libexif 0.6.23 - en to pl translation catalogue (1076 entries)

en: Invalid format '%s', expected '%s'.
pl: Błędny format '%s', oczekiwano '%s'.

en: Invalid number of components (%i, expected %i).
pl: Błędna liczba składowych (%i, a oczekiwano %i).

en: Invalid number of components (%i, expected %i or %i).
pl: Błędna liczba składowych (%i, a oczekiwano %i lub %i).

en: Macro
pl: Makro

en: Normal
pl: Standard

en: Economy
pl: Ekonomiczna

en: Fine
pl: Dobra

en: Superfine
pl: Bardzo dobra

en: Off
pl: Wyłączony

en: On
pl: Włączony

en: Red-eye reduction
pl: Redukcja czerwonych oczu

en: Slow synchro
pl: Powolna synchronizacja

en: Auto, red-eye reduction
pl: Automatyczny, redukcja czerwonych oczu

en: On, red-eye reduction
pl: Włączony, redukcja czerwonych oczu

en: External flash
pl: Zewnętrzny flesz

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Continuous
pl: Ciągły

en: Movie
pl: Film

en: Continuous, speed priority
pl: Ciągły, priorytet szybkości

en: Continuous, low
pl: Ciągły, niska

en: Continuous, high
pl: Ciągły, wysoka

en: One-shot AF
pl: AF One-Shot

en: AI servo AF
pl: AF AI servo

en: AI focus AF
pl: AF AI Focus

en: Manual focus
pl: Ręczna ogniskowa

en: Large
pl: Duży

en: Medium
pl: Średni

en: Small
pl: Mały

en: Medium 1
pl: Średni 1

en: Medium 2
pl: Średni 2

en: Medium 3
pl: Średni 3

en: Postcard
pl: Pocztówka

en: Widescreen
pl: Szeroki ekran

en: Full auto
pl: Pełny automat

en: Manual
pl: Ręczny

en: Landscape
pl: Pejzaż

en: Fast shutter
pl: Szybka migawka

en: Slow shutter
pl: Wolna migawka

en: Night
pl: Noc

en: Grayscale
pl: Odcienie szarości

en: Portrait
pl: Portret

en: Sports
pl: Sport

en: Black & white
pl: Czarno-białe

en: Vivid
pl: Ostre światło

en: Neutral
pl: Neutralne

en: Flash off
pl: Flesz wyłączony

en: Long shutter
pl: Długa migawka

en: Super macro
pl: Super makro

en: Foliage
pl: Liście

en: Indoor
pl: Pomieszczenie

en: Fireworks
pl: Fajerwerki

en: Beach
pl: Plaża

en: Underwater
pl: Podwodne

en: Snow
pl: Śnieg

en: Kids & pets
pl: Dzieci i zwierzęta

en: Night snapshot
pl: Nocna migawka

en: Digital macro
pl: Makro cyfrowe

en: My colors
pl: Moje kolory

en: Still image
pl: Obraz nieruchomy

en: Color accent
pl: Kolorowy akcent

en: Color swap
pl: Zamiana kolorów

en: Aquarium
pl: Akwarium

en: None
pl: Brak

en: Other
pl: Inny

en: High
pl: Dużo

en: Low
pl: Mało

en: Auto high
pl: Dużo auto

en: Default
pl: Domyślny

en: Spot
pl: Punktowy

en: Average
pl: Średnia

en: Evaluative
pl: Szacowany

en: Partial
pl: Częściowy

en: Center-weighted average
pl: Średnia centralnie ważona

en: Not known
pl: Brak informacji

en: Very close
pl: Bardzo blisko

en: Close
pl: Blisko

en: Middle range
pl: Średnio blisko

en: Far range
pl: Daleko

en: Infinity
pl: Nieskończoność

en: Manual AF point selection
pl: Ręczny wybór punktu AF

en: None (MF)
pl: Brak (MF)

en: Auto-selected
pl: Automatycznie wybrany

en: Right
pl: Prawy

en: Center
pl: Środek

en: Left
pl: Lewy

en: Auto AF point selection
pl: Automatyczny wybór punktu AF

en: Easy shooting
pl: Łatwe robienie zdjęć

en: Tv-priority
pl: Priorytet Tv

en: Av-priority
pl: Priorytet Av

en: Sigma 50mm f/2.8 EX or 28mm f/1.8
pl: Sigma 50mm f/2.8 EX lub 28mm f/1.8

en: Canon EF 24mm f/2.8 or Sigma 15mm f/2.8 EX Fisheye
pl: Canon EF 24mm f/2.8 lub Sigma 15mm f/2.8 EX Fisheye

en: Sigma 10-20mm F4-5.6 or 12-24mm f/4.5-5.6 or 14mm f/2.8
pl: Sigma 10-20mm F4-5.6 lub 12-24mm f/4.5-5.6 lub 14mm f/2.8

en: Canon EF 28-70mm f/2.8L or Sigma 24-70mm EX f/2.8
pl: Canon EF 28-70mm f/2.8L lub Sigma 24-70mm EX f/2.8

en: Canon EF 180mm Macro f/3.5L or Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5
pl: Canon EF 180mm Macro f/3.5L lub Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5

en: FP sync enabled
pl: Włączono FP sync

en: 2nd-curtain sync used
pl: Użyto 2nd-curtain sync

en: FP sync used
pl: Użyto FP sync

en: Internal
pl: Wewnętrzny

en: External
pl: Zewnętrzny

en: Normal AE
pl: Normalna AE

en: Exposure compensation
pl: Kompensacja ekspozycji

en: AE lock
pl: Blokada AE

en: AE lock + exposure compensation
pl: Blokada AE + kompensacja ekspozycji

en: No AE
pl: Brak AE

en: On, shot only
pl: Włączona, tylko zdjęcie

en: Smooth
pl: Płynny

en: Custom
pl: Własny

en: My color data
pl: Moje dane kolorów

en: Full
pl: Pełny

en: Fixed
pl: Stała

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Sunny
pl: Słonecznie

en: Cloudy
pl: Pochmurno

en: Tungsten
pl: Wolfram

en: Fluorescent
pl: Fluorescencja

en: Flash
pl: Flesz

en: Shade
pl: Cień

en: Manual temperature (Kelvin)
pl: Temperatura ręczna (w kelwinach)

en: PC set 1
pl: Ustawienie PC 1

en: PC set 2
pl: Ustawienie PC 2

en: PC set 3
pl: Ustawienie PC 3

en: Daylight fluorescent
pl: Fluorescencyjne światło dzienne

en: Custom 1
pl: Własne 1

en: Custom 2
pl: Własne 2

en: Night scene
pl: Scena nocna

en: Center-right
pl: Środkowy i prawy

en: Left-right
pl: Lewy i prawy

en: Left-center
pl: Lewy i środkowy

en: All
pl: Wszystkie

en: On (shot 1)
pl: Włączony (zdjęcie 1)

en: On (shot 2)
pl: Włączony (zdjęcie 2)

en: On (shot 3)
pl: Włączony (zdjęcie 3)

en: EOS high-end
pl: EOS wysokiej klasy

en: Compact
pl: Kompakt

en: EOS mid-range
pl: EOS średniej klasy

en: Rotate 90 CW
pl: Obrót o 90 (zg.ze wsk.)

en: Rotate 180
pl: Obrót o 180 stopni

en: Rotate 270 CW
pl: Obrót o 270 (zg.ze wsk.)

en: Rotated by software
pl: Obrót programowy

en: Left to right
pl: Od lewej do prawej

en: Right to left
pl: Od prawej do lewej

en: Bottom to top
pl: Od dołu do góry

en: Top to bottom
pl: Od góry do dołu

en: 2x2 matrix (clockwise)
pl: Macierz 2x2 (zgodnie ze wskazówkami)

en: Standard
pl: Standardowy

en: N/A
pl: nd.

en: Lowest
pl: Najniższa

en: Highest
pl: Najwyższa

en: Daylight
pl: Światło dzienne

en: Set 1
pl: Ustawienie 1

en: Set 2
pl: Ustawienie 2

en: Set 3
pl: Ustawienie 3

en: User def. 1
pl: Użytkownika 1

en: User def. 2
pl: Użytkownika 2

en: User def. 3
pl: Użytkownika 3

en: External 1
pl: Zewnętrzny 1

en: External 2
pl: Zewnętrzny 2

en: External 3
pl: Zewnętrzny 3

en: Faithful
pl: Wierny

en: Monochrome
pl: Monochromatyczny

en: %i bytes unknown data
pl: %i bajtów nieznanych danych

en: Settings (First Part)
pl: Ustawienia (część pierwsza)

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Settings (Second Part)
pl: Ustawienia (część druga)

en: Image Type
pl: Rodzaj obrazu

en: Firmware Version
pl: Wersja firmware

en: Image Number
pl: Numer zdjęcia

en: Owner Name
pl: Nazwa właściciela

en: Color Information
pl: Informacja o kolorach

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Custom Functions
pl: Funkcje własne

en: Macro Mode
pl: Tryb makro

en: Self-timer
pl: Samowyzwalacz

en: Quality
pl: Jakość

en: Flash Mode
pl: Tryb flesza

en: Drive Mode
pl: Tryb działania

en: Focus Mode
pl: Tryb ogniskowania

en: Record Mode
pl: Tryb nagrywania

en: Image Size
pl: Rozmiar obrazu

en: Easy Shooting Mode
pl: Tryb łatwego robienia zdjęć

en: Digital Zoom
pl: Powiększenie cyfrowe

en: Contrast
pl: Kontrastowość

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Sharpness
pl: Ostrość

en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

en: Focus Range
pl: Zakres ogniskowej

en: AF Point
pl: Punkt AF

en: Exposure Mode
pl: Tryb ekspozycji

en: Lens Type
pl: Rodzaj obiektywu

en: Long Focal Length of Lens
pl: Długa ogniskowa obiektywu

en: Short Focal Length of Lens
pl: Krótka ogniskowa obiektywu

en: Focal Units per mm
pl: Jednostki ogniskowe na mm

en: Maximal Aperture
pl: Maksymalna jasność

en: Minimal Aperture
pl: Minimalna jasność

en: Flash Activity
pl: Działanie flesza

en: Flash Details
pl: Opis flesza

en: AE Setting
pl: Ustawienie AE

en: Image Stabilization
pl: Stabilizacja obrazu

en: Display Aperture
pl: Jasność wyświetlacza

en: Zoom Source Width
pl: Szerokość źródłowa powiększenia

en: Zoom Target Width
pl: Szerokość docelowa powiększenia

en: Photo Effect
pl: Efekt fotograficzny

en: Manual Flash Output
pl: Ręczne wyjście flesza

en: Color Tone
pl: Tonacja kolorów

en: Focal Type
pl: Rodzaj ogniskowania

en: Focal Plane X Size
pl: Rozmiar płaszczyzny ogniskowej X

en: Focal Plane Y Size
pl: Rozmiar płaszczyzny ogniskowej Y

en: Auto ISO
pl: ISO auto

en: Shot ISO
pl: ISO zdjęcia

en: Measured EV
pl: Zmierzone EV

en: Target Aperture
pl: Przysłona docelowa

en: Target Exposure Time
pl: Docelowy czas ekspozycji

en: Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji

en: White Balance
pl: Balans bieli

en: Slow Shutter
pl: Wolna migawka

en: Sequence Number
pl: Numer sekwencyjny

en: Flash Guide Number
pl: Liczba poprzedzających fleszy

en: Flash Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji flesza

en: AE Bracketing
pl: Bracketing AE

en: AE Bracket Value
pl: Wartość bracketingu AE

en: Focus Distance Upper
pl: Górna odległość ogniska

en: Focus Distance Lower
pl: Dolna odległość ogniska

en: F-Number
pl: Liczba F

en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

en: Bulb Duration
pl: Okres żarówki

en: Camera Type
pl: Rodzaj aparatu

en: Auto Rotate
pl: Obrót automatyczny

en: ND Filter
pl: Filtr ND

en: Panorama Frame
pl: Ramka panoramy

en: Panorama Direction
pl: Kierunek panoramy

en: Tone Curve
pl: Krzywa tonalna

en: Sharpness Frequency
pl: Częstotliwość ostrości

en: Picture Style
pl: Styl zdjęcia

en: Size of data too small to allow for EXIF data.
pl: Rozmiar danych zbyt mały aby pozwalał na dane EXIF.

en: EXIF marker not found.
pl: Nie znaleziono znacznika EXIF.

en: EXIF header not found.
pl: Nie znaleziono nagłówka EXIF.

en: Unknown encoding.
pl: Nieznane kodowanie.

en: Ignore unknown tags
pl: Ignorowanie nieznanych znaczników

en: Ignore unknown tags when loading EXIF data.
pl: Ignorowanie nieznanych znaczników przy wczytywaniu danych EXIF.

en: Follow specification
pl: Zgodność ze specyfikacją

en: Add, correct and remove entries to get EXIF data that follows the specification.
pl: Dodawanie, poprawianie i usuwanie wpisów aby uzyskać dane EXIF zgodne ze specyfikacją.

en: Do not change maker note
pl: Nie zmieniaj oznaczenia twórcy

en: When loading and resaving Exif data, save the maker note unmodified. Be aware that the maker note can get corrupted.
pl: Przy wczytywaniu i zapisywaniu danych Exif pozostaw oznaczenie twórcy niezmienione. Należy mieć świadomość, że oznaczenie twórcy może zostać uszkodzone.

en: Tag '%s' was of format '%s' (which is against specification) and has been changed to format '%s'.
pl: Znacznik '%s' był w formacie '%s' (co jest niezgodne ze specyfikacją) i został zmieniony na format '%s'.

en: Tag '%s' is of format '%s' (which is against specification) but cannot be changed to format '%s'.
pl: Znacznik '%s' jest w formacie '%s' (co jest niezgodne ze specyfikacją), ale nie może być zmieniony na format '%s'.

en: Tag 'UserComment' had invalid format '%s'. Format has been set to 'undefined'.
pl: Znacznik 'UserComment' ma nieprawidłowy format '%s'. Format został ustawiony na 'undefined'.

en: Tag 'UserComment' has been expanded to at least 8 bytes in order to follow the specification.
pl: Znacznik 'UserComment' został rozszerzony do co najmniej 8 bajtów dla zgodności ze specyfikacją.

en: Tag 'UserComment' is not empty but does not start with a format identifier. This has been fixed.
pl: Znacznik 'UserComment' nie jest pusty, ale nie zaczynał się od identyfikatora formatu. Poprawiono.

en: Tag 'UserComment' did not start with a format identifier. This has been fixed.
pl: Znacznik 'UserComment' nie zaczynał się od identyfikatora formatu. Poprawiono.

en: %i bytes undefined data
pl: %i bajtów niezdefiniowanych danych

en: %i bytes unsupported data type
pl: %i bajtów nie obsługiwanego rodzaju danych

en: The tag '%s' contains data of an invalid format ('%s', expected '%s').
pl: Znacznik '%s' zawiera dane w błędnym formacie ('%s', a oczekiwano '%s').

en: The tag '%s' contains an invalid number of components (%i, expected %i).
pl: Znacznik '%s' zawiera błędną liczbę składników (%i, a oczekiwano %i).

en: Chunky format
pl: Format blokowy

en: Planar format
pl: Format płaski

en: Not defined
pl: Nieokreślony

en: One-chip color area sensor
pl: Jednoukładowy czujnik obszaru koloru

en: Two-chip color area sensor
pl: Dwuukładowy czujnik obszaru koloru

en: Three-chip color area sensor
pl: Trzyukładowy czujnik obszaru koloru

en: Color sequential area sensor
pl: Czujnik sekwencyjny obszaru koloru

en: Trilinear sensor
pl: Czujnik trzyliniowy

en: Color sequential linear sensor
pl: Czujnik sekwencyjny liniowy koloru

en: Top-left
pl: Lewy górny róg

en: Top-right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom-right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom-left
pl: Lewy dolny róg

en: Left-top
pl: Lewo - góra

en: Right-top
pl: Prawo - góra

en: Right-bottom
pl: Prawo - dół

en: Left-bottom
pl: Lewo - dół

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Co-sited
pl: Położone razem

en: Reversed mono
pl: Odwrócone mono

en: Normal mono
pl: Normalne mono

en: Palette
pl: Paleta

en: Normal process
pl: Przebieg zwykły

en: Custom process
pl: Przebieg własny

en: Auto exposure
pl: Ekspozycja automatyczna

en: Manual exposure
pl: Ekspozycja ręczna

en: Auto white balance
pl: Automatyczny balans bieli

en: Manual white balance
pl: Ręczny balans bieli

en: Low gain up
pl: Niskie wzmocnienie na górze

en: High gain up
pl: Wysokie wzmocnienie na górze

en: Low gain down
pl: Niskie wzmocnienie na dole

en: High gain down
pl: Wysokie wzmocnienie na dole

en: Low saturation
pl: Małe nasycenie

en: High saturation
pl: Duże nasycenie

en: Soft
pl: Mała

en: Hard
pl: Duża

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: Avg
pl: Śr.

en: Center-weight
pl: Centralnie ważony

en: Multi spot
pl: Wielopunktowy

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Uncompressed
pl: Bez kompresji

en: LZW compression
pl: Kompresja LZW

en: JPEG compression
pl: Kompresja JPEG

en: Deflate/ZIP compression
pl: Kompresja Deflate/ZIP

en: PackBits compression
pl: Kompresja PackBits

en: Tungsten incandescent light
pl: Żarówka wolframowa

en: Fine weather
pl: Dobra pogoda

en: Cloudy weather
pl: Pochmurna pogoda

en: Day white fluorescent
pl: Białe fluorescencyjne światło dzienne

en: Cool white fluorescent
pl: Zimne białe światło fluorescencyjne

en: White fluorescent
pl: Białe światło fluorescencyjne

en: Standard light A
pl: Światło standardowe A

en: Standard light B
pl: Światło standardowe B

en: Standard light C
pl: Światło standardowe C

en: ISO studio tungsten
pl: Wolframowe oświetlenie studyjne ISO

en: Inch
pl: Cal

en: Centimeter
pl: Centymetr

en: Normal program
pl: Program zwykły

en: Aperture priority
pl: Priorytet przysłony

en: Aperture
pl: Przysłona

en: Shutter priority
pl: Priorytet migawki

en: Shutter
pl: Migawka

en: Creative program (biased toward depth of field)
pl: Program twórczy (nakierowany na głębię obrazu)

en: Creative
pl: Twórczy

en: Creative program (biased toward fast shutter speed)
pl: Program twórczy (nakierowany na szybką migawkę)

en: Action
pl: Akcja

en: Portrait mode (for closeup photos with the background out of focus)
pl: Tryb portretowy (do zbliżeń z tłem poza ogniskiem)

en: Landscape mode (for landscape photos with the background in focus)
pl: Tryb pejzażowy (do krajobrazów z tłem w ognisku)

en: Standard output sensitivity (SOS)
pl: Standardowa czułość wyjścia (SOS)

en: Recommended exposure index (REI)
pl: Zalecany indeks ekspozycji (REI)

en: ISO speed
pl: Czułość ISO

en: Standard output sensitivity (SOS) and recommended exposure index (REI)
pl: Standardowa czułość wyjścia (SOS) i zalecany indeks ekspozycji (REI)

en: Standard output sensitivity (SOS) and ISO speed
pl: Standardowa czułość wyjścia (SOS) i czułość ISO

en: Recommended exposure index (REI) and ISO speed
pl: Zalecany indeks ekspozycji (REI) i czułość ISO

en: Standard output sensitivity (SOS) and recommended exposure index (REI) and ISO speed
pl: Standardowa czułość wyjścia (SOS), zalecany indeks ekspozycji (REI) i czułość ISO

en: Flash did not fire
pl: Flesz się nie uruchomił

en: No flash
pl: Bez flesza

en: Flash fired
pl: Flesz się uruchomił

en: Yes
pl: Tak

en: Strobe return light not detected
pl: Zwrotne światło stroboskopowe nie wykryte

en: Without strobe
pl: Bez światła stroboskopowego

en: Strobe return light detected
pl: Zwrotne światło stroboskopowe wykryte

en: With strobe
pl: Ze światłem stroboskopowym

en: Flash fired, compulsory flash mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie pulsującym

en: Flash fired, compulsory flash mode, return light not detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie pulsującym, światło zwrotne nie wykryte

en: Flash fired, compulsory flash mode, return light detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie pulsującym, światło zwrotne wykryte

en: Flash did not fire, compulsory flash mode
pl: Flesz się nie uruchomił w trybie pulsującym

en: Flash did not fire, auto mode
pl: Flesz się nie uruchomił w trybie automatycznym

en: Flash fired, auto mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie automatycznym

en: Flash fired, auto mode, return light not detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie automatycznym, światło zwrotne nie wykryte

en: Flash fired, auto mode, return light detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie automatycznym, światło zwrotne wykryte

en: No flash function
pl: Brak flesza

en: Flash fired, red-eye reduction mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie redukcji czerwonych oczu

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light not detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie redukcji czerwonych oczu, światło zwrotne nie wykryte

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie redukcji czerwonych oczu, światło zwrotne wykryte

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie pulsującym z redukcją czerwonych oczu

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode, return light not detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie pulsującym z redukcją czerwonych oczu, światło zwrotne nie wykryte

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode, return light detected
pl: Flesz się uruchomił w trybie pulsującym z redukcją czerwonych oczu, światło zwrotne wykryte

en: Flash did not fire, auto mode, red-eye reduction mode
pl: Flesz się nie uruchomił w trybie automatycznym z redukcją czerwonych oczu

en: Flash fired, auto mode, red-eye reduction mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie automatycznym z redukcją czerwonych oczu

en: Flash fired, auto mode, return light not detected, red-eye reduction mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie automatycznym z redukcją czerwonych oczu, światło zwrotne nie wykryte

en: Flash fired, auto mode, return light detected, red-eye reduction mode
pl: Flesz się uruchomił w trybie automatycznym z redukcją czerwonych oczu, światło zwrotne wykryte

en: Close view
pl: Widok bliski

en: Distant view
pl: Widok daleki

en: Distant
pl: Daleko

en: Adobe RGB
pl: RGB Adobe

en: Uncalibrated
pl: Nieskalibrowana

en: Invalid size of entry (%i, expected %li x %i).
pl: Błędny rozmiar wpisu (%i, a oczekiwano %li x %i).

en: Unsupported UNICODE string
pl: Nieobsługiwany łańcuch UNICODE

en: Unsupported JIS string
pl: Nieobsługiwany łańcuch JIS

en: Tag UserComment contains data but is against specification.
pl: Znacznik UserComment zawiera dane, ale jest niezgodny ze specyfikacją.

en: Byte at position %i: 0x%02x
pl: Bajt na pozycji %i: 0x%02x

en: Unknown Exif Version
pl: Nieznana wersja Exif

en: Exif Version %d.%d
pl: Exif w wersji %d.%d

en: FlashPix Version 1.0
pl: FlashPix w wersji 1.0

en: FlashPix Version 1.01
pl: FlashPIx w wersji 1.01

en: Unknown FlashPix Version
pl: Nieznana wersja FlashPix

en: [None]
pl: [Brak]

en: (Photographer)
pl: (Fotograf)

en: (Editor)
pl: (Redaktor)

en:  (35 equivalent: %.0f mm)
pl:  (odpowiednik 35: %.0f mm)

en:  sec.
pl:  sek.

en:  (1/%.0f sec.)
pl:  (1/%.0f sek.)

en:  (%.0f sec.)
pl:  (%.0f sek.)

en: Internal error (unknown value %i)
pl: Błąd wewnętrzny (nieznana wartość %i)

en: Reserved
pl: Zarezerwowany

en: Directly photographed
pl: Fotografowany bezpośrednio

en: Within distance %i of (x,y) = (%i,%i)
pl: W odległości %i w (x,y) = (%i,%i)

en: Within rectangle (width %i, height %i) around (x,y) = (%i,%i)
pl: Wewnątrz prostokąta (szerokość %i, wysokość %i) w okolicy (x,y) = (%i,%i)

en: Unexpected number of components (%li, expected 2, 3, or 4).
pl: Nieoczekiwana liczba składowych (%li, a oczekiwano 2, 3 lub 4).

en: Sea level
pl: Poziom morza

en: Sea level reference
pl: Odniesienie poziomu morza

en: Unknown value %i
pl: Nieznana wartość %i

en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: The file '%s' could not be opened.
pl: Nie udało się otworzyć pliku '%s'.

en: The data supplied does not seem to contain EXIF data.
pl: Podane dane nie wyglądają na zawierające dane EXIF.

en: Debugging information
pl: Informacje diagnostyczne

en: Debugging information is available.
pl: Dostępne są informacje diagnostyczne.

en: Not enough memory
pl: Zbyt mało pamięci

en: The system cannot provide enough memory.
pl: System nie może zapewnić wystarczająco dużo pamięci.

en: Corrupt data
pl: Uszkodzone dane

en: The data provided does not follow the specification.
pl: Dostarczone dane nie są zgodne ze specyfikacją.

en: GPS Tag Version
pl: Wersja znacznika GPS

en: Indicates the version of <GPSInfoIFD>. The version is given as 2.0.0.0. This tag is mandatory when <GPSInfo> tag is present. (Note: The <GPSVersionID> tag is given in bytes, unlike the <ExifVersion> tag. When the version is 2.0.0.0, the tag value is 02000000.H).
pl: Oznaczenie wersji <GPSInfoIFD>. Wersja jest podawana jako 2.0.0.0. Ten znacznik jest obowiązkowy, jeśli obecny jest znacznik <GPSInfo>. (Uwaga: znacznik <GPSVersionID> jest podawany w bajtach, w przeciwieństwie do znacznika <ExifVersion>. Kiedy wersja to 2.0.0.0, znacznik ma wartość 02000000.H).

en: Interoperability Index
pl: Indeks Interoperability

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use "R98" for stating ExifR98 Rules. Four bytes used including the termination code (NULL). see the separate volume of Recommended Exif Interoperability Rules (ExifR98) for other tags used for ExifR98.
pl: Oznaczenie identyfikacji reguły współpracy. Należy użyć "R98" dla oznaczenia reguł ExifR98. Używane są cztery bajty wraz ze znacznikiem końca (NULL). Inne znaczniki ExifR98 są opisane w pozycji Recommended Exif Interoperability Rules (ExifR98).

en: North or South Latitude
pl: Szerokość północna lub południowa

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
pl: Oznaczenie, czy szerokość geograficzna jest północna, czy południowa. Wartość ASCII 'N' oznacza szerokość północną, a 'S' południową.

en: Interoperability Version
pl: Wersja Interoperability

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
pl: Określenie szerokości geograficznej. Szerokość jest wyrażona jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) podające odpowiednio stopnie, minuty i sekundy. Kiedy są wyrażone stopnie, minuty i sekundy, format to dd/1,mm/1,ss/1. Kiedy są wyrażone stopnie i minuty oraz np. ułamki minut są podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, format to dd/1,mmmm/100,0/1.

en: East or West Longitude
pl: Długość wschodnia lub zachodnia

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
pl: Określenie, czy długość geograficzna jest wschodnia, czy zachodnia. Wartość ASCII 'E' oznacza długość wschodnią, a 'W' zachodnią.

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
pl: Określenie długości geograficznej. Szerokość jest wyrażona jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) podające odpowiednio stopnie, minuty i sekundy. Kiedy są wyrażone stopnie, minuty i sekundy, format to dd/1,mm/1,ss/1. Kiedy są wyrażone stopnie i minuty oraz np. ułamki minut są podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, format to dd/1,mmmm/100,0/1.

en: Altitude Reference
pl: Odniesienie wysokości

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the GPSAltitude tag. The reference unit is meters. Note that this tag is BYTE type, unlike other reference tags.
pl: Określenie wysokości użytej jako wysokość odniesienia. Jeśli odniesienie jest poziomem morza i wysokość jest nad poziomem morza, podaje się 0. Jeśli wysokość jest poniżej poziomu morza, podaje się wartość 1 i wysokość oznacza się jako wartość bezwzględną w znaczniku GPSAltitude. Jednostką odniesienia są metry. Ten znacznik jest typu BYTE w przeciwieństwie do innych znaczników odniesienia.

en: Altitude
pl: Wysokość

en: Indicates the altitude based on the reference in GPSAltitudeRef. Altitude is expressed as one RATIONAL value. The reference unit is meters.
pl: Określenie wysokości w oparciu o odniesienie w GPSAltitudeRef. Wysokość jest wyrażona jako jedna wartość RATIONAL (wymierna). Jednostką odniesienia są metry.

en: GPS Time (Atomic Clock)
pl: Czas GPS (zegar atomowy)

en: Indicates the time as UTC (Coordinated Universal Time). TimeStamp is expressed as three RATIONAL values giving the hour, minute, and second.
pl: Określenie czasu jako UTC (Coordinated Universal Time). Znacznik jest wyrażony jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) określające godzinę, minuty i sekundy.

en: GPS Satellites
pl: Satelity GPS

en: Indicates the GPS satellites used for measurements. This tag can be used to describe the number of satellites, their ID number, angle of elevation, azimuth, SNR and other information in ASCII notation. The format is not specified. If the GPS receiver is incapable of taking measurements, value of the tag shall be set to NULL.
pl: Określenie satelitów GPS użytych do pomiaru. Znacznik ten może opisywać liczbę satelitów, ich numery identyfikacyjne, ich kąt podniesienia, azymut, SNR i inne informacje w zapisie ASCII. Format nie jest w pełni określony. Jeśli odbiornik GPS nie jest w stanie wykonać pomiaru, wartość tego znacznika powinna wynosić NULL.

en: GPS Receiver Status
pl: Stan odbiornika GPS

en: Indicates the status of the GPS receiver when the image is recorded. 'A' means measurement is in progress, and 'V' means the measurement is Interoperability.
pl: Określenie stanu odbiornika GPS podczas zapisu zdjęcia. 'A' oznacza pomiar w trakcie, 'V' oznacza pomiar współpracujący.

en: GPS Measurement Mode
pl: Tryb pomiaru GPS

en: Indicates the GPS measurement mode. '2' means two-dimensional measurement and '3' means three-dimensional measurement is in progress.
pl: Określenie trybu pomiaru GPS. '2' oznacza wykonywanie pomiaru dwuwymiarowego, '3' - pomiar trójwymiarowego.

en: Measurement Precision
pl: Dokładność pomiaru

en: Indicates the GPS DOP (data degree of precision). An HDOP value is written during two-dimensional measurement, and PDOP during three-dimensional measurement.
pl: Określenie GPS DOP (stopnia precyzji danych). W trakcie pomiaru dwuwymiarowego zapisywana jest wartość HDOP, w trakcie trójwymiarowego - PDOP.

en: Speed Unit
pl: Jednostka prędkości

en: Indicates the unit used to express the GPS receiver speed of movement. 'K', 'M' and 'N' represent kilometers per hour, miles per hour, and knots.
pl: Określenie jednostki używanej do wyrażenia prędkości ruchu odbiornika GPS. 'K', 'M' i 'N' oznaczają odpowiednio kilometry na godzinę, mile na godzinę i węzły.

en: Speed of GPS Receiver
pl: Prędkość odbiornika GPS

en: Indicates the speed of GPS receiver movement.
pl: Określenie prędkości ruchu odbiornika GPS.

en: Reference for direction of movement
pl: Odniesienie kierunku ruchu

en: Indicates the reference for giving the direction of GPS receiver movement. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
pl: Określenie odniesienia wskazania kierunku ruchu odbiornika GPS. 'T' oznacza kierunek prawdziwy, a 'M' - magnetyczny.

en: Direction of Movement
pl: Kierunek ruchu

en: Indicates the direction of GPS receiver movement. The range of values is from 0.00 to 359.99.
pl: Określenie kierunku ruchu odbiornika GPS. Zakres wartości od 0.00 do 359.99.

en: GPS Image Direction Reference
pl: Odniesienie kierunku wg GPS

en: Indicates the reference for giving the direction of the image when it is captured. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
pl: Określenie odniesienia wskazania kierunku zdjęcia w czasie jego robienia. 'T' oznacza kierunek prawdziwy, a 'M' - magnetyczny.

en: GPS Image Direction
pl: Kierunek wg GPS

en: Indicates the direction of the image when it was captured. The range of values is from 0.00 to 359.99.
pl: Określenie kierunku zdjęcia w czasie jego robienia. Zakres wartości od 0.00 do 359.99.

en: Geodetic Survey Data Used
pl: Geodezyjny układ odniesienia

en: Indicates the geodetic survey data used by the GPS receiver. If the survey data is restricted to Japan, the value of this tag is 'TOKYO' or 'WGS-84'. If a GPS Info tag is recorded, it is strongly recommended that this tag be recorded.
pl: Określenie geodezyjnego układu odniesienia używanego przez odbiornik GPS. Jeśli dane są ograniczone do Japonii, znacznik ten może mieć wartość 'TOKYO' lub 'WGS-84'. Jeśli zapisany jest znacznik GPS Info, zdecydowanie zalecany jest zapis tego znacznika.

en: Reference For Latitude of Destination
pl: Odniesienie szerokości geograficznej obiektu

en: Indicates whether the latitude of the destination point is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
pl: Oznaczenie, czy szerokość geograficzna punktu docelowego jest północna, czy południowa. Wartość ASCII 'N' oznacza szerokość północną, a 'S' południową.

en: Latitude of Destination
pl: Szerokość geograficzna obiektu

en: Indicates the latitude of the destination point. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. If latitude is expressed as degrees, minutes and seconds, a typical format would be dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format would be dd/1,mmmm/100,0/1.
pl: Określenie szerokości geograficznej punktu docelowego. Szerokość jest wyrażona jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) podające odpowiednio stopnie, minuty i sekundy. Kiedy są wyrażone stopnie, minuty i sekundy, format to dd/1,mm/1,ss/1. Kiedy są wyrażone stopnie i minuty oraz np. ułamki minut są podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, format to dd/1,mmmm/100,0/1.

en: Reference for Longitude of Destination
pl: Odniesienie długości geograficznej obiektu

en: Indicates whether the longitude of the destination point is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
pl: Określenie, czy długość geograficzna punktu docelowego jest wschodnia, czy zachodnia. Wartość ASCII 'E' oznacza długość wschodnią, a 'W' zachodnią.

en: Longitude of Destination
pl: Długość geograficzna obiektu

en: Indicates the longitude of the destination point. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. If longitude is expressed as degrees, minutes and seconds, a typical format would be ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format would be ddd/1,mmmm/100,0/1.
pl: Określenie długości geograficznej punktu docelowego. Szerokość jest wyrażona jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) podające odpowiednio stopnie, minuty i sekundy. Kiedy są wyrażone stopnie, minuty i sekundy, format to dd/1,mm/1,ss/1. Kiedy są wyrażone stopnie i minuty oraz np. ułamki minut są podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, format to dd/1,mmmm/100,0/1.

en: Reference for Bearing of Destination
pl: Odniesienie kierunku celu

en: Indicates the reference used for giving the bearing to the destination point. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
pl: Określenie odniesienia wskazania kierunku punktu docelowego. 'T' oznacza kierunek prawdziwy, a 'M' - magnetyczny.

en: Bearing of Destination
pl: Kierunek celu

en: Indicates the bearing to the destination point. The range of values is from 0.00 to 359.99.
pl: Określenie kierunku punktu docelowego. Zakres wartości od 0.00 do 359.99.

en: Reference for Distance to Destination
pl: Odniesienie odległości od celu

en: Indicates the unit used to express the distance to the destination point. 'K', 'M' and 'N' represent kilometers, miles and nautical miles.
pl: Określenie jednostki użytej do wyrażenia odległości od punktu docelowego. 'K', 'M' i 'N' określają odpowiednio kilometry, mile i mile morskie.

en: Distance to Destination
pl: Odległość od celu

en: Indicates the distance to the destination point.
pl: Określenie odległości od punktu docelowego.

en: Name of GPS Processing Method
pl: Nazwa metody przetwarzania GPS

en: A character string recording the name of the method used for location finding. The first byte indicates the character code used, and this is followed by the name of the method. Since the Type is not ASCII, NULL termination is not necessary.
pl: Łańcuch znaków zapisujący nazwę metody użytej do określenia lokalizacji. Pierwszy bajt określa użyty kod znaków, następne - nazwę metody. Ponieważ typ znacznika nie jest ASCII, zakończenie NULL nie jest wymagane.

en: Name of GPS Area
pl: Nazwa obszaru GPS

en: A character string recording the name of the GPS area. The first byte indicates the character code used, and this is followed by the name of the GPS area. Since the Type is not ASCII, NULL termination is not necessary.
pl: Łańcuch znaków zapisujący nazwę obszaru GPS. Pierwszy bajt określa użyty kod znaków, następne - nazwę metody. Ponieważ typ znacznika nie jest ASCII, zakończenie NULL nie jest wymagane.

en: GPS Date
pl: Data GPS

en: A character string recording date and time information relative to UTC (Coordinated Universal Time). The format is "YYYY:MM:DD". The length of the string is 11 bytes including NULL.
pl: Łańcuch znaków zapisujący informacje o dacie i czasie względem UTC (Coordinated Universal Time). Format to "RRRR:MM:DD". Długość łańcucha to 11 bajtów wraz ze znakiem NULL.

en: GPS Differential Correction
pl: Poprawka różnicowa GPS

en: Indicates whether differential correction is applied to the GPS receiver.
pl: Określenie, czy do pomiaru odbiornika GPS została zastosowana poprawka różnicowa.

en: GPS Horizontal Positioning Error
pl: Błąd lokalizacji poziomej GPS

en: Indicates the horizontal positioning errors in meters. This is expressed as one RATIONAL value.
pl: Określenie błędów lokalizacji poziomej w metach. Wyrażone jest jako jedna liczba WYMIERNA.

en: New Subfile Type
pl: Typ nowego podpliku

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
pl: Ogólne oznaczenie rodzaju danych zawartych w tym podpliku.

en: Image Width
pl: Szerokość obrazu

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba kolumn danych obrazu, różna liczbie pikseli w wierszu. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG.

en: Image Length
pl: Długość obrazu

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba wierszy danych obrazu. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG.

en: Bits per Sample
pl: Bitów na próbkę

en: The number of bits per image component. In this standard each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. See also <SamplesPerPixel>. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba bitów na składową obrazu. W tym standardzie każda składowa obrazu ma 8 bitów, więc wartość tego znacznika to 8. Patrz także <SamplesPerPixel>. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG.

en: Compression
pl: Kompresja

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
pl: Algorytm kompresji użyty dla danych obrazu. Jeśli główny obraz jest skompresowany algorytmem JPEG, to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane. Jeśli miniaturki używają kompresji JPEG, ten znacznik ma wartość 6.

en: Photometric Interpretation
pl: Interpretacja fotometryczna

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Składowe pikseli. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG.

en: Fill Order
pl: Kolejność wypełniania

en: Document Name
pl: Nazwa dokumentu

en: Image Description
pl: Opis obrazu

en: A character string giving the title of the image. It may be a comment such as "1988 company picnic" or the like. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <UserComment> is to be used.
pl: Łańcuch znaków nadający obrazowi tytuł. Może być komentarzem takim jak "piknik firmowy 1988" lub podobnym. Nie można używać dwubajtowych kodów znaków. Jeśli dwubajtowe kody znaków są potrzebne, należy użyć znacznika Exif Private <UserComment>.

en: Manufacturer
pl: Producent

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Producent urządzenia nagrywającego. Jest to producent DSC, skanera, digitalizera albo innego urządzenia, które wygenerowało obraz. Jeśli to pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Nazwa lub numer modelu urządzenia. Jest to nazwa modelu lub numer DSC, skanera, digitalizera albo innego urządzenia, które wygenerowało obraz. Jeśli to pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Strip Offsets
pl: Przesunięcia pasów

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <RowsPerStrip> and <StripByteCounts>.
pl: Bajtowe przesunięcie pasa dla każdego pasa. Zaleca się takie dobranie tej wartości, by liczba bajtów pasa nie przekraczała 64kB. W danych skompresowanych algorytmem JPEG to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane. Patrz także <RowsPerStrip> i <StripByteCount>.

en: Orientation
pl: Orientacja

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
pl: Orientacja obrazu widziana w kategoriach wierszy i kolumn.

en: Samples per Pixel
pl: Próbek na piksel

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba składowych na piksel. Ponieważ ten standard odnosi się do obrazów RGB i YCbCr, wartość tego znacznika wynosi 3. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG.

en: Rows per Strip
pl: Wierszy na pas

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <StripOffsets> and <StripByteCounts>.
pl: Liczba wierszy na pas. Jest to liczba wierszy w obrazie jednego pasa kiedy obraz jest podzielony na pasy. W danych skompresowanych algorytmem JPEG to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane. Patrz także <StripOffsets> i <StripByteCounts>.

en: Strip Byte Count
pl: Liczba bajtów na pas

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
pl: Całkowita liczba bajtów w każdym pasie. W danych skompresowanych algorytmem JPEG to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane.

en: X-Resolution
pl: Rozdzielczość X

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
pl: Liczba pikseli na jednostkę rozdzielczości (<ResolutionUnit>) w kierunku szerokości (<ImageWidth>). Kiedy rozdzielczość obrazu jest nieznana, przyjmuje się 72 [dpi].

en: Y-Resolution
pl: Rozdzielczość Y

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageLength> direction. The same value as <XResolution> is designated.
pl: Liczba pikseli na jednostkę rozdzielczości (<ResolutionUnit>) w kierunku długości (<ImageLength>). Zakładana jest taka sama wartość jak <XResolution>.

en: Planar Configuration
pl: Konfiguracja powierzchni

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
pl: Oznaczenie, czy składowe pikseli są zapisane w formacie blokowym czy płaskim. W plikach skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG. Jeśli to pole nie istnieje, domyślne dla TIFF jest 1 (blokowy).

en: Resolution Unit
pl: Jednostka rozdzielczości

en: The unit for measuring <XResolution> and <YResolution>. The same unit is used for both <XResolution> and <YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
pl: Jednostka do wyrażania <XResolution> i <YResolution>. Dla obu wielkości używana jest ta sama jednostka. Jeśli rozdzielczość jest nieznana, przyjmowane jest 2 (cale).

en: Transfer Function
pl: Funkcja przejścia

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
pl: Funkcja przejścia dla obrazu, opisana w postaci tabeli. Zwykle ten znacznik nie jest potrzebny, ponieważ przestrzeń kolorów podana jest w znaczniku informacji o przestrzeni kolorów (<ColorSpace>).

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. The detailed format is not specified, but it is recommended that the example shown below be followed. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Ten znacznik przechowuje nazwę i wersję oprogramowania lub firmware kamery albo innego urządzenia wejściowego obrazu użytego do wygenerowania obrazu. Szczegółowy format nie jest określony, ale zaleca się naśladowanie poniższego przykładu. Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: The date and time of image creation. In this standard (EXIF-2.1) it is the date and time the file was changed.
pl: Data i czas stworzenia obrazu. W tym standardzie (EXIF-2.1) jest to data i czas zmiany pliku.

en: Artist
pl: Autor

en: This tag records the name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written as in the example below for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Ten znacznik przechowuje nazwę właściciela aparatu, fotografa lub twórcy obrazu. Szczegółowy format nie jest określony, ale zaleca się naśladowanie poniższego przykładu dla ułatwienia współpracy. Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: White Point
pl: Biały punkt

en: The chromaticity of the white point of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
pl: Barwa białego punktu obrazu. Zwykle ten znacznik nie jest potrzebny, ponieważ przestrzeń kolorów podana jest w znaczniku informacji o przestrzeni kolorów (<ColorSpace>).

en: Primary Chromaticities
pl: Barwy główne

en: The chromaticity of the three primary colors of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
pl: Barwa trzech głównych kolorów obrazu. Zwykle ten znacznik nie jest potrzebny, ponieważ przestrzeń kolorów podana jest w znaczniku informacji o przestrzeni kolorów (<ColorSpace>).

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
pl: Zdefiniowane przez Adobe Corporation, aby pozwolić na drzewa TIFF w plikach TIFF.

en: Transfer Range
pl: Zakres przejścia

en: JPEG Interchange Format
pl: Format JPEG

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
pl: Położenie początkowego bajtu (SOI) danych miniaturki skompresowanej JPEG. Nie jest używane dla danych JPEG głównego obrazu.

en: JPEG Interchange Format Length
pl: Długość formatu JPEG

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
pl: Liczba bajtów danych miniaturki skompresowanej JPEG. Nie jest używana dla danych JPEG głównego obrazu. Miniaturki JPEG nie są dzielone, ale zapisywane jako ciągły strumień JPEG od SOI do EOI. Znaczniki Appn i COM nie powinny być używane. Skompresowane miniaturki muszą być zapisane w najwyżej 64kB, włącznie ze wszystkimi innymi danymi zapisanymi w APP1.

en: YCbCr Coefficients
pl: Współczynniki YCbCr

en: The matrix coefficients for transformation from RGB to YCbCr image data. No default is given in TIFF; but here the value given in "Color Space Guidelines", is used as the default. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability this condition.
pl: Macierz współczynników przekształcenia danych obrazu z RGB do YCbCr. Dla TIFF nie ma wartości domyślnych, ale wartości podane w "Color Space Guidelines" są używane jako domyślne. Przestrzeń kolorów jest określona w znaczniku informacji o przestrzeni kolorów z wartością domyślną będącą tą, która daje optymalną współpracę charakterystyki obrazu w danym przypadku.

en: YCbCr Sub-Sampling
pl: Podpróbkowanie YCbCr

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Współczynnik próbkowania składowych chrominancji w stosunku do składowej luminancji. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tego znacznika używany jest znacznik JPEG.

en: YCbCr Positioning
pl: Rozmieszczenie YCbCr

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended in this standard that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
pl: Rozmieszczenie składowych chrominancji w stosunku do składowej luminancji. To pole ma znaczenie tylko dla danych skompresowanych algorytmem JPEG lub nieskompresowanych danych YCbCr. Domyślne dla TIFF jest 1 (wyśrodkowane); ale kiedy Y:Cb:Cr = 4:2:2, zaleca się w tym standardzie 2 (położone razem) w celu poprawienia jakości obrazu w przypadku oglądania na telewizorze. Kiedy to pole nie istnieje, czytający powinien założyć wartość domyślną dla TIFF. W przypadku Y:Cb:Cr = 4:2:0, zalecana jest wartość domyślna dla TIFF (wyśrodkowane). Jeśli czytający nie ma możliwości obsługi obu rodzajów rozmieszczenia, powinien używać domyślnej wartości TIFF niezależnie od wartości tego pola. Zaleca się, żeby czytający byli w stanie obsłużyć oba rodzaje rozmieszczenia.

en: Reference Black/White
pl: Czerń/biel odniesienia

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability these conditions.
pl: Wartości czarnego i białego punktu odniesienia. W formacie TIFF nie ma wartości domyślnych, ale poniższe są podane tutaj jako domyślne. Przestrzeń kolorów jest określona w znaczniku informacji o przestrzeni kolorów, z wartością domyślną dającą optymalną charakterystykę obrazu w danych warunkach.

en: XML Packet
pl: Pakiet XML

en: XMP Metadata
pl: Metadane XML

en: CFA Pattern
pl: Wzór CFA

en: Indicates the color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
pl: Oznaczenie wzoru geometrycznego CFA (color filter array - tablicy filtrów kolorów) czujnika obrazu w przypadku użycia jednoukładowego czujnika obszaru koloru. Nie odnosi się to do wszystkich metod próbkowania.

en: Battery Level
pl: Poziom baterii

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Copyright information. In this standard the tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., "Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.". In this standard the field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code (see example 2). When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given (see example 3). When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Informacje o prawach autorskich. Jest to standardowy znacznik używany do określenia praw autorskich zarówno fotografa, jak i redaktora. Jest to informacja o osobie lub organizacji mającej prawa do obrazu. Standardowe oświadczenie o prawach autorskich wraz z datą i prawami powinno być zapisane w tym polu, np. "Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.". W tym standardzie pola opisują prawa zarówno fotografa, jak i redaktora, z których każdy jest opisywany w oddzielnej części oświadczenia. Jeśli jest jasne rozróżnienie między prawami fotografa i redaktora, powinny być zapisane w kolejności najpierw fotograf, a następnie redaktor, oddzielone znakiem NULL (w tym przypadku, jeśli oświadczenie także kończy się znakiem NULL, powinny być dwa kody NULL; p. przykład 1). Jeśli podano tylko fotografa, jest on kończony kodem NULL (p. przykład 2). Jeśli podano tylko prawa redaktora, część przeznaczona dla fotografa składa się z jednej spacji i następującego po niej kodu NULL, a następnie podane są prawa redaktora (p. przykład 3). Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Exposure time, given in seconds (sec).
pl: Czas ekspozycji podany w sekundach (sek).

en: The F number.
pl: Liczba F.

en: Image Resources Block
pl: Blok zasobów obrazu

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF. ordinarily, however, it does not contain image data as in the case of TIFF.
pl: Wskaźnik na Exif IFD. Exif IFD ma tę samą strukturę co IFD określone w TIFF, oczywiście nie zawiera jednak danych obrazu jak w przypadku pliku TIFF.

en: Exposure Program
pl: Program ekspozycji

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
pl: Klasa programu użytego przez aparat do ustawienia ekspozycji przy robieniu zdjęcia.

en: Spectral Sensitivity
pl: Czułość widmowa

en: Indicates the spectral sensitivity of each channel of the camera used. The tag value is an ASCII string compatible with the standard developed by the ASTM Technical Committee.
pl: Oznaczenie czułości widmowej każdego kanału używanego przez aparat. Wartość znacznika to łańcuch znaków ASCII kompatybilny ze standardem stworzonym przez ASTM Technical Committee.

en: GPS Info IFD Pointer
pl: Wkaźnik IFD informacji GPS

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
pl: Wskaźnik na GPS Info IFD. Struktura GPS Info IFD jest taka, jak Exif IFD, ale bez danych obrazu.

en: ISO Speed Ratings
pl: Wskaźnik czułości ISO

en: Indicates the ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
pl: Określenie czułości ISO i zakresu ekspozycji ISO aparatu lub urządzenia wejściowego zgodne ze specyfikacją ISO 12232.

en: Opto-Electronic Conversion Function
pl: Funkcja przekształcenia optoelektronicznego

en: Indicates the Opto-Electronic Conversion Function (OECF) specified in ISO 14524. <OECF> is the relationship between the camera optical input and the image values.
pl: Określenie funkcji konwersji optoelektrycznej (OECF - Opto-Electric Conversion Function) opisanej w ISO 14524. <OECF> to powiązanie między wejściem optycznym aparatu a wartościami obrazu.

en: Time Zone Offset
pl: Przesunięcie strefy czasowej

en: Encodes time zone of camera clock relative to GMT.
pl: Zapis strefy czasowej zegara aparatu względem GMT.

en: Sensitivity Type
pl: Rodzaj czułości

en: The SensitivityType tag indicates which one of the parameters of ISO12232 is the PhotographicSensitivity tag. Although it is an optional tag, it should be recorded when a PhotographicSensitivity tag is recorded. Value = 4, 5, 6, or 7 may be used in case that the values of plural parameters are the same.
pl: Znacznik SensitivityType określa, który z parametrów ISO12232 jest znacznikiem PhotographicSensitivity. Mimo że ten znacznik jest opcjonalny, powinien być zapisany, kiedy zapisany jest znacznik PhotographicSensitivity. Wartości 4, 5, 6, 7 można użyć w przypadku, gdy warości parametrów mnogich są takie same.

en: Standard Output Sensitivity
pl: Standardowa czułość wyjścia (SOS)

en: Recommended Exposure Index
pl: Zalecany indeks ekspozycji (REI)

en: ISO Speed
pl: Czułość ISO

en: ISO Speed Latitude yyy
pl: Szerokość yyy czułości ISO

en: ISO Speed Latitude zzz
pl: Szerokość zzz czułości ISO

en: Exif Version
pl: Wersja Exif

en: The version of this standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
pl: Obsługiwana wersja tego standardu. Brak tego pola jest uznawany za niezgodność ze standardem.

en: Date and Time (Original)
pl: Data i czas (oryginału)

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
pl: Data i czas wygenerowania oryginalnych danych obrazu. Dla aparatu cyfrowego zapisywana jest data i czas zrobienia zdjęcia.

en: Date and Time (Digitized)
pl: Data i czas (obrazu cyfrowego)

en: The date and time when the image was stored as digital data.
pl: Data i czas zapisania obrazu jako danych cyfrowych.

en: Offset Time For DateTime
pl: Przesunięcie czasu dla DateTime

en: A tag used to record the offset from UTC (the time difference from Universal Time Coordinated including daylight saving time) of the time of DateTime tag. The format when recording the offset is "+|-HH:MM". The part of "+|-" shall be recorded as "+" or "-". When the offset are unknown, all the character spaces except colons (":")should be filled with blank characters, or else the Interoperability field should be filled with blank characters. The character string length is 7 Bytes including NULL for termination. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Znacznik służący do zapisu przesunięcia względem UTC (różnicy czasu od UTC z uwzględnieniem zmian czasu) czasu w znaczniku DateTime. Format zapisu przesunięcia to "+|-HH:MM". Część "+|-" powinna być zapisana jako "+" lub "-". Jeśli przesunięcie nie jest znane, wszystkie znaki z wyjątkiem dwukropka (":") powinny być wypełnione znakami pustymi, albo pole Interoperability powinno być wypełnione znakami pustymi. Długość łańcucha znaków to 7 bajtów, wliczając kończący znak NULL. Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Offset Time For DateTimeOriginal
pl: Przesunięcie czasu dla DateTimeOriginal

en: A tag used to record the offset from UTC (the time difference from Universal Time Coordinated including daylight saving  time)  of  the time  of  DateTimeOriginal  tag.  The  format  when  recording  the  offset  is "+|-HH:MM". The part of "+|-" shall be recorded as "+" or "-". When the offset are unknown, all the character spaces except colons (":")should be filled with blank characters, or else the Interoperability field should be filled with blank characters. The character string length is 7 Bytes including NULL for termination. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Znacznik służący do zapisu przesunięcia względem UTC (różnicy czasu od UTC z uwzględnieniem zmian czasu) czasu w znaczniku DateTimeOriginal. Format zapisu przesunięcia to "+|-HH:MM". Część "+|-" powinna być zapisana jako "+" lub "-". Jeśli przesunięcie nie jest znane, wszystkie znaki z wyjątkiem dwukropka (":") powinny być wypełnione znakami pustymi, albo pole Interoperability powinno być wypełnione znakami pustymi. Długość łańcucha znaków to 7 bajtów, wliczając kończący znak NULL. Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Offset Time For DateTimeDigitized
pl: Przesunięcie czasu dla DateTimeDigitized

en: A tag used to record the offset from UTC (the time difference from Universal Time Coordinated including daylight  saving  time)  of  the time  of  DateTimeDigitized  tag.  The  format  when  recording  the  offset  is "+|-HH:MM". The part of "+|-" shall be recorded as "+" or "-". When the offset are unknown, all the character spaces except colons (":")should be filled with blank characters, or else the Interoperability field should be filled with blank characters. The character string length is 7 Bytes including NULL for termination. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Znacznik służący do zapisu przesunięcia względem UTC (różnicy czasu od UTC z uwzględnieniem zmian czasu) czasu w znaczniku DateTimeDigitized. Format zapisu przesunięcia to "+|-HH:MM". Część "+|-" powinna być zapisana jako "+" lub "-". Jeśli przesunięcie nie jest znane, wszystkie znaki z wyjątkiem dwukropka (":") powinny być wypełnione znakami pustymi, albo pole Interoperability powinno być wypełnione znakami pustymi. Długość łańcucha znaków to 7 bajtów, wliczając kończący znak NULL. Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Components Configuration
pl: Konfiguracja składowych

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <PhotometricInterpretation> tag. However, since <PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Kanały każdej składowej są układane w kolejności od 1. do 4. Dla danych nieskompresowanych ułożenie danych jest podane w znaczniku <PhotometricInterpretation>. Jednak ponieważ <PhotometricInterpretation> może wyrazić jedynie kolejność Y, Cb i Cr, ten znacznik został dodany dla przypadków, kiedy skompresowane dane używają składowych innych niż Y, Cb i Cr oraz aby umożliwić obsługę innych sekwencji.

en: Compressed Bits per Pixel
pl: Skompresowane bity na piksel

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
pl: Informacja specyficzna dla skompresowanych danych. Rodzaj kompresji użyty dla skompresowanego obrazu jest określony w jednostkach bitów na piksel.

en: Shutter Speed
pl: Szybkość migawki

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
pl: Szybkość migawki. Jednostką jest ustawienie APEX (Additive System of Photographic Exposure).

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
pl: Przysłona obiektywu. Jednostką jest wartość APEX.

en: Brightness
pl: Jasność

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
pl: Wartość jasności. Jednostką jest wartość APEX. Zwykle jest podana w przedziale od -99.99 do 99.99.

en: Exposure Bias
pl: Odchylenie ekspozycji

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
pl: Odchylenie ekspozycji. Jednostką jest wartość APEX. Zwykle jest podana w przedziale od -99.99 do 99.99.

en: Maximum Aperture Value
pl: Maksymalna wartość przysłony

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
pl: Najmniejsza liczba F obiektywu. Jednostką jest wartość APEX. Zwykle jest podana w przedziale od 00.00 do 99.99, ale nie ma ograniczenia do tego zakresu.

en: Subject Distance
pl: Odległość obiektu

en: The distance to the subject, given in meters.
pl: Odległość obiektu podana w metrach

en: The metering mode.
pl: Tryb pomiaru.

en: Light Source
pl: Źródło światła

en: The kind of light source.
pl: Rodzaj źródła światła.

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
pl: Ten znacznik jest zapisywany kiedy zdjęcie było robione z użyciem światła stroboskopowego (flesza).

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
pl: Rzeczywista ogniskowa obiektywu w mm, bez przekształcenia do ogniskowej dla aparatu na film 35 mm.

en: Subject Area
pl: Obszar obiektu

en: This tag indicates the location and area of the main subject in the overall scene.
pl: Ten znacznik określa położenie i obszar głównego obiektu na całej scenie.

en: TIFF/EP Standard ID
pl: Standardowy ID TIFF/EP

en: Maker Note
pl: Uwaga producenta

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
pl: Znacznik dla producentów urządzeń zapisujących Exif do zapisywania dowolnie wybranych informacji. Zawartość zależy od producenta.

en: User Comment
pl: Komentarz użytkownika

en: A tag for Exif users to write keywords or comments on the image besides those in <ImageDescription>, and without the character code limitations of the <ImageDescription> tag. The character code used in the <UserComment> tag is identified based on an ID code in a fixed 8-byte area at the start of the tag data area. The unused portion of the area is padded with NULL ("00.h"). ID codes are assigned by means of registration. The designation method and references for each character code are defined in the specification. The value of CountN is determined based on the 8 bytes in the character code area and the number of bytes in the user comment part. Since the TYPE is not ASCII, NULL termination is not necessary. The ID code for the <UserComment> area may be a Defined code such as JIS or ASCII, or may be Undefined. The Undefined name is UndefinedText, and the ID code is filled with 8 bytes of all "NULL" ("00.H"). An Exif reader that reads the <UserComment> tag must have a function for determining the ID code. This function is not required in Exif readers that do not use the <UserComment> tag. When a <UserComment> area is set aside, it is recommended that the ID code be ASCII and that the following user comment part be filled with blank characters [20.H].
pl: Znacznik dla użytkowników formatu Exif do zapisywania słów kluczowych lub komentarzy do obrazu poza tymi w <ImageDescription> i bez ograniczeń co do kodów znaków w znaczniku <ImageDescription>. Kody znaków używane w znaczniku <UserComment> są określane w oparciu o kod ID w stałym polu 8-bajtowym na początku obszaru danych znacznika. Nieużywana część tego obszaru jest wypełniana znakami NULL ("00.h"). Kody ID są przypisywane poprzez rejestrację. Metody określania i odniesienia dla każdego zestawu znaków są podane w specyfikacji. Wartość CountN jest określana w oparciu o 8 bajtów z obszaru kodowania znaków i liczbę bajtów w części zawierającej komentarz użytkownika. Ponieważ typ pola nie jest ASCII, nie jest potrzebne kończenie łańcucha znakiem NULL. Kod ID dla obszaru <UserComment> może być zdefiniowanym kodem takim jak JIS lub ASCII, albo może być nieokreślony. Nazwa pola nieokreślonego (Undefined) to UndefinedText, a jego kod ID jest wypełniany 8 bajtami znaków NULL ("00.H"). Czytający Exif, który ma czytać znacznik <UserComment>, musi mieć funkcję określania kodu ID. Funkcja ta nie jest wymagana dla czytających Exif nie używających znacznika <UserComment>. Kiedy znacznik <UserComment> jest pozostawiony nie używany, zaleca się żeby kod ID był ASCII, a następująca po nim część z komentarzem użytkownika była wypełniona pustymi znakami [20.H].

en: Sub-second Time
pl: Czas - ułamki sekund

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTime> tag.
pl: Znacznik używany do zapisywania ułamków sekund dla znacznika <DateTime>.

en: Sub-second Time (Original)
pl: Czas - ułamki sekund (oryginału)

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeOriginal> tag.
pl: Znacznik używany do zapisywania ułamków sekund dla znacznika <DateTimeOriginal>.

en: Sub-second Time (Digitized)
pl: Czas - ułamki sekund (obrazu cyfrowego)

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeDigitized> tag.
pl: Znacznik używany do zapisywania ułamków sekund dla znacznika <DateTimeDigitized>.

en: XP Title
pl: Tytuł XP

en: A character string giving the title of the image, encoded in UTF-16LE.
pl: Łańcuch znaków zawierający tytuł obrazu, zapisany w UTF-16LE.

en: XP Comment
pl: Komentarz XP

en: A character string containing a comment about the image, encoded in UTF-16LE.
pl: Łańcuch znaków zawierający komentarz do obrazu, zapisany w UTF-16LE.

en: XP Author
pl: Autor XP

en: A character string containing the name of the image creator, encoded in UTF-16LE.
pl: Łańcuch znaków zawierający nazwę twórcy obrazu, zapisany w UTF-16LE.

en: XP Keywords
pl: Słowa kluczowe XP

en: A character string containing key words describing the image, encoded in UTF-16LE.
pl: Łańcuch znaków zawierający słowa kluczowe opisujące obraz, zapisane w UTF-16LE.

en: XP Subject
pl: Temat XP

en: A character string giving the image subject, encoded in UTF-16LE.
pl: Łańcuch znaków zawierający temat obrazu, zakodowany w UTF-16LE.

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
pl: Wersja formatu FlashPix obsługiwana przez plik FPXR.

en: Color Space
pl: Przestrzeń kolorów

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB (=1) is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated (=FFFF.H) is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
pl: Znacznik informacji o przestrzeni kolorów jest zawsze zapisywany w celu określenia przestrzeni kolorów. Zwykle używane jest sRGB (=1) do określenia przestrzeni kolorów w oparciu o warunki i środowisko monitora PC. Jeśli użyta jest inna przestrzeń kolorów niż sRGB, ustawiona jest wartość "nieskalibrowana" (Uncalibrated, =FFFF.H). Dane obrazu zapisane jako nieskalibrowane mogą być traktowane jako sRGB przy konwersji do FlashPix.

en: Pixel X Dimension
pl: Wymiar X w pikselach

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Kiedy zapisywany jest skompresowany plik, w tym znaczniku musi być zapisana poprawna szerokość znaczącego obrazu, niezależnie od istnienia danych dopełniających czy znacznika restartu. Ten znacznik nie powinien istnieć w pliku nieskompresowanym.

en: Pixel Y Dimension
pl: Wymiar Y w pikselach

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid height of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file. Since data padding is unnecessary in the vertical direction, the number of lines recorded in this valid image height tag will in fact be the same as that recorded in the SOF.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Kiedy zapisywany jest skompresowany plik, w tym znaczniku musi być zapisana poprawna wysokość znaczącego obrazu, niezależnie od istnienia danych dopełniających czy znacznika restartu. Ten znacznik nie powinien istnieć w pliku nieskompresowanym. Ponieważ dopełnianie danych w kierunku pionowym nie jest potrzebne, liczba linii zapisana w tym polu będzie w praktyce równa tej zapisanej w SOF.

en: Related Sound File
pl: Powiązany plik dźwiękowy

en: This tag is used to record the name of an audio file related to the image data. The only relational information recorded here is the Exif audio file name and extension (an ASCII string consisting of 8 characters + '.' + 3 characters). The path is not recorded. Stipulations on audio and file naming conventions are defined in the specification. When using this tag, audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. Writers are also allowed to store the data such as Audio within APP2 as FlashPix extension stream data. The mapping of Exif image files and audio files is done in any of three ways, [1], [2] and [3]. If multiple files are mapped to one file as in [2] or [3], the above format is used to record just one audio file name. If there are multiple audio files, the first recorded file is given. In the case of [3], for example, for the Exif image file "DSC00001.JPG" only  "SND00001.WAV" is given as the related Exif audio file. When there are three Exif audio files "SND00001.WAV", "SND00002.WAV" and "SND00003.WAV", the Exif image file name for each of them, "DSC00001.JPG", is indicated. By combining multiple relational information, a variety of playback possibilities can be supported. The method of using relational information is left to the implementation on the playback side. Since this information is an ASCII character string, it is terminated by NULL. When this tag is used to map audio files, the relation of the audio file to image data must also be indicated on the audio file end.
pl: Ten znacznik służy do zapisywania nazwy pliku dźwiękowego związanego z danymi obrazu. Jedyną informacją relacyjną zapisywaną tutaj jest nazwa pliku dźwiękowego Exif i rozszerzenie (łańcuch ASCII składający się z 8 znaków + '.' + 3 znaków). Ścieżka nie jest zapisywana. Zastrzeżenia odnośnie dźwięku i konwencje nazywania plików są podane w specyfikacji. Kiedy używany jest ten znacznik, pliki dźwiękowe muszą być zapisane zgodnie z formatem dźwięku Exif. Zapisujący mogą także zapisywać dane takie jak dźwięk wewnątrz danych strumieni rozszerzeń APP2 lub FlashPix. Odwzorowanie między plikami obrazów Exif a plikami dźwiękowymi Exif jest wykonywane na trzy sposoby: [1], [2] i [3]. Jeśli wiele plików jest odwzorowywanych na jeden plik, jak w przypadku [2] lub [3], powyższy format służy do zapisywania tylko jednej nazwy pliku dźwiękowego. Jeśli jest wiele plików dźwiękowych, podawany jest pierwszy plik. W przypadku [3] na przykład dla pliku obrazu Exif "DSC00001.JPG" jako powiązany plik dźwiękowy Exif podany jest jedynie "SND00001.WAV". Kiedy są trzy pliki dźwiękowe "SND00001.WAV", "SND00002.WAV" i "SND00003.WAV", dla każdego z nich podawana jest nazwa pliku obrazu Exif "DSC00001.JPG". Poprzez łączenie wielu informacji relacyjnych obsługiwane jest wiele możliwości odtwarzania. Sposób używania informacji relacyjnych jest pozostawiony implementacji po stronie odtwarzania. Ponieważ ta informacja jest łańcuchem ASCII, jest zakończona znakiem NULL. Kiedy ten znacznik jest używany do przypisywania plików dźwiękowych do plików obrazu, relacja pliku dźwiękowego do danych obrazu musi być określona także po stronie pliku dźwiękowego.

en: Interoperability IFD Pointer
pl: Wskaźnik IFD Interoperability

en: Interoperability IFD is composed of tags which stores the information to ensure the Interoperability and pointed by the following tag located in Exif IFD. The Interoperability structure of Interoperability IFD is the same as TIFF defined IFD structure but does not contain the image data characteristically compared with normal TIFF IFD.
pl: Interoperability IFD jest złożony ze znaczników przechowujących informacje zapewniające współpracę i wskazywane przez ten znacznik umieszczony w Exif IFD. Struktura Interoperability w Interoperability IFD jest taka sama jak struktra IFD zdefiniowana w TIFF, ale w porównaniu do normalnego TIFF IFD nie zawiera danych obrazu.

en: Flash Energy
pl: Energia Flesza

en: Indicates the strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
pl: Określenie energii błysku w czasie robienia zdjęcia mierzonej w jednostkach BCPS (Beam Candle Power Seconds).

en: Spatial Frequency Response
pl: Odpowiedź częstotliwości przestrzennej

en: This tag records the camera or input device spatial frequency table and SFR values in the direction of image width, image height, and diagonal direction, as specified in ISO 12233.
pl: Ten znacznik zapisuje tabelę częstotliwości przestrzennych aparatu lub urządzenia wejściowego oraz wartości SFR w kierunku szerokości obrazu, wysokości obrazu i przekątnej zgodnie ze specyfikacją ISO 12233.

en: Focal Plane X-Resolution
pl: Rozdzielczość X płaszczyzny ogniskowej

en: Indicates the number of pixels in the image width (X) direction per <FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
pl: Określenie liczby pikseli w kierunku szerokości obrazu (X) na <FocalPlaneResolutionUnit> w płaszczyźnie ogniskowej aparatu.

en: Focal Plane Y-Resolution
pl: Rozdzielczość Y płaszczyzny ogniskowej

en: Indicates the number of pixels in the image height (V) direction per <FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
pl: Określenie liczby pikseli w kierunku wysokości obrazu (Y) na <FocalPlaneResolutionUnit> w płaszczyźnie ogniskowej aparatu.

en: Focal Plane Resolution Unit
pl: Jednostka rozdzielczości płaszczyzny ogniskowej

en: Indicates the unit for measuring <FocalPlaneXResolution> and <FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <ResolutionUnit>.
pl: Określenie jednostki miary <FocalPlaneXResolution> i <FocalPlaneYResolution>. Ta wartość jest taka sama jak <ResolutionUnit>.

en: Subject Location
pl: Położenie obiektu

en: Indicates the location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Rotation> tag. The first value indicates the X column number and the second indicates the Y row number.
pl: Określenie położenia głównego obiektu na scenie. Wartość tego znacznika reprezentuje piksel w środku głównego obiektu względem lewej krawędzi, przed wykonaniem obrotu opisanego znacznikiem <Rotation>. Pierwsza wartość określa numer kolumny X, a druga numer wiersza Y.

en: Exposure Index
pl: Indeks ekspozycji

en: Indicates the exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
pl: Określenie indeksu ekspozycji wybranego przez aparat lub urządzenie wejściowe w czasie robienia zdjęcia.

en: Sensing Method
pl: Rodzaj czujnika

en: Indicates the image sensor type on the camera or input device.
pl: Określenie rodzaju czujnika obrazu w aparacie lub urządzeniu wejściowym.

en: File Source
pl: Źródło pliku

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, the tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
pl: Określenie źródła obrazu. Jeśli obraz był zapisany przez DSC, wartość tego znacznika zawsze wynosi 3, oznaczając, że obraz był zapisany na DSC.

en: Scene Type
pl: Rodzaj sceny

en: Indicates the type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
pl: Określenie rodzaju sceny. Jeśli obraz był zapisany przez DSC, wartość tego znacznika zawsze musi być ustawiona na 1, oznaczając, że obraz był bezpośrednio sfotografowany.

en: Custom Rendered
pl: Własny rendering

en: This tag indicates the use of special processing on image data, such as rendering geared to output. When special processing is performed, the reader is expected to disable or minimize any further processing.
pl: Ten znacznik określa użycie specjalnego przetwarzania danych obrazu, takiego jak rendering zastosowany na wyjściu. Jeśli jest wykonane specjalne przetwarzanie, czytający powinien wyłączyć albo zminimalizować dalsze przetwarzanie.

en: This tag indicates the exposure mode set when the image was shot. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
pl: Ten znacznik określa tryb ekspozycji ustawiony przy robieniu zdjęcia. W trybie auto bracket aparat pstryka serię klatek tej samej sceny z różnymi ustawieniami ekspozycji.

en: This tag indicates the white balance mode set when the image was shot.
pl: Ten znacznik określa tryb balansu bieli ustawiony przy robieniu zdjęcia.

en: Digital Zoom Ratio
pl: Współczynnik powiększenia cyfrowego

en: This tag indicates the digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
pl: Ten znacznik określa współczynnik powiększenia cyfrowego w czasie robienia zdjęcia. Jeśli licznik wartości znacznika jest równy 0, oznacza to, że nie użyto cyfrowego powiększenia.

en: Focal Length in 35mm Film
pl: Ogniskowa dla filmu 35mm

en: This tag indicates the equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown. Note that this tag differs from the FocalLength tag.
pl: Ten znacznik określa odpowiednik ogniskowej w mm przy założeniu aparatu na film 35 mm. Wartość 0 oznacza, że ogniskowa jest nieznana. Należy zauważyć, że ten znacznik różni się od znacznika FocalLength.

en: Scene Capture Type
pl: Rodzaj uchwycenia sceny

en: This tag indicates the type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from the scene type <SceneType> tag.
pl: Ten znacznik określa rodzaj sceny na zdjęciu. Może być także wykorzystany do zapisania trybu w którym było robione zdjęcie. Należy zauważyć, że ten znacznik różni się od znacznika rodzaju sceny <SceneType>.

en: Gain Control
pl: Regulacja wzmocnienia

en: This tag indicates the degree of overall image gain adjustment.
pl: Ten znacznik określa stopień wzmocnienia całego obrazu.

en: This tag indicates the direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
pl: Ten znacznik określa kierunek przetwarzania kontrastu wykonanego przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: This tag indicates the direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
pl: Ten znacznik określa kierunek przetwarzania nasycenia wykonanego przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: This tag indicates the direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
pl: Ten znacznik określa kierunek przetwarzania ostrości wykonanego przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Device Setting Description
pl: Opis ustawień urządzenia

en: This tag indicates information on the picture-taking conditions of a particular camera model. The tag is used only to indicate the picture-taking conditions in the reader.
pl: Ten znacznik określa informacje o warunkach robienia zdjęcia dla konkretnego modelu aparatu. Jest on używany tylko do określenia warunków robienia zdjęcia przy odczycie.

en: Subject Distance Range
pl: Zakres odległości obiektu

en: This tag indicates the distance to the subject.
pl: Ten znacznik określa odległość od obiektu.

en: Image Unique ID
pl: Unikalny identyfikator obrazu

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
pl: Ten znacznik określa unikalny identyfikator przypisany każdemu zdjęciu. Jest on zapisany jako łańcuch ASCII odpowiadający notacji szesnastkowej o stałej długości 128 bitów.

en: Camera Owner Name
pl: Właściciel aparatu

en: This tag indicates the name of the camera owner, photographer or image creator.
pl: Ten znacznik określa nazwisko właściciela aparatu, fotografa lub twórcy obrazu.

en: Body Serial Number
pl: Numer seryjny korpusu

en: This tag indicates the serial number of the body of the camera
pl: Ten znacznik określa numer seryjny korpusu aparatu

en: Lens Specification
pl: Opis obiektywu

en: This tag indicates minimum focal length, maximum focal length, minimum F number in the minimum focal length, and minimum F number in the maximum focal length.
pl: Ten znacznik określa minimalną ogniskową, maksymalną ogniskową, minimalną liczbę F dla minimalnej ogniskowej oraz minimalną liczbę F dla maksymalnej ogniskowej.

en: Lens Make
pl: Producent obiektywu

en: This tag indicates the lens manufacturer.
pl: Ten znacznik określa producenta obiektywu.

en: Lens Model
pl: Model obiektywu

en: This tag indicates the lens' model name and model number.
pl: Ten znacznik określa nazwę i numer modelu obiektywu.

en: Lens Serial Number
pl: Numer seryjny obiektywu

en: This tag indicates the serial number of the interchangeable lens.
pl: Ten znacznik określa numer seryjny wymiennego obiektywu.

en: Composite Image
pl: Obraz złożony

en: This tag indicates whether this image was composed from multiple images
pl: Ten znacznik określa, czy obraz został złożony z wielu

en: Source Image Number Of Composite Image
pl: Liczba obrazów składowych w obrazie złożonym

en: This tag indicates how many images are included and used in the composition of this image
pl: Ten znacznik określa ile obrazów zostało użytych do złożenia tego obrazu

en: Source Exposure Times of Composite Image
pl: Czasy ekspozycji obrazów źródłowych obrazu złożonego

en: This tag indicates the exposure times of the source images of this image
pl: Ten znacznik określa czasy ekspozycji obrazów źródłowych dla tego obrazu

en: Indicates the value of coefficient gamma.
pl: Określenie wartości współczynnika gamma.

en: PRINT Image Matching
pl: Dopasowywanie obrazu PRINT

en: Related to Epson's PRINT Image Matching technology
pl: Nieznany (związany z technologią Epsona PRINT Image Matching)

en: Padding
pl: Wyrównanie

en: This tag reserves space that can be reclaimed later when additional metadata are added. New metadata can be written in place by replacing this tag with a smaller data element and using the reclaimed space to store the new or expanded metadata tags.
pl: Ten znacznik rezerwuje miejsce, które może być później użyte przy dodawaniu dodatkowych metadanych. Nowe metadane mogą być zapisane w tym miejscu poprzez zastąpienie tego znacznika mniejszym elementem danych i użycie odzyskanego miejsca w celu zapisania nowych lub powiększonych znaczników metadanych.

en: Softest
pl: Najmniejsza

en: Hardest
pl: Największa

en: Medium soft
pl: Średnio mała

en: Medium hard
pl: Średnio duża

en: Film simulation mode
pl: Tryb symulacji filmu

en: Incandescent
pl: Żarówka

en: Medium high
pl: Średnio duże

en: Medium low
pl: Średnio małe

en: Original
pl: Oryginalne

en: Natural photo
pl: Zdjęcie naturalne

en: Vibration reduction
pl: Redukcja drgań

en: Sunset
pl: Wschód

en: Museum
pl: Muzeum

en: Party
pl: Impreza

en: Flower
pl: Kwiaty

en: Text
pl: Tekst

en: NP & flash
pl: Zdjęcie naturalne z fleszem

en: Aperture priority AE
pl: AE z priorytetem przysłony

en: Shutter priority AE
pl: AE z priorytetem migawki

en: F-Standard
pl: F-Standardowy

en: F-Chrome
pl: F-Klor

en: F-B&W
pl: F-Cz-b

en: No blur
pl: Bez rozmycia

en: Blur warning
pl: Ostrzeżenie o rozmyciu

en: Focus good
pl: Dobra ogniskowa

en: Out of focus
pl: Poza ogniskową

en: AE good
pl: Dobra AE

en: Over exposed
pl: Prześwietlone

en: Wide
pl: Szeroki

en: F0/Standard
pl: F0/Standardowy

en: F1/Studio portrait
pl: F1/Portret studyjny

en: F1a/Professional portrait
pl: F1a/Portret profesjonalny

en: F1b/Professional portrait
pl: F1b/Portret profesjonalny

en: F1c/Professional portrait
pl: F1c/Portret profesjonalny

en: F3/Studio portrait Ex
pl: F3/Portret studyjny Ex

en: Standard (100%)
pl: Standardowy (100%)

en: Wide1 (230%)
pl: Szeroki 1 (230%)

en: Wide2 (400%)
pl: Szeroki 2 (400%)

en: Maker Note Version
pl: Wersja oznaczenia twórcy

en: This number is unique and based on the date of manufacture.
pl: Ten numer jest unikalny i oparty na dacie wykonania.

en: Chromaticity Saturation
pl: Nasycenie kolorów

en: Flash Firing Strength Compensation
pl: Kompensacja siły flesza

en: Focusing Mode
pl: Tryb ogniskowania

en: Focus Point
pl: Punkt ogniskowania

en: Slow Synchro Mode
pl: Tryb powolnej synchronizacji

en: Picture Mode
pl: Tryb zdjęcia

en: Continuous Taking
pl: Ciągłe zdjęcia

en: Continuous Sequence Number
pl: Numer sekwencji ciągłej

en: FinePix Color
pl: Kolor FinePix

en: Blur Check
pl: Kontrola rozmycia

en: Auto Focus Check
pl: Kontrola ogniskowania

en: Auto Exposure Check
pl: Kontrola automatycznej ekspozycji

en: Dynamic Range
pl: Zakres dynamiczny

en: Film Simulation Mode
pl: Tryb symulacji filmu

en: Dynamic Range Wide Mode
pl: Tryb szerokiego zakresu dynamicznego

en: Development Dynamic Range Wide Mode
pl: Rozwojowy tryb szerokiego zakresu dynamicznego

en: Minimum Focal Length
pl: Minimalna ogniskowa

en: Maximum Focal Length
pl: Maksymalna ogniskowa

en: Maximum Aperture at Minimum Focal
pl: Maksymalna przysłona przy minimalnej ogniskowej

en: Maximum Aperture at Maximum Focal
pl: Maksymalna przysłona przy maksymalnej ogniskowej

en: Order Number
pl: Numer kolejny

en: Frame Number
pl: Numer ramki

en: Invalid format '%s', expected '%s' or '%s'.
pl: Błędny format '%s', oczekiwano '%s' lub '%s'.

en: AF non D lens
pl: Obiektyw AF nie D

en: AF-D or AF-S lens
pl: Obiektyw AF-D lub AF-S

en: AF-D G lens
pl: Obiektyw AF-D G

en: AF-D VR lens
pl: Obiektyw AF-D VR

en: AF-D G VR lens
pl: Obiektyw AF-D G VR

en: Flash unit unknown
pl: Nieznany flesz

en: Flash is external
pl: Flesz zewnętrzny

en: Flash is on camera
pl: Flesz na aparacie

en: VGA basic
pl: Podstawowa VGA

en: VGA normal
pl: Normalna VGA

en: VGA fine
pl: Dobra VGA

en: SXGA basic
pl: Podstawowa SXGA

en: SXGA normal
pl: Normalna SXGA

en: SXGA fine
pl: Dobra SXGA

en: 2 Mpixel basic
pl: Podstawowa 2 MPiksele

en: 2 Mpixel normal
pl: Normalna 2 MPiksele

en: 2 Mpixel fine
pl: Dobra 2 MPiksele

en: Color
pl: Kolorowy

en: Bright+
pl: Jasność+

en: Bright-
pl: Jasność-

en: Contrast+
pl: Kontrast+

en: Contrast-
pl: Kontrast-

en: Preset
pl: Predefiniowany

en: Incandescence
pl: Żarówka

en: Fluorescence
pl: Świetlówka

en: No fisheye
pl: Bez rybiego oka

en: Fisheye on
pl: Z rybim okiem

en: Normal, SQ
pl: Normalna, SQ

en: Normal, HQ
pl: Normalna, HQ

en: Normal, SHQ
pl: Normalna, SHQ

en: Normal, RAW
pl: Normalna, RAW

en: Normal, SQ1
pl: Normalna, SQ1

en: Normal, SQ2
pl: Normalna, SQ2

en: Normal, super high
pl: Normalna, bardzo wysoka

en: Normal, standard
pl: Normalna, standardowa

en: Fine, SQ
pl: Dobra, SQ

en: Fine, HQ
pl: Dobra, HQ

en: Fine, SHQ
pl: Dobra, SHQ

en: Fine, RAW
pl: Dobra, RAW

en: Fine, SQ1
pl: Dobra, SQ1

en: Fine, SQ2
pl: Dobra, SQ2

en: Fine, super high
pl: Dobra, bardzo wysoka

en: Super fine, SQ
pl: Bardzo dobra, SQ

en: Super fine, HQ
pl: Bardzo dobra, HQ

en: Super fine, SHQ
pl: Bardzo dobra, SHQ

en: Super fine, RAW
pl: Bardzo dobra, RAW

en: Super fine, SQ1
pl: Bardzo dobra, SQ1

en: Super fine, SQ2
pl: Bardzo dobra, SQ2

en: Super fine, super high
pl: Bardzo dobra, bardzo wysoka

en: Super fine, high
pl: Bardzo dobra, wysoka

en: No
pl: Nie

en: On (Preset)
pl: Włączony (predefiniowany)

en: Fill
pl: Pełny

en: Internal + external
pl: Wewnętrzny i zewnętrzny

en: Interlaced
pl: Przeplatany

en: Progressive
pl: Progresywny

en: Best
pl: Najlepsza

en: Adjust exposure
pl: Poprawka ekspozycji

en: Spot focus
pl: Ogniskowanie punktowe

en: Normal focus
pl: Ogniskowanie zwykłe

en: Record while down
pl: Nagrywanie przy naciśnięciu

en: Press start, press stop
pl: Naciśnięcie start, potem stop

en: User 1
pl: Użytkownika 1

en: User 2
pl: Użytkownika 2

en: Lamp
pl: Lampa

en: 5 frames/sec
pl: 5 klatek/sek

en: 10 frames/sec
pl: 10 klatek/sek

en: 15 frames/sec
pl: 15 klatek/sek

en: 20 frames/sec
pl: 20 klatek/sek

en: Red Correction %f, blue Correction %f
pl: Korekcja czerwieni %f, korekcja błękitu %f

en: No manual focus selection
pl: Brak ręcznego wyboru ogniska

en: %2.2f meters
pl: %2.2f metrów

en: AF position: center
pl: Położenie AF: środek

en: AF position: top
pl: Położenie AF: góra

en: AF position: bottom
pl: Położenie AF: dół

en: AF position: left
pl: Położenie AF: lewo

en: AF position: right
pl: Położenie AF: prawo

en: AF position: upper-left
pl: Położenie AF: lewa góra

en: AF position: upper-right
pl: Położenie AF: prawa góra

en: AF position: lower-left
pl: Położenie AF: lewy dół

en: AF position: lower-right
pl: Położenie AF: prawy dół

en: AF position: far left
pl: Położenie AF: dalekie lewo

en: AF position: far right
pl: Położenie AF: dalekie prawo

en: Unknown AF position
pl: Nieznane położenie AF

en: Internal error (unknown value %hi)
pl: Błąd wewnętrzny (nieznana wartość %hi)

en: Unknown value %hi
pl: Nieznana wartość %hi

en: Unknown %hu
pl: Nieznany %hu

en: 2 sec.
pl: 2 sek.

en: Fast
pl: Szybki

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Manual: %liK
pl: Ręczny: %liK

en: Manual: unknown
pl: Ręczny: nieznany

en: Infinite
pl: Nieskończoność

en: %i bytes unknown data:
pl: %i bajtów nieznanych danych:

en: ISO Setting
pl: Ustawienie ISO

en: Color Mode (?)
pl: Tryb koloru (?)

en: Image Sharpening
pl: Wyostrzanie obrazu

en: Flash Setting
pl: Ustawienie flesza

en: White Balance Fine Adjustment
pl: Dokładne ustawienie balansu bieli

en: White Balance RB
pl: Balans bieli RB

en: Program Shift
pl: Przesunięcie programu

en: ISO Selection
pl: Ustawienie ISO

en: Preview Image IFD
pl: Podgląd IFD zdjęcia

en: Offset of the preview image directory (IFD) inside the file.
pl: Offset katalogu podglądu obrazu (IFD) wewnątrz pliku.

en: Exposurediff ?
pl: Różnica ekspozycji ?

en: Image Boundary
pl: Obramowanie zdjęcia

en: External Flash Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji flesza zewnętrznego

en: Flash Exposure Bracket Value
pl: Wartość bracketingu ekspozycji flesza

en: Exposure Bracket Value
pl: Wartość bracketingu ekspozycji

en: Image Adjustment
pl: Regulacja obrazu

en: Tone Compensation
pl: Kompensacja tonów

en: Adapter
pl: Przetwornik

en: Lens
pl: Obiektyw

en: Manual Focus Distance
pl: Ręczna odległość ogniska

en: Flash Used
pl: Użyto flesza

en: AF Focus Position
pl: Położenie ogniska AF

en: Lens F Stops
pl: Przesłony F obiektywu

en: Contrast Curve
pl: Krzywa kontrastu

en: Color Mode
pl: Tryb koloru

en: Light Type
pl: Rodzaj oświetlenia

en: Shot Info
pl: Informacje o zdjęciu

en: Hue Adjustment
pl: Regulacja barwy

en: Noise Reduction
pl: Redukcja szumów

en: Color Balance
pl: Balans kolorów

en: Lens Data
pl: Dane obiektywu

en: Sensor Pixel Size
pl: Rozmiar piksela sensora

en: Retouch History
pl: Historia retuszu

en: Image Data Size
pl: Rozmiar danych obrazu

en: Size of compressed image data in bytes.
pl: Rozmiar danych skompresowanego obrazu w bajtach.

en: Total Number of Pictures Taken
pl: Całkowita liczba zrobionych zdjęć

en: Flash Info
pl: Informacje o fleszu

en: Optimize Image
pl: Optymalizacja obrazu

en: Vari Program
pl: Program Vari

en: Capture Editor Data
pl: Dane edytora zdjęć

en: Capture Editor Version
pl: Wersja edytora zdjęć

en: Crop HiSpeed
pl: Przycięcie HiSpeed

en: Exposure Tuning
pl: Dostrojenie ekspozycji

en: VR Info
pl: Informacje VR

en: Image Authentication
pl: Uwierzytelnienie obrazu

en: Face Detect
pl: Wykrywanie twarzy

en: Active DLighting
pl: Active D-Lighting

en: Picture Control Data
pl: Dane kontroli obrazu

en: World Time
pl: Strefa czasowa

en: ISO Info
pl: Informacje o ISO

en: Vignette Control
pl: Kontrola winietowania

en: Distort Info
pl: Informacje o zniekształceniach

en: Shutter Mode
pl: Tryb migawki

en: HDR Info
pl: Informacje o HDR

en: Mechanical Shutter Count
pl: Licznik migawki mechanicznej

en: Black Level
pl: Poziom czerni

en: Image Size Raw
pl: Surowy rozmiar obrazu

en: Crop Area
pl: Obszar przycięcia

en: Nikon Settings
pl: Ustawienia Nikona

en: Color Temperature Auto
pl: Automatyczna temperatura koloru

en: Serial Number 2
pl: Numer seryjny 2

en: Saturation 2
pl: Nasycenie 2

en: Multi Exposure
pl: Ekspozycja wielokrotna

en: High ISO Noise Reduction
pl: Redukcja szumów wysokiego ISO

en: Toning Effect
pl: Efekt tonowania

en: Powerup Time
pl: Czas włączenia

en: AF Info 2
pl: Informacje o AF 2

en: File Info
pl: Informacje o pliku

en: Retouch Info
pl: Informacje o retuszu

en: Preview Image
pl: Podgląd zdjęcia

en: CCD Sensitivity
pl: Czułość CCD

en: Focus
pl: Ogniskowa

en: Converter
pl: Konwerter

en: Thumbnail Image
pl: Miniaturka

en: Speed/Sequence/Panorama Direction
pl: Kierunek szybkość/sekwencja/panorama

en: Black & White Mode
pl: Tryb czarno-biały

en: Focal Plane Diagonal
pl: Przekątna płaszczyzny ogniskowej

en: Lens Distortion Parameters
pl: Parametry zniekształcenia obiektywu

en: Info
pl: Informacje

en: Camera ID
pl: ID aparatu

en: Precapture Frames
pl: Początkowe klatki

en: White Board
pl: Balans bieli

en: One Touch White Balance
pl: Jednorazowy balans bieli

en: White Balance Bracket
pl: Bracketing balansu bieli

en: White Balance Bias
pl: Odchylenie balansu bieli

en: Data Dump
pl: Zrzut danych

en: ISO Value
pl: Wartość ISO

en: Aperture Value
pl: Wartość przysłony

en: Brightness Value
pl: Wartość jasności

en: Flash Device
pl: Flesz

en: Sensor Temperature
pl: Temperatura matrycy

en: Lens Temperature
pl: Temperatura obiektywu

en: Light Condition
pl: Warunki oświetlenia

en: Zoom Step Count
pl: Liczba stopni powiększenia

en: Focus Step Count
pl: Liczba stopni ogniskowej

en: Sharpness Setting
pl: Ustawienie ostrości

en: Flash Charge Level
pl: Poziom ładowania flesza

en: Color Matrix
pl: Macierz kolorów

en: White Balance Setting
pl: Ustawienie balansu bieli

en: Red Balance
pl: Balans czerwieni

en: Blue Balance
pl: Balans błękitu

en: Color Matrix Number
pl: Numer macierzy kolorów

en: Flash Exposure Comp
pl: Kompensacja ekspozycji flesza

en: Internal Flash Table
pl: Tablica wewnętrznego flesza

en: External Flash G Value
pl: Wartość G zewnętrznego flesza

en: External Flash Bounce
pl: Odbicie zewnętrznego flesza

en: External Flash Zoom
pl: Powiększenie zewnętrznego flesza

en: External Flash Mode
pl: Tryb zewnętrznego flesza

en: Contrast Setting
pl: Ustawienie kontrastu

en: Sharpness Factor
pl: Wskaźnik ostrości

en: Color Control
pl: Kontrola kolorów

en: Olympus Image Width
pl: Szerokość obrazu (Olympus)

en: Olympus Image Height
pl: Wysokość obrazu (Olympus)

en: Scene Detect
pl: Wykrywanie sceny

en: Compression Ratio
pl: Stopień kompresji

en: Preview Image Valid
pl: Poprawność podglądu zdjęcia

en: AF Result
pl: Wynik AF

en: CCD Scan Mode
pl: Tryb skanowania CCD

en: Infinity Lens Step
pl: Krok obiektywu w nieskończoności

en: Near Lens Step
pl: Krok obiektywu w bliży

en: Light Value Center
pl: Środek wartości światła

en: Light Value Periphery
pl: Granica wartości światła

en: Sequential Shot
pl: Zdjęcia sekwencyjne

en: Wide Range
pl: Zakres szeroki

en: Color Adjustment Mode
pl: Tryb regulacji koloru

en: Quick Shot
pl: Szybkie zdjęcie

en: Voice Memo
pl: Notatka głosowa

en: Record Shutter Release
pl: Migawka dla nagrywania

en: Flicker Reduce
pl: Redukcja migotania

en: Optical Zoom
pl: Powiększenie optyczne

en: Light Source Special
pl: Specjalne źródło światła

en: Resaved
pl: Ponownie zapisane

en: Scene Select
pl: Wybór sceny

en: Sequence Shot Interval
pl: Odstęp zdjęć sekwencyjnych

en: Epson Image Width
pl: Szerokość obrazu (Epson)

en: Epson Image Height
pl: Wysokość obrazu (Epson)

en: Epson Software Version
pl: Wersja oprogramowania Epsona

en: Multi-exposure
pl: Ekspozycja wielokrotna

en: Good
pl: Dobra

en: Better
pl: Lepsza

en: Flash on
pl: Flesz włączony

en: 2560x1920 or 2304x1728
pl: 2560x1920 lub 2304x1728

en: 2304x1728 or 2592x1944
pl: 2304x1728 lub 2592x1944

en: 2816x2212 or 2816x2112
pl: 2816x2212 lub 2816x2112

en: Surf & snow
pl: Surfing i śnieg

en: Sunset or candlelight
pl: Wschód słońca lub światło świecy

en: Autumn
pl: Jesień

en: Self portrait
pl: Autoportret

en: Illustrations
pl: Ilustracje

en: Digital filter
pl: Filtr cyfrowy

en: Food
pl: Jedzenie

en: Green mode
pl: Tryb zieleni

en: Light pet
pl: Jasne zwierzę

en: Dark pet
pl: Ciemne zwierzę

en: Medium pet
pl: Pośrednie zwierzę

en: Candlelight
pl: Światło świecy

en: Natural skin tone
pl: Naturalna tonacja skóry

en: Synchro sound record
pl: Synchroniczny zapis dźwięku

en: Frame composite
pl: Złożenie klatek

en: Auto, did not fire
pl: Automatyczny, nie uruchomił się

en: Auto, did not fire, red-eye reduction
pl: Automatyczny, nie uruchomił się, redukcja czerwonych oczu

en: Auto, fired
pl: Automatyczny, uruchomił się

en: Auto, fired, red-eye reduction
pl: Automatyczny, uruchomił się, redukcja czerwonych oczu

en: On, wireless
pl: Włączony, bezprzewodowy

en: On, soft
pl: Włączony, miękki

en: On, slow-sync
pl: Włączony, powolna synchronizacja

en: On, slow-sync, red-eye reduction
pl: Włączony, powolna synchronizacja, redukcja czerwonych oczu

en: On, trailing-curtain sync
pl: Włączony, synchronizacja z końcem migawki

en: Upper-left
pl: Lewy górny róg

en: Top
pl: Góra

en: Upper-right
pl: Prawy górny róg

en: Mid-left
pl: Lewy środek

en: Mid-right
pl: Prawy środek

en: Lower-left
pl: Lewy dolny róg

en: Bottom
pl: Dół

en: Lower-right
pl: Prawy dolny róg

en: Fixed center
pl: Sztywny środek

en: Multiple
pl: Wielopunktowy

en: Top-center
pl: Górny środek

en: Bottom-center
pl: Dolny środek

en: User selected
pl: Wybrane przez użytkownika

en: 3008x2008 or 3040x2024
pl: 3008x2008 lub 3040x2024

en: Digital filter?
pl: Filtr cyfrowy?

en: Internal error (unknown value %hu)
pl: Błąd wewnętrzny (nieznana wartość %hu)

en: Internal error (unknown value %hu %hu)
pl: Błąd wewnętrzny (nieznana wartość %hu %hu)

en: Internal error (unknown value %hi %hi)
pl: Błąd wewnętrzny (nieznana wartość %hi %hi)

en: Capture Mode
pl: Tryb zdjęcia

en: Quality Level
pl: Jakość

en: Colors
pl: Kolory

en: PrintIM Settings
pl: Ustawienia PrintIM

en: Time Zone
pl: Strefa czasowa

en: Daylight Savings
pl: Zmiana czasu

en: Preview Size
pl: Rozmiar podglądu

en: Preview Length
pl: Długość podglądu

en: Preview Start
pl: Start podglądu

en: Model Identification
pl: Identyfikacja modelu

en: Date
pl: Data

en: Time
pl: Czas

en: AF Point Selected
pl: Wybrany punkt AF

en: Auto AF Point
pl: Automatyczny wybór punktu AF

en: Focus Position
pl: Położenie ogniska

en: ISO Number
pl: Liczba ISO

en: Auto Bracketing
pl: Auto bracketing

en: White Balance Mode
pl: Tryb balansu bieli

en: World Time Location
pl: Strefa czasowa

en: Hometown City
pl: Miasto zamieszkania

en: Destination City
pl: Miasto docelowe

en: Hometown DST
pl: Zmiana czasu w miejscu zamieszkania

en: Home Daylight Savings Time
pl: Rodzaj czasu w miejscu zamieszkania

en: Destination DST
pl: Zmiana czasu w miejscu docelowym

en: Destination Daylight Savings Time
pl: Rodzaj czasu w miejscu docelowym

en: Image Processing
pl: Przetwarzanie obrazu

en: Picture Mode (2)
pl: Tryb zdjęć (2)

en: Image Area Offset
pl: Przesunięcie obszaru zdjęcia

en: Raw Image Size
pl: Rozmiar surowego zdjęcia

en: Autofocus Points Used
pl: Liczba punktów AF

en: Camera Temperature
pl: Temperatura aparatu

en: Image Tone
pl: Tonacja zdjęcia

en: Shake Reduction Info
pl: Informacja o redukcji wstrząsów

en: Black Point
pl: Czarny punkt

en: AE Info
pl: Informacje o AE

en: Lens Info
pl: Informacje o obiektywie

en: Camera Info
pl: Informacje o aparacie

en: Battery Info
pl: Informacje o baterii

en: Hometown City Code
pl: Kod miejsca zamieszkania

en: Destination City Code
pl: Kod miejsca docelowego

en: Object Distance
pl: Odległość obiektu

en: Distance of photographed object in millimeters.
pl: Odległość fotografowanego obiektu w milimetrach.

en: Flash Distance
pl: Odległość flesza

en: Bestshot Mode
pl: Tryb Bestshot

en: CCS ISO Sensitivity
pl: Czułość ISO CCD

en: Enhancement
pl: Rozszerzona

en: Finer
pl: Lepsza
