libbytesize 0.3 - en to uk translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: 'B' for bytes
en: B
uk: Б

note: TRANSLATORS: abbreviation for kibibyte, 2**10 bytes
en: KiB
uk: КіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for mebibyte, 2**20 bytes
en: MiB
uk: МіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for gibibyte, 2**30 bytes
en: GiB
uk: ГіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for tebibyte, 2**40 bytes
en: TiB
uk: ТіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for pebibyte, 2**50 bytes
en: PiB
uk: ПіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for exbibyte, 2**60 bytes
en: EiB
uk: ЕіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for zebibyte, 2**70 bytes
en: ZiB
uk: ЗіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for yobibyte, 2**80 bytes
en: YiB
uk: ЙіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for kilobyte, 10**3 bytes
en: KB
uk: кБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for megabyte, 10**6 bytes
en: MB
uk: МБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for gigabyte, 10**9 bytes
en: GB
uk: ГБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for terabyte, 10**12 bytes
en: TB
uk: ТБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for petabyte, 10**15 bytes
en: PB
uk: ПБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for exabyte, 10**18 bytes
en: EB
uk: ЕБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for zettabyte, 10**21 bytes
en: ZB
uk: ЗБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for yottabyte, 10**24 bytes
en: YB
uk: ЙБ
