libbonobo - en to ug translation catalogue (101 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
ug: بۇ مۇلازىمەت  قايسى بالا جەريان تەرىپىدىن تىزىملىتىلغانلىقىنى بىلگىلى بولمىدى

en: Not a valid Activation ID
ug: ئىناۋەتلىك ئاكتىپلاش ID سى ئەمەس

en: Directory to read .server files from
ug: .server ھۆججىتىنى ئوقۇشتا ئىشلىتىدىغان مۇندەرىجە

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
ug: ActivationContext دەك بولىدۇ(كۆڭۈلدىكى قىممىتى ObjectDirectory )

en: File descriptor to write IOR to
ug: IOR غا يېزىلىدىغان ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
ug: قۇلۇپلانمايدىغان ئىشلەتكۈچى ئاكتىپ مۇلازىمېتىر قىلىپ خەتلەندى. ئاگاھلاندۇرۇش: بۇ تاللانما ئىشلەتكۈچى ئىجرا قىلىۋاتقان ئەڭگىمەگە مۇقىملىق جەھەتتە خەتەر يەتكۈزۈشى مۇمكىن، سازلاش مەقسىتىدىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Query expression to evaluate
ug: باھالىنىدىغان سۈرۈشتۈرۈش ئىپادىسى

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: '%s --help' ئىجرا قىلىنسا بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسىنىڭ تولۇق تىزىملىكى كۆرۈنىدۇ.

en: CORBA CosNaming service.
ug: CORBA CosNaming مۇلازىمىتى.

en: Name service
ug: ئات مۇلازىمىتى

en: Notification service
ug: ئۇقتۇرۇش مۇلازىمىتى

en: Notification service for activation
ug: ئاكتىپلىنىدىغان ئۇقتۇرۇش مۇلازىمىتى

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
ug: بىز يىراق مەشغۇلاتتىكى shilib نەڭىنى ئاكتىپلايدىغان ئىشنى تېخى قىلالمايمىز

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
ug: Bonobo ئاكتىپلاش سەپلىمە ھۆججىتىنى ئوقۇش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولمىدى. ئۇنىڭ %s نىڭ ئىچىدە ئىناۋەتلىك ئىكەنلىكىنى تەكشۈرۈڭ

en: a NULL iid is not valid
ug: بىر NULL iid ئىناۋەتسىز

en: iid %s has a NULL type
ug: iid %s دە NULL تىپ بار

en: iid %s has a NULL location
ug: iid %s دە بىر NULL ئورۇن بار

en: invalid character '%c' in iid '%s'
ug: iid «%2$s» دىكى  ھەرپ «%1$c» ئىناۋەتسىز

en: Property '%s' has no value
ug: خاسلىق «%s» قىممىتى يوق

en: Could not parse badly formed XML document %s
ug: ئۆلچەمسىز XML  ھۆججىتى %s نى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى

en: Trying dir %s
ug: مۇندەرىجە %s نى سىناۋاتىدۇ

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
ug: بالا process ھېچقانداق خاتالىق ئۇچۇرى چىقارمىدى، نامەلۇم خاتالىق يۈز بەردى

en: Failed to read from child process: %s
ug: بالا process تىن ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: EOF from child process
ug: بالا process تىن EOF كەلدى

en: Couldn't spawn a new process
ug: يېڭى جەريان قۇرۇغىلى بولمىدى

en: File descriptor to print IOR on
ug: IOR غا بېسىلىدىغان ھۆججەت چۈشەندۈرۈش بەلگىسى

en: IID to activate
ug: ئاكتىپلايدىغان IID

en: Prevent registering of server with OAF
ug: مۇلازىمېتىرنى OAF بىلەن خەتلىتىشنى توس

en: Bonobo Activation options:
ug: Bonobo ئاكتىپلاش تاللانمىلىرى:

en: Show Bonobo Activation options
ug: Bonobo نىڭ ئاكتىپلاش تىزىملىكىنى كۆرسەت

en: Bonobo activation options
ug: Bonobo ئاكتىپلاش تاللانمىلىرى

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
ug: «%s» نىڭدىكى g_module_open «%s» نىڭ سەۋەبىدىن مەغلۇپ بولدى

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
ug: «%s» دىن Bonobo_Plugin_info بەلگىسىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
ug: `%s' دېگەن زاۋۇت `%s' غا NIL قايتۇردى

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
ug: Shlib «%s»  ئىچىدە «%s» يوق

en: Name
ug: ئاتى

en: Application unique name
ug: پروگراممىنىڭ بىردىنبىر ئاتى

en: Custom CORBA POA
ug: ئىختىيارىي CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدىغان مەشغۇلات ئېلىپ بېرىلدى

en: IO Error
ug: IO خاتالىقى

en: Invalid argument value
ug: پارامېتىر قىممىتى ئىناۋەتسىز

en: Object not found
ug: نەڭ تېپىلمىدى

en: Syntax error in object description
ug: نەڭ چۈشەندۈرۈشىدە گرامماتىكا خاتالىقى بار

en: Cannot activate object from factory
ug: factory(زاۋۇت) دىكى نەڭنى ئاكتىپلىغىلى بولمىدى

en: No permission to access stream
ug: ئېقىمنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقى يوق

en: An unsupported stream action was attempted
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدىغان ئېقىم مەھسۇلاتى ئېلىپ بېرىلدى

en: IO Error on stream
ug: ئېقىمدا IO خاتالىقى بار

en: IO Error on storage
ug: ساقلىغۇچتا IO خاتالىقى بار

en: Name already exists in storage
ug: ساقلىغۇچتا(storage) بۇ ئات مەۋجۇت

en: Object not found in storage
ug: ساقلىغۇچ(storage)تىن نەڭ تېپىلمىدى

en: No permission to do operation on storage
ug: ساقلىغۇچ(storage) قا مەشغۇلات قىلىش ھوقۇقى يوق

en: An unsupported storage action was attempted
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدىغان ساقلىغۇچ(storage) مەھسۇلاتى ئېلىپ بېرىلدى

en: Object is not a stream
ug: نەڭ ئېقىم ئەمەس

en: Object is not a storage
ug: نەڭ ساقلىغۇچ(storage) ئەمەس

en: Storage is not empty
ug: ساقلىغۇچ(storage) قۇرۇق ئەمەس

en: malformed user interface XML description
ug: فورماتى توغرا بولمىغان كۆرۈنمەيۈز XML چۈشەندۈرۈشى

en: invalid path to XML user interface element
ug: كۆرۈنمەيۈز XML ئېلېمېنتىنىڭ يولى ئىناۋەتسىز

en: the requested UI attribute didn't exist
ug: ئىلتىماس قىلىنغان كۆرۈنمەيۈز(UI) خاسلىقى مەۋجۇت ئەمەس

en: Unknown command or verb
ug: نامەلۇم بۇيرۇق ياكى پېئىل

en: Command is insensitive
ug: بۇيرۇق سەزگۈر ئەمەس

en: incorrect data type
ug: سانلىق-مەلۇمات تىپى توغرا ئەمەس

en: stream not found
ug: ئېقىم تېپىلمىدى

en: property not found
ug: خاسلىق تېپىلمىدى

en: property has invalid type
ug: خاسلىقنىڭ تىپى  ئىناۋەتسىز

en: property is read only
ug: خاسلىقنى «ئوقۇش»قىلە بولىدۇ

en: config database backend failed
ug: تەڭشەك ساندانىنىڭ ئاخىرقى ئۇچى مەغلۇپ بولدى

en: Moniker interface cannot be found
ug: Moniker ئارايۈزىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Moniker activation timed out
ug: Moniker نى ئاكتىپلاش ۋاقتى قەرەلدىن ئېشىپ كەتتى

en: Syntax error within moniker
ug: Moniker دا گرامماتىكىلىق خاتالىق بار

en: Moniker has an unknown moniker prefix
ug: Moniker دا بىر نامەلۇم ئالدى قوشۇلغۇچى بار

en: Error checking error; no exception
ug: خاتالىقنى تەكشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى؛ exception يوق

en: General activation error with no description
ug: چۈشەندۈرۈشى يوق ئادەتتىكى ئاكتىپلاش خاتالىقى

en: Failed to resolve, or extend '%s'
ug: '%s' نى يېشىش ياكى يېيىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to activate object
ug: نەڭنى ئاكتىپلاش مەغلۇپ بولدى

en: Exception activating '%s'
ug: «%s» نى ئاكتىپلاۋاتقاندا بىنورماللىق يۈز بەردى

en: Failed to activate '%s'
ug: '%s' نى ئاكتىپلاش مەغلۇپ بولدى

en: ORB IOR handling moniker
ug: ORB IOR باشقۇرۇش moniker ئى

en: Standard Moniker factory
ug: ئۆلچەملىك Moniker زاۋۇتى

en: generic Oaf activation moniker
ug: ئادەتتىكى Oaf ئاكتىپلاش moniker ئى

en: generic Oaf query moniker
ug: ئادەتتىكى Oaf سۈرۈشتۈرۈش moniker ئى

en: generic factory 'new' moniker
ug: ئادەتتىكى زاۋۇت «يېڭى» moniker ئى

en: generic item moniker
ug: ئادەتتىكى تۈر moniker ئى

en: stream MonikerExtender
ug: ئېقىم MonikerExtender

en: Bonobo Echo server factory
ug: Bonobo Echo مۇلازىمېتىر زاۋۇتى

en: Bonobo Echo server sample program
ug: Bonobo Echo مۇلازىمېتىر ئۈلگە پروگراممىسى

en: Echo component
ug: Echo بۆلەك

en: Echo component factory
ug: Echo بۆلەك زاۋۇتى

en: I could not initialize Bonobo
ug: Bonobo نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدىم

en: Could not create an instance of the sample echo component
ug: ئۈلگە Echo بۆلەكنىڭ مىسالىنى قۇرالمىدى

en: An exception occurred '%s'
ug: بىنورماللىق كۆرۈلدى «%s»

en: Could not save configuration file.
ug: سەپلىمە ھۆججەتنى ساقلىيالمىدى.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
ug: «%s» نىڭغا يېزىش ھوقۇقىڭىز بارمۇ جەزملەڭ.

en: Successfully wrote configuration file.
ug: سەپلىمە ھۆججەت مۇۋەپپەقىيەتلىك يېزىلدى.

en: configuration file is:
        %s
ug: سەپلىمە ھۆججەت：
        %s

en: %s already in configuration file
ug: %s سەپلىمە ھۆججەتنىڭ ئىچىدە بار

en: there is not a properly structured configuration file
ug: سەپلىمە ھۆججەتنىڭ قۇرۇلمىسى مۇۋاپىق ئەمەس

en: Bonobo-activation configuration file contains:
ug: Bonobo-activation سەپلىمە ھۆججەتتە تۆۋەندىكىلەر بار：

en: Directory to remove from configuration file
ug: سەپلىمە ھۆججەتتىن ئۆچۈرىدىغان مۇندەرىجە

en: Directory to add to configuration file
ug: سەپلىمە ھۆججەتكە قوشىدىغان مۇندەرىجە

en: Display directories in configuration file
ug: سەپلىمە ھۆججەتتىكى مۇندەرىجىلەرنى كۆرسەت

en: Display path to configuration file
ug: سەپلىمە ھۆججەت يولىنى كۆرسەت
