libbytesize 2.7 - en to ka translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: 'B' for bytes
en: B
ka: ბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for kibibyte, 2**10 bytes
en: KiB
ka: კიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for mebibyte, 2**20 bytes
en: MiB
ka: მიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for gibibyte, 2**30 bytes
en: GiB
ka: გიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for tebibyte, 2**40 bytes
en: TiB
ka: ტიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for pebibyte, 2**50 bytes
en: PiB
ka: პიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for exbibyte, 2**60 bytes
en: EiB
ka: ეიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for zebibyte, 2**70 bytes
en: ZiB
ka: ზიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for yobibyte, 2**80 bytes
en: YiB
ka: იიბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for kilobyte, 10**3 bytes
en: KB
ka: კბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for megabyte, 10**6 bytes
en: MB
ka: მბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for gigabyte, 10**9 bytes
en: GB
ka: გბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for terabyte, 10**12 bytes
en: TB
ka: ტბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for petabyte, 10**15 bytes
en: PB
ka: პბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for exabyte, 10**18 bytes
en: EB
ka: ებ

note: TRANSLATORS: abbreviation for zettabyte, 10**21 bytes
en: ZB
ka: ზბ

note: TRANSLATORS: abbreviation for yottabyte, 10**24 bytes
en: YB
ka: იბ
