: <verwijzing>

en: (<reference>)
nl: (<verwijzing>)

en: <page>
nl: <pagina>

en: on page <page>
nl: op pagina <pagina>

en: <reference> on page <page>
nl: <verwijzing> op pagina <pagina>

en: Formatted reference
nl: Opgemaakte verwijzing

en: Textual reference
nl: Tekstuele verwijzing

en: Label only
nl: Enkel label

en: Use plural form of formatted reference. (Works only for formatted references, and only if you are using refstyle.)
nl: Gebruik het meervoud van de opgemaakte verwijzing. (Werkt enkel voor opgemaakte verwijzingen en enkel als u refstyle gebruikt.)

en: Plural
nl: Meervoud

en: Use capitalized form of formatted reference. (Works only for formatted references, and only if you are using refstyle.)
nl: Gebruik hoofdletters bij de opgemaakte verwijzing. (Werkt enkel voor opgemaakte verwijzingen en enkel als u refstyle gebruikt).

en: Capitalized
nl: Met hoofdletters

en: Do not output part of label before ":"
nl: Toon het deel van het label voor een ":" niet in de uitvoer

en: No Prefix
nl: Zonder prefix

en: No Hyperlink
nl: Geen hyperlink

en: Find previous occurrence (Shift+Enter)
nl: Vorige zoeken [Enter]

en: &< Find
nl: &< Zoeken

en: Replace all occurrences
nl: Alles vervangen

en: Hide replace and option widgets
nl: Verberg regels voor vervangen en opties

en: &Minimize
nl: &Minimale balk

en: Rep&lace with:
nl: Vervangen &door:

en: &Search:
nl: &Zoeken:

en: Replace and find next occurrence
nl: Zoek en vervang volgende [Enter]

en: &Replace >
nl: V&ervangen >

en: Replace and find previous occurrence
nl: Zoek en vervang vorige

en: < Re&place
nl: < V&ervangen

en: Find next occurrence (Enter)
nl: Zoek volgende [Enter]

en: Treat uppercase/lowercase writing as distinct
nl: Hoofdletters en kleine letters onderscheiden

en: &Case sensitive[[search]]
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: Match whole words only
nl: Alleen hele &woorden

en: Limit search and replace to selection
nl: Zoeken en vervangen beperken tot selectie

en: Selection onl&y
nl: Selectie|S

en: If this is checked, LyX will search forward immediately
nl: Onmiddellijk naar beneden zoeken

en: Search as yo&u type
nl: Zoeken tijdens het &typen

en: If the end/start of the document is reached, automatically wrap around
nl: Opnieuw beginnen als einde / begin van het document bereikt is

en: &Wrap
nl: &Zoekrichting: alles

en: Process the converted file with this command ($$FName = file name)
nl: Het geconverteerde bestand verwerken met dit commando ($$FName = bestandsnaam)

en: Export for&mats:
nl: Exportfor&maten:

en: Send exported file to &command:
nl: Na exporteren &openen in:

en: Edit shortcut
nl: Sneltoets bewerken

en: Fu&nction:
nl: Fu&nctie:

en: Enter LyX function or command sequence
nl: Kies een LyX-functie of reeks van opeenvolgende opdrachten

en: Short&cut:
nl: &Sneltoets:

en: Type shortcut after clicking on this field. You can reset the content with the 'Clear' button
nl: Klik op dit veld en typ dan de sneltoets. Herbegin met de knop 'Wissen'

en: Remove last key from the shortcut sequence
nl: Verwijder de laatst toegevoegde toetsaanslag van de sneltoets

en: &Delete Key
nl: &Toetsaanslag verwijderen

en: Clear current shortcut
nl: Huidige sneltoets wissen

en: C&lear
nl: &Wissen

en: Spell Checker
nl: Spellingscontrole

en: The checked language. Switching this alters the language of the checked word.
nl: De gecontroleerde taal. Dit wijzigen verandert de taal van het gecontroleerde woord.

en: Unknown &word:
nl: Niet in &woordenlijst:

en: Current word
nl: Huidige woord

en: Skip this match and go to next misspelling
nl: Overslaan en naar volgende spelfout gaan

en: S&kip
nl: Ove&rslaan

en: Repla&cement:
nl: Vervan&gen door:

en: Skips all occurrences of this word within the current session.
nl: Dit woord verder negeren in deze sessie.

en: Skip A&ll
nl: A&lles overslaan

en: Replace with selected word
nl: Vervang door geselecteerd woord

en: Replace word with current choice
nl: Vervang woord door huidige keuze

en: &Replace
nl: V&ervangen

en: S&uggestions:
nl: S&uggesties:

en: Replace all occurrences of the word in the document with current choice
nl: Dit woord overal in het document vervangen

en: Re&place All
nl: A&lles vervangen

en: Ignore this occurrence of the word permanently (saved as a text property).
nl: Dit zoekresultaat permanent negeren (bewaard als een teksteigenschap).

en: Ign&ore
nl: Ne&geren

en: Ignore all occurrences of this word within this document. This persists beyond the current session.
nl: Alle zoekresultaten van dit woord negeren in dit document. Dit is blijvend ook na de huidige sessie.

en: I&gnore All
nl: Alles n&egeren

en: Add the word to your personal dictionary
nl: Woord toevoegen aan persoonlijk woordenboek

en: &Add[[Spellchecker]]
nl: &Toevoegen

en: Available categories depend on the document encoding. Select UTF-8 for the full range.
nl: Beschikbare categorieën zijn afhankelijk van de tekenset van het document. Selecteer UTF-8 voor alle opties.

en: Ca&tegory:
nl: Ca&tegorie:

en: Select this to display all available characters at once
nl: Selecteer dit om alle beschikbare tekens in een keer te tonen

en: &Display all
nl: &Alles tonen

en: &Style:
nl: &Opmaak:

en: &Table Settings
nl: &Tabelinstellingen

en: Row setting
nl: Rij-instellingen

en: Merge cells of different rows
nl: Voeg cellen uit meerdere rijen samen

en: M&ultirow
nl: M&ultirij

en: &Vertical Offset:
nl: &Verticale ruimte:

en: Optional vertical offset
nl: Optionele verticale ruimte

en: Cell setting
nl: Celinstellingen

en: Rotate this cell by 90 degrees
nl: Draai deze cel 90 graden

en: rotation angle
nl: rotatiehoek

en: de&grees
nl: &graden

en: Table-wide settings
nl: Instelling voor hele tabel

en: W&idth:
nl: B&reedte:

en: Verti&cal alignment:
nl: Verti&cale uitlijning:

en: Rotate the table by 90 degrees
nl: Draai de tabel 90 graden

en: &Rotate
nl: D&raaien

en: degrees
nl: graden

en: Vertical alignment of the table
nl: Verticale uitlijning van de tabel

en: Column settings
nl: Kolominstellingen

en: <html><head/><body><p>Column width type:</p><p>* Text Length: Stretch to text width</p><p>* Variable: Adjust to match table width</p><p>* Custom: Fixed custom width</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Type kolombreedte:</p><p>* Tekstlengte: rek uit tot tekstbreedte</p><p>* Variabel: laat overeenkomen met tabelbreedte</p><p>* Aangepast: vaste aangepaste breedte</p></body></html>

en: Text length
nl: Tekstlengte

en: Variable[[Width]]
nl: Variabel

en: Custom[[Width]]
nl: Aangepast

en: Horizontal alignment in column
nl: Horizontale uitlijning in kolom

en: Justified
nl: Uitvullen

en: At Decimal Separator
nl: Op decimaal scheidingsteken

en: Hori&zontal alignment:
nl: Hori&zontale uitlijning:

en: Specifies the vertical alignment of this cell in relation to the baseline of the row.
nl: Specifieert de verticale uitlijning van deze cel, relatief tegenover de basislijn van deze rij.

en: &Vertical alignment in row:
nl: &Verticale uitlijning in rij:

en: Custom width of the column
nl: Aangepaste breedte van de kolom

en: &Decimal separator:
nl: &Decimaal scheidingsteken:

en: Merge cells of different columns
nl: Voeg cellen uit meerdere kolommen samen

en: Mu&lticolumn
nl: Mu&ltikolom

en: LaTe&X argument:
nl: LaTe&X-argument:

en: Custom column format (LaTeX)
nl: Aangepast kolomformaat (LaTeX)

en: &Borders
nl: &Randen

en: Set Borders
nl: Randen instellen

en: Set borders of the current (selected) cell(s)
nl: Stel randen in van de huidige (geselecteerde) cel(len)

en: All Borders
nl: Alle randen

en: Set all borders of the current (selected) cell(s)
nl: Stel alle randen in van de huidige (geselecteerde) cel(len)

en: &Set
nl: &Randen aan

en: Unset all borders of the current (selected) cell(s)
nl: Alle randen van de huidige (geselecteerde) cel(len) wissen

en: Use default (grid-like) border style
nl: Standaardstijl voor randen (roosterachtig) gebruiken

en: De&fault
nl: Stan&daard

en: If this is checked, the table will be reset to the formal default style (only top and bottom row have horizontal lines)
nl: Als dit aangevinkt is zal de tabel opnieuw ingesteld worden op de formele standaardstijl (enkel de bovenste en onderste rijen hebben verticale lijnen)

en: Use Default &Formal Style
nl: &Formele standaardstijl gebruiken

en: Use formal (a.k.a. booktabs) border style (no vertical borders)
nl: Formele randstijl (d.w.z. boektabs) gebruiken (geen verticale randen)

en: Fo&rmal
nl: Fo&rmeel

en: Additional Space
nl: Bijkomende ruimte

en: T&op of row:
nl: B&ovenkant rij:

en: Botto&m of row:
nl: O&nderkant rij:

en: Bet&ween rows:
nl: T&ussen rijen:

en: &Multi-Page Table
nl: &Multipaginatabel

en: Select for tables that span multiple pages
nl: Selecteer voor tabellen die meerdere pagina's in beslag nemen

en: &Use multi-page table
nl: Multipaginatabel gebr&uiken

en: Row settings
nl: Rij-instellingen

en: Border above
nl: Rand bovenkant

en: Border below
nl: Rand onderkant

en: Contents
nl: Inhoud

en: Header:
nl: Kop:

en: Repeat this row as header on every (except the first) page
nl: Herhaal deze rij als kopregel op elke pagina (behalve de eerste)

en: on
nl: aan

en: double
nl: dubbel

en: First header:
nl: Eerste kopregel:

en: This row is the header of the first page
nl: Deze rij is de kopregel op de eerste pagina

en: Don't output the first header
nl: Eerste kopregel niet tonen

en: is empty
nl: is leeg

en: Footer:
nl: Voettekst:

en: Repeat this row as footer on every (except the last) page
nl: Deze rij herhalen als voettekst op elke pagina (uitgezonderd de laatste)

en: Last footer:
nl: Laatste voettekst:

en: This row is the footer of the last page
nl: Deze rij is de voettekst op de laatste pagina

en: Don't output the last footer
nl: Laatste voettekst niet tonen

en: Caption:
nl: Bijschrift:

en: Set a page break on the current row
nl: Pagina-einde instellen op huidige rij

en: Page &break on current row
nl: Pagina-&einde op huidige rij

en: Horizontal alignment of the multi-page table
nl: Horizontale uitlijnen van de tabel over meerde pagina's

en: Multi-page table alignment
nl: Uitlijnen van tabel op meerdere pagina's

en: Current cell:
nl: Huidige cel:

en: Current row position
nl: Huidige positie rij

en: Current column position
nl: Huidige positie kolom

en: Selected classes or styles
nl: Geselecteerde klassen of stijlen

en: LaTeX classes
nl: LaTeX-klassen

en: LaTeX styles
nl: LaTeX-stijlen

en: BibTeX styles
nl: BibTeX-stijlen

en: BibTeX databases
nl: BibTeX-databanken

en: Biblatex bibliography styles
nl: Biblatex-bibiografiestijlen

en: Biblatex citation styles
nl: Biblatex-citeerstijlen

en: Toggles view of the file list
nl: Zet de weergaven van de bestandenlijst aan/uit

en: Show &path
nl: &Pad tonen

en: Rebuild the file lists
nl: Bestandenlijst opnieuw opbouwen

en: Show contents of marked file. Only possible when files are shown with path
nl: Toon de inhoud van het gemarkeerde bestand. Enkel mogelijk als bestand getoond wordt met pad

en: &View
nl: &Weergeven

en: Spacing
nl: Afstand

en: &Line spacing:
nl: Regela&fstand:

en: Spacing type
nl: Soort afstand

en: Number of lines
nl: Aantal regels

en: Table Style
nl: Tabelstijl

en: Default St&yle:
nl: Standaardst&ijl:

en: Paragraph Separation
nl: Alineascheiding

en: Indent consecutive paragraphs
nl: Insprong maken bij opeenvolgende alinea's

en: &Indentation:
nl: &Insprong:

en: &Vertical space:
nl: &Verticale ruimte:

en: Size of the vertical space
nl: Grootte van de verticale ruimte

en: Justify text in the LyX editor (this does not affect whether the text is justified in the output)
nl: Tekst uitlijnen in de LyX-bewerker (dit heeft geen invloed op de uitvoer)

en: Use &justification in LyX work area
nl: &Uitlijnen in LyX-bewerker

en: Format text into two columns
nl: Plaats tekst in twee kolommen

en: Two-&column document
nl: Document met twee &kolommen

en: Language of the thesaurus
nl: Taal van de thesaurus

en: Index entry
nl: Indexlemma

en: &Keyword:
nl: &Trefwoord:

en: L&ookup
nl: &Opzoeken

en: The selected entry
nl: Het geselecteerde lemma

en: Sele&ction:
nl: Sele&ctie:

en: Replace the entry with the selection
nl: Vervang het lemma door de selectie

en: Click to select a proposal, double click to look it up.
nl: Klik om een voorstel te selecteren, dubbelklik om het op te zoeken.

en: Word to look up
nl: Woord om op te zoeken

en: Update navigation tree
nl: Navigatieboom bijwerken

en: Decrease nesting depth of selected item
nl: Het geselecteerde item een niveau hoger plaatsen

en: Increase nesting depth of selected item
nl: Het geselecteerde item een niveau lager plaatsen

en: Move selected item up by one
nl: Geselecteerde item omhoog verplaatsen

en: Move selected item down by one
nl: Geselecteerde item omlaag verplaatsen

en: Adjust the depth of the navigation tree
nl: Diepte van de navigatieboom aanpassen

en: Sort
nl: Sorteren

en: Try to keep persistent view of the uncollapsed nodes
nl: Probeer een blijvend overzicht van opengeklapte knopen bij te houden

en: Keep
nl: Vastzetten

en: Filter items that are not output (in notes, inactive branches, deleted in change tracking, etc.)
nl: Onderdelen filteren die niet worden uitgevoerd (in aantekeningen, niet-actieve vertakkingen, verwijderde tekst bij wijzigingen bijhouden, enz.)

en: All items
nl: Alle onderdelen

en: Only output items
nl: Alleen uitgevoerde onderdelen

en: Only non-output items
nl: Alleen niet-uitgevoerde onderdelen

en: Sho&w:
nl: Ton&en:

en: Switch between available lists (table of contents, list of figures, list of tables, and others)
nl: Wisselen tussen beschikbare lijsten (inhoudsopgave, afbeeldingenlijst, tabellenlijst, en anderen)

en: Insert the spacing even after a page break
nl: Voeg de afstand toe zelfs na een pagina-einde

en: &Protect:
nl: &Niet-afbreekbaar:

en: Default skip
nl: Standaardafstand

en: Small skip
nl: Kleine afstand

en: Medium skip
nl: Gemiddelde afstand

en: Big skip
nl: Grote afstand

en: Half line height
nl: Helft van regelhoogte

en: Line height
nl: Regelhoogte

en: Vertical fill
nl: Verticale opvulling

en: F&ormat:
nl: F&ormaat:

en: Automatic update
nl: Automatisch bijwerken

en: Show the source as the master document gets it
nl: Toon de broncode zoals het hoofddocument het krijgt

en: Master's perspective
nl: Bekijken vanuit hoofddocument

en: Current Paragraph
nl: Huidige alinea

en: Complete Source
nl: Volledige broncode

en: Preamble Only
nl: Enkel preambule

en: Body Only
nl: Enkel hoofdtekst

en: Select the output format
nl: Selecteer het uitvoerformaat

en: &Reload
nl: &Opnieuw laden

en: &Ignore
nl: &Negeren

en: Horizontal placement
nl: Horizontale plaatsing

en: Outer (default)
nl: Buiten (standaard)

en: Inner
nl: Binnen

en: Check this to allow flexible placement
nl: Vink aan om flexibele plaatsing toe te staan

en: Allow &floating
nl: &Laat zweven indien nodig

en: Wid&th:
nl: Breed&te:

en: Unit of width value
nl: Eenheid voor de breedte

en: use overhang
nl: gebruik overhang

en: Overhang value
nl: Waarde overhang

en: Unit of overhang value
nl: Eenheid van de overhangwaarde

en: use number of lines
nl: gebruik aantal regels

en: &Line span:
nl: &Aantal regels:

en: number of needed lines
nl: aantal benodigde regels

en: Basic (BibTeX)
nl: Basis (BibTeX)

en: The basic citation capabilities provided by BibTeX. Mainly simple numeric styles primarily suitable for science and maths.
nl: De basis citeermogelijkheden van BibTeX. Vooral eenvoudige numerieke stijlen, geschikt voor wetenschap en wiskunde.

en: not cited
nl: niet geciteerd

en: Add to bibliography only.
nl: Alleen aan bibliografie toevoegen.

en: Key only.
nl: Enkel trefwoord.

en: Key
nl: Sleutel

en: Biblatex (natbib mode)
nl: Biblatex (natbib-modus)

en: This Biblatex variety emulates the Natbib citation commands and thus is best suited for switching from Natbib (or the pre-LyX 2.3 Biblatex workaround) to Biblatex. The natbib mode supports slightly different and a few more styles than normal Biblatex. As with normal Biblatex, the use of 'biber' as Bibliography processor is advised.
nl: Deze variant van Biblatex emuleert de commando's van Natbib en is dus nuttig bij het migreren van Natbib (of de tijdelijke oplossing LyX-versies voor 2.3) naar Biblatex. De Natbib-modus ondersteunt lichtjes verschillende en enkele extra stijlen in vergelijking met normale Biblatex. Net zoals met de gewone Biblatex is het aanbevolen als bibliografieverwerker 'biber' te gebruiken.

en: Footnote
nl: Voetnoot

en: Foot
nl: Voet

en: bibliography entry
nl: bibliografie-ingang

en: Full bibliography entry.
nl: Volledige bibliografie-ingang.

en: Autocite
nl: Auto citeren

en: F&orce full title[[Possible substitute to All aut&hors]]
nl: V&olledige titel forceren

en: Use full title even if shorttitle exists
nl: Gebruik de volledige titel, zelfs als een korte titel bestaat

en:  et al.
nl:  e.a.

en: , [[separate author names in citation, except for last name]]
nl: ,

en: , and [[separate name of last author in citation]]
nl: , en

en:  and [[separate two authors in citation]]
nl:  en

en: Biblatex supports many author-year and numerical styles. It is mainly aimed at the Humanities. It is highly customizable, fully localized and provides many features that are not possible with BibTeX. The use of 'biber' as bibliography processor is advised.
nl: Biblatex ondersteunt veel auteur-jaar en numerieke stijlen. Het is vooral bedoelt voor de humane wetenschappen. Het is zeer aanpasbaar, volledig vertaald en heeft veel functies die niet mogelijk zijn met BibTeX. Het gebruik van 'biber' als bibliografieverwerker is aanbevolen.

en: S&horten author list[[Possible substitute to All aut&hors]]
nl: Auteurslijst in&korten

en: Force a short author list (using et al.)
nl: Korte auteurslijst forceren (gebruikt et al.)

en: Jurabib supports a range of author-year styles primarily suitable for law studies and the Humanities. It includes localizations for English, German, French, Dutch, Spanish and Italian.
nl: Jurabib ondersteunt een reeks auteur-jaar stijlen die vooral geschikt zijn voor juridische werken en de humane wetenschappen. Het bevat vertalingen voor Engels, Duits, Frans, Nederlands, Spaans en Italiaans.

en: Bibliography entry.
nl: Bibliografie-ingang.

en: before
nl: voor

en: short title
nl: korte titel

en: Natbib supports a range of both author-year and numerical styles mainly aimed at the Humanities. It features automatic sorting and merging of numerical citations, annotations, capitalization of the `van' part of author names, shortened and full author lists, and more.
nl: Natbib ondersteunt een reeks auteur-jaar en numerieke stijlen, vooral bedoelt voor de humane wetenschappen. Het ondersteunt automatisch sorteren en samenvoegen van numerieke verwijzingen, annotaties, hoofdletters in het `van'-gedeelte van auteursnamen, verkorte en volledige auteurslijsten en meer.

en: Articles
nl: Artikels

en: ShortTitle
nl: Korte titel

en: FrontMatter
nl: Voorwerk

en: Publication Month
nl: Publicatiemaand

en: Publication Month:
nl: Publicatiemaand:

en: Publication Year
nl: Publicatiejaar

en: Publication Year:
nl: Publicatiejaar:

en: Publication Volume
nl: Publicatievolume

en: Publication Volume:
nl: Publicatievolume:

en: Publication Issue
nl: Publicatienummer

en: Publication Issue:
nl: Publicatienummer:

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Keywords:
nl: Trefwoorden:

en: Abstract
nl: Samenvatting

en: Acknowledgments
nl: Dankbetuigingen

en: Acknowledgments.
nl: Dankbetuigingen.

en: Figure Notes
nl: Figuuraantekeningen

en: MainText
nl: Hoofdtekst

en: Figure Note
nl: Figuuraantekening

en: Text of a note in a figure
nl: Tekst van een aantekening bij een figuur

en: Note:
nl: Aantekening:

en: Table Notes
nl: Tabelaantekeningen

en: Table Note
nl: Tabelaantekening

en: Text of a note in a table
nl: Tekst van aantekening in een tabel

en: Theorem
nl: Stelling

en: Algorithm
nl: Algoritme

en: Axiom
nl: Axioma

en: Case
nl: Geval

en: Case ##
nl: Geval ##

en: Case \thecase.
nl: Geval \thecase.

en: Claim
nl: Bewering

en: Conclusion
nl: Conclusie

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Conjecture
nl: Vermoeden

en: Corollary
nl: Gevolg

en: Criterion
nl: Criterium

en: Definition
nl: Definitie

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Exercise
nl: Opgave

en: Notation
nl: Notatie

en: Problem
nl: Probleem

en: Proposition
nl: Propositie

en: Remark
nl: Opmerking

en: Remark ##
nl: Opmerking ##

en: Remark \theremark.
nl: Opmerking \theremark.

en: Solution
nl: Oplossing

en: Solution ##
nl: Oplossing ##

en: Solution \thesolution.
nl: Oplossing \thesolution.

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Summary ##
nl: Samenvatting ##

en: Caption
nl: Bijschrift|c

en: Proof
nl: Bewijs

en: Standard in Title
nl: Standaard in titel

en: Author Footnote
nl: Auteursvoetnoot

en: Author foot
nl: Auteursvoet

en: Standard
nl: Standaard

en: Title
nl: Titel

en: IEEE membership
nl: IEEE-lidmaatschap

en: Lowercase
nl: Kleine letters

en: lowercase
nl: kleine letters

en: Author
nl: Auteur

en: Short Author|S
nl: Korte Auteur|K

en: A short version of the author name
nl: Een korte versie van de auteurnaam

en: Author Name
nl: Naam auteur

en: Author name
nl: Naam auteur

en: Author Affiliation
nl: Affiliatie auteur

en: Author affiliation
nl: Affiliatie auteur

en: Author Mark
nl: Verwijzing auteur

en: Author mark
nl: Verwijzing auteur

en: Special Paper Notice
nl: Speciale opmerking paper

en: After Title Text
nl: Tekst na titel

en: Page headings
nl: Paginakoppen

en: Left Side
nl: Linkerkant

en: Left side of the header line
nl: Links van de kopregel

en: MarkBoth
nl: Markeer beiden

en: Publication ID
nl: Publicatie-ID

en: Index Terms---
nl: Indextermen---

en: Paragraph Start
nl: Start alinea

en: First Char
nl: Eerste teken

en: First character of first word
nl: Eerst teken van eerste woord

en: BackMatter
nl: Nawerk

en: Peer Review Title
nl: Titel peerreview

en: PeerReviewTitle
nl: Titel peerreview

en: Short Title
nl: Korte titel

en: Short title for the appendix
nl: Korte titel voor appendix

en: Bibliography
nl: Bibliografie

en: References
nl: Referenties

en: Bib preamble
nl: Preambule bib

en: Bibliography Preamble
nl: Preambule bibliografie

en: LaTeX code to be inserted before the first bibliography item
nl: LaTeX-code die ingevoegd wordt voor de eerste bibliografie-ingang

en: Biography
nl: Biografie

en: Photo
nl: Foto

en: Optional photo for biography
nl: Optionele foto voor biografie

en: Name
nl: Naam

en: Name of the author
nl: Naam van de auteur

en: Biography without photo
nl: Biografie zonder foto

en: BiographyNoPhoto
nl: Biografie geen foto

en: Reasoning
nl: Redenering

en: Alternative Proof String
nl: Tekst alternatief bewijs

en: An alternative proof string
nl: Tekst voor een alternatief bewijs

en: Proof.
nl: Bewijs.

en: Title and Preamble Hacks
nl: Hacks voor titel en preambule

en: Fixes & Hacks
nl: Fixes en hacks

en: Provides two new styles: 1. An 'In Preamble' style that puts whatever is entered into it into the preamble. This can be used, if one wishes, to include preamble code in the body of the LyX document. 2. An 'In Title' style that will put its contents into the body of the LaTeX document, but before \maketitle is issued. This is useful for making branches and notes in title-related material. (If you put these in a Standard layout, this signals to LyX to output \maketitle, which may then come too early.)
nl: Voorziet twee nieuwe stijlen: 1. Een stijl 'In preambule' dat alle invoer in de preambule plaatst. Dit kan, indien gewenst, gebruikt worden om preambule-code in de body van het LyX-document te zetten. 2. Een stijl 'In titel', die alle invoer in de body van het LaTeX-document plaatst, maar voor \maketitle. Dit is nuttig om takken en nota's in de titel in te geven. (Het gebruik van een standaardlay-out zorgt ervoor dat LyX \maketitle uitvoert, wat misschien te vroeg is.)

en: In Preamble
nl: In preambule

en: In Title
nl: In titel

en: Reports
nl: Rapporten

en: Abstract.
nl: Samenvatting.

en: Address
nl: Adres

en: Email
nl: E-mail

en: A0 Poster
nl: A0-affiche

en: Posters
nl: Affiches

en: Giant
nl: Reusachtig

en: More Giant
nl: Reusachtiger

en: Most Giant
nl: Reusachtigst

en: Giant Snippet
nl: Reusachtig fragment

en: More Giant Snippet
nl: Reusachtiger fragment

en: Most Giant Snippet
nl: Reusachtigst fragment

en: Astronomy & Astrophysics
nl: Astronomie & astrofysica

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Offprint
nl: Overdruk

en: Offprint Requests to:
nl: Overdrukverzoek aan:

en: Mail
nl: Post

en: Correspondence to:
nl: Briefwisseling met:

en: Section
nl: Paragraaf

en: Subsection
nl: Subparagraaf

en: Subsubsection
nl: Subsubparagraaf

en: Date
nl: Datum

en: institutemark
nl: verwijzing instituut

en: Institute Mark
nl: Verwijzing instituut

en: Abstract (unstructured)
nl: Samenvatting (ongestructureerd)

en: Abstract (structured)
nl: Abstract (gestructureerd)

en: Context of your work (optional, can be left empty)
nl: Context van uw werk (optioneel, kan leeg zijn)

en: Aims
nl: Doelstellingen

en: Aims of your work
nl: Doelstellingen van uw werk

en: Methods
nl: Methoden

en: Methods used in your work
nl: Methoden gebruikt in uw werkt

en: Results
nl: Resultaten

en: Results of your work
nl: Resultaten van uw werk

en: Key words.
nl: Trefwoorden.

en: Institute
nl: Instituut

en: E-Mail
nl: E-mail

en: email:
nl: e-mail:

en: Thesaurus not supported in recent A&A:
nl: Thesaurus wordt niet ondersteund in recente A&A:

en: Astronomy & Astrophysics (V. 4, Obsolete)
nl: Astronomie & astrofysica (V. 4, verouderd)

en: Obsolete
nl: Verouderd

en: Itemize
nl: Opsomming

en: Enumerate
nl: Genummerde opsomming

en: Description
nl: Omschrijving

en: List
nl: Lijst

en: Affiliation
nl: Affiliatie

en: Altaffilation
nl: Alternatieve affiliatie

en: Number
nl: Getal

en: Consecutive number for the alternative affiliations
nl: Opeenvolgende getallen voor de alternatieve affiliaties

en: Alternative affiliation:
nl: Alternatieve affiliatie:

en: And
nl: En

en: and
nl: en

en: altaffilmark
nl: verwijzing alternatieve affiliatie

en: altaffiliation mark
nl: verwijzing alternatieve affiliatie

en: Subject headings:
nl: Kop onderwerp:

en: [Acknowledgments]
nl: [Dankbetuigingen]

en: PlaceFigure
nl: Plaats figuur

en: Place Figure here:
nl: Figuur hier plaatsen:

en: PlaceTable
nl: Plaats tabel

en: Place Table here:
nl: Tabel hier plaatsen:

en: MathLetters
nl: Wiskundige letters

en: NoteToEditor
nl: Opmerkingen aan de redacteur

en: Note to Editor:
nl: Nota aan de redacteur:

en: TableRefs
nl: Tabelverwijzingen

en: References. ---
nl: Referenties. ---

en: TableComments
nl: Tabelopmerkingen

en: Note. ---
nl: Aantekening. ---

en: Table note
nl: Tabelaantekening

en: Table note:
nl: Tabelaantekening:

en: tablenotemark
nl: verwijzing tabelaantekening

en: tablenote mark
nl: verwijzing tabelaantekening

en: FigCaption
nl: Bijschrift figuur

en: Filename to identify the corresponding figure file
nl: Bestandsnaam om het overeenkomende figuurbestand te identificeren

en: Facility
nl: Faciliteit

en: Facility:
nl: Faciliteit:

en: Objectname
nl: Objectnaam

en: Recognized Name
nl: Erkende naam

en: Separate the recognized name of an object from text
nl: Splits de erkende naam van een object van de tekst

en: Separate the dataset ID from text
nl: Splits de dataset-ID van de tekst

en: References-
nl: Referenties-

en: Note-
nl: Aantekening-

en: Corresponding Author
nl: Corresponderende auteur

en: Corresponding author:
nl: Correspondereden auteur:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Enter the 16 digit ORCID as xxxx-xxxx-xxxx-xxxx
nl: Voer het 16-cijferige ORCID in als xxxx-xxxx-xxxx-xxxx

en: Affiliation:
nl: Affiliatie:

en: Collaboration
nl: Samenwerking

en: Collaboration:
nl: Samenwerking:

en: Nocollaboration
nl: Geen samenwerking

en: No collaboration
nl: Geen samenwerking

en: Section Appendix
nl: Paragraaf Appendix

en: Subsection Appendix
nl: Subparagraaf Appendix

en: Subsubappendix
nl: Subsubparagraafappendix

en: Subsubsection Appendix
nl: Subsubparagraafappendix

en: Short Title|S
nl: Korte titel|r

en: Short title which will appear in the running header
nl: Korte titel die in de lopende kopregel verschijnt

en: Short name
nl: Korte naam

en: Short name which appears in the footer of the title page
nl: Korte naam die in de voettekst van de titelpagina verschijnt

en: Alt Affiliation
nl: Alternatieve affiliatie

en: Also Affiliation
nl: Ook affiliatie

en: Phone
nl: Telefoon

en: Phone:
nl: Telefoon:

en: Abbreviations
nl: Afkortingen

en: Abbreviations:
nl: Afkortingen:

en: Schemes
nl: Schemata

en: Scheme
nl: Schema

en: List of Schemes
nl: Lijst van schemata

en: Charts
nl: Grafieken

en: Chart
nl: Grafiek

en: List of Charts
nl: Lijst van grafieken

en: Graphs[[mathematical]]
nl: Grafen

en: Graph[[mathematical]]
nl: Graaf

en: List of Graphs[[mathematical]]
nl: Lijst van grafen

en: SupplementalInfo
nl: Bijkomende info

en: Supporting Information Available
nl: Bijkomende informatie beschikbaar

en: TOC entry
nl: Element inhoudsopgave

en: Graphical TOC Entry
nl: Grafisch element inhoudsopgave

en: Chemistry
nl: Chemie

en: chemistry
nl: chemie

en: Latin
nl: Latijn

en: ACM SIGS ('Alternate' Style, obsolete)
nl: ACM SIGS ('Alternatieve' stijl, verouderd)

en: Terms
nl: Termen

en: General terms:
nl: Algemene termen:

en: ACM SIG Proceedings (SP, Obsolete)
nl: ACM SIG Proceedings (SP, verouderd)

en: Thanks
nl: Dankbetuiging

en: Thanks:
nl: Dankbetuiging:

en: Preamble
nl: Preambule

en: Journal's Short Name:
nl: Korte naam tijdschrift:

en: ACM Conference
nl: ACM-conferentie

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Venue
nl: Plaats

en: Conference Name:
nl: Conferentienaam:

en: Short title
nl: Korte titel

en: Email address:
nl: E-mailadres:

en: Affiliation:
nl: Affiliatie:

en: Additional Affiliation
nl: Extra affiliatie

en: Additional Affiliation:
nl: Extra affiliatie:

en: Position
nl: Positie

en: Institution
nl: Instelling

en: Department
nl: Departement

en: Street Address
nl: Straatadres

en: City
nl: Plaats

en: Country
nl: Land

en: State
nl: Staat

en: Postal Code
nl: Postcode

en: TitleNote
nl: Titelaantekening

en: Title Note:
nl: Titelaantekening:

en: SubtitleNote
nl: Ondertitelaantekening

en: Subtitle Note:
nl: Ondertitelaantekening:

en: AuthorNote
nl: Auteuraantekening

en: Note:
nl: Aantekening:

en: ACM Volume
nl: ACM-volume

en: ACM Number
nl: ACM-nummer

en: Number:
nl: Nummer:

en: ACM Article
nl: ACM-artikel

en: Article:
nl: Artikel:

en: ACM Year
nl: ACM-jaar

en: Year:
nl: Jaar:

en: ACM Month
nl: ACM-maand

en: Month:
nl: Maand:

en: ACM Art Seq Num
nl: Sequentieel ACM-artikelnummer

en: Article Sequential Number:
nl: Sequentieel ACM-artikelnummer:

en: ACM Submission ID
nl: ACM-indienings-ID

en: Submission ID:
nl: Indienings-ID:

en: ACM Price
nl: ACM-prijs

en: Price:
nl: Prijs:

en: ACM ISBN
nl: ACM-ISBN

en: ACM DOI
nl: ACM-DOI

en: ACM DOI:
nl: ACM-DOI:

en: ACM Badge R
nl: ACM-badge R

en: ACM Badge R:
nl: ACM-badge R:

en: ACM Badge L
nl: ACM-badge L

en: ACM Badge L:
nl: ACM-badge L:

en: Start Page
nl: Startpagina

en: Start Page:
nl: Startpagina:

en: Terms:
nl: Termen:

en: Keywords:
nl: Trefwoorden:

en: CCS Description
nl: CCS-omschrijving

en: Significance
nl: Betekenis

en: Set Copyright
nl: Auteursrechtenset

en: Set Copyright:
nl: Auteursrechtenset:

en: Copyright Year
nl: Auteursrechtenjaar

en: Copyright Year:
nl: Auteursrechtenjaar:

en: Teaser Figure
nl: Teaserfiguur

en: Received
nl: Ontvangen

en: Received:
nl: Ontvangen:

en: ShortAuthors
nl: Korte auteurs

en: Short authors:
nl: Korte auteurs:

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Sidebar (sigchi-a only)
nl: Zijbalk (enkel sigchi-a)

en: Margin figure (sigchi-a only)
nl: Kantlijnfiguur (enkel sigchi-a)

en: List of Figures
nl: Lijst van figuren

en: Margin table (sigchi-a only)
nl: Kantlijntabel (enkel sigchi-a)

en: List of Tables
nl: Lijst van tabellen

en: Definitions & Theorems
nl: Definities en stellingen

en: Additional Theorem Text
nl: Aanvullende stellingtekst

en: Additional text appended to the theorem header
nl: Aanvullende tekst die aan de kop van de stelling wordt toegevoegd

en: Theorem \thetheorem.
nl: Stelling \thetheorem.

en: Corollary \thetheorem.
nl: Gevolg \thetheorem.

en: Proposition \thetheorem.
nl: Propositie \thetheorem.

en: Conjecture \thetheorem.
nl: Vermoeden \thetheorem.

en: Definition \thetheorem.
nl: Definitie \thetheorem.

en: Example \thetheorem.
nl: Voorbeeld \thetheorem.

en: Print Only
nl: Enkel afdrukken

en: Print version only
nl: Versie enkel voor afdrukken

en: Screen Only
nl: Enkel scherm

en: Screen version only
nl: Versie enkel voor schermen

en: Anonymous Suppression
nl: Onderdrukking anonimiteit

en: Non anonymous only
nl: Enkel niet-anoniem

en: Grant Sponsor
nl: Beurssponsor

en: Sponsor ID
nl: Sponsor-ID

en: Grant Number
nl: Beursnummer

en: ACM SIGGGRAPH 0.92 (obsolete)
nl: ACM SIGGGRAPH 0.92 (verouderd)

en: TOG volume
nl: TOG-volume

en: Volume number:
nl: Volumenummer:

en: TOG number
nl: TOG-nummer

en: Article number:
nl: Artikelnummer:

en: Set copyright
nl: Auteursrechtenset

en: Copyright type:
nl: Type auteursrecht:

en: Copyright year
nl: Auteursrechtenjaar

en: Year of copyright:
nl: Auteursrechtenjaar:

en: Conference info
nl: Conferentie-info

en: Conference info:
nl: Conferentie-info:

en: Conference name
nl: Conferentienaam

en: Article DOI:
nl: DOI artikel:

en: TOG article DOI
nl: DOI TOG-artikel

en: PDF author
nl: PDF-auteur

en: PDF author:
nl: PDF-auteur:

en: Keyword list
nl: Lijst trefwoorden

en: Concept list
nl: Lijst concepten

en: Print copyright
nl: Auteursrechten afdrukken

en: Teaser image:
nl: Teaserafbeelding:

en: CR categories
nl: CR-categorieën

en: CR Categories:
nl: CR-categorieën:

en: CR category
nl: CR-categorie

en: CR-number
nl: CR-nummer

en: Number of the category
nl: Nummer van de categorie

en: Subcategory
nl: Subcategorie

en: Third-level
nl: Derde niveau

en: Third-level of the category
nl: Derde niveau van de categorie

en: ShortCite
nl: Kortverwijzing

en: Short cite
nl: Korte verwijzing

en: ACM SIGGRAPH (older than 0.91, obsolete)
nl: ACM SIGGRAPH (ouder dan 0.91, verouderd)

en: TOG project URL
nl: Project-URL TOG

en: Project URL:
nl: Project-URL:

en: TOG video URL
nl: Video-URL TOG

en: Video URL:
nl: Video-URL:

en: TOG data URL
nl: Data-URL TOG

en: Data URL:
nl: Data-URL:

en: TOG code URL
nl: Code-URL TOG

en: Code URL:
nl: Code-URL:

en: American Geophysical Union (AGUPLUS Manuscript)
nl: American Geophysical Union (AGUPLUS-manuscript)

en: Section*
nl: Paragraaf*

en: Subsection*
nl: Subparagraaf*

en: Paragraph
nl: Alinea

en: Paragraph*
nl: Alinea*

en: Left Header
nl: Linkerkop

en: Left Header:
nl: Linkerkop:

en: Right Header
nl: Rechterkop

en: Right Header:
nl: Rechterkop:

en: Received:
nl: Ontvangen:

en: Revised
nl: Herzien

en: Revised:
nl: Herzien:

en: Accepted
nl: Aanvaard

en: Accepted:
nl: Aanvaard:

en: CCC code:
nl: CCC-code:

en: PaperId
nl: Paper-id

en: Paper Id:
nl: Paper ID:

en: AuthorAddr
nl: Auteuradres

en: Author Address:
nl: Adres auteur:

en: SlugComment
nl: Slug-opmerking

en: Slug Comment:
nl: Slug-opmerking:

en: Planotables
nl: Planotabellen

en: Planotable
nl: Planotabel

en: Table
nl: Tabel

en: table
nl: tabel

en: Plano Table
nl: Planotabel

en: Authors
nl: Auteurs

en: Affiliation Mark
nl: Verwijzing affiliatie

en: Consecutive number for the author affiliations
nl: Opeenvolgende nummers van de auteuraffiliaties

en: Author affiliation:
nl: Affiliatie auteur:

en: Algorithm2e Float
nl: Algorithm2e Zwevend

en: Floats & Captions
nl: Zwevende objecten en bijschriften

en: Use the algorithm2e package for algorithm floats rather than LyX's home-brewed algorithm floats. Use the Algorithm style to enter and indent the algorithm.
nl: Gebruik het pakket algorithm2e voor zwevende algoritmen in plaats van LyX' eigen zwevende algoritmen. Gebruik de algoritmestijl om een algoritme te beginnen en in te springen.

en: List of Algorithms
nl: Lijst van algoritmen

en: Algorithm ##
nl: Algoritme ##

en: SpecialSection
nl: Speciale paragraaf

en: SpecialSection*
nl: Speciale paragraaf*

en: Unnumbered
nl: Ongenummerd

en: Subsubsection*
nl: Subsubparagraaf*

en: Books
nl: Boeken

en: Chapter Exercises
nl: Opgaven hoofdstuk

en: List preamble
nl: Lijstpreambule

en: List Preamble
nl: Lijstpreambule

en: LaTeX code to be inserted before the first item
nl: LaTeX-code die ingevoegd wordt voor het eerste item

en: Short title which appears in the running headers
nl: Korte titel die in de lopende kopregels verschijnt

en: Date:
nl: Datum:

en: Address:
nl: Adres:

en: Current Address
nl: Huidig adres

en: Current address:
nl: Huidig adres:

en: E-mail address:
nl: E-mailadres:

en: Key words and phrases:
nl: Trefwoorden en -zinnen:

en: Thanks:
nl: Dankbetuiging:

en: Dedicatory
nl: Opdracht

en: Dedication:
nl: Opdracht:

en: Translator
nl: Vertaler

en: Translator:
nl: Vertaler:

en: Subjectclass
nl: Onderwerpklasse

en: RightHeader
nl: Rechterkop

en: Right header:
nl: Rechterkop:

en: Short title:
nl: Korte titel:

en: TwoAuthors
nl: Twee auteurs

en: ThreeAuthors
nl: Drie auteurs

en: FourAuthors
nl: Vier auteurs

en: TwoAffiliations
nl: Twee affiliaties

en: ThreeAffiliations
nl: Drie affiliaties

en: FourAffiliations
nl: Vier affiliaties

en: Acknowledgments:
nl: Dankbetuigingen:

en: ThickLine
nl: Dikke lijn

en: Centered
nl: Gecentreerd

en: standard
nl: standaard

en: The caption as it appears in the list of figures/tables
nl: Het bijschrift zoals het verschijnt in de lijst van figuren/tabellen

en: FitFigure
nl: Passende figuur

en: FitBitmap
nl: Passende bitmap

en: Subparagraph
nl: Subalinea

en: Custom Item|s
nl: Aangepaste items|s

en: A customized item string
nl: Tekst voor aangepaste items

en: FiveAuthors
nl: Vijf auteurs

en: SixAuthors
nl: Zes auteurs

en: LeftHeader
nl: Linkerkop

en: Left header:
nl: Linkerkop:

en: FiveAffiliations
nl: Vijf affiliaties

en: SixAffiliations
nl: Zes affiliaties

en: Note
nl: Aantekening

en: Author Note:
nl: Auteuropmerking:

en: Journal
nl: Tijdschrift

en: CopNum
nl: Auteursrechtnummer

en: Course
nl: Cursus

en: Course:
nl: Cursus:

en: ORCID-link:
nl: ORCID:

en: Author-name
nl: Naam auteur

en: Arabic Article
nl: Arabisch artikel

en: Beamer Article (Standard Class)
nl: Beamerartikel (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Article (Standard Class)
nl: Artikel (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Part
nl: Deel

en: Part*
nl: Deel*

en: Presentations
nl: Presentaties

en: Overlay Specifications|v
nl: Specificaties voor overlap|v

en: Overlay specifications for this list
nl: Specificaties voor overlap voor deze lijst

en: Item Overlay Specifications
nl: Specificaties itemoverlap

en: On Slide
nl: Op dia

en: Overlay specifications for this item
nl: Overlapspecificaties voor dit item

en: Mini Template
nl: Minisjabloon

en: Mini template for this list (see beamer manual for details)
nl: Minisjabloon voor deze lijst (bekijk de beamer-handleiding voor meer details)

en: Longest label|s
nl: Langste label|s

en: The longest label in this list (to determine the indendation width)
nl: Het langste label in deze lijst (om de inspronggrootte te bepalen)

en: Sectioning
nl: Opdeling

en: Mode
nl: Modus

en: Mode Specification|S
nl: Modusspecificatie|S

en: Specify in which mode (article, presentation etc.) this header appears
nl: Specifieer in welke modus (artikel, presentatie, enz.) deze kop verschijnt

en: The part as it appears in the table of contents/running headers
nl: Het deel zoals het verschijnt in de inhoudsopgave/lopende kopregel

en: Section \arabic{section}
nl: Paragraaf \arabic{section}

en: The section as it appears in the table of contents/running headers
nl: De paragraaf zoals hij verschijnt in de inhoudsopgave/lopende kopregel

en: Subsection \arabic{section}.\arabic{subsection}
nl: Subparagraaf \arabic{section}.\arabic{subsection}

en: The subsection as it appears in the table of contents/running headers
nl: De subparagraaf zoals hij verschijnt in de inhoudsopgave/lopende kopregel

en: Subsubsection \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}
nl: Subsubparagraaf \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}

en: The subsubsection as it appears in the table of contents/running headers
nl: De subsubparagraaf zoals hij verschijnt in de inhoudsopgave/lopende kopregel

en: Frame
nl: Kader

en: Frames
nl: Kaders

en: Action
nl: Actie

en: Overlay specifications for this frame
nl: Overlapspecificatie voor dit kader

en: Default Overlay Specifications
nl: Standaardoverlapspecificaties

en: Default overlay specifications within this frame
nl: Standaardoverlapspecificaties voor binnen dit kader

en: Frame Options
nl: Kaderopties

en: Frame options (see beamer manual)
nl: Kaderopties (zie beamer-handleiding)

en: Frame Title
nl: Kadertitel

en: Enter the frame title here
nl: Voer de kadertitel hier in

en: PlainFrame
nl: Eenvoudig kader

en: Frame (plain)
nl: Kader (eenvoudig)

en: FragileFrame
nl: Breekbaar kader

en: Frame (fragile)
nl: Kader (breekbaar)

en: AgainFrame
nl: Opnieuwkader

en: Slide
nl: Dia

en: Repeat frame with label
nl: Kader herhalen met label

en: FrameTitle
nl: Kadertitel

en: Specify the overlay settings (see beamer manual)
nl: Specifieer de overlapinstellingen (zie beamer-handleiding)

en: Short Frame Title|S
nl: Korte kadertitel|S

en: A short form of the frame title used in some themes
nl: Een korte versie van de kadertitel, gebruikt door sommige thema's

en: FrameSubtitle
nl: Kaderondertitel

en: Column
nl: Kolom

en: Columns
nl: Kolommen

en: Start column (increase depth!), width:
nl: Beginkolom (niveau dieper!), breedte:

en: Column Options
nl: Kolomopties

en: Column options (see beamer manual)
nl: Kolomopties (zie beamer-handleiding)

en: Column Placement Options
nl: Plaatsopties kolommen

en: Column placement options (t, T, c, b)
nl: Plaatsopties kolommen (t, T, c, b)

en: ColumnsCenterAligned
nl: GecentreerdeKolommen

en: Columns (center aligned)
nl: Kolommen (gecentreerd)

en: ColumnsTopAligned
nl: BovenUitgelijndeKolommen

en: Columns (top aligned)
nl: Kolommen (boven uitgelijnd)

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Overlays
nl: Overlappen

en: Pause number
nl: Pauzenummer

en: Number of slide where the context below the pause gets visible
nl: Aantal dia's waar de context onder de pauze zichtbaar wordt

en: Overprint
nl: Overdruk

en: Overprint Area Width
nl: Breedte overdrukgebied

en: Width
nl: Breedte

en: The width of the overprint area (default: text width)
nl: De breedte van het overdrukgebied (standaard: tekstbreedte)

en: OverlayArea
nl: Overlapgebied

en: Overlayarea
nl: Overlapgebied

en: Overlay Area Width
nl: Breedte overlapgebied

en: The width of the overlay area
nl: De breedte van het overlapgebied

en: Overlay Area Height
nl: Hoogte overlapgebied

en: Height
nl: Hoogte

en: The height of the overlay area
nl: De hoogte van het overlapgebied

en: Uncover
nl: Zichtbaar maken

en: Uncovered on slides
nl: Zichtbaar maken op dia's

en: Only
nl: Enkel

en: Only on slides
nl: Enkel op dia's

en: Block
nl: Blok

en: Blocks
nl: Blokken

en: Block:
nl: Blok:

en: Action Specification|S
nl: Actiespecificatie|S

en: Block Title
nl: Bloktitel

en: Enter the block title here
nl: Voer hier de bloktitel in

en: ExampleBlock
nl: Voorbeeldblok

en: Example Block:
nl: Voorbeeldblok:

en: AlertBlock
nl: Waarschuwingsblok

en: Alert Block:
nl: Waarschuwingsblok:

en: Titling
nl: Titeling

en: Short title which appears in the sidebar/header
nl: Korte titel die verschijnt op de zijbalk/kopregel

en: Title (Plain Frame)
nl: Titel (eenvoudig kader)

en: Short Subtitle|S
nl: Korte ondertitel|K

en: Short subtitle which appears in the sidebar/header
nl: Korte ondertitel die verschijnt in de zijbalk/kopregel

en: Short author which appears in the sidebar/header
nl: Korte auteur die verschijnt in de zijbalk/kopregel

en: Short Institute|S
nl: Kort instituut|K

en: Short institute which appears in the sidebar/header
nl: Kort instituut dat verschijnt in de zijbalk/kopregel

en: InstituteMark
nl: Verwijzing instituut

en: Short Date|S
nl: Korte datum|K

en: Short date which appears in the sidebar/header
nl: Korte datum die verschijnt in de zijbalk/kopregel

en: TitleGraphic
nl: Titelafbeelding

en: Quotation
nl: Lang citaat

en: Quote
nl: Kort citaat

en: Verse
nl: Vers

en: Corollary.
nl: Gevolg.

en: Action Specifications|S
nl: Actiespecificaties|S

en: Definition.
nl: Definitie.

en: Definitions
nl: Definities

en: Definitions.
nl: Definities.

en: Example.
nl: Voorbeeld.

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Examples.
nl: Voorbeelden.

en: Fact
nl: Feit

en: Fact.
nl: Feit.

en: Theorem.
nl: Stelling.

en: LyX-Code
nl: LyX-code

en: NoteItem
nl: Opmerkingsitem

en: Bold
nl: Vet

en: Emphasize
nl: Benadrukken

en: Emph.
nl: Benadrukt.

en: Alert
nl: Waarschuwing

en: Structure
nl: Structuur

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Invisible
nl: Onzichtbaar

en: Alternative
nl: Alternatief

en: Default Text
nl: Standaardtekst

en: Enter the default text here
nl: Geef standaardtekst hier op

en: Beamer Note
nl: Beamernotities

en: Note Options
nl: Notitie-opties

en: Specifiy note options (see beamer manual)
nl: Specifieer opties voor notities (zie beamer-handleiding)

en: ArticleMode
nl: Artikelmodus

en: Article
nl: Artikel

en: PresentationMode
nl: Presentatiemodus

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Table ##
nl: Tabel ##

en: Figure
nl: Figuur

en: Figure ##
nl: Figuur ##

en: Beamerposter
nl: Beameraffiche

en: Bilingual Captions
nl: Meertalige bijschriften

en: Provides two styles to typeset bilingual captions. For a description see Help > Specific Manuals > Multilingual Captions.
nl: Twee stijlen om meertalige bijschriften te plaatsen. Bekijk het bestand MultilingualCaptions.lyx in de voorbeeldenmap van LyX voor een beschrijving.

en: Caption setup
nl: Bijschriftset-up

en: Language that should be affected, can be 'bi-first', 'bi-second' or 'bi-both'
nl: De taal waarop het betrekking heeft. Kan 'bi-first', 'bi-second' of 'bi-both' zijn.

en: Caption setup:
nl: Bijschriftset-up:

en: Bicaption
nl: Bibijschrift

en: bilingual
nl: tweetalig

en: Main Language Short Title
nl: Korte titel hoofdtaal

en: Short title for the main(document) language
nl: Korte titel voor de hoofdtaal van het document

en: Main Language Text
nl: Hoofdtaal tekst

en: Text in the main(document) language
nl: Tekst in de hoofdtaal (van het document)

en: Second Language Short Title
nl: Korte titel tweede taal

en: Short title for the second language
nl: Korte titel voor de tweede taal

en: Book (Standard Class)
nl: Boek (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: Defines an environment to typeset Braille. For more details see Help > Specific Manuals > Braille.
nl: Definieert een omgeving voor Braille. Bekijk Braille.lyx uit de voorbeelden voor meer details.

en: Braille (default)
nl: Braille (standaard)

en: Braille (textsize)
nl: Braille (tekstgrootte)

en: Braille (dots on)
nl: Braille (punten aan)

en: Braille (dots off)
nl: Braille (punten uit)

en: Braille (mirror on)
nl: Braille (spiegel aan)

en: Braille (mirror off)
nl: Braille (spiegel uit)

en: Braillebox
nl: Braillekader

en: Braille box
nl: Braillekader

en: Act Number
nl: Akte-nummer

en: Act ##
nl: Akte ##

en: Scene Number
nl: Scène-nummer

en: Scene ##
nl: Scène ##

en: Dialogue
nl: Dialoog

en: Narrative
nl: Verhaal

en: ACT
nl: AKTE

en: ACT \arabic{act}
nl: AKTE \arabic{act}

en: SCENE
nl: SCÈNE

en: SCENE \arabic{scene}
nl: SCÈNE \arabic{scene}

en: SCENE*
nl: SCÈNE*

en: AT RISE:
nl: SCÈNE-INTRODUCTIE:

en: Speaker
nl: Spreker

en: Parenthetical
nl: Tussen haakjes

en: CURTAIN
nl: DOEK

en: Right Address
nl: Rechteradres

en: Japanese Article (BX Bundle)
nl: Japans artikel (BX-bundel)

en: Japanese Book (BX Bundle)
nl: Japans boek (BX-bundel)

en: Japanese Report (BX Bundle)
nl: Japans rapport (BX-bundel)

en: Japanese Slides (BX Bundle)
nl: Japanse dia's (BX-bundel)

en: Chess
nl: Schaken

en: Mainline
nl: Hoofdlijn

en: Mainline:
nl: Hoofdlijn:

en: Variation
nl: Variatie

en: Variation:
nl: Variatie:

en: SubVariation
nl: Subvariatie

en: Subvariation:
nl: Subvariatie:

en: SubVariation2
nl: Subvariatie2

en: Subvariation(2):
nl: Subvariatie(2):

en: SubVariation3
nl: Subvariatie3

en: Subvariation(3):
nl: Subvariatie(3):

en: SubVariation4
nl: Subvariatie4

en: Subvariation(4):
nl: Subvariatie(4):

en: SubVariation5
nl: Subvariatie5

en: Subvariation(5):
nl: Subvariatie(5):

en: HideMoves
nl: Verborgen zet

en: HideMoves:
nl: Verborgen zet:

en: ChessBoard
nl: Schaakbord

en: [chessboard]
nl: [schaakbord]

en: BoardCentered
nl: Gecentreerd bord

en: [centered board]
nl: [gecentreerd bord]

en: HighLight
nl: Uitgelicht

en: Highlights:
nl: Uitgelicht:

en: Arrow
nl: Pijl

en: Arrow:
nl: Pijl:

en: KnightMove
nl: Paardzet

en: KnightMove:
nl: Paardzet:

en: Chess Board
nl: Schaakbord

en: Leisure, Sports & Music
nl: Ontspanning, sport en muziek

en: Support for the chessboard package to print chess games See File > Open Example > Articles > Chess where you will find Game 1 and Game 2.
nl: Ondersteuning voor het pakket chessboard om schaakspellen te af te drukken. Zie het voorbeeldbestand chessboard-article.lyx.

en: NewChessGame
nl: Nieuw schaakspel

en: [Start New Chess Game]
nl: [Begin nieuw schaakspel]

en: Chessgame Options
nl: Schaakspelopties

en: See xskak manual for a comprehensive list of keys and values
nl: Zie de xskak-handleiding voor een overzicht van sleutel-waardeparen

en: Mainline Options
nl: Hoofdlijnopties

en: See xskak manual for possible options
nl: Zie de xskak-handleiding voor mogelijke opties

en: Comment
nl: Opmerking

en: SetChessBoard
nl: Schaakbord instellen

en: Global Chessboard Settings
nl: Globale schaakbordinstellingen

en: SetBoardStoreStyle
nl: Schaakbordstijl instellen

en: Set Chessboard Style
nl: Stel schaakbordstijl in

en: Style Name
nl: Stijlnaam

en: Chessboard Style Name
nl: Schaakbordstijlnaam

en: Here you can store chessboard settings under a style name for later reuse. See chessboard manual for details.
nl: Hier kunt u schaakbordinstellingen opslaan onder een stijlnaam om ze later opnieuw te gebruiken. Zie de chessboard-handleiding voor details.

en: Chessboard
nl: Schaakbord

en: Chessboard Options
nl: Schaakbordopties

en: See chessboard manual for a comprehensive list of keys and values
nl: Zie de chessboard-handleiding voor een overzicht van sleutel-waardeparen

en: Springer Contributed Books (cl2emult, Obsolete!)
nl: Springer Contributed Books (cl2emult, verouderd!)

en: InFrontmatter
nl: InVoorwerk

en: Insert the affiliation number
nl: Voeg het affiliatienummer in

en: Given name
nl: Voornaam

en: Surname
nl: Achternaam

en: identify the author with the corresponding affiliation. 1, 2, 3, etc. should be inserted.
nl: identificeer de auteur met de overeenkomstige affiliatie. 1, 2, 3, enz. moet ingevoegd worden.

en: Running Title
nl: Lopende titel

en: Running title:
nl: Lopende titel:

en: FirstPage
nl: Eerste pagina

en: firstpage
nl: eerste pagina

en: RunningAuthor
nl: Lopende auteur

en: Running author:
nl: Lopende auteur:

en: Publications
nl: Publicaties

en: Correspondence
nl: Correspondentie

en: Correspondence:
nl: Correspondentie:

en: Pubdiscuss
nl: Pubdiscussie

en: Pubdiscuss:
nl: Pubdiscussie:

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Published:
nl: Gepubliceerd:

en: Statements
nl: Mededelingen

en: Copyrightstatement
nl: Mededeling auteursrecht

en: Copyright:
nl: Auteursrechten:

en: Introduction
nl: Introductie

en: \thesection Introduction
nl: \thesection Introductie

en: Conclusions
nl: Conclusies

en: \thesection Conclusions
nl: \thesection Conclusies

en: CodeAvailability
nl: Beschikbaarheid code

en: Code availability.
nl: Beschikbaarheid code.

en: DataAvailability
nl: Beschikbaarheid data

en: Data availability.
nl: Beschikbaarheid data.

en: CodeAndDataAvailability
nl: Beschikbaarheid code en data

en: Code and data availability.
nl: Beschikbaarheid code en data.

en: SampleAvailability
nl: Beschikbaarheid voorbeeld

en: Sample availability.
nl: Beschikbaarheid voorbeeld.

en: Statements2
nl: Mededelingen2

en: AuthorContribution
nl: Bijdragen auteur

en: Author contributions.
nl: Bijdragen auteur.

en: CompetingInterests
nl: Tegenstrijdige belangen

en: Competing Interests.
nl: Tegenstrijdige belangen.

en: Chinese Article (CTeX)
nl: Chinees artikel (CTeX)

en: Chinese Book (CTeX)
nl: Chinees boek (CTeX)

en: Chinese Report (CTeX)
nl: Chinees rapport (CTeX)

en: Custom Header/Footer Text
nl: Aangepaste kop- en voettekst

en: Adds environments to define header and footer lines. See the Additional manual, section Modules > Page Layout > Custom Header/Footer Text, for a detailed description. NOTE: To use this module you must set the 'Page style' in the menu Document Settings -> Page Layout to 'fancy'!
nl: Voegt omgevingen toe om kop- en voetteksten te definiëren. Zie de handleiding 'Aanpassingen' voor meer details. OPMERKING: Om deze module te gebruiken dient u 'Paginastijl' in het menu Documentinstellingen -> Pagina-opmaak op 'fancy' te zetten!

en: Header/Footer
nl: Kop- en voettekst

en: Even Header
nl: Even koptekst

en: Alternative text for the even header
nl: Alternatieve tekst voor even koptekst

en: Center Header
nl: Centrale koptekst

en: Center Header:
nl: Centrale koptekst:

en: Left Footer
nl: Linker voettekst

en: Left Footer:
nl: Linker voettekst:

en: Center Footer
nl: Centrale voettekst

en: Center Footer:
nl: Centrale voettekst:

en: Right Footer
nl: Rechter voettekst

en: Right Footer:
nl: Rechter voettekst:

en: Directory
nl: Map

en: Firstname
nl: Voornaam

en: Literal
nl: Letterlijk

en: KeyCombo
nl: Toetscombinatie

en: KeyCap
nl: Toets

en: GuiMenu
nl: Gui-menu

en: GuiMenuItem
nl: Gui-menu-item

en: GuiButton
nl: Gui-knop

en: MenuChoice
nl: Menukeuze

en: Authorgroup
nl: Auteurgroep

en: RevisionHistory
nl: Revisiegeschiedenis

en: Revision History
nl: Revisiegeschiedenis

en: Revision
nl: Revisie

en: RevisionRemark
nl: Revisie-opmerking

en: FirstName
nl: Voornaam

en: DIN-Brief
nl: DIN-brief

en: Letters
nl: Brieven

en: DinBrief
nl: DIN-brief

en: Letter
nl: Brief

en: Addresses
nl: Adressen

en: Postal Data
nl: Postale data

en: Send To Address
nl: Sturen naar adres

en: My Address
nl: Mijn adres

en: Sender Address:
nl: Adres afzender:

en: Return address
nl: Retouradres

en: Backaddress:
nl: Retouradres:

en: Postal comment
nl: Postale opmerkingen

en: Postal Remark:
nl: Postale opmerking:

en: Handling
nl: Behandeling

en: Handling:
nl: Behandeling:

en: YourRef
nl: Uw kenmerk

en: Your ref.:
nl: Uw kenmerk:

en: MyRef
nl: Ons kenmerk

en: Our ref.:
nl: Ons kenmerk:

en: Writer
nl: Schrijver

en: Writer:
nl: Schrijver:

en: Signature
nl: Handtekening

en: Closings
nl: Afsluiting

en: Signature:
nl: Handtekening:

en: Bottomtext
nl: Tekst onderaan

en: Bottom text:
nl: Tekst onderaan:

en: Area code
nl: Netnummer

en: Area Code:
nl: Netnummer:

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Telephone:
nl: Telefoon:

en: Location
nl: Locatie

en: Location:
nl: Locatie:

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Opening
nl: Aanhef

en: Opening:
nl: Aanhef:

en: Closing
nl: Afsluiting

en: Closing:
nl: Afsluiting:

en: Signature|S
nl: Handtekening|H

en: Here you can insert a signature scan
nl: Hier kunt u een scan van de handtekening opgeven

en: encl
nl: bijl

en: encl:
nl: bijlage:

en: Post Scriptum:
nl: Postscriptum:

en: SenderAddress
nl: Adres afzender

en: Backaddress
nl: Retouradres

en: RetourAdresse
nl: Retouradres

en: Adresse
nl: Adres

en: Postvermerk
nl: Postale opmerking

en: Zusatz
nl: Behandeling

en: IhrZeichen
nl: Uw kenmerk

en: YourMail
nl: Uw e-mail

en: IhrSchreiben
nl: Uw kenmerk

en: MeinZeichen
nl: Ons kenmerk

en: Unterschrift
nl: Handtekening

en: Telefon
nl: Telefoon

en: Place
nl: Plaats

en: Stadt
nl: Stad

en: Town
nl: Stad

en: Ort
nl: Plaats

en: Reference
nl: Referentie

en: Betreff
nl: Betreft

en: Anrede
nl: Aanhef

en: Brieftext
nl: Brieftekst

en: Gruss
nl: Afsluiting

en: Encl.
nl: Bijl.

en: Anlagen
nl: Bijlagen

en: Verteiler
nl: Verdeler

en: DocBook Book (XML)
nl: DocBook-boek (XML)

en: Books (DocBook)
nl: Boeken (DocBook)

en: DocBook Chapter (XML)
nl: DocBook-hoofdstuk (XML)

en: DocBook Section (XML)
nl: DocBook-paragraaf (XML)

en: DocBook Article (XML)
nl: DocBook-artikel (XML)

en: RunTitle
nl: Lopende titel

en: Running Title:
nl: Lopende titel:

en: RunAuthor
nl: Lopende auteur

en: Running Author:
nl: Lopende auteur:

en: Address Option
nl: Adresoptie

en: Optional argument for the address
nl: Optionele opties voor het adres

en: E-Mail Option
nl: E-mailoptie

en: Optional argument for the e-mail
nl: Optioneel argument voor de e-mail

en: Web Address
nl: Webadres

en: Web address:
nl: Webadres:

en: Authors Block
nl: Auteursblok

en: Authors Block:
nl: Auteursblok:

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Thanks Text
nl: Dankbetuiging

en: Thanks \theThanks:
nl: Dankbetuiging\theThanks:

en: Thanks Reference
nl: Referentie Dankbetuiging

en: Thanks Ref
nl: Ref Dankbetuiging

en: Internet Address Reference
nl: Referentie internetadres

en: Internet Addess Ref
nl: Ref internetadres

en: Name (First Name)
nl: Naam (voornaam)

en: First Name
nl: Voornaam

en: Name (Surname)
nl: Naam (achternaam)

en: By Same Author (bib)
nl: Door dezelfde auteur (bib)

en: bysame
nl: door dezelfde

en: Footnote (Title)
nl: Voetnoot (Titel)

en: LaTeX Title
nl: LaTeX-titel

en: Journal:
nl: Tijdschrift:

en: MS_number:
nl: MS-nummer:

en: FirstAuthor
nl: Eerste auteur

en: 1st_author_surname:
nl: 1ste_auteur_achternaam:

en: Offsets
nl: Compensaties

en: Acknowledgment
nl: Dankbetuiging

en: Acknowledgment.
nl: Dankbetuiging.

en: Elsevier (Obsolete Version)
nl: Elsevier (verouderde versie)

en: Author Option
nl: Auteuroptie

en: Optional argument for the author
nl: Optionele optie voor de auteur

en: Author Address
nl: Adres auteur

en: Author Email
nl: E-mailadres auteur

en: Email:
nl: E-mail:

en: Author URL
nl: URL auteur

en: Thanks Option
nl: Dankbetuigingopties

en: Optional argument for the thanks statement
nl: Optionele optie voor de dankbetuiging

en: Theorem \arabic{theorem}
nl: Stelling \arabic{theorem}

en: PROOF.
nl: BEWIJS.

en: Corollary \arabic{theorem}
nl: Gevolg \arabic{theorem}

en: Proposition \arabic{theorem}
nl: Propositie \arabic{theorem}

en: Criterion \arabic{theorem}
nl: Criterium \arabic{theorem}

en: Algorithm \arabic{theorem}
nl: Algoritme \arabic{theorem}

en: Definition \arabic{theorem}
nl: Definitie \arabic{theorem}

en: Conjecture \arabic{theorem}
nl: Vermoeden \arabic{theorem}

en: Example \arabic{theorem}
nl: Voorbeeld \arabic{theorem}

en: Problem \arabic{theorem}
nl: Probleem \arabic{theorem}

en: Remark \arabic{theorem}
nl: Opmerking \arabic{theorem}

en: Note \arabic{theorem}
nl: Aantekening \arabic{theorem}

en: Claim \arabic{theorem}
nl: Bewering \arabic{theorem}

en: Summary \arabic{summ}
nl: Samenvatting \arabic{summ}

en: Case \arabic{case}
nl: Geval \arabic{case}

en: Titlenotemark
nl: Verwijzing titelaantekening

en: Titlenote mark
nl: Verwijzing titelaantekening

en: Title footnote
nl: Titelvoetnoot

en: Footnote Label
nl: Voetnootlabel

en: Label you refer to in the title
nl: Label waar u naar verwijst in de titel

en: Title footnote:
nl: Titelvoetnoot:

en: Author Label
nl: Auteurlabel

en: Label you will reference in the address
nl: Label waar u naar zal verwijzen in het adres

en: Authormark
nl: Verwijzing auteur

en: Author footnote
nl: Auteursvoetnoot

en: Author footnote:
nl: Auteursvoetnoot:

en: Author Footnote Label
nl: Label auteursvoetnoot

en: Label you refer to for an author
nl: Label waar u naar verwijst voor een auteur

en: CorAuthormark
nl: Verwijzing cor. auteur

en: CorAuthor mark
nl: Verwijzing cor. auteur

en: Corresponding author
nl: Corresponderende auteur

en: Corresponding author text:
nl: Tekst corresponderende auteur:

en: Address Label
nl: Label adres

en: Label of the author you refer to
nl: Label van de auteur waar u naar verwijst

en: If content is 'url', email becomes an Internet address
nl: Als inhoud 'url' is, wordt e-mail een webadres

en: Endnotes (Basic)
nl: Eindnoten (Basis)

en: Foot- and Endnotes
nl: Voet- en eindnoten

en: Adds an endnote inset, in addition to footnotes. This uses the endnotes package, which has some limitations but works with older LaTeX distributions as well. You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
nl: Voegt een invoegsel toe voor eindnoten, naast bestaande de voetnoten. Dit gebruikt het LaTeX-pakket 'endnotes', dat beperkingen heeft maar ook werkt met oudere LaTeX-distributies. U moet een endnotes-lijst invoegen met Invoegen > Lijst/Inhoud/Referenties (of  \theendnotes in TeX-code) op de beoogde plaats van de eindnoten.

en: Endnotes
nl: Eindnoot

en: Endnote ##
nl: Eindnoot ##

en: Endnote
nl: Eindnoot

en: endnote
nl: eindnoot

en: Notes[[Endnotes]]
nl: Eindnoten

en: Endnotes (Extended)
nl: Eindnoten (uitgebreid)

en: Adds an endnote inset, in addition to footnotes. This uses the enotez package which is more powerful and customizable than then endnotes package (module 'Endnotes (Basic)'), but requires a fairly modern LaTeX distribution (with LaTeX3). You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
nl: Voegt een invoegsel toe voor eindnoten, naast bestaande de voetnoten. Dit gebruikt het LaTeX-pakket 'enotez', dat krachtiger is en meer opties heeft dan het endnotes pakket (module 'Eindnoten (Basis)'), maar een tamelijk moderne LaTeX distributie (with LaTeX3) vereist. U moet een endnotes-lijst invoegen met Invoegen > Lijst/Inhoud/Referenties (of  \theendnotes in TeX-code) op de beoogde plaats van de eindnoten.

en: Key words:
nl: Trefwoorden:

en: Customisable Lists (enumitem)
nl: Aanpasbare lijsten (enumitem)

en: List Enhancements
nl: Lijstverbeteringen

en: Controls the layout of enumerate, itemize, description, and list/labeling. See section Customized Lists of the User's Guide for a detailed description.
nl: Controleert de lay-out van opsomming, genummerde opsomming, beschrijving, lijsten/labels. Zie paragraaf "Aangepaste lijsten" van de Gebruikersgids voor een gedetailleerde beschrijving.

en: Itemize Options
nl: Opties voor opsomming

en: Optional arguments for this list (see enumitem manual)
nl: Optionele opties voor deze lijst (zie de enumitem-handleiding)

en: Enumerate Options
nl: Opties voor genummerde opsomming

en: Description Options
nl: Opties voor beschrijving

en: Labeling
nl: Labels

en: Enumerate-Resume
nl: Genummerde opsomming verderzetten

en: Number Equations by Section
nl: Vergelijkingen nummeren per paragraaf

en: Maths
nl: Wiskunde

en: Resets the equation number at section start and prepends the section number to the equation number, as in '(2.1)'.
nl: Stelt de vergelijkingsteller opnieuw in bij de start van een paragraaf, en voegt het paragraafnummer toe aan het vergelijkingsnummer, bv. '(2.1)'.

en: Equation
nl: Vergelijking

en: (\thesection.\arabic{equation})
nl: \thesection.\arabic{equation}

en: Name:
nl: Naam:

en: FooterName
nl: Voettekstnaam

en: Name (footer):
nl: Naam (voettekst):

en: Mobile:
nl: Mobiel:

en: Mobile phone number
nl: Nummer mobiele telefoon

en: Homepage
nl: Startpagina

en: Homepage:
nl: Startpagina:

en: Instant Messaging:
nl: Instant messaging:

en: IM Type:
nl: IM-soort:

en: IM Type (e.g., AOL Messenger)
nl: IM-soort (bv. AOL Messenger)

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: Date of birth:
nl: Geboortedatum:

en: Nationality
nl: Nationaliteit

en: Nationality:
nl: Nationaliteit:

en: Gender
nl: Geslacht

en: Gender:
nl: Geslacht:

en: BeforePicture
nl: Voor foto

en: Space before picture:
nl: Ruimte voor foto:

en: Picture
nl: Foto

en: Picture:
nl: Foto:

en: Resize photo to this width
nl: Foto schalen naar deze breedte

en: AfterPicture
nl: Na foto

en: Space after picture:
nl: Ruimte na foto:

en: Vertical Space
nl: Verticale ruimte

en: Additional vertical space
nl: Bijkomende verticale ruimte

en: Summary of the item, can also be the time span
nl: Samenvatting van het item, kan ook de tijdsduur zijn

en: ItemInset
nl: Iteminvoegsel

en: TitleItem
nl: Itemtitel

en: Title item:
nl: Itemtitel:

en: TitleLevel
nl: Titelniveau

en: Title level:
nl: Titelniveau:

en: Text (right side)
nl: Tekst (rechterkant)

en: BlueItem
nl: Blauw item

en: Blue item:
nl: Blauw item:

en: BlueItemInset
nl: Inset blauw item

en: Blue subitems
nl: Blauwe subitems

en: BigItem
nl: Groot item

en: Big Item:
nl: Groot item:

en: MotherTongue
nl: Moedertaal

en: Mother Tongue:
nl: Moedertaal:

en: LangHeader
nl: Taalkop

en: Language Header:
nl: Taalkop:

en: Language:
nl: Taal:

en: Name of the language
nl: Naam van de taal

en: Listening
nl: Luisteren

en: Level how good you think you can listen
nl: Niveau van hoe goed u denkt te kunnen luisteren

en: Reading
nl: Lezen

en: Level how good you think you can read
nl: Niveau van hoe goed u denkt te kunnen lezen

en: Interaction
nl: Interactie

en: Level how good you think you can conversate
nl: Niveau van hoe goed u denkt te kunnen converseren

en: Production
nl: Productie

en: Level how good you think you can freely talk
nl: Niveau van hoe goed u denkt vrijuit te kunnen praten

en: LastLanguage
nl: Laatste taal

en: Last Language:
nl: Laatste taal:

en: LangFooter
nl: Taalvoettekst

en: Language Footer:
nl: Taalvoettekst:

en: End
nl: Einde

en: End of CV
nl: Einde van de cv

en: Highlight
nl: Uitgelicht

en: Europe CV
nl: Europese cv

en: Footer name:
nl: Voettekstnaam:

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Size
nl: Grootte

en: Size the photo is resized to
nl: Grootte waarnaar de foto geschaald wordt

en: Page
nl: Pagina

en: The title as it appears in the header
nl: De titel zoals hij verschijnt in de kopregel

en: Summary of the item, can also be the time
nl: Samenvatting van de items, kan ook de tijd zijn

en: BulletedItem
nl: Puntsgewijs item

en: Bulleted Item:
nl: Puntsgewijs item:

en: Begin of CV
nl: Begin van de cv

en: PersonalInfo
nl: Persoonlijke informatie

en: Personal Info
nl: Persoonlijke informatie

en: VerticalSpace
nl: Verticale ruimte

en: Vertical space
nl: Verticale ruimte

en: Article (Standard Class with Extra Font Sizes)
nl: Artikel (standaardklasse voor LuaTeX met meer lettertypegroottes)

en: Book (Standard Class with Extra Font Sizes)
nl: Boek (standaardklasse voor LuaTeX met meer lettertypegroottes)

en: Letter (Standard Class with Extra Font Sizes)
nl: Brief (standaardklasse voor LuaTeX met meer lettertypegroottes)

en: Report (Standard Class with Extra Font Sizes)
nl: Rapport (standaardklasse voor LuaTeX met meer lettertypegroottes)

en: Number Figures by Section
nl: Figuren nummeren per paragraaf

en: Resets the figure number at section start and prepends the section number to the figure number, as in 'fig. 2.1'.
nl: Stelt de figurenteller opnieuw in bij de start van een paragraaf, en voegt het paragraafnummer toe aan het figurennummer, bv. 'fig. 2.1'.

en: Fix Computer Modern Fonts
nl: Lettertype Computer Modern fixen

en: Fix-cm improves the appearance of Computer Modern fonts and makes them available with arbitrary sizes. For details see the documentation of the fix-cm.sty package: http://tug.org/texmf-dist/doc/latex/base/fixltx2e.pdf
nl: Fix-cm verbetert het voorkomen van de lettertypes Computer Modern en stelt ze beschikbaar in arbitraire groottes. Bekijk de documentatie van het fix-cm-pakket voor details: http://tug.org/texmf-dist/doc/latex/base/fixltx2e.pdf

en: LaTeX Kernel Fixes (Obsolete)
nl: Fixes voor LaTeX-kernel (verouderd)

en: Loads the LaTeX package fixltx2e which contains some bug fixes for LaTeX. Those fixes were not part of older LaTeX kernels because of backward compatibility. If you use this module your typeset document may look different with different LaTeX versions, depending on the respective version of fixltx2e. NOTE: recent LaTeX kernels (as of 2015/01/01) include the functionality of fixltx2e, so the fixltx2e module becomes obsolete with newer LaTeX distributions.
nl: Laadt het LaTeX-pakket fixltx2e, dat enkele bugfixes bevat voor LaTeX. Deze fixes maken geen deel uit van de LaTeX-kernel wegens achterwaartse compatibiliteit. Het gebruik van deze module kan ervoor zorgen dat uw document er anders uitziet als u het verwerkt met toekomstige versies van LaTeX, want fixltx2e kan meer fixes bevatten in de toekomst.

en: FiXme Notes
nl: FiXme-opmerkingen

en: Annotation & Revision
nl: Annotatie en revisie

en: Provides 'FiXme' (marginal) annotations for document revision purposes. A list of annotations can be produced by using the 'List of FIXMEs' paragraph style. The annotations are customizable via the LaTeX preamble. See the FiXme documentation for details. NOTE: By default, the notes are only displayed in 'draft' mode (if the option 'draft' has been inserted to Document > Settings > Document Class > Class Options > Custom). To display them always, insert \fxsetup{draft} to Document > Settings > Preamble. NOTE also that you need version 4 or later of the FiXme package for some features.
nl: Stelt het pakket 'FiXme' beschikbaar voor (kantlijn)annotaties voor documentrevisies. Een lijst van annotaties kan geproduceerd worden door de alineastijl 'Lijst van FIXMEs' te gebruiken. De annotaties zijn aanpaspaar via de LaTeX-preambule. Zie de FiXme-documentatie voor meer details. OPMERKING: Standaard worden de opmerkingen enkel getoond in 'conceptmodus' (als de opties 'draft' ingevoerd is bij Document > Instellingen > Documentklasse > Klasseopties > Aangepast). Om ze altijd te tonen moet u \fxsetup{draft} in de preambule steken bij Document > Instellingen > Preambule. OPMERKING: u moet versie 4 of hoger van het pakket FiXme gebruiken voor bepaalde functies.

en: List of FIXMEs
nl: Lijst van FIXMEs

en: [List of FIXMEs]
nl: [Lijst van FIXMEs]

en: Fixme Note
nl: Fixme-opmerking

en: Fixme Note Options|s
nl: Opties voor fixme-opmerkingen|s

en: Consult the fixme package documentation for options
nl: Raadpleeg de fixme-documentatie voor opties

en: Fixme Warning
nl: Fixme-waarschuwing

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Fixme Error
nl: Fixme-fout

en: Error
nl: Fout

en: Fixme Fatal
nl: Fixme-fataal

en: Fatal
nl: Fataal

en: Fixme Note (Targeted)
nl: Fixme-opmerking (gericht)

en: Fixme (Targeted)
nl: Fixme (gericht)

en: Fixme Note|x
nl: Fixme-opmerking|x

en: Insert the FIXME note here
nl: Voeg de FIXME-opmerkingen hier in

en: Fixme Warning (Targeted)
nl: Fixme-waarschuwing (gericht)

en: Warning (Targeted)
nl: Waarschuwing (gericht)

en: Fixme Error (Targeted)
nl: Fixme-fout (gericht)

en: Error (Targeted)
nl: Fout (gericht)

en: Fixme Fatal (Targeted)
nl: Fixme-fataal (gericht)

en: Fatal (Targeted)
nl: Fataal (gericht)

en: Fixme Note (Multipar)
nl: Fixme-opmerking (multipar)

en: Fixme (Multipar)
nl: Fixme (multipar)

en: Fixme Summary
nl: Fixme-samenvatting

en: Insert a summary of the FIXME note here
nl: Voeg een samenvatting van de FIXME-opmerkingen hier in

en: Fixme Warning (Multipar)
nl: Fixme-waarschuwing (multipar)

en: Warning (Multipar)
nl: Waarschuwing (multipar)

en: Fixme Error (Multipar)
nl: Fixme-fout (multipar)

en: Error (Multipar)
nl: Fout (multipar)

en: Fixme Fatal (Multipar)
nl: Fixme-fataal (multipar)

en: Fatal (Multipar)
nl: Fataal (multipar)

en: Fixme Note (Multipar Targeted)
nl: Fixme-opmerking (gericht multipar)

en: Fixme (MP Targ.)
nl: Fixme (MP gericht)

en: Annotated Text
nl: Geannoteerde tekst

en: Annotated Text|x
nl: Geannoteerde tekst|x

en: Insert the text to annotate here
nl: Voeg hier de te annoteren tekst in

en: Fixme Warning (Multipar Targeted)
nl: Fixme-waarschuwing (gericht multipar)

en: Warning (MP Targ.)
nl: Waarschuwing (MP gericht)

en: Fixme Error (Multipar Targeted)
nl: Fixme-fout (gericht multipar)

en: Error (MP Targ.)
nl: Fout (MP gericht)

en: Fixme Fatal (Multipar Targeted)
nl: Fixme-fataal (gericht multipar)

en: Fatal (MP Targ.)
nl: Fataal (MP gericht)

en: FxNote
nl: FxOpmerking

en: FxNote*
nl: FxOpmerking*

en: FxWarning
nl: FxWaarschuwing

en: FxWarning*
nl: FxWaarschuwing*

en: FxError
nl: FxFout

en: FxError*
nl: FxFout*

en: FxFatal
nl: FxFataal

en: FxFatal*
nl: FxFataal*

en: My Logo
nl: Mijn logo

en: My Logo:
nl: Mijn logo:

en: Restriction
nl: Beperking

en: Restriction:
nl: Beperking:

en: Theorem #.
nl: Stelling #.

en: Corollary #.
nl: Gevolg #.

en: Proposition #.
nl: Propositie #.

en: Definition #.
nl: Definitie #.

en: Theorem*
nl: Stelling*

en: Corollary*
nl: Gevolg*

en: Proposition*
nl: Propositie*

en: Proposition.
nl: Propositie.

en: Definition*
nl: Definitie*

en: Footnotes as Endnotes (Basic)
nl: Voetnoten als eindnoten (Basis)

en: Sets all footnotes as endnotes. This uses the endnotes package, which has some limitations but works with older LaTeX distributions as well. You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
nl: Plaats alle voetnoten als eindnoten. Dit gebruikt het LaTeX-pakket 'endnotes', dat beperkingen heeft maar ook werkt met oudere LaTeX-distributies. U moet een endnotes-lijst invoegen met Invoegen > Lijst/Inhoud/Referenties (of  \theendnotes in TeX-code) op de beoogde plaats van de eindnoten.

en: Footnotes as Endnotes (Extended)
nl: Voetnoten als eindnoten (Uitgebreid)

en: Sets all footnotes as endnotes. This uses the enotez package which is more powerful and customizable than then endnotes package (module 'Footnotes as Endnotes (Basic)'), but requires a fairly modern LaTeX distribution (with LaTeX3).You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
nl: Plaats alle voetnoten als eindnoten. Dit gebruikt het LaTeX-pakket 'enotez', dat krachtiger is en meer opties heeft dan het endnotes pakket (module 'Eindnoten (Basis)'), maar een tamelijk moderne LaTeX distributie (with LaTeX3) vereist. U moet een endnotes-lijst invoegen met Invoegen > Lijst/Inhoud/Referenties (of  \theendnotes in TeX-code) op de beoogde plaats van de eindnoten.

en: French Letter (frletter)
nl: Franse brief (frletter)

en: G-Brief (V. 1, Obsolete)
nl: G-Brief (V. 1, verouderd)

en: Letter:
nl: Brief:

en: Street
nl: Straat

en: Street:
nl: Straat:

en: Addition
nl: Toevoeging

en: Addition:
nl: Toevoeging:

en: Town:
nl: Stad:

en: State:
nl: Provincie/staat:

en: ReturnAddress
nl: Retouradres

en: ReturnAddress:
nl: Retouradres:

en: MyRef:
nl: Ons kenmerk:

en: YourRef:
nl: Uw kenmerk:

en: YourMail:
nl: Uw e-mail:

en: EMail
nl: E-mail

en: EMail:
nl: E-mail:

en: BankCode
nl: Bankcode

en: BankCode:
nl: Bankcode:

en: BankAccount
nl: Bankaccount

en: BankAccount:
nl: Bankaccount:

en: PostalComment
nl: PostaleOpmerkingen

en: PostalComment:
nl: Postale opmerkingen:

en: Reference:
nl: Referentie:

en: Encl.:
nl: Bijlage:

en: NameRowA
nl: Naamrij A

en: NameRowA:
nl: Naamrij A:

en: NameRowB
nl: Naamrij B

en: NameRowB:
nl: Naamrij B:

en: NameRowC
nl: Naamrij C

en: NameRowC:
nl: Naamrij C:

en: NameRowD
nl: Naamrij D

en: NameRowD:
nl: Naamrij D:

en: NameRowE
nl: Naamrij E

en: NameRowE:
nl: Naamrij E:

en: NameRowF
nl: Naamrij F

en: NameRowF:
nl: Naamrij F:

en: NameRowG
nl: Naamrij G

en: NameRowG:
nl: Naamrij G:

en: AddressRowA
nl: Adresrij A

en: AddressRowA:
nl: Adresrij A:

en: AddressRowB
nl: Adresrij B

en: AddressRowB:
nl: Adresrij B:

en: AddressRowC
nl: Adresrij C

en: AddressRowC:
nl: Adresrij C:

en: AddressRowD
nl: Adresrij D

en: AddressRowD:
nl: Adresrij D:

en: AddressRowE
nl: Adresrij E

en: AddressRowE:
nl: Adresrij E:

en: AddressRowF
nl: Adresrij F

en: AddressRowF:
nl: Adresrij F:

en: TelephoneRowA
nl: Telefoonrij A

en: TelephoneRowA:
nl: Telefoonrij A:

en: TelephoneRowB
nl: Telefoonrij B

en: TelephoneRowB:
nl: Telefoonrij B:

en: TelephoneRowC
nl: Telefoonrij C

en: TelephoneRowC:
nl: Telefoonrij C:

en: TelephoneRowD
nl: Telefoonrij D

en: TelephoneRowD:
nl: Telefoonrij D:

en: TelephoneRowE
nl: Telefoonrij E

en: TelephoneRowE:
nl: Telefoonrij E:

en: TelephoneRowF
nl: Telefoonrij F

en: TelephoneRowF:
nl: Telefoonrij F:

en: InternetRowA
nl: Internetrij A

en: InternetRowA:
nl: Internetrij A:

en: InternetRowB
nl: Internetrij B

en: InternetRowB:
nl: Internetrij B:

en: InternetRowC
nl: Internetrij C

en: InternetRowC:
nl: Internetrij C:

en: InternetRowD
nl: Internetrij D

en: InternetRowD:
nl: Internetrij D:

en: InternetRowE
nl: Internetrij E

en: InternetRowE:
nl: Internetrij E:

en: InternetRowF
nl: Internetrij F

en: InternetRowF:
nl: Internetrij F:

en: BankRowA
nl: Bankrij A

en: BankRowA:
nl: Bankrij A:

en: BankRowB
nl: Bankrij B

en: BankRowB:
nl: Bankrij B:

en: BankRowC
nl: Bankrij C

en: BankRowC:
nl: Bankrij C:

en: BankRowD
nl: Bankrij D

en: BankRowD:
nl: Bankrij D:

en: BankRowE
nl: Bankrij E

en: BankRowE:
nl: Bankrij E:

en: BankRowF
nl: Bankrij F

en: BankRowF:
nl: Bankrij F:

en: GraphicBoxes
nl: Grafische kaders

en: Boxes
nl: Kaders

en: Boxes to scale and rotate its contents
nl: Kaders om inhoud te schalen en te draaien

en: Reflectbox
nl: Weerspiegelkader

en: Scalebox
nl: Schaalkader

en: Insert horizontal scale factor (1 = 100%)
nl: Voer horizontale schaalfactor in (1 = 100%)

en: Insert vertical scale factor (1 = 100%)
nl: Voer verticale schaalfactor in (1 = 100%)

en: Resizebox
nl: Kader om grootte te veranderen

en: Width of the box
nl: Kaderbreedte

en: Height of the box, can also be '!' to keep aspect ratio
nl: Breedte van het kader, kan ook '!' zijn om de verhoudingen te behouden

en: Rotatebox
nl: Draaikader

en: Origin
nl: Oorsprong

en: Rotation origin; syntax: 'origin=lt' (for top left corner)
nl: Oorsprong van rotatie; syntaxis: 'origin=lt' (voor linkerbovenhoek, top left)

en: Angle
nl: Hoek

en: Rotation angle in degrees (counterclockwise)
nl: Rotatiehoek in graden (tegenwijzerzin)

en: Hanging Paragraphs
nl: Alinea met insprong

en: Paragraph Styles
nl: Alineastijlen

en: Adds an environment for hanging paragraphs. Hanging paragraph is a paragraph in which the first line is set to the left margin, but all subsequent lines are indented.
nl: Voegt een omgeving toe voor alinea's met insprong. Een alinea met insprong is een alinea waarvan de eerste regel tegen de linkermarge zit, maar alle volgende regels een insprong hebben.

en: Hanging
nl: MetInsprong

en: Hebrew Article
nl: Hebreeuws artikel

en: Claim \thetheorem.
nl: Bewering \thetheorem.

en: Remarks
nl: Opmerkingen

en: Remarks \thetheorem.
nl: Opmerkingen \thetheorem.

en: Proof:
nl: Bewijs:

en: Hebrew Letter
nl: Hebreeuwse brief

en: More
nl: Meer

en: (MORE)
nl: (MEER)

en: FADE IN:
nl: BEGIN VERVAGEN:

en: INT.
nl: BINNEN.

en: EXT.
nl: BUITEN.

en: Continuing
nl: Gaat verder

en: (continuing)
nl: (gaat verder)

en: Transition
nl: Transitie

en: TITLE OVER:
nl: TITEL EROVER:

en: INTERCUT
nl: AFWISSELING

en: INTERCUT WITH:
nl: AFGEWISSELD MET:

en: FADE OUT
nl: EINDE VERVAGEN

en: General
nl: Algemeen

en: Scene
nl: Scène

en: Chemistry: Hazard and Precautionary Statements
nl: Chemie: gevaren en waarschuwingen

en: Academic Field Specifics
nl: Specifiek voor academische domeinen

en: Provides two insets to typeset numbers and phrases of chemical hazard and precautionary statements. For a description see Help > Specific Manuals > Hazard and Precautionary Statements.
nl: Levert twee invoegsels om nummers en zinnen van chemische gevaar- en waarschuwingsaanduidingen te zetten. Ga voor een beschrijving naar Help > Specifieke handleidingen > Gevaar- en waarschuwingsaanduidingen of naar het bestand H-P-statements.lyx in de voorbeeldenmap van LyX.

en: H-P number
nl: H-P-nummer

en: H-P statement
nl: H-P-mededeling

en: Statement Text
nl: Mededelingstekst

en: Text for statements that require some information
nl: Tekst voor mededelingen die wat informatie vereisen

en: Author Names
nl: Namen auteur

en: Author names that will appear in the header line
nl: Namen van de auteurs die zullen verschijnen op de kopregel

en: History
nl: Geschiedenis

en: Classification Codes
nl: Classificatiecodes

en: TableCaption
nl: Tabelbijschrift

en: Table caption
nl: Tabelbijschrift

en: Cite reference
nl: Referentie citeren

en: ItemList
nl: Itemlijst

en: RomanList
nl: Romeinse lijst

en: Numbering Scheme
nl: Nummering

en: Use the largest item number in your list, e.g. '(iv)' for 4 Roman numbered items
nl: Gebruik het grootste item in uw lijst, bv. '(iv)' voor 4 items met Romeinse nummering

en: Corollary \thecorollary.
nl: Gevolg \thecorollary.

en: Proposition \theproposition.
nl: Propositie \theproposition.

en: Question
nl: Vraag

en: Question \thequestion.
nl: Vraag \thequestion.

en: Claim ##
nl: Bewering ##

en: Claim \theclaim.
nl: Bewering \theclaim.

en: Conjecture \theconjecture.
nl: Vermoeden \theconjecture.

en: Theorem ##
nl: Stelling ##

en: Corollary ##
nl: Gevolg ##

en: Question ##
nl: Vraag ##

en: Conjecture ##
nl: Vermoeden ##

en: Prop(osition)
nl: Propositie

en: Proposition ##
nl: Propositie ##

en: Initials (Drop Caps)
nl: Initialen

en: Defines a style for paragraphs with an enlarged initial letter (drop cap). See the EmbeddedObjects manual for a detailed description.
nl: Definieert een stijl voor alinea's met een grotere eerste letter (initiaal). Zie de handleiding IngeslotenObjecten voor een gedetailleerde beschrijving.

en: Initial
nl: Initiaal

en: Option(s) for the initial
nl: Opties voor de initiaal

en: Initial letter(s)
nl: Initiaalletters

en: Rest of Initial
nl: Rest van de initiaal

en: Rest of initial word or text
nl: Rest van het initiaalwoord of de initiaaltekst

en: Short title that will appear in header line
nl: Korte titel die in de kopregel zal verschijnen

en: Bibliography (plain)
nl: Bibliografie (eenvoudig)

en: Bibliography heading
nl: Bibliografiekop

en: KEY WORDS:
nl: SLEUTELWOORDEN:

en: Commission
nl: Commissie

en: ACKNOWLEDGEMENTS
nl: DANKBETUIGINGEN

en: Main Author
nl: Hoofdauteur

en: Affiliation Key
nl: Affiliatiesleutel

en: Affiliation key of the author
nl: Affiliatiesleutel van de auteur

en: Forename
nl: Voornaam

en: Co Author
nl: Coauteur

en: Co-author
nl: Coauteur

en: Affiliation key of the co-author
nl: Affiliatiesleutel van de coauteur

en: Short Author
nl: Korte auteur

en: Short author:
nl: Korte auteur:

en: Affiliation key
nl: Affiliatiesleutel

en: Keyword:
nl: Trefwoord:

en: PDB reference
nl: PDB-referentie

en: PDB reference:
nl: PDB-referentie:

en: Optional name
nl: Optionele naam

en: NDB reference
nl: NDB-referentie

en: NDB reference:
nl: NDB-referentie:

en: Japanese Article (Standard Class)
nl: Japans artikel (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Alternative Affiliation
nl: Alternatieve affiliatie

en: Affiliation Prefix
nl: Affiliatievoorzetsel

en: A prefix like 'Also at '
nl: Een voorvoegsel zoals 'Ook op '

en: PACS numbers:
nl: PACS-nummers:

en: Preprint number
nl: Preprintnummer

en: Preprint number:
nl: Preprintnummer:

en: Online citation
nl: Online verwijzing

en: Japanese Book (Standard Class)
nl: Japans boek (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Japanese Article (JLReq Class)
nl: Japans artikel (klasse JLReq)

en: Japanese Book (JLReq Class)
nl: Japans boek (klasse JLReq)

en: Subtitle|u
nl: Ondertitel

en: Subtitle of the part
nl: Ondertitel van het deel

en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: Subtitle of the chapter
nl: Ondertitel van het hoofdstuk

en: Chapter*
nl: Hoofdstuk*

en: Subtitle of the section
nl: Ondertitel van de paragraaf

en: Subtitle of the subsection
nl: Ondertitel van de subparagraaf

en: Subtitle of the subsubsection
nl: Ondertitel van de subsubparagraaf

en: Abstract over Columns
nl: Samenvatting over kolommen

en: Sidenote
nl: Kanttekening

en: Endnote contents
nl: Inhoud eindnoten

en: Length
nl: Lengte

en: Japanese Report (JLReq Class)
nl: Japans rapport (klasse JLReq)

en: Japanese Report (Standard Class)
nl: Japans rapport (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Japanese Article (JS Bundle)
nl: Japans artikel (bundel JS)

en: Japanese Book (JS Bundle)
nl: Japans boek (bundel JS)

en: Journal of Statistical Software (JSS) version 2
nl: Journal of Statistical Software (JSS) versie 2

en: Plain Keywords
nl: Trefwoorden zonder opmaak

en: Plain Keywords:
nl: Trefwoorden zonder opmaak:

en: Plain Title
nl: Titel zonder opmaak

en: Plain Title:
nl: Titel zonder opmaak:

en: Short Title:
nl: Korte titel:

en: Plain Author
nl: Auteur zonder opmaak

en: Plain Author:
nl: Auteur zonder opmaak:

en: Code Chunk
nl: Stuk code

en: Code Input
nl: Code-invoer

en: Code Output
nl: Code-uitvoer

en: AddressForOffprints
nl: Adres voor overdukken

en: Address for Offprints:
nl: Adres voor overdrukken:

en: RunningTitle
nl: Lopende titel

en: Literate Programming
nl: Literate programming

en: Uses the knitr package in R for dynamic report generation. This R package has to be installed for this module to work: install.packages('knitr'). Note it depends on R >= 2.14.1. For more info see http://yihui.name/knitr
nl: Gebruikt het knitr-pakket in R voor het genereren van dynamische rapporten. Dit R-pakket dient geïnstalleerd te zijn om deze module te laten werken: install.packages('knitr'). Merk op dat dit steunt op R >= 2.14.1. Zie http://yihui.name/knitr voor meer informatie

en: Knitr Chunk
nl: Knitr-deel

en: Sweave Options
nl: Sweave-opties

en: S/R expression
nl: S/R-expressie

en: Landscape Document Parts
nl: Liggende documentdelen

en: Output parts of the document in landscape mode.
nl: Maakt delen van het document liggend in de output.

en: Landscape
nl: Liggend

en: Landscape (Floating)
nl: Liggend (zwevend)

en: Landscape (floating)
nl: Liggend (zwevend)

en: Latex8 Article (Obsolete)
nl: Latex8-artikel (verouderd)

en: Letter (Standard Class)
nl: Brief (standaardklasse voor LuaTeX)

en: French Letter (lettre)
nl: Franse brief (lettre)

en: NoTelephone
nl: Geen telefoon

en: NoFax
nl: Geen fax

en: NoPlace
nl: Geen plaats

en: NoDate
nl: Geen datum

en: Post Scriptum
nl: Postscriptum

en: EndOfMessage
nl: Berichteinde

en: EndOfFile
nl: Bestandseinde

en: Headings
nl: Koppen

en: City:
nl: Stad:

en: Office:
nl: Kantoor:

en: NoTel
nl: GeenTel

en: EndOfMessage.
nl: Berichteinde.

en: EndOfFile.
nl: Bestandseinde.

en: P.S.:
nl: PS:

en: LilyPond Music Notation
nl: LilyPond-muzieknotatie

en: This module adds an inset to enter LilyPond code directly into LyX. It will be processed in the output. For details, see Help > Specific Manuals > LilyPond.
nl: Deze module voegt een invoegsel toe om LilyPond-code rechtstreeks in LyX in te voeren. Het zal verwerkt worden in de uitvoer. Voor details zie Help > Specifieke handleidingen > LilyPond of het voorbeeldbestand lilypond.lyx.

en: LilyPond Options
nl: LilyPond-opties

en: A comma-separated option list (see the LilyPond documentation for available options).
nl: Een door komma's gescheiden lijst van opties (zie de LilyPond-documentatie voor beschikbare opties).

en: Linguistics
nl: Taalkunde

en: Defines some special environments useful for linguistics (numbered examples, glosses, semantic markup, tableau floats). See Help > Specific Manuals > Linguistics.
nl: Definieert enkele speciale omgevingen voor taalkunde (genummerde voorbeelden, glosses, semantische opmaak, zwevende tableaus). Zie Help > Specifieke handleidingen > Taalkunde of het bestand linguistics.lyx in de voorbeelden.

en: Numbered Example (Multiline)
nl: Genummerd voorbeeld (meerdere regels)

en: Subexample
nl: Subvoorbeeld

en: Numbered Example (multiline)
nl: Genummerd voorbeeld (meerdere regels)

en: Example options
nl: Opties voor voorbeeld

en: Examples options|s
nl: Opties voor subvoorbeeld|s

en: Add examples options here
nl: Voeg opties voor subvoorbeeld toe

en: Numbered Examples (consecutive)
nl: Genummerd voorbeeld (opeenvolgend)

en: Judgment|J
nl: Beoordeling|c

en: Custom Numbering|s
nl: Aangepaste nummering|s

en: Customize the numeration
nl: Pas de nummering aan

en: Subexamples options
nl: Opties voor subvoorbeeld

en: Subexamples options|s
nl: Opties voor subvoorbeeld|s

en: Add subexamples options here
nl: Voeg opties voor subvoorbeeld hier toe

en: Gloss
nl: Glos

en: Gloss options
nl: Glosopties

en: Gloss Options|s
nl: Glosopties|s

en: Add digloss options here
nl: Voeg opties voor digloss hier toe

en: Interlinear Gloss
nl: Interlineaire glos

en: Add the inter-linear gloss here
nl: Voeg de interlineaire glos hier toe

en: Translation
nl: Vertaling

en: Gloss Translation
nl: Glosvertaling

en: Add a free translation for the gloss
nl: Voeg een vrije vertaling voor de glos toe

en: Interlinear Gloss (3 Lines)
nl: Interlineaire glos (3 regels)

en: Tri-Gloss
nl: Tri-glos

en: Add trigloss options here
nl: Voeg de triglos-opties hier in

en: Interlinear Gloss (1)
nl: Interlineaire glos (1)

en: Interlinear Gloss (Line 1)|1
nl: Interlineaire glos (regel 1)|1

en: Add the first inter-linear gloss line here
nl: Voeg de eerste regel voor de interlineaire glos hier toe

en: Interlinear Gloss (2)
nl: Interlineaire glos (2)

en: Interlinear Gloss (Line 2)|2
nl: Interlineaire glos (regel 2)|2

en: Add a translation for the glosse
nl: Voeg een vertaling toe voor de glos

en: GroupGlossedWords
nl: GlossedWoordengroep

en: Group
nl: Groeperen

en: Structure Tree
nl: Structuurboom

en: Tree
nl: Boom

en: Discourse Representation Structure|D
nl: Discourse representation structure|D

en: Add the DRS referents (universe) here
nl: Voeg de DRS referents (universum) hier toe

en: Discourse Representation Structure (unspaced)|u
nl: Discourse representation structure (zonder spatie)|u

en: Add the DRS then-referents (universe) here
nl: Voeg de DRS then-referents (universum) hier toe

en: Add the DRS then-conditions here
nl: Voeg de DRS then-conditions hier toe

en: Add the DRS condition here
nl: Voeg de DRS condition hier toe

en: Add the DRS duplex quantifier here
nl: Voeg de DRS duplex quantifier hier toe

en: Add the DRS duplex quantifier variables here
nl: Voeg de DRS duplex quantifier variables hier toe

en: Add the sentence here
nl: Voeg de sentence hier toe

en: Expression
nl: Expressie

en: Concepts
nl: Concepten

en: Meaning
nl: Betekenis

en: meaning
nl: betekenis

en: List of Tableaux
nl: Lijst van Tableaux

en: Chunk ##
nl: Stuk ##

en: Chunk
nl: Stuk

en: Running LaTeX Title
nl: Lopende LaTeX-titel

en: TOC Title
nl: Titel inhoudsopgave

en: TOC Title:
nl: Titel inhoudsopgave:

en: Author Running
nl: Lopende auteur

en: Author Running:
nl: Lopende auteur:

en: TOC Author
nl: Auteur inhoudsopgave

en: TOC Author:
nl: Auteur inhoudsopgave:

en: Case #.
nl: Geval #.

en: Claim.
nl: Bewering.

en: Conjecture #.
nl: Vermoeden #.

en: Example #.
nl: Voorbeeld #.

en: Exercise #.
nl: Opgave #.

en: Note #.
nl: Aantekening #.

en: Problem #.
nl: Probleem #.

en: Property
nl: Eigenschap

en: Property #.
nl: Eigenschap #.

en: Question #.
nl: Vraag #.

en: Remark #.
nl: Opmerking #.

en: Solution #.
nl: Oplossing #.

en: Logical Markup
nl: Logische opmaak

en: Text Markup
nl: Tekstopmaak

en: Defines some character styles for logical markup: noun, emph, strong, and code.
nl: Definieert enkele tekenstijlen voor logische opmaak: naamwoord, nadruk, sterk en code.

en: Noun
nl: Naamwoord

en: noun
nl: naamwoord

en: Emph
nl: Nadruk

en: emph
nl: nadruk

en: Strong
nl: Sterk

en: strong
nl: sterk

en: Japanese Article (Standard Class for LuaTeX)
nl: Japans artikel (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Japanese Book (Standard Class for LuaTeX)
nl: Japans boek (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Japanese Report (Standard Class for LuaTeX)
nl: Japans rapport (standaardklasse voor LuaTeX)

en: Japanese Article (JS Bundle for LuaTeX)
nl: Japans artikel (bundel JS)

en: Japanese Book (JS Bundle for LuaTeX)
nl: Japans boek (bundel JS)

en: Japanese Report (JS Bundle for LuaTeX)
nl: Japans rapport (bundel JS)

en: Japanese Article (Standard Class for LuaTeX, vertical Writing)
nl: Japans artikel (standaardklasse voor LuaTeX: verticaal schrift)

en: Japanese Book (Standard Class for LuaTeX, vertical Writing)
nl: Japans boek (standaardklasse voor LuaTeX: verticaal schrift)

en: Japanese Report (Standard Class for LuaTeX, vertical Writing)
nl: Japans boek (standaardklasse voor LuaTeX: verticaal schrift)

en: Abbreviated Title
nl: Verkorte titel

en: Biographies
nl: Biografieën

en: Author Biography
nl: Biografie van auteur

en: Affiliation (include email):
nl: Affiliatie (inclusief e-mail):

en: Title of acknowledgment
nl: Titel van dankbetuiging

en: Remark*
nl: Opmerking*

en: Short Title (TOC)|S
nl: Korte titel (inhoudsopgave)|K

en: The chapter as it appears in the table of contents
nl: Het hoofdstuk zoals het in de inhoudsopgave verschijnt

en: Short Title (Header)
nl: Korte titel (kopregel)

en: The chapter as it appears in the running headers
nl: Het hoofdstuk zoals het in de lopende kopregel verschijnt

en: The section as it appears in the table of contents
nl: De paragraaf zoals hij in de inhoudsopgave verschijnt

en: The section as it appears in the running headers
nl: De paragraaf zoals hij in de lopende kopregel verschijnt

en: The subsection as it appears in the table of contents
nl: De subparagraaf zoals hij in de inhoudsopgave verschijnt

en: The subsection as it appears in the running headers
nl: De subparagraaf zoals hij in de lopende kopregel verschijnt

en: The subsubsection as it appears in the table of contents
nl: De subsubparagraaf zoals hij in de inhoudsopgave verschijnt

en: The subsubsection as it appears in the running headers
nl: De subsubparagraaf zoals hij in de lopende kopregel verschijnt

en: The paragraph as it appears in the table of contents
nl: De alinea zoals ze in de inhoudsopgave verschijnt

en: The paragraph as it appears in the running headers
nl: De alinea zoals ze in de lopende kopregel verschijnt

en: The subparagraph as it appears in the table of contents
nl: De subalinea zoals ze in de inhoudsopgave verschijnt

en: The subparagraph as it appears in the running headers
nl: De subalinea zoals ze in de lopende kopregel verschijnt

en: Epigraph
nl: Epigraaf

en: Epigraph Source|S
nl: Epigraafbron|B

en: Source
nl: Bron

en: The source/author of this epigraph
nl: De bron/auteur van deze epigraaf

en: Poemtitle
nl: Gedichtentitel

en: The poem title as it appears in the table of contents
nl: De titel van het gedicht zoals hij in de inhoudsopgave verschijnt

en: The poem title as it appears in the running headers
nl: De titel van het gedicht zoals hij in de lopende kopregel verschijnt

en: Poemtitle*
nl: Gedichtentitel*

en: Legend
nl: Legende

en: Endnotes (all)
nl: Eindnoten (alle)

en: Endnotes (sectioned)
nl: Eindnoten (per paragraaf)

en: Minimalistic Insets
nl: Minimalistische invoegsels

en: Redefines several insets (Index, Branch, URL) as being Minimalistic.
nl: Maakt een aantal invoegsels (index, vertakking, URL) minimalistisch van opmaak.

en: Modern CV
nl: Moderne cv

en: CVStyle
nl: Cv-stijl

en: CV Style:
nl: Cv-stijl:

en: Style Options
nl: Stijl-opties

en: Options for the CV style
nl: Opties voor de cv-stijl

en: CVColor
nl: Cv-kleur

en: CV Color Scheme:
nl: Cv-kleurenschema:

en: CVIcons
nl: Cv-iconen

en: CV Icon Set:
nl: Cv-iconenset:

en: CVColumnWidth
nl: Cv-kolombreedte

en: Column Width:
nl: Kolombreedte:

en: PDF Page Mode
nl: PDF-paginamodus

en: PDF Page Mode:
nl: PDF-paginamodus:

en: First name
nl: Voornaam

en: FamilyName
nl: Achternaam

en: Family Name:
nl: Achternaam:

en: Line 1
nl: Lijn 1

en: Optional address line
nl: Optionele adreslijn

en: Line 2
nl: Lijn 2

en: Phone Type
nl: Telefoontype

en: can be fixed, mobile or fax
nl: kan vast, mobiel of fax zijn

en: Social
nl: Sociaal

en: Social:
nl: Sociaal:

en: Name of the social network
nl: Naam van het sociaal netwerk

en: ExtraInfo
nl: Extra info

en: Extra Info:
nl: Extra info:

en: Photo:
nl: Foto:

en: Height the photo is resized to
nl: Hoogte waartoe de foto geschaald wordt

en: Thickness
nl: Dikte

en: Thickness of the surrounding frame
nl: Dikte van het kader

en: EmptySection
nl: Lege paragraaf

en: Empty Section
nl: Lege paragraaf

en: CloseSection
nl: Slotparagraaf

en: Columns:
nl: Kolommen:

en: Optional width
nl: Optionele breedte

en: Header
nl: Kop

en: Header content
nl: Inhoud kop

en: Entry
nl: Element

en: Years
nl: Jaren

en: Degree or job title
nl: Graad of functiebenaming

en: Institution or employer
nl: Instelling of werkgever

en: Localization
nl: Lokalisatie

en: City or country
nl: Stad of land

en: Optional
nl: Optioneel

en: Grade or other info
nl: Rang of andere info

en: Entry:
nl: Element:

en: ItemWithComment
nl: ItemMetOpmerking

en: Item with Comment:
nl: Item met opmerking:

en: Text
nl: Tekst

en: ListItem
nl: Lijstitem

en: List Item:
nl: Lijstitem:

en: DoubleItem
nl: Dubbel item

en: Double Item:
nl: Dubbel item:

en: Left Summary
nl: Linker samenvatting

en: Left summary
nl: Linker samenvatting

en: Left Text
nl: Linker tekst

en: Left text
nl: Linker tekst

en: Right Summary
nl: Rechtersamenvatting

en: Right summary
nl: Rechtersamenvatting

en: DoubleListItem
nl: Dubbellijstitem

en: Double List Item:
nl: Dubbellijstitem:

en: First Item
nl: Eerste item

en: First item
nl: Eerste item

en: MakeCVtitle
nl: Cv-titel maken

en: Make CV Title
nl: Cv-titel maken

en: MakeLetterTitle
nl: Brieftitel maken

en: Make Letter Title
nl: Brieftitel maken

en: MakeLetterClosing
nl: Briefafsluiting maken

en: Close Letter
nl: Brief afsluiten

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Company name
nl: Bedrijfsnaam

en: Enclosing
nl: Bijlage

en: Alternative Name
nl: Alternatieve naam

en: Alternative instead of 'Enclosure'
nl: Alternatief voor 'Bijlage'

en: Enclosing:
nl: Bijlage:

en: Multiple Columns
nl: Meerdere kolommen

en: Adds a custom inset whose content is set with multiple columns (2 by default). See the Additional manual, section Modules > Page Layout > Multiple Columns, for a detailed description.
nl: Voegt een aangepast invoegsel toe waarvan de inhoud in meerdere kolommen (standaard 2) zit. Zie de Bijkomende handleiding, paragraaf 'Meerdere tekstkolommen' voor een gedetailleerde beschrijving.

en: Number of Columns
nl: Aantal kolommen

en: Insert the number of columns here
nl: Voeg hier een aantal kolommen in

en: Preface
nl: Voorwoord

en: An optional preface
nl: Een optioneel voorwoord

en: Space Before Page Break
nl: Ruimte voor pagina-einde

en: Free space that needs to be on the page to start the multiple columns on this page
nl: Vrije ruimte die er moet zijn op een pagina om meerdere kolommen op die pagina te starten

en: Polish Article (MW Bundle)
nl: Pools artikel (MW-bundel)

en: Polish Book (MW Bundle)
nl: Pools boek (MW-bundel)

en: Polish Report (MW Bundle)
nl: Pools rapport (MW-bundel)

en: APA Style with Natbib
nl: APA-stijl met Natbib

en: This module adds support for using natbib together with apacite (the bibliography style need not be apacite--it could be apacite, apacitex, or any bibliography that works with both the natbib and apacite packages.)
nl: Deze module voegt ondersteuning toe om natbib samen met apacite te gebruiken (de bibliografiestijl moet niet apacite zijn -- het kan apacite, apacitex of elke andere bibliografiestijl zijn die werkt met natbib en apacite.)

en: Allows to use Noweb as a literate programming tool.
nl: Sta toe om GeenWeb te gebruiken als tool voor literate programming.

en: Chapter ##
nl: Hoofdstuk ##

en: Section ##
nl: Paragraaf ##

en: footnote \arabic{footnote}
nl: voetnoot \arabic{footnote}

en: Paper (Standard Class)
nl: Paper (standaardklasse voor LuaTeX)

en: SubTitle
nl: Ondertitel

en: Paragraph Lists (paralist)
nl: Alinealijst (paralist)

en: The package paralist provides some new list environments. Itemized and enumerated lists can be typeset within paragraphs, as paragraphs and in a compact version. Most environments have optional arguments to format the labels. Additionally, the LaTeX environments itemize and enumerate are extended to use a similar optional argument. For details see Paralist in Specific Manuals.
nl: Het pakket paralist voorziet enkele nieuwe lijstomgevingen. Puntsgewijze en genummerde lijsten kunnen in alinea's, als alinea of in compacte vorm gebruikt worden. De meeste omgevingen hebben optionele opties om de labels aan te passen. Bovendien worden de LaTeX-omgevingen itemize en enumerate uitgebreid met ondersteuning voor een gelijkaardige optionele ondersteuning. Bekijk Paralist in de Specifieke handleidingen voor details.

en: Optional arguments for this list (see paralist manual)
nl: Optionele opties voor deze lijst (zie paralist-handleiding)

en: AsParagraphItem
nl: Als alineaitem

en: As Paragraph Itemize Options
nl: Opties voor als alineaitem

en: InParagraphItem
nl: In alineaitem

en: In Paragraph Itemize Options
nl: Opties voor in alineaitem

en: CompactItem
nl: Compact item

en: Compact Itemize Options
nl: Opties voor compact item

en: AsParagraphEnum
nl: Als alineaenum

en: As Paragraph Enumerate Options
nl: Opties voor als alineaenum

en: InParagraphEnum
nl: In alineaenum

en: In Paragraph Enumerate Options
nl: Opties voor in alineaenum

en: CompactEnum
nl: Compacte enum

en: Compact Enumerate Options
nl: Opties voor compacte enum

en: AsParagraphDescr
nl: Als alineabeschrijving

en: As Paragraph Description Options
nl: Opties voor als alineabeschrijving

en: InParagraphDescr
nl: In alineabeschrijving

en: In Paragraph Description Options
nl: Opties voor in alineabeschrijving

en: CompactDescr
nl: Compacte beschrijving

en: Compact Description Options
nl: Opties voor compacte beschrijving

en: PDF Comments
nl: Pdf-opmerkingen

en: Provides various kinds of annotations for the PDF output. The module uses the pdfcomment package. Please consult Help > Specific Manuals > PDF comments and the package documentation for details.
nl: Stelt verschillende soorten annotaties voor pdf-uitvoer ter beschikking. Deze module gebruikt het pakket pdfcomment. Raadpleeg het LyX-voorbeeldbestand PDF-comment.lyx en de pakkethandleiding voor details.

en: Define Avatar
nl: Avatar definiëren

en: PDF-comment
nl: Pdf-opmerkingen

en: PDF-comment avatar:
nl: Avatar pdf-opmerkingen:

en: Name of the Avatar
nl: Naam van de avatar

en: Define PDF-Comment Style
nl: Stijl voor pdf-opmerkingen definiëren

en: PDF-comment style:
nl: Pdf-opmerkingstijl:

en: Name of the style
nl: Naam van de stijl

en: Define PDF-Comment List Style
nl: Definieer lijststijl voor pdf-opmerkingen

en: Definition of PDF-comment list style:
nl: Definitie van een lijststijl voor pdf-opmerkingen:

en: Name of the list style
nl: Naam van de lijststijl

en: Set PDF-Comment List Style
nl: Lijststijl voor pdf-opmerkingen instellen

en: PDF-comment list style:
nl: Lijststijl pdf-opmerkingen:

en: PDF-Comment-Setup
nl: Set-up voor pdf-opmerkingen

en: PDF (Setup)
nl: Pdf (Set-up)

en: PDF-Comment setup options
nl: Opties voor set-up voor pdf-opmerkingen

en: Insert PDF-Comment setup options here (see the pdfcomment manual)
nl: Voer opties voor set-up voor pdf-opmerkingen hier in (zie de pdfcomment-handleiding)

en: PDF-Annotation
nl: Pdf-annotatie

en: PDF
nl: Pdf

en: PDFComment Options
nl: Opties voor PDFComment

en: Insert PDFComment options here (see pdfcomment manual)
nl: Voer PDFComment-opties hier in (zie pdfcomment-handleiding)

en: PDF-Margin
nl: Pdf-kantlijn

en: PDF (Margin)
nl: Pdf (kantlijn)

en: PDF-Markup
nl: Pdf-opmaak

en: PDF (Markup)
nl: Pdf (opmaak)

en: Insert the comment to the marked-up text here
nl: Voer opmerking die aan opgemaakt moet worden hier in

en: PDF-Freetext
nl: Pdf-freetext

en: PDF (Freetext)
nl: Pdf (freetext)

en: PDF-Square
nl: Pdf-vierkant

en: PDF (Square)
nl: Pdf (vierkant)

en: PDF-Circle
nl: Pdf-cirkel

en: PDF (Circle)
nl: Pdf (cirkel)

en: PDF-Line
nl: Pdf-lijn

en: PDF (Line)
nl: Pdf (lijn)

en: PDF-Sideline
nl: Pdf-zijlijn

en: PDF (Sideline)
nl: Pdf (zijlijn)

en: Insert the comment here
nl: Zet de opmerking hier

en: PDF-Reply
nl: Pdf-antwoord

en: PDF (Reply)
nl: Pdf (antwoord)

en: PDF-Tooltip
nl: Pdf-tooltip

en: PDF (Tooltip)
nl: Pdf (tooltip)

en: Tooltip Text
nl: Tooltiptekst

en: Insert the tooltip text here
nl: Voer de tooltiptekst hier in

en: List of PDF Comments
nl: Lijst van pdf-opmerkingen

en: [List of PDF Comments]
nl: [Lijst van pdf-opmerkingen]

en: List Options|s
nl: Lijstopties|s

en: Insert list options here (see pdfcomment manual)
nl: Voer lijstopties hier in (zie pdfcomment-handleiding)

en: PDF Form
nl: Pdf-formulier

en: Provides fields and buttons for PDF forms. The module uses the LaTeX package hyperref. Please consult Help > Specific Manuals > PDF forms and the documentation of hyperref for details.
nl: Stelt velden en knoppen ter beschikking voor pdf-formulieren. De module gebruikt het LaTeX-pakket hyperref. Raadpleeg Help > Specifieke handleidingen > PDF-formulieren (of het LyX-voorbeeldbestand PDF-form.lyx) en de documentatie van hyperref voor details.

en: Begin PDF Form
nl: Begin pdf-formulier

en: PDF form
nl: Pdf-formulier

en: PDF Form Parameters
nl: Parameters voor pdf-formulier

en: Insert PDF form parameters here
nl: Voer parameters voor pdf-formulier hier in

en: End PDF Form
nl: Einde pdf-formulier

en: PDF Link Setup
nl: Set-up pdf-link

en: PDF link setup
nl: Set-up pdf-link

en: TextField
nl: Tekstveld

en: CheckBox
nl: Selectievakje

en: ChoiceMenu
nl: Keuzemenu

en: Insert the label here
nl: Voeg het label hier in

en: PushButton
nl: Drukknop

en: SubmitButton
nl: Verzendknop

en: ResetButton
nl: Resetknop

en: PDFAction
nl: Pdf-actie

en: The name of the PDF action
nl: De naam van de pdf-actie

en: Text Field Style
nl: Stijl tekstveld

en: Default text field style
nl: Standaardstijl tekstveld

en: Submit Button Style
nl: Stijl verzendknop

en: Default submit button style
nl: Standaardstijl verzendknop

en: Push Button Style
nl: Stijl drukknop

en: Default push button style
nl: Standaardstijl drukknop

en: Check Box Style
nl: Stijl selectievakje

en: Default check box style
nl: Standaardstijl selectievakje

en: Reset Button Style
nl: Stijl resetknop

en: Default reset button style
nl: Standaardstijl resetknop

en: List Box Style
nl: Stijl lijstkader

en: Default list box style
nl: Standaardstijl lijstkader

en: Combo Box Style
nl: Stijl combo-box

en: Default combo box style
nl: Standaardstijl combo-box

en: Popdown Box Style
nl: Stijl popdown-box

en: Default popdown box style
nl: Standaardstijl popdown-box

en: Radio Box Style
nl: Stijl keuzerondje

en: Default radio box style
nl: Standaardstijl keuzerondje

en: TitleSlide
nl: Titeldia

en: Slides
nl: Dia's

en: Slide Option
nl: Diaopties

en: Optional arguments to the slide command (see powerdot manual)
nl: Optionele opties voor het slide-commando (zie powerdot-handleiding)

en: EndSlide
nl: Einddia

en: WideSlide
nl: Brede dia

en: EmptySlide
nl: Lege dia

en: Empty slide:
nl: Lege dia:

en: Section Option
nl: Paragraafoptie

en: Optional arguments to the section command (see powerdot manual)
nl: Optionele argumenten voor het section-commando (zie powerdot-handleiding)

en: Itemize Type
nl: Opsommingstype

en: Itemize type specification (see powerdot manual)
nl: Specificatie van het opsommingstype (zie powerdot-handleiding, itemize)

en: Enumerate Type
nl: Genummerdeopsommingstype

en: Enumerate type specification (see powerdot manual)
nl: Specificatie van het genummerdeopsommingstype (zie powerdot-handleiding, enumerate)

en: Twocolumn
nl: Twee kolommen

en: Twocolumn options (see powerdot manual)
nl: Opties voor twee kolommen (zie powerdot handleiding)

en: Left Column
nl: Linker kolom

en: Enter the text of the left column here (right column in main paragraph)
nl: Voer hier de tekst van de linker kolom in (rechter kolom in hoofdalinea)

en: Numbered List (Level 1)
nl: Genummerde lijst (Niveau 1)

en: Numbered List (Level 2)
nl: Genummerde lijst (Niveau 2)

en: Numbered List (Level 3)
nl: Genummerde lijst (Niveau 3)

en: Numbered List (Level 4)
nl: Genummerde lijst (Niveau 4)

en: Bibliography Item
nl: Bibliografiestijl

en: Onslide
nl: Op dia

en: On Slides
nl: Op dia's

en: Overlay Specification|S
nl: Overlapspecificaties|S

en: Specify the overlay settings (see powerdot manual)
nl: Specifieer de overlapinstellingen (zie powerdot-handleiding)

en: Onslide+
nl: Op dia+

en: Onslide*
nl: Op dia*

en: Recipe Book
nl: Receptenboek

en: Recipe
nl: Recept

en: Recipe:
nl: Recept:

en: Ingredients
nl: Ingrediënten

en: Ingredients Header
nl: Kop ingrediënten

en: Specify an optional ingredients header
nl: Specifieer een optionele kop voor ingrediënten

en: Ingredients:
nl: Ingrediënten:

en: Report (Standard Class)
nl: Rapport (standaardklasse voor LuaTeX)

en: REVTeX (Obsolete Version)
nl: REVTeX (verouderde versie)

en: Affiliation (alternate)
nl: Affiliatie (alternatief)

en: Affiliation (alternate):
nl: Affiliatie (alternatief):

en: Alternate Affiliation Option
nl: Optie voor alternatieve affiliatie

en: Optional argument to the altaffiliation command
nl: Optioneel argument voor het altaffiliation-commando

en: Affiliation (none)
nl: Affiliatie (geen)

en: No affiliation
nl: Geen affiliatie

en: Electronic Address:
nl: Elektronisch adres:

en: Electronic Address Option|s
nl: Opties voor elektronisch adres|s

en: Optional argument to the email command
nl: Optioneel argument voor het email-commando

en: Author URL Option
nl: Opties voor auteur-URL

en: Optional argument to the homepage command
nl: Optioneel argument voor het homepage-commando

en: Short title as it appears in the running headers
nl: Korte titel zoals hij in de lopende koppen verschijnt

en: acknowledgments
nl: dankbetuigingen

en: Ruled Table
nl: Gemeten tabel

en: Specials
nl: Bijzonderheden

en: Turn Page
nl: Draaipagina

en: Wide Text
nl: Brede tekst

en: List of Videos
nl: Lijst van video's

en: Videos
nl: Video's

en: Float Link
nl: Float-link

en: Float link
nl: Float-link

en: lowercase text
nl: kleine letters

en: Online cite
nl: Online verwijzing

en: online cite
nl: online verwijzing

en: Text behind
nl: Tekst erachter

en: text behind the cite
nl: tekst achter de verwijzing

en: AltAffiliation
nl: AltAffiliatie

en: PACS number:
nl: PACS-nummer:

en: Chemistry: Risk and Safety Statements (Obsolete)
nl: Chemie: risico- en veiligheidsaanduidingen (Verouderd)

en: Provides two insets and one environment to typeset numbers and phrases of chemical risk and safety statements. Now obsoleted and officially replaced by GHS Hazard-Precautionary statement system in the EU.
nl: Geeft twee invoegsels en een omgeving om nummers en zinnen van chemische risico- en veiligheidsaanduidingen te plaatsen. Verouderd en vervangen door het GHS Hazard-Precautionary statement system in the EU.

en: R-S number
nl: R-S-nummer

en: R-S phrase
nl: R-S-zin

en: Safety phrase
nl: Veiligheidszin

en: Phrase Text
nl: Zintekst

en: Argument for statements that requires to specify additional information
nl: Argument voor mededelingen die meer informatie vereisen

en: S phrase:
nl: S-zin:

en: Defines an inset to typeset reading aids (ruby, furigana) to Chinese characters. Uses the 'okumakro', 'luatexja-ruby', or 'ruby' package (depending on the TeX engine) or a fallback definition.
nl: Definieert een invoegsel om leeshulp (rubi, furigana) aan Chinese tekens toe te voegen. Gebruikt het pakket okumakro, luatexja-ruby of ruby (afhankelijk van de TeX-engine) of een uitwijkdefinitie.

en: ruby text
nl: ruby-tekst

en: Ruby Text|R
nl: Ruby-tekst|R

en: Reading aid (ruby, furigana) for Chinese characters.
nl: Leeshulp (ruby, furigana) voor Chinese tekens.

en: Conference
nl: Conferentie

en: LeftLogo
nl: Linker logo

en: Left logo:
nl: Linker logo:

en: Logo Size
nl: Logogrootte

en: Relative logo size (0 through 1)
nl: Relatieve logogrootte (0 tot 1)

en: RightLogo
nl: Rechter logo

en: Right logo:
nl: Rechter logo:

en: Caption Width
nl: Bijschriftbreedte

en: The caption width relative to the column (0 through 1)
nl: De relatieve breedte van het bijschrift t.o.v. de kolom (0 tot 1)

en: KOMA-Script Article
nl: KOMA-Script-artikel

en: Beamer Article (KOMA-Script)
nl: Beamer-artikel (KOMA-Script)

en: KOMA-Script Book
nl: KOMA-Script-boek

en: Addpart
nl: Deel (ongenummerd)

en: Addchap
nl: Hoofdstuk (ongenummerd)

en: The chapter as it appears in the table of contents/running headers
nl: Het hoofdstuk zoals het verschijnt in de inhoudsopgave/lopende kopregel

en: Addsec
nl: Paragraaf (ongenummerd)

en: Addchap*
nl: Hoofdstuk (ongenummerd)*

en: Addsec*
nl: Paragraaf (ongenummerd)*

en: Minisec
nl: Miniparagraaf

en: Publishers
nl: Uitgevers

en: Dedication
nl: Opdracht

en: Titlehead
nl: Titelkopregel

en: Uppertitleback
nl: Kop achterkant titelpagina

en: Lowertitleback
nl: Voettekst achterkant titelpagina

en: Extratitle
nl: Franse titel

en: Frontispiece
nl: Frontispice

en: Above
nl: Erboven

en: above
nl: erboven

en: Below
nl: Eronder

en: below
nl: eronder

en: Dictum Author
nl: Auteur dictum

en: The author of this dictum
nl: De auter van dit dictum

en: KOMA-Script Letter (V. 1, Obsolete)
nl: KOMA-Script-brief (V. 1, verouderd)

en: Encl
nl: Bijl

en: Place:
nl: Plaats:

en: Specialmail
nl: Afleveringsmethode

en: Specialmail:
nl: Afleveringsmethode:

en: Title:
nl: Titel:

en: Yourref
nl: Uw kenmerk

en: Yourmail
nl: Uw e-mail

en: Your letter of:
nl: Uw brief van:

en: Myref
nl: Ons kenmerk

en: Customer
nl: Klant

en: Customer no.:
nl: Klantnummer:

en: Invoice
nl: Factuur

en: Invoice no.:
nl: Factuurnummer:

en: KOMA-Script Letter (V. 2)
nl: KOMA-Script-brief (V. 2)

en: NextAddress
nl: Volgend adres

en: Next Address:
nl: Volgend adres:

en: Sender Name:
nl: Naam afzender:

en: Sender Phone:
nl: Telefoon afzender:

en: Sender Fax:
nl: Fax afzender:

en: Sender E-Mail:
nl: E-mail afzender:

en: Sender URL:
nl: URL afzender:

en: EndLetter
nl: Briefeinde

en: End of letter
nl: Einde van brief

en: KOMA-Script Report
nl: KOMA-Script-rapport

en: Section Boxes
nl: Paragraafkaders

en: Defines Boxes with section header. Mainly intended for the SciPoster class.
nl: Definieer kaders met paragraafkopregel. Vooral bedoeld voor de klasse SciPoster.

en: SectionBox
nl: Paragraafkader

en: Section Box
nl: Paragraafkader

en: Section Box Width|S
nl: Breedte paragraafkader|S

en: Width of the section Box
nl: Breedte van het paragraafkader

en: Heading
nl: Kop

en: Section Box Heading
nl: Kop paragraafkader

en: Insert the section box header here
nl: Voer de kopregel voor het paragraafkader hier in

en: SubsectionBox
nl: Subparagraafkader

en: Subsection Box
nl: Subparagraafkader

en: SubsubsectionBox
nl: Subsubparagraafkader

en: Subsubsection Box
nl: Subsubparagraafkader

en: Seminar
nl: Lezing

en: LandscapeSlide
nl: Liggende dia

en: Landscape Slide
nl: Liggende dia

en: PortraitSlide
nl: Staande dia

en: Portrait Slide
nl: Staande dia

en: SlideHeading
nl: Diakopregel

en: SlideSubHeading
nl: Diasubkopregel

en: ListOfSlides
nl: Lijst van dia's

en: List of Slides
nl: Lijst van dia's

en: SlideContents
nl: Dia-inhoud

en: Slide Contents
nl: Dia-inhoud

en: ProgressContents
nl: Voortgangsinhoud

en: Progress Contents
nl: Voortgangsinhoud

en: Landscape Slide:
nl: Liggende dia:

en: Portrait Slide:
nl: Staande dia:

en: Slide*
nl: Dia*

en: List/TOC
nl: Lijst/inhoudsopgave

en: [List Of Slides]
nl: [Lijst van dia's]

en: [Slide Contents]
nl: [Dia-inhoud]

en: [Progress Contents]
nl: [Voortgangsinhoud]

en: Custom Paragraph Shapes
nl: Aangepaste alineavormen

en: Provides several paragraph shapes as well as commands to define custom shapes. For a description see LyX's Additional features manual, section Modules > Paragraph Styles > Custom Paragraph Shapes.
nl: Voorziet zowel verschillende alineavormen als commando's om aangepaste vormen te maken. Bekijk de handleiding "Extra functies", paragraaf "Aangepaste alineavormen" voor een beschrijving.

en: CD label
nl: CD-label

en: ShapedParagraphs
nl: Alinea's met vorm

en: Circle
nl: Cirkel

en: Diamond
nl: Diamant

en: Heart
nl: Hart

en: Hexagon
nl: Zeshoek

en: Nut
nl: Noot

en: Square
nl: Vierkant

en: Star
nl: Ster

en: Candle
nl: Kaars

en: Drop down
nl: Druppel omlaag

en: Drop up
nl: Drupper omhoog

en: Triangle up
nl: Driehoek omhoog

en: Triangle down
nl: Driehoek omlaag

en: Triangle left
nl: Driehoek links

en: Triangle right
nl: Driehoek rechts

en: For scaling the <Shape specification> to positions on the page
nl: Voor schalen de <Shape specification> op de posities op de pagina

en: Shape specification
nl: Vormspecificatie

en: Specification of the shape
nl: Specificatie van de vorm

en: Conjecture*
nl: Vermoeden*

en: Algorithm*
nl: Algoritme*

en: The title as it appears in the running headers
nl: De titel zoals hij in de lopende kopregel verschijnt

en: ACM SIGPLAN (Obsolete)
nl: ACM SIGPLAN (Verouderd)

en: Name of the conference
nl: Naam van de conferentie

en: Conference:
nl: Conferentie:

en: CopyrightYear
nl: Auteursrechtenjaar

en: Copyright year:
nl: Auteursrechtenjaar:

en: Copyrightdata
nl: Auteursrechtendata

en: Copyright data:
nl: Auteursrechtendata:

en: TitleBanner
nl: Titelbanner

en: Title banner:
nl: Titelbanner:

en: PreprintFooter
nl: Voettekst preprint

en: Preprint footer:
nl: Voettekst preprint:

en: Affiliation and/or address of the author
nl: Affiliatie en/of het adres van de auteur

en: Terms:
nl: Termen:

en: Simple CV
nl: Simpele cv

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Inderscience Journals (Obsolete)
nl: Inderscience Journals (verouderd)

en: New Slide:
nl: Nieuwe dia:

en: Overlay
nl: Overlap

en: New Overlay:
nl: Nieuwe overlap:

en: New Note:
nl: Nieuwe aantekening:

en: InvisibleText
nl: Onzichtbare tekst

en: <Invisible Text Follows>
nl: <Onzichtbare tekst volgt>

en: VisibleText
nl: Zichtbare tekst

en: <Visible Text Follows>
nl: <Zichtbare tekst volgt>

en: Defines text styles to highlight, space-out, strike-through, underline and capitalize/small-cap text by means of the soul package. As opposed to the markup provided by the Text Properties dialog, words marked-up with soul are hyphenated.
nl: Definieert stijlen om tekst te markeren, van spaties te voorzien, te doorstrepen, te onderstrepen en naar hoofdletters/kleine letters om te zetten door middel van het pakket soul. In tegenstelling tot de opmaak van het venster Teksteigenschappen zal met soul opgemaakte tekst afgebroken worden.

en: Spaceletters
nl: Letterspatie

en: spaced
nl: verspreid

en: Strikethrough
nl: Doorstreping

en: strike
nl: strepen

en: Underline
nl: Onderstreping

en: Capitalize
nl: Hoofdletters

en: spaceletters
nl: letterspatie

en: strikethrough
nl: doorstreping

en: underline
nl: onderstreping

en: highlight
nl: uitgelicht

en: capitalise
nl: hoofdletters

en: Capitalise
nl: Hoofdletters

en: Authorinfo
nl: Auteurinfo

en: Authorinfo:
nl: Auteurinfo:

en: ACKNOWLEDGMENTS
nl: DANKBETUIGINGEN

en: UNDEFINED
nl: NIET-GEDEFINIEERD

en: ed.
nl: red.

en: eds.
nl: red.

en: no.
nl: nr.

en: Part ##
nl: Deel ##

en: Paragraph ##
nl: Alinea ##

en: Equation ##
nl: Vergelijking ##

en: Footnote \arabic{footnote}
nl: Voetnoot \arabic{footnote}

en: Tables
nl: Tabellen

en: Figures
nl: Figuren

en: Algorithms
nl: Algoritmes

en: Margin Figures
nl: Kantlijnfiguren

en: Margin Tables
nl: Kantlijntabellen

en: Marginal notes
nl: Kantlijnaantekeningen

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: Notes
nl: Aantekeningen

en: Branches
nl: Vertakkingen

en: Index Entries
nl: Indexlemma's

en: Listings
nl: Codefragmenten

en: Margin
nl: Marge

en: Greyedout
nl: Vergrijsd

en: Listings[[List of Listings]]
nl: Codefragmenten

en: List of Listings
nl: Lijst van codefragmenten

en: Listings[[inset]]
nl: Codefragmenten

en: See
nl: Zie

en: See also
nl: Zie ook

en: Sort as
nl: Sorteren &als

en: Subentry
nl: Deelitem

en: unlabelled
nl: zonder label

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: see equation[[nomencl]]
nl: zie vergelijking

en: page[[nomencl]]
nl: pagina

en: Nomenclature[[output]]
nl: Begrippenlijst

en: Part \thepart
nl: Deel \thepart

en: Chapter \thechapter
nl: Hoofdstuk \thechapter

en: Subparagraph*
nl: Subalinea*

en: Subequations
nl: Subvergelijking

en: Provide a straightforward way to segregate subequations in LyX. See the Math manual.
nl: Voorziet een eenvoudige manier om subvergelijkingen apart te houden in LyX. Bekijk het voorbeeldbestand subequations.lyx.

en: Front Matter
nl: Voorwerk

en: --- Front Matter ---
nl: --- Voorwerk ---

en: Main Matter
nl: Broodtekst

en: --- Main Matter ---
nl: --- Broodtekst ---

en: Back Matter
nl: Nawerk

en: --- Back Matter ---
nl: --- Nawerk ---

en: PartBacktext
nl: Nawerkdeel

en: Part Title
nl: Deeltitel

en: Title of this part
nl: Titel van dit deel

en: ChapSubtitle
nl: Hoofdstukondertitel

en: ChapAuthor
nl: Hoofdstukauteur

en: ChapMotto
nl: Hoofdstukmotto

en: Run-in headings
nl: Kop op dezelfde regel

en: Sub-run-in headings
nl: Subkopregel op dezelfde regel

en: Extrachap
nl: Extra hoofdstuk

en: extrachap
nl: extra hoofdstuk

en: Author data:
nl: Auteurdata:

en: TOC title:
nl: Titel inhoudsopgave:

en: TOC author:
nl: Auteur inhoudsopgave:

en: Running Author
nl: Lopende auteur

en: Running Chapter
nl: Lopend hoofdstuk

en: Running chapter:
nl: Lopend hoofdstuk:

en: Running Section
nl: Lopende paragraaf

en: Running section:
nl: Lopende paragraaf:

en: Abstract* (not printed)
nl: Abstract* (niet-afgedrukt)

en: Foreword
nl: Voorwoord

en: Alternative name
nl: Alternatieve naam

en: Longest Description Label
nl: Langste beschrijving label

en: Longest description label
nl: Langste beschrijving label

en: Petit
nl: Klein

en: Proof(QED)
nl: Bewijs(QED)

en: Proof(smartQED)
nl: Bewijs(smartQED)

en: Springer's Global Journal Template (Obsolete Version)
nl: Springer's Global Journal Template (verouderde versie)

en: Headnote
nl: Hoofdnoot

en: Headnote (optional):
nl: Hoofdnoot (optioneel):

en: thanks
nl: dankbetuiging

en: Institute #
nl: Instituut #

en: Corr Author:
nl: Corresponderende auteur:

en: Offprints
nl: Overdukken

en: Offprints:
nl: Overdukken:

en: Subclass
nl: Subklasse

en: Solution \thesolution
nl: Oplossing \thesolution

en: Title*
nl: Titel*

en: Title*:
nl: Titel*:

en: Contributors
nl: Bijdragers

en: List of Contributors
nl: Lijst van bijdragers

en: Contributor List
nl: Lijst van bijdragers

en: For editors
nl: Voor redacteurs

en: Allows to use the statistical language S/R as a literate programming tool via the Sweave() function. For more info see Help > Specific Manuals > Sweave.
nl: Staat toe om de statistische taal S/R te gebruiken als tool voor literate programming via de Sweave()-functie. Bekijk het LyX-voorbeeldbestand sweave.lyx voor meer details.

en: Sweave Input File
nl: Sweave-invoerbestand

en: Number Tables by Section
nl: Nummer tabellen per paragraaf

en: Resets the table number at section start and prepends the section number to the table number, as in 'Table 2.1'.
nl: Stel de tabelteller opnieuw in bij de start van een paragraaf, en voeg het paragraafnummer toe als voorvoegsel aan het tabelnummer, zoals 'Tabel 2.1'.

en: Japanese Article (Standard Class, vertical Writing)
nl: Japans artikel (standaardklasse: verticaal schrift)

en: Japanese Book (Standard Class, vertical Writing)
nl: Japans boek (standaardklasse: verticaal schrift)

en: Fancy Colored Boxes
nl: Luxueuze gekleurde kaders

en: Adds custom insets that support colored boxes via the tcolorbox package. See the tcolorbox documentation for details.
nl: Voegt aangepaste invoegsels toe die gekleurde kaders ondersteunen via het pakket tcolorbox. Bekijk de tcolorbox-handleiding voor meer details.

en: Color Box
nl: Gekleurd kader

en: Color Box Options
nl: Opties gekleurd kader

en: Insert the color box options here (see tcolorbox manual)
nl: Voeg de opties voor het gekleurd kader hier toe (zie de tcolorbox-handleiding)

en: Dynamic Color Box
nl: Dynamisch gekleurd kader

en: Color Box (Dynamic)
nl: Gekleurd kader (dynamisch)

en: Fit Color Box
nl: Passend gekleurd kader

en: Color Box (Fit Contents)
nl: Gekleurd kader (passend)

en: Raster Color Box
nl: Gekleurd roosterkader

en: Subtitle Options
nl: Subtitelopties

en: Insert the options here
nl: Voer de opties hier in

en: Color Box Separator
nl: Scheiding voor gekleurd kader

en: Color Boxes
nl: Gekleurde kaders

en: Color Box Line
nl: Lijn voor gekleurd kader

en: Color Box Setup
nl: Set-up voor gekleurd kader

en: New Color Box Type
nl: Nieuw type gekleurd kader

en: New Box Options
nl: Opties voor nieuw kader

en: Options for the new box type (optional)
nl: Opties voor het nieuwe kadertype (optioneel)

en: Name of the new box type
nl: Naam van het nieuwe kadertype

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Number of arguments (remove this inset if none!)
nl: Aantal argumenten (verwijder dit invoegsel als er geen zijn!)

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Default value for argument (keep empty!)
nl: Standaardwaarde voor argument (laat leeg!)

en: Custom Color Box 1
nl: Eigen gekleurd kader 1

en: More Color Box Options
nl: Meer opties voor gekleurde kaders

en: Insert more color box options here
nl: Voer meer opties voor gekleurde kaders hier in

en: Custom Color Box 2
nl: Eigen gekleurd kader 2

en: Custom Color Box 3
nl: Eigen gekleurd kader 3

en: Custom Color Box 4
nl: Eigen gekleurd kader 4

en: Custom Color Box 5
nl: Eigen gekleurd kader 5

en: Fact \thefact.
nl: Feit \thefact.

en: Definition \thedefinition.
nl: Definitie \thedefinition.

en: Example \theexample.
nl: Voorbeeld \theexample.

en: Problem \theproblem.
nl: Probleem \theproblem.

en: Exercise \theexercise.
nl: Opgave \theexercise.

en: AMS Theorems (Numbered by Type)
nl: AMS-stellingen (genummerd per soort)

en: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. Contrary to the plain AMS Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering's scope is the whole document. For chapter- and section-wide numbering, use one of the 'within Sections'/'within Chapters' modules, respectively.
nl: Bevat stelling-omgevingen en de bewijs-omgeving met gebruik van AMS-constructies. Bevat zowel genummerde als ongenummerde versies. In tegenstelling tot de normale module voor AMS-stellingen, hebben deze verschillende stelling-omgevingen elk een eigen telling (bijv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, ..., in plaats van stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 4, ...). De telling loopt door in het hele document. U kunt de modules 'binnen paragraaf'/'binnen hoofdstuk' gebruiken om de telling per paragraaf of per hoofdstuk te doen.

en: AMS Theorems (Numbered by Type within Chapters)
nl: AMS-stellingen (genummerd naar per binnen hoofdstuk)

en: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. Contrary to the plain AMS Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1.1, theorem 1.2, lemma 1.1, proposition 1.1, theorem 1.3, lemma 1.2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering restarts for each chapter: theorem 1.1, theorem 2.1, ...
nl: Bevat stelling-omgevingen en de bewijs-omgeving met gebruik van AMS-constructies. Bevat zowel genummerde als ongenummerde versies. In tegenstelling tot de normale module voor AMS-stellingen, hebben deze verschillende stelling-omgevingen elk een eigen telling (bijv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, ..., in plaats van stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 3, ...). De telling loopt door in het hele document. Om per hoofdstuk of per paragraaf te nummeren, kunt u de modules 'binnen paragraaf'/'binnen hoofdstuk' gebruiken.

en: AMS Theorems (Extended, Numbered by Type)
nl: AMS-stellingen (uitgebreid, genummerd per soort)

en: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Conclusion, Assumption, and Case, in both numbered and non-numbered forms. Contrary to the plain AMS-Extended module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., criterion 1, criterion 2, axiom 1, assumption 1, criterion 3, ..., as opposed to criterion 1, criterion 2, axiom 3, assumption 4, ...).
nl: Enkele extra stelling-omgevingen om samen met AMS-stellingen te gebruiken. Bevat Criterium, Algoritme, Axioma, Voorwaarde, Aantekening, Notatie, Samenvatting, Dankbetuiging, Conclusie, Feit, Aanname en Geval, zowel genummerd als ongenummerd. In tegenstelling tot de normale module voor AMS-stellingen, hebben deze verschillende stelling-omgevingen elk een eigen telling (bijv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, ..., in plaats van stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 3, ...).

en: Criterion \thecriterion.
nl: Criterium \thecriterion.

en: Criterion*
nl: Criterium*

en: Criterion.
nl: Criterium.

en: Algorithm \thealgorithm.
nl: Algoritme \thealgorithm.

en: Algorithm.
nl: Algoritme.

en: Axiom \theaxiom.
nl: Axioma \theaxiom.

en: Axiom*
nl: Axioma*

en: Axiom.
nl: Axioma.

en: Condition \thecondition.
nl: Voorwaarde \thecondition.

en: Condition*
nl: Voorwaarde*

en: Condition.
nl: Voorwaarde.

en: Note \thenote.
nl: Aantekening \thenote.

en: Note*
nl: Aantekening*

en: Note.
nl: Aantekening.

en: Notation \thenotation.
nl: Notatie \thenotation.

en: Notation*
nl: Notatie*

en: Notation.
nl: Notatie.

en: Summary \thesummary.
nl: Samenvatting \thesummary.

en: Summary*
nl: Samenvatting*

en: Summary.
nl: Samenvatting.

en: Conclusion \theconclusion.
nl: Conclusie \theconclusion.

en: Conclusion*
nl: Conclusie*

en: Conclusion.
nl: Conclusie.

en: Assumption
nl: Aanname

en: Assumption \theassumption.
nl: Aanname \theassumption.

en: Assumption*
nl: Aanname*

en: Assumption.
nl: Aanname.

en: Question*
nl: Vraag*

en: Question.
nl: Vraag.

en: AMS Theorems (Extended, Numbered by Type within Chapters)
nl: AMS-stellingen (uitgebreid, genummerd per soort binnen hoofdstuk)

en: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Conclusion, Assumption, and Case, in both numbered and non-numbered forms. Contrary to the plain AMS-Extended module, the different theorem types provided here each have a separate counter, restarted with each new chapter (e.g., criterion 1.1, criterion 1.2, axiom 1.1, assumption 1.1, #criterion 2.1, criterion 2.2, axiom 2.1..., as opposed to criterion 1, criterion 2, axiom 3, assumption 4...)
nl: Enkele extra stelling-omgevingen om samen met AMS-stellingen te gebruiken. Bevat Criterium, Algoritme, Axioma, Voorwaarde, Aantekening, Notatie, Samenvatting, Dankbetuiging, Conclusie, Feit, Aanname en Geval, zowel genummerd als ongenummerd. In tegenstelling tot de normale module voor AMS-stellingen, hebben deze verschillende stelling-omgevingen elk een eigen telling (bijv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, ..., in plaats van stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 3, ...).

en: AMS Theorems (Extended)
nl: AMS-stellingen (uitgebreid)

en: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Conclusion, Fact, Assumption, Case, and Question, in both numbered and non-numbered forms.
nl: Definieert enkele extra omgevingen voor stellingen, voor gebruik met de AMS-pakketten theorems. Bevat Criterium, Algoritme, Axioma, Voorwaarde, Aantekening, Notatie, Samenvatting, Conclusie, Feit, Aanname, Geval en Vraag. Het bevat zowel genummerde als ongenummerde varianten.

en: Criterion \thetheorem.
nl: Criterium \thetheorem.

en: Algorithm \thetheorem.
nl: Algoritme \thetheorem.

en: Axiom \thetheorem.
nl: Axioma \thetheorem.

en: Condition \thetheorem.
nl: Voorwaarde \thetheorem.

en: Note \thetheorem.
nl: Aantekening \thetheorem.

en: Notation \thetheorem.
nl: Notatie \thetheorem.

en: Summary \thetheorem.
nl: Samenvatting \thetheorem.

en: Conclusion \thetheorem.
nl: Conclusie \thetheorem.

en: Assumption \thetheorem.
nl: Aanname \thetheorem.

en: Question \thetheorem.
nl: Vraag \thetheorem.

en: Fact \thetheorem.
nl: Feit \thetheorem.

en: Problem \thetheorem.
nl: Probleem \thetheorem.

en: Exercise \thetheorem.
nl: Opgave \thetheorem.

en: Solution \thetheorem.
nl: Oplossing \thetheorem.

en: Remark \thetheorem.
nl: Opmerking \thetheorem.

en: AMS Theorems
nl: AMS-stellingen

en: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. By default, the theorems are numbered consecutively throughout the document. This can be changed by loading one of the 'Theorems (Numbered by ...)' modules.
nl: Bevat stelling-omgevingen en de bewijs-omgeving met gebruik van AMS-constructies. Bevat zowel genummerde als ongenummerde versies. Standaard worden de stellingen opeenvolgend genummerd vanaf het begin van het document. U kunt dit veranderen door een van de 'Stellingen (genummerd naar ...)'-modules te selecteren.

en: Standard Theorems (Numbered by Type)
nl: Standaardstellingen (genummerd per type)

en: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. Contrary to the plain Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering's scope is the whole document. For chapter- and section-wide numbering, use one of the 'within Sections'/'within Chapters' modules, respectively.
nl: Bevat enkele omgevingen voor stellingen voor gebruik zonder AMS-klassen. In tegenstelling tot de eenvoudige module Stellingen, hebben de verschillende soorten omgevingen elks een eigen teller (bv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, …, in tegenstelling tot stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 4, …). De nummering loopt doorheen het hele document. Voor nummering per paragraaf of per hoofdstuk kunt u gebruik maken van een van de 'binnen paragraaf'/'binnen hoofdstuk'-modules.

en: Case (Level 1)
nl: Geval (Niveau 1)

en: Case \arabic{casei}
nl: Geval \arabic{casei}

en: Case \arabic{casei}.
nl: Geval \arabic{casei}.

en: Case (Level 2)
nl: Geval (Niveau 2)

en: Case \roman{caseii}.
nl: Geval \roman{caseii}.

en: Case \roman{caseii}
nl: Geval \roman{caseii}

en: Case (Level 3)
nl: Geval (Niveau 3)

en: Case \alph{caseiii}.
nl: Geval \alph{caseiii}.

en: Case \alph{caseiii}
nl: Geval \alph{caseiii}

en: Case (Level 4)
nl: Geval (Niveau 4)

en: Case \arabic{caseiv}
nl: Geval \arabic{caseiv}

en: Case \arabic{caseiv}.
nl: Geval \arabic{caseiv}.

en: Standard Theorems (Numbered by Type within Chapters)
nl: Standaardstellingen (per soort genummerd binnen hoofdstuk)

en: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. Contrary to the plain Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering is reset at each chapter start.
nl: Bevat enkele omgevingen voor stellingen voor gebruik zonder AMS-klassen. In tegenstelling tot de eenvoudige module Stellingen, hebben de verschillende soorten omgevingen elks een eigen teller (bv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, …, in tegenstelling tot stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 4, …). De nummering wordt opnieuw ingesteld bij aanvang van een nieuw hoofdstuk.

en: Standard Theorems (Numbered by Chapter)
nl: Standaardstellingen (genummerd per hoofdstuk)

en: Numbers theorems and the like by chapter (i.e., the counter is reset at each chapter start). Use this module only with document classes that provide a chapter environment.
nl: Nummert stellingen enzovoort per hoofdstuk (m.a.w. de teller wordt opnieuw ingesteld bij aanvang van een hoofdstuk). Gebruik deze module enkel met documentklassen die een commando voor hoofdstukken voorzien.

en: Fact \arabic{theorem}
nl: Feit \arabic{theorem}

en: Exercise \arabic{theorem}
nl: Opgave \arabic{theorem}

en: Solution \arabic{theorem}
nl: Oplossing \arabic{theorem}

en: Axiom \arabic{theorem}
nl: Axioma \arabic{theorem}

en: Condition \arabic{theorem}
nl: Voorwaarde \arabic{theorem}

en: Notation \arabic{theorem}
nl: Notatie \arabic{theorem}

en: Summary \arabic{theorem}
nl: Samenvatting \arabic{theorem}

en: Conclusion \arabic{theorem}
nl: Conclusie \arabic{theorem}

en: Assumption \arabic{theorem}
nl: Aanname \arabic{theorem}

en: Question \arabic{theorem}
nl: Vraag \arabic{theorem}

en: Standard Theorems (Nameable)
nl: Standaardstellingen (benoembaar)

en: Facilitates the use of named theorems. The name of the theorem goes into the 'Additional Theorem Text' argument.
nl: Maakt het gebruik van benoemde stellingen gemakkelijker. De naam van de stelling gaat in het argument 'Aanvullende stellingtekst'.

en: Named Theorem
nl: Benoemde stelling

en: Named Theorem.
nl: Benoemde stelling.

en: Example*
nl: Voorbeeld*

en: Problem*
nl: Probleem*

en: Exercise*
nl: Opgave*

en: Solution*
nl: Oplossing*

en: Claim*
nl: Bewering*

en: Alternative proof string
nl: Tekst alternatief bewijs

en: Standard Theorems (Numbered by Type within Sections)
nl: Standaardstellingen (genummerd per soort binnen paragraaf)

en: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. Contrary to the plain Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering is reset at each section start.
nl: Bevat enkele omgevingen voor stellingen voor gebruik zonder AMS-klassen. In tegenstelling tot de eenvoudige module Stellingen, hebben de verschillende soorten omgevingen elks een eigen teller (bv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, …, in tegenstelling tot stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 4, …). De nummering wordt opnieuw ingesteld bij aanvang van een nieuwe paragraaf.

en: Standard Theorems (Numbered by Section)
nl: Standaardstellingen (genummerd per paragraaf)

en: Numbers theorems and the like by section (i.e., the counter is reset at each section start).
nl: Nummert stellingen enzovoort per paragraaf (m.a.w. de teller wordt opnieuw ingesteld bij aanvang van een paragraaf).

en: Conjecture.
nl: Vermoeden.

en: Fact*
nl: Feit*

en: Problem.
nl: Probleem.

en: Exercise.
nl: Opgave.

en: Solution.
nl: Oplossing.

en: Remark.
nl: Opmerking.

en: Standard Theorems (Unnumbered)
nl: Standaardstellingen (ongenummerd)

en: Defines only unnumbered theorem environments, and the proof environment, using the extended AMS machinery.
nl: Bevat enkel ongenummerde omgevingen voor stellingen en de bewijsomgeving, gebruik makende van AMS.

en: Standard Theorems
nl: Standaardstellingen

en: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. By default, the theorems are numbered consecutively throughout the document. This can be changed by loading one of the 'Theorems (Numbered by ...)' modules.
nl: Bevat enkele omgevingen voor stellingen voor gebruik in klassen zonder AMS. Standaard worden de stellingen doorheen het document genummerd. Dit kan veranderd worden door een der 'Stellingen (per … genummerd)'-modules te gebruiken.

en: Name/Title
nl: Naam/titel

en: Alternative optional name or title
nl: Alternatieve optionele naam of titel

en: Fact ##
nl: Feit ##

en: Definition ##
nl: Definitie ##

en: Example ##
nl: Voorbeeld ##

en: Problem ##
nl: Probleem ##

en: Prob(lem)
nl: Prob(leem)

en: # [number of Prob]
nl: # [aantal Prob]

en: Label of Problem
nl: Probleemlabel

en: Label of the corresponding problem
nl: Label van het overeenkomstige probleem

en: Exercise ##
nl: Opgave ##

en: Property ##
nl: Eigenschap ##

en: Property \theproperty.
nl: Eigenschap \theproperty.

en: Note ##
nl: Aantekening ##

en: TODO Notes
nl: To-do-aantekeningen

en: Provides custom insets to insert TODO items in your document (using the todonotes package). In order to generate a 'List of TODOs', the module provides a paragraph style. Passing 'final' as document class option suppresses the output of TODO notes.
nl: Voorziet aangepaste invoegsels om to-do's in uw document te steken (gebruik makend van het pakket todonotes). Om een 'Lijst van to do's' te genereren voorziet de module een alineastijl. 'Final' als opties voor de documentklasse gebruiken zorgt ervoor dat de to-do-aantekeningen niet in de uitvoer komen.

en: TODO
nl: TO DO

en: List of TODOs
nl: Lijst van to do's

en: [List of TODOs]
nl: [Lijst van to do's]

en: List of TODOs Heading|s
nl: Kop voor lijst van to do's|s

en: Enter a custom header for the List of TODOs here
nl: Voer een aangepaste kopregel voor de lijst van to do's in

en: TODO Note (Margin)
nl: To do-aanteking (kantlijn)

en: TODO (Margin)
nl: To do (kantlijn)

en: TODO Note Options|s
nl: Opties voor to-do-aantekening|s

en: See the todonotes manual for possible options
nl: Zie de todonotes-handleiding voor mogelijke opties

en: TODO Note (inline)
nl: To-do-aantekening (doorlopend)

en: TODO (Inline)
nl: To do (doorlopend)

en: Missing Figure
nl: Ontbrekende figuur

en: Missing Figure Note Options|s
nl: Opties voor aantekeningen voor ontbrekende figuren|s

en: Todo[Inline]
nl: To do[doorlopend]

en: Todo[margin]
nl: To do[kantlijn]

en: MissingFigure
nl: OntbrekendeFiguur

en: Japanese Report (Standard Class, vertical Writing)
nl: Japans boek (standaardklasse: verticaal schrift)

en: Tufte Book
nl: Tufte-boek

en: sidenote
nl: kanttekening

en: bibl. entry
nl: bibl. ingang

en: Marginnote
nl: Marge-aantekening

en: marginnote
nl: marge-aantekening

en: NewThought
nl: NieuweGedachte

en: new thought
nl: nieuwe gedachte

en: AllCaps
nl: Hoofdletters

en: allcaps
nl: hoofdletters

en: SmallCaps
nl: Kleinkapitaal

en: smallcaps
nl: kleinkapitaal

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: Margin Figure
nl: Kantlijnfiguur

en: Margin Figure ##
nl: Kantlijnfiguur ##

en: Margin Table
nl: Kantlijntabel

en: Margin Table ##
nl: Kantlijntabel ##

en: MarginTable
nl: Kantlijntabel

en: MarginFigure
nl: Kantlijnfiguur

en: Tufte Handout
nl: Tufte-hand-out

en: Handouts
nl: Hand-outs

en: Variable-width Minipages
nl: Minipagina's met variabele breedte

en: Adds a 'Minipage (Var. Width)' inset using the varwidth LaTeX package. The varwidth package provides a variable-width minipage, whose resulting width is the width of its contents (if this does not exceed the specified maximum width).  The inset has two optional arguments: vertical adjustment (c|t|b) and maximum width (defaults to \linewidth).  For an example, see File > Open Example > Modules > Variable-width Minipages.
nl: Voegt een 'Minipagina (var. breedte)'-invoegsel toe m.b.v. het LaTeX-pakket varwidth. Dit pakket voorziet in een minipagina met variabele breedte, waarvan de resulterende breedte de breedte van haar inhoud is (als die niet meer is dan de maximale breedte). Het invoegsel heeft twee optionele argumenten: verticale aanpassingen (c|t|b) en maximale breedte (standaard \linewidth). Zie het voorbeeld in varwidth-floats-side-by-side.lyx.

en: Minipage (Var. Width)
nl: Minipagina (var. breedte)

en: Minipage (var.)
nl: Minipagina (var.)

en: Vert. Adjustment
nl: Vert. aanpassing

en: Vertical adjustment: c (center), t (top) or b (bottom)
nl: Verticale aanpassing: c (centraal), t (top) of b (beneden)

en: Max. Width
nl: Max. breedte

en: Maximum width (default: \linewidth)
nl: Maximale breedte (standaard: \linewidth)

en: Ignore
nl: Negeren

en: Albanian
nl: Albanees

en: English (USA)
nl: Engels (VS)

en: Amharic
nl: Amhaars

en: Greek (ancient)
nl: Oudgrieks

en: Arabic (ArabTeX)
nl: Arabisch (ArabTeX)

en: Arabic (Arabi)
nl: Arabisch (Arabi)

en: Armenian
nl: Armeens

en: Asturian
nl: Asturisch

en: English (Australia)
nl: Engels (Australië)

en: German (Austria, old spelling)
nl: Duits (Oostenrijk, oude spelling)

en: German (Austria)
nl: Duits (Oostenrijk)

en: Azerbaijani
nl: Azerbeidzjaans

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Malay
nl: Maleis

en: Basque
nl: Baskisch

en: Belarusian
nl: Wit-Russisch

en: Bengali
nl: Bengaals

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Breton
nl: Bretoens

en: English (UK)
nl: Engels (VK)

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: English (Canada)
nl: Engels (Canada)

en: French (Canada)
nl: Frans (Canada)

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Chinese (simplified)
nl: Chinees (vereenvoudigd)

en: Chinese (traditional)
nl: Chinees (traditioneel)

en: Church Slavonic
nl: Kerkslavisch

en: Coptic
nl: Coptisch

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Divehi (Maldivian)
nl: Dhivehi (Maldivisch)

en: Dutch
nl: Nederlands

en: English
nl: Engels

en: Estonian
nl: Estlands

en: Farsi
nl: Perzisch

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: Friulian
nl: Friulaans

en: Galician
nl: Galicisch

en: Georgian
nl: Georgisch

en: German (old spelling)
nl: Duits (oude spelling)

en: German
nl: Duits

en: German (Switzerland)
nl: Duits (Zwitserland)

en: German (Switzerland, old spelling)
nl: Duits (Zwitserland, oude spelling)

en: Greek
nl: Grieks

en: Greek (polytonic)
nl: Grieks (polytonisch)

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Irish
nl: Iers

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Japanese (CJK)
nl: Japans (CJK)

en: Kazakh
nl: Kazachs

en: Khmer
nl: Cambodjaans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Kurdish (Kurmanji)
nl: Koerdisch (Kurmanji)

en: Lao
nl: Laotiaans

en: Latvian
nl: Lets

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Lower Sorbian
nl: Nedersorbisch

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Macedonian
nl: Macedonisch

en: Mongolian
nl: Mongools

en: English (New Zealand)
nl: Engels (Nieuw-Zeeland)

en: Norwegian (Bokmaal)
nl: Noors (Bokmaal)

en: Norwegian (Nynorsk)
nl: Noors (Nynorsk)

en: Occitan
nl: Occitaans

en: Russian (Petrine orthography)
nl: Russisch (schrijfwijze van Petrine)

en: Piedmontese
nl: Piëmontees

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Romansh
nl: Reto-Romaans

en: Russian
nl: Russisch

en: North Sami
nl: Noordelijk Sami

en: Sanskrit
nl: Sanskriet

en: Scottish
nl: Schots

en: Serbian
nl: Servisch

en: Serbian (Latin)
nl: Servisch (Latijn)

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Slovene
nl: Sloveens

en: Spanish
nl: Spaans

en: Spanish (Mexico)
nl: Spaans (Mexico)

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Syriac
nl: Syrisch

en: Tibetan
nl: Tibetaans

en: Turkish
nl: Turks

en: Turkmen
nl: Turkmeens

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Upper Sorbian
nl: Oppersorbisch

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Welsh
nl: Wels

en: Extended [ucs] (utf8x)
nl: Uitgebreid [ucs] (utf8x)

en: Armenian (ArmSCII8)
nl: Armeens (ArmSCII8)

en: Western European (ISO 8859-1)
nl: West-Europees (ISO 8859-1)

en: Central European (ISO 8859-2)
nl: Centraal-Europees (ISO 8859-2)

en: South European (ISO 8859-3)
nl: Zuid-Europees (ISO 8859-3)

en: Baltic (ISO 8859-4)
nl: Baltisch (ISO 8859-4)

en: Cyrillic (ISO 8859-5)
nl: Cyrillisch (ISO 8859-5)

en: Arabic (ISO 8859-6)
nl: Arabisch (ISO 8859-6)

en: Greek (ISO 8859-7)
nl: Grieks (ISO 8859-7)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
nl: Hebreeuws (ISO 8859-8)

en: Turkish (ISO 8859-9)
nl: Turks (ISO 8859-9)

en: Baltic (ISO 8859-13)
nl: Baltisch (ISO 8859-13)

en: Western European (ISO 8859-15)
nl: West-Europees (ISO 8859-15)

en: South-Eastern European (ISO 8859-16)
nl: Zuid-Oost-Europees (ISO 8859-15)

en: Western European (Macintosh Roman)
nl: West-Europees (Macintosch Roman)

en: Western European (CP 850)
nl: West-Europees (CP 850)

en: Central European (CP 852)
nl: Centraal-Europees (CP 852)

en: Cyrillic (CP 855)
nl: Cyrillisch (CP 855)

en: Western European (CP 858)
nl: West-Europees (CP 858)

en: Hebrew (CP 862)
nl: Hebreeuws (CP 862)

en: Nordic languages (CP 865)
nl: Noordse talen (CP 865)

en: Cyrillic (CP 866)
nl: Cyrillisch (CP 866)

en: Central European (CP 1250)
nl: Centraal-Europees (CP 1250)

en: Cyrillic (CP 1251)
nl: Cyrillisch (CP 1251)

en: Western European (CP 1252)
nl: West-Europees (CP 1252)

en: Hebrew (CP 1255)
nl: Hebreeuws (CP 1255)

en: Arabic (CP 1256)
nl: Arabisch (CP 1256)

en: Baltic (CP 1257)
nl: Baltisch (CP 1257)

en: Cyrillic (KOI8-R)
nl: Cyrillisch (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
nl: Cyrillisch (KOI8-U)

en: Cyrillic (pt 154)
nl: Cyrillisch (pt 154)

en: Chinese (traditional) (Big5)
nl: Chinees (traditioneel) (Big5)

en: Japanese (CJK) (SJIS)
nl: Japans (CJK) (SJIS)

en: Chinese (simplified) (EUC-CN)
nl: Chinees (vereenvoudigd) (EUC-CN)

en: Chinese (simplified) (GBK)
nl: Chinees (vereenvoudigd) (GBK)

en: Japanese (CJK) (JIS)
nl: Japans (CJK) (JIS)

en: Korean (EUC-KR)
nl: Koreaans (EUC-KR)

en: Extended [CJK] (Chinese/Japanese/Korean)
nl: Uitgebreid [CJK] (Chinees/Japans/Koreaans)

en: Chinese (traditional) (EUC-TW)
nl: Chinees (traditioneel) (EUC-TW)

en: Japanese (CJK) (EUC-JP)
nl: Japans (CJK) (EUC-JP)

en: Japanese (pLaTeX) (EUC-JP)
nl: Japans (pLaTeX) (EUC-JP)

en: Japanese (pLaTeX) (JIS)
nl: Japans (pLaTeX) (JIS)

en: Japanese (pLaTeX) (SJIS)
nl: Japans (pLaTeX) (SJIS)

en: Extended [pLaTeX] (Japanese)
nl: Uitgebreid [pLaTeX] (Japans)

en: Array Environment|y
nl: Array-omgeving|y

en: Cases Environment|C
nl: Cases-omgeving|C

en: Aligned Environment|l
nl: Aligned-omgeving|l

en: AlignedAt Environment|v
nl: AlignedAt-omgeving|v

en: Gathered Environment|h
nl: Gathered-omgeving|h

en: Split Environment|S
nl: Split-omgeving|S

en: Delimiters...|r
nl: Scheidingstekens...|k

en: AMS align Environment|a
nl: AMS align-omgeving|a

en: AMS alignat Environment|t
nl: AMS alignat-omgeving|i

en: AMS flalign Environment|f
nl: AMS flalign-omgeving|f

en: AMS gather Environment|g
nl: AMS gather-omgeving|g

en: AMS multline Environment|m
nl: AMS multiline-omgeving|m

en: Inline Formula|I
nl: Doorlopende formule|D

en: Displayed Formula|D
nl: Formule op eigen regel|r

en: Eqnarray Environment|E
nl: Eqnarray-omgeving|E

en: AMS Environment|A
nl: AMS-omgeving|A

en: Number Whole Formula|N
nl: Hele formule nummeren|n

en: Number This Line|u
nl: Deze regel nummeren|u

en: Equation Label|L
nl: Label voor vergelijking|L

en: Copy as Reference|R
nl: Kopiëren als verwijzing|r

en: Cut
nl: Knippen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Recent|e
nl: Recente plakopdracht|c

en: Insert|s
nl: Invoegen|v

en: Split Cell|C
nl: Cel splitsen|C

en: Rows & Columns|
nl: Rijen en kolommen|

en: Add Line Above|o
nl: Lijn boven toevoegen|o

en: Add Line Below|B
nl: Lijn onder toevoegen|g

en: Delete Line Above|v
nl: Lijn boven verwijderen|v

en: Delete Line Below|w
nl: Lijn onder verwijderen|w

en: Add Line to Left
nl: Lijn links toevoegen

en: Add Line to Right
nl: Lijn rechts toevoegen

en: Delete Line to Left
nl: Lijn links verwijderen

en: Delete Line to Right
nl: Lijn rechts verwijderen

en: Show Math Toolbar
nl: Werkbalk voor wiskunde tonen

en: Show Math-Panels Toolbar
nl: Werkbalk voor wiskundige panelen tonen

en: Show Table Toolbar
nl: Werkbalk voor tabellen tonen

en: Use Computer Algebra System|m
nl: Computeralgebrasysteem gebruiken|m

en: Next Cross-Reference|N
nl: Volgende kruisverwijzing|V

en: Go to Label|G
nl: Naar label gaan|g

en: <Reference>|R
nl: <Verwijzing>|R

en: (<Reference>)|e
nl: (<Verwijzing>)|e

en: <Page>|P
nl: <Pagina>|P

en: On Page <Page>|O
nl: Op pagina <pagina>|O

en: <Reference> on Page <Page>|f
nl: <Verwijzing> op pagina <Pagina>|f

en: Formatted Reference|t
nl: Opgemaakte verwijzing|t

en: Textual Reference|x
nl: Tekstuele verwijzing|k

en: Label Only|L
nl: Enkel label|l

en: Settings...|S
nl: Instellingen...|I

en: Plural|a
nl: Meervoud|e

en: Capitalize|C
nl: Beginhoofdletters|h

en: Go Back|G
nl: Teruggaan|G

en: Copy as Reference|C
nl: Kopiëren als verwijzing|K

en: Try to Open Citation Content...|O
nl: Verwijzing-inhoud openen...|o

en: Edit Database(s) Externally...|x
nl: Databank(en) extern wijzigen...|x

en: Open Inset|O
nl: Inset openen|O

en: Close Inset|C
nl: Inset sluiten|s

en: Dissolve Inset|D
nl: Inset oplossen|p

en: Show Label|L
nl: Label weergeven|L

en: Frameless|l
nl: Zonder kader|Z

en: Simple Frame|F
nl: Eenvoudig kader|k

en: Simple Frame, Page Breaks|P
nl: Eenvoudig kader, pagina-eindes|p

en: Oval, Thin|a
nl: Ovaal, dun|d

en: Oval, Thick|v
nl: Ovaal, dik|v

en: Drop Shadow|w
nl: Slagschaduw|w

en: Shaded Background|B
nl: Gearceerde achtergrond|a

en: Double Frame|u
nl: Dubbel kader|u

en: LyX Note|N
nl: LyX-aantekening|a

en: Comment|m
nl: Opmerking|m

en: Open All Notes|A
nl: Alle aantekeningen openen|a

en: Close All Notes|l
nl: Alle aantekeningen sluiten|I

en: Phantom|P
nl: Fantoom|F

en: Horizontal Phantom|H
nl: Horizontaal fantoom|H

en: Vertical Phantom|V
nl: Verticaal fantoom|V

en: Normal Space|e
nl: Normale spatie|e

en: Non-Breaking Normal Space|o
nl: Niet-afbreekbare normale spatie|o

en: Visible Space|a
nl: Zichtbare spatie|a

en: Non-Breaking Thin Space (1/6 em)|T
nl: Niet-afbreekbare smalle spatie (1/6 em)|d

en: Non-Breaking Medium Space (3/9 em)|M
nl: Niet-afbreekbare middelgrote spatie (3/9 em)|m

en: Non-Breaking Thick Space (5/18 em)|i
nl: Niet-afbreekbare brede spatie(5/18 em)|i

en: Non-Breaking Negative Thin Space (-1/6 em)|N
nl: Niet-afbreekbare negatieve smalle spatie (-1/6 em)|n

en: Non-Breaking Negative Medium Space (-2/9 em)|v
nl: Niet-afbreekbare negatieve middelgrote spatie (-2/9 em)|v

en: Non-Breaking Negative Thick Space (-5/18 em)|h
nl: Niet-afbreekbare negatieve brede spatie (-5/18 em)|h

en: Half Quad Space (1/2 em)|l
nl: Halve kwadraat-spatie (1/2 em)l

en: Non-Breaking Half Quad Space (1/2 em)|k
nl: Niet-afbreekbare halve kwadraat spatie (1/2 em)k

en: Quad Space (1 em)|Q
nl: Kwadraat-spatie|K

en: Double Quad Space (2 em)|u
nl: Dubbelkwadraat-spatie|u

en: Horizontal Fill|F
nl: Horizontale opvulling|v

en: Non-Breaking Horizontal Fill|z
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling|i

en: Horizontal Fill (Dots)|D
nl: Horizontale opvulling (puntjes)|D

en: Horizontal Fill (Rule)|R
nl: Horizontale opvulling (lijn)|R

en: Horizontal Fill (Left Arrow)|w
nl: Horizontale opvulling (pijl naar links)|L

en: Horizontal Fill (Right Arrow)|g
nl: Horizontale opvulling (pijl naar rechts)|g

en: Horizontal Fill (Up Brace)|p
nl: Horizontale opvulling (accolade omhoog)|p

en: Horizontal Fill (Down Brace)|B
nl: Horizontale opvulling (accolade omlaag)|B

en: Custom Length|C
nl: Aangepaste lengte|C

en: Thin Space|T
nl: Smalle spatie|m

en: Medium Space|M
nl: Middelgrote spatie|M

en: Thick Space|i
nl: Brede spatie|i

en: Negative Thin Space|N
nl: Negatieve smalle spatie|N

en: Negative Medium Space|v
nl: Negatieve middelgrote spatie|u

en: Negative Thick Space|h
nl: Negatieve brede spatie|i

en: Half Quad Space (Enskip)|k
nl: Halfkwadraat-spatie (enskip)|k

en: Quad Space|Q
nl: Kwadraat-spatie|K

en: Double Quad Space|u
nl: Dubbelkwadraat-spatie|u

en: Default Skip|D
nl: Standaardafstand

en: Small Skip|S
nl: Kleine afstand

en: Medium Skip|M
nl: Middelgrote afstand

en: Big Skip|B
nl: Grote afstand

en: Half line height|H
nl: Halve regelhoogte|H

en: Line height|L
nl: Regel&hoogte

en: Vertical Fill|F
nl: Verticale opvulling|o

en: Custom|C
nl: Aangepast|C

en: Settings...|e
nl: Instellingen...|e

en: Verbatim (marked blanks)|b
nl: Verbatim (zichtbare spaties)|b

en: Listing|L
nl: Codefragment|L

en: Edit Included File...|E
nl: Ingesloten bestand bewerken...|e

en: New Page|N
nl: Nieuwe pagina|N

en: Page Break|a
nl: Pagina-einde|a

en: No Page Break|g
nl: Geen pagina-einde|G

en: Clear Page|C
nl: Lege pagina|L

en: Clear Double Page|D
nl: Lege dubbele pagina|d

en: Ragged Line Break|R
nl: Regeleinde zonder uitvullen|z

en: Justified Line Break|J
nl: Regeleinde met uitvullen|m

en: Plain Separator|P
nl: Eenvoudige scheiding|P

en: Paragraph Break|B
nl: Alinea-einde|B

en: Edit Externally...
nl: Extern bewerken...

en: End Editing Externally
nl: Extern bewerken beëindigen

en: Jump Back to Saved Bookmark|B
nl: Terug naar opgeslagen bladwijzer|b

en: Forward Search|F
nl: Vooruit zoeken|V

en: Move Paragraph Down|v
nl: Alinea omlaag verplaatsen|v

en: Promote Section|r
nl: Paragraaf promoveren|r

en: Demote Section|m
nl: Paragraaf degraderen|d

en: Move Section Down|D
nl: Paragraaf omlaag verplaatsen|f

en: Move Section Up|U
nl: Paragraaf omhoog verplaatsen|h

en: Insert Regular Expression
nl: Reguliere expressie invoeren

en: Accept Change|c
nl: Wijziging accepteren|c

en: Reject Change|j
nl: Wijziging weigeren|j

en: Text Properties|x
nl: Teksteigenschappen|k

en: Paragraph Settings...|P
nl: Alinea-instellingen...|A

en: Unify Graphics Groups|U
nl: Afbeeldingsgroepen samenvoegen|s

en: Fullscreen Mode
nl: Modus voor volledig scherm

en: Close Current View
nl: Huidige weergave sluiten

en: Anything|A
nl: Alles|A

en: Anything Non-Empty|o
nl: Alles niet-leeg|i

en: Any Word|W
nl: Alle woorden|w

en: Any Number|N
nl: Alle getallen|g

en: User Defined|U
nl: Door gebruiker gedefinieerd|k

en: Append Argument
nl: Argument toevoegen

en: Remove Last Argument
nl: Laatste argument verwijderen

en: Make First Non-Optional Into Optional Argument
nl: Eerste verplichte argument optioneel maken

en: Make Last Optional Into Non-Optional Argument
nl: Laatste optionele argument verplicht maken

en: Insert Optional Argument
nl: Optioneel argument toevoegen

en: Remove Optional Argument
nl: Optioneel argument verwijderen

en: Append Argument Eating From the Right
nl: Argumentconsumptie toevoegen langs rechts

en: Append Optional Argument Eating From the Right
nl: Consumptie van optionele argumenten langs rechts toevoegen

en: Remove Last Argument Spitting Out to the Right
nl: Laatste argumenten uitspuwen naar rechts verwijderen

en: Reload|R
nl: Opnieuw laden|O

en: Edit Externally...|x
nl: Extern bewerken...|x

en: Top|T
nl: Boven|B

en: Bottom|B
nl: Onder|O

en: Left|L
nl: Links|L

en: Right|R
nl: Rechts|h

en: Reset Formal Defaults|F
nl: Formele standaarden resetten|F

en: Left|f
nl: Links|f

en: Center|C
nl: Centraal|C

en: Right|h
nl: Rechts|h

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Multicolumn|u
nl: Multikolom|u

en: Multirow|w
nl: Multirij|w

en: Append Row|A
nl: Rij toevoegen|t

en: Delete Row|D
nl: Rij verwijderen|v

en: Copy Row|o
nl: Rij kopiëren|p

en: Move Row Up
nl: Rij omhoog verplaatsen

en: Move Row Down
nl: Rij omlaag verplaatsen

en: Append Column|p
nl: Kolom toevoegen|g

en: Delete Column|e
nl: Kolom verwijderen|w

en: Copy Column|y
nl: Kolom kopiëren|y

en: Move Column Right|v
nl: Kolom naar rechts verplaatsen|r

en: Move Column Left
nl: Kolom naar links verplaatsen

en: Multi-page Table|g
nl: Multipaginatabel|g

en: Formal Style|m
nl: Formele stijl|m

en: Borders|d
nl: Randen|d

en: Alignment|i
nl: Uitlijning|i

en: Columns/Rows|C
nl: Kolommen/Rijen|C

en: Transform Field to Static Text|T
nl: Veld transformeren naar statische tekst|T

en: Copy Text|o
nl: Tekst kopiëren|o

en: Activate Branch|A
nl: Vertakking activeren|A

en: Deactivate Branch|e
nl: Vertakking deactiveren|e

en: Activate Branch in Master|M
nl: Vertakking activeren in hoofddocument|M

en: Deactivate Branch in Master|v
nl: Vertakking deactiveren in hoofddocument|v

en: Invert Inset|I
nl: Insert inverteren|I

en: Add Unknown Branch|w
nl: Onbekende vertakking toevoegen|w

en: Insert Reference at Cursor Position|I
nl: Verwijzing toevoegen bij aanwijzer|I

en: Insert Copy at Cursor Position|I
nl: Kopie invoegen bij cursor|I

en: Index All Occurrences of this Word|W
nl: Alle voorkomens van dit woord indexeren|w

en: Single Page (No Page Range)|P
nl: Enkele pagina|p

en: Start Page Range|t
nl: Paginabereik beginnen|b

en: End Page Range|E
nl: Paginabereik eindigen|e

en: No Page Formatting|N
nl: Geen pagina-opmaak

en: Bold Page Formatting|B
nl: Vette pagina-opmaak|V

en: Italic Page Formatting|I
nl: Cursieve pagina-opmaak|C

en: Emphasized Page Formatting|z
nl: Pagina-opmaak met nadruk|n

en: Custom Page Formatting...|u
nl: Aangepaste pagina-opmaak|A

en: Insert Sortkey|k
nl: Sorteersleutel invoegen

en: Insert See also Reference|a
nl: Kruisverwijzing (Zie ook...) invoegen|o

en: See|e
nl: Zie|e

en: See also|a
nl: Zie ook|o

en: All Indexes|A
nl: Alle indices|A

en: Reject Change|R
nl: Wijziging weigeren|z

en: Promote Section|P
nl: Niveau paragraaf verhogen|h

en: Demote Section|D
nl: Niveau paragraaf verlagen|l

en: Move Section Down|w
nl: Paragraaf omlaag verplaatsen|w

en: Select Section|S
nl: Paragraaf selecteren|s

en: Wrap by Preview|y
nl: Omhullen met voorbeeld|h

en: Open Target...|O
nl: Open doel...|O

en: Lock Toolbars|L
nl: Werkbalken vastzetten|v

en: Small-sized Icons
nl: Kleine iconen

en: Normal-sized Icons
nl: Normale iconen

en: Big-sized Icons
nl: Grote iconen

en: Huge-sized Icons
nl: Enorme iconen

en: Giant-sized Icons
nl: Reusachtige iconen

en: Zoom Level|Z
nl: Zoom-niveau|Z

en: Zoom Slider|S
nl: Zoom schuifregelaar|s

en: Word Count|W
nl: Aantal woorden|w

en: Character Count|C
nl: Aantal tekens|t

en: Character Count (No Blanks)|h
nl: Aantal tekens (exclusief spaties)|k

en: File|F
nl: Bestand|B

en: Edit|E
nl: Bewerken|w

en: View|V
nl: Beeld|d

en: Insert|I
nl: Invoegen|I

en: Navigate|N
nl: Navigeren|N

en: Document|D
nl: Document|c

en: Tools|T
nl: Extra|x

en: New|N
nl: Nieuw|N

en: New from Template...|m
nl: Nieuw van sjabloon...|j

en: Open...|O
nl: Openen...|O

en: Open Recent|t
nl: Recente openen|t

en: Open Example...|p
nl: Voorbeeld openen...|p

en: Close|C
nl: Sluiten|u

en: Close All
nl: Alles sluiten

en: Save|S
nl: Opslaan|s

en: Save As...|A
nl: Opslaan als...|a

en: Save As Template...
nl: Opslaan als sjabloon...

en: Save All|l
nl: Alles opslaan|l

en: Revert to Saved|R
nl: Terug naar opgeslagen versie|g

en: Version Control|V
nl: Versiebeheer|b

en: Import|I
nl: Importeren|I

en: Export|E
nl: Exporteren|E

en: Fax...|F
nl: Faxen...|x

en: New Window|W
nl: Nieuw venster|w

en: Close Window|d
nl: Venster sluiten|V

en: Exit|x
nl: Afsluiten|f

en: Register...|R
nl: Registreren...|R

en: Check In Changes...|I
nl: Wijzigingen inchecken...|i

en: Check Out for Edit|O
nl: Uitchecken om te bewerken|o

en: Copy|p
nl: Kopiëren|p

en: Rename|R
nl: Hernoemen|H

en: Update Local Directory From Repository|d
nl: Lokale map bijwerken vanuit repository|d

en: Revert to Repository Version|v
nl: Teruggaan naar versie in repository|r

en: Undo Last Check In|U
nl: Laatste check-in ongedaan maken|c

en: Compare with Older Revision...|C
nl: Vergelijken met oudere versie...|V

en: Show History...|H
nl: Geschiedenis weergeven...|G

en: Use Locking Property|L
nl: Bewerkingen beperken|B

en: Export As...|s
nl: Exporteren als...|s

en: More Formats & Options...|r
nl: Meer formaten en opties...|o

en: Undo|U
nl: Ongedaan maken|O

en: Redo|R
nl: Opnieuw|p

en: Paste Special
nl: Plakken speciaal

en: Select Whole Inset
nl: Hele invoegsel selecteren

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Find & Replace (Quick)...|F
nl: Zoeken en vervangen (snel)...|Z

en: Find & Replace (Advanced)...
nl: Zoeken en vervangen (geavanceerd)...

en: Custom Text Styles|S
nl: Aangepaste tekststijlen|s

en: Manage Counter Values...
nl: Velden beheren...

en: Table|T
nl: Tabel|T

en: Math|M
nl: Wiskunde|W

en: Rows & Columns|C
nl: Rijen en kolommen|C

en: Increase List Depth|I
nl: Niveau opsomming verdiepen|I

en: Decrease List Depth|D
nl: Niveau opsomming verlagen|D

en: Dissolve Inset
nl: Inset oplossen

en: TeX Code Settings...|C
nl: Instellingen voor TeX-code...|C

en: Float Settings...|a
nl: Instellingen zwevende...|z

en: Text Wrap Settings...|W
nl: Tekstomloop-instellingen...|O

en: Note Settings...|N
nl: Aantekening-instellingen...|N

en: Phantom Settings...|h
nl: Fantoominstellingen...|h

en: Branch Settings...|B
nl: Vertakkingsinstellingen...|B

en: Box Settings...|S
nl: Kaderinstellingen...|I

en: Index Entry Settings...|y
nl: Indexlemma-instellingen...|y

en: Index Settings...|S
nl: Indexinstellingen...|x

en: Info Settings...|n
nl: Info-instellingen...|n

en: Listings Settings...|g
nl: Codefragment-instellingen...|g

en: Table Settings...|a
nl: Tabelinstellingen...|a

en: Paste from HTML|H
nl: HTML plakken|H

en: Paste from LaTeX|L
nl: LaTeX plakken|L

en: Paste as LinkBack PDF
nl: Plakken als LinkBack PDF

en: Paste as PDF
nl: Plakken als PDF

en: Paste as PNG
nl: Plakken als PNG

en: Paste as JPEG
nl: Plakken als JPEG

en: Paste as EMF
nl: Plakken als EMF

en: Plain Text|T
nl: Tekst zonder opmaak|T

en: Plain Text, Join Lines|J
nl: Tekst zonder opmaak, regels samenvoegen|m

en: Selection|S
nl: Selectie|S

en: Selection, Join Lines|i
nl: Selectie, regels samenvoegen|i

en: Customize...|C
nl: Aanpassen...|A

en: Apply Last Settings|A
nl: Vorige opties toepassen|o

en: Capitalize|p
nl: Beginhoofdletters|h

en: Uppercase|U
nl: Hoofdletters|s

en: Lowercase|L
nl: Kleine letters|K

en: Dissolve Text Style
nl: Tekstopmaak verwijderen

en: Formal Style|F
nl: Formele stijl|F

en: Multicolumn|M
nl: Multikolom|M

en: Multirow|u
nl: Multirij|u

en: Top Line|T
nl: Bovenste lijn|B

en: Bottom Line|B
nl: Onderste lijn|n

en: Left Line|L
nl: Linker lijn|L

en: Right Line|R
nl: Rechter lijn|R

en: Top|p
nl: Boven|v

en: Middle|i
nl: Centreren|e

en: Bottom|o
nl: Onder|O

en: Middle|M
nl: Centreren|n

en: Add Row|A
nl: Rij toevoegen|t

en: Add Column|u
nl: Kolom toevoegen|e

en: Copy Column|p
nl: Kolom kopiëren|k

en: Change Limits Type|L
nl: Limiettype wijzigen|L

en: Macro Definition
nl: Macrodefinitie

en: Change Formula Type|F
nl: Formuletype wijzigen|F

en: Text Properties|T
nl: Teksteigenschappen|T

en: Use Computer Algebra System|S
nl: Computeralgebrasysteem gebruiken|s

en: Add Line Above|A
nl: Lijn boven toevoegen|o

en: Delete Line Above|D
nl: Lijn boven verwijderen|v

en: Delete Line Below|e
nl: Lijn onder verwijderen|e

en: Transform First Non-Optional to Optional Argument
nl: Eerste verplichte argument optioneel maken

en: Transform Last Optional to Non-Optional Argument
nl: Laatste optionele argument verplicht maken

en: Default|t
nl: Standaard|t

en: Display|D
nl: Weergave|W

en: Inline|I
nl: Doorlopend|D

en: Math Normal Font|N
nl: Normaal lettertype voor wiskunde|N

en: Math Calligraphic Family|C
nl: Kalligrafische familie voor wiskunde|K

en: Math Formal Script Family|o
nl: Formeel script voor wiskunde|o

en: Math Fraktur Family|F
nl: Fraktur-familie voor wiskunde|F

en: Math Roman Family|R
nl: Schreef-familie voor wiskunde|S

en: Math Sans Serif Family|S
nl: Schreefloze familie voor wiskunde|l

en: Math Bold Series|B
nl: Bold lettertype voor wiskunde|B

en: Text Normal Font|T
nl: Normaal tekstlettertype|t

en: Text Roman Family
nl: Schreef lettertype voor tekst

en: Text Sans Serif Family
nl: Schreefloos lettertype voor tekst

en: Text Typewriter Family
nl: Monospace lettertype voor tekst

en: Text Bold Series
nl: Bold lettertype voor tekst

en: Text Medium Series
nl: Medium lettertype voor tekst

en: Text Italic Shape
nl: Cursief lettertype voor tekst

en: Text Small Caps Shape
nl: Kleinkapitaal voor tekst

en: Text Slanted Shape
nl: Obliek lettertype voor tekst

en: Text Upright Shape
nl: Rechtopstaand lettertype voor tekst

en: Outline Pane|O
nl: Overzichtsvenster|O

en: Code Preview Pane|P
nl: Codevoorbeeldvenster|d

en: Messages Pane|M
nl: Berichtenvenster|t

en: Toolbars|T
nl: Werkbalken|W

en: Unfold Math Macro|n
nl: Formule-macro uitklappen|n

en: Fold Math Macro|d
nl: Formule-macro inklappen|l

en: Split View Into Left and Right Half|L
nl: Beeld splitsen in links en rechts|l

en: Split View Into Upper and Lower Half|U
nl: Beeld splitsen in boven en onder|b

en: Close Current View|w
nl: Huidige weergave sluiten|H

en: Fullscreen|F
nl: Volledig scherm|V

en: Open All Insets|I
nl: Alle invoegsels openen|i

en: Close All Insets|C
nl: Alle invoegsels sluiten|u

en: Math|h
nl: Wiskunde|W

en: Special Character|p
nl: Speciaal teken|p

en: Formatting|o
nl: Opmaak|O

en: Field|i
nl: Veld|e

en: List/Contents/References|/
nl: Lijst/Inhoud/Referenties|/

en: Float|a
nl: Zwevend|Z

en: Note|N
nl: Aantekening|n

en: Branch|B
nl: Vertakking|a

en: Custom Inset
nl: Aangepast invoegsel

en: File|e
nl: Bestand|B

en: Box[[Menu]]|x
nl: Kader|K

en: Regular Expression
nl: Reguliere expressie

en: Citation...|C
nl: Verwijzing...|r

en: Cross-Reference...|R
nl: Kruisverwijzing...|s

en: Index Properties
nl: Eigenschappen van index

en: Nomenclature Entry...|y
nl: Begrip in begrippenlijst...|j

en: Table...|T
nl: Tabel...|T

en: Graphics...|G
nl: Afbeeldingen...|g

en: Hyperlink...|k
nl: Hyperlink...|H

en: Footnote|F
nl: Voetnoot|V

en: Marginal Note|M
nl: Aantekening in marge|m

en: Program Listing[[Menu]]
nl: Codefragment

en: TeX Code
nl: TeX-code

en: Preview|w
nl: Voorbeeld weergave

en: Symbols...|b
nl: Speciale tekens...|c

en: Ellipsis|i
nl: Puntjes|j

en: End of Sentence|E
nl: Einde zin|E

en: Inner Quotation Mark|n
nl: Binnenste aanhalingsteken|n

en: Non-Breaking Hyphen|y
nl: Niet-afbreekbaar streepje|s

en: Breakable Slash|a
nl: Afbreekbare slash|a

en: Visible Space|V
nl: Zichtbare spatie|Z

en: Menu Separator|M
nl: Menu-scheiding|M

en: Phonetic Symbols|P
nl: Fonetische symbolen|F

en: Date (Current)|D
nl: Datum (huidige)|D

en: Date (Last Modification of Document)|L
nl: Datum (laatst gewijzigd)|l

en: Date (Fixed)|F
nl: Datum (vast)|v

en: Time (Current)|T
nl: Tijd (huidige)|T

en: Time (Last Modification of Document)|M
nl: Tijd (laatst gewijzigd)|i

en: Time (Fixed)|x
nl: Tijd (vast)|s

en: File Name (Excl. Extension)|N
nl: Bestandsnaam (zonder extensie)|n

en: Version Control Revision|V
nl: Revisie versiebeheer|b

en: User Name|U
nl: Gebruikersnaam|G

en: User Email|E
nl: Gebruikers-email|e

en: Other...|O
nl: Overige...|O

en: LyX Logo|L
nl: LyX-logo|L

en: TeX Logo|T
nl: TeX-logo|T

en: LaTeX Logo|a
nl: LaTeX-logo|a

en: LaTeX2e Logo|e
nl: LaTeX2e-logo|e

en: Non-breaking Normal Space|p
nl: Niet-afbreekbare normale spatie|p

en: Non-breaking Thin Space|T
nl: Niet-afbreekbare negatieve smalle spatie|t

en: Horizontal Space...|o
nl: Horizontale ruimte...|o

en: Horizontal Line...|L
nl: Horizontale lijn...|H

en: Vertical Space...|V
nl: Verticale ruimte...|V

en: Phantom|m
nl: Fantoom-ruimte|F

en: Hyphenation Point|H
nl: Tijdelijk afbreekstreepje|b

en: Ligature Break|k
nl: Ligatuur verbreken|k

en: Optional Line Break|B
nl: Optioneel regeleinde|r

en: Prevent Page Break|g
nl: Voorkom pagina-einde|g

en: Display Formula|D
nl: Weergaveformule|W

en: Numbered Formula|N
nl: Genummerde formule|n

en: Wrapped Figure|F
nl: Figuur met tekstterugloop|F

en: Wrapped Table|T
nl: Tabel met tekstterugloop|T

en: Table of Contents|C
nl: Inhoudsopgave|I

en: List of Listings|L
nl: Lijst van codefragmenten|L

en: Nomenclature|N
nl: Begrippenlijst|g

en: Bib(la)TeX Bibliography...|B
nl: Bib(la)TeX-bibliografie...|B

en: LyX Document...|X
nl: LyX-document...|X

en: Plain Text...|T
nl: Tekst zonder opmaak...|T

en: Plain Text, Join Lines...|J
nl: Tekst zonder opmaak, regels samenvoegen...|s

en: External Material...|M
nl: Extern materiaal...|m

en: Child Document...|d
nl: Subdocument...|d

en: Subentry|b
nl: Subgegeven|b

en: Sortkey|k
nl: Sorteersleutel|s

en: Comment|C
nl: Opmerking|O

en: Insert New Branch...|I
nl: Nieuwe vertakking invoegen...|i

en: Cancel Export|P
nl: Export annuleren|P

en: Change Tracking|C
nl: Wijzigingen bijhouden|j

en: Build Program|B
nl: Buildprogramma|B

en: LaTeX Log|L
nl: LaTeX-log|L

en: Start Appendix Here|x
nl: Appendix hier beginnen|x

en: View Master Document|M
nl: Hoofddocument weergeven|H

en: Update Master Document|a
nl: Hoofddocument bijwerken|c

en: Compressed|o
nl: Gecomprimeerd|o

en: Disable Editing|E
nl: Bewerken uitschakelen|u

en: Track Changes|T
nl: Wijzigingen bijhouden|b

en: Merge Changes...|M
nl: Wijzigingen samenvoegen...|s

en: Accept Change|A
nl: Wijziging accepteren|a

en: Accept All Changes|c
nl: Alle wijzigingen accepteren|c

en: Reject All Changes|e
nl: Alle wijzigingen weigeren|e

en: Accept All Changes (incl. relatives)|p
nl: Alle wijzigingen (incl. verwante) accepteren|p

en: Reject All Changes (incl. relatives)|j
nl: Alle wijzigingen  (incl. verwante) weigeren|j

en: Show Changes in Output|S
nl: Wijzigingen in uitvoer tonen|t

en: Bookmarks|B
nl: Bladwijzers|B

en: Next Note|N
nl: Volgende aantekening|a

en: Next Change|C
nl: Volgende wijziging|w

en: Next Cross-Reference|R
nl: Volgende kruisverwijzing|r

en: Go to Label|L
nl: Naar label gaan|l

en: Save Bookmark 1|S
nl: Opslaan als bladwijzer 1|O

en: Save Bookmark 2
nl: Opslaan als bladwijzer 2

en: Save Bookmark 3
nl: Opslaan als bladwijzer 3

en: Save Bookmark 4
nl: Opslaan als bladwijzer 4

en: Save Bookmark 5
nl: Opslaan als bladwijzer 5

en: Clear Bookmarks|C
nl: Bladwijzers wissen|w

en: Navigate Back|B
nl: Teruggaan|T

en: Spellchecker...|S
nl: Spellingscontrole...|S

en: Statistics...|a
nl: Statistieken...|a

en: Check TeX|h
nl: TeX controleren|c

en: TeX Information|I
nl: TeX-informatie|i

en: Compare...|C
nl: Vergelijken...|g

en: Reconfigure|R
nl: Opnieuw configureren|O

en: Preferences...|P
nl: Voorkeuren...|V

en: Introduction|I
nl: Introductie|I

en: User's Guide|U
nl: Gebruikersgids|G

en: Additional Features|F
nl: Bijkomende functies|B

en: Embedded Objects|O
nl: Ingesloten objecten|o

en: Customization|C
nl: Aanpassingen|A

en: Shortcuts|S
nl: Sneltoetsen|S

en: LyX Functions|y
nl: LyX-functies|y

en: LaTeX Configuration|L
nl: LaTeX-configuratie|L

en: Specific Manuals|p
nl: Specifieke handleidingen|p

en: About LyX|X
nl: Over LyX|X

en: Beamer Presentations|B
nl: Beamer-presentatie|B

en: Colored boxes|r
nl: Gekleurde kaders|r

en: Feynman-diagram|F
nl: Feynman-diagrammen|F

en: Linguistics|L
nl: Taalkunde|l

en: Multilingual Captions|C
nl: Meertalige bijschriften|s

en: PDF comments|D
nl: PDF-opmerkingen|D

en: PDF forms|o
nl: PDF-formulieren|o

en: Hazard and Precautionary Statements|H
nl: Gevaar- en waarschuwingsaanduidingen|G

en: Sweave|S
nl: Sweave|w

en: Standard[[toolbar]]
nl: Standaard

en: New document
nl: Nieuw document

en: Open document
nl: Document openen

en: Save document
nl: Document opslaan

en: Check spelling
nl: Spelling controleren

en: Spellcheck continuously
nl: Spelling continu controleren

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Find and replace
nl: Zoeken en vervangen

en: Find and replace (advanced)
nl: Zoeken en vervangen (geavanceerd)

en: Navigate back
nl: Teruggaan

en: Toggle emphasis
nl: Nadruk aan/uit

en: Toggle noun
nl: Naamwoord aan/uit

en: Apply recent text properties
nl: Recente teksteigenschappen toepassen

en: Custom text styles
nl: Aangepaste tekststijlen

en: Insert math
nl: Wiskunde invoegen

en: Insert graphics
nl: Afbeelding invoegen

en: Insert table
nl: Tabel invoegen

en: Custom insets
nl: Aangepast invoegsel

en: Toggle outline
nl: Overzicht aan/uit

en: Show math toolbar
nl: Wiskunde-werkbalk tonen

en: Show table toolbar
nl: Tabel-werkbalk tonen

en: Show review toolbar
nl: Wijzigingen-werkbalk aan/uit

en: View/Update
nl: Weergeven/bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Update
nl: Bijwerken

en: View master document
nl: Hoofddocument weergeven

en: Update master document
nl: Hoofddocument bijwerken

en: Enable Forward/Reverse Search
nl: Voortwaarts/achterwaarts zoeken inschakelen

en: View other formats
nl: Andere formaten weergeven

en: Update other formats
nl: Andere formaten bijwerken

en: Numbered list
nl: Genummerde lijst

en: Itemized list
nl: Ongenummerde opsomming

en: Labeled List
nl: Labelbreedte

en: Increase depth
nl: Niveau dieper

en: Decrease depth
nl: Niveau hoger

en: Insert figure float
nl: Zwevende figuur invoegen

en: Insert table float
nl: Zwevende tabel invoegen

en: Insert label
nl: Label invoegen

en: Insert cross-reference
nl: Kruisverwijzing invoegen

en: Insert citation
nl: Verwijzing invoegen

en: Insert index entry
nl: Indexlemma invoegen

en: Insert nomenclature entry
nl: Begrip in begrippenlijst invoegen

en: Insert footnote
nl: Voetnoot invoegen

en: Insert margin note
nl: Kanttekening invoegen

en: Insert LyX note
nl: LyX-aantekening invoegen

en: Insert box
nl: Kader invoegen

en: Insert hyperlink
nl: Hyperlink invoegen

en: Insert TeX code
nl: TeX-code invoegen

en: Insert math macro
nl: Wiskundemacro invoegen

en: Include file
nl: Bestand invoegen

en: Text properties
nl: Teksteigenschappen

en: Paragraph settings
nl: Alinea-instellingen

en: Add row
nl: Rij toevoegen

en: Add column
nl: Kolom toevoegen

en: Delete row
nl: Rij verwijderen

en: Delete column
nl: Kolom verwijderen

en: Move row up
nl: Rij omhoog verplaatsen

en: Move column left
nl: Kolom naar links verplaatsen

en: Move row down
nl: Rij omlaag verplaatsen

en: Move column right
nl: Kolom naar rechts verplaatsen

en: Toggle top line
nl: Bovenste lijn aan/uit

en: Toggle bottom line
nl: Onderste lijn aan/uit

en: Toggle left line
nl: Linker lijn aan/uit

en: Toggle right line
nl: Rechter lijn aan/uit

en: Toggle border lines
nl: Randlijnen aan/uit

en: Toggle inner lines
nl: Binnenste lijnen aan/uit

en: Toggle all lines
nl: Alle lijnen aan/uit

en: Unset all lines
nl: Alle lijnen uitschakelen

en: Reset formal default lines
nl: Formele standaardlijnen resetten

en: Align left
nl: Links uitlijnen

en: Align center
nl: Centreren

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: Align on decimal
nl: Op decimaal uitlijnen

en: Align top
nl: Bovenaan uitlijnen

en: Align middle
nl: Centreren

en: Align bottom
nl: Onderaan uitlijnen

en: Rotate cell by 90 degrees or unset rotation
nl: Cel 90 graden draaien of rotatie annuleren

en: Rotate table by 90 degrees or unset rotation
nl: Tabel 90 graden draaien of rotatie annuleren

en: Set multi-column
nl: Meerdere kolommen instellen

en: Set multi-row
nl: Meerdere rijen instellen

en: Math
nl: Wiskunde

en: Set display mode
nl: Weergavemodus instellen

en: Insert square root
nl: Vierkantswortel invoegen

en: Insert root
nl: Wortel invoegen

en: Insert standard fraction
nl: Standaardbreuk invoegen

en: Insert sum
nl: Som invoegen

en: Insert integral
nl: Integraal invoegen

en: Insert product
nl: Product invoegen

en: Insert ( )
nl: ( ) invoegen

en: Insert [ ]
nl: [ ] invoegen

en: Insert { }
nl: { } invoegen

en: Insert delimiters
nl: Scheidingstekens invoegen

en: Insert matrix
nl: Matrix invoegen

en: Insert cases environment
nl: Gevalsomgeving invoegen

en: Show math panels
nl: Wiskunde-venster tonen

en: Math Panels
nl: Wiskunde-vensters

en: Math spacings
nl: Wiskunde-witruimte

en: Styles & classes
nl: Stijlen en klassen

en: Fractions
nl: Breuken

en: Fonts
nl: Lettertypes

en: Functions
nl: Functies

en: Frame decorations
nl: Kaderdecoraties

en: Big operators
nl: Grote operatoren

en: Miscellaneous
nl: Overig

en: Arrows
nl: Pijlen

en: Arrows (extended)
nl: Pijlen (uitgebreid)

en: Operators
nl: Operatoren

en: Operators (extended)
nl: Operatoren (uitgebreid)

en: Relations
nl: Relaties

en: Relations (extended)
nl: Relaties (uitgebreid)

en: Negative relations (extended)
nl: Negatieve relaties (uitgebreid)

en: Dots
nl: Puntjes

en: Delimiters (fixed size)
nl: Scheidingstekens (vaste grootte)

en: Miscellaneous (extended)
nl: Overig (uitgebreid)

en: Math Macros
nl: Wiskundemacro's

en: Remove last argument
nl: Laatste argument verwijderen

en: Append argument
nl: Argument toevoegen

en: Make first non-optional into optional argument
nl: Eerste verplichte argument optioneel maken

en: Make last optional into non-optional argument
nl: Laatste optionele argument verplicht maken

en: Remove optional argument
nl: Optioneel argument verwijderen

en: Insert optional argument
nl: Optioneel argument toevoegen

en: Remove last argument spitting out to the right
nl: Laatste argumenten uitspuwen naar rechts verwijderen

en: Append argument eating from the right
nl: Argumentconsumptie toevoegen langs rechts

en: Append optional argument eating from the right
nl: Consumptie van optionele argumenten langs rechts toevoegen

en: Phonetic Symbols
nl: Fonetische symbolen

en: IPA Pulmonic Consonants
nl: IPA pulmonische medeklinkers

en: IPA Non-Pulmonic Consonants
nl: IPA niet-pulmonische medeklinkers

en: IPA Vowels
nl: IPA klinkers

en: IPA Other Symbols
nl: IPA andere symbolen

en: IPA Suprasegmentals
nl: IPA suprasegmentelen

en: IPA Diacritics
nl: IPA Diakritische tekens

en: IPA Tones and Word Accents
nl: IPA tonen en woordaccenten

en: Command Buffer
nl: Commandobuffer

en: Review[[Toolbar]]
nl: Review

en: Track changes
nl: Wijzigingen bijhouden

en: Show changes in output
nl: Wijzigingen in uitvoer tonen

en: Next change
nl: Volgende wijziging

en: Accept change inside selection
nl: Wijzigingen binnen selectie accepteren

en: Reject change inside selection
nl: Wijzigingen binnen selectie weigeren

en: Merge changes
nl: Wijzigingen samenvoegen

en: Accept all changes
nl: Alle wijzigingen accepteren

en: Reject all changes
nl: Alle wijzigingen weigeren

en: Insert note
nl: Aantekening invoegen

en: Next note
nl: Volgende aantekening

en: LyX Documentation Tools
nl: LyX-documentatietools

en: Menu Separator
nl: Menu-scheiding

en: LyX Logo
nl: LyX-logo

en: TeX Logo
nl: TeX-logo

en: LaTeX Logo
nl: LaTeX-logo

en: LaTeX2e Logo
nl: LaTeX2e-logo

en: View Other Formats
nl: Andere formaten weergeven

en: Update Other Formats
nl: Andere formaten bijwerken

en: [[Toolbar]]&On
nl: &Aan

en: [[Toolbar]]O&ff
nl: &Uit

en: [[Toolbar]]&Automatic
nl: &Automatisch

en: Version Control
nl: Versiebeheer

en: Register
nl: Registreren

en: Check-out for edit
nl: Uitchecken om te bewerken

en: Check-in changes
nl: Wijzigingen inchecken

en: View revision log
nl: Revisie-geschiedenis weergeven

en: Revert changes
nl: Wijzigingen ongedaan maken

en: Compare with older revision
nl: Vergelijken met oudere revisie

en: Compare with last revision
nl: Vergelijken met laatste revisie

en: Insert Version Info
nl: Versie-informatie invoegen

en: Use SVN file locking property
nl: Bewerkingen beperken met SVN file locking

en: Update local directory from repository
nl: Lokale map bijwerken vanuit repository

en: Spacings
nl: Witruimte

en: Thin space	\,
nl: Dunspatie	\,

en: Medium space	\:
nl: Middelgrote spacie	\:

en: Thick space	\;
nl: Brede spatie	\;

en: Quadratin space	\quad
nl: Kwadraat (spatie)	\quad

en: Double quadratin space	\qquad
nl: Dubbelkwadraat (spatie)	\qquad

en: Negative space	\!
nl: Negatieve spatie	\!

en: Phantom	\phantom
nl: Spook	\phantom

en: Horizontal phantom	\hphantom
nl: Horizontaal spook	\hphantom

en: Vertical phantom	\vphantom
nl: Verticaal spook	\vphantom

en: Roots
nl: Wortels

en: Square root	\sqrt
nl: Vierkantswortel	\sqrt

en: Other root	\root
nl: Andere wortels	\root

en: Styles & Classes
nl: Stijlen en klassen

en: Display style	\displaystyle
nl: Display-opmaak	\displaystyle

en: Normal text style	\textstyle
nl: Normale opmaakt	\textstyle

en: Script (small) style	\scriptstyle
nl: Script (kleine) opmaak	\scriptstyle

en: Scriptscript (smaller) style	\scriptscriptstyle
nl: Scriptscript (kleinere) opmaak	\scriptscriptstyle

en: Relation class	\mathrel
nl: Relatieklasse	\mathrel

en: Binary operator class	\mathbin
nl: Binaireoperatorklasse	\mathbin

en: Large operator class	\mathop
nl: Groteoperatorklasse	\mathop

en: Ordinary class	\mathord
nl: Ordinaire klasse	\mathord

en: Standard	\frac
nl: Normaal	\frac

en: Nice fraction (3/4)	\nicefrac
nl: Mooie breuk (3/4)	\nicefrac

en: Unit (km)	\unitone
nl: Eenheid (km)	\unitone

en: Unit (864 m)	\unittwo
nl: Eenheid (864 m)	\unittwo

en: Unit fraction (km/h)	\unitfrac
nl: Breuk voor eenheden (km/u)	\unitfrac

en: Unit fraction (20 km/h)	\unitfracthree
nl: Breuk voor eenheden (20 km/u)	\unitfracthree

en: Text fraction	\tfrac
nl: Breuk (tekst)	\tfrac

en: Display fraction	\dfrac
nl: Weergavebreuk	\dfrac

en: Continued fraction	\cfrac
nl: Kettingbreuk	\cfrac

en: Continued fraction (left)	\cfracleft
nl: Kettingbreuk (links)	\cfracleft

en: Continued fraction (right)	\cfracright
nl: Kettingbreuk (rechts)	\cfracright

en: Binomial	\binom
nl: Binomiaalcoëfficiënt	\binom

en: Text binomial	\tbinom
nl: Binomiaalcoëfficiënt (tekst)	\tbinom

en: Display binomial	\dbinom
nl: Binomiaalcoëfficiënt (displayt)	\dbinom

en: Roman	\mathrm
nl: Romein	\mathrm

en: Bold	\mathbf
nl: Vet	\mathbf

en: Bold symbol	\boldsymbol
nl: Vet symbool	\boldsymbol

en: Sans serif	\mathsf
nl: Schreefloos	\mathsf

en: Italic	\mathit
nl: Cursief	\mathit

en: Typewriter	\mathtt
nl: Monospace	\mathtt

en: Fraktur	\mathfrak
nl: Gotisch	\mathfrak

en: Calligraphic	\mathcal
nl: Kalligrafie	\mathcal

en: Formal Script	\mathscr
nl: Formeel script	\mathscr

en: Normal text mode	\textrm
nl: Normal tekstmodus	\textrm

en: Frame Decorations
nl: Kaderdecoraties

en: Insert left/right side scripts (sideset)
nl: Linker/rechter script invoegen (sideset)

en: Insert right side scripts (sidesetr)
nl: Rechter script invoegen (sidesetr)

en: Insert left side scripts (sidesetl)
nl: Linker script invoegen (sidesetl)

en: Insert side scripts (sidesetn)
nl: Script invoegen (sidesetn)

en: in[[math relation]]
nl: in

en: Big Operators
nl: Grote operatoren

en: Negative Relations (extended)
nl: Negatieve relaties (uitgebreid)

en: Voiceless bilabial plosive
nl: Stemloze bilabiale plosief

en: Voiced bilabial plosive
nl: Stemhebbende bilabiale plosief

en: Voiceless alveolar plosive
nl: Stemloze alveolaire plosief

en: Voiced alveolar plosive
nl: Stemhebbende alveolaire plosief

en: Voiceless retroflex plosive
nl: Stemloze retroflexe plosief

en: Voiced retroflex plosive
nl: Stemhebbende retroflexe plosief

en: Voiceless palatal plosive
nl: Stemloze palatale plosief

en: Voiced palatal plosive
nl: Stemhebbende palatale plosief

en: Voiceless velar plosive
nl: Stemloze velaire plosief

en: Voiced velar plosive
nl: Stemhebbende velaire plosief

en: Voiceless uvular plosive
nl: Stemloze uvulaire plosief

en: Voiced uvular plosive
nl: Stemhebbende uvulaire plosief

en: Glottal plosive
nl: Glottale plosief

en: Voiced bilabial nasal
nl: Stemhebbende bilabiale nasaal

en: Voiced labiodental nasal
nl: Stemhebbende labiodentale nasaal

en: Voiced alveolar nasal
nl: Stemhebbende alveolaire nasaal

en: Voiced retroflex nasal
nl: Stemhebbende retroflexe nasaal

en: Voiced palatal nasal
nl: Stemhebbende palatale nasaal

en: Voiced velar nasal
nl: Stemhebbende velaire nasaal

en: Voiced uvular nasal
nl: Stemhebbende uvulaire nasaal

en: Voiced bilabial trill
nl: Stemhebbende bilabiale tril

en: Voiced alveolar trill
nl: Stemhebbende alveolaire tril

en: Voiced uvular trill
nl: Stemhebbende uvulaire tril

en: Voiced alveolar tap
nl: Stemhebbende alveolaire tap

en: Voiced retroflex flap
nl: Stemhebbende retroflexe flap

en: Voiceless bilabial fricative
nl: Stemloze bilabiale fricatief

en: Voiced bilabial fricative
nl: Stemhebbende bilabiale fricatief

en: Voiceless labiodental fricative
nl: Stemloze labiodentale fricatief

en: Voiced labiodental fricative
nl: Stemhebbende labiodentale fricatief

en: Voiceless dental fricative
nl: Stemloze dentale fricatief

en: Voiced dental fricative
nl: Stemhebbende dentale fricatief

en: Voiceless alveolar fricative
nl: Stemloze alveolaire fricatief

en: Voiced alveolar fricative
nl: Stemhebbende alveolaire fricatief

en: Voiceless postalveolar fricative
nl: Stemloze postalveolaire fricatief

en: Voiced postalveolar fricative
nl: Stemhebbende postalveolaire fricatief

en: Voiceless retroflex fricative
nl: Stemloze retroflexe fricatief

en: Voiced retroflex fricative
nl: Stemhebbende retroflexe fricatief

en: Voiceless palatal fricative
nl: Stemloze palatale fricatief

en: Voiced palatal fricative
nl: Stemhebbende palatale fricatief

en: Voiceless velar fricative
nl: Stemloze velaire fricatief

en: Voiced velar fricative
nl: Stemhebbende velaire fricatief

en: Voiceless uvular fricative
nl: Stemloze uvulaire fricatief

en: Voiced uvular fricative
nl: Stemhebbende uvulaire fricatief

en: Voiceless pharyngeal fricative
nl: Stemloze faryngale fricatief

en: Voiced pharyngeal fricative
nl: Stemhebbende faryngale fricatief

en: Voiceless glottal fricative
nl: Stemloze glottale fricatief

en: Voiced glottal fricative
nl: Stemhebbende glottale fricatief

en: Voiceless alveolar lateral fricative
nl: Stemloze alveolaire laterale fricatief

en: Voiced alveolar lateral fricative
nl: Stemhebbende alveolaire laterale fricatief

en: Voiced labiodental approximant
nl: Stemhebbende labiodentale approximant

en: Voiced alveolar approximant
nl: Stemhebbende alveolaire approximant

en: Voiced retroflex approximant
nl: Stemhebbende retroflexe approximant

en: Voiced palatal approximant
nl: Stemhebbende palatale approximant

en: Voiced velar approximant
nl: Stemhebbende velaire approximant

en: Voiced alveolar lateral approximant
nl: Stemhebbende alveolaire laterale approximant

en: Voiced retroflex lateral approximant
nl: Stemhebbende retroflexe laterale approximant

en: Voiced palatal lateral approximant
nl: Stemhebbende palatale laterale approximant

en: Voiced velar lateral approximant
nl: Stemhebbende velaire laterale approximant

en: Bilabial click
nl: Bilabiale klik

en: Dental click
nl: Dentale klik

en: (Post)alveolar click
nl: (Post)alveolaire klik

en: Palatoalveolar click
nl: Palatoalveolaire klik

en: Alveolar lateral click
nl: Laterale alveolaire klik

en: Voiced bilabial implosive
nl: Stemhebbende bilabiale implosief

en: Voiced dental/alveolar implosive
nl: Stemhebbende dentale/alveolaire implosief

en: Voiced palatal implosive
nl: Stemhebbende palatale implosief

en: Voiced velar implosive
nl: Stemhebbende velaire implosief

en: Voiced uvular implosive
nl: Stemhebbende uvulaire implosief

en: Ejective mark
nl: Ejectieve aanduiding

en: Close front unrounded vowel
nl: Ongeronde gesloten voorklinker

en: Close front rounded vowel
nl: Geronde gesloten voorklinker

en: Close central unrounded vowel
nl: Ongeronde gesloten centrale klinker

en: Close central rounded vowel
nl: Geronde gesloten centrale klinker

en: Close back unrounded vowel
nl: Ongeronde gesloten achterklinker

en: Close back rounded vowel
nl: Geronde gesloten achterklinker

en: Near-close near-front unrounded vowel
nl: Ongeronde bijna-gesloten bijna-voorste klinker

en: Near-close near-front rounded vowel
nl: Geronde bijna-gesloten bijna-voorste klinker

en: Near-close near-back rounded vowel
nl: Geronde bijna-gesloten bijna-achterste klinker

en: Close-mid front unrounded vowel
nl: Ongeronde halfgesloten voorklinker

en: Close-mid front rounded vowel
nl: Geronde halfgesloten voorklinker

en: Close-mid central unrounded vowel
nl: Ongeronde halfgesloten centrale klinker

en: Close-mid central rounded vowel
nl: Geronde halfgesloten centrale klinker

en: Close-mid back unrounded vowel
nl: Ongeronde halfgesloten achterklinker

en: Close-mid back rounded vowel
nl: Geronde halfgesloten achterklinker

en: Mid-central vowel (Schwa)
nl: Centrale middenklinker (Schwa)

en: Open-mid front unrounded vowel
nl: Ongeronde halfopen voorklinker

en: Open-mid front rounded vowel
nl: Geronde halfopen voorklinker

en: Open-mid central unrounded vowel
nl: Ongeronde halfopen centrale klinker

en: Open-mid central rounded vowel
nl: Geronde halfopen centrale klinker

en: Open-mid back unrounded vowel
nl: Ongeronde halfopen achterklinker

en: Open-mid back rounded vowel
nl: Geronde halfopen achterklinker

en: Near-open front unrounded vowel
nl: Ongeronde bijna-open voorklinker

en: Near-open vowel
nl: Bijna-open klinker

en: Open front unrounded vowel
nl: Ongeronde open voorklinker

en: Open front rounded vowel
nl: Geronde open voorklinker

en: Open back unrounded vowel
nl: Ongeronde open achterklinker

en: Open back rounded vowel
nl: Geronde open achterklinker

en: Voiceless labial-velar fricative
nl: Stemloze labiovelaire fricatief

en: Voiced labial-velar approximant
nl: Stemhebbende labiovelaire approximant

en: Voiced labial-palatal approximant
nl: Stemhebbende labiopalatale approximant

en: Voiceless epiglottal fricative
nl: Stemloze epiglottale fricatief

en: Voiced epiglottal fricative
nl: Stemlhebbende epiglottale fricatief

en: Epiglottal plosive
nl: Epiglottale plosief

en: Voiceless alveolo-palatal fricative
nl: Stemloze alveolo-palatale fricatief

en: Voiced alveolo-palatal fricative
nl: Stemhebbende alveolo-palatale fricatief

en: Voiced alveolar lateral flap
nl: Stemhebbende alveolaire laterale flap

en: Simultaneous voiceless postalveolar and velar fricative
nl: Tegelijkertijd stemloze postalveolaire en velaire fricatief

en: Top tie bar
nl: Bovenste dubbele breve

en: Bottom tie bar
nl: Onderste dubbele breve

en: Long
nl: Lang

en: Half-long
nl: Halflang

en: Extra short
nl: Extra kort

en: Primary stress
nl: Hoofdklemtoon

en: Secondary stress
nl: Bijklemtoon

en: Minor (foot) group
nl: Kleine (voet)groep

en: Major (intonation) group
nl: Grote (intonatie)groep

en: Syllable break
nl: Pauze voor lettergreep

en: Linking (absence of a break)
nl: Linking (geen pauze)

en: Voiceless
nl: Stemloos

en: Voiceless (above)
nl: Stemloos (boven)

en: Voiced
nl: Stemhebbend

en: Breathy voiced
nl: Ruisende stem

en: Creaky voiced
nl: Krakende stem

en: Linguolabial
nl: Linguolabiaal

en: Dental
nl: Dentaal

en: Apical
nl: Apicaal

en: Laminal
nl: Laminaal

en: Aspirated
nl: Aspiratie

en: More rounded
nl: Meer gerond

en: Less rounded
nl: Minder gerond

en: Advanced
nl: Vooraan

en: Retracted
nl: Achteraan

en: Centralized
nl: Centraal

en: Mid-centralized
nl: Halfcentraal

en: Syllabic
nl: Sonant

en: Non-syllabic
nl: Niet-sonant

en: Rhoticity
nl: Tremulant

en: Labialized
nl: Gelabialiseerd

en: Palatized
nl: Gepalatiseerd

en: Velarized
nl: Gevelariseerd

en: Pharyngialized
nl: Gefaryngaliseerd

en: Velarized or pharyngialized
nl: Gevelariseerd of gefaryngaliseerd

en: Raised
nl: Verhoogd

en: Lowered
nl: Verlaagd

en: Advanced tongue root
nl: Geavanceerde tongwortel

en: Retracted tongue root
nl: Teruggetrokken tongwortel

en: Nasalized
nl: Genasaliseerd

en: Nasal release
nl: Nasale vrijgave

en: Lateral release
nl: Laterale vrijgave

en: No audible release
nl: Geen hoorbare vrijgave

en: Extra high (accent)
nl: Extra hoog (accent)

en: Extra high (tone letter)
nl: Extra hoog (toon)

en: High (accent)
nl: Hoog (accent)

en: High (tone letter)
nl: Hoog (toon)

en: Mid (accent)
nl: Midden (accent)

en: Mid (tone letter)
nl: Midden (toon)

en: Low (accent)
nl: Laag (accent)

en: Low (tone letter)
nl: Laag (toon)

en: Extra low (accent)
nl: Extra laag (accent)

en: Extra low (tone letter)
nl: Extra laag (toon)

en: Downstep
nl: Toonval

en: Upstep
nl: Toonverhoging

en: Rising (accent)
nl: Verhoging (accent)

en: Rising (tone letter)
nl: Verhoging (toon)

en: Falling (accent)
nl: Val (accent)

en: Falling (tone letter)
nl: Val (toon)

en: High rising (accent)
nl: Hoge verhoging (accent)

en: High rising (tone letter)
nl: Hoge verhoging (toon)

en: Low rising (accent)
nl: Lage verhoging (accent)

en: Low rising (tone letter)
nl: Lage verhoging (toon)

en: Rising-falling (accent)
nl: Verhoging-val (accent)

en: Rising-falling (tone letter)
nl: Verhoging-val (toon)

en: Global rise
nl: Globale verhoging

en: Global fall
nl: Globale val

en: ChessDiagram
nl: Schaakdiagram

en: Chess diagram
nl: Schaakdiagram

en: A chess position diagram.
    This template will use XBoard to edit the position.
    Use the 'File->Save Position' in XBoard to save
    the position that you want to display.
    Make sure to give it a '.fen' extension
    and remember to type in a relative path
    to the LyX document location.
    Within XBoard, use 'Edit->Edit Position'
    to enable general editing of the board.
    You might also check out the
    'Options->Test legality' option, and
    remember to middle and right click to
    insert new material in the board.
    In order for this to work, you have to
    put the bundled lyxskak.sty in a place
    that TeX will find it, and you will need
    to install the skak package from CTAN.
nl: Een diagram van schaakposities.
    Dit sjabloon zal gebruik maken van XBoard om de positie aan te passen.
    Gebruik 'Bestand -> Positie opslaan' in XBoard om
    de positie die u wilt tonen op te slaan.
    Geef het een '.fen'-extensie en
    vergeet niet een relatief pad te gebruiken.
    In XBoard gebruikt u 'Bewerken -> Positie bewerken'
    om algemene wijzigingen aan het bord aan te brengen.
    U bent misschien ook geïnteresseerd in de
    optie 'Opties -> Legaliteit controleren' en
    vergeet niet om met de middelste en rechtse
    muisknop te klikken om nieuw materiaal
    aan het bord toe te voegen. Om dit te laten
    werken moet u het gebundelde 'lyxskak.sty"
    op een plaats steken waar TeX het kan vinden
    en zal u het pakket skak moeten installeren
    vanop CTAN.

en: Dia diagram
nl: Dia-diagram

en: Dia diagram.
nl: Dia-diagram.

en: GnumericSpreadsheet
nl: GnumericRekenblad

en: Spreadsheet
nl: Rekenblad

en: A spreadsheet made with Gnumeric, LibreOffice, OpenOffice or Excel.
    It imports as a multi-page table, so any length
    is ok. Excessive width could be a problem.
    The gnumeric software is necessary for conversion,
    both for gnumeric and excel files.
nl: Een rekenblad gemaakt met Gnumeric, LibreOffice of Excel.
    Het wordt geïmporteerd als een tabel over meerdere pagina's,
    dus elke lengte is toegestaan. Te brede rekenbladen kunnen
    voor problemen zorgen. Het programma gnumeric is vereist
    voor omzetting, zowel voor gnumeric- als voor Excel-bestanden.

en: Inkscape figure
nl: Inkscape-figuur

en: An Inkscape figure.
    Note that using this template automatically uses the 
    document text in the image (like with the Xfig template).
nl: Een Inkscape-figuur.
    Merk op dat dit sjabloon gebruiken ervoor zorgt
    dat de documenttekst van de figuur gebruikt
    wordt, zoals het Xfig-sjabloon.

en: Lilypond typeset music
nl: Muziek gezet met Lilypond

en: Sheet music typeset by GNU LilyPond,
    converted to .pdf or .eps for inclusion
    Using .eps requires at least lilypond 2.6
    Using .pdf requires at least lilypond 2.9
nl: Bladmuziek gemaakt met GNU LilyPond,
    omgezet naar .pdf of .eps om in het bestand
    te steken. Het gebruik van .eps vereist
    lilypond 2.6, .pdf vereist versie 2.9.

en: PDFPages
nl: PdfPaginas

en: PDF pages
nl: Pdf-pagina's

en: Includes PDF documents, using the 'pdfpages' package.
    To include multiple pages, use the 'pages'-option,
    which must be inserted to 'Options'.
    Examples:
    * pages={x-y} (for a range of pages)
    * pages={x,y,z} (for specific pages)
    * pages=- (to include all pages)
    * pages=last-1 (to include all pages in reverse order)
    With the option 'noautoscale' the PDF pages are
    inserted in their original size.
    Read the documentation of the pdfpages package
    for further options and details.
nl: Voegt pdf-documenten toe, gebruik makend van het
    pakket 'pdfpages'. Gebruik de optie 'pages' om
    meerdere pagina's in te voegen. Steek de optie in
    'Opties'. Voorbeelden:
    * pages={x-y} (voor een paginabereik)
    * pages={x,y,z} (voor specifieke pagina's)
    * pages=- (voor alle pagina's)
    * pages=last-1 (alle pagina's in omgekeerde volgorde)
    Met de optie 'noautoscale' zullen de pdf-pagina's
    in hun oorspronkelijke grootte gebruikt worden.
    Lees de documentatie van 'pdfpages' voor meer info
    over alle opties en details.

en: RasterImage
nl: Roosterafbeelding

en: Raster image
nl: Roosterafbeelding

en: A bitmap file.
    Use this template to include bitmap images of any kind.
nl: Een bitmap-bestand.
    Gebruik dit sjabloon om bitmap-afbeeldingen van elke soort te gebruiken.

en: VectorGraphics
nl: Vectorafbeeldingen

en: Vector graphics
nl: Vectorafbeeldingen

en: A vector graphics file.
    Use this template to include vector graphics of any kind.
    LyX will try to retain the vector properties of the image for
    the final output.
    Note that specialized templates exist for Xfig figures and Dia diagrams.
    The specialized templates allow to automatically use the document font in
    the figures, which is not possible with this general template.
nl: Een vectorafbeelding.
    Gebruikt dit sjabloon om elke soort vectorafbeeldingen
    in te voegen. LyX zal proberen de vector-eigenschap te
    behouden in de finale uitvoer.
    Merk op dat er sjablonen zijn specifiek voor Xfig en dia.
    Deze sjablonen laten toe om automatisch het lettertype
    van het document te gebruiken in de figuren, iets wat
    niet mogelijk is met dit generieke sjabloon.

en: Xfig figure
nl: Xfig-figuur

en: An Xfig figure.
nl: Een Xfig-figuur.

en: SVG (compressed)
nl: SVG (gecomprimeerd)

en: Plain text (chess output)
nl: Tekst zonder opmaak (schaakuitvoer)

en: Sweave (Japanese)
nl: Sweave (Japans)

en: Sweave (Japanese)|S
nl: Sweave (Japans)|S

en: R/S code
nl: R/S-code

en: Rnw (knitr, Japanese)
nl: Rnw (knitr, Japans)

en: LilyPond book (LaTeX)
nl: LilyPond-boek (LaTeX)

en: LilyPond book (pLaTeX)
nl: LilyPond-boek (pLaTeX)

en: LaTeX (plain)
nl: LaTeX (normaal)

en: LaTeX (plain)|L
nl: LaTeX (normaal)|L

en: LaTeX (clipboard)
nl: LaTeX (klembord)

en: Plain text
nl: Tekst zonder opmaak

en: Plain text|a
nl: Tekst zonder opmaak|a

en: Plain text (pstotext)
nl: Tekst zonder opmaak (pstotext)

en: Plain text (ps2ascii)
nl: Tekst zonder opmaak (ps2ascii)

en: Plain text (catdvi)
nl: Tekst zonder opmaak (catdvi)

en: Plain Text, Join Lines
nl: Tekst zonder opmaak, regels samenvoegen

en: LilyPond music
nl: LilyPond-muziek

en: Gnumeric spreadsheet
nl: Gnumeric-rekenblad

en: Excel spreadsheet
nl: Excel-rekenblad

en: XHTML Table (for spreadsheets)
nl: XHTML-tabel (voor rekenbladen)

en: HTML Table (for spreadsheets)
nl: HTML-tabel (voor rekenbladen)

en: OpenDocument spreadsheet
nl: OpenDocument-rekenblad

en: EPS (uncropped)
nl: EPS (niet-bijgesneden)

en: EPS (cropped)
nl: EPS (bijgesneden)

en: PDF (graphics)
nl: PDF (afbeeldingen)

en: PDF (cropped)
nl: PDF (bijgesneden)

en: PDF (lower resolution)
nl: PDF (lage resolutie)

en: Table (CSV)
nl: Tabel (CSV)

en: LyX Preview
nl: LyX-voorbeeld

en: Program
nl: Programma

en: LyX Archive (zip)
nl: LyX-archief (zip)

en: LyX Archive (tar.gz)
nl: LyX-archief (tar.gz)

en: Game 1
nl: Spel 1

en: Game 2
nl: Spel 2

en: Example (LyXified)
nl: Voorbeeld (VerLyXt)

en: Example (raw)
nl: Voorbeeld (ruw)

en: External Material
nl: Extern materiaal

en: Feynman Diagrams
nl: Feynmandiagrammen

en: Instant Preview
nl: Onmiddellijk voorbeeld

en: Itemize Bullets
nl: Opsommingstekens

en: Minted File Listing
nl: Codebestand met minted

en: Minted Listings
nl: Codefragment met minted

en: Graphics and Insets
nl: Grafieken en invoegsels

en: Localization Test (for Developers)
nl: Lokalisatie-test (voor ontwikkelaars)

en: Mixing Japanese with other Languages (with CJKutf8)
nl: Japans combineren met andere talen (met CJKutf8)

en: Mixing Japanese with other Languages (with platex)
nl: Japans combineren met andere talen (met platex)

en: Writing Armenian
nl: Armeens

en: Language Support
nl: Taal-ondersteuning

en: Serial Letter 1
nl: Brievenreeks 1

en: Serial Letter 2
nl: Brievenreeks 2

en: Serial Letter 3
nl: Brievenreeks 3

en: Hazard and Precautionary Statements
nl: Gevaar- en waarschuwingsaanduidingen

en: LilyPond Book
nl: LilyPond-boek

en: Multilingual Captions
nl: Meertalige bijschriften

en: Beamer (Complex)
nl: Beamer (complex)

en: Welcome
nl: Welkom

en: Hebrew Article (KOMA-Script)
nl: Hebreeuws artikel (KOMA-Script)

en: 00 Main File
nl: 00 Hoofdbestand

en: 01 Dedication
nl: 01 Opdracht

en: 02 Foreword
nl: 02 Voorwoord

en: 03 Preface
nl: 03 Woord vooraf

en: 04 Acknowledgements
nl: 04 Dankbetuigingen

en: 05 Contributor List
nl: 05 Lijst van bijdragers

en: 06 Acronym
nl: 06 Acroniem

en: 07 Part
nl: 07 Deel

en: 08 Author
nl: 08 Auteur

en: 10 Glossary
nl: 10 Woordenlijst

en: 11 References
nl: 11 Referenties

en: 05 Acronym
nl: 05 Acroniem

en: 06 Part
nl: 06 Deel

en: 07 Chapter
nl: 07 Hoofdstuk

en: 09 Glossary
nl: 09 Woordenlijst

en: 10 Solutions
nl: 10 Oplossingen

en: Colored
nl: Gekleurd

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Chapter 1
nl: Hoofdstuk 1

en: Chapter 2
nl: Hoofdstuk 2

en: Main File
nl: Hoofdbestand

en: PhD Thesis
nl: PhD-thesis

en: Japanese Article (Standard Class for LuaTeX%2C vertical Writing)
nl: Japans artikel (standaardklasse voor LuaTeX: verticaal schrift)

en: Japanese Book (Standard Class for LuaTeX%2C vertical Writing)
nl: Japans boek (standaardklasse voor LuaTeX: verticaal schrift)

en: Japanese Report (Standard Class for LuaTeX%2C vertical Writing)
nl: Japans rapport (standaardklasse voor LuaTeX: verticaal schrift)

en: Formal with Footline
nl: Formeel met voetregel

en: Formal without Footline
nl: Formeel zonder voetregel

en: Grid with Head
nl: Grid met hoofd

en: No Borders
nl: Geen randen

en: Simple Grid
nl: Eenvoudig grid

en: ERROR!
nl: FOUT!

en: No year
nl: Geen jaar

en: Bibliography entry not found!
nl: Niet gevonden in bibliografie!

en: Disk Error:
nl: Schijffout:

en: LyX could not create the temporary directory '%1$s' (Disk is full maybe?)
nl: LyX kon de tijdelijke map '%1$s' niet maken (Mogelijk is de schijf vol?)

en: LyX attempted to close a document that had unsaved changes!
nl: LyX heeft geprobeerd een document met niet-opgeslagen wijzigingen te sluiten!

en: Save failed! Document is lost.
nl: Opslaan mislukt! Document is weg.

en: Attempting to close changed document!
nl: Proberen om het gewijzigde document te sluiten!

en: Could not remove the temporary directory %1$s
nl: Kon de tijdelijke map %1$s niet verwijderen

en: Unknown token: %1$s %2$s
nl: Onbekend teken: %1$s %2$s

en: Document header error
nl: Fout in document-kopregel

en: \begin_header is missing
nl: \begin_header ontbreekt

en: \begin_document is missing
nl: \begin_document ontbreekt

en: Changes not shown in LaTeX output
nl: Wijzigingen niet zichtbaar in LaTeX-uitvoer

en: Changes will not be highlighted in LaTeX output, because xcolor and ulem are not installed.
    Please install both packages or redefine \lyxadded and \lyxdeleted in the LaTeX preamble.
nl: Wijzigingen zullen niet uitgelicht worden in de LaTeX-uitvoer, omdat xcolor en ulem niet geïnstalleerd zijn.
    Instaleer deze pakketten of definieer de commando's \lyxadded en \lyxdeleted opnieuw in de LaTeX-preambule.

en: File Not Found
nl: Bestand niet gevonden

en: Unable to open file `%1$s'.
nl: Kan bestand `%1$s' niet openen.

en: Document format failure
nl: Fout in documentformaat

en: %1$s ended unexpectedly, which means that it is probably corrupted.
nl: %1$s is onverwacht gestopt, wat betekent dat het waarschijnlijk corrupt is.

en: %1$s is not a readable LyX document.
nl: %1$s is geen leesbaar LyX-document.

en: Conversion failed
nl: Omzetting mislukt

en: %1$s is from a different version of LyX, but a temporary file for converting it could not be created.
nl: %1$s is van een andere versie van LyX, maar een tijdelijk bestand ter omzetting kon niet gemaakt worden.

en: Conversion script not found
nl: Omzettingsscript niet gevonden

en: %1$s is from a different version of LyX, but the conversion script lyx2lyx could not be found.
nl: %1$s is van een andere versie van LyX, maar het conversiescript lyx2lyx kon niet gevonden worden.

en: Conversion script failed
nl: Omzettingsscript mislukt

en: %1$s is from an older version of LyX and the lyx2lyx script failed to convert it.
nl: %1$s is van een oudere versie van LyX en het script lyx2lyx kon het niet omzetten.

en: %1$s is from a newer version of LyX and the lyx2lyx script failed to convert it.
nl: %1$s is van een nieuwere versie van LyX en het script lyx2lyx kon het niet omzetten.

en: File is read-only
nl: Bestand is alleen-lezen

en: The file %1$s cannot be written because it is marked as read-only.
nl: Het bestand %1$s kan niet geschreven worden omdat het alleen-lezen is.

en: Document %1$s has been externally modified. Are you sure you want to overwrite this file?
nl: Document %1$s is extern gewijzigd. Bent u zeker dat u dit bestand wilt overschrijven?

en: Overwrite modified file?
nl: Gewijzigd bestand overschrijven?

en: &Overwrite
nl: &Overschrijven

en: Backup failure
nl: Back-upfout

en: Cannot create backup file %1$s.
    Please check whether the directory exists and is writable.
nl: Kan back-upbestand %1$s niet maken.
    Controleer of de map bestaat en schrijfbaar is.

en: Write failure
nl: Schrijffout

en: The file has successfully been saved as:
      %1$s.
    But LyX could not move it to:
      %2$s.
    Your original file has been backed up to:
      %3$s
nl: Het bestand is succesvol opgeslagen als:
     %1$s.
    LyX kon het echter niet verplaatsen naar:
     %2$s.
    Er is van uw originele bestand een back-up gemaakt op:
     %3$s

en: Cannot move saved file to:
      %1$s.
    But the file has successfully been saved as:
      %2$s.
nl: Kan opgeslagen bestand niet verplaatsen naar:
     %1$s.
    Het bestand is echter succesvol opgeslagen als:
     %2$s.

en: Saving document %1$s...
nl: Document %1$s opslaan...

en:  could not write file!
nl:  kon bestand niet schrijven!

en:  done.
nl:  is voltooid.

en: LyX: Attempting to save document %1$s
nl: LyX: Proberen om document %1$s op te slaan

en: Saved to %1$s. Phew.
nl: Opgeslagen op %1$s. Oef.

en: Save failed! Trying again...
nl: Opslaan mislukt! Opnieuw proberen...

en: Save failed! Trying yet again...
nl: Opslaan mislukt! Nogmaals opnieuw proberen...

en: Iconv software exception Detected
nl: Fout bij iconv-programma gedetecteerd

en: Please verify that the `iconv' support software is properly installed and supports the selected encoding (%1$s), or change the encoding in Document>Settings>Language.
nl: Controleer of het programma 'iconv' juist geïnstalleerd is en de geselecteerde tekencodering (%1$s) ondersteunt, of verander de tekencodering in Document>Instellingen>Taal.

en: Uncodable character '%1$s' (code point %2$s)
nl: Niet-codeerbaar teken '%1$s' (codepunt %2$s)

en: Some characters of your document are not representable in specific verbatim contexts.
    Changing the document encoding to utf8 could help.
nl: Sommige tekens van uw document zijn niet presenteerbaar in specifieke verbatim-contexten.
    Het document aanpassen naar utf8 kan helpen.

en: Could not find LaTeX command for character '%1$s' (code point %2$s)
nl: Kon geen LaTeX-commando vinden voor teken '%1$s' (codepunt %2$s)

en: Some characters of your document are probably not representable in the chosen encoding.
    Changing the document encoding to utf8 could help.
nl: Sommige tekens van uw document kunnen niet voorgesteld worden in de gekozen tekencodering.
    Het document aanpassen naar utf8 kan helpen.

en: iconv conversion failed
nl: iconv-omzetting mislukt

en: conversion failed
nl: omzetting mislukt

en: Uncodable character in file path
nl: Niet-codeerbaar teken in pad naar bestand

en: The path of your document
    (%1$s)
    contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %2$s). This may result in incomplete output, unless TEXINPUTS contains the document directory and you don't use explicitly relative paths (i.e., paths starting with './' or '../') in the preamble or in ERT.
    
    In case of problems, choose an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the file path name.
nl: Het pad van uw document
    (%1$s)
    bevat tekens die niet gekend zijn in de huidige tekencodering van het document (namelijk %2$s). Dit kan resulteren in onvolledige uitvoer, tenzij TEXINPUTS de documentmap bevat en je geen expliciete relatieve paden gebruikt (i.e. paden startend met './' of '../') in de preambule of in een ERT.
    
    Bij problemen dient u een gepaste tekencodering te kiezen
     (zoals utf8) of het pad van het bestand aan te passen.

en: The languages %1$s are only supported by Babel.
nl: De talen %1$s worden enkel ondersteund door Babel.

en: The language %1$s is only supported by Babel.
nl: De taal %1$s wordt enkel ondersteund door Babel.

en: The languages %1$s are only supported by Polyglossia.
nl: De talen %1$s worden enkel ondersteund door Polyglossia.

en: The language %1$s is only supported by Polyglossia.
nl: De taal %1$s wordt enkel ondersteund door Polyglossia.

en: Incompatible Languages!
nl: Niet-compatibele talen!

en: You cannot use the following languages together in one LaTeX document because they require conflicting language packages:
    %1$s%2$s
nl: U kan de volgende talen niet samen in een LaTeX-document gebruiken omdat ze conflicterende taalpakketten nodig hebben:
    %1$s%2$s

en: Running chktex...
nl: Chktex uitvoeren...

en: chktex failure
nl: chktex-fout

en: Could not run chktex successfully.
nl: Kon chktex niet succesvol uitvoeren.

en: Don't know how to export to format: %1$s
nl: Weet niet hoe formaat te exporteren: %1$s

en: Branch state changes in master document
nl: Wijzigingen aan vertakkingsstatus in hoofddocument

en: The state of the branch '%1$s' was changed in the master file. Please make sure to save the master.
nl: De status van de vertakking '%1$s' is gewijzigd in het hoofddocument. Vergeet het hoofddocument niet op te slaan.

en: Error exporting to format: %1$s.
nl: Fout bij het exporteren naar formaat: %1$s.

en: Error generating literate programming code.
nl: Fout bij het genereren van code voor literate programming.

en: Branch "%1$s" already exists.
nl: Vertakking "%1$s" bestaat al.

en: Error viewing the output file.
nl: Fout bij het weergeven van het uitvoerbestand.

en: Invalid filename
nl: Ongeldige bestandsnaam

en: The following filename will cause troubles when running the exported file through LaTeX:
nl: De volgende bestandsnaam zal waarschijnlijk problemen veroorzaken wanneer het geëxporteerde bestand door LaTeX wordt verwerkt:

en: Problematic filename for DVI
nl: Problematische bestandsnaam voor DVI

en: The following filename can cause troubles when running the exported file through LaTeX and opening the resulting DVI:
nl: De volgende bestandsnaam zal mogelijk problemen veroorzaken als het geëxporteerde bestand door LaTeX verwerkt wordt en het resulterende DVI-bestand wordt geopend:

en: Export Warning!
nl: Exportwaarschuwing!

en: There are spaces in the paths to your BibTeX databases.
    BibTeX will be unable to find them.
nl: Er zijn spaties in de paden naar uw BibTeX-databanken.
    BibTeX zal ze niet kunnen vinden.

en: Preview source code for paragraph %1$d
nl: Voorbeeld van broncode voor alinea %1$d

en: Preview source code from paragraph %1$s to %2$s
nl: Voorbeeld van broncode voor alinea %1$s tot %2$s

en: Preview source code
nl: Voorbeeld van broncode

en: Preview preamble
nl: Voorbeeld van preambule

en: Preview body
nl: Voorbeeld van broodtekst

en: Plain text does not have a preamble.
nl: Tekst zonder opmaak heeft geen preambule.

en: Autosaving current document...
nl: Huidige document automatisch opslaan...

en: No information for exporting the format %1$s.
nl: Geen informatie voor het exporteren van formaat %1$s.

en: Hint: use non-TeX fonts or set input encoding to '%1$s'
nl: Hint: gebruik niet-TeX lettertypes of zet de invoercodering op '%1$s'

en: Couldn't export file
nl: Kon bestand niet exporteren

en: File name error
nl: Bestandsnaamfout

en: The directory path to the document
    %1$s
    contains spaces, but your TeX installation does not allow them. You should save the file to a directory whose name does not contain spaces.
nl: Het pad naar het document
    %1$s
    bevat spaties, maar uw TeX-installatie laat dit niet toe. Sla het bestand op in een map wier naam geen spaties bevat.

en: Document export cancelled.
nl: Exporten van document geannuleerd.

en: Document exported as %1$s to file `%2$s'
nl: Document geëxporteerd als %1$s naar bestand `%2$s'

en: Document exported as %1$s
nl: Document geëxporteerd als %1$s

en: An emergency save of the document %1$s exists.
    
    Recover emergency save?
nl: Een noodversie van het document %1$s bestaat.
    
    Noodversie herstellen?

en: Load emergency save?
nl: Noodversie openen?

en: &Recover
nl: He&rstellen

en: &Load Original
nl: Origineel &laden

en: &Only show difference
nl: &Alleen verschil tonen

en: An emergency file is successfully loaded, but the original file %1$s is marked read-only. Please make sure to save the document as a different file.
nl: Een noodversie is geopend, maar het originele bestand %1$s is gemarkeerd als alleen-lezen. Sla het document op als een ander bestand.

en: Document was successfully recovered.
nl: Document succesvol hersteld.

en: Document was NOT successfully recovered.
nl: Document was NIET succesvol hersteld.

en: Remove emergency file now?
    (%1$s)
nl: Noodversie nu verwijderen?
    (%1$s)

en: Delete emergency file?
nl: Noodversie verwijderen?

en: &Keep
nl: &Behouden

en: Emergency file deleted
nl: Noodversie verwijderd

en: Do not forget to save your file now!
nl: Vergeet uw bestand nu niet op te slaan!

en: Remove emergency file now?
nl: Noodversie nu verwijderen?

en: Can't rename emergency file!
nl: Kan noodversie niet hernoemen!

en: LyX was unable to rename the emergency file. You should do so manually. Otherwise, you will be asked about it again the next time you try to load this file, and may over-write your own work.
nl: LyX kon het noodbestand niet hernoemen. U doet dit best manueel. Anders zal dit opnieuw gevraagd worden de volgende keer dat u dit bestand probeert te laden, en overschrijft u mogelijk uw werk.

en: Emergency File Renamed
nl: Noodversie hernoemd

en: Emergency file renamed as:
     %1$s
nl: Noodversie hernoemd naar:
     %1$s

en: The backup of the document %1$s is newer.
    
    Load the backup instead?
nl: De back-up van het document %1$s is nieuwer.
    
    Back-up gebruiken?

en: Load backup?
nl: Back-up gebruiken?

en: &Load backup
nl: Back-up &laden

en: Load &original
nl: &Origineel laden

en: A backup file is successfully loaded, but the original file %1$s is marked read-only. Please make sure to save the document as a different file.
nl: Een back-up is geladen, maar het originele bestand %1$s is gemarkeerd als alleen-lezen. Sla het document op als een ander bestand.

en: Senseless!!!
nl: Zinloos!!!

en: Document %1$s reloaded.
nl: Document %1$s opnieuw geladen.

en: Could not reload document %1$s.
nl: Kon document %1$s niet opnieuw laden.

en: File deleted from disk
nl: Bestand verwijderd van schijf

en: The file
      %1$s
    has been deleted from disk!
nl: Het bestand
      %1$s
    is verwijderd van schijf!

en: The LaTeX package amsmath is only used if AMS formula types or symbols from the AMS math toolbars are inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket amsmath wordt enkel gebruikt als AMS-formules of symbolen van de AMS-werkbalk gebruikt worden

en: The LaTeX package amssymb is only used if symbols from the AMS math toolbars are inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket amssymb wordt enkel gebruikt als er symbolen van de AMS-werkbalk gebruikt worden

en: The LaTeX package cancel is only used if \cancel commands are used in formulas
nl: Het LaTeX-pakket cancel wordt enkel gebruikt als er \cancel-commando's gebruikt worden in formules

en: The LaTeX package esint is only used if special integral symbols are inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket esint wordt alleen gebruikt als er speciale integraalsymbolen in formules voorkomen

en: The LaTeX package mathdots is only used if the command \iddots is inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket mathdots wordt alleen gebruikt als het commando \iddots in formules voorkomt

en: The LaTeX package mathtools is only used if some mathematical relations are inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket mathtools wordt alleen gebruikt als sommige wiskunde relaties in formules gebruikt worden

en: The LaTeX package mhchem is only used if either the command \ce or \cf is inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket mhchem wordt alleen gebruikt als het commando \ce of \cf gebruikt wordt in formules

en: The LaTeX package stackrel is only used if the command \stackrel with subscript is inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket stackrel wordt alleen gebruikt als het commando \stackrel middels subscript in formules voorkomt

en: The LaTeX package stmaryrd is only used if symbols from the St Mary's Road symbol font for theoretical computer science are inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket stmaryrd wordt alleen gebruikt als symbolen van het symbolisch lettertype St Mary's Road voor theoretische computerwetenschappen gebruikt worden in formules

en: The LaTeX package undertilde is only used if you use the math frame decoration 'utilde'
nl: Het LaTeX-pakket undertilde wordt enkel gebruikt als u de decoratie 'utilde' gebruikt bij wiskundige kader

en: The selected document class
    	%1$s
    requires external files that are not available.
    The document class can still be used, but the
    document cannot be compiled until the following
    prerequisites are installed:
    	%2$s
    See section 3.1.2.2 (Class Availability) of the
    User's Guide for more information.
nl: De geselecteerde documentklasse
    	%1$s
    vereist externe bestanden die niet bestaan.
    De documentklasse kan nog steeds gebruikt worden,
    maar het document kan niet gecompileerd worden
    zolang volgende zaken niet geïnstalleerd zijn:
    	%2$s
    Bekijk paragraaf 3.1.2.2 (Beschikbaarheid van klassen
    van de Gebruikersgids voor meer informatie.

en: Document class not available
nl: Documentklasse niet beschikbaar

en: greyedout inset text
nl: tekst vergrijsd invoegsel

en: LyX Warning:
nl: LyX-waarschuwing:

en: uncodable character
nl: niet-codeerbaar teken

en: Uncodable character in document metadata
nl: Niet-codeerbaar teken in document-metadata

en: The metadata of your document contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %1$s).
    These glyphs are omitted  from the output, which may result in incomplete output.
    
    Please select an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the metadata accordingly.
nl: De metadata van uw document bevat tekens die niet bekend zijn in de huidige tekencodering (namelijk %1$s).
    Deze tekens wordt weggelaten uit de uitvoer, wat kan resulteren in onvolledige uitvoer.
    
    Kies een gepaste tekencodering voor het document
    (zoals utf8) of pas de metadata aan.

en: Uncodable character in class options
nl: Niet-codeerbare tekens in klasse-opties

en: The class options of your document contain glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %1$s).
    These glyphs are omitted  from the output, which may result in incomplete output.
    
    Please select an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the class options accordingly.
nl: De klasse-opties van uw document bevat tekens die niet gekend zijn in de huidige tekencodering (namelijk %1$s).
    Deze tekens wordt weggelaten uit de uitvoer, wat kan resulteren in onvolledige uitvoer.
    
    Kies een gepaste tekencodering voor het document
    (zoals utf8) of pas de klasse-opties aan.

en: Uncodable character in user preamble
nl: Niet-codeerbaar teken in gebruikerspreambule

en: The user preamble of your document contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %1$s).
    These glyphs are omitted  from the output, which may result in incomplete output.
    
    Please select an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the preamble code accordingly.
nl: De gebruikerspreambule van uw document bevat tekens die niet gekend zijn in de huidige tekencodering (namelijk %1$s).
    Deze tekens wordt weggelaten uit de uitvoer, wat kan resulteren in onvolledige uitvoer.
    
    Kies een gepaste tekencodering voor het document
    (zoals utf8) of pas de preambule aan.

en: The layout file:
    %1$s
    could not be found. A default textclass with default
    layouts will be used. LyX will not be able to produce
    correct output.
nl: Het lay-outbestand:
    %1$s
    kon niet gevonden worden. Een standaardtekstklasse
    met standaardlay-outs zal gebruikt worden. LyX zal geen
    correcte uitvoer kunnen produceren.

en: Document class not found
nl: Documentklasse niet gevonden

en: Due to some error in it, the layout file:
    %1$s
    could not be loaded. A default textclass with default
    layouts will be used. LyX will not be able to produce
    correct output.
nl: Door een fout in het lay-outbestand:
    %1$s
    kon het niet geladen worden. Een standaardtekstklasse met
    standaarlay-outs zal gebruikt worden. LyX zal geen correcte
    uitvoer kunnen produceren.

en: Could not load class
nl: Kon klasse niet laden

en: Error reading internal layout information
nl: Fout bij het lezen van interne lay-outinformatie

en: Read Error
nl: Leesfout

en: No bibliography processor found!
nl: Geen bibliografie-verwerker gevonden!

en: The bibliography processor requested by this document (%1$s) is not available and no appropriate alternative has been found. No bibliography and references will be generated.
    Please fix your installation!
nl: De bibliografie-verwerker die door dit document gevraagd wordt (%1$s) is niet beschikbaar en er is geen bruikbaar alternatief gevonden. Bibliografie en verwijzingen worden niet gegenereerd.
    Pas uw installatie aan!

en: Requested bibliography processor not found!
nl: Gevraagde bibliografie-verwerker niet gevonden!

en: The bibliography processor requested by this document (%1$s) is not available. As a fallback, '%2$s' will be used, options are omitted. This might result in errors or unwanted changes in the bibliography. Please check carefully!
    It is suggested to install the missing processor.
nl: De bibliografie-verwerker die door dit document gevraagd wordt (%1$s) is niet beschikbaar. Als alternatief zal '%2$s' worden gebruikt, zonder opties. Dit kan leiden tot fouten of niet-gewenste veranderingen in de bibliografie. Controleer zorgvuldig!
    Het wordt aanbevolen de ontbrekende verwerker te installeren.

en: No more insets
nl: Geen invoegsels meer

en: Save bookmark
nl: Bladwijzer opslaan

en: Document is read-only
nl: Document is alleen-lezen

en: Document has been modified externally
nl: Document is extern gewijzigd

en: This portion of the document is deleted.
nl: Dit deel van het document werd verwijderd.

en: Absolute filename expected.
nl: Absolute bestandsnaam wordt verwacht.

en: The document class `%1$s' could not be loaded.
nl: De documentklasse %1$s kon niet geladen worden.

en: No further undo information
nl: Geen verdere info voor ongedaan maken

en: No further redo information
nl: Geen verdere info voor opnieuw uitvoeren

en: Search string not found!
nl: Zoektekst niet gevonden!

en: Mark off
nl: Markering aan

en: Mark on
nl: Markering uit

en: Mark removed
nl: Markering verwijderd

en: Mark set
nl: Markering ingesteld

en: Statistics for the selection:
nl: Statistieken voor de selectie:

en: Statistics for the document:
nl: Statistieken voor het document:

en: %1$d words
nl: %1$d woorden

en: One word
nl: Eén woord

en: %1$d characters
nl: %1$d tekens

en: One character
nl: Eén teken

en: %1$d characters (no blanks)
nl: %1$d tekens (geen spaties)

en: One character (no blanks)
nl: Eén teken (geen spaties)

en: Statistics
nl: Statistieken

en: `inset-forall' interrupted because number of actions is larger than %1$d
nl: `inset-forall' werd onderbroken omdat het aantal acties groter is dan %1$d

en: Applied "%1$s" to %2$d insets
nl: "%1$s" toegepast op %2$d invoegsels

en: Branch name
nl: Vertakkingsnaam

en: Branch already exists
nl: Vertakking bestaal al

en: Inserting document %1$s...
nl: Document %1$s invoegen...

en: Document %1$s inserted.
nl: Document %1$s ingevoegd.

en: Could not insert document %1$s
nl: Kon document %1$s niet invoegen

en: Could not read the specified document
    %1$s
    due to the error: %2$s
nl: Kon het opgegeven document
    %1$s
    niet lezen door de fout: %2$s

en: Could not read file
nl: Kon bestand niet lezen

en: %1$s
     is not readable.
nl: %1$s
     is niet leesbaar.

en: Could not open file
nl: Kon bestand niet openen

en: Reading not UTF-8 encoded file
nl: Lezen van bestand niet in UTF8

en: The file is not UTF-8 encoded.
    It will be read as local 8Bit-encoded.
    If this does not give the correct result
    then please change the encoding of the file
    to UTF-8 with a program other than LyX.
nl: Dit bestand is niet gecodeerd met UTF-8.
    Het zal gelezen worden als lokaal 8Bit-gecodeerd.
    Als dit niet het gewenste resultaat oplevert,
    verander dan a.u.b. de codering van het bestand
    naar UTF-8 met een ander programma dan LyX.

en: Uncodable character in author initials
nl: Niet-codeerbaar teken in auteursinitialen

en: The author initials '%1$s',
    used for change tracking, contain the following glyphs that
    cannot be represented in the current encoding: %2$s.
    These glyphs will be omitted in the exported LaTeX file.
    
    Choose an appropriate document encoding (such as utf8)
    or change the author initials.
nl: De auteursinitialen '%1$s',
    gebruikt voor het bijhouden van wijzigingen, bevat de volgende
    tekens die niet weergegeven kunnen worden in de huidige tekencodering: %2$s.
    Deze tekens zullen weggelaten worden in het geëxporteerde LaTeX-bestand.
    
    Kies een aangepaste tekencodering voor het document (zoals utf8)
    of verander de auteursinitialen.

en: Uncodable character in author name
nl: Niet-codeerbaar teken in auteursnaam

en: The author name '%1$s',
    used for change tracking, contains the following glyphs that
    cannot be represented in the current encoding: %2$s.
    These glyphs will be omitted in the exported LaTeX file.
    
    Choose an appropriate document encoding (such as utf8)
    or change the spelling of the author name.
nl: De auteursnaam '%1$s',
    gebruikt voor het bijhouden van wijzigingen, bevat volgende
    tekens die voorgesteld kunnen worden in de huidige tekencodering: %2$s.
    Deze tekens zullen weggelaten worden in het geëxporteerde LaTeX-bestand.
    
    Kies een aangepaste tekencodering voor het document (zoals utf8)
    of verander de schrijfwijze van de auteursnaam.

en: ChkTeX warning id # %1$s
nl: ChkTeX-waarschuwing met id # %1$s

en: none
nl: geen

en: black
nl: zwart

en: white
nl: wit

en: blue
nl: blauw

en: brown
nl: bruin

en: cyan
nl: cyaan

en: darkgray
nl: donkergrijs

en: gray
nl: grijs

en: green
nl: groen

en: lightgray
nl: lichtgrijs

en: lime
nl: limoen

en: olive
nl: olijf

en: orange
nl: oranje

en: pink
nl: roze

en: purple
nl: paars

en: red
nl: rood

en: teal
nl: taling

en: yellow
nl: geel

en: cursor
nl: aanwijzer

en: background
nl: achtergrond

en: text
nl: tekst

en: selection
nl: selectie

en: selected math
nl: geselecteerde wiskunde

en: selected text
nl: geselecteerde tekst

en: LaTeX text
nl: LaTeX-tekst

en: Text label 1
nl: Tekstlabel 1

en: Text label 2
nl: Tekstlabel 2

en: Text label 3
nl: Tekstlabel 3

en: inline completion
nl: suggesties op dezelfde regel

en: inline completion (non-unique)
nl: suggesties op dezelfde regel (niet-uniek)

en: previewed snippet
nl: fragment voor voorbeeld

en: note label
nl: aantekeningslabel

en: note background
nl: aantekeningsachtergrond

en: comment label
nl: opmerkingslabel

en: comment background
nl: opmerkingsachtergrond

en: greyedout inset label
nl: label vergrijsd invoegsel

en: greyedout inset background
nl: achtergrond vergrijsd invoegsel

en: phantom inset text
nl: tekst spookinvoegsel

en: shaded box
nl: gearceerd kader

en: listings background
nl: achtergrond codefragmenten

en: branch label
nl: vertakkingslabel

en: footnote label
nl: voetnootlabel

en: index label
nl: indexlabel

en: margin note label
nl: kanttekeningslabel

en: URL label
nl: URL-label

en: URL text
nl: URL-text

en: depth bar
nl: dieptebalk

en: scroll indicator
nl: scroll-indicator

en: language
nl: taal

en: command inset
nl: commando-invoegsel

en: command inset background
nl: achtergrond commando-invoegsel

en: command inset frame
nl: kader commando-invoegsel

en: command inset (broken reference)
nl: commando-invoegsel (gebroken verwijzing)

en: button background (broken reference)
nl: knopachtergrond (gebroken verwijzing)

en: button frame (broken reference)
nl: knopkader (gebroken verwijzing)

en: button background (broken reference) under focus
nl: knopachtergrond (gebroken verwijzing) met focus

en: special character
nl: speciaal teken

en: math text
nl: wiskunde-tekst

en: math background
nl: wiskunde-achtergrond

en: graphics background
nl: afbeeldingsachtergrond

en: math macro background
nl: achtergrond wiskundemacro

en: math frame
nl: kader voor wiskunde

en: math corners
nl: hoeken voor wiskunde

en: math line
nl: regel voor wiskunde

en: math macro hovered background
nl: achtergrond bij hoveren wiskundemacro

en: math macro label
nl: label wiskundemacro

en: math macro frame
nl: kader wiskundemacro

en: math macro blended out
nl: opvallende wiskundemacro

en: math macro old parameter
nl: oude paramater wiskundemacro

en: math macro new parameter
nl: nieuwe paramater wiskundemacro

en: collapsible inset text
nl: tekst inklapbaar invoegsel

en: collapsible inset frame
nl: kader inklapbaar invoegsel

en: inset background
nl: invoegselachtergrond

en: inset label
nl: invoegsel-label

en: inset frame
nl: invoegselkader

en: LaTeX error
nl: LaTeX-fout

en: end-of-line marker
nl: markering regeleinde

en: appendix marker
nl: markering voor appendix

en: change bar
nl: wijzigingenbalk

en: changes - deleted text (exported output)
nl: veranderingen - verwijderde tekst (geëxporteerde uitvoer)

en: changes - added text (exported output)
nl: veranderingen - toegevoegde tekst (geëxporteerde uitvoer)

en: changed text (workarea, 1st author)
nl: gewijzigde tekst (werkvenster, 1e auteur)

en: changed text (workarea, 2nd author)
nl: gewijzigde tekst (werkvenster, 2e auteur)

en: changed text (workarea, 3rd author)
nl: gewijzigde tekst (werkvenster, 3e auteur)

en: changed text (workarea, 4th author)
nl: gewijzigde tekst (werkvenster, 4e auteur)

en: changed text (workarea, 5th author)
nl: gewijzigde tekst (werkvenster, 5e auteur)

en: changed text (workarea, document comparison)
nl: gewijzigde tekst (werkvenster, document-vergelijking)

en: changes - deleted text brightness (workarea)
nl: veranderingen - verwijderde tekst helderheid (werkgebied)

en: added space markers
nl: markering toegevoegde spaties

en: table line
nl: tabellijn

en: table on/off line
nl: tabel op/af lijn

en: bottom area
nl: ruimte onderaan

en: new page
nl: nieuwe pagina

en: page break / line break
nl: pagina- / regeleinde

en: button frame
nl: knopkader

en: button background
nl: knopachtergrond

en: button background under focus
nl: knopachtergrond met focus

en: paragraph marker
nl: alineamarkering

en: preview frame
nl: voorbeeldkader

en: regexp frame
nl: kader regexp

en: bookmark
nl: bladwijzers

en: inherit
nl: overerven

en: ignore
nl: negeren

en: <p>The following LaTeX backend has been configured to allow execution of external programs for any document:</p><center><p>%1$s</p></center><p>This is a dangerous configuration. Please, consider using the support offered by LyX for allowing this privilege only to documents that actually need it, instead.</p>
nl: <p>Het volgende LaTeX-programma is zo ingesteld dat het voor alle documenten uitvoering van externe programma's zal toestaan:</p><center><p><tt>%1$s</tt></p></center><p>Dit is een gevaarlijke configuratie. LyX biedt ondersteuning om dit enkel te doen voor documenten die het nodig hebben. Overweegom deze ondersteuning van LyX te gebruiken.</p>

en: Security Warning
nl: Beveiligingswaarschuwing

en: <p>The following LaTeX backend has been requested to allow execution of external programs:</p><center><p>%1$s</p></center><p>The external programs can execute arbitrary commands on your system, including dangerous ones, if instructed to do so by a maliciously crafted LyX document.</p>
nl: <p>Er is gevraagd dat het volgende LaTeX-programma de mogelijkheid krijgt externe programma's uit te voeren:</p><center><p><tt>%1$s</tt></p></center><p>Deze externe programma's kunnen arbitraire commando's uitvoeren op uw systeem, inclusief gevaarlijke commando's, als ze daartoe opdracht krijgen van een kwaadaardig gemanipuleerd LyX-document.</p>

en: <p>The requested operation requires the use of a converter from %2$s to %3$s:</p><blockquote><p>%1$s</p></blockquote><p>This external program can execute arbitrary commands on your system, including dangerous ones, if instructed to do so by a maliciously crafted LyX document.</p>
nl: <p>De gevraagde operatie vereist het gebruik van een conversieprogramma van %2$s naar %3$s: </p><blockquote><p><tt>%1$s</tt></p></blockquote><p>Dit externe programma kan arbitraire commando's uitvoeren op uw systeem, inclusief gevaarlijke commando's, als ze daartoe opdracht krijgen van een kwaadaardig gemanipuleerd LyX-document.</p>

en: An external converter is disabled for security reasons
nl: Een externe conversieprogramma is uitgeschakeld uit veiligheidsoverwegingen

en: <p><b>Your current preference settings forbid its execution.</b></p><p>(To change this setting, go to <i>Preferences &#x25b9; File Handling &#x25b9; Converters</i> and uncheck <i>Security &#x25b9; Forbid needauth converters</i>.)
nl: <p><b>Uw huidige instellingen verbieden de uitvoering.</b></p><p>(Ga naar <i>Instellingen &#x25b9; Bestandsgebruik &#x25b9; Conversieprogramma's<i> en vink <i>Beveiliging &#x25b9; Gebruik van conversieprogramma's met 'needauth' verbieden</i> uit.)

en: A LaTeX backend requires your authorization
nl: Een LaTeX-instantie vraagt uw toestemming

en: An external converter requires your authorization
nl: Een extern conversieprogramma vraagt uw toestemming

en: <p>Should LaTeX backends be allowed to run external programs?</p><p><b>Allow them only if you trust the origin/sender of the LyX document!</b></p>
nl: <p>Mag LaTeX externe programma's uitvoeren?</p><p><b>Sta dit enkel toe als u de oorsprong/verzender van het LyX-document vertrouwt!</b></p>

en: <p>Would you like to run this converter?</p><p><b>Only run if you trust the origin/sender of the LyX document!</b></p>
nl: <p>Wilt u dit conversieprogramma uitvoeren?</p><p><b>Voer het enkel uit als u de oorsprong/afzender van het LyX-document vertrouwt!</b></p>

en: Do &not allow
nl: &Niet toestaan

en: Do &not run
nl: Niet u&itvoeren

en: A&llow
nl: Toe&staan

en: &Run
nl: &Uitvoeren

en: &Always allow for this document
nl: &Altijd toestaan voor dit document

en: &Always run for this document
nl: &Altijd uitvoeren voor dit document

en: Converter killed
nl: Conversieprogramma afgesloten

en: The following converter was killed by the user.
     %1$s
nl: Het volgende conversieprogramma is afgesloten door de gebruiker.
     %1$s

en: Cannot convert file
nl: Kan bestand niet converteren

en: No information for converting %1$s format files to %2$s.
    Define a converter in the preferences.
nl: Geen informatie voor het converteren van %1$s-bestanden naar %2$s.
    Definieer een conversie in de instellingen.

en: Pygments driver command not found!
nl: Het commando voor het pygments-stuurprogramma is niet gevonden!

en: The driver command necessary to use the minted package
    (pygmentize) has not been found. Make sure you have
    the python-pygments module installed or, if the driver
    is named differently, to add the following line to the
    document preamble:
    
    \AtBeginDocument{\renewcommand{\MintedPygmentize}{driver}}
    
    where 'driver' is name of the driver command.
nl: Het commando voor het uitvoeren van het pakket mintend
    (pygmentsize) werd niet gevonden. Zorg ervoor dat de
    Python-module pygments geïnstalleerd is of, als het
    commando anders noemt, u volgende regel toevoegt aan
    de preambule van het document:
    
    \AtBeginDocument{\renewcommand{\MintedPygmentize}{driver}}
    
    waarbij 'driver' de naam van het commando voor het stuurprogramma is.

en: Executing command:
nl: Bezig met uitvoeren:

en: Process Killed
nl: Proces gestopt

en: The conversion process was killed while running:
    %1$s
nl: Het proces van het conversieprogramma is gestopt tijdens de uitvoering:
    %1$s

en: Process Timed Out
nl: Time-out voor proces

en: The conversion process:
    %1$s
    timed out before completing.
nl: De time-out van het proces
     van het conversieprogramma:
    %1$s
    is verlopen voor de uitvoering
    kon voltooien.

en: Build errors
nl: Compileerfouten

en: There were errors during the build process.
nl: Er zijn fouten opgetreden tijdens het compileren.

en: An error occurred while running:
    %1$s
nl: Er is een fout opgetreden bij het uitvoeren van:
    %1$s

en: Could not move a temporary directory from %1$s to %2$s.
nl: Kon een tijdelijke map niet verplaatsen van %1$s naar %2$s.

en: Could not copy a temporary file from %1$s to %2$s.
nl: Kon een tijdelijk bestand niet kopiëren van %1$s naar %2$s.

en: Could not move a temporary file from %1$s to %2$s.
nl: Kon een tijdelijk bestand niet verplaatsen van %1$s naar %2$s.

en: Running LaTeX...
nl: LaTeX uitvoeren...

en: Export canceled
nl: Export geannuleerd

en: The export process was terminated by the user.
nl: Het exportproces is gestopt door de gebruiker.

en: Undefined reference
nl: Ongedefinieerde referentie

en: Undefined references or citations were found during the build.
    Please check the warnings in the LaTeX log (Document > LaTeX Log).
nl: Niet-gedefinieerde verwijzingen gevonden tijdens compileren. Controleer de waarschuwingen in de LaTeX log (Document > LaTex-log).

en: LaTeX did not run successfully. Additionally, LyX could not locate the LaTeX log %1$s.
nl: LaTeX is niet met succes uitgevoerd. Bovendien kon LyX het LaTeX-logboek %1$s niet vinden.

en: LaTeX failed
nl: LaTeX mislukt

en: The external program
    %1$s
    finished with an error. It is recommended you fix the cause of the external program's error (check the logs).
nl: Het externe programma
    %1$s
    eindigde met een fout. Het is aanbevolen de oorzaak van de fout van het externe programma op te lossen (bekijk de logs).

en: Output is empty
nl: Uitvoer is leeg

en: No output file was generated.
nl: Geen uitvoerbestand werd gemaakt.

en: , Inset:
nl: , Insprong:

en: , Cell:
nl: , Cel:

en: , Position:
nl: , Positie:

en: The character "%1$s" is uncodable in this verbatim context and thus has not been pasted.
nl: Het teken "%1$s" kan niet voorgesteld worden in de verbatim-omgeving en is niet geplakt.

en: The characters "%1$s" are uncodable in this verbatim context and thus have not been pasted.
nl: De tekens "%1$s" kunnen niet voorgesteld worden in de verbatim-omgeving en zijn niet geplakt.

en: Uncodable content
nl: Niet-codeerbare inhoud

en: The pasted branch "%1$s" is undefined.
    Do you want to add it to the document's branch list?
nl: De geplakte vertakking "%1$s" is niet gedefinieerd.
    Wilt u deze toevoegen aan de vertakkingen van dit document?

en: Unknown branch
nl: Onbekende vertakking

en: &Don't Add
nl: &Niet toevoegen

en: Layout `%1$s' was not found.
nl: Lay-out `%1$s' is niet gevonden.

en: Layout Not Found
nl: Lay-out niet gevonden

en: Flex inset %1$s is undefined after reloading `%2$s' layout.
nl: Het flexibele invoegsel %1$s is niet gedefinieerd na het opnieuw laden van de lay-out `%2$s'.

en: Flex inset %1$s is undefined because of conversion from `%2$s' layout to `%3$s'.
nl: Het flexibele invoegsel %1$s is niet gedefinieerd door de conversie van lay-out van `%2$s' naar `%3$s'.

en: Undefined flex inset
nl: Niet-gedefinieerde flexibel invoegsel

en: The file %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that file?
nl: Het bestand %1$s bestaat al.
    
    Wilt u het overschrijven?

en: Overwrite file?
nl: Bestand overschrijven?

en: &Keep file
nl: Bestand &behouden

en: Overwrite &all
nl: &Alles overschrijven

en: &Cancel export
nl: Export &annuleren

en: Couldn't copy file
nl: Kon bestand niet kopiëren

en: Copying %1$s to %2$s failed.
nl: Kopiëren van %1$s naar %2$s mislukt.

en: Language: %1$s,
nl: Taal: %1$s,

en: Number %1$s
nl: Getal %1$s

en: Roman
nl: Romein

en: Sans Serif
nl: Schreefloos

en: Typewriter
nl: Monospace

en: Symbol
nl: Symbolen

en: Inherit
nl: Overerven

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Upright
nl: Rechtop

en: Italic
nl: Cursief

en: Slanted
nl: Obliek

en: Smallcaps
nl: Kleinkapitaal

en: Increase
nl: Groter

en: Decrease
nl: Kleiner

en: Toggle
nl: Wisselen

en: Emphasis %1$s,
nl: Nadruk %1$s,

en: Underline %1$s,
nl: Onderstreping %1$s,

en: Double underline %1$s,
nl: Dubbele onderstreping  %1$s,

en: Wavy underline %1$s,
nl: Golvende onderstreping %1$s,

en: Strike out %1$s,
nl: Doorstreping %1$s,

en: Cross out %1$s,
nl: Doorkruising %1$s,

en: Noun %1$s,
nl: Naamwoord: %1$s,

en: Cannot view file
nl: Kan bestand niet weergeven

en: File does not exist: %1$s
nl: Bestand bestaat niet: %1$s

en: No information for viewing %1$s
nl: Geen informatie voor het weergeven van %1$s

en: Auto-view file %1$s failed
nl: Automatisch weergeven van bestand %1$s mislukt

en: No Filename
nl: Geen bestandsnaam

en: No filename was provided!
nl: Geen bestandsnaam opgegeven!

en: Cannot edit file
nl: Kan bestand niet bewerken

en: LinkBack files can only be edited on Apple Mac OSX.
nl: LinkBack-bestanden kunnen enkel bewerkt worden met Apple Mac OSX.

en: No information for editing %1$s
nl: Geen informatie voor het bewerken van %1$s

en: Auto-edit file %1$s failed
nl: Automatisch bewerken van bestand %1$s mislukt

en: Could not find bind file
nl: Kon bind-bestand niet vinden

en: Unable to find the bind file
    %1$s.
    Please check your installation.
nl: Kon bind-bestand %1$s.
    niet vinden
    Controleer uw installatie.

en: Could not find `cua.bind' file
nl: Kon bestand 'cua.bind' niet vinden

en: Unable to find the default bind file `cua.bind'.
    Please check your installation.
nl: Kon standaard-bind-bestand `cua.bind' niet vinden.
    Controleer uw installatie.

en: Unable to find the bind file
    %1$s.
    Falling back to default.
nl: Kon bind-bestand %1$s
    niet vinden
    Terugvallen op standaard.

en:    options:
nl:    opties:

en: Waiting for LaTeX run number %1$d
nl: Wachten op LaTeX-uitvoering met nummer %1$d

en: Running Bibliography Processor.
nl: Uitvoeren van bibliografieindex-verwerker.

en: Re-Running Bibliography Processor.
nl: Opnieuw uitvoeren van bibliografieindex-verwerker.

en: Running Index Processor.
nl: Uitvoeren van index-verwerker.

en: Index Processor Error
nl: Fout van index-verwerker

en: The index processor did not run successfully. Please check the output of View > Messages Pane!
nl: De index-verwerking is niet met succes afgerond. Controleer de uitvoer in Beeld > Berichtenvenster!

en: Running Nomenclature Processor.
nl: Uitvoeren van nomenclatuur-verwerker.

en: (NOTE: The erroneous command is in the preamble)
nl: (OPM: Het foute commando staat in de preambule)

en: BibTeX error:
nl: BibTeX-fout:

en: Biber error:
nl: Biber-fout:

en: Makeindex error:
nl: Makeindex fout:

en: Xindy error:
nl: Xindy-fout:

en: Font not available
nl: Lettertype niet beschikbaar

en: The LaTeX package `%1$s' needed for the font `%2$s'
    is not available on your system. LyX will fall back to the default font.
nl: Het LaTeX-pakket `%1$s' is nodig voor het laden van lettertype `%2$s'
    en is niet beschikbaar op uw systeem. LyX zal het standaardlettertype gebruiken.

en: Could not read configuration file
nl: Kon configuratiebestand niet lezen

en: Error while reading the configuration file
    %1$s.
    Please check your installation.
nl: Fout tijdens het lezen van configuratiebestand
    %1$s.
    Controleer uw installatie.

en: The following files could not be loaded:
nl: De volgende bestanden konden niet geladen worden:

en: %1$s does not appear like a LyX created temporary directory.
nl: %1$s lijkt niet op een door LyX gemaakte tijdelijke map.

en: Cannot remove temporary directory
nl: Kon tijdelijk map niet verplaatsen

en: Unable to remove the temporary directory %1$s
nl: Kon tijdelijke map %1$s niet verwijderen

en: Wrong command line option `%1$s'. Exiting.
nl: Verkeerde optie voor commando: `%1$s'. Afsluiten.

en: Missing filename for this operation.
nl: Bestandsnaam ontbreekt voor deze bewerking.

en: LyX failed to load the following file: %1$s
nl: LyX kon volgende bestand niet laden: %1$s

en: No textclass is found
nl: Geen tekstklasse gevonden

en: LyX will only have minimal functionality because no textclasses have been found. You can either try to reconfigure LyX normally, try to reconfigure without checking your LaTeX installation, or continue.
nl: LyX zal slechts minimale functionaliteit hebben aangezien geen tekstklassen gevonden zijn. U kan ofwel LyX opnieuw normaal configureren, ofwel proberen LyX opnieuw te configureren zonder uw LaTeX-installatie te controleren ofwel verdergaan.

en: &Reconfigure
nl: &Opnieuw configureren

en: &Without LaTeX
nl: &Zonder LaTeX

en: &Continue
nl: &Verdergaan

en: &Exit LyX
nl: LyX &afsluiten

en: No python is found
nl: Python niet gevonden

en: LyX will only have minimal functionality because no python interpreter has been found. Consider installing python with your software manager or from the python.org website.
nl: LyX zal slechts minimale functionaliteit hebben omdat Python niet gevonden is. Overweeg om Python te installeren via Programmabeheer of vanaf de website python.org.

en: SIGHUP signal caught!
    Bye.
nl: SIGHUP-signaal gevangen!
    Tot ziens.

en: SIGFPE signal caught!
    Bye.
nl: SIGFPE-signaal gevangen!
    Tot ziens.

en: SIGSEGV signal caught!
    Sorry, you have found a bug in LyX, hope you have not lost any data.
    Please read the bug-reporting instructions in 'Help->Introduction' and send us a bug report, if necessary. Thanks!
    Bye.
nl: SIGSEGV-signaal gevangen!
    Jammer genoeg hebt u een bug gevonden in LyX, hopelijk verloor u geen data.
    Lees a.u.b. de instructies voor het rapporteren van een bug in 'Help -> Introductie' en rapporteer de bug indien nodig. Bedankt!
    Doei.

en: LyX crashed!
nl: LyX is gecrasht!

en: Could not create temporary directory
nl: Kon tijdelijke map niet maken

en: Could not create a temporary directory in
    "%1$s"
    Make sure that this path exists and is writable and try again.
nl: Kon geen tijdelijke map maken in
    "%1$s"
    Controleer dat deze locatie bestaat, schrijfbaar is en probeer het opnieuw.

en: Missing user LyX directory
nl: Ontbrekende LyX-gebruikersmap

en: You have specified a non-existent user LyX directory, %1$s.
    It is needed to keep your own configuration.
nl: U hebt een niet-bestaande LyX-gebruikersmap opgegeven: %1$s.
    Dit is nodig om uw eigen configuratie op te slaan.

en: &Create directory
nl: &Map aanmaken

en: No user LyX directory. Exiting.
nl: Geen LyX-gebruikersmap. Afsluiten.

en: LyX: Creating directory %1$s
nl: LyX: maken van map %1$s

en: Failed to create directory. Perhaps wrong -userdir command-line option?
    Exiting.
nl: Kon map niet maken. Misschien een verkeerde opdrachtregel-optie -userdir?
    Afsluiten.

en: List of supported debug flags:
nl: Lijst van ondersteunde debugvlaggen:

en: Bad debug value `%1$s'. Exiting.
nl: Ernstige debug-waarde `%1$s'. Afsluiten.

en: Usage: lyx [ command line switches ] [ name.lyx ... ]
    Command line switches (case sensitive):
    	-help              summarize LyX usage
    	-userdir dir       set user directory to dir
    	-sysdir dir        set system directory to dir
    	-geometry WxH+X+Y  set geometry of the main window
    	-dbg feature[,feature]...
                      select the features to debug.
                      Type `lyx -dbg' to see the list of features
    	-x [--execute] command
                      where command is a lyx command.
    	-e [--export] fmt
                      where fmt is the export format of choice. Look in
                      Tools->Preferences->File Handling->File Formats->Short Name
                      to see which parameter (which differs from the format name
                      in the File->Export menu) should be passed. To export to
                      the document's default output format, use 'default'.
                      Note that the order of -e and -x switches matters.
    	-E [--export-to] fmt filename
                      where fmt is the export format of choice (see --export),
                      and filename is the destination filename.
    	-i [--import] fmt file.xxx
                      where fmt is the import format of choice
                      and file.xxx is the file to be imported.
    	-f [--force-overwrite] what
                      where what is either `all', `main' or `none',
                      specifying whether all files, main file only, or no files,
                      respectively, are to be overwritten during a batch export.
                      Anything else is equivalent to `all', but is not consumed.
    	--ignore-error-message which
                      allows you to ignore specific LaTeX error messages.
                      Do not use for final documents! Currently supported values:
                      * missing_glyphs: Fontspec `missing glyphs' error.
    	-n [--no-remote]
                      open documents in a new instance
    	-r [--remote]
                      open documents in an already running instance
                      (a working lyxpipe is needed)
    	-v [--verbose]
                      report on terminal about spawned commands.
    	-batch    execute commands without launching GUI and exit.
    	-version  summarize version and build info
    Check the LyX man page for more details.
nl: Gebruik: lyx [ commandovlaggen ] [ name.lyx ... ]
    Commandovlaggen (hoofdlettergevoelig):
    	-help              samenvatting van LyX-gebruik
    	-userdir dir       stel de gebruikersmap in op dir
    	-sysdir dir        stel de systeemmap in op dir
    	-geometry WxH+X+Y  stel vormgeving van het hoofdvenster in
    	-dbg feature[,feature]...
                      selecteer de functies om te debuggen.
                      Typ `lyx -dbg' om een lijst van functies te zien
    	-x [--execute] commando
                      waar commando een LyX-commando is.
    	-e [--export] fmt
                      waar fmt het gewenste exportformaat is. Bekijk
                      Extra->Voorkeuren->Bestandsgebruik ->Bestandsformaten->Korte namen
                      om te zien welke parameter (die verschilt van de formaatnaam in 
                      in de menu Bestand->Exporteren) gegeven moet worden. Om het
                      standaardformaat van het document te exporteren, gebruik 'default'.
                      Merk op dat de volgorde van de opties -e en -x van belang is.
    	-E [--export-to] fmt bestandsnaam
                      waar fmt het gewenste exportformaat is (zie --export),
                      en bestandsnaam de naam van doelbestand is.
    	-i [--import] fmt file.xxx
                      waar fmt het gewenste importformaat is
                      en file.xxx het te importeren bestand.
    	-f [--force-overwrite] wat
                      waar wat ofwel `all', `main' of `none' is,
                      wat aangeeft of respectievelijk alle bestanden, enkel het hoofdbestand of
                      geen bestanden, overschreven moeten worden tijdens bulkexport.
                      Alles anders is gelijk aan `all', maar is niet geconsumeerd.
    	--ignore-error-message which
                      staat toe om specifieke LaTeX-foutboodschappen te negeren.
                      Niet gebruiken voor finale documenten! Ondersteunt momenteel enkel:
                      * missing_glyphs: Fontspec `missing glyphs' error.
    	-n [--no-remote]
                      open documenten in een nieuwe instantie
    	-r [--remote]
                      open documenten in een reeds uitvoerende instantie
                      (een werkende lyxpipe is nodig)
    	-v [--verbose]
                      rapporteer uitgevoerde commando's in de terminal.
    	-batch    voer commando's uit zonder GUI en sluit af.
    	-version  samenvatting van de versie- en compileerinformatie
    Bekijk de man-pagina van LyX voor meer details.

en:   Git commit hash
nl:   Hash van git-commit

en: No system directory
nl: Geen systeemmap

en: Missing directory for -sysdir switch
nl: Ontbrekende map voor optie -sysdir

en: No user directory
nl: Geen gebruikersmap

en: Missing directory for -userdir switch
nl: Ontbrekende map voor optie -userdir

en: Incomplete command
nl: Incompleet commando

en: Missing command string after --execute switch
nl: Ontbrekend commando na optie ---execute

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --export-to switch
nl: Ontbrekende bestandstype [bv. latex, ps] na optie --export-to

en: Missing destination filename after --export-to switch
nl: Ontbrekende doelnaam na optie --export-to

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --export switch
nl: Ontbrekende bestandstype [bv. latex, ps] na optie --export

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --import switch
nl: Ontbrekende bestandstype [bv. latex, ps] na optie --import

en: Missing filename for --import
nl: Bestandsnaam ontbreekt voor --import

en: Consider run-together words, such as "diskdrive" for "disk drive", as legal words?
nl: Beschouw samengestelde woorden, zoals "appelbloem" voor "appel bloem" als geldige woorden?

en: Specify an alternate language. The default is to use the language of the document.
nl: Specifieer een alternatieve taal. Standaard wordt de documenttaal gebruikt.

en: De-select if you don't want the current selection to be replaced automatically by what you type.
nl: Selecteer niet aan als u niet wilt dat de huidige selectie automatisch vervangen wordt door wat u typt.

en: De-select if you don't want the class options to be reset to defaults after class change.
nl: Selecteer niet aan als u niet wilt dat de klasseopties opnieuw ingesteld worden na veranderen van klasse.

en: The time interval between auto-saves (in seconds). 0 means no auto-save.
nl: Het tijdsinterval voor automatische opslaan (in seconden). 0 betekent niet automatisch opslaan.

en: The path for storing backup files. If it is an empty string, LyX will store the backup file in the same directory as the original file.
nl: Het pad voor het opslaan van back-upbestanden. Bij een lege string zal LyX het back-upbestand in dezelfde map als het originele bestand opslaan.

en: Define the options of bibtex (cf. man bibtex) or select an alternative compiler (e.g. mlbibtex or bibulus).
nl: Definieer de opties voor bibtex (cf. man bibtex) of kies een alternatieve compiler (zoals mlbibtex fo bibulus).

en: Define the options of the bibtex program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
nl: Definieer de opties van het bibtex-programma voor PLaTeX (Japanse LaTeX).

en: Keybindings file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local bind/ directories.
nl: Bestand met toetscombinaties. Kan een absoluut pad zijn, of LyX zal zoeken in zijn globale en lokale mappen bind/.

en: Select to check whether the lastfiles still exist.
nl: Selecteer of de lastfiles nog bestaan.

en: Define how to run chktex. E.g. "chktex -n11 -n1 -n3 -n6 -n9 -22 -n25 -n30 -n38" Refer to the ChkTeX documentation.
nl: Defineer hoe chktex uitgevoerd moet worden. Bv. "chktex -n11 -n1 -n3 -n6 -n9 -22 -n25 -n30 -n38". Raadpleeg de ChkTeX-documentatie.

en: Forbid use of external converters with 'needauth' option to prevent undesired effects.
nl: Verbied gebruik van externe conversieprogramma's met optie 'needauth' om ongewenste effecten te vermijden.

en: Ask user before calling external converters with 'needauth' option to prevent undesired effects.
nl: Gebruiker om toestemming vragen voor het uitvoeren van conversieprogramma's met optie 'needauth' om ongewenste effecten te vermijden.

en: LyX normally doesn't update the cursor position if you move the scrollbar. Set to true if you'd prefer to always have the cursor on screen.
nl: Normaliter wijzigt LyX de positie van de aanwijzer niet bij het scrollen. Zet op waar als u wilt dat de aanwijzer altijd op het scherm is.

en: Configure the width of the text cursor. Automatic zoom-controlled cursor width used when set to 0.
nl: Stel de breedte van de aanwijzer in. Bij 0 wordt de aanwijzerbreedte ingesteld afhankelijk van de zoom.

en: LyX normally doesn't allow the user to scroll further than the bottom of the document. Set to true if you prefer to scroll the bottom of the document to the top of the screen
nl: Normaliter staat LyX niet toe om verder te scrollen van het einde van het document. Zet op waar als u wilt dat u de onderkant van het document tot bovenaan het scherm kan scrollen

en: Make Apple key act as Meta and Control key as Ctrl.
nl: Laat de Apple-toets functioneren als Meta en de Control-toets als Ctrl.

en: Use the Mac OS X conventions for cursor movement
nl: Mac OS X-conventies gebruiken voor aanwijzerbewegingen

en: Show a small box around a Math Macro with the macro name when the cursor is inside.
nl: Toon een klein kader rond een wiskundemacro in de macronaam als de aanwijzer er in is.

en: Command definition file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local commands/ directories.
nl: Bestand voor commandodefinities. Kan een absoluut pad zijn, of LyX zal in zijn globale en lokale commands/ mappen zoeken.

en: The default format used with LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE] with non-TeX fonts.
nl: Het standaardformaat voor gebruik met LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE] met niet-TeX lettertypes.

en: The default format used with LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE].
nl: Het standaardformaat voor gebruikt met LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE].

en: Iconify the dialogs when the main window is iconified. (Affects only dialogs shown after the change has been made.)
nl: Maak iconen van de dialoogvensters als het hoofdvenster een icoon is (enkel van toepassing op dialoogvensters nadat deze wijziging toegepast is).

en: Select how LyX will display any graphics.
nl: Kies hoe LyX afbeeldingen toont.

en: The default path for your documents. An empty value selects the directory LyX was started from.
nl: De standaardmap voor uw documenten. Een lege waarde kiest de map waaruit LyX gestart is.

en: Specify additional chars that can be part of a word.
nl: Specifieer bijkomende tekens die deel kunnen uitmaken van een woord.

en: The path that LyX will set when offering to choose an example. An empty value selects the directory LyX was started from.
nl: Het pad dat LyX zal instellen bij het aanbieden om een voorbeeld te kiezen. Een lege waarde kiest de map waaruit LyX gestart is.

en: Define the options of makeindex (cf. man makeindex) or select an alternative compiler. E.g., using xindy/make-rules, the command string would be "makeindex.sh -m $$lang".
nl: Definieer de opties voor makeindex (cf. man makeindex) of kies een alternatieve compiler. Bijvoorbeeld bij het gebuik van xindy/make-rules wordt het commando "makeindex.sh -m $$lang".

en: Define the options of the index program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
nl: Definieer de opties van het indexprogramma voor PLaTeX (Japanse LaTeX).

en: Define the options of makeindex (cf. man makeindex) to be used for nomenclatures. This might differ from the index processing options.
nl: Definieer de opties voor makeindex (cf. makeindex) om te gebruiken voor begrippenlijsten. Dit wijkt mogelijk af van de opties voor indexverwerking.

en: The command to run the python pygments syntax highlighter.
nl: Het commando om de python pygments syntax highlighter uit te voeren.

en: Use this to set the correct mapping file for your keyboard. You'll need this if you for instance want to type German documents on an American keyboard.
nl: Gebruik dit om een correct mappingbestand voor uw toetsenbord. U hebt dit bijvoorbeeld nodig als u Duitse documenten wilt typen op een Amerikaans toetsenbord.

en: Select if a language switching command is needed at the beginning of the document.
nl: Kies of een commando om de taal te veranderen nodig is aan het begin van een document.

en: Select if a language switching command is needed at the end of the document.
nl: Kies of een commando om de taal te veranderen nodig is aan het eind van een document.

en: The LaTeX command for changing from the language of the document to another language. E.g. \selectlanguage{$$lang} where $$lang is substituted by the name of the second language.
nl: Het LaTeX-commando voor het veranderen van de documenttaal naar een andere taal. Bv. \selectlanguage{$$lang} waarbij $$lang vervangen wordt door de naam van de tweede taal.

en: The LaTeX command for changing back to the language of the document.
nl: Het LaTeX-commando om terug te gaan naar de documenttaal.

en: The LaTeX command for local changing of the language.
nl: Het LaTeX-commando om een lokale taalverandering te doen.

en: De-select if you don't want the language(s) used as an argument to \documentclass.
nl: Selecteer niet als u niet wilt dat de taal als argument aan \documentclass gegeven wordt.

en: The LaTeX command for loading the language package. E.g. "\usepackage{babel}", "\usepackage{omega}".
nl: Het LaTeX-commando voor laden van een taalpakket. Bv. "\usepackage{babel}", "\usepackage{omega}".

en: De-select if you don't want babel to be used when the language of the document is the default language.
nl: Selecteer niet als u niet wilt dat babel gebruikt wordt als de documenttaal de standaardtaal is.

en: De-select if you do not want LyX to scroll to saved position.
nl: Selecteer niet als u niet wilt dat LyX de scrollpositie opslaat.

en: De-select to prevent loading files opened from the last LyX session.
nl: Selecteer niet om te vermijden dat de bestanden van de vorige LyX-sessie geopend worden.

en: De-select if you don't want LyX to create backup files.
nl: Selecteer niet als u niet wilt dat LyX back-upbestanden maakt.

en: Select to control the highlighting of words with a language foreign to that of the document.
nl: Selecteer om de aanduiding van woorden in een andere taal te beheren.

en: The scrolling speed of the mouse wheel.
nl: De scrollsnelheid van het muiswieltje.

en: The completion popup delay.
nl: De vertraging voor de suggesties.

en: Select to display the completion popup in math mode.
nl: Selecteer om de pop-up voor suggesties in wiskundige modus te tonen.

en: Select to display the completion popup in text mode.
nl: Selecteer om de pop-up voor suggesties in tekstmodus te tonen.

en: Show the completion popup without delay after non-unique completion attempt.
nl: Toon de pop-up met suggesties zonder vertraging na een poging met niet unieke suggesties.

en: Show a small triangle on the cursor to indicate that a completion is available.
nl: Toon een kleine driehoek op de aanwijzer om aan te geven dat suggesties beschikbaar zijn.

en: The inline completion delay.
nl: De vertraging voor suggesties op dezelfde regel.

en: Select to display the inline completion in math mode.
nl: Selecteer om suggesties op dezelfde regel in wiskundige modus te tonen.

en: Select to display the inline completion in text mode.
nl: Selecteer om suggesties op dezelfde regel in tekstmodus te tonen.

en: Use "..." to shorten long completions.
nl: Gebruik "..." om lange suggesties af te korten.

en: Allow TeXMacs shorthand, like => converting to \Rightarrow.
nl: Sta TeXMacs-snelkoppelingen toe, zoals => omzetten naar \Rightarrow.

en: Maximal number of lastfiles. Up to %1$d can appear in the file menu.
nl: Maximaal aantal lastfiles. Tot %1$d bestanden kunnen in het bestandsmenu verschijnen.

en: Specify those directories which should be prepended to the PATH environment variable.
    Use the OS native format.
nl: Selecteer de mappen die vooraan aan de omgevingsvariabele PATH moet worden toegevoegd.
    Gebruik het formaat van het OS.

en: Shows a typeset preview of things such as math
nl: Toon een zetvoorbeeld van dingen zoals wiskunde

en: Previewed equations will have "(#)" labels rather than numbered ones
nl: Vergelijkingsvoorbeelden zullen "(#)" labels hebben in plaats van genummerde

en: Scale the preview size to suit.
nl: Schaal het voorbeeld zodat het past.

en: The option to print out in landscape.
nl: De optie om af te drukken in landschap.

en: Option to specify the dimensions of the print paper.
nl: Optie om de dimensies van het printpapier op te geven.

en: The option to specify paper type.
nl: De optie om de papiersoort op te geven.

en: Select to have visual bidi cursor movement, unselect for logical movement.
nl: Selecteer om visuele bidirectionele aanwijzerbewegingen te hebben, selecteer niet voor logische bewegingen.

en: Specify whether, closing the last view of an open document, LyX should close the document (yes), hide it (no), or ask the user (ask).
nl: Specifieer of dat bij het sluiten van de laatste weergave van een geopend document, LyX het document moest sluiten (yes), verbergen (no) of het vragen aan de gebruiker (ask).

en: DPI (dots per inch) of your monitor is auto-detected by LyX. If that goes wrong, override the setting here.
nl: DPI (dots per inch) van uw scherm wordt automatisch gedetecteerd door LyX. Overschrijf de optie hier als dat zou mislukken.

en: The screen fonts used to display the text while editing.
nl: Het schermlettertype, gebruikt om tekst te tonen tijdens het bewerken.

en: Allow bitmap fonts to be resized. If you are using a bitmap font, selecting this option may make some fonts look blocky in LyX. Deselecting this option makes LyX use the nearest bitmap font size available, instead of scaling.
nl: Sta toe dat bitmaplettertypes herschaald worden. Als u een bitmatlettertype gebruikt, kan het zijn dat deze optie gebruiken ervoor zal zorgen dat letters er blokkerig uitzien in LyX. Deze optie uitvinken zorgt ervoor dat LyX de dichtstbijzijnde bitmapgrootte gebruikt, in plaats van te schalen.

en: The font sizes used for calculating the scaling of the screen fonts.
nl: De lettergroottes gebruikt voor het berekenen van de schaal van de schermlettertypes.

en: The zoom percentage for screen fonts. A setting of 100% will make the fonts roughly the same size as on paper.
nl: Het zoompercentage voor schermlettertypes. Een waarde van 100% zal de lettertypes ongeveer even groot maken als op papier.

en: Allow session manager to save and restore windows geometry.
nl: Sta toe dat sessiebeheer de plaats van vensters opslaat en herstelt.

en: This starts the lyxserver. The pipes get an additional extension ".in" and ".out". Only for advanced users.
nl: Dit start de lyxserver. De pipes krijgen een bijkomende extensie ".in" en ".out". Enkel voor geavanceerde gebruikers.

en: De-select if you don't want the startup banner.
nl: Selecteer niet als u geen startscherm wilt zien.

en: LyX will place its temporary directories in this path. They will be deleted when you quit LyX.
nl: LyX plaats zijn tijdelijke mappen op het path. Ze zullen verwijderd worden als u LyX afsluit.

en: This is the place where the files of the thesaurus library reside.
nl: Dit is de plaats waar de bestanden voor de thesaurus vertoeven.

en: The path that LyX will set when offering to choose a template. An empty value selects the directory LyX was started from.
nl: Het pad dat LyX zal instellen bij het kiezen van een sjabloon. Een lege waarde kiest de map waaruit LyX gestart werd.

en: Specify those directories which should be prepended to the TEXINPUTS environment variable.
    A '.' represents the current document directory. Use the OS native format.
nl: Selecteer de mappen die vooraan aan de omgevingsvariabele TEXINPUTS moet worden toegevoegd.
    Een '.' stelt de huidige map voor. Gebruik het formaat van het OS.

en: The UI (user interface) file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local ui/ directories.
nl: Het bestand voor de UI (gebruikersinterface). Kan een absoluut pad zijn, of LyX zal zoeken in zijn globale en locale mappen ui/.

en: Enable use the system colors for some things like main window background and selection.
nl: Gebruik de systeemkleuren voor sommige dingen zoals de achtergrond van het hoofvenster en selectie.

en: Enable the automatic appearance of tool tips in the work area.
nl: Schakelt het automatisch tonen van de tooltip in de ruimte voor bewerken in.

en: Specify the paper command to DVI viewer (leave empty or use "-paper")
nl: Specifieer het papiercommando voor de DVI viewer (laat leeg of gebruik "-paper")

en: Do you want to retrieve the document %1$s from version control?
nl: Wilt het document %1$s ophalen uit het versiebeheer?

en: Retrieve from version control?
nl: Ophalen uit versiebeheer?

en: &Retrieve
nl: &Ophalen

en: Document not saved
nl: Document niet opgeslagen

en: You must save the document before it can be registered.
nl: U moet het document opslaan voordat u het kunt registreren.

en: LyX VC: Initial description
nl: LyX VC: Initiële beschrijving

en: (no initial description)
nl: (geen initiële beschrijving)

en: LyX VC: Log message
nl: LyX VC: log-bericht

en: (no log message)
nl: (geen logbericht)

en: LyX VC: Log Message
nl: LyX VC: log-bericht

en: Reverting to the stored version of the document %1$s will lose all current changes.
    
    Do you want to revert to the older version?
nl: Teruggaan naar een opgeslagen versie van document %1$s zal alle huidige wijzigingen weggooien.
    
    Wilt u teruggaan naar een oudere versie?

en: Revert to stored version of document?
nl: Terug naar opgeslagen versie van document?

en: &Revert
nl: &Teruggaan

en: Senseless with this layout!
nl: Zinloos met deze lay-out!

en: Alignment not permitted
nl: Uitlijnen is niet toegestaan

en: The new layout does not permit the alignment previously used.
    Setting to default.
nl: De nieuwe lay-out staat de voorheen gebruikte uitlijning niet toe.
    Wordt ingesteld op standaard.

en: Unknown Inset
nl: Onbekend invoegsel

en: Change tracking author index missing
nl: Auteurindex voor bijhouden van wijzigingen ontbreekt

en: A change tracking author information for index %1$d is missing. This can happen after a wrong merge by a version control system. In this case, either fix the merge, or have this information missing until the corresponding tracked changes are merged or this user edits the file again.
nl: Auteurinformatie voor een index voor bijhouden van wijzigingen %1$d ontbreekt. Dit kan gebeuren na een verkeerde merge van een versiebeheersysteem. In dat geval moet u ofwel de merge verhelpen of deze informatie niet hebben tot de bijgehouden wijzigingen samengevoegd zijn of deze gebruiker het bestand nog eens bewerkt.

en: Unknown token
nl: Onbekend teken

en: You cannot insert a space at the beginning of a paragraph. Please read the Tutorial.
nl: U kan geen spatie invoegen aan het begin van een alinea. Lees de tutorial.

en: You cannot type two spaces this way. Please read the Tutorial.
nl: U kan op deze manier geen twee spaties invoegen. Lees de tutorial.

en: Character is uncodable in this verbatim context.
nl: Teken is niet-codeerbaar is deze verbatim-omgeving.

en: [Change Tracking]
nl: [Wijzigingen bijhouden]

en: Changed by %1$s[[author]] on %2$s[[date]].
nl: Gewijzigd door %1$s op %2$s.

en: Font: %1$s
nl: Lettertype: %1$s

en: , Depth: %1$d
nl: , Diepte: %1$d

en: , Spacing:
nl: , Spatiëring:

en: OneHalf
nl: Anderhalf

en: Other (
nl: Andere (

en: , Style:
nl: , Stijl:

en: , Paragraph:
nl: , Alinea:

en: , Char: 0x
nl: , Teken: 0x

en: , Boundary:
nl: , Grens:

en: No font change defined.
nl: Geen lettertypeverandering gedefinieerd.

en: Math editor mode
nl: Wiskundige bewerkingsmodus

en: No valid math formula
nl: Geen geldige wiskundige formule

en: Already in regular expression mode
nl: Reeds in reguliereexpressiemodus

en: Regexp editor mode
nl: Regexp bewerkingsmodus

en: Action flattens document structure
nl: Actie vlakt documentstructuur af

en: This action will cause some headings that have been on different level before to be on the same level since there is no more lower or higher heading level. Continue still?
nl: Dez actie zal er voor zorgen dat sommige koppen die eerst op verschillend niveau stonden, nu op hetzelfde niveau komen te staan, omdat er geen lager of hoger kopniveau is. Toch doorgaan?

en: &Yes, continue nonetheless
nl: &Ja, ga toch door

en: &No, quit operation
nl: &Nee, stop actie

en: Layout
nl: Lay-out

en:  not known
nl:  onbekend

en: Table Style
nl: Tabelstijl

en: Missing argument
nl: Ontbrekend argument

en: Invalid argument (number exceeds stack size)!
nl: Ongeldig argument (getal is groter dan stapelgrootte)!

en: Invalid argument (must be a non-negative number)!
nl: Ongeldig argument (moet een positief getal zijn)!

en: Text properties applied: %1$s
nl: Teksteigenschappen toegepast: %1$s

en: Path to thesaurus directory not set!
nl: Pad naar thesaurus niet ingesteld!

en: The path to the thesaurus directory has not been specified.
    The thesaurus is not functional.
    Please refer to sec. 6.15.1 of the User's Guide for setup
    instructions.
nl: Het pad naar de thesaurusmap is niet gedefineerd.
    De thesaurus werkt niet.
    Zie paragraaf 6.15.1 van de Gebruikersgids voor de set-up-
    instructies.

en: Paragraph layout set
nl: Alinealay-out ingesteld

en: Plain Layout
nl: Eenvoudige lay-out

en: Missing File
nl: Ontbrekend bestand

en: Could not find stdinsets.inc! This may lead to data loss!
nl: Kon bestand stdinsets.inc niet vinden! Dit kan leiden tot verlies van data!

en: Corrupt File
nl: Corrupt bestand

en: Could not read stdinsets.inc! This may lead to data loss!
nl: Kon bestand stdinsets.inc niet lezen! Dit kan leiden tot verlies van data!

en: %1$s (Float)
nl: %1$s (zwevend)

en: Sub-%1$s (Float)
nl: Sub-%1$s (zwevend)

en: The module %1$s has been requested by
    this document but has not been found in the list of
    available modules. If you recently installed it, you
    probably need to reconfigure LyX.
nl: De module %1$s is gevraagd door het
    document maar is niet gevonden in de lijst
    van beschikbare modules. Als u het recent
    geïnstalleerd hebt, moet u waarschijnlijk
    opnieuw configureren.

en: Module not available
nl: Module niet beschikbaar

en: The module %1$s requires a package that is not
    available in your LaTeX installation, or a converter that
    you have not installed. LaTeX output may not be possible.
    Missing prerequisites:
    	%2$s
    See section 3.1.2.3 (Modules) of the User's Guide for more information.
nl: De module %1$s heeft een pakket nodig dat niet
    beschikbaar is in uw LaTeX-installatie, of een 
    conversieprogramma dat niet geïnstalleerd is.
    LaTeX-uitvoer is niet mogelijk.
    Ontbrekende vereisten:
    	%2$s
    Zie paragraaf 3.1.2.3 (Modules) van de Gebruikersgids voor meer info.

en: Package not available
nl: Pakket niet beschikbaar

en: Error reading module %1$s
nl: Fout bij lezen van module %1$s

en: The cite engine %1$s has been requested by
    this document but has not been found in the list of
    available engines. If you recently installed it, you
    probably need to reconfigure LyX.
nl: De verwijzingenverwerker %1$s werd gevraagd door
    dit document maar is niet gevonden in de lijst
    van beschikbare verwerkers. Als u het recent
    geïnstalleerd hebt moet u LyX opnieuw
    configureren.

en: Cite Engine not available
nl: Citatenverwerker niet beschikbaar

en: The cite engine %1$s requires a package that is not
    available in your LaTeX installation, or a converter that
    you have not installed. LaTeX output may not be possible.
    Missing prerequisites:
    	%2$s
    See section 3.1.2.3 (Modules) of the User's Guide for more information.
nl: De verwijzingenverwerker %1$s heeft een pakket nodig dat
    niet beschikbaar is in uw LaTeX-installatie, of een
    conversieprogramma dat niet geïnstalleerd is.
    LaTeX-uitvoer is niet mogelijk.
    Ontbrekende vereisten:
    	%2$s
    Zie paragraaf 3.1.2.3 (Modules) van de Gebruikersgids voor meer info.

en: Error reading cite engine %1$s
nl: Fout bij lezen van verwijzingenverwerker %1$s

en: MISSING:
nl: ONTBREKEND:

en: unknown type!
nl: onbekend type!

en: Index Entries (%1$s)
nl: Indexlemma (%1$s)

en: Table of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Changes
nl: Wijzigingen

en: Senseless
nl: Zinloos

en: Citations
nl: Citaten

en: Labels and References
nl: Labels en verwijzingen

en: Broken References and Citations
nl: Gebroken verwijzingen

en: Child Documents
nl: Subdocumenten

en: Graphics[[listof]]
nl: Afbeeldingen

en: Equations
nl: Vergelijkingen

en: Nomenclature Entries
nl: Begrip in begrippenlijst

en: Check whether the GNU RCS package is installed on your system.
nl: Controleer of het GNU pakket RCS op uw systeem is geïnstalleerd.

en: Revision control error.
nl: Versiebeheerfout.

en: Some problem occurred while running the command:
    '%1$s'.
nl: Er trad een probleem op bij het uitvoeren van commando:
    '%1$s'.

en: Up-to-date
nl: Bijgewerkt

en: Locally Modified
nl: Lokaal gewijzigd

en: Locally Added
nl: Lokaal toegevoegd

en: Needs Merge
nl: Merge vereist

en: Needs Checkout
nl: Checkout vereist

en: No CVS file
nl: Geen CVS-bestand

en: Cannot retrieve CVS status
nl: Kan CVS-status niet opvragen

en: The repository version is newer then the current check out.
    You have to update from repository first or revert your changes.
nl: De repository-versie is nieuwer dan de huidige checkout.
    U moet bijwerken vanuit de repository of uw wijzigingen ongedaan maken.

en: Bad status when checking in changes.
    
    '%1$s'
nl: Slechte status bij het inchecken van wijzigingen.
    
    '%1$s'

en: Error when updating from repository.
    You have to manually resolve the conflicts NOW!
    '%1$s'.
    
    After pressing OK, LyX will try to reopen the resolved document.
nl: Fout bij het bijwerken uit repository.
    U moet de conflicten NU manueel oplossen!
    '%1$s'.
    
    Na het drukken op OK zal LyX proberen het document met
    opgeloste conflicten opnieuw te openen.

en: There were detected changes in the working directory:
    %1$s
    
    Possible file conflicts must be then resolved manually or you will need to revert back to the repository version.
nl: Wijzigingen zijn gedetecteerd in de werkmap:
    %1$s
    
    Mogelijk bestandsconflicten moeten manueel opgelost worden of u moet teruggaan naar de
    repository-versie.

en: Changes detected
nl: Wijzigingen gedetecteerd

en: &Abort
nl: &Afbreken

en: View &Log ...
nl: &Log weergeven ...

en: Error when updating document %1$s from repository.
    You have to manually resolve the conflicts NOW!
    '%2$s'.
    
    After pressing OK, LyX will try to reopen the resolved document.
nl: Fout bij het bijwerken van document %1$s uit repository.
    U moet de conflicten NU manueel oplossen!
    '%2$s'.
    
    Na het drukken op OK zal LyX proberen het document met
    opgeloste conflicten opnieuw te openen.

en: The document %1$s is not in repository.
    You have to check in the first revision before you can revert.
nl: Het document %1$s maakt geen deel uit van de repository.
    U zal het eerst moeten inchecken voor u kan ongedaan maken.

en: Cannot revert document %1$s to repository version.
    The status '%2$s' is unexpected.
nl: Kan document %1$s niet terugzetten naar de versie in
    de repository.
    De status '%2$s' is onverwacht.

en: Error: Could not generate logfile.
nl: Fout: kon geen logfile genereren.

en: Error when committing to repository.
    You have to manually resolve the problem.
    LyX will reopen the document after you press OK.
nl: Fout bij het committen in de repository.
    U zal het probleem manueel moeten oplossen.
    LyX zal het document opnieuw openen nadat u
    op OK drukt.

en: Error while acquiring write lock.
    Another user is most probably editing
    the current document now!
    Also check the access to the repository.
nl: Fout bij het verkrijgen van een write lock.
    Waarschijnlijk is een andere gebruiker het
    huidige document nu aan het bewerken!
    Controleer ook de toegang tot de repository.

en: Error while releasing write lock.
    Check the access to the repository.
nl: Fout bij het vrijgeven van de write lock.
    Controleer de toegang tot de repository.

en: There were detected changes in the working directory:
    %1$s
    
    In case of file conflict version of the local directory files will be preferred.
    
    Continue?
nl: Wijzigingen zijn gedetecteerd in de werkmap:
    %1$s
    
    Bij bestandsconflicten zullen de bestanden van de lokale map gekozen worden.
    
    Verdergaan?

en: &Yes
nl: &Ja

en: &No
nl: &Nee

en: Locking property unset.
nl: Locking-eigenschap verwijderd.

en: Locking property set.
nl: Locking-eigenschap ingesteld.

en: Do not forget to commit the locking property into the repository.
nl: Vergeet de locking-eigenschap niet te committen in de repository.

en: protected
nl: niet-afbreekbaar

en: The document %1$s is already loaded and has unsaved changes.
    Do you want to abandon your changes and reload the version on disk?
nl: Het document %1$s is al geladen en heeft niet-opgeslagen wijzigingen.
    Wilt u uw wijzigingen weigeren en de versie van de schijf opnieuw laden?

en: Reload saved document?
nl: Opgeslagen document opnieuw laden?

en: Yes, &Reload
nl: Ja, &opnieuw laden

en: No, &Keep Changes
nl: Nee, &wijzigingen behouden

en: The file %1$s exists but is not readable by the current user.
nl: Het bestand %1$s bestaat maar kan niet gelezen worden door de huidige gebruiker.

en: File not readable!
nl: Bestand niet leesbaar!

en: The document %1$s does not yet exist.
    
    Do you want to create a new document?
nl: Het document %1$s bestaat nog niet.
    
    Wilt u een nieuw document maken?

en: Create new document?
nl: Nieuw document maken?

en: &Yes, Create New Document
nl: &Ja, nieuw document maken

en: &No, Do Not Create
nl: &Nee, niet aanmaken

en: The specified document template
    %1$s
    could not be read.
nl: Het opgegeven documentsjabloon
    %1$s
    kon niet gelezen worden.

en: Could not read template
nl: Kon sjabloon niet lezen

en: Standard[[Bullets]]
nl: Standaard

en: This tab contains invalid input. Please fix!
nl: Deze tab bevat ongeldige invoer. Pas dit aan!

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Close
nl: Sluiten

en: Unavailable:
nl: Niet beschikbaar:

en: Unavailable: %1$s
nl: Niet beschikbaar: %1$s

en: Uncategorized
nl: Geen categorie

en: Directories
nl: Mappen

en: File
nl: Bestand

en: Master document
nl: Hoofddocument

en: Open files
nl: Open bestanden

en: Manuals
nl: Handleidingen

en: Advanced search in progress (press ESC to cancel) . . .
nl: Geavanceerd zoeken is bezig (druk op ESC om te stoppen) . . .

en: Advanced search cancelled by user
nl: Geavanceerd zoeken geannuleerd door gebruiker

en: Wrap search?
nl: Zoeken afsluiten?

en: Nothing to search
nl: Niets om te zoeken

en: No open document(s) in which to search
nl: Geen open document(en) om in te zoeken

en: Advanced Find and Replace
nl: Geavanceerd zoeken en vervangen

en: Find previous occurrence (Shift+Enter, forwards: Enter)
nl: Zoek vorige (Shift+Enter, volgende: Enter)

en: < Rep&lace
nl: < V&ervangen

en: Replace and find previous occurrence (Shift+Enter, forwards: Enter)
nl: Zoek en vervang het volgende (Shift+Enter, volgende: Enter)

en: Class Default
nl: Standaard van klasse

en: Document Default
nl: Standaard van document

en: Float Settings
nl: Instellingen zwevende

en: ERROR: LyX wasn't able to find the CREDITS file
nl: FOUT: LyX kan het bestand CREDITS niet vinden

en: Please install correctly to estimate the great
    amount of work other people have done for the LyX project.
nl: Installeer op de correcte manierom een idee te krijgen van de grote
    hoeveelheid werk die anderen gedaan hebben voor het LyX-project.

en: ERROR: LyX wasn't able to read the CREDITS file
nl: FOUT: LyX kon het bestand CREDITS niet lezen

en: ERROR: LyX wasn't able to find the RELEASE-NOTES file
nl: FOUT: LyX kan het bestand RELEASE-NOTES niet vinden

en: Please install correctly to see what has changed
    for this version of LyX.
nl: Installeer correct om te zien wat er gewijzigd
    is in deze versie van LyX.

en: ERROR: LyX wasn't able to read the RELEASE-NOTES file
nl: FOUT: LyX kan het bestand RELEASE-NOTES niet lezen

en: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995--%1$s LyX Team
nl: LyX valt onder auteursrecht (C) 1995 Matthias Ettrich,
    1995--%1$s LyX-team

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nl: Dit programma is vrije software: u mag het verspreiden en/of wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals gepubliceerd door de Free Software Foundation, onder versie 2 van de Licentie of (naar uw goeddunken) elke latere versie.

en: LyX is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nl: LyX wordt verdeeld in de hoop dat het nuttig zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garanties die GEBRUIKELIJK ZIJN IN DE HANDEL of voor BRUIKBAARHEID VOOR EEN SPECIFIEK DOEL.
    Zie de GNU General Public License voor meer details.
    U hoort een kopie van de GNU General Public License te hebben ontvangen met dit programma. Als dat niet het geval is, stuur een brief naar Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: not released yet
nl: nog niet uitgebracht

en: Version %1$s
    (%2$s)
nl: Versie %1$s
    (%2$s)

en: Built from git commit hash
nl: Compileert van git commit hash

en: Qt Version (run-time): %1$s on platform %2$s
nl: Qt-versie (run-time): %1$s op platform %2$s

en: Qt Version (compile-time): %1$s
nl: Qt-versie (compile-time): %1$s

en: OS Version (run-time): %1$s
nl: OS-versie (run-time): %1$s

en: Python detected: %1$s
nl: Python gedetecteerd: %1$s

en: About LyX
nl: Over LyX

en: About %1
nl: Over %1

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Reconfigure
nl: Opnieuw configureren

en: Restore Defaults
nl: Standaarden herstellen

en: Quit %1
nl: %1 afsluiten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Reset
nl: Beginwaarden

en: Open
nl: Openen

en: Nothing to do
nl: Niets te doen

en: Unknown action
nl: Onbekende actie

en: Command not handled
nl: Commando niet afgehandeld

en: Command disabled
nl: Commando uitgeschakeld

en: Bad debug value `%1$s'.
nl: Ernstige debug waarde `%1$s'.

en: Command not allowed without a buffer open
nl: Commando niet toegestaan zonder een open buffer

en: the <LFUN-COMMAND> argument of buffer-forall is not valid
nl: het argument <LFUN-COMMAND> van buffer-forall is niet geldig

en: Wrong focus!
nl: Verkeerde focus!

en: Running configure...
nl: Configuratie uitvoeren...

en: Reloading configuration...
nl: Configuratie opnieuw laden...

en: System reconfiguration failed
nl: Opnieuw configureren van systeem mislukt

en: The system reconfiguration has failed.
    Default textclass is used but LyX may
    not be able to work properly.
    Please reconfigure again if needed.
nl: Het opnieuw configureren van het systeem is
    mislukt. De standaard tekstklasse wordt gebruikt,
    maar LyX werkt mogelijk niet goed.
    Configureer opnieuw als er
    problemen zijn.

en: System reconfigured
nl: Systeem opnieuw geconfigureerd

en: The system has been reconfigured.
    You need to restart LyX to make use of any
    updated document class specifications.
nl: Het systeem is opnieuw geconfigureerd.
    U moet LyX opnieuw opstarten om gebruik
    te maken van bijgewerkte specificaties van
    documentklassen.

en: Exiting.
nl: Afsluiten.

en: Opening help file %1$s...
nl: Helpbestand %1$s openen...

en: Wrong argument. Must be 'examples' or 'templates'.
nl: Verkeerd argument. Must zijn 'examples' of 'templates'.

en: Set-color "%1$s" failed - color is undefined or may not be redefined
nl: Set-color "%1$s" mislukt - kleur is ongeldig of mag niet opnieuw gedefinieerd worden

en: Cannot iterate more than %1$d times
nl: Kan niet meer dan %1$d keren itereren

en: Applied "%1$s" to %2$d buffer(s)
nl: "%1$s" toegepast op %2$d buffer(s)

en: Document defaults saved in %1$s
nl: Documentstandaarden opgeslagen in %1$s

en: Unable to save document defaults
nl: Kan documentstandaarden niet opslaan

en: Unknown function.
nl: Onbekende functie.

en: The current document was closed.
nl: Het huidige document is gesloten.

en: LyX has caught an exception, it will now attempt to save all unsaved documents and exit.
    
    Exception:
nl: LyX heeft een uitzondering opgevangen, het zal nu proberen alle niet-opgeslagen op te slaan en afsluiten.
    
    Uitzondering:

en: Software exception Detected
nl: Software-uitzondering gedetecteerd

en: LyX has caught some really weird exception, it will now attempt to save all unsaved documents and exit.
nl: LyX heeft een heel vreemde uitzondering opgevangen. Het zal nu proberen alle niet-opgeslagen document op te slaan en afsluiten.

en: Could not find UI definition file
nl: Kon UI-definitiebestand niet vinden

en: Error while reading the included file
    %1$s
    Please check your installation.
nl: Fout bij het lezen van het included bestand
    %1$s
    Controleer uw installatie.

en: Could not find default UI file
nl: Kon standaard UI-bestand niet vinden

en: LyX could not find the default UI file!
    Please check your installation.
nl: LyX kon het standaard UI-bestand niet vinden!
    Controleer uw installatie.

en: Error while reading the configuration file
    %1$s
    Falling back to default.
    Please look under Tools>Preferences>User Interface and
    check which User Interface file you are using.
nl: Fout tijdens het lezen van het configuratiebestand
    %1$s
    De standaarden zullen gebruikt worden.
    Kijk onder Extra>Voorkeuren>Gebruikersinterface en
    controleer welk bestand voor gebruikersinterface u
    aan het gebruiken bent.

en: Author &Names:
nl: Auteurs&namen:

en: Insert the author name(s) for the author-year reference here. If you use an abbreviated list (with `et al.'), the full list can go below.
nl: Voer de auteursnamen voor de auteur-jaar-verwijzingen hier in. Als u een verkorte lijst (met `et al.') gebruikt kunt u de volledige lijst hieronder opgeven.

en: Pass content of the `Author', `Year' and `All Authors' fields literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
nl: Geeft de inhoud van de velden `Auteur', `Jaar' en `Alle auteurs' rechtstreeks door aan LaTeX. Gebruik dit als u LaTeX-code wenst te gebruiken.

en: Bibliography Item Settings
nl: Instellingen bibliografie-ingang

en: BibTeX Bibliography
nl: BibTeX-bibliografie

en: All avail. databases
nl: Alle besch. databanken

en: This list consists of all databases that are indexed by LaTeX and thus are found without a file path. This is usually everything in the bib/ subdirectory of LaTeX's texmf tree. If you want to reuse your own database, this is the place you should store it.
nl: Deze lijst bestaat uit alle databanken die geïndexeerd zijn door LaTeX en dus gevonden worden zonder pad. Dit is meestal alles in de submap bib/ van de texmf-boom van LaTeX. Als u uw eigen databank wilt hergebruiken is dit de plaats om ze op te slaan.

en: Document Encoding
nl: Documentcodering

en: Database
nl: Databank

en: File Encoding
nl: Bestandscodering

en: General E&ncoding:
nl: Algemene &codering:

en: If your bibliography databases use a different encoding than the LyX document, specify it here. If indivivual databases have different encodings, you can set it in the list above.
nl: Als uw bibliografische databank een andere codering gebruikt dat het LyX-document, voer het dan hier in. Als individuele databanken verschillende coderingen hebben, kunt u ze in de lijst hierboven instellen.

en: General Encoding
nl: Algemene codering

en: If this bibliography database uses a different encoding than specified below, set it here
nl: Als deze bibliografische databank een andere codering gebruikt dan die hieronder opgegeven, stel het dan hier in

en: Biblatex Bibliography
nl: Biblatex-bibliografie

en: all reference units
nl: alle referentie-eenheden

en: D&ocuments
nl: D&ocumenten

en: BibTeX Databases (*.bib)
nl: BibTeX-databanken (*.bib)

en: Select a BibTeX database to add
nl: Kies een BibTeX-databank om toe te voegen

en: BibTeX Styles (*.bst)
nl: BibTeX-stijlen (*.bst)

en: Select a BibTeX style
nl: Kies een BibTeX-stijl

en: No frame
nl: Geen kader

en: Simple rectangular frame
nl: Simpel, rechthoekig kader

en: Oval frame, thin
nl: Ovaal kader, dun

en: Oval frame, thick
nl: Ovaal kader, dik

en: Drop shadow
nl: Slagschaduw

en: Shaded background
nl: Gearceerde achtergrond

en: Double rectangular frame
nl: Dubbel rechthoekig kader

en: Depth
nl: Diepte

en: Total Height
nl: Totale hoogte

en: Box Settings
nl: Kaderinstelleingen

en: Branch Settings
nl: Vertakkingsinstellingen

en: Branch
nl: Vertakking

en: Activated
nl: Geactiveerd

en: Filename Suffix
nl: Achtervoegsel bestandsnaam

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Enter new branch name
nl: Geef een naam op voor een nieuwe vertakking

en: A branch with the name "%1$s" already exists.
    Do you want to merge branch "%2$s" with that one?
nl: Een vertakking met de naam "%1$s" bestaat al.
    Wilt u de vertakking "%2$s" samenvoegen met die vertakking?

en: &Merge
nl: &Samenvoegen

en: Renaming failed
nl: Hernoemen mislukt

en: The branch could not be renamed.
nl: De vertakking kon niet hernoemd worden.

en: Merge Changes
nl: Wijzigingen samenvoegen

en: Inserted by %1
nl: Ingevoegd door %1

en: Deleted by %1
nl: Verwijderd door %1

en:  on[[date]] %1
nl:  op %1

en: Inserted on %1
nl: Ingevoegd op %1

en: Deleted on %1
nl: Verwijderd op %1

en: No change
nl: Geen wijzing

en: Small Caps
nl: Kleinkapitaal

en: (Without)[[underlining]]
nl: (Zonder)

en: Single[[underlining]]
nl: Enkel

en: Double[[underlining]]
nl: Dubbel

en: Wavy
nl: Golvend

en: (Without)[[strikethrough]]
nl: (Zonder)

en: Single[[strikethrough]]
nl: Enkel

en: With /
nl: Met /

en: (Without)[[color]]
nl: (Zonder)

en: Text Properties
nl: Teksteigenschappen

en: Reset All To &Default
nl: Opnieuw instellen naar &standaard

en: Reset All To No Chan&ge
nl: Opnieuw instellen naar geen &wijziging

en: &Reset All Fields
nl: &Alle velden opnieuw instellen

en: Citation
nl: Verwijzing

en: All avail. citations
nl: Alle besch. verwijzingen

en: Regular e&xpression
nl: Reguliere e&xpressie

en: Case se&nsitive
nl: Hoo&fdlettergevoelig

en: Search as you &type
nl: Zoeken tijdens het &typen

en: Ordered list of all cited references.
    You can reorder, add and remove references with the buttons on the left.
nl: Gesorteerde lijst van alle aangehaalde verwijzingen.
    U kan verwijzingen van plaats veranderen, toevoegen en verwijderen met de knoppen links.

en: General text befo&re:
nl: Algemene tekst ervoo&r:

en: General &text after:
nl: Algemene &tekst erna:

en: Text that precedes the whole reference list. For text that precedes individual items, double-click on the respective entry above.
nl: Tekst die voor de volledige referentielijst moet komen. Voor tekst die voor individuele ingangen moet komen, dubbelklik op de ingang hierboven.

en: Text that follows the whole reference list. For text that follows individual items, double-click on the respective entry above.
nl: Tekst die na de volledige referentielijst moet komen. Voor tekst die na individuele ingangen moet komen, dubbelklik op de ingang hierboven.

en: Text that precedes the reference (e.g., "cf.")
nl: Tekst die voor de referentie komt (bv. "cf.")

en: Text that follows the reference (e.g., pages)
nl: Tekst die na de referentie komt (bv. pagina's)

en: Force upper case in names ("Del Piero", not "del Piero").
nl: Hoofdletters forceren in namen ("Del Piero", niet "del Piero").

en: Always list all authors (rather than using "et al.")
nl: Altijd alle auteurs tonen (in plaats van "et al." te gebruiken)

en: All references available for citing.
nl: Alle beschikbare verwijzingen voor aan te halen.

en: All references available for citing.
    To add the selected one, hit Add, press Enter or double-click.
    Hit Ctrl-Enter to add and close the dialog.
nl: Alle beschikbare verwijzingen voor aan te halen.
    Om de geselecteerde toe te voeten, druk op Toevoegen, op Enter of dubbelklik.
    Druk op Ctrl-Enter om toe te voegen en het dialoogvenster te sluiten.

en: Keys
nl: Sleutels

en: Displays a sketchy preview if a citation is selected above
nl: Toont een summier voorbeeld als hierboven een verwijzing geselecteerd is

en: Sketchy preview of the selected citation
nl: Summier voorbeeld van het geselecteerde verwijzing

en: Enter string to filter the list of available citations
nl: Geef tekst op om de lijst van beschikbare verwijzingen te filteren

en: Enter string to filter the list of available citations and press <Enter>
nl: Geef tekst op om de lijst van beschikbare verwijzingen te filteren en druk op <Enter>

en: 
    The down arrow key will get you into the list of filtered citations.
nl: 
    De toets pijl omlaag brengt u naar de lijst van gefilterde verwijzingen.

en: Text before
nl: Tekst ervoor

en: Cite key
nl: Verwijzing-sleutel

en: Text after
nl: Tekst erna

en: pasted
nl: geplakt

en: %1$s Files
nl: %1$s bestanden

en: Choose a filename to save the pasted graphic as
nl: Kies een bestandsnaam voor de geplakte afbeelding

en: Canceled.
nl: Geannuleerd.

en: Overwrite external file?
nl: Extern bestand overschrijven?

en: File %1$s already exists, do you want to overwrite it?
nl: Het bestand %1$s bestaat al. Overschrijven?

en: List of previous commands
nl: Lijst van vorige commando's

en: Next command
nl: Volgend commando

en: Compare LyX files
nl: LyX-bestanden vergelijken

en: Select document
nl: Document selecteren

en: LyX Documents (*.lyx)
nl: LyX-documenten (*.lyx)

en: Error while comparing documents.
nl: Fout tijdens het vergelijken van documenten.

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Finished
nl: Voltooid

en: Aborting process...
nl: Proces afbreken...

en: differences
nl: verschillen

en: Current Author
nl: Huidige auteur

en: Document Comparison
nl: Document-vergelijking

en: Compare different revisions
nl: Vergelijk verschillende revisies

en: Counters
nl: Velden

en: big[[delimiter size]]
nl: big

en: Big[[delimiter size]]
nl: Big

en: bigg[[delimiter size]]
nl: bigg

en: Bigg[[delimiter size]]
nl: Bigg

en: Math Delimiter
nl: Scheidingsteken wiskunde

en: (None)
nl: (geen)

en: No Delimiter
nl: Geen scheidingsteken

en: Variable
nl: Variabele

en: Module not found!
nl: Module niet gevonden!

en: &End Edit
nl: Bewerking &beëindigen

en: Layout is valid!
nl: Lay-out is geldig!

en: Layout is invalid!
nl: Lay-out is ongeldig!

en: Conversion to current format impossible!
nl: Omzetten naar huidige formaat onmogelijk!

en: Conversion to current stable format impossible.
nl: Omzetten naar huidige stabiele formaat onmogelijk.

en: Convert to current format
nl: Naar huidige formaat omzetten

en: Small Skip
nl: Kleine ruimte

en: Medium Skip
nl: Middelgrote ruimte

en: Big Skip
nl: Grote ruimte

en: Text Layout
nl: Tekst-layout

en: Child Document
nl: Subdocument

en: Include to Output
nl: Invoegen in uitvoer

en: Traditional (auto-selected)
nl: Traditioneel (autom. gekozen)

en: Select Unicode (utf8) encoding.
nl: Selecteer Unicode (utf8)-codering.

en: Use language-dependent traditional encodings.
nl: Gebruik taalafhankelijke, traditionele coderingen.

en: Select a custom, document-wide encoding.
nl: Selecteer een aangepaste, documentbrede codering.

en: Standard Unicode support by the ``inputenc'' package.
nl: Standaardondersteuning voor Unicode door het pakket ``inputenc''.

en: Use UTF-8 'as-is': do not load any supporting packages, do not convert any characters to LaTeX macros. For use with non-TeX fonts (XeTeX/LuaTeX) or custom preamble code.
nl: Gebruik UTF-8 'zoals het is': laadt geen ondersteunende pakketten, zet geen tekens om naar LaTeX-macro's. Voor gebruikt met niet-TeX lettertypes (XeTeX/LuaTeX) of aangepaste code in de preambule.

en: Load ``inputenc'' with option 'utf8x' for extended Unicode support by the ``ucs'' package.
nl: Laad ``inputenc'' met optie 'utf8x' voor uitgebreide Unicode-ondersteuning door het pakket ``ucs''.

en: Language Default (no inputenc)
nl: Standaard van taal (geen inputenc)

en: Use the traditional default encoding of the text language. Switch encoding if a text part is set to a language with different default.
nl: Gebruik de traditionele standaardcodering voor de taal van de tekst. Verandert de codering als een deel van de tekst in een taal met een andere codering is.

en: Do not load the 'inputenc' package. Switch encoding if required but do not write input encoding switch commands to the source.
nl: Laadt het pakket 'inputenc' niet. Verandert de codering indien nodig, maar schrijft geen commando's om de invoercodering te veranderen.

en: Automatic[[encoding]]
nl: Automatisch

en: Use OpenType and TrueType fonts directly (requires XeTeX or LuaTeX)
    You need to install the package "fontspec" to use this feature
nl: Gebruik OpenType-en TrueType-lettertypes rechtstreeks (vereist XeTeX of LuaTex)
    U moet het pakket "fontspec" installeren om deze functie te gebruiken

en: empty
nl: leeg

en: plain
nl: eenvoudig

en: headings
nl: kopregels

en: Page Margins
nl: Paginamarges

en: Numbered
nl: Genummerd

en: Appears in TOC
nl: Komt voor in inhoudsopgave

en: Package
nl: Pakket

en: Load automatically
nl: Automatisch laden

en: Load always
nl: Altijd laden

en: Do not load
nl: Niet laden

en: The AMS LaTeX packages are always used
nl: De AMS-pakketten worden altijd gebruikt

en: The LaTeX package %1$s is always used
nl: Het LaTeX-pakket %1$s wordt altijd gebruikt

en: The AMS LaTeX packages are never used
nl: De AMS-pakketten worden nooit gebruikt

en: The LaTeX package %1$s is never used
nl: Het LaTeX-pakket %1$s wordt nooit gebruikt

en: Math Options
nl: Wiskunde-opties

en: %1$s [Class '%2$s']
nl: %1$s [Klasse '%2$s']

en: Class not found by LyX. Please check if you have the matching %1$s class and all required packages (%2$s) installed.
nl: Klasse niet gevonden door LyX. Controleer of de overeenkomstige klasse %1$s en alle vereiste pakketten (%2$s) geïnstalleerd zijn.

en: All avail. modules
nl: Alle besch. modules

en: Input listings parameters below. Enter ? for a list of parameters.
nl: Geef hieronder parameters voor codefragmenten op. Gebruik ? voor een lijst van alle parameters.

en: Document Class
nl: Documentklasse

en: Local Layout
nl: Lokale lay-out

en: Colors
nl: Kleuren

en: Change Tracking
nl: Wijzigingen bijhouden

en: Numbering & TOC
nl: Nummering en inhoudsopgave

en: Indexes
nl: Indices

en: PDF Properties
nl: PDF-eigenschappen

en: Bullets
nl: Opsommingstekens

en: LaTeX Preamble
nl: LaTeX-preambule

en: Unapplied changes
nl: Niett-toegepaste wijzigingen

en: Some changes in the document were not yet applied.
    Do you want to apply them before closing or dismiss the changes?
nl: Sommige wijzigingen in dit document zijn nog niet toegepast.
    Wilt u ze voor afsluiten toepassen of wilt u ze weigeren?

en: &Apply
nl: &Toepassen

en: &Dismiss Changes
nl: Nee, &wijzigingen niet opslaan

en: Some changes in the previous document were not yet applied.
    Do you want to switch back in order to apply them or dismiss the changes?
nl: Sommige wijzigingen in het vorige document zijn nog niet toegepast.
    Wilt u ze voor afsluiten toepassen of wilt u ze weigeren?

en: &Switch Back
nl: &Teruggaan

en: Default margins
nl: &Standaardmarges

en: Package defaults
nl: Standaarden voor pakket

en: If no value is given, the defaults as set by the class, a package or the preamble are used.
nl: Als er geen waarde wordt opgegeven, worden de standaardwaarden van de klasse, een pakket of de preambule gebruikt.

en: If no value is given, the defaults as set by the geometry package or a package/class overriding geometry's defaults are used.
nl: Als er geen waarde wordt opgegeven, worden de standaardwaarden gebruikt van het geometry pakket of van een pakket / klasse die de standaardwaarden van geometry overschrijft.

en: Direct (No inputenc)
nl: Direct (geen inputenc)

en:  (not installed)
nl:  (niet geïnstalleerd)

en: Default font (as set by class)
nl: Standaard lettertype (volgens de klasse)

en: Non-TeX Fonts Default
nl: Niet-TeX lettertypes standaard

en:  (not available)
nl:  (niet beschikbaar)

en: Class Default (TeX Fonts)
nl: Standaard van klasse (TeX lettertypes)

en: Lay&outs
nl: Lay-&outs

en: LyX Layout (*.layout)
nl: LyX-lay-out (*.layout)

en: Local layout file
nl: Lokaal lay-outbestand

en: The layout file you have selected is a local layout
    file, not one in the system or user directory.
    Your document will not work with this layout if you
    move the layout file to a different directory.
nl: Het lay-outbestand dat u geselecteerd heeft is een
    lokaal lay-outbestand, niet een in de systeem- of
    gebruikersmap. Uw document zal niet werken met
    deze lay-out als u het lay-outbestand verplaatst
    naar een andere map.

en: &Set Layout
nl: Lay-out &instellen

en: Unable to read local layout file.
nl: Kon lokaal lay-outbestand niet lezen.

en: This is a local layout file.
nl: Dit is een lokaal lay-outbestand.

en: Select master document
nl: Hoofddocument selecteren

en: LyX Files (*.lyx)
nl: LyX-bestanden (*.lyx)

en: Some changes in the dialog were not yet applied.
    If you do not apply now, they will be lost after this action.
nl: Sommige wijzigingen in dit dialoogvenster zijn nog niet toegepast.
    Als u ze nu niet toepast, zullen ze verloren gaan na deze actie.

en: &Dismiss
nl: &Negeren

en: Unable to set document class.
nl: Kan documentklasse niet instellen.

en: Basic numerical
nl: Basisch numeriek

en: Author-year
nl: Auteur-jaar

en: Author-number
nl: Auteur-nummer

en: %1$s and %2$s
nl: %1$s en %2$s

en: %1$s, %2$s, and %3$s
nl: %1$s, %2$s en %3$s

en: %1$s (unavailable)
nl: %1$s (niet beschikbaar)

en: Module provided by document class.
nl: Module voorzien door documentklasse.

en: <p><b>Category:</b> %1$s.</p>
nl: <p><b>Categorie:</b> %1$s.</p>

en: <p><b>Package(s) required:</b> %1$s.</p>
nl: <p><b>Vereist(e) pakket(ten):</b> %1$s.</p>

en: or
nl: of

en: <p><b>Modules required:</b> %1$s.</p>
nl: <p><b>Vereiste modules:</b> %1$s.</p>

en: <p><b>Modules excluded:</b> %1$s.</p>
nl: <p><b>Uitgesloten modules:</b> %1$s.</p>

en: <p><b>Filename:</b> <tt>%1$s.module</tt>.</p>
nl: <p><b>Bestandsnaam:</b> <tt>%1$s.module</tt>.</p>

en: <p><font color=red><b>WARNING: Some required packages are unavailable!</b></font></p>
nl: <p><font color=red><b>WAARSCHUWING: sommige vereiste pakketten zijn niet beschikbaar!</b></font></p>

en: per part
nl: per deel

en: per chapter
nl: per hoofdstuk

en: per section
nl: per paragraaf

en: per subsection
nl: per subparagraaf

en: per child document
nl: per subdocument

en: %1$s (not available)
nl: %1$s (niet beschikbaar)

en: [No options predefined]
nl: [Geen vooraf gedefinieerde opties]

en: Uninstalled used fonts
nl: Gede-installeerde gebruikte lettertypen

en: This font is not installed and won't be used in output
nl: Dit lettertype is niet geïnstalleerd en zal niet in de uitvoer worden gebruikt

en: C&ustomize Hyperref Options
nl: A&angepaste opties voor hyperref

en: &Use Hyperref Support
nl: &Hyperref gebruiken

en: Can't set layout!
nl: Kan lay-out niet instellen!

en: Unable to set layout for ID: %1$s
nl: Kan ly-out niet instellen voor ID: %1$s

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Assigned master does not include this file
nl: Aangeduid hoofddocument bevat dit document niet

en: You must include this file in the document
    '%1$s' in order to use the master document
    feature.
nl: U moet dit bestand insluiten in het document
    '%1$s' om het als hoofddocument te gebruiken.

en: Could not load master
nl: Kon hoofddocument niet laden

en: The master document '%1$s'
    could not be loaded.
nl: Het hoofddocument '%1$s'
    kon niet geladen worden.

en: %1 (missing req.)
nl: %1 (ontbrekende vereisten)

en: personal module
nl: persoonlijke module

en: distributed module
nl: verdeelde module

en: <b>Module name:</b> <i>%1</i> (%2)
nl: <b>Modulenaam:</b> <i>%1</i> (%2)

en: <b>Note:</b> Some requirements for this module are missing!
nl: <b>Opmerking:</b> Sommige vereisten voor deze module ontbreken!

en: TeX Mode Inset Settings
nl: Insetinstellingen voor TeX-modus

en: Literate
nl: Letterlijk

en: Error List
nl: Foutenlijst

en: %1$s Errors (%2$s)
nl: %1$s Fouten (%2$s)

en: Top left
nl: Linksboven

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Baseline left
nl: Links van zetlijn

en: Top center
nl: Midden-boven

en: Bottom center
nl: Midden-onder

en: Baseline center
nl: Midden van zetlijn

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Baseline right
nl: Rechts van zetlijn

en: Scale%
nl: Schaal%

en: Select external file
nl: Selecteer extern bestand

en: automatically
nl: automatisch

en: Graphics
nl: Afbeeldingen

en: Dissolve previous group?
nl: Vorige groep opheffen?

en: If you assign this graphic to group '%2$s',
    the previously assigned group '%1$s' will be dissolved,
    because this graphic was its only member.
    How do you want to proceed?
nl: Als u deze afbeelding toekent aan groep '%2$s'
    zal de vorige toegekende groep '%1$s' opgeheven worden,
    aangezien het de enige illustratie in de groep is.
    Hoe wilt u verdergaan?

en: Stick with group '%1$s'
nl: Groep '%1$s' behouden

en: Assign to group '%1$s' anyway
nl: Toch toekennen aan groep '%1$s'

en: If you sign off this graphic from group '%1$s',
    the group will be dissolved,
    because this graphic was its only member.
    How do you want to proceed?
nl: Als u deze afbeelding verwijdert uit groep '%1$s'
    zal de groep opgeheven worden,
    aangezien het de enige illustratie in de groep is.
    Hoe wilt u verder gaan?

en: Sign off from group '%1$s'
nl: Verwijderen uit groep '%1$s'

en: Enter unique group name:
nl: Vul unieke groepsnaam in:

en: Group already defined!
nl: Groep bestaat al!

en: A graphics group with the name '%1$s' already exists.
nl: Een afbeeldingsgroep met de naam '%1$s' bestaat al.

en: Set max. &width:
nl: Stel max. &breedte in:

en: Set max. &height:
nl: Set max. &hoogte in:

en: Maximal width of image in output
nl: Maximale breedte van afbeelding in uitvoer

en: Maximal height of image in output
nl: Maximale hoogte van afbeelding in uitvoer

en: in[[unit of measure]]
nl: in

en: Select graphics file
nl: Afbeeldingsbestand kiezen

en: Normal Space
nl: Normale spatie

en: Thin Space (1/6 em)
nl: Smalle spatie (1/6 em)

en: Medium Space (2/9 em)
nl: Middelgrote spatie (2/9 em)

en: Thick Space (5/18 em)
nl: Brede spatie (5/18 em)

en: Negative Thin Space (−1/6 em)
nl: Negatieve smalle spatie (−1/6 em)

en: Negative Medium Space (−2/9 em)
nl: Negatieve middelgrote spatie (−2/9 em)

en: Negative Thick Space (−5/18 em)
nl: Negatieve brede spatie (−5/18 em)

en: Half Quad (1/2 em)
nl: Halfkwadraat-spatie (1/2 em)

en: Quad (1 em)
nl: Kwadraat-spatie (1 em)

en: Double Quad (2 em)
nl: Dubbelkwadraat-spatie (2 em)

en: Horizontal Fill
nl: Horizontale opvulling

en: Visible Space
nl: Zichtbare ruimte

en: Insert the spacing even after a line break.
    Note that a protected Half Quad will be turned into
    a vertical space if used at the beginning of a paragraph!
nl: Voegt de spatie in zelfs na een regel-einde.
    Merk op dat een halfkwadraat in verticale ruimte
    zal omgezet worden bij gebruik aan het begin van
    een alinea!

en: Insert the spacing even after a line break
nl: Voeg de afstand zelfs na een regeleinde toe

en: Horizontal Space Settings
nl: Instellingen horizontale ruimte

en: Hyperlink Settings
nl: Hyperlinkinstellingen

en: Input listing parameters on the right. Enter ? for a list of parameters.
nl: Voer rechts parameters voor codefragmenten in. Gebruik ? voor een lijst van parameters.

en: &Create
nl: &Aanmaken

en: Select document to include
nl: Kies een document om in te sluiten

en: LaTeX/LyX Documents (*.tex *.lyx)
nl: LaTeX/LyX-documenten (*.tex *.lyx)

en: Index Entry Settings
nl: Instellingen indexlemma's

en: Start
nl: Begin

en: Emphasized
nl: &Benadrukt

en: Label Color
nl: Labelkleur

en: Cannot remove standard index
nl: Kan standaardindex niet verwijderen

en: The default index cannot be removed.
nl: De standaardindex kan niet verwijderd worden.

en: Enter new index name
nl: Voer een nieuwe indexnaam in

en: The index could not be renamed. Check if the new name already exists.
nl: De index kon hernoemd worden. Controleer of de nieuwe naam al bestaat.

en: Date (current)
nl: Datum (huidige)

en: Date (last modification of document)
nl: Datum (laatst gewijzigd)|l

en: Date (fixed)
nl: Datum (vast)

en: Time (current)
nl: Tijd (huidige)

en: Time (last modification of document)
nl: Tijd (laatst gewijzigd)|a

en: Time (fixed)
nl: Tijd (vast)

en: Document Information
nl: Documentinformatie

en: Version Control Information
nl: Versiebeheerinformatie

en: LaTeX Package Availability
nl: Beschikbaarheid LaTeX-pakketten

en: LaTeX Class Availability
nl: Beschikbaarheid LaTeX-klassen

en: Last Assigned Keyboard Shortcut
nl: Laatste toegewezen sneltoets

en: All Assigned Keyboard Shortcuts
nl: Alle toegewezen sneltoetsen

en: LyX Menu Location
nl: Menulocatie LyX

en: Localized GUI String
nl: Vertaalde GUI-tekst

en: LyX Toolbar Icon
nl: LyX-werkbalkicoon

en: LyX Preferences Entry
nl: LyX-voorkeurenitem

en: LyX Application Information
nl: LyX-applicatie-informatie

en: Custom Format
nl: Aangepast formaat

en: Not Applicable
nl: Niet van toepassing

en: Package Name
nl: Pakketnaam

en: Class Name
nl: Klassenaam

en: LyX Function
nl: LyX-functie

en: English String
nl: Engelse tekst

en: Preferences Key
nl: Voorkeurensleutel

en: Enter date format specification, using the following placeholders:
    * d: day as number without a leading zero
    * dd: day as number with a leading zero
    * ddd: abbreviated localized day name
    * dddd: long localized day name
    * M: month as number without a leading zero
    * MM: month as number with a leading zero
    * MMM: abbreviated localized month name
    * MMMM: long localized month name
    * yy: year as two digit number
    * yyyy: year as four digit number
nl: Voer een datumspecificatie in, gebruik makende van de volgende
    tijdelijke aanduidingen:
    * d: dag als nummer zonder voorloopnul
    * dd: dag als nummer met voorloopnul
    * ddd: afgekorte vertaalde naam des daags
    * dddd: lange vertaalde naam des daags
    * M: maand als nummer zonder voorloopnul
    * MM: maand als nummer met voorloopnul
    * MMM: afgekorte vertaalde naam der maand
    * MMMM: lange vertaalde naam der maand
    * yy: jaar als tweecijferig getal
    * yyyy: jaar als viercijferig getal

en: Enter time format specification, using the following placeholders:
    * h: the hour without a leading zero (1-12 in AM/PM)
    * hh: the hour with a leading zero (01-12 in AM/PM)
    * H: the hour without a leading zero (0-23)
    * HH: the hour with a leading zero (00-23)
    * m: the minute without a leading zero
    * mm: the minute with a leading zero
    * s: the second without a leading zero
    * ss: the second with a leading zero
    * z: the milliseconds without leading zeroes
    * zzz: the milliseconds with leading zeroes
    * AP or A: use AM/PM display ('AM'/'PM')
    * ap or a: use am/pm display ('am'/'pm')
    * t: the timezone (e.g. CEST)
nl: Voer een tijdspecificatie in, gebruik makende van de volgende
    tijdelijke aanduidingen:
    * h: het uur zonder voorloopnul (1-12 in VM/NM)
    * hh: het uur met voorloopnul (01-12 in VM/NM)
    * H: het uur zonder voorloopnul (0-23 in VM/NM)
    * HH: het uur met voorloopnul (00-23 in VM/NM)
    * m: de minuten zonder voorloopnul
    * mm: de minuten met voorloopnul
    * s: de seconden zonder voorloopnul
    * ss: de seconden met voorloopnul
    * z: de milliseconden zonder voorloopnul
    * zzz: de milliseconden met voorloopnul
    * AP of A: gebruik VM/NM-weergave ('VM'/'NM')
    * ap of a: gebruik vm/nm-weergave ('vm'/'nm')
    * t: de tijdszone (bv. CEST)

en: Please select a valid type above
nl: Selecteer hierboven een geldig type

en: Enter a LaTeX package name such as 'hyperref' (extension is optional). The output will be 'Yes' (package available) or 'No' (package unavailable).
nl: Voer de naam van een LaTeX-pakket in, zoals 'hyperref' (extensie is optioneel). De uitvoer zal 'Ja' (pakket beschikbaar) of 'Nee' (pakket niet beschikbaar) zijn.

en: Enter a LaTeX class name such as 'article' (extension is optional). The output will be 'Yes' (class available) or 'No' (class unavailable).
nl: Voer de naam van een LaTeX-klasse in, zoals 'article' (extensie is optioneel). De uitvoer zal 'Ja' (klasse beschikbaar) of 'Nee' (klasse niet beschikbaar) zijn.

en: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output is the most recently assigned keyboard shortcut for this function
nl: Voer een functienaam in zoals 'math-insert \alpha'. Refereer naar Help > LyX-functies voor een lijst van functies. De uitvoer is de recentste toegewezen sneltoets voor deze functie

en: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output lists all possible keyboard shortcuts for this function
nl: Voer een functienaam in zoals 'math-insert \alpha'. Refereer naar Help > LyX-functies voor een lijst van functies. De uitvoer is alle mogelijke sneltoetsen voor deze functie

en: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output is the path to the function in the menu (using the current localization).
nl: Voer een functienaam in zoals 'math-insert \alpha'. Refereer naar Help > LyX-functies voor een lijst van functies. De uitvoer is het pad naar de functie in de menu (gebruik makende van de huidige taal).

en: Enter a localizable English string from the LyX User Interface, including accelerator markup ('&' or '|') and trailing colons. The output is the localized string (using the current localization); trailing colons and accelerator markup are stripped.
nl: Voer een vertaalbare Engelse tekst in van de LyX-gebruikersinterface, inclusief opmaak ('&' of '|') en afsluitende dubbelpunten. De uitvoer is de vertaalde tekst (in de huidige taal); afsluitende dubbelpunten en opmaak zijn verwijderd.

en: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output is the toolbar icon for this function (using the active icon theme).
nl: Voer een functienaam in zoals 'math-insert \alpha'. Refereer naar Help > LyX-functies voor een lijst van functies. De uitvoer is het werkbalkicoon voor deze functie (gebruik makend het huidige icoonthema).

en: Enter a LyX preferences key such as 'bind_file'. See the proposed list for available entries. The output is the current setting of this preference.
nl: Voer een LyX-voorkeursleutel in zoals 'bind_file'. Zie de voorgestelde lijst voor beschikbare sleutels. De uitvoer is de huidige waarde van de voorkeur.

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Enter a valid value below
nl: Voer hieronder een geldige waarde in

en: Here you can enter a fixed time (in ISO format: hh:mm:ss)
nl: Hier kunt u een vaste tijd opgeven (in ISO-formaat: hh:mm:ss)

en: &Fixed Time:
nl: &Vaste datum:

en: Field Settings
nl: Veldinstellingen

en: Label Settings
nl: Labelinstellingen

en: Line Settings
nl: Lijninstellingen

en: No language
nl: Geen taal

en: Program Listing Settings
nl: Codefragmentinstellingen

en: No dialect
nl: Geen dialect

en: LaTeX Log
nl: LaTeX-log

en: Literate Programming Build Log
nl: Log voor literate programming

en: lyx2lyx Error Log
nl: lyx2lyx-foutlogs

en: Version Control Log
nl: Versiebeheerlog

en: Log file not found.
nl: Logbestand niet gevonden.

en: No literate programming build log file found.
nl: Geen log voor literate programming gevonden.

en: No lyx2lyx error log file found.
nl: Geen foutlogs voor lyx2lyx gevonden.

en: No version control log file found.
nl: Geen versiebeheerlog gevonden.

en: New File From Template
nl: Nieuw bestand van sjabloon

en: All available files
nl: Alle beschikbare bestanden

en: Enter string to filter the list of available files
nl: Geef tekst op om de lijst van bestanden te filteren

en: User and System Files
nl: Gebruikers- en systeembestanden

en: User Files Only
nl: Enkel gebruikersbestanden

en: System Files Only
nl: Enkel systeembestanden

en: All available languages of the selected file are displayed here.
    The selected language version will be opened.
nl: Alle beschikbare talen voor de geselecteerde bestanden worden
    hier getoond. De geselecteerde taalversie zal geopend worden.

en: No alternative language versions available for the selected file.
nl: Geen alternatieve taalversies beschikbaar voor het geselecteerde bestand.

en: If alternative languages are available for a given file,
    they can be chosen here if a file is selected.
nl: Als er alternatieve taalversies beschikbaar zijn,
    kunnen ze hier gekozen worden als bestand geselecteerd is.

en: Select example file
nl: Selecteer voorbeeldbestand

en: &Examples
nl: &Voorbeelden

en: Select template file
nl: Selecteer sjabloonbestand

en: &Templates
nl: &Sjablonen

en: &User files
nl: &Gebruikersbestanden

en: &System files
nl: &Systeembestanden

en: Chose UI file
nl: Kies UI-bestand

en: LyX UI Files (*.ui)
nl: LyX-UI-bestanden (*.ui)

en: Chose bind file
nl: Kies bind-bestand

en: LyX Bind Files (*.bind)
nl: LyX-bind-bestanden (*.bind)

en: Chose keyboard map
nl: Kies toetsenbordindeling

en: LyX Keymap Files (*.kmap)
nl: LyX-toetsenbordindelingen (*.kmap)

en: Default Template
nl: Standaardsjabloon

en: Open Example File
nl: Voorbeeldbestand openen

en: Open File
nl: Bestand openen

en: small
nl: klein

en: Math Matrix
nl: Wiskundige matrix

en: Nomenclature Settings
nl: Instellingen voor begrippenlijst

en: Note Settings
nl: Aantekeningsinstellingen

en: Paragraph Settings
nl: Alinea-instellingen

en: As described in the User Guide, the width of this text determines the width of the label part of each item in environments like List and Description.
    
     Normally, you won't need to set this, since the largest label width of all the items is used.
nl: De breedte van deze tekst bepaalt de breedte van het labelgedeelte van elke omgeving zoals Lijst en Beschrijving, zoals beschreven in de Gebruikersgids.
    
    Normaal hebt u dit niet nodig, aangezien het langste label van alle items gebruikt wordt.

en: &Close
nl: &Sluiten

en: Phantom Settings
nl: Spookinstellingen

en: Look & Feel
nl: Uiterlijk en gedrag

en: File Handling
nl: Bestandsgebruik

en: Keyboard/Mouse
nl: Toetsenbord/muis

en: Input Completion
nl: Invoersuggesties

en: C&ommand:
nl: Co&mmando:

en: Co&mmand:
nl: Co&mmando:

en: Screen Fonts
nl: Schermlettertypes

en: Paths
nl: Paden

en: Select directory for example files
nl: Selecteer map voor voorbeeldbestanden

en: Select a document templates directory
nl: Selecteer map voor documentsjablonen

en: Select a temporary directory
nl: Selecteer tijdelijke map

en: Select a backups directory
nl: Selecteer map voor back-ups

en: Select a document directory
nl: Selecteer documentmap

en: Set the path to the thesaurus dictionaries
nl: Selecteer map voor thesauruswoordenboeken

en: Set the path to the Hunspell dictionaries
nl: Selecteer map voor Hunspell-woordenboeken

en: Give a filename for the LyX server pipe
nl: Kies een bestandsnaam voor de LyX-serverpipe

en: Spellchecker
nl: Spellingscontrole

en: Native
nl: Ingebouwd

en: Converters
nl: Conversieprogramma's

en: SECURITY WARNING!
nl: BEVEILIGINGSWAARSCHUWING!

en: Unchecking this option has the effect that potentially harmful converters would be run without asking your permission first. This is UNSAFE and NOT recommended, unless you know what you are doing. Are you sure you would like to proceed? The recommended and safe answer is NO!
nl: Deze optie uitvinken heeft als effect dat mogelijk kwaadaardige conversieprogramma's kunnen uitgevoerd worden zonder toestemming te vragen. Dit is NIET VEILIG en NIET aan te raden, tenzij u weet wat u doet. Weet u zeker dat u wilt verdergaan? De aanbevolen en veilige keuze is NEE!

en: File Formats
nl: Bestandsformaten

en: Format in use
nl: Formaat in gebruik

en: You cannot change a format's short name if the format is used by a converter. Please remove the converter first.
nl: U kunt de korte naam van een formaat niet veranderen als het formaat gebruikt wordt door een conversieprogramma. Verwijder eerst het conversieprogramma.

en: System Default
nl: Systeemstandaarden

en: Cannot remove a Format used by a Converter. Remove the converter first.
nl: Kan een formaat gebruikt door conversieprogramma niet verwijderen. Verwijder eerst het conversieprogramma.

en: LyX needs to be restarted!
nl: LyX moet opnieuw opgestart worden!

en: The change of user interface language will be fully effective only after a restart.
nl: Het wijzigen van de taal van de gebruikersinterface wordt pas van kracht na opnieuw opstarten.

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Classic
nl: Klassiek

en: Restart needed
nl: Opnieuw starten vereist

en: Resetting the user interface style to 'Default' requires a restart of LyX.
nl: Opnieuw instellen van de gebruikersinterface op 'Standaard' vereist een herstart van LyX.

en: Document Handling
nl: Documentafhandeling

en: If this is checked, a backup of the document is created in the current working directory. The backup file has the same name but the suffix '.lyx~'. Note that these files are hidden by default by some file managers. A dedicated backup directory can be set in the 'Paths' section.
nl: Een reservekopie van het document wordt opgeslagen in de huidige werkmap. De reservekopie heeft dezelfde naam met het achtervoegsel '.lyx~'. Let erop dat deze bestanden standaard verborgen worden door sommige bestandsverkenners. Een aparte reservekopie-map kan worden opgegeven in de sectie 'Paden'.

en: If this is checked, a backup of the document is created in the backup directory (%1$s). The backup file has the full original path and name as file name and the suffix '.lyx~' (e.g., !mydir!filename.lyx~). Note that these files are hidden by default by some file managers.
nl: Een reservekopie van het document wordt opgeslagen in de reservekopie-map (%1$s). De reservekopie heeft als naam het volledige pad en naam van het oorspronkelijke document met het achtervoegsel '.lyx~' (b.v., !mydir!filename.lyx~). Let erop dat deze bestanden standaard verborgen worden door sommige bestandsverkenners.

en: Control
nl: Beheer

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Function
nl: Functie

en: Shortcut
nl: Sneltoets

en: Cursor, Mouse and Editing Functions
nl: Aanwijzer, muis en bewerkingsfuncties

en: Mathematical Symbols
nl: Wiskundige symbolen

en: Document and Window
nl: Document en venster

en: Font, Layouts and Textclasses
nl: Lettertype, opmaak en tekstklassen

en: System and Miscellaneous
nl: Systeem en overige

en: Res&tore
nl: Hers&tellen

en: Failed to create shortcut
nl: Sneltoets maken mislukt

en: Unknown or invalid LyX function
nl: Onbekende of ongeldige LyX-functie

en: This LyX function is hidden and cannot be bound.
nl: Deze LyX-functie is verborgen en kan niet verbonden worden.

en: Invalid or empty key sequence
nl: Ongeldige of lege toetscombinatie

en: Shortcut `%1$s' is already a prefix for other commands.
    Are you sure you want to unbind these commands and bind it to %2$s?
nl: Sneltoets `%1$s' is al verbonden aan andere commando's.
    Bent u zeker dat u de huidige sneltoets wilt losmaken en hem verbinden aan %2$s?

en: Redefine shortcut?
nl: Sneltoets opnieuw definiëren?

en: &Redefine
nl: &Opnieuw definiëren

en: Shortcut `%1$s' is already bound to %2$s.
    Are you sure you want to unbind the current shortcut and bind it to %3$s?
nl: Sneltoets `%1$s' is al verbonden aan %2$s.
    Bent u zeker dat u de huidige sneltoets wilt losmaken en het verbinden aan %3$s?

en: Can not insert shortcut to the list
nl: Kan sneltoets aan de lijst toevoegen

en: Identity
nl: Identiteit

en: Longest label width
nl: Breedte langste label

en: Nomenclature List Settings
nl: Begrippenlijstinstellingen

en: Index Settings
nl: Indexinstellingen

en: <All indexes>
nl: <Alle indices>

en: &Do not show this warning again!
nl: &Deze waarschuwing niet meer weergeven!

en: If you check this, LyX will not warn you again in the given case.
nl: Vink aan om geen waarschuwing meer te tonen in dit geval.

en: Progress/Debug Messages
nl: Voortgang-/debugberichten

en: Debug Level
nl: Debugniveau

en: Set
nl: Instellen

en: Cross-reference
nl: Kruisverwijzing

en: All available labels
nl: Alle beschikbare labels

en: Enter string to filter the list of available labels
nl: Geef tekst op om de lijst van beschikbare labels te filteren

en: By Occurrence
nl: Op voorkomen

en: Alphabetically (Case-Insensitive)
nl: Alfabetisch (niet hoofdlettergevoelig)

en: Alphabetically (Case-Sensitive)
nl: Alfabetisch (hoofdlettergevoelig)

en: Update the label list
nl: Werk de lijst van labels bij

en: &Go Back
nl: &Teruggaan

en: Jump back to the original cursor location
nl: Ga terug naar de originele locatie van de aanwijzer

en: <No prefix>
nl: <Geen voorzetsel>

en: Ex&pand
nl: Uitkla&ppen

en: Show replace and option widgets
nl: Vervangen en opties weergeven

en: Active options:
nl: Actieve opties:

en: Case sensitive search
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Whole words only
nl: Gehele woorden

en: Search only in selection
nl: Alleen in selectie zoeken

en: Search as you type
nl: Zoeken tijdens het typen

en: Wrap search
nl: Zoeken opnieuw beginnen na bereiken van het einde

en: Click here to change search options
nl: Klik om de zoekopties te wijzigen

en: Search and Replace
nl: Zoeken en vervangen

en: Export or Send Document
nl: Document exporteren of verzenden

en: Show File
nl: Bestand weergeven

en: Error -> Cannot load file!
nl: Fout -> Kan bestand niet laden!

en: Spell check of the selection done, did not find any errors.
nl: Spellingcontrole van de selectie voltooid, geen fouten gevonden.

en: We reached the end of the document, would you like to continue from the beginning?
nl: We hebben het einde van het document bereikt, wilt u verdergaan vanaf het begin?

en: Spell checker has no dictionaries.
nl: Spellingcontrole heeft geen woordenboeken.

en: Basic Latin
nl: Basislatijn

en: Latin-1 Supplement
nl: Latijn-1 - Toevoeging

en: Latin Extended-A
nl: Latijn Uitgebreid-A

en: Latin Extended-B
nl: Latijn Uitgebreid-B

en: IPA Extensions
nl: IPA Uitbreidingen

en: Spacing Modifier Letters
nl: Modifiers voor spaties

en: Combining Diacritical Marks
nl: Diakritische tekens (voor combinatie met letters)

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Phonetic Extensions
nl: Fonetische uitbreidingen

en: Latin Extended Additional
nl: Latijn Uitgebreid - Toevoeging

en: Greek Extended
nl: Grieks uitgebreid

en: General Punctuation
nl: Algemene leestekens

en: Superscripts and Subscripts
nl: Superscripts en subscripts

en: Currency Symbols
nl: Munteenheidsymbolen

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nl: Diakritische tekens (voor combinatie met symbolen)

en: Letterlike Symbols
nl: Letterachtige symbolen

en: Number Forms
nl: Getalsvormen

en: Mathematical Operators
nl: Wiskundige operatoren

en: Miscellaneous Technical
nl: Allerlei - Technisch

en: Control Pictures
nl: Stuurtekens

en: Optical Character Recognition
nl: Optische tekenherkenning

en: Enclosed Alphanumerics
nl: Omsloten alfanumerieke tekens

en: Box Drawing
nl: Lijntjes

en: Block Elements
nl: Blokelementen

en: Geometric Shapes
nl: Geometrische figuren

en: Miscellaneous Symbols
nl: Allerlei symbolen

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nl: Diverse wiskundige symbolen-A

en: CJK Symbols and Punctuation
nl: CJK-symbolen en -leestekens

en: Hangul Compatibility Jamo
nl: Hangul Comptabiliteit Jamo

en: Enclosed CJK Letters and Months
nl: Omsloten letters en maanden in CJK

en: CJK Compatibility
nl: Compatibiliteit met CJK

en: CJK Unified Ideographs
nl: CJK eengemaakte ideogrammen

en: Hangul Syllables
nl: Lettergrepen in Hangul

en: Private Use High Surrogates
nl: High Surrogates voor privaat gebruik

en: Private Use Area
nl: Gebied voor privaat gebruik

en: CJK Compatibility Ideographs
nl: Ideogrammen voor compatibiliteit met CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
nl: Alfabetische presentatievormen

en: Arabic Presentation Forms-A
nl: Arabische presentatievormen-A

en: Combining Half Marks
nl: Combinerende halfmarkeringen

en: CJK Compatibility Forms
nl: Vormen voor compatibiliteit met CJK

en: Small Form Variants
nl: Varianten in kleine vorm

en: Arabic Presentation Forms-B
nl: Arabische presentatievormen-B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
nl: Vormen in halve en volledige breedte

en: Linear B Syllabary
nl: Lineair B syllaben

en: Linear B Ideograms
nl: Lineair B ideogrammen

en: Aegean Numbers
nl: Aegeïsche nummers

en: Ancient Greek Numbers
nl: Oudgriekse nummers

en: Old Italic
nl: Ouditalisch

en: Gothic
nl: Gotisch

en: Ugaritic
nl: Ugaritisch

en: Old Persian
nl: Oud-Perzisch

en: Cypriot Syllabary
nl: Cypriotische syllaben

en: Byzantine Musical Symbols
nl: Byzantijnse muzieksymbolen

en: Musical Symbols
nl: Muzieksymbolen

en: Ancient Greek Musical Notation
nl: Oudgriekse muzieknotatie

en: Tai Xuan Jing Symbols
nl: Tai Xuan Jing-symbolen

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
nl: Wiskundige alfanumerieke symbolen

en: CJK Unified Ideographs Extension B
nl: CJK eengemaakte ideogrammen uitgebreid B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
nl: Ideogrammen voor compatibiliteit met CJK toevoegingen

en: Variation Selectors Supplement
nl: Variatieselectors toevoegingen

en: Supplementary Private Use Area-A
nl: Toevoegingen voor privaat gebruik A

en: Supplementary Private Use Area-B
nl: Toevoegingen voor privaat gebruik B

en: <p>LaTeX code: %1</p>
nl: <p>LaTeX-code: %1</p>

en: Symbols
nl: Symbolen

en: Tabular Settings
nl: Tabelinstellingen

en: Insert Table
nl: Tabel invoegen

en: TeX Information
nl: TeX-informatie

en: No thesaurus available for this language!
nl: Geen thesaurus beschikbaar voor deze taal!

en: Outline
nl: Overzicht

en: &Reset to default (keep language)
nl: &Instellen op standaard (behoud taal)

en: Reset all font settings to their defaults but keep language settings
nl: Alle lettertype-opties opnieuw instellen op hun standaarden maar taalinstellingen behouden

en: Reset to default (including &language)
nl: Op standaardwaarden instellen (inclusief taa&l)

en: Reset all font settings and the language to their defaults
nl: Alle lettertype-opties en de taal opnieuw instellen op hun standaarden

en: Toolbar "%1$s" does not support state "auto"
nl: Status van werkbalk "%1$s" ondersteunt geen "auto"

en: off
nl: uit

en: Toolbar "%1$s" state set to %2$s
nl: Status van werkbalk "%1$s" ingesteld op %2$s

en: movable
nl: verplaatsbaar

en: immovable
nl: niet-verplaatsbaar

en: Vertical Space Settings
nl: Instellingen verticale ruimte

en: The Document
    Processor[[welcome banner]]
nl: De document-
    verwerker

en: 1.0[[translating this to different value scales the welcome banner text size for your language]]
nl: 1.0

en: version
nl: versie

en: unknown version
nl: onbekende versie

en: Click here to stop export/output process
nl: Klik hier om het export/uitvoer-proces te stoppen

en: Workarea zoom level. Drag, use Ctrl-+/- or Shift-Mousewheel to adjust.
nl: Zoomniveau van het werkvenster. Sleep, gebruik Ctrl- +/-, of Shift-muiswiel om aan te passen.

en: [[ZOOM]]%1$d%
nl: %1$d%

en: WARNING: LaTeX is allowed to execute external commands for this document. Right click to change.
nl: WAARSCHUWING: LaTeX kan externe commando's uitvoeren voor dit document. Klik rechts om te veranderen.

en: Cancel Export?
nl: Export annuleren?

en: Do you want to cancel the background export process?
nl: Wilt u het achtergrondproces voor exporteren annuleren?

en: Co&ntinue
nl: &Verdergaan

en: Successful export to format: %1$s
nl: Met succes geëxporteerd naar formaat: %1$s

en: Error while exporting format: %1$s
nl: Fout bij het exporteren van formaat: %1$s

en: Successful preview of format: %1$s
nl: Succesvol voorbeeld van formaat: %1$s

en: Error while previewing format: %1$s
nl: Fout bij voorbeeld van formaat: %1$s

en: Conversion cancelled while previewing format: %1$s
nl: Omzetting geannuleerd tijdens voorbeeld van formaat: %1$s

en: Exit LyX
nl: LyX afsluiten

en: LyX could not be closed because documents are being processed by LyX.
nl: LyX kon niet afgesloten worden omdat LyX documenten aan het verwerken is.

en: %1$d Word
nl: %1$d woorden

en: %1$d Words
nl: %1$d woorden

en: %1$d Character
nl: %1$d teken

en: %1$d Characters
nl: %1$d tekens

en: %1$d Character (no Blanks)
nl: %1$d teken (exclusief spaties)

en: %1$d Characters (no Blanks)
nl: %1$d tekens (exclusief spaties)

en: , [[stats separator]]
nl: ,

en: %1$s (modified externally)
nl: %1$s (extern gewijzigd)

en: Welcome to LyX!
nl: Welkom bij LyX!

en: Automatic save done.
nl: Automatisch opgeslagen.

en: Automatic save failed!
nl: Automatisch opslaan mislukt!

en: Command not allowed without any document open
nl: Commando niet toegestaan zonder geopend document

en: Invalid argument of master-buffer-forall
nl: Ongeldig argument van master-buffer-forall

en: Function toolbar-set requires two arguments!
nl: Functie toolbar-set vereist twee argumenten!

en: Invalid argument "%1$s" to function toolbar-set!
nl: Ongeldig argument "%1$s" bij functie toolbar-set!

en: Unknown toolbar "%1$s"
nl: Onbekende werkbalk "%1$s"

en: Zoom level cannot be less than %1$d%.
nl: Zoomniveau kan niet minder dan %1$d% zijn.

en: Zoom level cannot be more than %1$d%.
nl: Zoomniveau kan niet minder dan %1$d% zijn.

en: Document not loaded.
nl: Document niet geladen.

en: Select documents to open
nl: Selecteer documenten om te openen

en: LyX Document Backups (*.lyx~)
nl: LyX-document reservekopieën (*.lyx)

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: The directory in the given path
    %1$s
    does not exist.
nl: De map in de gegeven locatie
    %1$s
    bestaat niet.

en: File
    %1$s
    does not exist. Create empty file?
nl: Bestand
    %1$s
    bestaat niet. Leeg bestand aanmaken?

en: File does not exist
nl: Bestand bestaat niet

en: Create &File
nl: Maak &bestand aan

en: Opening document %1$s...
nl: Document %1$s openen...

en: Document %1$s opened.
nl: Document %1$s geopend.

en: Version control detected.
nl: Versiecontrole gedetecteerd.

en: Could not open document %1$s
nl: Kon het document %1$s niet openen

en: Couldn't import file
nl: Kon het bestand niet importeren

en: No information for importing the format %1$s.
nl: Geen informatie aanwezig om het formaat %1$s te importeren.

en: Select %1$s file to import
nl: Kies %1$s bestand om te importeren

en: The file name '%1$s' is invalid!
    Aborting import.
nl: De bestandsnaam '%1$s' is ongeldig!
    Importeren annuleren.

en: The document %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that document?
nl: Het document %1$s bestaat al.
    
    Wilt u het bestaande bestand vervangen?

en: Overwrite document?
nl: Document vervangen?

en: Importing %1$s...
nl: %1$s importeren...

en: imported.
nl: geïmporteerd.

en: file not imported!
nl: bestand niet geïmporteerd!

en: newfile
nl: nieuwbestand

en: Select LyX document to insert
nl: Selecteer LyX-document om in te voegen

en: It is suggested to save the template in a subdirectory
    appropriate to the document language (%1$s).
    This subdirectory does not exists yet.
    Do you want to create it?
nl: Het is aan te raden het sjabloon op te slaan in een
    submap passend voor de documenttaal (%1$s).
    Deze submap bestaat nog niet?
    Wilt u deze maken?

en: Create Language Directory?
nl: Map voor taal maken?

en: &Yes, Create
nl: &Ja, aanmaken

en: &No, Save Template in Parent Directory
nl: &Nee, sla sjabloon op in de bovenliggende map

en: Subdirectory creation failed!
nl: Maken van submap mislukt!

en: Could not create subdirectory.
    The template will be saved in the parent directory.
nl: Kon geen submap maken.
    Het sjabloon wordt opgeslagen in de bovenliggende map.

en: It is suggested to save the template in a subdirectory
    appropriate to the layout category (%1$s).
    This subdirectory does not exists yet.
    Do you want to create it?
nl: Het is aan te raden het sjabloon op te slaan in een
    submap passend voor de lay-outcategorie (%1$s).
    Deze submap bestaat nog niet.
    Wilt u deze aanmaken?

en: Create Category Directory?
nl: Submap voor categorie maken?

en: Choose a filename to save template as
nl: Kies een bestandsnaam om het sjabllon op te slaan

en: Choose a filename to save document as
nl: Kies een bestandsnaam om het document op te slaan

en: The file
    %1$s
    is already open in your current session.
    Please close it before attempting to overwrite it.
    Do you want to choose a new filename?
nl: Het bestand
    %1$s
    is al geopend in de huidige sessie.
    Sluit het voordat u probeert te overschrijven.
    Wilt u een nieuwe bestandsnaam kiezen?

en: Chosen File Already Open
nl: Gekozen bestand is al open

en: &Rename
nl: &Hernoemen

en: The document %1$s is already registered.
    
    Do you want to choose a new name?
nl: Het document %1$s is al geregistreerd
    
    Wilt u een nieuwe naam kiezen?

en: Rename document?
nl: Document hernoemen?

en: Copy document?
nl: Document kopiëren?

en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: Choose a filename to export the document as
nl: Kies een bestandsnaam om het document te exporteren

en: Guess from extension (*.*)
nl: Gokken op basis van extensie (*.*)

en: The document %1$s could not be saved.
    
    Do you want to rename the document and try again?
nl: Het document %1$s kon niet worden opgeslagen.
    
    Wilt u het document hernoemen en het opnieuw proberen?

en: Rename and save?
nl: Hernoemen en opslaan?

en: &Retry
nl: &Opnieuw proberen

en: Last view on document %1$s is being closed.
    Would you like to close or hide the document?
    
    Hidden documents can be displayed back through
    the menu: View->Hidden->...
    
    To remove this question, set your preference in:
      Tools->Preferences->Look&Feel->UserInterface
nl: Laatste weergave van document %1$s wordt gesloten.
    Wilt u het document sluiten of verbergen?
    
    Verborgen documenten kunnen opnieuw getoond worden
    in het menu Beeld -> Verborgen -> …
    
    Stel de opties in Extra -> Voorkeuren -> Uiterlijk en gedrag
    -> Gebruikersinterface in om deze vraag niet meer te tonen.

en: Close or hide document?
nl: Document sluiten of verbergen?

en: &Hide
nl: &Verbergen

en: Close document
nl: Document sluiten

en: Document could not be closed because it is being processed by LyX.
nl: Document kon niet gesloten worden omdat het verwerkt wordt door LyX.

en: The document %1$s has not been saved yet.
    
    Do you want to save the document?
nl: Document %1$s is nog niet opgeslagen.
    
    Wilt u het document opslaan?

en: Save new document?
nl: Nieuw document opslaan?

en: &Save
nl: &Opslaan

en: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document or discard the changes?
nl: Document %1$s bevat niet-opgeslagen wijzigingen.
    
    Wilt u het document opslaan of de wijzigingen weigeren?

en: The document %1$s has not been saved yet.
    
    Do you want to save the document or discard it entirely?
nl: Document %1$s is nog niet opgeslagen.
    
    Wilt u het document opslaan of het volledig verwijderen?

en: Save changed document?
nl: Gewijzigd document opslaan?

en: Save document?
nl: Document opslaan?

en: &Discard
nl: &Niet opslaan

en: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document?
nl: Document %1$s bevat niet-opgeslagen wijzigingen.
    
    Wilt u het document opslaan?

en: Document 
    %1$s
     has been externally modified. Reload now? Any local changes will be lost.
nl: Document
    %1$s
    is extern gewijzigd. Nu herladen? Alle lokale wijzigingen zullen verloren gaan.

en: Reload externally changed document?
nl: Extern gewijzigd document opnieuw laden?

en: Document could not be checked in.
nl: Document kon niet ingecheckt worden.

en: Error when setting the locking property.
nl: Fout bij het instellen van de locking eigenschap.

en: Directory is not accessible.
nl: Map is niet toegankelijk.

en: Opening child document %1$s...
nl: Subdocument %1$s openen...

en: No buffer for file: %1$s.
nl: Geen buffer voor bestand: %1$s.

en: Inverse Search Failed
nl: Geïnverteerd zoeken mislukt

en: Invalid position requested by inverse search.
    You may need to update the viewed document.
nl: Ongeldige positie gevraagd door geïnverteerd zoeken.
    U moet mogelijk het bekeken document bijwerken.

en: Export Error
nl: Exportfout

en: Error cloning the Buffer.
nl: Fout bij het klonen van de buffer.

en: Exporting ...
nl: Exporteren ...

en: Previewing ...
nl: Voorbeeld maken ...

en: Document not loaded
nl: Document niet geladen

en: Select file to insert
nl: Selecteer een bestand om in te voegen

en: The current version will be lost. Are you sure you want to load the version on disk of the document %1$s?
nl: De huidige versie zal verloren gaan. Weet u zeker dat u voor document %1$s de versie vanop de schijf wilt laden?

en: Any changes will be lost. Are you sure you want to revert to the saved version of the document %1$s?
nl: Alle wijzigingen zullen verloren gaan. Weet u zeker dat u terug wilt gaan naar de opgeslagen versie van document %1$s?

en: Revert to saved document?
nl: Teruggaan naar opgeslagen document?

en: Buffer export reset.
nl: Buffer export herstel.

en: Saving all documents...
nl: Alle documenten opslaan...

en: All documents saved.
nl: Alle documenten opgeslagen.

en: Developer mode is now enabled.
nl: Ontwikkelaarsmodus staat nu aan.

en: Developer mode is now disabled.
nl: Ontwikkelaarsmodus staat nu uit.

en: Toolbars unlocked.
nl: Werkbalken ontgrendeld.

en: Toolbars locked.
nl: Werkbalken vergrendeld.

en: Icon size set to %1$dx%2$d.
nl: Icoongrootte ingesteld op %1$dx%2$d.

en: %1$s unknown command!
nl: %1$s onbekende opdracht!

en: Zoom level is now %1$d% (default value: %2$d%)
nl: Zoomniveau is nu %1$d% (standaardwaarde: %2$d%)

en: Please, preview the document first.
nl: Bekijk eerst een voorbeeld van het document.

en: Couldn't proceed.
nl: Kon niet doorgaan.

en: Disable Shell Escape
nl: Shell escape uitschakelen

en: Code Preview
nl: Voorbeeld van code

en: %1[[preview format name]] Preview
nl: Voorbeeld van %1

en: Close File
nl: Bestand sluiten

en: %1 (read only)
nl: %1 (alleen lezen)

en: %1 (modified externally)
nl: %1 (extern gewijzigd)

en: &Hide Tab
nl: Tabblad ver&bergen

en: &Close Tab
nl: Tabblad &sluiten

en: <b>The file %1 changed on disk.</b>
nl: <b>Het bestand %1 werd gewijzigd op schijf.</b>

en: Wrap Float Settings
nl: Instellingen terugloop van zwevende objecten

en: Click to detach
nl: Klik om los te maken

en: Ne&w Inset
nl: Nieu&w invoegsel

en: Filtering layouts with "%1$s". Press ESC to remove filter.
nl: Lay-outs filteren op "%1$s". Druk op ESC om filter te verwijderen.

en: Enter characters to filter the layout list.
nl: Voer tekens in om de lay-outlijst te filteren.

en: %1$s (unknown)
nl: %1$s (onbekend)

en: More...|M
nl: Meer...|M

en: No Group
nl: Geen groep

en: More Spelling Suggestions
nl: Meer spellingsuggesties

en: Remove from personal dictionary|r
nl: Uit persoonlijk woordenboek verwijderen|r

en: Remove from document dictionary|r
nl: Uit persoonlijk woordenboek verwijderen|r

en: Language|L
nl: Taal|T

en: More Languages ...|M
nl: Meer talen...|M

en: Hidden|H
nl: Verborgen|g

en: (No Documents Open)
nl: (Geen open documenten)

en: (No Bookmarks Saved Yet)
nl: (Nog geen opgeslagen bladwijzers)

en: View (Other Formats)|F
nl: Weergeven (andere formaten)|f

en: Update (Other Formats)|p
nl: Bijwerken (andere formaten)|e

en: View [%1$s]|V
nl: Weergeven [%1$s]|v

en: Update [%1$s]|U
nl: Bijwerken [%1$s]|w

en: (No Custom Insets Defined)
nl: (Geen aangepaste invoegsels gedefinieerd)

en: (No Document Open)
nl: (Geen open document)

en: Master Document
nl: Hoofddocument

en: Other Lists
nl: Andere lijsten

en: (Empty Table of Contents)
nl: (Lege inhoudsopgave)

en: Open Outliner...
nl: Nieuw overzicht maken...

en: [[Toolbar]]On|O
nl: Aan|A

en: [[Toolbar]]Off|f
nl: Uit|U

en: [[Toolbar]]Automatic|A
nl: Automatisch|A

en: Other Toolbars
nl: Andere werkbalken

en: Master Documents
nl: Hoofddocumenten

en: Index List|I
nl: Indexlijst|x

en: Index Entry|d
nl: Indexlemma|d

en: Index Entry (%1$s)
nl: Indexlemma (%1$s)

en: No Citation in Scope!
nl: Geen verwijzing in bereik!

en: No citations selected!
nl: Geen verwijzingen geselecteerd!

en: All authors|h
nl: Alle auteurs|h

en: Force upper case|u
nl: Hoofdletters forceren|u

en: No Text Field in Scope!
nl: Geen tekstveld in bereik!

en: Custom...
nl: Aangepast...

en: Caption (%1$s)
nl: Bijschrift (%1$s)

en: Reset to Default (%1$d%)|R
nl: Opnieuw instellen op standaarden van taal (%1$s)|l

en: Zoom In|I
nl: Zoom in|i

en: Zoom Out|O
nl: Zoom uit|U

en: No Quote in Scope!
nl: Geen aanhalingstekens in bereik!

en: %1$s (dynamic)
nl: %1$s (dynamisch)

en: Use dynamic quotes (%1$s)|d
nl: Gebruik dynamische aanhalingstekens (%1$s)|d

en: dynamic[[Quotes]]
nl: dynamisch

en: static[[Quotes]]
nl: statisch

en: Reset to document default (%1$s, %2$s)|o
nl: Opnieuw instellen op standaarden van document (%1$s, %2$s)|o

en: Reset to language default (%1$s, %2$s)|l
nl: Opnieuw instellen op  standaarden van taal (%1$s, %2$s)|l

en: Reset to language default (%1$s)|l
nl: Opnieuw instellen op standaarden van taal (%1$s)|l

en: Change Style|y
nl: Stijl wijzigen|y

en: Insert Separated %1$s Above
nl: Onafhankelijke %1$s erboven invoegen

en: Separated %1$s Above
nl: Onafhankelijke %1$s erboven

en: Insert Separated %1$s Below
nl: Onafhankelijke %1$s eronder invoegen

en: Separated %1$s Below
nl: Onafhankelijke %1$s eronder

en: Insert Separated Outer %1$s Below
nl: Onafhankelijke buitenste %1$s eronder invoegen

en: Separated Outer %1$s Below
nl: Onafhankelijke buitenste %1$s eronder

en: Export [%1$s]|E
nl: [%1$s] exporteren|e

en: No Action Defined!
nl: Geen actie gedefinieerd!

en: Search
nl: Zoeken

en: This section contains invalid input. Please fix!
nl: Deze paragraaf bevat ongeldige invoer. Pas dit aan!

en: Export %1$s
nl: %1$s exporteren

en: Import %1$s
nl: %1$s importeren

en: Update %1$s
nl: %1$s bijwerken

en: View %1$s
nl: %1$s weergeven

en: space
nl: spatie

en: LyX does not provide LaTeX support for file names containing any of these characters:
nl: LyX heeft geen LaTeX-ondersteuning voor bestandsnamen die een dezer tekens bevatten:

en: Invalid URL
nl: Ongeldige URL

en: The URL `%1$s' could not be resolved.
nl: De URL `%1$s' kon niet worden gevonden.

en: URL could not be accessed
nl: URL kon niet worden bezocht

en: The URL `%1$s' could not be opened although it exists!
nl: De URL `%1$s' kon niet worden geopend hoewel hij bestaat!

en: The lyxpaperview script failed.
nl: Het script lyxpaperview eindigde voortijdig.

en: No file was found using the pattern `%1$s'.
nl: Er werd geen bestand gevonden met het patroon `%1$s'.

en: Multiple files found!
nl: Meerdere bestanden gevonden!

en: Select the file that should be opened:
nl: Selecteer het bestand dat moet worden geopend:

en: &Trust this document and do not ask me again!
nl: &Vertrouw dit document en vraag niet nogmaals!

en: If you check this, LyX will open all targets without asking for the given document in the future.
nl: Vink aan om geen waarschuwing meer te tonen in dit geval.

en: LyX wants to open the following target in an external application:
    
    %1$s
    
    Be aware that this might entail security infringements!
    
    Only do this if you trust the origin of the document and the target of the link!
    
    How do you want to proceed?
nl: LyX wil het volgende doel openen in een externe toepassing:
    
    %1$s
    
    Dit kan beveiligingsinbreuken met zich meebrengen!!
    
    Doe dit alleen als u de oorsprong van het document en het doel van de koppeling vertrouwt!
    
    Hoe wil u verdergaan?

en: Open external target?
nl: Extern doel openen?

en: &Open Target
nl: &Open doel|O

en: The target `%1$s' could not be resolved.
nl: Het doel `%1$s' kon niet worden bezocht.

en: Could not update TeX information
nl: Kon TeX-informatie niet bijwerken

en: The script `%1$s' failed.
nl: Het script `%1$s' werkte niet.

en: Bibliography Entry
nl: Bibliografie-ingang

en: Float
nl: Zwevend

en: Box
nl: Kader

en: Horizontal Space
nl: Horizontale ruimte

en: Horizontal Math Space
nl: Horizontale wiskundige ruimte

en: Unknown Argument
nl: Onbekend argument

en: Argument not known in this Layout. Will be suppressed in the output.
nl: Argument niet gekend in deze lay-out. Zal weggelaten worden in de uitvoer.

en: Keys must be unique!
nl: Sleutels moeten uniek zijn!

en: The key %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
nl: De sleutel %1$s bestaat al en
    wordt veranderd naar %2$s.

en: The %1$s[[BibTeX/Biblatex]] inset includes %2$s databases.
    If you proceed, all of them will be opened.
nl: Het invoegsel voor %1$s bevat %2$s databanken.
    Als u doorgaat worden ze allemaal geopend.

en: Open Databases?
nl: Databanken openen?

en: &Proceed
nl: &Doorgaan

en: EMPTY:
nl: LEEG:

en: Biblatex Generated Bibliography
nl: Door biblatex gegenereerde bibliografie

en: BibTeX Generated Bibliography
nl: Door BibTeX gegenereerde bibliografie

en: Databases:
nl: Databanken:

en: None[[bib databases]], please fill in!
nl: Geen, vul in!

en: Style File:
nl: Stijlbestand:

en: Lists:
nl: Lijsten:

en: included in TOC
nl: komt in inhoudsopgave

en: Note: This bibliography is not output, since bibliographies in the master file are not allowed with the setting 'Multiple bibliographies per child document'
nl: Opmerking: Deze bibliografie zit niet in de uitvoer, aangezien bibliografieën in het hoofddocument niet toegestaan zijn door de optie 'Meerdere bibliografieën per subdocument'

en: Options:
nl: Opties:

en: There are spaces in the path to your BibTeX style file.
    BibTeX will be unable to find it.
nl: Er zitten spaties in het pad naar het BibTeX-stijlbestand.
    BibTeX zal het niet kunnen vinden.

en: simple frame
nl: eenvoudig kader

en: frameless
nl: zonder kader

en: simple frame, page breaks
nl: eenvoudig kader, pagina-eindes

en: oval, thin
nl: ovaal, dun

en: oval, thick
nl: ovaal, dik

en: drop shadow
nl: slagschaduw

en: shaded background
nl: gearceerde achtergrond

en: double frame
nl: dubbel kader

en: active
nl: actief

en: non-active
nl: inactief

en: master %1$s, child %2$s
nl: hoofd %1$s, sub %2$s

en: Branch Name: %1$s
    Branch Status: %2$s
    Inset Status: %3$s
nl: Vertakkingsnaam: %1$s
    Vertakkingsstatus: %2$s
    Insetstatus: %3$s

en: Branch (undefined):
nl: Vertakking (onbekend):

en: Branch:
nl: Vertakking:

en: Branch (child):
nl: Vertakking (sub):

en: Branch (master):
nl: Vertakking (hoofd):

en: Standard captions are not allowed outside floats. You will get a LaTeX error.
    For captions outside floats, you can use the 'nonfloat' LaTeX package.
nl: Standaard-bijschriften zijn niet toegestaan buiten zwevende objecten. U zult een LaTeX-foutmelding krijgen.
    Voor bijschriften buiten zwevende objecten, kunt u het LaTeX-pakket 'nonfloat' gebruiken.

en: Orphaned caption:
nl: Weesbijschrift:

en: %1$s %2$s: [[Caption label (ex. Figure 1: )]]
nl: %1$s %2$s:

en: No bibliography defined!
nl: Geen bibliografie gedefinieerd!

en: + %1$d more entries.
nl: + nog %1$d ingangen.

en: BROKEN:
nl: KAPOT:

en: LaTeX Command:
nl: LaTeX-commando:

en: InsetCommand Error:
nl: Fout van invoegsel-commando:

en: Incompatible command name.
nl: Niet-compatibele commandonaam.

en: InsetCommandParams Error:
nl: Fout parameters invoegsel-commando:

en: InsetCommandParams:
nl: Parameters invoegsel-commando:

en: Unknown parameter name:
nl: Onbekende parameternaam:

en: Missing \end_inset at this point:
nl: Ontbrekende \end_inset op dit punt:

en: Uncodable characters
nl: Niet-codeerbare tekens

en: The following characters that are used in the inset %1$s are not
    representable in the current encoding and therefore have been omitted:
    %2$s.
nl: De volgende tekens die gebruikt worden in het invoegsel %1$s kunnen niet
    voorgesteld worden in de huidige codering en zijn derhalve weggelaten:
    %2$s.

en: Uncodable characters in inset
nl: Niet-codeerbare tekens in invoegsel

en: The following characters in one of the insets are
    not representable in the current encoding and have been omitted: %1$s.
    Unchecking 'Literal' in the respective inset dialog might help.
nl: De volgende tekens in een van de invoegsels kunnen
    niet voorgesteld worden in de huidige codering en zijn weggelaten: %1$s.
    'Letterlijk' uitvinken in het dialoogvenster van het invoegsel kan helpen.

en: Set counter to ...
nl: Stel veldwaarde in op ...

en: Increase counter by ...
nl: Verhoog veldwaarde met ...

en: Reset counter to 0
nl: Stel veldwaarde opnieuw in op 0

en: Save current counter value
nl: Bewaar huidige veldwaarde

en: Restore saved counter value
nl: Herstel bewaarde veldwaarde

en: Roman Uppercase
nl: Romein hoofdletters

en: Roman Lowercase
nl: Romein kleine letters

en: Uppercase Letter
nl: Hoofdletters

en: Lowercase Letter
nl: Kleine letters

en: Arabic Numeral
nl: Arabische cijfers

en: Counter: Set %1$s
nl: Veld: %1$s

en: Set value of counter %1$s to %2$s
nl: Stel veldwaarde  %1$s in op %2$s

en: Counter: Add to %1$s
nl: Veld: tel op bij %1$s

en: Add %1$s to value of counter %2$s
nl: Voeg %1$s toe aan veldwaarde %2$s

en: Counter: Reset %1$s
nl: Veld: stel %1$s opnieuw in

en: Reset value of counter %1$s
nl: Stel veldwaarde %1$s opnieuw in

en: Counter: Save %1$s
nl: Veld: bewaar %1$s

en: Save value of counter %1$s
nl: Bewaar waarde van veld %1$s

en: Counter: Restore %1$s
nl: Veld: herstel %1$s

en: Restore value of counter %1$s
nl: Herstel waarde van veld %1$s

en: External template %1$s is not installed
nl: Extern sjabloon %1$s is niet geïnstalleerd

en: ERROR: Unknown float type: %1$s
nl: FOUT: onbekend zwevend type: %1$s

en: float
nl: zwevend

en: Float:
nl: Zwevend:

en: Subfloat:
nl: Sub-zwevend:

en:  (sideways)
nl:  (liggend)

en: ERROR: Nonexistent float type!
nl: FOUT: niet-bestaand zwevend type!

en: LyX cannot generate a list of %1$s
nl: LyX kan geen lijst van %1$s genereren

en: footnote
nl: voetnoot

en: Could not copy the file
    %1$s
    into the temporary directory.
nl: Kon het bestand
    %1$s
    niet kopiëren naar de tijdelijk map.

en: No conversion of %1$s is needed after all
nl: Er is toch geen omzetting van %1$s nodig

en: Graphic not specified. Falling back to `draft' mode.
nl: Afbeelding niet gespecificeerd. Val terug op ontwerp-modus.

en: Graphic `%1$s' was not found. Falling back to `draft' mode.
nl: Afbeelding `%1$s' niet gevonden. Val terug op ontwerp-modus.

en: Graphic not found!
nl: Afbeelding niet gevonden!

en: The following characters in one of the graphic paths are
    not representable in the current encoding and have been omitted: %1$s.
    You need to adapt either the encoding or the path.
nl: De volgende tekens in een van de afbeeldingspaden kunnen
    niet weergegeven worden in de huidige codering en zijn weggelaten: %1$s.
    U kunt hetzij de codering hetzij het pad aanpassen.

en: Graphics file: %1$s
nl: Afbeeldingsbestand: %1$s

en: email
nl: e-mail

en: file
nl: bestand

en: other[[Hyperlink Type]]
nl: andere

en: Hyperlink (%1$s) to %2$s
nl: Hyperlink (%1$s) naar %2$s

en: MISSING:
nl: ONTBREKEND:

en: Include (excluded)
nl: Insluiten (uigesloten)

en: The file
    %1$s
     has attempted to include itself.
    The document set will not work properly until this is fixed!
nl: Het bestand
    %1$s
    heeft geprobeerd zichtzelf in te voegen.
    De documentverzameling zal niet goed werken tot dit hersteld is!

en: Recursive Include
nl: Recursieve invoeging

en: No file name specified
nl: Geen bestandsnaam opgegeven

en: An included file name is empty.
    Ignoring Inclusion
nl: Een ingesloten bestandsnaam is leeg.
    Insluiting wordt genegeerd

en: Included file not found
nl: Ingesloten bestand niet gevonden

en: The included file
    '%1$s'
    has not been found. LyX will ignore the inclusion.
nl: Het ingesloten bestand
    '%1$s'
    is niet gevonden. LyX zal de insluiting negeren.

en: Could not load included file
    `%1$s'
    Please, check whether it actually exists.
nl: Kon ingesloten bestand
    `%1$s'
    niet laden. Controleer of het bestaat.

en: Error:
nl: Fout:

en: Included file `%1$s'
    has textclass `%2$s'
    while parent file has textclass `%3$s'.
nl: Ingesloten bestand `%1$s'
    heeft tekstklasse `%2$s'
    terwijl hoofdbestand tekstklasse `%3$s' heeft.

en: Different textclasses
nl: Verschillende tekstklassen

en: Included file `%1$s'
    has use-non-TeX-fonts set to `%2$s'
    while parent file has use-non-TeX-fonts set to `%3$s'.
nl: Ingesloten bestand `%1$s'
    heeft optie gebruik niet-TeX lettertypes op `%2$s'
    terwijl hoofdbestand optie gebruik niet-TeX lettertypes op `%3$s' heeft.

en: Different use-non-TeX-fonts settings
nl: Verschillende waarden gebruik niet-TeX lettertypes

en: Included file `%1$s'
    uses input encoding "%2$s" [%3$s]
    while parent file uses input encoding "%4$s" [%5$s].
nl: Ingesloten bestand `%1$s'
    heeft tekencodering "%2$s" [%3$s]
    terwijl hoofdbestand tekencodering "%4$s" [%5$s] heeft.

en: Different LaTeX input encodings
nl: Verschillende LaTeX-coderingen

en: Included file `%1$s'
    uses module `%2$s'
    which is not used in parent file.
nl: Ingesloten bestand `%1$s'
    gebruikt module `%2$s'
    die niet beschikbaar is in hoofdbestand.

en: Module not found
nl: Module niet gevonden

en: Included file `%1$s' was not exported correctly.
     LaTeX export is probably incomplete.
nl: Ingesloten bestand `%1$s' is niet juist geëxporteerd.
     LaTeX-export is waarschijnlijk onvolledig.

en: Unsupported Inclusion
nl: Niet-ondersteunde insluiting

en: LyX does not know how to include non-LyX files when generating HTML output. Offending file:
    %1$s
nl: LyX weet niet hoe niet-LyX-bestanden moeten ingesloten worden bij het genereren van HTML. Schuldige:
    %1$s

en: LyX does not know how to process included non-LyX files when generating DocBook output. The content of the file will be output as a comment. Offending file:
    %1$s
nl: LyX weet niet hoe niet-LyX-bestanden moeten ingesloten worden bij het genereren van DocBook-uitvoer. De inhoud van het bestand zal worden uitgevoerd als commentaar. Het problematische bestand:
    %1$s

en: Starts page range
nl: Begint pagina-bereik

en: Ends page range
nl: Beëindigt pagina-bereik

en: LyX's automatic index sorting algorithm faced problems with the entry '%1$s'.
    Please specify the sorting of this entry manually, as explained in the User Guide.
nl: Het automatische sorteeralgoritme voor indices van LyX heeft problemen met de ingang  '%1$s'.
    Stel het sorteren van deze ingang handmatig in,
    zoals beschreven in de Gebruikersgids.

en: Index sorting failed
nl: Indexsortering mislukt

en: There is an empty index subentry in the entry '%1$s'.
    It will be ignored in the output.
nl: Er is een lege index-subingang in de ingang '%1$s'.
    Het zal worden genegeerd in de uitvoer.

en: Empty index subentry!
nl: Lege index subingang!

en: Index Entry
nl: Indexingang

en: Pagination format:
nl: Pagina-formaat:

en: bold
nl: vet

en: italic
nl: cursief

en: emphasized
nl: benadrukt

en: Unknown index type!
nl: Onbekend indextype!

en: All indexes
nl: Alle indices

en: LyX's automatic index sorting algorithm faced problems with the sub-entry '%1$s'.
    Please specify the sorting of this entry manually, as explained in the User Guide.
nl: Het automatische sorteeralgoritme voor indices van LyX
    heeft problemen met de ingang  '%1$s'.
    Stel het sorteren van deze ingang handmatig in,
    zoals beschreven in de Gebruikersgids.

en: No long date format (language unknown)!
nl: Geen formaat voor lange datum (onbekende taal)!

en: No medium date format (language unknown)!
nl: Geen formaat voor gemiddelde datum (onbekende taal)!

en: No short date format (language unknown)!
nl: Geen formaat voor korte datum (onbekende taal)!

en: Please select a valid type!
nl: Kies een geldig type!

en: File name (with extension)
nl: Bestandsnaam (met extensie)

en: File name (without extension)
nl: Bestandsnaam (zonder extensie)

en: File path
nl: Bestandspad

en: Used text class
nl: Gebruikte tekstklasse

en: No version control!
nl: Geen versiebeheer!

en: Revision[[Version Control]]
nl: Revisie

en: Abbreviated revision[[Version Control]]
nl: Verkorte revisie

en: Tree revision
nl: Boomrevisie

en: Time[[of day]]
nl: Tijd

en: LyX version
nl: LyX-versie

en: LyX layout format
nl: LyX-lay-outformaat

en: Invalid information inset
nl: Ongeldige informatie-invoegsel

en: The keybard shortcut for the function '%1$s'
nl: De sneltoets voor de functie '%1$s'

en: The keybard shortcuts for the function '%1$s'
nl: De sneltoetsen voor de functie '%1$s'

en: The menu location for the function '%1$s'
nl: De menuvertaling voor de functie '%1$s'

en: The localization for the string '%1$s'
nl: De vertaling voor de tekst '%1$s'

en: The toolbar icon for the function '%1$s'
nl: Het werkbalkicoon voor de functie '%1$s'

en: The preference setting for the preference key '%1$s'
nl: De waarde voor de optie met sleutel '%1$s'

en: Availability of the LaTeX package '%1$s'
nl: Beschikbaarheid van het LaTeX-pakket '%1$s'

en: Availability of the LaTeX class '%1$s'
nl: Beschikbaarheid van de LaTeX-klasse '%1$s'

en: The name of this file (incl. extension)
nl: De naam van dit bestand (incl. extensie)

en: The name of this file (without extension)
nl: De naam van dit bestand (excl. extensie)

en: The path where this file is saved
nl: Het pad waar dit bestand opgeslagen is

en: The class this document uses
nl: De klasse gebruikt voor dit document

en: Version control revision
nl: Revisie versiebeheer

en: Version control abbreviated revision
nl: Verkorte revisie versiebeheer

en: Version control tree revision
nl: Boomrevisie versiebeheer

en: Version control author
nl: Auteur versiebeheer

en: Version control date
nl: Datum versiebeheer

en: Version control time
nl: Tijd versiebeheer

en: The current LyX version
nl: De huidige versie van LyX

en: The current LyX layout format
nl: Het huidige lay-outformaat van LyX

en: The current date
nl: De huidige datum

en: The date of last save
nl: De datum van laatste opslag

en: A static date
nl: Een statische datum

en: The current time
nl: De huidige tijd

en: The time of last save
nl: De tijd van laatste opslag

en: A static time
nl: Een statische tijd

en: Missing \end_inset at this point.
nl: Ontbrekende \end_inset op dit punt.

en: Unknown Info!
nl: Onbekende info!

en: Unknown action %1$s
nl: Onbekende actie %1$s

en: undefined
nl: niet-gedefinieerd

en: Return[[Key]]
nl: Return

en: Tab[[Key]]
nl: Tab

en: Control[[Key]]
nl: Control

en: Command[[Key]]
nl: Command

en: Option[[Key]]
nl: Option

en: Delete[[Key]]
nl: Delete

en: not set
nl: niet ingesteld

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: Can't determine menu entry for action %1$s in batch mode
nl: Kan menu-item voor actie %1$s niet vinden in batchmodus

en: No menu entry for action %1$s
nl: Geen menu-item voor actie %1$s

en: %1$s[[vcs data]] unknown
nl: %1$s (onbekend)

en: Label names must be unique!
nl: Labelnamen moeten uniek zijn!

en: The label %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
nl: Het label %1$s bestaat al,
    het zal veranderd worden naar %2$s.

en: DUPLICATE:
nl: DUPLICAAT:

en: Horizontal line
nl: Horizontale lijn

en: no more lstline delimiters available
nl: geen lstline-scheidingstekens meer beschikbaar

en: Running out of delimiters
nl: Geen scheidingstekens meer

en: For inline program listings, one character must be reserved
    as a delimiter. One of the listings, however, uses all available
    characters, so none is left for delimiting purposes.
    For the time being, I have replaced '!' by a warning, but you
    must investigate!
nl: Voor doorlopende codefragmenten moet een teken gereserveerd
    worden als scheidingsteken. Een van de codefragmenten gebruikt
    echter alle beschikbare tekens, zodat er geen meer zijn om te gebruiken
    als scheidingsteken.
    Voorlopig is '!' vervangen door een waarschuwing, maar u moet dit
    onderzoeken!

en: Uncodable characters in listings inset
nl: Niet-codeerbare tekens in codefragmentinvoegsel

en: The following characters in one of the program listings are
    not representable in the current encoding and have been omitted:
    %1$s.
    This is due to a restriction of the listings package, which does
    not support your encoding '%2$s'.
    Toggling 'Use non-TeX fonts' in Document > Settings...
    might help.
nl: De volgende tekens in een van de codefragmenten kunnen niet
    voorgesteld worden in de huidige codering en zijn weggelaten:
    %1$s.
    Dit is door een beperking van het pakket listings, dat geen
    ondersteuning heeft voor uw codering '%2$s'.
    De optie 'Niet-TeX lettertypes gebruiken' in Document > Instellingen...
    kan misschien helpen.

en: The following characters in one of the program listings are
    not representable in the current encoding and have been omitted:
    %1$s.
nl: De volgende tekens in een van de codefragmenten kunnen niet
    voorgesteld worden in de huidige codering en zijn weggelaten:
    %1$s.

en: A value is expected.
nl: Een waarde wordt verwacht.

en: Unbalanced braces!
nl: Niet-gebalanceerde haakjes!

en: Please specify true or false.
nl: Specificeer waar of onwaar.

en: Only true or false is allowed.
nl: Enkel waar of onwaar zijn toegelaten.

en: Please specify an integer value.
nl: Geef een geheel getal op.

en: An integer is expected.
nl: Een geheel getal wordt verwacht.

en: Please specify a LaTeX length expression.
nl: Specificeer een lengte-expressie van LaTeX.

en: Invalid LaTeX length expression.
nl: Ongeldige lengte-expressie van LaTeX.

en: Please specify a LaTeX length expression or a skip amount (%1$s)
nl: Geef een lengte-expressie van LaTeX of een skip-hoeveelheid (%1$s)

en: Not a valid LaTeX length expression or skip amount.
nl: Geen geldige lengte-expressie van LaTeX of skip-hoeveelheid.

en: Please specify one of %1$s.
nl: Specificeer iets uit %1$s.

en: Try one of %1$s.
nl: Probeer iets uit %1$s.

en: I guess you mean %1$s.
nl: U bedoelt waarschijnlijk %1$s.

en: Please specify one or more of '%1$s'.
nl: Specificeer een of meer elementen uit '%1$s'.

en: Should be composed of one or more of %1$s.
nl: Moet bestaan uit een of meer elementen uit %1$s.

en: Use \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily or something like that
nl: Gebruik \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily of zoiets

en: Enter four letters (either t = round or f = square) for top right, bottom right, bottom left and top left corner.
nl: Voer vier letters in (ofwel t = rond ofwel f = vierkant) voor de rechterboven-, rechteronder-, linkeronder- en linkerbovenhoek.

en: Previously defined color name as a string
nl: Voorheen gedefinieerde kleurnaam als tekst

en: Enter something like \color{white}
nl: Voer iets in als \color{white}

en: Expect a number with an optional * before it
nl: Verwacht een getal met een optionele * ervoor

en: auto, last or a number
nl: auto, last of number

en: This parameter should not be entered here. Please use the caption edit box (when using the child document dialog) or menu Insert->Caption (when defining a listing inset)
nl: Deze parameter moet hier niet opgegeven worden. Gebruik het bewerkingsveld van het bijschrift (bij het gebruik van het dialoogvenster voor subdocumenten) of gebruik het menu Invoegen -> Bijschrift (bij het gebruiken van een codefragmentinvoegsel)

en: This parameter should not be entered here. Please use the label edit box (when using the child document dialog) or menu Insert->Label (when defining a listing inset)
nl: Deze parameter moet hier niet opgegeven worden. Gebruik het bewerkingsveld van het label (bij het gebruik van het dialoogvenster voor subdocumenten) of gebruik het menu Invoegen -> Label (bij het gebruiken van een codefragmentinvoegsel)

en: default: _minted-<jobname>
nl: standaard: _minted-<jobname>

en: Sets encoding expected by Pygments
nl: Stelt de codering verwacht door Pygments in

en: A latex family such as tt, sf, rm
nl: Een latex-familie zoals tt, sf, rm

en: A latex series such as m, b, c, bx, sb
nl: Een latex-serie zoals m, b, c, bx, sb

en: A latex name such as \small
nl: Een latex-naam zoals \small

en: A latex shape such as n, it, sl, sc
nl: Een latex-vorm zoals n, it, sl, sc

en: A range of lines such as {1,3-4}
nl: Een bereik van regels zoals {1,3-4}

en: Enter one of the supported languages. However, if you are defining a listing inset, it is better using the  language combo box, unless you need to enter a language not offered there, otherwise the combo box will be disabled.
nl: Voer een van de ondersteunde talen. Als u echter een codefragmentinvoegsel definieert, is het beter om de talencombobox hieronder te gebruiken, tenzij u een taal moet ingeven die er niet in staat, anders zal de combobox uitgeschakeld worden.

en: File encoding used by Pygments for highlighting
nl: Bestandscodering gebruikt door Pygments voor highlighting

en: Apply Python 3 highlighting
nl: Python3-highlighting toepassen

en: A macro. Default: \textvisiblespace
nl: Een macro. Standaard: \textvisiblespace

en: For PHP only
nl: Enkel voor PHP

en: The style used by Pygments
nl: De stijl gebruikt door Pygments

en: A macro to redefine visible tabs
nl: Een macro om zichtbare tabs opnieuw te definiëren

en: Enables latex code in comments
nl: Schakelt LaTeX-code in opmerkingen in

en: Invalid (empty) listing parameter name.
nl: Ongeldige (lege) parameternaam voor codefragment.

en: Available listing parameters are %1$s
nl: Beschikbare parameters voor codefragment zijn %1$s

en: Available listings parameters containing string "%1$s" are %2$s
nl: Beschikbare parameters voor codefragment die de tekst "%1$s" bevatten zijn %2$s

en: Unknown listing parameter name: %1$s
nl: Onbekende parameter voor codefragment: %1$s

en: Parameters starting with '%1$s': %2$s
nl: Parameters beginnende met '%1$s': %2$s

en: margin
nl: marge

en: New Page
nl: Nieuwe pagina

en: Page Break
nl: Pagina-einde

en: Clear Page
nl: Lege pagina

en: Clear Double Page
nl: Lege dubbele pagina

en: No Page Break
nl: Geen pagina-einde

en: Nom:
nl: Begrip:

en: Nomenclature Symbol:
nl: Symbool begrippenlijst:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Sorting:
nl: Sortering:

en: note
nl: aantekening

en: %1$souter%2$s and %3$sinner%4$s[[quotation marks]]
nl: %1$sbuitenste%2$s en %3$sbinnenste%4$s

en: %1$s[[quot. mark description]] (language default)
nl: %1$s (standaard voor taal)

en: %1$stext
nl: %1$stekst

en: text%1$s
nl: tekst%1$s

en: Page Number
nl: Paginanummer

en: Textual Page Number
nl: Tekstuele paginanummer

en: TextPage
nl: TekstPagina

en: Standard+Textual Page
nl: Standaard+TekstPagina

en: Ref+Text
nl: Ref+Tekst

en: Reference to Name
nl: Referentie naar naam

en: NameRef
nl: NaamVerw

en: Formatted
nl: Opgemaakt

en: Format
nl: Formaat

en: Label Only
nl: Enkel label

en: Non-Breaking Normal Space
nl: Niet-afbreekbare normale spatie

en: Non-Breaking Visible Normal Space
nl: Niet-afbreekbare zichtbare normale spatie

en: Non-Breaking Thin Space (1/6 em)
nl: Niet-afbreekbare smalle spatie (1/6 em)

en: Non-Breaking Medium Space (2/9 em)
nl: Niet-afbreekbare middelgrote spatie (2/9 em)

en: Non-Breaking Thick Space (5/18 em)
nl: Niet-afbreekbare brede spatie (5/18 em)

en: Quad Space (1 em)
nl: Kwadraat-spatie (1 em)

en: Double Quad Space (2 em)
nl: Dubbelkwadraat-spatie (2 em)

en: Non-Breaking Half Quad Space (1/2 em)
nl: Niet-afbreekbare halfkwadraat-spatie (1/2 em)

en: Half Quad Space (1/2 em)
nl: Halfkwadraat-spatie (1/2 em)

en: Non-Breaking Negative Thin Space (-1/6 em)
nl: Niet-afbreekbare negatieve smalle spatie (-1/6 em)

en: Non-Breaking Negative Medium Space (-2/9 em)
nl: Niet-afbreekbare negatieve middelgrote spatie (-2/9 em)

en: Non-Breaking Negative Thick Space (-5/18 em)
nl: Niet-afbreekbare negatieve brede spatie (-5/18 em)

en: Non-Breaking Horizontal Fill
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling

en: Non-Breaking Horizontal Fill (Dots)
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling (puntjes)

en: Non-Breaking Horizontal Fill (Rule)
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling (lijn)

en: Non-Breaking Horizontal Fill (Left Arrow)
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling (pijl naar links)

en: Non-Breaking Horizontal Fill (Right Arrow)
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling (pijl naar rechts)

en: Non-Breaking Horizontal Fill (Up Brace)
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling (accolade omhoog)

en: Non-Breaking Horizontal Fill (Down Brace)
nl: Niet-afbreekbare horizontale opvulling (accolade omlaag)

en: Horizontal Space (%1$s)
nl: Horizontale ruimte (%1$s)

en: Non-Breaking Horizontal Space (%1$s)
nl: Niet-afbreekbare horizontale ruimte (%1$s)

en: Unknown TOC type
nl: Onbekend type inhoudsopgave

en: Change tracking data incomplete
nl: Gegevens voor wijzigingen bijhouden incompleet

en: Change tracking information for tabular row/column is incomplete. I will ignore this.
nl: Gegevens voor wijzigingen bijhouden van tabelrij / -kolomn zijn incompleet. Dit zal worden genegeerd.

en: Column movement not supported with multi-columns.
nl: Verplaatsen van kolom niet ondersteund met multi-kolommen.

en: Row movement not supported with multi-rows.
nl: Verplaatsen van rij niet ondersteund met multi-rijen.

en: Selection size should match clipboard content.
nl: Selectiegrootte moet overeenkomen met inhoud klembord.

en: Wrap:
nl: Omloop:

en: wrap
nl: omloop

en: Not shown.
nl: Niet weergegeven.

en: Loading...
nl: Laden...

en: Converting to loadable format...
nl: Converteren naar bruikbaar formaat...

en: Loaded into memory. Generating pixmap...
nl: In geheugen geladen. Pixmap genereren...

en: Scaling etc...
nl: Schalen enz...

en: Ready to display
nl: Klaar om weer te geven

en: No file found!
nl: Geen bestand gevonden!

en: Error converting to loadable format
nl: Fout bij converteren naar bruikbaar formaat

en: Error loading file into memory
nl: Fout bij laden in het geheugen

en: Error generating the pixmap
nl: Fout bij het genereren van pixmap

en: No image
nl: Geen afbeelding

en: Preview loading
nl: Voorlbeeld laden

en: Preview ready
nl: Voorbeeld klaar

en: Preview failed
nl: Voorbeeld mislukt

en: Search error
nl: Zoekfout

en: Search string is empty
nl: Zoektekst is leeg

en: The search string matches the selection, and search is limited to selection.
    Continue search outside?
nl: De zoektekst komt overeen met de selectie, en zoeken is beperkt tot de selectie.
    Buiten de selectie verder zoeken?

en: Search outside selection?
nl: Buiten selectie verder zoeken?

en: The search string was not found within the selection.
    Continue search outside?
nl: De zoektekst is niet gevonden binnen de selectie
    Buiten de selectie verder zoeken?

en: End of file reached while searching forward.
    Continue searching from the beginning?
nl: Einde van het bestand bereikt bij voorwaarts zoeken. 
    Verder zoeken vanaf het begin?

en: Beginning of file reached while searching backward.
    Continue searching from the end?
nl: Begin van het bestand bereikt bij achterwaarts zoeken.
    Verder zoeken vanaf het einde?

en: Search reached end of document, continuing from beginning.
nl: Zoeken heeft het einde van het document bereikt, verdergaan vanaf het begin.

en: Search reached beginning of document, continuing from end.
nl: Zoeken heeft het begin van het document bereikt, verdergaan vanaf het einde.

en: String not found in selection.
nl: Tekst niet gevonden in selectie.

en: String not found.
nl: Tekst niet gevonden.

en: String found.
nl: Tekst gevonden.

en: String has been replaced.
nl: Tekst is vervangen.

en: %1$d strings have been replaced in the selection.
nl: %1$d teksten zijn vervangen in de selectie.

en: %1$d strings have been replaced.
nl: %1$d teksten zijn vervangen.

en: One match has been replaced.
nl: Eén overeenkomst is vervangen.

en: Two matches have been replaced.
nl: Twee overeenkomsten zijn vervangen.

en: %1$d matches have been replaced.
nl: %1$d overeenkomsten zijn vervangen.

en: Match not found.
nl: Overeenkomst niet gevonden.

en: Match has been replaced.
nl: Overeenkomst is vervangen.

en: Match found.
nl: Overeenkomst gevonden.

en: Can't add vertical grid lines in '%1$s'
nl: Kan geen verticale roosterlijnen toevoegen aan '%1$s'

en: Box: %1$s
nl: Kader: %1$s

en: Changing number of columns not allowed in '%1$s'
nl: Aantal kolommen wijzigen niet toegestaan in %1$s

en: Color: %1$s
nl: Kleur: %1$s

en: Decoration: %1$s
nl: Versiering: %1$s

en: Environment: %1$s
nl: Omgeving: %1$s

en: Cursor not in table
nl: Aanwijzer niet in tabel

en: Only one row
nl: Slechts één rij

en: Only one column
nl: Slechts één kolom

en: No hline to delete
nl: Geen hline om te verwijderen

en: No vline to delete
nl: Geen vline om te verwijderen

en: Unknown tabular feature '%1$s'
nl: Onbekende tabelfunctie '%1$s'

en: Bad math environment
nl: Slechte wiskundige omgeving

en: Computation cannot be performed for AMS math environments.
    Change the math formula type and try again.
nl: Berekeningen kunnen niet uitgevoerd worden voor wiskundige omgevingen van AMS.
    Verander het type van de wiskundige formule en probeer opnieuw.

en: No number
nl: Geen getal

en: Can't change number of rows in '%1$s'
nl: Kan het aantal rijen in '%1$s' niet veranderen

en: Can't change number of columns in '%1$s'
nl: Kan het aantal kolommen in '%1$s' niet veranderen

en: Uncodable characters in math macro
nl: Niet-codeerbaar teken in wiskunde-macro

en: The macro name '%1$s' contains a character
    that is not encodable in the current encoding (%2$s).
    Please fix this macro.
nl: De macro naam '%1$s' bevat een teken
    dat niet codeerbaar is in de huidige codering (%2$s).
    Herstel deze macro.

en: optional
nl: optioneel

en: math macro
nl: wiskundemacro

en: Math Macro: \%1$s
nl: Wiskundemacro: \%1$s

en: Invalid macro! \%1$s
nl: Ongeldige macro! \%1$s

en: create new math text environment ($...$)
nl: nieuw wiskundige omgeving maken ($...$)

en: entered math text mode (textrm)
nl: wiskundige tekstmodus actief (textrm)

en: Regular expression editor mode
nl: Bewerkingsmodus voor reguliere expressies

en: Cannot apply %1$s here.
nl: Kan %1$s hier niet toepassen.

en: Standard[[mathref]]
nl: Standaard

en: Ref:
nl: Verw:

en: EqRef:
nl: VglVerw:

en: Page:
nl: Pagina:

en: TextPage:
nl: TekstPagina:

en: Ref+Text:
nl: Ref+Tekst:

en: NameRef:
nl: NaamVerw:

en: Label Only:
nl: Enkel label:

en: Size: %1$s
nl: Grootte: %1$s

en: Can't change horizontal alignment in '%1$s'
nl: Kan horizontale uitlijning van '%1$s' niet veranderen

en: Could not open the specified document
    %1$s.
nl: Kon het opgegeven document niet openen
    %1$s.

en: Error in latexParagraphs
nl: Fout in latex-alinea

en: You are using at least one layout (%1$s) intended for the title, after using non-title layouts. This could lead to missing or incorrect output.
nl: U gebruikt minstens een lay-out (%1$s) bedoeld voor de titel na het gebruik van lay-outs dit geen titel zijn. Dit kan leiden tot ontbrekende of foute uitvoer.

en: References:
nl: Referenties:

en: LyX: reconfiguring user directory
nl: LyX: opnieuw configureren gebruikersmap

en: Done!
nl: Klaar!

en: LyX binary not found
nl: Binair bestand van LyX niet gevonden

en: Unable to determine the path to the LyX binary from the command line %1$s
nl: Kan het pad naar het binair bestand van LyX niet vinden vanop de commandolijn %1$s

en: Unable to determine the system directory having searched
    	%1$s
    Use the '-sysdir' command line parameter or set the environment variable
    %2$s to the LyX system directory containing the file `chkconfig.ltx'.
nl: Kon de systeemmap niet vinden na het zoeken in
    	%1$s
    Gebruikt de optie '-sysdir' op de commandolijn of stel de omgevingsvariabele
    %2$s in op de LyX-systeemmap die het bestand `chkconfig.ltx' bevat.

en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

en: Invalid %1$s switch.
    Directory %2$s does not contain %3$s.
nl: Ongeldige optie %1$s.
    Map %2$s bevat %3$s niet.

en: Invalid %1$s environment variable.
    Directory %2$s does not contain %3$s.
nl: Ongeldige omgevingsvariabele %1$s.
    Map %2$s bevat %3$s niet.

en: Invalid %1$s environment variable.
    %2$s is not a directory.
nl: Ongeldige omgevingsvariabele %1$s.
    %2$s is geen map.

en: Directory not found
nl: Map niet gevonden

en: The command
    %1$s
    has not yet completed.
    
    Do you want to stop it?
nl: Het commando
    %1$s
    is nog niet klaar.
    
    Wilt u het stoppen?

en: Stop command?
nl: Commando stoppen?

en: &Stop it
nl: &Stoppen

en: Let it &run
nl: &Laten lopen

en: No debugging messages
nl: Geen debugberichten

en: General information
nl: Algemene informatie

en: Program initialisation
nl: Programma-initialisatie

en: Keyboard events handling
nl: Verwerking toetsaanslagen

en: GUI handling
nl: GUI afhandelen

en: Lyxlex grammar parser
nl: Lyxlex-grammaticaparser

en: Configuration files reading
nl: Lezen van configuratiebestanden

en: Custom keyboard definition
nl: Aangepaste toetsenbordinstellingen

en: Output source file generation/processing
nl: Genereren / Verwerken van uitvoer van bronbestand

en: Output source file generation/processing (alias to 'outfile')
nl: Genereren / Verwerken van uitvoer van bronbestand (alias van 'outfile')

en: Math editor
nl: Wiskunde-editor

en: Font handling
nl: Lettertypeafhandeling

en: Textclass files reading
nl: Lezen van Textclass-bestanden

en: Version control
nl: Versiebeheer

en: External control interface
nl: Externe controle-interface

en: Undo/Redo mechanism
nl: Mechanisme voor ongedaan maken/opnieuw toepassen

en: User commands
nl: Gebruikerscommando's

en: The LyX Lexer
nl: De LyX-lexer

en: Dependency information
nl: Informatie over afhankelijkheden

en: LyX Insets
nl: LyX-invoegsels

en: Files used by LyX
nl: Door LyX gebruikte bestanden

en: Workarea events
nl: Evenementen in de werkruimte

en: Clipboard handling
nl: Klembord afhandelen

en: Graphics conversion and loading
nl: Grafische conversie en laden

en: Change tracking
nl: Wijzigingen bijhouden

en: External template/inset messages
nl: Berichten van externe sjablonen/invoegsels

en: RowPainter profiling
nl: Profilen van RowPainter

en: Scrolling debugging
nl: Debuggen van scrollen

en: Math macros
nl: Wiskundemacro's

en: Locale/Internationalisation
nl: Taal- en regio-instellingen

en: Selection copy/paste mechanism
nl: Mechanisme voor kopiëren en plakken

en: Find and replace mechanism, terse version
nl: Mechanisme voor zoeken en vervangen, korte variant

en: Find and replace mechanism, verbose version
nl: Mechanisme voor zoeken en vervangen, uitgebreide variant

en: Developers' general debug messages
nl: Algemene debugberichten voor ontwikkelaars

en: All debugging messages
nl: Alle debugberichten

en: All debugging messages (alias to 'all')
nl: Alle debugberichten (alias voor 'all')

en: Debugging `%1$s' (%2$s)
nl: Debuggen `%1$s' (%2$s)

en: Assertion %1$s violated in
    file: %2$s, line: %3$s
nl: Assertion %1$s violated in
    bestand: %2$s, lijn: %3$s

en: It should be safe to continue, but you
    may wish to save your work and restart LyX.
nl: Het zou moeten lukken om verder te doen,
    maar u wilt uw werk misschien opslaan en
    LyX opnieuw starten.

en: Warning!
nl: Waarschuwing!

en: There has been an error with this document.
    LyX will attempt to close it safely.
nl: Er trad een fout op met dit document.
    LyX zal proberen het veilig te sluiten.

en: Buffer Error!
nl: Bufferfout!

en: LyX has encountered an application error
    and will now shut down.
nl: Er is een applicatiefout opgetreden.
    Lyx zal nu afsluiten.

en: Fatal Exception!
nl: Fatale fout!

en: cc[[unit of measure]]
nl: cc

en: mu[[unit of measure]]
nl: mu

en: Text Width %
nl: % tekstbreedte

en: Column Width %
nl: % kolombreedte

en: Page Width %
nl: % paginabreedte

en: Line Width %
nl: % regelbreedte

en: Text Height %
nl: % teksthoogte

en: Page Height %
nl: % paginahoogte

en: Line Distance %
nl: % regelbreedte

en: System file not found
nl: Systeembestand niet gevonden

en: Unable to load shfolder.dll
    Please install.
nl: Kan shfolder.dll niet laden.
    Installeer.

en: System function not found
nl: Systeemfunctie niet gevonden

en: Unable to find SHGetFolderPathA in shfolder.dll
    Don't know how to proceed. Sorry.
nl: Kan SHGetFolderPathA in shfolder.dll niet vinden.
    LyX kan niet verder gaan. Sorry.

en: Unknown user
nl: Onbekende gebruiker
