libbonoboui 2.11.92 - en to ca translation catalogue (109 entries)

en: corba factory
ca: fàbrica de CORBA

en: The factory pointer
ca: El punter de la fàbrica

en: corba UI container
ca: El contenidor UI de CORBA

en: The User interface container
ca: El contenidor de la interfície d'usuari

en: Dock the toolbar
ca: Acobla la barra d'eines

en: Undock the toolbar
ca: Separa la barra d'eines

en: Shadow type
ca: Tipus d'ombra

en: Orientation
ca: Orientació

en: Preferred width
ca: Amplada preferida

en: Preferred height
ca: Alçada preferida

en: Select a file to open
ca: Seleccioneu un fitxer a obrir

en: Select files to open
ca: Seleccioneu els fitxers a obrir

en: Select a filename to save
ca: Seleccioneu un nom de fitxer per a desar

en: Event Forwarding
ca: Reenviament de l'esdeveniment

en: Whether X events should be forwarded
ca: Si s'haurien de reenviar els esdeveniments X

en: Name
ca: Nom

en: Description
ca: Descripció

en: Interfaces required
ca: Interfícies requerides

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
ca: Una matriu d'interfícies acabada en NULL que un servidor ha de saber gestionar per ser llistada en el selector. Si no es llista cap interfície s'utilitzarà la «IDL:Bonobo/Embeddable:1.0» com a predeterminada

en: Interface required entry
ca: Entrada d'interfície requerida

en: One of the interfaces that's required
ca: Una de les interfícies que es requereix

en: _Show
ca: Mo_stra

en: _Hide
ca: _Oculta

en: _View tooltips
ca: _Mostra els indicadors de funcions

en: Toolbars
ca: Barres d'eines

en: toolbars
ca: barres d'eines

en: Look
ca: Aspecte

en: _Icon
ca: _Icona

en: _Text and Icon
ca: _Text i icona

en: Text only
ca: Només text

en: _Priority text only
ca: Només els textos _prioritaris

en: Debug
ca: Depuració

en: _Dump XML
ca: _Bolca en XML

en: Dump the entire UI's XML description to the console
ca: Bolca la descripció sencera de la interfície d'usuari en XML a la consola

en: Configure UI
ca: Configura la interfície d'usuari

en: Gdk debugging flags to set
ca: Senyaladors de depuració del Gdk a definir

en: FLAGS
ca: SENYALADORS

en: Gdk debugging flags to unset
ca: Senyaladors de depuració del Gdk dels quals desfer-ne la definició

en: X display to use
ca: Visualització X a utilitzar

en: DISPLAY
ca: VISUALITZACIÓ

en: X screen to use
ca: Pantalla X a utilitzar

en: SCREEN
ca: PANTALLA

en: Make X calls synchronous
ca: Fes les crides X síncrones

en: Don't use X shared memory extension
ca: No utilitzis l'extensió de memòria compartida X

en: Program name as used by the window manager
ca: Nom del programa utilitzat pel gestor de finestres

en: NAME
ca: NOM

en: Program class as used by the window manager
ca: Classe de programa utilitzat pel gestor de finestres

en: CLASS
ca: CLASSE

en: Gtk+ debugging flags to set
ca: Senyaladors de depuració de Gtk+ a definir

en: Gtk+ debugging flags to unset
ca: Senyaladors de depuració de Gtk+ dels quals desfer-ne la definició

en: Make all warnings fatal
ca: Fes que totes les advertències siguin fatals

en: Load an additional Gtk module
ca: Carrega un mòdul Gtk addicional

en: MODULE
ca: MÒDUL

en: Bonobo GUI support
ca: Funcionalitat d'interfície gràfica del Bonobo

en: B_oth
ca: A_mbdues

en: Hide t_ips
ca: Oculta els c_onsells

en: Show t_ips
ca: Mostra els c_onsells

en: _Hide toolbar
ca: _Oculta la barra d'eines

en: Customi_ze
ca: Personalit_za

en: Customize the toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines

en: is floating
ca: és flotant

en: whether the toolbar is floating
ca: si la barra d'eines és flotant

en: Style of bevel around the toolbar
ca: Estil del bisell que envolta la barra d'eines

en: Could not display help for this application
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda per a aquesta aplicació

en: _Contents
ca: _Continguts

en: View help for this application
ca: Visualitza l'ajuda per a aquesta aplicació

en: Name of the window - used for configuration serialization.
ca: Nom de la finestra - utilitzat per a la serialització de la configuració.

en: Zoom level
ca: Nivell d'ampliació

en: The degree of enlargment
ca: El grau d'ampliació

en: Minimum Zoom level
ca: Nivell d'ampliació mínim

en: The minimum degree of enlargment
ca: El nivell d'ampliació mínim

en: Maximum Zoom level
ca: Nivell d'ampliació màxim

en: The maximum degree of enlargment
ca: El nivell d'ampliació màxim

en: Has a minimum Zoom level
ca: Té un nivell d'ampliació mínim

en: Whether we have a valid minimum zoom level
ca: Si tenim un nivell d'ampliació mínim vàlid

en: Has a maximum Zoom level
ca: Té un nivell d'ampliació màxim

en: Whether we have a valid maximum zoom level
ca: Si tenim un nivell d'ampliació màxim vàlid

en: Is continuous
ca: És continu

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
ca: Si ampliem contínuament (en comparació als salts)

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: Select
ca: Selecciona

en: _About...
ca: _Quant a...

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Select
ca: _Selecciona

en: This does nothing; it is only a demonstration.
ca: Això no fa res; només és una demostració.

en: BonoboUI-Hello.
ca: Hola, BonoboUI.

en: Gnome Hello
ca: Hola, GNOME

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
ca: Hola, món!

en: Cannot init libbonoboui code
ca: No es pot inicialitzar el codi de la libbonoboui

en: Could not initialize Bonobo UI
ca: No es pot inicialitzar la interfície d'usuari del Bonobo

en: Bonobo Component Browser
ca: Navegador de components Bonobo

en: Shows available Bonobo components
ca: Mostra els components Bonobo disponibles

en: About this program...
ca: Quant a aquesta aplicació...

en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

en: Open a new window
ca: Obre una finestra nova

en: _Help
ca: A_juda

en: Location
ca: Ubicació

note: Build the details tab
en: Details
ca: Detalls

en: Detailed Information
ca: Informació detallada

en: Active
ca: Actiu

en: Type
ca: Tipus

en: Component Details
ca: Detalls del component

en: Bonobo Browser
ca: Navegador del Bonobo

en: Copyright 2001, The GNOME Foundation
ca: Copyright © 2001 La Fundació GNOME

en: Bonobo component browser
ca: Navegador de components Bonobo

note: create the window
en: Component Browser
ca: Navegador de components

note: Fill out the tool bar
en: All
ca: Tots

en: Inactive
ca: Inactiu
