libadwaita main - en to da translation catalogue (78 entries)

en: GNU General Public License, version 2 or later
da: GNU General Public License, version 2 eller senere

en: GNU General Public License, version 3 or later
da: GNU General Public License, version 3 eller senere

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
da: GNU Lesser General Public License, version 2.1 eller senere

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
da: GNU Lesser General Public License, version 3 eller senere

en: BSD 2-Clause License
da: BSD 2-klausullicens

en: The MIT License (MIT)
da: MIT-licensen (MIT)

en: GNU General Public License, version 2 only
da: GNU General Public License, kun version 2

en: GNU General Public License, version 3 only
da: GNU General Public License, kun version 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
da: GNU Lesser General Public License, kun version 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
da: GNU Lesser General Public License, kun version 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
da: GNU Affero General Public License, version 3 eller senere

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
da: GNU Affero General Public License, kun version 3

en: BSD 3-Clause License
da: BSD 3-klausullicens

en: Apache License, Version 2.0
da: Apache-licens, version 2.0

en: BSD Zero-Clause License
da: BSD-nul-klausullicens

en: Code by
da: Kode af

en: Design by
da: Design af

en: Artwork by
da: Grafik af

en: Documentation by
da: Dokumentation af

en: Translated by
da: Oversat af

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This application comes with absolutely no warranty. See the <a href="%s">%s</a> for details.
da: Med dette program følger absolut ingen garanti. Detaljer kan findes på <a href="%s">%s</a>.

en: This Application
da: Dette program

en: Unable to parse release notes:
da: Kan ikke fortolke udgivelsesnoter:

en: Line: %d, character: %d
da: Linje: %d, tegn: %d

en: Copied to clipboard
da: Kopieret til udklipsholderen

en: Unable to save debugging information
da: Kan ikke gemme fejlsøgningsinformation

en: Close
da: Luk

en: Save debugging information
da: Gem fejlsøgningsinformation

en: About
da: Om

en: _What’s New
da: _Nyheder

en: _Details
da: _Detaljer

en: _Website
da: _Websted

en: _Support Questions
da: _Supportspørgsmål

en: _Report an Issue
da: _Rapportér et problem

en: _Troubleshooting
da: _Fejlfinding

en: _Credits
da: _Bidragydere

en: _Legal
da: _Juridisk

en: _Acknowledgements
da: _Taksigelser

en: What’s New
da: Nyheder

en: Details
da: Detaljer

en: Troubleshooting
da: Fejlfinding

en: To assist in troubleshooting, you can view your debugging information. Providing this information to the application developers can help diagnose any problems you encounter when you report an issue.
da: For at hjælpe med fejlfinding kan du se dine fejlfindingsoplysninger. Hvis du giver disse oplysninger til programudviklerne, når du rapporterer en fejl, kan det hjælpe med at diagnosticere eventuelle problemer, du støder på.

en: _Debugging Information
da: _Fejlsøgningsinformation

en: Debugging Information
da: Fejlsøgningsinformation

en: _Copy Text
da: _Kopiér tekst

en: _Save As…
da: _Gem som …

en: Credits
da: Bidragydere

en: Legal
da: Juridisk

en: Acknowledgements
da: Taksigelser

en: Back
da: Tilbage

note: Translators: This is a placeholder text of the search entry from AdwComboRow. It should be phrased as a verb.
en: Search
da: Søg

en: Apply
da: Anvend

en: No Preference
da: Ingen præference

en: Prefer Dark
da: Foretræk mørk

en: Prefer Light
da: Foretræk lys

en: System Appearance
da: Systemudseende

en: Override settings for this application. They will be reset upon closing the inspector.
da: Tilsidesæt indstillinger for dette program. De vil blive nulstillet, når inspektøren lukkes.

en: System Supports Color Schemes
da: System understøtter farveskemaer

en: Preferred Color Scheme
da: Foretrukket farveskema

en: High Contrast
da: Høj kontrast

en: Hide Password
da: Skjul adgangskode

en: Show Password
da: Vis adgangskode

en: Caps Lock is on
da: Caps Lock er slået til

en: _Show Password
da: _Vis adgangskode

en: Untitled page
da: Unavngivet side

en: Preferences
da: Indstillinger

en: Search preferences
da: Søgeindstillinger

en: No Results Found
da: Ingen resultater fundet

en: Try a different search.
da: Prøv en anden søgning.

en: More Options
da: Flere indstillinger

en: View Open Tabs
da: Vis åbne faneblade

note: Translators: Tab overview title, %u is the number of open tabs
en: %u Tab | %u Tabs
da[0]: %u faneblad
da[1]: %u faneblade

en: Search Tabs
da: Søg i faneblade

en: Search tabs
da: Søg i faneblade

en: No Open Tabs
da: Ingen åbne faneblade

en: No Tabs Found
da: Ingen faneblade fundet

en: New _Tab
da: Ny_t faneblad

en: Close Tab
da: Luk faneblad
