FileZilla3 - en to bg translation catalogue (92 entries)

en: A certificate in the chain was signed using an insecure algorithm
bg: Сертификат във веригата от сертификати е подписан с незащитен алгоритъм

en: An issuer in the certificate chain is not a certificate authority
bg: Един от издателите във веригата от сертификати не е сертифициращ орган

en: Argument buffer overflow
bg: Препълване на буфера за аргументи

en: Bad file descriptor
bg: Грешен файлов дескриптор

en: Beware! Certificate has been revoked
bg: Пазете се! Сертификатът е анулиран

en: Cannot assign requested address
bg: Не може да се възложи искания адрес

en: Certificate file too big.
bg: Файлът със сертификата е твърде голям.

en: Certificate of connection does not match expected certificate.
bg: Сертификаът на връзката не съответства на очаквания сертификат.

en: Certificate signature verification failed
bg: Грешка при проверка на подписа на сертификата

en: Client did not properly shut down TLS connection
bg: Клиентът неправилно прекрати връзка на TLS

en: Connection aborted
bg: Връзката е прекъсната

en: Connection attempt timed out
bg: Времето за изчакване при свързване изтече

en: Connection refused by server
bg: Връзката е отказана от сървъра

en: Connection reset by network
bg: Връзката е прекъсната от мрежата

en: Connection reset by peer
bg: Връзката е прекъсната от отсрещната страна

en: Could not add certificate to temporary trust list
bg: Добавяне на сертификат във временния списък с доверени сертификати е невъзможно

en: Could not copy certificate
bg: Копиране на сертификата е невъзможно

en: Could not extract validity period of certificate
bg: Периодът на валидност на сертификата не може да бъде извлечен

en: Could not get distinguished name of certificate issuer, gnutls_x509_get_issuer_dn failed
bg: Не може да бъде взето името на издателя на сертификата, gnutls_x509_get_issuer_dn се провали

en: Could not get distinguished name of certificate subject, gnutls_x509_get_dn failed
bg: Не може да бъде взето името на обекта на сертификата, gnutls_x509_get_dn се провали

en: Could not open certificate file.
bg: Файлът със сертификата не може да бъде отворен.

en: Could not open key file.
bg: Файлът с ключове не може да бъде отворен.

en: Could not read certificate file.
bg: Файлът със сертификата не може да бъде прочетен.

en: Could not read key file.
bg: Файлът с ключове не може да бъде прочетен.

en: Could not seek to offset %d within '%s'.
bg: Не може да бъде достигнат позиция %d в „%s“.

en: Could not sort peer certificates
bg: Сортирането на партньорските сертификати е невъзможно

en: Could not sync '%s' to disk.
bg: „%s“ не може да бъде синхронизиран с диска.

en: Could not truncate '%s' to offset %d.
bg: „%s“ не може да бъде скъсен до %d.

en: Failed to extract certificate trust path
bg: Пътят на доверие на сертификата не е извлечен

en: Failed to verify peer certificate
bg: Неуспешна проверка на партньорски сертификат

en: File descriptor not a socket
bg: Файловият дескриптор не е сокет

en: GnuTLS error %d
bg: Грешка в GnuTLS %d

en: GnuTLS error %d in %s
bg: GnuTLS грешка %d в %s

en: GnuTLS error %d in %s: %s
bg: GnuTLS грешка %d в %s: %s

en: GnuTLS error %d: %s
bg: GnuTLS грешка %d: %s

en: Host is down
bg: Хостът е изключен

en: Interrupted by signal
bg: Прекъснато със сигнал

en: Invalid argument passed
bg: Подаден е невалиден аргумент

en: Invalid characters in hostname
bg: Невалидни знаци в името на хоста

en: Invalid value for ai_flags
bg: Невалидна стойност за ai_flags

en: Invalid value for hints
bg: Невалидни данни за подсказки

en: Key file too big.
bg: Файлът с ключове е твърде голям.

en: Local address in use
bg: Местният адрес е зает

en: Local endpoint has been closed
bg: Местната крайна точка е била затворена

en: Man-in-the-Middle attack detected, aborting connection.
bg: Установена е атака от вида man-in-the-middle, прекъсване на връзката.

en: Memory allocation failure
bg: Невъзможност за заделяне на памет

en: Message too large
bg: Съобщението е твърде голямо

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
bg: Името на възела или сървъра не е указано или е неизвестно

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
bg: Хостът няма адрес в мрежовото пространство в необходимото адресно семейство

en: Network unreachable
bg: Мрежата недостъпна

en: No address associated with nodename
bg: Няма асоцииран адрес към този възел

en: No route to host
bg: Няма път към хоста

en: Nonrecoverable failure in name resolution
bg: Необратим срив в преобразуването на имена

en: Not initialized, need to call WSAStartup
bg: Неинициализирано, WSAStartup трябва да бъде извикан

en: Operation already in progress
bg: Операцията вече е в ход

en: Operation in progress
bg: Операция в ход

en: Operation not supported
bg: Неподдържана команда

en: Other system error
bg: Друга системна грешка

en: Out of memory
bg: Недостатъчна памет

en: Permission denied
bg: Недостатъчни права

en: Process file table overflow
bg: Препълване на таблицата на файла на процеса

en: Protocol not supported
bg: Неподдържан протокол

en: Protocol not supported on given socket type
bg: Протокол, неподдържан от този вид сокет

en: Received TLS alert from the client: %s (%d)
bg: Получено е предупреждение за TLS от клиента: %s (%d)

en: Received TLS alert from the server: %s (%d)
bg: Получено предупреждение за TLS от сървър: %s (%d)

en: Received certificate chain could not be verified.
bg: Получената верига от сертификати не може да бъде проверена.

en: Received certificate chain could not be verified. Verification status is %d.
bg: Получената верига от сертификати не може да бъде проверена. Състоянието на проверката е %d.

en: Received unknown TLS alert %d from the client
bg: Получено е неизвестно предупреждение %d за TLS от клиента

en: Received unknown TLS alert %d from the server
bg: Получен е неизвестен сигнал на TLS %d от сървъра

en: Remote certificate not trusted.
bg: Отдалечения сертификат не е доверен.

en: Resolved protocol is unknown
bg: Полученият протокол е неизвестен

en: Resource temporarily unavailable
bg: Временно недостъпен ресурс

en: Server did not properly shut down TLS connection
bg: Сървърът неправилно прекрати връзка на TLS

en: Server sent unsorted certificate chain in violation of the TLS specifications
bg: Сървърът изпрати неподредена верига от сертификати в разрез със спецификацията на TLS

en: Socket address outside address space
bg: Адресът на сокета е извън адресното пространство

en: Socket already connected
bg: Сокет вече с активна връзка

en: Socket has been shut down
bg: Сокетът е бил затворен

en: Socket not connected
bg: Сокет без осъществена връзка

en: Socket type not supported for address family
bg: Адресното семейство не поддържа този вид сокети

en: System limit of open files exceeded
bg: Достигнат предел на брой отворени файлове

en: System's network subsystem has failed
bg: Мрежовата подсистема пропадна

en: Temporary failure in name resolution
bg: Временен срив в преобразуването на имена

en: The ai_family member is not supported
bg: Членът ai_family не се поддържа

en: The ai_socktype member is not supported
bg: Членът ai_socktype не се поддържа

en: The certificate requires the server to include an OCSP status in its response, but the OCSP status is missing.
bg: Сертификатът изисква от сървъра да включва състоянието на OCSP в отговора си, но такова липсва.

en: The server's hostname does not match the certificate's hostname
bg: Името на хоста на сървъра не отговаря на името на хоста от сертификата

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
bg: Параметърът servname не се поддържа от ai_socktype

en: The specified address family is not supported
bg: Посоченото адресно семейство не се поддържа

en: The specified network name is no longer available
bg: Указаното име на мрежа е вече недостъпно

en: Unsupported certificate type
bg: Неподдържан вид сертификат

en: gnutls_certificate_get_peers returned no certificates
bg: gnutls_certificate_get_peers не върна сертификати

en: unknown
bg: неизвестен
