libbonobo - en to sr translation catalogue (106 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
sr: Nisam uspeo da otkrijem na koji podproces je server uvršten

en: Not a valid Activation ID
sr: Nevažeća identifikacija za pokretanje

en: Directory to read .server files from
sr: Direktorijum iz kojeg će se čitati .server datoteke

en: DIRECTORY
sr: DIREKTORIJUM

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
sr: Služi kao ActivationContext (podrazumevano je samo ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
sr: Opisnik datoteke za upisivanje IOR-a

en: FD
sr: OD

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
sr: Prijavi se kao korisnikov server za pokretanja bez zaključavanja. Upozorenje: ova opcija se može opasno odraziti na stabilnost korisnikove sesije koja je u toku i treba je koristiti samo pri otkrivanju grešaka

en: Query expression to evaluate
sr: Izraz za pretragu koji treba vrednovati

en: EXPRESSION
sr: IZRAZ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Pokrenite „%s --help“ da biste videli celu listu dostupnih opcija komandne linije.

en: CORBA CosNaming service.
sr: CORBA CosNaming služba.

en: Name service
sr: Služba imenovanja

en: Notification service
sr: Služba za obaveštenja

en: Notification service for activation
sr: Služba obaveštavanja za aktivaciju

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
sr: Još nemamo načina za rukovanje shlib objektima u udaljenom procesu

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
sr: Datoteka sa podešavanjima za Bonobo aktivaciju nije uspešno pročitana. Proverite da li je ispravna u: %s

en: a NULL iid is not valid
sr: NULL iid je nevažeći

en: iid %s has a NULL type
sr: iid %s je NULL vrste

en: iid %s has a NULL location
sr: iid %s ima NULL lokaciju

en: invalid character '%c' in iid '%s'
sr: nevažeći znak „%c“ in iid „%s“

en: Property '%s' has no value
sr: Osobina „%s“ nema nikakvu vrednost

en: Could not parse badly formed XML document %s
sr: Ne mogu da obradim loše oblikovan XML dokument %s

en: Trying dir %s
sr: Pokušavam direktorijum %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
sr: Podproces nije dao nikakvu poruku o grešci, dogodila se nepoznata greška

en: Failed to read from child process: %s
sr: Nisam uspeo da čitam iz podprocesa: %s

en: EOF from child process
sr: Kraj datoteke iz podprocesa

en: Couldn't spawn a new process
sr: Nisam mogao do počnem novi proces

en: File descriptor to print IOR on
sr: Opisnik datoteke na kojem će se ispisati IOR

en: IID to activate
sr: IID koji treba pokrenuti

en: Prevent registering of server with OAF
sr: Spreči registrovanje servera na OAF-u

en: Bonobo Activation options:
sr: Opcije za pokretanje bonoboa:

en: Show Bonobo Activation options
sr: Prikaži mogućnosti Bonobo pokretanja

en: Bonobo activation options
sr: Opcije za pokretanje bonoboa

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
sr: g_module_open za „%s“ nije uspeo sa „%s“

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
sr: Ne mogu da nađem simbol Bonobo_Plugin_info u „%s“

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
sr: Tvornica „%s“ je vratila NIL za „%s“

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
sr: Shlib „%s“ ne sadrži „%s“

en: Name
sr: Ime

en: Application unique name
sr: Jedinstveno ime programa

en: Custom CORBA POA
sr: Prilagođen CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
sr: Pokušaj izvršenja radnje koja nije podržana

en: IO Error
sr: UI greška

en: Invalid argument value
sr: Nevažeća vrednost argumenta

en: Object not found
sr: Objekat nije pronađen

en: Syntax error in object description
sr: Sintaksna greška u opisu objekta

en: Cannot activate object from factory
sr: Ne mogu da aktiviram objekat iz tvornice

en: No permission to access stream
sr: Nema ovlašćenja za pristup nizu

en: An unsupported stream action was attempted
sr: Pokušaj izvršenja nepodržane radnje na nizu

en: IO Error on stream
sr: UI greška na toku

en: IO Error on storage
sr: UI greška pri skladištenju

en: Name already exists in storage
sr: Ime već postoji u skladištu

en: Object not found in storage
sr: Objekat nije pronađen u skladištu

en: No permission to do operation on storage
sr: Nema ovlašćenja za izvršenje radnje na skladištu

en: An unsupported storage action was attempted
sr: Pokušaj izvršenja nepodržane skladišne radnje

en: Object is not a stream
sr: Objekat nije u toku

en: Object is not a storage
sr: Objekat nije skladište

en: Storage is not empty
sr: Skladište nije prazno

en: malformed user interface XML description
sr: pogrešno oblikovan XML opis korisničkog sučelja

en: invalid path to XML user interface element
sr: neispravna staza ka XML elementu korisničkog sučelja

en: the requested UI attribute didn't exist
sr: zatražena osobina korisničkog sučelja ne postoji

en: Unknown command or verb
sr: Nepoznata naredba ili predikat

en: Command is insensitive
sr: Naredba je neosetljiva

en: incorrect data type
sr: neispravna vrsta podataka

en: stream not found
sr: tok nije nađen

en: property not found
sr: osobina nije nađena

en: property has invalid type
sr: osobina je nevažeće vrste

en: property is read only
sr: osobina je samo za čitanje

en: config database backend failed
sr: greška u bazi sa podešavanjima

en: Moniker interface cannot be found
sr: Nisam našao spregu nadimaka

en: Moniker activation timed out
sr: Isteklo je vreme za aktivaciju nadimka

en: Syntax error within moniker
sr: Sintaksna greška u nadimku

en: Moniker has an unknown moniker prefix
sr: Nadimak ima nepoznat predmetak za nadimke

en: Error checking error; no exception
sr: Greška pri proveri greške; bez izuzetka

en: General activation error with no description
sr: Opšta greška pri aktivaciji bez opisa

en: Failed to resolve, or extend '%s'
sr: Ne mogu da razrešim ili proširim „%s“

en: Failed to activate object
sr: Neuspeh aktiviranja objekta

en: Exception activating '%s'
sr: Izuzeće pri aktivaciji „%s“

en: Failed to activate '%s'
sr: Neuspela aktivacija „%s“

en: HTTP Moniker
sr: HTTP nadimak

en: ORB IOR handling moniker
sr: Nadimak za rukovanje sa ORB IOR

en: Standard Moniker factory
sr: Standardna tvornica nadimaka

en: generic Oaf activation moniker
sr: opšti nadimak za aktivaciju Oaf-a

en: generic Oaf query moniker
sr: opšti nadimak za upit Oaf-a

en: generic factory 'new' moniker
sr: opšta tvornica „new“ nadimaka

en: generic item moniker
sr: opšti nadimak za stavke

en: stream MonikerExtender
sr: MonikerExtender toka

en: Bonobo Echo server factory
sr: Bonobo tvornica Echo servera

en: Bonobo Echo server sample program
sr: Primer Bonobo Echo server programa

en: Echo component
sr: Echo komponenta

en: Echo component factory
sr: Tvornica Echo komponente

en: I could not initialize Bonobo
sr: Ne mogu da pokrenem Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
sr: Neuspeh stvaranja primerka probne echo komponente

en: An exception occurred '%s'
sr: Dogodio se izuzetak „%s“

en: Could not save configuration file.
sr: Nisam mogao da sačuvam datoteku sa podešavanjima.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
sr: Proverite da li imate ovlašćenja da pišete u „%s“.

en: Successfully wrote configuration file.
sr: Uspešno zapisana datoteka sa podešavanjima.

en: configuration file is:
        %s
sr: datoteka sa podešavanjima je:
        %s

en: %s already in configuration file
sr: %s već postoji u datoteci sa podešavanjima

en: there is not a properly structured configuration file
sr: nema ispravno struktuirane datoteke sa podešavanjima

en: Bonobo-activation configuration file contains:
sr: Datoteka sa podešavanjima za bonobo-aktivaciju sadrži:

en: Directory to remove from configuration file
sr: Direktorijum koji treba ukloniti iz datoteke sa podešavanjima

en: PATH
sr: PUTANJA

en: Directory to add to configuration file
sr: Direktorijum koji treba dodati u datoteku sa podešavanjima

en: Display directories in configuration file
sr: Prikaži direktorijume u datoteci sa podešavanjima

en: Display path to configuration file
sr: Prikaži putanju do datoteke sa podešavanjima
