libbonoboui - en to sr translation catalogue (114 entries)

en: corba factory
sr: corba творница

en: The factory pointer
sr: Показивач творнице

en: corba UI container
sr: садржалац corba корисничког сучеља

en: The User interface container
sr: Садржалац корисничког сучеља

en: Dock the toolbar
sr: Прикачи траку са алатима

en: Undock the toolbar
sr: Откачи траку са алатима

en: Shadow type
sr: Врста сенке

en: Orientation
sr: Усмерење

en: Preferred width
sr: Жељена ширина

en: Preferred height
sr: Жељена висина

en: Select a file to open
sr: Одаберите датотеку за отварање

en: Select files to open
sr: Одаберите датотеке за отварање

en: Select a filename to save
sr: Одаберите име датотеке за снимање

en: Event Forwarding
sr: Прослеђивање догађаја

en: Whether X events should be forwarded
sr: Да ли треба проследити Икс догађаје

en: Name
sr: Име

en: Description
sr: Опис

en: Interfaces required
sr: Неопходне спреге

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
sr: Празном ниском (NULL) завршени низ спрега које сервер мора подржавати да би био наведен у избирачу. Подразумевана вредност је „IDL:Bonobo/Embeddable:1.0“ уколико ниједна спрега није наведена

en: Interface required entry
sr: Упис неопходне спреге

en: One of the interfaces that's required
sr: Једна од неопходних спрега

en: Visible
sr: Видљиво

en: _Show
sr: _Прикажи

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _View tooltips
sr: По_гледај савете

en: Toolbars
sr: Траке са алатима

en: toolbars
sr: траке са алатима

en: Look
sr: Изглед

en: _Icon
sr: _Икона

en: _Text and Icon
sr: _Текст и икона

en: Text only
sr: Само текст

en: _Priority text only
sr: Само _важан текст

en: Debug
sr: Отклањање грешака

en: _Dump XML
sr: Из_баци XML

en: Dump the entire UI's XML description to the console
sr: Избаци сав опис корисничког сучеља као XML на конзолу

en: Configure UI
sr: Подешавање корисничког сучеља

en: Gdk debugging flags to set
sr: Које Гдк заставице за отклањање грешки поставити

en: FLAGS
sr: АРГУМЕНТИ

en: Gdk debugging flags to unset
sr: Које Гдк аргументе за отклањање грешки склонити

en: X display to use
sr: Који Икс монитор користити

en: DISPLAY
sr: МОНИТОР

en: X screen to use
sr: Икс екран који ће се користити

en: SCREEN
sr: ЕКРАН

en: Make X calls synchronous
sr: Усклади Икс позиве

en: Don't use X shared memory extension
sr: Не користи проширење за дељену меморију Икса

en: Program name as used by the window manager
sr: Назив програма који користи управљач прозорима

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: Program class as used by the window manager
sr: Класа програма коју користи управљач прозорима

en: CLASS
sr: КЛАСА

en: Gtk+ debugging flags to set
sr: Које Гтк+ заставице за отклањање грешки поставити

en: Gtk+ debugging flags to unset
sr: Које Гтк+ заставице за отклањање грешки склонити

en: Make all warnings fatal
sr: Учини сва упозорења кобним

en: Load an additional Gtk module
sr: Учитај додатни Гтк модул

en: MODULE
sr: МОДУЛ

en: GTK+
sr: ГТК+

en: Bonobo GUI support
sr: Бонобо подршка за графичко корисничко сучеље

en: B_oth
sr: _Оба

en: T_ext
sr: Т_екст

en: Hide t_ips
sr: Сакриј с_авете

en: Show t_ips
sr: Прикажи са_вете

en: _Hide toolbar
sr: _Сакриј траку са алатима

en: Customi_ze
sr: Прила_годи

en: Customize the toolbar
sr: Прилагоди траку са алатима

en: is floating
sr: је плутајућа

en: whether the toolbar is floating
sr: да ли је трака са алатима плутајућа

en: Style of bevel around the toolbar
sr: Изглед косе ивице око траке са алатима

en: Could not display help for this application
sr: Не могу да прикажем помоћ за овај програм

en: _Contents
sr: _Садржај

en: View help for this application
sr: Погледај помоћ за овај програм

en: Name of the window - used for configuration serialization.
sr: Назив прозора — користи се за серијализацију подешавања.

en: Zoom level
sr: Ниво увећања

en: The degree of enlargment
sr: Степен увећања

en: Minimum Zoom level
sr: Најмањи ниво увећања

en: The minimum degree of enlargment
sr: Најмањи степен увећања

en: Maximum Zoom level
sr: Највећи ниво увећања

en: The maximum degree of enlargment
sr: Највећи степен увећања

en: Has a minimum Zoom level
sr: Има најнижи ниво увеличања

en: Whether we have a valid minimum zoom level
sr: Да ли имамо исправан најмањи ниво увећања

en: Has a maximum Zoom level
sr: Има највећи ниво увећања

en: Whether we have a valid maximum zoom level
sr: Да ли имамо исправан највећи ниво увећања

en: Is continuous
sr: Непрекидан је

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
sr: Да ли непрекидно увећавамо и умањујемо (насупрот по корацима)

en: About this application
sr: О овом програму

en: Select
sr: Одабери

en: _About...
sr: _О програму...

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _File
sr: _Датотека

en: _Select
sr: Ода_бери

en: This does nothing; it is only a demonstration.
sr: Ово не ради ништа, пука демонстрација.

en: BonoboUI-Hello.
sr: BonoboUI поздрав

en: Gnome Hello
sr: Поздрав Гнома

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
sr: Здраво свете!

en: Cannot init libbonoboui code
sr: Не могу да покренем код libbonoboui-а

en: Could not initialize Bonobo UI
sr: Неуспело покретање Бонобо графичког сучеља

en: Bonobo Component Browser
sr: Разгледач Бонобо компоненти

en: Shows available Bonobo components
sr: Прикажи доступне Бонобо компоненте

en: About this program...
sr: О овом програму...

en: Close the current window
sr: Затвори текући прозор

en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

en: _Help
sr: _Помоћ

note: Build the general tab
en: General
sr: Опште

en: IID
sr: ИИД

en: Location
sr: Путања

note: Build the details tab
en: Details
sr: Детаљи

en: Detailed Information
sr: Детаљни подаци

en: Active
sr: Активна

en: Type
sr: Врста

en: Component Details
sr: Детаљи о компоненти

en: Bonobo Browser
sr: Бонобо разгледач

en: Copyright 2001, The GNOME Foundation
sr: Сва права задржана 2001, Гном Задужбина

en: Bonobo component browser
sr: Разгледач Бонобо компоненти

note: create the window
en: Component Browser
sr: Разгледач компоненти

note: Fill out the tool bar
en: All
sr: Све

en: Inactive
sr: Неактивна
