libepc master - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Unexpected element: '%s'
da: Uventet element: '%s'

en: Table of Contents
da: Indholdsfortegnelse

en: Sorry, no resources published yet.
da: Beklager, ingen ressourcer er udgivet endnu.

en: %a of %u on %h
da: %a af %u på %h

en: Cannot create Avahi client: %s
da: Kan ikke oprette Avahiklient: %s

en: Cannot create Avahi service browser.
da: Kan ikke oprette Avahitjenestebrowser.

note: Translators: This is just a generic default message for a progress bar.
en: Operation in Progress
da: Operation i gang

en: No details known
da: Ingen kendte detaljer

en: Generating Server Key
da: Opretter servernøgle

en: This may take some time. Type on the keyboard, move your mouse, or browse the web to generate some entropy.
da: Dette kan tage en del tid. Tryk på tastaturet, flyt din mus rundt, eller surf på nettet for at fordrive tiden.

en: Cannot create private server key: %s
da: Kan ikke oprette privat servernøgle: %s

en: Cannot import private server key '%s': %s
da: Kan ikke importere privat servernøgle '%s': %s

en: Cannot export private key to PEM format: %s
da: Kan ikke eksportere privat nøgle til PEM-format: %s

en: Failed to create private key folder '%s': %s
da: Kunne ikke oprette privat nøglemappe '%s': %s

en: Failed to create private key file '%s': %s
da: Kunne ikke oprette privat nøglefil '%s': %s

en: Failed to write private key file '%s': %s
da: Kunne ikke skrive privat nøglefil '%s': %s

en: Cannot create self signed server key for '%s': %s
da: Kan ikke oprette egenunderskrevet servernøgle for '%s': %s

en: Cannot import server certificate '%s': %s
da: Kan ikke importere servercertifikat '%s': %s

en: Cannot export server certificate to PEM format: %s
da: Kan ikke eksportere servercertifikat til PEM-format: %s

en: Failed to create server certificate folder '%s': %s
da: Kunne ikke oprette servercertifikatmappe '%s': %s

en: <big><b>Authentication required.</b></big>
da: <big><b>Godkendelse krævet.</b></big>

en: _Username:
da: Br_ugernavn:

en: _Password:
da: Ad_gangskode:

en: Anonymous Authentication
da: Anonym godkendelse

en: Data source <b>%s</b> requires authentication before permitting access.
da: Datakilde <b>%s</b> kræver godkendelse, før der gives adgang.

en: Authentication required.
da: Godkendelse krævet.
