libadwaita main - en to pa translation catalogue (81 entries)

en: GNU General Public License, version 2 or later
pa: GNU ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਵਰਜ਼ਨ 2 ਜਾਂ ਨਵਾਂ

en: GNU General Public License, version 3 or later
pa: GNU ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਵਰਜ਼ਨ 3 ਜਾਂ ਨਵਾਂ

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
pa: GNU ਲੈਸਰ ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਵਰਜ਼ਨ 2.1 ਜਾਂ ਨਵਾਂ

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
pa: GNU ਲੈਸਰ ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਵਰਜ਼ਨ 3 ਜਾਂ ਨਵਾਂ

en: BSD 2-Clause License
pa: BSD 2-ਕਲਾਜ਼ ਲਸੰਸ

en: The MIT License (MIT)
pa: MIT ਲਸੰਸ (MIT)

en: Artistic License 2.0
pa: ਆਰਟੈਸਟਿਕ ਲਸੰਸ 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
pa: GNU ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਸਿਰਫ਼ ਵਰਜ਼ਨ 2 ਹੀ

en: GNU General Public License, version 3 only
pa: GNU ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਸਿਰਫ਼ ਵਰਜ਼ਨ 3 ਹੀ

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
pa: GNU ਲੈਸਰ ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਸਿਰਫ਼ ਵਰਜ਼ਨ 2.1 ਹੀ

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
pa: GNU ਲੈਸਰ ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਸਿਰਫ਼ ਵਰਜ਼ਨ 3 ਹੀ

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
pa: ਗਨੂ ਅਫੇਰੋ ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਵਰਜ਼ਨ 3 ਜਾਂ ਨਵਾਂ

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
pa: GNU ਅਫੇਰੋ ਜਰਨਲ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ, ਸਿਰਫ਼ ਵਰਜ਼ਨ 3 ਹੀ

en: BSD 3-Clause License
pa: BSD 3-ਕਲਾਜ਼ ਲਸੰਸ

en: Apache License, Version 2.0
pa: ਅਪਾਚੇ ਲਸੰਸ, ਵਰਜ਼ਨ 2.0

en: Mozilla Public License 2.0
pa: ਮੌਜ਼ੀਲਾ ਪਬਲਿਕ ਲਸੰਸ 2.0

en: BSD Zero-Clause License
pa: BSD ਜ਼ੀਰੋ-ਕਲਾਜ਼ ਲਸੰਸ

en: Code by
pa: ਕੋਡ ਲਿਖਿਆ

en: Design by
pa: ਡਿਜ਼ਾਇਨ ਬਣਾਏ

en: Artwork by
pa: ਕਲਾਕਾਰੀ

en: Documentation by
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਤਿਆਰਕਰਤਾ

en: Translated by
pa: ਉਲੱਥਾ ਕਰਤਾ

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This application comes with absolutely no warranty. See the <a href="%s">%s</a> for details.
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦੀ ਬਿਲਕੁਲ ਕੋਈ ਵੀ ਵਾਰੰਟੀ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਵਧੇਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ <a href="%s">%s</a> ਵੇਖੋ।

en: This Application
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: Version %s
pa: ਵਰਜ਼ਨ %s

en: Unable to parse release notes:
pa: ਰੀਲਿਜ਼ ਨੋਟਿਸ ਪਾਰਸ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ:

en: Line: %d, character: %d
pa: ਲਾਈਨ: %d, ਅੱਖਰ: %d

en: Copied to clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ

en: Unable to save debugging information
pa: ਡੀਬੱਗ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨੂੰ ਸੰਭਾਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Save debugging information
pa: ਡੀਬੱਗ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: _What’s New
pa: ਨਵਾਂ ਕੀ ਹੈ(_W)

en: _Details
pa: ਵੇਰਵੇ(_D)

en: _Website
pa: ਵੈੱਬਸਾਈਟ(_W)

en: _Support Questions
pa: ਸਹਾਇਤਾ ਸਵਾਲ(_S)

en: _Report an Issue
pa: ਮਸਲੇ ਬਾਰੇ ਰਿਪੋਰਟ ਕਰੋ(_R)

en: _Troubleshooting
pa: ਸਮੱਸਿਆ ਨਿਪਟਾਰਾ(_T)

en: _Credits
pa: ਮਾਣ(_C)

en: _Legal
pa: ਕਨੂੰਨ(_L)

en: _Acknowledgements
pa: ਧੰਨਵਾਦ(_A)

en: What’s New
pa: ਨਵਾਂ ਕੀ ਹੈ

en: Details
pa: ਵੇਰਵੇ

en: Troubleshooting
pa: ਸਮੱਸਿਆ-ਨਿਪਟਾਰਾ

en: To assist in troubleshooting, you can view your debugging information. Providing this information to the application developers can help diagnose any problems you encounter when you report an issue.
pa: ਸਮੱਸਿਆ ਦੇ ਹੱਲ਼ ਵਾਸਤੇ ਸਹਾਇਤਾ ਲਈ ਤੁਸੀਂ ਆਪਣੀ ਡੀਬੱਗ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨੂੰ ਵੇਖ ਸਕਦੇ ਹੋ। ਜਦੋਂ ਤੁਸੀਂ ਮਸਲੇ ਬਾਰੇ ਰਿਪੋਰਟ ਭੇਜਦੇ ਹੋ ਤਾਂ ਇਹ ਜਾਣਕਾਰੀ ਡਿਵੈਲਪਰ ਨੂੰ ਭੇਜਣ ਨਾਲ ਤੁਹਾਨੂੰ ਦਰਪੇਸ਼ ਸਮੱਸਿਆ ਬਾਰੇ ਪੜਤਾਲ ਕਰਨ ਲਈ ਮਦਦ ਮਿਲ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: _Debugging Information
pa: ਡੀਬਿੱਗ ਕਰਨ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ(_D)

en: Debugging Information
pa: ਡੀਬੱਗ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: _Copy Text
pa: ਲਿਖਤ ਨੂੰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(_C)

en: _Save As…
pa: …ਵਜੋਂ ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: Credits
pa: ਮਾਣ

en: Legal
pa: ਕਨੂੰਨੀ

en: Acknowledgements
pa: ਧੰਨਵਾਦ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

note: Translators: This is a placeholder text of the search entry from AdwComboRow. It should be phrased as a verb.
en: Search
pa: ਖੋਜੋ

en: Apply
pa: ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: No Preference
pa: ਕੋਈ ਪਸੰਦ ਨਹੀਂ

en: Prefer Dark
pa: ਗੂੜ੍ਹਾ ਪਸੰਦ

en: Prefer Light
pa: ਹਲਕਾ ਪਸੰਦ

en: System Appearance
pa: ਸਿਸਟਮ ਦੀ ਦਿੱਖ

en: Override settings for this application. They will be reset upon closing the inspector.
pa: ਇਸ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਲਈ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਨੂੰ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰੋ। ਇਹਨਾਂ ਨੂੰ ਇੰਸਪੈਕਟਰ ਦੇ ਬੰਦ ਹੋਣ ਉਪਰੰਤ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ।

en: System Supports Color Schemes
pa: ਸਿਸਟਮ ਵਲੋਂ ਸਹਾਇਕ ਰੰਗ ਸਕੀਮਾਂ

en: Preferred Color Scheme
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਰੰਗ ਸਕੀਮ

en: High Contrast
pa: ਵੱਧ ਕਨਟਰਾਸਟ

en: Hide Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਨੂੰ ਲੁਕਾਓ

en: Show Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ

en: Caps Lock is on
pa: ਕੈਪਸ ਲਾਕ ਚਾਲੂ ਹੈ

en: _Show Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਨੂੰ ਵੇਖਾਓ(_S)

en: Untitled page
pa: ਬਿਨਾਂ ਨਾਂ ਦਾ ਸਫ਼ਾ

en: Preferences
pa: ਪਸੰਦਾਂ

en: Search preferences
pa: ਖੋਜ ਦੀਆਂ ਪਸੰਦਾਂ

en: No Results Found
pa: ਕੋਈ ਨਤੀਜੇ ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ

en: Try a different search.
pa: ਵੱਖਰੀ ਖੋਜ ਨਾਲ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: More Options
pa: ਹੋਰ ਚੋਣਾਂ

en: View Open Tabs
pa: ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਟੈਬਾਂ ਨੂੰ ਵੇਖੋ

note: Translators: Tab overview title, %u is the number of open tabs
en: %u Tab | %u Tabs
pa[0]: %u ਟੈਬ
pa[1]: %u ਟੈਬਾਂ

en: Search Tabs
pa: ਟੈਬਾਂ ਨੂੰ ਲੱਭੋ

en: Search tabs
pa: ਟੈਬਾਂ ਨੂੰ ਲੱਭੋ

en: No Open Tabs
pa: ਕੋਈ ਖੁੱਲ੍ਹੀ ਟੈਬ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No Tabs Found
pa: ਕੋਈ ਟੈਬ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: New _Tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ(_T)

en: Close Tab
pa: ਟੈਬ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰੋ
