libexif - en to sq translation catalogue (100 entries)

en: Macro
sq: Makro

en: Normal
sq: Normale

en: Economy
sq: Ekonomia

en: Fine
sq: Maksimal

en: Superfine
sq: Superfin

en: Off
sq: Fikur

en: On
sq: I Ndezur

en: Single
sq: I vetëm

en: Continuous
sq: Në vijimësi

en: Movie
sq: Film

en: Large
sq: E Madhe

en: Medium
sq: Mesatare

en: Small
sq: E vogël

en: Medium 1
sq: Mesatare 1

en: Medium 2
sq: Mesatare 2

en: Medium 3
sq: Mesatare 3

en: Manual
sq: Manuale

en: Landscape
sq: Panoramë

en: Night
sq: Natë

en: Grayscale
sq: Shkallë të Grisë

en: Portrait
sq: Portret

en: Sports
sq: Sportet

en: Black & white
sq: Bardhë e zi

en: Super macro
sq: Super makro

en: Underwater
sq: Nën ujë

en: Snow
sq: Borë

en: Kids & pets
sq: Fëmije dhe kafshë

en: Digital macro
sq: Makro Dixhitale

en: My colors
sq: Ngjyrat e mija

en: None
sq: Asnjë

en: Other
sq: Të Tjera

en: High
sq: I Lartë

en: Low
sq: I Ulët

en: Auto high
sq: Auto i lartë

en: Default
sq: I Parazgjedhur

en: Spot
sq: Pikë

en: Average
sq: Mesatarja

en: Evaluative
sq: Vlerësues

en: Partial
sq: I Pjesshëm

en: Not known
sq: I panjohur

en: Very close
sq: Shumë afër

en: Close
sq: Afër

en: Middle range
sq: Rreze Mesatare

en: Far range
sq: Rreze e largët

en: Infinity
sq: Pafundësi

en: Manual AF point selection
sq: Zgjedhje manuale e pikës AF

en: None (MF)
sq: Asnjë (MF)

en: Right
sq: Djathtas

en: Center
sq: Qendër

en: Left
sq: Majtas

en: Tv-priority
sq: Prioriteti i TV

en: Av-priority
sq: Prioriteti i AV

en: FP sync enabled
sq: FP sinkronizimi i aktivizuar

en: 2nd-curtain sync used
sq: Është përdorur sinkronizimi i perdes së dytë

en: FP sync used
sq: Është përdorur sinkronizimi FP

en: Internal
sq: I Brendshëm

en: External
sq: I jashtëm

en: Exposure compensation
sq: Kompensim i Ekspozimit

en: AE lock
sq: Bllokim i AE

en: No AE
sq: Pa AE

en: On, shot only
sq: Ndezur, vetëm shkrepje

en: Smooth
sq: I Imët

en: Custom
sq: E Personalizuar

en: My color data
sq: Të dhënat e ngjyrës sime

en: Full
sq: Plot

en: Fixed
sq: Fiksuar

en: Zoom
sq: Zmadho

en: Sunny
sq: Me Diell

en: Cloudy
sq: Me re

en: Fluorescent
sq: Fluoreshent

en: Shade
sq: Hija

en: Manual temperature (Kelvin)
sq: Temperaturë manuale (Kelvin)

en: PC set 1
sq: PC skena 1

en: PC set 2
sq: PC skena 2

en: PC set 3
sq: PC skena 3

en: Daylight fluorescent
sq: Fluoreshente e dritës së ditës

en: Custom 1
sq: E Parazgjedhur 1

en: Custom 2
sq: E Parazgjedhur 2

en: Night scene
sq: Skenë e natës

en: All
sq: Të Gjitha

en: On (shot 1)
sq: Ndezur (shkrepja 1)

en: On (shot 2)
sq: Ndezur (shkrepja 2)

en: On (shot 3)
sq: Ndezur (shkrepja 3)

en: EOS high-end
sq: EOS me nivel të lartë

en: Compact
sq: Kompakt

en: EOS mid-range
sq: EOS me rreze mesatare

en: Rotate 90 CW
sq: Rrotullo 90 në drejtim të akrepave të orës

en: Rotate 180
sq: Rrotullo 180

en: Rotate 270 CW
sq: Rrotullo 270 në drejtim të akrepave të orës

en: Rotated by software
sq: E rrotulluar nga programi

en: Left to right
sq: Nga e majta në të djathtë

en: Right to left
sq: Nga e djathta në të majtë

en: Bottom to top
sq: Nga fundi në krye

en: Top to bottom
sq: Nga kreu në fund

en: 2x2 matrix (clockwise)
sq: 2x2 matrix (në drejtim të akrepave të orës)

en: Self-timer
sq: Vetë-kohëmatës

en: Quality
sq: Cilësia

en: Contrast
sq: Kontrasti

en: Saturation
sq: Ngopja

en: Sharpness
sq: Ndriçimi
