libhandy master - en to ro translation catalogue (79 entries)

en: GNU General Public License, version 2 or later
ro: Licența Publică Generală GNU, versiunea 2 sau mai nouă

en: GNU General Public License, version 3 or later
ro: Licența Publică Generală GNU, versiunea 3 sau mai nouă

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
ro: Licența Publică Generală Minoră GNU, versiunea 2.1 sau mai nouă

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
ro: Licența Publică Generală Minoră GNU, versiunea 3 sau mai nouă

en: BSD 2-Clause License
ro: Licența BSD clauza-2

en: The MIT License (MIT)
ro: Licența MIT (MIT)

en: Artistic License 2.0
ro: Licența artistică 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
ro: Licența Publică Generală GNU, doar versiunea 2

en: GNU General Public License, version 3 only
ro: Licența Publică Generală GNU, doar versiunea 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
ro: Licența Publică Generală Minoră GNU, doar versiunea 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
ro: Licența Publică Generală Minoră GNU, doar versiunea 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
ro: Licența Publică Generală Affero GNU, versiunea 3 sau mai nouă

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
ro: Licența Publică Generală Affero GNU, doar versiunea 3

en: BSD 3-Clause License
ro: Licența BSD clauza-3

en: Apache License, Version 2.0
ro: Licența Apache, versiunea 2.0

en: Mozilla Public License 2.0
ro: Licența Publică Mozilla 2.0

en: BSD Zero-Clause License
ro: Licența BSD clauza-zero

en: Code by
ro: Cod de

en: Design by
ro: Design de

en: Artwork by
ro: Artă de

en: Documentation by
ro: Documentație de

en: Translated by
ro: Tradus de

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This application comes with absolutely no warranty. See the <a href="%s">%s</a> for details.
ro: Această aplicație nu vine cu niciun fel de garanție. Vedeți <a href="%s">%s</a> pentru detalii.

en: This Application
ro: Această aplicație

en: Version %s
ro: Versiunea %s

en: Unable to parse release notes:
ro: Nu se pot parsa notițele de lansare:

en: Line: %d, character: %d
ro: Linie: %d, caracter: %d

en: Copied to clipboard
ro: Copiat la clipboard

en: Unable to save debugging information
ro: Nu se pot salva informațiile de depanare

en: Close
ro: Închide

en: Save debugging information
ro: Salvează informațiile de depanare

en: About
ro: Despre

en: _What’s New
ro: _Ce este nou

en: _Details
ro: _Detalii

en: _Website
ro: _Pagină web

en: _Support Questions
ro: Întrebări de _suport

en: _Report an Issue
ro: _Raportează o problemă

en: _Troubleshooting
ro: _Depanare

en: _Credits
ro: _Autori

en: _Acknowledgements
ro: _Mulțumiri

en: What’s New
ro: Ce este nou

en: Details
ro: Detalii

en: Troubleshooting
ro: Depanare

en: To assist in troubleshooting, you can view your debugging information. Providing this information to the application developers can help diagnose any problems you encounter when you report an issue.
ro: Pentru a asista la depanare, puteți vizualiza informațiile de depanare. Furnizarea acestor informații dezvoltatorilor aplicației poate ajuta la diagnosticarea oricăror probleme pe care le întâlniți când raportați o problemă.

en: _Debugging Information
ro: Informații de _depanare

en: Debugging Information
ro: Informații de depanare

en: _Copy Text
ro: _Copiază textul

en: _Save As…
ro: _Salvează ca…

en: Credits
ro: Autori

en: Acknowledgements
ro: Mulțumiri

en: Back
ro: Înapoi

note: Translators: This is a placeholder text of the search entry from AdwComboRow. It should be phrased as a verb.
en: Search
ro: Caută

en: Apply
ro: Aplică

en: No Preference
ro: Nicio preferință

en: Prefer Dark
ro: Preferă întunecat

en: Prefer Light
ro: Preferă luminat

en: System Appearance
ro: Aspectul sistemului

en: Override settings for this application. They will be reset upon closing the inspector.
ro: Suprascrie configurările acestei aplicații. Vor fi restabilite la închiderea inspectorului.

en: System Supports Color Schemes
ro: Sistemul suportă scheme de culoare

en: Preferred Color Scheme
ro: Schemă de culoare preferată

en: High Contrast
ro: Contrast ridicat

en: Hide Password
ro: Ascunde parola

en: Show Password
ro: Arată parola

en: Caps Lock is on
ro: Caps Lock este activat

en: _Show Password
ro: _Arată parola

en: Untitled page
ro: Pagină fără titlu

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Search preferences
ro: Preferințe de căutare

en: No Results Found
ro: Nu s-au găsit rezultate

en: Try a different search.
ro: Încercați o căutare diferită.

en: More Options
ro: Mai multe opțiuni

en: View Open Tabs
ro: Vizualizează filele deschise

note: Translators: Tab overview title, %u is the number of open tabs
en: %u Tab | %u Tabs
ro[0]: %u filă
ro[1]: %u file
ro[2]: %u de file

en: Search Tabs
ro: Caută filele

en: Search tabs
ro: Caută filele

en: No Open Tabs
ro: Nu sunt file deschise

en: No Tabs Found
ro: Nu au fost găsite file

en: New _Tab
ro: _Filă nouă

en: Close Tab
ro: Închide fila
