libbonobo 2.14 - en to br translation catalogue (98 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
br: N'eus ket tu da c'houzout e peseurt bugale eo renablet ar server

en: Not a valid Activation ID
br: N'eo ket un ID da loc'han a ya endro

en: Directory to read .server files from
br: Renkell ma vez kavet ar restroù .server

en: DIRECTORY
br: RENKELL

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
br: Bez e talv evel ActivationContext (d'an nebeutan, evel ObjectDirectory nemetan)

en: File descriptor to write IOR to
br: Restr-diskrivadurer e lec'h ma c'hell skrivan IOR

en: Query expression to evaluate
br: Doare-kerc'had da brizout

en: EXPRESSION
br: Doare da lavarout

en: Name service
br: Anv servij

en: Notification service
br: Notifiañ ar servij

en: Notification service for activation
br: Servij-notifiañ evit loc'hañ

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
br: Ne gemeromp ket c'hoaz e karg loc'hañ an traoù shlib en ur argerzh pell

en: a NULL iid is not valid
br: un iid NULL ne da ket en-dro

en: iid %s has a NULL type
br: 'iid %s en deus ur perzh NULL

en: iid %s has a NULL location
br: 'iid %s a zo en ul lec'h NULL

en: invalid character '%c' in iid '%s'
br: perzh fall (ne c'hell ket mont endro)  '%c' ebarzh iid '%s'

en: Property '%s' has no value
br: Perzh-diforch'añ '%s' n'he deus ket talvoudegezh

en: Could not parse badly formed XML document %s
br: N'eus ket tu dielfennañ teul %s a zo stummet fall

en: Trying dir %s
br: War esaeañ renkell %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
br: An mab-argerzh n'en deus ket kaset ur gemenadenn-c'hwitadenn, setu ur c'hwitadenn dianav

en: Failed to read from child process: %s
br: C'hwitet al lenn abaoe an mab-argerzh: %s

en: EOF from child process
br: EOF abaoe mab-argerzh

en: Couldn't spawn a new process
br: N'eus ket tu krouiñ un argerzh nevez

en: File descriptor to print IOR on
br: Restr-diskrivader evit moulañ IOR war

en: IID to activate
br: IID da loc'hañ

en: Prevent registering of server with OAF
br: Mirout ouzh enrolladur ar server gant OAF

en: Bonobo Activation options:
br: Dibaboù loc'hañ Bonobo :

en: Show Bonobo Activation options
br: Diskouez dibaboù loc'hañ Bonobo

en: Bonobo activation options
br: Dibaboù loc'hañ Bonobo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
br: g_module_open `%s' c'hwitet gant `%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
br: N'eus ket tu kavout arouez Bonobo_Plugin_info e-barzh  `%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
br: Stal   `%s' en deus meneget NIL evit `%s'

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
br: Ne oa ket Shlib  `%s' e-barzh  `%s'

en: Name
br: Anv

en: Application unique name
br: Arload nemetañ an anv

en: Custom CORBA POA
br: Stumm CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
br: Esaeet e oa un oberadenn disampart

en: IO Error
br: C'hwitadenn IO

en: Invalid argument value
br: Talvoudegezh an dibab ne glot ket

en: Object not found
br: N'eo ket bet kavet an dra

en: Syntax error in object description
br: C'hwitadenn ereadurezh diskrivadur an dra

en: Cannot activate object from factory
br: N'eus ket tu loc'hañ an dra war bouez ar stal

en: No permission to access stream
br: Aotre ebet evit tizhañ ar chal (stream e saozneg)

en: An unsupported stream action was attempted
br: Un chal-ober dizereat a oa esaet

en: IO Error on stream
br: C'hwitadenn IO war ar chal

en: IO Error on storage
br: C'hwitadenn IO  war verniañ

en: Name already exists in storage
br: Emañ an anv dijà er berniad

en: Object not found in storage
br: N'eo ket bet kavet an dra er berniad

en: No permission to do operation on storage
br: Difennet eo ober ur gwezhiadur war ar berniad

en: An unsupported storage action was attempted
br: Esaeet e oa bet ur berniañ en aner

en: Object is not a stream
br: An dra n'eo ket ur chal

en: Object is not a storage
br: An dra n'eo ket ur berniad

en: Storage is not empty
br: N'eo ket goullo ar berniad

en: malformed user interface XML description
br: stummet fall eo arverer ar c'hetal XML diskrivadur

en: invalid path to XML user interface element
br: dizereat eo an hent evit elfenn ketal an arverer XML

en: the requested UI attribute didn't exist
br: n'eus ket doareen ketal-arverer daoust ar goulenn

en: Unknown command or verb
br: Dizanavez eo an urzh pe ar verb

en: Command is insensitive
br: Ne da ket endro an urzh

en: incorrect data type
br: ar seurt roadenn-se a zo dizereat

en: stream not found
br: n'eo ket bet kavet ar chal

en: property not found
br: n'eo ket bet kavet ar perzh

en: property has invalid type
br: n'eo ket dereat ar seurt perzh

en: config database backend failed
br: kekluniañ ar stlennvonn bennañ en deus c'hwitet

en: Moniker interface cannot be found
br: N'eus ket tu da gavout ar c'hetal Moniker

en: Moniker activation timed out
br: Re ziwezhat evit loc'hañ Moniker

en: Syntax error within moniker
br: Fazi ereadurezh  e-barzh Moniker

en: Moniker has an unknown moniker prefix
br: Ur rakger dianav zo gant ar Moniker

en: Error checking error; no exception
br: Fazi e-pad amprouadur fazioù; nemedenn ebet

en: General activation error with no description
br: Fazi bras al loch'añ hep diskrivadur

en: Failed to resolve, or extend '%s
br: An diarouziñ en deux c'hwitet, pe astenn an  '%s

en: Failed to activate object
br: Loc'hañ an dra n'eo ket bet graet

en: Exception activating '%s'
br: Nemedenn e-pad loc'hañ '%s' »

en: Failed to activate '%s'
br: N'eo ket bet graet loch'an an  '%s'

en: HTTP Moniker
br: Moniker HTTP

en: ORB IOR handling moniker
br: ORB IOR a ra war dro moniker

en: Standard Moniker factory
br: Stal Standard Moniker

en: generic Oaf activation moniker
br: loc'han Oaf moniker generik

en: generic Oaf query moniker
br: jenerik Oaf a c'houl Moniker

en: generic factory 'new' moniker
br: stal jenerik ar 'nevez' Moniker

en: generic item moniker
br: moniker elfenn jenerik

en: stream MonikerExtender
br: chal MonikerExtender

en: Bonobo Echo server factory
br: Stal server Bonobo Echo

en: Bonobo Echo server sample program
br: Rolladur skouer Bonobo Echo server

en: Echo component
br: Elfenn Echo

en: Echo component factory
br: Stal elfenn Echo

en: I could not initialize Bonobo
br: Ne c'hellen ket deraouekaat Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
br: Ne oa ket du d'ober  un degouezh gant elfenn ar skouer echo

en: Could not save configuration file.
br: Ne oa ket tu gwareziñ kefluniañ ar restr.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
br: Mar plij, gallout a rit gwelout ma z'och aotreet da skrivañ da '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
br: Restr-kefluniañ a zo bet skrivet mat.

en: configuration file is:
        %s
br: n'eo ar restr-kefluniañ :
        %s

en: %s already in configuration file
br: %s a zo dija e restr-kefluniañ

en: there is not a properly structured configuration file
br: n'eo ket frammet mat ar restr-kefluniañ

en: Directory to remove from configuration file
br: Kavlec'h da zilemel eus restr-kefluniañ

en: PATH
br: TREUG

en: Directory to add to configuration file
br: Kavlec'h da ouzhpennañ er restr-kefluniañ

en: Display directories in configuration file
br: Diskouez kavlec'hioù ar restr-kefluniañ

en: Display path to configuration file
br: Diskouez hent etrezek ar restr-kefluniañ
