libbonobo - en to hu translation catalogue (104 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
hu: Nem található, hogy melyik gyermekben van felsorolva a kiszolgáló

en: Not a valid Activation ID
hu: Nem érvényes aktivációs azonosító

en: Directory to read .server files from
hu: A könyvtár, amelyből a .server fájlokat kell olvasni

en: DIRECTORY
hu: KÖNYVTÁR

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
hu: Szolgáljon ActivationContext-ként (az alapértelmezett csak az ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
hu: Fájlleíró, amelybe az IOR-t kell írni

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
hu: Regisztráció a felhasználó aktivációs kiszolgálójaként zárolás nélkül. Figyelmeztetés: ez a beállítás veszélyes mellékhatásokkal lehet a felhasználó futó munkamenetének stabilitására és csak hibakeresési célokra használandó

en: Query expression to evaluate
hu: Kiértékelendő lekérdező kifejezés

en: EXPRESSION
hu: KIFEJEZÉS

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: Adja ki a(z) „%s --help” parancsot az elérhető parancssori kapcsolók teljes listájáért.

en: CORBA CosNaming service.
hu: CORBA CosNaming szolgáltatás.

en: Name service
hu: Névszolgáltatás

en: Notification service
hu: Értesítési szolgáltatás

en: Notification service for activation
hu: Értesítési szolgáltatás az aktivációhoz

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
hu: Jelenleg még nem kezeljük a távoli folyamatok shlib objektumainak aktiválását

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
hu: A Bonobo Activation konfigurációs fájlját nem sikerült beolvasni. Ellenőrizze, hogy érvényes-e: %s

en: a NULL iid is not valid
hu: egy NULL iid nem érvényes

en: iid %s has a NULL type
hu: %s iid-nek NULL típusa van

en: iid %s has a NULL location
hu: %s iid-nek NULL helye van

en: invalid character '%c' in iid '%s'
hu: érvénytelen „%c” karakter a(z) „%s” iid-ben

en: Property '%s' has no value
hu: A(z) „%s” tulajdonságnak nincs értéke

en: Could not parse badly formed XML document %s
hu: Nem lehet értelmezni a rosszul formázott %s XML-dokumentumot

en: Trying dir %s
hu: Próba: %s könyvtár

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
hu: A gyermekfolyamat nem adott hibaüzenetet, ismeretlen hiba történt

en: Failed to read from child process: %s
hu: Nem sikerült olvasni a gyermekfolyamatból: %s

en: EOF from child process
hu: EOF a gyermekfolyamatból

en: Couldn't spawn a new process
hu: Nem lehet új folyamatot indítani

en: File descriptor to print IOR on
hu: A fájlleíró, amelyre az IOR-t kell nyomtatni

en: IID to activate
hu: Az aktiválandó IID

en: Prevent registering of server with OAF
hu: A kiszolgáló OAF-regisztrálásának megakadályozása

en: Bonobo Activation options:
hu: Bonobo aktiválás beállításai:

en: Show Bonobo Activation options
hu: Bonobo-aktiválás beállításainak megjelenítése

en: Bonobo activation options
hu: Bonobo-aktiválás beállításai

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
hu: „%s” g_module_open művelete sikertelen: „%s”

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
hu: Nem található a Bonobo_Plugin_info szimbólum a következőben: „%s”

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
hu: A(z) „%s” factory NIL-t adott vissza erre: „%s”

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
hu: A(z) „%s” shlib nem tartalmazta a következőt: „%s”

en: Name
hu: Név

en: Application unique name
hu: Az alkalmazás egyedi neve

en: Custom CORBA POA
hu: Egyéni CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
hu: Nem támogatott műveletet kísérelt meg

en: IO Error
hu: IO-hiba

en: Invalid argument value
hu: Érvénytelen argumentumérték

en: Object not found
hu: Az objektum nem található

en: Syntax error in object description
hu: Szintaktikai hiba az objektum leírásban

en: Cannot activate object from factory
hu: Nem lehet aktiválni az objektumot a factory-ból

en: No permission to access stream
hu: Nincs jogosultsága a folyam hozzáféréséhez

en: An unsupported stream action was attempted
hu: Nem támogatott folyamműveletet kísérelt meg

en: IO Error on stream
hu: IO-hiba a folyamon

en: IO Error on storage
hu: IO hiba a tárolón

en: Name already exists in storage
hu: Már van ilyen név a tárolóban

en: Object not found in storage
hu: Az objektum nem található a tárolóban

en: No permission to do operation on storage
hu: Nincs jogosultsága művelet végzéséhez a tárolón

en: An unsupported storage action was attempted
hu: Nem támogatott tárolóműveletet kísérelt meg

en: Object is not a stream
hu: Az objektum nem folyam

en: Object is not a storage
hu: Az objektum nem tároló

en: Storage is not empty
hu: A tároló nem üres

en: malformed user interface XML description
hu: hibás felhasználói felület leíró XML

en: invalid path to XML user interface element
hu: érvénytelen elérési útvonal az XML felhasználói felület elemhez

en: the requested UI attribute didn't exist
hu: a kért UI attribútum nem létezett

en: Unknown command or verb
hu: Ismeretlen parancs vagy ige

en: Command is insensitive
hu: A parancs nem érzékeny

en: incorrect data type
hu: helytelen adattípus

en: stream not found
hu: a folyam nem található

en: property not found
hu: a tulajdonság nem található

en: property has invalid type
hu: a tulajdonság típusa érvénytelen

en: property is read only
hu: a tulajdonság csak olvasható

en: config database backend failed
hu: az adatbázis-háttérprogram beállítása sikertelen

en: Moniker interface cannot be found
hu: A Moniker-felület nem található

en: Moniker activation timed out
hu: A Moniker aktiválása időtúllépés miatt sikertelen

en: Syntax error within moniker
hu: Szintaktikai hiba a moniker-ben

en: Moniker has an unknown moniker prefix
hu: A Moniker-nek ismeretlen a moniker előtagja

en: Error checking error; no exception
hu: Hibaellenőrzési hiba; nincs kivétel

en: General activation error with no description
hu: Általános aktiválási hiba, leírás nélkül

en: Failed to resolve, or extend '%s'
hu: „%s” feloldása vagy kiterjesztése sikertelen

en: Failed to activate object
hu: Nem sikerült aktiválni az objektumot

en: Exception activating '%s'
hu: Kivétel „%s” aktiválásakor

en: Failed to activate '%s'
hu: A következő aktiválása meghiúsult: „%s”

en: ORB IOR handling moniker
hu: ORB IOR kezelő moniker

en: Standard Moniker factory
hu: Szabványos Moniker factory

en: generic Oaf activation moniker
hu: általános Oaf aktiváló moniker

en: generic Oaf query moniker
hu: általános Oaf lekérdező moniker

en: generic factory 'new' moniker
hu: általános factory „new” moniker

en: generic item moniker
hu: általános elem moniker

en: stream MonikerExtender
hu: folyam MonikerExtender

en: Bonobo Echo server factory
hu: Bonobo Echo-kiszolgáló factory

en: Bonobo Echo server sample program
hu: Bonobo Echo-kiszolgáló példaprogram

en: Echo component
hu: Echo komponens

en: Echo component factory
hu: Echo komponens factory

en: I could not initialize Bonobo
hu: A Bonobo inicializálása sikertelen

en: Could not create an instance of the sample echo component
hu: Nem lehet létrehozni az echo példaprogramból egy példányt sem

en: An exception occurred '%s'
hu: Kivétel történt: „%s”

en: Could not save configuration file.
hu: Nem lehet menteni a konfigurációs fájlt.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
hu: Ellenőrizze, hogy van-e jogosultsága „%s” írásához.

en: Successfully wrote configuration file.
hu: A konfigurációs fájl kiírása sikeres volt.

en: configuration file is:
        %s
hu: a konfigurációs fájl:
        %s

en: %s already in configuration file
hu: %s már benne van a konfigurációs fájlban

en: there is not a properly structured configuration file
hu: nincs megfelelően strukturált konfigurációs fájl

en: Bonobo-activation configuration file contains:
hu: A Bonobo-activation konfigurációs fájlja tartalmazza:

en: Directory to remove from configuration file
hu: A konfigurációs fájlból eltávolítandó könyvtár

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: Directory to add to configuration file
hu: A konfigurációs fájlhoz hozzáadandó könyvtár

en: Display directories in configuration file
hu: Könyvtárak megjelenítése a konfigurációs fájlban

en: Display path to configuration file
hu: Konfigurációs fájl elérési útjának megjelenítése
