libbonoboui - en to xh translation catalogue (111 entries)

en: corba factory
xh: ifektri ye-corba

en: The factory pointer
xh: Isikhombisi sefektri

en: corba UI container
xh: isiqulathi se-corba UI

en: The User interface container
xh: Isiqulathi somdibaniso wemida woMsebenzisi

en: Dock the toolbar
xh: Nciphisa isixhobo samaqhosha emiyalezo

en: Undock the toolbar
xh: Yeka ukunciphisa isixhobo samaqhosha emiyalezo

en: Shadow type
xh: Uhlobo lwesithunzi

en: Orientation
xh: Ukuziqhelanisa

en: Preferred width
xh: Ububanzi obukhethwayo

en: Preferred height
xh: Ubude obukhethwayo

en: Select a file to open
xh: Khetha ifayili emayivulwe

en: Select files to open
xh: Khetha iifayili emazivulwe

en: Select a filename to save
xh: Khetha igama lefayili emayigcinwe

en: Event Forwarding
xh: Ukuthumela isiPhumo

en: Whether X events should be forwarded
xh: Ukuba iziphumo ezingu-X kufuneka zithunyelwe

en: Name
xh: Igama

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Interfaces required
xh: Imidibaniso yemida efunekayo

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
xh: Uludwe lwemidibaniso yemida epheliswe nge-NULL ekufuneka iseva iluxhase ukuze ludweliswe kwisikhethi. Okumiselweyo kwi "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" ukuba akukho mdibaniso wemida udwelisiweyo

en: Interface required entry
xh: Umdibaniso womda ufune ukungena

en: One of the interfaces that's required
xh: Enye yemidibaniso yemida efunwayo

en: Visible
xh: Bonakalayo

en: _Show
xh: _Bonisa

en: _Hide
xh: _Fihla

en: _View tooltips
xh: _Iingcebiso zesixhobo zokubonakalayo

en: Toolbars
xh: I-Toolbars

en: toolbars
xh: i-toolbars

en: Look
xh: Jonga

en: _Icon
xh: _Umfanekiso ongumqondiso

en: _Text and Icon
xh: _Umbhalo nomfanekiso ongumqondiso

en: Text only
xh: Umbhalo kuphela

en: _Priority text only
xh: _Umbhalo ophambili kuphela

en: Debug
xh: Sombulula ingxaki yekhompyutha

en: _Dump XML
xh: _Faka i-XML

en: Dump the entire UI's XML description to the console
xh: Faka yonke inkcazelo i-UI's XML kwisakhelo

en: Configure UI
xh: Misela inkqubo i-UI

en: Gdk debugging flags to set
xh: Iiflegi i-Gdk zokusombulula ingxaki ziza kumiselwa

en: FLAGS
xh: II-FLEGI

en: Gdk debugging flags to unset
xh: Iiflegi zokusombulula ingxaki ziza kuyekwa ukumiselwa

en: X display to use
xh: Umboniso u-X emawusetyenziswe

en: DISPLAY
xh: UMBONISO

en: X screen to use
xh: Iskrini u-X emasisetyenziswe

en: SCREEN
xh: ISKRINI

en: Make X calls synchronous
xh: Yenza i-X calls zihambe ngexesha elinye

en: Don't use X shared memory extension
xh: Sukusebenzisa uvimba wolwabelwano u-X owandisiweyo

en: Program name as used by the window manager
xh: Lungisa igama njengoko lisetyenzisiwe ngumlawuli wefestile

en: NAME
xh: IGAMA

en: Program class as used by the window manager
xh: Lungisa ihlelo njengoko lisetyenzisiwe ngumlawuli wefestile

en: CLASS
xh: IHLELO

en: Gtk+ debugging flags to set
xh: Iiflegi zokusombulula ingxaki i-Gtk+ ziza kumiselwa

en: Gtk+ debugging flags to unset
xh: Iiflegi zokusombulula ingxaki i-Gtk+ ziza kuyekwa ukumiselwa

en: Make all warnings fatal
xh: Yenza zonke izilumkiso zimiselwe

en: Load an additional Gtk module
xh: Yongeza enye imodyuli i-Gtk

en: MODULE
xh: IMODYULI

en: GTK+
xh: I-GTK+

en: Bonobo GUI support
xh: Inkxaso i-Bonobo GUI

en: B_oth
xh: Z_ombini

en: T_ext
xh: U_mbhalo

en: Hide t_ips
xh: Fihla ii_ngcebiso

en: Show t_ips
xh: Bonisa ii_ngcebiso

en: _Hide toolbar
xh: _Fihla i-toolbar

en: Customi_ze
xh: Zilungise_lele ngendlela oyithandayo

en: Customize the toolbar
xh: Zilungiselele i-toolbar ngendlela oyithandayo

en: is floating
xh: iyazula

en: whether the toolbar is floating
xh: ukuba ngaba i-toolbar iyazula

en: Style of bevel around the toolbar
xh: Isimbo se-bevel ngokujikeleze i-toolbar

en: _Contents
xh: _Iziqulatho

en: View help for this application
xh: Jonga uncedo ngale nkqubo

en: Name of the window - used for configuration serialization.
xh: Igama lefestile - lisetyenziselwa ukumiselwa kwenkqubo ngokulandelelanayo.

en: Zoom level
xh: Inqanaba loKwandisa

en: The degree of enlargment
xh: Iqondo lokwandisa

en: Minimum Zoom level
xh: Elona nqanaba loKwandisa lincinci

en: The minimum degree of enlargment
xh: Elona qondo lokwandisa lincinci

en: Maximum Zoom level
xh: Elona nqanaba loKwandisa liphezulu

en: The maximum degree of enlargment
xh: Elona qondo lokwandisa liphezulu

en: Has a minimum Zoom level
xh: Inenqanaba loKwandisa elilelona lincinci

en: Whether we have a valid minimum zoom level
xh: Ukuba ngaba sinenqanaba lokwandisa elilelona lincinci elilungileyo

en: Has a maximum Zoom level
xh: Inenqanaba loKwandisa elilelona liphezulu

en: Whether we have a valid maximum zoom level
xh: Nokuba sinenqanaba lokwandisa elilelona liphezulu

en: Is continuous
xh: Iyaqhubeka

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
xh: Ukuba ngaba sandisa ngokuqhubekayo (ngokuchaseneyo neejampu)

en: About this application
xh: Malunga nale nkqubo

en: Select
xh: Khetha

en: _About...
xh: _Malunga...

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Select
xh: _Khetha

en: This does nothing; it is only a demonstration.
xh: Oku akwenzi nto; kukubonisa nje kuphela.

en: BonoboUI-Hello.
xh: UMbuliso-we-BonoboUI.

en: Gnome Hello
xh: UMbuliso we-Gnome

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
xh: Molo, mHlobo wam!

en: Cannot init libbonoboui code
xh: Akunakwabiwa maxabiso eenkcukacha ngekhowudi ye-libbonoboui

en: Could not initialize Bonobo UI
xh: Akukwazekanga ukwaba amaxabiso eenkcukacha e-Bonobo UI

en: Bonobo Component Browser
xh: IsiKhangeli seLungu le-Bonobo

en: Shows available Bonobo components
xh: Ibonisa amalungu e-Bonobo akhoyo

en: About this program...
xh: Malunga nale nkqubo...

en: Close the current window
xh: Vala ifestile evuliweyo ngoku

en: Open a new window
xh: Vula ifestile entsha

en: _Help
xh: _Uncedo

note: Build the general tab
en: General
xh: Jikelele

en: IID
xh: i-IID

en: Location
xh: Indawo

note: Build the details tab
en: Details
xh: Iinkcukacha

en: Detailed Information
xh: Ulwazi oluziiNkcukacha

en: Active
xh: Esebenzayo

en: Type
xh: Uhlobo

en: Component Details
xh: Iinkcukacha zelungu

en: Bonobo Browser
xh: IsiKhangeli se-Bonobo

en: Copyright 2001, The GNOME Foundation
xh: Amalungelo omqulunqi 2001, The GNOME Foundation

en: Bonobo component browser
xh: Isikhangeli selungu le-Bonobo

note: create the window
en: Component Browser
xh: IsiKhangeli seLungu
