libbonoboui - en to br translation catalogue (43 entries)

en: Orientation
br: Reteradur

en: Preferred width
br: Led kavet gwellañ

en: Preferred height
br: Sav kavet gwell

en: Name
br: Anv

en: Description
br: Deskrivadur

en: Visible
br: Hewel

en: _Show
br: _Diskouez

en: _Hide
br: _Kuzhat

en: Toolbars
br: Barrenn ostilhoù

en: Look
br: Sell

en: _Icon
br: _Arlun

en: _Text and Icon
br: _Testenn hag arlun

en: Text only
br: Testenn hepken

en: Debug
br: Diveugañ

en: FLAGS
br: BANNELOÙ

en: X display to use
br: Diskouez X da implij

en: X screen to use
br: Skramm X da implij

en: SCREEN
br: SKRAMM

en: NAME
br: ANV

en: Make all warnings fatal
br: Lakaat an holl c'houzavioù da vezañ lazhus

en: MODULE
br: MOLLAD

en: Bonobo GUI support
br: Skor GUI Bonobo

en: T_ext
br: T_estenn

en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: View help for this application
br: Gwelout skoazell an arload-mañ

en: Zoom level
br: Live ar zoum

en: About this application
br: Diwar-benn an arload-mañ

en: Select
br: Diuzañ

en: _About...
br: _A-zivout...

en: _Edit
br: K_emmañ

en: _File
br: _Restr

en: _Select
br: _Diuzañ

en: About this program...
br: Diwar-benn ar goulev-mañ...

en: Close the current window
br: Serriñ ar prenestr bremanel...

en: Open a new window
br: Digeriñ ur prenestr nevez

en: _Help
br: _Skoazell

note: Build the general tab
en: General
br: Hollek

en: Location
br: Lec'hiadur

note: Build the details tab
en: Details
br: Munudoù

en: Active
br: Oberiant

en: Type
br: Rizh

note: Fill out the tool bar
en: All
br: An holl

en: Inactive
br: Dizoberiant
