libbonoboui 2.8-branch - en to zu translation catalogue (90 entries)

en: corba factory
zu: ifektri corba

en: The factory pointer
zu: Isikhombi sefektri

en: corba UI container
zu: Isitsha esiphatha corba UI

en: The User interface container
zu: Isitsha esiphatha umsebenzisi wohlanganisa imiboniso

en: Dock the toolbar
zu: Ngenisa isiqobolo

en: Shadow type
zu: Inhlobo enomthunzi

en: Orientation
zu: Ukuma

en: Preferred width
zu: Unbubanzi obuthandekayo

en: Preferred height
zu: Ubude obuthandekayo

en: Select a file to open
zu: Khetha ihele ozolivula

en: Select files to open
zu: Khetha ohele ozobavula

en: Select a filename to save
zu: Khetha igamahele ozolivula

en: Event Forwarding
zu: Ukudlulisela umcimbi

en: Whether X events should be forwarded
zu: Ingabe umncimbi X umelwe ukudluliselwa phambili

en: Name
zu: Igama

en: Description
zu: Ukulanda

en: Interfaces required
zu: Kudingeka imiboniso

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
zu: Umlinganiselo NULL-ogcinisiwe wemiboniso lapho umnikezi kumele awuxhase ukuze ingeniswe phakathi kokhetho. Amaphutha ku "IDL:Bonobo/ethwalisiwe:1.0" uma kungekho okuhleliwe okungena ngaphakthi

en: Interface required entry
zu: Umboniso wokungena uyisidingo

en: One of the interfaces that's required
zu: Okunye okuyisidingo kwemiboniso

en: Visible
zu: Iyabonakala

en: _Show
zu: _Tshengisa

en: _Hide
zu: _Fihla

en: _View tooltips
zu: _Bheka amacebo wamathuluzi

en: Toolbars
zu: Iziqobo

en: toolbars
zu: iziqobo

en: Look
zu: Bheka

en: _Icon
zu: _Uphawu

en: _Text and Icon
zu: I_tekisi nophawu

en: Text only
zu: Itekisi kuphela

en: _Priority text only
zu: _Ukubaluleka kwetekisi lodwa

en: Debug
zu: Hlola umonakalo

en: _Dump XML
zu: _Lahla XML

en: Dump the entire UI's XML description to the console
zu: Lahla konke ukulanda UI's XML phakathi kokuzimasa

en: Configure UI
zu: Beka isimo UI

en: Gdk debugging flags to set
zu: Ukuhlela amaflagi okuhlola umonakalo Gdk

en: FLAGS
zu: IFLAGA

en: Gdk debugging flags to unset
zu: Ukuhlelwanga amaflagi okuhlola umonakalo Gdk

en: X display to use
zu: X ubekelwe ukusebenza

en: DISPLAY
zu: BONISA

en: X screen to use
zu: X ubuso besiga-nyezi buyasebenziswa

en: SCREEN
zu: UBUSO_BESIGA-NYEZI

en: Make X calls synchronous
zu: Yenza X ukushayela ngokuvumelana

en: Don't use X shared memory extension
zu: Ungasebenzisi X ngokwabelana igatsha lomqondo

en: Program name as used by the window manager
zu: Igama lohlelo njengoba lisebenzisiwe ngumphathi wefasitela

en: NAME
zu: IGAMA

en: Program class as used by the window manager
zu: Hlela igumbi njengoba lisebenzisiwe ngumphathi wefasitela

en: CLASS
zu: IQEMBU

en: Gtk+ debugging flags to set
zu: Gtk+ hlela amaflagi okuhlola umonakalo

en: Gtk+ debugging flags to unset
zu: Gtk+ akuhleliwe amaflaggi okuhlola umonakalo

en: Make all warnings fatal
zu: Yenza zonke izixwayiso ukuba zibe nokubulala

en: Load an additional Gtk module
zu: Faka enye futhi Gtk module

en: Bonobo GUI support
zu: Ukuxhasa Bonobo GUI

en: B_oth
zu: Zo_mbili

en: T_ext
zu: Ite_kisi

en: Hide t_ips
zu: Fihla amac_ebo

en: Show t_ips
zu: Khombisa amac_ebo

en: _Hide toolbar
zu: _Fihla isiqobo

en: Customi_ze
zu: Zenze_le

en: Customize the toolbar
zu: Zenzele isiqobo

en: is floating
zu: iyaphuphuma

en: whether the toolbar is floating
zu: ingabe isiqobo siyaphuphuma

en: Style of bevel around the toolbar
zu: Inhlobo yokutshekukisa ezungeze isiqobo

en: _Contents
zu: _Iziqikithi

en: View help for this application
zu: Bheka usizo lwalesisithobo

en: Name of the window - used for configuration serialization.
zu: Igama lefasitela - lisebenziselwa ukuphawulwa ngokwenani.

en: Zoom level
zu: Izinga lokukhulisa

en: The degree of enlargment
zu: Izinga lenkuliso

en: Minimum Zoom level
zu: Izinga eliphantsi lokukhulisa

en: The minimum degree of enlargment
zu: Izinga eliphantsi lenkuliso

en: Maximum Zoom level
zu: Izinga eliphakeme lokukhulisa

en: The maximum degree of enlargment
zu: Izinga eliphakeme lenkuliso

en: Has a minimum Zoom level
zu: Une zinga eliphantsi lokukhulisa

en: Whether we have a valid minimum zoom level
zu: Ingabe sinezinga eliyilo eliphantsi lokukhulisa

en: Has a maximum Zoom level
zu: Une zinga eliphantsi lokukhulisa

en: Whether we have a valid maximum zoom level
zu: Ingabe sinezinga eliphakeme lokukhulisa

en: Is continuous
zu: Iyaqhubeka

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
zu: Ingabe sikhulisa njalo (njengoba kuphikiwe mgokwenqa)

en: About this application
zu: Ngalesithobo

en: Select
zu: Khetha

en: _About...
zu: _Nge...

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _File
zu: _Ihele

en: _Select
zu: _Khetha

en: This does nothing; it is only a demonstration.
zu: Lokhu akwenzi lutho; kuyisibonakaliso nje.

en: BonoboUI-Hello.
zu: BonoboUI-Sawubona.

en: Gnome Hello
zu: Gnome sawubona

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
zu: Sawubona, Mhlaba!

en: Cannot init libbonoboui code
zu: Ihlulekile kwikhodi ye init libbonoboui

en: Could not initialize Bonobo UI
zu: Ihlulekile ukuqala ikhodi Bonobo UI
