libbonoboui - en to ug translation catalogue (108 entries)

en: corba factory
ug: corba زاۋۇتى

en: The factory pointer
ug: زاۋۇت كۆرسەتكۈچى

en: corba UI container
ug: corba كۆرۈنمەيۈز قاچىسى

en: The User interface container
ug: كۆرۈنمەيۈز قاچىسى

en: Dock the toolbar
ug: قورال بالداقنى سىڭدۈرۈش

en: Undock the toolbar
ug: قورال بالداقنى چىقىرىۋېتىش

en: Shadow type
ug: شولا تىپى

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: Preferred width
ug: ئادەتتىكى كەڭلىكى

en: Preferred height
ug: ئادەتتىكى ئېگىزلىكى

en: Select a file to open
ug: ئاچىدىغان ھۆججەتنى تاللاش

en: Select files to open
ug: ئاچىدىغان ھۆججەتلەرنى تاللاش

en: Select a filename to save
ug: ساقلايدىغان ھۆججەتنى تاللاش

en: Event Forwarding
ug: ھادىسە يوللاش

en: Whether X events should be forwarded
ug: X ھادىسىسىنى يوللامدۇ-يوق

en: Name
ug: ئاتى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Interfaces required
ug: زۆرۈر ئارايۈزلەر

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
ug: مۇلازىمېتىر قوللىمىسا بولمايدىغان ئارايۈزلەر تىزىقى(تېكىست NULL بىلەن ئاخىرلىشىدۇ) تاللىغۇچتا كۆرسىتىلىدۇ. ئەگەر بىرمۇ ئارايۈز بولمىسا، \"IDL:Bonobo/Embeddable:1.0\" كۆڭۈلدىكى قىممەت قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ.

en: Interface required entry
ug: زۆرۈر ئارايۈز entry

en: One of the interfaces that's required
ug: تەلەپ قىلىنغان بىز ئارايۈز

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: _Show
ug: كۆرسەت(_S)

en: _Hide
ug: يوشۇر(_H)

en: _View tooltips
ug: كۆرسەتمە كۆر(_V)

en: Toolbars
ug: قورال بالداق

en: toolbars
ug: قورال بالداق

en: Look
ug: كۆرۈنۈش

en: _Icon
ug: سىنبەلگە(_I)

en: _Text and Icon
ug: تېكىست ۋە سىنبەلگە(_T)

en: Text only
ug: تېكىستلا

en: _Priority text only
ug: تېكىستنى بىرىنچى ئورۇنغا قوي(_P)

en: Debug
ug: سازلا

en: _Dump XML
ug: XML نى تۆكمە قىل(_D)

en: Dump the entire UI's XML description to the console
ug: پۈتۈن UI(كۆرۈنمەيۈز) نىڭ XML چۈشەندۈرۈشىنى ئېكراندا كۆرسىتىدۇ

en: Configure UI
ug: UI(كۆرۈنمەيۈز)نى تەڭشەش

en: Gdk debugging flags to set
ug: Gdk سازلاش تەڭشەك بەلگىسى

en: FLAGS
ug: بەلگە

en: Gdk debugging flags to unset
ug: قالدۇرماقچى بولغان Gdk سازلاش بەلگىسى

en: X display to use
ug: X كۆرسىتىش ئېغىزى ئىشلەت

en: DISPLAY
ug: كۆرسەت

en: X screen to use
ug: ئىشلەتكەن X ئېكران

en: SCREEN
ug: ئېكران

en: Make X calls synchronous
ug: X نى قەدەمداش قىلىپ ئىشلەت

en: Don't use X shared memory extension
ug: Xنىڭ ھەمبەھىر ئەسلەك كېڭەيتىلمىسىنى ئىشلەتمە

en: Program name as used by the window manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچ ئىشلەتكەن پروگرامما ئىسمى

en: NAME
ug: ئاتى

en: Program class as used by the window manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچ ئىشلەتكەن پروگرامما تۈرى

en: CLASS
ug: تۈر

en: Gtk+ debugging flags to set
ug: بەلگىلەيدىغان Gtk+ تەڭشەك بەلگىسى

en: Gtk+ debugging flags to unset
ug: بەلگىلىمەيدىغان Gtk+ تەڭشەك بەلگىسى

en: Make all warnings fatal
ug: ھەممە ئاگاھلاندۇرۇشنى ئېغىر خاتالىققا ئۆزگەرت

en: Load an additional Gtk module
ug: قوشۇمچە GTK بۆلىكىنى يۈكلە

en: Bonobo GUI support
ug: Bonobo GUI قوللىشى

en: B_oth
ug: ئىككىلىسى(_O)

en: T_ext
ug: تېكىست(_E)

en: Hide t_ips
ug: ھۈنەرلەرنى يوشۇر(_I)

en: Show t_ips
ug: ھۈنەرلەرنى كۆرسەت(_I)

en: _Hide toolbar
ug: قورال بالداقنى يوشۇر(_H)

en: Customi_ze
ug: ئۆزلەشتۈر(_Z)

en: Customize the toolbar
ug: قورال بالداقنى ئۆزلەشتۈرىدۇ

en: is floating
ug: لەيلىتىۋاتىدۇ

en: whether the toolbar is floating
ug: قورال بالداقنى لەيلىتىۋاتامدۇ-يوق

en: Style of bevel around the toolbar
ug: قورال بالداقنىڭ چۆرىسىدىكى يانتۇلۇقنىڭ ئۇسلۇبى

en: Could not display help for this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ ياردەم ئۇچۇرىنى كۆرسىتەلمىدى.

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: View help for this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ ياردىمىنى كۆرسەت

en: Name of the window - used for configuration serialization.
ug: كۆزنەك ئاتى - تەڭشەكنى serialization قىلىشتا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Zoom level
ug: چوڭايتىش دەرىجىسى

en: The degree of enlargment
ug: قانچىلىك چوڭايتىدۇ

en: Minimum Zoom level
ug: ئەڭ كىچىك چوڭايتىش دەرىجىسى

en: The minimum degree of enlargment
ug: ئەڭ كىچىك بولغاندا قانچىلىك كىچىكلىتىدۇ

en: Maximum Zoom level
ug: ئەڭ چوڭ چوڭايتىش دەرىجىسى

en: The maximum degree of enlargment
ug: ئەڭ چوڭ بولغان قانچىلىك چوڭايتىدۇ

en: Has a minimum Zoom level
ug: ئەڭ كىچىك چوڭايتىش دەرىجىسى بار

en: Whether we have a valid minimum zoom level
ug: ئەڭ كىچىك ئىناۋەتلىك چوڭايتىش دەرىجىسى بارمۇ-يوق

en: Has a maximum Zoom level
ug: ئەڭ چوڭ چوڭايتىش دەرىجىسى بار

en: Whether we have a valid maximum zoom level
ug: ئەڭ چوڭ ئىناۋەتلىك چوڭايتىش دەرىجىسى بارمۇ-يوق

en: Is continuous
ug: ئۈزلۈكسىز

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
ug: ئۈزلۈكسىز(پەلەمپەيسىمان ئەمەس) چوڭايتقىلى بولامدۇ-يوق

en: About this application
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە

en: Select
ug: تاللاش

en: _About...
ug: ھەققىدە(_A)…

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: This does nothing; it is only a demonstration.
ug: بۇ ھېچ ئىش قىلمايدۇ. پەقەتلا ئۈلگە كۆرسىتىدۇ.

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
ug: سالام دۇنيا!

en: Cannot init libbonoboui code
ug: libbonoboui نىڭ كودىنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى

en: Could not initialize Bonobo UI
ug: Bonobo UI(كۆرۈنمەيۈز)نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Bonobo Component Browser
ug: Bonobo بۆلەك كۆرگۈ

en: Shows available Bonobo components
ug: Bonobo دا ئىشلەتكىلى بولىدىغان بۆلەكلەرنى كۆرسىتىدۇ

en: About this program...
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە...

en: Close the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Open a new window
ug: يېڭى كۆزنەكتىن بىرنى ئاچىدۇ

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

note: Build the general tab
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Location
ug: ئورنى

note: Build the details tab
en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Detailed Information
ug: تەپسىلىي ئۇچۇر

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Type
ug: تىپى

en: Component Details
ug: بۆلەك تەپسىلاتى

en: Bonobo Browser
ug: Bonobo كۆرگۈ

en: Bonobo component browser
ug: Bonobo بۆلەك كۆرگۈ

note: create the window
en: Component Browser
ug: بۆلەك كۆرگۈ

note: Fill out the tool bar
en: All
ug: ھەممىسى

en: Inactive
ug: ئاكتىپسىز
