libbonobo 0 - en to hr translation catalogue (104 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
hr: Ne mogu pronaći koji je nasljedni proces poslužitelj slušao

en: Not a valid Activation ID
hr: Neispravan aktivacijski ID

en: Directory to read .server files from
hr: Mapa iz koje će se čitati .server datoteke

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
hr: Poslužuje kao ActivationContext (uobičajeno je samo kako ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
hr: Opis datoteke za pisanje IOR na

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
hr: Registrira se kao poslužitelj korisnika bez zaključavanja. POZOR: ova opcija može imati opasne popratne efekte na stabilnost korisnikove sesije, te se treba koristiti samo za potrebe ispravljajna grešaka u programu

en: Query expression to evaluate
hr: Izraz upita za procjenu

en: EXPRESSION
hr: IZRAZ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: Pokrenite naredbu '%s --help' za pregled popisa dostupnih opcija.

en: CORBA CosNaming service.
hr: Servis CORBA CosNaming.

en: Name service
hr: Ime servisa

en: Notification service
hr: Servis obavješćivanja

en: Notification service for activation
hr: Servis obavješćivanja za pokretanje

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
hr: Još ne upravljamo pokretanjem shlib objektima na udaljenim procesima

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
hr: Datoteka s postavkama za pokretanje Bonobo-a nije uspješno pročitana. Molim, provjerite da li je ispravna u: %s

en: a NULL iid is not valid
hr: nije ispravan NULL iid

en: iid %s has a NULL type
hr: iid %s ima NULL vrstu

en: iid %s has a NULL location
hr: iid %s ima NULL lokaciju

en: invalid character '%c' in iid '%s'
hr: neispravni znak '%c' u iid '%s'

en: Property '%s' has no value
hr: Svojstvo '%s' nema vrijednost

en: Could not parse badly formed XML document %s
hr: Ne mogu prevesti loše oblikovani XML dokument %s

en: Trying dir %s
hr: Pokušavam mapu %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
hr: Nasljedni proces nije dao poruku s greškom, dogodila se nepoznata greška

en: Failed to read from child process: %s
hr: Nisam uspio čitati iz nasljednog procesa: %s

en: EOF from child process
hr: EOF od nasljednog procesa

en: Couldn't spawn a new process
hr: Nije moguće pokrenuti novi proces

en: File descriptor to print IOR on
hr: Opis datoteke za ispis IOR na

en: IID to activate
hr: Pokretanje IID

en: Prevent registering of server with OAF
hr: Sprečava registraciju poslužitelja pomoću OAF

en: Bonobo Activation options:
hr: Opcije Bonobo aktivacije

en: Show Bonobo Activation options
hr: Prikaži opcije Bonobo aktivacije

en: Bonobo activation options
hr: Opcije pokretanja Bonobo-a

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
hr: g_module_open od `%s' nije uspio s `%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
hr: NE mogu naći simbol Bonobo_Plugin_info u `%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
hr: Tvornica je vratila `%s' NIL za `%s'

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
hr: Shlib `%s' ne sadrži `%s'

en: Name
hr: Ime

en: Application unique name
hr: Jedinstveno ime programa

en: Custom CORBA POA
hr: Prilagođena CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
hr: Pokušaj izvršavanja nepodržane radnje

en: IO Error
hr: IO greška

en: Invalid argument value
hr: Neispravna vrijednost argumenta

en: Object not found
hr: Objekt nije nađen

en: Syntax error in object description
hr: Sintaksna greška u opisu objekta

en: Cannot activate object from factory
hr: Ne mogu pokrenuti objekt iz tvornice

en: No permission to access stream
hr: Nema ovlasti za pristup toku podataka

en: An unsupported stream action was attempted
hr: Pokušaj nepodržane radnje nad tokom podataka

en: IO Error on stream
hr: IO greška na toku podataka

en: IO Error on storage
hr: IO greška na pohrani podataka

en: Name already exists in storage
hr: Već postoji ime u pohrani podataka

en: Object not found in storage
hr: Objekt nije nađen na pohrani podataka

en: No permission to do operation on storage
hr: Nema ovlasti za izvršavanje operacija na pohrani podataka

en: An unsupported storage action was attempted
hr: Pokušaj izvršavanja nepodržane radnje nad pohranom podataka

en: Object is not a stream
hr: Objekt nije tok podataka

en: Object is not a storage
hr: Objekt nije pohrana podataka

en: Storage is not empty
hr: Pohrana podataka nije prazna

en: malformed user interface XML description
hr: izobličen XML opis korisničkog sučelja

en: invalid path to XML user interface element
hr: neispravna putanja do XML elementa korisničkog sučelja

en: the requested UI attribute didn't exist
hr: ne postoji zahtijevani UI atribut

en: Unknown command or verb
hr: Nepoznata naredba ili djelatnost

en: Command is insensitive
hr: Naredba ne razlikuje mala i velika slova

en: incorrect data type
hr: neispravna vrsta podataka

en: stream not found
hr: tok podataka nije nađen

en: property not found
hr: svojstvo nije nađeno

en: property has invalid type
hr: svojstvo je neispravne vrste

en: property is read only
hr: svojstvo se može samo čitati

en: config database backend failed
hr: neuspjelo postavljanje zaštitne kopije postavki baze podataka

en: Moniker interface cannot be found
hr: Ne mogu naći sučelje Moniker-a

en: Moniker activation timed out
hr: Vremensko ograničenje pokretanja Moniker-a

en: Syntax error within moniker
hr: Sintaksna greška unutar moniker-a

en: Moniker has an unknown moniker prefix
hr: Moniker ima nepoznati moniker prefiks

en: Error checking error; no exception
hr: Greška kod provjere greški; bez iznimke

en: General activation error with no description
hr: Općenita greška kod pokretanja, bez opisa

en: Failed to resolve, or extend '%s
hr: Nisam uspio razriješiti ili proširiti %s

en: Failed to activate object
hr: Nisam uspio pokrenuti objekt

en: Exception activating '%s'
hr: Greška kod pokretanja '%s'

en: Failed to activate '%s'
hr: Nisam uspio pokrenuti '%s'

en: ORB IOR handling moniker
hr: Moniker za rukovanje ORB IOR-pm

en: Standard Moniker factory
hr: Standardna Moniker tvornica

en: generic Oaf activation moniker
hr: Generički Oaf pokretački moniker

en: generic Oaf query moniker
hr: generički Oaf zahtjevni moniker

en: generic factory 'new' moniker
hr: ganerički tvornički 'novi' moniker

en: generic item moniker
hr: generička stavka moniker-a

en: stream MonikerExtender
hr: MonikerExtender tok podataka

en: Bonobo Echo server factory
hr: Tvornica poslužitelja Bonobo Echo-a

en: Bonobo Echo server sample program
hr: Primjer programa poslužitelja Bonobo Echo-a

en: Echo component
hr: Echo komponenta

en: Echo component factory
hr: Tvornica Echo komponenti

en: I could not initialize Bonobo
hr: Ne mogu inicijalizirati Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
hr: Ne mogu stvoriti primjer uzorka echo komponente

en: An exception occurred '%s'
hr: Dogodila se greška '%s'

en: Could not save configuration file.
hr: Ne mogu spremiti  datoteku s postavkama.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
hr: Molim, budite sigurni da imate prava pisanja po '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
hr: Datoteka s postavkama je uspješno zapisana.

en: configuration file is:
        %s
hr: datoteka s postavkama je:
        %s

en: %s already in configuration file
hr: %s se već nalazi u datoteci s postavkama

en: there is not a properly structured configuration file
hr: ne postoji odgovarajuće strukturirana datoteka s postavkama

en: Bonobo-activation configuration file contains:
hr: Datoteka postavki za pokretanje Bonobo-a sadrži:

en: Directory to remove from configuration file
hr: Mapa koja će biti uklonjena iz datoteke s postavkama

en: PATH
hr: PUTANJA

en: Directory to add to configuration file
hr: Mapa u koju će biti dodana datoteka s postavkama

en: Display directories in configuration file
hr: Prikazuje mape u datoteci s postavkama

en: Display path to configuration file
hr: Prikazuje putanje u datoteci s postavkama
