libbonoboui 2.12 - en to rw translation catalogue (13 entries)

en: Orientation
rw: Icyerekezo

en: Name
rw: Izina

en: Description
rw: Isobanuramiterere

en: Visible
rw: kigaragara

en: Toolbars
rw: Imyanyabikoresho

en: Text only
rw: Umwandiko gusa

en: Debug
rw: Kosora amakosa

en: Select
rw: Guhitamo

note: Build the general tab
en: General
rw: Rusange

en: Location
rw: Ahantu

note: Build the details tab
en: Details
rw: Birambuye

en: Active
rw: Gikora

en: Type
rw: Ubwoko
