FileZilla - en to tr_TR translation catalogue (76 entries)

en: A certificate in the chain was signed using an insecure algorithm
tr_TR: Zincirdeki bir sertifika güvenli olmayan bir algoritma kullanılarak imzalanmış

en: An issuer in the certificate chain is not a certificate authority
tr_TR: Sertifika zincirindeki yayıncılardan biri sertifika yetkilisi değil

en: Argument buffer overflow
tr_TR: Seçenek tampon bellek taşması

en: Bad file descriptor
tr_TR: Dosya belirteci bozuk

en: Beware! Certificate has been revoked
tr_TR: Dikkat! Sertifika geçersiz kılınmış

en: Cannot assign requested address
tr_TR: İstenen adres atanamadı

en: Certificate signature verification failed
tr_TR: Sertifika imzası doğrulanamadı

en: Connection aborted
tr_TR: Bağlantıdan vazgeçildi

en: Connection attempt timed out
tr_TR: Bağlanma denemesi zaman aşımına uğradı

en: Connection refused by server
tr_TR: Bağlantı sunucu tarafından reddedildi

en: Connection reset by network
tr_TR: Bağlantı ağ tarafından sıfırlandı

en: Connection reset by peer
tr_TR: Bağlantı diğer uç tarafndan sıfırlandı

en: Could not add certificate to temporary trust list
tr_TR: Sertifika geçici güvenilirlik listesine eklenemedi

en: Could not copy certificate
tr_TR: Sertifika kopyalanamadı

en: Could not get distinguished name of certificate issuer, gnutls_x509_get_issuer_dn failed
tr_TR: Sertifika yayıncısının adı alınamadı, gnutls_x509_get_issuer_dn başarısız

en: Could not get distinguished name of certificate subject, gnutls_x509_get_dn failed
tr_TR: Sertifika konusunun adı alınamadı, gnutls_x509_get_dn başarısız

en: Could not sort peer certificates
tr_TR: Eş sertifikaları sıralanamadı

en: Failed to verify peer certificate
tr_TR: Denklik sertifikası doğrulanamadı

en: File descriptor not a socket
tr_TR: Dosya belirteci bir soket değil

en: GnuTLS error %d
tr_TR: GnuTLS sorunu %d

en: GnuTLS error %d in %s
tr_TR: GnuTLS sorunu %d, %s içinde

en: GnuTLS error %d in %s: %s
tr_TR: GnuTLS sorunu %d, %s içinde: %s

en: GnuTLS error %d: %s
tr_TR: GnuTLS sorunu %d: %s

en: Host is down
tr_TR: Sunucu çalışmıyor

en: Interrupted by signal
tr_TR: İşaret tarafından kesildi

en: Invalid argument passed
tr_TR: Aktarılan seçenek geçersiz

en: Invalid value for ai_flags
tr_TR: Alınan ai_flags değeri geçersiz

en: Invalid value for hints
tr_TR: İpucu değeri geçersiz

en: Local address in use
tr_TR: Kullanılan yerel adres

en: Local endpoint has been closed
tr_TR: Yerel bitim noktası kapatıldı

en: Memory allocation failure
tr_TR: Bellek yerleşimi sorunu

en: Message too large
tr_TR: İleti çok uzun

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
tr_TR: Nodename ya da servname belirtilmedi ya da bilinmiyor

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
tr_TR: Ağ sunucusunda istenen adres ailesine ait bir ağ adresi bulunamadı

en: Network unreachable
tr_TR: Ağa ulaşılamıyor

en: No address associated with nodename
tr_TR: Nodename için bir adres belirtilmemiş

en: No route to host
tr_TR: Sunucuya giden yol bulunamadı

en: Nonrecoverable failure in name resolution
tr_TR: Ad çözümlenemedi

en: Not initialized, need to call WSAStartup
tr_TR: Başlatılamadı, WSAStartup çağrılmalı

en: Operation already in progress
tr_TR: İşlem zaten yürütülüyor

en: Operation in progress
tr_TR: İşlem yürütülüyor

en: Operation not supported
tr_TR: İşlem desteklenmiyor

en: Other system error
tr_TR: Diğer sistem sorunu

en: Out of memory
tr_TR: Bellek bitti

en: Permission denied
tr_TR: Erişim reddedildi

en: Process file table overflow
tr_TR: İşlem dosyası tablosu doldu

en: Protocol not supported
tr_TR: İletişim kuralı desteklenmiyor

en: Protocol not supported on given socket type
tr_TR: İletişim kuralı belirtilen soket türü için desteklenmiyor

en: Received TLS alert from the server: %s (%d)
tr_TR: Sunucudan TLS uyarısı alındı: %s (%d)

en: Received certificate chain could not be verified. Verification status is %d.
tr_TR: Alınan sertifika zinciri doğrulanamadı. Doğrulama durumu: %d.

en: Received unknown TLS alert %d from the server
tr_TR: Sunucudan bilinmeyen %d TLS uyarısı alındı

en: Remote certificate not trusted.
tr_TR: Uzaktaki sertifikaya güvenilmiyor.

en: Resolved protocol is unknown
tr_TR: Çözümlenen protokol bilinmiyor

en: Resource temporarily unavailable
tr_TR: Kaynak geçici olarak kullanım dışında

en: Server did not properly shut down TLS connection
tr_TR: Sunucu TLS bağlantısını düzgün bir şekilde kapatmadı

en: Server sent unsorted certificate chain in violation of the TLS specifications
tr_TR: Sunucu, TLS kuralları ile çelişen sıralanamamış bir sertifika zinciri gönderdi

en: Socket address outside address space
tr_TR: Soket adresi adres aralığının dışında

en: Socket already connected
tr_TR: Soket zaten bağlı

en: Socket has been shut down
tr_TR: Soket kapatılmış

en: Socket not connected
tr_TR: Soket bağlı değil

en: Socket type not supported for address family
tr_TR: Soket türü bu adres ailesinde desteklenmiyor

en: System limit of open files exceeded
tr_TR: Sistemde açılabilecek dosya sayısı sınırı aşıldı

en: System's network subsystem has failed
tr_TR: Sistemin ağ altsistemi bozuldu

en: Temporary failure in name resolution
tr_TR: Ad geçici olarak çözümlenemedi

en: The ai_family member is not supported
tr_TR: Belirtilen ai_family üyesi desteklenmiyor

en: The ai_socktype member is not supported
tr_TR: Belirtilen ai_socktype üyesi desteklenmiyor

en: The certificate requires the server to include an OCSP status in its response, but the OCSP status is missing.
tr_TR: Sertifika için yanıt içinde bir OCSP durumunun bulunması gerekiyor ancak OCSP durumu eksik.

en: The server's hostname does not match the certificate's hostname
tr_TR: Sunucu adı sertifikadaki sunucu adı ile eşleşmiyor

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
tr_TR: Servname parametresi ai_socktype için desteklenmiyor

en: The specified address family is not supported
tr_TR: Belirtilen adres ailesi desteklenmiyor

en: The specified network name is no longer available
tr_TR: Belirtilen ağ adı artık kullanılmıyor

en: Unsupported certificate type
tr_TR: Sertifika türü desteklenmiyor

en: Verifying certificate...
tr_TR: Sertifika doğrulanıyor...

en: gnutls_certificate_get_peers returned no certificates
tr_TR: gnutls_certificate_get_peers hiç bir sertifika bulamadı

en: gnutls_pem_base64_encode2 failed
tr_TR: gnutls_pem_base64_encode2 işlenemedi

en: unknown
tr_TR: bilinmeyen
