LyX-2.5 - en_US to sk translation catalogue (8232 entries)

en_US: Version
sk: Verzia

en_US: System directory
sk: Systémový adresár

en_US: Open system directory in file browser
sk: Otvoriť systémový adresár v prehliadači

en_US: [[do]]&Open
sk: &Otvoriť

en_US: User directory
sk: Adresár užívateľa

en_US: Open user directory in file browser
sk: Otvoriť používateľský adresár v prehliadači

en_US: [[do]]O&pen
sk: O&tvoriť

en_US: Temporary directory
sk: Dočasný adresár

en_US: Open temporary directory in file browser
sk: Otvorí dočasný adresár knižnice v prehliadači

en_US: Credits
sk: Spolupracovali

en_US: Copyright
sk: Autorské práva

en_US: Build Info
sk: Produkčná informácia

en_US: Release Notes
sk: Poznámky k vydaniu

en_US: Copy version information to clipboard
sk: Kopíruje informáciu verzie do schránky

en_US: Copy &Version Info
sk: &Kópírovať info verzie

en_US: The bibliography key
sk: Kľúč literatúry

en_US: Ke&y:
sk: Kľú&č:

en_US: The label as it appears in the document
sk: Štítok ako sa zobrazí v dokumente

en_US: &Label:
sk: &Štítok:

en_US: &Year:
sk: &Rok:

en_US: The year with "Author (Year)" citations (without parentheses).
sk: Rok s citáciami "Autor (rok)" (bez zátvoriek).

en_US: A&ll Author Names:
sk: Vš&etky mená autorov:

en_US: If you want to use an abbreviated author list (with 'et al.') as well as a full list for author-year citation, you can put the full list here and the abbreviated list above.
sk: Keď chcete využiť stručný zoznam autorov (s 'a kol.') a tiež plný zoznam pre autor-rok-citácie, vložte plný zoznam tu a stručný zoznam povyše.

en_US: Pass content of the `Label' field literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
sk: Podaj obsah poľa `Značka' priamo pre LaTeX. Označte toto keď vkladáte LaTeX kód.

en_US: Li&teral
sk: &Doslovne

en_US: Citation Style
sk: Štýl citovania

en_US: Sty&le format:
sk: Štý&l formátu:

en_US: A selection of different style format approaches (such as natbib) that respectively provide support for specific citation and bibliography styles. Expand to get more information.
sk: Výber iných formátových metód (ako napr. natbib) ktoré poskytujú podporu špecifických citácií a bibliografických štýlov. Rozviňte keď chcete viac informácií.

en_US: &Variant:
sk: &Variácia:

en_US: Provides available cite style variants.
sk: Poskytuje dostupné varianty štýlov citovania.

en_US: Opt&ions:
sk: Možno&sti:

en_US: Here you can enter further options of the bibliography package
sk: Tu môžte vložiť ďalšie voľby balíka pre bibliografické záznamy

en_US: Biblatex &citation style:
sk: Štýl &biblatex-citácie:

en_US: The style that determines the layout of the citations
sk: Štýl ktorý určuje schému citácií

en_US: Reset to the preset default
sk: Nastaviť na predvolený štandard

en_US: Rese&t
sk: Ob&noviť

en_US: Bibliography Style
sk: Štýl bibliografie

en_US: Biblate&x bibliography style:
sk: Štýl biblate&x-bibliografie:

en_US: The style that determines the layout of the biblatex-generated bibliography
sk: Stýl ktorý určí schému generovanej biblatex-bibliografie

en_US: R&eset
sk: Obnovi&ť

en_US: Match biblatex bibliography with citation style
sk: Prispôsob biblatex-bibliografiu ku štýlu citácie

en_US: &Match
sk: P&rispôsobiť

en_US: Default BibTeX st&yle:
sk: Š&tandardný BibTeX-štýl:

en_US: Here, you can define a BibTeX style that is suggested in the BibTeX dialog by default
sk: Tu môžte definovať ktorý BibTeX-štýl bude v dialógu štandardne navrhnutý

en_US: &Reset
sk: Obnov&iť

en_US: Select this if you want to split your bibliography into sections
sk: Vyberte túto možnosť keď chcete rozdeliť bibliografiu na sekcie

en_US: Subdivided bibli&ography
sk: Rozčl&enená bibliografia

en_US: Rescan style files
sk: Znovu prehľadať súbory so štýlom

en_US: Re&scan
sk: &Znovu prehľadať

en_US: &Multiple bibliographies:
sk: Via&cnásobné bibliografie:

en_US: Generate a bibliography per defined unit.
sk: Vytvoriť bibliografiu pre každý definovaný celok.

en_US: Here you can define an alternative program to or specific options of BibTeX.
sk: Tu môžte definovať alternatívny program alebo špecifické možnosti pre BibTeX.

en_US: Bibliography Generation
sk: Generácia bibliografie

en_US: &Processor:
sk: &Procesor:

en_US: Select a processor
sk: Vyberte jeden procesor

en_US: Op&tions:
sk: &Možnosti:

en_US: Define options such as --min-crossrefs (see the documentation of BibTeX)
sk: Definujte možnosti ako napr. --min-crossrefs (viďte dokumentáciu BibTeX)

en_US: BibTeX database(s) to use
sk: BibTeX databázy na použitie

en_US: &Databases
sk: &Databázy

en_US: Found b&y LaTeX:
sk: Databázy &nájdené LaTeXom:

en_US: Add the selected BibTeX database from the list on the left
sk: Presunúť označenú databázu z listiny doľava

en_US: &Add Selected[[bib]]
sk: Pr&idať Označené

en_US: Add a BibTeX database from your local directory
sk: Pridať BibTeX databázu z vášho lokálneho adresára

en_US: Add &Local...
sk: &Pridať lokálnu…

en_US: Transfer an absolute local path to a relative one or vice versa
sk: Preniesť absolútnu lokálnu cestu na relatívnu alebo naopak

en_US: &Make Relative
sk: &Vytvoriť relatívne

en_US: Inherit bibliography databases from the master document
sk: Databázy prevziať od hlavného dokumentu

en_US: &Inherit from Master
sk: &Zdediť od hlavného dokumentu

en_US: Remove the selected database
sk: Odstrániť vybranú databázu

en_US: &Delete
sk: Zm&azať

en_US: Move the selected database up (Ctrl-Up)
sk: Presunúť označenú databázu nahor (Ctrl-Up)

en_US: &Up
sk: Na&hor

en_US: Move the selected database down (Ctrl-Down)
sk: Presunúť označenú databázu nadol (Ctrl-Down)

en_US: Do&wn
sk: Nado&l

en_US: Edit selected database externally
sk: Externe upraviť vybranú databázu

en_US: &Edit...
sk: &Upraviť…

en_US: Sele&cted:
sk: Vybran&é:

en_US: E&ncoding:
sk: &Kódovanie:

en_US: If your bibliography databases use a different encoding than the LyX document, specify it here
sk: Keď máte bibliografické databázy s iným kódovaním ako váš LyX-dokument, zadajte to tu

en_US: The BibTeX style
sk: BibTeX štýl

en_US: St&yle
sk: Š&týl

en_US: Choose a style file
sk: Zvoľte súbor so štýlom

en_US: Select a style file from your local directory
sk: Vyberte štýl z vášho lokálneho adresára

en_US: Add L&ocal...
sk: Pridať lokáln&y…

en_US: Options
sk: Možnosti

en_US: This bibliography section contains...
sk: Táto bibliografická sekcia obsahuje…

en_US: &Content:
sk: O&bsah:

en_US: all cited references
sk: všetky citované referencie

en_US: all uncited references
sk: všetky necitované referencie

en_US: all references
sk: všetky referencie

en_US: Add bibliography to the table of contents
sk: Pridať literatúru do obsahu

en_US: Add bibliography to &TOC
sk: Pridať lit&eratúru do obsahu

en_US: Custo&m:
sk: &Vlastné:

en_US: Options to the biblatex bibliography command. See the biblatex manual for details.
sk: Voľby pre príkaz na biblatex-bibliografie. Pre detaily viďte biblatex manuál.

en_US: Scan for new databases and styles
sk: Hľadať nové databázy a štýle

en_US: &Rescan
sk: Znovu p&rehľadať

en_US: Type and Size
sk: Typ a veľkosť

en_US: Width value
sk: Hodnota šírky

en_US: &Height:
sk: &Výška:

en_US: &Width:
sk: Ší&rka:

en_US: Inner Bo&x:
sk: V&nútorný rámik:

en_US: Inner box type
sk: Typ vnútorného rámiku

en_US: None
sk: Žiadne

en_US: Check this if the box should break across pages
sk: Vybrať aby sa rámik mohol rosdeliť aj na druhú stránku

en_US: Allow &page breaks
sk: Povoliť zalomenie &strán

en_US: Height value
sk: Hodnota výšky

en_US: Alignment
sk: Zarovnanie

en_US: Horizontal alignment of the content inside the box
sk: Horizontálne zarovnanie obsahu vnútri rámiku

en_US: Horizontal
sk: Horizontálne

en_US: Vertical alignment of the content inside the box
sk: Vertikálne zarovnanie obsahu v rámiku

en_US: Vertical
sk: Vertikálne

en_US: Co&ntent:
sk: &Obsah:

en_US: Vertical alignment of the box (with regard to baseline)
sk: Vertikálne zarovnanie obsahu v rámiku (vzťahujúce sa na základnú linku)

en_US: &Box:
sk: Rám&ik:

en_US: Top
sk: Hore

en_US: Middle
sk: Stred

en_US: Bottom
sk: Dole

en_US: Stretch
sk: Roztiahnuť

en_US: Left
sk: Vľavo

en_US: Center
sk: Na stred

en_US: Right
sk: Vpravo

en_US: Decoration
sk: Dekorácia

en_US: Decoration box types
sk: Dekoračné typy rámikov

en_US: Thickness value
sk: Hodnota hrúbky

en_US: &Line thickness:
sk: &Hrúbka hrán:

en_US: Separation value
sk: Hodnota rozchodu

en_US: Box s&eparation:
sk: Odd&eľovač rámikov:

en_US: &Decoration:
sk: &Dekorácia:

en_US: &Shadow size:
sk: Veľkosť &tieňu:

en_US: Size value
sk: Hodnota veľkosti

en_US: Color
sk: Farba

en_US: Back&ground:
sk: &Pozadie:

en_US: &Frame:
sk: Rá&m:

en_US: &Available branches:
sk: &Dostupné vetvy:

en_US: Select your branch
sk: Vyberte svoju vetvu

en_US: Inverted
sk: Invertované

en_US: Append the name of this branch to the output filename, given the branch is active.
sk: Pripoj meno vetvy k mene výstupného súboru, v prípade, že vetva je aktívna.

en_US: Filename &Suffix
sk: &Sufix súboru

en_US: A&vailable Branches:
sk: Dostupné &vetvy:

en_US: Remove the selected branch
sk: Zmazať vybranú vetvu

en_US: &Remove
sk: Odstr&ániť

en_US: Show undefined branches used in this document.
sk: Ukázať ne-definované vetvy použité v tomto dokumente.

en_US: &Undefined Branches
sk: N&edefinované vetvy

en_US: Toggle the selected branch
sk: Prepnúť vybranú vetvu

en_US: (&De)activate
sk: (&De)aktivovať

en_US: Add a new branch to the list
sk: Pridajte novú vetvu do listiny

en_US: &Add
sk: Pr&idať

en_US: Define or change background color
sk: Určiť alebo zmeniť farbu pozadia

en_US: Alter Co&lor...
sk: &Zmeniť farbu…

en_US: Change the name of the selected branch
sk: Premenovať označenú vetvu

en_US: Re&name...
sk: Premenu&j…

en_US: &New:[[branch]]
sk: &Nová:

en_US: Reset branch color to default (standard background)
sk: Obnoviť farby vetvy (na štandardné pozadie)

en_US: R&eset Color
sk: O&bnoviť farbu

en_US: Add the selected branches to the list.
sk: Pridať označené vetvy do zoznamu.

en_US: &Add Selected
sk: Pr&idať Označené

en_US: Add all unknown branches to the list.
sk: Pridať všetky neznáme vetvy do zoznamu.

en_US: Add A&ll
sk: Pridať vš&etko

en_US: &Cancel
sk: &Zrušiť

en_US: Undefined branches used in this document.
sk: Nedefinované vetvy použité v aktuálnom dokumente.

en_US: &Undefined Branches:
sk: &Nedefinované vetvy:

en_US: &Level:
sk: Ú&roveň:

en_US: &Font:
sk: &Písmo:

en_US: &Custom bullet:
sk: V&lastná odrážka:

en_US: Si&ze:
sk: &Veľkosť:

en_US: Default
sk: Štandard

en_US: Tiny
sk: Drobné

en_US: Smallest
sk: Najmenšie

en_US: Smaller
sk: Menšie

en_US: Small
sk: Malé

en_US: Normal
sk: Normálne

en_US: Large
sk: Veľké

en_US: Larger
sk: Väčšie

en_US: Largest
sk: Najväčšie

en_US: Huge
sk: Obrovské

en_US: Huger
sk: Ozrutné

en_US: If checked, additions and deletions will be tracked in the document
sk: Keď zaškrtnuté, adície a odstránenia sú v dokumente stopovateľné

en_US: &Track changes
sk: &Sledovať zmeny

en_US: If checked, changes will be shown in the PDF/DVI/PS output
sk: Keď zaškrtnuté, zmeny budú zobrazené v PDF/DVI/PS výstupe

en_US: &Show changes in output
sk: &Zobraziť zmeny vo výstupe

en_US: Use change bars in addition to change tracking markup
sk: Použiť pruhy zmien spolu so značkovaním sledovania zmien

en_US: Use change &bars in output
sk: &Použiť pruhy zmien vo výstupe

en_US: Change:
sk: Zmena:

en_US: Go to previous change
sk: Prejsť k predošlej zmene

en_US: &Previous change
sk: &Predošlá zmena

en_US: Go to next change
sk: Prejsť k ďalšej zmene

en_US: &Next change
sk: Ďa&lšia zmena

en_US: Accept this change
sk: Akceptovať túto zmenu

en_US: &Accept
sk: &Akceptovať

en_US: Reject this change
sk: Odmietnuť túto zmenu

en_US: &Reject
sk: &Odmietnuť

en_US: Font Properties
sk: Vlastnosti písma

en_US: Font family
sk: Rodina písma

en_US: Fa&mily:
sk: &Rodina:

en_US: Font series
sk: Hrúbka kresby písma

en_US: &Series:
sk: &Séria:

en_US: Font shape
sk: Tvar písma

en_US: S&hape:
sk: &Tvar:

en_US: Font size
sk: Veľkosť písma

en_US: Strike-through text
sk: Preškrtnutý text

en_US: U&nderlining:
sk: Po&dčiarknutie:

en_US: Font color
sk: Farba písma

en_US: &Color:
sk: &Farba:

en_US: S&trikethrough:
sk: Pr&eškrtnutie:

en_US: Underlining of text
sk: Podčiarknutie textu

en_US: Language Settings
sk: Jazykové nastavenia

en_US: &Language:
sk: &Jazyk:

en_US: Language
sk: Jazyk

en_US: If this is selected, the marked text will not be spellchecked
sk: Keď zaškrtnuté, tak vybraný text je vyňatý z kontroly pravopisu

en_US: E&xclude from Spellchecking
sk: &Bez kontroly pravopisu

en_US: Semantic Markup
sk: Sémantické značkovanie

en_US: Semantic emphasizing (italic by default, but can be adapted)
sk: Sémantické zdôraznenie (štandard je kurzíva, ale môže byť prispôsobené)

en_US: &Emphasized
sk: Zdôr&aznenie

en_US: Semantic markup of nouns (small caps by default, but can be adapted)
sk: Sémantické označenie podstatných mien (štandard sú malé kapitálky, ale môže byť prispôsobené)

en_US: &Noun
sk: Podstatné &meno

en_US: Apply each change automatically
sk: Používať každú zmenu automaticky

en_US: Apply changes &immediately
sk: O&kamžite použiť zmeny

en_US: Select the fields on which the filter applies
sk: Vyberte políčka na ktoré chcete použiť filter

en_US: All fields
sk: Všetky políčka

en_US: Select the entry types on which the filter applies
sk: Vyberte typy záznamov na ktoré chcete použiť filter

en_US: All entry types
sk: Všetky typy záznamov

en_US: Click for more filter options
sk: Kliknite sem na viac volieb pre filter

en_US: O&ptions
sk: &Možnosti

en_US: A&vailable Citations:
sk: Do&stupné citácie:

en_US: Click or press Enter to add the selected citation to the list
sk: Klikni alebo stlač Enter na pridanie označenej citácie do zoznamu

en_US: Click or press Delete to delete the selected citation from the list
sk: Klikni alebo stlač Delete na zmazanie označenej citácie zo zoznamu

en_US: Move the selected citation up (Ctrl-Up)
sk: Presunúť označenú citáciu nahor (Ctrl-Up)

en_US: Move the selected citation down (Ctrl-Down)
sk: Presunúť označenú citáciu nadol (Ctrl-Down)

en_US: Selected &Citations:
sk: &Vybrané citácie:

en_US: Formatting
sk: Formátovanie

en_US: Citation st&yle:
sk: Štýl &citácie:

en_US: Text befo&re:
sk: Text p&red:

en_US: Citation style to use, if different styles are provided
sk: Použitý štýl citácie, v prípade keď je viacej prístupných štýlov

en_US: Text that precedes the reference (e.g., "cf."), if the current citation style supports this.
sk: Text predchádzajúci referencie (napr., "por."), keď to aktuálny štýl citácie podporuje.

en_US: &Text after:
sk: &Text po:

en_US: Text that follows the reference (e.g., pages), if the current citation style supports this.
sk: Text nasledujúci referencie (napr., strany), keď to aktuálny štýl citácie podporuje.

en_US: Pass content of `Text before' and `Text after' fields literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
sk: Podaj obsah poľa `Text pred' a `Text za' priamo pre LaTeX. Označte toto keď vkladáte LaTeX kód.

en_US: Force upper case in names ("Del Piero", not "del Piero"), if the current citation style supports this.
sk: Vynúti veľké prvé písmená v menách ("Del Piero", miesto "del Piero"), keď to aktuálny štýl citácie podporuje.

en_US: Force upcas&ing
sk: Vynútiť v&eľké písmo

en_US: Always list all authors (rather than using "et al."), if the current citation style supports this.
sk: Vynúti výpis všetkých autorov (miesto použitia "a kol.") keď to aktuálny štýl citácie podporuje.

en_US: All aut&hors
sk: Každý a&utor

en_US: Alternating table row colors
sk: Striedajúce sa farby riadkov tabuľky

en_US: O&dd rows:
sk: &Nepárne riadky:

en_US: &Even rows:
sk: &Párne riadky:

en_US: Start with r&ow:
sk: Z&ačnite riadkom:

en_US: Background Colors
sk: Farby pozadia

en_US: Shaded bo&xes:
sk: &Tieňované rámiky:

en_US: Pa&ge:
sk: St&rana:

en_US: Custom Colors
sk: Vlastné farby

en_US: Remove the selected color
sk: Zmazať vybranú farbu

en_US: Rename the selected color
sk: Premenovať označenú farbu

en_US: Rena&me...
sk: Premenu&j…

en_US: Define or change button color
sk: Určiť alebo zmeniť farbu tlačidla

en_US: &New:[[color]]
sk: &Nová:

en_US: Enter the name of the desired color (only ASCII characters and no space allowed) and hit "Add"
sk: Vložte meno želanej farby (len ASCII znaky a bez medzier) a stlačte "Pridať"

en_US: Add a new color to the list
sk: Pridajte novú farbu do listiny

en_US: A&vailable Custom Colors:
sk: Do&stupné vlastné farby:

en_US: Font Colors
sk: Farby písma

en_US: Ma&in text:
sk: &Hlavný text:

en_US: Greyed-o&ut notes:
sk: Zosi&velé poznámky:

en_US: Table &border color:
sk: &Farba okraja tabuľky:

en_US: Compare Revisions
sk: Porovnať revízie

en_US: Revisions ba&ck
sk: &Revízie naspäť

en_US: &Between revisions
sk: &Medzi revíziami

en_US: Old:
sk: Stará:

en_US: New:
sk: Nová:

en_US: Select the document from which the settings should be taken
sk: Vyberte dokument z ktorého chcete nastavenia kopírovať

en_US: Document Settings
sk: Nastavenia dokumentu

en_US: O&ld document
sk: Bý&valí dokument

en_US: New docu&ment
sk: Nový doku&ment

en_US: Turns on the change tracking and showing changes in LaTeX output for the resulting document
sk: Zapne sledovanie zmien a ukazovanie zmien v LaTeXovom výstupe pre nasledovný dokument

en_US: &Enable change tracking features in the output
sk: &Umožniť sledovanie zmien vo výstupe

en_US: Old documen&t:
sk: Bývalí dokumen&t:

en_US: Specify the original version of the document here (comparison source)
sk: Špecifikujte originálnu verziu dokumentu tu (zdroj porovnania)

en_US: Bro&wse...
sk: P&rechádzať…

en_US: &New document:
sk: &Nový dokument:

en_US: Specify the modified version of the document here (comparison target)
sk: Špecifikujte modifikovanú verziu dokumentu tu (cieľ porovnania)

en_US: &Browse...
sk: Pre&chádzať…

en_US: Changes in the workarea are allocated to the selected author or category
sk: Zmeny v pracovnej ploche sú pridelené vybranému autorovi či vybranej kategórie

en_US: Changes mar&kup:
sk: r&evízne označenie:

en_US: C&ounter:
sk: Č&ítač:

en_US: Select counter to modify
sk: Vyberte čítač pre úpravu

en_US: &Action:
sk: &Akcia:

en_US: Select the action to perform on selected counter
sk: Vyberte spôsob konania pre vybraného čítača

en_US: If checked, modification affects the counter only in the LyX workarea, not in the output
sk: Keď zaškrtnuté, modifikácie pôsobia len na čítače v pracovnej ploche LyX, nie vo výstupe

en_US: &Workarea only
sk: Len &pracovná plocha

en_US: TeX Code:
sk: TeX kód:

en_US: Match delimiter types
sk: Vyberte príslušné typy oddeľovačov

en_US: &Keep matched
sk: &Držať spárované

en_US: Swap left and right delimiter type (while reversing to the appropriate direction)
sk: Prehodí ľavý a pravý typ oddeľovača (keď sa obráti na vhodný smer)

en_US: S&wap && Reverse
sk: &Prehodiť && obrátiť

en_US: Reset to the default settings for the document class
sk: Nastaviť na štandardné nastavenie triedy dokumentu

en_US: Use Class Defaults
sk: Použiť triedne predvoľby

en_US: Save settings as defaults for new documents
sk: Uložiť nastavenia ako štandardné nastavenia pre nové LyX dokumenty

en_US: Save as Document Defaults
sk: Uložiť ako štandardné nastavenia dokumentu

en_US: Display
sk: Zobrazenie

en_US: Show ERT button only
sk: Zobraziť len tlačidlo ERT

en_US: &Collapsed
sk: &Sklapnuté

en_US: Show ERT contents
sk: Zobraziť obsah ERT

en_US: [[is]]O&pen
sk: O&tvorené

en_US: Selecting an error will show the error message in the panel below and the cursor will jump to the location in the document where the error occurred.
sk: Výber nejakej chyby tu ukáže chybné hlásenie v spodnom paneli a položí kurzor na miesto v dokumente kde sa chyba stala.

en_US: For more information, refer to the complete log.
sk: Pre viac informácie, pozrite na kompletný protokol.

en_US: Description:
sk: Opis:

en_US: &Errors:
sk: &Chyby:

en_US: Open the LaTeX Log File dialog
sk: Otvor dialóg pre LaTeX-protokol

en_US: View Complete &Log...
sk: Prehliadnuť kompletný protoko&l…

en_US: Attempt to show the output even if there were compilation errors
sk: Pokus ukázať výstup dokonca aj v prípade chýb v kompilácii

en_US: Show Output &Anyway
sk: Aj tak výstup &ukázať

en_US: F&ile
sk: Sú&bor

en_US: Filename
sk: Názov súboru

en_US: &File:
sk: &Súbor:

en_US: Select a file
sk: Vyberte jeden súbor

en_US: &Draft
sk: &Koncept

en_US: &Template
sk: Š&ablóna

en_US: Available templates
sk: Dostupné šablóny

en_US: LaTe&X and LyX options
sk: LaTe&X- a LyX- voľby

en_US: LaTeX Options
sk: Voľby LaTeX

en_US: O&ption:
sk: Mož&nosť:

en_US: For&mat:
sk: &Formát:

en_US: Enable LyX to preview this material; only if graphics previewing is not disabled at application level (see Preference dialog).
sk: Umožniť náhľad tohoto materiálu len v prípade že náhľad obrázkov je v Nastaveniach povolený (viďte dialóg Preferencie).

en_US: &Show in LyX
sk: Zobraziť v L&yXe

en_US: Percentage to scale by in LyX
sk: Percento zmeny zobrazenia v LyXe

en_US: Sca&le on Screen (%):
sk: &Mierka na obrazovke (%):

en_US: Si&ze and Rotation
sk: Ve&ľkosť a rotácia

en_US: Rotate
sk: Otočiť

en_US: Angle to rotate image by
sk: Uhol otáčania obrázku

en_US: The origin of the rotation
sk: Počiatok otáčania

en_US: Ori&gin:
sk: S&tredobod:

en_US: A&ngle:
sk: &Uhol:

en_US: Scale
sk: Mierka

en_US: Height of image in output
sk: Výška obrázku na výstupe

en_US: Width of image in output
sk: Šírka obrázku na výstupe

en_US: Maintain aspect ratio with largest dimension
sk: Zachovať pomer strán s najväčším rozmerom

en_US: &Maintain aspect ratio
sk: Zachovať pom&er strán

en_US: Crop
sk: Orezanie

en_US: Clip to bounding box values
sk: Odrezať podľa hodnôt ohraničujúceho rámiku

en_US: Clip to &bounding box
sk: Odrezať k ohran&ičujúcemu rámiku

en_US: Left botto&m:
sk: Vľavo &dole:

en_US: Right &top:
sk: Vpravo &hore:

en_US: Get bounding box from the (EPS) file
sk: Získať ohraničujúci rámik z (EPS) súboru

en_US: &Get from File
sk: Získ&ať zo súboru

en_US: Sear&ch
sk: &Hľadať

en_US: &Find what:
sk: Ná&jsť čo:

en_US: Replace &with:
sk: Nahrad&iť čím:

en_US: Shift+Enter search backwards directly
sk: Shift+Enter hľadať naspäť priamo

en_US: Search &backwards
sk: spätné v&yhľadávanie

en_US: Restrict search to whole words only
sk: Hľadať len celé slová

en_US: Wh&ole words
sk: C&elé slová

en_US: Perform a case-sensitive search
sk: Dbať aj na veľkosť písmen

en_US: Case &sensitive
sk: Ro&zlíš veľké/malé

en_US: Find next occurrence (Enter, backwards: Shift+Enter)
sk: Nájsť ďalší výskyt (Enter, naspäť: Shift+Enter)

en_US: Find &>
sk: Hľadať &>

en_US: Replace and find next occurrence (Enter, backwards: Shift+Enter)
sk: Nahradiť a nájsť ďalší výskyt (Enter, späť: Shift+Enter)

en_US: Rep&lace >
sk: Nah&radiť >

en_US: Replace all occurrences at once
sk: Nahradiť každý výskyt naraz

en_US: Replace &All
sk: Nahradiť všet&ko

en_US: Settin&gs
sk: Nas&tavenia

en_US: The scope to which the search horizon is restricted
sk: Oblasť v ktorom sa má hľadať

en_US: Scope
sk: Oblasť

en_US: C&urrent document
sk: &Aktuálny dokument

en_US: Current document and all related documents belonging to the same master document
sk: Aktuálny dokument a všetky súvisiace dokumenty patriace k tomu istému hlavnému dokumentu

en_US: &Master document
sk: H&lavný dokument

en_US: All open documents
sk: Všetky otvorené dokumenty

en_US: &Open documents
sk: &Otvorené dokumenty

en_US: &All manuals
sk: Vš&etky príručky

en_US: E&xpand macros
sk: Rozvinúť &makrá

en_US: Restrict search to math environments only
sk: Obmedziť hľadanie na mat. prostredia

en_US: Search onl&y in maths
sk: Prehľadať len mat. vzork&y

en_US: Keep the case of the replacement's first letter as in each matching text first letter
sk: Udržovať veľkosť prvých písiem v slove tak, ako v nájdenom texte

en_US: &Preserve first case on replace
sk: &Zachovať veľkosť prvých písiem

en_US: Do not search in content that is not output (e.g., notes)
sk: Nehľadať v častiach dokumentu ktoré nebudú vo výstupe (napr. poznámky)

en_US: Ignore &non-output content
sk: &Ignorovať prvky bez výstupu

en_US: If the search string is formatted in a non-default way, only find strings formatted like the search string in the checked respects
sk: Reťazec formátovaný na ne-štandardný spôsob nájde reťazce s príznačne zaškrtnutými vlastnosťami

en_US: Adhe&re to search string formatting of
sk: D&ržať hľadaný reťazec s vlastnosťou pre

en_US: Sectioning markup
sk: značkovanie členenia

en_US: Deletion (change)
sk: vymazanie (zmena)

en_US: Font series[[FindReplaceAdv]]
sk: Hrúbka písma

en_US: Emph/noun
sk: dôraz/meno

en_US: Strike-through
sk: preškrtanie

en_US: Dese&lect all
sk: Vypnú&ť všetko

en_US: Underlining
sk: podčiarknutie

en_US: &Select all
sk: Vybrať všet&ko

en_US: Float T&ype:
sk: Typ pláva&júceho objektu:

en_US: Alignment of Contents
sk: Zarovnanie obsahu

en_US: Right-align float contents
sk: Obsah plávajúceho objektu zarovnať doprava

en_US: &Right
sk: Vp&ravo

en_US: Use the document's default alignment for floats, as specified in Document Settings.
sk: Použiť štandardné zarovnanie pre plávajúce objekty, ako je určené v nastaveniach dokumentu.

en_US: D&ocument Default
sk: Štan&dardné nastavenia dokumentu

en_US: Use the class' default alignment for floats, whatever it is.
sk: Použiť štandardné zarovnanie pre plávajúce objekty, nech už to je čo chce.

en_US: Class &Default
sk: &Triedny štandard

en_US: Center float contents
sk: Obsah plávajúceho objektu do stredu

en_US: &Center
sk: Na &stred

en_US: Left-align float contents
sk: Obsah plávajúceho objektu zarovnať doľava

en_US: &Left
sk: V&ľavo

en_US: Further Options
sk: Ďalšie voľby

en_US: &Span columns
sk: &Preklepnúť stĺpce

en_US: Rotate side&ways
sk: Otočiť &bokom

en_US: Position on Page
sk: Umiestnenie na strane

en_US: Place&ment Settings:
sk: Sp&ôsob umiestnenia:

en_US: &Top of page
sk: Vr&ch strany

en_US: &Bottom of page
sk: Spodok stra&ny

en_US: &Page of floats
sk: Strana p&lávajúcich objektov

en_US: &Here if possible
sk: Pokiaľ &možno tu

en_US: Here de&finitely
sk: &Určite tu

en_US: &Ignore LaTeX rules
sk: &Ignorovať pravidlá LaTeX-u

en_US: &Default family:
sk: Štan&dardná
    rodina:

en_US: Select the default family for the document
sk: Nastavte štandardnú rodinu písma pre dokument

en_US: &Base size:
sk: &Základná
    veľkosť:

en_US: &LaTeX font encoding:
sk: Kódovanie
    písma &LaTeX:

en_US: Specify the font encoding (e.g., T1).
sk: Urči kódovanie písma (napr. T1).

en_US: &Roman:
sk: &Serifové:

en_US: Select the roman (serif) typeface. To filter the list of fonts, just start typing while the list is expanded.
sk: Vyberte serifový typ písma. Na filtrovanie prehľadu fontov, stačí začať typovať pokiaľ sa prehľad rozpína.

en_US: Use a real small caps shape, if the font provides one
sk: Použiť reálne kapitálky v prípade, že sú fontom poskytované

en_US: Use true s&mall caps
sk: &Použiť pravé malé kapitálky

en_US: Use old style instead of lining figures
sk: Použiť číslice minuskové, nie verzálové (old style figures)

en_US: Use &old style figures
sk: Použiť min&uskové číslice

en_US: Options:
sk: Možnosti:

en_US: Here you can insert additional options (as provided by the font package)
sk: Tu môžte vložiť ďalšie voľby (poskytnuté balíkom fontu)

en_US: &Sans Serif:
sk: &Bezserifové:

en_US: Select the Sans Serif (grotesque) typeface. To filter the list of fonts, just start typing while the list is expanded.
sk: Vyberte bezserifový typ písma. Na filtrovanie prehľadu fontov, stačí začať typovať pokiaľ sa prehľad rozpína.

en_US: S&cale (%):
sk: M&ierka (%):

en_US: Scale the Sans Serif font to match the base font's dimensions
sk: Zmente mierku bezserifového fontu tak, aby pasoval k rozmerom základného fontu

en_US: Use old st&yle figures
sk: Použiť mi&nuskové číslice

en_US: &Typewriter:
sk: S&trojopisné:

en_US: Select the typewriter (monospaced) typeface. To filter the list of fonts, just start typing while the list is expanded.
sk: Vyberte strojopisný typ písma. Na filtrovanie prehľadu fontov, stačí začať typovať pokiaľ sa prehľad rozpína.

en_US: Sc&ale (%):
sk: Mi&erka (%):

en_US: Scale the Typewriter font to match the base font's dimensions
sk: Zmente mierku strojopisného fontu tak, aby pasoval k rozmerom základného fontu

en_US: Use old style &figures
sk: Použiť minuskové čísli&ce

en_US: &Math:
sk: &Matematika:

en_US: Select the math typeface
sk: Vyberte typ písma pre matematiku

en_US: Input the font to be used for Chinese, Japanese or Korean (CJK) script
sk: Vložte font na použitie pre CJK skript

en_US: Activate extensions such as character protrusion and font expansion via the microtype package
sk: Aktivovať rozšírenia ako napr. vysunutie znakov a roztiahnutie fontu pomocou balíka microtype

en_US: Enable micr&o-typographic extensions
sk: Povoliť mikro-typo&grafické rozšírenia

en_US: Use OpenType and TrueType fonts with the fontspec package (requires XeTeX or LuaTeX)
sk: Použiť OpenType a TrueType fonty spolu s balíkom fontspec (vyžaduje XeTeX alebo LuaTeX)

en_US: &Use non-TeX fonts (via XeTeX/LuaTeX)
sk: Použiť &fonty mimo TeXu(cez XeTeX/LuaTeX)

en_US: By default, a line break can occur after en- and em-dashes. Checking this box prevents that.
sk: Normálne, zalomenie prichádza za 'en'- a 'em'- pomlčkou. Začiarknutím políčka sa tomu zabráni.

en_US: Disallow l&ine breaks after dashes
sk: Nepovoliť zalomenie &riadku za pomlčkami

en_US: &Graphics
sk: &Grafika

en_US: Select an image file
sk: Vyberte súbor s obrázkom

en_US: Output Size
sk: Veľkosť výstupu

en_US: Sets height of graphic. Leave unchecked to set automatically.
sk: Nastaví výšku obrázku. Nechajte nezaškrtnuté na automatické nastavenie.

en_US: Set &height:
sk: Nastaviť &výšku:

en_US: &Scale graphics (%):
sk: &Mierka grafiky (%):

en_US: Sets width of graphic. Leave unchecked to set automatically.
sk: Nastaví šírku obrázku. Nechajte nezaškrtnuté na automatické nastavenie.

en_US: Set &width:
sk: &Nastaviť šírku:

en_US: Scale image to maximum size not exceeding width and height
sk: Zmeňte mierku obrázku na maximálnu veľkosť ktorá nepresahuje ani výšku ani šírku

en_US: Rotate Graphics
sk: Grafiku otáčať

en_US: Check to change the order of rotating and scaling
sk: Vyberte, keď chcete prehodiť poradie zmeny mierky a rotácie

en_US: Ro&tate after scaling
sk: Otoč&iť po zmene mierky

en_US: Or&igin:
sk: S&tredobod:

en_US: A&ngle (degrees):
sk: &Uhol (stupne):

en_US: File name of image
sk: Názov súbora s obrázkom

en_US: &Coordinates and Clipping
sk: &Koordináty a orezanie

en_US: Clip to the coordinates specified below (bounding box for DVI/PS output, viewport for PDF output)
sk: Orezať na dolu špecifikované koordináty (ohraničujúci rámik pre DVI/PS výstup, zobrazenie pre PDF výstup)

en_US: Clip to c&oordinates
sk: Orezať na koordinát&y

en_US: Read coordinates from the file (bounding box value in case of PostScript files, graphic dimensions in case of other file types)
sk: Načítať koordináty zo súboru (ohraničujúce hodnoty rámiku v prípade PostScript-súborov, grafické rozmery pre iné súborové typy)

en_US: Enable LyX to preview this graphics, if graphics previewing is not disabled at application level (see Preferences dialog).
sk: Umožniť náhľad tohoto obrázku len v prípade že náhľad obrázkov je v Nastaveniach povolený (viďte dialóg Preferencie).

en_US: Sho&w in LyX
sk: Zobraziť v L&yXe

en_US: Percentage to scale by in LyX (1 to 1000)
sk: Percento zmeny zobrazenia v LyXe (1 až 1000)

en_US: Sca&le on screen (%):
sk: Mierka na obra&zovke (%):

en_US: If LyX uses a dark theme, revert the colors of this graphics in the workarea
sk: Keď LyX používa tmavý námet, tak obráti farby tejto grafiky v pracovnej ploche

en_US: Re&vert colors in dark mode
sk: Obrá&tiť farby tmavého námetu

en_US: Additional LaTeX options
sk: Dodatočné LaTeX voľby

en_US: LaTeX &options:
sk: L&aTeX voľby:

en_US: Assign the graphic to a group of graphics that share the same settings
sk: Priraď obrázok do skupiny obrázkov podieľajúce sa rovnakými nastaveniami

en_US: Graphics Group
sk: Skupina obrázkov

en_US: Assigned &to group:
sk: P&riradené ku skupine:

en_US: Click to define a new graphics group.
sk: Kliknite na definovanie novej skupiny obrázkov.

en_US: O&pen new group...
sk: Za&ložiť novú skupinu…

en_US: Select an existing group for the current graphics.
sk: Vyberte existujúcu skupinu pre tento obrázok.

en_US: Draft mode
sk: Režim konceptu

en_US: &Draft mode
sk: Režim ko&nceptu

en_US: Select a fill pattern style for HFills
sk: Nastavte vzor výplne pre HFill

en_US: &Spacing:
sk: &Rozstup:

en_US: Supported spacing types
sk: Podporované typy rozstupov

en_US: &Value:
sk: &Hodnota:

en_US: Custom value. Needs spacing type "Custom".
sk: Vlastná hodnota. Potrebuje typ rozstupu "Vlastný".

en_US: &Fill Pattern:
sk: Vzor Vý&plne:

en_US: &Non-Breaking:
sk: &Nerozbitný:

en_US: Prevent automatic line break at the space
sk: Zabrániť automatickému zlomu riadku na medzere

en_US: &Target:
sk: &Cieľ:

en_US: Name associated with the URL
sk: Názov asociovaný s URL

en_US: &Name:
sk: &Meno:

en_US: Pass content of the `Name' field literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
sk: Podaj obsah poľa `Meno' priamo pre LaTeX. Označte toto keď vkladáte LaTeX kód.

en_US: Specify the link target
sk: Nastaviť ciel odkazu

en_US: Link type
sk: Typ odkazu

en_US: Link to the web or any other target with an "authority" component (i.e., :// in the URI)
sk: Odkaz na web alebo iný ľubovoľný cieľ obsahujúci protokol (čiže má '://' v URI)

en_US: Link to an email address
sk: Odkaz na e-mailovú adresu

en_US: E&mail
sk: &E-mail

en_US: Link to a file
sk: Odkaz na súbor

en_US: Fi&le
sk: &Súbor

en_US: Link to an arbitrary URI scheme not matched by the other three types (to be fully spelled out in the Target field above)
sk: Odkaz na ľubovoľnú URI schému ktorý nepasuje do tých iných troch typov (musí byť špecifikovaný v cieľovom poli hore)

en_US: &Other[[Link Type]]
sk: &Iný

en_US: I&nclude Type:
sk: Typ za&hrnutia:

en_US: Include
sk: Zahrnúť

en_US: Input
sk: Vstup

en_US: Verbatim
sk: Doslovne (Verbatim)

en_US: Program Listing
sk: Výpis zdrojového kódu

en_US: Edit the file
sk: Upraviť súbor

en_US: &Edit
sk: &Upraviť

en_US: File name to include. (You can create a new file by entering the name of one that does not yet exist.)
sk: Názov súboru pre zaradenie. (Vložením ešte neexistujúceho mena bude vytvorený nový súbor.)

en_US: Underline spaces in generated output
sk: Podčiarknuť medzery v generovanom výstupe

en_US: &Mark spaces in output
sk: Označiť &medzery vo výstupe

en_US: Show LaTeX preview
sk: Zobraziť LaTeX náhľad

en_US: &Show preview
sk: Zo&braziť náhľad

en_US: Listing Parameters
sk: Parameteri výpisu

en_US: &Caption:
sk: &Popis:

en_US: Check it to enter parameters that are not recognizable by LyX
sk: Vyberte to pre parametre ktoré LyX nepozná

en_US: &Bypass validation
sk: Nes&kontrolovať platnosť

en_US: &More parameters
sk: Ď&alšie parametre

en_US: Pass content of the `Caption' field literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
sk: Podaj obsah poľa `Popis' priamo pre LaTeX. Označte toto keď chcete vložiť LaTeX kód.

en_US: Available I&ndexes
sk: Dostupné r&egistre

en_US: Select the index this entry should be listed in.
sk: Vyberte register v ktorom by toto heslo malo byť uvedené.

en_US: &Pagination
sk: &Stránkovanie

en_US: Page &Range:
sk: &Rozsah strán:

en_US: If the entry spans multiple pages, you can start or end the range here
sk: Keď je záznam dlhší ako jedna strana, môže tu rozsah začať alebo končiť

en_US: &Format:
sk: &Formát:

en_US: Customize the format of the page number here. Note that the format is not used with "See" and "See also" references.
sk: Upraviť formát číslovania strán tu. Všimnite si, že formát nie je použitý s referenciami "Viď" či "Viď tiež".

en_US: Enter custom command here (without leading backslash).
sk: Vložte sem vlastný rozkaz (bez začínajúcej šikmej čiary).

en_US: Here you can define an alternative index processor and specify its options.
sk: To môžte definovať alternatívny generátor registra a špecifikovať jeho možnosti.

en_US: Index Generation
sk: Generácia registrov

en_US: &Options:
sk: &Možnosti:

en_US: Define program options of the selected processor.
sk: Urči programové možnosti označeného generátoru.

en_US: Check if you need multiple indexes (e.g., an Index of Names)
sk: Zaškrtnite keď potrebujete viac registrov (napr. Register mien)

en_US: &Use multiple indexes
sk: Použiť &viac registrov

en_US: &New:[[index]]
sk: &Nový register:

en_US: Enter the name of the desired index (e.g. "Index of Names") and hit "Add"
sk: Vložte meno želaného registra (napr. "Register Mien") a stlačte "Pridať"

en_US: Add a new index to the list
sk: Pridajte nový register do zoznamu

en_US: A&vailable Indexes:
sk: &Dostupné registre:

en_US: Remove the selected index
sk: Odstrániť označený register

en_US: Rename the selected index
sk: Premenovať označený register

en_US: R&ename...
sk: P&remenuj…

en_US: Infor&mation Type:
sk: Typ infor&mácie:

en_US: Select the type of information to be output. Then specify the requested information below.
sk: Vyberte typ informácie pre výstup. Potom určite dolu žiadanú informáciu.

en_US: &Fixed Date:
sk: &Pevný Dátum:

en_US: Here you can enter a fixed date (in ISO format: YYYY-MM-DD)
sk: Tu môžte vložiť pevný dátum (vo formáte ISO: YYYY-MM-DD)

en_US: &Custom:
sk: Vlast&né:

en_US: Inset Parameter Configuration
sk: Konfigurácia parametrov vložky

en_US: Update dialog when moving context
sk: Synchronizovať dialóg, keď sa kurzor položí do iného prostredia

en_US: S&ynchronize Dialog
sk: S&ynchronizovať dialóg

en_US: Apply settings immediately
sk: Okamžite použiť zmeny

en_US: I&mmediate Apply
sk: O&kamžite použiť

en_US: Document &Class
sk: &Trieda dokumentu

en_US: Click to select a local document class definition file
sk: Klikni na výber súboru pre lokálne definície dokumentovej triedy

en_US: &Local Class...
sk: &Lokálna trieda…

en_US: Class Options
sk: Nastavenie triedy

en_US: Enable to use the options that are predefined in the layout file
sk: Umožni voľby preddefinované v súbore so schémou

en_US: &Predefined:
sk: Pred&definované:

en_US: The options that are predefined in the layout file. Click to the left to select/deselect.
sk: Voľby, ktoré sú preddefinované v súbore so schémou. Kliknite vľavo pre aktiváciu/de-aktiváciu.

en_US: Cus&tom:
sk: &Vlastné:

en_US: &Graphics driver:
sk: Ovládač &grafik:

en_US: Select if the current document is included to a master file
sk: Vyberte keď je súčasný dokument vložený do hlavného dokumentu

en_US: Select de&fault master document
sk: Vyberte &implicitne hlavný dokument

en_US: &Master:
sk: &Hlavný dokument:

en_US: Enter the name of the default master document
sk: Udajte meno implicitného hlavného dokumentu

en_US: Formatted cross-references
sk: Formátovaná krížová referencia

en_US: &Format packages:
sk: &Balíky formátu:

en_US: Attempt to display formatted cross-references as they would appear in the output, e.g., as "Theorem 1" rather than just as the label.
sk: Pokúsi sa zobraziť formátovanú krížovú referenciu tak, ako by sa objavila vo výstupe, napr. ako "Veta 1" a nie len ako štítok.

en_US: Format cross-references in the &work area
sk: &Formátovať krížovú referenciu v pracovnej ploche

en_US: &Suppress default date on front page
sk: Potlačiť implicitný dátum na titulnej &stránke

en_US: Encoding
sk: Kódovanie

en_US: &Type:
sk: &Typ:

en_US: Select encoding of the generated LaTeX source (LaTeX input encoding).
sk: Vybrať kódovanie pre vytvorený LaTeX zdroj (LaTeX input encoding).

en_US: Select Unicode encoding variant.
sk: Vyberte variant kódovania unicode (utf8).

en_US: Specify whether to load the 'inputenc' package.
sk: Nastaviť, či načítať balík 'inputenc'.

en_US: Select custom encoding.
sk: Vyberte vlastné kódovanie.

en_US: &Quote style:
sk: Typ &úvodzoviek:

en_US: Select the default quotation marks style
sk: Vyberte štandardný štýl úvodzoviek

en_US: Output quotation marks that automatically adapt to the style selected above. If this is not selected, the quotation marks will stick with the style they have been inserted with.
sk: Vytvor úvodzovky ktoré sa automaticky prispôsobia ku vybranému štýlu. Bez výberu sa úvodzovky držia štýlu v akom boli vložené.

en_US: Use d&ynamic quotation marks
sk: Použiť d&ynamické úvodzovky

en_US: Language pa&ckage:
sk: Jazykový balí&k:

en_US: Select which language package LyX should use
sk: Vyberte ktorý jazykový balík by mal LyX použiť

en_US: Enter the command to load the language package (default: \usepackage{babel})
sk: Zadajte príkaz na nahranie jazykového balíku (štandard: \usepackage{babel})

en_US: Language &Options
sk: Jazykové &nastavenia

en_US: Of&fset:
sk: &Pozdvihnúť:

en_US: Value of the vertical line offset.
sk: Veľkosť vertikálneho posunu riadku.

en_US: Value of the line width.
sk: Hodnota šírky riadku.

en_US: &Thickness:
sk: &Hrúbka:

en_US: Value of the line thickness.
sk: Hodnota hrúbky riadku.

en_US: Input here the listings parameters
sk: Vložte sem parametre výpisu

en_US: Feedback window
sk: Okno pre odozvu

en_US: Choose the LaTeX package for code syntax highlighting
sk: Vyberte LaTeX-balík na vyzdvihnutie syntaxu kódu

en_US: &Syntax Highlighting Package:
sk: Balík na vyzdvihnutie &syntaxu:

en_US: Listing
sk: Výpis

en_US: &Main Settings
sk: &Hlavné nastavenia

en_US: Placement
sk: Umiestnenie

en_US: Check for inline listings
sk: Zvoliť pre výpisy priamo do textu

en_US: &Inline listing
sk: &Vložený výpis

en_US: Check for floating listings
sk: Vybrať pre plávajúce výpisy

en_US: &Float
sk: P&lávajúci objekt

en_US: Pla&cement:
sk: &Umiestnenie:

en_US: Specify placement (htbp) for floating listings
sk: Určte umiestnenie (htpb) pre plávajúce výpisy

en_US: Line numbering
sk: Číslovanie riadkov

en_US: &Side:
sk: &Strana:

en_US: On which side should line numbers be printed?
sk: Na ktorej strane by mali byť vytlačené čísla riadkov?

en_US: S&tep:
sk: K&rok:

en_US: Difference between two numbered lines
sk: Odstup v číslovaní riadkov

en_US: Font si&ze:
sk: Veľkosť pís&ma:

en_US: Choose the font size for line numbers
sk: Zvoľte veľkosť písma pre čísla riadkov

en_US: Style
sk: Štýl

en_US: F&ont size:
sk: Veľkosť písm&a:

en_US: The content's base font size
sk: Základná veľkosť písma

en_US: Font Famil&y:
sk: Rodi&na písma:

en_US: The content's base font style
sk: Základná rodina písma

en_US: Break lines longer than the linewidth
sk: Zalamovať riadky presahujúce štandardnú dĺžku riadkov

en_US: &Break long lines
sk: Rozdeliť dlh&é riadky

en_US: Make spaces visible by a special symbol
sk: Zobraz medzery špeciálnym symbolom

en_US: S&pace as symbol
sk: Medzera ako s&ymbol

en_US: Make spaces in strings visible by a special symbol
sk: Zobraz medzery v reťazcoch špeciálnym symbolom

en_US: Space i&n string as symbol
sk: Medzera v re&ťazci ako symbol

en_US: Tab&ulator size:
sk: Dĺžka &tabulátoru:

en_US: Use extended character table
sk: Použiť rozšírenú tabuľku znakov

en_US: &Extended character table
sk: Rozšírená ta&buľka znakov

en_US: Language[[Programming]]
sk: programovací jazyk

en_US: Lan&guage[[Programming]]:
sk: &Jazyk:

en_US: Select the programming language
sk: Vyberte programovací jazyk

en_US: &Dialect:
sk: &Dialekt:

en_US: Select the dialect of the programming language, if available
sk: Vyberte dostupný dialekt programovacieho jazyka

en_US: Range
sk: Rozsah

en_US: Fi&rst line:
sk: Prvý r&iadok:

en_US: The first line to be printed
sk: Prvý riadok výpisu

en_US: &Last line:
sk: Kon&cový riadok:

en_US: The last line to be printed
sk: Posledný riadok výpisu

en_US: Ad&vanced
sk: Rozšír&ené

en_US: More Parameters
sk: Ďalšie parametre

en_US: Input listing parameters here. Enter ? for a list of parameters.
sk: Tu vkladajte ďalšie parametre výpisu. Pre prehľad parametrov vložte znak '?'.

en_US: Document-specific layout information
sk: Špecifikácia dodatočných schém pre tento dokument.
    Formát je ako v súboroch '*.layout'

en_US: &Validate
sk: O&veriť

en_US: Errors reported in terminal.
sk: Chyby vypísané na terminál.

en_US: Editor for LaTeX (plain) format will be used
sk: Použí sa editor pre formát LaTeX (prostý)

en_US: &Edit Externally
sk: E&xterne upraviť

en_US: Convert
sk: Konvertovať

en_US: Log &Type:
sk: &Typ protokolu:

en_US: Jump to the next error message.
sk: Skoč na ďalšie chybné hlásenie.

en_US: Next &Error
sk: Ďalšia &chyba

en_US: Jump to the next warning message.
sk: Skoč na ďalšie varovné hlásenie.

en_US: Next &Warning
sk: Ďalšie &varovanie

en_US: &Find:
sk: Ná&jsť:

en_US: Hit Enter or click 'Find Next' to search
sk: Stlačiť 'Enter' alebo kliknúť 'Hĺadať ďalšie' na nález

en_US: Find &Next
sk: Hľadať ďa&lšie

en_US: &Open Containing Directory
sk: &Otvoriť obsahujúci adresár

en_US: Update the display
sk: Aktualizovať zobrazenie

en_US: &Update
sk: A&ktualizovať

en_US: Determines whether only personal user files, system files or all files are displayed
sk: Rozhodne či ukázať vlastné súbory, súbory systému, alebo všetky súbory

en_US: Filter case-sensitively
sk: Filtrovať aj podľa veľkosti písmen

en_US: Case Sensiti&ve
sk: Ro&zlíš veľké/malé

en_US: File &Language:
sk: &Jazyk Súboru:

en_US: The available language(s) of the selected file will be displayed here
sk: Tu sú zobrazené dostupné jazyky vybraného súboru

en_US: Use the margin settings provided by the document class.<br>Note that if this is unchecked, different defaults may be used.
sk: Použiť nastavenie okrajov z triedy dokumentu.<br>Upozorňujeme, že ak toto nie je začiarknuté, môžu sa použiť iné predvolené hodnoty.

en_US: &Default margins
sk: Š&tandardné okraje

en_US: &Top:
sk: &Horný:

en_US: &Bottom:
sk: &Dolný:

en_US: &Inner:
sk: &Vnútorný:

en_US: O&uter:
sk: Vo&nkajší:

en_US: Head &sep:
sk: Odst&up ku hlavičke:

en_US: Head &height:
sk: Výš&ka hlavičky:

en_US: &Foot skip:
sk: &Medzera k päte:

en_US: &Column sep:
sk: &Separácia stĺpcov:

en_US: Master Document Output
sk: Výstup hlavného dokumentu

en_US: Include only the selected subdocuments in the output
sk: Zahrnúť len označené poddokumenty do výstupu

en_US: Include only &selected children
sk: Zahrnúť &len označené potomky

en_US: Include all subdocuments in the output
sk: Zahrň každý poddokument do výstupu

en_US: &Include all children
sk: Zahrnúť &každého potomka

en_US: Here you can set up the handling of counters and references with regard to the excluded child documents.
sk: To môžte nastaviť spracovanie čítačov a referencií vzhľadom na vylúčené detské dokumenty.

en_US: Global Counters && References
sk: Globálne čítače a referencie

en_US: All counters and references of excluded child documents will be ignored, thus the counters in the output will differ from an output of the complete document.<br>This is the fastest method. Use this if you do not need correct counter values and references.
sk: Čítače a referencie vylúčených dokumentov budú ignorované, čiže čítače vo výstupe nebudú súhlasiť s výstupom celého dokumentu.<br>Toto je najrýchlejšia metóda. Použite ju keď nepotrebujete presné hodnoty čítačov a referencií.

en_US: Do &not maintain (fast)
sk: &Nezachovávať (rýchle)

en_US: Counters and references of excluded child documents will be set up once and adapted if an excluded document has been modified. This sets up counters and references correctly in most cases, but it does not adjust page references to unincluded children that change due to changes of included files.<br>This is significantly faster than "Strictly maintain". Use this if you need correct counters and more or less correct references.
sk: Čítače a referencie vylúčených dokumentov budú raz nastavené a prispôsobené len keď sa vylúčený dokument zmení. Toto nastaví väčšinou čítače a referencie správne, ale referencie na nejakú stranu v nezahrnutých dokumentov zostanú aj keď sa zahrnuté dokumenty zmenia.<br>Toto je podstatne rýchlejšia metóda ako "Striktne zachovávať ". Použite to keď nepotrebujete presné hodnoty čítačov a viac/menej správne referencie.

en_US: Maintain mostl&y (medium)
sk: Zachovať pona&jviac

en_US: Assure that all counters and references are identical to the complete document. This can be much slower than the first two methods.<br>Use this if you absolutely need correct counters.
sk: Zaistite aby všetky čítače a referencie boli totožné ako v celom dokumente. To môže byť omnoho pomalšie ako prvé dve metódy.<br>Použite to keď rozhodne potrebujete presné hodnoty.

en_US: Strictly &maintain (slow)
sk: Str&iktne zachovávať (pomalé)

en_US: Horizontal alignment per column (l,c,r)
sk: Horizontálne zarovnanie v stĺpcoch (l,c,r)

en_US: &Vertical:
sk: &Vertikálne:

en_US: Vertical alignment
sk: Vertikálne zarovnanie

en_US: Hori&zontal:
sk: &Horizontálne:

en_US: Appearance
sk: Vzhľad

en_US: decoration type / matrix border
sk: Typ dekorácie / okraj matrice

en_US: Number of rows
sk: Počet riadkov

en_US: &Rows:
sk: &Riadky:

en_US: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en_US: &Columns:
sk: &Stĺpce:

en_US: Resize this to the correct table dimensions
sk: Zmeňte toto na opravu veľkosti tabuľky

en_US: All packages:
sk: Všetky balíky:

en_US: Load A&utomatically
sk: Použiť a&utomaticky

en_US: Load Alwa&ys
sk: Vžd&y použiť

en_US: Do &Not Load
sk: &Nepoužívať

en_US: Indent displayed formulas instead of centering
sk: Odsadiť exponované vzorce namiesto vystreďovania

en_US: Indent &formulas
sk: Odsadenie &vzorcov

en_US: Size of the indentation
sk: Hodnota zarážky

en_US: Formula numbering side:
sk: Bok číslovania vzorcov:

en_US: Side where formulas are numbered
sk: Na ktorom boku sú vzorce číslované

en_US: A&vailable:
sk: &Dostupné:

en_US: A&dd
sk: Pr&idať

en_US: De&lete
sk: Zm&azať

en_US: S&elected:
sk: &Vybrané:

en_US: Nomenclature St&yle:
sk: Št&ýl nomenklatúry:

en_US: Add the nomenclature list to the table of contents
sk: Pridať zoznam nomenklatúry do obsahu

en_US: Add to &table of contents
sk: Pr&idať do obsahu

en_US: The phrase ", see equation (x)" is appended to every entry in the nomenclature where x is the number of the last equation in front of the corresponding nomenclature
sk: Fráza \", pozri rovnicu (x)" sa pripája ku každému záznamu v nomenklatúre, kde x je číslo poslednej rovnice pred zodpovedajúcou nomenklatúrou

en_US: Add &equation references
sk: Pridať odkazy na &rovnice

en_US: The phrase ", see page x" is appended to every entry in the nomenclature where x is the number of the page on which the corresponding nomenclature is used
sk: Fráza „pozri stranu x“ je pripojená ku každému záznamu v nomenklatúre, kde x je číslo strany, na ktorej sa používa zodpovedajúca nomenklatúra

en_US: Add &page references
sk: Pridať odkazy na &stránky

en_US: Use standard subgroups (Latin Letters, Greek Letters, ...) to structure the nomenclature list
sk: Na štruktúrovanie zoznamu nomenklatúr použiť štandardné podskupiny (latinské písmená, grécke písmená, ...)

en_US: Use standard &subgroups
sk: Použite štandardné &podskupiny

en_US: &Other options:
sk: Iné &voľby:

en_US: Insert additional options of the nomencl package here
sk: Tu môžte vložiť ďalšie voľby (poskytnuté balíkom nomencl)

en_US: Type
sk: Typ

en_US: LyX internal only
sk: Len LyX- interné

en_US: LyX &Note
sk: Zá&pis LyXu

en_US: Export to LaTeX/Docbook but don't print
sk: Exportovať do LaTeX/Docbook ale netlačiť

en_US: &Comment
sk: &Komentár

en_US: Print as grey text
sk: Tlač ako šedý text

en_US: &Greyed out
sk: &Zosivelé

en_US: Add line numbers to the side of the document
sk: Pridať bočné očíslenie riadkov do dokumentu

en_US: L&ine numbering
sk: Čí&slovanie riadkov

en_US: O&ptions:
sk: &Možnosti:

en_US: Line numbering (lineno package) options (e.g. right, modulo, switch(*), pagewise). Please refer to the lineno package manual for details.
sk: Voľby pre číslovanie riadkov (balík lineno) (napr. riht, modulo, switch(*), pagewise). Pre detaily viďte manuál balíka lineno.

en_US: &List in Table of Contents
sk: Uviesť v O&bsahu

en_US: &Numbering
sk: Čís&lovanie

en_US: LyX Format
sk: LyX-Formát

en_US: Save all parameters in the LyX file, including ones that are frequently switched or that are specific to the user (such as the output of the tracked changes, or the document directory path). Disabling this option plays nicer in collaborative settings and with version control systems.
sk: Uloží všetky parametre do LyX súboru, včetne aj také ktoré sa často prepínajú alebo sú zvláštne ohľadom na používateľa (také ako napr. výstup sledovaných zmien, alebo cesta adresára dokumentu). Vypnutie tejto voľby je vhodnejšie ako pre spoluprácu tak i pri používaniu správe verzií.

en_US: Save &transient properties
sk: Ulož &prechodné vlastnosti

en_US: Output Format
sk: Výstupný formát

en_US: Specify the default output format (for view/update)
sk: Určite štandardný výstupný formát (pre náhľad/aktualizáciu)

en_US: De&fault output format:
sk: Š&tandardný výstup:

en_US: Output Options
sk: Výstupné voľby

en_US: If this is checked, fragile items such as labels and index entries are moved out of moving arguments such as sections and captions. This prevents LaTeX errors that can happen in such cases. It is recommended to keep this on.
sk: Vysunúť lámavé prvky ako sú štítky a indexové záznamy z pohyblivých argumentov (napr. pre sekcie alebo popisy). Zamedzuje niektorým chybám LaTeXu v takých pádoch. Lepšie nechať to zaškrtnuté.

en_US: Put fra&gile content out of moving arguments
sk: Vys&unúť lámavý obsah z pohyblivých argumentov

en_US: Enable forward/reverse search between editor and output (e.g., SyncTeX)
sk: Umožniť dopredu/zvratne hľadať medzi editorom a výstupom (napr., SyncTeX)

en_US: S&ynchronize with output
sk: S&ynchronizovať s výstupom

en_US: C&ustom macro:
sk: Vlastn&é makro:

en_US: Custom LaTeX preamble macro
sk: Vlastné makro do preambuly LaTeX-u

en_US: &Math output:
sk: Výstup pre &matematiku:

en_US: Format to use for math output.
sk: Formát na použitie pre výstup matematiky.

en_US: MathML Core (default)
sk: Základné MathML (štandard)

en_US: Images
sk: Obrázky

en_US: Whether to comply strictly with XHTML 1.1.
sk: Či konať v striktnom zhode s XHTML 1.1.

en_US: &Strict XHTML 1.1
sk: &Striktné XHTML 1.1

en_US: Write CSS to file
sk: Píš CSS do súboru

en_US: &Table output:
sk: Výstup pre tabu&ľku:

en_US: MathML &version:
sk: Ver&zia MathML:

en_US: MathML 3 (default)
sk: MathML 3 (štandard)

en_US: MathML Core
sk: Základné MathML

en_US: &MathML namespace prefix:
sk: M&athML prefix pre oblasť mien:

en_US: Namespace prefix to use for MathML formulae. For instance, with the <code>m</code> prefix, the MathML tags will be output like <code>m:math</code>.
sk: Prefix oblasti mien pre MathML formuly. Napr., s prefixom <code>m</code>, budú MathML označenia tlačené ako <code>m:math</code>.

en_US: No prefix (namespace defined inline for each tag)
sk: Bez prefixu (oblasť mena je definovaná pri každom označení)

en_US: m (default)
sk: m (štandard)

en_US: Scaling factor for images that are generated for some LaTeX constructs (e.g., math formulae) in non-LaTeX output.
sk: Faktor mierky pre obrázky, ktoré sú generované pre niektoré konštrukty LaTeXu (napr. matematické vzorce) vo výstupe mimo LaTeXu.

en_US: Scaling of generated &images:
sk: Mierka vygenerovaných &obrázkov:

en_US: Runs the LaTeX backend with the -shell-escape option (Warning: use only when really necessary)
sk: Spúšťa LaTeX backend s voľbou -shell-escape (Pozor: použiť len keď naozaj potrebné)

en_US: &Allow running external programs
sk: Po&voliť beh externých príkazov

en_US: &Use hyperref support
sk: Po&užiť podporu balíka hyperref

en_US: &General
sk: &Všeobecné

en_US: Header Information
sk: Informácia v hlavičke

en_US: &Title:
sk: &Titul:

en_US: &Author:
sk: &Autor:

en_US: Sub&ject:
sk: &Predmet:

en_US: &Keywords:
sk: &Heslá:

en_US: If not stated explicitly, fill title and author from appropriate environments
sk: Pokiaľ nadpis a autor nie je zadaný explicitne, doplniť informácie z príslušných prostredí v dokumente

en_US: Automatically fi&ll header
sk: Automat&icky vyplniť hlavičku

en_US: Enable fullscreen PDF presentation
sk: Povoliť celo-obrazovkovú prezentáciu PDF súboru

en_US: Load in &fullscreen mode
sk: Nahrať v &celo-obrazovkovom režime

en_US: H&yperlinks
sk: H&yperlinky

en_US: Allows link text to break across lines.
sk: Povoliť rozdeliť odkazy na viac riadkov.

en_US: B&reak links over lines
sk: &Rozdeliť odkazy aj na viac riadkov

en_US: No &frames around links
sk: Bez rá&mov okolo odkazov

en_US: Mutually exclusive with frames around links, see manual.
sk: Vzájomne sa vylučujúce s rámami okolo odkazov, viď manuál.

en_US: C&olor links
sk: &Farebné odkazy

en_US: Bibliographical backreferences
sk: Bibliografické spätné referencie

en_US: B&ackreferences:
sk: Spät&né referencie:

en_US: &Bookmarks
sk: &Záložky

en_US: G&enerate bookmarks (toc)
sk: Vytvoriť zá&ložky (toc)

en_US: &Numbered bookmarks
sk: Očí&slované záložky

en_US: &Open bookmark tree
sk: Otvoriť rozvetvené zálož&ky

en_US: Number of levels
sk: Počet úrovní

en_US: Additional O&ptions
sk: &Dodatočné možnosti

en_US: Additional hyperref options (comma-separated) to be passed via \hypersetup.
sk: Prídavné hyperref voľby (oddeľované čiarkami) na predanie cez \hypersetup.

en_US: Hyperse&tup
sk: &Nastavenia pre hyperref

en_US: Document metadata and PDF settings (as specified in LaTeX 06/2022 and later)
sk: Metaúdaje dokumentu a PDS nastavenia (ako určené v LaTeX 06/2022 a neskôr)

en_US: Document &Metadata
sk: &Metaúdaje dokumentu

en_US: Paper Format
sk: Formát stránky

en_US: Choose a particular paper size, or set your own with "Custom"
sk: Zvoľte si konkrétnu veľkosť stránky, alebo nastavte si svoju vo "Vlastné"

en_US: &Orientation:
sk: Or&ientácia:

en_US: &Portrait
sk: Na výš&ku

en_US: &Landscape
sk: Na šírk&u

en_US: Page Layout
sk: Formát stránky

en_US: Page &style:
sk: Štýl &stránky:

en_US: Style used for the page header and footer
sk: Štýl použitý pre hlavičku a pätu stránky

en_US: Lay out the page for double-sided printing
sk: Rozložte stránku na obojstrannú tlač

en_US: &Two-sided document
sk: &Dvojstranný dokument

en_US: Line &spacing
sk: Rozst&up riadkov

en_US: Single
sk: Jednoduchý

en_US: Double
sk: Dvojitý

en_US: Custom
sk: Vlastný

en_US: &Justified
sk: &Do bloku

en_US: Ri&ght
sk: Vp&ravo

en_US: Use the default alignment for this paragraph, whatever it is.
sk: Použiť štandardné zarovnanie pre tento odstavec, nech už to je čo chce.

en_US: Paragraph's &Default
sk: Š&tandardné zarovnanie odstavca

en_US: Label Width
sk: Šírka štítku

en_US: This text defines the width of the paragraph label
sk: Tento text definuje šírku štítku odstavca

en_US: Lo&ngest label
sk: Na&jdlhší štítok

en_US: &Do not indent paragraph
sk: Odst&avec bez zarážky

en_US: Horizontal and vertical space of the phantom content
sk: Horizontálny a vertikálny priestor obsahu fantóm

en_US: Phanto&m
sk: &Fantóm

en_US: Horizontal space of the phantom content
sk: Horizontálny priestor obsahu fantóm

en_US: &Horizontal Phantom
sk: &Horizontálny fantóm

en_US: Vertical space of the phantom content
sk: Vertikálny priestor obsahu fantóm

en_US: Verti&cal Phantom
sk: &Vertikálny fantóm

en_US: LaTe&X
sk: &LaTeX

en_US: Find in preamble
sk: Nájsť v preambule

en_US: &Find
sk: Ná&jsť

en_US: Reset the light-mode color of the selected object/element to the last saved
sk: Vrátiť farbu svetlej témy vybraného objektu/prvku na poslednú uloženú

en_US: Ligh&t
sk: Svet&lá

en_US: Reset the dark-mode color of the selected object/element to the last saved
sk: Vrátiť farbu tmavej témy vybraného objektu/prvku na poslednú uloženú

en_US: Dar&k
sk: Tm&avá

en_US: Reset the light- and dark-mode colors of the selected object/element to the last saved
sk: Vrátiť farby svetlej a tmavej témy vybratého objektu/prvku na posledné uložené

en_US: &Both
sk: O&bidve

en_US: Undo
sk: Späť

en_US: &Undo
sk: Sp&äť

en_US: Redo
sk: Opäť

en_US: R&edo
sk: O&päť

en_US: &Themes:
sk: &Témy:

en_US: Reset all colors in the table to the last saved
sk: Vrátiť všetky farby tmavej témy na posledné uložené

en_US: Reset &All Colors
sk: Ob&noviť farbu

en_US: Reset
sk: Obnoviť

en_US: Edit
sk: Upraviť

en_US: Apply changed colors immediately
sk: Okamžite použiť zmenené farby

en_US: Apply &immediately
sk: O&kamžite uplatniť

en_US: Undo/Redo
sk: Späť/Opäť

en_US: &Color Settings:
sk: Nastavenie& farieb:

en_US: Use the color scheme of your Operating System/Desktop Environment
sk: Použiť farebnú schému vášho Operačného Systému/Prostredia Pracovnej Plochy

en_US: Use &system colors
sk: Použiť farby &systému

en_US: Change the light-mode color of the selected object/element
sk: Zmeňte farbu svetlej témy vybraného objektu/prvku

en_US: &Light
sk: Sv&etlá

en_US: Change the dark-mode color of the selected object/element
sk: Zmeňte farbu tmavej témy vybraného objektu/prvku

en_US: &Dark
sk: T&mavá

en_US: Clea&r[[colorPrefDialog]]
sk: V&ymazať

en_US: &By color
sk: Podľa fa&rby

en_US: Enter a string to filter colors
sk: Zadajte reťazec na filtrovanie prvkov

en_US: by color name
sk: Podľa názvu farby

en_US: Add the current color set as a theme
sk: Pridajte aktuálnu sadu farieb ako tému

en_US: Remove a selected color theme
sk: Zmazať jednu vybranú tému farieb

en_US: Remo&ve
sk: O&dstrániť

en_US: Other menus to handle themes
sk: Ďalšie ponuky na spracovanie tém

en_US: &More...
sk: &Viac…

en_US: In Math
sk: Vo vzorcoch

en_US: Show the grey inline completion behind the cursor in math mode after the delay.
sk: Zobrazovať šedé doplňovanie za kurzorom v danom vzorku po zdržaní.

en_US: Automatic in&line completion
sk: Automatické &doplňovanie v riadku

en_US: Show the popup in math mode after the delay.
sk: Zobraz vyťahovacie menu po zdržaní.

en_US: Automatic p&opup
sk: &Automatická ponuka

en_US: Autoco&rrection
sk: Automatická &korektúra

en_US: In Text
sk: V texte

en_US: Show the grey inline completion behind the cursor in text mode after the delay.
sk: Zobrazovať šedé doplňovanie za kurzorom na danom riadku po zdržaní.

en_US: Automatic &inline completion
sk: Automatické doplňo&vanie v riadku

en_US: Show the popup after the set delay in text mode.
sk: Zobraz vyťahovacie menu po zdržaní.

en_US: Automatic &popup
sk: Automatická &ponuka

en_US: Show a small triangle on the cursor if a completion is available in text mode.
sk: V textovom režime zobraziť malý trojuholník za kurzorom keď je doplňovanie možné.

en_US: Cursor i&ndicator
sk: &Indikátor kurzoru

en_US: General[[settings]]
sk: Všeobecné

en_US: After the cursor has not moved for this time, the inline completion is shown if it is available.
sk: Dostupné doplňovanie v riadku bude zobrazené, keď sa kurzor nepohne za túto dobu.

en_US: s inline completion dela&y
sk: Sek. - zdržať pre &riadkové doplňovanie

en_US: After the cursor has not moved for this time, the completion popup is shown if it is available.
sk: Dostupné doplňovanie vo vyťahovacom menu bude zobrazené, keď sa kurzor nepohne za túto dobu.

en_US: s popup d&elay
sk: Sek. - zdržať pre v&yťahovacie menu

en_US: Words with less than the specified number of characters will not be completed.
sk: Slová kratšie ako zadané dĺžkou sa nebudú doplňovať.

en_US: Minimum characters for words that should be completed
sk: Minimálny počet znakov pre doplňovanie slov

en_US: When the TAB completion is not unique, there won't be a delay of the popup. It will be shown right away.
sk: Keď doplňovanie na klávesu TAB nie je unikátne, zobrazí sa vyťahovacie menu okamžite.

en_US: Sho&w popup without delay for non-unique completions
sk: Pri nejednoznačnosti &zobraziť vyťahovacie menu bez zdržania

en_US: Long completions are cut-off and shown with "...".
sk: Dlhé doplňujúce slová budú skrátené pomocou "…".

en_US: &Use "..." to shorten long completions
sk: &Použiť "…" pre skrátenie dlhých doplnení

en_US: Converter Defi&nitions
sk: Defi&nície konvertoru

en_US: &Converter:
sk: &Konvertor:

en_US: E&xtra flag:
sk: &Prídavný indikátor:

en_US: Fro&m format:
sk: &Z formátu:

en_US: &To format:
sk: Do &formátu:

en_US: &Modify
sk: &Modifikovať

en_US: Converter File Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť pre konvertor súborov

en_US: &Enabled
sk: Z&apnutá

en_US: Maximum a&ge (in days):
sk: Ži&votnosť (v dňoch):

en_US: Security
sk: Bezpečnosť

en_US: When enabled, use of converters with the 'needauth' option is forbidden.
sk: Keď aktívne, používanie konvertorov s 'needauth' voľbou je neprístupné.

en_US: &Forbid use of needauth converters
sk: Zakázať ove&rujúce konvertory

en_US: When enabled, ask user before launching any external converter with the 'needauth' option.
sk: Keď aktívne, žiadaj o dovolenie pred každým spustením externého konvertora s 'needauth' voľbou.

en_US: Use need&auth option
sk: Použi needau&th voľbu

en_US: Display &graphics
sk: Zobraziť &grafiku

en_US: Instant &preview:
sk: Okamžitý &náhľad:

en_US: Off
sk: Vypnuté

en_US: No math
sk: Bez matematiky

en_US: On
sk: Zapnuté

en_US: Preview si&ze:
sk: Mie&rka náhľadu:

en_US: Factor for the preview size
sk: Faktor pre rozmer náhľadu

en_US: Justify text in the LyX editor (this does not affect whether the text is justified in the output)
sk: Bloková sadzba v LyX editore (to nemá vplyv na sadzbu vo výstupe)

en_US: Use &justification in LyX work area
sk: Použiť blokovú sadzbu v &LyX-ovej pracovnej ploche

en_US: Mark end of paragraphs on screen with a pilcrow character.
sk: Označiť konce odstavcov na obrazovke znakom Alinea.

en_US: &Mark end of paragraphs
sk: Označiť &konce odstavcov

en_US: If this is checked, additions in change tracking are underlined in the workarea
sk: Keď zaškrtnuté, adície sledovaných zmien sú na pracovnej ploche podčiarknuté

en_US: &Underline change tracking additions
sk: &Podčiarknuť adície sledovaných zmien

en_US: Display &bookmarks:
sk: Zobraziť &záložky:

en_US: Select whether and how bookmarks should be visualized in the workarea
sk: Vyberte, či a ako sa majú záložky vizualizovať v pracovnej ploche

en_US: Session Handling
sk: Riadenie sedenia

en_US: Restore window layouts and &geometries
sk: Reštaurovať formáty okien a ich &geometrie

en_US: Restore to the cursor position when the file was last closed
sk: Reštaurovať pozíciu kurzoru na miesto, kde bol pri poslednom zavretí súboru

en_US: Restore cursor &positions
sk: Reštaurovať pozíciu &kurzoru

en_US: &Load opened files from last session
sk: &Nahrať súbory otvorené v predošlom sedení

en_US: &Clear all session information
sk: Zm&azať všetky informácie týkajúce sa sedenia

en_US: Backup && Saving
sk: Zálohovanie && ukladanie

en_US: Backup &original documents when saving
sk: Zálohovať pô&vodné dokumenty pri uložení

en_US: If this is checked, LyX saves a temporary copy of changed documents in the given interval (as #filename.lyx# in the given directory). As opposed to the backup above, this snapshot will be removed when changes are being saved. If the application crashes with unsaved changes and the restoration from the emergency file (named filename.lyx.emergency) fails, this snapshot can be at rescue.
sk: Keď je toto zaškrtnuté, LyX zálohuje dočasné kópie zmenených dokumentov v danom intervale (ako #menosúboru.lyx# v určenom adresáre). Ináč ako navyše, táto momentka bude odstránená keď budú patričné zmeny uložené. Keď aplikácia havaruje a bez uložených zmien a obnovenie z havarijnej kópie zlyhá, táto momentka (menom súbor.lyx.emergency) by mohla byť záchranou.

en_US: Make a&uto-save snapshots every[[ N minutes]]
sk: Zá&lohovať dokumenty, každých

en_US: [[Make auto-save snapshots every N ]]&minutes
sk: &minút

en_US: If this is checked, new documents will be saved in a compressed binary-format by default. Existing documents will still be saved in their current state (compressed or uncompressed).
sk: Keď zaškrtnuté, nové dokumenty sa štandardne budú ukladať komprimované. Ukladanie existujúcich dokumentov zostáva v ich aktuánom stave (komprimované či nekomprimované).

en_US: &Save new documents compressed by default
sk: Š&tandardne ukladať nové dokumenty komprimované

en_US: If this is checked, the document directory path will be saved in the document. This allows moving the document elsewhere and still finding the included files.
sk: Keď zaškrtnuté, adresár dokumentu sa zapíše do dokumentu. Dovolí sa tým presunúť dokument niekde inde a predsa nájsť vložené súbory.

en_US: Save the &document directory path
sk: Ukladať adresár &dokumentov

en_US: Windows && Work Area
sk: Okná && Pracovná Plocha

en_US: Open documents in &tabs
sk: Otvo&riť dokumenty v kartách

en_US: Whether to open documents in an already running instance of LyX. (Set the LyXServer pipe path and restart LyX to enable this feature)
sk: Či otvoriť dokumenty v už spustenej inštancii LyX-a. (Nastaviť cestu k dátovodu pre LyXServer a reštartovať LyX umožní túto vlastnosť)

en_US: Use s&ingle instance
sk: Jednoduchá &inštancia

en_US: Whether to place close button on each tab or only one in the top right.
sk: Či umiestniť tlačidlo zatvorenia na každú kartu alebo iba jedno vpravo hore.

en_US: Displa&y single close-tab button
sk: Zobraziť &jediné tlačidlo na zavretie kariet

en_US: Closing last &view:
sk: Pri zavieraní &posledného náhľadu:

en_US: Closes document
sk: Zavrieť dokument

en_US: Hides document
sk: Skryť dokument

en_US: Ask the user
sk: Opýtať sa, čo zrobiť

en_US: Editing
sk: Editácia

en_US: Scroll &below end of document
sk: Rolovať až pod &koniec dokumentu

en_US: Edit Math Macros inline with a box around
sk: Zobraz rámik pri editácii matematických makrov v riadku

en_US: Edit Math Macros inline with the name in the status bar
sk: Zobraz meno makra v stavovom riadku pri editácii mat. makrov v riadku

en_US: Edit Math Macros with a parameter list (like in LyX < 1.6)
sk: Editácia mat. makrov s prehľadom parametrov (ako v LyXe < 1.6)

en_US: If this is checked, change tracking markup will not be resolved on copy/paste operations and when moving content from/to insets if change tracking is deactivated.
sk: Keď zaškrtnuté a mód sledovania zmien je deaktivovaný, tak sa zmazaný alebo pridaný text riešiť pri operáciách kopírovať/vkladať a pri presúvaní obsahu z/do vložiek.

en_US: &Keep change tracking markup on copy and paste
sk: Držať ozna&čenie sledovania zmien pri kopírovaní a vkladaní

en_US: Sort &environments alphabetically
sk: Triediť prostredia &abecedne

en_US: Cursor &follows scrollbar
sk: Kurzor &sleduje posuvník

en_US: If this is activated, LyX will search your disk for matching files when clicking on "Try to Open Citation Content..." in the citation context menu. Note the security implications described in User Guide, 6.6.4.
sk: Keď aktivované, LyX bude hľadať vhodné súbory vo vašom disku pri kliknutí na "Skús otvoriť obsah citácie…" v menu kontextu citácie. Všimnite si bezpečnostné dôsledky opísané v užívateľskej príručke, 6.6.4.

en_US: Search &drive for cited files
sk: &Hľadať citované súbory na disku

en_US: Patte&rn:
sk: &Vzor:

en_US: Define search pattern (see UserGuide for syntax)
sk: Definuje vzorec vyhľadávania (syntax je opísaný v Užívateľskej príručke)

en_US: Cursor width (&pixels):
sk: Šírka kurzoru (pi&xel):

en_US: Configure the width of the text cursor.  "Auto" means that zoom-controlled width is used.
sk: Konfigurovanie šírky textového kurzoru. "Auto" znamená že šírka je kontrolovaná lupou.

en_US: Auto
sk: Automaticky

en_US: Skip trailing non-word characters
sk: Vynechať bočné písmená nepatriace k slovu

en_US: Use M&ac-style cursor movement
sk: Použiť &MAC-štýl na pohyb kurzora

en_US: &Group environments by their category
sk: &Zoskupiť prostredia odstavcov podľa kategórií

en_US: Limit the width of the text in the work area to the specified length
sk: Obmedziť šírku textu v pracovnej ploche na danú hodnotu

en_US: &Limit text width
sk: O&bmedz šírku textu

en_US: &New...
sk: &Nový…

en_US: Re&move
sk: O&dstrániť

en_US: &Document format
sk: Form&át dokumentu

en_US: Check this to show the current format in the File > Export menu
sk: Vyberte toto na zobrazenie aktuálneho formátu v menu Súbor -> Exportovať

en_US: Sho&w in export menu
sk: Zobraziť v menu e&xport

en_US: Vector &graphics format
sk: &Vektorový formát obrázku

en_US: S&hort name:
sk: &Krátke meno:

en_US: E&xtensions:
sk: Prípon&y:

en_US: Shortc&ut:
sk: &Skratka:

en_US: &Viewer:
sk: P&rehliadač:

en_US: Co&pier:
sk: Ko&pír. skript:

en_US: Specification of the default output formats when using specific LaTeX variants
sk: Určite štandardný výstupný formát pre rozličné LaTeX-varianty

en_US: Default Output Formats
sk: Štandardné výstupné formáty

en_US: The default output format for documents using non-TeX fonts
sk: Štandardný výstupný formát pre dokumenty používajúce nie-TeX fonty

en_US: This is the default output format for LyX documents, except for DocBook classes, documents that use non-TeX fonts and Japanese documents
sk: Štandardný výstupný formát pre LyX-dokumenty, až na DocBook triedy, dokumenty ktoré používajú TeX-fonty a japonské dokumenty

en_US: The default output format for Japanese documents (using pLaTeX)
sk: Štandardný výstupný formát pre japonské dokumenty (používajúce pLaTeX)

en_US: With n&on-TeX fonts:
sk: Pre ni&e-TeX fonty:

en_US: With &TeX fonts:
sk: Pre &TeX fonty:

en_US: &Japanese:
sk: &Japonsky:

en_US: Your name
sk: Vaše meno

en_US: &Initials:
sk: &Iniciály:

en_US: Initials of your name
sk: Iniciály vášho mena

en_US: Your E-mail address
sk: Vaša E-mailová adresa

en_US: Keyboard
sk: Klávesnica

en_US: Use &keyboard map
sk: Použiť &mapu klávesov

en_US: Br&owse...
sk: P&rechádzať…

en_US: S&econdary:
sk: S&ekundárna:

en_US: &Primary:
sk: &Primárna:

en_US: macOS specific setting for use with emacs bindings. Takes effect next time LyX is launched.
sk: Špeciálne nastavenie pre macOS na používanie emacs-skratiek. Zmeny sa aktivujú pri nasledujúcom vyvolaní LyX-a.

en_US: Do not swap Apple and Control keys
sk: Neprehadzovať klávesy Apple a Control

en_US: Mouse
sk: Myška

en_US: &Wheel scrolling speed:
sk: Rýchlosť rolovania textu pomocou &kolieska myši:

en_US: 1.0 is the standard scrolling speed with the mouse wheel. Higher values will speed it up, low values slow it down.
sk: 1.0 je štandardná rýchlosť rolovania kolieskom myši. Vyššie hodnoty zrýchlia, nižšie spomalia.

en_US: If this is checked, the middle mouse button will paste the recent selection
sk: Aktivuje vlepenie výberu stredným tlačidlom myši

en_US: &Middle mouse button pasting
sk: S&tredné tlačidlo vlepuje výber

en_US: Scroll Wheel Zoom
sk: Lupa pomocou rolovacieho tlačítka

en_US: &Enable
sk: Z&apnutá

en_US: User &interface language:
sk: &Jazyk užívateľského rozhrania:

en_US: Select the language of the user interface (menus, dialogs, etc.)
sk: Vyberte jazyk pre užívateľské rozhranie (menu, dialógy, a pod.)

en_US: LaTeX Language Support
sk: Jazyková podpora LaTeX-u

en_US: Language &package:
sk: Jazykový &balík:

en_US: Select which (LaTeX) language package documents should use by default
sk: Vyberte ktorý jazykový balík (LaTeX) by sa mal v dokumentoch štandardne používať

en_US: Automatic
sk: Automaticky

en_US: Always Babel
sk: Vždy babel

en_US: None[[language package]]
sk: Žiadny

en_US: Enter the command to load a custom language package (default: \usepackage{babel})
sk: Zadajte príkaz na nahranie vlastného jazykového balíku (štandard: \usepackage{babel})

en_US: Command s&tart:
sk: Počia&točný príkaz:

en_US: The LaTeX command that starts a switch to a different language. The placeholder $$lang is replaced by the actual language name.
sk: LaTeX-ov príkaz na začatie zmeny pre iný jazyk. Zástupný symbol $$lang sa nahradí menom aktuálneho jazyka.

en_US: Command e&nd:
sk: Uko&nčovací príkaz:

en_US: The LaTeX command that ends a switch to a different language.  The placeholder $$lang is replaced by the actual language name.
sk: LaTeX-ov príkaz na zakončenie zmeny pre iný jazyk. Zástupný symbol $$lang sa nahradí menom aktuálneho jazyka.

en_US: Check to pass the language globally (to the document class), not locally (to the language package), so that other packages are also informed about the used languages.
sk: Zaškrtnite na nastavenie jazyka globálne (k triede dokumentu), nie lokálne (k jazykovému balíku), tak aby aj iné balíky dostali informáciu o použitých jazykov.

en_US: Set languages &globally
sk: Nastaviť jazyky &globálne

en_US: If checked, the document language is explicitly set by a language switch command
sk:  Keď zaškrtnuté, jazyk dokumentu je explicitne nastavený prepínajúcim príkazom jazyka

en_US: Set document language e&xplicitly
sk: Ex&plicitne nastaviť jazyk dokumentu

en_US: If checked, the document language is explicitly closed by a language switch command
sk: Keď zaškrtnuté, jazyk dokumentu je explicitne zavretý prepínajúcim príkazom jazyka

en_US: &Unset document language explicitly
sk: E&xplicitne deaktivovať jazyk dokumentu

en_US: Editor Settings
sk: Nastavenia editoru

en_US: Check to highlight additional languages (to the document language) visually in the work area
sk: Zaškrtnite na vyzdvihnutie dodatočných jazykov (ku jazyku dokumentu) viditeľné na pracovnej ploche

en_US: &Mark additional languages
sk: O&značiť dodatočné jazyky

en_US: Select to use the current keyboard language, as set from the operating system, as default input language.
sk: Vyberte keď chcete používať akuálny jazyk klávesnice ako štandardný jazyk na písanie.

en_US: Respect &OS keyboard language
sk: Dbať na jaz&ykové nastavenie klávesnice

en_US: Specify here how the arrow keys behave within scripts with right-to-left direction
sk: Špecifikuj ako sa šípkové klávesy majú v skripte správať ohľadom na smer doprava doľava

en_US: Right-to-left cursor movement:
sk: Pohyb kurzoru doprava/doľava:

en_US: The cursor follows the logic of the text direction (e.g., in embedded right-to-left text in a left-to-right paragraph, the cursor starts at the right when coming from the left)
sk: Kurzor sprevádza logiku smeru textu (napr. vo vloženom sprava-doľava texte ktorý je vnútri zľava-doprava odstavca. Kurzor začína vpravo keď prichádza zľava)

en_US: &Logical
sk: &Logický

en_US: The cursor follows the visual direction (e.g., in embedded right-to-left text in a left-to-right paragraph, the cursor starts at the left when coming from the left)
sk: Kurzor sprevádza vizuálny smer (napr. vo vloženom sprava-doľava texte ktorý je vnútri zľava-doprava odstavca. Kurzor začína vľavo keď prichádza zľava)

en_US: &Visual
sk: &Vizuálny

en_US: Local Preferences
sk: Lokálne nastavenia

en_US: Here you can specify the decimal separator that is used in the tabular dialog by default. "Language default" selects the appropriate separator for the current language.
sk: To môžte špecifikovať decimálny oddeľovač štandardne použitý v dialógu pre tabuľku. "Predvolený jazyk" vyberie vhodný oddeľovač pre aktuálny jazyk.

en_US: Default decimal &separator:
sk: Št&andardný decimálny oddeľovač:

en_US: Insert a custom decimal separator here
sk: Vložte sem vlastný decimálny oddeľovač

en_US: Select the default length unit for LyX dialogs
sk: Vyberte štandardnú jednotku dĺžky pre LyX dialógy

en_US: Default length &unit:
sk: Štandardná jednotka &dĺžky:

en_US: Language Default
sk: Predvolený jazyk

en_US: &DVI viewer paper size options:
sk: Voľby rozmerov papiera pre &DVI prehliadač:

en_US: Optional paper size flag (-paper) for some DVI viewers
sk: Voliteľný indikátor veľkosti papiera (-paper) pre niektoré DVI prehliadače

en_US: P&rocessor:
sk: Pro&cesor:

en_US: BibTeX command and options
sk: Príkaz a voľby pre BibTeX

en_US: Processor for &Japanese:
sk: Generátor pre &Japončinu:

en_US: Specific BibTeX command and options for pLaTeX (Japanese)
sk: BibTeX príkaz a voľby pre pLaTeX (Japonsky)

en_US: Index command and options (makeindex, xindy)
sk: Príkaz a voľby pre register (makeindex, xindi)

en_US: Specific index command and options for pLaTeX (Japanese)
sk: Špecifický register-príkaz a voľby pre pLaTeX (Japonsky)

en_US: Command and options for nomencl (usually makeindex)
sk: Príkaz a voľby pre nomenklatúru (bežne makeindex)

en_US: CheckTeX start options and flags
sk: Začiatočné voľby a indikátory pre CheckTeX

en_US: &CheckTeX command:
sk: Príkaz Chec&kTeX:

en_US: &Nomenclature command:
sk: P&ríkaz nomenklatúry:

en_US: Select whether LyX should output Windows or Cygwin style paths to LaTeX files. Change the default only if the TeX engine was not correctly detected at configure time. Warning: Your changes here will not be saved.
sk: Vyberte, či by LyX mal písať cesty do LaTeX-súborov v štýle Windows alebo Cygwin. Zmeňte štandardné nastavenie len keď sa už nenašiel správny TeX počas konfigurácie. Varovanie: Tieto vaše zmeny nebudú uložené.

en_US: &Use Windows-style paths in LaTeX files
sk: Používať &Windows-štýl na zápis ciest v súboroch LaTeX-u

en_US: Set class options to default on class change
sk: Zvoliť štandardné voľby pri zmene triedy

en_US: R&eset class options when document class changes
sk: &Nastaviť triedne voľby pri zmene triedy dokumentu

en_US: Forward Search
sk: Dopredu hľadať

en_US: DV&I command:
sk: DV&I príkaz:

en_US: &PDF command:
sk: PD&F príkaz:

en_US: Dvips Options
sk: Dvips voľby

en_US: Paper t&ype:
sk: T&yp papiera:

en_US: Paper si&ze:
sk: &Veľkosť papiera:

en_US: Lan&dscape:
sk: Na šír&ku:

en_US: Other Options
sk: Iné voľby

en_US: Output &line length:
sk: &Dĺžka výstupného riadku:

en_US: The maximum line length of exported plain text/LaTeX/SGML files. If set to 0, paragraphs are output in a single line; if the line length is > 0, paragraphs are separated by a blank line.
sk: Maximálna dĺžka riadkov exportovaných text/LaTeX/SGML súborov.
    Keď nastavené 0, odstavce sú na výstupe v jednom riadku;
    keď je dĺžka > 0, odstavce sú oddelené prázdnym riadkom.

en_US: &Overwrite on export:
sk: &Prepísať počas exportovania:

en_US: What to do when existing files are going to be overwritten on export.
sk: Čo robiť pri pokuse o prepísanie existujúcich súborov počas exportovania.

en_US: Ask permission
sk: Pýtať o súhlas

en_US: Main file only
sk: Len hlavný súbor

en_US: All files
sk: Všetky súbory

en_US: Relative and absolute paths are allowed. Relative paths will be expanded with respect to the working directory (WD). For all paths except the "TEXINPUTS prefix" the WD is the directory from which you start LyX, and thus could change for each LyX session. For the "TEXINPUTS prefix" path the WD is the directory containing the document. The path "." (without quotes) is a common example of a relative path and refers to the WD.
sk: Relatívne i absolútne cesty sú dovolené. Relatívne cesty sa rozvinú s ohľadom na pracovný adresár (PA). Pre každú cestu s výnimkou "TEXINPUTS-prefix" PA je adresár z ktorého bol LyX štartovaný, čiže sa môže meniť pri každom LyX-sedení. Pre "TEXINPUTS prefix" cestu, PA je adresár obsahujúci editovaný dokument. Cesta "." (bez úvodzoviek) je bežným príkladom relatívnej cesty ktorý referuje PA.

en_US: &PATH prefix:
sk: P&refix cesty:

en_US: Specify those directories which should be prepended to the PATH environment variable. Use the OS native format.
sk: Určite adresári, ktoré by mali byť pridané do premennej PATH pred ostatnými adresármi. Použite miestny formát pre daný operačný systém.

en_US: TEX&INPUTS prefix:
sk: Prefix pre TEX&INPUTS:

en_US: Specify those directories which should be prepended to the TEXINPUTS environment variable. Use the OS native format.
sk: Určite adresári, ktoré by mali byť pridané do premennej TEXINPUTS. Použite miestny formát pre daný operačný systém.

en_US: Browse...
sk: Prechádzať…

en_US: T&hesaurus dictionaries:
sk: Slovníky &tezauru:

en_US: &Temporary directory:
sk: &Dočasný adresár:

en_US: Ly&XServer pipe:
sk: Dátovod pre Ly&XServer (pipe):

en_US: If a path is specified here, all backups of LyX files will be stored there. If no path is given, backups will be stored alongside the original document. This requires 'Backup original documents when saving' in Look & Feel > Document Handling to be checked.
sk: Cesta ktorá je tu nastavená bude použitá pre všetky zálohy súborov lyxu. Keď je to tu prázdne, zálohy budú ukladané vedľa originálneho dokumentu. Toto vyžaduje zaškrtnutie 'Zálohovať pôvodné dokumenty pri uložení' v Vzhľad->Ovládanie dokumentu.

en_US: &Backup directory:
sk: Adresár pre &zálohy:

en_US: &Example files:
sk: &Príkladné súbory:

en_US: &Document templates:
sk: Š&ablóny dokumentov:

en_US: &Working directory:
sk: Pra&covný adresár:

en_US: H&unspell dictionaries:
sk: Knižnice pre &hunspell:

en_US: Sans Seri&f:
sk: &Bezserifové:

en_US: T&ypewriter:
sk: S&trojopisné:

en_US: R&oman:
sk: &Serifové:

en_US: Default &zoom %:
sk: Štandardná &lupa %:

en_US: Font Sizes
sk: Veľkosti písiem

en_US: &Large:
sk: &Veľké:

en_US: &Larger:
sk: Väčš&ie:

en_US: &Largest:
sk: N&ajväčšie:

en_US: &Huge:
sk: Obrovs&ké:

en_US: &Hugest:
sk: O&zrutné:

en_US: S&mallest:
sk: Najme&nšie:

en_US: S&maller:
sk: M&enšie:

en_US: S&mall:
sk: &Malé:

en_US: &Normal:
sk: No&rmálne:

en_US: &Tiny:
sk: &Drobné:

en_US: &New
sk: &Nová

en_US: &Bind file:
sk: &Súbor klávesových skratiek:

en_US: Show ke&y-bindings containing:
sk: &Zobraziť skratky obsahujúce:

en_US: If unchecked, notes and comments will be excluded from spell checking
sk: Keď nezaškrtnuté, poznámky a komentáre sú vyňaté z kontroly pravopisu

en_US: Spellcheck &notes and comments
sk: Kontrola pravopisu pre po&známky a komentáre

en_US: &Spellchecker engine:
sk: Obsluha &kontroly pravopisu:

en_US: Accept words such as "diskdrive"
sk: Akceptovať slová na spôsob "kávamlynček"

en_US: Accept compound &words
sk: Akceptovať zložené &slová

en_US: Mark misspelled words with a underline.
sk: Podčiarkni nesprávne písané slová.

en_US: S&pellcheck continuously
sk: Kontrolovať pravopis &nepretržite

en_US: The characters inserted here are ignored by the spellchecker.
sk: Kontrola pravopisu ignoruje tu vložené znaky.

en_US: &Escape characters:
sk: V&ynechať znaky:

en_US: Override the language used for the spellchecker
sk: Prevážiť jazyk používaný pri kontrole pravopisu

en_US: Al&ternative language:
sk: &Alternatívny jazyk:

en_US: General Look && Feel
sk: Všeobecný vzhľad a pocit

en_US: Use icons from system's &theme
sk: Použiť s&ystémové ikony

en_US: You can set a custom style here. Note that only certain styles may support dark mode, e.g. fusion on Windows.
sk: Tu si môžete nastaviť vlastný štýl. Upozorňujeme, že tmavý režim môže podporovať iba určité štýly, napr. fusion v systéme Windows.

en_US: &Icon set:
sk: Sada &ikon:

en_US: &User interface file:
sk: &Súbor s užívateľským rozhraním:

en_US: The icon set to use. Warning: normal size of icons may be wrong until you save the preferences and restart LyX.
sk: Sada ikon na použitie. Pozor: Normálny rozmer ikon môže byť nevhodný až kým sa neuložia nastavenia a reštartuje LyX.

en_US: User interface &style:
sk: &Štýl používateľského rozhrania:

en_US: You can override the system's color scheme here if the selected style supports multiple schemes.
sk: Tu môžte prepísať farebnú schému systému, ak vybraný štýl podporuje viacero schém.

en_US: C&olor scheme:
sk: Schéma &farieb:

en_US: Context Help
sk: Kontextovo závislá pomoc

en_US: Checking this allows the automatic display of helpful comments for insets in the main work area of an edited document
sk: Zobrazuje komentáre s nápoveďou pre vložky v editovanom dokumente

en_US: &Enable tool tips in main work area
sk: Umožniť &bublinové nápovede na hlavnej pracovnej ploche

en_US: Menus
sk: Ponuky

en_US: &Maximum last files:
sk: &Maximum posledných súborov:

en_US: Fullscreen
sk: Celo-obrazovkový mód

en_US: Hide &menubar
sk: Skryť ponukovú &lištu

en_US: Hide scr&ollbar
sk: Skryť &posuvník

en_US: Hide sta&tusbar
sk: Skryť st&avový pruh

en_US: H&ide tabbar
sk: S&kryť lištu podokien

en_US: &Hide toolbars
sk: Skryť lišty &nástrojov

en_US: If this is checked, pressing OK or Apply will save the changes only for the current LyX session, not permanently.
sk: Keď zaškrtnuté, tlačením 'OK' alebo 'Použiť' sa zmeny uložia len pre súčasné LyX-sedenie a nie na trvalo.

en_US: A&pply to current session only
sk: Po&užiť len pre súčasné sedenie

en_US: Nomenclature settings
sk: Nastavenia nomenklatúry

en_US: Define hanging indentation/label length for the nomenclature list.
sk: Definovať odsadenie/dĺžku štítku pre zoznam nomenklatúry.

en_US: &List Indentation:
sk: Z&arážky v zozname:

en_US: Custom &Width:
sk: V&lastná šírka:

en_US: Custom value. "List Indentation" needs to be set to "Custom".
sk: Vlastná hodnota. "Zarážky v zozname" treba nastaviť na "Vlastné".

en_US: Available i&ndexes:
sk: Dostupné &registre:

en_US: Select the index that shall be printed at this place of the document.
sk: Vyberte si ktorý register by mal byť tlačený na tomto mieste v dokumente.

en_US: Check if this index should be part (e.g., a section) of the former one.
sk: Vyberte, keď sa tento register (napr. sekcia) má stať časťou predošlého.

en_US: &Subindex
sk: &Podregister

en_US: Pass index names literally to LaTeX. Check this if you want to use LaTeX code in index names.
sk: Podaj mená registrov priamo pre LaTeX. Označte toto keď vkladáte LaTeX kód.

en_US: Output
sk: Výstup

en_US: Settings
sk: Nastavenia

en_US: Select the debug messages that should be displayed
sk: Vyberte ladiace hlásenia ktoré majú byť zobrazené

en_US: Display statusbar messages?
sk: Ukázať správy v stavovom pruhu?

en_US: &Statusbar messages
sk: Sp&rávy v stavovom pruhu

en_US: Debug messages
sk: Ladiace hlásenia

en_US: Display all debug messages
sk: Ukazovať všetky ladiace hlásenia

en_US: &All
sk: Vš&etko

en_US: Display the debug messages selected to the right
sk: Ukazovať vpravo označené ladiace hlásenia

en_US: S&elected
sk: V&ybrané

en_US: Display no debug messages
sk: Neukazovať žiadne ladiace hlásenia

en_US: &None
sk: Ž&iadne

en_US: Automatic cleanup of the window before LaTeX compilation proceeds
sk: Pred pokračovaním kompilácie LaTeX-om okno automaticky vyčistiť

en_US: &Clear automatically
sk: Vyčis&tiť automaticky

en_US: &Select from:
sk: &Vyberať z:

en_US: &In[[buffer]]:
sk: Vn&útri:

en_US: The (sub-)document from which the available labels are displayed
sk: Ten (pod)dokument z ktorého sa dostupné štítky majú zobraziť

en_US: Available &Labels:
sk: Dostupné &štítky:

en_US: Selected &Labels:
sk: V&ybrané štítky:

en_US: Label
sk: Štítok

en_US: Reference counter value
sk: Referovaná hodnota čítača

en_US: So&rt:
sk: Po&radie:

en_US: Sorting of the list of available labels
sk: Triedenie listiny dostupných štítkov

en_US: Group the list of available labels by prefix (e.g. "sec:")
sk: Zoskupiť zoznam dostupných štítkov podľa prefixu (napr. "sec:")

en_US: Grou&p
sk: Zo&skupiť

en_US: Jump to the selected label
sk: Prejsť na vybratý štítok

en_US: &Go to Label
sk: Pre&jsť na štítok

en_US: Reference For&mat:
sk: Š&týl referencie:

en_US: Adjust the style of the cross-reference
sk: Upravte štýl krížovej referencie

en_US: <reference>
sk: <referencia>

en_US: (<reference>)
sk: (<referencia>)

en_US: <page>
sk: <strana>

en_US: on page <page>
sk: na strane <strana>

en_US: <reference> on page <page>
sk: <referencia> na strane <strana>

en_US: Formatted reference
sk: Formátovaná referencia

en_US: Textual reference
sk: Textová referencia

en_US: Label only
sk: Len štítok

en_US: Handle t&wo labels as:
sk: &Dva štítky spracovať ako:

en_US: Use plural form of formatted reference. (Works only for formatted references, and only if you are using refstyle.)
sk: Použiť množné číslo formátovanej referencie. (Funguje len pri formátovaných referenciách, a len keď používate refstyle.)

en_US: &Plural
sk: &Plurál

en_US: Use capitalized form of formatted reference. (Works only for formatted references, and only if you are using refstyle.)
sk: Použiť veľké písmená pri formátovanej referencie. (Funguje len pri formátovaných referenciách, a len keď používate refstyle.)

en_US: &Capitalized
sk: Prvé ve&ľké

en_US: Do not output part of label before ":"
sk: Neukazovať časť štítka pred ":"

en_US: No Prefi&x
sk: Bez prefi&xu

en_US: No H&yperlink
sk: &Bez hyperlinky

en_US: Find previous occurrence (Shift+Enter)
sk: Nájsť predošlí výskyt (Shift+Enter)

en_US: &< Find
sk: &< Hľadať

en_US: Replace all occurrences
sk: Nahradiť každý výskyt naraz

en_US: Hide replace and option widgets
sk: Skryť widgety pre náhradu a iné voľby

en_US: &Minimize
sk: &Minimalizovať

en_US: Rep&lace with:
sk: Nahrad&iť čím:

en_US: Replace and find next occurrence
sk: Nahradiť a nájsť ďalší výskyt

en_US: &Replace >
sk: Nah&radiť >

en_US: Replace and find previous occurrence
sk: Nahradiť a nájsť predošlí výskyt

en_US: < Re&place
sk: < &Nahradiť

en_US: Find next occurrence (Enter)
sk: Nájsť ďalší výskyt (Enter)

en_US: Treat uppercase/lowercase writing as distinct
sk: Veľkosť písmen je jednoznačná

en_US: &Case sensitive[[search]]
sk: R&ozlíš veľké/malé

en_US: Match whole words only
sk: Nájsť len zodpovedajúce celé slová

en_US: Limit search and replace to selection
sk: Obmedziť hľadanie a náhradu na vybranú oblasť

en_US: Selection onl&y
sk: &Len výber

en_US: If this is checked, LyX will search forward immediately
sk: Keď zaškrtnuté, LyX bude okamžite dopredu hľadať

en_US: Search as yo&u type
sk: Vyhľadávať pri &zadávaní

en_US: If the end/start of the document is reached, automatically wrap around
sk: Dosiahnutím začiatku/konca oblasti automaticky pretočiť

en_US: &Wrap
sk: Pre&táčať

en_US: Process the converted file with this command ($$FName = file name)
sk: Spracovať konvertovaný súbor týmto príkazom ($$FName = meno súboru)

en_US: Export for&mats:
sk: Exportné &formáty:

en_US: Send exported file to &command:
sk: Spracovať exportovaný súbor &príkazom:

en_US: Edit shortcut
sk: Editovať skratku

en_US: Fu&nction:
sk: &Funkcia:

en_US: Enter LyX function or command sequence
sk: Vložte funkciu LyX-u alebo sekvenciu príkazov

en_US: Short&cut:
sk: Sk&ratka:

en_US: Type shortcut after clicking on this field. You can reset the content with the 'Clear' button
sk: Zadajte skratku po kliknutí na toto pole. Jeho obsah môžte zmazať pomocou tlačidla 'Zmazať'

en_US: Remove last key from the shortcut sequence
sk: Zmazať posledný záznam zo sekvencie skratky

en_US: &Delete Key
sk: Zm&azať znak

en_US: Clear current shortcut
sk: Zmazať súčasnú skratku

en_US: C&lear
sk: Vyči&stiť

en_US: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

en_US: The checked language. Switching this alters the language of the checked word.
sk: Kontrolovaný jazyk. Tu môžte zmeniť jazyk kontrolovaného slova.

en_US: Unknown &word:
sk: Ne&známe slovo:

en_US: Current word
sk: Aktuálne slovo

en_US: Skip this match and go to next misspelling
sk: Preskočiť túto zhodu a ísť k ďalšej chybe

en_US: S&kip
sk: Presko&čiť

en_US: Repla&cement:
sk: Náhr&ada:

en_US: Skips all occurrences of this word within the current session.
sk: Preskočí všetky výskyty tohto slova v súčasnom sedeniu.

en_US: Skip A&ll
sk: Preskočiť vše&tko

en_US: Replace with selected word
sk: Nahradiť označeným slovom

en_US: Replace word with current choice
sk: Nahradiť slovo s aktuálnou voľbou

en_US: &Replace
sk: Nah&radiť

en_US: S&uggestions:
sk: Návr&hy:

en_US: Replace all occurrences of the word in the document with current choice
sk: Nahradiť všetky výskyty tohto slova v dokumente aktuálnou voľbou

en_US: Re&place All
sk: Nahradiť všet&ko

en_US: Ignore this occurrence of the word permanently (saved as a text property).
sk: Ignorovať výskyt tohto slova permanentne (uložené ako vlastnosť textu).

en_US: Ign&ore
sk: Ign&orovať

en_US: Ignore all occurrences of this word within this document. This persists beyond the current session.
sk: Ignorovať výskyt tohto slova v tomto dokumente. Platí aj pre každé neskoršie sedenie.

en_US: I&gnore All
sk: Ignorovať &všade

en_US: Add the word to your personal dictionary
sk: Pridať slovo do osobného slovníka

en_US: &Add[[Spellchecker]]
sk: Pr&idať

en_US: Available categories depend on the document encoding. Select UTF-8 for the full range.
sk: Dostupné kategórie závisia na zvolenom kódovaní dokumentu. Vyberte UTF-8 pre plný rozsah.

en_US: Ca&tegory:
sk: &Kategória:

en_US: Select this to display all available characters at once
sk: Zaškrtnite pre zobrazenie všetkých dispozičných znakov súčasne

en_US: &Display all
sk: Zo&braziť všetky

en_US: &Style:
sk: Š&týl:

en_US: &Table Settings
sk: Nastavenia &tabuľky

en_US: Row setting
sk: Nastavenie riadku

en_US: Merge cells of different rows
sk: Zlúčiť bunky rozličných riadkov

en_US: M&ultirow
sk: Via&c-riadkové

en_US: &Vertical Offset:
sk: Zdvih&núť:

en_US: Optional vertical offset
sk: Vertikálne vyrovnanie(voliteľné)

en_US: Cell setting
sk: Nastavenie bunky

en_US: Rotate this cell by 90 degrees
sk: Otočiť túto bunku o 90°

en_US: rotation angle
sk: uhol rotácie

en_US: de&grees
sk: st&upňov

en_US: Table-wide settings
sk: Nastavenia na celú tabuľku

en_US: W&idth:
sk: Šírk&a:

en_US: Verti&cal alignment:
sk: V&ertikálne zarovnanie:

en_US: Rotate the table by 90 degrees
sk: Otočiť tabuľku o 90°

en_US: &Rotate
sk: Oto&čiť

en_US: degrees
sk: stupňov

en_US: Vertical alignment of the table
sk: Vertikálne zarovnanie tabuľky

en_US: Column settings
sk: Nastavenia stĺpca

en_US: <html><head/><body><p>Column width type:</p><p>* Text Length: Stretch to text width</p><p>* Variable: Adjust to match table width</p><p>* Custom: Fixed custom width</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Typ šírky stĺpca:</p><p>* Dĺžka Textu: Natiahnuť na šírku textu</p><p>* Variabilná: Prispôsobiť na šírku tabuľky</p><p>* Vlastná: Vlastná pevná šírka</p></body></html>

en_US: Text length
sk: Dĺžka textu

en_US: Variable[[Width]]
sk: Variabilná

en_US: Custom[[Width]]
sk: Vlastná

en_US: Horizontal alignment in column
sk: Horizontálne zarovnanie v stĺpci

en_US: Justified
sk: Do bloku

en_US: At Decimal Separator
sk: Na decimálnom oddeľovači

en_US: Hori&zontal alignment:
sk: &Horizontálne zarovnanie:

en_US: Specifies the vertical alignment of this cell in relation to the baseline of the row.
sk: Udáva vertikálne zarovnanie tejto bunky vzhľadom k základnej linke riadku.

en_US: &Vertical alignment in row:
sk: Vertiká&lne zarovnanie v riadku:

en_US: Custom width of the column
sk: Vlastná šírka stĺpca

en_US: &Decimal separator:
sk: &Decimálny oddeľovač:

en_US: Merge cells of different columns
sk: Zlúčiť bunky rozličných stĺpcov

en_US: Mu&lticolumn
sk: Viac-&stĺpcové

en_US: Custom column format (LaTeX)
sk: Vlastný formát stĺpca (LaTeX)

en_US: &Borders
sk: Okra&je

en_US: Set Borders
sk: Nastaviť okraje

en_US: Click to set borders of the current (selected) cell(s)
sk: Kliknutím nastaviť okraje pre súčasne (vybrané) bunky

en_US: All Borders
sk: Všetky okraje

en_US: Set all borders of the current (selected) cell(s)
sk: Nastaviť všetky okraje pre súčasne (vybrané) bunky

en_US: &Set
sk: &Nastaviť

en_US: Unset all borders of the current (selected) cell(s)
sk: Zrušiť všetky okraje súčasne vybraných buniek

en_US: Use default (grid-like) border style
sk: Použiť štandardný štýl okraja (mriežka)

en_US: De&fault
sk: Štandardn&ý

en_US: If this is checked, the table will be reset to the formal default style (only top and bottom row have horizontal lines)
sk: Keď začiarknuté, tabuľka bude obnovená na formálny štýl (len vrchný a spodný riadok majú horizontálne čiary)

en_US: Use Default &Formal Style
sk: Po&užiť formálny štandard štýlu

en_US: Use formal (a.k.a. booktabs) border style (no vertical borders)
sk: Použiť formálny (tiež známy ako booktabs) štýl okraja (bez vertikálnych okrajov)

en_US: Fo&rmal
sk: &Formálny

en_US: Additional Space
sk: Dodatočná medzera

en_US: To&p of row:
sk: Vr&ch riadku:

en_US: Botto&m of row:
sk: S&podok riadku:

en_US: Bet&ween rows:
sk: &Medzi riadkami:

en_US: C&olors
sk: Fa&rby

en_US: Ri&ght Overhang:
sk: Pravý pr&evis:

en_US: Col&umn color:
sk: Farba stĺp&ca:

en_US: Right Overhan&g:
sk: Pravý previ&s:

en_US: Left Over&hang:
sk: Ľav&ý previs:

en_US: Ro&w color:
sk: Far&ba riadku:

en_US: Left O&verhang:
sk: &Ľavý previs:

en_US: C&ell color:
sk: &Farba bunky:

en_US: &Border color:
sk: Farba& okraja:

en_US: Alternating row colors
sk: Striedavé farby riadkov

en_US: &Start with row:
sk: Z&ačnite riadkom:

en_US: &Multi-Page Table
sk: V&iac-Stranná tabuľka

en_US: Select for tables that span multiple pages
sk: Vyberte to pre tabuľky presahujúce viac strán

en_US: &Use multi-page table
sk: Použiť viac-strannú ta&buľku

en_US: Row settings
sk: Nastavenia riadku

en_US: Status
sk: Stav

en_US: Border above
sk: Okraj nad

en_US: Border below
sk: Okraj pod

en_US: Contents
sk: Obsah

en_US: Header:
sk: Hlavička:

en_US: Repeat this row as header on every (except the first) page
sk: Opakovať tento riadok ako hlavičku na všetkých stranách (okrem prvej)

en_US: on
sk: zapnuté

en_US: double
sk: dvojitý

en_US: First header:
sk: Prvá hlavička:

en_US: This row is the header of the first page
sk: Tento riadok je riadkom na prvej stránke

en_US: Don't output the first header
sk: Negenerovať prvú hlavičku

en_US: is empty
sk: je prázdny

en_US: Footer:
sk: Päta:

en_US: Repeat this row as footer on every (except the last) page
sk: Opakovať tento riadok ako pätu na všetkých stranách (okrem poslednej)

en_US: Last footer:
sk: Posledná päta:

en_US: This row is the footer of the last page
sk: Tento riadok je pätou na poslednej stránke

en_US: Don't output the last footer
sk: Negenerovať poslednú pätu

en_US: Caption:
sk: Popis:

en_US: Set a page break on the current row
sk: Nastaviť zalomenie strany na aktuálnom riadku

en_US: Page &break on current row
sk: Zalom stranu na akt&uálnom riadku

en_US: Horizontal alignment of the multi-page table
sk: Horizontálne zarovnanie viac-strannej tabuľky

en_US: Multi-page table alignment
sk: Zarovnanie viac-strannej tabuľky

en_US: Current cell:
sk: Aktuálna bunka:

en_US: Current row position
sk: Súčasná pozícia riadku

en_US: Current column position
sk: Súčasná pozícia stĺpca

en_US: Selected classes or styles
sk: Vybrané triedy alebo štýly

en_US: LaTeX classes
sk: LaTeX triedy

en_US: LaTeX styles
sk: LaTeX štýly

en_US: BibTeX styles
sk: BibTeX štýly

en_US: BibTeX databases
sk: BibTeX databázy

en_US: Biblatex bibliography styles
sk: Štýly pre biblatex-bibliografiu

en_US: Biblatex citation styles
sk: Štýly pre biblatex-citáciu

en_US: Toggles view of the file list
sk: Prepne zobrazenie prehľadu súborov

en_US: Show &path
sk: Zobraziť &cestu

en_US: Rebuild the file lists
sk: Obnoviť listiny súborov

en_US: Show contents of marked file. Only possible when files are shown with path
sk: Zobraziť obsah označeného súbora. Len možné, ak súbory sú zobrazené s cestou

en_US: &View
sk: &Prehliadnuť

en_US: Paragraph Separation
sk: Delenie odstavcov

en_US: Indent consecutive paragraphs
sk: Zarážky postupných odstavcov

en_US: &Indentation:
sk: Od&sadzovanie:

en_US: &Vertical space:
sk: &Vertikálna medzera:

en_US: Size of the vertical space
sk: Veľkosť vertikálnej medzery

en_US: Spacing
sk: Rozstupy

en_US: &Line spacing:
sk: &Rozstup riadkov:

en_US: Spacing type
sk: Typ rozstupu

en_US: Number of lines
sk: Počet riadkov

en_US: Table Style
sk: Štýl tabuľky

en_US: Default St&yle:
sk: Š&tandardný štýl:

en_US: Format text into two columns
sk: Formátovať text na dva stĺpce

en_US: Two-&column document
sk: &Dvojstĺpcový dokument

en_US: Use &justification in LyX work area:
sk: Použiť blokovú sadzbu v &LyX-ovej pracovnej ploche:

en_US: Language of the thesaurus
sk: Jazyk tezauru

en_US: Index entry
sk: Zápis v registre

en_US: &Keyword:
sk: &Heslo:

en_US: L&ookup
sk: &Ukáž

en_US: The selected entry
sk: Ten zvolený záznam

en_US: Sele&ction:
sk: &Výber:

en_US: Replace the entry with the selection
sk: Zameniť záznam s výberom

en_US: Click to select a proposal, double click to look it up.
sk: Klikni na výber návrhu, dvojmo na pozretie.

en_US: Word to look up
sk: Hľadané slovo

en_US: Update navigation tree
sk: Aktualizovať navigačný strom

en_US: ...
sk: …

en_US: Decrease nesting depth of selected item
sk: Zmenšiť hĺbku zanorenia označeného člena

en_US: Increase nesting depth of selected item
sk: Zväčšiť hĺbku zanorenia označeného člena

en_US: Move selected item up by one
sk: Presunúť označený prvok nahor

en_US: Move selected item down by one
sk: Presunúť označený prvok nadol

en_US: Adjust the depth of the navigation tree
sk: Nastaviť hĺbku navigačného stromu

en_US: Sort
sk: Triediť

en_US: Try to keep persistent view of the uncollapsed nodes
sk: Pokus o udržanie štruktúry rozbalených položiek

en_US: Keep
sk: Držať

en_US: Filter items that are not output (in notes, inactive branches, deleted in change tracking, etc.)
sk: Filtrovať prvky ktoré nebudú vo výstupe (v poznámkach, neaktívnych vetvách, zmazaných pri sledovaní zmien, atď.)

en_US: All items
sk: Všetky prvky

en_US: Only output items
sk: Len prvky s výstupom

en_US: Only non-output items
sk: Len prvky bez výstupu

en_US: Sho&w:
sk: U&kázať:

en_US: Switch between available lists (table of contents, list of figures, list of tables, and others)
sk: Prepni medzi dostupnými prehľadmi (obsah, zoznam obrázkov, zoznam tabuliek a iné)

en_US: Insert the spacing even after a page break
sk: Vložiť rozstup i za zalomením stránky

en_US: &Protect:
sk: &Chrániť:

en_US: Default skip
sk: Štandardné riadkovanie

en_US: Small skip
sk: Malý

en_US: Medium skip
sk: Stredný

en_US: Big skip
sk: Veľký

en_US: Half line height
sk: Polovičná výška riadku

en_US: Line height
sk: Výška riadku

en_US: Vertical fill
sk: Vertikálna výplň

en_US: F&ormat:
sk: &Formát:

en_US: Automatic update
sk: Automaticky aktualizovať

en_US: Show the source as the master document gets it
sk: Ukazovať zdroj tak, ako ho hlavný dokument dostane

en_US: Master's perspective
sk: Perspektíva hlavného dokumentu

en_US: Current Paragraph
sk: Aktuálny odstavec

en_US: Complete Source
sk: Zobraziť celý zdrojový text

en_US: Preamble Only
sk: Len preambulu

en_US: Body Only
sk: Len telo

en_US: Select the output format
sk: Vyberte výstupný formát

en_US: &Reload
sk: Opäť &načítať

en_US: &Ignore
sk: Ign&orovať

en_US: Horizontal placement
sk: Horizontálne umiestnenie

en_US: Outer (default)
sk: Vonkajšie (štandard)

en_US: Inner
sk: Vnútorné

en_US: Check this to allow flexible placement
sk: Povoľuje premenlivé umiestnenie

en_US: Allow &floating
sk: Umožniť p&lávajúce objekty

en_US: Wid&th:
sk: Ší&rka:

en_US: Unit of width value
sk: Jednotka hodnoty šírky

en_US: use overhang
sk: použiť presah

en_US: Over&hang:
sk: Presa&h:

en_US: Overhang value
sk: Hodnota presahu

en_US: Unit of overhang value
sk: Jednotka hodnoty presahu

en_US: use number of lines
sk: Použiť počet riadkov

en_US: &Line span:
sk: Rozpä&tie riadkov:

en_US: number of needed lines
sk: Počet potrebných riadkov

en_US: Basic (BibTeX)
sk: Základný (BibTeX)

en_US: The basic citation capabilities provided by BibTeX. Mainly simple numeric styles primarily suitable for science and maths.
sk: Základné kapacity citácie poskytnuté BibTeXom. Hlavne jednoduché číselné štýly, najmä vhodné pre vedu a matematiku.

en_US: not cited
sk: necitované

en_US: Add to bibliography only.
sk: Pridať len do bibliografie.

en_US: Key only.
sk: Len kľúč.

en_US: Key
sk: Kľúč

en_US: Biblatex (Chicago style)
sk: Biblatex (Chikage štýl)

en_US: This Biblatex variety uses the biblatex-chicago package on top of biblatex to produce citations according to the Chicago Manual of Style. As with normal Biblatex, the use of 'biber' as Bibliography processor is advised.
sk: Tento Biblatex druh používa balík „biblatex-chicago“ na vrchu biblatexu na vytváranie citácií podľa „Chicago Manual of Style“. Rovnako ako pri bežnom Biblatexe sa odporúča použiť „biber“ ako procesor bibliografie.

en_US: Footnote
sk: Poznámka pod čiarou

en_US: Foot
sk: Päta

en_US: bibliography entry
sk: záznam bibliografie

en_US: Full bibliography entry.
sk: Plný záznam bibliografie.

en_US: Autocite
sk: Automaticky citovať

en_US: S&horten author list[[Possible substitute to All aut&hors]]
sk: S&krátiť súpis autorov

en_US: Force a short author list (using et al.)
sk: Vnútiť krátky súpis autorov (použitím a kol.)

en_US: F&orce full title[[Possible substitute to All aut&hors]]
sk: Vnútiť &plný titul

en_US: Use full title even if shorttitle exists
sk: Použiť plný titul aj keď krátky titul existuje

en_US:  et al.
sk:  a kol.

en_US: , [[separate author names in citation, except for last name]]
sk: ,

en_US: , and [[separate name of last author in citation]]
sk: , a

en_US:  and [[separate two authors in citation]]
sk:  a

en_US: 's[[genitive suffix for author names]]
sk: 'ov

en_US: Superscript
sk: Horný index

en_US: + footnote: full or abbr. bib. entry
sk: + poznámka: plný alebo skrátený bib.-záznam

en_US: full or abbr. bib. entry
sk: úplný alebo skrátený bib.-záznam

en_US: Full or abbreviated bibliography entry.
sk: Úplný alebo skrátený záznam bibliografie.

en_US: full or abbr. bib. entry w/o author
sk: úplný alebo skrátený bib.-záznam bez autora

en_US: Full or abbreviated bibliography entry without author.
sk: Úplný alebo skrátený bibliografický záznam bez autora.

en_US: abbr. bib. entry
sk: skrátený bib. záznam

en_US: Abbreviated bibliography entry.
sk: Skrátený záznam bibliografie.

en_US: full bib. entry w/o author
sk: úplný bib. záznam bez autora

en_US: Full bibliography entry without author.
sk: Úplný záznam bibliografie bez autora.

en_US: full or abbr. bib. entry w/o prenames
sk: úplný alebo strátený bib. záznam bez predmien

en_US: Full or abbreviated bibliography, omit prenames.
sk: Úplná alebo skrátená bibliografia, vynechajte predmená.

en_US: No ibidem tracking
sk: Bez ibidem sledovania

en_US: No ibid.
sk: Bez ibid.

en_US: No &ibidem tracking[[Possible substitute to All aut&hors]]
sk: Bez &ibidem sledovania

en_US: Disable ibidem tracking for this entry
sk: Sledovanie ibidem vypnúť pre tento záznam

en_US: No &back reference[[Possible substitute to All aut&hors]]
sk: Bez &spätnej referencie

en_US: Disable page tracking for this entry to prevent back references (with option noteref)
sk: Vypnúť sledovanie stránky pre tento záznam, aby sa zabránilo spätným odkazom (pri voľbe noteref)

en_US: abbr. bib. entry w/ back ref.
sk: skrátený bib. záznam so spätnou ref.

en_US: Abbreviated bib. entry (enforce back reference)
sk: Skrátený záznam bibliografie (a vynútiť spätnú referenciu)

en_US: (w/ back ref.)
sk: (so spätným odkazom)

en_US: (enforce back reference)
sk: (uplatniť spätnú referenciu)

en_US: ??? (no shorthand!)
sk: ??? (bez skratky!)

en_US: ??? (no journal title!)
sk: ??? (bez názvu časopisu!)

en_US: Biblatex (natbib mode)
sk: Biblatex (na spôsob natbib)

en_US: This Biblatex variety emulates the Natbib citation commands and thus is best suited for switching from Natbib (or the pre-LyX 2.3 Biblatex workaround) to Biblatex. The natbib mode supports slightly different and a few more styles than normal Biblatex. As with normal Biblatex, the use of 'biber' as Bibliography processor is advised.
sk: Tento druh biblatex-u emuluje príkazy pre Natbib citácie. Je preto vhodný prechod z Natbib (alebo riešenie pre biblatex pred verziou LyX 2.3) na biblatex. Spôsob natbib podporuje mierne odlišné a niekoľko viacej štýlov ako normálny biblatex. Ako aj s normálnym biblatex, doporučuje sa použiť 'biber' ako procesor pre bibliografiu.

en_US: Omit aut&hors[[Possible substitute to All aut&hors]]
sk: Vynechať &autorov

en_US: Omit authors or editors in the citation
sk: V citácii vynechať autorov alebo redaktorov

en_US: Biblatex supports many author-year and numerical styles. It is mainly aimed at the Humanities. It is highly customizable, fully localized and provides many features that are not possible with BibTeX. The use of 'biber' as bibliography processor is advised.
sk: Biblatex podporuje mnoho autor-rok a číselné štýly. Cieli hlavne na duchovné vedy. Je nesmierne prispôsobivý, plno lokalizovaný a poskytuje mnohé funkcie ktoré nie sú možné s BibTeX. Doporučuje sa použiť 'biber' ako procesor pre bibliografiu.

en_US: Jurabib supports a range of author-year styles primarily suitable for law studies and the Humanities. It includes localizations for English, German, French, Dutch, Spanish and Italian.
sk: Jurabib podporuje množstvo autor-rok štýlov pre študentov práv a duchovných vied. Obsahuje lokalizácie pre angličtinu, nemčinu, francúzštinu, holandčinu, španielčina a taliančinu.

en_US: Bibliography entry.
sk: Záznam bibliografie.

en_US: before
sk: pred

en_US: short title
sk: krátky titul

en_US: Natbib supports a range of both author-year and numerical styles mainly aimed at the Humanities. It features automatic sorting and merging of numerical citations, annotations, capitalization of the `van' part of author names, shortened and full author lists, and more.
sk: Natbib podporuje množstvo autor-rok a číselných štýlov hlavne cielené na duchovné vedy. Dokáže automatické zoraďovanie a zlučovanie číselných citácií, anotácií, použije veľké prve písmená pre 'van' čiastky autorských mien, skrátené a plné súpisy autorov, a viac.

en_US: American Economic Association (AEA)
sk: Americká Ekonomická Spoločnosť (AEA)

en_US: Articles
sk: Články

en_US: ShortTitle
sk: Krátky titul

en_US: FrontMatter
sk: Vstupná časť

en_US: Publication Month
sk: Publikačný mesiac

en_US: Publication Month:
sk: Publikačný mesiac:

en_US: Publication Year
sk: Publikačný rok

en_US: Publication Year:
sk: Publikačný rok:

en_US: Publication Volume
sk: Publikačný diel

en_US: Publication Volume:
sk: Publikačný diel:

en_US: Publication Issue
sk: Publikačný výdaj

en_US: Publication Issue:
sk: Publikačný výdaj:

en_US: Keywords
sk: Heslá

en_US: Keywords:
sk: Heslá:

en_US: Abstract
sk: Súhrn

en_US: Acknowledgments
sk: Poďakovania

en_US: Acknowledgments.
sk: Poďakovania.

en_US: Figure Notes
sk: Poznámky k obrázku

en_US: MainText
sk: Hlavný text

en_US: Figure Note
sk: Poznámka obrázka

en_US: Text of a note in a figure
sk: Text poznámky obrázka

en_US: Note:
sk: Poznámka:

en_US: Table Notes
sk: Poznámky tabuľky

en_US: Table Note
sk: Poznámka tabuľky

en_US: Text of a note in a table
sk: Text poznámky v tabuľke

en_US: Theorem
sk: Teorém

en_US: Algorithm
sk: Algoritmus

en_US: Axiom
sk: Axióma

en_US: Case
sk: Prípad

en_US: Case ##
sk: Prípad ##

en_US: case ##
sk: prípad ##

en_US: Cases ##
sk: Prípady ##

en_US: cases ##
sk: prípady ##

en_US: Case \thecase.
sk: Prípad \thecase.

en_US: Claim
sk: Nárok

en_US: Conclusion
sk: Záver

en_US: Condition
sk: Podmienka

en_US: Conjecture
sk: Domnienka

en_US: Corollary
sk: Dôsledok

en_US: Criterion
sk: Kritérium

en_US: Definition
sk: Definícia

en_US: Example
sk: Príklad

en_US: Exercise
sk: Cvičenie

en_US: Notation
sk: Notácia

en_US: Problem
sk: Problém

en_US: Proposition
sk: Tvrdenie

en_US: Remark
sk: Pripomienka

en_US: Remark ##
sk: Pripomienka ##

en_US: remark ##
sk: pripomienka ##

en_US: Remarks ##
sk: Pripomienky ##

en_US: remarks ##
sk: pripomienky ##

en_US: Remark \theremark.
sk: Pripomienka \theremark.

en_US: Solution
sk: Riešenie

en_US: Solution ##
sk: Riešenie ##

en_US: solution ##
sk: riešenie ##

en_US: Solutions ##
sk: Riešenia ##

en_US: solutions ##
sk: riešenia ##

en_US: Solution \thesolution.
sk: Riešenie \thesolution.

en_US: Summary
sk: Súhrn

en_US: Summary ##
sk: Súhrn ##

en_US: summary ##
sk: súhrn ##

en_US: Summaries ##
sk: Súhrny ##

en_US: summaries ##
sk: súhrny ##

en_US: Caption
sk: Popis

en_US: Proof
sk: Dôkaz

en_US: IEEE Transactions Computer Society
sk: IEEE Transakcie Počítačovej Spoločnosti

en_US: Standard in Title
sk: Štandard v titule

en_US: Author Footnote
sk: Autorova poznámka pod čiarou

en_US: Author foot
sk: Autorova poznámka pod čiarou

en_US: Nontitle Abstract Index Text
sk: Index-Text pre beztitulný súhrn

en_US: NontitleAbstractIndexText
sk: Index-Text pre beztitulný súhrn

en_US: IEEE Transactions on Magnetics
sk: IEEE Transakcie Magnetizmu

en_US: IEEE Transactions
sk: IEEE Transakcie

en_US: Standard
sk: Štandard

en_US: Theorem \arabic{theorem}
sk: Teorém \arabic{theorem}

en_US: theorem \arabic{theorem}
sk: teorém \arabic{theorem}

en_US: Theorems \arabic{theorem}
sk: Teorémy \arabic{theorem}

en_US: theorems \arabic{theorem}
sk: teorémy \arabic{theorem}

en_US: Corollary \arabic{theorem}
sk: Dôsledok \arabic{theorem}

en_US: corollary \arabic{theorem}
sk: dôsledok \arabic{theorem}

en_US: Corollaries \arabic{theorem}
sk: Dôsledky \arabic{theorem}

en_US: corollaries \arabic{theorem}
sk: dôsledky \arabic{theorem}

en_US: Lemmas \arabic{theorem}
sk: Lemmy \arabic{theorem}

en_US: lemmas \arabic{theorem}
sk: lemmy \arabic{theorem}

en_US: Proposition \arabic{theorem}
sk: Tvrdenie \arabic{theorem}

en_US: proposition \arabic{theorem}
sk: tvrdenie \arabic{theorem}

en_US: Propositions \arabic{theorem}
sk: Tvrdenia \arabic{theorem}

en_US: propositions \arabic{theorem}
sk: tvrdenia \arabic{theorem}

en_US: Conjecture \arabic{theorem}
sk: Domnienka \arabic{theorem}

en_US: conjecture \arabic{theorem}
sk: domnienka \arabic{theorem}

en_US: Conjectures \arabic{theorem}
sk: Domnienky \arabic{theorem}

en_US: conjectures \arabic{theorem}
sk: domnienky \arabic{theorem}

en_US: Definition \arabic{theorem}
sk: Definícia \arabic{theorem}

en_US: definition \arabic{theorem}
sk: definícia \arabic{theorem}

en_US: Definitions \arabic{theorem}
sk: Definície \arabic{theorem}

en_US: definitions \arabic{theorem}
sk: definície \arabic{theorem}

en_US: Example \arabic{theorem}
sk: Príklad \arabic{theorem}

en_US: example \arabic{theorem}
sk: príklad \arabic{theorem}

en_US: Examples \arabic{theorem}
sk: Príklady \arabic{theorem}

en_US: examples \arabic{theorem}
sk: príklady \arabic{theorem}

en_US: Problem \arabic{theorem}
sk: Problém \arabic{theorem}

en_US: problem \arabic{theorem}
sk: problém \arabic{theorem}

en_US: Problems \arabic{theorem}
sk: Problémy \arabic{theorem}

en_US: problems \arabic{theorem}
sk: problémy \arabic{theorem}

en_US: Exercise \arabic{theorem}
sk: Cvičenie \arabic{theorem}

en_US: exercise \arabic{theorem}
sk: cvičenie \arabic{theorem}

en_US: Exercises \arabic{theorem}
sk: Cvičenia \arabic{theorem}

en_US: exercises \arabic{theorem}
sk: cvičenia \arabic{theorem}

en_US: Solution \arabic{theorem}
sk: Riešenie \arabic{theorem}

en_US: solution \arabic{theorem}
sk: riešenie \arabic{theorem}

en_US: Solutions \arabic{theorem}
sk: Riešenia \arabic{theorem}

en_US: solutions \arabic{theorem}
sk: riešenia \arabic{theorem}

en_US: Remark \arabic{theorem}
sk: Pripomienka \arabic{theorem}

en_US: remark \arabic{theorem}
sk: pripomienka \arabic{theorem}

en_US: Remarks \arabic{theorem}
sk: Pripomienky \arabic{theorem}

en_US: remarks \arabic{theorem}
sk: pripomienky \arabic{theorem}

en_US: Claim \arabic{theorem}
sk: Nárok \arabic{theorem}

en_US: claim \arabic{theorem}
sk: nárok \arabic{theorem}

en_US: Claims \arabic{theorem}
sk: Nároky \arabic{theorem}

en_US: claims \arabic{theorem}
sk: nároky \arabic{theorem}

en_US: Fact \arabic{theorem}
sk: Fakt \arabic{theorem}

en_US: fact \arabic{theorem}
sk: fakt \arabic{theorem}

en_US: Facts \arabic{theorem}
sk: Fakty \arabic{theorem}

en_US: facts \arabic{theorem}
sk: fakty \arabic{theorem}

en_US: Criterion \arabic{theorem}
sk: Kritérium \arabic{theorem}

en_US: criterion \arabic{theorem}
sk: kritérium \arabic{theorem}

en_US: Criteria \arabic{theorem}
sk: Kritériá \arabic{theorem}

en_US: criteria \arabic{theorem}
sk: kritériá \arabic{theorem}

en_US: Algorithm \arabic{theorem}
sk: Algoritmus \arabic{theorem}

en_US: algorithm \arabic{theorem}
sk: algoritmus \arabic{theorem}

en_US: Algorithms \arabic{theorem}
sk: Algoritmy \arabic{theorem}

en_US: algorithms \arabic{theorem}
sk: algoritmy \arabic{theorem}

en_US: Title
sk: Titul

en_US: IEEE membership
sk: IEEE členstvo

en_US: Lowercase
sk: Malé písmená

en_US: lowercase
sk: malé písmená

en_US: Author
sk: Autor

en_US: Short Author|S
sk: Krátky autor|K

en_US: A short version of the author name
sk: Skrátená verzia mena autora

en_US: Author Name
sk: Meno autora

en_US: Author name
sk: Meno autora

en_US: Author Affiliation
sk: Príslušenstvo autora

en_US: Author affiliation
sk: Príslušenstvo autora

en_US: Author Mark
sk: Značka autora

en_US: Author mark
sk: Značka autora

en_US: Special Paper Notice
sk: Special Paper poznámka

en_US: After Title Text
sk: Text za titulom

en_US: Page headings
sk: Nadpis na strane

en_US: Left Side
sk: Ľavá strana

en_US: Left side of the header line
sk: Ľavá strana riadku hlavičky

en_US: MarkBoth
sk: Označiť obidve

en_US: Publication ID
sk: Publikačná ID

en_US: Abstract---
sk: Súhrn---

en_US: Index Terms---
sk: Index pojmov---

en_US: Paragraph Start
sk: Začiatok odstavca

en_US: First Char
sk: Prvé písmeno

en_US: First character of first word
sk: Prvé písmeno prvého slova

en_US: Appendices
sk: Prílohy

en_US: BackMatter
sk: Príves

en_US: Peer Review Title
sk: Titul prehliadky partnera

en_US: PeerReviewTitle
sk: Titul prehliadky partnera

en_US: Appendix
sk: Príloha

en_US: Short Title
sk: Krátky titul

en_US: Short title for the appendix
sk: Krátky titul pre prílohu

en_US: Bibliography
sk: Bibliografia

en_US: References
sk: Referencie

en_US: Bib preamble
sk: Bib preambula

en_US: Bibliography Preamble
sk: Preambula bibliografie

en_US: LaTeX code to be inserted before the first bibliography item
sk: Kód LaTeX-u, ktorý sa musí vložiť pred prvým bibliografický heslom

en_US: Biography
sk: Životopis

en_US: Photo
sk: Fotka

en_US: Optional photo for biography
sk: Voliteľná fotka do životopisu

en_US: Name
sk: Meno

en_US: Name of the author
sk: Meno autora

en_US: Biography without photo
sk: Životopis bez fotky

en_US: BiographyNoPhoto
sk: Životopis bez fotky

en_US: Reasoning
sk: Dôvodenie

en_US: Alternative Proof String
sk: Alternatívny reťazec dôkazu

en_US: An alternative proof string
sk: Alternatívny reťazec dôkazu

en_US: Proof.
sk: Dôkaz.

en_US: Title and Preamble Hacks
sk: Adaptácie v titule a v preambule

en_US: Fixes & Hacks
sk: Nápravy a Zlepšenia

en_US: Provides two new styles: 1. An 'In Preamble' style that puts whatever is entered into it into the preamble. This can be used, if one wishes, to include preamble code in the body of the LyX document. 2. An 'In Title' style that will put its contents into the body of the LaTeX document, but before \maketitle is issued. This is useful for making branches and notes in title-related material. (If you put these in a Standard layout, this signals to LyX to output \maketitle, which may then come too early.)
sk: Poskytuje dva nové štýly: 1. Štýl 'V preambule' ktorý položí všetko do neho zadané do preambuly. Keď si to niekto želá, dá sa použiť aj na inklúziu kódu preambuly do tela LyXového dokumentu. 2. Štýl 'V titule' položí svoj obsah do tela LaTeXového dokumentu, ale pred vydaním \maketitle. Je to vhodné pre tvorbu vetiev a poznámok v titulnom materiáli. (Vložením do 'Štandardné rozloženie' signalizujete LyXu vložiť \maketitle do výstupu, čo by mohlo byť predčasné.)

en_US: In Preamble
sk: V preambule

en_US: In Title
sk: V titule

en_US: R Journal
sk: R Časopis

en_US: Reports
sk: Referáty

en_US: Abstract.
sk: Súhrn.

en_US: Address
sk: Adresa

en_US: Email
sk: E-mail

en_US: A0 Poster
sk: A0 Plagát

en_US: Posters
sk: Plagáty

en_US: Giant
sk: Gigantický

en_US: More Giant
sk: Viac gigantický

en_US: Most Giant
sk: Najviac gigantický

en_US: Giant Snippet
sk: Gigantický kúsok

en_US: More Giant Snippet
sk: Väčší Gigantický Kúsok

en_US: Most Giant Snippet
sk: Najväčší Gigantický kúsok

en_US: Astronomy & Astrophysics
sk: Astronómia a Astrofyzika

en_US: Subtitle
sk: Podtitul

en_US: Offprint
sk: Odtlačok

en_US: Offprint Requests to:
sk: Požiadavky na výtlačok:

en_US: Correspondence to:
sk: Korešpodencia na:

en_US: Section
sk: Sekcia

en_US: Subsection
sk: Podsekcia

en_US: Subsubsection
sk: Podpodsekcia

en_US: Date
sk: Dátum

en_US: institutemark
sk: znak inštitútu

en_US: Institute Mark
sk: Znak inštitútu

en_US: Abstract (unstructured)
sk: Súhrn (bez štruktúry)

en_US: ABSTRACT
sk: SÚHRN

en_US: Abstract (structured)
sk: Súhrn (štruktúrovaný)

en_US: Context
sk: Kontext

en_US: Context of your work (optional, can be left empty)
sk: Kontext vašej práce (voliteľný, môže sa vynechať)

en_US: Aims
sk: Ciele

en_US: Aims of your work
sk: Ciele vašej práce

en_US: Methods
sk: Metódy

en_US: Methods used in your work
sk: Metódy použité vo vašej práci

en_US: Results
sk: Výsledky

en_US: Results of your work
sk: Výsledky vašej práce

en_US: Key words.
sk: Heslá.

en_US: Institute
sk: Inštitút

en_US: E-Mail
sk: E-mail

en_US: email:
sk: e-mail:

en_US: Thesaurus
sk: Tezaurus

en_US: Thesaurus not supported in recent A&A:
sk: Tezaurus nepodporovaný v súčasnom A&A:

en_US: Astronomy & Astrophysics (V. 4, Obsolete)
sk: Astronómia a Astrofyzika (V. 4, zastaraná)

en_US: Obsolete
sk: Zastarané

en_US: Itemize
sk: Položky

en_US: Enumerate
sk: Číslovanie

en_US: Description
sk: Opis

en_US: List
sk: Listina

en_US: American Astronomical Society (AASTeX v. 5)
sk: Americká Astronomická Spoločnosť (AASTeX v. 5)

en_US: Affiliation
sk: Príslušenstvo

en_US: Altaffilation
sk: Alt. príslušenstvo

en_US: Number
sk: Číslo

en_US: Consecutive number for the alternative affiliations
sk: Postupné číslo pre alternatívne príslušenstvá

en_US: Alternative affiliation:
sk: Alternatívne príslušenstvo:

en_US: And
sk: A

en_US: and
sk: a

en_US: altaffilmark
sk: alt. príslušenstvo (záznam pod čiarou)

en_US: altaffiliation mark
sk: Alt. príslušenstvo(záznam pod čiarou)

en_US: Subject headings:
sk: Heslá:

en_US: [Acknowledgments]
sk: [Poďakovania]

en_US: PlaceFigure
sk: Umiestnenie obrázka

en_US: Place Figure here:
sk: Obrázok tu umiestniť:

en_US: PlaceTable
sk: Umiestnenie tabuľky

en_US: Place Table here:
sk: Tabuľku tu umiestniť:

en_US: [Appendix]
sk: [Príloha]

en_US: MathLetters
sk: Matematické písmená

en_US: NoteToEditor
sk: Záznam pre vydavateľa

en_US: Note to Editor:
sk: Záznam pre vydavateľa:

en_US: TableRefs
sk: Referencie na tabuľky

en_US: References. ---
sk: Referencie. ---

en_US: TableComments
sk: Komentáre tabuľky

en_US: Note. ---
sk: Poznámka. ---

en_US: Table note
sk: Poznámka tabuľky

en_US: Table note:
sk: Poznámka tabuľky:

en_US: tablenotemark
sk: značka poznámky tabuľky

en_US: tablenote mark
sk: značka poznámky tabuľky

en_US: FigCaption
sk: Popis obrázka

en_US: fig.
sk: obr.

en_US: Filename to identify the corresponding figure file
sk: Meno súboru korešpondujúceho obrázku

en_US: Facility
sk: Zariadenie

en_US: Facility:
sk: Zariadenie:

en_US: Objectname
sk: Meno objektu

en_US: Recognized Name
sk: Rozpoznané meno

en_US: Separate the recognized name of an object from text
sk: Oddeliť rozpoznané meno objektu od textu

en_US: Dataset
sk: Množina dát

en_US: Dataset:
sk: Množina dát:

en_US: Separate the dataset ID from text
sk: Oddeliť identifikátor datasetu od textu

en_US: American Astronomical Society (AASTeX v. 6)
sk: Americká Astronomická Spoločnosť (AASTeX v. 6)

en_US: Software
sk: Softvér

en_US: Software:
sk: Softvér:

en_US: APPENDIX
sk: PRÍLOHA

en_US: References-
sk: Referencie-

en_US: Note-
sk: Poznámka-

en_US: American Astronomical Society (AASTeX v. 6.2)
sk: Americká Astronomická Spoločnosť (AASTeX v. 6.2)

en_US: Corresponding Author
sk: Korešpondujúci autor

en_US: Corresponding author:
sk: Korešpondujúci autor:

en_US: Author:
sk: Autor:

en_US: Enter the 16 digit ORCID as xxxx-xxxx-xxxx-xxxx
sk: Vložte sem 16 číslic pre ORCID ako xxxx-xxxx-xxxx-xxxx

en_US: Affiliation:
sk: Príslušenstvo:

en_US: Collaboration
sk: Spolupráca

en_US: Collaboration:
sk: Spolupráca:

en_US: Nocollaboration
sk: Bez spolupráce

en_US: No collaboration
sk: Bez spolupráce

en_US: Section Appendix
sk: Sekcia prílohy

en_US: Subappendix
sk: Podpríloha

en_US: Subsection Appendix
sk: Podsekcia prílohy

en_US: Subsubappendix
sk: Podpodpríloha

en_US: Subsubsection Appendix
sk: Podpodsekcia prílohy

en_US: American Astronomical Society (AASTeX v. 6.3.1)
sk: Americká Astronomická Spoločnosť (AASTeX v. 6.3.1)

en_US: American Chemical Society (ACS)
sk: Americká Spoločnosť pre Chémiu (ACS)

en_US: Short Title|S
sk: Krátky titul|K

en_US: Short title which will appear in the running header
sk: Krátky titul ktorý sa zobrazí v priebežnej hlavičke

en_US: Short name
sk: Krátke meno

en_US: Short name which appears in the footer of the title page
sk: Krátke meno ktoré sa zjaví v päte titulnej strany

en_US: Alt Affiliation
sk: Alternatívne príslušenstvo

en_US: Also Affiliation
sk: Prídavné príslušenstvo

en_US: Phone
sk: Telefón

en_US: Phone:
sk: Telefón:

en_US: Abbreviations
sk: Skratky

en_US: Abbreviations:
sk: Skratky:

en_US: Schemes
sk: Náčrtky

en_US: Scheme
sk: Náčrtok

en_US: Sub-Scheme
sk: Podnáčrtok

en_US: List of Schemes
sk: Zoznam náčrtkov

en_US: Charts
sk: Diagramy

en_US: Chart
sk: Diagram

en_US: Sub-Chart
sk: Poddiagram

en_US: List of Charts
sk: Zoznam diagramov

en_US: Graphs[[mathematical]]
sk: Grafy

en_US: Graph[[mathematical]]
sk: Graf

en_US: Sub-Graph[[mathematical]]
sk: Podgraf

en_US: List of Graphs[[mathematical]]
sk: Zoznam grafov

en_US: SupplementalInfo
sk: Podporná informácia

en_US: Supporting Information Available
sk: Dostupné podporné informácie

en_US: TOC entry
sk: Záznam v obsahu

en_US: Graphical TOC Entry
sk: Grafický záznam v obsahu

en_US: Bibnote
sk: Bib poznámka

en_US: bibnote
sk: bibpoznámka

en_US: Chemistry
sk: Chémia

en_US: chemistry
sk: chémia

en_US: Latin
sk: Latinsky

en_US: ACM SIGS ('Alternate' Style, obsolete)
sk: ACM SIGS ('Alternate' štýl, zastaraný)

en_US: Terms
sk: Pojmy

en_US: General terms:
sk: Obecné pojmy:

en_US: ACM SIG Proceedings (SP, Obsolete)
sk: ACM SIG Rokovacie Zväzky (SP, Zastarané)

en_US: Association for Computing Machinery (ACM)
sk: Spoločnosť pre Výpočtovú Mašinériu (ACM)

en_US: Thanks
sk: Vďaka

en_US: Thanks:
sk: Vďaka:

en_US: ACM Journal
sk: ACM Časopis

en_US: Preamble
sk: Preambula

en_US: Journal's Short Name:
sk: Skratka časopisu:

en_US: ACM Conference
sk: ACM konferencia

en_US: Full name
sk: Celé meno

en_US: Venue
sk: Miesto

en_US: Conference Name:
sk: Meno konferencie:

en_US: Short title
sk: Krátky titul

en_US: Email address:
sk: E-mail adresa:

en_US: Affiliation:
sk: Príslušenstvo:

en_US: Additional Affiliation
sk: Prídavné príslušenstvo

en_US: Additional Affiliation:
sk: Prídavné príslušenstvo:

en_US: Position
sk: Postavenie

en_US: Institution
sk: Inštitúcia

en_US: Department
sk: Oddelenie

en_US: Street Address
sk: Ulica

en_US: City
sk: Mesto

en_US: Country
sk: Krajina

en_US: State
sk: Štát

en_US: Postal Code
sk: Poštové smerovacie číslo

en_US: TitleNote
sk: Titulná poznámka

en_US: Title Note:
sk: Titulná poznámka:

en_US: SubtitleNote
sk: Podtitulná poznámka

en_US: Subtitle Note:
sk: Podtitulná poznámka:

en_US: AuthorNote
sk: Poznámka autora

en_US: Note:
sk: Poznámka:

en_US: ACM Volume
sk: ACM diel

en_US: Volume:
sk: Diel:

en_US: ACM Number
sk: ACM číslo

en_US: Number:
sk: Číslo:

en_US: ACM Article
sk: ACM článok

en_US: Article:
sk: Článok:

en_US: ACM Year
sk: ACM rok

en_US: Year:
sk: Rok:

en_US: ACM Month
sk: ACM mesiac

en_US: Month:
sk: Mesiac:

en_US: ACM Art Seq Num
sk: ACM poradné č. článku

en_US: Article Sequential Number:
sk: Sekvenčné číslo článku:

en_US: ACM Submission ID
sk: ACM ID podania

en_US: Submission ID:
sk: Totožnosť predloženia:

en_US: ACM Price
sk: ACM cena

en_US: Price:
sk: Cena:

en_US: ACM Badge R
sk: ACM odznak R

en_US: ACM Badge R:
sk: ACM odznak R:

en_US: ACM Badge L
sk: ACM odznak L

en_US: ACM Badge L:
sk: ACM odznak L:

en_US: Start Page
sk: Prvá strana

en_US: Start Page:
sk: Počiatočná strana:

en_US: Terms:
sk: Pojmy:

en_US: Keywords:
sk: Heslá:

en_US: Computing Classification Scheme (XML):
sk: Operačná Klasifikačná Schéma (XML):

en_US: CCS Description
sk: CCS opis

en_US: Significance
sk: Význam

en_US: Computing Classification Scheme:
sk: Operačná Klasifikačná Schéma:

en_US: Set Copyright
sk: Nastaviť autorské práva

en_US: Set Copyright:
sk: Nastaviť autorské práva:

en_US: Copyright Year
sk: Autorské práva rok

en_US: Copyright Year:
sk: Autorské práva rok:

en_US: Teaser Figure
sk: Obrázok hlavolamu

en_US: Received
sk: Obdržané

en_US: Stage
sk: Fáza

en_US: Received:
sk: Obdržané:

en_US: ShortAuthors
sk: Skrátený súpis autorov

en_US: Short authors:
sk: Skratka autorov:

en_US: Sidebar
sk: Bočný panel

en_US: Sidebar (sigchi-a only)
sk: Bočný panel (len sigchi-a)

en_US: Sub-Sidebar (sigchi-a only)
sk: Podbočný panel (len sigchi-a)

en_US: Margin figure (sigchi-a only)
sk: Okrajový obrázok (len sigchi-a)

en_US: Sub-Margin figure (sigchi-a only)
sk: Podokrajový obrázok (len sigchi-a)

en_US: List of Figures
sk: Zoznam obrázkov

en_US: Margin table (sigchi-a only)
sk: Okrajová tabuľka (len sigchi-a)

en_US: Sub-Margin table (sigchi-a only)
sk: Podokrajová tabuľka (len sigchi-a)

en_US: List of Tables
sk: Zoznam tabuliek

en_US: Definitions & Theorems
sk: Definície & teorémy

en_US: Additional Theorem Text
sk: Dodatočný text teorémy

en_US: Additional text appended to the theorem header
sk: Dodatočný text pripojený ku hlavičke teorémy

en_US: Theorem \thetheorem.
sk: Teorém \thetheorem.

en_US: Corollary \thetheorem.
sk: Dôsledok \thetheorem.

en_US: Proposition \thetheorem.
sk: Tvrdenie \thetheorem.

en_US: Conjecture \thetheorem.
sk: Domnienka \thetheorem.

en_US: Definition \thetheorem.
sk: Definícia \thetheorem.

en_US: Example \thetheorem.
sk: Príklad \thetheorem.

en_US: Print Only
sk: Len tlač

en_US: Print version only
sk: Len tlač verzie

en_US: Screen Only
sk: Len obrazovka

en_US: Screen version only
sk: Len verzia obrazovky

en_US: Anonymous Suppression
sk: Anonymné potlačenie

en_US: Non anonymous only
sk: Len ne-anonymné

en_US: Grant Sponsor
sk: Priznať sponzora

en_US: Sponsor ID
sk: ID Sponzora

en_US: Grant Number
sk: Číslo priznania

en_US: ACM SIGGGRAPH 0.92 (obsolete)
sk: ACM SIGGRAPH 0.92 (zastarané)

en_US: TOG online ID
sk: TOG Totožnosť online

en_US: Online ID:
sk: Totožnosť online:

en_US: TOG volume
sk: TOG diel

en_US: Volume number:
sk: Číslo dielu:

en_US: TOG number
sk: TOG číslo

en_US: Article number:
sk: Číslo článku:

en_US: Set copyright
sk: Nastaviť autorské práva

en_US: Copyright type:
sk: Typ autorských práv:

en_US: Copyright year
sk: Autorské práva rok

en_US: Year of copyright:
sk: Rok autorských práv:

en_US: Conference info
sk: Info konferencie

en_US: Conference info:
sk: Info konferencie:

en_US: Conference name
sk: Meno konferencie

en_US: Article DOI:
sk: DOI článku:

en_US: TOG article DOI
sk: TOG článok DOI

en_US: PDF author
sk: PDF autor

en_US: PDF author:
sk: PDF autor:

en_US: Keyword list
sk: Listina hesiel

en_US: Concept list
sk: Listina konceptov

en_US: Print copyright
sk: Tlač autorských práv

en_US: Teaser
sk: Hlavolam

en_US: Teaser image:
sk: Obrázok hlavolamu:

en_US: CR categories
sk: CR kategórie

en_US: CR Categories:
sk: CR kategórie:

en_US: CRcat
sk: CRkat

en_US: CR category
sk: CR kategória

en_US: CR-number
sk: CR-číslo

en_US: Number of the category
sk: Číslo kategórie

en_US: Subcategory
sk: Podkategória

en_US: Third-level
sk: Tretia úroveň

en_US: Third-level of the category
sk: Tretia úroveň kategórie

en_US: ShortCite
sk: Skrátená citácia

en_US: Short cite
sk: Skrátená citácia

en_US: ACM SIGGRAPH (older than 0.91, obsolete)
sk: ACM SIGGRAPH (staršie ako 0.91, zastarané)

en_US: TOG project URL
sk: TOG projekt URL

en_US: Project URL:
sk: URL projektu:

en_US: Video URL:
sk: URL Videa:

en_US: Data URL:
sk: URL dát:

en_US: Code URL:
sk: URL kódu:

en_US: American Geophysical Union (AGUPLUS Manuscript)
sk: Americká Únia pre Geofyziku (AGUPLUS Manuskript)

en_US: Section*
sk: Sekcia*

en_US: Subsection*
sk: Podsekcia*

en_US: Paragraph
sk: Odstavec

en_US: Paragraph*
sk: Odstavec*

en_US: Left Header
sk: Hlavička vľavo

en_US: Left Header:
sk: Hlavička vľavo:

en_US: Right Header
sk: Hlavička vpravo

en_US: Right Header:
sk: Hlavička vpravo:

en_US: Received:
sk: Obdržané:

en_US: Revised
sk: Revidované

en_US: Revised:
sk: Revidované:

en_US: Accepted
sk: Akceptované

en_US: Accepted:
sk: Akceptované:

en_US: CCC code:
sk: CCC kód:

en_US: PaperId
sk: Paper-Id

en_US: AuthorAddr
sk: Autorova adresa

en_US: Author Address:
sk: Autorova adresa:

en_US: SlugComment
sk: Tlačová poznámka

en_US: Slug Comment:
sk: Tlačová poznámka:

en_US: Plates
sk: Vyobrazenia

en_US: Planotables
sk: Plano-tabuľky

en_US: Plate
sk: Vyobrazenie

en_US: Sub-Plate
sk: Podvyobrazenie

en_US: Planotable
sk: Plano-tabuľka

en_US: Sub-Planotable
sk: Podplano-tabuľka

en_US: Table
sk: Tabuľka

en_US: table
sk: tabuľka

en_US: Plano Table
sk: Plano-tabuľka

en_US: American Geophysical Union (AGUTeX)
sk: Americká Únia pre Geofyziku (AGUTeX)

en_US: Authors
sk: Autori

en_US: Affiliation Mark
sk: Značka príslušenstva

en_US: Consecutive number for the author affiliations
sk: Postupné číslo pre autorove príslušenstvá

en_US: Author affiliation:
sk: Príslušenstvo autora:

en_US: Algorithm2e Float
sk: Algorithm2e-Prostredie pre plávajúci objekt

en_US: Floats & Captions
sk: Plávajúce objekty a Popisy

en_US: Use the algorithm2e package for algorithm floats rather than LyX's home-brewed algorithm floats. Use the Algorithm style to enter and indent the algorithm.
sk: Použiť balík algorithm2e pre plávajúce algoritmy namiesto LyXovej samohonky plávajúcich algoritmov. Použiť štýl 'Algorithm' na vklad a zarážka algoritmu.

en_US: Sub-Algorithm
sk: Podalgoritmus

en_US: List of Algorithms
sk: Zoznam algoritmov

en_US: Algorithm ##
sk: Algoritmus ##

en_US: algorithm ##
sk: algoritmus ##

en_US: Algorithms ##
sk: Algoritmy ##

en_US: algorithms ##
sk: algoritmy ##

en_US: American Mathematical Society (AMS)
sk: Americká Matematická Spoločnosť (AMS)

en_US: SpecialSection
sk: Špeciálna sekcia

en_US: SpecialSection*
sk: Špeciálna sekcia*

en_US: Unnumbered
sk: Neočíslované

en_US: Subsubsection*
sk: Podpodsekcia*

en_US: Books
sk: Knihy

en_US: Chapter Exercises
sk: Cvičenia z kapitoly

en_US: List preamble
sk: Začiatočný kód listiny

en_US: List Preamble
sk: Začiatočný kód listiny

en_US: LaTeX code to be inserted before the first item
sk: Kód LaTeX-u, ktorý sa musí vložiť pred prvou položkou

en_US: Short title which appears in the running headers
sk: Krátky titul ktorý sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: Date:
sk: Dátum:

en_US: Address:
sk: Adresa:

en_US: Current Address
sk: Súčasná adresa

en_US: Current address:
sk: Súčasná adresa:

en_US: E-mail address:
sk: E-mail adresa:

en_US: Key words and phrases:
sk: Heslá a zvraty:

en_US: Thanks:
sk: Vďaka:

en_US: Dedicatory
sk: Venovanie

en_US: Dedication:
sk: Venovanie:

en_US: Translator
sk: Prekladateľ

en_US: Translator:
sk: Prekladateľ:

en_US: Subjectclass
sk: Tematická oblasť

en_US: 2000 Mathematics Subject Classification:
sk: Klasifikácia matematických oblastí 2000:

en_US: American Psychological Association (APA)
sk: Americká Psychologická Spoločnosť (APA)

en_US: RightHeader
sk: Hlavička vpravo

en_US: Right header:
sk: Hlavička vpravo:

en_US: Abstract:
sk: Súhrn:

en_US: Short title:
sk: Krátky titul:

en_US: TwoAuthors
sk: Dvaja autori

en_US: ThreeAuthors
sk: Traja autori

en_US: FourAuthors
sk: Štyria autori

en_US: TwoAffiliations
sk: Dve príslušenstvá

en_US: ThreeAffiliations
sk: Tri príslušenstvá

en_US: FourAffiliations
sk: Štyri príslušenstvá

en_US: Acknowledgments:
sk: Poďakovania:

en_US: ThickLine
sk: Hrubá čiara

en_US: Centered
sk: Na stred

en_US: standard
sk: štandard

en_US: The caption as it appears in the list of figures/tables
sk: Popis ako sa zobrazí v zozname obrázkov/tabuliek

en_US: FitFigure
sk: Prispôsobiť obrázok

en_US: FitBitmap
sk: Prispôsobiť bitmap

en_US: Subparagraph
sk: Pododstavec

en_US: Custom Item|s
sk: Vlastná položka|V

en_US: A customized item string
sk: Prispôsobený reťazec položky

en_US: Seriate
sk: Vložené číslovanie

en_US: American Psychological Association (APA), v. 6
sk: Americká Psychologická Spoločnosť (APA), v. 6

en_US: American Psychological Association (APA), v. 7
sk: Americká Psychologická Spoločnosť (APA), v. 7

en_US: FiveAuthors
sk: Päť autorov

en_US: SixAuthors
sk: Šesť autorov

en_US: LeftHeader
sk: Ľavá hlavička

en_US: Left header:
sk: Hlavička vľavo:

en_US: FiveAffiliations
sk: Päť príslušenstiev

en_US: SixAffiliations
sk: Šesť príslušenstiev

en_US: Note
sk: Poznámka

en_US: Author Note:
sk: Poznámka autor:

en_US: Journal
sk: Časopis

en_US: CopNum
sk: Číslo v hlavičke

en_US: Volume
sk: Diel

en_US: Course
sk: Kurz

en_US: Course:
sk: Kurz:

en_US: addORCIDlink
sk: Pridať ORCID odkaz

en_US: ORCID-link:
sk: ORCID-odkaz:

en_US: Author-name
sk: Meno autora

en_US: Arabic Article
sk: Arabský článok

en_US: Beamer Article (Standard Class)
sk: Beamer článok (Štandardná trieda)

en_US: Article (Standard Class)
sk: Článok (Štandardná trieda)

en_US: Part
sk: Časť

en_US: Part*
sk: Časť*

en_US: Presentations
sk: Prezentácie

en_US: Overlay Specifications|v
sk: Špecifikácie prekrytia|p

en_US: Overlay specifications for this list
sk: Špecifikácie prekrytia tejto listiny

en_US: Item Overlay Specifications
sk: Špecifikácie prekrytia objektu

en_US: On Slide
sk: Na fólii

en_US: Overlay specifications for this item
sk: Špecifikácie prekrytia tohto objektu

en_US: Mini Template
sk: Mini-Šablóna

en_US: Mini template for this list (see beamer manual for details)
sk: Mini šablóna pre túto listinu (viďte enumitem manuál)

en_US: Longest label|s
sk: Najdlhší štítok|d

en_US: The longest label in this list (to determine the indendation width)
sk: Najdlhší štítok v tejto listine (na určenie šírky odsadenia)

en_US: Sectioning
sk: Členenie

en_US: Mode
sk: Mód

en_US: Mode Specification|S
sk: Špecifikácie módu|f

en_US: Specify in which mode (article, presentation etc.) this header appears
sk: Špecifikovať v akom móde (článok, prezentácia atď.) sa táto hlavička zobrazí

en_US: The part as it appears in the table of contents/running headers
sk: Časť ako sa zobrazí v obsahu či v priebežných hlavičkách

en_US: Section \arabic{section}
sk: Sekcia \arabic{section}

en_US: The section as it appears in the table of contents/running headers
sk: Sekcia ako sa zobrazí v obsahu či v priebežných hlavičkách

en_US: Subsection \arabic{section}.\arabic{subsection}
sk: Podsekcia \arabic{section}.\arabic{subsection}

en_US: The subsection as it appears in the table of contents/running headers
sk: Podsekcia ako sa zobrazí v obsahu či v priebežných hlavičkách

en_US: Subsubsection \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}
sk: Podpodsekcia \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}

en_US: The subsubsection as it appears in the table of contents/running headers
sk: Podpodsekcia ako sa zobrazí v obsahu či v priebežných hlavičkách

en_US: Frame
sk: Rám

en_US: Frames
sk: Rámy

en_US: Action
sk: Akcia

en_US: Overlay specifications for this frame
sk: Špecifikácie prekrytia tohto rámca

en_US: Default Overlay Specifications
sk: Štandardné špecifikácie prekrytia

en_US: Default overlay specifications within this frame
sk: Štandardné špecifikácie prekrytia tohto rámca

en_US: Frame Options
sk: Voľby rámu

en_US: Frame options (see beamer manual)
sk: Voľby rámu (viďte beamer manuál)

en_US: Frame Title
sk: Titul rámu

en_US: Enter the frame title here
sk: Vložte sem titul rámu

en_US: PlainFrame
sk: Prostý rám

en_US: Frame (plain)
sk: Rám (prostý)

en_US: FragileFrame
sk: Krehký rám

en_US: Frame (fragile)
sk: Rám (krehký)

en_US: AgainFrame
sk: Zase rám

en_US: Slide
sk: Fólia

en_US: Repeat frame with label
sk: Opakovať rám so štítkom

en_US: FrameTitle
sk: Titul rámu

en_US: Specify the overlay settings (see beamer manual)
sk: Špecifikovať voľby prekrytia (viďte beamer manuál)

en_US: Short Frame Title|S
sk: Krátky titul rámu|K

en_US: A short form of the frame title used in some themes
sk: Krátka verzia titulu rámu použitá v niektorých témach

en_US: FrameSubtitle
sk: Podtitul rámu

en_US: Column
sk: Stĺpec

en_US: Columns
sk: Stĺpce

en_US: Start column (increase depth!), width:
sk: Začať stĺpec (zväčši hĺbku!), šírka:

en_US: Column Options
sk: Voľby stĺpec

en_US: Column options (see beamer manual)
sk: Voľby stĺpca (viďte beamer manuál)

en_US: Column Placement Options
sk: Voľby umiestňovanie stĺpcov

en_US: Column placement options (t, T, c, b)
sk: Voľby umiestňovanie stĺpcov (t, T, c, b)

en_US: ColumnsCenterAligned
sk: Stĺpce zarovnané do stredu

en_US: Columns (center aligned)
sk: Stĺpce (do stredu zarovnané)

en_US: ColumnsTopAligned
sk: Stĺpce zarovnané hore

en_US: Columns (top aligned)
sk: Stĺpce (hore zarovnané)

en_US: Pause
sk: Pauza

en_US: Overlays
sk: Prekrytia

en_US: Pause number
sk: Číslo pauzy

en_US: Number of slide where the context below the pause gets visible
sk: Číslo tej fólie kde sa kontext pod pauzou stane viditeľným

en_US: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
sk: – – – – – – – – – – – – – –

en_US: Overprint
sk: Pretlačenie

en_US: Overprint Area Width
sk: Šírka plochy pretlačenia

en_US: Width
sk: Šírka

en_US: The width of the overprint area (default: text width)
sk: Šírka plochy pretlačenia (štandard: šírka textu)

en_US: OverlayArea
sk: Plocha prekrytia

en_US: Overlayarea
sk: Plocha prekrytia

en_US: Overlay Area Width
sk: Šírka plochy prekrytia

en_US: The width of the overlay area
sk: Šírka plochy prekrytia

en_US: Overlay Area Height
sk: Výška plochy prekrytia

en_US: Height
sk: Výška

en_US: The height of the overlay area
sk: Výška plochy prekrytia

en_US: Uncover
sk: Odhaliť

en_US: Uncovered on slides
sk: Odhalené na fóliách

en_US: Only
sk: Len na fólii

en_US: Only on slides
sk: Len na fóliách

en_US: Block
sk: Blok

en_US: Blocks
sk: Bloky

en_US: Block:
sk: Blok:

en_US: Action Specification|S
sk: Špecifikácie akcie|k

en_US: Block Title
sk: Titul bloku

en_US: Enter the block title here
sk: Vložte sem titul bloku

en_US: ExampleBlock
sk: Príkladný blok

en_US: Example Block:
sk: Príkladný blok:

en_US: AlertBlock
sk: Výstražný blok

en_US: Alert Block:
sk: Výstražný blok:

en_US: Titling
sk: Titulovanie

en_US: Short title which appears in the sidebar/header
sk: Krátky titul ktorý sa zjaví na boku/hlavičke

en_US: Title (Plain Frame)
sk: Titul (prostý rám)

en_US: Short Subtitle|S
sk: Krátky podtitul|K

en_US: Short subtitle which appears in the sidebar/header
sk: Krátky podtitul ktorý sa zjaví na boku/hlavičke

en_US: Short author which appears in the sidebar/header
sk: Skratka autora ktorá sa zjaví na boku/hlavičke

en_US: Short Institute|S
sk: Skratka: Inštitút|k

en_US: Short institute which appears in the sidebar/header
sk: Skratka inštitútu ktorá sa zjaví na boku/hlavičke

en_US: InstituteMark
sk: Znak inštitútu

en_US: Short Date|S
sk: Krátky dátum|K

en_US: Short date which appears in the sidebar/header
sk: Skratka dátumu ktorá sa zjaví na boku/hlavičke

en_US: TitleGraphic
sk: Titulná grafika

en_US: Quotation
sk: Citácia

en_US: Quote
sk: Citát (krátky)

en_US: Verse
sk: Verš

en_US: Corollary.
sk: Dôsledok.

en_US: Action Specifications|S
sk: Špecifikácie akcie|a

en_US: Definition.
sk: Definícia.

en_US: Definitions
sk: Definície

en_US: Definitions.
sk: Definície.

en_US: Example.
sk: Príklad.

en_US: Examples
sk: Príklady

en_US: Examples.
sk: Príklady.

en_US: Fact
sk: Fakt

en_US: Fact.
sk: Fakt.

en_US: Theorem.
sk: Teorém.

en_US: LyX-Code
sk: LyX-Kód

en_US: NoteItem
sk: Bod poznámky

en_US: Bold
sk: Tučné

en_US: Emphasize
sk: Zdôraznenie

en_US: Emph.
sk: Dôraz.

en_US: Alert
sk: Výstrah

en_US: Structure
sk: Štruktúra

en_US: Visible
sk: Viditeľný

en_US: Invisible
sk: Neviditeľný text

en_US: Alternative
sk: Alternatíva

en_US: Default Text
sk: Štandardný text

en_US: Enter the default text here
sk: Vložte sem štandardný text

en_US: Beamer Note
sk: Beamer poznámka

en_US: Note Options
sk: Voľby poznámky

en_US: Specifiy note options (see beamer manual)
sk: Špecifikovať voľby poznámky (viďte beamer manuál)

en_US: ArticleMode
sk: Mód článku

en_US: Article
sk: Článok

en_US: PresentationMode
sk: Mód prezentácie

en_US: Presentation
sk: Prezentácia

en_US: Sub-Table
sk: Podtabuľka

en_US: Table ##
sk: Tabuľka ##

en_US: table ##
sk: tabuľka ##

en_US: Tables ##
sk: Tabuľky ##

en_US: tables ##
sk: tabuľky ##

en_US: Figure
sk: Obrázok

en_US: Sub-Figure
sk: Podobrázok

en_US: Figure ##
sk: Obrázok ##

en_US: figure ##
sk: obrázok ##

en_US: Figures ##
sk: Obrázky ##

en_US: figures ##
sk: obrázky ##

en_US: Beamerposter
sk: Beamer-plagát

en_US: Bilingual Captions
sk: Dvoj-jazykové popisy

en_US: Provides two styles to typeset bilingual captions. For a description see Help > Specific Manuals > Multilingual Captions.
sk: Poskytuje dva štýly na sádzanie dvoj-jazykových popisov. Pre vysvetlenie pozrite Pomocník->Špecifické manuály->Viac jazykové popisy.

en_US: Caption setup
sk: Popis nastavenie

en_US: Language that should be affected, can be 'bi-first', 'bi-second' or 'bi-both'
sk: Jazyk ktorý by mal byť ovplyvnený, môže byť 'bi-first', 'bi-second' alebo 'bi-both'

en_US: Caption setup:
sk: Popis nastavenie:

en_US: Bicaption
sk: Dvoj-jazykový popis

en_US: bilingual
sk: dvojjazyčne

en_US: Main Language Short Title
sk: Krátky titul v hlavnom jazyku

en_US: Short title for the main(document) language
sk: Krátky titul v hlavnom jazyku dokumentu

en_US: Main Language Text
sk: Text v hlavnom jazyku

en_US: Text in the main(document) language
sk: Text v hlavnom jazyku dokumentu

en_US: Second Language Short Title
sk: Krátky titul v druhom jazyku

en_US: Short title for the second language
sk: Krátky titul pre druhý jazyk

en_US: Book (Standard Class)
sk: Kniha (Štandardná trieda)

en_US: Accessibility
sk: Prístupnosť

en_US: Defines an environment to typeset Braille. For more details see Help > Specific Manuals > Braille.
sk: Definuje prostredie pre sadu Brailleho slepeckého písma. Detaily si obzri v Pomocník->Špecifické manuály->Braille.

en_US: Braille (default)
sk: Braille (štandard)

en_US: Braille (textsize)
sk: Braille (veľkosť textu)

en_US: Braille (dots on)
sk: Braille (bodky zap.)

en_US: Braille_dots_on
sk: Braille_bodky_zap

en_US: Braille (dots off)
sk: Braille (bodky vyp.)

en_US: Braille_dots_off
sk: Braille_bodky_vyp

en_US: Braille (mirror on)
sk: Braille (zrkadlenie zap.)

en_US: Braille_mirror_on
sk: Braille_zrkadlenie_zap

en_US: Braille (mirror off)
sk: Braille (zrkadlenie vyp.)

en_US: Braille_mirror_off
sk: Braille_zrkadlenie_vyp

en_US: Braillebox
sk: Braille rámik

en_US: Braille box
sk: Braille rámik

en_US: Scripts
sk: Skripty

en_US: Act Number
sk: Čítač Akt

en_US: Act ##
sk: Akt ##

en_US: act ##
sk: akt ##

en_US: Acts ##
sk: Akty ##

en_US: acts ##
sk: akty ##

en_US: Scene Number
sk: Čítač scéna

en_US: Scene ##
sk: Scéna ##

en_US: scene ##
sk: scéna ##

en_US: Scenes ##
sk: Scény ##

en_US: scenes ##
sk: scény ##

en_US: Dialogue
sk: Dialóg

en_US: Narrative
sk: Rozprávanie

en_US: ACT
sk: AKT

en_US: ACT \arabic{act}
sk: AKT \arabic{act}

en_US: SCENE
sk: SCÉNA

en_US: SCENE \arabic{scene}
sk: SCÉNA \arabic{scene}

en_US: SCENE*
sk: SCÉNA*

en_US: AT RISE:
sk: PRI STÚPANÍ:

en_US: Speaker
sk: Hlásateľ

en_US: Parenthetical
sk: Zátvorkový

en_US: CURTAIN
sk: OPONA

en_US: Right Address
sk: Adresa vpravo

en_US: Japanese Article (BX Bundle)
sk: Japonský článok (BX zväzok)

en_US: Japanese Book (BX Bundle)
sk: Japonská kniha (BX zväzok)

en_US: Japanese Report (BX Bundle)
sk: Japonský referát (BX zväzok)

en_US: Japanese Slides (BX Bundle)
sk: Japonská fólia (BX zväzok)

en_US: Chess
sk: Šach

en_US: Mainline
sk: Hlavný variant

en_US: Mainline:
sk: Hlavný variant:

en_US: Variation
sk: Variácia

en_US: Variation:
sk: Variácia:

en_US: SubVariation
sk: Podvariácia

en_US: Subvariation:
sk: Podvariácia:

en_US: SubVariation2
sk: Podvariácia2

en_US: Subvariation(2):
sk: Podvariácia(2):

en_US: SubVariation3
sk: Podvariácia3

en_US: Subvariation(3):
sk: Podvariácia(3):

en_US: SubVariation4
sk: Podvariácia4

en_US: Subvariation(4):
sk: Podvariácia(4):

en_US: SubVariation5
sk: Podvariácia5

en_US: Subvariation(5):
sk: Podvariácia(5):

en_US: HideMoves
sk: Skryť ťahy

en_US: HideMoves:
sk: Skryť ťahy:

en_US: ChessBoard
sk: Šachovnica

en_US: [chessboard]
sk: [šachovnica]

en_US: BoardCentered
sk: Šachovnica stredená

en_US: [centered board]
sk: [centrovaná šachovnica]

en_US: HighLight
sk: Hlavný námet

en_US: Highlights:
sk: Hlavné námety:

en_US: Arrow
sk: Šípka

en_US: Arrow:
sk: Šípka:

en_US: KnightMove
sk: Ťah jazdca

en_US: KnightMove:
sk: Ťah jazdca:

en_US: Chess Board
sk: Šachovnica

en_US: Leisure, Sports & Music
sk: Zábava, šport a hudba

en_US: Support for the chessboard package to print chess games See File > Open Example > Articles > Chess where you will find Game 1 and Game 2.
sk: Podpora balíka chessboard na tlač šachových hier. Viďte Súbor->Otvoriť príklad...->Články->Šach kde nájdete 'Hra 1' a 'Hra 2'.

en_US: NewChessGame
sk: Nová šachová partia

en_US: [Start New Chess Game]
sk: [Nová šachová partia]

en_US: Chessgame Options
sk: Voľby partie

en_US: See xskak manual for a comprehensive list of keys and values
sk: Viďte manuál balíka xskak pre podrobný zoznam kľúčov a ich hodnôt

en_US: Mainline Options
sk: Voľby hlavnej variácie

en_US: See xskak manual for possible options
sk: Viďte manuál balíka xskak pre možné voľby

en_US: Comment
sk: Komentár

en_US: SetChessBoard
sk: Nastavenie šachovnice

en_US: Global Chessboard Settings
sk: Globálne nastavenia šachovnice

en_US: SetBoardStoreStyle
sk: Nastavenie štýlu úkladu šachovnice

en_US: Set Chessboard Style
sk: Nastavenie štýlu šachovnice

en_US: Style Name
sk: Meno štýlu

en_US: Chessboard Style Name
sk: Meno štýlu šachovnice

en_US: Here you can store chessboard settings under a style name for later reuse. See chessboard manual for details.
sk: Tu môžte uložiť nastavenia šachovnice pod menom štýlu na neskoršie použitie. Pre detaily viďte manuál chessboard.

en_US: Chessboard
sk: Šachovnica

en_US: Chessboard Options
sk: Možnosti šachovnice

en_US: See chessboard manual for a comprehensive list of keys and values
sk: Viďte manuál balíka chessboard pre podrobný zoznam kľúčov a ich hodnôt

en_US: Springer Contributed Books (cl2emult, Obsolete!)
sk: Springer, Prispievacie Knihy (cl2emult, Zastarané!)

en_US: InFrontmatter
sk: Vo vstupnej časti

en_US: Insert the affiliation number
sk: Vložte sem číslo príslušenstva

en_US: Given name
sk: Krstné meno

en_US: Surname
sk: Priezvisko

en_US: Affil
sk: Príslušenstvo

en_US: identify the author with the corresponding affiliation. 1, 2, 3, etc. should be inserted.
sk: Identifikuj autora s číslami jeho príslušenstiev. 1, 2, 3, atď. by sa malo vložiť.

en_US: Running Title
sk: Titul v hlavičke

en_US: Running title:
sk: Titul v hlavičke:

en_US: FirstPage
sk: Číslo prvej strany

en_US: firstpage
sk: číslo prvej strany

en_US: RunningAuthor
sk: Autor v hlavičke

en_US: Running author:
sk: Autor v hlavičke:

en_US: Publications
sk: Publikácie

en_US: Correspondence
sk: Korešpodencia

en_US: Correspondence:
sk: Korešpodencia:

en_US: Pubdiscuss
sk: Diskutované

en_US: Pubdiscuss:
sk: Diskutované:

en_US: Published
sk: Publikované

en_US: Published:
sk: Publikované:

en_US: Copyrightstatement
sk: Prehlásenie autorských práv

en_US: Copyright:
sk: Autorské práva:

en_US: Introduction
sk: Úvod

en_US: \thesection Introduction
sk: \thesection Úvod

en_US: Conclusions
sk: Závery

en_US: \thesection Conclusions
sk: \thesection Závery

en_US: Appendix \Alph{appendix}:
sk: Príloha \Alph{appendix}:

en_US: CodeAvailability
sk: Dostupnosť kódu

en_US: Code availability.
sk: Dostupnosť kódu.

en_US: DataAvailability
sk: Dostupnosť dát

en_US: Data availability.
sk: Dostupnosť dát.

en_US: CodeAndDataAvailability
sk: Dostupnosť kódu a dát

en_US: Code and data availability.
sk: Dostupnosť kódu a dát.

en_US: SampleAvailability
sk: Dostupnosť príkladu

en_US: Sample availability.
sk: Dostupnosť príkladu.

en_US: AuthorContribution
sk: Príspevky autora

en_US: Author contributions.
sk: Príspevky autora.

en_US: CompetingInterests
sk: Konkurenčné záujmy

en_US: Competing Interests.
sk: Konkurenčné záujmy.

en_US: Disclaimer
sk: Vyhlásenie

en_US: Disclaimer.
sk: Vyhlásenie.

en_US: Chinese Article (CTeX)
sk: Čínsky článok (CTeX)

en_US: Chinese Book (CTeX)
sk: Čínska kniha (CTeX)

en_US: Chinese Report (CTeX)
sk: Čínsky referát (CTeX)

en_US: Custom Header/Footer Text
sk: Vlastný text pre hlavičku/pätu

en_US: Adds environments to define header and footer lines. See the Additional manual, section Modules > Page Layout > Custom Header/Footer Text, for a detailed description. NOTE: To use this module you must set the 'Page style' in the menu Document Settings -> Page Layout to 'fancy'!
sk: Pridáva prostredia na definície riadkov hlavičiek a pätičiek. Viď Dodatočné vlastnosti, sekcia Modules->Page Layout->Custom Header/Footer Text, pre detailné vysvetlenie. POZOR: Na použitie tohto modulu treba nastaviť 'Štýl stránky' v menu Dokument -> Nastavenia… -> Formát stránky na 'pestrý' (fancy)!

en_US: Header/Footer
sk: Hlavička/Päta

en_US: Even Header
sk: Párna hlavička

en_US: Alternative text for the even header
sk: Alternatívny text pre párnu hlavičku

en_US: Center Header
sk: Hlavička stred

en_US: Center Header:
sk: Hlavička stred:

en_US: Left Footer
sk: Päta vľavo

en_US: Left Footer:
sk: Päta vľavo:

en_US: Center Footer
sk: Päta stred

en_US: Center Footer:
sk: Päta stred:

en_US: Right Footer
sk: Päta vpravo

en_US: Right Footer:
sk: Päta vpravo:

en_US: Directory
sk: Adresár

en_US: Firstname
sk: Krstné meno

en_US: Literal
sk: Doslovne

en_US: KeyCombo
sk: Konbinácia klávesov

en_US: KeyCap
sk: Veľké klávesy

en_US: GuiMenuItem
sk: Položka v GuiMenu

en_US: GuiButton
sk: Tlačidlo(Gui)

en_US: MenuChoice
sk: Menu výber

en_US: Authorgroup
sk: Skupina autora

en_US: RevisionHistory
sk: Revízna história

en_US: Revision History
sk: Revízna história

en_US: Revision
sk: Revízia

en_US: RevisionRemark
sk: Revízna pripomienka

en_US: FirstName
sk: Krstné meno

en_US: DIN-Brief
sk: Din-Brief

en_US: Letters
sk: Listy

en_US: Letter
sk: Text listu

en_US: Addresses
sk: Adresy

en_US: Postal Data
sk: Doručovacie údaje

en_US: Send To Address
sk: Adresa prijímateľa

en_US: My Address
sk: Adresa odosielateľa

en_US: Sender Address:
sk: Adresa odosielateľa:

en_US: Return address
sk: Návratná adresa

en_US: Backaddress:
sk: Návratná adresa:

en_US: Postal comment
sk: Doručovací údaj

en_US: Postal Remark:
sk: Doručovací údaj:

en_US: Handling
sk: Zaobchádzanie

en_US: Handling:
sk: Zaobchádzanie:

en_US: YourRef
sk: Vaše číslo listu

en_US: Your ref.:
sk: Vaše číslo listu:

en_US: MyRef
sk: Moje číslo listu

en_US: Our ref.:
sk: Naše číslo:

en_US: Writer
sk: Pisár

en_US: Writer:
sk: Pisár:

en_US: Signature
sk: Podpis

en_US: Closings
sk: Záver

en_US: Signature:
sk: Podpis:

en_US: Bottomtext
sk: Doplňujúce údaje

en_US: Bottom text:
sk: Doplňujúce údaje:

en_US: Area code
sk: Predvoľba

en_US: Area Code:
sk: Predvoľba:

en_US: Telephone
sk: Telefón

en_US: Telephone:
sk: Telefón:

en_US: Location
sk: Umiestnenie

en_US: Location:
sk: Umiestnenie:

en_US: Subject
sk: Predmet

en_US: Subject:
sk: Predmet:

en_US: Opening
sk: Oslovenie

en_US: Opening:
sk: Oslovenie:

en_US: Closing
sk: Záverečný pozdrav

en_US: Closing:
sk: Záverečný pozdrav:

en_US: Signature|S
sk: Podpis|P

en_US: Here you can insert a signature scan
sk: Tu sa dá vložiť snímka podpisu

en_US: encl
sk: Prílohy

en_US: encl:
sk: Prílohy:

en_US: cc
sk: Kópia

en_US: cc:
sk: Kópia:

en_US: Post Scriptum:
sk: Postskriptum:

en_US: SenderAddress
sk: Adresa odosielateľa

en_US: Backaddress
sk: Návratná-adresa

en_US: RetourAdresse
sk: Návratná-Adresa

en_US: Adresse
sk: Adresa prijímateľa

en_US: Postvermerk
sk: Doručovací údaj

en_US: Zusatz
sk: Prídavok

en_US: IhrZeichen
sk: Vaše číslo listu

en_US: YourMail
sk: Váš list

en_US: IhrSchreiben
sk: Váš list

en_US: MeinZeichen
sk: Moje číslo listu

en_US: Unterschrift
sk: Podpis

en_US: Telefon
sk: Telefón

en_US: Place
sk: Miesto

en_US: Stadt
sk: Mesto

en_US: Town
sk: Mesto

en_US: Ort
sk: Miesto

en_US: Datum
sk: Dátum

en_US: Reference
sk: Referencia

en_US: Betreff
sk: Predmet

en_US: Anrede
sk: Oslovenie

en_US: Brieftext
sk: Text listu

en_US: Gruss
sk: Pozdrav

en_US: Encl.
sk: Príloha

en_US: Anlagen
sk: Prílohy

en_US: CC
sk: KÓPIA

en_US: Verteiler
sk: Kópia

en_US: DocBook Book (XML)
sk: DocBook kniha (XML)

en_US: Books (DocBook)
sk: Knihy (DocBook)

en_US: DocBook Chapter (XML)
sk: DocBook kapitola (XML)

en_US: DocBook Section (XML)
sk: DocBook sekcia (XML)

en_US: DocBook Article (XML)
sk: DocBook článok (XML)

en_US: Inderscience A4 Journals
sk: Inderscience A4 Časopisy

en_US: Die TeXnische Komoedie
sk: Die TeXnische Komödie

en_US: Econometric Society Journals
sk: Časopisy ekonometrickej spoločnosti

en_US: RunTitle
sk: Hlavička: Titul

en_US: Running Title:
sk: Titul v hlavičke:

en_US: RunAuthor
sk: Hlavička: Autor

en_US: Running Author:
sk: Autor v hlavičke:

en_US: Authors Block
sk: Blok autorov

en_US: Authors Block:
sk: Blok autorov:

en_US: Keyword
sk: Heslo

en_US: Funding
sk: Financovanie

en_US: Funding:
sk: Financovanie:

en_US: Coeditor
sk: Spolueditor

en_US: Coeditor:
sk: Spolueditor:

en_US: Assumption
sk: Predpoklad

en_US: Question
sk: Otázka

en_US: Legend
sk: Legenda

en_US: Address Label
sk: Štítok s adresou

en_US: Label to be used to relate an author and his/her address
sk: Štítok, ktorý sa má použiť na označenie autora a jeho/jej adresy

en_US: Name (First Name)
sk: Meno (Krstné meno)

en_US: First Name
sk: Krstné meno

en_US: Name (Surname)
sk: Meno (Priezvisko)

en_US: Email Address
sk: E-mail adresa

en_US: Label of this e-mail address
sk: Štítok tejto e-mailovej adresy

en_US: Label of this address to relate it to authors
sk: Štítok tejto adresy na prepojenie s autormi

en_US: Address Division
sk: Adresa divízie

en_US: Organization Division
sk: Divízia organizácie

en_US: Address Organization
sk: Adresa organizácie

en_US: Organization Name
sk: Meno organizácie

en_US: Econometrica (ectaart, obsolete)
sk: Ekonometria (ectaart, zastarané)

en_US: Address Option
sk: Voľba adresa

en_US: Optional argument for the address
sk: Voliteľný argument pre adresu

en_US: E-Mail Option
sk: Voľba E-mail

en_US: Optional argument for the e-mail
sk: Voliteľný argument pre e-mail

en_US: Web Address
sk: Web adresa

en_US: Web address:
sk: Web-adresa:

en_US: Thanks Text
sk: Vďaka text

en_US: Thanks \theThanks:
sk: Vďaka \theThanks:

en_US: Thanks Reference
sk: Referencia na vďaku

en_US: Thanks Ref
sk: Referencia na vďaku

en_US: Internet Address Reference
sk: Referencia na internetovú adresu

en_US: Internet Addess Ref
sk: Referencia na internetovú adresu

en_US: By Same Author (bib)
sk: Od rovnakého autora (bib)

en_US: bysame
sk: od rovnakého autora

en_US: Footnote (Title)
sk: Poznámka pod čiarou (Titul)

en_US: LaTeX Title
sk: LaTeX titul

en_US: Journal:
sk: Časopis:

en_US: msnumber
sk: číslo-manuskriptu

en_US: MS_number:
sk: Číslo manuskriptu:

en_US: FirstAuthor
sk: Prvý autor

en_US: 1st_author_surname:
sk: 1. autor priezvisko:

en_US: Offsets
sk: Vyrovnania

en_US: reprint_reqs_to:
sk: požiadavka pretlačenia na:

en_US: Acknowledgment
sk: Poďakovanie

en_US: Acknowledgment.
sk: Poďakovanie.

en_US: Elsevier (Obsolete Version)
sk: Elsevier (zastaraná verzia)

en_US: Author Option
sk: Voľba autor

en_US: Optional argument for the author
sk: Voliteľný argument pre autora

en_US: Author Address
sk: Adresa autora

en_US: Author Email
sk: E-mail autora

en_US: Email:
sk: E-mail:

en_US: Author URL
sk: URL autora

en_US: Thanks Option
sk: Voľba vďaky

en_US: Optional argument for the thanks statement
sk: Voliteľný argument príkazu vďaka

en_US: PROOF.
sk: DÔKAZ.

en_US: Note \arabic{theorem}
sk: Poznámka \arabic{theorem}

en_US: Summary \arabic{summ}
sk: Súhrn \arabic{summ}

en_US: Case \arabic{case}
sk: Prípad \arabic{case}

en_US: Titlenotemark
sk: Značka titulnej poznámky

en_US: Titlenote mark
sk: Značka titulnej poznámky

en_US: Title footnote
sk: Titulná poznámka pod čiarou

en_US: Footnote Label
sk: Poznámka pod čiarou: Štítok

en_US: Label you refer to in the title
sk: Štítok na ktorý sa v titule vzťahujete

en_US: Title footnote:
sk: Titulná poznámka pod čiarou:

en_US: Author Label
sk: Štítok autora

en_US: Label you will reference in the address
sk: Štítok na ktorý sa v adrese chcete vzťahovať

en_US: Authormark
sk: Značka autora

en_US: Author footnote
sk: Autor poznámky pod čiarou

en_US: Author footnote:
sk: Autor poznámky pod čiarou:

en_US: Author Footnote Label
sk: Štítok poznámky pod čiarou autora

en_US: Label you refer to for an author
sk: Štítok, ktorý odkazuje na autora

en_US: CorAuthormark
sk: Korešpondujúci autor (poznámková značka)

en_US: CorAuthor mark
sk: Korešpondujúci autor (poznámková značka)

en_US: Corresponding author
sk: Korešpondujúci autor

en_US: Corresponding author text:
sk: Korešpondujúci autor text:

en_US: Label of the author you refer to
sk: Štítok autora, na ktorého sa odvolávate

en_US: If content is 'url', email becomes an Internet address
sk: Keď obsah je 'url', e-mail sa zmení na internetovú adresu

en_US: Endnotes (Basic)
sk: Koncové poznámky (jednoduché)

en_US: Foot- and Endnotes
sk: Poznámky pod čiarou a na konci

en_US: Adds an endnote inset, in addition to footnotes. This uses the endnotes package, which has some limitations but works with older LaTeX distributions as well. You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
sk: Pridáva vložku pre koncové poznámky. Používa balík endnotes, ktorý má svoje nedostatky, ale funguje dobre aj so staršou LaTeX distribúciou. Nutné je pridať súpis koncových poznámok (Vložiť->Zoznamy->Koncové poznámky) tam, kde sa koncové poznámky majú objaviť.

en_US: Endnotes
sk: Koncové poznámky

en_US: Endnote ##
sk: Koncová poznámka ##

en_US: endnote ##
sk: Koncová poznámka ##

en_US: Endnotes ##
sk: Koncové poznámky ##

en_US: endnotes ##
sk: koncové poznámky ##

en_US: Endnote
sk: Koncová poznámka

en_US: Notes[[Endnotes]]
sk: Pripomienky

en_US: Endnotes (Extended)
sk: Koncové poznámky (rozšírené)

en_US: Adds an endnote inset, in addition to footnotes. This uses the enotez package which is more powerful and customizable than then endnotes package (module 'Endnotes (Basic)'), but requires a fairly modern LaTeX distribution (with LaTeX3). You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
sk: Pridáva vložku pre koncové poznámky. Používa balík enotez, ktorý je mocnejší a prispôsobivejší ako balík endnotes (modul 'Koncové poznámky (jednoduché)'), ale požaduje dosť modernú LaTeX distribúciu (a LaTeX3). Nutné je pridať súpis koncových poznámok (Vložiť->Zoznamy->Koncové poznámky) tam, kde sa koncové poznámky majú objaviť.

en_US: Key words:
sk: Heslá:

en_US: Customisable Lists (enumitem)
sk: Prispôsobilé listiny (enumitem)

en_US: List Enhancements
sk: Zoznam rozšírení

en_US: Controls the layout of enumerate, itemize, description, and list/labeling. See section Customized Lists of the User's Guide for a detailed description.
sk: Kontroluje schému pre číslovanie, položky, opis a listina/etiketovanie.
    Pozrite si sekciu 'Customized Lists' v užívateľskej príručke pre detailné vysvetlenie.

en_US: Itemize Options
sk: Parametre pre položky

en_US: Optional arguments for this list (see enumitem manual)
sk: Voliteľné argumenty pre túto listinu (viďte enumitem manuál)

en_US: Enumerate Options
sk: Parametre pre číslovanie

en_US: Description Options
sk: Parametre pre opis

en_US: Labeling
sk: Etiketovanie

en_US: Enumerate-Resume
sk: Pokračovať číslovaním

en_US: Number Equations by Section
sk: Číslovanie rovníc podľa sekcie

en_US: Maths
sk: Matematické

en_US: Resets the equation number at section start and prepends the section number to the equation number, as in '(2.1)'.
sk: Vynuluje číslovanie rovníc na začiatku sekcie a predčísli ich sekciou, ako pri '(2.1)'.

en_US: Equation
sk: Rovnica

en_US: Curricula Vitae
sk: Životopisy

en_US: Name:
sk: Meno:

en_US: FooterName
sk: Meno v spodnom riadku

en_US: Name (footer):
sk: Meno (spodný riadok):

en_US: Mobile:
sk: Mobil:

en_US: Mobile phone number
sk: Telefónne číslo mobilu

en_US: Homepage
sk: Domáca stránka

en_US: Homepage:
sk: Domáca stránka:

en_US: InstantMessaging
sk: Okamžité odoslanie

en_US: Instant Messaging:
sk: Okamžité odoslanie:

en_US: IM Type:
sk: Typ odosielania:

en_US: IM Type (e.g., AOL Messenger)
sk: Typ odosielania (napr. AOL Messenger)

en_US: Birthday
sk: Dátum narodenia

en_US: Date of birth:
sk: Dátum narodenia:

en_US: Nationality
sk: Štátna príslušnosť

en_US: Nationality:
sk: Štátna príslušnosť:

en_US: Gender
sk: Pohlavie

en_US: Gender:
sk: Pohlavie:

en_US: BeforePicture
sk: Pred obrázkom

en_US: Space before picture:
sk: Medzera pred obrázkom:

en_US: Picture
sk: Obrázok

en_US: Picture:
sk: Obrázok:

en_US: Resize photo to this width
sk: Fotku pretiahnuť na túto šírku

en_US: AfterPicture
sk: Text za obrázkom

en_US: Space after picture:
sk: Medzera za obrázkom:

en_US: Vertical Space
sk: Vertikálna medzera

en_US: Additional vertical space
sk: Prídavná vertikálna medzera

en_US: Item
sk: Položka

en_US: Summary of the item, can also be the time span
sk: Sumár objektu, môže byť aj časové rozpätie

en_US: Item:
sk: Položka:

en_US: ItemInset
sk: Vložka položky

en_US: Subitems
sk: Podpoložky

en_US: TitleItem
sk: Titulná položka

en_US: Title item:
sk: Titulná položka:

en_US: TitleLevel
sk: Titulná úroveň

en_US: Title level:
sk: Úroveň titulu:

en_US: Text (right side)
sk: Text (pravá strana)

en_US: BlueItem
sk: Modrá položka

en_US: Blue item:
sk: Modrá položka:

en_US: BlueItemInset
sk: Modrá položková vložka

en_US: Blue subitems
sk: Modré podpoložky

en_US: BigItem
sk: Veľká položka

en_US: Big Item:
sk: Veľká položka:

en_US: EcvItemize
sk: Ecv-položky

en_US: MotherTongue
sk: Materinský jazyk

en_US: Mother Tongue:
sk: Materinský jazyk:

en_US: LangHeader
sk: Čelo jazyka

en_US: Language Header:
sk: Čelo jazyka:

en_US: Language:
sk: Jazyk:

en_US: Name of the language
sk: Pomenovanie jazyka

en_US: Listening
sk: Počúvanie

en_US: Level how good you think you can listen
sk: Úroveň čo si myslíte ako dobre dokážete dávať pozor

en_US: Reading
sk: Čítanie

en_US: Level how good you think you can read
sk: Úroveň čo si myslíte ako dobre dokážete čítať

en_US: Interaction
sk: Interakcia

en_US: Level how good you think you can conversate
sk: Úroveň čo si myslíte ako dobre sa rozhovárate

en_US: Production
sk: Produkcia

en_US: Level how good you think you can freely talk
sk: Úroveň čo si myslíte ako dobre viete voľne hovoriť

en_US: LastLanguage
sk: Posledný jazyk

en_US: Last Language:
sk: Posledný jazyk:

en_US: LangFooter
sk: Päta jazyka

en_US: Language Footer:
sk: Päta jazyka:

en_US: End
sk: Koniec

en_US: End of CV
sk: Koniec CV

en_US: Highlight
sk: Vyzdvihnutie

en_US: Footer name:
sk: Meno v spodnom riadku:

en_US: Mobile
sk: Mobil

en_US: Size
sk: Veľkosť

en_US: Size the photo is resized to
sk: Výstupná veľkosť fotografie

en_US: Page
sk: Stránka

en_US: Page:
sk: Strana:

en_US: The title as it appears in the header
sk: Titul ako sa zobrazí v hlavičke

en_US: Summary of the item, can also be the time
sk: Sumár objektu, môže byť aj čas

en_US: BulletedItem
sk: Odrážková položka

en_US: Bulleted Item:
sk: Odrážková položka:

en_US: Begin
sk: Začiatok

en_US: Begin of CV
sk: Začiatok životopisu

en_US: PersonalInfo
sk: Osobné údaje

en_US: Personal Info
sk: Osobné údaje

en_US: VerticalSpace
sk: Vertikálna medzera

en_US: Vertical space
sk: Vertikálna medzera

en_US: Article (Standard Class with Extra Font Sizes)
sk: Článok (Štandardná trieda s ďalšími veľkosťami písma)

en_US: Book (Standard Class with Extra Font Sizes)
sk: Kniha (Štandardná trieda s ďalšími veľkosťami písma)

en_US: Letter (Standard Class with Extra Font Sizes)
sk: List (Štandardná trieda s ďalšími veľkosťami písma)

en_US: Report (Standard Class with Extra Font Sizes)
sk: Report (Štandardná trieda s ďalšími veľkosťami písma)

en_US: Number Figures by Section
sk: Číslovanie obrázkov podľa sekcie

en_US: Resets the figure number at section start and prepends the section number to the figure number, as in 'fig. 2.1'.
sk: Vynuluje číslovanie obrázkov na začiatku sekcie a predčísli ich sekciou, ako pri 'Obrázok 2.1'.

en_US: Fix Computer Modern Fonts
sk: Napraviť Computer Modern fonty

en_US: Fix-cm improves the appearance of Computer Modern fonts and makes them available with arbitrary sizes. For details see the documentation of the fix-cm.sty package: http://tug.org/texmf-dist/doc/latex/base/fixltx2e.pdf
sk: Fix-cm zlepšuje zobrazenie fontov Computer Modern a robí ich dostupné s ľubovoľným rozmerom. Pre detaily pozrite na dokumentáciu balíka fix-cm.sty: http://tug.org/texmf-dist/doc/latex/base/fixltx2e.pdf

en_US: LaTeX Kernel Fixes (Obsolete)
sk: LaTeX Kernel nápravy (Zastarané)

en_US: Loads the LaTeX package fixltx2e which contains some bug fixes for LaTeX. Those fixes were not part of older LaTeX kernels because of backward compatibility. If you use this module your typeset document may look different with different LaTeX versions, depending on the respective version of fixltx2e. NOTE: recent LaTeX kernels (as of 2015/01/01) include the functionality of fixltx2e, so the fixltx2e module becomes obsolete with newer LaTeX distributions.
sk: Nahrá LaTeX-ov balík fixltx2e ktorý obsahuje pár korektúr pre LaTeX. Tieto korektúry neboli časťou v starších jadrách LaTeX-u kvôli spätnej kompatibilite. Použitím tohto modulu môžu vaše vytlačené dokumenty vyzerať ináč pri spracovaní s rozličnými verziami LaTeX-u (závisí to na aktuálnej fixltx2e verzii). Berte na vedomie že nedávne LaTeX jadrá (2015/01/01) obsahujú fixltx2e, čiže od TeXLive 2015 je modul fixltx2e obsoletný.

en_US: FiXme Notes
sk: Fixme poznámky

en_US: Annotation & Revision
sk: Anotácia a revízia

en_US: Provides 'FiXme' (marginal) annotations for document revision purposes. A list of annotations can be produced by using the 'List of FIXMEs' paragraph style. The annotations are customizable via the LaTeX preamble. See the FiXme documentation for details. NOTE: By default, the notes are only displayed in 'draft' mode (if the option 'draft' has been inserted to Document > Settings > Document Class > Class Options > Custom). To display them always, insert \fxsetup{draft} to Document > Settings > Preamble. NOTE also that you need version 4 or later of the FiXme package for some features.
sk: Poskytuje 'FiXme' (okrajové) vysvetlivky pre revízne zámery v dokumente. Súpis vysvetliviek sa dá vytvoriť použitím odstavcového štýlu 'Súpis FIXMEs'. Vysvetlivky sú upraviteľné v LaTeXovej preambule. Viďte dokumentáciu FiXme. NOTA: Štandardne sú poznámky viditeľné len v režime 'draft' (keď voľbu 'draft' vložíte pomocou Dokument -> Nastavenia… -> Trieda dokumentu -> Nastavenie triedy -> Vlastné). Chcete to vidieť vždy, vložte \fxsetup{draft} do Dokument -> Preambula LaTeX-u. POZOR: pre niektoré vlastnosti potrebujete balík 'FiXme' verziu 4 alebo vzostupnú.

en_US: List of FIXMEs
sk: Súpis FIXMEs

en_US: [List of FIXMEs]
sk: [Súpis FIXMEs]

en_US: Fixme Note
sk: Fixme poznámka

en_US: Fixme Note Options|s
sk: Voľby poznámky Fixme|k

en_US: Consult the fixme package documentation for options
sk: Viďte dokumentáciu balíka fixme pre možné voľby

en_US: Fixme Warning
sk: Fixme varovanie

en_US: Warning
sk: Varovanie

en_US: Fixme Error
sk: Fixme chyba

en_US: Error
sk: Chyba

en_US: Fixme Fatal
sk: Fixme fatálny

en_US: Fatal
sk: Fatálny

en_US: Fixme Note (Targeted)
sk: Fixme poznámka (Plánované)

en_US: Fixme (Targeted)
sk: Fixme (Plánované)

en_US: Fixme Note|x
sk: Fixme poznámka|F

en_US: Insert the FIXME note here
sk: Vložte sem FIXME poznámku

en_US: Fixme Warning (Targeted)
sk: Fixme varovanie (Plánované)

en_US: Warning (Targeted)
sk: Varovanie (Plánované)

en_US: Fixme Error (Targeted)
sk: Fixme chyba (Plánované)

en_US: Error (Targeted)
sk: Chyba (Plánované)

en_US: Fixme Fatal (Targeted)
sk: Fixme fatálna (Plánované)

en_US: Fatal (Targeted)
sk: Fatálny (Plánované)

en_US: Fixme Note (Multipar)
sk: Fixme poznámka (Multipar)

en_US: Fixme (Multipar)
sk: Fixme (Viac odstavcov)

en_US: Fixme Summary
sk: Fixme súhrn

en_US: Insert a summary of the FIXME note here
sk: Vložte sem súhrn FIXME poznámky

en_US: Fixme Warning (Multipar)
sk: Fixme varovanie (Multipar)

en_US: Warning (Multipar)
sk: Varovanie (Multipar)

en_US: Fixme Error (Multipar)
sk: Fixme chyba (Multipar)

en_US: Error (Multipar)
sk: Chyba (Multipar)

en_US: Fixme Fatal (Multipar)
sk: Fixme fatálny (Multipar)

en_US: Fatal (Multipar)
sk: Fatálny (Multipar)

en_US: Fixme Note (Multipar Targeted)
sk: Fixme poznámka (Multipar plánované)

en_US: Fixme (MP Targ.)
sk: Fixme (MP Plán.)

en_US: Annotated Text
sk: Vysvetľujúci text

en_US: Annotated Text|x
sk: Vysvetľujúci text|t

en_US: Insert the text to annotate here
sk: Vložte sem text vysvetlivky

en_US: Fixme Warning (Multipar Targeted)
sk: Fixme varovanie (Multipar plánované)

en_US: Warning (MP Targ.)
sk: Varovanie (MP Plán.)

en_US: Fixme Error (Multipar Targeted)
sk: Fixme chyba (Multipar plánované)

en_US: Error (MP Targ.)
sk: Chyba (MP Plán.)

en_US: Fixme Fatal (Multipar Targeted)
sk: Fixme fatálny (Multipar plánované)

en_US: Fatal (MP Targ.)
sk: Fatálny (MP Plánované)

en_US: FxNote
sk: Fx poznámka

en_US: FxNote*
sk: Fx poznámka*

en_US: FxWarning
sk: Fx varovanie

en_US: FxWarning*
sk: Fx varovanie*

en_US: FxError
sk: Fx chyba

en_US: FxError*
sk: Fx chyba*

en_US: FxFatal
sk: Fx fatálny

en_US: FxFatal*
sk: Fx fatálny*

en_US: Foilhead
sk: Hlava fólie

en_US: ShortFoilhead
sk: Skrátena hlava fólie

en_US: Rotatefoilhead
sk: Hlava fólie otočená

en_US: ShortRotatefoilhead
sk: Skrátená hlava otočenej fólie

en_US: TickList
sk: Háčiková listina

en_US: CrossList
sk: Krížová listina

en_US: My Logo
sk: Moje logo

en_US: My Logo:
sk: Moje logo:

en_US: Restriction
sk: Obmedzenie

en_US: Restriction:
sk: Obmedzenie:

en_US: Theorem #.
sk: Teorém #.

en_US: Corollary #.
sk: Dôsledok #.

en_US: Proposition #.
sk: Tvrdenie #.

en_US: Definition #.
sk: Definícia #.

en_US: Theorem*
sk: Teorém*

en_US: Corollary*
sk: Dôsledok*

en_US: Proposition*
sk: Tvrdenie*

en_US: Proposition.
sk: Tvrdenie.

en_US: Definition*
sk: Definícia*

en_US: Footnotes as Endnotes (Basic)
sk: Poznámky pod čiarou ako koncové (jednoduché)

en_US: Sets all footnotes as endnotes. This uses the endnotes package, which has some limitations but works with older LaTeX distributions as well. You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
sk: Nastaviť všetky poznámky pod čiarou ako koncové poznámky. Používa balík endnotes, ktorý má svoje nedostatky, ale funguje dobre aj so staršou LaTeX distribúciou. Nutné je pridať súpis koncových poznámok (Vložiť->Zoznamy->Koncové poznámky) tam, kde sa koncové poznámky majú objaviť.

en_US: Footnotes as Endnotes (Extended)
sk: Poznámky pod čiarou ako koncové (rozšírené)

en_US: Sets all footnotes as endnotes. This uses the enotez package which is more powerful and customizable than then endnotes package (module 'Footnotes as Endnotes (Basic)'), but requires a fairly modern LaTeX distribution (with LaTeX3).You will need to add an endnotes list (Insert > List/Contents/References > Endnotes) where you want the endnotes to appear.
sk: Nastaviť všetky poznámky pod čiarou ako koncové poznámky. Používa balík enotez, ktorý je mocnejší a prispôsobivejší ako balík endnotes (modul 'Koncové poznámky (jednoduché)'), ale požaduje dosť modernú LaTeX distribúciu (a LaTeX3). Nutné je pridať súpis koncových poznámok (Vložiť->Zoznamy->Koncové poznámky) tam, kde sa koncové poznámky majú objaviť.

en_US: French Letter (frletter)
sk: Francúzsky list (frletter)

en_US: G-Brief (V. 1, Obsolete)
sk: G-Brief (V. 1, zastaraný)

en_US: Letter:
sk: Text listu:

en_US: Street
sk: Ulica

en_US: Street:
sk: Ulica:

en_US: Addition
sk: Doplnok

en_US: Addition:
sk: Doplnok:

en_US: Town:
sk: Mesto:

en_US: State:
sk: Štát:

en_US: ReturnAddress
sk: Návratná adresa

en_US: ReturnAddress:
sk: Návratná adresa:

en_US: MyRef:
sk: Moje číslo listu:

en_US: YourRef:
sk: Vaše číslo listu:

en_US: YourMail:
sk: Váš list:

en_US: EMail
sk: E-Mail

en_US: EMail:
sk: E-Mail:

en_US: Bank
sk: Banka

en_US: Bank:
sk: Banka:

en_US: BankCode
sk: Kód banky

en_US: BankCode:
sk: Kód banky:

en_US: BankAccount
sk: Bankový účet

en_US: BankAccount:
sk: Bankový účet:

en_US: PostalComment
sk: Doručovací údaj

en_US: PostalComment:
sk: Doručovací údaj:

en_US: Reference:
sk: Predmet:

en_US: Encl.:
sk: Prílohy:

en_US: NameRowA
sk: Meno riadok A

en_US: NameRowA:
sk: Meno riadok A:

en_US: NameRowB
sk: Meno riadok B

en_US: NameRowB:
sk: Meno riadok B:

en_US: NameRowC
sk: Meno riadok C

en_US: NameRowC:
sk: Meno riadok C:

en_US: NameRowD
sk: Meno riadok D

en_US: NameRowD:
sk: Meno riadok D:

en_US: NameRowE
sk: Meno riadok E

en_US: NameRowE:
sk: Meno riadok E:

en_US: NameRowF
sk: Meno riadok F

en_US: NameRowF:
sk: Meno riadok F:

en_US: NameRowG
sk: Meno riadok G

en_US: NameRowG:
sk: Meno riadok G:

en_US: AddressRowA
sk: Adresa riadok A

en_US: AddressRowA:
sk: Adresa riadok A:

en_US: AddressRowB
sk: Adresa riadok B

en_US: AddressRowB:
sk: Adresa riadok B:

en_US: AddressRowC
sk: Adresa riadok C

en_US: AddressRowC:
sk: Adresa riadok C:

en_US: AddressRowD
sk: Adresa riadok D

en_US: AddressRowD:
sk: Adresa riadok D:

en_US: AddressRowE
sk: Adresa riadok E

en_US: AddressRowE:
sk: Adresa riadok E:

en_US: AddressRowF
sk: Adresa riadok F

en_US: AddressRowF:
sk: Adresa riadok F:

en_US: TelephoneRowA
sk: Telefón riadok A

en_US: TelephoneRowA:
sk: Telefón riadok A:

en_US: TelephoneRowB
sk: Telefón riadok B

en_US: TelephoneRowB:
sk: Telefón riadok B:

en_US: TelephoneRowC
sk: Telefón riadok C

en_US: TelephoneRowC:
sk: Telefón riadok C:

en_US: TelephoneRowD
sk: Telefón riadok D

en_US: TelephoneRowD:
sk: Telefón riadok D:

en_US: TelephoneRowE
sk: Telefón riadok E

en_US: TelephoneRowE:
sk: Telefón riadok E:

en_US: TelephoneRowF
sk: Telefón riadok F

en_US: TelephoneRowF:
sk: Telefón riadok F:

en_US: InternetRowA
sk: Internet riadok A

en_US: InternetRowA:
sk: Internet riadok A:

en_US: InternetRowB
sk: Internet riadok B

en_US: InternetRowB:
sk: Internet riadok B:

en_US: InternetRowC
sk: Internet riadok C

en_US: InternetRowC:
sk: Internet riadok C:

en_US: InternetRowD
sk: Internet riadok D

en_US: InternetRowD:
sk: Internet riadok D:

en_US: InternetRowE
sk: Internet riadok E

en_US: InternetRowE:
sk: Internet riadok E:

en_US: InternetRowF
sk: Internet riadok F

en_US: InternetRowF:
sk: Internet riadok F:

en_US: BankRowA
sk: Banka riadok A

en_US: BankRowA:
sk: Banka riadok A:

en_US: BankRowB
sk: Banka riadok B

en_US: BankRowB:
sk: Banka riadok B:

en_US: BankRowC
sk: Banka riadok C

en_US: BankRowC:
sk: Banka riadok C:

en_US: BankRowD
sk: Banka riadok D

en_US: BankRowD:
sk: Banka riadok D:

en_US: BankRowE
sk: Banka riadok E

en_US: BankRowE:
sk: Banka riadok E:

en_US: BankRowF
sk: Banka riadok F

en_US: BankRowF:
sk: Banka riadok F:

en_US: GraphicBoxes
sk: Rámčeky: Grafické

en_US: Boxes
sk: Rámčeky

en_US: Boxes to scale and rotate its contents
sk: Rámček na rozmer a rotáciu jeho obsahu

en_US: Reflectbox
sk: Zrkadľujúci rámček

en_US: Scalebox
sk: Rozmerový rámček

en_US: H-Factor
sk: H-Faktor

en_US: Insert horizontal scale factor (1 = 100%)
sk: Vložte horizontálny faktor rozmeru (1 = 100%)

en_US: V-Factor
sk: V-Faktor

en_US: Insert vertical scale factor (1 = 100%)
sk: Vložte vertikálny faktor rozmeru (1 = 100%)

en_US: Resizebox
sk: Zmena veľkosti rámčeku

en_US: Width of the box
sk: Šírka rámčeku

en_US: Height of the box, can also be '!' to keep aspect ratio
sk: Výška rámčeku, môže byť aj '!' na držanie pomeru strán

en_US: Rotatebox
sk: Otočený rámček

en_US: Origin
sk: Stredobod

en_US: Rotation origin; syntax: 'origin=lt' (for top left corner)
sk: Pôvod otáčania; syntax: 'origin=ľv' (pre vrchný ľavý roh)

en_US: Angle
sk: Uhol

en_US: Rotation angle in degrees (counterclockwise)
sk: Uhol otočenia (v protismere hodín)

en_US: Hanging Paragraphs
sk: Visiace odstavce

en_US: Paragraph Styles
sk: Štýly odstavca

en_US: Adds an environment for hanging paragraphs. Hanging paragraph is a paragraph in which the first line is set to the left margin, but all subsequent lines are indented.
sk: Pridáva prostredie pre "visiace" odstavce. Visiaci odstavec začína na prvom riadku bez zasunutia, nasledujúce riadky sú naopak zasunuté.

en_US: Hanging
sk: Visiaci odstavec

en_US: Hebrew Article
sk: Hebrejský článok

en_US: Theorem \thesection.\arabic{theorem}
sk: Teorém \thesection.\arabic{theorem}

en_US: theorem \thesection.\arabic{theorem}
sk: teorém \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Theorems \thesection.\arabic{theorem}
sk: Teorémy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: theorems \thesection.\arabic{theorem}
sk: teorémy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Corollary \thesection.\arabic{theorem}
sk: Dôsledok \thesection.\arabic{theorem}

en_US: corollary \thesection.\arabic{theorem}
sk: dôsledok \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Corollaries \thesection.\arabic{theorem}
sk: Dôsledky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: corollaries \thesection.\arabic{theorem}
sk: dôsledky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Lemmas \thesection.\arabic{theorem}
sk: Lemmy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: lemmas \thesection.\arabic{theorem}
sk: lemmy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Claim \thesection.\arabic{theorem}
sk: Nárok \thesection.\arabic{theorem}

en_US: claim \thesection.\arabic{theorem}
sk: nárok \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Claims \thesection.\arabic{theorem}
sk: Nároky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: claims \thesection.\arabic{theorem}
sk: nároky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Definition \thesection.\arabic{theorem}
sk: Definícia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: definition \thesection.\arabic{theorem}
sk: definícia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Definitions \thesection.\arabic{theorem}
sk: Definície \thesection.\arabic{theorem}

en_US: definitions \thesection.\arabic{theorem}
sk: definície \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Remark \thesection.\arabic{theorem}
sk: Pripomienka \thesection.\arabic{theorem}

en_US: remark \thesection.\arabic{theorem}
sk: pripomienka \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Remarks \thesection.\arabic{theorem}
sk: Pripomienky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: remarks \thesection.\arabic{theorem}
sk: pripomienky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Claim \thetheorem.
sk: Nárok \thetheorem.

en_US: Remarks
sk: Pripomienky

en_US: Remarks \thetheorem.
sk: Pripomienky \thetheorem.

en_US: Proof:
sk: Dôkaz:

en_US: More
sk: Ďalšie

en_US: (MORE)
sk: (VIACEJ)

en_US: FADE IN:
sk: ZMIEŠAŤ DO:

en_US: INT.
sk: VNÚTORNÁ

en_US: EXT.
sk: VONKAJŠOK

en_US: Continuing
sk: Pokračovanie

en_US: (continuing)
sk: (pokračujem)

en_US: Transition
sk: Premena

en_US: TITLE OVER:
sk: TITUL NAD:

en_US: INTERCUT
sk: PREPÍNANIE

en_US: INTERCUT WITH:
sk: PREPÍNANIE MEDZI:

en_US: FADE OUT
sk: SKONČIŤ ZMIEŠANIE

en_US: General
sk: Všeobecné

en_US: Scene
sk: Scéna

en_US: Chemistry: Hazard and Precautionary Statements
sk: Chémia: Rizikové a Bezpečnostné Inštrukcie

en_US: Academic Field Specifics
sk: Odborové špecifikácie

en_US: Provides two insets to typeset numbers and phrases of chemical hazard and precautionary statements. For a description see Help > Specific Manuals > Hazard and Precautionary Statements.
sk: Poskytuje dve vložky na sádzanie čísiel a zvratov pre chemické rizikové a bezpečnostné inštrukcie. Pre vysvetlenie pozrite Pomocník->Špecifické manuály->Rizikové a Bezpečnostné Inštrukcie.

en_US: H-P number
sk: H-P číslo

en_US: H-P statement
sk: H-P inštrukcia

en_US: Statement Text
sk: Inštrukčný text

en_US: Text for statements that require some information
sk: Text pre inštrukcie ktoré vyžadujú nejaké informácie

en_US: Author Names
sk: Mená autorov

en_US: Author names that will appear in the header line
sk: Mená autorov ktoré sa zobrazia v riadku hlavičky

en_US: Catchline
sk: Záchytná čiara

en_US: History
sk: Priebeh

en_US: Classification Codes
sk: Klasifikačné kódy

en_US: TableCaption
sk: Popis tabuľky

en_US: Table caption
sk: Popis tabuľky

en_US: Refcite
sk: Referencia na citáciu

en_US: Cite reference
sk: Referencia na citáciu

en_US: ItemList
sk: Bodová listina

en_US: RomanList
sk: Rímska listina

en_US: Numbering Scheme
sk: Schéma číslovania

en_US: Use the largest item number in your list, e.g. '(iv)' for 4 Roman numbered items
sk: Použiť číslo najväčšieho člena vašej listiny, napr. '(iv)' pre 4 rímsky číslované členy

en_US: Corollary \thecorollary.
sk: Dôsledok \thecorollary.

en_US: Proposition \theproposition.
sk: Tvrdenie \theproposition.

en_US: Question \thequestion.
sk: Otázka \thequestion.

en_US: Claim ##
sk: Nárok ##

en_US: claim ##
sk: nárok ##

en_US: Claims ##
sk: Nároky ##

en_US: claims ##
sk: nároky ##

en_US: Claim \theclaim.
sk: Nárok \theclaim.

en_US: Conjecture \theconjecture.
sk: Domnienka \theconjecture.

en_US: Prop
sk: Téza(prop)

en_US: Appendix \Alph{appendix}.
sk: Príloha \Alph{appendix}.

en_US: Theorem ##
sk: Teoréma ##

en_US: theorem ##
sk: teoréma ##

en_US: Theorems ##
sk: Teorémy ##

en_US: theorems ##
sk: teorémy ##

en_US: Corollary ##
sk: Dôsledok ##

en_US: corollary ##
sk: dôsledok ##

en_US: Corollaries ##
sk: Dôsledky ##

en_US: corollaries ##
sk: dôsledky ##

en_US: Lemmas ##
sk: Lemmy ##

en_US: lemmas ##
sk: lemmy ##

en_US: Question ##
sk: Otázka ##

en_US: question ##
sk: otázka ##

en_US: Questions ##
sk: Otázky ##

en_US: questions ##
sk: otázky ##

en_US: Conjecture ##
sk: Domnienka ##

en_US: conjecture ##
sk: domnienka ##

en_US: Conjectures ##
sk: Domnienky ##

en_US: conjectures ##
sk: domnienky ##

en_US: Prop(osition)
sk: Tvrdenie(prop)

en_US: Proposition ##
sk: Tvrdenie ##

en_US: proposition ##
sk: tvrdenie ##

en_US: Propositions ##
sk: Tvrdenia ##

en_US: propositions ##
sk: tvrdenia ##

en_US: Initials (Drop Caps)
sk: Iniciálky

en_US: Defines a style for paragraphs with an enlarged initial letter (drop cap). See the EmbeddedObjects manual for a detailed description.
sk: Definuje štýl pre odstavce s zväčšenou iniciálkou. Pozrite manuál 'Vložené Objekty' pre detailné vysvetlenie.

en_US: Initial
sk: Iniciálka

en_US: Option(s) for the initial
sk: Voľba/y pre iniciálku

en_US: Initial letter(s)
sk: Iniciálne litery

en_US: Rest of Initial
sk: Zvyšok iniciálky

en_US: Rest of initial word or text
sk: Zvyšok iniciálneho slova alebo textu

en_US: Short title that will appear in header line
sk: Krátky titul ktorý sa zobrazí v riadku hlavičky

en_US: Review
sk: Recenzia

en_US: Topical
sk: Tematicky

en_US: Paper
sk: Papier

en_US: Prelim
sk: Predbežné

en_US: Rapid
sk: Rýchlo

en_US: Physics and Astronomy Classification System number:
sk: Systémové číslo Klasifikácie pre Fyziku a Astronómiu:

en_US: Mathematics Subject Classification number:
sk: Číslo klasifikácie matematickej oblasti:

en_US: submitto
sk: podať-do

en_US: submit to paper:
sk: podať do spisu:

en_US: Bibliography (plain)
sk: Bibliografia (prostá)

en_US: Bibliography heading
sk: Nadpis bibliografie

en_US: ABSTRACT:
sk: SÚHRN:

en_US: KEY WORDS:
sk: HESLÁ:

en_US: Commission
sk: Komisia

en_US: ACKNOWLEDGEMENTS
sk: POĎAKOVANIA

en_US: Main Author
sk: Hlavný autor

en_US: Affiliation Key
sk: Heslo príslušenstva

en_US: Affiliation key of the author
sk: Heslo príslušenstvo autora

en_US: Forename
sk: Krstné meno

en_US: Co Author
sk: Spolu-Autor

en_US: Co-author
sk: Spolu-autor

en_US: Affiliation key of the co-author
sk: Heslo príslušenstvo spolu-autora

en_US: Short Author
sk: Krátky autor

en_US: Short author:
sk: Skratka autora:

en_US: Affiliation key
sk: Heslo príslušenstva

en_US: Keyword:
sk: Heslo:

en_US: Vita
sk: Životopis

en_US: Vita:
sk: Životopis:

en_US: PDB reference
sk: PDB referencia

en_US: PDB reference:
sk: PDBreferencia:

en_US: Optional name
sk: Voliteľný názov

en_US: NDB reference
sk: NDB referencia

en_US: NDB reference:
sk: NDB referencia:

en_US: Synopsis
sk: Prehľad

en_US: Pos
sk: Poz

en_US: Insert 'c' for centering, 'r' for flushright and 'l' for flushleft
sk: Vložte 'c' pre 'Na stred', 'r' pre 'doprava' a 'l' pre 'doľava'

en_US: Rensuji with no Skip Adjustment|n
sk: Rensuji bez upravenia medzier|b

en_US: Rensuji (no skip adj.)
sk: Rensuji (bez upr.)

en_US: Japanese Article (Standard Class)
sk: Japonský článok (Štandardná trieda)

en_US: Journal of the Acoustical Society of America (JASA)
sk: Časopis Akustickej Spoločnosti v Amerike (JASA)

en_US: Alternative Affiliation
sk: Alternatívne príslušenstvo

en_US: Affiliation Prefix
sk: Prefix príslušenstva

en_US: A prefix like 'Also at '
sk: Prefix ako napr. 'Aj v '

en_US: PACS numbers:
sk: PACS-čísla:

en_US: Preprint number
sk: Predtlač číslo

en_US: Preprint number:
sk: Predtlač číslo:

en_US: Online citation
sk: Online citát

en_US: Japanese Book (Standard Class)
sk: Japonská kniha (Štandardná trieda)

en_US: American Geophysical Union (AGUPLUS JGR)
sk: Americká Únia pre Geofyziku (AGUPLUS JGR)

en_US: Japanese Article (JLReq Class)
sk: Japonský článok (Trieda JLReq)

en_US: Japanese Book (JLReq Class)
sk: Japonská kniha (Trieda JLReq)

en_US: Front Matter
sk: Vstupná časť

en_US: --- Front Matter ---
sk: --- Vstupná časť ---

en_US: Main Matter
sk: Hlavná časť

en_US: --- Main Matter ---
sk: --- Hlavná časť ---

en_US: Back Matter
sk: Záverečná časť

en_US: --- Back Matter ---
sk: --- Záverečná časť ---

en_US: Subtitle|u
sk: Podtitul|u

en_US: Subtitle of the part
sk: Podtitul tejto časti

en_US: Chapter
sk: Kapitola

en_US: Subtitle of the chapter
sk: Podtitul tejto kapitoly

en_US: Chapter*
sk: Kapitola*

en_US: Subtitle of the section
sk: Podtitul tejto sekcie

en_US: Subtitle of the subsection
sk: Podtitul tejto podsekcie

en_US: Subtitle of the subsubsection
sk: Podtitul tejto podpodsekcie

en_US: Abstract over Columns
sk: Súhrn stĺpcov

en_US: JLReq Setup
sk: JLReq-konfigurácia

en_US: Sidenote
sk: Poznámka na okraji (číslovaná)

en_US: Endnote contents
sk: Obsah koncovej poznámky

en_US: Contents of the sidenote. Only makes sense when \jlreqsetup{sidenote_type=symbol} is specified in the preamble.
sk: Obsah poznámky na okraji. Má len zmysel keď bude ' \jlreqsetup{sidenote_type=symbol}' stanovené v preambule.

en_US: Length
sk: Dĺžka

en_US: Jidori Length|L
sk: Jidori dĺžka|d

en_US: Length of Jidori. Contents is fit to this length.
sk: Dĺžka tej jidori. Obsah bude prispôsobený dĺžke.

en_US: Char Space
sk: Priestor znakov

en_US: Char Space|D
sk: Priestor znakov|P

en_US: Distance between chars is set to this length.
sk: Odstup medzi znakmi sa tu môže naztaviť.

en_US: Japanese Report (JLReq Class)
sk: Japonský referát (JLReq trieda)

en_US: Japanese Report (Standard Class)
sk: Japonský referát (Štandardná trieda)

en_US: Japanese Article (JS Bundle)
sk: Japonský článok (JS zväzok)

en_US: Japanese Book (JS Bundle)
sk: Japonská kniha (JS zväzok)

en_US: Journal of Statistical Software (JSS) version 2
sk: Časopis pre Štatistický Softvér (JSS) verzia 2

en_US: Plain Keywords
sk: Prosté heslá

en_US: Plain Keywords:
sk: Prosté heslá:

en_US: Plain Title
sk: Prostý titul

en_US: Plain Title:
sk: Prostý titul:

en_US: Short Title:
sk: Krátky titul:

en_US: Plain Author
sk: Prostý autor

en_US: Plain Author:
sk: Prostý autor:

en_US: Code
sk: Kód

en_US: code
sk: kód

en_US: Code Chunk
sk: Odrezok kódu

en_US: Code Input
sk: Vstupný kód

en_US: Code Output
sk: Výstupný kód

en_US: AddressForOffprints
sk: Adresa pre výtlačky

en_US: Address for Offprints:
sk: Adresa pre výtlačky:

en_US: RunningTitle
sk: Titul v hlavičke

en_US: Literate Programming
sk: Gramotné programovanie

en_US: Uses the knitr package in R for dynamic report generation. This R package has to be installed for this module to work: install.packages('knitr'). Note it depends on R >= 2.14.1. For more info see http://yihui.name/knitr
sk: Používa balík knitr v R pre generáciu dynamickej reportáže. Aby tento modul pracoval musí byť balík R inštalovaný: install.packages('knitr'). Zaznamenajte si že závisí na R >= 2.14.1. Pre viac informácie pozrite na http://yihui.name/knitr

en_US: Knitr Chunk
sk: Knitr odrezok

en_US: Sweave Options
sk: Voľby sweave

en_US: Sweave opts
sk: Sweave voľby

en_US: S/R expression
sk: S/R výraz

en_US: S/R expr
sk: S/R výraz

en_US: Landscape Document Parts
sk: Časti dokumentu vo formáte na šírku

en_US: Output parts of the document in landscape mode.
sk: Vytlačiť čiastky z dokumentu na šírku.

en_US: Landscape
sk: Na šírku

en_US: Landscape (Floating)
sk: Na šírku (Plávanie)

en_US: Landscape (floating)
sk: Na šírku (plávanie)

en_US: Latex8 Article (Obsolete)
sk: LaTeX8 článok (Zastaraný)

en_US: Letter (Standard Class)
sk: List (Štandardná trieda)

en_US: French Letter (lettre)
sk: Francúzsky list (lettre)

en_US: NoTelephone
sk: Bez telefónu

en_US: NoFax
sk: Bez faxu

en_US: NoPlace
sk: Bez miesta

en_US: NoDate
sk: Bez dátumu

en_US: Post Scriptum
sk: Postskriptum

en_US: EndOfMessage
sk: Koniec správy

en_US: EndOfFile
sk: Koniec súboru

en_US: Headings
sk: Záhlavie

en_US: City:
sk: Mesto:

en_US: Office:
sk: Úrad:

en_US: NoTel
sk: Bez telefónu

en_US: EndOfMessage.
sk: Koniec správy.

en_US: EndOfFile.
sk: Koniec súboru.

en_US: LilyPond Music Notation
sk: LilyPond hudobné notácie

en_US: This module adds an inset to enter LilyPond code directly into LyX. It will be processed in the output. For details, see Help > Specific Manuals > LilyPond.
sk: Tento modul pridáva vložku na priamy vklad kódu LilyPond do LyXu. Bude spracovaný vo výstupe. Pre detaily pozrite Pomocník->Špecifické manuály->LilyPond.

en_US: LilyPond Options
sk: LilyPond voľby

en_US: A comma-separated option list (see the LilyPond documentation for available options).
sk: Čiarkami oddelená listina volieb (pozrite dokumentáciu LilyPond-u pre dostupné voľby).

en_US: Linguistics
sk: Lingvistika

en_US: Defines some special environments useful for linguistics (numbered examples, glosses, semantic markup, tableau floats). See Help > Specific Manuals > Linguistics.
sk: Definuje špeciálne prostredie užitočné pre lingvistiku (číslované príklady, glosy, sémantické štýly znakov (markup), plávajúce tablá). Pozrite Pomocník->špecifické manuály->Lingvistika.

en_US: Numbered Example (Multiline)
sk: Číslovaný príklad (viac-riadkový)

en_US: Subexample
sk: Podpríklad

en_US: Numbered Example (multiline)
sk: Číslovaný príklad (viac-riadkový)

en_US: Example options
sk: Príkladné voľby

en_US: Examples options|s
sk: Voľby pre príklady|y

en_US: Add examples options here
sk: Pridajte sem voľby pre príklady

en_US: Numbered Examples (consecutive)
sk: Číslované príklady (postupne)

en_US: Judgment|J
sk: Úsudok|D

en_US: Grammaticality judgment marker
sk: Marker pre gramatikalizujúcy úsudok

en_US: Custom Numbering|s
sk: Vlastné číslovanie|é

en_US: Customize the numeration
sk: Prispôsobiť číslovanie

en_US: Subexamples options
sk: Podpríkladné voľby

en_US: Subexamples options|s
sk: Podpríkladné voľby|n

en_US: Add subexamples options here
sk: Pridajte sem voľby pre podpríklad

en_US: Example Preamble
sk: Príkladná preambula

en_US: Ex. Preamble
sk: Pr. preambula

en_US: Subexample Preamble
sk: Podpríkladná preambula

en_US: Subex. Preamble
sk: Podpr. preambula

en_US: Example Postamble
sk: Príkladný záver

en_US: Ex. Postamble
sk: Pr. záver

en_US: Subexample Postamble
sk: Podpríkladný záver

en_US: Subex. Postamble
sk: Podpr. záver

en_US: Interlinear Gloss (2 Lines)
sk: Medziriadková glosa (2 riadky)

en_US: Gloss
sk: Glosa

en_US: Gloss options
sk: Voľby glosy

en_US: Gloss Options|s
sk: Voľby glosy|s

en_US: Add digloss options here
sk: Pridajte sem voľby pre digloss

en_US: Sentence Comment
sk: Komentár na vetu

en_US: Add an optional sentence comment here
sk: Pridajte sem nepovinný komentár glosovej vety

en_US: Interlinear Gloss
sk: Medziriadková glosa

en_US: Add the inter-linear gloss here
sk: Vložte sem medzi-riadkovú glosu

en_US: Gloss Comment
sk: Komentár na glosu

en_US: Add an optional gloss comment here
sk: Pridajte sem nepovinný komentár glosy

en_US: Translation
sk: Preklad

en_US: Gloss Translation
sk: Preklad glosy

en_US: Add a free translation for the gloss
sk: Pridajte voľný preklad pre túto glosu

en_US: Interlinear Gloss (3 Lines)
sk: Medziriadková glosa (3 riadky)

en_US: Tri-Gloss
sk: Tri-Glosa

en_US: Add trigloss options here
sk: Pridajte sem voľby pre trigloss

en_US: Interlinear Gloss (1)
sk: Medziriadková glosa (1)

en_US: Interlinear Gloss (Line 1)|1
sk: Medziriadková glosa (riadok 1)|1

en_US: Add the first inter-linear gloss line here
sk: Vložte sem prvý riadok medzi-riadkovej glosy

en_US: Gloss Comment (1)
sk: Komentár na glosu (1)

en_US: Gloss Comment (Line 1)
sk: Komentár na glosu (riadok 1)

en_US: Interlinear Gloss (2)
sk: Medziriadková glosa (2)

en_US: Interlinear Gloss (Line 2)|2
sk: Medziriadková glosa (riadok 2)|2

en_US: Add the second inter-linear gloss line here
sk: Pridajte sem druhú medzi-riadkovú glosu

en_US: Gloss Comment (2)
sk: Komentár na glosu (2)

en_US: Gloss Comment (Line 2)
sk: Komentár na glosu (riadok 2)

en_US: Add a translation for the glosse
sk: Pridajte preklad pre túto glosu

en_US: GroupGlossedWords
sk: Glosované skupiny slov

en_US: Group
sk: Skupina

en_US: Structure Tree
sk: Stromová štruktúra

en_US: Tree
sk: Strom

en_US: Discourse Representation Structure|D
sk: Diskursová reprezentujúca štruktúra|d

en_US: Referents
sk: Referenty

en_US: DRS Referents
sk: DRS-referenty

en_US: Add the DRS referents (universe) here
sk: Pridajte sem DRS-referentov (universum)

en_US: Discourse Representation Structure (unspaced)|u
sk: Diskursová reprezentujúca štruktúra (jednoduchá)|u

en_US: IfThen-DRS
sk: Implikačná DRS

en_US: If-Then DRS
sk: Implikačná DRS

en_US: Then-Referents
sk: Konsekvent-referenty

en_US: DRS Then-Referents
sk: DRS-konsekvent-referenty

en_US: Add the DRS then-referents (universe) here
sk: Dajte sem DRS-konsekvent-referenty (universum)

en_US: Then-Conditions
sk: Podmienky konsekventu

en_US: Add the DRS then-conditions here
sk: Dajte sem DRS-podmienky konsekventu

en_US: Cond-DRS
sk: Podmienková-DRS

en_US: Cond. DRS
sk: Podmienková DRS

en_US: Conditional DRS
sk: Podmienková DRS

en_US: Cond.
sk: Podmienka.

en_US: DRS Condition
sk: DRS podmienka

en_US: Add the DRS condition here
sk: Pridajte sem DRS podmienky

en_US: Dupl. Cond. DRS
sk: Dupl. podmienková DRS

en_US: Duplex Condition DRS
sk: Duplexná podmienková DRS

en_US: DRS Quantifier
sk: DRS kvantifikátor

en_US: Add the DRS duplex quantifier here
sk: Dajte sem DRS duplexný kvantifikátor

en_US: DRS Quantifier Variable
sk: Premenná DRS kvantifikátora

en_US: Add the DRS duplex quantifier variables here
sk: Dajte sem DRS-premenné duplexných kvantifikátorov

en_US: Negated DRS
sk: Negovaná DRS

en_US: Sent. DRS
sk: Veta DRS

en_US: DRS with Sentence above
sk: DRS s vetou ponad

en_US: Sentence
sk: Veta

en_US: DRS Sentence
sk: DRS veta

en_US: Add the sentence here
sk: Vložte vetu sem

en_US: Expression
sk: Výraz

en_US: expr.
sk: výraz

en_US: Concepts
sk: Koncepty

en_US: concept
sk: koncept

en_US: Meaning
sk: Význam

en_US: meaning
sk: význam

en_US: Tableaux
sk: Tablá

en_US: Tableau
sk: Tablo

en_US: Sub-Tableau
sk: Podtablo

en_US: List of Tableaux
sk: Zoznam tablov

en_US: Tableau ##
sk: Tablo ##

en_US: tableau ##
sk: tablo ##

en_US: Tableaux ##
sk: Tablá ##

en_US: tableaux ##
sk: tablá ##

en_US: Chunk ##
sk: Odrezok ##

en_US: chunk ##
sk: odrezok ##

en_US: Chunks ##
sk: Odrezky ##

en_US: chunks ##
sk: odrezky ##

en_US: Literate programming
sk: Dokumentačné programovanie

en_US: Chunk
sk: Odrezok

en_US: Running LaTeX Title
sk: LaTeX titul stĺpca

en_US: TOC Title
sk: Obsah titul

en_US: TOC Title:
sk: Obsah titul:

en_US: Author Running
sk: Stĺpec autor

en_US: Author Running:
sk: Stĺpec autor:

en_US: TOC Author
sk: Obsah autor

en_US: TOC Author:
sk: Obsah autor:

en_US: Case #.
sk: Prípad #.

en_US: Claim.
sk: Nárok.

en_US: Conjecture #.
sk: Domnienka #.

en_US: Example #.
sk: Príklad #.

en_US: Exercise #.
sk: Cvičenie #.

en_US: Note #.
sk: Poznámka #.

en_US: Problem #.
sk: Problém #.

en_US: Property
sk: Vlastnosť

en_US: Property #.
sk: Vlastnosť #.

en_US: Question #.
sk: Otázka #.

en_US: Remark #.
sk: Pripomienka #.

en_US: Solution #.
sk: Riešenie #.

en_US: Logical Markup
sk: Logické značkovanie

en_US: Text Markup
sk: Textové značkovanie

en_US: Defines some character styles for logical markup: noun, emph, strong, and code.
sk: Definuje niektoré logické štýly znakov (logical markup): podstatné meno (noun), dôraz (emph), (silný dôraz) strong, kód (code).

en_US: Noun
sk: Podstatné meno

en_US: noun
sk: podstatné meno

en_US: Emph
sk: Dôraz

en_US: emph
sk: dôraz

en_US: Strong
sk: Silný dôraz

en_US: strong
sk: silný dôraz

en_US: Japanese Article (Standard Class for LuaTeX)
sk: Japonský článok (Štandardná trieda pre LuaTeX)

en_US: Japanese Book (Standard Class for LuaTeX)
sk: Japonská kniha (Štandardná trieda pre LuaTeX)

en_US: Japanese Report (Standard Class for LuaTeX)
sk: Japonský referát (Štandardná trieda pre LuaTeX)

en_US: Japanese Article (JS Bundle for LuaTeX)
sk: Japonský článok (JS zväzok pre LuaTeX)

en_US: Japanese Book (JS Bundle for LuaTeX)
sk: Japonská kniha (JS zväzok pre LuaTeX)

en_US: Japanese Report (JS Bundle for LuaTeX)
sk: Japonský referát (BX zväzok pre LuaTeX)

en_US: Japanese Article (Standard Class for LuaTeX, vertical Writing)
sk: Japonský článok (Štandardná trieda pre LuaTeX, vertikálne písanie)

en_US: Japanese Book (Standard Class for LuaTeX, vertical Writing)
sk: Japonská kniha (Štandardná trieda pre LuaTeX, vertikálne písanie)

en_US: Japanese Report (Standard Class for LuaTeX, vertical Writing)
sk: Japonský referát (Štandardná trieda pre LuaTeX, vertikálne písanie)

en_US: Mathematical Monthly article
sk: Mesačník Matematiky článok

en_US: Abbreviated Title
sk: Skrátený titul

en_US: Biographies
sk: Životopisy

en_US: Author Biography
sk: Životopis autora

en_US: Affiliation (include email):
sk: Príslušenstvo (vrátane e-mail):

en_US: Title of acknowledgment
sk: Titul poďakovania

en_US: Remark*
sk: Pripomienka*

en_US: Short Title (TOC)|S
sk: Krátky titul(Zoznam)|K

en_US: The chapter as it appears in the table of contents
sk: Kapitola ako sa zobrazí v obsahu

en_US: Short Title (Header)
sk: Krátky titul (hlavička)

en_US: The chapter as it appears in the running headers
sk: Kapitola ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: The section as it appears in the table of contents
sk: Sekcia ako sa zobrazí v obsahu

en_US: The section as it appears in the running headers
sk: Sekcia ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: The subsection as it appears in the table of contents
sk: Podsekcia ako sa zobrazí v obsahu

en_US: The subsection as it appears in the running headers
sk: Podsekcia ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: The subsubsection as it appears in the table of contents
sk: Podpodsekcia ako sa zobrazí v obsahu

en_US: The subsubsection as it appears in the running headers
sk: Podpodsekcia ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: The paragraph as it appears in the table of contents
sk: Odstavec ako sa zobrazí v obsahu

en_US: The paragraph as it appears in the running headers
sk: Odstavec ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: The subparagraph as it appears in the table of contents
sk: Pododstavec ako sa zobrazí v obsahu

en_US: The subparagraph as it appears in the running headers
sk: Pododstavec ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: Chapterprecis
sk: Stručný súhrn kapitoly

en_US: Epigraph
sk: Epigraf

en_US: Epigraph Source|S
sk: Epigraf zdroj|E

en_US: Source
sk: Zdroj

en_US: The source/author of this epigraph
sk: Zdroj/autor tohto nápisu

en_US: Poemtitle
sk: Titul básne

en_US: The poem title as it appears in the table of contents
sk: Titul básne ako sa zobrazí v obsahu

en_US: The poem title as it appears in the running headers
sk: Titul básne ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: Poemtitle*
sk: Titul básne*

en_US: Endnotes (all)
sk: Koncové poznámky (všetky)

en_US: Endnotes (sectioned)
sk: Koncové poznámky (podľa sekcie)

en_US: Minimalistic Insets
sk: Minimalistické vložky

en_US: Redefines several insets (Index, Branch, URL) as being Minimalistic.
sk: Predefinuje niektoré z vložiek ako minimalistické (Register, Vetva, URL).

en_US: CVStyle
sk: CV štýl

en_US: CV Style:
sk: CV štýl:

en_US: Style Options
sk: Voľby pre štýl

en_US: Options for the CV style
sk: Voľby pre CV štýl

en_US: CVColor
sk: CV farba

en_US: CV Color Scheme:
sk: CV farebné schéma:

en_US: CVIcons
sk: CV ikony

en_US: CV Icon Set:
sk: Sada CV ikon:

en_US: CVColumnWidth
sk: CV šírka stĺpca

en_US: Column Width:
sk: Šírka stĺpca:

en_US: PDF Page Mode
sk: Režim pre PDF zobrazovanie

en_US: PDF Page Mode:
sk: Režim pre PDF zobrazovanie:

en_US: First name
sk: Krstné meno

en_US: FamilyName
sk: Priezvisko

en_US: Family Name:
sk: Priezvisko:

en_US: Line 1
sk: Riadok 1

en_US: Optional address line
sk: Voliteľný riadok adresy

en_US: Line 2
sk: Riadok 2

en_US: Phone Type
sk: Typ telefónu

en_US: can be fixed, mobile or fax
sk: môže byť fixed (pevný), mobile (mobilný) alebo fax

en_US: Social:
sk: Soc. sieť:

en_US: Name of the social network
sk: Názov sociálnej siete

en_US: ExtraInfo
sk: Extra info

en_US: Extra Info:
sk: Prídavná informácia:

en_US: Photo:
sk: Fotografia:

en_US: Height the photo is resized to
sk: Výstupná výška fotografie

en_US: Thickness
sk: Hrúbka

en_US: Thickness of the surrounding frame
sk: Hrúbka obklopujúceho rámu

en_US: EmptySection
sk: Prázdna sekcia

en_US: Empty Section
sk: Prázdna sekcia

en_US: CloseSection
sk: Zavri sekciu

en_US: Columns:
sk: Stĺpce:

en_US: Optional width
sk: Voliteľná šírka

en_US: Header
sk: Hlavička

en_US: Header content
sk: Obsah hlavičky

en_US: Entry
sk: Záznam

en_US: Years
sk: Obdobie (roky)

en_US: Degree or job title
sk: Stav alebo názov práce

en_US: Institution or employer
sk: Inštitúcia alebo zamestnávateľ

en_US: Localization
sk: Lokalizácia

en_US: City or country
sk: Mesto alebo krajina

en_US: Optional
sk: Voliteľné

en_US: Grade or other info
sk: Úroveň alebo iné informácie

en_US: Entry:
sk: Záznam:

en_US: ItemWithComment
sk: Prvok s komentárom

en_US: Item with Comment:
sk: Prvok s komentárom:

en_US: ListItem
sk: Záznam listiny

en_US: List Item:
sk: Záznam listiny:

en_US: DoubleItem
sk: Dvojitá položka

en_US: Double Item:
sk: Dvojitá položka:

en_US: Left Summary
sk: Ľavý súhrn

en_US: Left summary
sk: Ľavý súhrn

en_US: Left Text
sk: Ľavý text

en_US: Left text
sk: Ľavý text

en_US: Right Summary
sk: Pravý súhrn

en_US: Right summary
sk: Pravý súhrn

en_US: DoubleListItem
sk: Záznam dvojitej listiny

en_US: Double List Item:
sk: Záznam pre dvojitú listinu:

en_US: First Item
sk: Prvý záznam

en_US: First item
sk: Prvý záznam

en_US: Computer
sk: Počítač

en_US: MakeCVtitle
sk: Vytvoriť CV titul

en_US: Make CV Title
sk: Vytvoriť CV titul

en_US: MakeLetterTitle
sk: Vytvoriť titul listu

en_US: Make Letter Title
sk: Vytvoriť titul listu

en_US: MakeLetterClosing
sk: Vytvoriť záver listu

en_US: Close Letter
sk: Záver listu

en_US: Recipient
sk: Príjemca

en_US: Company Name
sk: Meno firmy

en_US: Company name
sk: Meno firmy

en_US: Enclosing
sk: Príloha

en_US: Alternative Name
sk: Alternatívne meno

en_US: Alternative instead of 'Enclosure'
sk: Alternatíva namiesto 'Príloha'

en_US: Enclosing:
sk: Príloha:

en_US: Multiple Columns
sk: Viac stĺpcové

en_US: Adds a custom inset whose content is set with multiple columns (2 by default). See the Additional manual, section Modules > Page Layout > Multiple Columns, for a detailed description.
sk: Pridáva vlastnú vložku, ktorej obsah je postavený z viacerých stĺpcov (2 .sú štandardné). Pozrite prídavný manuál, sekcia Modules > Page Layout > Multiple Columns, pre detailné vysvetlenie.

en_US: Number of Columns
sk: Počet stĺpcov

en_US: Insert the number of columns here
sk: Vložte sem počet stĺpcov

en_US: Preface
sk: Predslov

en_US: An optional preface
sk: Voliteľný predslov

en_US: Space Before Page Break
sk: Odstup pred zalomením strany

en_US: Free space that needs to be on the page to start the multiple columns on this page
sk: Voľný priestor nutný na strane aby sa viac stĺpcové prostredie na tejto strane mohlo začať

en_US: Polish Article (MW Bundle)
sk: Poľský článok (MW balík)

en_US: Polish Book (MW Bundle)
sk: Poľská kniha (MW balík)

en_US: Polish Report (MW Bundle)
sk: Poľský referát (MW balík)

en_US: APA Style with Natbib
sk: APA štýl s Natbib

en_US: This module adds support for using natbib together with apacite (the bibliography style need not be apacite--it could be apacite, apacitex, or any bibliography that works with both the natbib and apacite packages.)
sk: Tento modul pridáva podporu na používanie natbib spolu s apacite (štýl bibliografie nemusí byť apacite--môže byť apacite, apacitex,, alebo ktorákoľvek iná bibliografia ktorá spolupracuje s natbib i apacite balíkmi.)

en_US: Allows to use Noweb as a literate programming tool.
sk: Dovoľuje použiť Noweb ako nástroj pre dokumentačné programovanie.

en_US: Chapter ##
sk: Kapitola ##

en_US: chapter ##
sk: kapitola ##

en_US: Chapters ##
sk: Kapitoly ##

en_US: chapters ##
sk: kapitoly ##

en_US: Section ##
sk: Sekcia ##

en_US: section ##
sk: sekcia ##

en_US: Sections ##
sk: Sekcie ##

en_US: sections ##
sk: sekcie ##

en_US: Footnote \arabic{footnote}
sk: Poznámka pod čiarou \arabic{footnote}

en_US: footnote \arabic{footnote}
sk: poznámka pod čiarou \arabic{footnote}

en_US: Footnotes \arabic{footnote}
sk: Poznámky pod čiarou \arabic{footnote}

en_US: footnotes \arabic{footnote}
sk: poznámky pod čiarou \arabic{footnote}

en_US: Appendix \Alph{section}:
sk: Príloha \Alph{section}:

en_US: Paper (Standard Class)
sk: Paper (Štandardná trieda)

en_US: SubTitle
sk: Podtitul

en_US: Paragraph Lists (paralist)
sk: Odstavcové listiny (paralist)

en_US: The package paralist provides some new list environments. Itemized and enumerated lists can be typeset within paragraphs, as paragraphs and in a compact version. Most environments have optional arguments to format the labels. Additionally, the LaTeX environments itemize and enumerate are extended to use a similar optional argument. For details see Paralist in Specific Manuals.
sk: Balík paralist poskytuje niekoľké nové listinové prostredia. Položkové a číslované listiny môžu byť vysádzané vnútri odstavcov, ako odstavce a aj v kompaktnej verzii. Väčšina prostredí má voliteľné argumenty na formátovanie štítkov. Dodatočne, LaTeX-ové prostredia itemize a enumerate sú rozšírené na použitie obdobného voliteľného argumentu. Pre detaily viďte Paralist v Špecifické manuály.

en_US: Optional arguments for this list (see paralist manual)
sk: Voliteľné argumenty pre túto listinu (viďte paralist manuál)

en_US: AsParagraphItem
sk: Položka odstavcová

en_US: As Paragraph Itemize Options
sk: Parametre pre odstavcové položky

en_US: InParagraphItem
sk: Položka (v odstavci)

en_US: In Paragraph Itemize Options
sk: Parametre pre položky vnútri odstavca

en_US: CompactItem
sk: Kompaktné položky

en_US: Compact Itemize Options
sk: Parametre pre kompaktné položky

en_US: AsParagraphEnum
sk: Očísllenie odstavcové

en_US: As Paragraph Enumerate Options
sk: Parametre pre odstavcové číslovanie

en_US: InParagraphEnum
sk: Číslenie (v odstavci)

en_US: In Paragraph Enumerate Options
sk: Parametre pre číslovanie vnútri odstavca

en_US: CompactEnum
sk: Kompaktné číslovanie

en_US: Compact Enumerate Options
sk: Parametre pre kompaktné číslovanie

en_US: AsParagraphDescr
sk: Opis odstavcový

en_US: As Paragraph Description Options
sk: Parametre pre odstavcový opis

en_US: InParagraphDescr
sk: Opis (v odstavci)

en_US: In Paragraph Description Options
sk: Parametre pre opis vnútri odstavca

en_US: CompactDescr
sk: Kompaktný opis

en_US: Compact Description Options
sk: Parametre pre kompaktný opis

en_US: PDF Comments
sk: PDF-komentáre

en_US: Provides various kinds of annotations for the PDF output. The module uses the pdfcomment package. Please consult Help > Specific Manuals > PDF comments and the package documentation for details.
sk: Poskytuje rôzne druhy poznámok pre PDF výstup. Tento modul používa balík pdfcomment. Pre detaily si pozrite Pomocník->špecifické manuály->PDF komentáre a dokumentáciu balíka.

en_US: Define Avatar
sk: Definovať avatár

en_US: PDF-comment
sk: PDF-komentár

en_US: PDF-comment avatar:
sk: PDF-komentár avatár:

en_US: Name of the Avatar
sk: Názov avatára

en_US: Define PDF-Comment Style
sk: Definovať štýl PDF-komentár

en_US: PDF-comment style:
sk: Štýl PDF-komentár:

en_US: Name of the style
sk: Názov štýlu

en_US: Define PDF-Comment List Style
sk: Definovať štýl listiny PDF-komentár

en_US: Definition of PDF-comment list style:
sk: Definícia štýlu listiny PDF-komentár:

en_US: Name of the list style
sk: Názov štýlu listiny

en_US: Set PDF-Comment List Style
sk: Nastaviť štýl listiny PDF-komentár

en_US: PDF-comment list style:
sk: Štýl listiny PDF-komentár:

en_US: PDF-Comment-Setup
sk: Nastavenia na PDF-komentár

en_US: PDF (Setup)
sk: PDF (Nastavenie)

en_US: PDF-Comment setup options
sk: Voľby nastavenia PDF-komentár

en_US: Opts
sk: Voľby

en_US: Insert PDF-Comment setup options here (see the pdfcomment manual)
sk: Tu sa vložia voľby pre PDF-komentár (viďte pdfcomment manuál)

en_US: PDF-Annotation
sk: PDF-anotácia

en_US: PDFComment Options
sk: Voľby pre PDF-komentár

en_US: Insert PDFComment options here (see pdfcomment manual)
sk: Tu sa vložia voľby pre PDF-komentár (viďte pdfcomment manuál)

en_US: PDF-Margin
sk: PDF-okraj

en_US: PDF (Margin)
sk: PDF (Okraj)

en_US: PDF-Markup
sk: PDF-prirážka

en_US: PDF (Markup)
sk: PDF (Prirážka)

en_US: Insert the comment to the marked-up text here
sk: Vložte sem komentár na prirážky

en_US: PDF-Freetext
sk: PDF-voľnýtext

en_US: PDF (Freetext)
sk: PDF (Voľnýtext)

en_US: PDF-Square
sk: PDF-kocka

en_US: PDF (Square)
sk: PDF (Kocka)

en_US: PDF-Circle
sk: PDF-kruh

en_US: PDF (Circle)
sk: PDF (Kruh)

en_US: PDF-Line
sk: PDF-čiarka

en_US: PDF (Line)
sk: PDF (Čiarka)

en_US: PDF-Sideline
sk: PDF-postranná čiarka

en_US: PDF (Sideline)
sk: PDF (Postrannáčiarka)

en_US: Insert the comment here
sk: Vložte sem komentár

en_US: PDF-Reply
sk: PDF-odpoveď

en_US: PDF (Reply)
sk: PDF (Odpoveď)

en_US: PDF-Tooltip
sk: PDF-pomocný návrh

en_US: PDF (Tooltip)
sk: PDF (Pomocný návrh)

en_US: Tooltip Text
sk: Text pre pomocný návrh

en_US: Tooltip
sk: Pomocný návrh

en_US: Insert the tooltip text here
sk: Vložte sem text pre pomocný návrh

en_US: List of PDF Comments
sk: Zoznam PDF-komentárov

en_US: [List of PDF Comments]
sk: [Zoznam PDF-komentárov]

en_US: List Options|s
sk: Voľby pre listinu komentárov|k

en_US: Insert list options here (see pdfcomment manual)
sk: Vložte sem voľby listiny (viďte pdfcomment manuál)

en_US: Provides fields and buttons for PDF forms. The module uses the LaTeX package hyperref. Please consult Help > Specific Manuals > PDF forms and the documentation of hyperref for details.
sk: Poskytuje plochy a tlačidlá pre PDF forms. Tento modul používa balík hyperref. Pre detaily si pozrite Pomocník->špecifické manuály->PDF forms a dokumentáciu balíka hyperref.

en_US: Begin PDF Form
sk: Začiatok PDF Form

en_US: PDF Form Parameters
sk: PDF Form parametre

en_US: Params
sk: Parametre

en_US: Insert PDF form parameters here
sk: Vložte sem parametre pre PDF form

en_US: End PDF Form
sk: Koniec PDF form

en_US: PDF Link Setup
sk: PDF (Spojovacie nastavenie)

en_US: PDF link setup
sk: PDF (spojovacie nastavenie)

en_US: TextField
sk: Textové pole

en_US: CheckBox
sk: Začiarkovacie políčko

en_US: ChoiceMenu
sk: Výber menu

en_US: Label[[Form]]
sk: Označenie

en_US: Insert the label here
sk: Vložte sem štítok

en_US: PushButton
sk: Tlačidlo

en_US: SubmitButton
sk: Podávacie tlačidlo

en_US: ResetButton
sk: Nulujúce tlačidlo

en_US: PDFAction
sk: PDFAkcia

en_US: The name of the PDF action
sk: Názov tejto PDF akcie

en_US: Text Field Style
sk: Štýl textového pola

en_US: Default text field style
sk: Štandardný štýl textového pola

en_US: Submit Button Style
sk: Štýl podávacieho tlačidla

en_US: Default submit button style
sk: Štandardný štýl podávacieho tlačidla

en_US: Push Button Style
sk: Štýl tlačidla

en_US: Default push button style
sk: Štandardný štýl tlačidla

en_US: Check Box Style
sk: Štýl začiarkovacieho políčka

en_US: Default check box style
sk: Štandardný štýl začiarkovacieho políčka

en_US: Reset Button Style
sk: Štýl nulujúceho tlačidla

en_US: Default reset button style
sk: Štandardný štýl nulujúceho tlačidla

en_US: List Box Style
sk: Štýl listiny poličiek

en_US: Default list box style
sk: Štandardný štýl zoznamu poličiek

en_US: Combo Box Style
sk: Štýl rozbaľovacieho políčka

en_US: Default combo box style
sk: Štandardný štýl rozbaľovacieho políčka

en_US: Popdown Box Style
sk: Štýl sťahovacieho políčka

en_US: Default popdown box style
sk: Štandardný štýl sťahovacieho políčka

en_US: Radio Box Style
sk: Štýl prepínacieho políčka

en_US: Default radio box style
sk: Štandardný štýl prepínacieho políčka

en_US: TitleSlide
sk: Titulná fólia

en_US: Slides
sk: Fólie

en_US: Slide Option
sk: Voľba fólia

en_US: Optional arguments to the slide command (see powerdot manual)
sk: Voliteľný argument pre príkaz fólia (viďte powerdot manuál)

en_US: EndSlide
sk: Koniec fólie

en_US: WideSlide
sk: Široká fólia

en_US: EmptySlide
sk: Prázdna fólia

en_US: Empty slide:
sk: Prázdna fólia:

en_US: Section Option
sk: Voľby pre sekciu

en_US: Optional arguments to the section command (see powerdot manual)
sk: Voliteľné argumenty pre príkaz sekcia (viďte powerdot manuál)

en_US: Itemize Type
sk: Typ položiek

en_US: Itemize type specification (see powerdot manual)
sk: Špecifikácia pre typ položiek (viďte powerdot manuál)

en_US: ItemizeType1
sk: Výpis položiek typ1

en_US: Enumerate Type
sk: Typ číslovania

en_US: Enumerate type specification (see powerdot manual)
sk: Špecifikácia pre typ číslovania (viďte powerdot manuál)

en_US: EnumerateType1
sk: Číslovanie typ1

en_US: Twocolumn
sk: Dva stĺpce

en_US: Twocolumn options (see powerdot manual)
sk: Voľby pre dva stĺpce (viďte powerdot manuál)

en_US: Left Column
sk: Stĺpec vľavo

en_US: Enter the text of the left column here (right column in main paragraph)
sk: Vložte sem text pre ľavý stĺpec (pravý stĺpec v hlavnom odstavci)

en_US: Numbered List (Level 1)
sk: Číslovaná listina (Úroveň 1)

en_US: Numbered List (Level 2)
sk: Číslovaná listina (Úroveň 2)

en_US: Numbered List (Level 3)
sk: Číslovaná listina (Úroveň 3)

en_US: Numbered List (Level 4)
sk: Číslovaná listina (Úroveň 4)

en_US: Bibliography Item
sk: Heslo v bibliografie

en_US: Onslide
sk: Zobrazené na fólii (onslide)

en_US: On Slides
sk: Na fóliách

en_US: Overlay Specification|S
sk: Špecifikácie prekrytia|p

en_US: Specify the overlay settings (see powerdot manual)
sk: Špecifikovať voľby prekrytia (viďte powerdot manuál)

en_US: Onslide+
sk: Ukázať na fólii (onslide+)

en_US: Onslide*
sk: Len na fólii (onslide*)

en_US: Recipe Book
sk: Receptár

en_US: Recipe
sk: Recept

en_US: Recipe:
sk: Recept:

en_US: Ingredients
sk: Prísady

en_US: Ingredients Header
sk: Hlavička prísady

en_US: Specify an optional ingredients header
sk: Urči voliteľnú hlavičku prísad

en_US: Ingredients:
sk: Prísady:

en_US: Report (Standard Class)
sk: Report (Štandardná trieda)

en_US: REVTeX (Obsolete Version)
sk: REVTeX (zastaraná verzia)

en_US: Affiliation (alternate)
sk: Príslušenstvo(alternatívne)

en_US: Affiliation (alternate):
sk: Príslušenstvo(alternatívne):

en_US: Alternate Affiliation Option
sk: Voľba pre alternatívne príslušenstvo

en_US: Optional argument to the altaffiliation command
sk: Voliteľný argument pre príkaz altaffiliation

en_US: Affiliation (none)
sk: Príslušenstvo(žiadne)

en_US: No affiliation
sk: Bez príslušenstva

en_US: Electronic Address:
sk: Elektronická adresa:

en_US: Electronic Address Option|s
sk: Voľba elektronická adresa|k

en_US: Optional argument to the email command
sk: Voliteľný argument pre príkaz email

en_US: Author URL Option
sk: Voľba URL autora

en_US: Optional argument to the homepage command
sk: Voliteľný argument pre referenciu na domácu stránku

en_US: Preprint
sk: Predtlač

en_US: Short title as it appears in the running headers
sk: Krátky titul ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: acknowledgments
sk: poďakovania

en_US: Ruled Table
sk: Pevná tabuľka

en_US: Specials
sk: Špeciálne

en_US: Turn Page
sk: Obrátiť stránku

en_US: Wide Text
sk: Široký text

en_US: Sub-Video
sk: Podvideo

en_US: List of Videos
sk: Zoznam videí

en_US: Videos ##
sk: Videá ##

en_US: videos ##
sk: videá ##

en_US: Videos
sk: Videá

en_US: Float Link
sk: Plávajúci odkaz

en_US: Float link
sk: Plávajúci odkaz

en_US: lowercase text
sk: text v malých písmenách

en_US: Online cite
sk: Online citovať

en_US: online cite
sk: online citovať

en_US: Text behind
sk: Text za

en_US: text behind the cite
sk: Text za citovaním

en_US: AltAffiliation
sk: Druhé príslušenstvo

en_US: PACS number:
sk: PACS-číslo:

en_US: Chemistry: Risk and Safety Statements (Obsolete)
sk: Chémia: Rizikové a Poistné Uzávierky (Zastarané)

en_US: Provides two insets and one environment to typeset numbers and phrases of chemical risk and safety statements. Now obsoleted and officially replaced by GHS Hazard-Precautionary statement system in the EU.
sk: Poskytuje dve vložky a jedno prostredie na sádzanie čísiel a zvratov pre poistné a rizikové uzávierky v Rizikové a Bezpečnostné Inštrukcie. Teraz zastarané a oficiálne nahradené s GHS Riziková a Bezpečnostná Inštrukcia v EU.

en_US: R-S number
sk: R-P číslo

en_US: R-S phrase
sk: R-P zvrat

en_US: Safety phrase
sk: Poistný zvrat

en_US: Phrase Text
sk: Zvrat: Text

en_US: Argument for statements that requires to specify additional information
sk: Argument pre príkazy ktoré vyžadujú špecifikáciu prídavnej informácie

en_US: S phrase:
sk: P zvrat:

en_US: Defines an inset to typeset reading aids (ruby, furigana) to Chinese characters. Uses the 'okumakro', 'luatexja-ruby', or 'ruby' package (depending on the TeX engine) or a fallback definition.
sk: Definuje vložku na vklad čínskych/japonských písmen. Vkladá pomôcky na čítanie (ruby, furigana). Použije okumakro, luatexja-ruby, alebo balík ruby (závislé od používaného TeX-u) alebo záložnej definície.

en_US: Ruby Text|R
sk: Ruby text|R

en_US: Reading aid (ruby, furigana) for Chinese characters.
sk: Pomôcka na čítanie (ruby, furigana) pre čínske/japonské písmená.

en_US: SciPoster
sk: Sci-plagát

en_US: Conference
sk: Konferencia

en_US: LeftLogo
sk: Ľavé logo

en_US: Left logo:
sk: Ľavé logo:

en_US: Logo Size
sk: Veľkosť loga

en_US: Relative logo size (0 through 1)
sk: Relatívna veľkosť loga (0 až 1)

en_US: RightLogo
sk: Pravé logo

en_US: Right logo:
sk: Pravé logo:

en_US: Caption Width
sk: Šírka popisu

en_US: The caption width relative to the column (0 through 1)
sk: Pomer šírky popisu ku šírke stĺpca (0 <= pomer <= 1)

en_US: KOMA-Script Article
sk: KOMA-Script článok

en_US: Beamer Article (KOMA-Script)
sk: Beamer článok (KOMA-Script)

en_US: KOMA-Script Book
sk: KOMA-Script kniha

en_US: Equation (\thechapter.\arabic{equation})
sk: Rovnica (\thechapter.\arabic{equation})

en_US: equation (\thechapter.\arabic{equation})
sk: rovnica (\thechapter.\arabic{equation})

en_US: Equations (\thechapter.\arabic{equation})
sk: Rovnice (\thechapter.\arabic{equation})

en_US: equations (\thechapter.\arabic{equation})
sk: rovnice (\thechapter.\arabic{equation})

en_US: Addpart
sk: Časť (zoznam)

en_US: Addchap
sk: Kapitola (zoznam)

en_US: The chapter as it appears in the table of contents/running headers
sk: Kapitola ako sa zobrazí v obsahu či v priebežných hlavičkách

en_US: Addsec
sk: Sekcia (zoznam)

en_US: Addchap*
sk: Kapitola* (zoznam)

en_US: Addsec*
sk: Sekcia* (zoznam)

en_US: Minisec
sk: Minisekcia

en_US: Publishers
sk: Vydavatelia

en_US: Dedication
sk: Venovanie

en_US: Titlehead
sk: Hlavička: Titulná strana

en_US: Uppertitleback
sk: Horný titul vzadu

en_US: Lowertitleback
sk: Dolný titul vzadu

en_US: Extratitle
sk: Extra titulok

en_US: Above
sk: Nad

en_US: above
sk: nad

en_US: Below
sk: Pod

en_US: below
sk: pod

en_US: Dictum
sk: Výrok

en_US: Dictum Author
sk: Autor výroku

en_US: The author of this dictum
sk: Autor tohto výroku

en_US: KOMA-Script Letter (V. 1, Obsolete)
sk: KOMA-Script list (V. 1, zastaraný)

en_US: Encl
sk: Prílohy

en_US: Place:
sk: Miesto:

en_US: Specialmail
sk: Zvláštny typ pošty

en_US: Specialmail:
sk: Zvláštny typ pošty:

en_US: Title:
sk: Titul:

en_US: Yourref
sk: Vaše číslo listu

en_US: Yourmail
sk: Váš list

en_US: Your letter of:
sk: Váš dopis od:

en_US: Myref
sk: Moje číslo listu

en_US: Customer
sk: Zákazník

en_US: Customer no.:
sk: Zákazník č.:

en_US: Invoice
sk: Účet

en_US: Invoice no.:
sk: Účet č.:

en_US: KOMA-Script Letter (V. 2)
sk: KOMA-Script list (V. 2)

en_US: NextAddress
sk: Ďalšia adresa

en_US: Next Address:
sk: Ďalšia adresa:

en_US: Sender Name:
sk: Meno odosielateľa:

en_US: Sender Phone:
sk: Telefón odosielateľa:

en_US: Sender Fax:
sk: Fax odosielateľa:

en_US: Sender E-Mail:
sk: E-mail odosielateľa:

en_US: Sender URL:
sk: URL odosielateľa:

en_US: EndLetter
sk: Koniec dopisu

en_US: End of letter
sk: Koniec dopisu

en_US: KOMA-Script Report
sk: KOMA-Script referát

en_US: Section Boxes
sk: Rámčeky: Sekciové

en_US: Defines Boxes with section header. Mainly intended for the SciPoster class.
sk: Definuje rámiky s hlavičkou sekcie. Hlavne myslené pre triedu Sci-plagát.

en_US: SectionBox
sk: Rámik sekcie

en_US: Section Box
sk: Rámik sekcie

en_US: Section Box Width|S
sk: Šírka rámiku sekcie|k

en_US: Width of the section Box
sk: Šírka rámiku sekcie

en_US: Heading
sk: Záhlavie

en_US: Section Box Heading
sk: Záhlavie rámiku sekcie

en_US: Insert the section box header here
sk: Vložte sem návestie rámiku sekcie

en_US: SubsectionBox
sk: Podsekcia: Rámik

en_US: Subsection Box
sk: Podsekcia: Rámik

en_US: SubsubsectionBox
sk: Podpodsekcia: Rámik

en_US: Subsubsection Box
sk: Podpodsekcia: Rámik

en_US: LandscapeSlide
sk: Fólia na šírku

en_US: Landscape Slide
sk: Fólia na šírku

en_US: PortraitSlide
sk: Fólia na výšku

en_US: Portrait Slide
sk: Fólia na výšku

en_US: SlideHeading
sk: Nadpis fólie

en_US: SlideSubHeading
sk: Podnadpis fólie

en_US: ListOfSlides
sk: Zoznam fólií

en_US: List of Slides
sk: Zoznam fólií

en_US: SlideContents
sk: Obsah fólie

en_US: Slide Contents
sk: Obsah fólie

en_US: ProgressContents
sk: Obsah pokroku

en_US: Progress Contents
sk: Obsah pokroku

en_US: Landscape Slide:
sk: Fólia na šírku:

en_US: Portrait Slide:
sk: Fólia na výšku:

en_US: Slide*
sk: Fólia*

en_US: List/TOC
sk: Listina/Obsah

en_US: [List Of Slides]
sk: [Zoznam fólií]

en_US: [Slide Contents]
sk: [Obsah fólie]

en_US: [Progress Contents]
sk: [Obsah pokroku]

en_US: Custom Paragraph Shapes
sk: Vlastné tvary odstavca

en_US: Provides several paragraph shapes as well as commands to define custom shapes. For a description see LyX's Additional features manual, section Modules > Paragraph Styles > Custom Paragraph Shapes.
sk: Poskytuje niekoľko tvarov odstavca ako aj príkazy na definovanie vlastných tvarov. Pre vysvetlenie pozrite LyXov manuál 'Prídavné vlastnosti', sekcia Modules > Paragraph Styles > Custom Paragraph Shapes.

en_US: CD label
sk: CD štítok

en_US: ShapedParagraphs
sk: Tvarované odstavce

en_US: Circle
sk: Kruh

en_US: Diamond
sk: Diamant

en_US: Heart
sk: Srdce

en_US: Hexagon
sk: Šesťhran

en_US: Nut
sk: Matica

en_US: Square
sk: Kocka

en_US: Star
sk: Hviezda

en_US: Candle
sk: Sviečka

en_US: Drop down
sk: Kvapka nadol

en_US: Drop up
sk: Kvapka nahor

en_US: Triangle up
sk: Trojuholník nahor

en_US: Triangle down
sk: Trojuholník nadol

en_US: Triangle left
sk: Trojuholník doľava

en_US: Triangle right
sk: Trojuholník doprava

en_US: shapepar
sk: parametertvaru

en_US: For scaling the <Shape specification> to positions on the page
sk: Na úpravu <Špecifikácia tvaru> pozícií na strane

en_US: Shape specification
sk: Špecifikácia tvaru

en_US: Specification of the shape
sk: Špecifikácia tvaru

en_US: Shapepar
sk: Parameter tvaru

en_US: Conjecture*
sk: Domnienka*

en_US: Algorithm*
sk: Algoritmus*

en_US: The title as it appears in the running headers
sk: Titul ako sa zobrazí v priebežných hlavičkách

en_US: AMS subject classifications:
sk: Klasifikácie oblasti AMS:

en_US: ACM SIGPLAN (Obsolete)
sk: ACM SIGPLAN (Zastarané)

en_US: Name of the conference
sk: Meno konferencie

en_US: Conference:
sk: Konferencia:

en_US: CopyrightYear
sk: Autorské práva rok

en_US: Copyright year:
sk: Autorské práva rok:

en_US: Copyrightdata
sk: Autorské práva dáta

en_US: Copyright data:
sk: Autorské práva dáta:

en_US: TitleBanner
sk: Úvodný nadpis

en_US: Title banner:
sk: Titulné záhlavie:

en_US: PreprintFooter
sk: Predtlač päty

en_US: Preprint footer:
sk: Predtlač päta:

en_US: Digital Object Identifier:
sk: Identifikátor digitálnych objektov:

en_US: Affiliation and/or address of the author
sk: Príslušenstvo a/alebo adresa autora

en_US: Terms:
sk: Pojmy:

en_US: Topic
sk: Námet

en_US: Inderscience 9.5 x 6.5 Journals
sk: Inderscience 9.5 x 6.5 Časopisy

en_US: Inderscience Journals (Obsolete)
sk: Inderscience Časopisy (Zastarané)

en_US: New Slide:
sk: Nová fólia:

en_US: Overlay
sk: Prekrytie

en_US: New Overlay:
sk: Nové prekrytie:

en_US: New Note:
sk: Nová poznámka:

en_US: InvisibleText
sk: Neviditeľný text

en_US: <Invisible Text Follows>
sk: <Neviditeľný text nasleduje>

en_US: VisibleText
sk: Viditeľný text

en_US: <Visible Text Follows>
sk: <Viditeľný text nasleduje>

en_US: Springer Nature Journals
sk: Springer Prírodné Denníky

en_US: Affiliation Nr.
sk: Príslušenstvo č.

en_US: Author (Corresp.)
sk: Autora (korešp.)

en_US: Author (Corr.):
sk: Kor.-Autor:

en_US: Affiliation (Corresp.)
sk: Príslušenstvo (Koa.-Autor)

en_US: Equal Contribution
sk: Rovnaký príspevok

en_US: Classification
sk: Klasifikácia

en_US: Classification:
sk: Klasifikácia:

en_US: Classification System
sk: Klasifikačný systém

en_US: E.g., MSC, PACS, or JEL
sk: Napr., MSC, PACS, alebo JEL

en_US: Organization
sk: Organizácia

en_US: Org. Address
sk: Org. Adresa

en_US: Post Code
sk: Poštové smerovacie číslo

en_US: Postcode
sk: Poštové smerovacie číslo

en_US: ----------- Begin Backmatter ----------
sk: ----------- Začiatok prívesu ----------

en_US: Backmatter heading
sk: Nadpis (prívesu)

en_US: Appendix \Alph{appendix}
sk: Príloha \Alph{appendix}

en_US: Hyphenatable Text Markup (Soul)
sk: Deliteľné textové značkovanie (Soul)

en_US: Defines text styles to highlight, space-out, strike-through, underline and capitalize/small-cap text by means of the soul package. As opposed to the markup provided by the Text Properties dialog, words marked-up with soul are hyphenated.
sk: Definuje štýly na vyzdvihnutie, odstúpenie, preškrtnutím, podčiarknutie a zmenu na veľké/malé kapitálky, spôsobom balíka soul. Naproti značkovaniu poskytnuté v dialógu Vlastnosti Textu, slová takto označené sú oddeliteľné spojovníkom.

en_US: Spaceletters
sk: Odstupné

en_US: spaced
sk: odstupné

en_US: Strikethrough
sk: Preškrtnutie

en_US: strike
sk: škrtnúť

en_US: Underline
sk: Podčiarknuté

en_US: ul
sk: pč

en_US: hl
sk: zw

en_US: Capitalize
sk: Veľké písmená

en_US: caps
sk: veľké

en_US: spaceletters
sk: odstupné

en_US: strikethrough
sk: preškrtnúť

en_US: highlight
sk: vyzdvihnutie

en_US: capitalise
sk: veľké písmená

en_US: Capitalise
sk: Veľké písmená

en_US: SPIE Proceedings
sk: SPIE rokovacie zväzky

en_US: Authorinfo
sk: Autor-info

en_US: Authorinfo:
sk: Autor-info:

en_US: ACKNOWLEDGMENTS
sk: POĎAKOVANIA

en_US: UNDEFINED
sk: NEDEFINOVANÉ

en_US: pp.
sk: str.

en_US: ed.
sk: vyd.

en_US: eds.
sk: vyd.

en_US: vol.
sk: diel

en_US: no.
sk: č.

en_US: in
sk: v

en_US: , & [[separate name of last author in citation w/ ampersand]]
sk:  &

en_US:  & [[separate two authors in citation w/ ampersand]]
sk:  &

en_US: Part ##
sk: Časť ##

en_US: part ##
sk: časť ##

en_US: Parts ##
sk: Časti ##

en_US: parts ##
sk: časti ##

en_US: Paragraph ##
sk: Odstavec ##

en_US: paragraph ##
sk: odstavec ##

en_US: Paragraphs ##
sk: Odstavce ##

en_US: paragraphs ##
sk: odstavce ##

en_US: Item \arabic{enumi}
sk: Položka \arabic{enumi}

en_US: item \arabic{enumi}
sk: položka \arabic{enumi}

en_US: Items \arabic{enumi}
sk: Položky \arabic{enumi}

en_US: items \arabic{enumi}
sk: položky \arabic{enumi}

en_US: Item \arabic{enumi}\alph{enumii}
sk: Položka \arabic{enumi}\alph{enumii}

en_US: item \arabic{enumi}\alph{enumii}
sk: položka \arabic{enumi}\alph{enumii}

en_US: Items \arabic{enumi}\alph{enumii}
sk: Položky \arabic{enumi}\alph{enumii}

en_US: items \arabic{enumi}\alph{enumii}
sk: položky \arabic{enumi}\alph{enumii}

en_US: Item \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}
sk: Položka \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}

en_US: item \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}
sk: položka \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}

en_US: Items \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}
sk: Položky \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}

en_US: items \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}
sk: položky \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}

en_US: Item \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}
sk: Položka \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}

en_US: item \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}
sk: položka \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}

en_US: Items \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}
sk: Položky \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}

en_US: items \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}
sk: položky \arabic{enumi}(\alph{enumii})\roman{enumiii}\Alph{enumiv}

en_US: Listing ##
sk: Výpis ##

en_US: listing ##
sk: výpis ##

en_US: Listings ##
sk: Výpisy ##

en_US: listings ##
sk: výpisy ##

en_US: Equation (##)
sk: Rovnica (##)

en_US: equation (##)
sk: rovnica (##)

en_US: Equations (##)
sk: Rovnice (##)

en_US: equations (##)
sk: rovnice (##)

en_US: Tables
sk: Tabuľky

en_US: Figures
sk: Obrázky

en_US: Algorithms
sk: Algoritmy

en_US: Margin Figures
sk: Krajné obrázky

en_US: Margin Tables
sk: Krajné tabuľky

en_US: Marginal notes
sk: Poznámky na okraji (neočíslované)

en_US: Footnotes
sk: Poznámky pod čiarou

en_US: Notes
sk: Poznámky

en_US: Branches
sk: Vetvy

en_US: Index Entries
sk: Heslá registier

en_US: Listings
sk: Výpisy

en_US: Margin
sk: Okraj

en_US: Foot ##
sk: Päta ##

en_US: Greyedout
sk: Zosivelé

en_US: Listings[[List of Listings]]
sk: Zoznam výpisov

en_US: List of Listings
sk: Zoznam výpisov

en_US: Listings[[inset]]
sk: Programové výpisy

en_US: Idx
sk: Heslo

en_US: See
sk: Viď

en_US: See also
sk: Viď tiež

en_US: Sort as
sk: Triediť ako

en_US: Subentry
sk: Podzáznam

en_US: Sort this entry as specified in the inset
sk: Zoraďte tento záznam tak, ako je uvedené vo vložke

en_US: Description of the entry
sk: Popis záznamu

en_US: Unit
sk: Jednotka

en_US: Nomenclature unit
sk: Nomenklatúrna jednotka

en_US: Note[[nomencl]]
sk: Poznámka

en_US: Nomenclature note
sk: Nomenklatúrna poznámka

en_US: unlabelled
sk: neoznačené

en_US: Preview
sk: Náhľad

en_US: see equation[[nomencl]]
sk: porovnaj s rovnicou

en_US: page[[nomencl]]
sk: strana

en_US: Nomenclature[[output]]
sk: Nomenklatúra

en_US: Verbatim*
sk: Doslovne*

en_US: Item[[enumerate]]
sk: Položka

en_US: item[[enumerate]]
sk: položka

en_US: Items[[enumerate]]
sk: Položky

en_US: items[[enumerate]]
sk: položky

en_US: Part \thepart
sk: Časť \thepart

en_US: Chapter \thechapter
sk: Kapitola \thechapter

en_US: Appendix \thechapter
sk: Príloha \thechapter

en_US: Subparagraph*
sk: Pododstavec*

en_US: Subequations
sk: Podrovnice

en_US: Provide a straightforward way to segregate subequations in LyX. See the Math manual.
sk: Umožniť priamy spôsob na oddelenie podrovníc v LyXe. Viďte manuál Math.

en_US: Sub-Equation
sk: Pod-Rovnica

en_US: Subequations (##)
sk: Podrovnice (##)

en_US: PartBacktext
sk: Časť zadnej strany

en_US: Part Title
sk: Titul časti

en_US: Title of this part
sk: Titul tejto časti

en_US: ChapSubtitle
sk: Podtitul kapitoly

en_US: ChapAuthor
sk: Autor kapitoly

en_US: ChapMotto
sk: Motto kapitoly

en_US: Run-in headings
sk: Nadpisy do záhlavia

en_US: Sub-run-in headings
sk: Podnadpisy do záhlavia

en_US: Extrachap
sk: Extra kapitola

en_US: extrachap
sk: extra kapitola

en_US: Author data:
sk: Autor dáta:

en_US: TOC title:
sk: Obsah titul:

en_US: TOC author:
sk: Obsah autor:

en_US: Running Author
sk: Autor v hlavičke

en_US: Running Chapter
sk: Kapitola v hlavičke

en_US: Running chapter:
sk: Kapitola v hlavičke:

en_US: Running Section
sk: Sekcia v hlavičke

en_US: Running section:
sk: Sekcia v hlavičke:

en_US: Abstract*
sk: Súhrn*

en_US: Abstract* (not printed)
sk: Súhrn* (nebude tlačený)

en_US: Foreword
sk: Predhovor

en_US: Alternative name
sk: Alternatívne meno

en_US: Longest Description Label
sk: Najdlhší popisný štítok

en_US: Longest description label
sk: Najdlhší popisný štítok

en_US: Svgraybox
sk: Sv šedý rámec

en_US: Proof(QED)
sk: Dôkaz(QED)

en_US: Proof(smartQED)
sk: Dôkaz(smartQED)

en_US: Springer's Global Journal Template (Obsolete Version)
sk: Springer, Globálna šablóna pre časopisy (Zastaraná Verzia)

en_US: Headnote
sk: Hlavičková poznámka

en_US: Headnote (optional):
sk: Hlavičková poznámka (voliteľná):

en_US: thanks
sk: vďaka

en_US: Inst
sk: Inšt

en_US: Institute #
sk: Inštitút #

en_US: Corr Author:
sk: Zodpovedný autor:

en_US: Offprints
sk: Odtlačky

en_US: Offprints:
sk: Odtlačky:

en_US: Springer's Global Journal Template (V. 3)
sk: Springer, Globálna šablóna pre časopisy (V. 3)

en_US: Subclass
sk: Podtrieda

en_US: Mathematics Subject Classification
sk: Klasifikácia oblasťi matematiky

en_US: CR Subject Classification
sk: Klasifikácia oblasti CR

en_US: Solution \thesolution
sk: Riešenie \thesolution

en_US: Journal of Geodesy (Springer)
sk: Časopis pre Geodéziu (Springer)

en_US: Springer Monographs (svmono)
sk: Springer, Monografie (svmono)

en_US: Springer Contributed Books (svmult)
sk: Springer, Prispievacie Knihy (svmult)

en_US: Title*
sk: Titul*

en_US: Title*:
sk: Titul*:

en_US: Contributors
sk: Prispievatelia

en_US: List of Contributors
sk: Zoznam prispievateľov

en_US: Contributor List
sk: Zoznam prispievateľov

en_US: For editors
sk: Pre vydavateľov

en_US: Probability Theory and Related Fields (Springer svprobth)
sk: Springer, Teória pravdepodobnosti a príbuzné polia (svprobth)

en_US: Allows to use the statistical language S/R as a literate programming tool via the Sweave() function. For more info see Help > Specific Manuals > Sweave.
sk: Umožňuje použiť štatistický jazyk S/R ako nástroj pre dokumentačné programovanie cez funkciu z balíka Sweave(). Pre viac informácie pozrite Pomocník->Špecifické manuály->Sweave.

en_US: Sweave Input File
sk: Sweave vstupný súbor

en_US: Number Tables by Section
sk: Číslovanie tabuliek podľa sekcie

en_US: Resets the table number at section start and prepends the section number to the table number, as in 'Table 2.1'.
sk: Vynuluje číslovanie tabuliek na začiatku sekcie a predčísli ich sekciou, ako pri 'Tabuľka 2.1'.

en_US: Japanese Article (Standard Class, vertical Writing)
sk: Japonský článok (Štandardná trieda, vertikálne písanie)

en_US: Japanese Book (Standard Class, vertical Writing)
sk: Japonská kniha (Štandardná trieda, vertikálne písanie)

en_US: Fancy Colored Boxes
sk: Rámčeky: Pestro zafarbené

en_US: Adds custom insets that support colored boxes via the tcolorbox package. See the tcolorbox documentation for details.
sk: Pridáva vlastné vložky podporujúce farebné rámiky pomocou balíka tcolorbox. Viďte dokumentáciu tcolorbox.

en_US: Color Box
sk: Farebný rámik

en_US: Color Box Options
sk: Voľby pre farebný rámik

en_US: Insert the color box options here (see tcolorbox manual)
sk: Tu sa vložia voľby pre farebný rámik (viďte tcolorbox manuál)

en_US: Dynamic Color Box
sk: Farebný rámik: Dynamický

en_US: Color Box (Dynamic)
sk: Farebný rámik (Dynamický)

en_US: Fit Color Box
sk: Prispôsobiť farebný rámik

en_US: Color Box (Fit Contents)
sk: Farebný rámik (Prispôsobiť obsah)

en_US: Raster Color Box
sk: Farebný rámik: Tabuľka

en_US: Subtitle Options
sk: Podtitulové voľby

en_US: Insert the options here
sk: Vložte sem voľby

en_US: Color Box Separator
sk: Farebný rámik: Oddeľovač

en_US: Color Boxes
sk: Farebné rámiky

en_US: Color Box Line
sk: Farebný rámik: Čiarka

en_US: Color Box Setup
sk: Farebný rámik: Nastavenie

en_US: New Color Box Type
sk: Nový typ pre farebné rámiky

en_US: New Box Options
sk: Nové voľby pre rámik

en_US: Options for the new box type (optional)
sk: Voľby pre tento nový typ rámiku (voliteľné)

en_US: Name of the new box type
sk: Názov pre tento nový typ rámiku

en_US: Arguments
sk: Argumenty

en_US: Number of arguments (remove this inset if none!)
sk: Počet argumentov (keď žiadny, odstráňte túto vložku!)

en_US: Default Value
sk: Predvolená hodnota

en_US: Default value for argument (keep empty!)
sk: Predvolená hodnota argumentu (nechajte prázdne!)

en_US: Custom Color Box 1
sk: Vlastný farebný rámik 1

en_US: More Color Box Options
sk: Ďalšie voľby pre farebný rámik

en_US: Insert more color box options here
sk: Vložte sem ďalšie voľby pre farebný rámik

en_US: Custom Color Box 2
sk: Vlastný farebný rámik 2

en_US: Custom Color Box 3
sk: Vlastný farebný rámik 3

en_US: Custom Color Box 4
sk: Vlastný farebný rámik 4

en_US: Custom Color Box 5
sk: Vlastný farebný rámik 5

en_US: theorem
sk: teorém

en_US: Theorems
sk: Teorémy

en_US: theorems
sk: teorémy

en_US: corollary
sk: dôsledok

en_US: Corollaries
sk: Dôsledky

en_US: corollaries
sk: dôsledky

en_US: Lemmas
sk: Lemmy

en_US: lemmas
sk: lemmy

en_US: proposition
sk: tvrdenie

en_US: Propositions
sk: Tvrdenia

en_US: propositions
sk: tvrdenia

en_US: conjecture
sk: domnienka

en_US: Conjectures
sk: Domnienky

en_US: conjectures
sk: domnienky

en_US: Fact \thefact.
sk: Fakt \thefact.

en_US: fact
sk: fakt

en_US: Facts
sk: Fakty

en_US: facts
sk: fakty

en_US: Definition \thedefinition.
sk: Definícia \thedefinition.

en_US: definition
sk: definícia

en_US: definitions
sk: definície

en_US: Example \theexample.
sk: Príklad \theexample.

en_US: example
sk: príklad

en_US: examples
sk: príklady

en_US: Problem \theproblem.
sk: Problém \theproblem.

en_US: problem
sk: problém

en_US: Problems
sk: Problémy

en_US: problems
sk: problémy

en_US: Exercise \theexercise.
sk: Cvičenie \theexercise.

en_US: exercise
sk: cvičenie

en_US: Exercises
sk: Cvičenia

en_US: exercises
sk: cvičenia

en_US: solution
sk: riešenie

en_US: Solutions
sk: Riešenia

en_US: solutions
sk: riešenia

en_US: remark
sk: pripomienka

en_US: remarks
sk: pripomienky

en_US: claim
sk: nárok

en_US: Claims
sk: Nároky

en_US: claims
sk: nároky

en_US: AMS Theorems (Numbered by Type)
sk: AMS teorémy (Číslované podľa typu)

en_US: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. Contrary to the plain AMS Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering's scope is the whole document. For chapter- and section-wide numbering, use one of the 'within Sections'/'within Chapters' modules, respectively.
sk: Definuje prostredie mat. viet a dôkazov používajúce rozšírenie AMS. K dispozícii sú číslované a neočíslované typy. Opačne k jednoduchému modulu rozšírenia AMS, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie (čiže veta 1, veta 2, lemma 1, tvrdenie 1, veta 3, lemma 2, …, oproti veta 1, veta 2, lemma 3, tvrdenie 4…). Číslovanie je postupne bez ohľadu na štruktúru dokumentu. To sa dá zmeniť voľbou jedného z 'Teorémy (Číslované podľa …)' modulu.

en_US: AMS Theorems (Numbered by Type within Chapters)
sk: AMS teorémy (Číslované podľa typu vnútri kapitol)

en_US: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. Contrary to the plain AMS Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1.1, theorem 1.2, lemma 1.1, proposition 1.1, theorem 1.3, lemma 1.2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering restarts for each chapter: theorem 1.1, theorem 2.1, ...
sk: Definuje prostredie mat. viet a dôkazov používajúce rozšírenie AMS. K dispozícii sú číslované a neočíslované typy. Opačne k jednoduchému modulu rozšírenia AMS, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie (čiže veta 1, veta 2, lemma 1, tvrdenie 1, veta 3, lemma 2, …, oproti veta 1, veta 2, lemma 3, tvrdenie 4…). Číslovanie sa reštartuje na začiatku každej kapitoli: teoréma 1.1, teoréma 2.1, …

en_US: AMS Theorems (Extended, Numbered by Type)
sk: AMS teorémy (rozšírenie, číslované podľa typu)

en_US: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Conclusion, Assumption, and Case, in both numbered and non-numbered forms. Contrary to the plain AMS-Extended module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., criterion 1, criterion 2, axiom 1, assumption 1, criterion 3, ..., as opposed to criterion 1, criterion 2, axiom 3, assumption 4, ...).
sk: Definuje niektoré prídavné prostredie teorémou pre použitie s balíkmi AMS. Zahrňuje Kritérium, Algoritmus, Axióma, Podmienka, Poznámka, Notácia, Súhrn, Záver, Predpoklad, a Prípad v oboch formách (číslované/neočíslované). Opačne k jednoduchému modulu rozšírenia AMS, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie (čiže kritérium 1, kritérium 2, axióma 1, predpoklad 1, kritérium 3, …, oproti kritérium 1, kritérium 2, axióma 3, predpoklad 4, …).

en_US: Criterion \thecriterion.
sk: Kritérium \thecriterion.

en_US: criterion
sk: kritérium

en_US: Criteria
sk: Kritériá

en_US: criteria
sk: kritériá

en_US: Criterion*
sk: Kritérium*

en_US: Criterion.
sk: Kritérium.

en_US: Algorithm \thealgorithm.
sk: Algoritmus \thealgorithm.

en_US: algorithm
sk: algoritmus

en_US: algorithms
sk: algoritmy

en_US: Algorithm.
sk: Algoritmus.

en_US: Axiom \theaxiom.
sk: Axióma \theaxiom.

en_US: axiom
sk: axióma

en_US: Axioms
sk: Axiómy

en_US: axioms
sk: axiómy

en_US: Axiom*
sk: Axióma*

en_US: Axiom.
sk: Axióma.

en_US: Condition \thecondition.
sk: Podmienka \thecondition.

en_US: condition
sk: podmienka

en_US: Conditions
sk: Podmienky

en_US: conditions
sk: podmienky

en_US: Condition*
sk: Podmienka*

en_US: Condition.
sk: Podmienka.

en_US: Note \thenote.
sk: Poznámka \thenote.

en_US: note
sk: poznámka

en_US: Notes[[theorem]]
sk: Poznámky

en_US: notes[[theorem]]
sk: poznámky

en_US: Note*
sk: Poznámka*

en_US: Note.
sk: Poznámka.

en_US: Notation \thenotation.
sk: Notácia \thenotation.

en_US: notation
sk: notácia

en_US: Notations
sk: Notácie

en_US: notations
sk: notácie

en_US: Notation*
sk: Notácia

en_US: Notation.
sk: Notácia.

en_US: Summary \thesummary.
sk: Súhrn \thesummary.

en_US: summary
sk: súhrn

en_US: Summaries
sk: Súhrny

en_US: summaries
sk: súhrny

en_US: Summary*
sk: Súhrn*

en_US: Summary.
sk: Súhrn.

en_US: Conclusion \theconclusion.
sk: Záver \theconclusion.

en_US: conclusion
sk: záver

en_US: Conclusions[[theorem]]
sk: Závery

en_US: conclusions[[theorem]]
sk: závery

en_US: Conclusion*
sk: Záver*

en_US: Conclusion.
sk: Záver.

en_US: Assumption \theassumption.
sk: Predpoklad \theassumption.

en_US: assumption
sk: predpoklad

en_US: Assumptions
sk: Predpoklady

en_US: assumptions
sk: predpoklady

en_US: Assumption*
sk: Predpoklad*

en_US: Assumption.
sk: Predpoklad.

en_US: question
sk: otázka

en_US: Questions
sk: Otázky

en_US: questions
sk: otázky

en_US: Question*
sk: Otázka*

en_US: Question.
sk: Otázka.

en_US: AMS Theorems (Extended, Numbered by Type within Chapters)
sk: AMS teorémy (Rozšírenie, číslované podľa typu vnútri kapitol)

en_US: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Conclusion, Assumption, and Case, in both numbered and non-numbered forms. Contrary to the plain AMS-Extended module, the different theorem types provided here each have a separate counter, restarted with each new chapter (e.g., criterion 1.1, criterion 1.2, axiom 1.1, assumption 1.1, #criterion 2.1, criterion 2.2, axiom 2.1..., as opposed to criterion 1, criterion 2, axiom 3, assumption 4...)
sk: Definuje niektoré prídavné prostredie teorémou pre použitie s balíkmi AMS-teorémy. Zahrňuje Kritérium, Algoritmus, Axióma, Podmienka,Poznámka, Notácia, Súhrn, Záver, Predpoklad, a Prípad v oboch formách (číslované/neočíslované). Opačne k jednoduchému modulu rozšírenia AMS, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie, reštartované pri každej novej kapitole (čiže kritérium 1.1, kritérium 1.2, axióma 1.1, predpoklad 1.1, kritérium 2.1, axióma 2.1, …, oproti kritérium 1.1, kritérium 1.2, axióma 1.3, predpoklad 1.4, …)

en_US: AMS Theorems (Extended)
sk: AMS teorémy (rozšírenie)

en_US: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Conclusion, Fact, Assumption, Case, and Question, in both numbered and non-numbered forms.
sk: Definuje niektoré prídavné prostredie teorémou pre použitie s balíkmi AMS. Zahrňuje Kritérium, Algoritmus, Axióma, Podmienka, Poznámka, Notácia, Súhrn, Záver, Fakt, Predpoklad, Prípad a Otázka v oboch formách (číslované/neočíslované).

en_US: Criterion \thetheorem.
sk: Kritérium \thetheorem.

en_US: Algorithm \thetheorem.
sk: Algoritmus \thetheorem.

en_US: Axiom \thetheorem.
sk: Axióma \thetheorem.

en_US: Condition \thetheorem.
sk: Podmienka \thetheorem.

en_US: Note \thetheorem.
sk: Poznámka \thetheorem.

en_US: Notation \thetheorem.
sk: Notácia \thetheorem.

en_US: Summary \thetheorem.
sk: Súhrn \thetheorem.

en_US: Conclusion \thetheorem.
sk: Záver \thetheorem.

en_US: Assumption \thetheorem.
sk: Predpoklad \thetheorem.

en_US: Question \thetheorem.
sk: Otázka \thetheorem.

en_US: Fact \thetheorem.
sk: Fakt \thetheorem.

en_US: Problem \thetheorem.
sk: Problém \thetheorem.

en_US: Exercise \thetheorem.
sk: Cvičenie \thetheorem.

en_US: Solution \thetheorem.
sk: Riešenie \thetheorem.

en_US: Remark \thetheorem.
sk: Pripomienka \thetheorem.

en_US: AMS Theorems
sk: AMS teorémy

en_US: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. By default, the theorems are numbered consecutively throughout the document. This can be changed by loading one of the 'Theorems (Numbered by ...)' modules.
sk: Definuje prostredie mat. viet a dôkazov používajúce rozšírenie AMS. K dispozícii sú číslované a ne-číslované typy. Implicitne sú vety číslované postupne bez ohľadu na štruktúru dokumentu. To sa dá zmeniť voľbou jedného z 'Teorémy (Číslované podľa …)' modulu.

en_US: Standard Theorems (Numbered by Type)
sk: Štandardné teorémy (Číslované podľa typu)

en_US: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. Contrary to the plain Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering's scope is the whole document. For chapter- and section-wide numbering, use one of the 'within Sections'/'within Chapters' modules, respectively.
sk: Definuje niektoré prostredia mat. viet nepoužívajúce AMS. Opačne k jednoduchému modulu teorémou, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie (čiže veta 1, veta 2, lemma 1, tvrdenie 1, veta 3, lemma 2, …, oproti veta 1, veta 2, lemma 3, tvrdenie 4, …). Číslovanie je usporiadané bez ohľadu na štruktúru dokumentu. To sa dá zmeniť voľbou jedného z 'Teorémy (Číslované podľa …)' modulu.

en_US: Case (Level 1)
sk: Prípad (Úroveň 1)

en_US: Case \arabic{casei}
sk: Prípad \arabic{casei}

en_US: case \arabic{casei}
sk: prípad \arabic{casei}

en_US: Cases \arabic{casei}
sk: Prípady \arabic{casei}

en_US: cases \arabic{casei}
sk: prípady \arabic{casei}

en_US: Case \arabic{casei}.
sk: Prípad \arabic{casei}.

en_US: Case (Level 2)
sk: Prípad (Úroveň 2)

en_US: Case \roman{caseii}.
sk: Prípad \roman{caseii}.

en_US: Case \roman{caseii}
sk: Prípad \roman{caseii}

en_US: case \roman{caseii}
sk: prípad \roman{caseii}

en_US: Cases \roman{caseii}
sk: Prípady \roman{caseii}

en_US: cases \roman{caseii}
sk: prípady \roman{caseii}

en_US: Case (Level 3)
sk: Prípad (Úroveň 3)

en_US: Case \alph{caseiii}.
sk: Prípad \alph{caseiii}.

en_US: Case \alph{caseiii}
sk: Prípad \alph{caseiii}

en_US: case \alph{caseiii}
sk: prípad \alph{caseiii}

en_US: Cases \alph{caseiii}
sk: Prípady \alph{caseiii}

en_US: cases \alph{caseiii}
sk: prípady \alph{caseiii}

en_US: Case (Level 4)
sk: Prípad (Úroveň 4)

en_US: Case \arabic{caseiv}
sk: Prípad \arabic{caseiv}

en_US: case \arabic{caseiv}
sk: prípad \arabic{caseiv}

en_US: Cases \arabic{caseiv}
sk: Prípady \arabic{caseiv}

en_US: cases \arabic{caseiv}
sk: prípady \arabic{caseiv}

en_US: Case \arabic{caseiv}.
sk: Prípad \arabic{caseiv}.

en_US: Standard Theorems (Numbered by Type within Chapters)
sk: Štandardné teorémy (Číslované podľa typu vnútri kapitol)

en_US: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. Contrary to the plain Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering is reset at each chapter start.
sk: Definuje niektoré prostredia mat. viet nepoužívajúce AMS. Opačne k jednoduchému modulu teorémou, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie (čiže veta 1, veta 2, lemma 1, tvrdenie 1, veta 3, lemma 2, …, oproti veta 1, veta 2, lemma 3, tvrdenie 4, …). Číslovanie sa nuluje na začiatku každej kapitoly.

en_US: Standard Theorems (Numbered by Chapter)
sk: Štandardné teorémy (Číslované podľa kapitoly)

en_US: Numbers theorems and the like by chapter (i.e., the counter is reset at each chapter start). Use this module only with document classes that provide a chapter environment.
sk: Číslovanie mat. viet a pod. podľa kapitoly. (čiže číslovanie sa nuluje na začiatku každej kapitoly). Použiť tento modul len s takou triedou dokumentov, ktorá podporuje prostredie kapitoly.

en_US: Theorem \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Teoréma \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: theorem \thechapter.\arabic{theorem}
sk: teoréma \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Theorems \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Teorémy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: theorems \thechapter.\arabic{theorem}
sk: teorémy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Corollary \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Dôsledok \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: corollary \thechapter.\arabic{theorem}
sk: dôsledok \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Corollaries \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Dôsledky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: corollaries \thechapter.\arabic{theorem}
sk: dôsledky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Lemmas \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Lemmy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: lemmas \thechapter.\arabic{theorem}
sk: lemmy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Proposition \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Tvrdenie \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: proposition \thechapter.\arabic{theorem}
sk: tvrdenie \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Propositions \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Tvrdenia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: propositions \thechapter.\arabic{theorem}
sk: tvrdenia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Conjecture \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Domnienka \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: conjecture \thechapter.\arabic{theorem}
sk: domnienka \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Conjectures \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Domnienky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: conjectures \thechapter.\arabic{theorem}
sk: domnienky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Definition \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Definícia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: definition \thechapter.\arabic{theorem}
sk: definícia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Definitions \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Definície \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: definitions \thechapter.\arabic{theorem}
sk: definície \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Example \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Príklad \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: example \thechapter.\arabic{theorem}
sk: príklad \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Examples \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Príklady \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: examples \thechapter.\arabic{theorem}
sk: príklady \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Problem \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Problém \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: problem \thechapter.\arabic{theorem}
sk: problém \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Problems \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Problémy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: problems \thechapter.\arabic{theorem}
sk: problémy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Exercise \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Cvičenie \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: exercise \thechapter.\arabic{theorem}
sk: cvičenie \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Exercises \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Cvičenia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: exercises \thechapter.\arabic{theorem}
sk: cvičenia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Solution \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Riešenie \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: solution \thechapter.\arabic{theorem}
sk: riešenie \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Solutions \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Riešenia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: solutions \thechapter.\arabic{theorem}
sk: riešenia \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Remark \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Pripomienka \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: remark \thechapter.\arabic{theorem}
sk: pripomienka \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Remarks \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Pripomienky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: remarks \thechapter.\arabic{theorem}
sk: pripomienky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Claim \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Nárok \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: claim \thechapter.\arabic{theorem}
sk: nárok \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Claims \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Nároky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: claims \thechapter.\arabic{theorem}
sk: nároky \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Fact \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Fakt \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: fact \thechapter.\arabic{theorem}
sk: fakt \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Facts \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Fakty \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: facts \thechapter.\arabic{theorem}
sk: fakty \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Criterion \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Kritérium \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: criterion \thechapter.\arabic{theorem}
sk: kritérium \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Criteria \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Kritériá \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: criteria \thechapter.\arabic{theorem}
sk: kritériá \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Algorithm \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Algoritmus \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: algorithm \thechapter.\arabic{theorem}
sk: algoritmus \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Algorithms \thechapter.\arabic{theorem}
sk: Algoritmy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: algorithms \thechapter.\arabic{theorem}
sk: algoritmy \thechapter.\arabic{theorem}

en_US: Fact ##
sk: Fakt ##

en_US: fact ##
sk: fakt ##

en_US: Facts ##
sk: Fakty ##

en_US: facts ##
sk: fakty ##

en_US: Definition ##
sk: Definícia ##

en_US: definition ##
sk: definícia ##

en_US: Definitions ##
sk: Definície ##

en_US: definitions ##
sk: definície ##

en_US: Example ##
sk: Príklad ##

en_US: example ##
sk: príklad ##

en_US: Examples ##
sk: Príklady ##

en_US: examples ##
sk: príklady ##

en_US: Problem ##
sk: Problém ##

en_US: problem ##
sk: problém ##

en_US: Problems ##
sk: Problémy ##

en_US: problems ##
sk: problémy ##

en_US: Exercise ##
sk: Cvičenie ##

en_US: exercise ##
sk: cvičenie ##

en_US: Exercises ##
sk: Cvičenia ##

en_US: exercises ##
sk: cvičenia ##

en_US: Criterion ##
sk: Kritérium ##

en_US: criterion ##
sk: kritérium ##

en_US: Criteria ##
sk: Kritériá ##

en_US: criteria ##
sk: kritériá ##

en_US: Axiom ##
sk: Axióma ##

en_US: axiom ##
sk: axióma ##

en_US: Axioms ##
sk: Axiómy ##

en_US: axioms ##
sk: axiómy ##

en_US: Condition ##
sk: Podmienka ##

en_US: condition ##
sk: podmienka ##

en_US: Conditions ##
sk: Podmienky ##

en_US: conditions ##
sk: podmienky ##

en_US: Note ##
sk: Poznámka ##

en_US: note ##
sk: poznámka ##

en_US: Notes ##
sk: Poznámky ##

en_US: notes ##
sk: poznámky ##

en_US: Notation ##
sk: Notácia ##

en_US: notation ##
sk: notácia ##

en_US: Notations ##
sk: Notácie ##

en_US: notations ##
sk: notácie ##

en_US: Conclusion ##
sk: Záver ##

en_US: conclusion ##
sk: záver ##

en_US: Conclusions ##
sk: Závery ##

en_US: conclusions ##
sk: závery ##

en_US: Assumption ##
sk: Predpoklad ##

en_US: assumption ##
sk: predpoklad ##

en_US: Assumptions ##
sk: Predpoklady ##

en_US: assumptions ##
sk: predpoklady ##

en_US: Standard Theorems (Nameable)
sk: Štandardné teorémy (pomenovateľné)

en_US: Facilitates the use of named theorems. The name of the theorem goes into the 'Additional Theorem Text' argument.
sk: Umožňuje používanie menovaných teorém. Meno teorému ide do vložky 'Dodatočný text teorémy'.

en_US: Named Theorem
sk: Menovaný teorém

en_US: Named Theorem.
sk: Menovaný teorém.

en_US: Example*
sk: Príklad*

en_US: Problem*
sk: Problém*

en_US: Exercise*
sk: Cvičenie*

en_US: Solution*
sk: Riešenie*

en_US: Claim*
sk: Nárok*

en_US: Alternative proof string
sk: Alternatívny reťazec dôkazu

en_US: Standard Theorems (Numbered by Type within Sections)
sk: Štandardné teorémy (Číslovanie podľa typu vnútri sekcií)

en_US: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. Contrary to the plain Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering is reset at each section start.
sk: Definuje niektoré prostredia mat. viet nepoužívajúce AMS. Opačne k jednoduchému modulu teorémou, má tu každý poskytnutý typ teorémou svoje vlastné číslovanie (čiže veta 1, veta 2, lemma 1, tvrdenie 1, veta 3, lemma 2, …, oproti veta 1, veta 2, lemma 3, tvrdenie 4, …). Číslovanie sa nuluje na začiatku každej sekcie.

en_US: Standard Theorems (Numbered by Section)
sk: Štandardné teorémy (Číslovanie podľa sekcie)

en_US: Numbers theorems and the like by section (i.e., the counter is reset at each section start).
sk: Číslovanie teorém a pod. podľa sekcie (čiže číslovanie sa nuluje na začiatku každej sekcie).

en_US: Proposition \thesection.\arabic{theorem}
sk: Tvrdenie \thesection.\arabic{theorem}

en_US: proposition \thesection.\arabic{theorem}
sk: tvrdenie \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Propositions \thesection.\arabic{theorem}
sk: Tvrdenia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: propositions \thesection.\arabic{theorem}
sk: tvrdenia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Conjecture \thesection.\arabic{theorem}
sk: Domnienka \thesection.\arabic{theorem}

en_US: conjecture \thesection.\arabic{theorem}
sk: domnienka \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Conjectures \thesection.\arabic{theorem}
sk: Domnienky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: conjectures \thesection.\arabic{theorem}
sk: domnienky \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Example \thesection.\arabic{theorem}
sk: Príklad \thesection.\arabic{theorem}

en_US: example \thesection.\arabic{theorem}
sk: príklad \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Examples \thesection.\arabic{theorem}
sk: Príklady \thesection.\arabic{theorem}

en_US: examples \thesection.\arabic{theorem}
sk: príklady \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Problem \thesection.\arabic{theorem}
sk: Problém \thesection.\arabic{theorem}

en_US: problem \thesection.\arabic{theorem}
sk: problém \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Problems \thesection.\arabic{theorem}
sk: Problémy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: problems \thesection.\arabic{theorem}
sk: problémy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Exercise \thesection.\arabic{theorem}
sk: Cvičenie \thesection.\arabic{theorem}

en_US: exercise \thesection.\arabic{theorem}
sk: cvičenie \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Exercises \thesection.\arabic{theorem}
sk: Cvičenia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: exercises \thesection.\arabic{theorem}
sk: cvičenia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Solution \thesection.\arabic{theorem}
sk: Riešenie \thesection.\arabic{theorem}

en_US: solution \thesection.\arabic{theorem}
sk: riešenie \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Solutions \thesection.\arabic{theorem}
sk: Riešenia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: solutions \thesection.\arabic{theorem}
sk: riešenia \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Fact \thesection.\arabic{theorem}
sk: Fakt \thesection.\arabic{theorem}

en_US: fact \thesection.\arabic{theorem}
sk: fakt \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Facts \thesection.\arabic{theorem}
sk: Fakty \thesection.\arabic{theorem}

en_US: facts \thesection.\arabic{theorem}
sk: fakty \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Criterion \thesection.\arabic{theorem}
sk: Kritérium \thesection.\arabic{theorem}

en_US: criterion \thesection.\arabic{theorem}
sk: kritérium \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Criteria \thesection.\arabic{theorem}
sk: Kritériá \thesection.\arabic{theorem}

en_US: criteria \thesection.\arabic{theorem}
sk: kritériá \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Algorithm \thesection.\arabic{theorem}
sk: Algoritmus \thesection.\arabic{theorem}

en_US: algorithm \thesection.\arabic{theorem}
sk: algoritmus \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Algorithms \thesection.\arabic{theorem}
sk: Algoritmy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: algorithms \thesection.\arabic{theorem}
sk: algoritmy \thesection.\arabic{theorem}

en_US: Conjecture.
sk: Domnienka.

en_US: Fact*
sk: Fakt*

en_US: Problem.
sk: Problém.

en_US: Exercise.
sk: Cvičenie.

en_US: Solution.
sk: Riešenie.

en_US: Remark.
sk: Pripomienka.

en_US: Standard Theorems (Unnumbered)
sk: Štandardné teorémy (Neočíslované)

en_US: Defines only unnumbered theorem environments, and the proof environment, using the extended AMS machinery.
sk: Definuje len neočíslované prostredie pre vety a dôkazy, použitím rozšírenie AMS.

en_US: Standard Theorems
sk: Štandardné teorémy

en_US: Defines some theorem environments for use with non-AMS classes. By default, the theorems are numbered consecutively throughout the document. This can be changed by loading one of the 'Theorems (Numbered by ...)' modules.
sk: Definuje niektoré prostredia mat. viet pre použitie v triedach neodvodených od AMS. Implicitne sú vety číslované postupne bez ohľadu na štruktúru dokumentu. To sa dá zmeniť voľbou jedného z 'Teorémy (Číslované podľa …)' modulu.

en_US: Name/Title
sk: Meno/Titul

en_US: Alternative optional name or title
sk: Alternatívne voliteľné meno alebo titul

en_US: Prop \theprop.
sk: Téza \theprop.

en_US: Prob(lem)
sk: Prob(lém)

en_US: Sol
sk: Riešenie

en_US: # [number of Prob]
sk: # [číslo problému(Prob)]

en_US: Label of Problem
sk: Štítok problému

en_US: Label of the corresponding problem
sk: Štítok korešpondujúci problému

en_US: Property ##
sk: Vlastnosť ##

en_US: property ##
sk: vlastnosť ##

en_US: Properties ##
sk: Vlastnosti ##

en_US: properties ##
sk: vlastnosti ##

en_US: Property \theproperty.
sk: Vlastnosť \theproperty.

en_US: TODO Notes
sk: TODO poznámky

en_US: Provides custom insets to insert TODO items in your document (using the todonotes package). In order to generate a 'List of TODOs', the module provides a paragraph style. Passing 'final' as document class option suppresses the output of TODO notes.
sk: Poskytuje vlastné vložky na vklad TODO prvkov do vášho dokumentu (používajúc balík todonotes). Pre generáciu 'Zoznam TODOs' poskytuje tento modul štýl odstavca. Nastaviť 'final' ako voľbu dokumentu potlačí výstup 'TODO' poznámok.

en_US: List of TODOs
sk: Zoznam TODOs

en_US: [List of TODOs]
sk: [Zoznam TODOs]

en_US: List of TODOs Heading|s
sk: Zoznam TODOs-hlavičiek|k

en_US: Enter a custom header for the List of TODOs here
sk: Vložte sem vlastný nadpis pre Zoznam TODOs

en_US: TODO Note (Margin)
sk: TODO poznámka (Okraj)

en_US: TODO (Margin)
sk: TODO (Okraj)

en_US: TODO Note Options|s
sk: Voľby poznámky TODO|k

en_US: See the todonotes manual for possible options
sk: Viďte manuál balíka todonotes pre možné voľby

en_US: TODO Note (inline)
sk: TODO poznámka (v texte)

en_US: TODO (Inline)
sk: TODO (v texte)

en_US: Missing Figure
sk: Chýbajúci obrázok

en_US: Missing Figure Note Options|s
sk: Chýbajú voľby poznámky k obrázku|k

en_US: Todo[Inline]
sk: Todo[V riadku (inline)]

en_US: Todo[margin]
sk: Todo[okraj]

en_US: MissingFigure
sk: Chybiaci obrázok

en_US: Japanese Report (Standard Class, vertical Writing)
sk: Japonský referát (Štandardná trieda, vertikálne písanie)

en_US: Tufte Book
sk: Tufte kniha

en_US: sidenote
sk: poznámka na okraji (číslovaná)

en_US: bibl. entry
sk: bibl. záznam

en_US: Marginnote
sk: Poznámka na okraji (neočíslovaná)

en_US: marginnote
sk: poznámka na okraji (neočíslovaná)

en_US: NewThought
sk: Nová úvaha

en_US: new thought
sk: nová úvaha

en_US: AllCaps
sk: Verzálky

en_US: allcaps
sk: verzálky

en_US: SmallCaps
sk: Kapitálky

en_US: smallcaps
sk: kapitálky

en_US: Full Width
sk: Celá šírka

en_US: Margin Figure
sk: Krajný obrázok

en_US: Margin Figure ##
sk: Krajný obrázok ##

en_US: margin figure ##
sk: krajný obrázok ##

en_US: Margin Figures ##
sk: Krajné obrázky ##

en_US: margin figures ##
sk: krajné obrázky ##

en_US: Margin Table
sk: Krajná tabuľka

en_US: Margin Table ##
sk: Krajná tabuľka ##

en_US: margin table ##
sk: krajná tabuľka ##

en_US: Margin Tables ##
sk: Krajné tabuľky ##

en_US: margin tables ##
sk: krajné tabuľky ##

en_US: MarginTable
sk: Krajná tabuľka

en_US: Sub-MarginTable
sk: Podkrajná tabuľka

en_US: MarginFigure
sk: Krajný obrázok

en_US: Sub-MarginFigure
sk: Podkrajný obrázok

en_US: Tufte Handout
sk: Tufte Leták

en_US: Handouts
sk: Letáky

en_US: Variable-width Minipages
sk: Variabilná šírka pre minipage

en_US: Adds a 'Minipage (Var. Width)' inset using the varwidth LaTeX package. The varwidth package provides a variable-width minipage, whose resulting width is the width of its contents (if this does not exceed the specified maximum width).  The inset has two optional arguments: vertical adjustment (c|t|b) and maximum width (defaults to \linewidth).  For an example, see File > Open Example > Modules > Variable-width Minipages.
sk: Pridá vložku 'Minipage (Var. šírka)' použijúc LaTeX balík varwidth. Balík varwidth poskytuje minipage s variabilnou šírkou, rezultuje v šírke jej obsahu (kým to nepresahuje stanovenú maximálnu šírku).  Vložka má dva voliteľné argumenty: vertikálna úprava (c [stred],t [hore],b [dole]) a maximálna šírka (štandardne \linewidth). Viďte príklad v Súbor->Otvoriť príklad...->Moduly->Variabilná šírka pre minipage.

en_US: Minipage (Var. Width)
sk: Minipage (Var. šírka)

en_US: Vert. Adjustment
sk: Vert. Úprava

en_US: Vertical adjustment: c (center), t (top) or b (bottom)
sk: Vertikálna úprava: c (stred), t (vrch) alebo b (spodok)

en_US: Max. Width
sk: Max. šírka

en_US: Maximum width (default: \linewidth)
sk: Maximálna šírka (štandard: \linewidth)

en_US: Ignore
sk: Ignorovať

en_US: Afrikaans
sk: Afrikánsky

en_US: Albanian
sk: Albánsky

en_US: English (USA)
sk: Anglicky (USA)

en_US: Amharic
sk: Amharsky

en_US: Greek (ancient)
sk: Grécky (antický)

en_US: Arabic (ArabTeX, only with TeX fonts)
sk: Arabsky (ArabTeX, iba s fontami TeX)

en_US: Arabic (Arabi or non-TeX fonts)
sk: Arabsky (Písma Arabi alebo nie TeX)

en_US: Armenian
sk: Arménsky

en_US: Asturian
sk: Astúrsky

en_US: English (Australia)
sk: Anglicky (Austrália)

en_US: German (Austria, old spelling)
sk: Nemecky (Rakúsko, starý pravopis)

en_US: German (Austria)
sk: Nemecky (Rakúsko)

en_US: Azerbaijani
sk: Azerbajdžánsky

en_US: Indonesian
sk: Indonézsky

en_US: Malay
sk: Malajsky

en_US: Basque
sk: Baskitsky

en_US: Belarusian
sk: Bielorusky

en_US: Bengali
sk: Bengálsky

en_US: Bosnian
sk: Bosňansky

en_US: Portuguese (Brazil)
sk: Portugalsky (Brazília)

en_US: Breton
sk: Bretónsky

en_US: English (UK)
sk: Anglicky (Veľká Británia)

en_US: Bulgarian
sk: Bulharsky

en_US: English (Canada)
sk: Anglicky (Kanada)

en_US: French (Canada)
sk: Francúzsky (Kanada)

en_US: Catalan
sk: Katalánsky

en_US: Chinese (simplified)
sk: Čínsky (zjednodušená)

en_US: Chinese (traditional)
sk: Čínsky (tradičná)

en_US: Church Slavonic
sk: Cirkevne Slovansky

en_US: Coptic
sk: Koptčinsky

en_US: Croatian
sk: Chorvátsky

en_US: Czech
sk: Česky

en_US: Danish
sk: Dánsky

en_US: Divehi (Maldivian)
sk: Divehi (Maledivy)

en_US: Dutch
sk: Holandsky

en_US: English
sk: Anglicky

en_US: Estonian
sk: Estónsky

en_US: Farsi
sk: Persky

en_US: Finnish
sk: Fínsky

en_US: French
sk: Francúzsky

en_US: Friulian
sk: Friulsky

en_US: Galician
sk: Haličsky

en_US: Georgian
sk: Gruzínsky

en_US: German (old spelling)
sk: Nemecky (starý pravopis)

en_US: German
sk: Nemecky

en_US: German (Switzerland)
sk: Nemecky (Švajčiarsko)

en_US: German (Switzerland, old spelling)
sk: Nemecky (Švajčiarsko, starý pravopis)

en_US: Greek
sk: Grécky

en_US: Greek (polytonic)
sk: Grécky (polytonic)

en_US: Hebrew
sk: Hebrejsky

en_US: Hindi
sk: Hindčinsky

en_US: Icelandic
sk: Islandsky

en_US: Irish
sk: Írsky

en_US: Italian
sk: Taliansky

en_US: Japanese
sk: Japonsky

en_US: Japanese (CJK, only with TeX fonts)
sk: Japonsky (CJK, iba s fontami TeX)

en_US: Kannada
sk: Kanadsky

en_US: Kazakh
sk: Kazachsky

en_US: Khmer
sk: Khmérsky

en_US: Korean
sk: Kórejsky

en_US: Kurdish (Kurmanji)
sk: Kurdsky (Kurmanji)

en_US: Kurdish (Sorani)
sk: Kurdsky (Sorani)

en_US: Lao
sk: Laosky

en_US: Latin (Modern)
sk: Latinsky (moderné)

en_US: Latin (Classic)
sk: Latinsky (klasické)

en_US: Latin (Ecclesiastic)
sk: Latinsky (cirkevné)

en_US: Latin (Medieval)
sk: Latinsky (stredoveké)

en_US: Latvian
sk: Lotyšsky

en_US: Lithuanian
sk: Litevsky

en_US: Lower Sorbian
sk: Srbsky (Dolnolužicky)

en_US: Hungarian
sk: Maďarsky

en_US: Macedonian
sk: Macedónsky

en_US: Marathi
sk: Máráthčinsky

en_US: Mongolian
sk: Mongolsky

en_US: English (New Zealand)
sk: Anglicky (Nový Zéland)

en_US: Norwegian (Bokmaal)
sk: Nórsky (Bolmål)

en_US: Norwegian (Nynorsk)
sk: Nórsky (Nynorsk)

en_US: Occitan
sk: Okcitánčinsky

en_US: Russian (Petrine orthography)
sk: Rusky (Petrinský pravopis)

en_US: Piedmontese
sk: Piemontsky

en_US: Polish
sk: Poľsky

en_US: Portuguese
sk: Portugalsky

en_US: Punjabi
sk: Pandžábsky

en_US: Romanian
sk: Rumunsky

en_US: Romansh
sk: Rétorománsky

en_US: Russian
sk: Rusky

en_US: North Sami
sk: Sámsky (Severný)

en_US: Sanskrit
sk: Sanskrit (stará indoárijčina)

en_US: Scottish Gaelic
sk: Škótska galčina

en_US: Serbian
sk: Srbsky

en_US: Serbian (Latin)
sk: Srbsky (Latin)

en_US: Slovak
sk: Slovensky

en_US: Slovene
sk: Slovinsky

en_US: Spanish
sk: Španielsky

en_US: Spanish (Mexico)
sk: Španielsky (Mexiko)

en_US: Swedish
sk: Švédsky

en_US: Syriac
sk: Syriac (stredoveká hebrejčina)

en_US: Tamil
sk: Tamilsky

en_US: Telugu
sk: Telugsky

en_US: Thai
sk: Thajsky

en_US: Tibetan
sk: Tibetsky

en_US: Turkish
sk: Turecky

en_US: Turkmen
sk: Turkménsky

en_US: Ukrainian
sk: Ukrajinsky

en_US: Upper Sorbian
sk: Srbsky (Hornolužicky)

en_US: Urdu
sk: Urdsky

en_US: Uyghur
sk: Ujgursky

en_US: Vietnamese
sk: Vietnamsky

en_US: Welsh
sk: Walesky

en_US: Black
sk: Čierna (Black)

en_US: LaTeX Base Colors
sk: Základné farby LaTeXu

en_US: Dark gray
sk: Tmavošedá (Dark gray)

en_US: Gray
sk: Šedá (Gray)

en_US: Light gray
sk: Svetlošedá (Light gray)

en_US: White
sk: Biela (White)

en_US: Yellow
sk: Žltá (Yellow)

en_US: Brown
sk: Hnedá (Brown)

en_US: Orange
sk: Oranžová (Orange)

en_US: Red
sk: Červená (Red)

en_US: Pink
sk: Ružová (Pink)

en_US: Magenta
sk: Purpurová (Magenta)

en_US: Violet
sk: Fialová (Violet)

en_US: Purple
sk: Purpurová (Purple)

en_US: Blue
sk: Modrá (Blue)

en_US: Cyan
sk: Azúrová (Cyan)

en_US: Teal
sk: Tyrkysová (Teal)

en_US: Lime
sk: Limetková (Lime)

en_US: Green
sk: Zelená (Green)

en_US: Olive
sk: OlivoZelená (Olive)

en_US: DVIPS Names
sk: Názvy pre DVIPS

en_US: Goldenrod
sk: Zlatobyľová (Goldenrod)

en_US: Dandelion
sk: Púpavová (Dandelion)

en_US: Apricot
sk: Marhuľová (Apricot)

en_US: Peach
sk: Broskyňová (Peach)

en_US: Melon
sk: Melónová (Melon)

en_US: YellowOrange
sk: ŽltoOranžová (YellowOrange)

en_US: BurntOrange
sk: Pálená Oranžová (BurntOrange)

en_US: Bittersweet
sk: Horkosladká (Bittersweet)

en_US: RedOrange
sk: ČervenoOranžová (RedOrange)

en_US: Mahogany
sk: Mahagónová (Mahogany)

en_US: Maroon
sk: Gaštanová (Maroon)

en_US: BrickRed
sk: TehlovoČervená (BrickRed)

en_US: OrangeRed
sk: OranžovoČervená (OrangeRed)

en_US: RubineRed
sk: RubínovoČervená (RubineRed)

en_US: WildStrawberry
sk: LesnejJahody (WildStrawberry)

en_US: Salmon
sk: Lososová (Salmon)

en_US: CarnationPink
sk: KarafiátovoRužová (CarnationPink)

en_US: VioletRed
sk: FialovoČervená (VioletRed)

en_US: Rhodamine
sk: Rebarborská (Rhodamine)

en_US: Mulberry
sk: TmavoFialová (Mulberry)

en_US: RedViolet
sk: ČervenoFialová (RedViolet)

en_US: Fuchsia
sk: Fuchsiová (Fuchsia)

en_US: Lavender
sk: Levanduľová (Lavender)

en_US: Thistle
sk: Bodliaková (Thistle)

en_US: Orchid
sk: Orchideová (Orchid)

en_US: DarkOrchid
sk: TmavoOrchideová (DarkOrchid)

en_US: Plum
sk: Slivková (Plum)

en_US: RoyalPurple
sk: KráľovskoPurpurová (RoyalPurple)

en_US: BlueViolet
sk: ModroFialová (BlueViolet)

en_US: Periwinkle
sk: Brčálová (Periwinkle)

en_US: CadetBlue
sk: KadetoModrá (CadetBlue)

en_US: CornflowerBlue
sk: NevädzoModrá (CornflowerBlue)

en_US: MidnightBlue
sk: PolnočnáModrá (MidnightBlue)

en_US: NavyBlue
sk: NámorníckoModrá (NavyBlue)

en_US: RoyalBlue
sk: KráľovskoModrá (RoyalBlue)

en_US: Cerulean
sk: NebeskoModrá (Cerulean)

en_US: ProcessBlue
sk: ProcesneModrá (ProcessBlue)

en_US: SkyBlue
sk: NebeskoModrá (SkyBlue)

en_US: Turquoise
sk: Tyrkysová (Turquoise)

en_US: TealBlue
sk: TyrkysovoModrá (TealBlue)

en_US: Aquamarine
sk: Akvamarínová (Aquamarine)

en_US: BlueGreen
sk: ModroZelená (BlueGreen)

en_US: Emerald
sk: SmaragdoZelená (Emerald)

en_US: JungleGreen
sk: DžungloZelená (JungleGreen)

en_US: SeaGreen
sk: MorskoZelená SeaGreen)

en_US: ForestGreen
sk: LesnoZelená (ForestGreen)

en_US: PineGreen
sk: BorovicovoZelená (PineGreen)

en_US: LimeGreen
sk: LimetkovoZelená (LimeGreen)

en_US: YellowGreen
sk: ŽltoZelená (YellowGreen)

en_US: SpringGreen
sk: JarnoZelená (SpringGreen)

en_US: GreenYellow
sk: ZelenoŽltá (GreenYellow)

en_US: OliveGreen
sk: OlivoZelená (OliveGreen)

en_US: RawSienna
sk: SurovejSieny (RawSienna)

en_US: Sepia
sk: Sépiová (Sepia)

en_US: Tan
sk: SvetloHnedá (Tan)

en_US: SVG Names
sk: SVG-mená

en_US: DarkSlateGray
sk: Tmavá BridlicoŠedá (DarkSlateGray)

en_US: SlateGray
sk: BridlicoŠedá (SlateGray)

en_US: LightSlateGray
sk: Svetlá BridlicovoŠedá (LightSlateGray)

en_US: DimGray
sk: MatnoŠedá (DimGray)

en_US: DarkGray
sk: TmavoŠedá (DarkGray)

en_US: Silver
sk: Strieborná (Silver)

en_US: LightGray
sk: SvetloŠedá (LightGray)

en_US: WhiteSmoke
sk: DymovoBiela (WhiteSmoke)

en_US: GhostWhite
sk: DuchoBiela (GhostWhite)

en_US: Snow
sk: Snehová (Snow)

en_US: Ivory
sk: Slonovej Kosti (Ivory)

en_US: FloralWhite
sk: KvetinovoBiela (FloralWhite)

en_US: Seashell
sk: Lasturová (Seashell)

en_US: OldLace
sk: StaroZlatá (OldLace)

en_US: Linen
sk: Ľanová (Linen)

en_US: AntiqueWhite
sk: Starožitná Biela (AntiqueWhite)

en_US: BlanchedAlmond
sk: MandľovoBiela (BlanchedAlmond)

en_US: PapayaWhip
sk: PapájoKrémová (PapayaWhip)

en_US: Beige
sk: Béžová (Beige)

en_US: Cornsilk
sk: Kukuričná (Cornsilk)

en_US: LightGoldenrodYellow
sk: Svetlá ZlatobyľoŽltá (LightGoldenrodYellow)

en_US: LightYellow
sk: SvetloŽltá (LightYellow)

en_US: LemonChiffon
sk: CitrónovoŠifónová (LemonChiffon)

en_US: PaleGoldenrod
sk: Bledá Zlatobyľová (PaleGoldenrod)

en_US: Khaki
sk: Kaki svetlá (Khaki)

en_US: LightGoldenrod
sk: Svetlá Zlatobyľová (LightGoldenrod)

en_US: Gold
sk: Zlatá (Gold)

en_US: DarkOrange
sk: TmavoOranžová (DarkOrange)

en_US: DarkGoldenrod
sk: Tmavá Zlatobyľová (DarkGoldenrod)

en_US: Chocolate
sk: ČokoládovoHnedá (Chocolate)

en_US: SaddleBrown
sk: SedlovoHnedá (SaddleBrown)

en_US: DarkRed
sk: TmavoCervená (DarkRed)

en_US: FireBrick
sk: Tehlová (FireBrick)

en_US: IndianRed
sk: IndickoČervená (IndianRed)

en_US: Crimson[[color]]
sk: Karmínová (Crimson)

en_US: Tomato
sk: Paradajková (Tomato)

en_US: Coral
sk: Koralová (Coral)

en_US: LightCoral
sk: SvetloKoralová (LightCoral)

en_US: DarkSalmon
sk: TmavoLososová (DarkSalmon)

en_US: LightSalmon
sk: SvetloLososová (LightSalmon)

en_US: SandyBrown
sk: PieskovoHnedá (SandyBrown)

en_US: RosyBrown
sk: RužovoHnedá (RosyBrown)

en_US: BurlyWood
sk: HruboHnedá (BurlyWood)

en_US: Wheat
sk: Pšeničná (Wheat)

en_US: PeachPuff
sk: Broskyňová (PeachPuff)

en_US: Moccasin
sk: Mokasínová (Moccasin)

en_US: NavajoWhite
sk: NavajoBiela (NavajoWhite)

en_US: Bisque
sk: ParadajkovoKrémová (Bisque)

en_US: LavenderBlush
sk: Levanduľovo-červená (LavenderBlush)

en_US: MistyRose
sk: StaroRužová (MistyRose)

en_US: LightPink
sk: SvetloRužová (LightPink)

en_US: HotPink
sk: SvetloRužová (HotPink)

en_US: DeepPink
sk: SýtoRužová (DeepPink)

en_US: MediumVioletRed
sk: Stredná FialovoČervená (MediumVioletRed)

en_US: PaleVioletRed
sk: Bledá FialovoČervená (PaleVioletRed)

en_US: DarkMagenta
sk: TmavoPurpurová (DarkMagenta)

en_US: Indigo
sk: Indigová (Indigo)

en_US: DarkViolet
sk: TmavoFialová (DarkViolet)

en_US: LightSlateBlue
sk: Svetlá BridlicovoModrá (LightSlateBlue)

en_US: MediumPurple
sk: StrednePurpurová (MediumPurple)

en_US: MediumOrchid
sk: StredneOrchideová (MediumOrchid)

en_US: MediumSlateBlue
sk: Stredná BridlicovoModrá (MediumSlateBlue)

en_US: SlateBlue
sk: BridlicoModrá (SlateBlue)

en_US: DarkSlateBlue
sk: Tmavá BridlicoModrá (DarkSlateBlue)

en_US: DarkBlue
sk: TmavoModrá (DarkBlue)

en_US: MediumBlue
sk: StredneModrá (MediumBlue)

en_US: SteelBlue
sk: OceľovoModrá (SteelBlue)

en_US: DodgerBlue
sk: Doger-Modrá (DodgerBlue)

en_US: DeepSkyBlue
sk: Sýta NebeskoModrá (DeepSkyBlue)

en_US: LightSkyBlue
sk: Svetlá NebeskoModrá (LightSkyBlue)

en_US: LightSteelBlue
sk: Svetlá OceľovoModrá (LightSteelBlue)

en_US: LightBlue
sk: SvetloModrá (LightBlue)

en_US: PowderBlue
sk: PráškovoModrá (PowderBlue)

en_US: LightCyan
sk: SvetloAzúrová (LightCyan)

en_US: AliceBlue
sk: Alice-Modrá (AliceBlue)

en_US: Azure
sk: Azúrová (Azure)

en_US: MintCream
sk: Krémová pepermintová (MintCream)

en_US: Honeydew
sk: Medová (Honeydew)

en_US: PaleTurquoise
sk: BledoTyrkysová (PaleTurquoise)

en_US: MediumTurquoise
sk: Stredná tyrkysová (MediumTurquoise)

en_US: DarkTurquoise
sk: Tmavotyrkysová (DarkTurquoise)

en_US: MediumAquamarine
sk: StredneAkvamarínová (MediumAquamarine)

en_US: LightSeaGreen
sk: Svetlá MorskoZelená (LightSeaGreen)

en_US: DarkCyan
sk: TmavoAzúrová (DarkCyan)

en_US: MediumSeaGreen
sk: Stredná MorskoZelená (MediumSeaGreen)

en_US: DarkSeaGreen
sk: Tmavá MorskoZelená (DarkSeaGreen)

en_US: LightGreen
sk: SvetloZelená (LightGreen)

en_US: PaleGreen
sk: BledoZelená (PaleGreen)

en_US: MediumSpringGreen
sk: Stredná JarnoZelená (MediumSpringGreen)

en_US: DarkGreen
sk: TmavoZelená (DarkGreen)

en_US: OliveDrab
sk: OlivoŠedoHnedá (OliveDrab)

en_US: DarkOliveGreen
sk: Tmavá OlivoZelená (DarkOliveGreen)

en_US: DarkKhaki
sk: Kaki (DarkKhaki)

en_US: LawnGreen
sk: TrávnikoZelená (LawnGreen)

en_US: Gray0
sk: Šedá 0 (Gray0)

en_US: X11 Names
sk: X11 mená

en_US: Snow1
sk: Snehová 1 (Snow1)

en_US: Snow2
sk: Snehová 2 (Snow2)

en_US: Snow3
sk: Snehová 3 (Snow3)

en_US: Snow4
sk: Snehová 4 (Snow4)

en_US: Seashell1
sk: Lasturová 1 (Seashell1)

en_US: Seashell2
sk: Lasturová 2 (Seashell2)

en_US: Seashell3
sk: Lasturová 3 (Seashell3)

en_US: Seashell4
sk: Lasturová 4 (Seashell4)

en_US: AntiqueWhite1
sk: Starožitná Biela 1 (AntiqueWhite1)

en_US: AntiqueWhite2
sk: Starožitná Biela 2 (AntiqueWhite2)

en_US: AntiqueWhite3
sk: Starožitná Biela 3 (AntiqueWhite3)

en_US: AntiqueWhite4
sk: Starožitná Biela 4 (AntiqueWhite4)

en_US: Bisque1
sk: ParadajkovoKrémová 1 (Bisque1)

en_US: Bisque2
sk: ParadajkovoKrémová 2 (Bisque2)

en_US: Bisque3
sk: ParadajkovoKrémová 3 (Bisque3)

en_US: Bisque4
sk: ParadajkovoKrémová 4 (Bisque4)

en_US: PeachPuff1
sk: Broskyňová 1 (PeachPuff1)

en_US: PeachPuff2
sk: Broskyňová 2 (PeachPuff2)

en_US: PeachPuff3
sk: Broskyňová 3 (PeachPuff3)

en_US: PeachPuff4
sk: Broskyňová 4 (PeachPuff4)

en_US: NavajoWhite1
sk: NavajoBiela 1 (NavajoWhite1)

en_US: NavajoWhite2
sk: NavajoBiela 2 (NavajoWhite2)

en_US: NavajoWhite3
sk: NavajoBiela 3 (NavajoWhite3)

en_US: NavajoWhite4
sk: NavajoBiela 4 (NavajoWhite4)

en_US: LemonChiffon1
sk: CitrónovoŠifónová 1 (LemonChiffon1)

en_US: LemonChiffon2
sk: CitrónovoŠifónová 2 (LemonChiffon2)

en_US: LemonChiffon3
sk: CitrónovoŠifónová 3 (LemonChiffon3)

en_US: LemonChiffon4
sk: CitrónovoŠifónová 4 (LemonChiffon4)

en_US: Cornsilk1
sk: Kukuričná 1 (Cornsilk1)

en_US: Cornsilk2
sk: Kukuričná 2 (Cornsilk2)

en_US: Cornsilk3
sk: Kukuričná 3 (Cornsilk3)

en_US: Cornsilk4
sk: Kukuričná 4 (Cornsilk4)

en_US: Ivory1
sk: Slonovej Kosti 1 (Ivory1)

en_US: Ivory2
sk: Slonovej Kosti 2 (Ivory2)

en_US: Ivory3
sk: Slonovej Kosti 3 (Ivory3)

en_US: Ivory4
sk: Slonovej Kosti 4 (Ivory4)

en_US: Honeydew1
sk: Medová 1 (Honeydew1)

en_US: Honeydew2
sk: Medová 2 (Honeydew2)

en_US: Honeydew3
sk: Medová 3 (Honeydew3)

en_US: Honeydew4
sk: Medová 4 (Honeydew4)

en_US: LavenderBlush1
sk: KvetoLevanduľová 1 (LavenderBlush1)

en_US: LavenderBlush2
sk: KvetoLevanduľová 2 (LavenderBlush2)

en_US: LavenderBlush3
sk: KvetoLevanduľová 3 (LavenderBlush3)

en_US: LavenderBlush4
sk: KvetoLevanduľová 4 (LavenderBlush4)

en_US: MistyRose1
sk: StaroRužová 1 (MistyRose1)

en_US: MistyRose2
sk: StaroRužová 2 (MistyRose2)

en_US: MistyRose3
sk: StaroRužová 3 (MistyRose3)

en_US: MistyRose4
sk: StaroRužová 4 (MistyRose4)

en_US: Azure1
sk: Azúrová 1 (Azure1)

en_US: Azure2
sk: Azúrová 2 (Azure2)

en_US: Azure3
sk: Azúrová 3 (Azure3)

en_US: Azure4
sk: Azúrová 4 (Azure4)

en_US: SlateBlue1
sk: BridlicoModrá 1 (SlateBlue1)

en_US: SlateBlue2
sk: BridlicoModrá 2 (SlateBlue2)

en_US: SlateBlue3
sk: BridlicoModrá 3 (SlateBlue3)

en_US: SlateBlue4
sk: BridlicoModrá 4 (SlateBlue4)

en_US: RoyalBlue1
sk: KráľovskoModrá 1 (RoyalBlue1)

en_US: RoyalBlue2
sk: KráľovskoModrá 2 (RoyalBlue2)

en_US: RoyalBlue3
sk: KráľovskoModrá 3 (RoyalBlue3)

en_US: RoyalBlue4
sk: KráľovskoModrá 4 (RoyalBlue4)

en_US: Blue1
sk: Modrá 1 (Blue1)

en_US: Blue2
sk: Modrá 2 (Blue2)

en_US: Blue3
sk: Modrá 3 (Blue3)

en_US: Blue4
sk: Modrá 4 (Blue4)

en_US: DodgerBlue1
sk: Dodger-Modrá 1 (DodgerBlue1)

en_US: DodgerBlue2
sk: Dodger-Modrá 2 (DodgerBlue2)

en_US: DodgerBlue3
sk: Dodger-Modrá 3 (DodgerBlue3)

en_US: DodgerBlue4
sk: Dodger-Modrá 4 (DodgerBlue4)

en_US: SteelBlue1
sk: OceľovoModrá 1 (SteelBlue1)

en_US: SteelBlue2
sk: OceľovoModrá 2 (SteelBlue2)

en_US: SteelBlue3
sk: OceľovoModrá 3 (SteelBlue3)

en_US: SteelBlue4
sk: OceľovoModrá 4 (SteelBlue4)

en_US: DeepSkyBlue1
sk: Sýta NebeskoModrá 1 (DeepSkyBlue1)

en_US: DeepSkyBlue2
sk: Sýta NebeskoModrá 2 (DeepSkyBlue2)

en_US: DeepSkyBlue3
sk: Sýta NebeskoModrá 3 (DeepSkyBlue3)

en_US: DeepSkyBlue4
sk: Sýta NebeskoModrá 4 (DeepSkyBlue4)

en_US: SkyBlue1
sk: NebeskoModrá 1 (SkyBlue1)

en_US: SkyBlue2
sk: NebeskoModrá 2 (SkyBlue2)

en_US: SkyBlue3
sk: NebeskoModrá 3 (SkyBlue3)

en_US: SkyBlue4
sk: NebeskoModrá 4 (SkyBlue4)

en_US: LightSkyBlue1
sk: Svetlá NebeskoModrá 1 (LightSkyBlue1)

en_US: LightSkyBlue2
sk: Svetlá NebeskoModrá 2 (LightSkyBlue2)

en_US: LightSkyBlue3
sk: Svetlá NebeskoModrá 3 (LightSkyBlue3)

en_US: LightSkyBlue4
sk: Svetlá NebeskoModrá 4 (LightSkyBlue4)

en_US: SlateGray1
sk: BridlicoŠedá 1 (SlateGray1)

en_US: SlateGray2
sk: BridlicoŠedá 2 (SlateGray2)

en_US: SlateGray3
sk: BridlicoŠedá 3 (SlateGray3)

en_US: SlateGray4
sk: BridlicoŠedá 4 (SlateGray4)

en_US: LightSteelBlue1
sk: Svetlá OceľovoModrá 1 (LightSteelBlue1)

en_US: LightSteelBlue2
sk: Svetlá OceľovoModrá 2 (LightSteelBlue2)

en_US: LightSteelBlue3
sk: Svetlá OceľovoModrá 3 (LightSteelBlue3)

en_US: LightSteelBlue4
sk: Svetlá OceľovoModrá 4 (LightSteelBlue4)

en_US: LightBlue1
sk: SvetloModrá 1 (LightBlue1)

en_US: LightBlue2
sk: SvetloModrá 2 (LightBlue2)

en_US: LightBlue3
sk: SvetloModrá 3 (LightBlue3)

en_US: LightBlue4
sk: SvetloModrá 4 (LightBlue4)

en_US: LightCyan1
sk: SvetloAzúrová 1 (LightCyan1)

en_US: LightCyan2
sk: SvetloAzúrová 2 (LightCyan2)

en_US: LightCyan3
sk: SvetloAzúrová 3 (LightCyan3)

en_US: LightCyan4
sk: SvetloAzúrová 4 (LightCyan4)

en_US: PaleTurquoise1
sk: Bledá Tyrkysová 1 (PaleTurquoise1)

en_US: PaleTurquoise2
sk: Bledá Tyrkysová 2 (PaleTurquoise2)

en_US: PaleTurquoise3
sk: Bledá Tyrkysová 3 (PaleTurquoise3)

en_US: PaleTurquoise4
sk: Bledá Tyrkysová 4 (PaleTurquoise4)

en_US: CadetBlue1
sk: KadetoModrá 1 (CadetBlue1)

en_US: CadetBlue2
sk: KadetoModrá 2 (CadetBlue2)

en_US: CadetBlue3
sk: KadetoModrá 3 (CadetBlue3)

en_US: CadetBlue4
sk: KadetoModrá 4 (CadetBlue4)

en_US: Turquoise1
sk: Tyrkysová 1 (Turquoise1)

en_US: Turquoise2
sk: Tyrkysová 2 (Turquoise2)

en_US: Turquoise3
sk: Tyrkysová 3 (Turquoise3)

en_US: Turquoise4
sk: Tyrkysová 4 (Turquoise4)

en_US: Cyan1
sk: Azúrová 1 (Cyan1)

en_US: Cyan2
sk: Azúrová 2 (Cyan2)

en_US: Cyan3
sk: Azúrová 3 (Cyan3)

en_US: Cyan4
sk: Azúrová 4 (Cyan4)

en_US: DarkSlateGray1
sk: Tmavá BridlicoŠedá 1 (DarkSlateGray1)

en_US: DarkSlateGray2
sk: Tmavá BridlicoŠedá 2 (DarkSlateGray2)

en_US: DarkSlateGray3
sk: Tmavá BridlicoŠedá 3 (DarkSlateGray3)

en_US: DarkSlateGray4
sk: Tmavá BridlicoŠedá 4 (DarkSlateGray4)

en_US: Aquamarine1
sk: Akvamarín 1 (Aquamarine1)

en_US: Aquamarine2
sk: Akvamarín 2 (Aquamarine2)

en_US: Aquamarine3
sk: Akvamarín 3 (Aquamarine3)

en_US: Aquamarine4
sk: Akvamarín 4 (Aquamarine4)

en_US: DarkSeaGreen1
sk: Tmavá MorskoZelená 1 (DarkSeaGreen1)

en_US: DarkSeaGreen2
sk: Tmavá MorskoZelená 2 (DarkSeaGreen2)

en_US: DarkSeaGreen3
sk: Tmavá MorskoZelená 3 (DarkSeaGreen3)

en_US: DarkSeaGreen4
sk: Tmavá MorskoZelená 4 (DarkSeaGreen4)

en_US: SeaGreen1
sk: MorskoZelená 1 (SeaGreen1)

en_US: SeaGreen2
sk: MorskoZelená 2 (SeaGreen2)

en_US: SeaGreen3
sk: MorskoZelená 3 (SeaGreen3)

en_US: SeaGreen4
sk: MorskoZelená 4 (SeaGreen4)

en_US: PaleGreen1
sk: BledoZelená 1 (PaleGreen1)

en_US: PaleGreen2
sk: BledoZelená 2 (PaleGreen2)

en_US: PaleGreen3
sk: BledoZelená 3 (PaleGreen3)

en_US: PaleGreen4
sk: BledoZelená 4 (PaleGreen4)

en_US: SpringGreen1
sk: JarnoZelená 1 (SpringGreen1)

en_US: SpringGreen2
sk: JarnoZelená 2 (SpringGreen2)

en_US: SpringGreen3
sk: JarnoZelená 3 (SpringGreen3)

en_US: SpringGreen4
sk: JarnoZelená 4 (SpringGreen4)

en_US: Green0
sk: Zelená 0 (Green0)

en_US: Green1
sk: Zelená 1 (Green1)

en_US: Green2
sk: Zelená 2 (Green2)

en_US: Green3
sk: Zelená 3 (Green3)

en_US: Green4
sk: Zelená 4 (Green4)

en_US: OliveDrab1
sk: OlivoŠedoHnedá 1 (OliveDrab1)

en_US: OliveDrab2
sk: OlivoŠedoHnedá 2 (OliveDrab2)

en_US: OliveDrab3
sk: OlivoŠedoHnedá 3 (OliveDrab3)

en_US: OliveDrab4
sk: OlivoŠedoHnedá 4 (OliveDrab4)

en_US: DarkOliveGreen1
sk: Tmavá OlivoZelená 1 (DarkOliveGreen1)

en_US: DarkOliveGreen2
sk: Tmavá OlivoZelená 2 (DarkOliveGreen2)

en_US: DarkOliveGreen3
sk: Tmavá OlivoZelená 3 (DarkOliveGreen3)

en_US: DarkOliveGreen4
sk: Tmavá OlivoZelená 4 (DarkOliveGreen4)

en_US: Khaki1
sk: Kaki svetlá 1 (Khaki1)

en_US: Khaki2
sk: Kaki svetlá 2 (Khaki2)

en_US: Khaki3
sk: Kaki svetlá 3 (Khaki3)

en_US: Khaki4
sk: Kaki svetlá 4 (Khaki4)

en_US: LightGoldenrod1
sk: Svetlá Zlatobyľová 1 (LightGoldenrod1)

en_US: LightGoldenrod2
sk: Svetlá Zlatobyľová 2 (LightGoldenrod2)

en_US: LightGoldenrod3
sk: Svetlá Zlatobyľová 3 (LightGoldenrod3)

en_US: LightGoldenrod4
sk: Svetlá Zlatobyľová 4 (LightGoldenrod4)

en_US: LightYellow1
sk: SvetloŽltá 1 (LightYellow1)

en_US: LightYellow2
sk: SvetloŽltá 2 (LightYellow2)

en_US: LightYellow3
sk: SvetloŽltá 3 (LightYellow3)

en_US: LightYellow4
sk: SvetloŽltá 4 (LightYellow4)

en_US: Yellow1
sk: Žltá 1 (Yellow1)

en_US: Yellow2
sk: Žltá 2 (Yellow2)

en_US: Yellow3
sk: Žltá 3 (Yellow3)

en_US: Yellow4
sk: Žltá 4 (Yellow4)

en_US: Gold1
sk: Zlatá 1 (Gold1)

en_US: Gold2
sk: Zlatá 2 (Gold2)

en_US: Gold3
sk: Zlatá 3 (Gold3)

en_US: Gold4
sk: Zlatá 4 (Gold4)

en_US: Goldenrod1
sk: Zlatobyľová 1 (Goldenrod1)

en_US: Goldenrod2
sk: Zlatobyľová 2 (Goldenrod2)

en_US: Goldenrod3
sk: Zlatobyľová 3 (Goldenrod3)

en_US: Goldenrod4
sk: Zlatobyľová 4 (Goldenrod4)

en_US: DarkGoldenrod1
sk: Tmavá Zlatobyľová 1 (DarkGoldenrod1)

en_US: DarkGoldenrod2
sk: Tmavá Zlatobyľová 2 (DarkGoldenrod2)

en_US: DarkGoldenrod3
sk: Tmavá Zlatobyľová 3 (DarkGoldenrod3)

en_US: DarkGoldenrod4
sk: Tmavá Zlatobyľová 4 (DarkGoldenrod4)

en_US: RosyBrown1
sk: RužovoHnedá 1 (RosyBrown1)

en_US: RosyBrown2
sk: RužovoHnedá 2 (RosyBrown2)

en_US: RosyBrown3
sk: RužovoHnedá 3 (RosyBrown3)

en_US: RosyBrown4
sk: RužovoHnedá 4 (RosyBrown4)

en_US: IndianRed1
sk: IndickoČervená 1 (IndianRed1)

en_US: IndianRed2
sk: IndickoČervená 2 (IndianRed2)

en_US: IndianRed3
sk: IndickoČervená 3 (IndianRed3)

en_US: IndianRed4
sk: IndickoČervená 4 (IndianRed4)

en_US: Sienna1
sk: Sienna 1 (Sienna1)

en_US: Sienna2
sk: Sienna 2 (Sienna2)

en_US: Sienna3
sk: Sienna 3 (Sienna3)

en_US: Sienna4
sk: Sienna 4 (Sienna4)

en_US: Burlywood1
sk: HruboHnedá 1 (Burlywood1)

en_US: Burlywood2
sk: HruboHnedá 2 (Burlywood2)

en_US: Burlywood3
sk: HruboHnedá 3 (Burlywood3)

en_US: Burlywood4
sk: HruboHnedá 4 (Burlywood4)

en_US: Wheat1
sk: Pšeničná 1 (Wheat1)

en_US: Wheat2
sk: Pšeničná 2 (Wheat2)

en_US: Wheat3
sk: Pšeničná 3 (Wheat3)

en_US: Wheat4
sk: Pšeničná 4 (Wheat4)

en_US: Tan1
sk: SvetloHnedá 1 (Tan1)

en_US: Tan2
sk: SvetloHnedá 2 (Tan2)

en_US: Tan3
sk: SvetloHnedá 3 (Tan3)

en_US: Tan4
sk: SvetloHnedá 4 (Tan4)

en_US: Chocolate1
sk: Čokoládová hnedá 1 (Chocolate1)

en_US: Chocolate2
sk: Čokoládová hnedá 2 (Chocolate2)

en_US: Chocolate3
sk: Čokoládová hnedá 3 (Chocolate3)

en_US: Chocolate4
sk: Čokoládová hnedá 4 (Chocolate4)

en_US: Firebrick1
sk: Tehlová 1 (Firebrick1)

en_US: Firebrick2
sk: Tehlová 2 (Firebrick2)

en_US: Firebrick3
sk: Tehlová 3 (Firebrick3)

en_US: Firebrick4
sk: Tehlová 4 (Firebrick4)

en_US: Brown1
sk: Hnedá 1 (Brown1)

en_US: Brown2
sk: Hnedá 2 (Brown2)

en_US: Brown3
sk: Hnedá 3 (Brown3)

en_US: Brown4
sk: Hnedá 4 (Brown4)

en_US: Salmon1
sk: Lososová 1 (Salmon1)

en_US: Salmon2
sk: Lososová 2 (Salmon2)

en_US: Salmon3
sk: Lososová 3 (Salmon3)

en_US: Salmon4
sk: Lososová 4 (Salmon4)

en_US: LightSalmon1
sk: Lososová svetlá 1 (LightSalmon1)

en_US: LightSalmon2
sk: Lososová svetlá 2 (LightSalmon2)

en_US: LightSalmon3
sk: Lososová svetlá 3 (LightSalmon3)

en_US: LightSalmon4
sk: Lososová svetlá 4 LightSalmon4)

en_US: Orange1
sk: Oranžová 1 (Orange1)

en_US: Orange2
sk: Oranžová 2 (Orange2)

en_US: Orange3
sk: Oranžová 3 (Orange3)

en_US: Orange4
sk: Oranžová 4 (Orange4)

en_US: Coral1
sk: Koralová 1 (Coral1)

en_US: Coral2
sk: Koralová 2 (Coral2)

en_US: Coral3
sk: Koralová 3 (Coral3)

en_US: Coral4
sk: Koralová 4 (Coral4)

en_US: Tomato1
sk: Paradajková 1 (Tomato1)

en_US: Tomato2
sk: Paradajková 2 (Tomato2)

en_US: Tomato3
sk: Paradajková 3 (Tomato3)

en_US: Tomato4
sk: Paradajková 4 (Tomato4)

en_US: OrangeRed1
sk: OranžovoČervená 1 (OrangeRed1)

en_US: OrangeRed2
sk: OranžovoČervená 2 (OrangeRed2)

en_US: OrangeRed3
sk: OranžovoČervená 3 (OrangeRed3)

en_US: OrangeRed4
sk: OranžovoČervená 4 (OrangeRed4)

en_US: Red1
sk: Červená 1 (Red1)

en_US: Red2
sk: Červená 2 (Red2)

en_US: Red3
sk: Červená 3 (Red3)

en_US: Red4
sk: Červená 4 (Red4)

en_US: DeepPink1
sk: SýtoRužová 1 (DeepPink1)

en_US: DeepPink2
sk: SýtoRužová 2 (DeepPink2)

en_US: DeepPink3
sk: SýtoRužová 3 (DeepPink3)

en_US: DeepPink4
sk: SýtoRužová 4 (DeepPink4)

en_US: HotPink1
sk: SvetloRužová 1 (HotPink1)

en_US: HotPink2
sk: SvetloRužová 2 (HotPink2)

en_US: HotPink3
sk: SvetloRužová 3 (HotPink3)

en_US: HotPink4
sk: SvetloRužová 4 (HotPink4)

en_US: Pink1
sk: Ružová 1 (Pink1)

en_US: Pink2
sk: Ružová 2 (Pink2)

en_US: Pink3
sk: Ružová 3 (Pink3)

en_US: Pink4
sk: Ružová 4 (Pink4)

en_US: LightPink1
sk: SvetloRužová 1 (LightPink1)

en_US: LightPink2
sk: SvetloRužová 2 (LightPink2)

en_US: LightPink3
sk: SvetloRužová 3 (LightPink3)

en_US: LightPink4
sk: SvetloRužová 4 (LightPink4)

en_US: PaleVioletRed1
sk: Bledá FialovoČervená 1 (PaleVioletRed1)

en_US: PaleVioletRed2
sk: Bledá FialovoČervená 2 (PaleVioletRed2)

en_US: PaleVioletRed3
sk: Bledá FialovoČervená 3 (PaleVioletRed3)

en_US: PaleVioletRed4
sk: Bledá FialovoČervená 4 (PaleVioletRed4)

en_US: Maroon1
sk: Gaštanová 1 (Maroon1)

en_US: Maroon2
sk: Gaštanová 2 (Maroon2)

en_US: Maroon3
sk: Gaštanová 3 (Maroon3)

en_US: Maroon4
sk: Gaštanová 4 (Maroon4)

en_US: Maroon0
sk: Gaštanová 0 (Maroon0)

en_US: VioletRed1
sk: FialovoČervená 1 (VioletRed1)

en_US: VioletRed2
sk: FialovoČervená 2 (VioletRed2)

en_US: VioletRed3
sk: FialovoČervená 3 (VioletRed3)

en_US: VioletRed4
sk: FialovoČervená 4 (VioletRed4)

en_US: Magenta1
sk: Purpurová 1 (Magenta1)

en_US: Magenta2
sk: Purpurová 2 (Magenta2)

en_US: Magenta3
sk: Purpurová 3 (Magenta3)

en_US: Magenta4
sk: Purpurová 4 (Magenta4)

en_US: Orchid1
sk: Orchideová 1 (Orchid1)

en_US: Orchid2
sk: Orchideová 2 (Orchid2)

en_US: Orchid3
sk: Orchideová 3 (Orchid3)

en_US: Orchid4
sk: Orchideová 4 (Orchid4)

en_US: Plum1
sk: Slivková 1 (Plum1)

en_US: Plum2
sk: Slivková 2 (Plum2)

en_US: Plum3
sk: Slivková 3 (Plum3)

en_US: Plum4
sk: Slivková 4 (Plum4)

en_US: MediumOrchid1
sk: StredneOrchideová 1 (MediumOrchid1)

en_US: MediumOrchid2
sk: StredneOrchideová 2 (MediumOrchid2)

en_US: MediumOrchid3
sk: StredneOrichdeová 3 (MediumOrchid3)

en_US: MediumOrchid4
sk: StredneOrchideová 4 (MediumOrchid4)

en_US: DarkOrchid1
sk: TmavoOrchideová 1 (DarkOrchid1)

en_US: DarkOrchid2
sk: TmavoOrchideová 2 (DarkOrchid2)

en_US: DarkOrchid3
sk: TmavoOrchideová 3 (DarkOrchid3)

en_US: DarkOrchid4
sk: TmavoOrchideová 4 (DarkOrchid4)

en_US: Purple0
sk: Purpurová 0 (Purple0)

en_US: Purple1
sk: Purpurová 1 (Purple1)

en_US: Purple2
sk: Purpurová 2 (Purple2)

en_US: Purple3
sk: Purpurová 3 (Purple3)

en_US: Purple4
sk: Purpurová 4 (Purple4)

en_US: MediumPurple1
sk: StrednePurpurová 1 (MediumPurple1)

en_US: MediumPurple2
sk: StrednePurpurová 2 (MediumPurple2)

en_US: MediumPurple3
sk: StrednePurpurová 3 (MediumPurple3)

en_US: MediumPurple4
sk: StrednePurpurová 4 (MediumPurple4)

en_US: Thistle1
sk: Bodliaková 1 (Thistle1)

en_US: Thistle2
sk: Bodliaková 2 (Thistle2)

en_US: Thistle3
sk: Bodliaková 3 (Thistle3)

en_US: Thistle4
sk: Bodliaková 4 (Thistle4)

en_US: Bera Serif
sk: Bera serifové

en_US: Crimson (Cochineal)
sk: Karmínová (Košenová) (Crimson Cochineal)

en_US: Crimson
sk: Karmínová (Crimson)

en_US: Crimson Pro
sk: Karmínová Pro (Crimson Pro)

en_US: Crimson Pro (Medium)
sk: Karmínová Pro (stredná) (Crimson Pro Medium)

en_US: Crimson Pro (Light)
sk: Karmínová Pro (svetlá) (Crimson Pro Light)

en_US: Crimson Pro (Extralight)
sk: Karmínová Pro (extra svetlá) (Crimson Pro Extralight)

en_US: DejaVu Serif
sk: DejaVu serifové

en_US: DejaVu Serif (Condensed)
sk: DejaVu serifové (zhustené)

en_US: IBM Plex Serif
sk: IBM Plex serifové

en_US: IBM Plex Serif (Thin)
sk: IBM Plex serifové (tenké)

en_US: IBM Plex Serif (Extra Light)
sk: IBM Plex serifové (extra svetlé)

en_US: IBM Plex Serif (Light)
sk: IBM Plex serifové (svetlé)

en_US: Source Serif Pro
sk: Source Pro serifové

en_US: Noto Serif
sk: Noto serifové

en_US: Noto Serif (Medium)
sk: Noto serifové (stredné)

en_US: Noto Serif (Thin)
sk: Noto serifové (tenké)

en_US: Noto Serif (Light)
sk: Noto serifové (svetlé)

en_US: Noto Serif (Extralight)
sk: Noto serifové (extra svetlé)

en_US: PT Serif
sk: PT serifové

en_US: Bera Sans
sk: Bera bezserifové

en_US: Chivo (Thin)
sk: Chivo (tenké)

en_US: Chivo (Light)
sk: Chivo (svetlé)

en_US: Chivo (Medium)
sk: Chivo (stredné)

en_US: Computer Modern Sans
sk: Computer Modern bezserifové

en_US: DejaVu Sans
sk: DejaVu bezserifové

en_US: DejaVu Sans (Condensed)
sk: DejaVu bezserifové (zhustené)

en_US: Fira Sans
sk: Fira bezserifové

en_US: Fira Sans (Book)
sk: Fira bezserifové (kniha)

en_US: Fira Sans (Light)
sk: Fira bezserifové (svetlé)

en_US: Fira Sans (Extralight)
sk: Fira bezserifové (extra svetlé)

en_US: Fira Sans (Ultralight)
sk: Fira bezserifové (ultra svetlé)

en_US: Fira Sans (Thin)
sk: Fira bezserifové (tenké)

en_US: IBM Plex Sans
sk: IBM Plex bezserifové

en_US: IBM Plex Sans (Condensed)
sk: IBM Plex bezserifové (zhustené)

en_US: IBM Plex Sans (Thin)
sk: IBM Plex bezserifové (tenké)

en_US: IBM Plex Sans (Extra Light)
sk: IBM Plex bezserifové (extra svetlé)

en_US: IBM Plex Sans (Light)
sk: IBM Plex bezserifové (svetlé)

en_US: Source Sans Pro
sk: Source Pro bezserifové

en_US: Iwona (Light)
sk: Iwona (Svetlý)

en_US: Iwona (Condensed)
sk: Iwona (Zhustené)

en_US: Iwona (Light Condensed)
sk: Iwona (Svetlé zhustené)

en_US: Kurier (Light)
sk: Kurier (Svetlý)

en_US: Kurier (Condensed)
sk: Kurier (Zhustené)

en_US: Kurier (Light Condensed)
sk: Kurier (Svetlé zhustené)

en_US: Latin Modern Sans
sk: Latin Modern bezserifové

en_US: Noto Sans
sk: Noto bezserifové

en_US: Noto Sans (Medium)
sk: Noto bezserifové (stredné)

en_US: Noto Sans (Thin)
sk: Noto bezserifové (tenké)

en_US: Noto Sans (Light)
sk: Noto bezserifové (svetlé)

en_US: Noto Sans (Extralight)
sk: Noto bezserifové (extra svetlé)

en_US: PT Sans
sk: PT bezserifové

en_US: Bera Mono
sk: Bera strojopisné

en_US: CM Typewriter Light
sk: CM strojopisné svetlé

en_US: Computer Modern Typewriter
sk: Computer Modern strojopisné

en_US: DejaVu Sans Mono
sk: DejaVu bezserifové strojopisné

en_US: Fira Mono
sk: Fira strojopisné

en_US: IBM Plex Mono
sk: IBM Plex strojopisné

en_US: IBM Plex Mono (Thin)
sk: IBM Plex strojopisné (tenké)

en_US: IBM Plex Mono (Extra Light)
sk: IBM Plex strojopisné (extra svetlé)

en_US: IBM Plex Mono (Light)
sk: IBM Plex strojopisné (svetlé)

en_US: Source Code Pro
sk: Source Pro strojopisné

en_US: Libertine Mono
sk: Libertine strojopisné

en_US: Latin Modern Typewriter
sk: Latin Modern strojopisné

en_US: LuxiMono
sk: Luxi strojopisné

en_US: Noto Mono
sk: Noto strojopisné

en_US: PT Mono
sk: PT strojopisné

en_US: TX Typewriter
sk: TX strojopisné

en_US: Crimson (New TX)
sk: Karmínová (New TX) (Crimson New TX)

en_US: Iwona (Math)
sk: Iwona (Mat.)

en_US: Kurier (Math)
sk: Kurier (Mat.)

en_US: Extended [ucs] (utf8x)
sk: Rozšírené [ucs] (utf8x)

en_US: Armenian (ArmSCII8)
sk: Arménsky (ArmSCII8)

en_US: Western European (ISO 8859-1)
sk: Západoeurópske (ISO 8859-1)

en_US: Central European (ISO 8859-2)
sk: Stredoeurópske (ISO 8859-2)

en_US: South European (ISO 8859-3)
sk: Juhoeurópske (ISO 8859-3)

en_US: Baltic (ISO 8859-4)
sk: Baltické (ISO 8859-4)

en_US: Cyrillic (ISO 8859-5)
sk: Cyrilské (ISO 8859-5)

en_US: Arabic (ISO 8859-6)
sk: Arabské (ISO 8859-6)

en_US: Greek (ISO 8859-7)
sk: Grécke (ISO 8859-7)

en_US: Hebrew (ISO 8859-8)
sk: Hebrejské (ISO 8859-8)

en_US: Turkish (ISO 8859-9)
sk: Turecké (ISO 8859-9)

en_US: Baltic (ISO 8859-13)
sk: Baltické (ISO 8859-13)

en_US: Western European (ISO 8859-15)
sk: Západoeurópske (ISO 8859-15)

en_US: South-Eastern European (ISO 8859-16)
sk: Juho-východoeurópske (ISO 8859-16)

en_US: Western European (Macintosh Roman)
sk: Západoeurópske (Macintosh Roman)

en_US: Western European (CP 850)
sk: Západoeurópske (CP 850)

en_US: Central European (CP 852)
sk: Stredoeurópske (CP 852)

en_US: Cyrillic (CP 855)
sk: Cyrilské (CP 855)

en_US: Western European (CP 858)
sk: Západoeurópske (CP 858)

en_US: Hebrew (CP 862)
sk: Hebrejské (CP 862)

en_US: Nordic languages (CP 865)
sk: Severských jazykov (CP 865)

en_US: Cyrillic (CP 866)
sk: Cyrilské (CP 866)

en_US: Central European (CP 1250)
sk: Stredoeurópske (CP 1250)

en_US: Cyrillic (CP 1251)
sk: Cyrilské (CP 1251)

en_US: Western European (CP 1252)
sk: Západoeurópske (CP 1252)

en_US: Hebrew (CP 1255)
sk: Hebrejské (CP 1255)

en_US: Arabic (CP 1256)
sk: Arabské (CP 1256)

en_US: Baltic (CP 1257)
sk: Baltické (CP 1257)

en_US: Cyrillic (KOI8-R)
sk: Cyrilské (KOI8-R)

en_US: Cyrillic (KOI8-U)
sk: Cyrilské (KOI8-U)

en_US: Cyrillic (pt 154)
sk: Cyrilské (pt 154)

en_US: Thai (TIS 620-0)
sk: Thajské (TIS 620-0)

en_US: Chinese (traditional) (Big5)
sk: Čínske (tradičné) (Big5)

en_US: Japanese (CJK) (SJIS)
sk: Japonské (CJK) (SJIS)

en_US: Chinese (simplified) (EUC-CN)
sk: Čínske (zjednodušené) (EUC-CN)

en_US: Chinese (simplified) (GBK)
sk: Čínske (zjednodušené) (GBK)

en_US: Japanese (CJK) (JIS)
sk: Japonské (CJK) (JIS)

en_US: Korean (EUC-KR)
sk: Kórejské (EUC-KR)

en_US: Extended [CJK] (Chinese/Japanese/Korean)
sk: Rozšírené [CJK] (Čínske/Japonské/Kórejské)

en_US: Chinese (traditional) (EUC-TW)
sk: Čínské (tradičné) (EUC-TW)

en_US: Japanese (CJK) (EUC-JP)
sk: Japonské (CJK) (EUC-JP)

en_US: Japanese (pLaTeX) (EUC-JP)
sk: Japonské (pLaTeX) (EUC-JP)

en_US: Japanese (pLaTeX) (JIS)
sk: Japonské (pLaTeX) (JIS)

en_US: Japanese (pLaTeX) (SJIS)
sk: Japonské (pLaTeX) (SJIS)

en_US: Extended [pLaTeX] (Japanese)
sk: Rozšírené [pLaTeX] (Japonské)

en_US: Direct
sk: Priamo

en_US: Array Environment|y
sk: Array prostredie|y

en_US: Cases Environment|C
sk: Cases prostredie|C

en_US: Aligned Environment|l
sk: Aligned prostredie|l

en_US: AlignedAt Environment|v
sk: AlignedAt prostredie|n

en_US: Gathered Environment|h
sk: Gathered prostredie|h

en_US: Split Environment|S
sk: Rozdeliť prostredie|z

en_US: Delimiters...|r
sk: Oddeľovače…|O

en_US: Matrix...|x
sk: Matica…|M

en_US: Macro|o
sk: Makro|k

en_US: AMS align Environment|a
sk: AMS align prostredie|a

en_US: AMS alignat Environment|t
sk: AMS alignat prostredie|i

en_US: AMS flalign Environment|f
sk: AMS flalign prostredie|f

en_US: AMS gather Environment|g
sk: AMS gather prostredie|g

en_US: AMS multline Environment|m
sk: AMS viac-riadkové prostredie|v

en_US: Inline Formula|I
sk: Vzorec v riadku|r

en_US: Displayed Formula|D
sk: Exponovaný vzorec|E

en_US: Eqnarray Environment|E
sk: Eqnarray prostredie|q

en_US: AMS Environment|A
sk: AMS prostredie|A

en_US: Number Whole Formula|N
sk: Očísliť celý vzorec|c

en_US: Number This Line|u
sk: Očísliť tento riadok|O

en_US: Equation Label|L
sk: Štítok rovnice|Š

en_US: Copy as Reference|R
sk: Kopírovať ako referenciu|K

en_US: Cut
sk: Vystrihnúť

en_US: Copy
sk: Kopírovať

en_US: Paste
sk: Vlepiť

en_US: Paste Recent|e
sk: Vlepiť nedávne|l

en_US: Insert|s
sk: Vložiť|V

en_US: Split Cell|C
sk: Rozdeliť bunku|d

en_US: Rows & Columns|
sk: Riadky a stĺpce|

en_US: Add Line Above|o
sk: Pridať líniu nad|n

en_US: Add Line Below|B
sk: Pridať líniu pod|p

en_US: Delete Line Above|v
sk: Zmazať líniu nad|Z

en_US: Delete Line Below|w
sk: Zmazať líniu pod|m

en_US: Add Line to Left
sk: Pridať líniu vľavo

en_US: Add Line to Right
sk: Pridať líniu vpravo

en_US: Delete Line to Left
sk: Zmazať líniu vľavo

en_US: Delete Line to Right
sk: Zmazať líniu vpravo

en_US: Show Math Toolbar
sk: Zobraz lištu nástrojov pre matematiku

en_US: Show Math-Panels Toolbar
sk: Zobraz paneli nástrojov pre matematiku

en_US: Show Table Toolbar
sk: Zobraz lištu nástrojov pre tabuľku

en_US: Use Computer Algebra System|m
sk: Použiť Systém Computer Algebra|g

en_US: Next Cross-Reference or Label with the Same Target|N
sk: Ďalšia krížová referencia alebo štítok s rovnakým cieľom|k

en_US: Next Cross-Reference|C
sk: Ďalšia krížová referencia|o

en_US: Go to Label|G
sk: Prejsť na štítok|P

en_US: <Reference>|R
sk: <Referencia>|R

en_US: (<Reference>)|e
sk: (<Referencia>)|e

en_US: <Page>|P
sk: <Strana>|S

en_US: p. <Page>|.
sk: s. <Strana>|.

en_US: On Page <Page>|O
sk: Na strane <strana>|a

en_US: <Reference> on Page <Page>|f
sk: <Referencia> na strane <strana>|f

en_US: Formatted Reference|t
sk: Formátovaná referencia|t

en_US: Textual Reference|x
sk: Textová referencia|x

en_US: Label Only|L
sk: Len štítok|L

en_US: Settings...|S
sk: Nastavenia…|N

en_US: Plural|a
sk: Plurál|u

en_US: Capitalize|C
sk: Prvé veľké|v

en_US: No Prefix
sk: Bez prefixu

en_US: No Hyperlink
sk: Nie Hyperlinka

en_US: Next Cross-Reference that Points to This Label|N
sk: Ďalšia krížová referencia, ktorá ukazuje na tento štítok|k

en_US: Go Back|G
sk: Choď späť|s

en_US: Copy as Reference|C
sk: Kopírovať ako referenciu|p

en_US: Try to Open Citation Content...|O
sk: Skús otvoriť obsah citácie…|o

en_US: Edit Database(s) Externally...|x
sk: Externe upraviť databázu(y)…|x

en_US: Open Inset|O
sk: Otvoriť vložku|i

en_US: Close Inset|C
sk: Zavrieť vložku|ť

en_US: Dissolve Inset|D
sk: Rozpustiť vložku|ž

en_US: Show Label|L
sk: Zobraziť štítok|Z

en_US: Frameless|l
sk: Bez rámu|B

en_US: Simple Frame|F
sk: Jednoduchý rám|r

en_US: Simple Frame, Page Breaks|P
sk: Jednoduchý rám, zalomené stránky|J

en_US: Oval, Thin|a
sk: Oválny, tenký|e

en_US: Oval, Thick|v
sk: Oválny, tučný|u

en_US: Drop Shadow|w
sk: S tieňom|t

en_US: Shaded Background|B
sk: Pozadie tieňované|P

en_US: Double Frame|u
sk: Dvojitý rám|D

en_US: LyX Note|N
sk: Zápis LyXu|y

en_US: Comment|m
sk: Komentár|m

en_US: Greyed Out|y
sk: Zosivelé|s

en_US: Open All Notes|A
sk: Otvoriť všetky poznámky|p

en_US: Close All Notes|l
sk: Zavrieť všetky poznámky|a

en_US: Phantom|P
sk: Fantóm|F

en_US: Horizontal Phantom|H
sk: Horizontálny fantóm|H

en_US: Vertical Phantom|V
sk: Vertikálny fantóm|ó

en_US: Normal Space|e
sk: Normálna medzera|m

en_US: Non-Breaking Normal Space|o
sk: Nerozbitná normálna medzera|e

en_US: Visible Space|a
sk: Viditeľná medzera|a

en_US: Non-Breaking Thin Space (1/6 em)|T
sk: Nerozbitná úzka medzera (1/6 em)|ú

en_US: Non-Breaking Medium Space (3/9 em)|M
sk: Nerozbitná stredná medzera (3/9 em)|b

en_US: Non-Breaking Thick Space (5/18 em)|i
sk: Nerozbitná tučná medzera (5/18 em)|t

en_US: Non-Breaking Negative Thin Space (-1/6 em)|N
sk: Nerozbitná záporná úzka medzera (-1/6 em)|z

en_US: Non-Breaking Negative Medium Space (-2/9 em)|v
sk: Nerozbitná záporná stredná medzera (-2/9 em)|o

en_US: Non-Breaking Negative Thick Space (-5/18 em)|h
sk: Nerozbitná záporná tučná medzera (-5/18 em)|č

en_US: Half Quad Space (1/2 em)|l
sk: Polovica štvorčeka (1/2 em)|i

en_US: Non-Breaking Half Quad Space (1/2 em)|k
sk: Nerozbitná polovica štvorčeka (1/2 em)|k

en_US: Quad Space (1 em)|Q
sk: Štvorček (1 em)|Š

en_US: Double Quad Space (2 em)|u
sk: Dva štvorčeky (2 em)|D

en_US: Horizontal Fill|F
sk: Horizontálna výplň|h

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill|z
sk: Nerozbitná horizontálna výplň|á

en_US: Horizontal Fill (Dots)|D
sk: Horizontálna výplň (Bodky)|y

en_US: Horizontal Fill (Rule)|R
sk: Horizontálna výplň (Línia)|í

en_US: Horizontal Fill (Left Arrow)|w
sk: Horizontálna výplň (Šípka doľava)|ľ

en_US: Horizontal Fill (Right Arrow)|g
sk: Horizontálna výplň (Šípka doprava)|p

en_US: Horizontal Fill (Up Brace)|p
sk: Horizontálna výplň (Svorka nahor)|r

en_US: Horizontal Fill (Down Brace)|B
sk: Horizontálna výplň (Svorka nadol)|l

en_US: Custom Length|C
sk: Vlastná dĺžka|V

en_US: Thin Space|T
sk: Úzka medzera|Ú

en_US: Medium Space|M
sk: Stredná medzera|S

en_US: Thick Space|i
sk: Tučná medzera|T

en_US: Negative Thin Space|N
sk: Záporná úzka medzera|Z

en_US: Negative Medium Space|v
sk: Záporná stredná medzera|o

en_US: Negative Thick Space|h
sk: Záporná tučná medzera|u

en_US: Half Quad Space (Enskip)|k
sk: Polovica štvorčeka (Enskip)|i

en_US: Quad Space|Q
sk: Štvorček (1 em)|Š

en_US: Double Quad Space|u
sk: Dva štvorčeky (2 em)|D

en_US: Default Skip|D
sk: Štandardné riadkovanie|t

en_US: Small Skip|S
sk: Malá medzera|M

en_US: Medium Skip|M
sk: Stredná medzera|S

en_US: Big Skip|B
sk: Veľká medzera|e

en_US: Half line height|H
sk: Polovičná výška riadku|P

en_US: Line height|L
sk: Výška riadku|š

en_US: Vertical Fill|F
sk: Vertikálna výplň|r

en_US: Custom|C
sk: Vlastné|V

en_US: Settings...|e
sk: Nastavenia…|a

en_US: Include|c
sk: Zahrnúť|ú

en_US: Input|p
sk: Vstup|p

en_US: Verbatim|V
sk: Doslovne (Verbatim)|D

en_US: Verbatim (marked blanks)|b
sk: Doslovne (vyznačené medzery)|y

en_US: Listing|L
sk: Výpis|V

en_US: Edit Included File...|E
sk: Editovať zahrnutý súbor…|E

en_US: New Page|N
sk: Nová stránka|N

en_US: Page Break|a
sk: Zalomenie strany|a

en_US: No Page Break|g
sk: Bez zalomenia strany|

en_US: Clear Page|C
sk: Stránku vyprázdniť|S

en_US: Clear Double Page|D
sk: Dvojitú stránku vyprázdniť|j

en_US: Ragged Line Break|R
sk: Normálne zalomenie riadku|r

en_US: Justified Line Break|J
sk: Zarovnané zalomenie riadku sprava|p

en_US: Plain Separator|P
sk: Jednoduchý oddeľovač|J

en_US: Paragraph Break|B
sk: Zlomiť odstavec|Z

en_US: Edit Externally...
sk: Externe upraviť…

en_US: End Editing Externally
sk: Externú úpravu dokončiť

en_US: Split Inset|i
sk: Rozdeliť vložku|

en_US: Jump Back to Saved Bookmark|B
sk: Skoč späť na uloženú záložku|S

en_US: Forward Search|F
sk: Dopredu hľadať|a

en_US: Move Paragraph Up|h
sk: Presunúť odstavec nahor|h

en_US: Move Paragraph Down|v
sk: Presunúť odstavec nadol|ú

en_US: Promote Section|r
sk: Zvýšiť úroveň sekcie|ý

en_US: Demote Section|m
sk: Znížiť úroveň sekcie|í

en_US: Move Section Down|D
sk: Presunúť sekciu nadol|r

en_US: Move Section Up|U
sk: Presunúť sekciu nahor|P

en_US: Insert Regular Expression
sk: Vložiť regulárny výraz

en_US: Accept Change|c
sk: Akceptovať zmenu|e

en_US: Reject Change|j
sk: Odmietnuť zmenu|m

en_US: Text Properties|x
sk: Vlastnosti textu|x

en_US: Custom Text Styles|y
sk: Vlastné štýly textu|š

en_US: Paragraph Settings...|P
sk: Nastavenia odstavca…|o

en_US: Unify Graphics Groups|U
sk: Zjednotiť skupinu obrázkov|á

en_US: Fullscreen Mode
sk: Celo-obrazovkový mód

en_US: Close Current View
sk: Zavri aktuálny náhľad

en_US: Anything|A
sk: Hocičo|H

en_US: Anything Non-Empty|o
sk: Hocijaký neprázdny|e

en_US: Any Word|W
sk: Hocijaké slovo|s

en_US: Any Number|N
sk: Hocijaké číslo|l

en_US: User Defined|U
sk: Užívateľom definované|U

en_US: Append Argument
sk: Pridať argument

en_US: Remove Last Argument
sk: Zmazať posledný argument

en_US: Make First Non-Optional Into Optional Argument
sk: Zmeniť prvý povinný argument na voliteľný

en_US: Make Last Optional Into Non-Optional Argument
sk: Zmeniť posledný voliteľný argument na povinný

en_US: Insert Optional Argument
sk: Vložiť voliteľný argument

en_US: Remove Optional Argument
sk: Zmazať voliteľný argument

en_US: Append Argument Eating From the Right
sk: Pridať argument sprava

en_US: Append Optional Argument Eating From the Right
sk: Pridať voliteľný argument sprava

en_US: Remove Last Argument Spitting Out to the Right
sk: Odstráň posledný argument sprava

en_US: Reload|R
sk: Opäť načítať|O

en_US: Edit Externally...|x
sk: Externe upraviť…|x

en_US: Top|T
sk: Hore|H

en_US: Bottom|B
sk: Dole|D

en_US: Left|L
sk: Vľavo|a

en_US: Right|R
sk: Vpravo|r

en_US: Reset Formal Defaults|F
sk: Obnoviť na Formálny Štandard|O

en_US: Left|f
sk: Vľavo|V

en_US: Center|C
sk: Na stred|t

en_US: Right|h
sk: Vpravo|p

en_US: Decimal
sk: Desatinná

en_US: Multicolumn|u
sk: Viac-stĺpcové|c

en_US: Multirow|w
sk: Viac-riadkové|i

en_US: Append Row|A
sk: Pridať riadok|P

en_US: Delete Row|D
sk: Zmazať riadok|Z

en_US: Copy Row|o
sk: Kopírovať riadok|K

en_US: Move Row Up
sk: Presunúť riadok nahor

en_US: Move Row Down
sk: Presunúť riadok nadol

en_US: Append Column|p
sk: Pridať stĺpec|r

en_US: Delete Column|e
sk: Zmazať stĺpec|m

en_US: Copy Column|y
sk: Kopírovať stĺpec|o

en_US: Move Column Right|v
sk: Presunúť stĺpec doprava|u

en_US: Move Column Left
sk: Presunúť stĺpec doľava

en_US: Multi-page Table|g
sk: Viac-stranná tabuľka|V

en_US: Formal Style|m
sk: Formálny štýl|F

en_US: Borders|d
sk: Okraje|k

en_US: Alignment|i
sk: Zarovnanie|i

en_US: Columns/Rows|C
sk: Stĺpce/Riadky|p

en_US: Transform Field to Static Text|T
sk: Zmeniť Pole na Statický Text|Z

en_US: Copy Text|o
sk: Kopírovať text|t

en_US: Activate Branch|A
sk: Aktivovať vetvu|t

en_US: Deactivate Branch|e
sk: Dezaktivovať vetvu|e

en_US: Activate Branch in Master|M
sk: Aktivovať vetvu v hlavnom dokumente|ť

en_US: Deactivate Branch in Master|v
sk: Dezaktivovať vetvu v hlavnom dokumente|v

en_US: Invert Inset|I
sk: Invertovať vložku|I

en_US: Add Unknown Branch|w
sk: Pridať neznámu vetvu|P

en_US: Insert Reference at Cursor Position|I
sk: Vložiť referenciu na pozícii kurzoru|V

en_US: Insert Cross-Reference to this Item|C
sk: Vložiť krížovú referenciu na túto položku|k

en_US: Insert Copy at Cursor Position|I
sk: Vložiť kópiu k pozícii kurzoru|V

en_US: Index All Occurrences of this Word|W
sk: Indexuj všetky výskyty tohto slova|I

en_US: Single Page (No Page Range)|P
sk: Jednoduchá strana (bez rozsahu strán)|J

en_US: Start Page Range|t
sk: Začína rozsah strán|Z

en_US: End Page Range|E
sk: Končí rozsah strán|K

en_US: No Page Formatting|N
sk: Bez formátovania strán|B

en_US: Bold Page Formatting|B
sk: Tučné formátovanie strán|T

en_US: Italic Page Formatting|I
sk: Kurzívne formátovanie strán|u

en_US: Emphasized Page Formatting|z
sk: Zdôraznené formátovanie strán|d

en_US: Custom Page Formatting...|u
sk: Vlastné formátovanie Strán…|V

en_US: Insert Subentry|n
sk: Vložiť podzáznam|d

en_US: Insert Sortkey|k
sk: Vložiť triediaci kľúč|k

en_US: Insert See Reference|cf
sk: Vložiť "Viď" referenciu|V

en_US: Insert See also Reference|a
sk: Vložiť "Viď tiež" referenciu|t

en_US: See|e
sk: Viď|V

en_US: See also|a
sk: Viď tiež|t

en_US: All Indexes|A
sk: Všetky registre|V

en_US: Subindex|b
sk: Podregister|P

en_US: Reject Change|R
sk: Odmietnuť zmenu|d

en_US: Promote Section|P
sk: Zvýšiť úroveň sekcie|i

en_US: Demote Section|D
sk: Znížiť úroveň sekcie|Z

en_US: Move Section Down|w
sk: Presunúť sekciu nadol|l

en_US: Select Section|S
sk: Vybrať sekciu|y

en_US: Wrap by Preview|y
sk: Obtekať pri náhľade|ľ

en_US: Open Target...|O
sk: Otvoriť Cieľ…|O

en_US: Lock Toolbars|L
sk: Blokuj lišty nástrojov|B

en_US: Small-sized Icons
sk: Malé ikony

en_US: Normal-sized Icons
sk: Normálne ikony

en_US: Big-sized Icons
sk: Veľké ikony

en_US: Huge-sized Icons
sk: Obrovské ikony

en_US: Giant-sized Icons
sk: Gigantické ikony

en_US: Zoom Level|Z
sk: Úroveň lupy|U

en_US: Zoom Slider|S
sk: Posuvník lupy|P

en_US: Word Count|W
sk: Počet slov|s

en_US: Character Count|C
sk: Počet znakov|z

en_US: Character Count (No Blanks)|h
sk: Počet znakov (bez medzier)|m

en_US: Start Statistics Relative to Current Count|R
sk: Spustiť štatistiku vzhľadom na aktuálny počet|a

en_US: Reset to Absolute Statistics Count|A
sk: Obnoviť na počet absolútnej štatistiky|O

en_US: File|F
sk: Súbor|S

en_US: Edit|E
sk: Upraviť|U

en_US: View|V
sk: Zobraziť|b

en_US: Insert|I
sk: Vložiť|V

en_US: Navigate|N
sk: Navigovať|g

en_US: Document|D
sk: Dokument|D

en_US: Tools|T
sk: Nástroje|N

en_US: Help|H
sk: Pomocník|P

en_US: New|N
sk: Nový|N

en_US: New from Template...|m
sk: Nový zo šablóny…|b

en_US: Open...|O
sk: Otvoriť…|O

en_US: Open Recent|t
sk: Otvoriť nedávne|d

en_US: Open Example...|p
sk: Otvoriť príklad…|p

en_US: Close|C
sk: Zavrieť|Z

en_US: Close All
sk: Zavrieť všetko

en_US: Save|S
sk: Uložiť|l

en_US: Save As...|A
sk: Uložiť ako…|a

en_US: Save As Template...
sk: Uložiť ako šablónu…

en_US: Save All|l
sk: Uložiť všetko|v

en_US: Revert to Saved|R
sk: Vrátiť na uložené|t

en_US: Version Control|V
sk: Správa verzií|S

en_US: Import|I
sk: Importovať|I

en_US: Export|E
sk: Exportovať|E

en_US: Fax...|F
sk: Fax…|F

en_US: New Window|W
sk: Nové okno|k

en_US: Close Window|d
sk: Zavrieť okno|r

en_US: Exit|x
sk: Ukončiť|U

en_US: Register...|R
sk: Registrovať…|R

en_US: Check In Changes...|I
sk: Uložiť zmeny…|U

en_US: Check Out for Edit|O
sk: Prevziať na úpravu|P

en_US: Copy|p
sk: Kopírovať|K

en_US: Rename|R
sk: Premenovať|e

en_US: Update Local Directory From Repository|d
sk: Aktualizovať lokálny adresár z repozitáru|A

en_US: Revert to Repository Version|v
sk: Vrátiť na verziu repozitára|V

en_US: Undo Last Check In|U
sk: Zrušiť naposledy uložené zmeny|Z

en_US: Compare with Older Revision...|C
sk: Porovnať so staršou revíziou…|s

en_US: Show History...|H
sk: Zobraziť históriu…|h

en_US: Use Locking Property|L
sk: Použiť blokovanie súborov|b

en_US: Export As...|s
sk: Exportovať ako…|a

en_US: More Formats & Options...|r
sk: Viac formátov a volieb…|i

en_US: Undo|U
sk: Späť|S

en_US: Redo|R
sk: Opäť|p

en_US: Paste Special
sk: Vlepiť špeciálne

en_US: Select Whole Inset
sk: Vyberte celú vložku

en_US: Select All
sk: Vybrať všetko

en_US: Find & Replace (Quick)...|F
sk: Nájsť a nahradiť (Rýchle)…|N

en_US: Find & Replace (Advanced)...
sk: Nájsť a nahradiť (Rozšírené)…

en_US: Custom Text Styles|S
sk: Vlastné štýly textu|š

en_US: Manage Counter Values...
sk: Ovládanie hodnôt čítačov…

en_US: Table|T
sk: Tabuľka|T

en_US: Math|M
sk: Matematika|M

en_US: Rows & Columns|C
sk: Riadky a stĺpce|ĺ

en_US: Increase List Depth|I
sk: Zväčšiť hĺbku listiny|ä

en_US: Decrease List Depth|D
sk: Zmenšiť hĺbku listiny|š

en_US: Dissolve Inset
sk: Rozpustiť vložku

en_US: TeX Code Settings...|C
sk: Nastavenia TeX kódu…|k

en_US: Float Settings...|a
sk: Nastavenia plávajúceho objektu…|h

en_US: Text Wrap Settings...|W
sk: Nastavenia obtekania textu…|b

en_US: Note Settings...|N
sk: Nastavenia poznámky…|y

en_US: Phantom Settings...|h
sk: Nastavenia fantómu…|f

en_US: Branch Settings...|B
sk: Nastavenia vetvy…|e

en_US: Box Settings...|S
sk: Nastavenia rámiku…|r

en_US: Index Entry Settings...|y
sk: Nastavenia registrových hesiel…|c

en_US: Index Settings...|S
sk: Nastavenia registra…|g

en_US: Info Settings...|n
sk: Nastavenia pre info…|i

en_US: Listings Settings...|g
sk: Nastavenia výpisov…|a

en_US: Table Settings...|a
sk: Nastavenia tabuľky…|ľ

en_US: Paste from HTML|H
sk: Vlepiť z HTML|H

en_US: Paste from LaTeX|L
sk: Vlepiť z LaTeX|L

en_US: Paste as LinkBack PDF
sk: Vlepiť ako LinkBack PDF

en_US: Paste as PDF
sk: Vlepiť ako PDF

en_US: Paste as PNG
sk: Vlepiť ako PNG

en_US: Paste as JPEG
sk: Vlepiť ako JPEG

en_US: Paste as EMF
sk: Vlepiť ako EMF

en_US: Plain Text|T
sk: Prostý text|t

en_US: Plain Text, Join Lines|J
sk: Prostý text, riadky spojiť|s

en_US: Selection|S
sk: Výber|V

en_US: Selection, Join Lines|i
sk: Výber, spojiť riadky|b

en_US: Customize...|C
sk: Prispôsobiť…|r

en_US: Apply Last Settings|A
sk: Použiť posledné nastavenia|s

en_US: Capitalize|p
sk: Prvé Veľké|V

en_US: Uppercase|U
sk: VEĽKÉ PÍSMENÁ|E

en_US: Lowercase|L
sk: malé písmená|m

en_US: Invert Case|I
sk: Obrátiť veľkosť písmen|O

en_US: Dissolve Text Style
sk: Rozpustiť štýl znakov do textu

en_US: Formal Style|F
sk: Formálny štýl|F

en_US: Multicolumn|M
sk: Viac-stĺpcové|i

en_US: Multirow|u
sk: Viac-riadkové|k

en_US: Top Line|T
sk: Horný riadok|o

en_US: Bottom Line|B
sk: Spodný riadok|p

en_US: Left Line|L
sk: Ľavý riadok|a

en_US: Right Line|R
sk: Pravý riadok|r

en_US: Top|p
sk: Hore|H

en_US: Middle|i
sk: Stred|S

en_US: Bottom|o
sk: Dole|D

en_US: Middle|M
sk: Stred|S

en_US: Add Row|A
sk: Pridať riadok|P

en_US: Add Column|u
sk: Pridať stĺpec|e

en_US: Copy Column|p
sk: Kopírovať stĺpec|o

en_US: Change Limits Type|L
sk: Zmeniť typ limitov|l

en_US: Macro Definition
sk: Definícia makra

en_US: Change Formula Type|F
sk: Zmeniť typ vzorcov|v

en_US: Text Properties|T
sk: Vlastnosti textu|t

en_US: Use Computer Algebra System|S
sk: Použiť systém Computer Algebra|s

en_US: Add Line Above|A
sk: Pridať líniu nad|n

en_US: Delete Line Above|D
sk: Zmazať líniu nad|Z

en_US: Delete Line Below|e
sk: Zmazať líniu pod|m

en_US: Transform First Non-Optional to Optional Argument
sk: Zmeniť prvý povinný argument na voliteľný

en_US: Transform Last Optional to Non-Optional Argument
sk: Zmeniť posledný voliteľný argument na povinný

en_US: Default|t
sk: Štandard|t

en_US: Display|D
sk: Exponované|E

en_US: Inline|I
sk: V riadku (Inline)|r

en_US: Math Normal Font|N
sk: Mat. normálny font|n

en_US: Math Calligraphic Family|C
sk: Mat. kaligrafické písmo|k

en_US: Math Formal Script Family|o
sk: Mat. rodina písma Formal|o

en_US: Math Fraktur Family|F
sk: Mat. rodina písma Fraktur|F

en_US: Math Roman Family|R
sk: Mat. rodina písma Antikva (Roman)|R

en_US: Math Sans Serif Family|S
sk: Mat. rodina bezserifového písma (Sans Serif)|S

en_US: Math Bold Series|B
sk: Mat. tučný duktus|d

en_US: Text Normal Font|T
sk: Text. Normálne písmo|T

en_US: Text Roman Family
sk: Text. Rodina písma Antikva (Roman)

en_US: Text Sans Serif Family
sk: Text. rodina bezserifového písma (Sans Serif)

en_US: Text Typewriter Family
sk: Text. strojopisná rodina

en_US: Text Bold Series
sk: Text. Tučný duktus

en_US: Text Medium Series
sk: Text. Stredný duktus

en_US: Text Italic Shape
sk: Text. Rez Kurzíva (Italic)

en_US: Text Small Caps Shape
sk: Text. Rez Kapitálky (Small Caps)

en_US: Text Slanted Shape
sk: Text. rez sklonený (Slanted)

en_US: Text Upright Shape
sk: Text. rez vzpriamený

en_US: Maple, Simplify|S
sk: Maple, Simplify (zjednodušiť)|S

en_US: Maple, Factor|F
sk: Maple, factor (rozložiť)|f

en_US: Maple, Evalm|E
sk: Maple, Evalm (vyhodnotiť)|E

en_US: Maple, Evalf|v
sk: Maple, Evalf (plávajúca čiarka)|v

en_US: Outline Pane|O
sk: Osnova|s

en_US: Code Preview Pane|P
sk: Náhľady kódu|k

en_US: Messages Pane|M
sk: Ladiace výpisy|L

en_US: Toolbars|T
sk: Lišty nástrojov|j

en_US: Unfold Math Macro|n
sk: Rozbaliť matematické makro|m

en_US: Fold Math Macro|d
sk: Zabaliť matematické makro|r

en_US: Split View Into Left and Right Half|L
sk: Rozdeliť náhľad na ľavú a pravú polovičku|p

en_US: Split View Into Upper and Lower Half|U
sk: Rozdeliť náhľad na vrchnú a spodnú polovičku|v

en_US: Close Current View|w
sk: Zavri aktuálny náhľad|n

en_US: Fullscreen|F
sk: Celo-obrazovkový mód|C

en_US: Open All Insets|I
sk: Otvoriť všetky vložky|O

en_US: Close All Insets|C
sk: Zavrieť všetky vložky|Z

en_US: Math|h
sk: Matematika|M

en_US: Special Character|p
sk: Špeciálny znak|i

en_US: Formatting|o
sk: Formátovanie|F

en_US: Field|i
sk: Pole|P

en_US: List/Contents/References|/
sk: Zoznamy|y

en_US: Float|a
sk: Plávajúci objekt|j

en_US: Note|N
sk: Poznámka|á

en_US: Branch|B
sk: Vetva|V

en_US: Custom Inset
sk: Vlastnú vložku

en_US: File|e
sk: Súbor|S

en_US: Box[[Menu]]|x
sk: Rámik|k

en_US: Regular Expression
sk: Regulárny výraz

en_US: Citation...|C
sk: Citácia…|C

en_US: Cross-Reference...|R
sk: Krížová referencia…|a

en_US: Label...|L
sk: Štítok…|Š

en_US: Index Properties
sk: Vlastnosti registru

en_US: Nomenclature Entry|y
sk: Záznam nomenklatúry|ú

en_US: Table...|T
sk: Tabuľka…|T

en_US: Graphics...|G
sk: Grafika…|G

en_US: Hyperlink...|k
sk: Hyperlinka…|H

en_US: Footnote|F
sk: Poznámka pod čiarou|d

en_US: Marginal Note|M
sk: Okrajová poznámka|O

en_US: Program Listing[[Menu]]
sk: Výpis zdrojového kódu

en_US: TeX Code
sk: TeX kód

en_US: Preview|w
sk: Náhľad|N

en_US: Symbols...|b
sk: Symboly…|S

en_US: Ellipsis|i
sk: Vypustenie|V

en_US: End of Sentence|E
sk: Koniec vety|K

en_US: Plain Double Quotation Mark|Q
sk: Prostá dvojitá úvodzovka|P

en_US: Plain Single Quotation Mark|S
sk: Jednoduchá úvodzovka|J

en_US: Inner Quotation Mark|n
sk: Vnútorná úvodzovka|n

en_US: Non-Breaking Hyphen|y
sk: Nerozbitný spojovník|b

en_US: Breakable Slash|a
sk: Nechránené lomítko|l

en_US: Visible Space|V
sk: Viditeľná medzera|m

en_US: Menu Separator|M
sk: Oddeľovač v menu|O

en_US: Phonetic Symbols|P
sk: Fonetické symboly|F

en_US: Logos|L
sk: Logá|g

en_US: Date (Current)|D
sk: Dátum (Aktuálny)|A

en_US: Date (Last Modification of Document)|L
sk: Dátum (Poslednej modifikácie dokumentu)|m

en_US: Date (Fixed)|F
sk: Dátum (Pevný)|P

en_US: Time (Current)|T
sk: Čas (Aktuálny)|s

en_US: Time (Last Modification of Document)|M
sk: Čas (Poslednej modifikácie dokumentu)|o

en_US: Time (Fixed)|x
sk: Čas (Pevný)|v

en_US: File Name (Excl. Extension)|N
sk: Meno súboru (Bez prípony)|e

en_US: Version Control Revision|V
sk: Revízia Správy Verzií|R

en_US: User Name|U
sk: Meno užívateľa|u

en_US: User Email|E
sk: E-mail užívateľa|l

en_US: Other...|O
sk: Druhé…|D

en_US: LyX Logo|L
sk: LyX logo|L

en_US: TeX Logo|T
sk: TeX logo|T

en_US: LaTeX Logo|a
sk: LaTeX logo|a

en_US: LaTeX2e Logo|e
sk: LaTeX2e logo|e

en_US: Superscript|S
sk: Horný index|H

en_US: Subscript|u
sk: Dolný index|D

en_US: Non-breaking Normal Space|p
sk: Nerozbitná normálna medzera|t

en_US: Non-breaking Thin Space|T
sk: Nerozbitná úzka medzera|e

en_US: Horizontal Space...|o
sk: Horizontálna medzera…|o

en_US: Horizontal Line...|L
sk: Horizontálna línia…|l

en_US: Vertical Space...|V
sk: Vertikálna medzera…|V

en_US: Phantom|m
sk: Fantóm|F

en_US: Hyphenation Point|H
sk: Bod rozdeľovania|B

en_US: Ligature Break|k
sk: Zlomiť zliatku (ligatúru)|i

en_US: Optional Line Break|B
sk: Voliteľný zlom riadku|z

en_US: Prevent Page Break|g
sk: Zabrániť zalomeniu strany|u

en_US: Display Formula|D
sk: Exponovaný vzorec|E

en_US: Numbered Formula|N
sk: Číslovaný vzorec|s

en_US: Wrapped Figure|F
sk: Zabalený obrázok|o

en_US: Wrapped Table|T
sk: Zabalená tabuľka|t

en_US: Table of Contents|C
sk: Obsah|O

en_US: List of Listings|L
sk: Zoznam výpisov|Z

en_US: Nomenclature|N
sk: Nomenklatúra|N

en_US: Bib(la)TeX Bibliography...|B
sk: Bib(la)TeX bibliografia…|B

en_US: LyX Document...|X
sk: LyX dokument…|X

en_US: Plain Text...|T
sk: Prostý text…|t

en_US: Plain Text, Join Lines...|J
sk: Prostý text, riadky spojiť…|s

en_US: External Material...|M
sk: Externý materiál…|m

en_US: Child Document...|d
sk: Dokument potomka…|p

en_US: Subentry|b
sk: Podzáznam|d

en_US: Sortkey|k
sk: Triediaci kľúč|k

en_US: Comment|C
sk: Komentár|K

en_US: Greyed Out|G
sk: Zosivelé|s

en_US: Insert New Branch...|I
sk: Vložiť novú vetvu…|e

en_US: Cancel Export|P
sk: Zrušiť export|Z

en_US: Change Tracking|C
sk: Sledovať zmeny|S

en_US: Build Program|B
sk: Vytvoriť program|V

en_US: LaTeX Log|L
sk: LaTeX protokol|L

en_US: Processing Errors|r
sk: Chyby spracovania|y

en_US: Start Appendix Here|x
sk: Začni prílohy tu|p

en_US: View Master Document|M
sk: Zobraziť hlavný dokument|h

en_US: Update Master Document|a
sk: Aktualizovať hlavný dokument|A

en_US: Compressed|o
sk: Komprimované|m

en_US: Disable Editing|E
sk: Blokovať editáciu|e

en_US: Track Changes|T
sk: Sledovať zmeny|S

en_US: Merge Changes...|M
sk: Zlúčiť zmeny…|Z

en_US: Accept Change|A
sk: Akceptovať zmenu|A

en_US: Accept All Changes|c
sk: Akceptovať všetky zmeny|v

en_US: Reject All Changes|e
sk: Odhodiť všetky zmeny|O

en_US: Accept All Changes (incl. relatives)|p
sk: Akceptovať všetky zmeny (i v príslušných súboroch)|r

en_US: Reject All Changes (incl. relatives)|j
sk: Odmietnuť všetky zmeny (i v príslušných súboroch)|m

en_US: Show Changes in Output|S
sk: Zobraziť zmeny vo výstupe|i

en_US: Bookmarks|B
sk: Záložky|l

en_US: Next Error|E
sk: Ďalšia chyba|c

en_US: Next Note|N
sk: Ďalšia poznámka|p

en_US: Next Change|C
sk: Ďalšia zmena|z

en_US: Next Cross-Reference|R
sk: Ďalšia krížová referencia|r

en_US: Go to Label|L
sk: Prejsť na štítok|j

en_US: Save Bookmark 1|S
sk: Uložiť záložku 1|U

en_US: Save Bookmark 2
sk: Uložiť záložku 2

en_US: Save Bookmark 3
sk: Uložiť záložku 3

en_US: Save Bookmark 4
sk: Uložiť záložku 4

en_US: Save Bookmark 5
sk: Uložiť záložku 5

en_US: Clear Bookmarks|C
sk: Zrušiť záložky|z

en_US: Navigate Back|B
sk: Choď späť|s

en_US: Spellchecker...|S
sk: Kontrola pravopisu…|K

en_US: Thesaurus...|T
sk: Slovník synoným…|s

en_US: Statistics...|a
sk: Štatistika…|Š

en_US: Check TeX|h
sk: Kontrola TeXu|X

en_US: TeX Information|I
sk: TeX informácia|i

en_US: Compare...|C
sk: Porovnávať…|o

en_US: Reconfigure|R
sk: Rekonfigurácia|R

en_US: Preferences...|P
sk: Preferencie…|P

en_US: Introduction|I
sk: Úvod|v

en_US: Tutorial|T
sk: Príručka|P

en_US: User's Guide|U
sk: Užívateľská príručka|U

en_US: Additional Features|F
sk: Dodatočné vlastnosti|D

en_US: Embedded Objects|O
sk: Vložené objekty|o

en_US: Customization|C
sk: Prispôsobenie|r

en_US: Shortcuts|S
sk: Skratky|S

en_US: LyX Functions|y
sk: LyX funkcie|f

en_US: LaTeX Configuration|L
sk: Konfigurácia LaTeX-u|K

en_US: Specific Manuals|p
sk: Špecifické manuály|a

en_US: About LyX|X
sk: O programe LyX|X

en_US: Beamer Presentations|B
sk: Beamer prezentácie|B

en_US: Colored boxes|r
sk: Farebné rámiky|e

en_US: Linguistics|L
sk: Lingvistika|L

en_US: Multilingual Captions|C
sk: Viac-jazykové popisy|j

en_US: PDF comments|D
sk: PDF-komentáre|D

en_US: Hazard and Precautionary Statements|H
sk: Rizikové a Bezpečnostné Inštrukcie|R

en_US: Standard[[toolbar]]
sk: Štandard

en_US: New document
sk: Nový dokument

en_US: Open document
sk: Otvoriť dokument

en_US: Save document
sk: Uložiť dokument

en_US: Check spelling
sk: Kontrola pravopisu

en_US: Spellcheck continuously
sk: Kontrolovať pravopis nepretržite

en_US: Find and replace
sk: Nájsť a nahradiť

en_US: Find and replace (advanced)
sk: Nájsť a nahradiť (rozšírené)

en_US: Navigate back
sk: Choď späť

en_US: Toggle emphasis
sk: Prepnúť zdôraznenie

en_US: Toggle noun
sk: Prepnúť štýl meno

en_US: Apply recent text properties
sk: Použiť nedávne vlastnosti textu

en_US: Custom text styles
sk: Vlastné štýly textu

en_US: Insert math
sk: Vložiť matematiku

en_US: Insert graphics
sk: Vložiť grafiku

en_US: Insert table
sk: Vložiť tabuľku

en_US: Custom insets
sk: Vlastné vložky

en_US: Toggle outline
sk: Prepnúť osnovu

en_US: Show math toolbar
sk: Zobraz lištu nástrojov pre matematiku

en_US: Show table toolbar
sk: Zobraz lištu nástrojov pre tabuľku

en_US: Show review toolbar
sk: Prepnúť lištu nástrojov pre náhľad

en_US: View/Update
sk: Prehliadnuť/Obnoviť

en_US: View
sk: Zobraziť

en_US: Update
sk: Aktualizovať

en_US: View master document
sk: Zobraziť hlavný dokument

en_US: Update master document
sk: Aktualizovať hlavný dokument

en_US: Export
sk: Exportovať

en_US: Enable Forward/Reverse Search
sk: Umožniť dopredu/zvratne hľadať

en_US: View other formats
sk: Zobraziť iné formáty

en_US: Update other formats
sk: Aktualizovať iné formáty

en_US: Numbered list
sk: Číslovaná listina

en_US: Itemized list
sk: Položková listina

en_US: Labeled List
sk: Označovanie

en_US: Increase depth
sk: Zväčšiť odsadenie

en_US: Decrease depth
sk: Zmenšiť odsadenie

en_US: Insert figure float
sk: Vložiť plávajúci obrázok

en_US: Insert table float
sk: Vložiť plávajúcu tabuľku

en_US: Insert label
sk: Vložiť štítok

en_US: Insert cross-reference
sk: Vložiť krížovú referenciu

en_US: Insert citation
sk: Vložiť citáciu

en_US: Insert index entry
sk: Vložiť heslo registra

en_US: Insert nomenclature entry
sk: Vložiť záznam nomenklatúry

en_US: Insert footnote
sk: Vložiť poznámku pod čiarou

en_US: Insert margin note
sk: Vložiť okrajovú poznámku

en_US: Insert LyX note
sk: Vložiť zápis LyXu

en_US: Insert box
sk: Vložiť rámik

en_US: Insert hyperlink
sk: Vložiť hyperlinku

en_US: Insert TeX code
sk: Vložiť TeX kód

en_US: Insert math macro
sk: Vložiť mat. makro

en_US: Include file
sk: Zahrnúť súbor

en_US: Text properties
sk: Vlastnosti textu

en_US: Paragraph settings
sk: Nastavenia odstavca

en_US: Add row
sk: Pridať riadok

en_US: Add column
sk: Pridať stĺpec

en_US: Delete row
sk: Zmazať riadok

en_US: Delete column
sk: Zmazať stĺpec

en_US: Move row up
sk: Presunúť riadok nahor

en_US: Move column left
sk: Presunúť stĺpec doľava

en_US: Move row down
sk: Presunúť riadok nadol

en_US: Move column right
sk: Presunúť stĺpec doprava

en_US: Toggle top line
sk: Prepnúť hornú čiaru

en_US: Toggle bottom line
sk: Prepnúť spodnú čiaru

en_US: Toggle left line
sk: Prepnúť ľavú čiaru

en_US: Toggle right line
sk: Prepnúť pravú čiaru

en_US: Toggle border lines
sk: Prepnúť okrajové čiary

en_US: Toggle inner lines
sk: Prepnúť vnútorné čiary

en_US: Toggle all lines
sk: Prepnúť všetky čiary

en_US: Unset all lines
sk: Zmazať všetky línie

en_US: Reset formal default lines
sk: Obnoviť formálne štandardné čiary

en_US: Align left
sk: Zarovnať vľavo

en_US: Align center
sk: Zarovnať na stred

en_US: Align right
sk: Zarovnať vpravo

en_US: Align on decimal
sk: Vyrovnať na decimálke

en_US: Align top
sk: Zarovnať hore

en_US: Align middle
sk: Zarovnať na stred

en_US: Align bottom
sk: Zarovnať dospodu

en_US: Rotate cell by 90 degrees or unset rotation
sk: Otočiť túto bunku o 90° alebo zrušiť rotáciu

en_US: Rotate table by 90 degrees or unset rotation
sk: Otočiť túto tabuľku o 90° alebo zrušiť rotáciu

en_US: Set multi-column
sk: Zvoliť viac-stĺpcovú

en_US: Set multi-row
sk: Zvoliť viac-riadkové

en_US: Math
sk: Matematika

en_US: Set display mode
sk: Zvoliť exponovaný mód

en_US: Subscript
sk: Dolný index

en_US: Insert square root
sk: Vložiť druhú odmocninu

en_US: Insert root
sk: Vložiť odmocninu

en_US: Insert standard fraction
sk: Vložiť zlomok

en_US: Insert sum
sk: Vložiť súčet

en_US: Insert integral
sk: Vložiť integrál

en_US: Insert product
sk: Vložiť súčin

en_US: Insert ( )
sk: Vložiť ( )

en_US: Insert [ ]
sk: Vložiť [ ]

en_US: Insert { }
sk: Vložiť { }

en_US: Insert delimiters
sk: Vložiť obmedzovače

en_US: Insert matrix
sk: Vložiť maticu

en_US: Insert cases environment
sk: Vložiť cases prostredie

en_US: Show math panels
sk: Zobraziť matematické panely

en_US: Math Panels
sk: Matematické panely

en_US: Math spacings
sk: Mat. rozstupy

en_US: Styles & classes
sk: Štýly & triedy

en_US: Fractions
sk: Zlomky

en_US: Functions
sk: Funkcie

en_US: Fonts
sk: Písma

en_US: Frame decorations
sk: Dekorácia rámov

en_US: Big operators
sk: Veľké operátory

en_US: Miscellaneous
sk: Rôzne

en_US: Arrows
sk: Šípky

en_US: Arrows (extended)
sk: Šípky (rozšírenie)

en_US: Operators
sk: Operátory

en_US: Operators (extended)
sk: Operátory (rozšírenie)

en_US: Relations
sk: Relácie

en_US: Relations (extended)
sk: Relácie (rozšírenie)

en_US: Negative relations (extended)
sk: Záporné relácie (rozšírenie)

en_US: Dots
sk: Bodky

en_US: Delimiters (fixed size)
sk: Oddeľovače (Pevná veľkosť)

en_US: Miscellaneous (extended)
sk: Rôzne (rozšírenie)

en_US: Math Macros
sk: Mat. makrá

en_US: Remove last argument
sk: Zmazať posledný argument

en_US: Append argument
sk: Pridať argument

en_US: Make first non-optional into optional argument
sk: Zmeniť prvý povinný argument na voliteľný

en_US: Make last optional into non-optional argument
sk: Zmeniť posledný voliteľný argument na povinný

en_US: Remove optional argument
sk: Zmazať voliteľný argument

en_US: Insert optional argument
sk: Vložiť voliteľný argument

en_US: Remove last argument spitting out to the right
sk: Odstráň posledný argument sprava

en_US: Append argument eating from the right
sk: Pridať argument sprava

en_US: Append optional argument eating from the right
sk: Pridať voliteľný argument sprava

en_US: Phonetic Symbols
sk: Fonetické symboly

en_US: IPA Pulmonic Consonants
sk: IPA pulmonické spoluhlásky

en_US: IPA Non-Pulmonic Consonants
sk: IPA nepulmonické spoluhlásky

en_US: IPA Vowels
sk: IPA samohlásky

en_US: IPA Other Symbols
sk: IPA iné symboly

en_US: IPA Suprasegmentals
sk: IPA suprasegmentály

en_US: IPA Diacritics
sk: IPA diakritické znamienka

en_US: IPA Tones and Word Accents
sk: IPA tóny a slovné prízvuky

en_US: Command Buffer
sk: Príkazový riadok

en_US: Review[[Toolbar]]
sk: Recenzovať

en_US: Track changes
sk: Sledovať zmeny

en_US: Show changes in output
sk: Zobraziť zmeny vo výstupe

en_US: Next change
sk: Ďalšia zmena

en_US: Accept change inside selection
sk: Akceptovať zmeny vo výbere

en_US: Reject change inside selection
sk: Odmietnuť zmeny vo výbere

en_US: Merge changes
sk: Zlúčiť zmeny

en_US: Accept all changes
sk: Akceptovať všetky zmeny

en_US: Reject all changes
sk: Odhodiť všetky zmeny

en_US: Insert note
sk: Vložiť poznámku

en_US: Next note
sk: Ďalšia poznámka

en_US: LyX Documentation Tools
sk: Nástrojové dokumenty LyXu

en_US: Menu Separator
sk: Oddeľovač v menu

en_US: LyX Logo
sk: LyX logo

en_US: TeX Logo
sk: TeX logo

en_US: LaTeX Logo
sk: LaTeX logo

en_US: LaTeX2e Logo
sk: LaTeX2e logo

en_US: View Other Formats
sk: Zobraziť iné formáty

en_US: Update Other Formats
sk: Aktualizovať iné formáty

en_US: [[Toolbar]]&On
sk: &Zapnúť

en_US: [[Toolbar]]O&ff
sk: &Vypnúť

en_US: [[Toolbar]]&Automatic
sk: &Automaticky

en_US: Version Control
sk: Správa verzií

en_US: Register
sk: Zaregistrovať súbor

en_US: Check-out for edit
sk: Včítať verziu úpravy

en_US: Check-in changes
sk: Odoslať zmeny do repozitáru

en_US: View revision log
sk: Prezrieť protokol revízií

en_US: Revert changes
sk: Odhodiť zmeny

en_US: Compare with older revision
sk: Porovnať so staršou revíziou

en_US: Compare with last revision
sk: Porovnať s poslednou revíziou

en_US: Insert Version Info
sk: Vložiť info verzie

en_US: Use SVN file locking property
sk: Použiť blokovanie súborov z SVN

en_US: Update local directory from repository
sk: Aktualizovať lokálny adresár z repozitáru

en_US: Spacings
sk: Rozstupy

en_US: Thin space	\,
sk: Úzka medzera	\,

en_US: Medium space	\:
sk: Stredná medzera	\:

en_US: Thick space	\;
sk: Tučná medzera	\;

en_US: Quadratin space	\quad
sk: Kvadratická medzera	\quad

en_US: Double quadratin space	\qquad
sk: Dvojitá kvadratická medzera	\qquad

en_US: Negative space	\!
sk: Záporná medzera	\!

en_US: Phantom	\phantom
sk: Fantóm	\phantom

en_US: Horizontal phantom	\hphantom
sk: Horizontálny fantóm	\hphantom

en_US: Vertical phantom	\vphantom
sk: Vertikálny fantóm	\vphantom

en_US: Smash	\smash
sk: Nulovať	\smash

en_US: Top smash	\smasht
sk: Nulovať vršok	\smasht

en_US: Bottom smash	\smashb
sk: Nulovať spodok	\smashb

en_US: Left overlap	\mathllap
sk: Prekrytie doľava	\mathllap

en_US: Center overlap	\mathclap
sk: Prekrytie na stred	\mathclap

en_US: Right overlap	\mathrlap
sk: Prekrytie doprava	\mathrlap

en_US: Roots
sk: Odmocniny

en_US: Square root	\sqrt
sk: Druhá odmocnina	\sqrt

en_US: Other root	\root
sk: Iná odmocnina	\root

en_US: Styles & Classes
sk: Štýly & triedy

en_US: Display style	\displaystyle
sk: Exponovaný	\displaystyle

en_US: Normal text style	\textstyle
sk: Normálny text	\textstyle

en_US: Script (small) style	\scriptstyle
sk: Malý (script)	\scriptstyle

en_US: Scriptscript (smaller) style	\scriptscriptstyle
sk: Menší (scriptscript)	\scriptscriptstyle

en_US: Relation class	\mathrel
sk: Relácia	\mathrel

en_US: Binary operator class	\mathbin
sk: Binárny operátor	\mathbin

en_US: Large operator class	\mathop
sk: Veľký operátor	\mathop

en_US: Ordinary class	\mathord
sk: Bežná trieda 	\mathord

en_US: Standard	\frac
sk: Štandard	\frac

en_US: Nice fraction (3/4)	\nicefrac
sk: Jemný zlomok(3/4)	\nicefrac

en_US: Unit (km)	\unitone
sk: Jednotka (km)	\unitone

en_US: Unit (864 m)	\unittwo
sk: Jednotka (864 m)	\unittwo

en_US: Unit fraction (km/h)	\unitfrac
sk: Jednotka zlomok (km/h)	\unitfrac

en_US: Unit fraction (20 km/h)	\unitfracthree
sk: Jednotka zlomok (20 km/h)	\unitfracthree

en_US: Text fraction	\tfrac
sk: Text. zlomok	\tfrac

en_US: Display fraction	\dfrac
sk: Celoriadkový zlomok	\dfrac

en_US: Continued fraction	\cfrac
sk: Reťazový zlomok	\cfrac

en_US: Continued fraction (left)	\cfracleft
sk: Reťazový zlomok (vľavo)	\cfracleft

en_US: Continued fraction (right)	\cfracright
sk: Reťazový zlomok (vpravo)	\cfracright

en_US: Binomial	\binom
sk: Kombinačné číslo	\binom

en_US: Text binomial	\tbinom
sk: Kombinačné číslo (text)	\tbinom

en_US: Display binomial	\dbinom
sk: Kombinačné číslo (celoriadkové)	\dbinom

en_US: Roman	\mathrm
sk: Serifové(Roman)	\mathrm

en_US: Bold	\mathbf
sk: Tučné	\mathbf

en_US: Bold symbol	\boldsymbol
sk: Tučný symbol	\boldsymbol

en_US: Sans serif	\mathsf
sk: Bezserifové	\mathsf

en_US: Italic	\mathit
sk: Kurzíva	\mathit

en_US: Typewriter	\mathtt
sk: Strojopis	\mathtt

en_US: Blackboard	\mathbb
sk: Tabuľa	\mathbb

en_US: Double stroke	\mathds
sk: Dvojitý ťah	\mathds

en_US: Calligraphic	\mathcal
sk: Kaligrafické	\mathcal

en_US: Formal Script	\mathscr
sk: Formálne písmo	\mathscr

en_US: Basic Text	\mbox
sk: Základný Text	\mbox

en_US: Framed Text	\fbox
sk: Zarámovaný Text	\fbox

en_US: Framed Text (Adjustable)	\framebox
sk: Zarámovaný Text (Nastaviteľný)	\framebox

en_US: Adapting Text (AMS)	\text
sk: Prispôsobený Text (AMS)	\text

en_US: Roman Text	\textrm
sk: Rýmsky Text	\textrm

en_US: Normal Font Text	\textnormal
sk: Normálne písmo Text	\textnormal

en_US: Short Intertext	\shortintertext
sk: Krátky Intertext	\shortintertext

en_US: Frame Decorations
sk: Dekorácie rámu

en_US: cancel
sk: preškrtnúť (s '/')

en_US: bcancel
sk: preškrtnúť (s '\')

en_US: xcancel
sk: preškrtnúť (s 'X')

en_US: cancelto
sk: preškrtnúť až po

en_US: Insert left/right side scripts (sideset)
sk: Vložiť skripty na ľavej/pravej strane (sideset)

en_US: Insert right side scripts (sidesetr)
sk: Vložiť skripty na pravej strane (sidesetr)

en_US: Insert left side scripts (sidesetl)
sk: Vložiť skripty na ľavej strane (sidesetl)

en_US: Insert side scripts (sidesetn)
sk: Vložiť skripty na boku (sidesetn)

en_US: Longleftrightarrow
sk: Dlhádoľavadopravašípka

en_US: Longleftarrow
sk: Dlhášípkadoľava

en_US: Longrightarrow
sk: Dlhášípkadoprava

en_US: longleftrightarrow
sk: dlhádoľavadopravašípka

en_US: longleftarrow
sk: dlhášípkadoľava

en_US: longrightarrow
sk: dlhášípkadoprava

en_US: leftharpoondown
sk: doľavaharpúnanadol

en_US: rightharpoondown
sk: dopravaharpúnanadol

en_US: leftharpoonup
sk: doľavaharpúnanahor

en_US: rightharpoonup
sk: dopravaharpúnanahor

en_US: hookleftarrow
sk: doľavašípkasháčikom

en_US: hookrightarrow
sk: dopravašípkasháčikom

en_US: rightleftharpoons
sk: dopravadoľavaharpúny

en_US: diamond
sk: diamant

en_US: in[[math relation]]
sk: v

en_US: angle
sk: uhol

en_US: top
sk: hore

en_US: Big Operators
sk: Veľké operátory

en_US: triangledown
sk: trojuholníknadol

en_US: square
sk: kocka

en_US: circledR
sk: okrúhlenéR

en_US: circledS
sk: okrúhlenéS

en_US: blacktriangle
sk: čiernytrojuholník

en_US: blacktriangledown
sk: čiernytrojuholníknadol

en_US: blacksquare
sk: čiernakocka

en_US: hexagon
sk: šesťhran

en_US: pentagon
sk: päťhran

en_US: Leftcircle
sk: Ľavý kruh

en_US: Rightcircle
sk: Pravýkruh

en_US: CIRCLE
sk: KRUH

en_US: LEFTCIRCLE
sk: ĽAVÝKRUH

en_US: RIGHTCIRCLE
sk: PRAVÝKRUH

en_US: LEFTcircle
sk: ĽAVÝkruh

en_US: RIGHTcircle
sk: PRAVÝkruh

en_US: female
sk: žena

en_US: male
sk: muž

en_US: fullmoon
sk: plnýmesiac

en_US: newmoon
sk: novýmesiac

en_US: leftmoon
sk: ľavýmesiac

en_US: rightmoon
sk: pravýmesiac

en_US: mercury
sk: Merkúr

en_US: venus
sk: Venuša

en_US: earth
sk: Zem

en_US: mars
sk: Mars

en_US: jupiter
sk: Jupiter

en_US: saturn
sk: Saturn

en_US: uranus
sk: Urán

en_US: neptune
sk: Neptún

en_US: pluto
sk: Pluto

en_US: aries
sk: baran

en_US: taurus
sk: býk

en_US: gemini
sk: dvojčatá

en_US: cancer
sk: rak

en_US: leo
sk: lev

en_US: virgo
sk: panna

en_US: libra
sk: váha

en_US: scorpio
sk: škorpión

en_US: sagittarius
sk: strelec

en_US: capricornus
sk: kozorožec

en_US: aquarius
sk: vodnár

en_US: pisces
sk: ryby

en_US: APLcomment
sk: APLkomentár

en_US: APLdown
sk: APLnadol

en_US: APLdownarrowbox
sk: APLnadolšípkablok

en_US: APLleftarrowbox
sk: APLdoľavašípkablok

en_US: APLrightarrowbox
sk: APLdopravašípkablok

en_US: APLstar
sk: APLhviezda

en_US: APLup
sk: APLnahor

en_US: APLuparrowbox
sk: APLnahoršípkablok

en_US: dashleftarrow
sk: čiarkovanášípkadoľava

en_US: dashrightarrow
sk: čiarkovanášípkadoprava

en_US: leftleftarrows
sk: doľavadoľavašípky

en_US: leftrightarrows
sk: doľavadopravašípky

en_US: rightrightarrows
sk: dopravadopravašípky

en_US: rightleftarrows
sk: dopravadoľavašípky

en_US: Lleftarrow
sk: Ldoľavašípka

en_US: Rrightarrow
sk: Rdopravašípka

en_US: twoheadleftarrow
sk: dvehlavydoľavašípka

en_US: twoheadrightarrow
sk: dvehlavydopravašípka

en_US: leftarrowtail
sk: doľavašípkaskoncom

en_US: rightarrowtail
sk: dopravašípkaskoncom

en_US: looparrowleft
sk: točenášípkadoľava

en_US: looparrowright
sk: točenášípkadoprava

en_US: curvearrowleft
sk: krivášípkadoľava

en_US: curvearrowright
sk: krivášípkadoprava

en_US: circlearrowleft
sk: kruhovášípkadoľava

en_US: circlearrowright
sk: kruhovášípkadoprava

en_US: upuparrows
sk: nahornahoršípky

en_US: downdownarrows
sk: nadolnadolšípky

en_US: upharpoonleft
sk: nahorharpúnavľavo

en_US: upharpoonright
sk: nahorharpúnavpravo

en_US: downharpoonleft
sk: nadolharpúnavľavo

en_US: downharpoonright
sk: nadolharpúnavpravo

en_US: leftrightharpoons
sk: doľavadopravaharpúny

en_US: merge
sk: zlúčiť

en_US: colon
sk: dvojbodka

en_US: dblcolon
sk: dvojnádvojbodka

en_US: Negative Relations (extended)
sk: Záporné relácie (rozšírenie)

en_US: Voiceless bilabial plosive
sk: Neznelá bilabiálna plozíva

en_US: Voiced bilabial plosive
sk: Znelá bilabiálna plozíva

en_US: Voiceless alveolar plosive
sk: Neznelá alveolárna plozíva

en_US: Voiced alveolar plosive
sk: Znelá alveolárna plozíva

en_US: Voiceless retroflex plosive
sk: Neznelá retroflexná plozíva

en_US: Voiced retroflex plosive
sk: Znelá retroflexná plozíva

en_US: Voiceless palatal plosive
sk: Neznelá palatálna plozíva

en_US: Voiced palatal plosive
sk: Znelá palatálna plozíva

en_US: Voiceless velar plosive
sk: Neznelá velárna plozíva

en_US: Voiced velar plosive
sk: Znelá velárna plozíva

en_US: Voiceless uvular plosive
sk: Neznelá uvulárna plozíva

en_US: Voiced uvular plosive
sk: Znelá uvulárna plozíva

en_US: Glottal plosive
sk: Glotálna plozíva

en_US: Voiced bilabial nasal
sk: Znelá bilabiálna nazála

en_US: Voiced labiodental nasal
sk: Znelá labiodentálna nazála

en_US: Voiced alveolar nasal
sk: Znelá alveolárna nazála

en_US: Voiced retroflex nasal
sk: Znelá retroflexná nazála

en_US: Voiced palatal nasal
sk: Znelá palatálna nazála

en_US: Voiced velar nasal
sk: Znelá velárna nazála

en_US: Voiced uvular nasal
sk: Znelá uvulárna nazála

en_US: Voiced bilabial trill
sk: Znelá bilabiálna vibranta

en_US: Voiced alveolar trill
sk: Znelá alveolárna vibranta

en_US: Voiced uvular trill
sk: Znelá uvulárna vibranta

en_US: Voiced alveolar tap
sk: Znelá alveolárna verberanta

en_US: Voiced retroflex flap
sk: Znelá retroflexná verberanta

en_US: Voiceless bilabial fricative
sk: Neznelá bilabiálna frikatíva

en_US: Voiced bilabial fricative
sk: Znelá bilabiálna frikatíva

en_US: Voiceless labiodental fricative
sk: Neznelá labiodentálna frikatíva

en_US: Voiced labiodental fricative
sk: Znelá labiodentálna frikatíva

en_US: Voiceless dental fricative
sk: Neznelá dentálna frikatíva

en_US: Voiced dental fricative
sk: Znelá dentálna frikatíva

en_US: Voiceless alveolar fricative
sk: Neznelá alveolárna frikatíva

en_US: Voiced alveolar fricative
sk: Znelá alveolárna frikatíva

en_US: Voiceless postalveolar fricative
sk: Neznelá postalveolárna frikatíva

en_US: Voiced postalveolar fricative
sk: Znelá postalveolárna frikatíva

en_US: Voiceless retroflex fricative
sk: Neznelá retroflexná frikatíva

en_US: Voiced retroflex fricative
sk: Znelá retroflexná frikatíva

en_US: Voiceless palatal fricative
sk: Neznelá palatálna frikatíva

en_US: Voiced palatal fricative
sk: Znelá palatálna frikatíva

en_US: Voiceless velar fricative
sk: Neznelá velárna frikatíva

en_US: Voiced velar fricative
sk: Znelá velárna frikatíva

en_US: Voiceless uvular fricative
sk: Neznelá uvulárna frikatíva

en_US: Voiced uvular fricative
sk: Znelá uvulárna frikatíva

en_US: Voiceless pharyngeal fricative
sk: Neznelá faryngálna frikatíva

en_US: Voiced pharyngeal fricative
sk: Znelá faryngálna frikatíva

en_US: Voiceless glottal fricative
sk: Neznelá glotálna frikatíva

en_US: Voiced glottal fricative
sk: Znelá glotálna frikatíva

en_US: Voiceless alveolar lateral fricative
sk: Neznelá alveolárna laterálna frikatíva

en_US: Voiced alveolar lateral fricative
sk: Znelá alveolárna laterálna frikatíva

en_US: Voiced labiodental approximant
sk: Znelá labiodentálna aproximanta

en_US: Voiced alveolar approximant
sk: Znelá alveolárna aproximanta

en_US: Voiced retroflex approximant
sk: Znelá retroflexná aproximanta

en_US: Voiced palatal approximant
sk: Znelá palatálna aproximanta

en_US: Voiced velar approximant
sk: Znelá velárna aproximanta

en_US: Voiced alveolar lateral approximant
sk: Znelá alveolárna laterálna aproximanta

en_US: Voiced retroflex lateral approximant
sk: Znelá retroflexná laterálna aproximanta

en_US: Voiced palatal lateral approximant
sk: Znelá palatálna laterálna aproximanta

en_US: Voiced velar lateral approximant
sk: Znelá velárna laterálna aproximanta

en_US: Bilabial click
sk: Bilabiálna mľaskavka

en_US: Dental click
sk: Dentálna mľaskavka

en_US: (Post)alveolar click
sk: Alveolárna mľaskavka

en_US: Palatoalveolar click
sk: Palatálna mľaskavka

en_US: Alveolar lateral click
sk: Laterálna mľaskavka

en_US: Voiced bilabial implosive
sk: Znelá bilabiálna implozíva

en_US: Voiced dental/alveolar implosive
sk: Znelá alveolárna implozíva

en_US: Voiced palatal implosive
sk: Znelá palatálna implozíva

en_US: Voiced velar implosive
sk: Znelá velárna implozíva

en_US: Voiced uvular implosive
sk: Znelá uvulárna implozíva

en_US: Ejective mark
sk: Značka ejektívy

en_US: Close front unrounded vowel
sk: Zatvorená predná neokrúhla samohláska

en_US: Close front rounded vowel
sk: Zatvorená predná okrúhla samohláska

en_US: Close central unrounded vowel
sk: Zatvorená stredná neokrúhla samohláska

en_US: Close central rounded vowel
sk: Zatvorená stredná okrúhla samohláska

en_US: Close back unrounded vowel
sk: Zatvorená zadná neokrúhla samohláska

en_US: Close back rounded vowel
sk: Zatvorená zadná okrúhla samohláska

en_US: Near-close near-front unrounded vowel
sk: Skoro-zatvorená skoro-predná neokrúhla samohláska

en_US: Near-close near-front rounded vowel
sk: Skoro-zatvorená skoro-predná okrúhla samohláska

en_US: Near-close near-back rounded vowel
sk: Skoro-zatvorená skoro-zadná okrúhla samohláska

en_US: Close-mid front unrounded vowel
sk: Stredo-zatvorená predná neokrúhla samohláska

en_US: Close-mid front rounded vowel
sk: Stredo-zatvorená predná okrúhla samohláska

en_US: Close-mid central unrounded vowel
sk: Stredo-zatvorená stredná neokrúhla samohláska

en_US: Close-mid central rounded vowel
sk: Stredo-zatvorená stredná okrúhla samohláska

en_US: Close-mid back unrounded vowel
sk: Stredo-zatvorená zadná neokrúhla samohláska

en_US: Close-mid back rounded vowel
sk: Stredo-zatvorená zadná okrúhla samohláska

en_US: Mid-central vowel (Schwa)
sk: Stredo-stredná samohláska (Schwa)

en_US: Open-mid front unrounded vowel
sk: Stredo-otvorená predná neokrúhla samohláska

en_US: Open-mid front rounded vowel
sk: Stredo-otvorená predná okrúhla samohláska

en_US: Open-mid central unrounded vowel
sk: Stredo-otvorená stredná neokrúhla samohláska

en_US: Open-mid central rounded vowel
sk: Stredo-otvorená stredná okrúhla samohláska

en_US: Open-mid back unrounded vowel
sk: Stredo-otvorená zadná neokrúhla samohláska

en_US: Open-mid back rounded vowel
sk: Stredo-otvorená zadná okrúhla samohláska

en_US: Near-open front unrounded vowel
sk: Skoro otvorená predná neokrúhla samohláska

en_US: Near-open vowel
sk: Skoro otvorená samohláska

en_US: Open front unrounded vowel
sk: Otvorená predná neokrúhla samohláska

en_US: Open front rounded vowel
sk: Otvorená predná okrúhla samohláska

en_US: Open back unrounded vowel
sk: Otvorená zadná neokrúhla samohláska

en_US: Open back rounded vowel
sk: Otvorená zadná okrúhla samohláska

en_US: Voiceless labial-velar fricative
sk: Neznelá labiovelárna aproximanta

en_US: Voiced labial-velar approximant
sk: Znelá labiovelárna aproximanta

en_US: Voiced labial-palatal approximant
sk: Labiopalatálna aproximanta

en_US: Voiceless epiglottal fricative
sk: Neznelá epiglotálna frikatíva

en_US: Voiced epiglottal fricative
sk: Znelá epiglotálna frikatíva

en_US: Epiglottal plosive
sk: Epiglotálna plozíva

en_US: Voiceless alveolo-palatal fricative
sk: Neznelá alveolopalatálna frikatíva

en_US: Voiced alveolo-palatal fricative
sk: Znelá alveolopalatálna frikatíva

en_US: Voiced alveolar lateral flap
sk: Znelá alveolárna laterárna verberanta

en_US: Simultaneous voiceless postalveolar and velar fricative
sk: Neznelá palatálnovelárna frikatíva

en_US: Top tie bar
sk: Spájajúci oblúk hore

en_US: Bottom tie bar
sk: Spájajúci oblúk dole

en_US: Long
sk: Trvanie dlhé

en_US: Half-long
sk: Polo-dlhé

en_US: Extra short
sk: Extra krátke

en_US: Primary stress
sk: Hlavný prízvuk

en_US: Secondary stress
sk: Vedľajší prízvuk

en_US: Minor (foot) group
sk: Podradená skupina

en_US: Major (intonation) group
sk: Nadradená (intonačná) skupina

en_US: Syllable break
sk: Slabičná hranica

en_US: Linking (absence of a break)
sk: Spoj (neprítomnosť pauzy)

en_US: Voiceless
sk: Neznelo

en_US: Voiceless (above)
sk: Neznelo (ponad)

en_US: Voiced
sk: Znelo

en_US: Breathy voiced
sk: Šepkaným hlasom

en_US: Creaky voiced
sk: Vŕzgavým hlasom

en_US: Linguolabial
sk: Jazyčno-perne

en_US: Dental
sk: Zubne

en_US: Apical
sk: Apikálne

en_US: Laminal
sk: Hrotom jazyka

en_US: Aspirated
sk: Vdychovane

en_US: More rounded
sk: Viac zaokrúhlene

en_US: Less rounded
sk: Menej zaokrúhlene

en_US: Advanced
sk: Rozšírené

en_US: Retracted
sk: Zatiahnuto

en_US: Centralized
sk: Centrované

en_US: Mid-centralized
sk: V strede centrované

en_US: Syllabic
sk: Slabičné

en_US: Non-syllabic
sk: Neslabičné

en_US: Rhoticity
sk: Anglická výslovnosť 'r'

en_US: Labialized
sk: Labializovane

en_US: Palatized
sk: Palatalizovane

en_US: Velarized
sk: Velarizovane

en_US: Pharyngialized
sk: Faryngalizovane

en_US: Velarized or pharyngialized
sk: Velarizovane alebo faryngalizovane

en_US: Raised
sk: Stúpavé

en_US: Lowered
sk: Klesavé

en_US: Advanced tongue root
sk: Predpoložený koreň jazyka

en_US: Retracted tongue root
sk: Vtiahnutý koreň jazyka

en_US: Nasalized
sk: Nazalisovane

en_US: Nasal release
sk: Uvoľnenie oklúzie

en_US: Lateral release
sk: Laterálne uvoľnenie

en_US: No audible release
sk: Nezvučné uvoľnenie

en_US: Extra high (accent)
sk: Extra vysoký prízvuk

en_US: Extra high (tone letter)
sk: Extra vysoký tón

en_US: High (accent)
sk: Vysoký prízvuk

en_US: High (tone letter)
sk: Vysoký tón

en_US: Mid (accent)
sk: Stredný prízvuk

en_US: Mid (tone letter)
sk: Stredný tón

en_US: Low (accent)
sk: Nízky prízvuk

en_US: Low (tone letter)
sk: Nízky tón

en_US: Extra low (accent)
sk: Extra nízky prízvuk

en_US: Extra low (tone letter)
sk: Extra nízky tón

en_US: Downstep
sk: Klesajúci

en_US: Upstep
sk: Stúpajúci

en_US: Rising (accent)
sk: Stúpavý prízvuk

en_US: Rising (tone letter)
sk: Stúpavý tón

en_US: Falling (accent)
sk: Klesavý prízvuk

en_US: Falling (tone letter)
sk: Klesavý tón

en_US: High rising (accent)
sk: Silne stúpavý prízvuk

en_US: High rising (tone letter)
sk: Silne stúpavý tón

en_US: Low rising (accent)
sk: Slabo stúpavý prízvuk

en_US: Low rising (tone letter)
sk: Silne klesavý tón

en_US: Rising-falling (accent)
sk: Stúpavo-klesavý prízvuk

en_US: Rising-falling (tone letter)
sk: Stúpavo-klesavý tón

en_US: Global rise
sk: Globálne stúpa

en_US: Global fall
sk: Globálne klesá

en_US: ChessDiagram
sk: Šachovnica

en_US: Chess diagram
sk: Šachový diagram

en_US: A chess position diagram.
    This template will use XBoard to edit the position.
    Use the 'File->Save Position' in XBoard to save
    the position that you want to display.
    Make sure to give it a '.fen' extension
    and remember to type in a relative path
    to the LyX document location.
    Within XBoard, use 'Edit->Edit Position'
    to enable general editing of the board.
    You might also check out the
    'Options->Test legality' option, and
    remember to middle and right click to
    insert new material in the board.
    In order for this to work, you have to
    put the bundled lyxskak.sty in a place
    that TeX will find it, and you will need
    to install the skak package from CTAN.
sk: Šachový diagram.
    Táto šablóna použije program XBoard na editáciu pozície.
    Použite 'File->Save Position' v XBoard-u pre uloženie
    pozície, ktorú chcete zobraziť.
    Uistite sa, že má príponu '.fen'
    a nezabudnite dať relatívnu cestu
    k súboru do dokumentu LyX-a.
    Vnútri XBoard-u, použite 'Edit -> Edit Position'
    pre obecnú editáciu šachovnice.
    Možno chcete aj použiť voľbu
    'Voľby -> Test legality' a
    nezabudnite na pravé a prostredné tlačidlo myši
    pre vloženie nového materiálu na hraciu dosku.
    Aby to fungovalo musíte
    dať pribalený súbor lyxskak.sty na miesto
    kde ho nájde TeX. Ďalej je treba
    nainštalovať balík skak z CTAN-u.

en_US: Dia diagram.
sk: Diagram programu Dia.

en_US: GnumericSpreadsheet
sk: Gnumeric tabuľkový procesor

en_US: Spreadsheet
sk: Tabuľkový procesor

en_US: A spreadsheet made with Gnumeric, LibreOffice, OpenOffice or Excel.
    It imports as a multi-page table, so any length
    is ok. Excessive width could be a problem.
    The gnumeric software is necessary for conversion,
    both for gnumeric and excel files.
sk: Tabuľka vytvorená s gnumeric, libreoffice, openoffice alebo excel.
    Import prevádza do viac-stranných tabuliek, čiže každá dĺžka je v poriadku.
    Prehnaná šírka by mohla mať problém.
    Pre konverziu gnumeric alebo excel súborov
    je potrebný program gnumeric.

en_US: Inkscape figure
sk: Inkscape obrázok

en_US: An Inkscape figure.
    Note that using this template automatically uses the 
    document text in the image (like with the Xfig template).
sk: Inkscape obrázok.
    Berte na vedomie, že táto šablóna automatický používa
    dokumentový text v obrázku (podobne ako v Xfig-šablóne).

en_US: Lilypond typeset music
sk: Lilypond - sada nôt

en_US: Sheet music typeset by GNU LilyPond,
    converted to .pdf or .eps for inclusion
    Using .eps requires at least lilypond 2.6
    Using .pdf requires at least lilypond 2.9
sk: Sada hudobných nôt pomocou programu GNU LilyPond.
    konvertovaná na .pdf alebo .eps pre zahrnutie
    Použitie .eps vyžaduje aspoň lilypond 2.6
    Použitie .pdf vyžaduje aspoň lilypond 2.9

en_US: PDFPages
sk: PDF stránky

en_US: PDF pages
sk: PDF stránky

en_US: Includes PDF documents, using the 'pdfpages' package.
    To include multiple pages, use the 'pages'-option,
    which must be inserted to 'Options'.
    Examples:
    * pages={x-y} (for a range of pages)
    * pages={x,y,z} (for specific pages)
    * pages=- (to include all pages)
    * pages=last-1 (to include all pages in reverse order)
    With the option 'noautoscale' the PDF pages are
    inserted in their original size.
    Read the documentation of the pdfpages package
    for further options and details.
sk: Vkladá PDF dokumenty, pomocou balíku 'pdfpages'.
    Pre vloženie viacerých stránok použite voľbu 'pages',
    ktorú musíte pridať v 'Voľby'.
    Príklady:
    * pages={x-y} (pre rozsah stránok)
    * pages={x,y,z} (pre vybrané stránky)
    * pages=- (pre všetky stránky)
    * pages=last-1 (na vklad všetkých strán v opačnom poradí)
    S voľbou 'noautoscale' sa PDF stránky
    vložia v originálnej veľkosti.
    Prečítajte si dokumentáciu balíka pdfpages
    pre ďalšie nastavenia a detaily.

en_US: RasterImage
sk: Rastrový obrázok

en_US: Raster image
sk: Rastrový obrázok

en_US: A bitmap file.
    Use this template to include bitmap images of any kind.
sk: Bitmap súbor.
    Použite túto šablónu na vklad bitmapových obrázkov akéhokoľvek typu.

en_US: VectorGraphics
sk: Vektorová grafike

en_US: Vector graphics
sk: Vektorová grafika

en_US: A vector graphics file.
    Use this template to include vector graphics of any kind.
    LyX will try to retain the vector properties of the image for
    the final output.
    Note that specialized templates exist for Xfig figures and Dia diagrams.
    The specialized templates allow to automatically use the document font in
    the figures, which is not possible with this general template.
sk: Súbor s vektorovou grafikou.
    Používajte túto šablónu na vklad akýchkoľvek obrázkov s vektorovou grafikou.
    LyX sa pokúsi držať vektorové vlastnosti obrázku pre konečný výstup.
    Všimnite si že existujú špecializované šablóny pre Xfig obrázky a Dia diagramy.
    Špecializované šablóny dovoľujú automaticky použiť font dokumentu v
    obrázkoch, čo nie je možné so všeobecnou šablónou.

en_US: Xfig figure
sk: Xfig obrázok

en_US: An Xfig figure.
sk: Jeden xfig obrázok.

en_US: OpenDocument drawing
sk: OpenDocument kreslenie

en_US: SVG (compressed)
sk: SVG (komprimované)

en_US: Plain text (chess output)
sk: Prostý text (šachy)

en_US: Sweave (Japanese)
sk: Sweave (Japonský)

en_US: Sweave (Japanese)|S
sk: Sweave (Japonský)|e

en_US: R/S code
sk: R/S kód

en_US: Rnw (knitr, Japanese)
sk: Rnw (knitr, japonský)

en_US: LilyPond book (LaTeX)
sk: LilyPond kniha (LaTeX)

en_US: LilyPond book (pLaTeX)
sk: LilyPond kniha (pLaTeX)

en_US: LaTeX (plain)
sk: LaTeX (prostý)

en_US: LaTeX (plain)|L
sk: LaTeX (prostý)|L

en_US: LaTeX (clipboard)
sk: LaTeX (schránka)

en_US: Plain text
sk: Prostý text

en_US: Plain text|a
sk: Prostý text|r

en_US: Plain text (pstotext)
sk: Prostý text (pstotext)

en_US: Plain text (ps2ascii)
sk: Prostý text (ps2ascii)

en_US: Plain text (catdvi)
sk: Prostý text (catdvi)

en_US: Plain Text, Join Lines
sk: Prostý text, riadky spojiť

en_US: LilyPond music
sk: LilyPond nóty

en_US: Gnumeric spreadsheet
sk: Gnumeric tabuľkový procesor

en_US: Excel spreadsheet
sk: Excel tabuľkový procesor

en_US: MS Excel Office Open XML
sk: MS-Excel Office-Open XML

en_US: XHTML Table (for spreadsheets)
sk: XHTML tabuľka (pre tabuľkové procesory)

en_US: HTML Table (for spreadsheets)
sk: HTML tabuľka (pre tabuľkové procesory)

en_US: OpenDocument spreadsheet
sk: OpenDocument tabuľkový procesor

en_US: EPS (uncropped)
sk: EPS (neorezaný)

en_US: EPS (cropped)
sk: EPS (orezaný)

en_US: PDF (graphics)
sk: PDF (grafika)

en_US: PDF (cropped)
sk: PDF (orezaný)

en_US: PDF (lower resolution)
sk: PDF (nízke rozlišovanie)

en_US: MS Word Office Open XML
sk: MS-Word Office-Open XML

en_US: MS Word Office Open XML|O
sk: MS-Word Office-Open XML|O

en_US: Table (CSV)
sk: Tabuľka (CSV)

en_US: LyX Preview
sk: Náhľad LyX

en_US: Enhanced Metafile
sk: Rozšírený WMF

en_US: LyX Archive (zip)
sk: LyX archív (zip)

en_US: LyX Archive (tar.gz)
sk: LyX archív (tar.gz)

en_US: Game 1
sk: Hra 1

en_US: Game 2
sk: Hra 2

en_US: Example (LyXified)
sk: Príklad (zlyxovaný)

en_US: Example (raw)
sk: Príklad (surový)

en_US: External Material
sk: Externý materiál

en_US: Computer Algebra Systems
sk: Systémy počítačovej algebry

en_US: Feynman Diagrams
sk: Feynman-diagramy

en_US: Instant Preview
sk: Okamžitý náhľad

en_US: Itemize Bullets
sk: Znaky pre položky

en_US: Minted File Listing
sk: Minted výpis (súbor)

en_US: Minted Listings
sk: Minted výpisy

en_US: XY-Figure
sk: XY-obrázok

en_US: Graphics and Insets
sk: Grafiky a vložky

en_US: Localization Test (for Developers)
sk: Test lokalizácie (pre vývojárov)

en_US: Mixing Japanese with other Languages (with CJKutf8)
sk: Miešať japončinu s druhými-jazykmi (pomocou CJKutf8)

en_US: Mixing Japanese with other Languages (with platex)
sk: Miešať japončinu s druhými-jazykmi (pomocou platex)

en_US: Writing Armenian
sk: Písať Arménsky

en_US: Language Support
sk: Jazyková podpora

en_US: Serial Letter 1
sk: Sekvenčný list 1

en_US: Serial Letter 2
sk: Sekvenčný list 2

en_US: Serial Letter 3
sk: Sekvenčný list 3

en_US: Hazard and Precautionary Statements
sk: Rizikové a Bezpečnostné Inštrukcie

en_US: LilyPond Book
sk: LilyPond kniha

en_US: Multilingual Captions
sk: Viac-jazykové popisy

en_US: Noweb Listerrors
sk: Noweb referát chýb

en_US: Modules
sk: Moduly

en_US: Beamer (Complex)
sk: Beamer (komplex)

en_US: Foils
sk: Fólie

en_US: Foils Landslide
sk: Fólie na šírku

en_US: Welcome
sk: Vitajte

en_US: Writing Korean with CJK-ko
sk: Písať Kórejsky pomocou CJK-ko

en_US: Hebrew Article (KOMA-Script)
sk: Hebrejský článok (KOMA-Script)

en_US: IEEE Transactions Conference
sk: IEEE Transakcie (Konferencia)

en_US: IEEE Transactions Journal
sk: IEEE Transakcie Časopis

en_US: Mathematical Monthly
sk: Mesačník Matematiky

en_US: Springers Global Journal Template (V. 3)
sk: Springer, Globálna šablóna pre časopisy (V. 3)

en_US: 00 Main File
sk: 00 Hlavný súbor

en_US: 01 Dedication
sk: 01 Venovanie

en_US: 02 Foreword
sk: 02 Predhovor

en_US: 03 Preface
sk: 03 Predslov

en_US: 04 Acknowledgements
sk: 04 Poďakovania

en_US: 05 Contributor List
sk: 05 Zoznam prispievateľov

en_US: 06 Acronym
sk: 06 Akronymy

en_US: 07 Part
sk: 07 Časť

en_US: 08 Author
sk: 08 Autor

en_US: 09 Appendix
sk: 09 Príloha

en_US: 10 Glossary
sk: 10 Glosár

en_US: 11 References
sk: 11 Referencie

en_US: 05 Acronym
sk: 05 Akronymy

en_US: 06 Part
sk: 06 Časť

en_US: 07 Chapter
sk: 07 Kapitola

en_US: 08 Appendix
sk: 08 Príloha

en_US: 09 Glossary
sk: 09 Glosár

en_US: 10 Solutions
sk: 10 Riešenia

en_US: Colored
sk: Farebne

en_US: Simple
sk: Jednoducho

en_US: Chapter 1
sk: Kapitola 1

en_US: Chapter 2
sk: Kapitola 2

en_US: Main File
sk: Hlavný súbor

en_US: PhD Thesis
sk: Doktorská práca

en_US: Theses
sk: Tézy

en_US: Japanese Article (Standard Class for LuaTeX%2C vertical Writing)
sk: Japonský článok (Štandardná trieda pre LuaTeX%2C, vertikálne písanie)

en_US: Japanese Book (Standard Class for LuaTeX%2C vertical Writing)
sk: Japonská kniha (Štandardná trieda pre LuaTeX%2C, vertikálne písanie)

en_US: Japanese Report (Standard Class for LuaTeX%2C vertical Writing)
sk: Japonský referát (Štandardná trieda pre LuaTeX%2C, vertikálne písanie)

en_US: Formal with Footline
sk: Formálne so spodným riadkom

en_US: Formal without Footline
sk: Formálne bez spodného riadku

en_US: Grid with Head
sk: Mriežka s hlavou

en_US: No Borders
sk: Bez okrajov

en_US: Simple Grid
sk: Jednoduchá mriežka

en_US: %1$s[[name]] (%2$s[[email]])
sk: %1$s (%2$s)

en_US: ERROR!
sk: CHYBA!

en_US: No year
sk: Bez roku

en_US: Bibliography entry not found!
sk: Bibliografické heslo nenájdené!

en_US: Disk Error:
sk: Chyba disku:

en_US: LyX could not create the temporary directory '%1$s' (Disk is full maybe?)
sk: LyX nemohol vytvoriť dočasný adresár '%1$s' (možné že je plný disk?)

en_US: LyX attempted to close a document that had unsaved changes!
sk: LyX sa pokúsil zavrieť dokument s neuloženými zmenami!

en_US: Save failed! Document is lost.
sk: Uloženie zlyhalo! Dokument je stratený.

en_US: Attempting to close changed document!
sk: Pokúšam sa zavrieť zmenený dokument!

en_US: Could not remove the temporary directory %1$s
sk: Dočasný adresár %1$s sa nedal zmazať

en_US: Unknown token: %1$s %2$s
sk: Neznámy token: %1$s %2$s

en_US: Document header error
sk: Chyba v hlavičke dokumentu

en_US: \begin_header is missing
sk: chýba \begin_header

en_US: \begin_document is missing
sk: chýba \begin_document

en_US: Changes not shown in LaTeX output
sk: Zmeny nezobrazené v LaTeX-ovom výstupe

en_US: Changes will not be highlighted in LaTeX output, because xcolor and ulem are not installed.
    Please install both packages or redefine \lyxadded and \lyxdeleted in the LaTeX preamble.
sk: Zmeny nebudú vyzdvihnuté v LaTeX-ovom výstupe, lebo ani xcolor ani ulem nie sú inštalované.
    Prosím nainštalujte oba balíky alebo predefinujte \lyxadded a \lyxdeleted v LaTeX-ovej preambule.

en_US: Index
sk: Register

en_US: File Not Found
sk: Súbor nenájdený

en_US: Unable to open file `%1$s'.
sk: Nemôžem otvoriť súbor `%1$s'.

en_US: %1$s ended unexpectedly, which means that it is probably corrupted.
sk: %1$s skončil neočakávane, čo znamená, že je pravdepodobne poškodený.

en_US: The converted version of %1$s to current LyX format ended unexpectedly, which means that it is probably corrupted.
    You can find the converted file at %2$s while LyX is running.
sk: Konvertovaná verzia %1$s na aktuálny formát LyX sa neočakávane skončila, čo znamená, že je pravdepodobne poškodený.
    Pokiaľ LyX beží môžete násť skonvertovaný súbor na %2$s.

en_US: Document format failure
sk: Chybný formát dokumentu

en_US: %1$s is not a readable LyX document.
sk: %1$s nie je čitateľný dokument LyXu.

en_US: Conversion failed
sk: Konverzia zlyhala

en_US: %1$s is from a different version of LyX, but a temporary file for converting it could not be created.
sk: %1$s je z inej verzie LyX-u, ale dočasný súbor pre jeho konverziu sa nedal vytvoriť.

en_US: Conversion script not found
sk: Skript na konverziu nenájdený

en_US: %1$s is from a different version of LyX, but the conversion script lyx2lyx could not be found.
sk: %1$s je z inej verzie LyX-u, ale konverzný skript lyx2lyx nenájdený.

en_US: Conversion script failed
sk: Konverzný skript zlyhal

en_US: %1$s is from an older version of LyX and the lyx2lyx script failed to convert it.
sk: %1$s je zo staršej verzie LyX-u, a skript lyx2lyx zlyhal pri konverzii.

en_US: %1$s is from a newer version of LyX and the lyx2lyx script failed to convert it.
sk: %1$s je z novšej verzie LyX-u, a skript lyx2lyx zlyhal pri konverzii.

en_US: File is read-only
sk: Dokument je iba na čítanie

en_US: The file %1$s cannot be written because it is marked as read-only.
sk: Súbor %1$s je neuložiteľný lebo je označený ako len na čítanie.

en_US: Document %1$s has been externally modified. Are you sure you want to overwrite this file?
sk: Dokument %1$s bol externe modifikovaný. Naozaj ho chcete prepísať?

en_US: Overwrite modified file?
sk: Prepísať modifikovaný súbor?

en_US: &Overwrite
sk: &Prepísať

en_US: Backup failure
sk: Založenie zlyhalo

en_US: Cannot create backup file %1$s.
    Please check whether the directory exists and is writable.
sk: LyX nemohol vytvoriť záložnú kópiu v %1$s.
    Skontrolujte, či daný adresár existuje a je možné do neho zapisovať.

en_US: Write failure
sk: Písanie zlyhalo

en_US: The file has successfully been saved as:
      %1$s.
    But LyX could not move it to:
      %2$s.
    Your original file has been backed up to:
      %3$s
sk: Dokument bol úspešne uložený ako:
      %1$ss
    Ale LyX ho nemohol presunúť na:
      %2$ss
    Váš pôvodný súbor bol založeny ako:
      %3$s

en_US: Cannot move saved file to:
      %1$s.
    But the file has successfully been saved as:
      %2$s.
sk: Nemôžem premiestniť uložený súbor na:
      %1$s.
    Zato bol súbor ale úspešne uložený ako:
      %2$s.

en_US: Saving document %1$s...
sk: Ukladám dokument %1$s…

en_US:  could not write file!
sk:  nemôžem písať do súbora!

en_US:  done.
sk:  hotové.

en_US: LyX: Attempting to save document %1$s
sk: LyX: Pokúšam sa uložiť dokument %1$s

en_US: Saved to %1$s. Phew.
sk: Úspešne uložené do súboru %1$s. Uf.

en_US: Save failed! Trying again...
sk: Uloženie zlyhalo! Skúšam ešte raz…

en_US: Save failed! Trying yet again...
sk: Uloženie zlyhalo! Skúšam zatiaľ ešte raz…

en_US: Iconv software exception Detected
sk: Iconv detegoval softvérovú výnimku

en_US: Please verify that the `iconv' support software is properly installed and supports the selected encoding (%1$s), or change the encoding in Document>Settings>Language.
sk: Overite prosím že podpora pre 'iconv'-je poriadne inštalovaná a podporuje vybrané kódovanie (%1$s), alebo zmeňte kódovanie v Dokument->Nastavenia…->Jazyk.

en_US: Uncodable character '%1$s' (code point %2$s)
sk: Nekódovateľný znak '%1$s' (hodnota %2$s)

en_US: Some characters of your document are not representable in specific verbatim contexts.
    Changing the document encoding to utf8 could help.
sk: Niektoré znaky vášho dokumentu sú nereprezentovateľné v niektorých špecifických verbatim kontextoch.
    Pomôcť by mohla zmena kódovania dokumentu na utf8.

en_US: Could not find LaTeX command for character '%1$s' (code point %2$s)
sk: Nedá sa nájsť LaTeX-ov príkaz pre znak '%1$s' (hodnota %2$s)

en_US: Some characters of your document are probably not representable in the chosen encoding.
    Changing the document encoding to utf8 could help.
sk: Niektoré znaky vášho dokumentu sú pravdepodobne nereprezentovateľné vo zvolenom kódovaní.
    Pomôcť by mohla zmena kódovania dokumentu na utf8.

en_US: iconv conversion failed
sk: iconv konverzia zlyhala

en_US: conversion failed
sk: konverzia zlyhala

en_US: Uncodable character in file path
sk: Nekódovateľný znak v ceste

en_US: The path of your document
    (%1$s)
    contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %2$s). This may result in incomplete output, unless TEXINPUTS contains the document directory and you don't use explicitly relative paths (i.e., paths starting with './' or '../') in the preamble or in ERT.
    
    In case of problems, choose an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the file path name.
sk: Cesta vášho dokumentu
    (%1$s)
    obsahuje glyfy neznáme v kódovaní
    aktuálneho dokumentu (menovite %2$s).
    Na úplný výsledok zaistite aby TEXINPUTS obsahovala cestu ku adresáru dokumentu alebo použite relatívne cesty (čiže cesty začínajúce s './' alebo s '../') v preambule alebo v ERT. 
    
    V prípade problémov vyberte vhodné kódovanie dokumentu
    (ako napr. utf8) alebo zmeňte meno cesty.

en_US: The languages %1$s are only supported by Babel.
sk: Jazyky %1$s sú podporované len cez balík Babel.

en_US: The language %1$s is only supported by Babel.
sk: Jazyk %1$s je podporovaný len cez balík Babel.

en_US: The languages %1$s are only supported by Polyglossia.
sk: Jazyky %1$s sú podporované len cez balík Polyglossia.

en_US: The language %1$s is only supported by Polyglossia.
sk: Jazyk %1$s je podporovaný len cez balík Polyglossia.

en_US: Incompatible Languages!
sk: Inkompatibilné jazyky!

en_US: You cannot use the following languages together in one LaTeX document because they require conflicting language packages:
    %1$s%2$s
sk: Nie je možné používať nasledovné jazyky spolu v jednom LaTeX dokumente lebo požadujú nekompatibilné jazykové balíky:
    %1$s%2$s

en_US: Running chktex...
sk: Spúšťam chktex…

en_US: chktex failure
sk: chktex zlyhal

en_US: Could not run chktex successfully.
sk: Nemôžem spustiť chktex úspešne.

en_US: Don't know how to export to format: %1$s
sk: Žiadne informácie pre export formátu: %1$s

en_US: Branch state changes in master document
sk: Štatus vetvy v hlavnom dokumente sa zmenil

en_US: The state of the branch '%1$s' was changed in the master file. Please make sure to save the master.
sk: Štatus vetvy '%1$s v hlavnom dokumente sa zmenil. Zaistite uloženie hlavného dokument.

en_US: Error exporting to format: %1$s.
sk: Chyba pri exporte na formát: %1$s.

en_US: Error generating literate programming code.
sk: Chyba pri generovaní kódu dokumentačného programovania.

en_US: Branch "%1$s" already exists.
sk: Vetva "%1$s" už existuje.

en_US: Error viewing the output file.
sk: Chyba pri ukážke výstupného súboru.

en_US: Invalid filename
sk: Neplatné meno súboru

en_US: The following filename will cause troubles when running the exported file through LaTeX:
sk: Nasledujúce meno súboru je vhodné na spôsobenie problémov pri preklade exportovaného súboru LaTeX-om:

en_US: Problematic filename for DVI
sk: Meno súboru je pre DVI problematické

en_US: The following filename can cause troubles when running the exported file through LaTeX and opening the resulting DVI:
sk: Nasledujúce meno súboru je vhodné na spôsobenie problémov pri preklade exportovaného súboru LaTeX-om nasledujúc otvorením s DVI:

en_US: Export Warning!
sk: Export-Varovanie!

en_US: There are spaces in the paths to your BibTeX databases.
    BibTeX will be unable to find them.
sk: V cestách k databázam BibTeX-u sú medzery.
    BibTeX nebude schopný také databázy nájsť.

en_US: Preview source code for paragraph %1$d
sk: Náhľad na zdrojový text odstavca %1$d

en_US: Preview source code from paragraph %1$s to %2$s
sk: Náhľad zdrojového kódu pre odstavce %1$s - %2$s

en_US: Preview source code
sk: Náhľad na zdrojový text

en_US: Preview preamble
sk: Prehľad preambule

en_US: Preview body
sk: Prehľad tela

en_US: Plain text does not have a preamble.
sk: Prostý text nemá preambulu.

en_US: Autosaving current document...
sk: Automatické ukladanie súčasného dokumentu…

en_US: No information for exporting the format %1$s.
sk: Žiadne informácie pre export formátu %1$s.

en_US: Hint: use non-TeX fonts or set input encoding to '%1$s'
sk: Tip:Použite fonty mimo TeXu alebo nastavte kódovanie na '%1$s'

en_US: Couldn't export file
sk: Nemôžem exportovať súbor

en_US: File name error
sk: Chyba v názve súboru

en_US: The directory path to the document
    %1$s
    contains spaces, but your TeX installation does not allow them. You should save the file to a directory whose name does not contain spaces.
sk: Cesta do adresára dokumentu
    %1$s
    obsahuje medzery, ale vaša inštalácia TeXu to nepovoľuje. Súbor by ste mali uložiť do adresára ktorého meno neobsahuje medzery.

en_US: Document export cancelled.
sk: Exportovanie dokumentu bolo zrušené.

en_US: Document exported as %1$s to file `%2$s'
sk: Dokument exportovaný ako %1$s do súboru `%2$s'

en_US: Document exported as %1$s
sk: Dokument exportovaný ako %1$s

en_US: An emergency save of the document %1$s exists.
    
    Recover emergency save?
sk: Existuje havarijná kópia dokumentu %1$s.
    
    Získať havarijnú kópiu späť?

en_US: Load emergency save?
sk: Nahrať havarijnú kópiu ?

en_US: &Recover
sk: &Obnoviť

en_US: &Load Original
sk: &Nahrať Pôvodné

en_US: &Only show difference
sk: Ukáž len &rozdiely

en_US: An emergency file is successfully loaded, but the original file %1$s is marked read-only. Please make sure to save the document as a different file.
sk: Havarijný súbor úspešne načítaný, ale originálny súbor %1$s je označený len na čítanie. Zaistite prosím uloženie dokumentu ako iný súbor.

en_US: Document was successfully recovered.
sk: Dokument bol úspešne obnovený.

en_US: Document was NOT successfully recovered.
sk: Dokument NEBOL úspešne obnovený.

en_US: Remove emergency file now?
    (%1$s)
sk: Zmazať havarijnú kópiu teraz?
    (%1$s)

en_US: Delete emergency file?
sk: Zmazať havarijný súbor?

en_US: &Keep
sk: &Držať

en_US: Emergency file deleted
sk: Havarijný súbor vymazaný

en_US: Do not forget to save your file now!
sk: Teraz nezabudnite uložiť váš súbor!

en_US: Remove emergency file now?
sk: Zmazať havarijnú kópiu teraz?

en_US: Can't rename emergency file!
sk: Nemôžem premenovať havarijný súbor!

en_US: LyX was unable to rename the emergency file. You should do so manually. Otherwise, you will be asked about it again the next time you try to load this file, and may over-write your own work.
sk: LyX nebol schopný premenovať havarijný súbor. Mali by ste ho premenovať ručne. Ináč, v prípade že chcete tento súbor nabudúce čítať, budete opýtaný ešte raz a tak by ste mohli prepísať vlastnú prácu.

en_US: Emergency File Renamed
sk: Havarijný súbor premenovaný

en_US: Emergency file renamed as:
     %1$s
sk: Havarijný súbor premenovaný na:
     %1$s

en_US: The backup of the document %1$s is newer.
    
    Load the backup instead?
sk: Záloha dokumentu %1$s je novšia.
    
    Nahrať radšej zálohu ?

en_US: Load backup?
sk: Nahrať zálohu?

en_US: &Load backup
sk: &Nahrať zálohu

en_US: Load &original
sk: Nahrať &pôvodné

en_US: A backup file is successfully loaded, but the original file %1$s is marked read-only. Please make sure to save the document as a different file.
sk: Zálohový súbor úspešne načítaný, ale originálny súbor %1$s je označený len na čítanie. Zaistite prosím uloženie dokumentu ako iný súbor.

en_US: Senseless!!!
sk: Nezmyselné!!!

en_US: Document %1$s reloaded.
sk: Dokument %1$s znovu nahraný.

en_US: Could not reload document %1$s.
sk: Nedá sa znova nahrať dokument %1$s.

en_US: File deleted from disk
sk: Vymazaný súbor na disku

en_US: The file
      %1$s
    has been deleted from disk!
    It will be marked as modified now.
sk: Súbor
     %1$s
    bol odstránený z disku!
    Teraz sa označí ako zmenený.

en_US: The LaTeX package amsmath is only used if AMS formula types or symbols from the AMS math toolbars are inserted into formulas
sk: Balík amsmath bude použitý len v prípade, že vo formulách sú vložené aj symboly z mat. lišty nástrojov AMS

en_US: The LaTeX package amssymb is only used if symbols from the AMS math toolbars are inserted into formulas
sk: Balík amssymb bude použitý len v prípade, že vo formulách sú vložené aj symboly z mat. lišty nástrojov AMS

en_US: The LaTeX package cancel is only used if \cancel commands are used in formulas
sk: LaTeX balík cancel sa použije len v prípade, keď sa vo formulách nájdu aj \cancel symboly

en_US: The LaTeX package esint is only used if special integral symbols are inserted into formulas
sk: LaTeX balík esint použiť len v prípade, keď sa vo formulách nájdu aj špeciálne integrálne symboly

en_US: The LaTeX package mathdots is only used if the command \iddots is inserted into formulas
sk: LaTeX balík mathdots sa použije len v prípade, keď sa vo formulách nájde aj symbol \iddots

en_US: The LaTeX package mathtools is only used if some mathematical relations are inserted into formulas
sk: LaTeX balík mathtools sa použije len v prípade, keď sa vo formulách nájdu aj niektoré matematické relácie

en_US: The LaTeX package mhchem is only used if either the command \ce or \cf is inserted into formulas
sk: LaTeX balík mhchem použiť len v prípade, keď sa vo formulách nájdu aj symboly \ce alebo \cf

en_US: The LaTeX package stackrel is only used if the command \stackrel with subscript is inserted into formulas
sk: LaTeX balík stackrel sa použije len v prípade, keď sa vo formulách nájde aj príkaz \stackrel s dolným indexom

en_US: The LaTeX package stmaryrd is only used if symbols from the St Mary's Road symbol font for theoretical computer science are inserted into formulas
sk: Balík stmaryrd bude použitý len v prípade, že vo formulách sú vložené aj symboly z fontu St Mary's Road pre teoretickú počítačovú vedu

en_US: The LaTeX package undertilde is only used if you use the math frame decoration 'utilde'
sk: LaTeX balík undertilde použiť len v prípade, keď sa vo formulách nájdu aj dekorácie 'utilde'

en_US: The selected document class
    	%1$s
    requires external files that are not available.
    The document class can still be used, but the
    document cannot be compiled until the following
    prerequisites are installed:
    	%2$s
    See section 3.1.2.2 (Class Availability) of the
    User's Guide for more information.
sk: Vybraná trieda dokumentu
    	%1$s
    požaduje nedostupné externé súbory.
    Dokumentová trieda sa stále dá používať, ale LyX
    nebude schopný zrobiť výstup pokiaľ sú
    nasledujúce predpoklady neinštalované:
    	%2$s
    Pozrite na sekciu 3.1.2.2 (Dostupné triedy) Užívateľskej príručky pre
    viac informácií.

en_US: Document class not available
sk: Nedostupná trieda dokumentu

en_US: LyX Warning:
sk: LyX varovanie:

en_US: uncodable character
sk: Nekódovateľný znak

en_US: Uncodable character in document metadata
sk: Nekódovateľný znak v metaúdajoch dokumentu

en_US: The metadata of your document contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %1$s).
    These glyphs are omitted  from the output, which may result in incomplete output.
    
    Please select an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the metadata accordingly.
sk: Metaúdaje vášho dokumentu obsahuje glyfy, ktoré sú neznáme v kódovaní aktuálneho dokumentu (menovite %1$s).
    Tieto glyfy budú pri exporte vynechané, čo môže končiť v neúplnom výstupe.
    
    Vyberte vhodné kódovanie dokumentu (napr. utf8)
    alebo zmeňte metadáty primerane.

en_US: Uncodable character in class options
sk: Nekódovateľné znaky vo voľbách triedy

en_US: The class options of your document contain glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %1$s).
    These glyphs are omitted  from the output, which may result in incomplete output.
    
    Please select an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the class options accordingly.
sk: Voľby triedy vášho dokumentu obsahujú glyfy, ktoré sú neznáme v kódovaní aktuálneho dokumentu (menovite %1$s).
    Tieto glyfy budú vo výstupe vynechané, čo môže končiť v neúplnom výstupe.
    
    Vyberte vhodné kódovanie dokumentu (napr. utf8)
    alebo zmeňte primerane triedne voľby.

en_US: Uncodable character in user preamble
sk: Nekódovateľný znak v preambule používateľa

en_US: The user preamble of your document contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %1$s).
    These glyphs are omitted  from the output, which may result in incomplete output.
    
    Please select an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the preamble code accordingly.
sk: Preambula vášho dokumentu obsahuje glyfy, ktoré sú neznáme v kódovaní aktuálneho dokumentu (menovite %1$s).
    Tieto glyfy budú pri exporte do LaTeX-u vynechané, čo môže končiť neúplnom výstupe.
    
    Vyberte vhodné kódovanie dokumentu (napr. utf8)
    alebo zmeňte primerane preambulu.

en_US: The layout file:
    %1$s
    could not be found. A default textclass with default
    layouts will be used. LyX will not be able to produce
    correct output.
sk: Súbor schémy:
    %1$s
    sa nedá nájsť. Bude použitá štandardná
    trieda a schéma. LyX nebude schopný zrobiť
    správny výstup.

en_US: Document class not found
sk: Nenájdená trieda dokumentu

en_US: Due to some error in it, the layout file:
    %1$s
    could not be loaded. A default textclass with default
    layouts will be used. LyX will not be able to produce
    correct output.
sk: Súbor schémy:
    %1$s
    sa kvôli chybe v nej nedá nahrať. Bude použitá štandardná
    trieda a schéma. LyX nebude schopný zrobiť
    správny výstup.

en_US: Could not load class
sk: Nepodarilo sa nahrať triedu

en_US: Error reading internal layout information
sk: Chyba pri čítaní vnútorných informácií pre schému

en_US: Read Error
sk: Chyba pri čítaní

en_US: No bibliography processor found!
sk: Nenašiel sa žiadny procesor pre bibliografiu!

en_US: The bibliography processor requested by this document (%1$s) is not available and no appropriate alternative has been found. No bibliography and references will be generated.
    Please fix your installation!
sk: Žiadaný procesor pre bibliografiu tohto dokumentu (%1$s) je nedostupný a alternatíva sa nenašla. Bibliografia a referencie nebudú generované.
    Opravte prosím vašu inštaláciu!

en_US: Requested bibliography processor not found!
sk: Žiadaný procesor pre bibliografiu nenájdený!

en_US: The bibliography processor requested by this document (%1$s) is not available. As a fallback, '%2$s' will be used, options are omitted. This might result in errors or unwanted changes in the bibliography. Please check carefully!
    It is suggested to install the missing processor.
sk: Žiadaný procesor pre bibliografiu tohto dokumentu (%1$s) je nedostupný. Ako náhrada sa bude používať '%2$s' bez volieb. To môže viesť k chybám alebo nežiadúcim zmenám v bibliografie. Pozorne skontrolujte!
    Navrhuje sa inštalovať neprítomný procesor.

en_US: No more insets
sk: Už nie je viac vložiek

en_US: Save bookmark
sk: Uložiť záložku

en_US: Document is read-only
sk: Dokument je iba na čítanie

en_US: Document has been modified externally
sk: Dokument bol externe upravený

en_US: This portion of the document is deleted.
sk: Táto časť dokumentu je vymazaná.

en_US: Absolute filename expected.
sk: Očakáva sa absolútna cesta súboru.

en_US: The document class `%1$s' could not be loaded.
sk: Nepodarilo sa nahrať triedu dokumentu `%1$s'.

en_US: No further undo information
sk: Ďalej sa nedá zrušovať

en_US: No further redo information
sk: Ďalej sa nedá opakovať

en_US: Search string not found!
sk: Hľadaný reťazec nebol nájdený!

en_US: End of file reached while searching forward.
    Continue searching from the beginning?
sk: Došlo ku koncu súboru hľadajúc dopredu.
    Pokračovať hľadaním od začiatku?

en_US: Wrap search?
sk: Od začiatku hľadať?

en_US: &Yes
sk: Án&o

en_US: &No
sk: &Nie

en_US: Beginning of file reached while searching backward.
    Continue searching from the end?
sk: Došlo k začiatku súboru hľadajúc spätne.
    Pokračovať hľadaním od konca?

en_US: Mark off
sk: Značka vypnutá

en_US: Mark on
sk: Značka zapnutá

en_US: Mark removed
sk: Značka odstránená

en_US: Mark set
sk: Značka nastavená

en_US: Statistics for the selection:
sk: Štatistika výberu:

en_US: Statistics for the document:
sk: Štatistika pre dokument:

en_US: %1$d words
sk: %1$d slov

en_US: One word
sk: Jedno slovo

en_US: %1$d characters
sk: %1$d (znakov)

en_US: One character
sk: Jeden znak

en_US: %1$d characters (no blanks)
sk: %1$d znakov (bez medzier)

en_US: One character (no blanks)
sk: Jeden znak (nie medzera)

en_US: Statistics
sk: Štatistika

en_US: `inset-forall' interrupted because number of actions is larger than %1$d
sk: `inset-forall' prerušené lebo počet akcií je väčší ako %1$d

en_US: Applied "%1$s" to %2$d insets
sk: Aplikované "%1$s" na %2$d vložkách

en_US: Branch name
sk: Meno vetvy

en_US: Branch already exists
sk: Vetva už existuje

en_US: Inserting document %1$s...
sk: Vkladám dokument %1$s…

en_US: Document %1$s inserted.
sk: Dokument %1$s bol vložený.

en_US: Could not insert document %1$s
sk: Nie je možné vložiť dokument %1$s

en_US: Could not read the specified document
    %1$s
    due to the error: %2$s
sk: Zadaný dokument
    %1$s
    sa kvôli chybe: %2$s nedá čítať

en_US: Could not read file
sk: Nemôžem čítať súbor

en_US: %1$s
     is not readable.
sk: %1$s
    je nečitateľné.

en_US: Could not open file
sk: Nemôžem otvoriť súbor

en_US: Reading not UTF-8 encoded file
sk: Čítaný súbor nie je kódovaný v UTF-8

en_US: The file is not UTF-8 encoded.
    It will be read as local 8Bit-encoded.
    If this does not give the correct result
    then please change the encoding of the file
    to UTF-8 with a program other than LyX.
sk: Súbor nie je v kódovaní UTF-8.
    Bude načítaný ako keby bol kódovaný v 8 bitoch.
    Keď to nedá správny výsledok,
    zmeňte prosím kódovanie súboru na
    UTF-8 iným programom.

en_US: Uncodable character in author initials
sk: Nekódovateľný znak v iniciáloch autora

en_US: The author initials '%1$s',
    used for change tracking, contain the following glyphs that
    cannot be represented in the current encoding: %2$s.
    These glyphs will be omitted in the exported LaTeX file.
    
    Choose an appropriate document encoding (such as utf8)
    or change the author initials.
sk: Iniciály autora '%1$s',
    použité na sledovanie zmien, obsahuje glyfy,
    ktoré sa v aktuálnom kódovaní %2$s nedajú reprezentovať.
    Príslušné glyfy budú pri exporte do LaTeX-u vynechané.
    
    Vyberte vhodné kódovanie dokumentu (napr. utf8)
    alebo zmeňte písanie iniciál autora.

en_US: Uncodable character in author name
sk: Nekódovateľný znak v mene autora

en_US: The author name '%1$s',
    used for change tracking, contains the following glyphs that
    cannot be represented in the current encoding: %2$s.
    These glyphs will be omitted in the exported LaTeX file.
    
    Choose an appropriate document encoding (such as utf8)
    or change the spelling of the author name.
sk: Meno autora '%1$s',
    použité na sledovanie zmien, obsahuje glyfy,
    ktoré sa v aktuálnom kódovaní %2$s nedajú reprezentovať.
    Príslušné glyfy budú pri exporte do LaTeX-u vynechané.
    
    Vyberte vhodné kódovanie dokumentu (napr. utf8)
    alebo zmeňte písanie mena autora.

en_US: ChkTeX warning id # %1$s
sk: Varovné číslo ChkTeXu # %1$s

en_US: none
sk: žiadna

en_US: black
sk: čierna

en_US: white
sk: biela

en_US: blue
sk: modrá

en_US: brown
sk: hnedá

en_US: cyan
sk: modrozelená

en_US: darkgray
sk: tmavošedá

en_US: gray
sk: šedá

en_US: green
sk: zelená

en_US: lightgray
sk: svetlošedá

en_US: lime
sk: limetková

en_US: magenta
sk: purpurová

en_US: olive
sk: olivová

en_US: orange
sk: oranžová

en_US: pink
sk: ružová

en_US: purple
sk: fialová 3

en_US: red
sk: červená

en_US: teal
sk: smaragdovozelená

en_US: violet
sk: fialová

en_US: yellow
sk: žltá

en_US: cursor
sk: kurzor

en_US: background
sk: pozadie

en_US: selection
sk: výber

en_US: selected math
sk: vybraný výraz

en_US: selected text
sk: vybraný text

en_US: preedit focus background
sk: pred spracovaním: pozadie ak je vo fókuse

en_US: preedit focus text
sk: pred spracovaním: text ak je vo fókuse

en_US: preedit background
sk: pred spracovaním: pozadie

en_US: preedit text
sk: pred spracovaním: text

en_US: LaTeX text
sk: LaTeX: text

en_US: Text label 1
sk: Textový štítok 1

en_US: Text label 2
sk: Textový štítok 2

en_US: Text label 3
sk: Textový štítok 3

en_US: inline completion
sk: doplňovanie v riadku

en_US: inline completion (non-unique)
sk: doplňovanie v riadku (nejednoznačné)

en_US: previewed snippet
sk: náhľad: útržok

en_US: note label
sk: poznámka: štítok

en_US: note background
sk: poznámka: pozadie

en_US: comment label
sk: komentár: štítok

en_US: comment background
sk: komentár: pozadie

en_US: greyedout inset label
sk: zosivelá vložka: štítok

en_US: greyedout inset text
sk: zosivelá vložka: text

en_US: greyedout inset background
sk: zosivelá vložka: pozadie

en_US: phantom inset text
sk: fantómová vložka: text

en_US: shaded box
sk: tieňovaný rámik

en_US: listings background
sk: výpisy: pozadie

en_US: branch label
sk: vetva: štítok

en_US: footnote label
sk: poznámka pod čiarou: štítok

en_US: index label
sk: heslo registra: štítok

en_US: margin note label
sk: okrajová poznámka: štítok

en_US: nomenclature label
sk: Nomenklatúrny štítok

en_US: URL label
sk: URL: štítok

en_US: URL text
sk: URL: text

en_US: depth bar
sk: hĺbkový pruh

en_US: scroll indicator
sk: rolovacie tlačítko: indikátor

en_US: language
sk: jazyk

en_US: command inset
sk: príkazová vložka

en_US: command inset background
sk: príkazová vložka: pozadie

en_US: command inset frame
sk: príkazová vložka: rám

en_US: command inset (broken reference)
sk: príkazová vložka (rozbitá referencia)

en_US: button background (broken reference)
sk: tlačidlo: pozadie (rozbitá referencia)

en_US: button frame (broken reference)
sk: tlačidlo: rám (rozbitá referencia)

en_US: button background (broken reference) under focus
sk: tlačidlo: pozadie (rozbitá referencia) pod fókusom

en_US: special character
sk: Špeciálny znak

en_US: math text
sk: mat. text

en_US: math background
sk: matematika: pozadie

en_US: graphics background
sk: grafika: pozadie

en_US: math macro background
sk: mat. makro: pozadie

en_US: math frame
sk: matematika: rám

en_US: math corners
sk: matematický vzorec: rožky

en_US: math line
sk: matematický riadok

en_US: math macro hovered background
sk: mat. makro zdvihnuté: pozadie

en_US: math macro label
sk: mat. makro: štítok

en_US: math macro frame
sk: mat. makro: rám

en_US: math macro blended out
sk: mat. makro: vymaskovanie

en_US: math macro old parameter
sk: mat. makro: starý parameter

en_US: math macro new parameter
sk: mat. makro: nový parameter

en_US: collapsible inset text
sk: zbaliteľná vložka: text

en_US: collapsible inset frame
sk: zbaliteľná vložka: rám

en_US: inset background
sk: vložka: pozadie

en_US: inset label
sk: vložka: štítok

en_US: inset frame
sk: vložka: rám

en_US: LaTeX error
sk: LaTeX: chyba

en_US: end-of-line marker
sk: koniec-riadku: označenie

en_US: appendix marker
sk: príloha: označenie

en_US: change bar
sk: revízne označenie

en_US: changes - deleted text (exported output)
sk: zmeny - zmazaný text (exportovaný výstup)

en_US: changes - added text (exported output)
sk: zmeny - pridaný tex (exportovaný výstup)

en_US: changed text (workarea, 1st author)
sk: zmenený text (pracovná plocha, prvý autor)

en_US: changed text (workarea, 2nd author)
sk: zmenený text (pracovná plocha, druhý autor)

en_US: changed text (workarea, 3rd author)
sk: zmenený text (pracovná plocha, tretí autor)

en_US: changed text (workarea, 4th author)
sk: zmenený text (pracovná plocha, štvrtý autor)

en_US: changed text (workarea, 5th author)
sk: zmenený text (pracovná plocha, piaty autor)

en_US: changed text (workarea, document comparison)
sk: zmenený text (pracovná plocha, porovnanie dokumentov)

en_US: changes - deleted text brightness (workarea)
sk: zmeny - zmazaný text: svetlosť (pracovná plocha)

en_US: added space markers
sk: vložená medzera: označenia

en_US: table line
sk: tabuľka: línia

en_US: table on/off line
sk: tabuľka: zap/vyp línia

en_US: bottom area
sk: dolná oblasť

en_US: new page
sk: nová stránka

en_US: page break / line break
sk: zlom strany / zlom riadku

en_US: button frame
sk: tlačidlo: rám

en_US: button background
sk: tlačidlo: pozadie

en_US: button background under focus
sk: tlačidlo: pozadie pod fókusom

en_US: paragraph marker
sk: odstavec: označenie

en_US: preview frame
sk: náhľad: rám

en_US: regexp frame
sk: regulárny výraz: rám

en_US: bookmark
sk: Záložka

en_US: inherit
sk: zdedené

en_US: ignore
sk: ignorovať

en_US: <p>The following LaTeX backend has been configured to allow execution of external programs for any document:</p><center><p>%1$s</p></center><p>This is a dangerous configuration. Please, consider using the support offered by LyX for allowing this privilege only to documents that actually need it, instead.</p>
sk: <p>Nasledovný LaTeX backend bol konfigurovaný aby povolil spúšťanie externých príkazov pre každý dokument:</p><center><p>%1$s</p></center><p>Toto je nebezpečná konfigurácia. Namiesto toho prosím uvážte použiť podporu ponuky LyXa na povolenie oprávnenia len pre dokumenty ktoré to naozaj potrebujú.<p>

en_US: Security Warning
sk: Ochranné varovanie

en_US: <p>The following LaTeX backend has been requested to allow execution of external programs:</p><center><p>%1$s</p></center><p>The external programs can execute arbitrary commands on your system, including dangerous ones, if instructed to do so by a maliciously crafted LyX document.</p>
sk: <p>Nasledovný LaTeX backend bol konfigurovaný aby povolil spúšťanie externých príkazov:</p><center><p>%1$s</p></center><p>Externý príkaz je schopný spracovať ľubovoľné rozkazy na vašom systéme, vrátane aj nebezpečné, keď je napr. inštruovaný robiť to zlovoľne vyrobeným lyx dokumentom.</p>

en_US: <p>The requested operation requires the use of a converter from %2$s to %3$s:</p><blockquote><p>%1$s</p></blockquote><p>This external program can execute arbitrary commands on your system, including dangerous ones, if instructed to do so by a maliciously crafted LyX document.</p>
sk: <p>Žiadaná operácia požaduje konvertor z %2$s na %3$s:</p><blockquote><p>%1$s</p></blockquote><p>Tento externý program je schopný vykonávať ľubovoľné akcie, vrátane nebezpečné keď je napr. inštruovaný robiť to zlovoľne vyrobeným lyx dokumentom.</p>

en_US: An external converter is disabled for security reasons
sk: Spúšťanie externého konvertora je z bezpečnostných dôvodov blokované

en_US: <p><b>Your current preference settings forbid its execution.</b></p><p>(To change this setting, go to <i>Preferences &#x25b9; File Handling &#x25b9; Converters</i> and uncheck <i>Security &#x25b9; Forbid needauth converters</i>.)
sk: <p><b>Vaše súčasné nastavenie blokuje jeho vykonávanie.<b></p><p> (Keď chcete ich spúšťanie odblokovať, choďte na<i>Nástroje &#x25b9; Preferencie… &#x25b9; Obsluha Súborov</i> a zrušte <i>Bezpečnosť &#x25b9; Zakázať overovacie konvertory</i>.)

en_US: A LaTeX backend requires your authorization
sk: LaTeX backend potrebuje vaše oprávnenie

en_US: An external converter requires your authorization
sk: Spúšťanie externého konvertora potrebuje vaše oprávnenie

en_US: <p>Should LaTeX backends be allowed to run external programs?</p><p><b>Allow them only if you trust the origin/sender of the LyX document!</b></p>
sk: <p>Chcete aby LaTeX backendy umožňovali spúšťať externé príkazy?</p><p><b>Povoľte len keď dôverujete pôvodu/odosielateľovi tohto LyX dokumentu!</b></p>

en_US: <p>Would you like to run this converter?</p><p><b>Only run if you trust the origin/sender of the LyX document!</b></p>
sk: <p>Chcete tento konvertor spustiť?</p><p><b>Spustite len keď dôverujete pôvodu/odosielateľovi tohto LyX dokumentu!</b></p>

en_US: Do &not allow
sk: &Nepovoliť

en_US: Do &not run
sk: &Nespustiť

en_US: A&llow
sk: &Povoliť

en_US: &Run
sk: &Spustiť

en_US: &Always allow for this document
sk: &Vždy povoliť pre tento dokument

en_US: &Always run for this document
sk: &Vždy spustiť pre tento dokument

en_US: Converter killed
sk: Konvertor prerušený

en_US: The following converter was killed by the user.
     %1$s
sk: Nasledujúci konvertor bol zrušený používateľom.
      %1$s

en_US: Cannot convert file
sk: Nie je možné konvertovať súbor

en_US: No information for converting %1$s format files to %2$s.
    Define a converter in the preferences.
sk: Žiadne informácie pre konverziu %1$s formátnych súborov do %2$s.
    Definujte konvertor v preferenciách.

en_US: Pygments driver command not found!
sk: Nenašiel som príkaz pre ovládač 'pygments'!

en_US: The driver command necessary to use the minted package
    (pygmentize) has not been found. Make sure you have
    the python-pygments module installed or, if the driver
    is named differently, to add the following line to the
    document preamble:
    
    \AtBeginDocument{\renewcommand{\MintedPygmentize}{driver}}
    
    where 'driver' is name of the driver command.
sk: Príkaz ovládača, potrebný na použite minted-balíka
    (pygmentize) nebol nájdený. Zaistite že máte
    python-pygments-modul nainštalovaný alebo, keď ovládač
    je ináč pomenovaný, pridajte nasledovný riadok
    do preambuly:
    
    \AtBeginDocument{\renewcommand{\MintedPygmentize}{ovládač}}
    
    kde 'ovládač' je názov príkazu ovládača.

en_US: Executing command:
sk: Vykonávam príkaz:

en_US: Process Killed
sk: Úloha prerušená

en_US: The conversion process was killed while running:
    %1$s
sk: Konverzná úloha bola zrušená počas spracovania:
    %1$s

en_US: Process Timed Out
sk: Čas úlohy vypršal

en_US: The conversion process:
    %1$s
    timed out before completing.
sk: Čas konverznej úlohy:
    %1$s
    vypršal pred dokončením.

en_US: Build errors
sk: Chyby pri vytváraní

en_US: There were errors during the build process.
sk: Počas spracovania sa vyskytli chyby.

en_US: An error occurred while running:
    %1$s
sk: Chyba pri spracovaní:
    %1$s

en_US: Could not move a temporary directory from %1$s to %2$s.
sk: Dočasný adresár %1$s sa nedal presunúť na %2$s.

en_US: Could not copy a temporary file from %1$s to %2$s.
sk: Nedá sa skopírovať dočasný súbor z %1$s do %2$s.

en_US: Could not move a temporary file from %1$s to %2$s.
sk: Nedá sa presunúť dočasný súbor z %1$s do %2$s.

en_US: Running LaTeX...
sk: Spúšťam LaTeX…

en_US: Export canceled
sk: Export zrušený

en_US: The export process was terminated by the user.
sk: Export bol ukončený používateľom.

en_US: Undefined reference
sk: Nedefinované referencie

en_US: Undefined references or citations were found during the build.
    Please check the warnings in the LaTeX log (Document > LaTeX Log).
sk: Našla sa nedefinovaná referencia alebo citácia v priebehu tvorby.
    Skontrolujte prosím protokol (Dokument->LaTeX protokol) na varovania.

en_US: LaTeX did not run successfully. Additionally, LyX could not locate the LaTeX log %1$s.
sk: LaTeX neprebehol úspešne. Čo viac, LyX nenašiel výstup pre protokol LaTeX-u %1$s.

en_US: LaTeX failed
sk: LaTeX zlyhal

en_US: The external program
    %1$s
    finished with an error. It is recommended you fix the cause of the external program's error (check the logs).
sk: Externý program
    %1$s
    končil s chybou. Odporúča sa upraviť príčinu chyby externého programu (skontrolujte hlásenia).

en_US: Output is empty
sk: Výstup je prázdny

en_US: No output file was generated.
sk: Výstupný súbor nebol generovaný.

en_US: , Inset:
sk: , Vložka:

en_US: , Cell:
sk: , Bunka:

en_US: , Position:
sk: , Pozícia:

en_US: The character "%1$s" is uncodable in this verbatim context and thus has not been pasted.
sk: Nekódovateľný znak "%1$s" v tomto doslovnom kontexte bol vynechaný.

en_US: The characters "%1$s" are uncodable in this verbatim context and thus have not been pasted.
sk: Nekódovateľné znaky "%1$s" v tomto doslovnom kontexte boli vynechané.

en_US: Uncodable content
sk: Nekódovateľný obsah

en_US: The pasted branch "%1$s" is undefined.
    Do you want to add it to the document's branch list?
sk: Vlepená vetva %1$s nie je definovaná.
    Chcete ju uložiť do zoznamu vetiev tohto dokumentu?

en_US: Unknown branch
sk: Neznáma vetva

en_US: &Don't Add
sk: &Nepridať

en_US: Layout `%1$s' was not found.
sk: Schéma `%1$s' sa nenašla.

en_US: Layout Not Found
sk: Schéma nenájdená

en_US: Flex inset %1$s is undefined after reloading `%2$s' layout.
sk: Flexibilná vložka %1$s nie je definovaná po načítaní schémy `%2$s'.

en_US: Flex inset %1$s is undefined because of conversion from `%2$s' layout to `%3$s'.
sk: Flexibilná vložka %1$s nie je definovaná kvôli konverzii z schémy `%2$s' na `%3$s'.

en_US: Undefined flex inset
sk: Nedefinované flexibilná vložka

en_US: The file %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that file?
sk: Súbor %1$s už existuje.
    
    Chcete tento súbor prepísať?

en_US: Overwrite file?
sk: Prepísať súbor?

en_US: &Keep file
sk: Súbor &držať

en_US: Overwrite &all
sk: Prepísať &všetko

en_US: &Cancel export
sk: &Zrušiť export

en_US: Couldn't copy file
sk: Nemožné kopírovať súbor

en_US: Copying %1$s to %2$s failed.
sk: Kopírovanie %1$s do %2$s zlyhalo.

en_US: Language: %1$s,
sk: Jazyk: %1$s,

en_US: Number %1$s
sk: Číslo %1$s

en_US: Roman
sk: Serifové

en_US: Sans Serif
sk: Bezserifové

en_US: Typewriter
sk: Strojopis

en_US: Inherit
sk: Zdedené

en_US: Medium
sk: Stredné

en_US: Upright
sk: Vzpriamený

en_US: Italic
sk: Kurzíva (italic)

en_US: Slanted
sk: Sklonený

en_US: Smallcaps
sk: Kapitálky

en_US: Increase
sk: Zväčšiť

en_US: Decrease
sk: Zmenšiť

en_US: Toggle
sk: Prepnúť

en_US: Emphasis %1$s,
sk: Zdôrazniť %1$s,

en_US: Underline %1$s,
sk: Podčiarknuť %1$s,

en_US: Double underline %1$s,
sk: Dvojito podčiarknuť %1$s,

en_US: Wavy underline %1$s,
sk: Vlnovkou podčiarknuté %1$s,

en_US: Strike out %1$s,
sk: Preškrtnúť %1$s,

en_US: Cross out %1$s,
sk: Šikmo začiarkovať %1$s,

en_US: Noun %1$s,
sk: Meno %1$s,

en_US: Cannot view file
sk: Nemôžem zobraziť súbor

en_US: File does not exist: %1$s
sk: Súbor neexistuje: %1$s

en_US: No information for viewing %1$s
sk: Žiadne informácie pre prezeranie %1$s

en_US: Auto-view file %1$s failed
sk: Automatický prehľad súboru %1$s sa nepodaril

en_US: No Filename
sk: Súbor bez mena

en_US: No filename was provided!
sk: Neposkytnuté meno súboru!

en_US: Cannot edit file
sk: Nemôžem editovať súbor

en_US: LinkBack files can only be edited on macOS.
sk: Súbory LinkBack je možné upravovať iba v systéme macOS.

en_US: No information for editing %1$s
sk: Žiadne informácie pre editáciu %1$s

en_US: Auto-edit file %1$s failed
sk: Automatická editácia súboru %1$s zlyhala

en_US: Could not find bind file
sk: Nemôžem nájsť súbor skratiek

en_US: Unable to find the bind file
    %1$s.
    Please check your installation.
sk: Nemôžem nájsť súbor skratiek
    %1$s.
    Skontrolujte prosím vašu inštaláciu.

en_US: Could not find `cua.bind' file
sk: Nemôžem nájsť súbor `cua.bind'

en_US: Unable to find the default bind file `cua.bind'.
    Please check your installation.
sk: LyX nenašiel predvolený súbor skratiek `cua.bind'.
    Skontrolujte prosím vašu inštaláciu.

en_US: Unable to find the bind file
    %1$s.
    Falling back to default.
sk: Nemôžem nájsť súbor skratiek
    %1$s.
    Ustupujem na štandard.

en_US:    options:
sk:    voľby:

en_US: Waiting for LaTeX run number %1$d
sk: Čakanie na %1$d spracovanie LaTeX-u

en_US: Running Bibliography Processor.
sk: Spúšťam generáciu bibliografie.

en_US: Re-Running Bibliography Processor.
sk: Opakujem generáciu bibliografie.

en_US: Running Index Processor.
sk: Spúšťam generáciu registra.

en_US: Index Processor Error
sk: Chyba pri generácii registra

en_US: The index processor did not run successfully. Please check the output of View > Messages Pane!
sk: Generácia registra nebola úspešná. Skontrolujte prosím výstup dát od Zobraziť->Ladiace výpisy!

en_US: Running Nomenclature Processor.
sk: Spúšťam generáciu nomenklatúry.

en_US: (NOTE: The erroneous command is in the preamble)
sk: (Pozor: Chybný príkaz je v preambule)

en_US: BibTeX error:
sk: BibTeX chyba:

en_US: Biber error:
sk: Biber chyba:

en_US: Makeindex error:
sk: Makeindex chyba:

en_US: Xindy error:
sk: Xindy chyba:

en_US: Font not available
sk: Font nie je dostupný

en_US: The LaTeX package `%1$s' needed for the font `%2$s'
    is not available on your system. LyX will fall back to the default font.
sk: Balík LaTeX-a `%1$s' ktorý font `%2$s potrebuje
    nie je dostupný na vašom systéme. LyX sa stiahne na štandardný font.

en_US: Invalid package list format!
sk: Neplatný formát zoznamu balíkov!

en_US: The format of your LaTeX packages list is wrong. Please file a bug report.
sk: Formát vášho zoznamu balíkov LaTeX je nesprávny. Chybu nám prosím nahláste.

en_US: Outdated configuration script detected!
sk: Zistil sa zastaraný konfiguračný skript!

en_US: We have detected an outdated script 'chkconfig.ltx' in your user directory.
    The script has been renamed to 'chkconfig.ltx.bak'.
    If you did not copy the script there by purpose, you can safely delete it.
sk: Vo vašom používateľskom adresári sme zistili zastaraný skript 'chkconfig.ltx'.
    Skript bol premenovaný na 'chkconfig.ltx.bak'.
    Ak ste tam skript neskopírovali účelovo, môžete ho pokojne odstrániť.

en_US: We have detected an outdated script 'chkconfig.ltx' in your user directory
    (%1$s).
    Please delete or update this file!
sk: Vo vašom používateľskom adresári (%1$s) sme zistili zastaraný skript 'chkconfig.ltx'.
    Odstráňte alebo aktualizujte tento súbor!

en_US: Could not read configuration file
sk: Nemôžem čítať konfiguračný súbor

en_US: Error while reading the configuration file
    %1$s.
    Please check your installation.
sk: Chyba pri čítaní konfiguračného súboru
    %1$s.
    Skontrolujte prosím vašu inštaláciu.

en_US: The following files could not be loaded:
sk: Nasledovné súbory sa nedali nahrať:

en_US: %1$s does not appear like a LyX created temporary directory.
sk: %1$s nevyzerá ako dočasný adresár vytvorený LyXom.

en_US: Cannot remove temporary directory
sk: Nedá sa zmazať dočasný adresár

en_US: Unable to remove the temporary directory %1$s
sk: Nedá sa zmazať dočasný adresár %1$s

en_US: Wrong command line option `%1$s'. Exiting.
sk: Zlá voľba v príkazovom riadku `%1$s'. Končím.

en_US: Missing filename for this operation.
sk: Chýbajúci názov súboru pre túto operáciu.

en_US: LyX failed to load the following file: %1$s
sk: LyX zlyhal načítať nasledujúci súbor: %1$s

en_US: No textclass is found
sk: Nenašiel sa žiadny súbor tried (textclass)

en_US: LyX will only have minimal functionality because no textclasses have been found. You can either try to reconfigure LyX normally, try to reconfigure without checking your LaTeX installation, or continue.
sk: LyX bude mať len minimálnu funkčnosť lebo sa nenašli žiadne súbory tried. Môžte skúsiť normálnu rekonfiguráciu, alebo rekonfigurovať bez kontrolovania vašej LaTeX-inštalácie, alebo pokračovať.

en_US: &Reconfigure
sk: &Rekonfigurácia

en_US: &Without LaTeX
sk: &Bez použitia LaTeX-a

en_US: &Continue
sk: &Pokračovať

en_US: &Exit LyX
sk: &Ukončiť LyX

en_US: No python is found
sk: Nenájdený program python

en_US: LyX will only have minimal functionality because no python interpreter has been found. Consider installing python with your software manager or from the python.org website.
sk: LyX bude len minimálne fungovať lebo sa nenašiel interpreter python. Uvážte inštalovať python s vašim softvér manažérom alebo stiahnuť z python webu.

en_US: SIGHUP signal caught!
    Bye.
sk: Zachytený signál SIGHUP!
    Ahoj.

en_US: SIGFPE signal caught!
    Bye.
sk: Zachytený signál SIGFPE!
    Ahoj.

en_US: SIGSEGV signal caught!
    Sorry, you have found a bug in LyX, hope you have not lost any data.
    Please read the bug-reporting instructions in 'Help->Introduction' and send us a bug report, if necessary. Thanks!
    Bye.
sk: Zachytený signál SIGSEGV!
    Ľutujem, našli ste chybu v LyXe, dúfam že ste nestratili žiadne dáta.
    Prečítajte si prosím údaje pre oznámenie chyby v 'Pomocník -> Úvod' a keď treba, pošlite nám to oznámenie. Ďakujem!
    Ahoj.

en_US: LyX crashed!
sk: LyX havaroval!

en_US: Could not create temporary directory
sk: Nedá sa vytvoriť dočasný adresár

en_US: Could not create a temporary directory in
    "%1$s"
    Make sure that this path exists and is writable and try again.
sk: Nedá sa vytvoriť dočasný adresár v
    "%1$s"
    Zaistite, že táto cesta existuje a má práva na zápis. Potom to skúste znovu.

en_US: Missing user LyX directory
sk: Chýba užívateľský adresár LyX-u

en_US: You have specified a non-existent user LyX directory, %1$s.
    It is needed to keep your own configuration.
sk: Uviedli ste neexistujúci užívateľský adresár LyX-u, %1$s.
    Je potrebný k zachovaniu vašej konfigurácii.

en_US: &Create directory
sk: V&ytvoriť adresár

en_US: No user LyX directory. Exiting.
sk: Žiadny užívateľský adresár LyX-u. Koniec.

en_US: LyX: Creating directory %1$s
sk: LyX: Vytváram adresár %1$s

en_US: Failed to create directory. Perhaps wrong -userdir command-line option?
    Exiting.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár. Hádam nesprávna voľba v príkazovom riadku pre --userdir?
    Končím.

en_US: List of supported debug flags:
sk: Listina podporovaných ladiacich indikátorov:

en_US: Bad debug value `%1$s'. Exiting.
sk: Zlá hodnota ladenia `%1$s'. Končím.

en_US: Usage: lyx [ command line switches ] [ name.lyx ... ]
    Command line switches (case sensitive):
    	-help              summarize LyX usage
    	-userdir dir       set user directory to dir
    	-sysdir dir        set system directory to dir
    	-geometry WxH+X+Y  set geometry of the main window
    	-dbg feature[,feature]...
                      select the features to debug.
                      Type `lyx -dbg' to see the list of features
    	-x [--execute] command
                      where command is a lyx command.
    	-e [--export] fmt
                      where fmt is the export format of choice. Look in
                      Tools->Preferences->File Handling->File Formats->Short Name
                      to see which parameter (which differs from the format name
                      in the File->Export menu) should be passed. To export to
                      the document's default output format, use 'default'.
                      Note that the order of -e and -x switches matters.
    	-E [--export-to] fmt filename
                      where fmt is the export format of choice (see --export),
                      and filename is the destination filename.
    	-i [--import] fmt file.xxx
                      where fmt is the import format of choice
                      and file.xxx is the file to be imported.
    	-f [--force-overwrite] what
                      where what is either `all', `main' or `none',
                      specifying whether all files, main file only, or no files,
                      respectively, are to be overwritten during a batch export.
                      Anything else is equivalent to `all', but is not consumed.
    	--ignore-error-message which
                      allows you to ignore specific LaTeX error messages.
                      Do not use for final documents! Currently supported values:
                      * missing_glyphs: Fontspec `missing glyphs' error.
    	-n [--no-remote]
                      open documents in a new instance
    	-r [--remote]
                      open documents in an already running instance
                      (a working lyxpipe is needed)
    	-v [--verbose]
                      report on terminal about spawned commands.
    	-batch    execute commands without launching GUI and exit.
    	-version  summarize version and build info
    Check the LyX man page for more details.
sk: Použitie: lyx [prepínače ] [ názov.lyx … ]
    Prepínače (rozlišuje sa veľkosť písmen):
    	-help              sumarizuje použitie LyX
    	-userdir dir       nastaviť používateľský adresár na dir
    	-sysdir dir        nastaviť systémový adresár na dir
    	-geometry WxH+X+Y  nastaviť geometriu hlavného okna
    	-dbg časť[,časť]…
                      vyberie patričné časti na ladenie.
                      Príkaz `lyx -dbg' vypíše zoznam ladiacich častí
    	-x [--execute] príkaz
                      spustí lyx-príkaz príkaz.
    	-e [--export] fmt
                      kde fmt je vybraný exportný formát. Pozrite si
                      Nástroje -> Preferencie… -> Obsluha súborov -> Formáty Súborov -> Skratka
                      aby ste videli, ktoré parametre sú vhodné. Pre export do formátu
                      ktorý je nastavený v dokumente ako štandard použite 'default'.
                     (Líšia sa od mena formátu v menu Súbor->Exportovať).
                      Všimnite si že poradie prepínačov -e a -x je významné.
    	-E [--export-to] fmt názov
                      kde fmt je vybraný exportný formát (pozrite --export),
                      a názov je meno výsledného súboru.
    	-i [--import] fmt file.xxx
                      kde fmt je vybraný formát k importu
                      a file.xxx je meno súboru určeného pre import.
    	-f [--force-overwrite] čo
                      kde "čo" je `all' alebo `main' alebo `none'.
                      Keď `all', tak bude prepísaný každý súbor počas
                        dávkového exportu.
                      Keď `main' bude prepísaný len hlavný súbor.
                      Keď `none' nebude nič prepísané.
                      Všetko iné je rovnocenné k `all', len že nie je skonzumované.
    	--ignore-error-message čo
                      dovolí ignorovať špecifické LaTeX hlásenia.
                      Nepoužívajte pre finálne dokumenty! Aktuálne podporované hodnoty:
                      * missing_glyphs: Fontspec chyba `missing glyphs'.
    	-n [--no-remote]
                     otvorí dokumenty v novej inštancii
    	-r [--remote]
                      otvorí dokumenty v už spustenej inštancii
                      (potrebujete pracujúci lyx-dátovod)
    	-v [--verbose]
                      hlási vytvorené príkazy na terminál.
    	-batch    spusti príkazy bez GUI a skonč.
    	-version  zhrnúť  verziu a prekladnú informáciu.
    Viac informácií nájdete v manuálovej stránke LyXu.

en_US:   Git commit hash
sk:   Zapísaná git transformácia

en_US: No system directory
sk: Nemám systémový adresár

en_US: Missing directory for -sysdir switch
sk: Chýba adresár pre prepínač -sysdir

en_US: No user directory
sk: Nemám užívateľský adresár

en_US: Missing directory for -userdir switch
sk: Chýba adresár pre prepínač -userdir

en_US: Incomplete command
sk: Neúplný príkaz

en_US: Missing command string after --execute switch
sk: Chýba príkazový reťazec po prepínači --execute

en_US: Missing file type [eg latex, ps...] after --export-to switch
sk: Chýba typ súboru [napr. latex, ps…] po prepínači --export-to

en_US: Missing destination filename after --export-to switch
sk: Chýba názov výstupného súboru po prepínači --export-to

en_US: Missing file type [eg latex, ps...] after --export switch
sk: Chýba typ súboru [napr. latex, ps…] po prepínači --export

en_US: Missing file type [eg latex, ps...] after --import switch
sk: Chýba typ súboru [napr. latex, ps…] po prepínači --import

en_US: Missing filename for --import
sk: Chýba názov súboru pre --import

en_US: Consider run-together words, such as "diskdrive" for "disk drive", as legal words?
sk: Považovať spojené slová ako sú "kedytedy" namiesto "kedy tedy" ako správne slová?

en_US: Specify an alternate language. The default is to use the language of the document.
sk: Nastavenie alternatívneho jazyka. Implicitne sa použije jazyk dokumentu.

en_US: De-select if you don't want the current selection to be replaced automatically by what you type.
sk: Zrušte voľbu ak nechcete, aby aktuálny výber bol automaticky nahradený s tým, čo píšete.

en_US: De-select if you don't want the class options to be reset to defaults after class change.
sk: Zrušte výber ak nechcete, aby voľby triedy boli nahradené štandardom po zmene triedy.

en_US: The time interval between auto-saves (in seconds). 0 means no auto-save.
sk: Časový interval pri automatickom ukladaní (v sekundách). 0 znamená bez automatického ukladania.

en_US: The path for storing backup files. If it is an empty string, LyX will store the backup file in the same directory as the original file.
sk: Cesta pre ukladanie záložných súborov. Ak je to prázdny reťazec, LyX bude ukladať záložné súbory do adresáru originálneho súbora.

en_US: Define the options of bibtex (cf. man bibtex) or select an alternative compiler (e.g. mlbibtex or bibulus).
sk: Zvoľte voľby pre bibtex (porovnaj man bibtex) alebo zvoľte alternatívny kompilátor (napr. mlbibtex alebo bibulus).

en_US: Define the options of the bibtex program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
sk: Definuje voľby programu bibtex pre PLaTeX (Japonský LaTeX).

en_US: Keybindings file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local bind/ directories.
sk: Súbor s klávesovými skratkami. Môžete použiť absolútnu cestu, ináč bude LyX hľadať v globálnych a lokálnych bind/ adresároch.

en_US: Select to check whether the lastfiles still exist.
sk: Vyberte to na kontrolu existencie posledných súborov.

en_US: Define how to run chktex. E.g. "chktex -n11 -n1 -n3 -n6 -n9 -22 -n25 -n30 -n38" Refer to the ChkTeX documentation.
sk: Definujte ako spustiť chktex. Napr. "chktex -n11 -n1 -n3 -n6 -n9 -22 -n25 -n30 -n38" Pozrite si dokumentáciu k ChkTeX.

en_US: Forbid use of external converters with 'needauth' option to prevent undesired effects.
sk: Blokovať externé konvertory s 'needauth' voľbou na zabránenie nežiadúcich efektov.

en_US: Ask user before calling external converters with 'needauth' option to prevent undesired effects.
sk: Žiadať o povolenie pred spustením externého konvertora s 'needauth' voľbou na zabránenie nežiadúcich efektov.

en_US: LyX normally doesn't update the cursor position if you move the scrollbar. Set to true if you'd prefer to always have the cursor on screen.
sk: LyX normálne neaktualizuje pozíciu kurzora, ak ste pohli posuvníkom. Nastavte túto voľbu, ak preferujete mať pozíciu kurzora na obrazovke.

en_US: Configure the width of the text cursor. Automatic zoom-controlled cursor width used when set to 0.
sk: Konfigurovanie šírky textového kurzoru. Pri danej veľkosti 0, je šírka kontrolovaná automaticky.

en_US: LyX normally doesn't allow the user to scroll further than the bottom of the document. Set to true if you prefer to scroll the bottom of the document to the top of the screen
sk: LyX normálne nepovoľuje skrolovať pod koniec dokumentu. Nastavte túto voľbu, ak preferujete skrolovať koniec až na vrchol obrazovky

en_US: Make Apple key act as Meta and Control key as Ctrl.
sk: Prehoď Apple klávesu na Meta a Kontrol klávesu na Ctrl.

en_US: Use the macOS conventions for cursor movement
sk: Na pohyb kurzora použite konvencie systému macOS

en_US: Show a small box around a Math Macro with the macro name when the cursor is inside.
sk: Zobraziť malý rámik okolo mat. makra spolu s menom makra keď je kurzor vnútri.

en_US: Possibility to enforce a particular color scheme (system|dark|light)
sk: Možnosť vynútenia konkrétnej farebnej schémy (systémová|tmavá|svetlá)

en_US: Current UI theme if it has a name, otherwise empty
sk: Aktuálna téma farebného rozhrania, ak má názov, inak je prázdna

en_US: Command definition file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local commands/ directories.
sk: Súbor definíc príkazov. Alebo zadáte absolútnu cestu, alebo bude LyX hľadať v jeho lokálnych a globálnych commands/ adresároch.

en_US: The default format used with LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE] with non-TeX fonts.
sk: Štandardný formát použitý s LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE] a s nie-TeX fontmi.

en_US: The default format used with LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE].
sk: Štandardný formát použitý s LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE].

en_US: Iconify the dialogs when the main window is iconified. (Affects only dialogs shown after the change has been made.)
sk: Minimalizovať dialógové okná spoločne s hlavným oknom LyX-u. (Vzťahuje sa len na dialógy zobrazené po tejto zmene.)

en_US: Select how LyX will display any graphics.
sk: Vyberte ako budú v LyXe zobrazené obrázky.

en_US: The default path for your documents. An empty value selects the directory LyX was started from.
sk: Štandardná cesta k vašim dokumentom. Prázdna hodnota spôsobí, že bude nastavený adresár, z ktorého bol LyX spustený.

en_US: Specify additional chars that can be part of a word.
sk: Špecifikujte dodatočné znaky, ktoré smú byť časťou slova.

en_US: The path that LyX will set when offering to choose an example. An empty value selects the directory LyX was started from.
sk: Cesta, ktorú vám LyX pri voľbe príkladov ponúkne. Prázdna hodnota spôsobí, že bude nastavený adresár, z ktorého bol LyX spustený.

en_US: Define the options of makeindex (cf. man makeindex) or select an alternative compiler. E.g., using xindy/make-rules, the command string would be "makeindex.sh -m $$lang".
sk: Definujte voľby pre makeindex (porovnaj man makeindex) alebo vyberte alternatívny kompilátor - napr. použitím xindy/make-rules by príkaz vyzeral "makeindex.sh -m $$lang".

en_US: Define the options of the index program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
sk: Definuje voľby register-programu pre PLaTeX (Japonský LaTeX).

en_US: Define the options of makeindex (cf. man makeindex) to be used for nomenclatures. This might differ from the index processing options.
sk: Definujte voľby programu makeindex používané pre nomenklatúry. Môžu sa líšiť od volieb pre generáciu registru.

en_US: The command to run the python pygments syntax highlighter.
sk: Príkaz, ktorý python modul 'pygments' má spustiť na vyzdvihnutie syntaxu.

en_US: Use this to set the correct mapping file for your keyboard. You'll need this if you for instance want to type German documents on an American keyboard.
sk: Použite toto na opravu súboru s mapovaním vašej klávesnice. Budete to potrebovať napríklad vtedy, keď budete chcieť písať dokument v Slovenčine na americkej klávesnici.

en_US: Select if a language switching command is needed at the beginning of the document.
sk: Vyberte, ak je príkaz pre zmenu jazyku potrebný na začiatku dokumentu.

en_US: Select if a language switching command is needed at the end of the document.
sk: Vyberte, ak je príkaz pre zmenu jazyku potrebný na konci dokumentu.

en_US: The LaTeX command for changing from the language of the document to another language. E.g. \selectlanguage{$$lang} where $$lang is substituted by the name of the second language.
sk: LaTeX príkaz pre zmenu z jazyka dokumentu do iného jazyka. Napr. \selectlanguage{$$lang}, kde $$lang je nahradené názvom druhého jazyka.

en_US: The LaTeX command for changing back to the language of the document.
sk: LaTeX-ov príkaz pre návrat k pôvodnému jazyku dokumentu.

en_US: The LaTeX command for local changing of the language.
sk: LaTeX-ov príkaz pre lokálnu zmenu jazyka.

en_US: De-select if you don't want the language(s) used as an argument to \documentclass.
sk: Zrušte výber ak nechcete použiť jazyk(y) ako argument k \documentclass.

en_US: The LaTeX command for loading the language package. E.g. "\usepackage{babel}", "\usepackage{omega}".
sk: Príkaz LaTeX-u pre načítanie jazykového balíka. Napr. "\usepackage{babel}", "\usepackage{omega}".

en_US: De-select if you don't want babel to be used when the language of the document is the default language.
sk: Zrušte výber ak nechcete použiť babel, ak jazyk dokumentu je prednastavený jazyk.

en_US: De-select if you do not want LyX to scroll to saved position.
sk: Zrušte výber ak nechcete, aby LyX roloval k uloženej pozícii.

en_US: De-select to prevent loading files opened from the last LyX session.
sk: Zrušte výber keď nechcete nahrávať súbory otvorené v poslednom sedení.

en_US: De-select if you don't want LyX to create backup files.
sk: Zrušte výber ak nechcete, aby LyX vytváral záložné súbory.

en_US: Select to control the highlighting of words with a language foreign to that of the document.
sk: Vyberte pre kontrolu vyzdvihnutia slov ktoré nie sú v jazyku dokumentu.

en_US: The scrolling speed of the mouse wheel.
sk: Rýchlosť rolovania kolieskom myši.

en_US: The completion popup delay.
sk: Zdržanie pre vyťahovacie menu na doplňovanie.

en_US: Select to display the completion popup in math mode.
sk: Vybrať, aby sa vnútri mat. vzorcov vyťahovacie menu doplňovania zobrazilo.

en_US: Select to display the completion popup in text mode.
sk: Vybrať, aby sa textovom režime vyťahovacie menu doplňovania zobrazilo.

en_US: Show the completion popup without delay after non-unique completion attempt.
sk: Bez zdržania zobraziť vyťahovacie menu pri viacznačnosti.

en_US: Show a small triangle on the cursor to indicate that a completion is available.
sk: Zobraziť malý trojuholník za kurzorom kým je doplňovanie možné.

en_US: The inline completion delay.
sk: Zdržanie pre riadkové doplňovanie.

en_US: Select to display the inline completion in math mode.
sk: Vyberte pre zobrazenie riadkového doplňovania v matematickom móde.

en_US: Select to display the inline completion in text mode.
sk: Vyberte pre zobrazenie riadkového doplňovania v textovom móde.

en_US: Use "..." to shorten long completions.
sk: Použiť "…" pre skrátenie dlhých doplnení.

en_US: Allow TeXMacs shorthand, like => converting to \Rightarrow.
sk: Umožni TeXMacs skratky, ako napr. => konverzia na \Rightarrow.

en_US: Maximal number of lastfiles. Up to %1$d can appear in the file menu.
sk: Maximálny počet posledných súborov. Až %1$d ich môže byť v ponuke.

en_US: Specify those directories which should be prepended to the PATH environment variable.
    Use the OS native format.
sk: Určite adresári, ktoré by mali byť pridané do premennej PATH pred ostatnými adresármi.
    Použite miestny formát pre daný operačný systém.

en_US: Shows a typeset preview of things such as math
sk: Zobrazuje náhľad na sadu vecí ako napr. z matematiky

en_US: Previewed equations will have "(#)" labels rather than numbered ones
sk: Rovnice v náhľade budú označené pomocou "(#)" a nebudú očíslované

en_US: Scale the preview size to suit.
sk: Nastavte mierku pre vhodný náhľad.

en_US: The option to print out in landscape.
sk: Voľba tlače na šírku.

en_US: Option to specify the dimensions of the print paper.
sk: Voľba špecifikujúca veľkosti tlačenej stránky.

en_US: The option to specify paper type.
sk: Voľba špecifikuje typ stránky.

en_US: Select to have visual bidi cursor movement, unselect for logical movement.
sk: Vyberte pre vizuálny/logický pohyb kurzoru v dvojsmernom móde (bidi).

en_US: Specify whether, closing the last view of an open document, LyX should close the document (yes), hide it (no), or ask the user (ask).
sk: Definuje čo by sa malo robiť pri zavieraní posledného náhľadu otvoreného dokumentu. LyX by mal zavrieť dokument(yes), skryť ho(no), alebo pýtať sa čo zrobiť(ask).

en_US: DPI (dots per inch) of your monitor is auto-detected by LyX. If that goes wrong, override the setting here.
sk: DPI (dots per inch) pre váš monitor je automaticky zisťované LyXom. Ak to nefunguje správne, tu to môžete prepísať.

en_US: The screen fonts used to display the text while editing.
sk: Písmo obrazovky, ktoré sa použije na zobrazovanie textu pri upravovaní.

en_US: Allow bitmap fonts to be resized. If you are using a bitmap font, selecting this option may make some fonts look blocky in LyX. Deselecting this option makes LyX use the nearest bitmap font size available, instead of scaling.
sk: Povoliť zmenu veľkosti bitmapových fontov. Keď používate bitmapový font a nastavíte túto voľbu, môžu niektoré fonty vyzerať v LyX-e hranaté. Vypnutím tejto voľby použije LyX najbližšiu dostupnú veľkosť bitmapového fontu.

en_US: The font sizes used for calculating the scaling of the screen fonts.
sk: Veľkosť písma používaného pre zmenu veľkosti písma obrazovky.

en_US: The zoom percentage for screen fonts. A setting of 100% will make the fonts roughly the same size as on paper.
sk: Percentuálne zväčšenie písma na obrazovke. Nastavenie 100% bude predstavovať zhruba rovnakú veľkosť ako na papieri.

en_US: Allow session manager to save and restore windows geometry.
sk: Povoliť uloženie a znovu-nastavenie pozície okna.

en_US: This starts the lyxserver. The pipes get an additional extension ".in" and ".out". Only for advanced users.
sk: Toto spúšťa lyxserver. Dátovody dostanú prípony ".in" a ".out". Iba pre pokročilých užívateľov.

en_US: De-select if you don't want the startup banner.
sk: Zrušte výber keď si neprajete transparent pri štarte.

en_US: LyX will place its temporary directories in this path. They will be deleted when you quit LyX.
sk: LyX bude umiestňovať svoje dočasné adresáre do tejto cesty. Budú odstránené pri skončení LyXu.

en_US: This is the place where the files of the thesaurus library reside.
sk: To je miesto, kde ležia slovníky tezauru.

en_US: The path that LyX will set when offering to choose a template. An empty value selects the directory LyX was started from.
sk: Cesta, ktorú vám LyX pri voľbe šablóny ponúkne. Prázdnou hodnotou bude nastavený adresár, z ktorého bol LyX spustený.

en_US: Specify those directories which should be prepended to the TEXINPUTS environment variable.
    A '.' represents the current document directory. Use the OS native format.
sk: Určite adresáre, ktoré by mali byť pridané do premennej prostredia TEXINPUTS pred ostatnými adresármi.
    '.' reprezentuje aktuálny adresár dokumentu. Použite miestny formát pre daný operačný systém.

en_US: The UI (user interface) file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local ui/ directories.
sk: UI (užívateľské rozhranie) súbor. Môžete použiť absolútnu cestu, alebo LyX bude hľadať v globálnych a lokálnych ui/ adresároch.

en_US: Enable use the system colors for some things like main window background and selection.
sk: Umožniť používanie farieb systému pre niektoré predmety ako pozadie hlavného okna a výber.

en_US: Enable the automatic appearance of tool tips in the work area.
sk: Umožniť automatické zobrazovanie bublinových nápovedí na pracovnej ploche.

en_US: Specify the paper command to DVI viewer (leave empty or use "-paper")
sk: Špecifikujte nástavu papiera v prehliadači DVI (nechajte prázdne alebo použite "-paper")

en_US: %1$s lock
sk: %1$s blokovaný

en_US: Do you want to retrieve the document %1$s from version control?
sk: Chcete získať späť dokument %1$s od kontroly verzií?

en_US: Retrieve from version control?
sk: Získať dokument od kontroly verzií?

en_US: &Retrieve
sk: Získ&ať

en_US: Document not saved
sk: Dokument nie je uložený

en_US: You must save the document before it can be registered.
sk: Musíte uložiť dokument pred zaregistrovaním.

en_US: LyX VC: Initial description
sk: LyX VC: Počiatočný opis

en_US: (no initial description)
sk: (bez počiatočného opisu)

en_US: LyX VC: Log message
sk: LyX VC: Protokolové hlásenie

en_US: (no log message)
sk: (bez protokolového hlásenia)

en_US: LyX VC: Log Message
sk: LyX VC: Protokolové hlásenie

en_US: Reverting to the stored version of the document %1$s will lose all current changes.
    
    Do you want to revert to the older version?
sk: Návrat k uloženej verzii dokumentu %1$s znamená stratu všetkých súčasných zmien.
    
    Chcete prejsť späť k staršej uloženej verzii ?

en_US: Revert to stored version of document?
sk: Vrátiť sa k uloženej verzii dokumentu?

en_US: &Revert
sk: &Vrátiť

en_US: Senseless with this layout!
sk: S touto schémou to nemá zmysel!

en_US: Alignment not permitted
sk: Zarovnanie nepovolené

en_US: The new layout does not permit the alignment previously used.
    Setting to default.
sk: Nová schéma nepovoľuje používané zarovnanie.
    Prepnuté na štandardné.

en_US: Unknown Inset
sk: Neznáma vložka

en_US: Change tracking author index missing
sk: Chýba index autora pri sledovaní zmien

en_US: A change tracking author information for index %1$d is missing. This can happen after a wrong merge by a version control system. In this case, either fix the merge, or have this information missing until the corresponding tracked changes are merged or this user edits the file again.
sk: Autorská informácia pre index %1$d chýba v sledovaní zmien. To sa môže stať pri chybnom zlúčení v systéme správe verzií. V tomto pripade alebo opravte zlúčenie, alebo tá informácia bude chýbať až sa príslušné sledovanie zmien zlúči alebo ten používateľ upraví ten súbor znovu.

en_US: Unknown token
sk: Neznámy token

en_US: You cannot insert a space at the beginning of a paragraph. Please read the Tutorial.
sk: Nemôžte vložiť medzeru na začiatok odstavca. Prečítajte si prosím Príručku(tutorial).

en_US: You cannot type two spaces this way. Please read the Tutorial.
sk: Nemôžte takýmto spôsobom vložiť dve medzery. Prečítajte si, prosím, príručku.

en_US: Character is uncodable in this verbatim context.
sk: Znak je v tomto doslovnom(verbatim) kontexte nekódovateľný.

en_US: [Change Tracking]
sk: [Sledovanie zmien]

en_US: Changed by %1$s[[author]] on %2$s[[date]].
sk: Zmenené %2$s od %1$s.

en_US: Font: %1$s
sk: Písmo: %1$s

en_US: , Depth: %1$d
sk: , Hĺbka: %1$d

en_US: , Spacing:
sk: , Rozstup:

en_US: OneHalf
sk: Polovičný

en_US: Other (
sk: Iné (

en_US: , Style:
sk: , Štýl:

en_US: , Paragraph:
sk: , Odstavec:

en_US: , Char: 0x
sk: , Znak: 0x

en_US: , Boundary:
sk: , Okraj:

en_US: No font change defined.
sk: Žiadna zmena fontu nie je definovaná.

en_US: Math editor mode
sk: Režim matematického editoru

en_US: No valid math formula
sk: Neplatný matematický vzorec

en_US: Already in regular expression mode
sk: Už v postupe pre regulárny výraz

en_US: Regexp editor mode
sk: Režim editoru pre regulárny výraz

en_US: Action flattens document structure
sk: Akcia vyrovnáva štruktúru dokumentu

en_US: This action will cause some headings that have been on different level before to be on the same level since there is no more lower or higher heading level. Continue still?
sk: Táto akcia spôsobí že niektoré nadpisy, ktoré mali predtým inú úroveň, budú mať teraz tú istú, lebo niet nižšej alebo vyššej úrovne. Pokračovať napriek tomu?

en_US: &Yes, continue nonetheless
sk: &Áno, jednako pokračovať

en_US: &No, quit operation
sk: &Nie, zrušiť konanie

en_US: Layout
sk: Schéma

en_US:  not known
sk:  neznámy

en_US: Table Style
sk: Štýl tabuľky

en_US: Missing argument
sk: Chýbajúci parameter

en_US: Invalid argument (number exceeds stack size)!
sk: Neplatný argument (číslo prekračuje rozsah skladu)!

en_US: Invalid argument (must be a non-negative number)!
sk: Neplatný argument (musí byť nie-negatívne číslo)!

en_US: Text properties applied: %1$s
sk: Vlastnosti textu aplikované: %1$s

en_US: Invalid argument of textstyle-update
sk: Neplatný argument aktualizácie štýlu textu 'master-buffer-forall'

en_US: Path to thesaurus directory not set!
sk: Cesta ku slovníkom tezauru nie je nastavená!

en_US: The path to the thesaurus directory has not been specified.
    The thesaurus is not functional.
    Please refer to sec. 6.15.1 of the User's Guide for setup
    instructions.
sk: Cesta ku slovníkom tezauru nebola stanovená.
    Tezaurus nie je funkčný.
    Pozrite sekciu 6.15.1 Užívateľskej príručky pre inštrukcie
    nastavenia.

en_US: Paragraph layout set
sk: Formát odstavca je nastavený

en_US: Plain Layout
sk: Prostý formát

en_US: The layout file %1$s has a version unknown to LyX and could thus not be converted.
sk: Súbor formátu %1$s má verziu, ktorú LyX nepozná, a preto sa nedá skonvertovať.

en_US: Layout Conversion Error
sk: Chyba pri konverzii formátu

en_US: A local layout of this document has a version unknown to LyX and could thus not be converted.
    Please check Document > Settings > Local Layouts!
sk: Lokálny formát tohto dokumentu má verziu, ktorú LyX nepozná, a preto sa nedá skonvertovať.
    Skontrolujte Dokument > Nastavenia…> Lokálny formát!

en_US: Missing File
sk: Chýbajúci súbor

en_US: Could not find stdinsets.inc! This may lead to data loss!
sk: Nedá sa nájsť súbor stdinsets.inc! Môže dôjsť ku strata dát!

en_US: Corrupt File
sk: Skazený súbor

en_US: Could not read stdinsets.inc! This may lead to data loss!
sk: Nedá sa čítať súbor stdinsets.inc! Môže dôjsť ku strata dát!

en_US: %1$s (Float)
sk: %1$s (plávajúc)

en_US: Sub-%1$s ##
sk: Pod%1$s ##

en_US: Sub-%1$s (Float)
sk: Pod%1$s (plávajúc)

en_US: The module %1$s has been requested by
    this document but has not been found in the list of
    available modules. If you recently installed it, you
    probably need to reconfigure LyX.
sk: Tento dokument vyžaduje Modul %1$s
    ale nenašiel sa v listine dostupných modulov.
    Keď ste ho len nedávno inštalovali, treba
    vám asi LyX rekonfigurovať.

en_US: Module not available
sk: Modul nie je dostupný

en_US: The module %1$s requires a package that is not
    available in your LaTeX installation, or a converter that
    you have not installed. LaTeX output may not be possible.
    Missing prerequisites:
    	%2$s
    See section 3.1.2.3 (Modules) of the User's Guide for more information.
sk: Modul %1$s vyžaduje balík, ktorý je nedostupný vo vašej
    LaTeX-ovej inštalácii, alebo vyžaduje konvertor
    ktorý nemáte inštalovaný. Nezaistený výstup z LaTeX-a.
    Chýbajúce predpoklady:
    	%2$s
    Pozrite sekciu 3.1.2.3 (Moduly) Užívateľskej príručky pre viac informácií.

en_US: Package not available
sk: Balík nie je dostupný

en_US: Error reading module %1$s
sk: Chyba pri čítaní modulu %1$s

en_US: The cite engine %1$s has been requested by
    this document but has not been found in the list of
    available engines. If you recently installed it, you
    probably need to reconfigure LyX.
sk: V dokumente požadovaná obsluha citácií %1$s
    sa nenašla v listine dostupných obsluhou.
    Keď ste ju len nedávno inštalovali, treba
    vám asi LyX rekonfigurovať.

en_US: Cite Engine not available
sk: Obsluha citácie nie je dostupná

en_US: The cite engine %1$s requires a package that is not
    available in your LaTeX installation, or a converter that
    you have not installed. LaTeX output may not be possible.
    Missing prerequisites:
    	%2$s
    See section 3.1.2.3 (Modules) of the User's Guide for more information.
sk: Obsluha citácie %1$s vyžaduje balík, ktorý je nedostupný vo vašej
    LaTeX-ovej inštalácii, alebo vyžaduje konvertor
    ktorý nemáte inštalovaný. Nezaistený výstup z LaTeX-a.
    Chýbajúce predpoklady:
    	%2$s
    Pozrite sekciu 3.1.2.3 (Moduly) Užívateľskej príručky pre viac informácií.

en_US: Error reading cite engine %1$s
sk: Chyba pri čítaní obsluhy citácie %1$s

en_US: MISSING:
sk: CHÝBA:

en_US: unknown type!
sk: neznámy typ!

en_US: Index Entries (%1$s)
sk: Register hesiel (%1$s)

en_US: Table of Contents
sk: Obsah

en_US: Changes
sk: Zmeny

en_US: Senseless
sk: Nezmyselné

en_US: Citations
sk: Citácie

en_US: Labels and References
sk: Značky a referencie

en_US: Broken References and Citations
sk: Rozbité referencie a citácie

en_US: Child Documents
sk: Poddokumenty

en_US: Graphics[[listof]]
sk: Grafiky

en_US: Equations
sk: Rovnice

en_US: Nomenclature Entries
sk: Zápisy nomenklatúry

en_US: Check whether the GNU RCS package is installed on your system.
sk: Skontrolujte či je balík GNU RCS inštalovaný vo vašom počítači.

en_US: Revision control error.
sk: Chyba kontroly správy verzií.

en_US: Some problem occurred while running the command:
    '%1$s'.
sk: Problém pri prevádzke príkazu:
    '%1$s'.

en_US: Up-to-date
sk: Aktuálne

en_US: Locally Modified
sk: Lokálne modifikované

en_US: Locally Added
sk: Lokálne pridané

en_US: Needs Merge
sk: Potrebuje zlúčenie

en_US: Needs Checkout
sk: Potrebuje prevziať na úpravu

en_US: No CVS file
sk: Bez CVS-súboru

en_US: Cannot retrieve CVS status
sk: Nemôžem obnoviť stav CVS

en_US: The repository version is newer then the current check out.
    You have to update from repository first or revert your changes.
sk: Verzia v repozitáre je novšia ako súčasne stiahnutá.
    Musíte najprv obnoviť z repozitáru alebo odhodiť vaše zmeny.

en_US: Bad status when checking in changes.
    
    '%1$s'
sk: Zlý stav pri odosielaní vašich zmien.
    
    '%1$s'

en_US: Error when updating from repository.
    You have to manually resolve the conflicts NOW!
    '%1$s'.
    
    After pressing OK, LyX will try to reopen the resolved document.
sk: Chyba pri aktualizácii z repozitára.
    Treba opraviť konflikty TERAZ!
    '%1$s'.
    
    Po stisnutí tlačidla OK sa LyX pokúsi opravený dokument znovu otvoriť.

en_US: There were detected changes in the working directory:
    %1$s
    
    Possible file conflicts must be then resolved manually or you will need to revert back to the repository version.
sk: Zbadané zmeny v pracovnom adresári:
    %1$s
    
    Konflikty treba riešiť alebo manuálne, alebo pozdejšie vrátiť na repozitárnu verziu.

en_US: Changes detected
sk: Našli sa zmeny

en_US: &Abort
sk: Z&rušiť

en_US: View &Log ...
sk: Preh&liadnuť zápisný súbor…

en_US: Error when updating document %1$s from repository.
    You have to manually resolve the conflicts NOW!
    '%2$s'.
    
    After pressing OK, LyX will try to reopen the resolved document.
sk: Chyba pri aktualizácii %1$s z repozitára.
    Treba opraviť konflikty manuálne TERAZ!
    '%2$s'.
    
    Po stisnutí tlačidla OK sa LyX pokúsi opravený dokument znovu otvoriť.

en_US: The document %1$s is not in repository.
    You have to check in the first revision before you can revert.
sk: Dokument %1$s nie je v repozitáre.
    Musíte prvú verziu najprv odoslať keď chcete niečo vrátiť.

en_US: Cannot revert document %1$s to repository version.
    The status '%2$s' is unexpected.
sk: Nemôžem vrátiť dokument %1$s na repozitárnu verziu.
    Neočakávaný stav '%2$s'.

en_US: Error: Could not generate logfile.
sk: Chyba: Nemôžem generovať protokolový súbor.

en_US: Error when committing to repository.
    You have to manually resolve the problem.
    LyX will reopen the document after you press OK.
sk: Chyba pri zapísaní do repozitáru.
    Treba vyriešiť problém manuálne.
    Po stisnutí tlačidla OK sa LyX pokúsi dokument znovu otvoriť.

en_US: Error while acquiring write lock.
    Another user is most probably editing
    the current document now!
    Also check the access to the repository.
sk: Chyba pri pokuse osvojiť si blokovanie na písanie.
    Najpravdepodobnejšie asi iný užívateľ teraz
    edituje súčasný dokument!
    Skontrolujte aj prístup do repozitára.

en_US: Error while releasing write lock.
    Check the access to the repository.
sk: Chyba pri pokuse uvoľniť blokovanie na písanie.
    Skontrolujte prístup do repozitára.

en_US: There were detected changes in the working directory:
    %1$s
    
    In case of file conflict version of the local directory files will be preferred.
    
    Continue?
sk: Zbadané zmeny v pracovnom adresári:
    %1$s
    
    Prednosť pri sporných častí dostane verzia v lokálnom adresáre.
    
    Pokračovať?

en_US: SVN File Locking
sk: Blokovanie súborov zo správy verzií SVN

en_US: Locking property unset.
sk: Blokovanie súborov neaktívne.

en_US: Locking property set.
sk: Blokovanie súborov aktívne.

en_US: Do not forget to commit the locking property into the repository.
sk: Nezabudnite zapísať blokovaciu vlastnosť do repozitára.

en_US: protected
sk: chránený

en_US: The document %1$s is already loaded and has unsaved changes.
    Do you want to abandon your changes and reload the version on disk?
sk: Dokument %1$s je už otvorený a obsahuje neuložené zmeny.
    Chcete sa týchto zmien vzdať a nahrať pôvodnú verziu z disku?

en_US: Reload saved document?
sk: Opäť načítať uložený dokument?

en_US: Yes, &Reload
sk: Áno, &načítať

en_US: No, &Keep Changes
sk: Nie, &Držať zmeny

en_US: The file %1$s exists but is not readable by the current user.
sk: Súbor %1$s existuje, ale nie je prístupný pre aktuálneho používateľa.

en_US: File not readable!
sk: Súbor sa nedá čítať!

en_US: The document %1$s does not yet exist.
    
    Do you want to create a new document?
sk: Dokument %1$s ešte neexistuje.
    
    Chcete vytvoriť nový ?

en_US: Create new document?
sk: Vytvoriť nový dokument?

en_US: &Yes, Create New Document
sk: Áno, &Vytvoriť Nový Dokument

en_US: &No, Do Not Create
sk: &Nie, nevytvárať

en_US: The specified document template
    %1$s
    could not be read.
sk: Požadovaná šablóna dokumentu
    %1$s
    sa nedá čítať.

en_US: Could not read template
sk: Nemôžem čítať šablónu

en_US: Standard[[Bullets]]
sk: Štandardné

en_US: This tab contains invalid input. Please fix!
sk: Táto karta obsahuje neplatný vstup. Opravte to prosím!

en_US: Cancel
sk: Zrušiť

en_US: Close
sk: Zavrieť

en_US: Unavailable:
sk: Nedostupné:

en_US: Unavailable: %1$s
sk: Nedostupné: %1$s

en_US: Uncategorized
sk: Nie kategorizované

en_US: %1$s (= Default[[color]])
sk: %1$s (= Štandardná)

en_US: Type on the list to filter on color names.
sk: Môžete tiež priamo písať do zoznamu ak chcete filtrovať s názvami farieb.

en_US: Directories
sk: Adresáre

en_US: File
sk: Súbor

en_US: Master document
sk: Hlavný dokument

en_US: Open files
sk: Otvorené súbory

en_US: Manuals
sk: Manuály

en_US: The end was reached while searching forward.
    Continue searching from the beginning? (Scope:%1$s)
sk: Dosiahol som koniec hľadajúc dopredu.
    Pokračovať hľadaním od začiatku? (Rozsah:%1$s)

en_US: The beginning was reached while searching backward.
    Continue searching from the end? (Scope:%1$s)
sk: Dosiahol som začiatok hľadajúc spätne.
    Pokračovať hľadaním od konca? (Rozsah:%1$s)

en_US: Advanced search in progress (press ESC to cancel) . . .
sk: Pokročilé hľadanie postupuje (klikni ESC na zrušenie) . . .

en_US: Advanced search cancelled by user
sk: Pokročilé hľadanie zrušené užívateľom

en_US: Nothing to search
sk: Nie je čo hľadať

en_US: No open document(s) in which to search
sk: Nemám otvorené dokumenty v ktorých by som mohol hľadať

en_US: Advanced Find and Replace
sk: Pokročilé hľadať a nahradiť

en_US: Find previous occurrence (Shift+Enter, forwards: Enter)
sk: Nájsť predošlí výskyt (Shift+Enter, vpred: Enter)

en_US: < Rep&lace
sk: < &Nahradiť

en_US: Replace and find previous occurrence (Shift+Enter, forwards: Enter)
sk: Nahradiť a nájsť predošlí výskyt (Shift+Enter, vpred: Enter)

en_US: Class Default
sk: Triedny štandard

en_US: Document Default
sk: Štandardné nastavenia dokumentu

en_US: Float Settings
sk: Nastavenia plávajúceho objektu

en_US: ERROR: LyX wasn't able to find the CREDITS file
sk: CHYBA: LyXu sa nepodarilo nájsť súbor CREDITS

en_US: Please install correctly to estimate the great
    amount of work other people have done for the LyX project.
sk: Prosím vykonajte správnu inštaláciu na ocenenie veľkého
    množstva práce všetkých ľudí, ktorí pracovali pre LyX projekt.

en_US: ERROR: LyX wasn't able to read the CREDITS file
sk: CHYBA: LyXu sa nepodarilo načítať súbor CREDITS

en_US: ERROR: LyX wasn't able to find the RELEASE-NOTES file
sk: CHYBA: LyXu sa nepodarilo nájsť súbor RELEASE-NOTES

en_US: Please install correctly to see what has changed
    for this version of LyX.
sk: Prosím vykonajte správnu inštaláciu keď chcete zistiť čo sa zmenilo
    pre túto verziu LyXu.

en_US: ERROR: LyX wasn't able to read the RELEASE-NOTES file
sk: CHYBA: LyXu sa nepodarilo načítať súbor RELEASE-NOTES

en_US: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995--%1$s LyX Team
sk: LyX Copyright (C) 1995 Matthias Ettrich,
    1995-%1$s LyX Team

en_US: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Tento program je slobodný softvér; môžte ho distribuovať a/alebo upravovať pod podmienkami GNU General Public License, zverejnenej organizáciou Free Software Foundation,buď verzie 2 alebo (podľa vášho výberu) akejkoľvek ďalšej verzie.

en_US: LyX is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sk: LyX je rozširovaný s nádejou, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; dokonca aj bez predpokladanej SCHOPNOSTI PREDAJA alebo VHODNOSŤOU PRE URČITÝ ÚČEL.
    Podrobnosti si pozrite v GNU General Public License.
    Kópiu tejto licencie by ste mali dostať spolu s týmto programom; pokiaľ nie, tak napíšte na The Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA. Slovenský preklad nájdete na http://www.linux.sk. Český preklad je na http://www.freesoft.cz.

en_US: not released yet
sk: ešte neuvoľnené

en_US: Version %1$s
    (%2$s)
sk: Verzia %1$s
    (%2$s)

en_US: Built from git commit hash
sk: Zostavené zo zapísanej git transformácie

en_US: Qt Version (run-time): %1$s on platform %2$s
sk: Qt verzia (čas pustenia): %1$s na platforme %2$s

en_US: Qt Version (compile-time): %1$s
sk: Qt verzia (čas prekladu): %1$s

en_US: OS Version (run-time): %1$s
sk: OS verzia (čas pustenia): %1$s

en_US: Python detected: %1$s
sk: Detekovaný python: %1$s

en_US: Draw strategy: %1$s
sk: Stratégia kreslenia: %1$s

en_US: About LyX
sk: O programe LyX

en_US: About %1
sk: O %1

en_US: Preferences
sk: Preferencie

en_US: Reconfigure
sk: Rekonfigurácia

en_US: Restore Defaults
sk: Vrátiť na Predvolené

en_US: Quit %1
sk: Opustiť %1

en_US: Apply
sk: Použiť

en_US: Open
sk: Otvoriť

en_US: Select Color
sk: Výber farieb

en_US: Paragraph[[Sectioning]]
sk: Odstavec

en_US: Nothing to do
sk: Nie je čo robiť

en_US: Unknown action
sk: Neznáma akcia

en_US: Command not handled
sk: Príkaz bez spracovávania

en_US: Command disabled
sk: Príkaz blokovaný

en_US: Bad debug value `%1$s'.
sk: Zlá hodnota ladenia `%1$s'.

en_US: Command not allowed without a buffer open
sk: Príkaz nie je povolený pokiaľ nie je otvorený aspoň jeden dokument

en_US: the <LFUN-COMMAND> argument of buffer-forall is not valid
sk: neplatný <LFUN-COMMAND>-argument pre funkciu 'buffer-forall'

en_US: Wrong focus!
sk: Chybný fókus!

en_US: Running configure...
sk: Spúšťam konfigurovanie…

en_US: Reloading configuration...
sk: Nové načítanie konfigurácie…

en_US: System reconfiguration failed
sk: Rekonfigurácia systému zlyhala

en_US: The system reconfiguration has failed.
    Default textclass is used but LyX may
    not be able to work properly.
    Please reconfigure again if needed.
sk: Rekonfigurácia systému zlyhala.
    Bola nastavená štandardná trieda (textclass),
    ale LyX možno nebude schopný pracovať správne.
    Keď nutné, skúste prosím ešte raz rekonfigurovať.

en_US: System reconfigured
sk: Systém je rekonfigurovaný

en_US: The system has been reconfigured.
    You need to restart LyX to make use of any
    updated document class specifications.
sk: Systém je rekonfigurovaný.
    Musíte reštartovať LyX, keď chcete použiť akúkoľvek z
    aktualizovaných nastavení tried dokumentov.

en_US: Exiting.
sk: Končím.

en_US: Opening help file %1$s...
sk: Otváram súbor s pomocníkom %1$s…

en_US: Wrong argument. Must be 'examples' or 'templates'.
sk: Neplatný argument. Platí len 'examples' alebo 'templates'.

en_US: Syntax: set-color <lyx_name> <x11_name> <x11_darkname>
sk: Syntax: set-color <názov_v_lyx-e> <názov_v_x11> <tmavý_názov_v_x11>

en_US: Set-color "%1$s" failed - color is undefined or may not be redefined
sk: Nepodarilo sa nastaviť farbu "%1$s" - alebo nie je definovaná alebo sa nedá predefinovať

en_US: Cannot iterate more than %1$d times
sk: Nemôžem iterovať viac ako %1$d krát

en_US: Applied "%1$s" to %2$d buffer(s)
sk: "%1$s" uplatnené pre %2$d dokument(y)

en_US: Document defaults saved in %1$s
sk: Štandardy dokumentu uložené v %1$s

en_US: Unable to save document defaults
sk: Nedajú sa uložiť štandardné definície dokumentu

en_US: Unknown function.
sk: Neznáma funkcia.

en_US: partial draw
sk: neúplné kreslenie

en_US: partial draw on backing store
sk: neúplné kreslenie na záložnom sklade

en_US: full draw
sk: úplné kreslenie

en_US: The current document was closed.
sk: Aktuálny dokument sa zavrel.

en_US: LyX has caught an exception, it will now attempt to save all unsaved documents and exit.
    
    Exception:
sk: LyX zachytil výnimku a teraz sa pokúsi uložiť všetky neuložené dokumenty a skončiť.
    
    Výnimka:

en_US: Software exception Detected
sk: Detekovaná softvérová výnimka

en_US: LyX has caught some really weird exception, it will now attempt to save all unsaved documents and exit.
sk: LyX zachytil záhadnú výnimku a teraz sa pokúsi uložiť všetky neuložené dokumenty a skončiť.

en_US: Could not find UI definition file
sk: Nemôžem nájsť súbor definíc pre UI

en_US: Error while reading the included file
    %1$s
    Please check your installation.
sk: Chyba pri čítaní vloženého súboru
    %1$s.
    Skontrolujte prosím vašu inštaláciu.

en_US: Could not find default UI file
sk: Nemôžem nájsť predvolený UI-súbor

en_US: LyX could not find the default UI file!
    Please check your installation.
sk: LyX nenašiel predvolený UI súbor!
    Skontrolujte prosím vašu inštaláciu.

en_US: Error while reading the configuration file
    %1$s
    Falling back to default.
    Please look under Tools>Preferences>User Interface and
    check which User Interface file you are using.
sk: Chyba pri čítaní konfiguračného súboru
    %1$s.
    Ustupujem na predvolené (default).
    Preskúmajte pod Nástroje->Preferencie… -> Vzhľad -> Užívateľské rozhranie a
    skontrolujte ktorý užívateľský súbor používate.

en_US: Author &Names:
sk: &Mená autorov:

en_US: Insert the author name(s) for the author-number reference here. If you use an abbreviated list (with `et al.'), the full list can go below.
sk: Vložte sem meno autora/autorov pre referenciu na číslo autora. Keď užívate stručný zoznam (s 'a kol.'), úplný zoznam môže byť uvedený nižšie.

en_US: Insert the author name(s) for the author-year reference here. If you use an abbreviated list (with `et al.'), the full list can go below.
sk: Vložte sem meno autora/autorov na referenciu autor-rok. Keď užívate stručný zoznam (s 'a kol.'), tak plný zoznam môže ísť poniže.

en_US: Pass content of the `Author', `Year' and `All Authors' fields literally to LaTeX. Check this if you want to enter LaTeX code.
sk: Podaj obsah polí 'Autor', 'Rok' a 'Každý autor' priamo pre LaTeX. Označte toto keď chcete vložiť LaTeX kód.

en_US: Bibliography Item Settings
sk: Nastavenia záznamu bibliografie

en_US: BibTeX Bibliography
sk: BibTeX bibliografia

en_US: All avail. databases
sk: Všetky dostupné databázy

en_US: This list consists of all databases that are indexed by LaTeX and thus are found without a file path. This is usually everything in the bib/ subdirectory of LaTeX's texmf tree. If you want to reuse your own database, this is the place you should store it.
sk: Táto listina sa skladá zo všetkých databáz ktoré boli indexované LaTeXom, a preto nájdené aj bez adresára. To je zvyčajne v bib/ adresáre v LaTeXovom texmf-strome. Na tomto mieste by mala ležať aj vaša vlastná databáza keď ju chcete použiť.

en_US: Document Encoding
sk: Kódovanie dokumentu

en_US: &Make Absolute
sk: &Vytvoriť absolútne

en_US: General Encoding
sk: Generálne kódovanie

en_US: If this bibliography database uses a different encoding than specified below, set it here
sk: Keď je táto bibliografická databáza s iným kódovaním ako dole špecifikované, zadajte to tu

en_US: Database
sk: Databáza

en_US: File Encoding
sk: Kódovanie súboru

en_US: General E&ncoding:
sk: Generálne &kódovanie:

en_US: If your bibliography databases use a different encoding than the LyX document, specify it here. If indivivual databases have different encodings, you can set it in the list above.
sk: Keď máte bibliografické databázy s iným kódovaním ako váš LyX-dokument, zadajte to tu. Individuálne databázy s iným kódovaním môžte nastaviť v listine povyše.

en_US: Biblatex Bibliography
sk: Biblatex bibliografia

en_US: all reference units
sk: bibliografie pre každý referovaný celok

en_US: D&ocuments
sk: D&okumenty

en_US: BibTeX Databases (*.bib)
sk: BibTeX databázy (*.bib)

en_US: Select a BibTeX database to add
sk: Vyberte BibTeX databázu na pridanie

en_US: BibTeX Styles (*.bst)
sk: BibTeX štýly (*.bst)

en_US: Select a BibTeX style
sk: Vyberte BibTeX štýl

en_US: No frame
sk: Bez rámu

en_US: Simple rectangular frame
sk: Jednoduchý pravouhlý rám

en_US: Oval frame, thin
sk: Oválny tenký rám

en_US: Oval frame, thick
sk: Oválny tučný rám

en_US: Drop shadow
sk: S tieňom

en_US: Shaded background
sk: Pozadie tieňované

en_US: Double rectangular frame
sk: Dvojitý pravouhlý rám

en_US: Depth
sk: Hĺbka

en_US: Total Height
sk: Celková výška

en_US: Box Settings
sk: Nastavenia rámiku

en_US: %1$s[[branch]] (%2$s)[[master]]
sk: %1$s[vetva] (%2$s)[hlavná]

en_US: master
sk: hlavná

en_US: Branch Settings
sk: Nastavenia vetvy

en_US: Branch
sk: Vetva

en_US: Activated
sk: Aktivovaná

en_US: Filename Suffix
sk: Sufix súboru

en_US: Yes
sk: Áno

en_US: No
sk: Nie

en_US: A branch with the name "%1$s" already exists.
sk: Vetva s menom "%1$s" už existuje.

en_US: Enter new branch name
sk: Zadajte meno novej vetvy

en_US: A branch with the name "%1$s" already exists.
    Do you want to merge branch "%2$s" with that one?
sk: Vetva s menom "%1$s" už existuje.
    Chcete zlúčiť vetvu "%2$s" s ňou?

en_US: &Merge
sk: Z&lúčiť

en_US: Renaming failed
sk: Premenovanie zlyhalo

en_US: The branch could not be renamed.
sk: Vetvu nebolo možné premenovať.

en_US: Merge Changes
sk: Zlúčiť zmeny

en_US: Inserted by %1
sk: Vložil %1

en_US: Deleted by %1
sk: Zmazal %1

en_US:  on[[date]] %1
sk: dňa %1

en_US: Inserted on %1
sk: Vložené dňa %1

en_US: Deleted on %1
sk: Zmazané dňa %1

en_US: No change
sk: Bez zmeny

en_US: Small Caps
sk: Malé kapitálky

en_US: (Without)[[underlining]]
sk: (Bez)

en_US: Single[[underlining]]
sk: Jednoduché

en_US: Double[[underlining]]
sk: Dvojité

en_US: Wavy
sk: Vlnovka

en_US: (Without)[[strikethrough]]
sk: (Bez)

en_US: Single[[strikethrough]]
sk: Jednoduché

en_US: With /
sk: S /

en_US: Text Properties
sk: Vlastnosti textu

en_US: Reset All To &Default
sk: Nastaviť všetko na '&Predvolené'

en_US: Reset All To No Chan&ge
sk: Nastaviť všetko na 'Bez &Zmeny'

en_US: &Reset All Fields
sk: Vrát&iť všetky políčka

en_US: Citation
sk: Citácia

en_US: All avail. citations
sk: Všetky dostupné citácie

en_US: Regular e&xpression
sk: Re&gulárny výraz

en_US: Case se&nsitive
sk: Ro&zlíš veľké/malé

en_US: Search as you &type
sk: V&yhľadávať pri zadávaní

en_US: Ordered list of all cited references.
    You can reorder, add and remove references with the buttons on the left.
sk: Usporiadaný zoznam všetkých citovaných referencií.
    Môžte preskupiť, pridať alebo zmazať referencie tlačidlom na ľavej strane.

en_US: General text befo&re:
sk: Všeobecný text p&red:

en_US: General &text after:
sk: Všeobecný &text po:

en_US: Text that precedes the whole reference list. For text that precedes individual items, double-click on the respective entry above.
sk: Text pred celou odkazovou listinou. Dvojité kliknutie na patričný záznam hore pridá text pred príslušnou položkou.

en_US: Text that follows the whole reference list. For text that follows individual items, double-click on the respective entry above.
sk: Text za celou odkazovou listinou. Dvojité kliknutie na patričný záznam hore pridá text za príslušnou položkou.

en_US: Text that precedes the reference (e.g., "cf.")
sk: Text predchádzajúci referencie (napr., "por.")

en_US: Text that follows the reference (e.g., pages)
sk: Text nasledujúci referencie (napr., strany)

en_US: Force upper case in names ("Del Piero", not "del Piero").
sk: Vynúti veľké prvé písmená v menách ("Del Piero", miesto "del Piero").

en_US: Always list all authors (rather than using "et al.")
sk: Vynúti výpis všetkých autorov (miesto použitia "a kol.")

en_US: All references available for citing.
sk: Všetky referencie dostupné na citovanie.

en_US: All references available for citing.
    To add the selected one, hit Add, press Enter or double-click.
    Hit Ctrl-Enter to add and close the dialog.
sk: Všetky referencie dostupné na citovanie.
    Keď chcete pridať vybrané, stlačte "Pridať", stisnite 'Enter' alebo použite dvojité kliknutie.
    Stisnite 'Ctrl-Enter' na pridanie a nasledovné zatvorenie dialógu.

en_US: Keys
sk: Kľúče

en_US: Displays a sketchy preview if a citation is selected above
sk: Zobrazí náčrtkovitý náhľad hore vybranej citácie

en_US: Sketchy preview of the selected citation
sk: Zobrazí náčrtkovitý náhľad vybranej citácie

en_US: Enter string to filter the list of available citations
sk: Zadajte reťazec na výber z listiny dostupných citácií

en_US: Enter string to filter the list of available citations and press <Enter>
sk: Zadajte reťazec na výber z listiny dostupných citácií a stlačte <Enter>

en_US: 
    The down arrow key will get you into the list of filtered citations.
sk: 
    Klávesou šípky nadol dostanete zoznam filtrovaných citácií.

en_US: Text before
sk: Text pred

en_US: Cite key
sk: Heslo citácie

en_US: Text after
sk: Text za

en_US: pasted
sk: vlepené

en_US: %1$s Files
sk: %1$s súborov

en_US: Choose a filename to save the pasted graphic as
sk: Zvoľte názov súboru, pod ktorým sa vlepená grafika má uložiť

en_US: Canceled.
sk: Zrušené.

en_US: Overwrite external file?
sk: Prepísať externý súbor?

en_US: File %1$s already exists, do you want to overwrite it?
sk: Súbor %1$s už existuje. Chcete tento súbor prepísať?

en_US: List of previous commands
sk: Listina predchádzajúcich príkazov

en_US: Next command
sk: Nasledujúci príkaz

en_US: Compare LyX files
sk: Porovnať LyX- súbory

en_US: Select document
sk: Vybrať dokument

en_US: LyX Documents (*.lyx)
sk: LyX dokumenty (*.lyx)

en_US: Error while comparing documents.
sk: Chyba pri porovnávaní dokumentov.

en_US: Aborted
sk: Zrušené

en_US: Finished
sk: Dokončené

en_US: Aborting process...
sk: Prerušujem proces…

en_US: differences
sk: rozdiely

en_US: Current Author
sk: Aktuálny autor

en_US: Document Comparison
sk: Porovnanie s dokumentom

en_US: Compare different revisions
sk: Porovnať rozličné revízie

en_US: Counters
sk: Čítače

en_US: big[[delimiter size]]
sk: big

en_US: Big[[delimiter size]]
sk: Big

en_US: bigg[[delimiter size]]
sk: bigg

en_US: Bigg[[delimiter size]]
sk: Bigg

en_US: Math Delimiter
sk: Mat. oddeľovač

en_US: (None)
sk: (Žiadne)

en_US: No Delimiter
sk: Bez oddeľovača

en_US: Variable
sk: Variabilná

en_US: Module not found!
sk: Modul nenájdený!

en_US: &End Edit
sk: &Skončiť Úpravu

en_US: Layout is valid!
sk: Schéma je platná!

en_US: Layout is invalid!
sk: Schéma je neplatná!

en_US: Conversion to current format impossible!
sk: Konvertovať na aktuálny formát je nemožné!

en_US: Conversion to current stable format impossible.
sk: Konvertovať na aktuálny stabilný formát je nemožné.

en_US: Convert to current format
sk: Konvertovať na aktuálny formát

en_US: Small Skip
sk: Malá medzera(SmallSkip)

en_US: Medium Skip
sk: Stredná medzera

en_US: Big Skip
sk: Veľká medzera(BigSkip)

en_US: Text Layout
sk: Formát textu

en_US: Child Document
sk: Dokument potomka

en_US: Include to Output
sk: Zahrnúť do výstupu

en_US: Traditional (auto-selected)
sk: Pôvodné (automaticky vybrané)

en_US: Select Unicode (utf8) encoding.
sk: Vyberte Unicode (utf8) kódovanie.

en_US: Use language-dependent traditional encodings.
sk: Použiť kódovanie ako pôvodne špecificky odkázané jazykom.

en_US: Select a custom, document-wide encoding.
sk: Vyberte vlastné kódovanie tohto dokumentu.

en_US: Standard Unicode support by the ``inputenc'' package.
sk: Nastaviť, či treba načítať balík 'inputenc' pre Unicode podporu.

en_US: Use UTF-8 'as-is': do not load any supporting packages, do not convert any characters to LaTeX macros. For use with non-TeX fonts (XeTeX/LuaTeX) or custom preamble code.
sk: Použiť UTF-8 'ako je': nenačítať nijaké podporujúce balíky, nekonvertovať nijaké znaky na LaTeX-makrá. Na použitie pre fonty mimo TeXu (XeTeX/LuaTeX) alebo vlastný kód v preambule.

en_US: Load ``inputenc'' with option 'utf8x' for extended Unicode support by the ``ucs'' package.
sk: Načítať 'inputenc' voľbou 'utf8x' pre rozšírenú Unicode-podporu balíkom 'ucs'.

en_US: Language Default (no inputenc)
sk: Predvolený jazyk (bez inputenc)

en_US: Use the traditional default encoding of the text language. Switch encoding if a text part is set to a language with different default.
sk: Použiť pôvodné štandardné kódovanie jazyka v texte. Prepnúť kódovanie pre tú časť textu ktorá má iné kódovanie.

en_US: Do not load the 'inputenc' package. Switch encoding if required but do not write input encoding switch commands to the source.
sk: Nenačítať 'inputenc' balík. Prepnúť kódovanie keď treba, ale nepísať príkazy na zmenu kódovania do zdroja.

en_US: Automatic[[encoding]]
sk: Automatické

en_US: Use OpenType and TrueType fonts directly (requires XeTeX or LuaTeX)
    You need to install the package "fontspec" to use this feature
sk: Použiť OpenType a TrueType fonty priamo (potrebné XeTeX alebo LuaTeX)

en_US: empty
sk: prázdny

en_US: plain
sk: prostý

en_US: headings
sk: s nadpismi

en_US: fancy
sk: pestrý

en_US: US letter
sk: US list

en_US: US legal
sk: US právna listina

en_US: US executive
sk: US exekutíva

en_US: Page Margins
sk: Okraje stránky

en_US: Double-click on an item to change its color
sk: Dvojitým kliknutím na položku môžete zmeniť jej farbu

en_US: Numbered
sk: Číslované

en_US: Appears in TOC
sk: Zobrazí sa v obsahu

en_US: Tabular
sk: Tabuľka

en_US: Package
sk: Balík

en_US: Load automatically
sk: Použiť automaticky

en_US: Load always
sk: Vždy použiť

en_US: Do not load
sk: Nepoužívať

en_US: The AMS LaTeX packages are always used
sk: AMS a LaTeX-ové balíky každopádne použiť

en_US: The LaTeX package %1$s is always used
sk: LaTeX balík %1$s sa vždy použije

en_US: The AMS LaTeX packages are never used
sk: AMS a LaTeX-ové balíky sa nikdy nepoužívajú

en_US: The LaTeX package %1$s is never used
sk: LaTeX balík %1$s sa nikdy nepoužije

en_US: Math Options
sk: Voľby pre matematiku

en_US: Cleveref and varioref
sk: Cleveref a varioref

en_US: Prettyref (unlocalized) and varioref
sk: Prettyref (nelokalizované) a varioref

en_US: Prettyref and varioref
sk: Prettyref a varioref

en_US: Refstyle and varioref
sk: Refstyle a varioref

en_US: Zref-clever and zref-vario
sk: Zref-clever a zref-vario

en_US: %1$s [Class '%2$s']
sk: %1$s [Trieda '%2$s']

en_US: Class not found by LyX. Please check if you have the matching %1$s class and all required packages (%2$s) installed.
sk: LyX triedu nenašiel. Overte si, či máte príslušnú triedu %1$s a všetky potrebné balíky (%2$s) inštalované.

en_US: All avail. modules
sk: Všetky dostupné moduly

en_US: Input listings parameters below. Enter ? for a list of parameters.
sk: Poniže vkladajte parametre pre výpis. Na prehľad parametrov vložte znak '?'.

en_US: Document Class
sk: Trieda dokumentu

en_US: Local Layout
sk: Lokálny formát

en_US: Colors
sk: Farby

en_US: Change Tracking
sk: Sledovanie zmien

en_US: Numbering & TOC
sk: Číslovanie & obsah

en_US: Indexes
sk: Registre

en_US: Nomenclature
sk: Nomenklatúra

en_US: PDF Properties
sk: PDF vlastnosti

en_US: Bullets
sk: Odrážky

en_US: Unapplied changes
sk: Neuplatnené zmeny

en_US: Some changes in the document were not yet applied.
    Do you want to apply them before closing or dismiss the changes?
sk: Niektoré zmeny v dokumente ešte neboli použité.
    Chcete ich použiť pred zatvorením alebo zrušiť zmeny?

en_US: &Apply
sk: &Použiť

en_US: &Dismiss Changes
sk: &Zahodiť zmeny

en_US: Some changes in the previous document were not yet applied.
    Do you want to switch back in order to apply them or dismiss the changes?
sk: Niektoré zmeny v predošlom dokumente ešte neboli aplikované.
    Chcete sa na tento dokument vrátiť a zmeny uplatniť, alebo zmeny zahodiť?

en_US: &Switch Back
sk: &Vrátiť sa

en_US: &Outer:
sk: Vo&nkajší:

en_US: &Right:
sk: Vp&ravo:

en_US: &Left:
sk: V&ľavo:

en_US: Default margins
sk: Štandardné okraje

en_US: Package defaults
sk: Predvoľby balíka

en_US: If no value is given, the defaults as set by the class, a package or the preamble are used.
sk: Bez danej hodnoty sa použijú predvoľby triedy, balíka alebo hodnoty v preambule.

en_US: If no value is given, the defaults as set by the geometry package or a package/class overriding geometry's defaults are used.
sk: Bez danej hodnoty sa predvoľby berú z balíka geometry alebo z triedy použitého balíka.

en_US: Direct (No inputenc)
sk: Priamo (bez inputenc)

en_US: Direct (XeTeX/LuaTeX)
sk: Priamo (XeTeX/LuaTeX)

en_US:  (not installed)
sk:  (nie je inštalovaný)

en_US: Default font (as set by class)
sk: Štandardný font (ako určený triedou)

en_US: Non-TeX Fonts Default
sk: Štandard pre non-TeX fonty

en_US:  (not available)
sk:  (nedostupný)

en_US: Class Default (TeX Fonts)
sk: Triedny štandard (TeX fonty)

en_US: Lay&outs
sk: F&ormáty

en_US: LyX Layout (*.layout)
sk: Schémy dokumentov LyX-u (*.layout)

en_US: Local layout file
sk: Lokálny súbor pre schému

en_US: The layout file you have selected is a local layout
    file, not one in the system or user directory.
    Your document will not work with this layout if you
    move the layout file to a different directory.
sk: Súbor schémy, ktorý ste zvolili je lokálnym
    súborom, a nie je ani v systémovom ani v užívateľskom adresáre.
    Váš dokument bude mať problémy kým súbor schémy
    nedržíte v adresáre dokumentu.

en_US: &Set Layout
sk: &Nastaviť formát

en_US: Unable to read local layout file.
sk: Nepodarilo sa čítať lokálny súbor schémy.

en_US: This is a local layout file.
sk: Toto je lokálny súbor schémy.

en_US: Select master document
sk: Vyberte hlavný dokument

en_US: LyX Files (*.lyx)
sk: LyX súbory (*.lyx)

en_US: Some changes in the dialog were not yet applied.
    If you do not apply now, they will be lost after this action.
sk: Niektoré zmeny v dialógovom okne sú zatiaľ neuplatnené.
    Po tejto akcii sa stratia, ak ich teraz neuplatníte.

en_US: &Dismiss
sk: &Zamietnuť

en_US: Unable to set document class.
sk: Nedá sa uložiť štandardné rozloženie triedy dokumentov.

en_US: Basic numerical
sk: Základná číselná

en_US: Author-year
sk: Autor-rok

en_US: Author-number
sk: Autor-číslo

en_US: Notes and Bibliography
sk: Poznámky a Bibliografia

en_US: %1$s and %2$s
sk: %1$s a %2$s

en_US: %1$s, %2$s, and %3$s
sk: %1$s, %2$s a %3$s

en_US: %1$s (unavailable)
sk: %1$s (nedostupný)

en_US: Module provided by document class.
sk: Modul poskytnutý triedou dokumentu.

en_US: <p><b>Category:</b> %1$s.</p>
sk: <p><b>Kategória:</b> %1$s.</p>

en_US: <p><b>Package(s) required:</b> %1$s.</p>
sk: <p><b>Vyžadované balíčky:</b> %1$s.</p>

en_US: or
sk: alebo

en_US: <p><b>Modules required:</b> %1$s.</p>
sk: <p><b>Vyžadované moduly:</b> %1$s.</p>

en_US: <p><b>Modules excluded:</b> %1$s.</p>
sk: <p><b>Vylúčené moduly:</b> %1$s.</p>

en_US: <p><b>Filename:</b> <tt>%1$s.module</tt>.</p>
sk: <p><b>Súbor: </b> <tt>%1$s.module</tt>.</p>

en_US: <p><font color=red><b>WARNING: Some required packages are unavailable!</b></font></p>
sk: <p><font color=red><b>Upozornenie: Niektoré vyžadované balíky sú nedostupné!</b></font></p>

en_US: per part
sk: každú časť

en_US: per chapter
sk: každú kapitolu

en_US: per section
sk: každú sekciu

en_US: per subsection
sk: každú podsekciu

en_US: per child document
sk: každý podriadený dokument

en_US: %1$s (not available)
sk: %1$s (nedostupný)

en_US: [No options predefined]
sk: [Niet preddefinovaných volieb]

en_US: Uninstalled used fonts
sk: Niektoré použité fonty nie sú inštalované

en_US: This font is not installed and won't be used in output
sk: Tento font nie je inštalovaný a ani nebude použitý vo výstupe

en_US: C&ustomize Hyperref Options
sk: Prispôsobiť voľby pre &hyperref

en_US: &Use Hyperref Support
sk: Po&užiť podporu balíka hyperref

en_US: Can't set layout!
sk: Schéma sa nedá sa nastaviť!

en_US: Unable to set layout for ID: %1$s
sk: Nedá sa nastaviť schému pre ID: %1$s

en_US: Not Found
sk: Nenájdený

en_US: Assigned master does not include this file
sk: Hlavný dokument nezahrňuje tento súbor

en_US: You must include this file in the document
    '%1$s' in order to use the master document
    feature.
sk: Musíte zahrnúť tento súbor do dokumentu
    '%1$s' keď chcete používať vlastnosti hlavného dokumentu.

en_US: Could not load master
sk: Hlavný dokument sa nedá nahrať

en_US: The master document '%1$s'
    could not be loaded.
sk: Hlavný dokument '%1$s'
    nie je možné nahrať.

en_US: %1 (missing req.)
sk: %1 (chýbajúca podmienka)

en_US: personal module
sk: osobný modul

en_US: distributed module
sk: distribuovaný modul

en_US: <b>Module name:</b> <i>%1</i> (%2)
sk: <b>Meno modulu:</b> <i>%1</i> (%2)

en_US: <b>Note:</b> Some requirements for this module are missing!
sk: <b>Poznámka:</b> Niektoré závislosti pre tento modul chýbajú!

en_US: Color naming failed
sk: Menovanie farby zlyhalo

en_US: The color name `%1$s' is already taken.
sk: Meno farby '%1$s' je už použité.

en_US: Enter new color name
sk: Zadajte meno novej farby

en_US: The color could not be renamed since the new name consists of non-ASCII characters or blanks.
sk: Farba sa nedala premenovať lebo nové meno obsahuje aj medzery alebo nie-ASCII znaky.

en_US: TeX Mode Inset Settings
sk: Nastavenia módu TeX

en_US: Literate
sk: Literárne

en_US: Error List
sk: Listina chýb

en_US: %1$s Errors (%2$s)
sk: %1$s chýb (%2$s)

en_US: Top left
sk: Vľavo hore

en_US: Bottom left
sk: Vľavo dole

en_US: Baseline left
sk: Základná linka vľavo

en_US: Top center
sk: Hore stred

en_US: Bottom center
sk: Dolu stred

en_US: Baseline center
sk: Základná linka stred

en_US: Top right
sk: Hore vpravo

en_US: Bottom right
sk: Vpravo dole

en_US: Baseline right
sk: Základná linka vpravo

en_US: Scale%
sk: Mierka%

en_US: Select external file
sk: Vyberte externý súbor

en_US: automatically
sk: automaticky

en_US: Graphics
sk: Grafika

en_US: Dissolve previous group?
sk: Rozpustiť predošlú skupinu?

en_US: If you assign this graphic to group '%2$s',
    the previously assigned group '%1$s' will be dissolved,
    because this graphic was its only member.
    How do you want to proceed?
sk: Keď priradíte tento obrázok ku skupine '%2$s',
    predchádzajúca skupina '%1$s' bude rozpustená,
    pretože tento obrázok bol jej posledným členom.
    Ako chcete pokračovať?

en_US: Stick with group '%1$s'
sk: Zostať v skupine '%1$s'

en_US: Assign to group '%1$s' anyway
sk: Priradiť ku skupine '%1$s' v každom prípade

en_US: If you sign off this graphic from group '%1$s',
    the group will be dissolved,
    because this graphic was its only member.
    How do you want to proceed?
sk: Keď vezmete tento obrázok zo skupiny '%1$s',
    skupina bude zrušená,
    lebo tento obrázok bol jej posledným členom.
    Ako chcete pokračovať?

en_US: Sign off from group '%1$s'
sk: Vziať zo skupiny '%1$s'

en_US: Enter unique group name:
sk: Vložte unikátne meno skupiny:

en_US: Group already defined!
sk: Skupina je už definovaná!

en_US: A graphics group with the name '%1$s' already exists.
sk: Skupina obrázkov s menom '%1$s' už existuje.

en_US: Set max. &width:
sk: Nastaviť max. šír&ku:

en_US: Set max. &height:
sk: Nastaviť max. &výšku:

en_US: Maximal width of image in output
sk: Maximálna šírka obrázku na výstupe

en_US: Maximal height of image in output
sk: Maximálna výška obrázku na výstupe

en_US: in[[unit of measure]]
sk: in

en_US: Select graphics file
sk: Vyberte súbor s grafikou

en_US: &Clipart
sk: &Grafika

en_US: Normal Space
sk: Normálna medzera

en_US: Thin Space (1/6 em)
sk: Úzka medzera (1/6 em)

en_US: Medium Space (2/9 em)
sk: Stredná medzera (2/9 em)

en_US: Thick Space (5/18 em)
sk: Tučná medzera (5/18 em)

en_US: Negative Thin Space (−1/6 em)
sk: Záporná úzka medzera (−1/6 em)

en_US: Negative Medium Space (−2/9 em)
sk: Záporná stredná medzera (−2/9 em)

en_US: Negative Thick Space (−5/18 em)
sk: Záporná tučná medzera (−5/18 em)

en_US: Half Quad (1/2 em)
sk: Polovica štvorčeka (1/2 em)

en_US: Quad (1 em)
sk: Štvorček (1 em)

en_US: Double Quad (2 em)
sk: Dva štvorčeky (2 em)

en_US: Horizontal Fill
sk: Horizontálna výplň

en_US: Visible Space
sk: Viditeľná medzera

en_US: Insert the spacing even after a line break.
    Note that a protected Half Quad will be turned into
    a vertical space if used at the beginning of a paragraph!
sk: Vložiť rozstup i za koniec riadku.
    Pozn. - chránená polovica štvorčeka sa zmení na
    vertikálnu medzeru, keď bude použitá na začiatku odstavca!

en_US: Insert the spacing even after a line break
sk: Vložiť rozstup i za zalomením riadku

en_US: Horizontal Space Settings
sk: Nastavenia horizontálnej medzery

en_US: Hyperlink Settings
sk: Nastavenia hyperlinky

en_US: Input listing parameters on the right. Enter ? for a list of parameters.
sk: Parametre výpisu zadávajte napravo. Na prehľad parametrov vložte znak '?'.

en_US: &Create
sk: &Vytvoriť

en_US: Select document to include
sk: Vyberte dokument na zahrnutie

en_US: LaTeX/LyX Documents (*.tex *.lyx)
sk: LaTeX/LyX dokumenty (p.tex *.lyx)

en_US: Index Entry Settings
sk: Nastavenia hesla registra

en_US: Emphasized
sk: Zdôraznenie

en_US: Label Color
sk: Farba značky

en_US: Cannot remove standard index
sk: Nedá sa odstrániť štandardný zoznam hesiel

en_US: The default index cannot be removed.
sk: Štandardný zoznam hesiel sa nedá odstrániť.

en_US: Enter new index name
sk: Vložte názov nového registra

en_US: The index could not be renamed. Check if the new name already exists.
sk: Register sa nedal premenovať. Overte si, či nové meno už existuje.

en_US: Date (current)
sk: Dátum (aktuálny)

en_US: Date (last modification of document)
sk: Dátum (Poslednej modifikácie dokumentu)

en_US: Date (fixed)
sk: Dátum (pevný)

en_US: Time (current)
sk: Čas (aktuálny)

en_US: Time (last modification of document)
sk: Čas (Poslednej modifikácie dokumentu)

en_US: Time (fixed)
sk: Čas (pevný)

en_US: Document Information
sk: Informácie dokumentu

en_US: Version Control Information
sk: Informácia správy verzií

en_US: LaTeX Package Availability
sk: Dostupnosť LaTeX-ového balíka

en_US: LaTeX Class Availability
sk: Dostupnosť LaTeX-ovej triedy

en_US: Last Assigned Keyboard Shortcut
sk: Naposledy pridelená klávesová skratka

en_US: All Assigned Keyboard Shortcuts
sk: Všetky pridelené klávesové skratky

en_US: LyX Menu Location
sk: Umiestnenie LyX-ponuky

en_US: Localized GUI String
sk: Lokalizovaný GUI reťazec

en_US: LyX Toolbar Icon
sk: Ikona LyX-u v paneli nástrojov

en_US: LyX Preferences Entry
sk: Záznam v LyX-preferenciach

en_US: LyX Application Information
sk: Informácia o LyX- aplikácii

en_US: Custom Format
sk: Vlastný formát

en_US: Not Applicable
sk: Nepoužiteľné

en_US: Package Name
sk: Meno balíka

en_US: Class Name
sk: Meno triedy

en_US: LyX Function
sk: LyX funkcia

en_US: English String
sk: Anglický reťazec

en_US: Preferences Key
sk: Kľúč preferencie

en_US: Enter date format specification, using the following placeholders:
    * d: day as number without a leading zero
    * dd: day as number with a leading zero
    * ddd: abbreviated localized day name
    * dddd: long localized day name
    * M: month as number without a leading zero
    * MM: month as number with a leading zero
    * MMM: abbreviated localized month name
    * MMMM: long localized month name
    * yy: year as two digit number
    * yyyy: year as four digit number
sk: Špecifikujte formát dátumu použijúc nasledujúce zástupné symboly:
    * d: deň ako číslo bez vedúcej nuly
    * dd: deň ako číslo s vedúcou nulou
    * ddd: stručné lokalizované meno dňa
    * M: mesiac ako číslo bez vedúcej nuly
    * MM:  mesiac ako číslo s vedúcou nulou
    * MMM: stručné lokalizované meno mesiaca
    * MMMM: dlhé lokalizované meno mesiaca
    * yy: rok, dve číslice
    * yyyy: rok, štyri číslice

en_US: Enter time format specification, using the following placeholders:
    * h: the hour without a leading zero (1-12 in AM/PM)
    * hh: the hour with a leading zero (01-12 in AM/PM)
    * H: the hour without a leading zero (0-23)
    * HH: the hour with a leading zero (00-23)
    * m: the minute without a leading zero
    * mm: the minute with a leading zero
    * s: the second without a leading zero
    * ss: the second with a leading zero
    * z: the milliseconds without leading zeroes
    * zzz: the milliseconds with leading zeroes
    * AP or A: use AM/PM display ('AM'/'PM')
    * ap or a: use am/pm display ('am'/'pm')
    * t: the timezone (e.g. CEST)
sk: Špecifikujte formát času pomocou nasledujúcich zástupných symbolov:
    * h: hodina bez vedúcej nuly(1-12 vo formáte AM/PM)
    * hh: hodina s vedúcou nulou(01-12 vo formáte AM/PM)
    * H: hodina bez vedúcej nuly(0-23)
    * HH: hodina s vedúcou nulou(00-23)
    * m: minúta bez vedúcej nuly
    * mm: minúta s vedúcou nulou
    * s: sekunda bez vedúcej nuly
    * ss: sekunda s vedúcou nulou
    * z: milisekunda bez vedúcich núl
    * zzz: milisekunda s vedúcimi nulami
    * AP alebo A: použiť zobrazenie AM/PM
    * ap alebo a: použiť zobrazenie am/pm
    * t: časové pásmo (napr. CEST),// čas

en_US: Please select a valid type above
sk: Prosím vyberte najprv platný typ

en_US: Enter a LaTeX package name such as 'hyperref' (extension is optional). The output will be 'Yes' (package available) or 'No' (package unavailable).
sk: Vložte meno LaTeX-ového balíka ako napr. 'hyperref' (dať rozšírenie nie je povinné). Výstup je 'Áno' (balík je dostupný) alebo 'Nie' (balík nedostupný).

en_US: Enter a LaTeX class name such as 'article' (extension is optional). The output will be 'Yes' (class available) or 'No' (class unavailable).
sk: Vložte meno LaTeX-ovej triedy ako napr. 'article' (dať rozšírenie je nepovinné). Výstup je 'Áno' (trieda je dostupná) alebo 'Nie' (trieda nedostupná).

en_US: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output is the most recently assigned keyboard shortcut for this function
sk: Vložte meno funkcie ako napr. 'math-insert \alpha'. Pozrite si cez odkaz Pomocník>LyX Funkcie na obsiahly súpis funkcií. Výstup je tá naposledy pridelená klávesová skratka pre túto funkciu

en_US: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output lists all possible keyboard shortcuts for this function
sk: Vložte meno funkcie ako napr. 'math-insert \alpha'. Pozrite si cez odkaz Pomocník>LyX Funkcie na obsiahly súpis funkcií. Výstup je súpis všetkých možných klávesových skratiek pre túto funkciu

en_US: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output is the path to the function in the menu (using the current localization).
sk: Vložte meno funkcie ako napr. 'math-insert \alpha'. Pozrite si cez odkaz Pomocník>LyX Funkcie na obsiahly súpis funkcií. Výstup je cesta pre túto funkciu v ponuke (používajúc aktuálnu lokalizáciu).

en_US: Enter a localizable English string from the LyX User Interface, including accelerator markup ('&' or '|') and trailing colons. The output is the localized string (using the current localization); trailing colons and accelerator markup are stripped.
sk: Vložte lokalizovateľný anglický reťazec z užívateľského rozhrania LyX-u, vrátane značky akcelerátoru ('&' alebo '|') a koncových dvojbodiek. Výstup je lokalizovaný reťazec (používajúc aktuálnu lokalizáciu); koncové dvojbodky a akcelerátory sú vynechané.

en_US: Enter a function name such as 'math-insert \alpha'. Please refer to Help > LyX Functions for a comprehensive list of functions. The output is the toolbar icon for this function (using the active icon theme).
sk: Vložte meno funkcie ako napr. 'math-insert \alpha'. Pozrite si cez odkaz Pomocník>LyX Funkcie na obsiahly súpis funkcií. Výstup ikona v paneli s nástrojmi pre túto funkciu v ponuke (používajúc aktívnu  tému pre ikony).

en_US: Enter a LyX preferences key such as 'bind_file'. See the proposed list for available entries. The output is the current setting of this preference.
sk: Vložte kľúč LyX-preferencie ako napr. 'bind_file'. Viďte navrhnutý súpis na možné záznamy. Výstup je aktuálna hodnota tejto preferencie.

en_US: Unknown
sk: Neznáme

en_US: Enter a valid value below
sk: Vložte poniže prijateľnú hodnotu

en_US: Here you can enter a fixed time (in ISO format: hh:mm:ss)
sk: Tu môžte vložiť pevný čas (vo formáte ISO: hh:mm:ss)

en_US: &Fixed Time:
sk: P&evný čas:

en_US: Field Settings
sk: Nastavenia pola

en_US: Control-
sk: Ctrl-

en_US: Option-
sk: Voľba-

en_US: Command-
sk: Príkaz-

en_US: Label Settings
sk: Nastavenia štítku

en_US: Line Settings
sk: Nastavenia riadku

en_US: No language
sk: Žiadny jazyk

en_US: Program Listing Settings
sk: Nastavenia výpisu zdrojového kódu

en_US: No dialect
sk: Žiadny dialekt

en_US: LaTeX Log
sk: LaTeX protokol

en_US: Literate Programming Build Log
sk: Protokol vytvárania dokumentačného programovania

en_US: lyx2lyx Error Log
sk: Protokol chýb lyx2lyx

en_US: Version Control Log
sk: Protokol správy verzií

en_US: Log file not found.
sk: Protokolový súbor nenájdený.

en_US: No literate programming build log file found.
sk: Nenašiel sa žiadny protokolový súbor vytvárania dokumentačného programovania.

en_US: No lyx2lyx error log file found.
sk: Žiadny protokolový súbor chýb lyx2lyx sa nenašiel.

en_US: No version control log file found.
sk: Protokolový súbor správy verzií nenájdený.

en_US: New File From Template
sk: Nový Súbor zo šablóny

en_US: All available files
sk: Všetky dostupné súbory

en_US: Enter string to filter the list of available files
sk: Zadajte reťazec na výber z listiny dostupných súborov

en_US: User and System Files
sk: Vlastné i Systémové Súbory

en_US: User Files Only
sk: Len Vlastné Súbory

en_US: System Files Only
sk: Len Systémové Súbory

en_US: All available languages of the selected file are displayed here.
    The selected language version will be opened.
sk: Tu sú zobrazené všetky dostupné jazyky vybraného súboru.
    Otvorí sa súbor s vybranou jazykovou verziou.

en_US: No alternative language versions available for the selected file.
sk: Pre vybraný súbor neexistujú alternatívne jazykové verzie.

en_US: If alternative languages are available for a given file,
    they can be chosen here if a file is selected.
sk: Keď existujú alternatívne jazykové verzie pre daný súbor,
    môžu tu byť zvolené ak je súbor vybraný.

en_US: Select example file
sk: Vyberte príkladný súbor

en_US: &Examples
sk: &Príklady

en_US: Select template file
sk: Vyberte súbor šablóny

en_US: &Templates
sk: Š&ablóny

en_US: &User files
sk: Po&už. súbory

en_US: &System files
sk: &Systémové súbory

en_US: Chose UI file
sk: Zvoľte súbor užívateľského rozhrania

en_US: LyX UI Files (*.ui)
sk: LyX UI súbory (*.ui)

en_US: Chose bind file
sk: Zvoľte súbor väzbových skratiek

en_US: LyX Bind Files (*.bind)
sk: Väzbové skratky LyX-u (*.bind)

en_US: Chose keyboard map
sk: Zvoľte mapu kláves

en_US: LyX Keymap Files (*.kmap)
sk: LyX klávesové mapy (*.kmap)

en_US: Default Template
sk: Štandardná Šablóna

en_US: Open Example File
sk: Otvoriť príkladný súbor

en_US: Open File
sk: Otvoriť súbor

en_US: small
sk: malé

en_US: Math Matrix
sk: Matematická matica

en_US: Note Settings
sk: Nastavenia poznámky

en_US: Paragraph Settings
sk: Nastavenia odstavca

en_US: As described in the User Guide, the width of this text determines the width of the label part of each item in environments like List and Description.
    
     Normally, you won't need to set this, since the largest label width of all the items is used.
sk: Ako popísané v užívateľskej príručke, šírka tohto textu určuje šírku štítku v prostrediach typu Listina a Opis.
    
    Toto obvykle netreba nastavovať, lebo je štandardne vybraná najdlhším návestím všetkých použitých položiek.

en_US: &Close
sk: &Zavrieť

en_US: Phantom Settings
sk: Nastavenia fantómu

en_US: Look & Feel
sk: Vzhľad

en_US: File Handling
sk: Obsluha súborov

en_US: Keyboard/Mouse
sk: Klávesnica/Myš

en_US: Input Completion
sk: Doplňovanie

en_US: C&ommand:
sk: &Príkaz:

en_US: Co&mmand:
sk: Prí&kaz:

en_US: Screen Fonts
sk: Písma obrazovky

en_US: Export a color theme
sk: Exportovať tému farieb

en_US: Enter the name of the color theme.
sk: Zadajte názov pre tému farieb.

en_US: Enter the name of the new color theme to save.
sk: Vložte názov novej témy farieb na uloženie.

en_US: Name the color theme
sk: Pomenujte tému farieb

en_US: New theme name
sk: Nový názov témy

en_US: A user color theme with the same name exists.
sk: Používateľská farebná téma s rovnakým názvom už existuje.

en_US: Do you want to overwrite the theme?
sk: Chcete tému prepísať?

en_US: Import a color theme
sk: Importovať farebnú tému

en_US: Select a user theme
sk: Vyberte tému používateľa

en_US: Please select a user theme to remove from the "Themes" list menu.
sk: Vyberte tému farieb používateľa, ktorú chcete odstrániť z rozbaľovacej ponuky "Témy".

en_US: Not a user theme
sk: To nie je téma používateľa

en_US: The selected theme is a system theme. It cannot be removed.
sk: Vybraná téma je systémová téma. Nedá sa odstrániť.

en_US: Confirm the removal
sk: Potvrďte odstránenie

en_US: Do you really want to remove the theme "%1$s"?
sk: Naozaj chcete tému "%1$s" odstrániť?

en_US: &Export...
sk: &Exportovať…

en_US: &Import...
sk: &Importovať…

en_US: Click here to change the color in the light mode
sk: Kliknite tu na zmenu farby vo svetlom režime

en_US: Click here to change the color in the dark mode
sk: Kliknite tu na zmenu farby v tmavom režime

en_US: Such a color is not found
sk: Hľadaná farba sa nenašla

en_US: No[[bookmarks]]
sk: Nie

en_US: Inline
sk: V riadku

en_US: In Margin
sk: Na kraji

en_US: Paths
sk: Cesty

en_US: Select directory for example files
sk: Vyberte adresár s príkladmi

en_US: Select a document templates directory
sk: Vyberte adresár pre šablóny dokumentov

en_US: Select a temporary directory
sk: Vyberte dočasný adresár

en_US: Select a backups directory
sk: Vyberte adresár na zálohy

en_US: Select a document directory
sk: Vyberte adresár pre dokumenty

en_US: Set the path to the thesaurus dictionaries
sk: Nastaviť cestu ku slovníkom tezauru

en_US: Set the path to the Hunspell dictionaries
sk: Nastaviť cestu ku knižniciam pre Hunspell

en_US: Give a filename for the LyX server pipe
sk: Zadajte meno pre dátovod LyX serveru

en_US: Spellchecker
sk: Kontrola pravopisu

en_US: Native
sk: Apple-Spell

en_US: Converters
sk: Konvertory

en_US: SECURITY WARNING!
sk: OCHRANNÉ VAROVANIE!

en_US: Unchecking this option has the effect that potentially harmful converters would be run without asking your permission first. This is UNSAFE and NOT recommended, unless you know what you are doing. Are you sure you would like to proceed? The recommended and safe answer is NO!
sk: Ne-zaškrtnutie tejto voľby povolí spustiť aj potenciálne škodlivé konvertory bez požiadania vášho súhlasu. Toto je NEBEZPEČNÉ a sa nedoporučuje, pokiaľ neviete čo robíte. Ste si istý že chcete pokračovať? Doporučená a bezpečná odpoveď je NIE!

en_US: File Formats
sk: Formáty súborov

en_US: Format in use
sk: Formát v použití

en_US: You cannot change a format's short name if the format is used by a converter. Please remove the converter first.
sk: Nemôžte zmeniť skratku formátu používané konvertorom. Odstráňte najprv konvertor.

en_US: System Default
sk: Systémový Štandard

en_US: Cannot remove a Format used by a Converter. Remove the converter first.
sk: Nemôžem odstrániť Formát používaný Konvertorom. Odstráňte najprv konvertor.

en_US: LyX needs to be restarted!
sk: Treba reštartovať LyX!

en_US: The change of user interface language will be fully effective only after a restart.
sk: Zmena užívateľského rozhrania bude naplno aktívna len po reštartu LyXu.

en_US: User Interface
sk: Užívateľské rozhranie

en_US: Classic
sk: Klasické

en_US: Light Mode
sk: Svetlý mód

en_US: Dark Mode
sk: Tmavý mód

en_US: Restart needed
sk: Reštart je potrebný

en_US: Resetting the user interface style to 'Default' requires a restart of LyX.
sk: Resetovanie štýlu používateľského rozhrania na 'Štandard' vyžaduje reštart LyXu.

en_US: Document Handling
sk: Ovládanie dokumentu

en_US: If this is checked, a backup of the document is created in the current working directory. The backup file has the same name but the suffix '.lyx~'. Note that these files are hidden by default by some file managers. A dedicated backup directory can be set in the 'Paths' section.
sk: Keď zaškrtnuté, záloha tohto dokumentu bude vytvorená v aktuálnom pracovnom adresáre. Záložný súbor má príponu '.lyx~'. Niektorí správci súborov to štandardne ale neukazuje.Miesto pre záložný adresár môžte nastaviť v sekcii pre 'Cesty'.

en_US: If this is checked, a backup of the document is created in the backup directory (%1$s). The backup file has the full original path and name as file name and the suffix '.lyx~' (e.g., !mydir!filename.lyx~). Note that these files are hidden by default by some file managers.
sk: Keď zaškrtnuté, záloha tohto dokumentu bude vytvorená v aktuálnom pracovnom adresáre  (%1$s). Záložný súbor má originálne meno s príponu '.lyx~' (čiže !môjadresár!menosúboru.lyx~). Niektorí správci súborov to štandardne ale neukazuje.

en_US: Control
sk: Kontrola

en_US: Shortcuts
sk: Skratky

en_US: Function
sk: Funkcia

en_US: Shortcut
sk: Skratka

en_US: Cursor, Mouse and Editing Functions
sk: Kurzor, myš, a editačné funkcie

en_US: Mathematical Symbols
sk: Matematické symboly

en_US: Document and Window
sk: Dokument a okno

en_US: Font, Layouts and Textclasses
sk: Font, schémy a textové triedy

en_US: System and Miscellaneous
sk: Systém a Rôzne

en_US: Res&tore
sk: O&bnoviť

en_US: Failed to create shortcut
sk: Nepodarilo sa vytvoriť skratku

en_US: Unknown or invalid LyX function
sk: Neznáma alebo neplatná LyX funkcia

en_US: This LyX function is hidden and cannot be bound.
sk: Táto funkcia LyXu je tajná a nedá sa viazať.

en_US: Invalid or empty key sequence
sk: Chybná alebo prázdna sekvencia kláves

en_US: Shortcut `%1$s' is already a prefix for other commands.
    Are you sure you want to unbind these commands and bind it to %2$s?
sk: Skratka `%1$s' je už prefixom pre iné príkazy.
    Naozaj chcete túto väzbu zmazať a zato vytvoriť novú skratku %2$s?

en_US: Redefine shortcut?
sk: Obnoviť skratku?

en_US: &Redefine
sk: &Obnoviť

en_US: Shortcut `%1$s' is already bound to %2$s.
    Are you sure you want to unbind the current shortcut and bind it to %3$s?
sk: Skratka `%1$s' je už viazaná k:
    %2$s
    Naozaj chcete túto väzbu zmazať a zato vytvoriť novú skratku %3$s?

en_US: Can not insert shortcut to the list
sk: Nemôžem pridať skratku do listiny

en_US: Identity
sk: Vaša identita

en_US: Default[[sortkey]]
sk: Predvolený

en_US: Default[[guiname]]
sk: Predvolené

en_US: Monochrome[[sortkey]]
sk: Monochromatický

en_US: Monochrome[[guiname]]
sk: Monochromatické

en_US: Solarized[[sortkey]]
sk: Solarizovaný

en_US: Solarized[[guiname]]
sk: Solarizované

en_US: Light
sk: Svetlá

en_US: Dark
sk: Tmavá

en_US: Object/Element
sk: Objekt/Prvok

en_US: Longest label width (guessed)
sk: Najdlhšia šírka štítku (odhadnutá)

en_US: Longest label width (set)
sk: Najdlhšia šírka štítku (nastavená)

en_US: Nomenclature List Settings
sk: Nastavenia listiny nomenklatúry

en_US: Index Settings
sk: Nastavenia registra

en_US: <All indexes>
sk: <Všetky registre>

en_US: &Do not show this warning again!
sk: Toto varovanie odteraz už &nezobrazovať!

en_US: If you check this, LyX will not warn you again in the given case.
sk: Pri zaškrtnutí vás LyX v danom páde už nebude varovať.

en_US: Progress/Debug Messages
sk: Hlásenia pre pokrok/ladenie

en_US: Debug Level
sk: Stupeň ladenia

en_US: Set
sk: Nastaviť

en_US: Cross-reference
sk: Krížová referencia

en_US: All available labels
sk: Všetky dostupné štítky

en_US: Enter string to filter the list of available labels
sk: Zadajte reťazec na výber z listiny dostupných štítkov

en_US: By Occurrence
sk: Podľa výskytu

en_US: Alphabetically (Case-Insensitive)
sk: Abecedne (Nerozlišujúc veľké a malé písmená)

en_US: Alphabetically (Case-Sensitive)
sk: Abecedne (Rozlišujúc veľké a malé písmená)

en_US: list (1 and 2)
sk: zoznam (1 a 2)

en_US: range (1 to 2)
sk: rozsah (1 až 2)

en_US: Update the label list
sk: Aktualizovať prehľad štítkov

en_US: Unsupported setting!
sk: Nepodporované nastavenie!

en_US: The reference type you selected allows for maximally two target labels.
sk: Typ referencie, ktorý ste vybrali, umožňuje maximálne dva štítky.

en_US: Label creation error!
sk: Chyba pri vytváraní štítku!

en_US: Could not auto-generate label for this target.
    Please insert a label manually.
sk: Nepodarilo sa automaticky vygenerovať štítok pre tento cieľ.
    Prosím vložte štítok ručne.

en_US: Existing Labels
sk: Existujúce štítky

en_US: page <page>
sk: strana <strana>

en_US: &Go Back
sk: Choď s&päť

en_US: Jump back to the original cursor location
sk: Skoč naspäť ku pôvodnej polohe kurzora

en_US: <No prefix>
sk: <Bez prefixu>

en_US: Available &Targets:
sk: Dosažiteľné &ciele:

en_US: All available targets
sk: Všetky dosažiteľné ciele

en_US: Enter string to filter the list of available targets
sk: Zadajte reťazec na výber z listiny dosažiteľných štítkov

en_US: Unknown[[ref target]]
sk: Neznámy

en_US: Ex&pand
sk: &Rozšíriť

en_US: Show replace and option widgets
sk: Ukázať widgety pre náhradu a iné voľby

en_US: Active options:
sk: Aktívne možnosti:

en_US: Case sensitive search
sk: Veľké a malé písmená sa pri hľadaní berú ako rozličné

en_US: Whole words only
sk: Len zodpovedajúce celé slová

en_US: Search only in selection
sk: Hľadať len vo vybranej oblasti

en_US: Search as you type
sk: Vyhľadávať pri zadávaní

en_US: Wrap search
sk: Cyklicky hľadať

en_US: Click here to change search options
sk: Kliknite sem na zmenu volieb pre hľadanie

en_US: Find and Replace
sk: Nájsť a nahradiť

en_US: Export or Send Document
sk: Exportovať alebo poslať dokument

en_US: Show File
sk: Zobraziť súbor

en_US: Error -> Cannot load file!
sk: Chyba -> Nemôžem nahrať súbor!

en_US: Spell check of the selection done, did not find any errors.
sk: Kontrola pravopisu vo výbere skončila, nenašli sa žiadne chyby.

en_US: We reached the end of the document, would you like to continue from the beginning?
sk: Došli sme na koniec dokumentu, chcete pokračovať od začiatku?

en_US: Spell checker has no dictionaries.
sk: Kontrola pravopisu je bez slovníkových katalógov.

en_US: Basic Latin
sk: Základná Latinka

en_US: Latin-1 Supplement
sk: Latin-1 Dodatok

en_US: Latin Extended-A
sk: Latinka rozšírená-A

en_US: Latin Extended-B
sk: Latinka rozšírená-B

en_US: IPA Extensions
sk: IPA rozšírenia

en_US: Spacing Modifier Letters
sk: Znaky pre modifikátory rozstupu

en_US: Combining Diacritical Marks
sk: Kombinovanie diakritických znamienok

en_US: Cyrillic
sk: Cyrilika

en_US: Arabic
sk: Arabsky

en_US: Hangul Jamo
sk: Kórejsky (jamo)

en_US: Phonetic Extensions
sk: Fonetické extenzie

en_US: Latin Extended Additional
sk: Latinka rozšírená, prídavné

en_US: Greek Extended
sk: Grécke rozšírené

en_US: General Punctuation
sk: Všeobecná interpunkcia

en_US: Superscripts and Subscripts
sk: Horné a dolné indexy

en_US: Currency Symbols
sk: Symboly menových jednotiek

en_US: Combining Diacritical Marks for Symbols
sk: Kombinovanie diakritických znamienok pre symboly

en_US: Letterlike Symbols
sk: Symboly podobajúce sa písmenám

en_US: Number Forms
sk: Číselné znaky

en_US: Mathematical Operators
sk: Matematické operátory

en_US: Miscellaneous Technical
sk: Rôzne technické

en_US: Control Pictures
sk: Kontrolné znaky

en_US: Optical Character Recognition
sk: Optické rozpoznávanie textu

en_US: Enclosed Alphanumerics
sk: Uzavreté alfa-numerické znaky

en_US: Box Drawing
sk: Výkres rámiku

en_US: Block Elements
sk: Blokové elementy

en_US: Geometric Shapes
sk: Geometrické tvary

en_US: Miscellaneous Symbols
sk: Rôzne symboly

en_US: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sk: Rôzne matematické symboly-A

en_US: CJK Symbols and Punctuation
sk: CJK symboly a interpunkcie

en_US: Hangul Compatibility Jamo
sk: Hangul kompat. Jamo

en_US: Enclosed CJK Letters and Months
sk: Uzavreté písma a mesiace CJK

en_US: CJK Compatibility
sk: CJK kompatibilita

en_US: CJK Unified Ideographs
sk: CJK unifikované ideografie

en_US: Hangul Syllables
sk: Kórejské slabiky

en_US: High Surrogates
sk: Surogáty horné

en_US: Private Use High Surrogates
sk: Surogáty horné (priv.)

en_US: Low Surrogates
sk: Surogáty dolné

en_US: Private Use Area
sk: Miesto pre vlastné použitie

en_US: CJK Compatibility Ideographs
sk: CJK kompat. ideografie

en_US: Alphabetic Presentation Forms
sk: Alfabetické formy prezentácie

en_US: Arabic Presentation Forms-A
sk: Arabská prezentácia formy-A

en_US: Combining Half Marks
sk: Kombinovanie polovičných znamienok

en_US: CJK Compatibility Forms
sk: CJK kompat. formy

en_US: Small Form Variants
sk: Varianty malých foriem

en_US: Arabic Presentation Forms-B
sk: Arabská prezentácia formy-B

en_US: Halfwidth and Fullwidth Forms
sk: Polo-široké a plno-široké formy

en_US: Linear B Syllabary
sk: Linear B slabičná abeceda

en_US: Linear B Ideograms
sk: Linear B ideogramy

en_US: Aegean Numbers
sk: Egejské čísla

en_US: Ancient Greek Numbers
sk: Starogrécke čísla

en_US: Old Italic
sk: Stará kurzíva (italic)

en_US: Gothic
sk: Gótske

en_US: Ugaritic
sk: Ugaritské

en_US: Old Persian
sk: Staroperské

en_US: Deseret
sk: Mormónska abeceda

en_US: Shavian
sk: Shavská abeceda

en_US: Cypriot Syllabary
sk: Cyperská slabičná abeceda

en_US: Byzantine Musical Symbols
sk: Byzantské hudobné symboly

en_US: Musical Symbols
sk: Hudobné symboly

en_US: Ancient Greek Musical Notation
sk: Starogrécka hudobná notácia

en_US: Tai Xuan Jing Symbols
sk: Tai Xuan Jing symboly

en_US: Mathematical Alphanumeric Symbols
sk: Matematické alfa-numerické symboly

en_US: CJK Unified Ideographs Extension B
sk: CJK unifikovaná ideograf. extenzia B

en_US: CJK Compatibility Ideographs Supplement
sk: CJK kompat. iedograf. dodatkové

en_US: Tags
sk: Označenia

en_US: Variation Selectors Supplement
sk: Dodatok pre selektory variantov

en_US: Supplementary Private Use Area-A
sk: Dodatok, priv. oblasť A

en_US: Supplementary Private Use Area-B
sk: Dodatok, priv. oblasť B

en_US: <p>LaTeX code: %1</p>
sk: <p>LaTeX kód: %1</p

en_US: Symbols
sk: Symboly

en_US: Adjust the horizontal overhang of the coloring here if needed.
sk: V prípade potreby tu upravte vodorovný presah sfarbenia.

en_US: Tabular Settings
sk: Tabuľkové nastavenia

en_US: Insert Table
sk: Vložiť tabuľku

en_US: TeX Information
sk: TeX informácia

en_US: No thesaurus available for this language!
sk: Nedostupný tezaurus pre tento jazyk!

en_US: Outline
sk: Osnova

en_US: &Reset to default (keep language)
sk: Nastaviť na '&Predvolené' (držať jazyk)

en_US: Reset all font settings to their defaults but keep language settings
sk: Nastaviť všetky vlastnosti fontu na štandard, ale držať jazykové nastavenia

en_US: Reset to default (including &language)
sk: Nastaviť na '&Predvolené' (aj jazyk)

en_US: Reset all font settings and the language to their defaults
sk: Nastaviť všetky vlastnosti fontu i jazyka na štandard

en_US: Toolbar "%1$s" does not support state "auto"
sk: Lišta "%1$s" nepodporuje stav "auto"

en_US: off
sk: vypnuté

en_US: Toolbar "%1$s" state set to %2$s
sk: Stav lišty nástrojov "%1$s" nastavený na %2$s

en_US: movable
sk: pohyblivá

en_US: immovable
sk: pevná

en_US: Vertical Space Settings
sk: Nastavenia vertikálnej medzery

en_US: The Document
    Processor[[welcome banner]]
sk: Editor
    dokumentov

en_US: 1.0[[translating this to different value scales the welcome banner text size for your language]]
sk: 0.95

en_US: version
sk: verzia

en_US: unknown version
sk: neznáma verzia

en_US: Click here to stop export/output process
sk: Kliknite sem keď chcete zastaviť proces exportu/výstupu

en_US: Workarea zoom level. Drag, use Ctrl-+/- or Shift-Mousewheel to adjust.
sk: Úroveň lupy v pracovnom poli. Použite Ctrl-+/- alebo Shift a koliesko myši na úpravu.

en_US: [[ZOOM]]%1$d%
sk: %1$d%

en_US: WARNING: LaTeX is allowed to execute external commands for this document. Right click to change.
sk: VAROVANIE: LaTeX má povolené spúšťať externé príkazy pre tento dokument. Kliknite pravým tlačidlom na zmenu.

en_US: Cancel Export?
sk: Zrušiť export?

en_US: Do you want to cancel the background export process?
sk: Chcete zrušiť export bežiaci v pozadí?

en_US: Co&ntinue
sk: &Pokračovať

en_US: Successful export to format: %1$s
sk: Úspešný export do formátu: %1$s

en_US: Error while exporting format: %1$s
sk: Chyba pri exporte na formát: %1$s

en_US: Successful preview of format: %1$s
sk: Úspešné prehliadnutie formátu: %1$s

en_US: Error while previewing format: %1$s
sk: Chyba pri prehliadaní formátu: %1$s

en_US: Conversion cancelled while previewing format: %1$s
sk: Konverzia bola zrušená počas náhľadu formátu: %1$s

en_US: None[[color]]
sk: Žiadna

en_US: (Without)[[color]]
sk: (Bez)

en_US: Exit LyX
sk: Ukončiť LyX

en_US: LyX could not be closed because documents are being processed by LyX.
sk: Nemohol som zavrieť LyX, lebo LyX ešte spracováva dokumenty.

en_US: %1$d Word
sk: %1$d slovo

en_US: %1$d Words
sk: %1$d slov

en_US: %1$d Character
sk: %1$d znak

en_US: %1$d Characters
sk: %1$d znakov

en_US: %1$d Character (no Blanks)
sk: %1$d znak (bez medzier)

en_US: %1$d Characters (no Blanks)
sk: %1$d znakov (bez medzier)

en_US: , [[stats separator]]
sk: ,

en_US: %1$s (modified externally)
sk: %1$s (externe upravený)

en_US: Welcome to LyX!
sk: Vitajte v LyXe!

en_US: Automatic save done.
sk: Automatický úklad hotový.

en_US: Automatic save failed!
sk: Automatické ukladanie zlyhalo!

en_US: Command not allowed without any document open
sk: Príkaz nie je povolený pokiaľ nie je otvorený aspoň jeden dokument

en_US: Invalid argument of master-buffer-forall
sk: Neplatný argument pre funkciu 'master-buffer-forall'

en_US: Function toolbar-set requires two arguments!
sk: Funkcia toolbar-set vyžaduje dva argumenty!

en_US: Invalid argument "%1$s" to function toolbar-set!
sk: Neplatný argument "%1$s" funkcie toolbar-set!

en_US: Unknown toolbar "%1$s"
sk: Neznáma lišta nástrojov "%1$s"

en_US: Zoom level cannot be less than %1$d%.
sk: Stupeň lupy nesmie byť nižší ako %1$d%.

en_US: Zoom level cannot be more than %1$d%.
sk: Stupeň lupy nesmie byť vyšší ako %1$d%.

en_US: Document not loaded.
sk: Dokument nie je nahraný.

en_US: Select documents to open
sk: Vybrať dokumenty pre otvorenie

en_US: LyX Document Backups (*.lyx~)
sk: Záložné LyX dokumenty (*.lyx~)

en_US: All Files
sk: Všetky súbory

en_US: The directory in the given path
    %1$s
    does not exist.
sk: Adresár v uvedenej ceste
    %1$s
    neexistuje.

en_US: File
    %1$s
    does not exist. Create empty file?
sk: Súbor
    %1$s
    neexistuje. Vytvoriť prázdny súbor?

en_US: File does not exist
sk: Súbor neexistuje

en_US: Create &File
sk: &Vytvoriť súbor

en_US: Opening document %1$s...
sk: Otváram dokument %1$s…

en_US: Document %1$s opened.
sk: Dokument %1$s je otvorený.

en_US: Version control detected.
sk: Správa verzií zistená.

en_US: Could not open document %1$s
sk: Nedá sa otvoriť dokument %1$s

en_US: Couldn't import file
sk: Nie je možné importovať súbor

en_US: No information for importing the format %1$s.
sk: Žiadne informácie pre import formátu %1$s.

en_US: Select %1$s file to import
sk: Vyberte súbor %1$s na import

en_US: The file name '%1$s' is invalid!
    Aborting import.
sk: Meno súboru '%1$s' je neplatné!
    Ruším import.

en_US: The document %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that document?
sk: Dokument %1$s už existuje.
    
    Chcete ho prepísať ?

en_US: Overwrite document?
sk: Prepísať dokument?

en_US: Importing %1$s...
sk: Importujem %1$s…

en_US: imported.
sk: importované.

en_US: file not imported!
sk: Súbor nie je importovaný!

en_US: newfile
sk: novýsúbor

en_US: Select LyX document to insert
sk: Vyberte LyX dokument na vloženie

en_US: It is suggested to save the template in a subdirectory
    appropriate to the document language (%1$s).
    This subdirectory does not exists yet.
    Do you want to create it?
sk: Navrhuje sa uložiť šablónu do podadresára
    vhodné pre jazyk dokumentu (%1$s).
    Tento podadresár ešte neexistuje.
    Chcete ho vytvoriť?

en_US: Create Language Directory?
sk: Vytvoriť jazykový adresár?

en_US: &Yes, Create
sk: &Áno, Vytvoriť

en_US: &No, Save Template in Parent Directory
sk: &Nie, Uložiť Šablónu v Nadriadenom Adresári

en_US: Subdirectory creation failed!
sk: Vytvorenie podadresára zlyhalo!

en_US: Could not create subdirectory.
    The template will be saved in the parent directory.
sk: Nepodaril sa vytvoriť podadresár.
    Šablóna sa uloží do nadriadeného adresára.

en_US: It is suggested to save the template in a subdirectory
    appropriate to the layout category (%1$s).
    This subdirectory does not exists yet.
    Do you want to create it?
sk: Navrhuje sa uložiť šablónu do podadresára
    vhodného pre kategóriu schémy (%1$s).
    Tento podadresár ešte neexistuje.
    Chcete ho vytvoriť?

en_US: Create Category Directory?
sk: Vytvoriť adresár pre kategórie?

en_US: Choose a filename to save template as
sk: Zvoľte názov súboru, pod ktorým sa má šablóna uložiť

en_US: Choose a filename to save document as
sk: Zvoľte názov súboru, pod ktorým sa má dokument uložiť

en_US: The file
    %1$s
    is already open in your current session.
    Please close it before attempting to overwrite it.
    Do you want to choose a new filename?
sk: Súbor
    %1$s
    je už otvorený v súčasnom sedení.
    Zavrite ho prosím pred pokusom na prepísanie.
    Chcete si vybrať nové meno pre tento súbor?

en_US: Chosen File Already Open
sk: Vybraný súbor je už otvorený

en_US: &Rename
sk: &Premenovať

en_US: The document %1$s is already registered.
    
    Do you want to choose a new name?
sk: Dokument %1$s už existuje. Chcete vybrať nové meno?

en_US: Rename document?
sk: Premenovať dokument?

en_US: Copy document?
sk: Kopírovať dokument?

en_US: &Copy
sk: &Kopírovať

en_US: Choose a filename to export the document as
sk: Zvoľte názov súboru, pod ktorým sa má dokument uložiť ako

en_US: Guess from extension (*.*)
sk: Uhádnuť z rozšírenia (*.*)

en_US: The document %1$s could not be saved.
    
    Do you want to rename the document and try again?
sk: Dokument %1$s sa nedá uložiť.
    
    Chcete ho premenovať a skúsiť ešte raz ?

en_US: Rename and save?
sk: Premenovať a uložiť ?

en_US: &Retry
sk: Z&opakuj

en_US: Last view on document %1$s is being closed.
    Would you like to close or hide the document?
    
    Hidden documents can be displayed back through
    the menu: View->Hidden->...
    
    To remove this question, set your preference in:
      Tools->Preferences->Look&Feel->UserInterface
sk: Posledný náhľad dokumentu %1$s sa zaviera.
    Chcete ho zavrieť alebo len skryť?
    
    Skryté dokumenty možno zase vidieť cez
    menu: Zobraziť -> Skryté -> …
    
    Na zbavenie sa tejto otázky, nastavte preferenciu v:
      Nástroje -> Preferencie… -> Vz&hľad -> Užívateľské Rozhranie

en_US: Close or hide document?
sk: Zavrieť alebo skryť dokument?

en_US: &Hide
sk: &Skryť

en_US: Close document
sk: Zavrieť dokument

en_US: Document could not be closed because it is being processed by LyX.
sk: Dokument sa nedal zavrieť, lebo ho LyX ešte spracováva.

en_US: The document %1$s has not been saved yet.
    
    Do you want to save the document?
sk: Dokument %1$s obsahuje neuložené zmeny.
    
    Chcete ho uložiť ?

en_US: Save new document?
sk: Uložiť nový dokument?

en_US: &Save
sk: &Uložiť

en_US: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document or discard the changes?
sk: Dokument %1$s bol zmenený.
    
    Chcete dokument uložiť alebo zmeny zahodiť?

en_US: The document %1$s has not been saved yet.
    
    Do you want to save the document or discard it entirely?
sk: Dokument %1$s obsahuje neuložené zmeny.
    
    Chcete tento dokument uložiť alebo celkom zahodiť?

en_US: Save changed document?
sk: Uložiť zmenený dokument?

en_US: Save document?
sk: Uložiť dokument?

en_US: &Discard
sk: Zah&odiť

en_US: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document?
sk: Dokument %1$s obsahuje neuložené zmeny.
    
    Chcete ho uložiť ?

en_US: Document 
    %1$s
     has been externally modified. Reload now? Any local changes will be lost.
sk: Dokument %1$s bol externe modifikovaný. Naozaj ho chcete znovu načítať? Všetky lokálne zmeny sa stratia.

en_US: Reload externally changed document?
sk: Znovu načítať externe zmenený dokument?

en_US: Document could not be checked in.
sk: Dokument sa nedal odoslať.

en_US: Error when setting the locking property.
sk: Chyba pri nastavení blokovacej vlastnosti.

en_US: Directory is not accessible.
sk: Adresár je neprístupný.

en_US: Opening child document %1$s...
sk: Otváram dokument potomka %1$s…

en_US: No buffer for file: %1$s.
sk: Žiadny dokument pre súbor: %1$s.

en_US: Inverse Search Failed
sk: Spiatočné hľadanie zlyhalo

en_US: Invalid position requested by inverse search.
    You may need to update the viewed document.
sk: Neplatná pozícia žiadaná spiatočným hľadaním.
    Možno je potrebné aktualizovať prehliadaný dokument.

en_US: Export Error
sk: Chyba pri exporte

en_US: Error cloning the Buffer.
sk: Chyba pri klonovaní pamäte dokumentu.

en_US: Exporting ...
sk: Exportujem …

en_US: Preparing externally referenced file ...
sk: Pripravuje sa externe odkazovaný súbor…

en_US: Previewing ...
sk: Predbežný náhľad …

en_US: Document not loaded
sk: Dokument nie je nahraný

en_US: Select file to insert
sk: Vyberte súbor na vloženie

en_US: The current version will be lost. Are you sure you want to load the version on disk of the document %1$s?
sk: Bude to strata aktuálnej verzie. Naozaj sa chcete vrátiť ku uloženej verzii dokumentu %1$s?

en_US: Any changes will be lost. Are you sure you want to revert to the saved version of the document %1$s?
sk: Všetky zmeny sa stratia. Naozaj sa chcete vrátiť ku pôvodnej verzii dokumentu %1$s ?

en_US: Revert to saved document?
sk: Vrátiť na uložený dokument?

en_US: Buffer export reset.
sk: Nulovať pamäť pre export.

en_US: Saving all documents...
sk: Ukladám všetky dokumenty…

en_US: All documents saved.
sk: Všetky dokumenty uložené.

en_US: Developer mode is now enabled.
sk: Spôsob hlásenia pre vývojárov je zapnutý.

en_US: Developer mode is now disabled.
sk: Spôsob hlásenia pre vývojárov je vypnutý.

en_US: Toolbars unlocked.
sk: Lišty nástrojov nezablokované.

en_US: Toolbars locked.
sk: Lišty nástrojov blokované.

en_US: Icon size set to %1$dx%2$d.
sk: Rozmer ikon stanovený na %1$dx%2$d.

en_US: %1$s unknown command!
sk: %1$s neznámy príkaz!

en_US: Zoom level is now %1$d% (default value: %2$d%)
sk: Stupeň lupy je teraz %1$d% (štandardná hodnota: %2$d%)

en_US: Please, preview the document first.
sk: Prehliadnite najprv dokument prosím.

en_US: Couldn't proceed.
sk: Nemôžem postupovať.

en_US: Disable Shell Escape
sk: Zakázať shell escape

en_US: Code Preview
sk: Náhľad kódu

en_US: %1[[preview format name]] Preview
sk: Náhľad: %1

en_US: Close File
sk: Zavrieť súbor

en_US: %1 (read only)
sk: %1 (iba pre čítanie)

en_US: %1 (modified externally)
sk: %1 (externe upravený)

en_US: &Hide Tab
sk: Kartu &skryť

en_US: &Close Tab
sk: Kartu &zavrieť

en_US: Close &Other Tabs
sk: Zatvoriť všetky &iné karty

en_US: Close Tabs to the &Right
sk: Zatvoriť karty v&pravo

en_US: Close Tabs to the &Left
sk: Zatvoriť karty v&ľavo

en_US: Move Tab to &Start
sk: Presunúť kartu na z&ačiatok

en_US: Move Tab to &End
sk: Presunúť kartu na &koniec

en_US: Open Enclosing &Directory
sk: &Otvoriť adresár editovaného dokumentu

en_US: <b>The file %1 changed on disk.</b>
sk: <b>Súbor %1 na disku je zmenený.</b>

en_US: Wrap Float Settings
sk: Nastavenie plávajúceho objektu (Obtekanie)

en_US: Click to detach
sk: Kliknite pre odpojenie

en_US: Ne&w Inset
sk: Nová &vložka

en_US: Filtering layouts with "%1$s". Press ESC to remove filter.
sk: Filtrovanie schém pomocou "%1$s". Použite ESC na odstránenie filtru.

en_US: Enter characters to filter the layout list.
sk: Zadajte znaky na výber z listiny schém.

en_US: %1$s (unknown)
sk: %1$s (neznámy)

en_US: More...|M
sk: Viac…|V

en_US: No Group
sk: Žiadna skupina

en_US: More Spelling Suggestions
sk: Viacej pravopisných návrhov

en_US: Add to personal dictionary|r
sk: Pridať do osobného slovníka|b

en_US: Ignore this occurrence|o
sk: Ignorovať tento výskyt|g

en_US: Ignore all for this session|t
sk: Ignorovať všetky počas tohto celého sedenia|I

en_US: Ignore all in this document|u
sk: Ignorovať všetko v tomto dokumente|d

en_US: Remove from personal dictionary|r
sk: Vyhodiť z osobného slovníka|y

en_US: Remove from document dictionary|r
sk: Vyhodiť zo slovníka pre dokument|u

en_US: Switch Language...|w
sk: Prepnúť jazyk…|ť

en_US: Language|L
sk: Jazyk|J

en_US: More Languages ...|M
sk: Viac jazykov …|z

en_US: Hidden|H
sk: Skryté|y

en_US: (No Documents Open)
sk: (Niet otvorených dokumentov)

en_US: (No Bookmarks Saved Yet)
sk: (Ešte nie sú uložené záložky)

en_US: View (Other Formats)|F
sk: Zobraziť (Iné formáty)|f

en_US: Update (Other Formats)|p
sk: Aktualizovať (Iné formáty)|t

en_US: View [%1$s]|V
sk: Zobraziť [%1$s]|b

en_US: Update [%1$s]|U
sk: Aktualizovať [%1$s]|k

en_US: (No Custom Insets Defined)
sk: (Niet vlastných definovaných vložiek)

en_US: (No Document Open)
sk: (Bez otvoreného dokumentu)

en_US: Master Document
sk: Hlavný dokument

en_US: Other Lists
sk: Iné listiny

en_US: (Empty Table of Contents)
sk: Prázdny obsah

en_US: Open Outliner...
sk: Otvoriť prehľad…

en_US: [[Toolbar]]On|O
sk: Zapnúť|Z

en_US: [[Toolbar]]Off|f
sk: Vypnúť|V

en_US: [[Toolbar]]Automatic|A
sk: Automatická|A

en_US: Other Toolbars
sk: Iné lišty nástrojov

en_US: Master Documents
sk: Nadriadené dokumenty

en_US: Index List|I
sk: Register|R

en_US: Index Entry|d
sk: Heslo registra|e

en_US: Index: %1$s
sk: Register(%1$s)

en_US: Index Entry (%1$s)
sk: Heslo registra (%1$s)

en_US: No Citation in Scope!
sk: Žiadna citácia v oblasti!

en_US: No citations selected!
sk: Žiadna citácia nie je vybraná!

en_US: All authors|h
sk: Každý autor|K

en_US: Force upper case|u
sk: Vynútiť veľké písmo|v

en_US: No Text Field in Scope!
sk: Žiadne textové pole v oblasti!

en_US: Custom...
sk: Vlastné…

en_US: Caption (%1$s)
sk: Popis (%1$s)

en_US: Reset to Default (%1$d%)|R
sk: Nastaviť na Predvolené (%1$d%)|r

en_US: Zoom In|I
sk: Priblížiť|i

en_US: Zoom Out|O
sk: Oddialiť|d

en_US: No Quote in Scope!
sk: Žiadne úvodzovky v oblasti!

en_US: %1$s (dynamic)
sk: %1$s (dynamická)

en_US: Use dynamic quotes (%1$s)|d
sk: Použiť dynamické úvodzovky (%1$s)|d

en_US: dynamic[[Quotes]]
sk: dynamické

en_US: static[[Quotes]]
sk: nemenné

en_US: Reset to document default (%1$s, %2$s)|o
sk: Nastaviť na štandard dokumentu (%1$s, %2$s)|o

en_US: Reset to language default (%1$s, %2$s)|l
sk: Nastaviť na štandard jazyku (%1$s, %2$s)|j

en_US: Reset to language default (%1$s)|l
sk: Nastaviť na štandard jazyku (%1$s)|a

en_US: Change Style|y
sk: Zmeniť štýl|e

en_US: Insert Separated %1$s Above
sk: Vložiť oddelené prostredie '%1$s' Ponad

en_US: Separated %1$s Above
sk: Oddelené prostredie '%1$s' Ponad

en_US: Insert Separated %1$s Below
sk: Vložiť oddelené prostredie '%1$s' Popod

en_US: Separated %1$s Below
sk: Oddelené prostredie '%1$s' Popod

en_US: Insert Separated Outer %1$s Below
sk: Vložiť oddelené vonkajšie prostredie '%1$s' Popod

en_US: Separated Outer %1$s Below
sk: Oddelené vonkajšie prostredie '%1$s' Popod

en_US: Export [%1$s]|E
sk: Exportovať [%1$s]|E

en_US: No Action Defined!
sk: Nijaká akcia nebola definovaná!

en_US: Search
sk: Hľadať

en_US: This section contains invalid input. Please fix!
sk: Táto sekcia obsahuje neplatný vstup. Opravte to prosím!

en_US: Export %1$s
sk: Exportovať %1$s

en_US: Import %1$s
sk: Importovať %1$s

en_US: Update %1$s
sk: Aktualizovať %1$s

en_US: View %1$s
sk: Zobraziť %1$s

en_US: space
sk: medzera

en_US: LyX does not provide LaTeX support for file names containing any of these characters:
sk: LyX neposkytuje podporu pre LaTeX pri menách súborov obsahujúce niektoré z týchto znakov:

en_US: Invalid URL
sk: Neplatný URL

en_US: The URL `%1$s' could not be resolved.
sk: Adresa pre URL `%1$s' sa nedala vylúštiť.

en_US: URL could not be accessed
sk: URL je neprístupný

en_US: The URL `%1$s' could not be opened although it exists!
sk: URL `%1$s' sa nedal otvoriť aj keď existuje!

en_US: The lyxpaperview script failed.
sk: Skript 'lyxpaperview' zlyhal.

en_US: No file was found using the pattern `%1$s'.
sk: Nenašiel sa žiadny súbor zodpovedajúci vzoru `%1$s'.

en_US: Multiple files found!
sk: Nájdených viacero súborov!

en_US: Select the file that should be opened:
sk: Vyberte súbor, ktorý sa má otvoriť:

en_US: &Trust this document and do not ask me again!
sk: &Dôverujte tomuto dokumentu a viac sa na to nepýtajte!

en_US: If you check this, LyX will open all targets without asking for the given document in the future.
sk: Ak toto zaškrtnete, LyX v budúcnosti otvorí všetky ciele bez toho, aby si to pre daný dokument vyžadoval.

en_US: LyX wants to open the following target in an external application:
    
    %1$s
    
    Be aware that this might entail security infringements!
    
    Only do this if you trust the origin of the document and the target of the link!
    
    How do you want to proceed?
sk: LyX chce otvoriť nasledujúci cieľ v externej aplikácii:
    
    %1$s
    
    Majte na pamäti, že to môže viesť k narušeniu bezpečnosti!
    
    Urobte to len vtedy, ak dôverujete pôvodu dokumentu a cieľu odkazu!
    
    Ako chcete pokračovať?

en_US: Open external target?
sk: Otvoriť externý cieľ?

en_US: &Open Target
sk: &Otvoriť Cieľ

en_US: The target `%1$s' could not be resolved.
sk: Cieľ `%1$s' sa nedal rozriešiť.

en_US: Could not update TeX information
sk: Nemohol som aktualizovať TeX informáciu

en_US: The script `%1$s' failed.
sk: Skript `%1$s' zlyhal.

en_US: Bibliography Entry
sk: Záznam bibliografie

en_US: Float
sk: Plávajúci objekt

en_US: Box
sk: Rámik

en_US: Horizontal Space
sk: Horizontálna medzera

en_US: Horizontal Math Space
sk: Horizontálna mat. medzera

en_US: Unknown Argument
sk: Neznámy argument

en_US: Argument not known in this Layout. Will be suppressed in the output.
sk: Argument nie je známy v tejto schéme. Vo výstupe bude potlačený.

en_US: Keys must be unique!
sk: Kľúče musia byť unikátne!

en_US: The key %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
sk: Kľúč %1$s už existuje,
    bude zmenený na %2$s.

en_US: The %1$s[[BibTeX/Biblatex]] inset includes %2$s databases.
    If you proceed, all of them will be opened.
sk: Vložka %1$s-u zahrňuje %2$s databázy.
    Keď budete pokračovať, bude každá otvorená.

en_US: Open Databases?
sk: Otvoriť databázy?

en_US: &Proceed
sk: &Pokračovať

en_US: EMPTY:
sk: PRÁZDNE:

en_US: Biblatex Generated Bibliography
sk: Zoznam bibliografických odkazov generovaný biblatexom

en_US: BibTeX Generated Bibliography
sk: Zoznam bibliografických odkazov generovaný BibTeXom

en_US: Databases:
sk: Databázy:

en_US: None[[bib databases]], please fill in!
sk: Bez, vložte prosím!

en_US: Style File:
sk: Súbor so štýlom:

en_US: Lists:
sk: Obsahuje:

en_US: included in TOC
sk: zahrnuté do obsahu

en_US: Note: This bibliography is not output, since bibliographies in the master file are not allowed with the setting 'Multiple bibliographies per child document'
sk: Uvedomte si že táto bibliografia nebude vytvorená kvôli nastaveniu 'Viacnásobné bibliografie' pre 'každý podriadený dokument' v hlavnom dokumente

en_US: Options:
sk: Možnosti:

en_US: [BIBLIOGRAPHY DELETED!]
sk: [ZMAZANÁ BIBLIOGRAFIA!]

en_US: There are spaces in the path to your BibTeX style file.
    BibTeX will be unable to find it.
sk: V cestách k súborom štýl BibTeX sú medzery.
    BibTeX nebude schopný také súbory nájsť.

en_US: simple frame
sk: jednoduchý rám

en_US: frameless
sk: Bez rámu

en_US: simple frame, page breaks
sk: jednoduchý rám, zalomené stránky

en_US: oval, thin
sk: oválny, tenký

en_US: oval, thick
sk: oválny, tučný

en_US: drop shadow
sk: s tieňom

en_US: shaded background
sk: pozadie tieňované

en_US: double frame
sk: dvojitý rám

en_US: active
sk: aktívna

en_US: non-active
sk: ne-aktívna

en_US: master %1$s, child %2$s
sk: hlavný dokument %1$s, potomok %2$s

en_US: Branch Name: %1$s
    Branch Status: %2$s
    Inset Status: %3$s
sk: Názov Vetvy: %1$s
    Štatus Vetvy: %2$s
    Štatus Vložky: %3$s

en_US: Branch:
sk: Vetva:

en_US: Branch (child):
sk: Vetva (potomok):

en_US: Branch (master):
sk: Vetva (hlavný dokument):

en_US: Branch (undefined):
sk: Vetva (ne-definovaná):

en_US: Standard captions are not allowed outside floats. You will get a LaTeX error.
    For captions outside floats, you can use the 'nonfloat' LaTeX package.
sk: Štandardný popis sa mimo plávajúceho objektu nepripúšťa. LaTeX to dá ako chybu.
    Pre popisy mimo plávajúcich objektov sa môže použiť LaTeX-balík 'nonfloat'.

en_US: Orphaned caption:
sk: Osirelý popis:

en_US: %1$s %2$s: [[Caption label (ex. Figure 1: )]]
sk: %1$s %2$s:

en_US: No bibliography defined!
sk: Žiadna bibliografia nie je definovaná!

en_US: + %1$d more entries.
sk: a ešte %1$d záznamov.

en_US: BROKEN:
sk: NEPLATNÝ:

en_US: LaTeX Command:
sk: LaTeX príkaz:

en_US: InsetCommand Error:
sk: Chyba príkazu (vložka):

en_US: Incompatible command name.
sk: Inkompatibilné meno príkazu.

en_US: InsetCommandParams Error:
sk: Chyba v parametre príkazu (vložka):

en_US: InsetCommandParams:
sk: Parametre príkazu (vložka):

en_US: Unknown parameter name:
sk: Neznáme meno parametra:

en_US: Missing \end_inset at this point:
sk: Tu chýba \end_inset:

en_US: Uncodable characters
sk: Nekódovateľné znaky

en_US: The following characters that are used in the inset %1$s are not
    representable in the current encoding and therefore have been omitted:
    %2$s.
sk: Nasledujúce znaky použité vo vložke %1$s sú nereprezentovateľné
    v aktuálnom kódovaní a boli vynechané:
    %2$s.

en_US: Uncodable characters in inset
sk: Nekódovateľné znaky vo vložke

en_US: The following characters in one of the insets are
    not representable in the current encoding and have been omitted: %1$s.
    Unchecking 'Literal' in the respective inset dialog might help.
sk: Nasledujúce znaky v jednej z vložiek sú ne-zobraziteľné
    v aktuálnom kódovaní a boli vynechané: %1$s.
    Od-štrknúť 'Doslovne' v príslušnom dialógu by mohlo pomôcť.

en_US: Set counter to ...
sk: Nastaviť čítač na …

en_US: Increase counter by ...
sk: Zväčšiť čítač o …

en_US: Reset counter to 0
sk: Vynulovať čítač

en_US: Save current counter value
sk: Uložiť hodnotu aktuálneho čítača

en_US: Restore saved counter value
sk: Navrátiť na uloženú hodnotu čítača

en_US: Roman Uppercase
sk: Rímske veľké číslovky

en_US: Roman Lowercase
sk: Rímske malé číslovky

en_US: Uppercase Letter
sk: Veľké litery

en_US: Lowercase Letter
sk: Malé litery

en_US: Arabic Numeral
sk: Arabské čísla

en_US: Counter: Set %1$s
sk: Čítač: Nastaviť %1$s

en_US: Set value of counter %1$s to %2$s
sk: Nastaviť hodnotu čítača %1$s na %2$s

en_US: Counter: Add to %1$s
sk: Čítač: Pridať ku %1$s

en_US: Add %1$s to value of counter %2$s
sk: Pridať %1$s ku hodnote čítača %2$s

en_US: Counter: Reset %1$s
sk: Čítač: Obnoviť %1$s

en_US: Reset value of counter %1$s
sk: Obnoviť hodnotu čítača %1$s

en_US: Counter: Save %1$s
sk: Čítač: Uložiť %1$s

en_US: Save value of counter %1$s
sk: Uložiť hodnotu čítača %1$s

en_US: Counter: Restore %1$s
sk: čítač: Navrátiť %1$s

en_US: Restore value of counter %1$s
sk: Navrátiť hodnotu čítača %1$s

en_US: External template %1$s is not installed
sk: Externá šablóna %1$s nie je inštalovaná

en_US: ERROR: Unknown float type: %1$s
sk: CHYBA: Neznámy typ plávajúceho objektu: %1$s

en_US: float
sk: plávajúci objekt

en_US: Float:
sk: Plávajúci objekt:

en_US: Subfloat:
sk: Plávajúci podobjekt:

en_US:  (sideways)
sk:  (na bok)

en_US: ERROR: Nonexistent float type!
sk: CHYBA: Neexistujúci typ plávajúceho objektu!

en_US: LyX cannot generate a list of %1$s
sk: LyX nemôže generovať zoznam od %1$s

en_US: footnote
sk: Poznámka pod čiarou

en_US: Could not copy the file
    %1$s
    into the temporary directory.
sk: Nepodaril sa skopírovať súbor
    %1$s
    do dočasného adresára.

en_US: No conversion of %1$s is needed after all
sk: Konverziu %1$s netreba

en_US: Graphic not specified. Falling back to `draft' mode.
sk: Grafika nie je špecifikovaná. Padám naspäť na `predbežný' spôsob.

en_US: Graphic `%1$s' was not found. Falling back to `draft' mode.
sk: Grafika `%1$s' nie je špecifikovaná. Padám naspäť na `predbežný' spôsob.

en_US: Graphic not found!
sk: Grafika nenájdená!

en_US: The following characters in one of the graphic paths are
    not representable in the current encoding and have been omitted: %1$s.
    You need to adapt either the encoding or the path.
sk: Nasledujúce znaky v jednej z vložiek sú ne-zobraziteľné
    v aktuálnom kódovaní a boli vynechané: %1$s.
    Je nutné prispôsobiť kódovanie alebo cestu.

en_US: Graphics file: %1$s
sk: Grafický súbor: %1$s

en_US: Hyperlink:
sk: Hyperlinka:

en_US: email
sk: e-mail

en_US: file
sk: súbor

en_US: other[[Hyperlink Type]]
sk: iný typ

en_US: Hyperlink (%1$s) to %2$s
sk: Hyperlinka (%1$s) na cieľ %2$s

en_US: MISSING:
sk: CHÝBA:

en_US: Include (excluded)
sk: Zahrnúť (vylúčené)

en_US: The file
    %1$s
     has attempted to include itself.
    The document set will not work properly until this is fixed!
sk: Pokus vlastného zahrnutie v súbore
    %1$s.
    Súprava dokumentov nebude správne fungovať dokiaľ sa to neopraví!

en_US: Recursive Include
sk: Rekurzívne zahrnutie

en_US: No file name specified
sk: Chýba meno súboru

en_US: An included file name is empty.
    Ignoring Inclusion
sk: Nejaké meno vloženého súboru je prázdne.
    Vloženie sa ignoruje

en_US: Included file not found
sk: Uvedený súbor sa nenašiel

en_US: The included file
    '%1$s'
    has not been found. LyX will ignore the inclusion.
sk: Uvedený súbor
    '%1$s'
    sa nenašiel. LyX bude toto vloženie ignorovať.

en_US: [INCLUDED FILE %1$s DELETED!]
sk: [VLOŽENÝ SÚBOR%1$s ZMAZANÝ!]

en_US: Could not load included file
    `%1$s'
    Please, check whether it actually exists.
sk: LyX nemohol načítať zahrnutý súbor
    `%1$s'
    Skontrolujte, či daný súbor naozaj existuje.

en_US: Error:
sk: Chyba:

en_US: Included file `%1$s'
    has textclass `%2$s'
    while parent file has textclass `%3$s'.
sk: Zahrnutý súbor `%1$s'
    má triedu (textclass) `%2$s'
    zatiaľ čo nadriadený súbor má triedu `%3$s'.

en_US: Different textclasses
sk: Rozdielne triedy (textclass)

en_US: Included file `%1$s'
    has use-non-TeX-fonts set to `%2$s'
    while parent file has use-non-TeX-fonts set to `%3$s'.
sk: Zahrnutý súbor `%1$s'
    má nastavený nie-TeX-font `%2$s'
    zatiaľ čo nadriadený súbor má nie-TeX-font nastavený na `%3$s'.

en_US: Different use-non-TeX-fonts settings
sk: Odlišné nastavenie použitia nie-TeX-fontov

en_US: Included file `%1$s'
    uses input encoding "%2$s" [%3$s]
    while parent file uses input encoding "%4$s" [%5$s].
sk: Zahrnutý súbor `%1$s'
    používa kódovanie "%2$s" [%3$s]
    zatiaľ čo nadriadený súbor používa kódovanie "%4$s" [%5$s].

en_US: Different LaTeX input encodings
sk: Nerovnaké LaTeX kódovania

en_US: Included file `%1$s'
    uses module `%2$s'
    which is not used in parent file.
sk: Zahrnutý súbor `%1$s'
    používa modul `%2$s',
    ktorý sa nepoužíva v nadriadenom dokumente.

en_US: Module not found
sk: Modul nenájdený

en_US: Included file `%1$s' was not exported correctly.
     LaTeX export is probably incomplete.
sk: Zahrnutý súbor `%1$s' nebol správne exportovaný.
     LaTeX-ov export asi nie je úplný.

en_US: Unsupported Inclusion
sk: Nepodporovaná inklúzia

en_US: LyX does not know how to include non-LyX files when generating HTML output. Offending file:
    %1$s
sk: LyX nevie ako zahrnúť ne-LyX-ové súbory pri generácii výstupu HTML. Problematický súbor:
    %1$s

en_US: LyX does not know how to process included non-LyX files when generating DocBook output. The content of the file will be output as a comment. Offending file:
    %1$s
sk: LyX nevie ako spracovať ne-LyX-ové súbory pri generácii výstupu DocBook. Obsah súboru bude písaný ako komentár. Problematický súbor:
    %1$s

en_US: Starts page range
sk: Začína rozsah strán

en_US: Ends page range
sk: Končí rozsah strán

en_US: LyX's automatic index sorting algorithm faced problems with the entry '%1$s'.
    Please specify the sorting of this entry manually, as explained in the User Guide.
sk: Algoritmus pre automatické triedenie algoritmov narazil na problém
    so záznamom '%1$s'.
    Prosím nastavte triedenie tohto záznamu ručne, ako
    vysvetlené v užívateľskej príručke.

en_US: Index sorting failed
sk: Triedenie registra zlyhalo

en_US: There is an empty index subentry in the entry '%1$s'.
    It will be ignored in the output.
sk: Je to prázdny podzáznam v hesle '%1$s'.
    Vo výstupe bude ignorovaný.

en_US: Empty index subentry!
sk: Prázdny podzáznam registra!

en_US: Index Entry
sk: Zápis v registre

en_US: Pagination format:
sk: Formát stránkovania:

en_US: bold
sk: tučný

en_US: italic
sk: kurzíva (italic)

en_US: emphasized
sk: zdôraznený

en_US: Unknown index type!
sk: Neznámy typ registra!

en_US: All indexes
sk: Všetky registre

en_US: subindex
sk: Podregister

en_US: LyX's automatic index sorting algorithm faced problems with the sub-entry '%1$s'.
    Please specify the sorting of this entry manually, as explained in the User Guide.
sk: Algoritmus pre automatické triedenie algoritmov narazil na problém
    s podzáznamom '%1$s'.
    Prosím nastavte triedenie tohto záznamu ručne, ako
    vysvetlené v užívateľskej príručke.

en_US: No long date format (language unknown)!
sk: Nemá dlhý formát dátumu (neznámy jazyk)!

en_US: No medium date format (language unknown)!
sk: Nemá stredný formát dátumu (neznámy jazyk)!

en_US: No short date format (language unknown)!
sk: Nemá krátky formát dátumu (neznámy jazyk)!

en_US: Please select a valid type!
sk: Prosím vyberte platný typ!

en_US: File name (with extension)
sk: Meno súboru (s príponou)

en_US: File name (without extension)
sk: Meno súboru (bez prípony)

en_US: File path
sk: Cesta súboru

en_US: Used text class
sk: Použitá trieda textu

en_US: No version control!
sk: Bez správy verzií!

en_US: Revision[[Version Control]]
sk: Revízia

en_US: Abbreviated revision[[Version Control]]
sk: Skrátená revízia

en_US: Tree revision
sk: Revízia stromu

en_US: Time[[of day]]
sk: Čas

en_US: LyX version
sk: Verzia LyXu

en_US: LyX layout format
sk: Schéma formátu LyX

en_US: Invalid information inset
sk: Neplatná informačná vložka

en_US: The keybard shortcut for the function '%1$s'
sk: Klávesová skratka pre funkciu '%1$s'

en_US: The keybard shortcuts for the function '%1$s'
sk: Klávesové skratky pre funkciu '%1$s'

en_US: The menu location for the function '%1$s'
sk: Umiestnenie v menu pre funkciu '%1$s'

en_US: The localization for the string '%1$s'
sk: Lokalizácia pre reťazec '%1$s'

en_US: The toolbar icon for the function '%1$s'
sk: Ikona v paneli pre funkciu '%1$s'

en_US: The preference setting for the preference key '%1$s'
sk: Hodnota kľúča '%1$s' v preferenciách

en_US: Availability of the LaTeX package '%1$s'
sk: Dostupnosť LaTeX balíka '%1$s'

en_US: Availability of the LaTeX class '%1$s'
sk: Dostupnosť LaTeX triedy '%1$s'

en_US: The name of this file (incl. extension)
sk: Názov tohto súboru (s príponou)

en_US: The name of this file (without extension)
sk: Názov tohto súboru (bez prípony)

en_US: The path where this file is saved
sk: Cesta, kam sa tento súbor uloží

en_US: The class this document uses
sk: Trieda, ktorá sa v dokumente používa

en_US: Version control revision
sk: Revízia správy verzií

en_US: Version control abbreviated revision
sk: Skrátená revízia správy verzií

en_US: Version control tree revision
sk: Revízia stromu správy verzií

en_US: Version control author
sk: Autor správy verzií

en_US: Version control date
sk: Dátum správy verzií

en_US: Version control time
sk: Čas správy verzií

en_US: The current LyX version
sk: Aktuálna verzia LyX-u

en_US: The current LyX layout format
sk: Aktuálna schéma formátu LyX

en_US: The current date
sk: Aktuálny dátum

en_US: The date of last save
sk: Dátum posledného uloženia

en_US: A static date
sk: Nemenný dátum

en_US: The current time
sk: Aktuálny čas

en_US: The time of last save
sk: Čas posledného uloženia

en_US: A static time
sk: Pevný čas

en_US: Missing \end_inset at this point.
sk: Tu chýba \end_inset .

en_US: Unknown Info!
sk: Neznáme info!

en_US: Unknown action %1$s
sk: Neznáma akcia %1$s

en_US: undefined
sk: nedefinované

en_US: Return[[Key]]
sk: Enter

en_US: Tab[[Key]]
sk: Tab

en_US: Control[[Key]]
sk: Ctrl

en_US: Command[[Key]]
sk: Command

en_US: Option[[Key]]
sk: Option

en_US: Delete[[Key]]
sk: Delete

en_US: Fn+Del
sk: Fn+Delete

en_US: not set
sk: nenastavené

en_US: yes
sk: áno

en_US: no
sk: nie

en_US: Can't determine menu entry for action %1$s in batch mode
sk: Neviem ako dostať záznam v menu pre akciu %1$s v dávkovom móde

en_US: No menu entry for action %1$s
sk: Menu nemá záznam pre akciu %1$s

en_US: %1$s[[vcs data]] unknown
sk: %1$s neznámy

en_US: Label names must be unique!
sk: Názvy štítkov musia byť unikátne!

en_US: The label %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
sk: Štítok %1$s už existuje,
    zmení sa na %2$s.

en_US: DUPLICATE:
sk: DUPLIKÁT:

en_US: Horizontal line
sk: Horizontálna línia

en_US: no more lstline delimiters available
sk: žiadne ďalšie dostupné oddeľovače lstline

en_US: Running out of delimiters
sk: Vyčerpané oddeľovače

en_US: For inline program listings, one character must be reserved
    as a delimiter. One of the listings, however, uses all available
    characters, so none is left for delimiting purposes.
    For the time being, I have replaced '!' by a warning, but you
    must investigate!
sk: Pre výpisy zdrojového kódu vkladané priamo do textu, musí zostať aspoň jedno miesto voľné pre oddeľovač.
    Jeden z výpisov však používa všetky dostupné znaky, takže nezostalo miesto pre oddeľovač.
    Zatiaľ som znak '!' nahradil varovaním, ale musíte to vyšetriť!

en_US: Uncodable characters in listings inset
sk: Nekódovateľné znaky vo výpise zdrojového kódu

en_US: The following characters in one of the program listings are
    not representable in the current encoding and have been omitted:
    %1$s.
    This is due to a restriction of the listings package, which does
    not support your encoding '%2$s'.
    Toggling 'Use non-TeX fonts' in Document > Settings...
    might help.
sk: Nasledujúce znaky vo výpisoch zdrojových kódov sú nereprezentovateľné
    vo zvolenom kódovaní a boli vynechané:
    %1$s.
    Je to kvôli reštrikcii balíka listings, ktorý nepodporuje
    vaše kódovanie '%2$s'.
    Prepnutím 'Použiť fonty mimo TeXu' v Dokument -> Nastavenia… -> Písma
    sa to možno zlepší.

en_US: The following characters in one of the program listings are
    not representable in the current encoding and have been omitted:
    %1$s.
sk: Nasledujúce znaky vo výpisoch zdrojových kódov sú nereprezentovateľné
    vo zvolenom kódovaní a boli vynechané:
    %1$s.

en_US: A value is expected.
sk: Očakáva sa hodnota.

en_US: Unbalanced braces!
sk: Nesúmerný počet zátvoriek !

en_US: Please specify true or false.
sk: Prosím zadajte 'true' alebo 'false'.

en_US: Only true or false is allowed.
sk: Povolené jedine 'true' alebo 'false'.

en_US: Please specify an integer value.
sk: Prosím uveďte číselnú hodnotu.

en_US: An integer is expected.
sk: Očakáva sa číslo.

en_US: Please specify a LaTeX length expression.
sk: Prosím uveďte dĺžku (LaTeX-ový výraz).

en_US: Invalid LaTeX length expression.
sk: Neplatná dĺžka.

en_US: Please specify a LaTeX length expression or a skip amount (%1$s)
sk: Prosím uveďte LaTeX-ový výraz.pre dĺžku alebo veľkosť medzery (%1$s)

en_US: Not a valid LaTeX length expression or skip amount.
sk: Neplatný výraz LaTeX-ovej dĺžky alebo veľkosti medzere.

en_US: Please specify one of %1$s.
sk: Prosím uveďte jednu z %1$s.

en_US: Try one of %1$s.
sk: Skúste jednu z %1$s.

en_US: I guess you mean %1$s.
sk: Hádam, že máte na mysli %1$s.

en_US: Please specify one or more of '%1$s'.
sk: Prosím uveďte jeden alebo viac z '%1$s'.

en_US: Should be composed of one or more of %1$s.
sk: Malo by byť zložené jedným či viac z %1$s.

en_US: Use \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily or something like that
sk: Použite \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily alebo niečo na ten spôsob

en_US: none, leftline, topline, bottomline, lines, single, shadowbox or subset of trblTRBL
sk: none, leftline, topline, bottomline, lines, single, shadowbox alebo podmnožinu z trblTRBL

en_US: Enter four letters (either t = round or f = square) for top right, bottom right, bottom left and top left corner.
sk: Vložte štyri znaky (buď t = oblý alebo f = štvorcový) pre rožky vpravo hore, vpravo dole, vľavo dole a vľavo hore.

en_US: Previously defined color name as a string
sk: Skôr definované mená farieb ako reťazec

en_US: Enter something like \color{white}
sk: Vložte niečo ako \color{white}

en_US: Expect a number with an optional * before it
sk: Očakávam číslo s voliteľným * pred ním

en_US: auto, last or a number
sk: auto, posledné alebo číslo

en_US: This parameter should not be entered here. Please use the caption edit box (when using the child document dialog) or menu Insert->Caption (when defining a listing inset)
sk: Tento parameter by tu nemal byť zadaný. Použite prosím políčko popisku (v dialógu pre dokument potomka) alebo cez menu Vložiť -> Popisok (pri definícii výpisu programu)

en_US: This parameter should not be entered here. Please use the label edit box (when using the child document dialog) or menu Insert->Label (when defining a listing inset)
sk: Tento parameter by tu nemal byť zadaný. Použite prosím políčko štítka (v dialógu pre dokument potomka) alebo cez menu Vložiť -> Štítok… (pri definícii výpisu zdrojového kódu)

en_US: default: _minted-<jobname>
sk: štandard: _minted-<jobname>

en_US: Sets encoding expected by Pygments
sk: Nastaviť kódovanie očakávané od pygments

en_US: A latex family such as tt, sf, rm
sk: LaTeX-rodina ako napr. tt, sf, rm

en_US: A latex series such as m, b, c, bx, sb
sk: LaTeX-séria ako napr. m, b, c, bx, sb

en_US: A latex name such as \small
sk: LaTeX-meno ako napr. \small

en_US: A latex shape such as n, it, sl, sc
sk: LaTeX-tvar ako napr. n, it, sl, sc

en_US: A range of lines such as {1,3-4}
sk: Rozsah riadkov ako napr. {1,3-4}

en_US: Enter one of the supported languages. However, if you are defining a listing inset, it is better using the  language combo box, unless you need to enter a language not offered there, otherwise the combo box will be disabled.
sk: Vložte jeden z podporovaných jazykov. Keď avšak definujete vložku výpisu, skúste najprv použiť rozbaľovacie pole pre tam ponúknuté jazyky. Vklad sem ináč zablokuje toto rozbaľovacie pole.

en_US: File encoding used by Pygments for highlighting
sk: Kódovanie súboru ktorý pygments použije pre vyzdvihnutie

en_US: Apply Python 3 highlighting
sk: Aplikuj python 3 vyzdvihnutie

en_US: A macro. Default: \textvisiblespace
sk: Makro. Štandard: \textvisiblespace

en_US: For PHP only
sk: Len pre PHP

en_US: The style used by Pygments
sk: Štýl použitý v Pygments

en_US: A macro to redefine visible tabs
sk: Makro pre redefinovanie viditeľných tabulátorov

en_US: Enables latex code in comments
sk: Povolí LaTeX-kód v komentároch

en_US: Invalid (empty) listing parameter name.
sk: Neplatné (prázdne) meno parametru výpisu.

en_US: Available listing parameters are %1$s
sk: Dostupné parametre výpisu sú %1$s

en_US: Available listings parameters containing string "%1$s" are %2$s
sk: Dostupné parametre výpisu obsahujúce reťazec "%1$s" sú %2$s

en_US: Unknown listing parameter name: %1$s
sk: Neznáme meno parametra výpisu: %1$s

en_US: Parameters starting with '%1$s': %2$s
sk: Parametre začínajúce na '%1$s': %2$s

en_US: margin
sk: okraje

en_US: New Page
sk: Nová stránka

en_US: Page Break
sk: Zalomenie strany

en_US: Clear Page
sk: Stránku vyprázdniť

en_US: Clear Double Page
sk: Vyprázdniť dvojitú stránku (\cleardoublepage)

en_US: No Page Break
sk: Bez zalomenia strany

en_US: Nomenclature Symbol:
sk: Symbol nomenklatúry:

en_US: Description:
sk: Opis:

en_US: Sorting:
sk: Triedenie:

en_US: Phantom
sk: Fantóm

en_US: HPhantom
sk: HFantóm

en_US: VPhantom
sk: VFantóm

en_US: phantom
sk: fantóm

en_US: hphantom
sk: hfantóm

en_US: vphantom
sk: vfantóm

en_US: %1$souter%2$s and %3$sinner%4$s[[quotation marks]]
sk: %1$svonkajšie%2$s a %3$svnútorné%4$s

en_US: %1$s[[quot. mark description]] (language default)
sk: %1$s (jazykový štandard)

en_US: [[reference 1]] and [[reference2]]
sk:  a

en_US: [[reference 1, ...]], and [[reference n]]
sk: , a

en_US: [[reference 1]], [[reference2, ...]]
sk: ,

en_US: Invalid label!
sk: Neplatný názov štítku!

en_US: The label `%1$s' does not have a prefix (e.g., `sec:'), which is needed for formatted references with prettyref.
    You will most likely run into a LaTeX error.
sk: Názov štítku „%1$s“ nemá predponu (napr. „sec:“), ktorá je potrebná pre formátované referencie s prettyref.
    S najväčšou pravdepodobnosťou narazí LaTeX na túto chybu.

en_US: elsewhere
sk: inde

en_US: Ref
sk: Krížový odkaz

en_US: EqRef
sk: (Krížový odkaz)

en_US: Page Number
sk: Číslo strany

en_US: Prefixed Page Number
sk: Strana s predponou

en_US: PrefPage
sk: Strana odkazu

en_US: Textual Page Number
sk: Strana v textovej forme

en_US: TextPage
sk: Strana textu

en_US: Standard+Textual Page
sk: Štandard+strana v textovej forme

en_US: Ref+Text
sk: Krížový odkaz+Text

en_US: Reference to Name
sk: Referencia na meno

en_US: NameRef
sk: Odkaz na meno

en_US: Formatted
sk: Formátované

en_US: Format
sk: Formát

en_US: Label Only
sk: Len štítok

en_US: Unknown external file!
sk: Neznámy externý súbor!

en_US: The label `%1$s' refers to an external file
    (`%2$s')
    which could not be found. Output will be broken!
sk: Štítok `%1$s' odkazuje na externý súbor
    (`%2$s')
    ktorý sa nepodarilo nájsť. Výstup bude pokazený!

en_US: subscript
sk: dolný index

en_US: superscript
sk: horný index

en_US: Non-Breaking Normal Space
sk: Nerozbitná normálna medzera

en_US: Non-Breaking Visible Normal Space
sk: Nerozbitná viditeľná normálna medzera

en_US: Non-Breaking Thin Space (1/6 em)
sk: Nerozbitná úzka medzera (1/6 em)

en_US: Non-Breaking Medium Space (2/9 em)
sk: Nerozbitná stredná medzera (2/9 em)

en_US: Non-Breaking Thick Space (5/18 em)
sk: Nerozbitná tučná medzera (5/18 em)

en_US: Quad Space (1 em)
sk: Štvorček (1 em)

en_US: Double Quad Space (2 em)
sk: Dva štvorčeky (2 em)

en_US: Non-Breaking Half Quad Space (1/2 em)
sk: Nerozbitná polovica štvorčeka (1/2 em)

en_US: Half Quad Space (1/2 em)
sk: Polovica štvorčeka (1/2 em)

en_US: Non-Breaking Negative Thin Space (-1/6 em)
sk: Nerozbitná záporná úzka medzera (-1/6 em)

en_US: Non-Breaking Negative Medium Space (-2/9 em)
sk: Nerozbitná záporná stredná medzera (-2/9 em)

en_US: Non-Breaking Negative Thick Space (-5/18 em)
sk: Nerozbitná záporná tučná medzera (-5/18 em)

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill
sk: Nerozbitná horizontálna výplň

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill (Dots)
sk: Nerozbitná horizontálna výplň (Bodky)

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill (Rule)
sk: Nerozbitná horizontálna výplň (línia)

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill (Left Arrow)
sk: Nerozbitná horizontálna výplň (šípka doľava)

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill (Right Arrow)
sk: Nerozbitná horizontálna výplň (šípka doprava)

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill (Up Brace)
sk: Nerozbitná horizontálna výplň (svorka nahor)

en_US: Non-Breaking Horizontal Fill (Down Brace)
sk: Nerozbitná horizontálna výplň (svorka nadol)

en_US: Horizontal Space (%1$s)
sk: Horizontálna medzera (%1$s)

en_US: Non-Breaking Horizontal Space (%1$s)
sk: Nerozbitná horizontálna medzera (%1$s)

en_US: Unknown TOC type
sk: Neznámy typ obsahu

en_US: Change tracking data incomplete
sk: Neúplné údaje pri sledovaní zmien

en_US: Change tracking information for tabular row/column is incomplete. I will ignore this.
sk: Údaje sledovania zmien pre riadok či stĺpec v tabuľke sú neúplné. Budú ignorované.

en_US: Column movement not supported with multi-columns.
sk: Prechod na iný stĺpec sa vo viac-stĺpcovom okolí nepodporuje.

en_US: Row movement not supported with multi-rows.
sk: Prechod na iný riadok sa vo viac-riadkovým okolí nepodporuje.

en_US: Selection size should match clipboard content.
sk: Veľkosť výberu by mala zodpovedať obsahu schránky.

en_US: [contains tracked changes]
sk: [obsahuje sledované zmeny]

en_US: Wrap:
sk: Obtekanie:

en_US: wrap
sk: obtekanie

en_US: Not shown.
sk: Neukázané.

en_US: Loading...
sk: Načítavam…

en_US: Converting to loadable format...
sk: Konvertujem do čitateľného formátu…

en_US: Loaded into memory. Generating pixmap...
sk: Nahrané do pamäti. Generujem pixmapy…

en_US: Scaling etc...
sk: Zmena mierky atď…

en_US: Ready to display
sk: Pripravený na zobrazenie

en_US: No file found!
sk: Žiadny súbor nenájdený!

en_US: Error converting to loadable format
sk: Chyba pri konverzii do čitateľného formátu

en_US: Error loading file into memory
sk: Chyba pri nahraní súboru do pamäti

en_US: Error generating the pixmap
sk: Chyba pri generovaní pixmapy

en_US: No image
sk: Bez obrázku

en_US: Preview loading
sk: Nahranie náhľadu

en_US: Preview ready
sk: Náhľad prichystaný

en_US: Preview failed
sk: Náhľad zlyhal

en_US: Search error
sk: Chyba pri hľadaní

en_US: Search string is empty
sk: Reťazec na hľadanie je prázdny

en_US: The search string matches the selection, and search is limited to selection.
    Continue search outside?
sk: Hľadaný reťazec zodpovedá vybraniu, a hľadanie je obmedzené výberom.
    Pokračovať hľadaním vonku?

en_US: Search outside selection?
sk: Hľadať mimo výberu?

en_US: The search string was not found within the selection.
    Continue search outside?
sk: Hľadaný reťazec sa vo výbere nenašiel.
    Pokračovať hľadaním mimo výberu?

en_US: Search reached end of document, continuing from beginning.
sk: Hľadanie došlo na koniec dokumentu, pokračuje od začiatku.

en_US: Search reached beginning of document, continuing from end.
sk: Hľadanie došlo na začiatok dokumentu, pokračuje od konca.

en_US: String not found in selection.
sk: Reťazec vo výbere nenájdený.

en_US: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en_US: String found.
sk: Reťazec nájdený.

en_US: String has been replaced.
sk: Reťazec bol nahradený.

en_US: %1$d strings have been replaced in the selection.
sk: %1$d reťazcov bolo vo výbere nahradených.

en_US: %1$d strings have been replaced.
sk: %1$d reťazcov bolo nahradených.

en_US: One match has been replaced.
sk: Jeden vhodný reťazec bol nahradený.

en_US: Two matches have been replaced.
sk: Dva vhodné reťazce boli nahradené.

en_US: %1$d matches have been replaced.
sk: %1$d vhodných reťazcov bolo nahradených.

en_US: Match not found.
sk: Vhodný reťazec nenájdený.

en_US: Match has been replaced.
sk: Vhodný reťazec bol nahradený.

en_US: Match found.
sk: Vhodný reťazec nájdený.

en_US: Can't add vertical grid lines in '%1$s'
sk: Nedajú sa pridať vertikálne linky mriežky '%1$s'

en_US: Box: %1$s
sk: Rámik: %1$s

en_US: Changing number of columns not allowed in '%1$s'
sk: Počet stĺpcov sa nedá zmeniť v '%1$s'

en_US: Color: %1$s
sk: Farba: %1$s

en_US: Decoration: %1$s
sk: Dekorácia: %1$s

en_US: Environment: %1$s
sk: Prostredie: %1$s

en_US: Cursor not in table
sk: Kurzor nie je v tabuľke

en_US: Only one row
sk: Len jeden riadok

en_US: Only one column
sk: Len jeden stĺpec

en_US: No hline to delete
sk: Žiadna horizontálna línia na zmazanie

en_US: No vline to delete
sk: Žiadna vertikálna linka (vline) na zmazanie

en_US: Unknown tabular feature '%1$s'
sk: Neznáma tabuľková vlastnosť '%1$s'

en_US: Type: %1$s
sk: Typ: %1$s

en_US: Bad math environment
sk: Zlé mat. prostredie

en_US: Computation cannot be performed for AMS math environments.
    Change the math formula type and try again.
sk: Výpočet sa pre mat. prostredie AMS nedá previezť.
    Zmeňte typ mat. formuly a skúste to ešte raz.

en_US: No number
sk: Bez čísla

en_US: Can't change number of rows in '%1$s'
sk: Nedá sa zmeniť počet riadkov v '%1$s'

en_US: Can't change number of columns in '%1$s'
sk: Počet stĺpcov sa nedá zmeniť v '%1$s'

en_US: Uncodable characters in math macro
sk: Nekódovateľné znaky v matematickom makre

en_US: The macro name '%1$s' contains a character
    that is not encodable in the current encoding (%2$s).
    Please fix this macro.
sk: V mene makra '%1$s' sú nekódovateľné znaky
    ktoré neexistujú v aktuálnom kódovaní (%2$s).
    Opravte toto makro.

en_US: Macro: %1$s
sk: Makro: %1$s

en_US: optional
sk: voliteľné

en_US: math macro
sk: mat. makro

en_US: Math Macro: \%1$s
sk: Mat. makro: \%1$s

en_US: Invalid macro! \%1$s
sk: Neplatné makro! \%1$s

en_US: create new math text environment ($...$)
sk: vytvoriť nové matematické textové prostredie ($…$)

en_US: entered math text mode (textrm)
sk: vstup do text. prostredia vnútri matem. (textrm)

en_US: Regular expression editor mode
sk: Modus pre editáciu regulárnych výrazov

en_US: Cannot apply %1$s here.
sk: Nemôžem tu uplatniť %1$s.

en_US: Standard[[mathref]]
sk: Štandardné

en_US: Page:
sk: Strana:

en_US: TextPage:
sk: Strana textu:

en_US: PrettyRef
sk: Pekný odkaz

en_US: NameRef:
sk: Meno ref:

en_US: Label Only:
sk: Len štítok:

en_US: Size: %1$s
sk: Veľkosť: %1$s

en_US: Can't change horizontal alignment in '%1$s'
sk: Nedá sa zmeniť horizontálna adjustácia v '%1$s'

en_US: Could not open the specified document
    %1$s.
sk: Nedá sa otvoriť špecifikovaný dokument
    %1$s.

en_US: Error in latexParagraphs
sk: Chyba v latexParagraphs

en_US: You are using at least one layout (%1$s) intended for the title, after using non-title layouts. This could lead to missing or incorrect output.
sk: Po použitiu bez-titulnej schémy používate najmenej jednu schému (%1$s) určenú pre titul. To môže viesť k vynechanému alebo chybnému výstupu.

en_US: Abstract:
sk: Súhrn:

en_US: References:
sk: Referencie:

en_US: LyX: reconfiguring user directory
sk: LyX: rekonfigurujem užívateľský adresár

en_US: Done!
sk: Hotovo!

en_US: LyX binary not found
sk: Spustiteľný súbor LyX nenájdený

en_US: Unable to determine the path to the LyX binary from the command line %1$s
sk: Nepodarilo sa určiť cestu k spustiteľnému súboru LyX z príkazového riadku %1$s

en_US: Unable to determine the system directory having searched
    	%1$s
    Use the '-sysdir' command line parameter or set the environment variable
    %2$s to the LyX system directory containing the file `chkconfig.ltx'.
sk: Nepodarilo sa určiť systémový adresár pri prehľadávaní
    	%1$s
    Použite voľbu '-sysdir' alebo nastavte premennú
    %2$s na cestu adresára obsahujúceho súbor `chkconfig.ltx'.

en_US: File not found
sk: Súbor nenájdený

en_US: Invalid %1$s switch.
    Directory %2$s does not contain %3$s.
sk: Neplatný %1$s prepínač.
    Adresár %2$s neobsahuje %3$s.

en_US: Invalid %1$s environment variable.
    Directory %2$s does not contain %3$s.
sk: Neplatná %1$s premenná.
    Adresár %2$s neobsahuje %3$s.

en_US: Invalid %1$s environment variable.
    %2$s is not a directory.
sk: Neplatná premenná %1$s.
    %2$s nie je adresár.

en_US: Directory not found
sk: Adresár nenájdený

en_US: The command
    %1$s
    has not yet completed.
    
    Do you want to stop it?
sk: Príkaz
    %1$s
    ešte nedokončil.
    
    Chcete ho zastaviť ?

en_US: Stop command?
sk: Zastaviť príkaz?

en_US: &Stop it
sk: Za&staviť

en_US: Let it &run
sk: Nech &beží ďalej

en_US: No debugging messages
sk: Bez ladiaceho hlásenia

en_US: General information
sk: Všeobecné informácie

en_US: Program initialisation
sk: Inicializácia programu

en_US: Keyboard events handling
sk: Spravovanie udalostí klávesnice

en_US: GUI handling
sk: Spravovanie GUI

en_US: Lyxlex grammar parser
sk: Analyzátor gramatiky lyxlex

en_US: Configuration files reading
sk: Čítanie konfiguračných súborov

en_US: Custom keyboard definition
sk: Vlastná definícia klávesnice

en_US: Output source file generation/processing
sk: Spúšťanie/generovanie výstupného súboru

en_US: Output source file generation/processing (alias to 'outfile')
sk: Spúšťanie/generovanie výstupného súboru (iné meno pre 'outfile')

en_US: Math editor
sk: Editor matematiky

en_US: Font handling
sk: Manipulácia s písmom

en_US: Textclass files reading
sk: Čítanie súborov s textovými triedami

en_US: Version control
sk: Správa verzií

en_US: External control interface
sk: Rozhranie externej kontroly

en_US: Undo/Redo mechanism
sk: Mechanizmus editačných funkcií späť/opäť

en_US: User commands
sk: Používateľské príkazy

en_US: The LyX Lexer
sk: LyX Lexer

en_US: Dependency information
sk: Informácie o závislostiach

en_US: LyX Insets
sk: LyX vložky

en_US: Files used by LyX
sk: Súbory používané LyXom

en_US: Workarea events
sk: Udalosti v pracovnej ploche

en_US: Clipboard handling
sk: Obsluha schránky

en_US: Graphics conversion and loading
sk: Konverzia grafiky a načítanie

en_US: Change tracking
sk: Sledovať zmeny

en_US: External template/inset messages
sk: Hlásenia externej šablóny/vložky

en_US: RowPainter profiling
sk: Profilovanie RowPainter-u

en_US: Scrolling debugging
sk: Ladenie rolovania

en_US: Math macros
sk: Mat. makrá

en_US: Locale/Internationalisation
sk: Lokalizácia/Nastavenie jazyka

en_US: Selection copy/paste mechanism
sk: Výber kopírovania/vlepenia z/do schránky

en_US: Find and replace mechanism, terse version
sk: Mechanizmus nájsť a nahradiť, lapidárna verzia

en_US: Find and replace mechanism, verbose version
sk: Mechanizmus nájsť a nahradiť, táravá verzia

en_US: Developers' general debug messages
sk: Všeobecné ladiace hlásenia pre vývojárov

en_US: All debugging messages
sk: Všetky ladiace hlásenia

en_US: All debugging messages (alias to 'all')
sk: Všetky ladiace hlásenia (iné meno pre 'all')

en_US: Debugging `%1$s' (%2$s)
sk: Ladenie `%1$s' (%2$s)

en_US: Assertion %1$s violated in
    file: %2$s, line: %3$s
sk: Kontrolný výraz %1$s je narušený v
    súbore: %2$s, riadok: %3$s

en_US: It should be safe to continue, but you
    may wish to save your work and restart LyX.
sk: Pokračovať by malo byť bezpečné, ale mohli by ste
    chcieť vašu prácu uložiť a LyX reštartovať.

en_US: Warning!
sk: Varovanie!

en_US: There has been an error with this document.
    LyX will attempt to close it safely.
sk: Došlo k chybe s týmto dokumentom.
    LyX sa pokúsi ho spoľahlivo zavrieť.

en_US: Buffer Error!
sk: Chyba v pamäti dokumentu!

en_US: LyX has encountered an application error
    and will now shut down.
sk: LyX narazil na chybu v aplikácii
    a ukončí prevádzku.

en_US: Fatal Exception!
sk: Katastrofálna výnimka!

en_US: cc[[unit of measure]]
sk: cc

en_US: mu[[unit of measure]]
sk: mu

en_US: Text Width %
sk: Šírka textu %

en_US: Column Width %
sk: Šírka stĺpca %

en_US: Page Width %
sk: Šírka stránky %

en_US: Line Width %
sk: Šírka riadku %

en_US: Text Height %
sk: Výška textu %

en_US: Page Height %
sk: Výška stránky %

en_US: Line Distance %
sk: Odstup riadku %

en_US: System file not found
sk: Systémový súbor nenájdený

en_US: Unable to load shfolder.dll
    Please install.
sk: Nedá sa nahrať shfolder.dll
    Prosím inštalujte.

en_US: System function not found
sk: Systémová funkcia nenájdená

en_US: Unable to find SHGetFolderPathA in shfolder.dll
    Don't know how to proceed. Sorry.
sk: Nemôžem nájsť SHGetFolderPathA v shfolder.dll
    Bohužiaľ neviem ako pokračovať.

en_US: Unknown user
sk: Neznámy používateľ
