libbytesize 2.2 - en to bn_IN translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: 'B' for bytes
en: B
bn_IN: বাইট

note: TRANSLATORS: abbreviation for kibibyte, 2**10 bytes
en: KiB
bn_IN: কিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for mebibyte, 2**20 bytes
en: MiB
bn_IN: মিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for gibibyte, 2**30 bytes
en: GiB
bn_IN: গিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for tebibyte, 2**40 bytes
en: TiB
bn_IN: টিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for pebibyte, 2**50 bytes
en: PiB
bn_IN: পিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for exbibyte, 2**60 bytes
en: EiB
bn_IN: ইবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for zebibyte, 2**70 bytes
en: ZiB
bn_IN: জীবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for yobibyte, 2**80 bytes
en: YiB
bn_IN: ইয়িবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for kilobyte, 10**3 bytes
en: KB
bn_IN: কেবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for megabyte, 10**6 bytes
en: MB
bn_IN: এম্বি

note: TRANSLATORS: abbreviation for gigabyte, 10**9 bytes
en: GB
bn_IN: গিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for terabyte, 10**12 bytes
en: TB
bn_IN: টিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for petabyte, 10**15 bytes
en: PB
bn_IN: পিবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for exabyte, 10**18 bytes
en: EB
bn_IN: ইবি

note: TRANSLATORS: abbreviation for zettabyte, 10**21 bytes
en: ZB
bn_IN: জীবী

note: TRANSLATORS: abbreviation for yottabyte, 10**24 bytes
en: YB
bn_IN: য়িবি
