libbonobo - en to tr translation catalogue (104 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
tr: Sunucuyu listeleyen alt süreç bulunamadı

en: Not a valid Activation ID
tr: Hatalı aktivasyon tanımlayıcısı

en: Directory to read .server files from
tr: .server dosyalarının okunacağı dizin

en: DIRECTORY
tr: DİZİN

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
tr: Bir EtkinlikBağlamı olarak sunuluyor (sadece bir NesneDizini olarak öntanımlı)

en: File descriptor to write IOR to
tr: IOR'un üzerine yazacağı dosya tanımlayıcı

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
tr: Kullanıcının etkinleştirme sunucusunu kilitlemeden kayıt ol. Uyarı: bu seçenek kullanıcının çalışan oturumu üzerine tehlikeli yan etkilere sebep olabilir ve sadece hata ayıklama amaçlı olarak kullanılmalıdır

en: Query expression to evaluate
tr: Değerlendirilecek sorgu ifadesi

en: EXPRESSION
tr: İFADE

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: Kullanılabilecek komut satırı seçeneklerinin tam listesini almak için '%s --help' çalıştırın.

en: CORBA CosNaming service.
tr: CORBA CosNaming Servisi.

en: Name service
tr: Servis Adı

en: Notification service
tr: Uyarı servisi

en: Notification service for activation
tr: Etkinleştirme için uyarı servisi

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
tr: Henüz bir uzak süreçteki shlib nesneleri etkinleştirilemiyor

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
tr: Bonobo Aktivasyon yapılandırma dosyası düzgün okunmadı. Lütfen %s için geçerliliğini denetleyin.

en: a NULL iid is not valid
tr: Boş bir IID geçerli değildir

en: iid %s has a NULL type
tr: IID %s bir NULL veri türü içeriyor

en: iid %s has a NULL location
tr: IID %s bir NULL konuma sahip

en: invalid character '%c' in iid '%s'
tr: '%c' karakteri IID '%s' içinde kullanılamaz

en: Property '%s' has no value
tr: '%s' özelliğine değer atanmamış

en: Could not parse badly formed XML document %s
tr: Hatali biçimlenmiş XML belgesi %s ayrıştırılamadı

en: Trying dir %s
tr: %s dizini deneniyor

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
tr: Ast süreç bir hata iletisi vermedi, başarısızlık sebebi bilinmiyor

en: Failed to read from child process: %s
tr: Ast süreçten okuma başarısız: %s

en: EOF from child process
tr: Alt süreçten EOF

en: Couldn't spawn a new process
tr: Yeni bir süreç ayrılamadı

en: File descriptor to print IOR on
tr: IOR'un üstüne yazdıracağı dosya tanımlayıcı

en: IID to activate
tr: Etkinleştirilecek IID

en: Prevent registering of server with OAF
tr: Sunucunun OAF ile kaydedilmesini engeller

en: Bonobo Activation options:
tr: Bonobo Etkinleştirme seçenekleri

en: Show Bonobo Activation options
tr: Bonobo etkinleştirme seçeneklerini göster

en: Bonobo activation options
tr: Bonobo etkinleştirme seçenekleri

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
tr: `%s' için g_module_open işlevi `%s' ile başarısız

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
tr: `%s' içinde Bonobo_Plugin_info sembolü bulunamıyor

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
tr: `%s' `%s' için NIL ile döndü

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
tr: Shlib `%s' `%s' içermiyor

en: Name
tr: İsim

en: Application unique name
tr: Uygulamanın özel ismi

en: Custom CORBA POA
tr: Özel CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
tr: Desteklenmeyen bir eylem gerçekleştirildi

en: IO Error
tr: IO Hatası

en: Invalid argument value
tr: Geçersiz parametre girdisi

en: Object not found
tr: Nesne Bulunamadı

en: Syntax error in object description
tr: Nesne Açıklamasında Kural Hatası

en: Cannot activate object from factory
tr: Nesne aktifleştirilemiyor

en: No permission to access stream
tr: Akıma erişim izniniz yok

en: An unsupported stream action was attempted
tr: Desteklenmeyen bir akım eylemi gerçekleştirildi

en: IO Error on stream
tr: Akım sırasında IO hatası

en: IO Error on storage
tr: Depolama anında IO hatası

en: Name already exists in storage
tr: Depoda bu isimde zaten kayıt var

en: Object not found in storage
tr: Depoda nesne bulunamadı

en: No permission to do operation on storage
tr: Depolama anında işlem yürütmeye izniniz yok

en: An unsupported storage action was attempted
tr: Desteklenmeyen bir depolama eylemi gerçekleştirildi

en: Object is not a stream
tr: Nesne bir akım değildir

en: Object is not a storage
tr: Nesne bir depolama değildir

en: Storage is not empty
tr: Depolama boş değil

en: malformed user interface XML description
tr: XML için kusurlu kullanıcı arayüzü tanımlaması

en: invalid path to XML user interface element
tr: XML kullanıcı arayüzü öğesi için geçersiz yol tanımlaması

en: the requested UI attribute didn't exist
tr: istenilen UI özelliği yok

en: Unknown command or verb
tr: Bilinmeyen komut veya fiil

en: Command is insensitive
tr: Duyarsız komut

en: incorrect data type
tr: Hatalı veri tipi

en: stream not found
tr: Akım bulunamadı

en: property not found
tr: Özellik bulunamadı

en: property has invalid type
tr: Geçersiz özellik tipi

en: property is read only
tr: Özellik salt okunur

en: config database backend failed
tr: Yapılandırma veritabanı başarısızlıkla sonuçlandı

en: Moniker interface cannot be found
tr: Moniker arayüzü bulunamadı

en: Moniker activation timed out
tr: Moniker için aktifleştirme zaman aşımı

en: Syntax error within moniker
tr: Moniker için yazım hatası

en: Moniker has an unknown moniker prefix
tr: Moniker, bilinmeyen bir moniker sabitine sahip!

en: Error checking error; no exception
tr: Hata kontrol hatası; itiraz edilemiyor

en: General activation error with no description
tr: Tanımlamasız genel aktifleştirme hatası

en: Failed to resolve, or extend '%s
tr: '%s etkinleştirmesi başarısız

en: Failed to activate object
tr: Nesne etkinleştirme başarısız

en: Exception activating '%s'
tr: '%s' etkinleştirmesi kullanılmayacak

en: Failed to activate '%s'
tr: '%s' etkinleştirmesi başarısız

en: ORB IOR handling moniker
tr: Moniker ORB IOR tutuşu

en: Standard Moniker factory
tr: Moniker Fabrika standardı

en: generic Oaf activation moniker
tr: Genel Moniker Oaf etkinleştirmesi

en: generic Oaf query moniker
tr: Genel Moniker Oaf sorgulaması

en: generic factory 'new' moniker
tr: Moniker genel üretim 'yeni'

en: generic item moniker
tr: Moniker genel öğesi

en: stream MonikerExtender
tr: Moniker Kapsamındaki akım

en: Bonobo Echo server factory
tr: Bonobo Echo sunucu üreticisi

en: Bonobo Echo server sample program
tr: Bonobo Echo sunucu örnek programı

en: Echo component
tr: Echo içeriği

en: Echo component factory
tr: Echo içerik üreticisi

en: I could not initialize Bonobo
tr: Bonobo uygulamasını başlatamıyorum

en: Could not create an instance of the sample echo component
tr: Echo içeriğinin  bir örneği yaratılamıyor

en: An exception occurred '%s'
tr: '%s' dışlaması gerçekleşti

en: Could not save configuration file.
tr: Yapılandırma dosyası kaydedilemedi.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
tr: Lütfen '%s' dosyasına yazma izniniz olup olmadığını kontrol edin.

en: Successfully wrote configuration file.
tr: Yapılandırma dosyası başarıyla kaydedildi.

en: configuration file is:
        %s
tr: Yapılandırma dosyası:
        %s

en: %s already in configuration file
tr: %s zaten yapılandırma dosyasında

en: there is not a properly structured configuration file
tr: Doğru düzenlenmiş bir yapılandırma dosyası yok

en: Bonobo-activation configuration file contains:
tr: Bonobo-etkinleştirme yapılandırma dosyasının içeriği:

en: Directory to remove from configuration file
tr: Yapılandırma dosyasından kaldırılacak dizin

en: PATH
tr: YOL

en: Directory to add to configuration file
tr: Yapılandırma dosyasına eklenecek dizin

en: Display directories in configuration file
tr: Dizinleri yapılandırma dosyasında gösterir

en: Display path to configuration file
tr: Dosya yolunu yapılandırma dosyasında gösterir
