libfm 1.2 - en to bg translation catalogue (386 entries)

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
bg: Изберете приложенията, които да се извикват при клик на Уеб връзка или имейл адрес.

en: Shortcut Editor
bg: Редактор на преки пътища

en: Create new or change existing desktop entry
bg: Създаване на нов или промяна на съществуващия запис на работния плот

en: Choose Application
bg: Изберете приложение

en: Use selected application to open files
bg: Използвайте избраното приложение за отваряне на файлове

en: _Installed Applications
bg: _Инсталирани приложения

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
bg: <b>_Команда за изпълнение:</b>

en: _Browse...
bg: _Разглеждане...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
bg: _Изпълни в терминала

note: row 2: "X-KeepTerminal" GtkCheckButton
en: _Keep terminal window open after command execution
bg: _Задръж прозореца на конзолата отворен след изпълнението на командата

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
bg: <b>Специални кодове могат да бъдат използвани в командния ред:</b>
      <b>%f</b>: Представлява име на файл
      <b>%F</b>: Представлява няколко имена на фалове
      <b>%u</b>: Представлява един адрес до файл
      <b>%U</b>: Представлява няколко адреса

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
bg: <b>_Име на приложение (по избор, задайте за да се подсещате)</b>

en: Execute custom command line to open files
bg: Изпълни потребителска команда за отваряне на файлове

en: C_ustom Command Line
bg: П_отребителска команда

en: _Set selected application as default action for this file type
bg: _Задай маркираното приложение по подразбиране за този вид файл

en: Confirm File Replacing
bg: Потвърдете заменянето на файла

en: _Skip
bg: _Прескачане

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Overwrite
bg: _Презапис

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
bg: <b>Има файл със същото име.</b>
    
    Желаете ли да замените съществуващия файл?

en: with the following file?
bg: с този файл?

en: _File name:
bg: Име на _файл:

en: _Apply this option to all existing files
bg: _Приложи тази опция до всички съществуващи файлове

en: Choose An Icon...
bg: Избор на икона...

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: system icon theme
bg: тема със системни икони

note: genitive case is here: Choose icon from: ...
en: image files
bg: изображения

en: <b>Choose icon from:</b>
bg: <b>Избор на икона от:</b>

en: Execute File
bg: Изпълняване на Файл

en: Execute in _Terminal
bg: Изпълняване в _Терминал

en: File Properties
bg: Свойства

en: Icon of the file in folder view
bg: Икона на файла при прегледа в папка

en: <b>_Name:</b>
bg: <b>_Име:</b>

en: <b>Location:</b>
bg: <b>Място:</b>

en: <b>Target file:</b>
bg: <b>Обект:</b>

en: <b>File type:</b>
bg: <b>Вид файл:</b>

en: <b>Open _with:</b>
bg: <b>Отвори _с:</b>

en: Select the application used to open files of this type
bg: Изберете приложение за отваряне на файлове от същия тип

en: <b>Total count of files:</b>
bg: <b>Общ брой файлове:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
bg: <b>Общ размер на файловете:</b>

en: <b>Size on disk:</b>
bg: <b>Място на диска:</b>

en: <b>Last modification:</b>
bg: <b>Последна промяна:</b>

en: <b>Last access:</b>
bg: <b>Последен достъп:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
bg: <b>Последна промяна на правата:</b>

en: _General
bg: _Общи

en: <b>O_wner:</b>
bg: <b>С_обственик:</b>

en: <b>G_roup:</b>
bg: <b>_Група:</b>

en: <b>_View content:</b>
bg: <b>П_реглед на съдържание:</b>

en: <b>C_hange content:</b>
bg: <b>_Промяна на съдържание:</b>

en: <b>_Execute:</b>
bg: <b>_Изпълни:</b>

en: <b>Special bits:</b>
bg: <b>Специални условия:</b>

en: Who can read content of the file/directory
bg: Който може да чете съдържанието на файловете/директориите

en: Who can change content of the file/directory
bg: Който може да променя съдържанието на файловете/директориите

en: Who can execute the file or enter the directory
bg: Който може да изпълнява файлове и да отваря директории

en: Special flags for file execution
bg: Специални правила за изпълнение

en: Special flags for directory access
bg: Специални правила за достъп до директория

en: <b>Access Control</b>
bg: <b>Контрол за достъп</b>

en: Hidden file
bg: Скрит файл

en: _Permissions
bg: _Достъпност

en: None
bg: Няма

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
bg: Прилепване

en: Set GID
bg: Задаване на Номер на групата

en: Sticky & set GID
bg: Прилепване и задаване на Номер на групата

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
bg: Задаване на Номер на потребителя

en: Set UID & GID
bg: Задаване на Номер на потребителя и групата

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
bg: Само собственика

en: Only owner and group
bg: Само собственика и групата му

en: Anyone
bg: Всеки един

en: Nobody
bg: Никой

en: Bytes
bg: Байтове

en: KB
bg: кБ

en: MB
bg: МБ

en: GB
bg: ГБ

en: Choose Date
bg: Изберете дата

en: Choose a date from the following calendar
bg: Изберете дата от следния календар

en: Search Files
bg: Търсене на файлове

en: <b>File _Name Patterns:</b>
bg: <b>_Образци за име на файл:</b>

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
bg: Шаблонът може да бъде POSIX списък с обвивка (с разделител ',') или POSIX регулярен израз.

en: Case insensiti_ve
bg: Зачитане на главни и малки _букви

en: _Use regular expression
bg: Ако _съвпада с цяла дума

en: <b>Plac_es to Search:</b>
bg: <b>_Места за търсене</b>

en: _Search in sub directories
bg: _Търси в поддиректориите

en: Search _hidden files
bg: Търси _скритите файлове

en: Name/_Location
bg: Име/_Място

en: <b>File Type</b>
bg: <b>Вид файл:</b>

en: Only search for files of following types:
bg: Търси само за файлове от типа:

en: Te_xt files
bg: Те_кстови файлове

en: _Image files
bg: _Изображения

en: _Audio files
bg: _Звукови файлове

en: _Video files
bg: _Видео файлове

en: _Documents
bg: _Документи

en: Folde_rs
bg: Па_пки

en: Ot_her:
bg: Дру_го:

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
bg: Тук може да бъде въведено всеки тип валидно съдържание. Позволени са заместващи знаци „*“ в края на вида файл. Множество видове, трябва да са разделени с „;“.

en: File _Type
bg: Вид фай_л

en: <b>File Contain_s:</b>
bg: <b>Съ_държание на файла:</b>

en: C_ontent
bg: Съдържание

en: <b>File Size</b>
bg: <b>Размер на файла</b>

en: _Smaller than:
bg: По-_малък от:

en: _Bigger than:
bg: По-_голям от:

en: <b>Last Modified Time</b>
bg: <b>Последна промяна:</b>

en: (None)
bg: (Няма)

en: _Earlier than:
bg: По-_скоро от:

en: L_ater than:
bg: По-_късно от:

en: _Properties
bg: Предпо_читания

en: <b>Web Browser</b>
bg: <b>Браузър</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
bg: Предпочитаният Браузър ще се използва за отваряне на скрити връзки.

en: <b>Mail Client</b>
bg: <b>Пощенски клиент</b>

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
bg: Предпочитаният Пощенски клиент ще се използва за обработка и изпращане на съобщения, когато кликате върху имейл адреси.

en: <b>Terminal Emulator</b>
bg: <b>Терминал</b>

en: Command line:
bg: Команда:

en: System Applications
bg: Системни програми

en: File Associations
bg: Файлови връзки

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
bg: <b>До:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
bg: Подготвяне...

en: <b>Time remaining:</b>
bg: <b>Оставащо време:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
bg: <b>Настъпиха следните грешки:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
bg: Операцията не се поддържа

en: Invalid desktop entry file: '%s'
bg: Невалиден файл за работен плот: „%s“

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
bg: Не може да се определи вида на файла „%s“, за да бъде стартиран

en: No default application is set to launch URIs %s://
bg: Няма зададена стандартна програма за отваряне на връзки от типа %s://

en: Cannot set working directory to '%s': %s
bg: Директорията „%s“ не може да бъде зададена: %s

en: No default application is set for MIME type %s
bg: Няма зададено стандартно приложение за файл от типа %s

en: Devices
bg: Устройства

en: Network
bg: Мрежа

en: Trash Can
bg: Кош

en: shortcut to URI
bg: пряка връзка до адрес

en: fm_template_create_file: invalid argument
bg: fm_template_create_file: неправилна стойност

en: No terminal emulator is set in libfm config
bg: Няма зададена конзола в настройките на libfm

en: Invalid description of thumbnailer application
bg: Неправилно пояснение в приложението за миниатюри

en: kB
bg: кБ

en: TB
bg: ТБ

en: %u byte | %u bytes
bg[0]: %u байт
bg[1]: %u байта

en: KiB
bg: киБ

en: MiB
bg: МиБ

en: GiB
bg: ГиБ

en: TiB
bg: ТиБ

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
bg: Пътят „%s“ в адреса съдържа неправилни условни знаци

en: Duplicate handler for tag <%s>
bg: Повтарящ се ключов израз за етикет <%s>

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
bg: Грешка при анализ на „%-.*s“, което трябва да е число в указател (напр. „&#234;“) - вероятно числото е твърде голямо.

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
bg: Указателят на знак не завършва с „;“. Най-вероятно сте използвали „&“, без да сте го въвели като отделна единица. Представете го като „&amp;“

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
bg: Указателят „%-.*s“ не представлява разрешен знак за кодиране

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
bg: Намерена е празна заместваща последователност: „&;“. Валидни последователности са: „&amp;“, „&quot;“, „&lt;“, „&gt;“, „&apos;“

en: Entity name '%-.*s' is not known
bg: Името на заместващата последователност „%-.*s“ е неизвестно

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
bg: Заместващата последователност не завършва с „;“. Най-вероятно сте използвали „&“, без той да е начало на заместваща последователност. Представете го като „&amp;“

en: Space isn't allowed in the close tag
bg: Интервалът не е позволен в етикет за затваряне

en: Element '%s' was closed but no element was opened
bg: Елементът „%s“ беше затворен и не бе отворен друг

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
bg: Елементът „%s“ е затворен, но в момента е отворен „%s“

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
bg: Неправилен знак „%c“ в началото на стойността на атрибута

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
bg: Неправилен знак „%c“ в края на стойността на атрибута, очакваният знак е „%c“

en: Document ended unexpectedly
bg: Документът се затвори неочаквано

en: Document was empty or contained only whitespace
bg: Документът беше празен или съдържаше само интервали

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
bg: fm_xml_file_to_data: Грешка в XML данните

en: Customize
bg: Промени

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
bg: <b>Изберете приложение за отварянето на „%s“ файлове</b>

en: Installed Applications
bg: Инсталирани програми

en: <No subfolders>
bg: <Няма поддиректории>

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Shows tree of directories in sidebar
bg: Показва дърво от директории в страничния панел

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: C_opy Here
bg: _Копирай тук

en: _Move Here
bg: _Премести тук

note: Note to translators: Link in not noun but verb here
en: _Link Here
bg: _Създай връзка тук

en: XDirectSave failed.
bg: XDirectSave пропадна.

en: _Open
bg: Отвор_и

en: Open _With...
bg: Отвори _с...

en: Open _With
bg: Отвор_и с...

en: Copy Pa_th(s)
bg: Копирай п_ътя

en: H_ide
bg: _Скриване

en: Unh_ide
bg: _Разкриване

en: _Add to Bookmarks
bg: _Добави в Отметки

en: _Rename...
bg: _Преименувай...

en: Co_mpress...
bg: Компресира_й...

en: Extract _Here
bg: Разар_хивирай тук

en: E_xtract To...
bg: Ра_зархивирай в...

en: Prop_erties
bg: Свой_ства

note: Note to translators: Trash in not noun but verb here
en: Move to _Trash
bg: П_ремести в Коша

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
bg: Вече имате направена отметка за тази папка.

en: Image files
bg: Изображения

en: byte | bytes
bg[0]: байт
bg[1]: байтове

en: scanning... %d
bg: сканиране... %d

en: Please enter a valid user name or numeric id.
bg: Моля, въведете съществуващо потребителско име или цифров индикатор.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
bg: Моля, въведете съществуващо име на група или цифров индикатор.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
bg: Искате ли да приложите тези промени на всички файлове и поддиректории?

en: Hide or unhide the file
bg: Скриване или разкриване на файла

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
bg: Този файл е скрит, защото името му започва с точка („.“).

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
bg: Файловете в системата са скрити, ако имената им започват с „.“. Натиснете <Ctrl+H> за превключване режима за показване на скрити файлове.

en: scanning...
bg: сканиране...

en: <b>_Access content:</b>
bg: <b>Достъп_ни:</b>

en: Files of different types
bg: Различни видове файлове

en: <b>File:</b>
bg: <b>Вид файл:</b>

en: Multiple files
bg: Множество файлове

note: columns visible to the users
en: Name
bg: Име

en: Description
bg: Описание

en: Size
bg: Размер

en: Permissions
bg: Права

en: Owner
bg: Собственик

en: Modified
bg: Променен

en: Location
bg: Място

en: Extension
bg: Разширение

en: Create _New...
bg: Съз_даване на...

en: Folder
bg: Папка

en: Empty File
bg: Празен файл

en: _Invert Selection
bg: _Обръщане на избраното

en: _Sort Files
bg: Пренаре_ждане на файлове

en: _Rename Folder...
bg: П_реименуване на папка

en: Folder Prop_erties
bg: С_войства на папката

en: Show _Hidden
bg: Показване на с_критите

note: Note to translators: "Mingle..." means "Do not put folders before files" but make the translation as short as possible, please!
en: Mingle _Files and Folders
bg: Смесване на _файлове и папки

en: _Ignore Name Case
bg: Пр_енебрегване на главни и малки букви

en: By _Name
bg: По _име

en: By _Modification Time
bg: По последна _промяна

en: By _Size
bg: По _размер

en: By File _Type
bg: По _вид на файла

en: Enter a name for the newly created folder:
bg: Въведете име на новосъздадената папка:

en: Creating New Folder
bg: Създаване на нова папка

en: Enter a name for empty file:
bg: Въведете име на новосъздадения файл:

en: Creating ...
bg: Създаване ...

en: New
bg: Нов(а)

en: Enter a name for the new %s:
bg: Въведете име на %s:

en: Creating %s
bg: Създаване на %s

en: _Run default application on file after creation
bg: _Стартиране на стандартното приложение за файла след създаването му

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
bg: Изглежда този файл „%s“ е изпълним скрипт.
    Какво желаете да направите?

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
bg: Този файл: „%s“ е изпълним. Желаете ли да го стартирате?

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
bg: Няма избрани папки.

en: Select Folder
bg: Изберете папка

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
bg: Грешка

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Question
bg: Въпрос

en: Only system administrators have the permission to do this.
bg: Само администратора има привилегии да направи това.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
bg: Искате ли да преместите файла „%s“ в коша?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
bg[0]: Искате ли да преместите избрания файл %d в коша?
bg[1]: Искате ли да преместите избраните файлове %d в коша?

en: Do you want to delete the file '%s'?
bg: Искате ли да изтриете файла „%s“?

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
bg[0]: Искате ли да изтриете избраният файл %d?
bg[1]: Искате ли да изтриете избраните файлове %d?

en: Rename File
bg: Преименувай файла

en: Please enter a new name:
bg: Моля, въведете ново име:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
bg: Наистина ли искате да изпразните коша?

en: Pa_ste and Go
bg: П_оставяне и продължаване

en: Folder location bar
bg: Лента с разположение

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Applications
bg: Приложения

en: Filesystem Root
bg: Коренова папка на файловата система

en: _Mount Volume
bg: Монтиране на д_ял

en: _Unmount Volume
bg: Д_емонтиране на дял

en: _Eject Removable Media
bg: Изва_ди носителя

en: _Format Volume
bg: _Монтиране на дял

en: _Rename Bookmark Item
bg: П_реименувай отметката

en: Re_move from Bookmarks
bg: Према_хни от Отметки

en: Move Bookmark _Up
bg: Преместване на отметката _нагоре

en: Move Bookmark _Down
bg: Преместване на отметката _надолу

en: _Empty Trash Can
bg: Изпра_зни Коша

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
bg: Показва списък от най-често посещавани места, устройства и отметки в страничния панел

en: Rename Bookmark Item
bg: Преименувай Отметката

en: Enter a new name:
bg: Въведете ново име:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
bg: Вид: %s
    Размер: %s
    Променен: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
bg: Вид: %s
    Променен: %s

en: Cancelled
bg: Отказано

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
bg: <b>Файловата операция приключи с грешки.</b>

en: Finished
bg: Приключено

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
bg: Някои файлове не могат да бъдат изхвърлени в коша, защото основните файлови системи не поддържат тази операция.
    Желаете ли да ги изтриете въпреки това?

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Resume
bg: _Продължаване

note: translators: it is part of "Moving files:" or "Moving xxx.txt"
en: Moving
bg: Преместване

note: translators: it is part of "Copying files:" or "Copying xxx.txt"
en: Copying
bg: Копиране

note: translators: it is part of "Trashing files:" or "Trashing xxx.txt"
en: Trashing
bg: Изхвърляне в коша

note: translators: it is part of "Deleting files:" or "Deleting xxx.txt"
en: Deleting
bg: Изтриване

note: translators: it is part of "Creating link /path/xxx.txt"
en: Creating link
bg: Създаване на символна връзка

note: translators: 'In:' string is followed by destination folder path
en: <b>In:</b>
bg: <b>В(ъв):</b>

en: Creating links to files
bg: Създаване на връзки до файлове

note: translators: it is part of "Changing attributes of xxx.txt"
en: Changing attributes of
bg: Промени атрибутите на

en: Changing attributes of files
bg: Промени атрибутите на файловете

note: translators: it is part of "Restoring files:" or "Restoring xxx.txt"
en: Restoring
bg: _Възстановяване

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
bg: %s файлове

en: <b>File operation is in progress...</b>
bg: <b>Файловата операция се изпълнява...</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
bg: <b>%s файлове:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
bg: <b>%s файлове:</b>

en: _Off
bg: Изкл_ючи

en: _Places
bg: Мес_та

en: _Directory Tree
bg: Дърво от ди_ректории

en: _Remote
bg: От_далечен

en: Places
bg: Места

en: Directory Tree
bg: Дърво от директории

en: View of folder contents
bg: Изглед на съдържанието в папката

en: _Hide %s
bg: _Скрий %s

en: _Move Left
bg: _Премести наляво

en: Move _Right
bg: П_ремести надясно

en: Show %s
bg: Показване на %s

en: _Forget Width
bg: _Забрави ширината

en: _Icon View
bg: Изглед като _икони

en: _Compact View
bg: _Стегнат изглед

en: _Thumbnail View
bg: Изглед като _миниатюри

en: Detailed _List View
bg: Подробен из_глед

en: Changes active tab
bg: Променя активният подпрозорец

en: The specified directory '%s' is not valid
bg: Посочената директория „%s“ не съществува

en: Cannot access destination file
bg: Не може да се домогне до мястото на файла

en: Cannot create a link on non-native filesystem
bg: Не може да се създаде връзка върху файлова система, която не е стандартна

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
bg: Не може да се възстанови файлът „%s“ от коша: оригиналният път не е известен

en: Source and destination are the same.
bg: Мястото и източника са същите.

en: Cannot move a folder into its sub folder
bg: Папка не може да бъде премествана в нейна дъщерна.

en: Cannot copy a folder into its sub folder
bg: Папка не може да бъде копирана в нейна дъщерна.

en: Destination is a sub folder of source
bg: Мястото е подпапка на източника.

en: Cannot copy file '%s': not supported
bg: Файлът „%s“ не може да бъде копиран: не се поддържа

en: Setting display name can be done only for single file
bg: Задаването на име, което да се показва, може да бъде направено само за един файл

en: Setting target can be done only for single file
bg: Задаването на цел може да бъде направено само за един файл

en: XML file '%s' error (%d:%d):
bg: Грешка в XML файла „%s (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
bg: XML-файлът не съдържа корена на приложенията

en: Cannot create XML definition for '%s'
bg: Не може да се създаде XML определение за „%s“

en: Menu path '%s' already exists
bg: Пътят „%s“ в менюто вече съществува

en: Menu cache error
bg: Грешка при генериране на менюто

en: Invalid menu directory
bg: Неправилна директория в менюто

en: Menu item name cannot be empty
bg: Името на елемент в менюто не може да бъде празно

en: Invalid menu directory '%s'
bg: Неправилна директория „%s“ в менюто

en: Invalid menu item
bg: Неправилен елемент в менюто

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
bg: Елементът „%s“ в менюто не съдържа подходящ запис във файл

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
bg: Промяна на състоянието за скриване не се поддържа за директория в менюто

en: Setting attribute '%s' not supported
bg: Задаването на атрибут „%s“ не се поддържа

en: Invalid value for attribute '%s'
bg: Неправилна стойност за атрибута „%s“

en: The '%s' is a menu directory
bg: „%s“ е директория в менюто

en: The '%s' isn't a menu item
bg: „%s“ не е елемент в менюто

en: The '%s' entry file is broken
bg: Записаният файл „%s“ е увреден

en: Cannot create menu item '%s'
bg: „%s“ не може да бъде създаден като елемент в менюто

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
bg: Името на директория за менюто не трябва да завършва на „.desktop“

en: Invalid operation with menu root
bg: Неправилна операция с корена на менюто

en: Invalid destination
bg: Неправилен адрес

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
bg: FmMenuVFileMonitor: папката „%s“ не е намерена в запаса

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
bg: Търсене

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Choose Executable File
bg: Изберете изпълним файл

en: Executable files
bg: Изпълними файлове

en: <b>Co_mmand:</b>
bg: <b>_Команда:</b>

en: Command to execute when the application icon is activated
bg: Команда за изпълнение, когато иконата на приложението е активирана

en: <b>D_escription:</b>
bg: <b>_Описание:</b>

en: Generic name of the application
bg: Стандартно име на програмата

en: <b>_Working directory:</b>
bg: <b>_Действаща директория:</b>

en: The working directory to run the program in
bg: Действаща директория, в която да бъде стартирана програмата

en: <b>_Tooltip:</b>
bg: <b>_Подсказка:</b>

en: Tooltip to show on application
bg: Подсказка за показване на приложението

note: TODO: handle "TryExec" field ? row 7: "StartupNotify" GtkCheckButton
en: _Use startup notification
bg: Известява_не при стартиране

en: _Desktop Entry
bg: Запис на _Работния плот

en: _Restore
bg: _Възстановяване

en: Restore trashed files to original paths
bg: Възстанови изхвърлените файлове

en: source file name or desktop id
bg: име на източника или номер на работния плот

en: SOURCE
bg: ИЗТОЧНИК

en: result file name
bg: име на резултатния файл

en: RESULT
bg: РЕЗУЛТАТ

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
bg: Диск: CD-ROM

en: Blank CD-ROM Disc
bg: Празен диск: CD-ROM

en: CD-R Disc
bg: Диск: CD-R

en: Blank CD-R Disc
bg: Празен диск: CD-R

en: CD-RW Disc
bg: Диск: CD-RW

en: Blank CD-RW Disc
bg: Празен диск: CD-RW

en: DVD-ROM Disc
bg: Диск: DVD-ROM

en: Blank DVD-ROM Disc
bg: Празен диск: DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
bg: Диск: DVD-RW

en: Blank DVD-RW Disc
bg: Празен диск: DVD-RW

en: DVD-RAM Disc
bg: Диск: DVD-RAM

en: Blank DVD-RAM Disc
bg: Празен диск: DVD-RAM

en: DVD+R Disc
bg: Диск: DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
bg: Празен диск: DVD+R

en: DVD+RW Disc
bg: Диск: DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
bg: Празен диск: DVD+RW

en: DVD+R DL Disc
bg: Двуслоен диск: DVD+R

en: Blank DVD+R DL Disc
bg: Празен Двуслоен диск: DVD+R

en: DVD+RW DL Disc
bg: Двуслоен диск: DVD+RW

en: Blank DVD+RW DL Disc
bg: Празен Двуслоен диск: DVD+RW

en: Blu-Ray Disc
bg: Диск: Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
bg: Празен диск: Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
bg: Записваем диск: Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray R Disc
bg: Празен Записваем диск: Blu-Ray

en: Blu-Ray RW Disc
bg: Презаписваем диск: Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray RW Disc
bg: Празен Презаписваем диск: Blu-Ray

en: HD DVD Disc
bg: Диск: HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
bg: Празен диск: HD DVD

en: HD DVD-R Disc
bg: Записваем диск: HD DVD

en: Blank HD DVD-R Disc
bg: Празен Записваем диск: HD DVD

en: HD DVD-RW Disc
bg: Презаписваем диск: HD DVD

en: Blank HD DVD-RW Disc
bg: Празен Презаписваем диск: HD DVD

en: MO Disc
bg: Магнитооптичен диск

en: Blank MO Disc
bg: Празен Магнитооптичен диск

en: MRW Disc
bg: Записваем Магнитооптичен диск

en: Blank MRW Disc
bg: Празен, Записваем Магнитооптичен диск

en: MRW/W Disc
bg: Презаписваем Магнитооптичен диск

en: Blank MRW/W Disc
bg: Празен, Презаписваем Магнитооптичен диск

en: Blank Optical Disc
bg: Празен Оптичен диск

en: Optical Disc
bg: Оптичен диск
