seahorse master - en to ast translation catalogue (633 entries)

en: Do not run seahorse-daemon as a daemon
ast: Nun executar seahorse-daemon como degorriu

en: couldn't fork process
ast: Nun pudo bifurcase'l procesu

en: couldn't create new process group
ast: Nun pudo crease nuevu procesu de grupu

en: Encryption Daemon (Seahorse)
ast: Degorriu Encriptación (Seahorse)

en: Seahorse Daemon
ast: Degorriu de Seahorse

en: Invalid or unrecognized key type: %s
ast: Tipu de clave inválida o non reconocía: %s

en: Invalid or unrecognized key: %s
ast: Clave inválida o non reconocida: %s

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
ast: Robláu por <i><key id='%s'/> <b>fina</b></i> en %s.

en: Invalid Signature
ast: Robla non válida

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
ast: Roblao por <i><key id='%s'/></i> en %s <b>Finao</b>.

en: Expired Signature
ast: Robla finada

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
ast: Roblao por <i><key id='%s'/> <b>Tornao</b></i> en %s.

en: Revoked Signature
ast: Robla Torgada

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ast: Roblao por <i><key id='%s'/></i> en %s.

en: Good Signature
ast: Robla bona

en: Signing key not in keyring.
ast: La clave de la robla nun ta nel depósitu de llaves.

en: Unknown Signature
ast: Robla Desconocía

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
ast: Robla mala o falsificada. Los datos de la robla modificáronse.

en: Bad Signature
ast: Robla Mala

en: Couldn't verify signature.
ast: Nun pudo verificase la robla.

en: Invalid or unrecognized signer: %s
ast: Roblante inválidu o non reconocíu: %s

en: Key is not valid for signing: %s
ast: Llave non válida pa roblar: %s

en: Invalid or unrecognized recipient: %s
ast: Destinatariu non válidu o non reconocíu: %s

en: Key is not a valid recipient for encryption: %s
ast: Llave nun ye un destinatariu pa encriptación: %s

en: No recipients specified
ast: Nun hai destinatarios especificaos

en: No signer specified
ast: Nun s'especificó firmante

en: Invalid key type for decryption: %s
ast: Llave non válida pa desencriptar: %s

en: Invalid key type for verifying: %s
ast: Llave non válida pa verificar: %s

en: Invalid key id: %s
ast: Identificador de llave non válidu: %s

en: Couldn't share keys
ast: Nun pueden compartise les llaves

en: Can't publish discovery information on the network.
ast: Nun puede espublizase información sobre'l descubrimientu na rede.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Shared keys of %s".
en: %s's encryption keys
ast: Llaves encriptaes %s

en: A list of key server URIs to search for remote PGP keys. In later versions a display name can be included, by appending a space and then the name.
ast: Una llista d'URIs de sirvidores de claves pa guetar claves PGP remotes. Nes caberes versiones puede incluyise un nome de pantalla, amestando un espaciu y darréu el nome.

en: Auto Retrieve Keys
ast: Llaves d'autorecuperacion

en: Auto Sync Keys
ast: Llaves d'autosincronización

en: Controls the visibility of the expires column for the key manager.
ast: Controlar la visibilidá de la columna d'espiración pal alministrador de llaves.

en: Controls the visibility of the trust column for the key manager.
ast: Controlar la visibilidá de la columna real pal alministrador de llaves.

en: Controls the visibility of the type column for the key manager.
ast: Controlar la visibilidá del columna de tipu pal xestor de llaves.

en: Controls the visibility of the validity column for the key manager.
ast: Controlar la visibilidá de la columna de validación pal xestor de llaves.

en: Enable DNS-SD sharing
ast: Habilitar compartición DNS-SD

en: Enables DNS-SD (Apple Bonjour) sharing of keys. seahorse-daemon must be running and must be built with HKP and DNS-SD support.
ast: Habilitar DNS-SD (Apple Bonjour) compartiendo llaves. Degorriu seahorse debe executase y facese con soporte HKP y DNS-SD.

en: ID of the default key
ast: Identificador de llave por defeutu

en: If set to true, then files encrypted with seahorse will be ASCII armor encoded.
ast: Si ta activao, entós los ficheros encriptaos con seahorse tarán codificaos n'ASCII.

en: If set to true, then the default key will always be added to an encryption recipients list.
ast: Si ta activo, entós la llave por defeutu siempre s'amestará a la llista de conteníos encriptaos.

en: Last key server search pattern
ast: Caberu patrón de gueta pal sirvidor de claves

en: Last key servers used
ast: Caberu sirvidor de claves usáu

en: Last key used to sign a message.
ast: Cabera llave usada pa roblar un mensaxe.

en: PGP Key servers
ast: Sirvidores de claves PGP

en: Publish keys to this key server.
ast: Espublizar claves a esti sirvidor de claves.

en: Show expires column in key manager
ast: Amosar columna d'espiración nel xestor de llaves

en: Show trust column in key manager
ast: Amosar columna confianza nel xestor de llaves

en: Show type column in key manager
ast: Amosar columna tipu nel xestor de llaves

en: Show validity column in key manager
ast: Amosar columna validación nel xestor de llaves

en: Specify the column to sort the recipients window by. Columns are: 'name' and 'id'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
ast: Especifica la columna pa ordenar el conteníu de la ventana. Columnes son: 'nome' y 'identificador'. Pon un '-' delantre'l nome la columna pa ordenala descendentemente.

en: Specify the column to sort the seahorse key manager main window by. Columns are: 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust', and 'type'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
ast: Especifica la columna pa ordenar la ventana principal del xestor de llaves seahorse. Columnes son: 'nome', 'identificador', 'validación', 'expira', 'confianza', y 'tipu'. Pon un '-' delantre'l nome la columna pa ordenala descendentemente.

en: The ID of the last secret key used to sign a message.
ast: L'Identificador de la cabera llave secreta usáu pa roblar un mensaxe.

en: The column to sort the recipients by
ast: La columna pa ordenar el conteníu por

en: The column to sort the seahorse keys by
ast: La columna pa ordenar les llaves seahorse por

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
ast: El sirvidor de claves au espublizar les claves PGP. O vacío pa torgar l'espublizamientu de claves PGP.

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
ast: El caberu sirvidor de claves escontra'l que se fizo una gueta, o vacío pa tolos sirvidores de claves.

en: The last search pattern searched for against a key server.
ast: El caberu patrón de gueta restoláu escontra un sirvidor de claves.

en: This specifies the default key to use for certain operations, mainly signing.
ast: Esto especifica la llave por defectu a usar pa ciertes operaciones, principalmente robles.

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
ast: Si les claves tienen de recuperase automáticamente dende sirvidores de claves.

en: Whether or not modified keys should be automatically synced with the default key server.
ast: Si les claves modificaes tienen de sincronizase automaticamente col sirvidor de claves predetermináu.

en: Whether to always encrypt to default key
ast: Si siempre encriptar la llave por defectu

en: Whether to use ASCII Armor
ast: Si usar proteción ASCII

en: Add Password Keyring
ast: Amestar aniellu de claves

en: New Keyring Name:
ast: Nome del nuevu aniellu de claves

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
ast: Por favor, escueyi un nome pal nuevu aniellu de claves. Va entrugásete por una contraseña de desbloquéu.

en: The host name or address of the server.
ast: El nome del host o direción del sirvidor.

en: Couldn't add keyring
ast: Nun puede amestase aniellu de claves

en: Add Password
ast: Amestar contraseña

en: _Description:
ast: _Descripción:

en: _Keyring:
ast: _Depósitu de claves:

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Show Password
ast: _Amosar contraseña

en: Web Password
ast: Contraseña Web

en: Network Password
ast: Contraseña de rede

en: Password
ast: Contraseña

en: Are you sure you want to delete the password '%s'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la contraseña '%s'?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
ast[0]: ¿Tas seguru de que quies desaniciar %d contraseña?
ast[1]: ¿Tas seguru de que quies desaniciar %d contraseñes?

en: Access a network share or resource
ast: Acceder a rede compartida o recursu

en: Access a website
ast: Acceder a sitiu web

en: Unlocks a PGP key
ast: Quitar pesllera a llave PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
ast: Quitar pesllera a llave Secure Shell

en: Saved password or login
ast: Contraseña o usuariu guardaos

en: Network Credentials
ast: Credenciales de rede

en: Couldn't change password.
ast: Nun pudo camudase contraseña.

en: Couldn't set description.
ast: Nun pudo afitase descripción.

en: Couldn't set application access.
ast: Nun pudo afitase accesu d'aplicación

en: <b>Password:</b>
ast: <b>Contraseña:</b>

en: <b>Path:</b>
ast: <b>Ruta:</b>

en: <b>Permissions:</b>
ast: <b>Permisos:</b>

en: <b>Technical Details:</b>
ast: <b>Detalles Teunicos:</b>

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Details
ast: Detalles

en: Key
ast: Llave

en: Key Properties
ast: Propiedaes Llave

en: Login:
ast: Identificación:

en: Server:
ast: Sirvidor

en: Show pass_word
ast: _Amosar contraseña

en: Type:
ast: Tipu:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
ast: Usu:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.  This string refers to the ability of an application to delete this secret from its key ring.
en: _Delete
ast: _Desaniciar

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
ast: Llee_r

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
ast: _Escribir

en: Listing passwords
ast: Llistando contraseñes

en: Passwords: %s
ast: Contraseñes: %s

en: <b>Passwords:</b> %s
ast: <b>Contraseñes:</b> %s

en: Password Keyring
ast: Aniellu de contraseñes

en: Used to store application and network passwords
ast: Allugamientu pa les contraseñes d'aplicaciones y rede:

en: Stored Password
ast: Contraseña atroxada

en: Safely store a password or secret.
ast: Atroxar una contraseña o un secretu de mou seguru

en: Couldn't unlock keyring
ast: Nun pudo desbloquiase l'aniellu de claves

en: Couldn't lock keyring
ast: Nun pudo bloquiase l'aniellu de claves

en: Couldn't set default keyring
ast: Nun pudo afitase l'aniellu de claves predetermináu

en: Couldn't change keyring password
ast: Nun puede camudase la contraseña del aniellu de claves

en: _Lock
ast: _Bloquiar

en: Lock the password storage keyring so a master password is required to unlock it.
ast: Bloquiar l'aniellu d'atroxamientu de contraseñes pa que faiga falta una contraseña mayestra pa desbloquialu.

en: _Unlock
ast: _Desbloquiar

en: Unlock the password storage keyring with a master password so it is available for use.
ast: Desbloquiar l'aniellu d'atroxamientu de contraseñes con una contraseña mayestra pa que quede tresnáu pa usase

en: _Set as default
ast: Con_señar como predetermináu

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
ast: Les aplicaciones, atroxen davezu les contraseñes nueves nel aniellu de claves predetermináu.

en: Change _Password
ast: Camudar la _contraseña

en: Change the unlock password of the password storage keyring
ast: Camudar la contraseña de desbloquéu del aniellu d'atroxamientu de contraseñes

en: Are you sure you want to delete the password keyring '%s'?
ast: ¿Tas seguru de que quies desaniciar la contraseña «%s»?

note: ----------------------------------------------------------------------------- * PUBLIC To translators: This is the noun not the verb.
en: Created:
ast: Creáu:

en: Keyring
ast: Depósitu de claves

en: Keyring Properties
ast: Propiedaes del depósitu de claves

en: _Name:
ast: _Nome:

en: Access to the key ring was denied
ast: Acesu denegáu al aniellu de claves

en: The gnome-keyring daemon is not running
ast: El degorriu gnome-keyring nun ta executándose

en: The key ring has already been unlocked
ast: L'aniellu de claves yá ta desbloquiáu

en: No such key ring exists
ast: Nun esiste esi aniellu de claves

en: Couldn't communicate with key ring daemon
ast: Ensin comunicación col degorriu del aniellu de claves

en: The item already exists
ast: L'elementu yá esiste

en: Internal error accessing gnome-keyring
ast: Error internu acediendo al gnome-keyring

en: Saving item...
ast: Guardando elementu...

en: Deleting item...
ast: Desaniciando elementu...

en: Deleting keyring...
ast: Desaniciando depósitu de claves...

en: Listing password keyrings
ast: Llistando aniellos de contraseñes

en: No encryption keys were found with which to perform the operation you requested.  The program <b>Passwords and Encryption Keys</b> will now be started so that you may either create a key or import one.
ast: Nun s'alcontraron claves de cifráu coles que facer la operación que solicitó. Agora reaniciaráse'l programa <b>Contraseñes y claves de cifráu</b> pa que puedas criar una clave o importala.

en: All Keys
ast: Toles claves

en: Selected Recipients
ast: Conteníos escoyíos

en: Search Results
ast: Resultaos de la gueta

note: Filter Label
en: Search _for:
ast: Guetar _por:

en: None (Don't Sign)
ast: Dengún (Ensin Roblar)

en: Sign this message as %s
ast: Roblar esti mensaxe como %s

note: Sign Label
en: _Sign message as:
ast: _Roblar menxase como:

note: TODO: Icons The name column
en: Name
ast: Nome

note: The keyid column
en: Key ID
ast: ID de la clave

en: Display flags
ast: Amosar flags

en: Displayed date and/or time properties
ast: Amosar propiedaes de fecha y/o hora

en: Lazy mode
ast: Mou folganzán

en: Lazy mode doesn't normalize entered date and time values
ast: Mou folganzán nun normaliza valores de feches y hores metíos

en: Year
ast: Añu

en: Displayed year
ast: Amosar añu

en: Month
ast: Mes

en: Displayed month
ast: Amosar mes

en: Day
ast: Día

en: Displayed day of month
ast: Amosar día del mes

en: Hour
ast: Hora

en: Displayed hour
ast: Amosar hora

en: Minute
ast: Minutu

en: Displayed minute
ast: Amosar minutu

en: Second
ast: Segundos

en: Displayed second
ast: Amosar segundos

en: Lower limit year
ast: Llímite del añu per debaxo

en: Year part of the lower date limit
ast: Parte del añu del llímite fecha per debaxo

en: Upper limit year
ast: Llímite del añu per enrriba

en: Year part of the upper date limit
ast: Parte del añu pal llímite de fecha superior

en: Lower limit month
ast: Llímite inferior pal mes

en: Month part of the lower date limit
ast: Parte del mes pal llímite inferior de fecha

en: Upper limit month
ast: Llímite superior pal mes

en: Month part of the upper date limit
ast: Parte del mes pal llímite superior de fecha

en: Lower limit day
ast: Llímite superior pal día

en: Day of month part of the lower date limit
ast: Día del mes parte del llímite de fecha inferior

en: Upper limit day
ast: Llímite superior del día

en: Day of month part of the upper date limit
ast: Parte del día mensual pal llímite de fecha superior

en: Lower limit hour
ast: Llímite inferior d'hora

en: Hour part of the lower time limit
ast: Parte d'hora del llímite inferior d'hora

en: Upper limit hour
ast: Llímite superior d'hora

en: Hour part of the upper time limit
ast: Parte d'hora pal llímite superior d'hora

en: Lower limit minute
ast: Llímite inferior pa minutos

en: Minute part of the lower time limit
ast: Parte de minutos pal llímite inferior d'hora

en: Upper limit minute
ast: Llímite superior de minutos

en: Minute part of the upper time limit
ast: Parte de minutos pal llímite superior d'hora

en: Lower limit second
ast: Llímite inferior pa segundos

en: Second part of the lower time limit
ast: Segunda parte del llímite inferior d'hora

en: Upper limit second
ast: Llímite superior de segundos

en: Second part of the upper time limit
ast: Segunda parte del llímite superior d'hora

note: Translate to calendar:week_start:1 if you want Monday to be the * first day of the week; otherwise translate to calendar:week_start:0. * Do *not* translate it to anything else, if it isn't calendar:week_start:1 * or calendar:week_start:0 it will not work.
en: calendar:week_start:0
ast: calendar:week_start:1

en: Date
ast: Fecha

en: Enter the date directly
ast: Introduz la fecha direutamente

en: Select Date
ast: Seleiciona Fecha

en: Select the date from a calendar
ast: Seleicionar fecha dende un calendariu

en: Time
ast: Hora

en: Enter the time directly
ast: Introduz la hora direutamente

en: Select Time
ast: Seleiciona Hora

en: Select the time from a list
ast: Seleiciona la hora dende una llista

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: La versión «%s» del ficheru desktop nun se reconoz

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia d'ordes

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Escoyeta de llanzamientu non reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun pueden pasase URIs de documentos a una entrada d'escritoriu «Type=Link»

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col xestor de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Conseñar el ficheru que contién la configuración atroxada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Conseñar la ID de xestión de sesión

en: Session management options:
ast: Esbilla de xestión de sesión:

en: Show session management options
ast: Amosar les opciones de la xestión de sesión

en: Add Key Server
ast: Amestar Sirvidor de Claves

en: Key Server Type:
ast: Tipu de Sirvidor Claves

en: The port to access the server on.
ast: El puertu p'acceder al sirvidor.

en: initial temporary item
ast: elementu temporal anicial

en: Key Imported | Keys Imported
ast[0]: Clave importada
ast[1]: Claves importaes

en: Imported %i key | Imported %i keys
ast[0]: Importada %i clave
ast[1]: Importaes %i claves

en: Imported a key for | Imported keys for
ast[0]: Importada una clave pa
ast[1]: Importaes claves pa

en: Notification Messages
ast: Avisu Mensaxes

en: Symmetric Key
ast: Clave simétrica

en: Public Key
ast: Clave pública

en: Private Key
ast: Clave Privada

en: Credentials
ast: Credenciales

note: * Translators: "This object is a means of storing items such as * name, email address, etc. that make up one's digital identity.
en: Identity
ast: Identidá

en: Passphrase
ast: Frase pa contraseña

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Confirm:
ast: Confirmar:

en: Not a valid Key Server address.
ast: La direición del sirvidor de claves nun ye válida.

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
ast: P'aida contauta col alministrador del sistema o l'alministrador del sirvidor de llaves.

en: Custom
ast: Personalizao

en: None: Don't publish keys
ast: Dengún: Nun espublizar claves

en: Automatically retrieve keys from _key servers
ast: Recuperar claves automáticamente dende sirvidores de _claves

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
ast: Sincronizar automáticamente les contraseñes ca_mudaes colos sirvidores de _claves

en: Key Servers
ast: Sirvidores de Claves

en: Key Sharing
ast: Compartir Clave

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Sharing your keys allows other people on your network to use the keys you've collected. This means they can automatically encrypt things for you or those you know, without you having to send them your key.
    
    <b>Note:</b> Your personal keys will not be compromised.
ast: Compartir les sos claves permite a otres persones na so rede usar les claves que vusté reunió. Esto significa que pue cifrar automáticamente coses pa vusté o aquellos a los que vusté conoz ensin tener qu'unvia-yos a ellos la so clave.
    
    <b>Nota:</b> Les sos claves personales nun quedarán comprometíes.

en: _Find keys via:
ast: _Guetar claves vía:

en: _Publish keys to:
ast: Es_publizar claves a:

en: _Share my keys with others on my network
ast: _Compartir les mios claves con otros na mio rede

en: Progress Title
ast: Títulu Progresu

en: Unavailable
ast: Nun disponible

en: Key Data
ast: Data de la clave

en: Multiple Keys
ast: Claves múltiples

en: Couldn't run file-roller
ast: Nun puede executase file-roller

en: Couldn't package files
ast: Nun pueden empaquetase ficheros

en: The file-roller process did not complete successfully
ast: El procesu file-roller nun pudó completase satisfactoriamente

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
ast: Tolos ficheros de clave

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Archive files
ast: Archivar ficheros

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
ast: <b>Yá hai un ficheru con esti nome.</b>
    
    ¿Quies trocalu por uno nuevu?

en: _Replace
ast: _Trocar

en: Unknown
ast: Desconocíu

[ctx: Validity]
en: Never
ast: Enxamás

en: Marginal
ast: Marxinal

en: Full
ast: Completu

en: Ultimate
ast: Cabero

en: Disabled
ast: Desactivao

en: Revoked
ast: Revocao

en: Could not display help: %s
ast: Nun puede amosase l'aida: %s

en: Expiration Date:
ast: Fecha Espiración:

en: Generate a new subkey
ast: Xenerar una subclave nueva

en: If key never expires
ast: Si la clave nunca nun espira

en: Key _Length:
ast: _Llonxitú de la clave:

en: Key _Type:
ast: _Tipu de clave:

en: Length of Key
ast: Llonxitú de la clave

en: Never E_xpires
ast: Enxamás E_spira

en: Add User ID
ast: Amestar ID Usuariu

en: Create the new user ID
ast: Crear un nuevu ID usuariu

en: Full _Name:
ast: _Nome Completu:

en: Key Co_mment:
ast: Co_mentariu de la clave:

en: Must be at least 5 characters long
ast: Tien de tener al menos 5 carauteres llonxitú

en: Optional comment describing key
ast: Comentariu opcional pa describir la clave

en: Optional email address
ast: Corréu ellectrónicu opcional

en: _Email Address:
ast: Direción Corréu _Ellectrónicu

en: C_hange
ast: _Camudar

en: Revoke key
ast: Revocar clave

en: _Never expires
ast: _Enxamás espira

en: Couldn't add subkey
ast: Nun puede amestase subclave

en: Add subkey to %s
ast: Amestar subclave a %s

en: DSA (sign only)
ast: DSA (sólo roblar)

en: ElGamal (encrypt only)
ast: ElGamal (sólo encriptar)

en: RSA (sign only)
ast: RSA (sólo roblar)

en: RSA (encrypt only)
ast: RSA (sólo encriptar)

en: Couldn't add user id
ast: Nun puede amestase id usuariu

en: Add user ID to %s
ast: Amestar ID usuariu a %s

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ast: Falló desencriptar. Probablemente nun tengas la clave pa desencriptar.

en: Invalid expiry date
ast: Robla inválida

en: The expiry date must be in the future
ast: La data de caducidá tien que ser nel futuru

en: Couldn't change expiry date
ast: Nun puede camudase fecha d'espiración

en: Expiry: %s
ast: Caducidá: %s

en: PGP Key
ast: Clave PGP

en: Used to encrypt email and files
ast: Usar pa encriptar corréu ellectrónicu y ficheros

en: Couldn't generate PGP key
ast: Nun puede xenerase la clave PGP

en: Passphrase for New PGP Key
ast: Frase de contraseña pa la nueva clave PGP

en: Enter the passphrase for your new key twice.
ast: Escribi la frase de contraseña pa to clave nueva dos vegaes.

en: Couldn't generate key
ast: Nun puede xenerase la clave

en: Generating key
ast: Xenerando clave

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
ast: <big><b>La semeya ye enforma grande</b></big>
    El tamañu recomendáu pa una semeya na to clave ye de %d x %d píxeles.

en: _Don't Resize
ast: _Nun redimensionar

en: _Resize
ast: _Redimensionar

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
ast: Esto nun ye un ficheru d'imaxe, o un ficheru d'imaxe non reconocíu. Tenta d'usar una imaxe JPEG.

en: All image files
ast: Tolos ficheros d'imaxe

en: All JPEG files
ast: Tolos ficheros JPEG

en: Choose Photo to Add to Key
ast: Escoyer semeya p'amestar a la clave

en: Couldn't add photo
ast: Nun puede amestase semeya

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
ast: El ficheru nun puede cargase. Ye posible que nun tenga un formatu válidu

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la semeya actual de la to clave?

en: Couldn't delete photo
ast: Nun puede desaniciase semeya

en: Couldn't revoke subkey
ast: Nun puede revocase la subclave

en: Revoke: %s
ast: Revocar: %s

en: No reason
ast: Ensin razón

en: No reason for revoking key
ast: Nun hai razón pa revocar la clave

en: Compromised
ast: Comprometío

en: Key has been compromised
ast: La clave ta comprometida

en: Superseded
ast: Obsoleta

en: Key has been superseded
ast: La clave ta obsoleta

en: Not Used
ast: Nun usao

en: Key is no longer used
ast: La clave yá nun se usa

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
ast: Vas a amestar a %s como revocador pa %s. Esta operación nun pue desfacese. ¿Daveres que quies siguir?

en: Couldn't add revoker
ast: Nun puede amestase revocación

en: Couldn't sign key
ast: Nun puede roblase clave

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
ast: Nun hai claves afayadices pa roblar

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
ast: Nun tienes denguna clave PGP personal que se pueda usar pa conseñar el to enfotu nesta clave.

en: Wrong passphrase.
ast: Frase contraseña incorreuta.

en: Enter new passphrase for '%s'
ast: Introduz una nueva frase contraseña pa '%s'

en: Enter passphrase for '%s'
ast: Introduz frase contraseña pa '%s'

en: Enter new passphrase
ast: Introduz nueva frase contraseña

en: Enter passphrase
ast: Introduz frase contraseña

note: TODO: We can use the GPGME progress to make this more accurate
en: Loaded %d key | Loaded %d keys
ast[0]: %d clave cargada
ast[1]: %d claves cargades

en: Loading Keys...
ast: Cargando Claves...

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
ast: Datos de clave inválidos (faltan UIDs). Esto pue debese a un equipu con una data afitada nel futuru o una autorobla faltante.

en: Importing Keys
ast: Importando Claves

en: Exporting Keys
ast: Esportando Claves

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
ast: La gueta nun foi enforma específica. El sirvidor '%s' atopó abondes claves.

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
ast: Nun puede comunicase col sirvidor '%s': %s

en: Searching for keys...
ast: Guetando por claves...

en: Uploading keys...
ast: Xubiendo claves...

en: Retrieving keys...
ast: Algamando claves...

en: Searching for keys on: %s
ast: Guetando por claves en: %s

note: The ldap_cb and chain_cb were set in seahorse_ldap_operation_start
en: Connecting to: %s
ast: Coneutando a: %s

en: HTTP Key Server
ast: Sirvidor de claves HTTP

en: Couldn't communicate with '%s': %s
ast: Nun puede comunicase con '%s': %s

en: Couldn't resolve address: %s
ast: Nun puede resolvese direción: %s

en: Resolving server address: %s
ast: Resolviendo direición del sirvidor: %s

en: Searching for keys containing '%s'...
ast: Guetando por claves que contienen '%s'...

en: Searching for key id '%s'...
ast: Guetando por id clave '%s'...

en: Retrieving remote keys...
ast: Algamando claves remotes...

en: Sending keys to key server...
ast: Unviando les claves al sirvidor de claves...

en: LDAP Key Server
ast: Sirvidor de claves LDAP

en: _Sign Key...
ast: _Roblar Contraseña...

en: Sign public key
ast: Roblar clave pública

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu %s?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys and identities?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu %d claves y identidaes?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu %d claves?

en: Are you sure you want to permanently delete %d identities?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu les identidaes %d?

en: <b>_Advanced key options</b>
ast: <b>Opciones _avanzaes de clave</b>

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
ast: Una clave PGP permítete encriptar correos ellectrónicos o ficheros pa otra xente.

en: Algorithms here
ast: Algoritmos equí

en: C_reate
ast: C_rear

en: E_xpiration Date:
ast: Fecha E_spiración:

en: Encryption _Type:
ast: _Tipu encriptación

en: Generate a new key
ast: Xenerar una clave nueva

en: Key _Strength (bits):
ast: Fuerc_ia de la clave (bits):

en: Ne_ver Expires
ast: En_xamás Espira

en: New PGP Key
ast: Nueva clave PGP

en: _Comment:
ast: _Comentariu:

en: Private PGP Key
ast: Clave privada PGP

en: Public PGP Key
ast: Clave pública PGP

en: Expired
ast: Espirada

en: Couldn't change primary user ID
ast: Nun puede camudase ID usuariu principal

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu l'ID d'usuariu '%s'?

en: Couldn't delete user ID
ast: Nun puede desaniciase ID usuariu

en: [Unknown]
ast: [Desconocíu]

en: Name/Email
ast: Nome/Corréu-e

en: Signature ID
ast: ID Robla

en: Couldn't change primary photo
ast: Nun puede camudase semeya principal

en: (unknown)
ast: (desconocíu)

en: This key expired on: %s
ast: Esta clave espira el: %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar dafechu la subclave %d de %s?

en: Couldn't delete subkey
ast: Nun puede desaniciase subclave

en: Unable to change trust
ast: Nun puede camudase autenticidá

en: Couldn't export key to "%s"
ast: Nun puede esportase la clave a "%s"

en: Export Complete Key
ast: Esportar clave completa

en: Couldn't export key.
ast: Nun puede esportase la clave.

[ctx: Expires]
en: Never
ast: Enxamás

note: The key type column
en: Type
ast: Triba

en: Created
ast: Creao

en: Expires
ast: Espira

en: Status
ast: Estáu

en: Strength
ast: Llonxitú

en: Good
ast: Bona

en: <b>Actions</b>
ast: <b>Aciones</b>

en: <b>Comment:</b>
ast: <b>Comentariu:</b>

en: <b>Dates</b>
ast: <b>Feches</b>

en: <b>Email:</b>
ast: <b>Corréu ellectronicu:</b>

en: <b>Fingerprint</b>
ast: <b>Buelga dactilar:</b>

en: <b>Key ID:</b>
ast: <b>ID de clave:</b>

en: <b>Key Names and Signatures</b>
ast: <b>Nomes de claves y robles</b>

en: <b>Name:</b>
ast: <b>Nome:</b>

en: <b>Photo </b>
ast: <b>Semeya </b>

en: <b>Technical Details</b>
ast: <b>Detalles Téunicos</b>

en: <b>This key has been revoked</b>
ast: <b>Esta clave revocóse</b>

en: <b>This key has expired</b>
ast: <b>Esta clave espiró</b>

en: <b>Type:</b>
ast: <b>Triba:</b>

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: <b>Use:</b>
ast: <b>Usu:</b>

en: <b>_Subkeys</b>
ast: <b>_Subclaves</b>

en: Add
ast: Amestar

en: Add a photo to this key
ast: Amestar una semeya a esta clave

en: Change _Passphrase
ast: Camudar _Frase Contraseña

en: Decrypt files and email sent to you.
ast: Descriptar ficheros y corréu-e unviáu a ti.

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Expire
ast: Espirar

en: Expires:
ast: Espira:

en: Export
ast: Esportar

en: Go to next photo
ast: Dir a la semeya siguiente

en: Go to previous photo
ast: Dir a la semeya anterior

en: Key ID:
ast: ID de clave:

en: Make this photo the primary photo
ast: Facer esta semeya la semaya principal

en: Names and Signatures
ast: Nomes y Robles

en: Never
ast: Enxamás

en: Override Owner _Trust:
ast: Sobreescribir _Autenticidá del Propietariu:

en: Owner
ast: Propietariu

en: Primary
ast: Principal

en: Remove this photo from this key
ast: Desaniciar esta semeya d'esta clave

en: Revoke
ast: Revocar

en: Sign
ast: Roblar

en: Strength:
ast: Llonxitú:

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
ast: El propietariu d'esta clave revocóla. Nun puede usase más.

en: _Add Name
ast: _Amestar Nome

en: _Export Complete Key:
ast: _Esportar clave completa

en: <b>Dates:</b>
ast: <b>Feches:</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
ast: <b>Buelga dactilar:</b>

en: <b>Indicate Trust:</b>
ast: <b>Indicar Autenticidá:</b>

en: <b>Your trust of this key</b>
ast: <b>La to confianza nesta clave</b>

en: <b>_Other Names:</b>
ast: <b>_Otros Nomes:</b>

en: <b>_People who have signed this key:</b>
ast: <b>_Xente que robló esta clave:</b>

en: Encrypt files and email to the key's owner
ast: Encriptar ficheros y correos ellectrónicos pal propietariu de la clave

en: Fully
ast: Dafechu

en: I trust signatures from '%s' on other keys
ast: Fíome de les robles de '%s' n'otres claves

en: If you believe that the person that owns this key is '%s', <i>sign</i> this key:
ast: Si camienta qu'el propietariu d'esta clave ye «%s», <i>roble</i> esta clave:

en: If you no longer trust that '%s' owns this key, <i>revoke</i> your signature:
ast: Si nun tien enfotu en que «%s» seya'l propietariu d'esta clave, <i>revoque</i> la so robla:

en: Marginally
ast: Marxinalmente

note: Trust column
en: Trust
ast: Autenticidá

en: Ultimately
ast: Caberamente

en: You _Trust the Owner:
ast: Autentifica al Propietariu:

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
ast: La to autentificación especifícase manualmente na llingüeta <i>Detalles</i>.

en: _Only display the signatures of people I trust
ast: Namá_i amosar les robles de les persones que yo autentifique

en: _Revoke Signature
ast: _Revocar Robla

en: _Sign this Key
ast: Roblar e_sta clave

en: Subkey %d of %s
ast: Subclave %d de %s

en: Optional description of revocation
ast: Descripción opcional pa la revocación

en: Re_voke
ast: Re_vocar

en: Reason for revoking the key
ast: Razón pa revocar la clave

en: _Reason:
ast: _Razón:

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
ast: Nun tien claves PGP personales que se puedan usar pa roblar un documentu o mensax.

en: <b>How carefully have you checked this key?</b>
ast: <b>¿Con cuántu procuru comprobaste esta clave?</b>

en: <b>How others will see this signature:</b>
ast: <b>Cómo verán otros esta robla:</b>

en: <b>Sign key as:</b>
ast: <b>Roblar clave como:</b>

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
ast: <i>Casualmente:</i> quier dicir que ficiste una verificación ensin procuru de que la clave pertenez a la persona que diz tenela. Por exemplu, podríes llee-y la buelga de la clave al propietariu per teléfonu.

en: <i>Key Name</i>
ast: <i>Nome de clave</i>

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
ast: <i>Non del tou:</i> quier dicir que crees que la clave pertenez a la persona que diz tenela, pero que nun comprobaste qu'esto sea verdadero.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
ast: <i>Con munchu procuru:</i> escueyi esto sólo si tas seguru dafechu de qu'esta clave ye auténtica.

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
ast: Roblando, indiques la to autenticidá a esta clave baxo:

en: I can _revoke this signature at a later date.
ast: Puedo _revocar esta robla n'otru momentu.

en: Sign Key
ast: Roblar clave

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
ast: Puedes usar una semeya d'identificación difícil de falsificar (como el DNI o pasaporte) pa comprobar personalmente que'l nome de la clave ye correutu. Tendríes qu'haber usao tamién el corréu pa comprobar que les señes de corréu electrónicu pertenecen al dueñu.

en: _Casually
ast: _Casualmente

en: _Not at all
ast: _Non too

en: _Others may not see this signature
ast: _Otros nun pueden ver esta robla

en: _Sign
ast: _Roblar

en: _Signer:
ast: _Roblante:

en: _Very Carefully
ast: _Munchu curiáu

en: _Sign message with key:
ast: _Roblar mensaxe con clave:

en: Certificate
ast: Certificáu

en: Are you sure you want to delete the certificate '%s'?
ast: ¿Tas seguru de que quies desaniciar el certificáu «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d certificate? | Are you sure you want to delete %d certificates?
ast[0]: ¿Tas seguru de que quies desaniciar %d certificáu?
ast[1]: ¿Tas seguru de que quies desaniciar %d certificaos?

en: Change Passphrase
ast: Camudar frase contraseña

en: Con_firm Passphrase:
ast: Con_firmar frase contraseña:

en: Confirm new passphrase
ast: Confirmar la frase contraseña nueva

en: New _Passphrase:
ast: Nueva _frase contraseña:

en: Manage your passwords and encryption keys
ast: Alministra tos contraseñes y claves de cifráu

en: Passwords and Encryption Keys
ast: Contraseñes y claves de cifráu

en: <b>_Select the type of item to create:</b>
ast: <b>_Escueyi la clase de clave que quies crear:</b>

en: C_ontinue
ast: _Continuar

en: Create New ...
ast: _Crear clave nueva…

en: Selected %d key | Selected %d keys
ast[0]: %d clave seleicionada
ast[1]: %d claves seleicionaes

en: Couldn't import keys
ast: Nun pueden importase claves

en: Imported keys
ast: Claves importaes

en: Importing keys
ast: Importando claves

en: Import Key
ast: Importar claves

en: Unrecognized key type, or invalid data format
ast: Tipu de clave non reconocíu, o formatu de datos non válidu

en: _Remote
ast: _Remotu

en: Close this program
ast: Zarrar esti programa

en: _New...
ast: _Nueva…

en: Create a new key or item
ast: Crear una clave o elementu nuevu

en: _Import...
ast: _Importar...

en: Import from a file
ast: Importar dende un ficheru

en: Import from the clipboard
ast: Importar dende'l cartafueyu

en: _Find Remote Keys...
ast: _Guetar claves remotes...

en: Search for keys on a key server
ast: Guetar por claves nun sirvidor de claves

en: _Sync and Publish Keys...
ast: _Sincronizar y espublizar claves...

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
ast: Espublizar y/o sincronizar les tos claves online.

en: T_ypes
ast: T_ipos:

en: Show type column
ast: Mostrar columna tipu

en: _Expiry
ast: _Espira

en: Show expiry column
ast: Amosar columna d'espiración

en: _Trust
ast: _Autentificar

en: Show owner trust column
ast: Amosar columna autentificar propietariu

en: _Validity
ast: _Validar

en: Show validity column
ast: Amosar columna validar

en: Filter:
ast: Peñera:

en: <big><b>First time options:</b></big>
ast: <big><b>Opciones de primera vegada:</b></big>

en: Generate a new key of your own:
ast: Xenerar una nueva clave propia:

en: Import existing keys from a file:
ast: Importar claves esistentes de un ficheru:

en: My _Personal Keys
ast: Les mios claves _personales

en: Other _Keys
ast: _Otres claves

en: To get started with encryption you will need keys.
ast: Pa entamar con encriptación vas necesitar claves.

en: _Import
ast: _Importar

en: _Passwords
ast: _Contraseñes

en: Couldn't export keys
ast: Nun pueden esportase claves

en: Validity
ast: Validar

note: Expiry date column
en: Expiration Date
ast: Fecha Espiración

en: Close this window
ast: Zarrar esta ventana

en: _Expand All
ast: _Espandir Too

en: Expand all listings
ast: Espandir tolos llistaos

en: _Collapse All
ast: _Rexuntar Too

en: Collapse all listings
ast: Rexuntar tolos llistaos

en: Remote Keys
ast: Claves Remotes

en: Remote Keys Containing '%s'
ast: Claves remotes que contienen '%s'

en: <b>Key Servers:</b>
ast: <b>Sirvidores de Claves:</b>

en: <b>Shared Keys Near Me:</b>
ast: <b>Claves compartíes próximes:</b>

en: Find Remote Keys
ast: Guetar claves remotes

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
ast: Esto guetará claves pa otros n'Internet. Estes claves puen importase nel so depósitu llocal de claves.

en: Where to search:
ast: Onde guetar:

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Search for keys containing:
ast: _Guetar por claves que contienen:

en: Couldn't publish keys to server
ast: Nun pueden espublizase claves al sirvidor

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
ast: Nun pueden recuperase claves dende'l sirvidor: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
ast[0]: <b>%d clave ta seleicionada pa sincronizar</b>
ast[1]: <b>%d claves tan seleicionaes pa sincronizar</b>

en: Synchronizing keys
ast: Sincronizando claves

note: Show the progress window if necessary
en: Synchronizing keys...
ast: Sincronizando claves...

en: Sync Keys
ast: Sincronizar Claves

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
ast: Esto espublizará les claves del so depósitu de claves de mou que tarán disponibles pa qu'otros les usen. Tamién obtendrá cualesquier cambéu qu'otros faigan dende que recibió les sos claves.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
ast: Esto obtendrá cualesquier cambéu que faigan otros dende que recibió les sos claves. Nun s'escoyó dengún sirvidor de claves pa espublizar, de mou que les sos claves nun tarán disponibles pa otros.

en: _Key Servers
ast: Sirvidores de _Claves

en: _Sync
ast: _Sincronizar

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

en: Encryption Key Manager
ast: Xestor de claves d'encriptación

en: Contributions:
ast: Contribuciones:

en: Seahorse Project Homepage
ast: Páxina web de Seahorse

note: Top menu items
en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: _Aida

en: Prefere_nces
ast: Prefere_ncies

en: Change preferences for this program
ast: Cambia les preferencies d'esti programa

en: About this program
ast: Tocante a esti programa

en: _Contents
ast: _Índiz

en: Show Seahorse help
ast: Amosar aida de Seahorse

en: Export public key
ast: Esportar clave pública

en: Exporting keys
ast: Esportando claves

en: Couldn't retrieve data from key server
ast: Nun se puen obtener los datos del sirvidor de claves

note: Translators: "Copied" is a verb (used as a status indicator), not an adjective for the word "keys"
en: Copied keys
ast: Claves copiaes

en: Retrieving keys
ast: Obteniendo claves

en: Couldn't delete.
ast: Nun pudo desaniciase.

en: Deleting...
ast: Desaniciando...

en: %s is a private key. Are you sure you want to proceed?
ast: %s ye una clave privao. ¿De xuru que quies siguir?

en: Importing keys from key servers
ast: Importando les claves dende sirvidores de claves

en: Show properties
ast: Amosar propiedaes de la clave

[ctx: This text refers to deleting an item from its type's backing store.]
en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Delete selected items
ast: Desaniciar les claves escoyíes

en: E_xport...
ast: E_sportar...

en: Export to a file
ast: Esportar parte de la clave pública a un ficheru

en: Copy to the clipboard
ast: Copiar al cartafueyu

en: Import selected keys to local key ring
ast: Importar les claves escoyíes al aniellu de claves llocal

en: Enter your Secure Shell passphrase:
ast: Introduz la to frase contraseña pa Secure Shell

en: Configure Key for _Secure Shell...
ast: Configurar clave pa Secure Shell...

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
ast: Unvia la clave pública de shell segura a otra máquina, y activar anicios de sesión usando esa clave.

en: Are you sure you want to delete the secure shell key '%s'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la clave Secure Shell '%s'?

en: Are you sure you want to delete %d secure shell keys?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar %d claves Secure Shell?

en: Secure Shell Key
ast: Clave Secure Shell

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
ast: Usada p'acceder a otros ordenadores (ex. vía terminal)

en: Couldn't generate Secure Shell key
ast: Nun puede xenerase la clave Secure Shell

en: Creating Secure Shell Key
ast: Creando clave Secure Shell

en: <i>Use your email address, and any other reminder you need about what this key is for.</i>
ast: <i>Usa tos señes de corréu, y cualquier recordatoriu que necesites pa saber pa qué val esta clave.</i>

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to trusted computers using SSH, without entering a different password for each of them.
ast: Una clave de Shell Segura (SSH) permite coneutase de mou seguru con ordenadores de confianza usando SSH, ensin escribir una contraseña distinta para caún d'ellos.

en: If there is already a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your key now.
ast: Si yá hai un equipu pal que quieras usar esta clave, puedes configurar esi ordenador pa reconocer to clave agora.

en: New Secure Shell Key
ast: Nueva clave Secure Shell

en: _Create and Set Up
ast: _Crear y Afitar

en: _Just Create Key
ast: _Namái crear clave

en: _Key Description:
ast: Descripción de _clave:

en: (Unreadable Secure Shell Key)
ast: (Clave Secure Shell nun lleible)

en: Invalid
ast: Nun válida

en: Private Secure Shell Key
ast: Clave privada Secure Shell

en: Public Secure Shell Key
ast: Clave pública Secure Shell

en: Couldn't rename key.
ast: Nun puede renomase la clave.

en: Couldn't change authorization for key.
ast: Nun puede camudase l'autorización pa la clave.

en: Couldn't change passphrase for key.
ast: Nun se pudo camudar la frase de pasu pa la clave.

en: <b>Algorithm:</b>
ast: <b>Algoritmu:</b>

en: <b>Identifier:</b>
ast: <b>Identificador:</b>

en: <b>Location:</b>
ast: <b>Llocalización:</b>

en: <b>Strength:</b>
ast: <b>Llonxitú:</b>

en: <b>Trust</b>
ast: <b>Autentificación</b>

en: <i>This only applies to the '%s'</i> account.
ast: <i>Esto sólo aplica na cuenta '%s'</i>.

en: E_xport Complete Key
ast: E_sportar clave completa

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
ast: El propietariu d'esta clave ta _autorizáu pa coneutar con esti ordenador

en: Used to connect to other computers.
ast: Usao pa coneutar a otros ordenadores.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
ast: El comandu SSH finó de secute.

en: The SSH command failed.
ast: El comandu SSH falló.

en: Secure Shell key
ast: Clave Secure Shell

en: Passphrase:
ast: Frase contraseña:

note: Just prompt over and over again
en: Remote Host Password
ast: Contraseña del equipu remotu

en: Old Key Passphrase
ast: Contraseña antigua de la clave

en: Enter the old passphrase for: %s
ast: Introduz la frase contraseña antigua pa: %s

en: New Key Passphrase
ast: Contraseña nueva de la clave

en: Enter the new passphrase for: %s
ast: Introduz la frase contraseña nueva pa: %s

en: Enter Key Passphrase
ast: Escribi la fras contraseña de la clave

en: Passphrase for New Secure Shell Key
ast: Fras contraseña pa la nueva clave Secure Shell

en: Enter a passphrase for your new Secure Shell key.
ast: Introduz una fras contraseña pa la to nueva clave Secure Shell.

en: Importing key: %s
ast: Importando clave: %s

en: Importing key. Enter passphrase
ast: Importando clave. Escribi la fras contraseña

en: No private key file is available for this key.
ast: Nun hai ficheru de clave privada disponible pa esta clave.

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
ast: Nun pueden configurase claves Secure Shell nel ordenador remotu.

note: Show the progress window if necessary
en: Configuring Secure Shell Keys...
ast: Configurando claves Secure Shell...

en: <i>eg: fileserver.example.com:port</i>
ast: <i>ej: sirvidor.exemplu.com:puertu</i>

en: Set Up Computer for SSH Connection
ast: Establez Ordenador pa Conexones SSH

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
ast: Para usar to clave de Shell Segura con otru equipu que use SSH has tener yá una cuenta de shell nesi ordenador.

en: _Computer Name:
ast: Nome _Ordenador:

en: _Login Name:
ast: Nome _Identificación:

en: _Set Up
ast: _Afitar
