libbonobo master - en to bg translation catalogue (107 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
bg: Не може да се разбере в кой дъщерен процес е записан сървъра

en: Not a valid Activation ID
bg: Невалидно ID за активиране

en: Directory to read .server files from
bg: Папка, от която да се прочетат файловете .server

en: DIRECTORY
bg: ПАПКА

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
bg: Да служи като контекст на активиране (по подразбиране е само директория на обектите)

en: File descriptor to write IOR to
bg: Указател на файл, в който да се записва IOR

en: FD
bg: УФ

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
bg: Регистриране като сървъра за активиране на потребителя без заключване. Предупреждение: тази настройка може да има странични ефекти върху стабилността на работната сесия на потребителя и трябва да се използва само при откриването и изчистване на грешки

en: Query expression to evaluate
bg: Израз-запитване, което да се оцени

en: EXPRESSION
bg: ИЗРАЗ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Стартирайте програмата така: „%s --help“, за да видите пълния списък с опции за командния ред.

en: CORBA CosNaming service.
bg: Услуга за CORBA CosNaming.

en: Name service
bg: Услуга за имената

en: Notification service
bg: Услуга за уведомяване

en: Notification service for activation
bg: Услуга за уведомяване на активиране

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
bg: Все още е невъзможно активирането на shlib обекти в отдалечени процеси

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
bg: Конфигурационният файл на активирането на Bonobo не бе прочетен успешно. Проверете дали е валиден в: %s

en: a NULL iid is not valid
bg: NULL е невалидна стойност за iid

en: iid %s has a NULL type
bg: iid %s има за тип NULL

en: iid %s has a NULL location
bg: iid %s има за място NULL

en: invalid character '%c' in iid '%s'
bg: невалиден символ „%c“ в iid „%s“

en: Property '%s' has no value
bg: Свойството „%s“ няма стойност

en: Could not parse badly formed XML document %s
bg: Не може да се обработи в неправилно формиран документ на XML %s

en: Trying dir %s
bg: Проба с папка %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
bg: Дъщерният процес не генерира съобщение за грешка, получи се неизвестен проблем

en: Failed to read from child process: %s
bg: Неуспешно четене от дъщерен процес: %s

en: EOF from child process
bg: EOF от дъщерен процес

en: Couldn't spawn a new process
bg: Не може да се отдели нов процес

en: File descriptor to print IOR on
bg: Указател на файл, на който да се отпечатва IOR

en: IID to activate
bg: IID за активиране

en: Prevent registering of server with OAF
bg: Предотвратяване на регистрирането на сървър към OAF

en: Bonobo Activation options:
bg: Настройки на активирането на Bonobo:

en: Show Bonobo Activation options
bg: Показване на настройките на активирането на Bonobo

en: Bonobo activation options
bg: Настройки на активирането на Bonobo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
bg: функцията g_module_open върху „%s“ е неуспешна с код „%s“

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
bg: Не може да се открие символа Bonobo_Plugin_info в „%s“

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
bg: Фабриката „%s“ върна NIL за „%s“

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
bg: Shlib „%s“ не съдържа „%s“

en: Name
bg: Име

en: Application unique name
bg: Уникално име на програма

en: POA
bg: Адаптер POA

en: Custom CORBA POA
bg: Допълнителен адаптер POA за CORBA

en: An unsupported action was attempted
bg: Опитано бе действие, което не се поддържа

en: IO Error
bg: Вх./изх. грешка

en: Invalid argument value
bg: Невалидна стойност на аргумента

en: Object not found
bg: Обектът не е открит

en: Syntax error in object description
bg: Синтактична грешка в описанието на обекта

en: Cannot activate object from factory
bg: Не може да се активира обекта от фабриката

en: No permission to access stream
bg: Няма позволение за достъп до потока

en: An unsupported stream action was attempted
bg: Опитано бе действие върху потока, което не се поддържа

en: IO Error on stream
bg: Вх./изх. грешка в потока

en: IO Error on storage
bg: Вх./изх. грешка при съхранение

en: Name already exists in storage
bg: Името вече съществува в хранилището

en: Object not found in storage
bg: Обектът не е открит в хранилище

en: No permission to do operation on storage
bg: Няма позволение да се оперира върху хранилището

en: An unsupported storage action was attempted
bg: Опитано бе действие в хранилището, което не се поддържа

en: Object is not a stream
bg: Обектът не е поток

en: Object is not a storage
bg: Обектът не е хранилище

en: Storage is not empty
bg: Хранилището не е празно

en: malformed user interface XML description
bg: грешно описание чрез XML на потребителски интерфейс

en: invalid path to XML user interface element
bg: невалиден път до елемент на XML потребителски интерфейс

en: the requested UI attribute didn't exist
bg: поисканият атрибут на потребителски интерфейс не съществува

en: Unknown command or verb
bg: Непозната команда или глагол

en: Command is insensitive
bg: Командата е нечувствителна

en: incorrect data type
bg: грешен тип на данните

en: stream not found
bg: потокът не е открит

en: property not found
bg: свойството не е открито

en: property has invalid type
bg: свойството има невалиден тип

en: property is read only
bg: свойството е с права само за четене

en: config database backend failed
bg: грешка в същинската част на конфигурационната база данни

en: Moniker interface cannot be found
bg: Интерфейсът за моникър не може да бъде открит

en: Moniker activation timed out
bg: Времето за активиране на моникъра изтече

en: Syntax error within moniker
bg: Синтактична грешка в моникъра

en: Moniker has an unknown moniker prefix
bg: Моникър има непозната представка

en: Error checking error; no exception
bg: Грешка при проверка на грешка; няма изключение

en: General activation error with no description
bg: Обща грешка при активиране, няма описание

en: Failed to resolve, or extend '%s'
bg: Неуспех при откриването или разширяването на „%s“

en: Failed to activate object
bg: Обектът не може да се активира

en: Exception activating '%s'
bg: Активиране на съобщение „%s“

en: Failed to activate '%s'
bg: Неуспех при активиране на „%s“

en: HTTP Moniker
bg: Моникър за HTTP

en: ORB IOR handling moniker
bg: Моникър за обработка на ORB IOR

en: Standard Moniker factory
bg: Стандартна фабрика за моникъри

en: generic Oaf activation moniker
bg: стандартен моникър за активирането на Oaf

en: generic Oaf query moniker
bg: стандартен моникър за запитвания към Oaf

en: generic factory 'new' moniker
bg: стандартен моникър - „нов“ на фабрика

en: generic item moniker
bg: стандартен моникър

en: stream MonikerExtender
bg: поточен моникър-разширител

en: Bonobo Echo server factory
bg: Сървърна фабрика за ехо на Bonobo

en: Bonobo Echo server sample program
bg: Примерна програма „Ехо“ на Bonobo

en: Echo component
bg: Компонент „Ехо“

en: Echo component factory
bg: Фабрика на компонента „Ехо“

en: I could not initialize Bonobo
bg: Не може да се активира Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
bg: Не може да се създаде обект от типа на примерния компонент „Ехо“

en: An exception occurred '%s'
bg: Възникна изключение „%s“

en: Could not save configuration file.
bg: Не може да запише конфигурационния файл.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
bg: Проверете дали имате права за запис в „%s“.

en: Successfully wrote configuration file.
bg: Успешно запазване на конфигурационния файл.

en: configuration file is:
        %s
bg: конфигурационният файл е:
        %s

en: %s already in configuration file
bg: %s е вече в конфигурационния файл

en: there is not a properly structured configuration file
bg: липсва правилно структуриран конфигурационен файл

en: Bonobo-activation configuration file contains:
bg: Файлът за конфигурирането на активирането на Bonobo съдържа:

en: Directory to remove from configuration file
bg: Папка, която да се махне от конфигурационния файл

en: PATH
bg: ПЪТ

en: Directory to add to configuration file
bg: Папка, която да се добави към конфигурационния файл

en: Display directories in configuration file
bg: Показване на папките в конфигурационния файл

en: Display path to configuration file
bg: Показване на пътя до конфигурационния файл
