libfm 1.2 - en to fa translation catalogue (212 entries)

en: Preferred Applications
fa: نرم‌افزارهای برگزیده

en: Use selected application to open files
fa: از نرم‌افزارهای انتخابی برای باز کردن پرونده ها استفاده کن

en: _Installed Applications
fa: _برنامه‌های نصب شده

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
fa: <b>خط فرمان برای اجرا:</b>

en: _Browse...
fa: _مرور...

note: row 1: "Terminal" GtkCheckButton
en: _Execute in terminal emulator
fa: _اجرا در پایانه شبیه ساز

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
fa: <b>این کدهای ویژه می توانند در خط فرمان استفاده شوند: </b>
    <b>%f</b>: نشان دهنده ی یک نام پرونده است.
    <b>%F</b>:نشان دهنده‌ی چندین نام پرونده است.
    <b>%u</b>: نشان دهنده ی یک URI به تنهایی است.
    <b>%U</b>: نشان دهنده ی چندین URI است.

en: Execute custom command line to open files
fa: اجرای سفارشی خط فرمان برای باز کردن پرونده ها

en: C_ustom Command Line
fa: خط فرمان سفارشی

en: _Skip
fa: گذشتن

en: _Rename
fa: تغییر نام

en: _Overwrite
fa: رونوشت

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
fa: <b> از قبل پروندهی با همین نام در این آدرس وجود داشته.</b>
    
    ایا می خواهید با پرونده موجود جایگزین کنید ؟

en: with the following file?
fa: همراه با پرونده پیش رو؟

en: _Apply this option to all existing files
fa: به‌کار بردن این گزینه‌ را بر روی تمام پرونده‌های موجود

en: Execute File
fa: اجرای پرونده

en: Execute in _Terminal
fa: اجرا در ترمینال

en: File Properties
fa: مشخصات پرونده

en: <b>Location:</b>
fa: <b>محل:</b>

en: <b>Open _with:</b>
fa: <b>باز کن با:</b>

en: Select the application used to open files of this type
fa: برنامه مورد استفاده برای باز کردن پرونده‌های از این دست را انتخاب کنید

en: _General
fa: _عمومی

en: <b>O_wner:</b>
fa: <b>مالک:</b>

en: <b>G_roup:</b>
fa: <b>گروه:</b>

en: <b>_View content:</b>
fa: <b>مشاهده محتویات</b>

en: <b>C_hange content:</b>
fa: <b>تغییر محتویات:</b>

en: <b>_Execute:</b>
fa: <b>اجرا:</b>

en: <b>Special bits:</b>
fa: <b>بیت‌های مخصوص:</b>

en: Who can read content of the file/directory
fa: چه کسی می‌تواند محتویات پرونده/پوشه را بخواند

en: Who can change content of the file/directory
fa: چه کسی می‌تواند محتویات پرونده/پوشه را تغییر دهد

en: Who can execute the file or enter the directory
fa: چه کسی می‌تواند پرونده را اجرا کند یا وارد پوشه شود

en: Special flags for file execution
fa: پرچم‌های مخصوص برای اجرای پرونده

en: Special flags for directory access
fa: پرچم‌های مخصوص برای دسترسی به پوشه

en: <b>Access Control</b>
fa: <b>کنترل دسترسی</b>

en: _Permissions
fa: _مجوزها

en: None
fa: هیچ

en: Set GID
fa: تنظیم GID

en: Sticky & set GID
fa:  چسبناک و تنظیم GID

en: Set UID & GID
fa: تنظیم UID و GID

en: Only owner and group
fa: فقط مالک و گروه کاربری

en: Anyone
fa: هر کسی

en: Nobody
fa: هیچ کس

en: Bytes
fa: بایت

en: KB
fa: کیلوبایت

en: MB
fa: مگابایت

en: GB
fa: گیگابایت

en: Choose a date from the following calendar
fa: از تقویم که در ادامه است کی تاریخ انتخاب کنید

en: Search Files
fa: جستجو در پرونده‌ها

en: Case insensiti_ve
fa: غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: _Search in sub directories
fa: جستجو در زیر پوشه‌ها

en: Search _hidden files
fa: جستجو در پرونده‌های مخفی

en: Name/_Location
fa: نام/ محل

en: <b>File Type</b>
fa: <b>نوع پرونده:</b>

en: Te_xt files
fa: پرونده‌های متنی

en: _Image files
fa: پرونده‌های تصویری

en: _Audio files
fa: پرونده‌های صوتی

en: _Video files
fa: پرونده‌های ویدیویی

en: _Documents
fa: مستندات

en: File _Type
fa: نوع پرونده

en: C_ontent
fa: محتویات

en: <b>File Size</b>
fa: <b>حجم پرونده:</b>

en: _Smaller than:
fa: کوچکتر از

en: _Bigger than:
fa: بزرگتر از:

en: <b>Last Modified Time</b>
fa: <b>آخرین تاریخ تغییردهی:</b>

en: (None)
fa: (هیچ)

en: _Earlier than:
fa: پیش از:

en: L_ater than:
fa: پس از:

en: _Properties
fa: ویژگی‌ها

en: <b>Web Browser</b>
fa: <b>مرورگر وب</b>

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
fa: مرورگر برگزیده برای باز گردن فرا لینک ها استفاده خواهد شد.

en: <b>Terminal Emulator</b>
fa: <b>پایانه‌ی شبیه ساز</b>

en: Command line:
fa: خط فرمان:

en: System Applications
fa: نرم‌افزارهای سیستمی

en: File Associations
fa: روابط بین پروندهی

note: To: <Destination folder> ex. Copy file to..., Move file to...etc.
en: <b>To:</b>
fa: <b>به:</b>

note: Preparing to do some file operation (Copy, Move, Delete...)
en: Preparing...
fa: در حال آماده سازی...

en: <b>Time remaining:</b>
fa: <b>زمان باقی مانده:</b>

note: ---- GFile implementation ----
en: Operation not supported
fa: عملیات پشتبانی نمی‌شود

en: Network
fa: شبکه

en: Trash Can
fa: سطل زباله

en: TB
fa: ترا بایت

en: %u byte | %u bytes
fa[0]: %u بایت

en: KiB
fa: کیبی بایت

en: MiB
fa: میبی بایت

en: GiB
fa: گیبی بایت

en: TiB
fa: تی‌ای بی

en: Customize
fa: سفارشی سازی

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
fa: <b>یک برنامه برای باز کردن پرونده‌های "%s" انتخاب کنید</b>

en: Installed Applications
fa: برنامه‌های نصب‌شده

en: Loading...
fa: در حال بارگزاری...

en: XDirectSave failed.
fa: XDirectSave ناموفق بود.

en: _Open
fa: باز کردن

en: Open _With...
fa: باز کن با...

en: Co_mpress...
fa: فشرده سازی...

en: Extract _Here
fa: همینجا استخراج کن

en: E_xtract To...
fa: استخراج در...

en: Prop_erties
fa: ویژگی‌ها

en: byte | bytes
fa[0]: بایت

en: Please enter a valid user name or numeric id.
fa: لطفا یک نام کاربری یا مشخصه‌ی عددی وارد کنید.

en: Please enter a valid group name or numeric id.
fa: لطفا یک نام گروه یا مشخصه‌ی عددی وارد کنید.

note: FIXME: may special bits and exec flags still be messed up?
en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
fa: آیا می خواهید این تغییرات بر روی تمامی پرونده‌ها و زیر پوشه‌ها اعمال شود؟

en: <b>_Access content:</b>
fa: <b> دسترسی محتویات:</b>

en: Files of different types
fa: پرونده‌هایی از نوع متفاوت

note: columns visible to the users
en: Name
fa: نام

en: Description
fa: توضیحات

en: Size
fa: اندازه

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Owner
fa: مالک

en: Modified
fa: تغییر

en: Location
fa: محل

en: Create _New...
fa: ساخت ...جدید

en: Folder
fa: پوشه

en: _Invert Selection
fa: معکوس کردن انتخاب

en: _Sort Files
fa: دسته‌بندی پرونده‌ها

en: Show _Hidden
fa: نمایش مخفی‌ها

en: By _Name
fa: با نام

en: By _Modification Time
fa: با تاریخ تغییر

en: By _Size
fa: با اندازه

en: By File _Type
fa: با نوع پرونده

en: Enter a name for the newly created folder:
fa: یک نام برای پوشه جدید ساخته شده وارد کنید:

en: New
fa: جدید

en: Enter a name for the new %s:
fa: یک نام برای %s جدید ساخته شده وارد کنید:

en: Creating %s
fa: ساخت %s

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
fa: این پرونده متنی '%s' به نظر یک اسکریپت اجرایی است.
    می خواهید با او چکار کنید؟

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
fa: این پرونده '%s' اجرایی است. آیا می خواهید اجرایش کنید؟

note: show error if no paths are added
en: No folders are specified.
fa: هیچ پوشه‌ای مشخص نشده است

note: g_message("(!) %s", msg);
en: Error
fa: خطا

en: Confirm
fa: تایید

en: Question
fa: پرسش

en: Only system administrators have the permission to do this.
fa: فقط مدیران سیستم اجازه ی اینکار را دارند.

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
fa: آیا می خواهید پرونده‌ '%s' را به زباله‌دان منتقل کنید؟

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
fa[0]: آیا می خواهید %d را به زباله‌دان منتقل کنید؟

en: Do you want to delete the file '%s'?
fa: آیا می خواهید پرونده‌ '%s' را حذف کنید؟

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
fa[0]: آیا می خواهید %d را حذف کنید؟

en: Rename File
fa: تغییر نام پرونده

en: Please enter a new name:
fa: لطفا یک نام جدید وارد کنید:

en: Are you sure you want to empty the trash can?
fa: آیا از خالی کردن زباله دان  اطمینان دارید؟

en: Desktop
fa: میزکار

en: Applications
fa: برنامه‌ها

en: _Mount Volume
fa: اتصال بخش

en: _Unmount Volume
fa: قطع بخش

en: _Eject Removable Media
fa: در آوردن رسانه‌ی قابل حمل

en: _Rename Bookmark Item
fa: تغییر نام مورد نشانک

en: _Empty Trash Can
fa: خالی کردن زباله دان

en: Rename Bookmark Item
fa: تغییر نام مورد نشانک

en: Enter a new name:
fa: یک نام جدید وارد کنید:

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
fa: نوع: %s
    بزرگی: %s
    تغییر: %s

en: Type: %s
    Modified: %s
fa: نوع: %s
    تغییر: %s

en: Cancelled
fa: لغو شده

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
fa: <b>عملیات پرونده با خطا پایان یافت.</b>

en: Finished
fa: به پایان رسیده

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
fa: بعضی از پرونده ها نمی توانند به سطل زباله منتقل شوند بخاطر اینکه اساس پرونده سیستم این عمل را پشتیبانی نمی کند.
    بجای اینکار آیا می خواهید آنها را پاک کنید؟

en: ,
fa: ،

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: %s files
fa: پرونده‌های %s

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting file"
en: <b>%s file:</b>
fa: <b> پرونده %s:</b>

note: note to translators: resulting string is such as "Deleting files"
en: <b>%s files:</b>
fa: <b>پرونده‌های %s:</b>

en: _Off
fa: خاموش

en: _Places
fa: مکان‌ها

en: _Directory Tree
fa: درختواره پوشه

en: _Remote
fa: راه دور

en: Places
fa: مکان‌ها

en: Directory Tree
fa: درختواره پوشه

en: The specified directory '%s' is not valid
fa: دایرکتوری '%s' مشخص شده معتبر نیست

en: Source and destination are the same.
fa: مبدا و مقصد یکسان است.

en: Cannot move a folder into its sub folder
fa: نمی توان یک پوشه را به پوشه زیرین خودش منتقل کرد

en: Cannot copy a folder into its sub folder
fa: نمی توان پوشه ای راه به پوشه ی زیرین خودش کپی کرد

en: Destination is a sub folder of source
fa: مقصد زیر پوشه‌ای از منبع است

en: Menu cache error
fa: خطای حافظه نهان منو

en: Invalid menu directory
fa: منوی پوشه نامعتبر

note: FIXME: need name to be converted to UTF-8?
en: Search
fa: جستجو

en: _Restore
fa: _بازیابی

en: Restore trashed files to original paths
fa: بازیابی پرونده‌های زباله‌دان در مسیر اصلی

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
fa: دیسک فشرده

en: Blank CD-ROM Disc
fa: دیسک خالی

en: CD-R Disc
fa: دیسک فقط خواندنی

en: Blank CD-R Disc
fa: دیسک خالی فقط خواندنی

en: CD-RW Disc
fa: دیسک نوشتنی و خواندنی

en: Blank CD-RW Disc
fa: دیسک خالی نوشتنی و خواندنی

en: DVD-ROM Disc
fa: دیسک فشرده DVD

en: Blank DVD-ROM Disc
fa: دیسک فشرده خوان خالی

en: DVD-RW Disc
fa: دیسک DVDفشرده‌ی خواندنی و نوشتنی

en: Blank DVD-RW Disc
fa: دیسک DVD فشرده‌ی خالی نوشتنی و خواندنی

en: DVD-RAM Disc
fa: دیسک DVDفشرده فقط خواندنی

en: Blank DVD-RAM Disc
fa: دیسک DVDفشرده فقط خواندنی خام

en: DVD+R Disc
fa: دیسک DVD+R

en: Blank DVD+R Disc
fa: دیسک DVD+R خام

en: DVD+RW Disc
fa: دیسک DVD+RW

en: Blank DVD+RW Disc
fa: دیسک خام DVD+RW

en: DVD+R DL Disc
fa: دیسک دولایه DVD+R

en: Blank DVD+R DL Disc
fa: دیسک دولایه خام DVD+R

en: DVD+RW DL Disc
fa: دیسک دو لایه DVD+RW

en: Blank DVD+RW DL Disc
fa: دیسک دولایه خام DVD+RW

en: Blu-Ray Disc
fa: دیسک Blue-Ray

en: Blank Blu-Ray Disc
fa: دیسک Blue-Ray خام

en: Blu-Ray R Disc
fa: دیسک Blue-Ray R

en: Blank Blu-Ray R Disc
fa: دیسک خام Blue-Ray R

en: Blu-Ray RW Disc
fa: دیسک خام Blue-Ray RW

en: Blank Blu-Ray RW Disc
fa: دیسک خام Blue-Ray RW

en: HD DVD Disc
fa: دیسک HD DVD

en: Blank HD DVD Disc
fa: دیسک خام HD DVD

en: HD DVD-R Disc
fa: دیسک HD DVD-R

en: Blank HD DVD-R Disc
fa: دیسک خام HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
fa: دیسک HD DVD-RW

en: Blank HD DVD-RW Disc
fa: دیسک خام HD DVD-RW

en: MO Disc
fa: دیسک MO

en: Blank MO Disc
fa: دیسک خام MO

en: MRW Disc
fa: دیسک MRW

en: Blank MRW Disc
fa: دیسک خام MRW

en: MRW/W Disc
fa: دیسک MRW/W

en: Blank MRW/W Disc
fa: دیسک خام MRW/W

en: Blank Optical Disc
fa: دیسک نوری خام

en: Optical Disc
fa: دیسک نوری
