libexif 0.6.21-pre1 - en to sk translation catalogue (1049 entries)

en: Invalid format '%s', expected '%s'.
sk: Neplatný formát „%s“, očakával sa „%s“.

en: Invalid number of components (%i, expected %i).
sk: Neplatný počet zložiek (%i, bolo očakávaných %i).

en: Invalid number of components (%i, expected %i or %i).
sk: Neplatný počet zložiek (%i, bolo očakávaných %i alebo %i).

en: Macro
sk: makro

en: Normal
sk: normálny

en: Economy
sk: ekonomický

en: Fine
sk: jemný

en: Superfine
sk: superjemný

en: Off
sk: vypnutý

en: Auto
sk: auto

en: On
sk: zapnutý

en: Red-eye reduction
sk: korekcia červených očí

en: Slow synchro
sk: pomalá synchronizácia

en: Auto, red-eye reduction
sk: Auto + korekcia červených očí

en: On, red-eye reduction
sk: Zapnutý, korekcia červených očí

en: External flash
sk: externý blesk

en: Single
sk: jediný

en: Continuous
sk: spojitý

en: Movie
sk: film

en: Continuous, speed priority
sk: spojitý, priorita pre rýchlosť

en: Continuous, low
sk: spojitý, nízky

en: Continuous, high
sk: spojitý, vysoký

en: One-shot AF
sk: automatické zaostrenie pre jeden záber

en: AI servo AF
sk: inteligentné servo zaostrenie

en: AI focus AF
sk: inteligentné zaostrenie

en: Manual focus
sk: ručné zaostrenie

en: Pan focus
sk: posúvať zaostrenie

en: Large
sk: veľký

en: Medium
sk: stredný

en: Small
sk: malý

en: Medium 1
sk: stredný 1

en: Medium 2
sk: stredný 2

en: Medium 3
sk: stredný 3

en: Postcard
sk: Pohľadnica

en: Widescreen
sk: Široká obrazovka

en: Full auto
sk: plná automatika

en: Manual
sk: manuálny

en: Landscape
sk: krajinka

en: Fast shutter
sk: rýchla uzávierka

en: Slow shutter
sk: pomalá uzávierka

en: Night
sk: nočný

en: Grayscale
sk: odtiene šedej

en: Sepia
sk: sépia

en: Portrait
sk: portrét

en: Sports
sk: šport

en: Black & white
sk: čiernobiely

en: Vivid
sk: živé

en: Neutral
sk: neutrálny

en: Flash off
sk: blesk vypnutý

en: Long shutter
sk: pomalá uzávierka

en: Super macro
sk: super makro

en: Foliage
sk: zeleň

en: Indoor
sk: vnútri

en: Fireworks
sk: ohňostroj

en: Beach
sk: pláž

en: Underwater
sk: pod vodou

en: Snow
sk: sneh

en: Kids & pets
sk: deti & zvieratá

en: Night snapshot
sk: nočná scéna

en: Digital macro
sk: digitálne makro

en: My colors
sk: moje farby

en: Still image
sk: stabilný obraz

en: Color accent
sk: farebný prízvuk

en: Color swap
sk: Výmena farieb

en: Aquarium
sk: Akvárium

en: None
sk: žiadny

en: Other
sk: iný

en: High
sk: vysoký

en: Low
sk: názky

en: Auto high
sk: automat. vysoký

en: 100
sk: &

en: 200
sk: &

en: 400
sk: &

en: Default
sk: štandardný

en: Spot
sk: bod

en: Average
sk: priemer

en: Evaluative
sk: vyhodnocujúci

en: Partial
sk: čiastočný

en: Center-weighted average
sk: vážený priemer

en: Not known
sk: neznáme

en: Very close
sk: veľmi zblízka

en: Close
sk: zblízka

en: Middle range
sk: stredný rozsah

en: Far range
sk: ďaleký rozsah

en: Infinity
sk: nekonečno

en: Manual AF point selection
sk: Ručná voľba bodu automatického zaostrenia

en: None (MF)
sk: žiadny (MF)

en: Auto-selected
sk: automatický výber

en: Right
sk: vpravo

en: Center
sk: stred

en: Left
sk: vľavo

en: Auto AF point selection
sk: automatická voľba bodu zaostrenia

en: Easy shooting
sk: jednoduché fotenie

en: Program
sk: program

en: Tv-priority
sk: Tv-priorita

en: Av-priority
sk: Av-priorita

en: Canon EF 100-300mm F5.6L
sk: Canon EF 100-300 mm F5.6L

en: Tokina AT-X280AF PRO 28-80mm F2.8 Aspherical
sk: Tokina AT-X280AF PRO 28-80mm F2.8 Asférické

en: Tamron AF Aspherical 28-200mm f/3.8-5.6
sk: Tamron AF asférický 28-200mm f/3.8-5.6

en: Tamron SP AF 300mm f/2.8 LD IF
sk: Tamron SP AF 300 mm f/2.8 LD IF

en: Canon EF 24mm f/2.8 or Sigma 15mm f/2.8 EX Fisheye
sk: Canon EF 24 mm f/2.8 alebo Sigma 15 mm f/2.8 EX rybie oko

en: Canon EF 28-105mm f/4-5.6
sk: Canon EF 28-105 mm f/4-5.6

en: Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6
sk: Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6

en: Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro Photo
sk: Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x makro foto

en: Canon TS-E 45mm f/2.8
sk: Canon TS-E 45 mm f/2.8

en: Canon TS-E 90mm f/2.8
sk: Canon TS-E 90 mm f/2.8

en: Canon EF 50mm f/1.0L
sk: Canon EF 50 mm f/1.0L

en: Sigma 17-35mm f2.8-4 EX Aspherical HSM
sk: Sigma 17-35mm f2.8-4 EX asférický HSM

en: Canon EF 600mm f/4L IS
sk: Canon EF 600 mm f/4L IS

en: Canon EF 85mm f/1.2L
sk: Canon EF 85 mm f/1.2L

en: Canon EF 300mm f/2.8L IS
sk: Canon EF 300 mm f/2.8L IS

en: Canon EF 500mm f/4L IS
sk: Canon EF 500 mm f/4L IS

en: Sigma 10-20mm F4-5.6 or 12-24mm f/4.5-5.6 or 14mm f/2.8
sk: Sigma 10-20mm F4-5.6 alebo 12-24mm f/4.5-5.6 or 14mm f/2.8

en: Canon EF 28-70mm f/2.8L or Sigma 24-70mm EX f/2.8
sk: Canon EF 28-70mm f/2.8L alebo Sigma 24-70mm EX f/2.8

en: Canon EF 28mm f/1.8 USM
sk: Canon EF 28 mm f/1.8 USM

en: Sigma 15-30mm f/3.5-4.5 EX DG Aspherical
sk: Sigma 15-30mm f/3.5-4.5 EX DG asférický

en: Canon EF 180mm Macro f/3.5L or Sigma 180mm EX HSM Macro f/3.5
sk: Canon EF 180mm makro f/3.5L or Sigma 180mm EX HSM makro f/3.5

en: Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS + x1.4
sk: Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS + x1.4

en: Canon EF 400mm f/2.8L + x2
sk: Canon EF 400 mm f/2.8L + x2

en: Canon EF 100mm f/2.8 Macro
sk: Canon EF 100mm f/2.8 makro

en: Canon EF 28-200mm f/3.5-5.6
sk: Canon EF 28-200 mm f/3.5-5.6

en: Canon EF-S 18-55mm f/3.5-4.5 USM
sk: Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-4.5 USM

en: Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM
sk: Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS USM

en: Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM + x1.4
sk: Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS USM + x1.4

en: Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM + x2
sk: Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS USM + x2

en: Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM
sk: Canon EF 70-300 mm f/4.5-5.6 DO IS USM

en: Canon EF-S 17-85mm f4-5.6 IS USM
sk: Canon EF-S 17-85 mm f4-5.6 IS USM

en: Canon EF-S10-22mm F3.5-4.5 USM
sk: Canon EF-S10-22 mm F3.5-4.5 USM

en: Canon EF-S60mm F2.8 Macro USM
sk: Canon EF-S60 mm F2.8 Makro USM

en: Canon EF 24-105mm f/4L IS
sk: Canon EF 24-105 mm f/4L IS

en: Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM
sk: Canon EF 70-300 mm F4-5.6 IS USM

en: Canon EF 50mm F1.2L USM
sk: Canon EF 50 mm F1.2L USM

en: Canon EF 70-200mm f/4L IS USM
sk: Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM

en: FP sync enabled
sk: FP synchr. zapnutá

en: 2nd-curtain sync used
sk: synchr. 2. zácl. použitá

en: FP sync used
sk: FP synchr. použitá

en: Internal
sk: interný

en: External
sk: externý

en: Normal AE
sk: normálna AE

en: Exposure compensation
sk: kompenzácia expozície

en: AE lock
sk: zámok AE

en: AE lock + exposure compensation
sk: Zámok AE + kompenzácia expozície

en: No AE
sk: bez AE

en: On, shot only
sk: zapnutý, iba pri fotení

en: Smooth
sk: hladký

en: Custom
sk: vlastné

en: My color data
sk: moje farebné údaje

en: Full
sk: plný

en: Fixed
sk: pevný

en: Zoom
sk: priblíženie

en: Sunny
sk: slnečno

en: Cloudy
sk: oblačno

en: Tungsten
sk: volfrám

en: Fluorescent
sk: fluorescencia

en: Flash
sk: blesk

en: Shade
sk: odtieň

en: Manual temperature (Kelvin)
sk: ručné nastavenie teploty (v kelvinoch)

en: Daylight fluorescent
sk: denné svetlo fluorescenčné

en: Custom 1
sk: vlastné 1

en: Custom 2
sk: vlastné 2

en: Night scene
sk: nočná scéna

en: Center-right
sk: Vpravo v strede

en: Left-right
sk: Zľava doprava

en: Left-center
sk: Ľavý + stred

en: All
sk: všetky

en: On (shot 1)
sk: zapnutý (záber 1)

en: On (shot 2)
sk: zapnutý (záber 2)

en: On (shot 3)
sk: zapnutý (záber 3)

en: Compact
sk: kompaktný

en: Rotate 90 CW
sk: otočiť o +90 stupňov

en: Rotate 180
sk: otočiť o 180 stupňov

en: Rotate 270 CW
sk: otočiť o +270 stupňov

en: Rotated by software
sk: otočenie softvérom

en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Bottom to top
sk: Zdola hore

en: Top to bottom
sk: Zhora dolu

en: 2x2 matrix (clockwise)
sk: matica 2x2 (v smere hodinových ručičiek)

en: Standard
sk: Štandardný

en: Lowest
sk: Najnižšie

en: Highest
sk: Najvyššie

en: Daylight
sk: denné svetlo

en: User def. 1
sk: Použ. def. 1

en: User def. 2
sk: Použ. def. 2

en: User def. 3
sk: Použ. def. 3

en: External 1
sk: Externý 1

en: External 2
sk: Externý 2

en: External 3
sk: Externý 3

en: Faithful
sk: Verné

en: Monochrome
sk: jednofarebné

en: Settings (First Part)
sk: nastavenia (prvá časť)

en: Focal Length
sk: ohnisková vzdialenosť šošoviek

en: Settings (Second Part)
sk: nastavenia (druhá časť)

en: Panorama
sk: panoráma

en: Image Type
sk: typ obrázka

en: Firmware Version
sk: verzia firmvéru

en: Image Number
sk: číslo obrázka

en: Owner Name
sk: meno vlastníka

en: Color Information
sk: informácie o farbách

en: Serial Number
sk: Sériové číslo

en: Custom Functions
sk: vlastné funkcie

en: Macro Mode
sk: režim makro

en: Self-timer
sk: samospúšť

en: Quality
sk: kvalita

en: Flash Mode
sk: Režim blesku

en: Drive Mode
sk: jazda autom

en: Focus Mode
sk: režim zaostrenia

en: Record Mode
sk: režim záznamu

en: Image Size
sk: veľkosť obrázka

en: Easy Shooting Mode
sk: režim jednoduchého fotenia

en: Digital Zoom
sk: digitálne priblíženie

en: Contrast
sk: kontrast

en: Saturation
sk: sýtosť

en: Sharpness
sk: ostrosť

en: Metering Mode
sk: merací režim

en: Focus Range
sk: Rozsah zaostrenia

en: AF Point
sk: bod automatického zaostrenia

en: Exposure Mode
sk: expozičný režim

en: Lens Type
sk: typ šošoviek

en: Long Focal Length of Lens
sk: dlhá ohnisková vzdialenosť šošoviek

en: Short Focal Length of Lens
sk: krátka ohnisková vzdialenosť šošoviek

en: Focal Units per mm
sk: ohniskových jednotiek na mm

en: Maximal Aperture
sk: maximálna clona

en: Minimal Aperture
sk: minimálna clona

en: Flash Activity
sk: aktivita blesku

en: Flash Details
sk: podrobnosti blesku

en: AE Setting
sk: nastavenie AE

en: Image Stabilization
sk: stabilizácia obrazu

en: Display Aperture
sk: clona displeja

en: Zoom Source Width
sk: zdrojová šírka priblíženia

en: Zoom Target Width
sk: cieľová šírka priblíženia

en: Photo Effect
sk: fotoefekt

en: Manual Flash Output
sk: ručný výstup blesku

en: Color Tone
sk: farebný odtieň

en: Focal Type
sk: typ zaostrenia

en: Focal Plane X Size
sk: horizontálne rozlíšenie ohniskovej roviny

en: Focal Plane Y Size
sk: horizontálne rozlíšenie ohniskovej roviny

en: Auto ISO
sk: auto ISO

en: Shot ISO
sk: ISO snímky

en: Measured EV
sk: merané EV

en: Target Aperture
sk: cieľová clona

en: Target Exposure Time
sk: cieľový čas expozície

en: Exposure Compensation
sk: Kompenzácia expozície

en: White Balance
sk: vyváženie bielej

en: Slow Shutter
sk: pomalá uzávierka

en: Sequence Number
sk: poradové číslo

en: Flash Guide Number
sk: číslo vodidla blesku

en: Flash Exposure Compensation
sk: kompenzácia expozície blesku

en: AE Bracketing
sk: uzávierka AE

en: AE Bracket Value
sk: hodnota uzávierky AE

en: Focus Distance Upper
sk: horná vzdialenosť zaostrenia

en: Focus Distance Lower
sk: dolná vzdialenosť zaostrenia

en: FNumber
sk: číslo F

en: Exposure Time
sk: čas expozície

en: Bulb Duration
sk: trvanie žiarovky

en: Camera Type
sk: typ fotoaparátu

en: Auto Rotate
sk: automatické otočenie

en: ND Filter
sk: ND filter

en: Panorama Frame
sk: rámec panorámy

en: Panorama Direction
sk: smer panorámy

en: Tone Curve
sk: krivka tónu

en: Sharpness Frequency
sk: frekvencia ostrosti

en: Picture Style
sk: štýl obrázka

en: Size of data too small to allow for EXIF data.
sk: Veľkosť dát je príliš malá, aby umožnila EXIF údaje.

en: EXIF marker not found.
sk: EXIF značka nebola nájdená.

en: EXIF header not found.
sk: EXIF hlavička nebola nájdená.

en: Unknown encoding.
sk: Neznáme kódovanie.

en: Ignore unknown tags
sk: Ignorovať neznáme značky.

en: Ignore unknown tags when loading EXIF data.
sk: Ignorovať neznáme značky počas načítavania EXIF údajov.

en: Follow specification
sk: Dodržiavať špecifikáciu

en: Add, correct and remove entries to get EXIF data that follows the specification.
sk: Pridať opraviť a odstrániť záznamy, aby sme získali EXIF údaje, ktoré dodržiavajú špecifikáciu.

en: Do not change maker note
sk: Nemeniť poznámku o výrobcovi

en: When loading and resaving Exif data, save the maker note unmodified. Be aware that the maker note can get corrupted.
sk: Pri načítaní a znovuukladaní EXIF údajov uložiť značku nezmenenú. Buďte si vedomý, že značka sa môže poškodiť.

en: Tag '%s' was of format '%s' (which is against specification) and has been changed to format '%s'.
sk: Štítok „%s“ ma formát „%s“ (čo je proti špecifikácii) a bol zmenený na formát „%s“.

en: Tag '%s' is of format '%s' (which is against specification) but cannot be changed to format '%s'.
sk: Značka „%s“ ma formát „%s“ (čo je proti špecifikácii) a bola zmenená na formát „%s“.

en: Tag 'UserComment' had invalid format '%s'. Format has been set to 'undefined'.
sk: Štítok „UserComment“ mal neplatný formát „%s“. Formát bol zmenený na „nedefinovaný“.

en: Tag 'UserComment' has been expanded to at least 8 bytes in order to follow the specification.
sk: Štítok „UserComment“ bol rozšírený na aspoň 8 bajtov, aby podliehal špecifikácii.

en: Tag 'UserComment' is not empty but does not start with a format identifier. This has been fixed.
sk: Značka „UserComment“ nie je prízdna, ale nezačína identifikátorom formátu. Toto bolo opravené.

en: Tag 'UserComment' did not start with a format identifier. This has been fixed.
sk: Značja „UserComment“ nezačínala identifikátorom formátu. Toto bolo opravené.

en: %i bytes undefined data
sk: %i bajtov nedefinovaných údajov

en: %i bytes unsupported data type
sk: %i bajtov nepodporovaného typu údajov

en: The tag '%s' contains data of an invalid format ('%s', expected '%s').
sk: Štítok „%s“ obsahuje údaje neplatného formátu („%s“, očakávalo sa „%s“).

en: The tag '%s' contains an invalid number of components (%i, expected %i).
sk: Štítok „%s“ obsahuje neplatný počet zložiek (%i, očakávalo sa %i).

en: Chunky format
sk: Kúskový formát

en: Planar format
sk: Rovinný formát

en: Not defined
sk: nedefinovaný

en: One-chip color area sensor
sk: jednočipový farebný snímač oblasti

en: Two-chip color area sensor
sk: dvojčipový farebný snímač oblasti

en: Three-chip color area sensor
sk: trojčipový farebný snímač oblasti

en: Color sequential area sensor
sk: sekvenčný farebný snímač oblasti

en: Trilinear sensor
sk: trilineárny snímač

en: Color sequential linear sensor
sk: sekvenčný farebný snímač oblasti

en: Top-left
sk: Ľavý horný

en: Top-right
sk: Pravý horný

en: Bottom-right
sk: Pravý spodný

en: Bottom-left
sk: Ľavý spodný

en: Left-top
sk: Ľavý vrchný

en: Right-top
sk: Pravý vrchný

en: Right-bottom
sk: Pravý spodný

en: Left-bottom
sk: Ľavý spodný

en: Centered
sk: Stredný

en: Co-sited
sk: Spolu umiestnený

en: Reversed mono
sk: obrátené mono

en: Normal mono
sk: normálny mono

en: Palette
sk: paleta

en: Normal process
sk: bežné spracovanie

en: Custom process
sk: vlastné spracovanie

en: Auto exposure
sk: automatická expozícia

en: Manual exposure
sk: manuálna expozícia

en: Auto bracket
sk: automatická kompenzácia expozície

en: Auto white balance
sk: automatické vyváženie bielej

en: Manual white balance
sk: ručné vyváženie bielej

en: Low gain up
sk: nízke zosilnenie

en: High gain up
sk: vysoké zosilnenie

en: Low gain down
sk: nízke zoslabenie

en: High gain down
sk: vysoké zoslabenie

en: Low saturation
sk: nízka sýtosť

en: High saturation
sk: vysoká sýtosť

en: Soft
sk: mäkký

en: Hard
sk: tvrdý

en: Unknown
sk: neznámy

en: Avg
sk: priem

en: Center-weight
sk: vážený

en: Multi spot
sk: viac bodov

en: Pattern
sk: vzorka

en: Uncompressed
sk: nekomprimovaný

en: LZW compression
sk: LZW kompresia

en: JPEG compression
sk: JPEG kompresia

en: Deflate/ZIP compression
sk: Deflate/ZIP kompresia

en: PackBits compression
sk: PackBits kompresia

en: Tungsten incandescent light
sk: volframové inkadescentné svetlo

en: Fine weather
sk: pekné počasie

en: Cloudy weather
sk: oblačné počasie

en: Day white fluorescent
sk: biely deň, fluorescenčné

en: Cool white fluorescent
sk: chladná biela, fluorescenčné

en: White fluorescent
sk: biela, fluorescenčné

en: Standard light A
sk: štandardné svetlo A

en: Standard light B
sk: štandardné svetlo B

en: Standard light C
sk: štandardné svetlo C

en: ISO studio tungsten
sk: ISO štúdiový volfrám

en: Inch
sk: palcov

en: in
sk: pl

en: Centimeter
sk: centimetrov

en: Normal program
sk: normálny program

en: Aperture priority
sk: priorita clony

en: Aperture
sk: clona

en: Shutter priority
sk: priorita uzávierky

en: Shutter
sk: uzávierka

en: Creative program (biased toward depth of field)
sk: tvorivý program (prevažuje smerom k hĺbke poľa)

en: Creative
sk: tvorivý

en: Creative program (biased toward fast shutter speed)
sk: tvorivý program (prevažuje smerom k rýchlej uzávierke)

en: Action
sk: akčný

en: Portrait mode (for closeup photos with the background out of focus)
sk: režim portrét (pre detailné zábery s nezaostreným pozadím)

en: Landscape mode (for landscape photos with the background in focus)
sk: režim krajinka (pre fotografie krajiny so zaostreným pozadím)

en: Flash did not fire
sk: blesk sa nespustil

en: No flash
sk: Bez blesku

en: Flash fired
sk: blesk sa spustil

en: Yes
sk: áno

en: Strobe return light not detected
sk: vracajúci sa impulz svetla nebol detekovaný

en: Without strobe
sk: Bez impulzného svetla

en: Strobe return light detected
sk: vracajúci sa impulz svetla bol detekovaný

en: With strobe
sk: S impulzným svetlom

en: Flash fired, compulsory flash mode
sk: blesk sa spustil, povinný režim blesku

en: Flash fired, compulsory flash mode, return light not detected
sk: blesk sa spustil, povinný režim blesku, vracajúce sa svetlo nedetekované

en: Flash fired, compulsory flash mode, return light detected
sk: blesk sa spustil, povinný režim blesku, vracajúce sa svetlo detekované

en: Flash did not fire, compulsory flash mode
sk: blesk sa nespustil, povinný režim blesku

en: Flash did not fire, auto mode
sk: blesk sa nespustil, automatický režim blesku

en: Flash fired, auto mode
sk: blesk sa spustil, automatický režim blesku

en: Flash fired, auto mode, return light not detected
sk: blesk sa spustil, automatický režim blesku, vracajúce sa svetlo nedetekované

en: Flash fired, auto mode, return light detected
sk: blesk sa spustil, automatický režim blesku, vracajúce sa svetlo detekované

en: No flash function
sk: bez funkcie blesku

en: Flash fired, red-eye reduction mode
sk: blesk sa spustil, korekcia červených očí

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light not detected
sk: blesk sa spustil, korekcia červených očí, vracajúce sa svetlo nedetekované

en: Flash fired, red-eye reduction mode, return light detected
sk: blesk sa spustil, korekcia červených očí, vracajúce sa svetlo detekované

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode
sk: blesk sa spustil, povinný režim blesku, korekcia červených očí

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode, return light not detected
sk: blesk sa spustil, povinný režim blesku, korekcia červených očí, vracajúce sa svetlo nedetekované

en: Flash fired, compulsory flash mode, red-eye reduction mode, return light detected
sk: blesk sa spustil, povinný režim blesku, korekcia červených očí, vracajúce sa svetlo nedetekované

en: Flash did not fire, auto mode, red-eye reduction mode
sk: blesk sa nespustil, automatický režim, korekcia červených očí

en: Flash fired, auto mode, red-eye reduction mode
sk: blesk sa spustil, automatický režim, korekcia červených očí

en: Flash fired, auto mode, return light not detected, red-eye reduction mode
sk: blesk sa nespustil, automatický režim blesku, vracajúce sa svetlo nedetekované, korekcia červených očí

en: Flash fired, auto mode, return light detected, red-eye reduction mode
sk: blesk sa nespustil, automatický režim blesku, vracajúce sa svetlo detekované, korekcia červených očí

en: Close view
sk: pohľad zblízka

en: Distant view
sk: vzdialený pohľad

en: Distant
sk: Vzdialený

en: Uncalibrated
sk: nekalibrovaný

en: Invalid size of entry (%i, expected %li x %i).
sk: Neplatná veľkosť záznamu (%i, očakávalo sa %li x %i).

en: Unsupported UNICODE string
sk: Nepodporovaný reťazec UNICODE

en: Unsupported JIS string
sk: Nepodporovaný reťazec JIS

en: Tag UserComment contains data but is against specification.
sk: Štítok „UserComment“ obsahuje dáta, ale je proti špecifikácii.

en: Byte at position %i: 0x%02x
sk: bajt na pozícii %i: 0x%02x

en: Unknown Exif Version
sk: Neznáma verzia Exif

en: Exif Version %d.%d
sk: Exif verzia %d.%d

en: FlashPix Version 1.0
sk: FlashPix verzia 1.0

en: FlashPix Version 1.01
sk: FlashPix verzia 1.01

en: Unknown FlashPix Version
sk: Neznáma verzia FlashPix

en: [None]
sk: [žiadny]

en: (Photographer)
sk: (fotograf)

en: (Editor)
sk: (redaktor)

en:  (35 equivalent: %d mm)
sk:  (ekvivalent 35: %d mm)

en:  sec.
sk:  sek.

en:  (1/%d sec.)
sk:  (1/%d sek.)

en:  (%d sec.)
sk:  (%d sek.)

en: Internal error (unknown value %i)
sk: Vnútorná chyba (neznáma hodnota %i)

en: Reserved
sk: rezervované

en: Directly photographed
sk: Priamo odfotené

en: Within distance %i of (x,y) = (%i,%i)
sk: Vo vzdialenosti %i z (x,y) = (%i,%i)

en: Within rectangle (width %i, height %i) around (x,y) = (%i,%i)
sk: V obdĺžniku (šírka %i, výška %i) okolo (x,y) = (%i,%i)

en: Unexpected number of components (%li, expected 2, 3, or 4).
sk: Neočakávaný počet zložiek (%li, očakávalo sa 2, 3 alebo 4).

en: Sea level
sk: úroveň mora

en: Sea level reference
sk: referencia úrovene mora

en: Unknown value %i
sk: neznáma hodnota %i

en: Short
sk: short

en: Rational
sk: rational

en: Undefined
sk: nedefinovaný

en: Long
sk: long

en: Byte
sk: bajt

en: Float
sk: float

en: Double
sk: double

en: The file '%s' could not be opened.
sk: Súbor „%s“ nebolo možné otvoriť.

en: The data supplied does not seem to contain EXIF data.
sk: Zdá sa, že zadané údaje neobsahujú údaje EXIF.

en: Debugging information
sk: Ladiace informácie

en: Debugging information is available.
sk: Ladiace informácie sú dostupné.

en: Not enough memory
sk: Nedostatok pamäte

en: The system cannot provide enough memory.
sk: Systém neposkytol dostatok pamäte.

en: Corrupt data
sk: Poškodené údaje

en: The data provided does not follow the specification.
sk: Poskytnuté údaje nezodpovedajú špecifikácii.

en: GPS Tag Version
sk: verzia GPS štítka

en: Indicates the version of <GPSInfoIFD>. The version is given as 2.0.0.0. This tag is mandatory when <GPSInfo> tag is present. (Note: The <GPSVersionID> tag is given in bytes, unlike the <ExifVersion> tag. When the version is 2.0.0.0, the tag value is 02000000.H).
sk: Označuje verziu <GPSInfoIFD>. Verzia sa udáva ako 2.0.0.0. Tento štítok je povinný, ak je prítomný štítok <GPSInfo>. (Pozn.: Štítok <GPSVersionID> je uvedený v bajtoch na rozdiel od štítka <ExifVersion>. Keď je verzia 2.0.0.0, hodnota štítka je 02000000.H).

en: Interoperability Index
sk: Index Interoperability

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use "R98" for stating ExifR98 Rules. Four bytes used including the termination code (NULL). see the separate volume of Recommended Exif Interoperability Rules (ExifR98) for other tags used for ExifR98.
sk: Označuje identifkáciu Pravidla interoperability. Použite "R98" pre vyhlásenie pravidiel ExifR98. Použité štyri bajty vrátane ukončovacieho znaku (NULL). Ďalšie značky použité v ExifR98 nájdete v samostatnom zväzku Recommended Exif Interoperability Rules (ExifR98).

en: North or South Latitude
sk: Severná alebo južná šírka

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
sk: Označuje, či je zemepisná šírka severná alebo južná šírka. ASCII hodnota „N“ označuje severnú šírku a „S“ južnú šírku.

en: Interoperability Version
sk: Verzia Interoperability

en: Latitude
sk: zemepisná šírka

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
sk: Označuje zemepisnú šírku. Zemepisná šírka je vyjadrená tromi RACIONÁLNYMI hodnotami udanými v stupňoch, minútach a sekundách. Stupne, minúty a sekundy sú vyjadrené vo formáte ddd/1,mm/1,ss/1. Keď sú použité stupne, minúty a napr. zlomky minút sú zadané na dve desatinné miesta, formát je ddd/1,mmmm/100,0/1.

en: East or West Longitude
sk: východná alebo západná dĺžka

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
sk: Označuje, či je zemepisná dĺžka východná alebo západná dĺžka. ASCII hodnota „E“ označuje východnú dĺžku a „W“ západnú dĺžku.

en: Longitude
sk: zemepisná dĺžka

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
sk: Označuje zemepisnú dĺžku. Zemepisná dĺžka je vyjadrená tromi RACIONÁLNYMI hodnotami udanými v stupňoch, minútach a sekundách. Stupne, minúty a sekundy sú vyjadrené vo formáte ddd/1,mm/1,ss/1. Keď sú použité stupne, minúty a napr. zlomky minút sú zadané na dve desatinné miesta, formát je ddd/1,mmmm/100,0/1.

en: Altitude Reference
sk: referencia nadmorskej výšky

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the GSPAltitude tag. The reference unit is meters. Note that this tag is BYTE type, unlike other reference tags.
sk: Označuje nadmorskú výšku, ktorá sa použije ako referenčná. Ak je referenčnou hodnotou úroveň hladiny mora a nadmorská výška je nad hladinou mora, udáva sa 0. Ak je nadmorská výška pod hladinou mora, udáva sa hodnota 0 a nadmorská výška sa uvedie ako absolútna hodnota v štítku GSPAltitude. Referenčná jednotka sú metre. Všimnite si, že tento štítok je typy BAJT na rozdiel od iných referenčných štítkov.

en: Altitude
sk: nadmorská výška

en: Indicates the altitude based on the reference in GPSAltitudeRef. Altitude is expressed as one RATIONAL value. The reference unit is meters.
sk: Označuje nadmorskú výšku na základe referenčného GPSAltitudeRef. Nadmorská výška je vyjadrená ako jedna RACIONÁLNA hodnota. Referenčná jednotka sú metre.

en: GPS Time (Atomic Clock)
sk: GPS čas (atómové hodiny)

en: Indicates the time as UTC (Coordinated Universal Time). TimeStamp is expressed as three RATIONAL values giving the hour, minute, and second.
sk: Indikuje čas ako UTC (Coordinated Universal Time). TimeStamp je vyjadrený ako tri hodnoty RATIONAL udávajúce hodiny, minúty a sekundy.

en: GPS Satellites
sk: Satelity GPS

en: Indicates the GPS satellites used for measurements. This tag can be used to describe the number of satellites, their ID number, angle of elevation, azimuth, SNR and other information in ASCII notation. The format is not specified. If the GPS receiver is incapable of taking measurements, value of the tag shall be set to NULL.
sk: Indicates ktoré GPS satelity boli na merania použité. Táto značka môže popisovať počet satelitov, ich ID čísla, uhol elevácie, azimut, SNR a iné informácie v zápise ASCII. Formát nie je predpísaný. Ak nie je GPS prijímač schopný merania, hodnota tejto značky by mala byť NULL.

en: GPS Receiver Status
sk: Stav prijímača GPS

en: Indicates the status of the GPS receiver when the image is recorded. 'A' means measurement is in progress, and 'V' means the measurement is Interoperability.
sk: Indikuje stav prijímača GPS pri zázname obrázka. „A“ znamená prebiehajúce meranie a „V“ znamená, že meranie je Interoperability.

en: GPS Measurement Mode
sk: režim merania GPS

en: Indicates the GPS measurement mode. '2' means two-dimensional measurement and '3' means three-dimensional measurement is in progress.
sk: Indikuje režim merania GPS. „2“ znamená prebiehajúce dvojrozmerné a „3“ trojrozmerné meranie.

en: Measurement Precision
sk: presnosť merania

en: Indicates the GPS DOP (data degree of precision). An HDOP value is written during two-dimensional measurement, and PDOP during three-dimensional measurement.
sk: Indikuje GPS DOP (dátový stupeň presnosti). Hodnota HDOP sa zapisuje počas dvojrozmerného merania a PDOP počas trojrozmerného merania.

en: Speed Unit
sk: jednotky rýchlosti

en: Indicates the unit used to express the GPS receiver speed of movement. 'K', 'M' and 'N' represent kilometers per hour, miles per hour, and knots.
sk: Indikuje jednotky vyjadrujúce rýchlosť pohybu GPS. „K“, „M“ a „N“ predstavujú kilometre za hodinu, míle za hodinu a uzly.

en: Speed of GPS Receiver
sk: rýchlosť prijímača GPS

en: Indicates the speed of GPS receiver movement.
sk: Značí rýchlosť pohybu GPS prijímača.

en: Reference for direction of movement
sk: referencia smeru pohybu

en: Indicates the reference for giving the direction of GPS receiver movement. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
sk: Referencia pre smer pohybu prijímača GPS. „T“ značí skutočný smer a „M“ je magnetický smer.

en: Direction of Movement
sk: smer pohybu

en: Indicates the direction of GPS receiver movement. The range of values is from 0.00 to 359.99.
sk: Značí smer pohybu prijímača GPS. Rozsah hodnôt je od 0.00 do 359.99.

en: GPS Image Direction Reference
sk: referencia smeru obrázka podľa GPS

en: Indicates the reference for giving the direction of the image when it is captured. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
sk: Referencia pre smer obrázka, keď bol zachytený. „T“ značí skutočný smer obrázka a „M“ je magnetický smer.

en: GPS Image Direction
sk: smer obrázka podľa GPS

en: Indicates the direction of the image when it was captured. The range of values is from 0.00 to 359.99.
sk: Značí smer obrázka, keď bol zachytený. Rozsah hodnôt je od 0.00 do 359.99.

en: Geodetic Survey Data Used
sk: použité geodetické prieskumné dáta

en: Indicates the geodetic survey data used by the GPS receiver. If the survey data is restricted to Japan, the value of this tag is 'TOKYO' or 'WGS-84'. If a GPS Info tag is recorded, it is strongly recommended that this tag be recorded.
sk: Indikuje geodetické prieskumné dáta použité prijímačom GPS. Ak sú geodetické dáta obmedzené na Japonsko, hodnota tejto značky je „TOKYO“ alebo „WGS-84“. Ak je zaznamenaná značka GPS Info dôrazne sa odporúča zaznamenať aj túto značku.

en: Reference For Latitude of Destination
sk: referencia zemepisnej šírky cieľa

en: Indicates whether the latitude of the destination point is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
sk: Označuje, či je zemepisná šírka severná alebo južná šírka. ASCII hodnota „N“ označuje severnú šírku a „S“ južnú šírku.

en: Latitude of Destination
sk: zemepisná šírka cieľa

en: Indicates the latitude of the destination point. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. If latitude is expressed as degrees, minutes and seconds, a typical format would be dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format would be dd/1,mmmm/100,0/1.
sk: Označuje zemepisnú šírku. Zemepisná šírka je vyjadrená tromi RACIONÁLNYMI hodnotami udanými v stupňoch, minútach a sekundách. Stupne, minúty a sekundy sú vyjadrené vo formáte dd/1,mm/1,ss/1. Keď sú použité stupne, minúty a napr. zlomky minút sú zadané na dve desatinné miesta, formát je dd/1,mmmm/100,0/1.

en: Reference for Longitude of Destination
sk: referencia zemepisnej dĺžky cieľa

en: Indicates whether the longitude of the destination point is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
sk: Označuje, či je zemepisná dĺžka východná alebo západná dĺžka. ASCII hodnota „E“ označuje východnú dĺžku a „W“ západnú dĺžku.

en: Longitude of Destination
sk: zemepisná dĺžka cieľa

en: Indicates the longitude of the destination point. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. If longitude is expressed as degrees, minutes and seconds, a typical format would be ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format would be ddd/1,mmmm/100,0/1.
sk: Označuje zemepisnú dĺžku. Zemepisná dĺžka je vyjadrená tromi RACIONÁLNYMI hodnotami udanými v stupňoch, minútach a sekundách. Stupne, minúty a sekundy sú vyjadrené vo formáte ddd/1,mm/1,ss/1. Keď sú použité stupne, minúty a napr. zlomky minút sú zadané na dve desatinné miesta, formát je ddd/1,mmmm/100,0/1.

en: Reference for Bearing of Destination
sk: referencia azimutu cieľa

en: Indicates the reference used for giving the bearing to the destination point. 'T' denotes true direction and 'M' is magnetic direction.
sk: Referencia pre azimut k cieľovému bodu. „T“ značí skutočný smer a „M“ je magnetický smer.

en: Bearing of Destination
sk: azimut cieľa

en: Indicates the bearing to the destination point. The range of values is from 0.00 to 359.99.
sk: Značí azimut k cieľovému bodu. Rozsah hodnôt je od 0.00 do 359.99.

en: Reference for Distance to Destination
sk: referencia vzdialenosti do cieľa

en: Indicates the unit used to express the distance to the destination point. 'K', 'M' and 'N' represent kilometers, miles and nautical miles.
sk: Indikuje jednotku použitú na vyjadrenie vzdialenosti do cieľového bodu. „K“, „M“ a „N“ predstavujú kilometre, míle a námorné míle.

en: Distance to Destination
sk: vzdialenosť do cieľa

en: Indicates the distance to the destination point.
sk: Označuje vzdialenosť k cieľovému bodu.

en: Name of GPS Processing Method
sk: názov metódy spracovania GPS

en: A character string recording the name of the method used for location finding. The first byte indicates the character code used, and this is followed by the name of the method. Since the Type is not ASCII, NULL termination is not necessary.
sk: Znakový reťazec zaznamenávajúci názov metódy použitej na lokalizáciu. Prvý bajt označuje použitý znakový kód a po ňom nasleduje názov metódy. Pretože Typ nie je ASCII, nie je potrebné ukončenie znakom NULL.

en: Name of GPS Area
sk: Názov oblasti GPS

en: A character string recording the name of the GPS area. The first byte indicates the character code used, and this is followed by the name of the GPS area. Since the Type is not ASCII, NULL termination is not necessary.
sk: Znakový reťazec zaznamenávajúci názov použitej oblasti GPS. Prvý bajt označuje použitý znakový kód a po ňom nasleduje názov oblasti GPS. Pretože Typ nie je ASCII, nie je potrebné ukončenie znakom NULL.

en: GPS Date
sk: Dátum GPS

en: A character string recording date and time information relative to UTC (Coordinated Universal Time). The format is "YYYY:MM:DD". The length of the string is 11 bytes including NULL.
sk: Znakový reťazec zaznamenávajúci dátum a čas vzhľadom na UTC (Coordinated Universal Time). Formát je „YYYY:MM:DD“. Pretože Typ nie je ASCII, nie je potrebné ukončenie znakom NULL.

en: GPS Differential Correction
sk: Diferenciálna korekcia GPS

en: Indicates whether differential correction is applied to the GPS receiver.
sk: Indikuje, či sa na prijímač GPS používa diferenciálna korekcia.

en: New Subfile Type
sk: Nový typ podsúboru

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
sk: Všeobecné označenie údajov obsiahnutých v tomto podsúbore.

en: Image Width
sk: šírka obrázka

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet stĺpcov obrazových údajov rovný počtu pixelov na riadok. V JPEG komprimovaných dátach sa namiesto tejto značky používa JPEG značka.

en: Image Length
sk: dĺžka obrázka

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet riadkov obrazových údajov rovný počtu pixelov na stĺpec. V JPEG komprimovaných dátach sa namiesto tejto značky používa JPEG značka.

en: Bits per Sample
sk: bitov na vzorku

en: The number of bits per image component. In this standard each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. See also <SamplesPerPixel>. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet bitov na obrazovú zložku. V tomto štandarde má každá zložka 8 bitov, takže hodnota tejto značky je 8. Pozri aj <SamplesPerPixel>. V JPEG komprimovaných dátach sa namiesto tejto značky používa JPEG značka.

en: Compression
sk: kompresia

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
sk: Kompresná schéma použitá na obrazové dáta. Keď je primárny obrázok komprimovaný ako JPEG, tento údaj nie je potrebný a vynecháva sa. Ak náhľady používajú JPEG kompresiu, hodnota tejto značky je 6.

en: Photometric Interpretation
sk: fotometrická interpretácia

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Kompozícia pixelov. V JPEG komprimovaných dátach sa namiesto tejto značky používa JPEG značka.

en: Fill Order
sk: poradie vypĺňania

en: Document Name
sk: názov dokumentu

en: Image Description
sk: popis obrázka

en: A character string giving the title of the image. It may be a comment such as "1988 company picnic" or the like. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <UserComment> is to be used.
sk: Znakový reťazec udávajúci nadpis obrázka. Môže to byť komentár ako "rodinný piknik 1988" alebo podobne. Dvojbajtové znakové sady nie je možné použiť. Keď je potrebná dvojbajtová znaková sada, použite Privátnu značku Exif <UserComment>.

en: Manufacturer
sk: výrobca

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Výrobca záznamového zariadenia. Toto je výrobca digitálneho fotoaparátu, skenera, videodigitalizátora alebo iného zariadenia, ktoré vytvorilo obrázok. Keď je pole prázdne, výrobca je neznámy.

en: Model
sk: model

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Názov alebo číslo modelu zariadenia. Toto je model digitálneho fotoaparátu, skenera, videodigitalizátora alebo iného zariadenia, ktoré vytvorilo obrázok. Keď je pole prázdne, model je neznámy.

en: Strip Offsets
sk: umiestnenie obrazových dát

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <RowsPerStrip> and <StripByteCounts>.
sk: Pre každý prúžok, ofset prúžka v bajtoch. Odporúča sa ho zvoliť tak, aby počet bajtov prúžka neprekročil 60 kilobajtov. Pri JPEG komprimovaných dátach tento údaj nie je potrebný a vynechá sa. Pozri aj <StripOffsets> a <StripByteCounts>.

en: Orientation
sk: orientácia

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
sk: Orientácia obrázka vzhľadom na riadky a stĺpce.

en: Samples per Pixel
sk: vzoriek na pixel

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet zložiek na pixel. Keďže tento štandard sa vzťahuje na RGB a YCbCr obrázky, hodnota tejto značky je 3. V JPEG komprimovaných dátach sa namiesto tejto značky používa JPEG značka.

en: Rows per Strip
sk: riadkov na prúžok

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted. See also <StripOffsets> and <StripByteCounts>.
sk: Počet riadkov na prúžok. Toto je počet obrazových riadkov v jednom prúžku, keď sa obrázok delí na prúžky. Pri JPEG komprimovaných dátach tento údaj nie je potrebný a vynechá sa. Pozri aj <StripOffsets> a <StripByteCounts>.

en: Strip Byte Count
sk: bajtov na komprimovaný prúžok

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
sk: Celkový počet bajtov na každý komprimovaný prúžok. Pre JPEG komprimované dáta tento údaj nie je potrebný a vynechá sa.

en: X-Resolution
sk: horizontálne rozlíšenie

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
sk: Počet pixelov na <ResolutionUnit> v smere <ImageWidth>. Keď je rozlíšenie obrázka neznáme, použije sa 72 [dpi].

en: Y-Resolution
sk: horizontálne rozlíšenie

en: The number of pixels per <ResolutionUnit> in the <ImageLength> direction. The same value as <XResolution> is designated.
sk: Počet pixelov na <ResolutionUnit> v smere <ImageLength>. Použije sa rovnaká hodnota ako <XResolution>.

en: Planar Configuration
sk: rovinná konfigurácia

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
sk: Označuje, či sa obrazové zložky zaznamenávajú v kúskovom alebo rovinnom formáte. V JPEG komprimovaných dátach sa namiesto tejto značky používa JPEG značka. Ak toto pole neexistuje, štandardná hodnota pre TIFF sa predpokladá 1 (kúskový).

en: Resolution Unit
sk: jednotka rozlíšenia

en: The unit for measuring <XResolution> and <YResolution>. The same unit is used for both <XResolution> and <YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
sk: Jednotka pre meranie <XResolution> and <YResolution>. Rovnaká jednotka sa používa pre <XResolution> aj <YResolution>. Ak je rozlíšenie obrázka neznáme, použije sa 2 (palce).

en: Transfer Function
sk: prenosová funkcia

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sk: Prenosová funkcia obrázka, popísaná tabuľkou. Bežne táto značka nie je potrebná, keďže farebný priestor je uvedený v informačnej značke farebného priestoru (<ColorSpace>).

en: Software
sk: softvér

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. The detailed format is not specified, but it is recommended that the example shown below be followed. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Táto značka zaznamenáva názov a verziu softvéru alebo firmvéru fotoaparátu alebo zariadenia, ktoré bolo použité pri tvorbe obrázka. Podrobný formát nie je špecifikovaný, ale odporúča sa dodržiavať formát ako v dolu uvedenom príklade. Keď je pole prázdne, verzia je neznáma.

en: Date and Time
sk: dátum a čas

en: The date and time of image creation. In this standard (EXIF-2.1) it is the date and time the file was changed.
sk: Dátum a čas vytvorenia obrázka. V tomto štandarde (EXIF-2.1) je to dátum a čas zmeny súboru.

en: Artist
sk: Autor

en: This tag records the name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written as in the example below for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Táto značka zaznamenáva vlastníka fotoaparátu, fotografa alebo tvorcu obrázka. Presný formát nie je špecifikovaný, ale odporúča sa, aby kvôli interoperabilite bola informácia zapísaná ako v dolu uvedenom príklade. Keď je pole prázdne, umelec je neznámy.

en: White Point
sk: biely bod

en: The chromaticity of the white point of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sk: Chromaticita bieleho bodu obrázka. Bežne nie je táto značka potrebná, keďže farebný priestor je uvedený v informačnej značke farebného priestoru (<ColorSpace>).

en: Primary Chromaticities
sk: primárne chromaticity

en: The chromaticity of the three primary colors of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in the color space information tag (<ColorSpace>).
sk: Chromaticity troch primárnych farieb obrázka. Bežne nie je táto značka potrebná, keďže farebný priestor je uvedený v informačnej značke farebného priestoru (<ColorSpace>).

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
sk: Definovala Adobe Corporation aby umožnila TIFF stromy v TIFF súboroch.

en: Transfer Range
sk: prenosový rozsah

en: JPEG Interchange Format
sk: formát JPEG

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
sk: Pozícia začiatočného bajtu (SOI) komprimovaných JPEG dát náhľadu. Nepoužíva sa pre JPEG dáta primárneho obrázka.

en: JPEG Interchange Format Length
sk: dĺžka JPEG dát

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
sk: Počet bajtov komprimovaných JPEG dát náhľadu. Nepoužíva sa pre JPEG dáta primárneho obrázka. JPEG náhľady sa nerozdeľujú ale zaznamenávajú sa ako súvislý bitový tok JPEG od SOI po EOI. Značky Appn a COM sa nezaznamenávajú. Komprimované náhľady nesmú byť zaznamenané vo viac ako 64 kilobajtoch vrátane všetkých ostatných dát zaznamenaných v APP1.

en: YCbCr Coefficients
sk: koeficienty YCbCr

en: The matrix coefficients for transformation from RGB to YCbCr image data. No default is given in TIFF; but here the value given in "Color Space Guidelines", is used as the default. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability this condition.
sk: Matica koeficientov transformácie obrazových dát z RGB na YCbCr. V TIFF nie je definovaná štandardná hodnota; ale tu sa používa hodnota uvedená v „Pokyny ohľadne farebného priestoru“. Farebný priestor je deklarovaný informačným štítkom farebného priestoru, pričom štandardnou hodnotou je tá, ktorá dáva optimálnu charakteristiku interoperability tohto stavu.

en: YCbCr Sub-Sampling
sk: podvzorkovanie YCbCr

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Vzorkovací pomer zložiek chrominancie v pomere k svietivosti. V dátach komprimovaných JPEG sa namiesto tohto štítka používa značka JPEG.

en: YCbCr Positioning
sk: poloha YCbCr

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended in this standard that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
sk: Poloha zložiek chrominancie vzhľadom ku zložke svietivosti. Toto pole je určené iba pre komprimované dáta JPEG alebo nekomprimované dáta YCbCr. Štandard TIFF je 1 (centrované), ale keď Y:Cb:Cr = 4:2:2 odporúča sa v tomto štandarde použiť pre záznam dát 2 (na rovnakom mieste), aby sa zlepšila kvalita obrazu pri zobrazovaní na televíznych systémoch. Keď toto pole neexistuje, čítacie zariadenie bude predpokladať štandard TIFF. V prípade, že Y:Cb:Cr = 4:2:0 sa odporúča štandard TIFF (centrované). Ak čítacie zariadenie nedokáže naraz podporovať oba druhy <YCbCrPositioning>, bude sa držať štandardu TIFF nezávisle od hodnoty v tomto poli. Uprednostňuje sa, aby čítacie zariadenia podporovali obe polohy - centrované aj na rovnakom mieste.

en: Reference Black/White
sk: referenčná čierna/biela

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability these conditions.
sk: Referenčná hodnota čierneho bodu a referenčná hodnota bieleho bodu. TIFF neudáva štandardné hodnoty, ale nižšie uvedené hodnoty sú tu dané ako štandardy. Farebný priestor sa deklaruje v informačnom štítku farebného priestoru, pričom štandardnou hodnotou je tá, ktorá dáva optimálnu charakteristiku interoperability tohto stavu.

en: XML Packet
sk: XML paket

en: XMP Metadata
sk: XMP metadáta

en: CFA Pattern
sk: vzorka CFA

en: Indicates the color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
sk: Označuje geometrickú vzorku poľa farebného filtra (CFA) obrazového snímača pri použítí jednočipového farebného snímača oblasti. Nevzťahuje sa na všetky metódy snímania.

en: Battery Level
sk: úroveň batérie

en: Copyright
sk: autorské práva

en: Copyright information. In this standard the tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., "Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.". In this standard the field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code (see example 2). When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given (see example 3). When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Informácia o autorských právach. V tomto štandarde štítok označuje aj práva fotografa aj redaktora. Je to informácia o autorských právach osoby či organizácie, ktorá si nárokuje práva na obrázok. Do tohto poľa patrí vyhlásenie autorských práv vrátane dátumu; napr. "Copyright, John Smith, 20xx. Všetky práva vyhradené.". V tomto štandarde pole obsahuje ako autorské práva fotografa, tak aj redaktora, pričom každé je samostatnou časťou záznamu. Keď existuje jasný rozdiel medzi autorskými právami fotografa a redaktora, majú byť zapísané v poradí najskôr fotograf, potom redaktor, oddelené znakom NULL (v takom prípade, keďže štítok tiež končí znakom NULL, obsahuje dva znaky NULL) (pozri príklad 1). Keď sa udáva iba fotograf, je ukončené iba jedným znakom NULL (pozri príklad 2). Keď je pole nevyplnené, zaobchádza sa s ním ako s neznámym.

en: Exposure time, given in seconds (sec).
sk: Čas expozície v sekundách (sek).

en: F-Number
sk: číslo F

en: The F number.
sk: číslo F.

en: Image Resources Block
sk: blok obrazových prostriedkov

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF. ordinarily, however, it does not contain image data as in the case of TIFF.
sk: Ukazovateľ na Exif IFD. Interoperabilita, Exif IFD má rovnakú štruktúru ako štruktúra IFD podľa špecifikácie v TIFF. Bežne však neobsahuje obrazové dáta ako v prípade štruktúry v TIFF.

en: Exposure Program
sk: Program expozície

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
sk: Trieda programu, ktorý fotoaparát používa na nastavenie expozície pri fotení obrázka.

en: Spectral Sensitivity
sk: spektrálna citlivosť

en: Indicates the spectral sensitivity of each channel of the camera used. The tag value is an ASCII string compatible with the standard developed by the ASTM Technical Committee.
sk: Označuje spektrálnu citlivosť každého z kanálov použitého fotoaparátu. Hodnota štítka je ASCII reťazec kompatibilný so štandardom vyvinutým Technickou komisiou ASTM.

en: GPS Info IFD Pointer
sk: Ukazovateľ IFD GPS info

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
sk: Ukazovateľ na GPS Info IFD. Štruktúra interoperability GPS Info IFD, rovnako ako pri Exif IFD, neobsahuje obrazové dáta.

en: ISO Speed Ratings
sk: rýchlostné ohodnotenie ISO

en: Indicates the ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
sk: Označuje ISO rýchlosť a ISO zemepisnú šírku fotoaparátu alebo vstupného zariadenia podľa špecifikácie ISO 12232.

en: Opto-Electronic Conversion Function
sk: Optoelektronická konverzná funkcia

en: Indicates the Opto-Electronic Conversion Function (OECF) specified in ISO 14524. <OECF> is the relationship between the camera optical input and the image values.
sk: Označuje optoelektronickú konverznú funkciu (OECF) podľa špecifikácie ISO 14524. <OECF> je vzťah medzi optickým vstupom fotoaparátu a hodnotami obrázka.

en: Time Zone Offset
sk: posun časového pásma

en: Encodes time zone of camera clock relative to GMT.
sk: Kóduje časové pásmo hodín fotoaparátu vzhľadom na GMT

en: Exif Version
sk: verzia exif štítka

en: The version of this standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
sk: Podporovaná verzia tohto štandardu. Neexistencia tohto poľa znamená nekonformnosť so štandardom.

en: Date and Time (Original)
sk: dátum a čas (originálu)

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
sk: Dátum a čas, kedy boli vytvorené pôvodné obrazové dáta. Pre digitálny fotoaparát je to dátum a čas zachytenia a zaznamenania obrázka.

en: Date and Time (Digitized)
sk: dátum a čas (digitalizácie)

en: The date and time when the image was stored as digital data.
sk: Dátum a čas, kedy bol obrázok uložený ako digitálne dáta.

en: Components Configuration
sk: Konfigurácia komponentov

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <PhotometricInterpretation> tag. However, since <PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
sk: Informácia špecifická pre kompresné dáta. Kanály každej zložky sú zoradené v poradí d 1. po 4. zložku. Pre nekomprimované dáta je poradie dát dané štítkom <PhotometricInterpretation>. Avšak keďže <PhotometricInterpretation> dokáže vyjadriť iba poradie Y, Cb a Cr, tento štítok je použiteľný v prípadoch, kedy komprimované dáta používajú iné komponenty ako Y, Cb, a Cr a na to, aby sa umožnila podpora iných poradí.

en: Compressed Bits per Pixel
sk: komprimované bity na pixel

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
sk: Informácia špecifická komprimovaným dátam. Režim kompresie použitý na komprimovaný obrázok sa označuje v jednotkách bity na pixel.

en: Shutter Speed
sk: Rýchlosť uzávierky

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
sk: Rýchlosť uzávierky. Jednotka je nastavenie APEX (Aditívny systém fotografickej expozície).

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
sk: Clona. Jednotka je hodnota APEX.

en: Brightness
sk: jas

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sk: Hodnota jasu. Jednotka je hodnota APEX. Bežne sa udáva v rozsahu -99.99 až 99.99.

en: Exposure Bias
sk: expozičné skreslenie

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sk: Expozičné skreslenie. Jednotka je hodnota APEX. Bežne sa udáva v rozsahu -99.99 až 99.99.

en: Maximum Aperture Value
sk: maximálna hodnota clony

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
sk: Najmenšie číslo F šošoviek. Jednotka je hodnota APEX. Bežne sa udáva v rozsahu -99.99 až 99.99.

en: Subject Distance
sk: vzdialenosť subjektu

en: The distance to the subject, given in meters.
sk: Vzdialenosť subjektu v metroch.

en: The metering mode.
sk: Režim merania.

en: Light Source
sk: svetelný zdroj

en: The kind of light source.
sk: Druh svetelného zdroja.

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
sk: Tento štítok sa zaznamenáva, keď je obrázok odfotený pri impulznom svetle (blesk).

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
sk: Skutočná ohnisková vzdialenosť šošoviek v mm. Nerobí sa konverzia na ohniskovú vzdialenosť fotoaprátu s 35 mm filmom.

en: Subject Area
sk: oblasť subjektu

en: This tag indicates the location and area of the main subject in the overall scene.
sk: Tento štítok označuje polohu a plochu hlavného subjektu v celkovej scéne.

en: TIFF/EP Standard ID
sk: ID štandardu TIFF/EP

en: Maker Note
sk: poznámka výrobcu

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
sk: Štítok pre výrobcov zariadení zapisujúcich exif informácie pre uloženie akejkoľvek potrebnej informácie. Obsah je na výrobcovi.

en: User Comment
sk: komentár používateľa

en: A tag for Exif users to write keywords or comments on the image besides those in <ImageDescription>, and without the character code limitations of the <ImageDescription> tag. The character code used in the <UserComment> tag is identified based on an ID code in a fixed 8-byte area at the start of the tag data area. The unused portion of the area is padded with NULL ("00.h"). ID codes are assigned by means of registration. The designation method and references for each character code are defined in the specification. The value of CountN is determined based on the 8 bytes in the character code area and the number of bytes in the user comment part. Since the TYPE is not ASCII, NULL termination is not necessary. The ID code for the <UserComment> area may be a Defined code such as JIS or ASCII, or may be Undefined. The Undefined name is UndefinedText, and the ID code is filled with 8 bytes of all "NULL" ("00.H"). An Exif reader that reads the <UserComment> tag must have a function for determining the ID code. This function is not required in Exif readers that do not use the <UserComment> tag. When a <UserComment> area is set aside, it is recommended that the ID code be ASCII and that the following user comment part be filled with blank characters [20.H].
sk: Štítok, kde používatelia exif môžu zapísať kľúčové slová alebo komentár k obrázku naviac k <ImageDescription> a bez obmedzení znakovej sady ako pri štítku <ImageDescription>. Znakový kód použitý v štítku <UserComment> je identifikovaný na základe ID kódu v pevnej 8-bajtovej oblasti na začiatku štítku. Nevyužitá časť oblasti sa doplní znakmi NULL ("00.h"). ID kódy sú pridelené na základe registrácie. Spôsoby určenia a referencií každého znakového kódu sú udané v Tabuľke 6. Hodnota CountN sa určí na základe 8 bajtov v oblasti znakového kódu a počtu bajtov v časti používateľského komentára. Keďže TYPE nie je ASCII, nie je potrebné ukončenie pomocou NULL (pozri Obr. 9). ID kód oblasti <UserComment> môže byť Definovaný kód ako JIS alebo ASCII alebo môže byť Nedefinovaný. Nedefinovaný názov je UndefinedText a ID kód sa vyplní 8 bajtami znaku "NULL" ("00.H"). Čítacie zariadenie exif, ktoré číta štítok <UserComment> musí mať funkciu na určenie ID kódu. Táto funkcia sa nevyžaduje v čítacích zariadeniach exif, ktoré nevyužívajú štítok <UserComment>. Keď sa vyhradí oblasť <UserComment>, odporúča sa, aby ID kód bol ASCII a nasledovná časť používateľského komentára bola vyplnená prázdnymi znakmi [20.H].

en: Sub-second Time
sk: Zlomky sekundy

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTime> tag.
sk: Štítok, ktorý sa používa na záznam zlomkov sekundy štítka <DateTime>.

en: Sub-second Time (Original)
sk: dátum a čas (originálu)

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeOriginal> tag.
sk: Štítok, ktorý sa používa na záznam zlomkov sekundy štítka <DateTimeOriginal>.

en: Sub-second Time (Digitized)
sk: dátum a čas (digitalizácie)

en: A tag used to record fractions of seconds for the <DateTimeDigitized> tag.
sk: Štítok, ktorý sa používa na záznam zlomkov sekundy štítka <DateTimeDigitized>.

en: XP Title
sk: XP názov

en: A character string giving the title of the image, encoded in UTF-16LE.
sk: Znakový reťazec udávajúci názov obrázka v kódovaní UTF-16LE.

en: XP Comment
sk: XP komentár

en: A character string containing a comment about the image, encoded in UTF-16LE.
sk: Znakový reťazec obsahujúci komentár k obrázku v kódovaní UTF-16LE.

en: XP Author
sk: XP autor

en: A character string containing the name of the image creator, encoded in UTF-16LE.
sk: Znakový reťazec obsahujúci meno tvorcu obrázka v kódovaní UTF-16LE.

en: XP Keywords
sk: XP kľúčové slová

en: A character string containing key words describing the image, encoded in UTF-16LE.
sk: Znakový reťazec obsahujúci kľúčové slová popisujúce obrázok v kódovaní UTF-16LE.

en: XP Subject
sk: XP predmet

en: A character string giving the image subject, encoded in UTF-16LE.
sk: Znakový reťazec udávajúci predmet obrázka v kódovaní UTF-16LE.

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
sk: Verzia FlashPix formátu podporovaná FPXR súborom.

en: Color Space
sk: farebný priestor

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB (=1) is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated (=FFFF.H) is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
sk: Štítok informácie o farebnom priestore je vždy zaznamenaný ako špecifikátor farebného priestoru. Normálne sa na definíciu farebného priestoru používa sRGB (=1) na základe podmienok a prostredia PC monitora. Ak je použitý iný farebný priestor ako sRGB, nastaví sa Nekalibrovaný (=FFFF.H). S obrazovými údajmi zaznamenanými ako Nekalibrované je možné pracovať ako s sRGB keď sa skonvertujú na FlashPix.

en: Pixel X Dimension
sk: vodorovný rozmer pixla

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
sk: Informácia špecifická komprimovaným dátam. Keď sa zaznamená komprimovaný súbor, platná šírka zmysluplného obrázka sa musí zaznamenať do tohto štítka, či je alebo nie je prítomná výplň alebo značka reštart. Tento štítok by nemal existovať v nekomprimovanom súbore.

en: Pixel Y Dimension
sk: zvislý rozmer pixla

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid height of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file. Since data padding is unnecessary in the vertical direction, the number of lines recorded in this valid image height tag will in fact be the same as that recorded in the SOF.
sk: Informácia špecifická komprimovaným dátam. Keď sa zaznamená komprimovaný súbor, platná výška zmysluplného obrázka sa musí zaznamenať do tohto štítka, či je alebo nie je prítomná výplň alebo značka reštart. Tento štítok by nemal existovať v nekomprimovanom súbore. Pretože doplňovanie dát nie je potrebné v zvislom smere, počet riadkov zaznamenaných v tomto platnom štítku výšky obrázka bude v skutočnosti rovnaký ako ten, ktorý je zaznamenaný v SOF.

en: Related Sound File
sk: súvisiaci zvukový súbor

en: This tag is used to record the name of an audio file related to the image data. The only relational information recorded here is the Exif audio file name and extension (an ASCII string consisting of 8 characters + '.' + 3 characters). The path is not recorded. Stipulations on audio and file naming conventions are defined in the specification. When using this tag, audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. Writers are also allowed to store the data such as Audio within APP2 as FlashPix extension stream data. The mapping of Exif image files and audio files is done in any of three ways, [1], [2] and [3]. If multiple files are mapped to one file as in [2] or [3], the above format is used to record just one audio file name. If there are multiple audio files, the first recorded file is given. In the case of [3], for example, for the Exif image file "DSC00001.JPG" only  "SND00001.WAV" is given as the related Exif audio file. When there are three Exif audio files "SND00001.WAV", "SND00002.WAV" and "SND00003.WAV", the Exif image file name for each of them, "DSC00001.JPG", is indicated. By combining multiple relational information, a variety of playback possibilities can be supported. The method of using relational information is left to the implementation on the playback side. Since this information is an ASCII character string, it is terminated by NULL. When this tag is used to map audio files, the relation of the audio file to image data must also be indicated on the audio file end.
sk: Tento štítok sa používa na zaznamenanie zvukového súboru, ktorý sa vzťahuje na obrazové dáta. Jediná relačná informácia, ktorá sa tu zaznamenáva je názov zvukového súboru a jeho rozšírenie (ASCII reťazec pozostávajúci z 8 znakov + „.“ + 3 znaky). Cesta sa nezaznamenáva. Podmienky vzťahujúce sa na zvukový záznam sú uvedené v špecifikácii. Pri použití tohto štítka musia byť zvukové súbory zaznamenané v súlade s formátom zvuku Exif. Zapisovacie zariadenia tiež môžu ukladať dáta ako zvuk v rámci APP2 ako dáta rozširujúceho FlashPix toku. Zvukové súbory musia byť zaznamenané v súlade s Exif zvukovým formátom. Mapovanie Exif obrazových súborov a zvukových súborov sa robí akýmkoľvek z troch spôsobov, [1], [2] and [3]. Ak sa mapuje viacero súborov na jeden súbor ako v prípadoch [2] či [3] tejto tabuľky, vyššie uvedený formát sa používa na záznam iba jedného názvu zvukového súboru. Ak je viacero zvukových súborov, udáva sa prvý zaznamenaný. V prípade [3], napr. pre Exif obrazový súbor "DSC00001.JPG" sa udáva ako zvukový súbor iba "SND00001.WAV". Keď existujú tri Exif zvukové súbory "SND00001.WAV", "SND00002.WAV" a "SND00003.WAV", označuje názov Exif obrazového súboru pre každý z nich, "DSC00001.JPG". Kombináciou viacerých relačných informácií je možná podpora rôznych prehrávacích schopností. Metóda využitia relačnej informácie sa ponecháva na implementáciu na strane prehrávača. Keďže táto informácia je znakový reťazec ASCII, je ukončená znakom NULL. Keď sa tento štítok použije na mapovanie zvukových súborov, vzťah zvukového súboru na obrazové dáta sa tiež musí označiť na konci zvukového súboru.

en: Interoperability IFD Pointer
sk: Ukazovateľ interoperability IFD

en: Interoperability IFD is composed of tags which stores the information to ensure the Interoperability and pointed by the following tag located in Exif IFD. The Interoperability structure of Interoperability IFD is the same as TIFF defined IFD structure but does not contain the image data characteristically compared with normal TIFF IFD.
sk: IFD interoperability sa skladá zo štítkov ukladajúcich informácie na zaistenie interoperability a ukazuje naň nasledujúci štítok nachádzajúci sa v Exif IFD. Štruktúra IFD interoperability je rovnaká ako IFD štruktúra definovaná v TIFF, ale neobsahuje obrazové údaje charakteristicky porovnané s normálnym TIFF IFD.

en: Flash Energy
sk: energia blesku

en: Indicates the strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
sk: Označuje energiu elektronického dosvietenia v čase zachytenia obrázka meranú v Beam Candle Power Seconds (BCPS).

en: Spatial Frequency Response
sk: priestorová frekvenčná odozva

en: This tag records the camera or input device spatial frequency table and SFR values in the direction of image width, image height, and diagonal direction, as specified in ISO 12233.
sk: Tento štítok zaznamenáva tabuľku priestorovej frekvenčnej odozvy zariadenia a hodnoty PFO v smere šírky obrázka a v diagonálnom smere podľa špecifikácie ISO 12233.

en: Focal Plane X-Resolution
sk: horizontálne rozlíšenie ohniskovej roviny

en: Indicates the number of pixels in the image width (X) direction per <FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
sk: Tento štítok označuje počet pixelov šírky obrázka (X) na <FocalPlaneResolutionUnit> v ohniskovej rovine fotoaparátu.

en: Focal Plane Y-Resolution
sk: horizontálne rozlíšenie ohniskovej roviny

en: Indicates the number of pixels in the image height (V) direction per <FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
sk: Tento štítok označuje počet pixelov výšky obrázka (Y) na <FocalPlaneResolutionUnit> v ohniskovej rovine fotoaparátu.

en: Focal Plane Resolution Unit
sk: jednotka rozlíšenia v ohniskovej rovine

en: Indicates the unit for measuring <FocalPlaneXResolution> and <FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <ResolutionUnit>.
sk: Tento štítok označuje jednotky, v ktorých je merané <FocalPlaneXResolution> a <FocalPlaneYResolution>. Táto hodnota je rovnaká ako <ResolutionUnit>.

en: Subject Location
sk: umiestnenie subjektu

en: Indicates the location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Rotation> tag. The first value indicates the X column number and the second indicates the Y row number.
sk: Tento štítok označuje umiestnenie hlavného subjektu na scéne. Hodnota tohto štítku predstavuje pixel v strede hlavného subjektu vzhľadom na ľavý okraj, pred procesom rotácie podľa štítka <Rotation>. Prvá hodnota označuje číslo X stĺpca a druhá označuje číslo Y riadku.

en: Exposure Index
sk: Expozičný index

en: Indicates the exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
sk: Tento štítok označuje expozičný index zvolený na fotoaparáte alebo vstupnom zariadení v čase zachytenia obrázka.

en: Sensing Method
sk: snímacia metóda

en: Indicates the image sensor type on the camera or input device.
sk: Tento štítok označuje typ obrazového snímača vstupného fotoaparátu alebo vstupného zariadenia.

en: File Source
sk: zdroj súboru

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, the tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
sk: Tento štítok označuje zdroj obrázka. Ak obrázok zaznamenal DSC, tento štítok musí byť vždy nastavený na 3, čo značí, že obrázok bol nahraný na DSC.

en: Scene Type
sk: typ scény

en: Indicates the type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
sk: Tento štítok označuje typ scény. Ak obrázok zaznamenal DSC, tento štítok musí byť vždy nastavený na 1, čo značí, že obrázok bol priamo odfotografovaný.

en: Custom Rendered
sk: ručné spracovanie obrazu

en: This tag indicates the use of special processing on image data, such as rendering geared to output. When special processing is performed, the reader is expected to disable or minimize any further processing.
sk: Tento štítok označuje použitie špeciálneho spracovania obrazových dát ako spracovanie zamerané na výstup. Po vykonaní špeciálneho spracovania sa od čítacieho zariadenia očakáva, že vypne alebo minimalizuje akékoľvek ďalšie spracovanie.

en: This tag indicates the exposure mode set when the image was shot. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
sk: Tento štítok označuje aký expozičný režim bol zvolený pri odfotení obrázka. V režime automatickej kompenzácie expozície fotoaparát nafotí sériu snímok rovnakej scény pri rozličných nastaveniach expozície.

en: This tag indicates the white balance mode set when the image was shot.
sk: Tento štítok označuje aký režim vyváženia bielej bol zvolený pri odfotení obrázka.

en: Digital Zoom Ratio
sk: pomer digitálneho priblíženia

en: This tag indicates the digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
sk: Tento štítok označuje pomer digitálneho priblíženia v čase zachytenia snímky. Ak je zaznamenaná hodnota 0, nebolo použité digitálne priblíženie.

en: Focal Length in 35mm Film
sk: ohnisková vzdialenosť na 35 mm filme

en: This tag indicates the equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown. Note that this tag differs from the FocalLength tag.
sk: Tento štítok označuje ohniskovú vzdialenosť ekvivalentnú fotoaparátu s 35 mm filmom. Hodnota 0 znamená, že ohnisková vzdialenosť je neznáma. Všimnite si, že tento štítok sa líši od štítka FocalLength.

en: Scene Capture Type
sk: typ zachytenia scény

en: This tag indicates the type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from the scene type <SceneType> tag.
sk: Tento štítok označuje typ zachytenej scény. Tiež je možné ho použiť na zaznamenanie režimu, v ktorom bol obrázok odfotený. Všimnite si, že tento štítok sa líši od štítka <SceneType>.

en: Gain Control
sk: riadenie zosilnenia

en: This tag indicates the degree of overall image gain adjustment.
sk: Tento štítok označuje stupeň celkového zosilnenia obrazu.

en: This tag indicates the direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
sk: Tento štítok označuje smer spracovania kontrastu, ktorý použil fotoaparát pri zachytení obrázka.

en: This tag indicates the direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
sk: Tento štítok označuje smer spracovania sýtosti, ktorý použil fotoaparát pri zachytení obrázka.

en: This tag indicates the direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
sk: Tento štítok označuje smer spracovania ostrosti, ktorý použil fotoaparát pri zachytení obrázka.

en: Device Setting Description
sk: opis nastavení zariadenia

en: This tag indicates information on the picture-taking conditions of a particular camera model. The tag is used only to indicate the picture-taking conditions in the reader.
sk: Tento štítok označuje informácie o podmienkach fotografovania konkrétnym modelom fotoaparátu. Štítok sa používa iba na označenie podmienok fotografovania v čítacom zariadení.

en: Subject Distance Range
sk: rozsah vzdialenosti subjektu

en: This tag indicates the distance to the subject.
sk: Tento štítok označuje vzdialenosť k subjektu.

en: Image Unique ID
sk: jedinečný ID obrázka

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
sk: Tento štítok označuje jedinečný identifikátor priradený každému obrázku. Je zaznamenaný ako ASCII reťazec zodpovedajúci hexadecimálnemu zápisu 128-bitového čísla.

en: Gamma
sk: gamma

en: Indicates the value of coefficient gamma.
sk: Značí hodnotu koeficientu gamma.

en: Related to Epson's PRINT Image Matching technology
sk: Týkajúce sa technológie Epson PRINT Image Matching

en: Padding
sk: doplnenie

en: This tag reserves space that can be reclaimed later when additional metadata are added. New metadata can be written in place by replacing this tag with a smaller data element and using the reclaimed space to store the new or expanded metadata tags.
sk: Táto značka vyhradzuje priestor, ktorý je možné neskôr znova využiť pri doplnení ďalších metadát. Nové metadáta je možné zapísať na miesto nahradením tejto značky menším dátovým prvkom a použitím znovu získaného priestoru na uloženie nových alebo rozšírených metadátových štítkov.

en: Softest
sk: Najmäkkší

en: Hardest
sk: Najtvrdší

en: Medium soft
sk: Stredne mäkký

en: Medium hard
sk: Stredne tvrdý

en: Film simulation mode
sk: Režim simulácie filmu

en: Incandescent
sk: Inkadescentné

en: Medium high
sk: Stredne vysoký

en: Medium low
sk: Stredne nízky

en: Original
sk: Originál

en: Program AE
sk: program AE

en: Natural photo
sk: Prirodzená fotografia

en: Vibration reduction
sk: Redukcia chvenia

en: Sunset
sk: Západ slnka

en: Museum
sk: múzeum

en: Party
sk: Oslava

en: Flower
sk: Kvet

en: Text
sk: text

en: NP & flash
sk: NP a blesk

en: Aperture priority AE
sk: Priorita clony AE

en: Shutter priority AE
sk: Priorita uzávierky AE

en: F-Standard
sk: F-štandardný

en: F-Chrome
sk: F-chróm

en: F-B&W
sk: F-čb

en: No blur
sk: Bez rozostrenia

en: Blur warning
sk: Varovanie pred rozostrením

en: Focus good
sk: Dobré zaostrenie

en: Out of focus
sk: Nezaostrené

en: AE good
sk: AE v poriadku

en: Over exposed
sk: Preexponované

en: Wide
sk: Široké

en: F0/Standard
sk: F0/štandardný

en: F1/Studio portrait
sk: F1/Štúdiový portrét

en: F1a/Professional portrait
sk: F1a/Profesionálny portrét

en: F1b/Professional portrait
sk: F1b/Profesionálny portrét

en: F1c/Professional portrait
sk: F1c/Profesionálny portrét

en: F2/Fujichrome
sk: F2/Fujichróm

en: F3/Studio portrait Ex
sk: F3/Štúdiový portrét Ex

en: Auto (100-400%)
sk: Auto (100-400 %)

en: Standard (100%)
sk: Štandardný (100%)

en: Wide1 (230%)
sk: Široká1 (230%)

en: Wide2 (400%)
sk: Široká2 (400%)

en: %i bytes unknown data
sk: %i bajtov neznámych údajov

en: Maker Note Version
sk: Poznámka výrobcu

en: This number is unique and based on the date of manufacture.
sk: Toto číslo je jedinečné, obsahuje dátum výroby.

en: Chromaticity Saturation
sk: Sýtosť chromaticity

en: Flash Firing Strength Compensation
sk: Kompenzácia intenzity blesku

en: Focusing Mode
sk: Režim zaostrenia

en: Focus Point
sk: Bod zaostrenia

en: Slow Synchro Mode
sk: Režim pomalej synchronizácie

en: Picture Mode
sk: Režim obrázka

en: Continuous Taking
sk: Spojitý záber

en: Continuous Sequence Number
sk: Spojité poradové čísla

en: Blur Check
sk: Kontrola rozostrenia

en: Auto Focus Check
sk: Kontrola automatického zaostrenia

en: Auto Exposure Check
sk: Kontrola automatickej expozície

en: Dynamic Range
sk: Dynamický rozsah

en: Film Simulation Mode
sk: režim simulácie filmu

en: Dynamic Range Wide Mode
sk: Široký režim dynamického rozsahu

en: Development Dynamic Range Wide Mode
sk: Vývojový široký režim dynamického rozsahu

en: Minimum Focal Length
sk: Minimálna ohnisková vzdialenosť

en: Maximum Focal Length
sk: Maximálna ohnisková vzdialenosť

en: Maximum Aperture at Minimum Focal
sk: Maximálna clona pri minimálnom ohnisku

en: Maximum Aperture at Maximum Focal
sk: Maximálna clona pri maximálnom ohnisku

en: Order Number
sk: Poradové číslo

en: Frame Number
sk: Číslo rámca

en: Invalid format '%s', expected '%s' or '%s'.
sk: Neplatný formát „%s“, očakával sa „%s“ alebo „%s“.

en: AF non D lens
sk: šošovky AF nie D

en: AF-D or AF-S lens
sk: šošovky AF-D alebo AF-S

en: AF-D G lens
sk: šošovky AF-D G

en: AF-D VR lens
sk: šošovky AF-D VR

en: AF-D G VR lens
sk: šošovky AF-D G VR

en: Flash unit unknown
sk: jednotka blesku nerozpoznaná

en: Flash is external
sk: blesk je externý

en: Flash is on camera
sk: blesk je na fotoaparáte

en: VGA basic
sk: VGA základné

en: VGA normal
sk: VGA normálne

en: VGA fine
sk: VGA jemné

en: SXGA basic
sk: SXGA základné

en: SXGA normal
sk: SXGA normálne

en: SXGA fine
sk: SXGA jemné

en: 2 Mpixel basic
sk: 2 MPixel základné

en: 2 Mpixel normal
sk: 2 MPixel normálne

en: 2 Mpixel fine
sk: 2 MPixel jemné

en: Color
sk: farba

en: Bright+
sk: jas+

en: Bright-
sk: jas-

en: Contrast+
sk: kontrast+

en: Contrast-
sk: kontrast-

en: Preset
sk: prednastavené

en: Incandescence
sk: inkadescencia

en: Fluorescence
sk: fluorescencia

en: SpeedLight
sk: rýchlosvetlo

en: No fisheye
sk: rybie oko vypnuté

en: Fisheye on
sk: rybie oko zapnuté

en: Normal, SQ
sk: normálny, SQ

en: Normal, HQ
sk: normálny, HQ

en: Normal, SHQ
sk: normálny, SHQ

en: Normal, RAW
sk: normálny, RAW

en: Normal, SQ1
sk: normálny, SQ1

en: Normal, SQ2
sk: normálny, SQ2

en: Normal, super high
sk: normálny, supervysoká

en: Normal, standard
sk: normálny, štandardná

en: Fine, SQ
sk: jemný, SQ

en: Fine, HQ
sk: jemný, HQ

en: Fine, SHQ
sk: jemný, SHQ

en: Fine, RAW
sk: jemný, RAW

en: Fine, SQ1
sk: jemný, SQ1

en: Fine, SQ2
sk: jemný, SQ2

en: Fine, super high
sk: jemný, supervysoká

en: Super fine, SQ
sk: superjemný, SQ

en: Super fine, HQ
sk: superjemný, HQ

en: Super fine, SHQ
sk: superjemný, SHQ

en: Super fine, RAW
sk: superjemný, RAW

en: Super fine, SQ1
sk: superjemný, SQ1

en: Super fine, SQ2
sk: superjemný, SQ2

en: Super fine, super high
sk: superjemný, supervysoká

en: Super fine, high
sk: superjemný, high

en: No
sk: nie

en: On (Preset)
sk: Zapnuté (predvolené)

en: Fill
sk: výplň

en: Internal + external
sk: Interný + externý

en: Interlaced
sk: Prekladaný

en: Progressive
sk: Progresívne

en: Best
sk: najlepší

en: Adjust exposure
sk: nastavenie expozície

en: Spot focus
sk: bodové zaostrenie

en: Normal focus
sk: bežné zaostrenie

en: Record while down
sk: Zaznamenávať počas vypnutia

en: Press start, press stop
sk: Stlačte štart, stlačte stop

en: Sport
sk: šport

en: User 1
sk: Použ. 1

en: User 2
sk: Použ. 2

en: Lamp
sk: Lampa

en: 5 frames/sec
sk: 5 rámcov/sek

en: 10 frames/sec
sk: 10 rámcov/sek

en: 15 frames/sec
sk: 15 rámcov/sek

en: 20 frames/sec
sk: 20 rámcov/sek

en: Red Correction %f, blue Correction %f
sk: korekcia červenej %f, korekcia modrej %f

en: %2.2f meters
sk: %2.2f metrov

en: No manual focus selection
sk: bez výberu automatického zaostrenia

en: AF position: center
sk: poloha AZ: stred

en: AF position: top
sk: poloha AZ: hore

en: AF position: bottom
sk: poloha AZ: dolu

en: AF position: left
sk: poloha AZ: vľavo

en: AF position: right
sk: poloha AZ: vpravo

en: AF position: upper-left
sk: poloha AZ: vyššie vľavo

en: AF position: upper-right
sk: poloha AZ: vyššie vpravo

en: AF position: lower-left
sk: poloha AZ: nižšie vľavo

en: AF position: lower-right
sk: poloha AZ: nižšie vpravo

en: AF position: far left
sk: poloha AZ: celkom vľavo

en: AF position: far right
sk: poloha AZ: celkom vpravo

en: Unknown AF position
sk: neznáma poloha AZ

en: Internal error (unknown value %hi)
sk: Vnútorná chyba (neznáma hodnota %hi)

en: Unknown value %hi
sk: neznáma hodnota %hi

en: Unknown %hu
sk: neznámy %hu

en: 2 sec.
sk: 2 sek.

en: Fast
sk: rýchlo

en: Automatic
sk: automatika

en: Manual: %liK
sk: Manuálny: %liK

en: Manual: unknown
sk: Ručné: neznáme

en: One-touch
sk: jedným dotykom

en: Infinite
sk: nekonečno

en: %i bytes unknown data:
sk: %i bajtov neznámych údajov:

en: ISO Setting
sk: nastavenie ISO

en: Color Mode (?)
sk: farebný režim (?)

en: Image Sharpening
sk: zaostrenie obrazu

en: Flash Setting
sk: nastavenie blesku

en: White Balance Fine Adjustment
sk: doladenie vyváženia bielej

en: White Balance RB
sk: RB vyváženia bielej

en: ISO Selection
sk: nastavenie ISO

en: Preview Image IFD
sk: náhľad obrázka IFD

en: Offset of the preview image directory (IFD) inside the file.
sk: Pozícia adresára s náhľadom obrázka (IFD) vnútri súboru.

en: Exposurediff ?
sk: rozdiel expozície ?

en: Image Boundary
sk: okraj obrázka

en: Flash Exposure Bracket Value
sk: hodnota uzávierky expozície s bleskom

en: Exposure Bracket Value
sk: hodnota uzávierky expozície

en: Image Adjustment
sk: doladenie obrázka

en: Tone Compensation
sk: kompenzácia tónu

en: Adapter
sk: adaptér

en: Lens
sk: šošovky

en: Manual Focus Distance
sk: ručné nastavenie vzdialenosti zaostrenia

en: Flash Used
sk: použitý blesk

en: AF Focus Position
sk: poloha automatického zaostrenia

en: Bracketing
sk: uzávierka

en: Lens F Stops
sk: F stops šošoviek

en: Contrast Curve
sk: krivka kontrastu

en: Color Mode
sk: farebný režim

en: Light Type
sk: typ svetla

en: Hue Adjustment
sk: nastavenie sýtosti

en: Noise Reduction
sk: Redukcia šumu

en: Sensor Pixel Size
sk: veľkosť obrazového bodu snímača

en: Image Data Size
sk: veľkosť dát obrázka

en: Size of compressed image data in bytes.
sk: veľkosť komprimovaných obrazových dát v bajtoch.

en: Total Number of Pictures Taken
sk: celkový počet odfotených obrázkov

en: Optimize Image
sk: optimalizovať obrázok

en: Vari Program
sk: vari program

en: Capture Editor Data
sk: dáta editora zachytávania

en: Capture Editor Version
sk: verzia editora zachytávania

en: CCD Sensitivity
sk: citlivosť CCD

en: Focus
sk: zaostrenie

en: Converter
sk: konvertor

en: Thumbnail Image
sk: Náhľad

en: Speed/Sequence/Panorama Direction
sk: rýchlosť/sekvencia/smer panorámy

en: Black & White Mode
sk: čiernobiely

en: Focal Plane Diagonal
sk: Diagonála ohniskovej roviny

en: Lens Distortion Parameters
sk: Parametre zakrivenia šošoviek

en: Info
sk: info

en: Camera ID
sk: ID prístroja

en: Precapture Frames
sk: Predzachytávať rámce

en: White Board
sk: Biele pozadie

en: One Touch White Balance
sk: Vyváženie bielej jedným dotykom

en: White Balance Bracket
sk: Uzávierka vyváženia bielej

en: White Balance Bias
sk: Šum vyváženia bielej

en: Data Dump
sk: Výpis dát

en: ISO Value
sk: Hodnota ISO

en: Aperture Value
sk: Hodnota clony

en: Brightness Value
sk: Hodnota jasu

en: Flash Device
sk: Zariadenie blesku

en: Sensor Temperature
sk: Teplota snímača

en: Lens Temperature
sk: Teplota šošoviek

en: Light Condition
sk: Svetelné podmienky

en: Zoom Step Count
sk: Počet krokov priblíženia

en: Focus Step Count
sk: Počet krokov zaostrenia

en: Sharpness Setting
sk: nastavenie ostrosti

en: Flash Charge Level
sk: Úroveň nabitia blesku

en: Color Matrix
sk: Farebná matica

en: Black Level
sk: Úroveň čiernej

en: White Balance Setting
sk: nastavenie vyváženia bielej

en: Red Balance
sk: Vyváženie červenej

en: Blue Balance
sk: Vyváženie modrej

en: Color Matrix Number
sk: Číslo farebnej matice

en: Flash Exposure Comp
sk: Kompenzácia expozície blesku

en: Internal Flash Table
sk: Tabuľka interného blesku

en: External Flash G Value
sk: Hodnota g externého blesku

en: External Flash Bounce
sk: Odrazenie externého blesku

en: External Flash Zoom
sk: Priblíženie externého blesku

en: External Flash Mode
sk: Režim externého blesku

en: Contrast Setting
sk: nastavenie kontrastu

en: Sharpness Factor
sk: Koeficient ostrosti

en: Color Control
sk: Riadenie farieb

en: Olympus Image Width
sk: Šírka obrázka Olympus

en: Olympus Image Height
sk: Výška obrázka Olympus

en: Scene Detect
sk: Detekcia scény

en: Compression Ratio
sk: Kompresný pomer

en: Preview Image Valid
sk: Náhľad obrázka platí

en: AF Result
sk: Výsledok AZ

en: CCD Scan Mode
sk: Režim CCD snímania

en: Infinity Lens Step
sk: Nekonečný krok šošoviek

en: Near Lens Step
sk: Blízky krok šošoviek

en: Light Value Center
sk: Stred svetlej hodnoty

en: Light Value Periphery
sk: Periféria svetelnej hodnoty

en: Sequential Shot
sk: Sekvenčná snímka

en: Wide Range
sk: Široký rozsah

en: Color Adjustment Mode
sk: Režim nastavenia farieb

en: Quick Shot
sk: Rýchla spúšť

en: Voice Memo
sk: Hlasová poznámka

en: Record Shutter Release
sk: Uvoľnenie spúšte záznamu

en: Flicker Reduce
sk: Redukcia blikania

en: Optical Zoom
sk: Optické priblíženie

en: Light Source Special
sk: Špeciálny svetelný zdroj

en: Resaved
sk: Znova uložené

en: Scene Select
sk: Výber scény

en: Sequence Shot Interval
sk: Interval snímok v poradí

en: Epson Image Width
sk: šírka obrázka Epson

en: Epson Image Height
sk: výška obrázka Epson

en: Epson Software Version
sk: verzia softvéru Epson

en: Multi-exposure
sk: multiexpozícia

en: Good
sk: dobrý

en: Better
sk: lepší

en: Flash on
sk: blesk zapnutý

en: 2560x1920 or 2304x1728
sk: 2560x1920 alebo 2304x1728

en: 2304x1728 or 2592x1944
sk: 2304x1728 alebo 2592x1944

en: 2816x2212 or 2816x2112
sk: 2816x2212 alebo 2816x2112

en: Surf & snow
sk: surfovanie & sneh

en: Sunset or candlelight
sk: západ slnka alebo svetlo sviečky

en: Autumn
sk: jeseň

en: Self portrait
sk: autoportrét

en: Illustrations
sk: ilustrácie

en: Digital filter
sk: digitálny filter

en: Food
sk: jedlo

en: Green mode
sk: zelený režim

en: Light pet
sk: svetlé zviera

en: Dark pet
sk: tmavé zviera

en: Medium pet
sk: stredné zviera

en: Candlelight
sk: svetlo sviečky

en: Natural skin tone
sk: prirodzený tón pokožky

en: Synchro sound record
sk: synchr. zvukového záznamu

en: Frame composite
sk: Kompozitná snímka

en: Auto, did not fire
sk: auto, blesk sa nespustil

en: Auto, did not fire, red-eye reduction
sk: auto, blesk sa nespustil, korekcia červených očí

en: Auto, fired
sk: auto, blesk sa spustil

en: Auto, fired, red-eye reduction
sk: auto, blesk sa spustil, korekcia červených očí

en: On, wireless
sk: zapnuté, bezdrôtovo

en: On, soft
sk: zapnutý, mäkký

en: On, slow-sync
sk: zapnuté, pomalá synchr.

en: On, slow-sync, red-eye reduction
sk: zapnutý, pomalá synch., korekcia červených očí

en: On, trailing-curtain sync
sk: zapnuté, synchr. koncovej záclony

en: AF-S
sk: AZ-S

en: AF-C
sk: AZ-C

en: Upper-left
sk: vyššie vpravo

en: Top
sk: hore

en: Upper-right
sk: vyššie vpravo

en: Mid-left
sk: v strede vľavo

en: Mid-right
sk: v strede vpravo

en: Lower-left
sk: nižšie vľavo

en: Bottom
sk: dolu

en: Lower-right
sk: nižšie vpravo

en: Fixed center
sk: pevný stred

en: Multiple
sk: viacero

en: Top-center
sk: hore v strede

en: Bottom-center
sk: dolu v strede

en: User selected
sk: používateľský výber

en: 3008x2008 or 3040x2024
sk: 3008x2008 alebo 3040x2024

en: Digital filter?
sk: digitálny filter?

en: Internal error (unknown value %i %i)
sk: Vnútorná chyba (neznáma hodnota %i %i)

en: Capture Mode
sk: režim zachytávania

en: Quality Level
sk: úroveň kvality

en: ISO Speed
sk: ISO rýchlosť

en: Colors
sk: farby

en: PrintIM Settings
sk: nastavenia PrintIM

en: Time Zone
sk: časové pásmo

en: Daylight Savings
sk: letný čas

en: Preview Size
sk: veľkosť náhľadu

en: Preview Length
sk: dĺžka náhľadu

en: Preview Start
sk: začiatok náhľadu

en: Model Identification
sk: identifikácia modelu

en: Date
sk: Dátum

en: Time
sk: čas

en: AF Point Selected
sk: bod automatického zaostrenia zvolený

en: Auto AF Point
sk: automatický bod zaostrenia

en: Focus Position
sk: poloha zaostrenia

en: ISO Number
sk: číslo ISO

en: Auto Bracketing
sk: automatická expozícia

en: White Balance Mode
sk: režim vyváženia bielej

en: World Time Location
sk: Umiestnenie svetového času

en: Hometown City
sk: Domovské mesto

en: Destination City
sk: Cieľové mesto

en: Hometown DST
sk: Letný čas doma

en: Home Daylight Savings Time
sk: letný čas doma

en: Destination DST
sk: Letný čas v cieli

en: Destination Daylight Savings Time
sk: letný čas v cieli

en: Image Processing
sk: spracovanie obrazu

en: Picture Mode (2)
sk: režim obrázka (2)

en: Image Area Offset
sk: posunutie oblasti obrázka

en: Raw Image Size
sk: veľkosť RAW obrázka

en: Autofocus Points Used
sk: použité body zaostrenia

en: Camera Temperature
sk: teplota fotoaparátu

en: Image Tone
sk: tón obrázka

en: Shake Reduction Info
sk: info o redukcii trasenia

en: Black Point
sk: čierny bod

en: AE Info
sk: info o automatickej expozícii

en: Lens Info
sk: info o šošovkách

en: Flash Info
sk: info o blesku

en: Camera Info
sk: info o fotoaparáte

en: Battery Info
sk: info o batérii

en: Hometown City Code
sk: Kód domovského mesta

en: Destination City Code
sk: Kód cieľového mesta

en: Object Distance
sk: vzdialenosť objektu

en: Distance of photographed object in millimeters.
sk: Vzdialenosť fotografovaných objektov v milimetroch.

en: Flash Distance
sk: vzdialenosť blesku

en: Bestshot Mode
sk: režim najlepšej snímky

en: CCS ISO Sensitivity
sk: citlivosť CCS ISO

en: Enhancement
sk: rozšírenie

en: Finer
sk: jemnejšie
