seahorse - en to ro translation catalogue (635 entries)

en: Do not run seahorse-daemon as a daemon
ro: Nu executa seahorse-daemon ca serviciu

en: couldn't fork process
ro: nu s-a putut crea procesul

en: couldn't create new process group
ro: nu s-a putut crea un nou grup de procese

en: Encryption Daemon (Seahorse)
ro: Serviciu de criptare (Seahorse)

en: Invalid or unrecognized key type: %s
ro: Tip cheie nevalid sau nerecunoscut: %s

en: This keytype is not supported: %s
ro: Aceast tip de cheie nu este suportat: %s

en: Support for this feature was not enabled at build time
ro: Suportul pentru această funcționalitate nu a fost activat la compilare

en: Invalid or unrecognized key: %s
ro: Cheie nevalidă sau nerecunoscută: %s

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/> <b>expirat</b></i> pe %s.

en: Invalid Signature
ro: Semnătură nevalidă

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/></i> pe %s <b>A expirat</b>.

en: Expired Signature
ro: Semnătură expirată

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/> <b>Revocat</b></i> pe %s.

en: Revoked Signature
ro: Semnătură revocată

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ro: Semnat de <i><key id='%s'/></i> pe %s.

en: Good Signature
ro: Semnătură bună

en: Signing key not in keyring.
ro: Cheia de semnare nu se află în inelul de chei.

en: Unknown Signature
ro: Semnătură necunoscută

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
ro: Semnătură greșită sau fraudată. Datele semnate au fost modificate.

en: Bad Signature
ro: Semnătură greșită

en: Couldn't verify signature.
ro: Nu s-a putut verifica semnătura.

en: Invalid or unrecognized signer: %s
ro: Semnatar nevalid sau nerecunoscut: %s

en: Key is not valid for signing: %s
ro: Cheia nu este validă pentru semnare: %s

en: Invalid or unrecognized recipient: %s
ro: Destinatar nevalid sau nerecunoscut: %s

en: Key is not a valid recipient for encryption: %s
ro: Cheia nu este o intrare validă pentru criptare: %s

en: No recipients specified
ro: Nici o intrare nu este specificată

en: Invalid key type for decryption: %s
ro: Tip cheie nevalid pentru decriptare: %s

en: Please set clearuri
ro: Configurați clearuri

en: Please set crypturi
ro: Configurați crypturi

en: Error opening clearuri
ro: Eroare la deschiderea clearuri

en: No signer specified
ro: Nici un semnatar nu este specificat

en: Invalid key type for verifying: %s
ro: Tip cheie nevalid pentru verificare: %s

en: Invalid key id: %s
ro: ID cheie nevalid: %s

en: A list of key server URIs to search for remote PGP keys. In later versions a display name can be included, by appending a space and then the name.
ro: O listă cu URI-uri de server-e de chei pentru a căuta chei PGP aflate la distanță. În versiunile ulterioare poate fi inclus un nume generic, adăugând un spațiu și apoi numele.

en: Auto Retrieve Keys
ro: Descărcare automată chei

en: Auto Sync Keys
ro: Sincronizare automată chei

en: Controls the visibility of the expires column for the key manager.
ro: Controlează vizibilitatea coloanei de expirări din administratorul de chei.

en: Controls the visibility of the trust column for the key manager.
ro: Controlează vizibilitatea coloanei cu nivele de încredere din administratorul de chei.

en: Controls the visibility of the type column for the key manager.
ro: Controlează vizibilitatea coloanei de tipuri din administratorul de chei.

en: Controls the visibility of the validity column for the key manager.
ro: Controlează vizibilitatea coloanei de validitate din administratorul de chei.

en: Enable DNS-SD sharing
ro: Permite partajarea DNS-SD

en: Enables DNS-SD (Apple Bonjour) sharing of keys. seahorse-daemon must be running and must be built with HKP and DNS-SD support.
ro: Permite folosirea cheilor DNS-SD (Apple Bonjour). seahorse-daemon trebuie să fie în execuție și trebuie să fie compilat cu suport pentru HKP și DNS-SD.

en: ID of the default key
ro: ID-ul cheii implicite

en: If set to true, then files encrypted with seahorse will be ASCII armor encoded.
ro: Dacă este definat ca adevărat, atunci fișierele criptate cu seahorse vor fi codate cu armură ASCII.

en: If set to true, then the default key will always be added to an encryption recipients list.
ro: Dacă este adevărat, cheia implicită va fi întotdeauna adăugată la o listă cu destinatari de encripție.

en: Last key server search pattern
ro: Ultimul șablon de căutare a unui server de chei

en: Last key servers used
ro: Ultimele servere de chei folosite

en: Last key used to sign a message.
ro: Ultima cheie folosită la semnarea unui mesaj.

en: PGP Key servers
ro: Servere de chei PGP

en: Publish keys to this key server.
ro: Publică cheile pe acest server de chei.

en: Show expires column in key manager
ro: Arată coloana expirate în managerul de chei

en: Show trust column in key manager
ro: Afișează coloana cu nivele de încredere în managerul de chei

en: Show type column in key manager
ro: Afișează coloana cu tipuri în managerul de chei

en: Show validity column in key manager
ro: Afișează coloana de validitate în managerul de chei

en: Specify the column to sort the recipients window by. Columns are: 'name' and 'id'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
ro: Specifică coloana după care se sortează fereastra destinatarilor. Coloanele sunt: „nume” și „id”. Puneți un „-” în fața numelui coloanei pentru a o sorta descrescător.

en: Specify the column to sort the seahorse key manager main window by. Columns are: 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust', and 'type'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
ro: Specifică coloana după care se sortează fereastra de administrare a cheilor. Coloanele sunt: „nume”, „id”, „validitate”, „dată expirare”, „încredere” și „tip”. Puneți un „-” în fața numelui coloanei pentru a o sorta descrescător.

en: The ID of the last secret key used to sign a message.
ro: Identificatorul ultimei chei secrete folosite pentru a semna un mesaj.

en: The column to sort the recipients by
ro: Coloana după care se sortează destinatarii

en: The column to sort the seahorse keys by
ro: Coloana după care se sortează cheile

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
ro: Serverul de chei către care se publică cheile PGP. Lăsați-l gol pentru a împiedica publicarea de chei PGP.

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
ro: Ultimul server de chei folosit pentru a căuta o cheie sau gol pentru toate serverele de chei.

en: The last search pattern searched for against a key server.
ro: Ultimul șablon de căutare folosit pentru a căuta pe un server de chei.

en: This specifies the default key to use for certain operations, mainly signing.
ro: Specifică cheia implicită ce va fi folosită în anumite operații, în principal pentru semnare.

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
ro: Dacă să se primească automat sau nu chei de la servere de chei.

en: Whether or not modified keys should be automatically synced with the default key server.
ro: Dacă să se sincronizeze automat sau nu cheile modificate cu serverul de chei implicit.

en: Whether to always encrypt to default key
ro: Dacă să se cripteze întotdeauna cu cheia implicită sau nu

en: Whether to use ASCII Armor
ro: Dacă să se folosească armura ASCII

en: Add Password Keyring
ro: Adaugă un inel de chei pentru parole

en: New Keyring Name:
ro: Numele noului inel de chei:

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
ro: Alegeți un nume pentru noul inel de chei. Vi se va solicita o parolă de deblocare.

en: The host name or address of the server.
ro: Numele sau adresa serverului.

en: Couldn't add keyring
ro: Nu s-a putut adăuga inelul de chei

en: Add Password
ro: Adaugă o parolă

en: _Description:
ro: _Descriere:

en: _Keyring:
ro: _Inel de chei:

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: _Show Password
ro: Ara_tă parola

en: Web Password
ro: Parolă web

en: Network Password
ro: Parola de rețea

en: Password
ro: Parolă

en: Are you sure you want to delete the password '%s'?
ro: Sigur doriți să ștergeți parola „%s”?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți %d parolă?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți %d parole?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți %d de parole?

en: Access a network share or resource
ro: Accesează un dosar partajat sau o resursă din rețea

en: Access a website
ro: Accesează o pagină web

en: Unlocks a PGP key
ro: Deblochează o cheie PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
ro: Deblochează o cheie de shell securizat (SSH)

en: Saved password or login
ro: Parolă sau autentificare salvată

en: Network Credentials
ro: Autorizări de rețea

en: Couldn't change password.
ro: Nu s-a putut schimba parola.

en: Couldn't set description.
ro: Nu s-a putut defini descrierea.

en: Couldn't set application access.
ro: Nu s-a putut defini accesul aplicațiilor.

en: <b>Password:</b>
ro: <b>Parola:</b>

en: <b>Path:</b>
ro: <b>Cale:</b>

en: <b>Permissions:</b>
ro: <b>Permisiuni:</b>

en: <b>Technical Details:</b>
ro: <b>Detalii tehnice:</b>

en: Applications
ro: Aplicații

en: Details
ro: Detalii

en: Key
ro: Cheie

en: Key Properties
ro: Proprietăți cheie

en: Login:
ro: Autentificare:

en: Show pass_word
ro: Arată _parola

en: Type:
ro: Tip:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
ro: Utilizare:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
ro: _Citire

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
ro: _Scriere

[ctx: infinitive]
en: _Delete
ro: Ș_tergere

en: Listing passwords
ro: Listare parole

en: Passwords: %s
ro: Parole: %s

en: <b>Passwords:</b> %s
ro: <b>Parole:</b> %s

en: Password Keyring
ro: Inel de chei pentru parole

en: Used to store application and network passwords
ro: Folosit pentru a stoca parole de aplicație și rețea

en: Stored Password
ro: Parolă stocată

en: Safely store a password or secret.
ro: Stochează în siguranță o parolă sau un secret.

en: Couldn't unlock keyring
ro: Nu s-a putut debloca inelul de chei

en: Couldn't lock keyring
ro: Nu s-a putut bloca inelul de chei

en: Couldn't set default keyring
ro: Nu s-a putut defini inelul de chei implicit

en: Couldn't change keyring password
ro: Nu s-a putut schimba parola inelului de chei

en: _Lock
ro: B_lochează

en: Lock the password storage keyring so a master password is required to unlock it.
ro: Blochează inelul de chei de stocare a parolelor astfel încât să fie nevoie de o parolă-principală pentru a-l debloca.

en: _Unlock
ro: _Deblochează

en: Unlock the password storage keyring with a master password so it is available for use.
ro: Deblochează inelul de chei de stocare a parolelor cu o parolă-principală pentru a fi disponibil pentru folosire.

en: _Set as default
ro: Definește ca i_mplicit

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
ro: De obicei, aplicațiile stochează parolele noi în inelul de chei implicit.

en: Change _Password
ro: Schimbă _parola

en: Change the unlock password of the password storage keyring
ro: Schimbă parola de deblocare a inelului de chei de stocare a parolelor

en: Are you sure you want to delete the password keyring '%s'?
ro: Sigur doriți să ștergeți inelul de chei de parole „%s”?

note: ----------------------------------------------------------------------------- * PUBLIC To translators: This is the noun not the verb.
en: Created:
ro: Creat:

en: Keyring
ro: Inel de chei

en: Keyring Properties
ro: Proprietăți inel de chei

en: _Name:
ro: _Nume:

en: Access to the key ring was denied
ro: Accesul la inelul de chei a fost refuzat

en: The gnome-keyring daemon is not running
ro: Serviciul gnome-keyring nu este în execuție.

en: The key ring has already been unlocked
ro: Inelul de chei a fost deja deblocat.

en: No such key ring exists
ro: Nu există un astfel de inel de chei

en: Couldn't communicate with key ring daemon
ro: Nu s-a putut comunica cu serviciul de inele de chei

en: The item already exists
ro: Elementul există deja

en: Internal error accessing gnome-keyring
ro: Eroare internă la accesul la gnome-keyring

en: Saving item...
ro: Se salvează elementul...

en: Deleting item...
ro: Se șterge elementul...

en: Deleting keyring...
ro: Se șterge inelul de chei...

en: Listing password keyrings
ro: Se listează inelele de chei pentru parole

en: No encryption keys were found with which to perform the operation you requested.  The program <b>Passwords and Encryption Keys</b> will now be started so that you may either create a key or import one.
ro: Nu s-au găsit chei de criptare cu care să se execute operația cerută. Programul <b>Parole și chei de criptare</b> va fi pornit pentru a vă permite să creați o cheie sau să importați una.

en: All Keys
ro: Toate cheile

en: Selected Recipients
ro: Destinatari aleși

en: Search Results
ro: Rezultate căutare

note: Filter Label
en: Search _for:
ro: Caută _după:

en: None (Don't Sign)
ro: Nimic (Nu semna)

en: Sign this message as %s
ro: Semnează acest mesaj ca %s

note: Sign Label
en: _Sign message as:
ro: _Semnează mesaj ca:

note: TODO: Icons The name column
en: Name
ro: Nume

note: The keyid column
en: Key ID
ro: ID cheie

en: Display flags
ro: Marcaje de afișaj

en: Displayed date and/or time properties
ro: Proprietăți dată și/sau oră afișate

en: Lazy mode
ro: Modul leneș

en: Lazy mode doesn't normalize entered date and time values
ro: Modul leneș nu normalizează valorile datelor și orelor introduse

en: Year
ro: An

en: Displayed year
ro: An afișat

en: Month
ro: Lună

en: Displayed month
ro: Lună afișată

en: Day
ro: Zi

en: Displayed day of month
ro: Zi afișată

en: Hour
ro: Oră

en: Displayed hour
ro: Oră afișată

en: Minute
ro: Minut

en: Displayed minute
ro: Minut afișat

en: Second
ro: Secundă

en: Displayed second
ro: Secundă afișată

en: Lower limit year
ro: Anul limitei inferioare

en: Year part of the lower date limit
ro: Anul din limita inferioară a datei

en: Upper limit year
ro: Anul limitei superioare

en: Year part of the upper date limit
ro: Anul din limita superioară a datei

en: Lower limit month
ro: Luna limitei inferioare

en: Month part of the lower date limit
ro: Luna din limita inferioară a datei

en: Upper limit month
ro: Luna limitei superioare

en: Month part of the upper date limit
ro: Luna din limita superioară a datei

en: Lower limit day
ro: Ziua limitei inferioare

en: Day of month part of the lower date limit
ro: Ziua din limita inferioară a datei

en: Upper limit day
ro: Ziua limitei superioare

en: Day of month part of the upper date limit
ro: Ziua din limita superioară a datei

en: Lower limit hour
ro: Ora limitei inferioare

en: Hour part of the lower time limit
ro: Ora din limita inferioară a datei

en: Upper limit hour
ro: Ora limitei superioare

en: Hour part of the upper time limit
ro: Ora din limita superioară a datei

en: Lower limit minute
ro: Minutele limitei inferioare

en: Minute part of the lower time limit
ro: Minutele din limita inferioară a datei

en: Upper limit minute
ro: Minutele limitei superioare

en: Minute part of the upper time limit
ro: Minutele din limita superioară a datei

en: Lower limit second
ro: Secundele limitei inferioare

en: Second part of the lower time limit
ro: Secundele din limita inferioară a datei

en: Upper limit second
ro: Secundele limitei superioare

en: Second part of the upper time limit
ro: Secundele din limita superioară a datei

note: Translate to calendar:week_start:1 if you want Monday to be the * first day of the week; otherwise translate to calendar:week_start:0. * Do *not* translate it to anything else, if it isn't calendar:week_start:1 * or calendar:week_start:0 it will not work.
en: calendar:week_start:0
ro: calendar:week_start:1

en: Date
ro: Data

en: Enter the date directly
ro: Introduceți direct data

en: Select Date
ro: Alegeți data

en: Select the date from a calendar
ro: Alegeți data dintr-un calendar

en: Time
ro: Ora

en: Enter the time directly
ro: Introduceți direct ora

en: Select Time
ro: Alegeți ora

en: Select the time from a list
ro: Alegeți ora dintr-o listă

note: Translators: set this to anything else if you want to use a * 24 hour clock.
en: 24hr: no
ro: 24hr: yes

en: File is not a valid .desktop file
ro: Fișierul nu este un fișier .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ro: Versiune fișier desktop nerecunoscută „%s”

en: Starting %s
ro: Se pornește %s

en: Application does not accept documents on command line
ro: Aplicația nu acceptă documente în linia de comandă

en: Unrecognized launch option: %d
ro: Opțiune de lansare necunoscută: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ro: Nu se pot trimite URI-uri de documente către o intrare de desktop de tip „Type=Link”

en: Not a launchable item
ro: Nu este un element ce poate fi lansat

en: Disable connection to session manager
ro: Dezactivează conexiunea la administratorul de sesiuni

en: Specify file containing saved configuration
ro: Specifică fișierul ce conține configurația salvată

en: FILE
ro: FIȘIER

en: Specify session management ID
ro: Specificați ID-ul administratorului de sesiune

en: Session management options:
ro: Opțiuni de administrare a sesiunii:

en: Show session management options
ro: Afișează opțiunile de administrare a sesiunii

en: Add Key Server
ro: Adaugă server de chei

en: Host:
ro: Gazdă:

en: Key Server Type:
ro: Tip server de chei:

en: The port to access the server on.
ro: Portul pe care se poate accesa serverul.

en: initial temporary item
ro: element inițial temporar

en: Key Imported | Keys Imported
ro[0]: Cheia importată
ro[1]: Chei importate
ro[2]: Chei importate

en: Imported %i key | Imported %i keys
ro[0]: S-a importat %i cheie
ro[1]: S-au importat %i chei
ro[2]: S-au importat %i de chei

en: Imported a key for | Imported keys for
ro[0]: S-a importat o cheie pentru
ro[1]: S-au importat chei pentru
ro[2]: S-au importat chei pentru

en: Notification Messages
ro: Mesaje de notifcare

en: Symmetric Key
ro: Cheie simetrică

en: Public Key
ro: Cheie publică

en: Private Key
ro: Cheie privată

en: Credentials
ro: Autorizații

note: * Translators: "This object is a means of storing items such as * name, email address, etc. that make up one's digital identity.
en: Identity
ro: Identitate

en: Passphrase
ro: Frază secretă

en: Password:
ro: Parolă:

en: Confirm:
ro: Confirmă:

en: Not a valid Key Server address.
ro: Nu este o adresă validă pentru un server de chei.

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
ro: Pentur ajutor contactați administratorul de sistem sau administratorul serverului de chei.

en: Custom
ro: Personalizat

en: None: Don't publish keys
ro: Niciunul: nu publica cheile

en: Automatically retrieve keys from _key servers
ro: Descarcă automat chei de la serverele de c_hei

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
ro: Sincronizează automat cheile _modificate cu serverele de chei

en: Key Servers
ro: Servere de chei

en: Preferences
ro: Preferințe

en: _Find keys via:
ro: Cau_tă chei via:

en: _Publish keys to:
ro: _Publică chei via:

en: Progress Title
ro: Titlu progres

en: Unavailable
ro: Indisponibil

en: Key Data
ro: Datele cheii

en: Multiple Keys
ro: Chei multiple

en: Couldn't run file-roller
ro: Nu s-a putut găsi file-roller

en: Couldn't package files
ro: Nu s-au putut împacheta fișierele

en: The file-roller process did not complete successfully
ro: Procesul file-roller nu s-a terminat cu succes

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
ro: Toate fișierele chei

en: All files
ro: Toate fișierele

en: Archive files
ro: Arhivează fișierele

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
ro: <b>Deja există un fișier cu acest nume.</b>
    
    Doriți să-l înlocuiți cu noul fișier?

en: _Replace
ro: În_locuiește

en: Unknown
ro: Necunoscut

[ctx: Validity]
en: Never
ro: Niciodată

en: Marginal
ro: Marginală

en: Full
ro: Deplină

en: Ultimate
ro: Fără echivoc

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Revoked
ro: Revocat

en: Could not display help: %s
ro: Nu s-a putut afișa ajutorul: %s

en: Expiration Date:
ro: Dată expirare:

en: Generate a new subkey
ro: Generează o nouă subcheie

en: If key never expires
ro: Dacă cheia nu expiră niciodată

en: Key _Length:
ro: _Lungime cheie:

en: Key _Type:
ro: _Tip cheie:

en: Length of Key
ro: Lungimea cheii

en: Never E_xpires
ro: Nu e_xpiră niciodată

en: Add User ID
ro: Adaugă ID utilizator

en: Create the new user ID
ro: Creează un nou ID utilizator

en: Full _Name:
ro: _Nume complet:

en: Key Co_mment:
ro: Co_mentariu cheie:

en: Must be at least 5 characters long
ro: Trebuie să aibă minimum 5 caractere

en: Optional comment describing key
ro: Comentariu opțional care descrie cheia

en: Optional email address
ro: Adresă e-mail opțională

en: _Email Address:
ro: Adresă _email:

en: C_hange
ro: Sc_himbă

en: Revoke key
ro: Revocă cheia

en: _Never expires
ro: Nu expiră _niciodată

en: Couldn't add subkey
ro: Nu s-a putut adăuga cheia

en: Add subkey to %s
ro: Adaugă subcheia la %s

en: DSA (sign only)
ro: DSA (doar pentru semnare)

en: ElGamal (encrypt only)
ro: ElGamal (doar pentru criptare)

en: RSA (sign only)
ro: RSA (doar pentru semnare)

en: RSA (encrypt only)
ro: RSA (doar pentru criptare)

en: Couldn't add user id
ro: Nu s-a putut adăuga identificatorul de utilizator

en: Add user ID to %s
ro: Adaugă ID de utilizator la %s

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ro: Decriptarea a eșuat. Probabil nu dețineți cheia de decriptare.

en: Invalid expiry date
ro: Dată de expirare nevalidă

en: The expiry date must be in the future
ro: Data de expirare trebuie să fie în viitor

en: Couldn't change expiry date
ro: Nu s-a putut schimba data de expirare

en: Expiry: %s
ro: Expirare: %s

en: PGP Key
ro: Cheie PGP

en: Used to encrypt email and files
ro: Folosită pentru a cripta emailuri și fișiere

en: Couldn't generate PGP key
ro: Nu s-a putut genera cheia PGP

en: Passphrase for New PGP Key
ro: Fraza secretă pentru noua cheie PGP

en: Enter the passphrase for your new key twice.
ro: Introduceți de două ori fraza secretă pentru noua cheie.

en: Couldn't generate key
ro: Nu s-a putut genera cheia

en: Generating key
ro: Se generează cheia

en: Wrong password
ro: Arată parola

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
ro: Aceasta a fost a treia încercare în care ați introdus o parolă greșită. Încercați din nou.

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
ro: <big><b>Fotografia este prea mare</b></big>
    Dimensiunea recomandata pentru o fotografie este de %d x %d pixeli.

en: _Don't Resize
ro: Nu re_dimensiona

en: _Resize
ro: _Redimensionează

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
ro: Acest fișier nu este o imagine sau este un tip necunoscut de imagini. Încercați să folosiți o imagine JPEG.

en: All image files
ro: Toate fișierele imagini

en: All JPEG files
ro: Toate fișierele JPEG

en: Choose Photo to Add to Key
ro: Alegeți fotografia de adăugat la cheie

en: Couldn't add photo
ro: Nu s-a putut adăuga fotografia

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
ro: Fișierul nu a putut fi încărcat. S-ar putea să aibă un format nevalid

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
ro: Sigur doriți să ștergeți fotografia curentă din cheie?

en: Couldn't delete photo
ro: Nu s-a putut șterge fotografia

en: Couldn't revoke subkey
ro: Nu s-a putut revoca cheia

en: Revoke: %s
ro: Revocă: %s

en: No reason
ro: Niciun motiv

en: No reason for revoking key
ro: Nu s-a dat niciun motiv pentru revocarea cheii

en: Compromised
ro: Compromisă

en: Key has been compromised
ro: Cheia a fost compromisă

en: Superseded
ro: Înlocuită

en: Key has been superseded
ro: Cheia a fost înlocuită

en: Not Used
ro: Neutilizată

en: Key is no longer used
ro: Cheia nu mai este folosită

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
ro: Sunteți pe cale de a adăuga %s ca un revocator pentru %s. Această operație nu poate fi anulată! Sigur doriți să continuați?

en: Couldn't add revoker
ro: Nu s-a putut adăuga revocatorul

en: This key was already signed by
    "%s"
ro: Această cheie a fost deja semnată de către
    „%s”

en: Couldn't sign key
ro: Nu s-a putut semna cheia

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
ro: Nu există chei ce pot fi folosite la semnare

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
ro: Nu aveți chei PGP personale care pot fi folosite pentru a indica încrederea în această cheie

en: Wrong passphrase.
ro: Frază secretă greșită.

en: Enter new passphrase for '%s'
ro: Introduceți fraza secretă nouă pentru „%s”

en: Enter passphrase for '%s'
ro: Introduceți fraza secretă nouă pentru „%s”

en: Enter new passphrase
ro: Introduceți fraza secretă nouă

en: Enter passphrase
ro: Introduceți fraza secretă

note: TODO: We can use the GPGME progress to make this more accurate
en: Loaded %d key | Loaded %d keys
ro[0]: S-a încărcat %d cheie
ro[1]: S-au încărcat %d chei
ro[2]: S-au încărcat %d de chei

en: Loading Keys...
ro: Se încarcă cheile...

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
ro: Datele cheii nu sunt valide (lipsesc UID-urile). Motivul poate fi data calculatorului este definită în viitor sau auto-semnătura lipsește.

en: Importing Keys
ro: Se importă chei

en: Exporting Keys
ro: Se exportă chei

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
ro: Căutarea nu a fost destul de precisă. Serverul „%s” a găsit prea multe chei.

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
ro: Nu s-a putut comunica cu serverul „%s”: %s

en: Searching for keys...
ro: Se caută cheile...

en: Uploading keys...
ro: Se încarcă cheile...

en: Retrieving keys...
ro: Se obțin cheile...

en: Searching for keys on: %s
ro: Se caută cheile pe: %s

note: The ldap_cb and chain_cb were set in seahorse_ldap_operation_start
en: Connecting to: %s
ro: Se conectează la: %s

en: HTTP Key Server
ro: Server HTTP de chei

en: Couldn't communicate with '%s': %s
ro: Nu s-a putut comunica cu „%s”: %s

en: Couldn't resolve address: %s
ro: Nu s-a putut rezolva adresa: %s

en: Resolving server address: %s
ro: Se rezolvă adresa serverului: %s

en: Searching for keys containing '%s'...
ro: Se caută chei ce conțin „%s”...

en: Searching for key id '%s'...
ro: Se caută cheia cu id-ul „%s”...

en: Retrieving remote keys...
ro: Se descarcă cheile...

en: Sending keys to key server...
ro: Se trimit cheile către serverul de chei...

en: LDAP Key Server
ro: Server LDAP de chei

en: _Sign Key...
ro: _Semnează cheia...

en: Sign public key
ro: Semnează cheia publică

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent %s?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys and identities?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent %d chei și identități?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent %d chei?

en: Are you sure you want to permanently delete %d identities?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent %d identități?

en: <b>_Advanced key options</b>
ro: <b>Opțiuni _avansate pentru chei</b>

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
ro: O cheie PGP vă permite să criptați emailuri și fișiere pe care le trimiteți altora.

en: Algorithms here
ro: Algoritmi aici

en: C_reate
ro: C_reează

en: E_xpiration Date:
ro: Data e_xpirării:

en: Encryption _Type:
ro: _Tip criptare:

en: Generate a new key
ro: Generează o nouă cheie

en: Key _Strength (bits):
ro: Com_plexitate cheie (biți):

en: Ne_ver Expires
ro: Nu e_xpiră niciodată

en: New PGP Key
ro: Cheie PGP nouă

en: _Comment:
ro: _Comentariu:

en: Private PGP Key
ro: Cheie PGP privată

en: Public PGP Key
ro: Cheie PGP publică

en: Expired
ro: Expirată

en: Couldn't change primary user ID
ro: Nu s-a putut schimba identificatorul utilizatorului principal

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent identificatorul de utilizator „%s”?

en: Couldn't delete user ID
ro: Nu s-a putut șterge identificatorul utilizatorului

en: [Unknown]
ro: [Nescunoscut]

en: Name/Email
ro: Nume/Email

en: Signature ID
ro: ID semnătură

en: Couldn't change primary photo
ro: Nu s-a putut schimba fotografia principală

en: (unknown)
ro: (necunoscut)

en: This key expired on: %s
ro: Această cheie expiră la data: %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent subcheia %d din %s?

en: Couldn't delete subkey
ro: Nu s-a putut șterge subcheia

en: Unable to change trust
ro: Nu s-a putut modifica nivelul de încredere

en: Couldn't export key to "%s"
ro: Nu s-a putut exporta cheia către „%s”

en: Export Complete Key
ro: Exportă cheie completă

en: Couldn't export key.
ro: Nu s-a putut exporta cheia.

[ctx: Expires]
en: Never
ro: Niciodată

note: The key type column
en: Type
ro: Tip

en: Created
ro: Creat

en: Expires
ro: Expiră

en: Status
ro: Stare

en: Strength
ro: Complexitate

en: Good
ro: Bună

en: <b>Actions</b>
ro: <b>Acțiuni</b>

en: <b>Comment:</b>
ro: <b>Comentariu:</b>

en: <b>Dates</b>
ro: <b>Date</b>

en: <b>Fingerprint</b>
ro: <b>Amprentă</b>

en: <b>Key ID:</b>
ro: <b>ID cheie:</b>

en: <b>Key Names and Signatures</b>
ro: <b>Nume chei și semnături</b>

en: <b>Photo </b>
ro: <b>Fotografie </b>

en: <b>Technical Details</b>
ro: <b>Detalii tehnice</b>

en: <b>This key has been revoked</b>
ro: <b>Această cheie a fost revocată</b>

en: <b>This key has expired</b>
ro: <b>Această cheie a expirat</b>

en: <b>Type:</b>
ro: <b>Tip:</b>

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: <b>Use:</b>
ro: <b>Utilizare:</b>

en: <b>_Subkeys</b>
ro: <b>_Subchei</b>

en: Add
ro: Adaugă

en: Add a photo to this key
ro: Adaugă o fotografie la această cheie

en: Change _Passphrase
ro: Schimbă _frază secretă

en: Decrypt files and email sent to you.
ro: Decriptează fișiere și emailuri primite.

en: Delete
ro: Șterge

en: Expire
ro: Expiră

en: Expires:
ro: Expiră:

en: Export
ro: Exportă

en: Go to next photo
ro: Treci la fotografia următoare

en: Go to previous photo
ro: Treci la fotografia precedentă

en: Key ID:
ro: ID cheie:

en: Make this photo the primary photo
ro: Definește această fotografie ca fotografia principală

en: Names and Signatures
ro: Nume și semnături

en: Never
ro: Niciodată

en: Override Owner _Trust:
ro: Înlocuieș_te nivelul de încredere al proprietarului:

en: Owner
ro: Proprietar

en: Primary
ro: Primară

en: Remove this photo from this key
ro: Șterge această fotografie din această cheie

en: Revoke
ro: Revocă

en: Sign
ro: Semnează

en: Strength:
ro: Complexitate:

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
ro: Deținătorul cheii a revocat cheia. Nu mai poate fi folosită.

en: _Add Name
ro: _Adaugă nume

en: _Export Complete Key:
ro: _Exportă cheie completă:

[ctx: name-of-key]
en: <b>Name:</b>
ro: <b>Nume:</b>

en: <b>Dates:</b>
ro: <b>Date:</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
ro: <b>Amprentă:</b>

en: <b>Indicate Trust:</b>
ro: <b>Indică nivelul de încredere:</b>

en: <b>Your trust of this key</b>
ro: <b>Încrederea în această cheie</b>

en: <b>_Other Names:</b>
ro: <b>A_lte nume:</b>

en: <b>_People who have signed this key:</b>
ro: <b>_Persoane care au semnat această cheie:</b>

en: Encrypt files and email to the key's owner
ro: Criptează fisiere și emailuri către deținătorul cheii

en: Fully
ro: Deplină

en: I trust signatures from '%s' on other keys
ro: Am încredere în semnăturile lui „%s” pe alte chei

en: If you believe that the person that owns this key is '%s', <i>sign</i> this key:
ro: Dacă credeți că persoana care deține cheia aceasta este „%s”, <i>semnați</i> această cheie:

en: If you no longer trust that '%s' owns this key, <i>revoke</i> your signature:
ro: Dacă nu mai aveți încredere că „%s” deține cheia, <i>revocați</i> semnătura:

en: Marginally
ro: Marginală

note: Trust column
en: Trust
ro: Încredere

en: Ultimately
ro: Fără echivoc

en: You _Trust the Owner:
ro: Aveți încredere în proprie_tar:

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
ro: Nivelul de încredere este specificat manual în tabul <i>Detalii</i>.

en: _Only display the signatures of people I trust
ro: Afișează d_oar semnăturile persoanelor în care am încredere

en: _Revoke Signature
ro: _Revocă semnătura

en: _Sign this Key
ro: _Semnează această cheie

en: Subkey %d of %s
ro: Subcheia %d din %s

en: Optional description of revocation
ro: Descriere opțională de revocare

en: Re_voke
ro: Re_vocă

en: Reason for revoking the key
ro: Motiv pentru revocarea cheii

en: _Reason:
ro: Mot_iv:

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
ro: Nu aveți chei PGP personale care pot fi folosite pentru a semna un document sau un mesaj.

en: <b>How carefully have you checked this key?</b>
ro: <b>Cât de atent ați verificat cheia aceasta?</b>

en: <b>How others will see this signature:</b>
ro: <b>Cum vor vedea ceilalți această semnătură:</b>

en: <b>Sign key as:</b>
ro: <b>Semnează cheia ca:</b>

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
ro: <i>Obișnuit:</i> înseamnă că ați făcut o verificare obișnuită a identități persoanei care revendică deținerea cheii. De exemplu, ați citit deținătorului amprenta cheii prin telefon.

en: <i>Key Name</i>
ro: <i>Nume cheie</i>

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
ro: <i>Deloc:</i> înseamnă că nu ați verificat dacă cheia aparține celui care o revendică că o deține, dar credeți că este adevărat.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
ro: <i>Cu multă atenție:</i> Alegeti această opțiune doar dacă sunteți absolut sigur că cheia este autentică.

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
ro: Semnând indicați încrederea că cheia aparține lui:

en: I can _revoke this signature at a later date.
ro: Pot _revoca semnătura la o dată ulterioară.

en: Sign Key
ro: Semnează cheia

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
ro: Puteți folosi o metodă greu de falsificat (de ex. un pașaport) pentru a verifica personal dacă numele cheii este corect. Ar fi trebuit să fi folosit emailul pentru a verifica dacă adresa de email aparține acestei persoane.

en: _Casually
ro: O_bișnuit

en: _Not at all
ro: _Deloc

en: _Others may not see this signature
ro: Alții nu p_ot vedea această semnătură

en: _Sign
ro: _Semnează

en: _Signer:
ro: _Semnatar:

en: _Very Carefully
ro: Cu multă a_tenție

en: _Sign message with key:
ro: _Semnează mesajul cu cheia:

en: Certificate
ro: Certificat

en: Are you sure you want to delete the certificate '%s'?
ro: Sigur doriți să ștergeți certificatul „%s”?

en: Are you sure you want to delete %d certificate? | Are you sure you want to delete %d certificates?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți %d certificat?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți %d certificate?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți %d de certificate?

en: Change Passphrase
ro: Schimbă frază secretă

en: Con_firm Passphrase:
ro: Con_firmați fraza secretă:

en: Confirm new passphrase
ro: Confirmați noua frază secretă

en: New _Passphrase:
ro: Noua _frază secretă:

en: Manage your passwords and encryption keys
ro: Administează parolele și cheile de criptare

en: Passwords and Encryption Keys
ro: Parole și chei de criptare

en: <b>_Select the type of item to create:</b>
ro: <b>_Alegeți tipul de element de creat:</b>

en: C_ontinue
ro: C_ontinuă

en: Create New ...
ro: Crează o nouă...

en: Selected %d key | Selected %d keys
ro[0]: %d cheie selectată
ro[1]: %d chei selectate
ro[2]: %d de chei selectate

en: Couldn't import keys
ro: Nu s-au putut importa cheile

en: Imported keys
ro: S-au importat cheiele

en: Importing keys
ro: Se importă chei

en: Import Key
ro: Importă chei

en: Unrecognized key type, or invalid data format
ro: Tip de cheie nerecunoscut sau format nevalid de chei

en: _Remote
ro: La di_stanță

en: Close this program
ro: Închide acest program

en: _New...
ro: _Nouă...

en: Create a new key or item
ro: Crează o nouă cheie sau un nou element

en: _Import...
ro: _Importă...

en: Import from a file
ro: Importă dintr-un fișier

en: Import from the clipboard
ro: Importă din clipboard

en: _Find Remote Keys...
ro: Cau_tă chei la distanță...

en: Search for keys on a key server
ro: Caută chei pe un server de chei

en: _Sync and Publish Keys...
ro: _Sincronizează și publică cheile...

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
ro: Publică și/sau sincronizează cheile dumneavoastră cu cele de pe internet.

en: T_ypes
ro: T_ipuri

en: Show type column
ro: Afișează coloana de tipuri

en: _Expiry
ro: _Expirare

en: Show expiry column
ro: Afișează coloana de expirare

en: _Trust
ro: Încre_dere

en: Show owner trust column
ro: Afișează coloana de încredere a proprietarului

en: _Validity
ro: _Valabilitate

en: Show validity column
ro: Afișează coloana de validitate

en: Filter:
ro: Filtru:

en: <big><b>First time options:</b></big>
ro: <big><b>Opțiuni la prima execuție:</b></big>

en: Generate a new key of your own:
ro: Generează o nouă cheie personală:

en: Import existing keys from a file:
ro: Importă chei existente dintr-un fișiere:

en: My _Personal Keys
ro: Cheile mele _personale

en: Other _Keys
ro: Alte c_hei

en: To get started with encryption you will need keys.
ro: Pentru a cripta veți avea nevoie de chei.

en: _Import
ro: _Importă

en: _Passwords
ro: _Parole

en: Couldn't export keys
ro: Nu s-au putut exporta cheile

en: Validity
ro: Validitate

note: Expiry date column
en: Expiration Date
ro: Data expirării

en: Close this window
ro: Închide această fereastră

en: _Expand All
ro: _Expandează toate

en: Expand all listings
ro: Expandează toate listările

en: _Collapse All
ro: _Pliază toate

en: Collapse all listings
ro: Pliază toate listările

en: Remote Keys
ro: Chei la distanță

en: Remote Keys Containing '%s'
ro: Chei la distanță ce conține „%s”

en: <b>Key Servers:</b>
ro: <b>Servere de chei:</b>

en: <b>Shared Keys Near Me:</b>
ro: <b>Chei partajate în apropiere:</b>

en: Find Remote Keys
ro: Caută chei la distanță

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
ro: Aceasta va căuta chei la distanță pe Internet. Aceste chei pot fi apoi importate în inelul de chei local.

en: Where to search:
ro: Unde să se caute:

en: _Search
ro: _Caută

en: _Search for keys containing:
ro: Cau_tă chei ce conțin:

en: Couldn't publish keys to server
ro: Nu s-au putut publica cheile către server

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
ro: Nu s-au putut descărca cheile de pe server: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
ro[0]: <b>%d cheie este selectată pentru sincronizare</b>
ro[1]: <b>%d chei sunt selectate pentru sincronizare</b>
ro[2]: <b>%d de chei sunt selectate pentru sincronizare</b>

en: Synchronizing keys
ro: Sincronizare chei

note: Show the progress window if necessary
en: Synchronizing keys...
ro: Se sincronizează cheile...

en: Sync Keys
ro: Sincronizează cheile

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
ro: Va publica cheile din inelul dumneavoastră de chei astfel încât să fie disponibile altora. De asemenea, veți primi și toate modificările pe care alții le-au făcut de când ați primit cheile lor.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
ro: Veți primi toate modificările pe care alții le-au făcut de când ați primit cheile lor. Niciun server de chei nu este selectat pentru publicare, prin urmare cheile dumneavoastră nu vor fi făcute publice.

en: _Key Servers
ro: Servere de c_hei

en: _Sync
ro: _Sincronizează

en: Version of this application
ro: Versiunea aceastei aplicații

en: Encryption Key Manager
ro: Administratorul cheilor de criptare

en: Contributions:
ro: Contribuții:

en: Seahorse Project Homepage
ro: Pagina proiectului Seahorse

note: Top menu items
en: _File
ro: _Fișier

en: _Edit
ro: _Editare

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Prefere_nces
ro: Preferi_nțe

en: Change preferences for this program
ro: Schimbă preferințele pentru acest program

en: About this program
ro: Despre acest program

en: _Contents
ro: _Conținut

en: Show Seahorse help
ro: Afișează ajutorul pentru Seahorse

en: Export public key
ro: Exportă chei publice

en: Exporting keys
ro: Se exportă chei

en: Couldn't retrieve data from key server
ro: Nu s-au putut obține date de la serverul de chei

note: Translators: "Copied" is a verb (used as a status indicator), not an adjective for the word "keys"
en: Copied keys
ro: Cheile au fost copiate

en: Retrieving keys
ro: Se obțin cheile

en: Couldn't delete.
ro: Nu s-a putut șterge.

en: Deleting...
ro: Se șterge...

en: %s is a private key. Are you sure you want to proceed?
ro: %s este o cheie privată. Sigur doriți să continuați?

en: Importing keys from key servers
ro: Se importă chei de la serverele de chei

en: Show properties
ro: Afișează proprietăți

[ctx: This text refers to deleting an item from its type's backing store.]
en: _Delete
ro: Șter_ge

en: Delete selected items
ro: Șterge elementele selectate

en: E_xport...
ro: E_xportă...

en: Export to a file
ro: Exportă într-un fișier

en: Copy to the clipboard
ro: Copiază în clipboard

en: Import selected keys to local key ring
ro: Importă cheile selectate în inelul de chei local

en: Enter your Secure Shell passphrase:
ro: Introduceți fraza secretă pentru Shell securizat (ssh):

en: Configure Key for _Secure Shell...
ro: Configurează cheia pentru _shell securizat (ssh)...

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
ro: Trimite cheile publice pentru shell securizat (ssh) pe altă mașină și permite autentificarea prin această metodă.

en: Are you sure you want to delete the secure shell key '%s'?
ro: Sigur doriți să ștergeți cheia de shell securizat (ssh) „%s”?

en: Are you sure you want to delete %d secure shell keys?
ro: Sigur doriți să ștergeți %d chei de shell securizat (ssh)?

en: Secure Shell Key
ro: Cheie pentru shell securizat (ssh)

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
ro: Folosită pentru a accesa alte calculatoare (de ex. printr-un terminal)

en: Couldn't generate Secure Shell key
ro: Nu s-a putut genera cheia pentru shell securizat (ssh)

en: Creating Secure Shell Key
ro: Se crează cheia pentru shell securizat (ssh)

en: <i>Use your email address, and any other reminder you need about what this key is for.</i>
ro: <i>Folosiți adresa de email și orice alt memento de care aveți nevoie pentru a ști pentru ce este această cheie.</i>

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to trusted computers using SSH, without entering a different password for each of them.
ro: O cheie pentru shell securizat (ssh) vă permite să vă conectați în mod securizat la calculatoare în care aveți încredere folosind SSH, fără a introduce o parolă diferită pentru fiecare dintre ele.

en: If there is already a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your key now.
ro: Dacă există deja un calculator pe care doriți să-l utilizați folosind această cheie, puteți să-l configurați să recunoască cheia acum.

en: New Secure Shell Key
ro: Cheie pentru shell securizat nouă

en: _Create and Set Up
ro: _Creează și configurează

en: _Just Create Key
ro: D_oar creează cheia

en: _Key Description:
ro: Descriere c_heie:

en: (Unreadable Secure Shell Key)
ro: (cheie shell securizat necitibilă)

en: Invalid
ro: Nevalid

en: Private Secure Shell Key
ro: Cheie pentru shell securizat privată

en: Public Secure Shell Key
ro: Cheie pentru shell securizat publică

en: Couldn't rename key.
ro: Nu s-a putut redenumi cheia.

en: Couldn't change authorization for key.
ro: Nu s-a putut schimba autorizarea cheii.

en: Couldn't change passphrase for key.
ro: Nu s-a putut schimba fraza secretă a cheii.

en: <b>Algorithm:</b>
ro: <b>Algoritm:</b>

en: <b>Identifier:</b>
ro: <b>Identificator:</b>

en: <b>Location:</b>
ro: <b>Locație:</b>

en: <b>Name:</b>
ro: <b>Nume:</b>

en: <b>Strength:</b>
ro: <b>Complexitate:</b>

en: <b>Trust</b>
ro: <b>Încredere</b>

en: <i>This only applies to the '%s'</i> account.
ro: <i>Acestea se aplică doar pentru contul „%s”</i>.

en: E_xport Complete Key
ro: E_xportă cheie completă

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
ro: Proprietarul aceastei chei este _autorizat să se conecteze la acest calculator

en: Used to connect to other computers.
ro: Folosită pentru conectarea la alte calculatoare.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
ro: Comanda SSH s-a termina neașteptat.

en: The SSH command failed.
ro: Comanda SSH a eșuat.

en: Secure Shell key
ro: Cheie pentru shell securizat

en: Passphrase:
ro: Frază secretă:

note: Just prompt over and over again
en: Remote Host Password
ro: Parola calculatorului la distanță

en: Old Key Passphrase
ro: Vechea frază secretă a cheii

en: Enter the old passphrase for: %s
ro: Introduceți fraza secretă veche pentru: %s

en: New Key Passphrase
ro: Noua frază secretă

en: Enter the new passphrase for: %s
ro: Introduceți noua fraza secretă pentru: %s

en: Enter Key Passphrase
ro: Introduceți fraza secretă

en: Passphrase for New Secure Shell Key
ro: Fraza secretă pentru noua cheie pentru shell securizat (ssh)

en: Enter a passphrase for your new Secure Shell key.
ro: Introduceți o frază secretă pentru noua cheie pentru shell securizat (ssh).

en: Importing key: %s
ro: Se importă cheia: %s

en: Importing key. Enter passphrase
ro: Se importă cheia. Introduceți fraza secretă

en: No private key file is available for this key.
ro: Nu există fișier cheie privată pentru această cheie.

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
ro: Nu s-a putut configura cheia pentru shell securizat (ssh) pe calculatorul de la distanță.

note: Show the progress window if necessary
en: Configuring Secure Shell Keys...
ro: Se configurează cheile pentru shell securizat (ssh)...

en: <i>eg: fileserver.example.com:port</i>
ro: <i>de ex: server_de_chei.exemplu.com:port</i>

en: Set Up Computer for SSH Connection
ro: Configurează un calculator pentru o conexiune SSH

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
ro: Pentru a folosi cheia pentru shell securizat pe un alt calculatorul care folosește SSH, trebuie să aveți deja un cont de autentificare pe acel calculator.

en: _Computer Name:
ro: Nume _calculator:

en: _Login Name:
ro: Nume autentifica_re:

en: _Set Up
ro: C_onfigurează
